PDA

Zobacz pełną wersję : Bańki na infkecjeNie zarejestrowany
28-03-08, 01:42
Słyszałam,że nie u wszystkich osób można stosować taka metodę leczenia tzn.postawić bańki.Jakie są przeciwwskazania?

Nie zarejestrowany
01-04-08, 18:49
po postawieniu baniek nie wolno wstawać z łóżka 3 dni

Nie zarejestrowany
28-10-08, 06:54
Po postawieniu baniek wystarczy przebywać w łóżku całą noc, chodzi o to aby się nie przeziębić.

Nie zarejestrowany
23-05-09, 11:09
nie wolno stosować podczas gor ączki i zawsze wieczorem, żeby od razu położyć się do łóżka. pozdr
poza tym, zawsze w przychodni są numery do CIOCI BAŃKOWEJ" określenie z dziećiństwa:) pozdr

Nie zarejestrowany
21-10-09, 15:12
biorę antybiotyk, czy są przeciwskazania aby w tym samym czasie posatić bańki?

Nie zarejestrowany
03-11-09, 18:25
24 h trzeba przeleżeć w łóżku pod kołderką .. poźniej kolejne 3 dni nie wolno wychodzić z domu, żeby tego nie przeziębić .. bo może się to źle skończyć.

o przeciwwskazaniach nie słyszałam

Nie zarejestrowany
14-11-09, 10:16
p.wskazania do stawiania baniek to stan po zawale ,nowotwory,wysoka gorączka,ale gdy minie,można,przyjmowanie lekow na mała krzepliwość krwi,drogie mamy, nie trzeba się bać tego zabiegu, życzę zdrowia naszym dzieciom.

Nie zarejestrowany
12-01-10, 19:17
Ej wstawać z łóżka można,chyba że choroba na to nie pozwala.Po postawieniu baniek tylko odpoczywamy od ok 20 do 30min

Nie zarejestrowany
18-01-10, 13:28
Po bańkach jak najbardziej można wstawac, tylko z zastzrezeniem takim ze przez najbliższe pół godziny nie mozna mozna raptownie wychładzać tych miejsc. Czesto zabiegi stawiania baniek wykonuje sie w prywatnych gabinetach i po zdjeciu baniek pacjent jest proszony o odczekanie 0,5 godziny aby tkanki które zostały pobudzone mechanicznie (próznia która została wytworzona) mogły dojśc do normalnej ciepłoty ciała, i o to chodzi własnie a nie o to zeby lezec trzy dni plackiem w łożku. Nawet wskazany jest ruch zeby skóra "poruszała się", a to z koleji przyspieszy wchłanianie sie wybroczyn krwawych.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 18:35
Czy która z was komentatorek / torów stawiała bańki ogniowe dziecku 9 -miesięcznemu? bo ja tak ! 1986 Rok ,dzieciątko chore na zapalenie płuc . Jadę , stawiam bańki , lekarze nie dawali nadzieji. Jest rok 2010 ten chłopiec żyje, czuje się dobrze i to jest okey.::))))

Nie zarejestrowany
22-02-10, 18:51
Jaki debil każe po pół godzinie wyjść na powietrze !!! Po postawieniu baniek !!! Conajmej 3-4 dni nie wolno opuścić pomieszczenia domowego to dopiero da efekt postawienia baniek ogniowych.Leczenie niemiłem ale skuteczne":)))))))

Nie zarejestrowany
02-03-10, 23:34
Czy stawianie baniek musi być konkretnie określonymi naczyniami - "bańkami" , czy można je zastąpić np. małymi szklaneczkami lub kieliszkami w kształcie baryłki o pojemności 0,05l??
Zadaję takie pytanie, bo jestem tak bardzo chory, że nie dam rady wyjść z domu by zakupić odpowiednie bańki a inne leczenia mi nie pomogły.

Nie zarejestrowany
03-03-10, 10:00
Mam małe dziecko 2-3 latka czytałam że aby nabrac odporności przed zimą bańki stawia sie 10 razy co 2 dni w okresie jesienno zimowym czy faktycznie nie można z nimi wychodzić na podworko nawet jesli jest ładna pogoda bo to w sumie 3 tygodnie siedzenia w domu ?????

Nie zarejestrowany
12-04-10, 15:43
mam 3 synów,gdy jeden zachorował automatycznie reszta,namówiłam tesciowa zeby postawiła chłopcom bańki.Oczywiście w domu były wrzaski jakbym ze skóry ich obdzierała,ale we dwie dałysmy rade.Naprawdę polecam:)

Nie zarejestrowany
12-04-10, 15:45
CHORY!!Nigdy nie słyszałam zeby ktoś zastąpił bańki kieliszkiem lub szklaneczką.Ja nie odwazyłabym sie tego użyć.

Nie zarejestrowany
12-04-10, 15:48
Jak najbardziej jestem za stawianiem baniek.Sama miałam stawiane jak byłam dzieckiem,teraz stawiam moim dzieciom.Naprawde sa skuteczne,choroba szybciej mija.Po bańkach nie wolno wychodzić z domu przez 3 dni zeby nie przeziebic ich.

Nie zarejestrowany
15-04-10, 16:18
dostałam wskazanie od lekarza aby stawiać synkowi (6,5lat) bańki raz w tygodniu w piątki, są krzyki ale jakoś dajemy radę, stawiam wieczorem, rano może chodzić ciepło ubrany, 1 dzień nie wychodzi na dwór, w niedziele już tak i w poniedziałek do przedszkola i jest ok, w celu uodpornienia lekarz zalecił 4 takie kuracje "piątkowe", dodam że syn często się przeziębia, jest po wycięciu 3migdała i miał ciągłe żółte katary i ostatnio zapalenie oskrzeli, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-05-10, 20:08
Mam pytanko? przy drugim stawianiu baniek: w miejscu jednej bańki zrobiło się zgrubienie, na pozostałych są siniaki. Czy to coś poważnego? Jak pomóc?

Nie zarejestrowany
30-06-10, 23:46
mam córke 5 lat i nie wiem ile w takim wieku można postawic baniek na plecach a ma zapalenie pluc,bierze antybiotyk tylko ze jestesmy w Anglii i tu inaczej leca,a do szpitali nie daja? prosze o pomoc

Nie zarejestrowany
25-11-10, 20:24
Moja lekarz pediatra, bardzo często przy przeziębieniu, zalecała stawianie baniek.Moja, bo leczyła najpierw mnie, potem moje dzieci, dzisiaj już dorosłe. Była bardzo ostrożna przy przepisywaniu antybiotyków. po bańkach szybko wracały do zdrowia.
Bańki stawiał mi tata, potem nauczył mnie i ja stawiałam je moim dzieciom. Teraz pewnie ja nauczę moją córkę (lekarkę) i ona postawi je kiedyś swojemu synkowi.
Mam tylko jedną uwagę, do rodziców stosujących taką metodę leczenia!
Nie róbcie proszę z tej operacji horroru. Jak czytam tu na forum, że robiono to na siłę, to żal mi się robi biednych dzieciaków.
Ja, zanim pierwszy raz postawiłam dzieciom bańki, to najpierw pokazałam im na własnych udach, jak to się robi, jak się przyklejają, jak robią się kółeczka itp. , a wszystko to ze śmiechem, w zabawie. Potem były próby na dłoniach dzieci, każde "dostało" bańkę W NAGRODĘ. Po takiej wstępnej znajomości z bańkami, moje dzieci nie mogły się doczekać stawiania ich na plecach, a jak zdarzyło się, że zachorowało tylko jedno, to to, które było zdrowe, płakało z żalu, że nie będzie miało postawionych baniek.