PDA

Zobacz pełną wersję : Warto leczyć mleczaki

Nie zarejestrowany
07-03-07, 01:57
bardzo dziekuje za tak ciekawy temat... mojej corce wlasnie wypadl pierwszy mleczak:) i jakie bylo moje zdziwienie jak zobaczylam ze nie ma kozenia:/ no ale coz nie wiedzialam ze tak byc powinno:) mialam panike w oczach :D ale juz mi lzej :) pozdrawiam serdecznie :)

Nie zarejestrowany
06-12-07, 18:51
Bardzo mi sie podobał ten artykół mojej 5letniej Darusi wyleciał mleczak na dole i obecnie rośnie drugi.Jest prawda że dziecko nie może zasypuać z butelką bo psują sie ząbki ale do dziś nie znam odpowiedzi jak to możliwe ze karmiłam ja długo z butelki nie piła smoczka nie doiła a żabki sie jej psują.dziekuje

Nie zarejestrowany
12-08-08, 13:46
Moj synek za 1 i 1/2 tygodnia skonczy rok.Ma juz 7 zabkow(1-ki i 2-ki).Ostatniej nocy zle spal,bodzil sie kilka razy z placzem.Nie ma goraczki,biegunki ani innych dodatkowych obiawow.Nie chce nic jesc,jest marudny i rozdrazniony.Nie slini sie ale wk£ada paluszki i nie tylko do buzi.Z przeczytanego artyku£u ,,Mleczaki to podstawa" podejrzewam ze to ciag dalszy zabkowania.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
26-09-08, 08:40
moj synek miał rok i 2 m-ce kiedy zaczeła sie prochnica dentysci u ktorych byłam mowili ze trzeba poczekac az skonczy 4 lata i wtedy lakowac a teraz nic nie mozna zrobic bo jest za mały.ma 3 lata ,gornych zabkow prawie wcale nie ma a okazuje sie ze wystarczyło je tylko impregnowac/lapisowanie/ i zabki mozna było uratowac.

Nie zarejestrowany
30-04-09, 19:17
pomozcie ! co mam robic . mieszkam w angli a tutejszy dentysta chce powurywac mojemu 5 letniemu dziecku sptochniale mleczaki i rowniez te ktore zachodza prochnica ,moje gg10687472, a gory dziekuje

Nie zarejestrowany
09-06-09, 20:58
pomużcie co mam robić mieszkam w garbowie i mi się rusza ząb co mam robić Kasia

ozdanowicz
10-06-09, 10:52
Jeśli to mleczak to sam pewnie wypadnie i nie musisz się martwić. Porusza porusza i wypadnie. A jeśli już nie mleczak no to czeka cię Kasiu wizyta u dentysty.

Nie zarejestrowany
20-07-09, 22:45
mojej 5-cio letniej corce zaczal czarniec zabek jedynka . wczesniej nie miala z nim problemu , kiedys uderzyl ja kolega w przedszkolu w ten zabek i bolal ja bardzo a teraz czarnieje . moze zna ktos przyczyne dlaczego???????

Nie zarejestrowany
08-02-10, 09:23
Mojemu synkowi wypadł ząbek mleczak jedynka w sierpniu 2009. Na początku 2010 skończył 6lat. To miejsce jest dziś opuchnięte od miesiąca, wszyscy mi mówią żebym nie martwiła się że to właśnie wyrzyna się ząbek. Moim zdaniem jest coś nie tak,boje się a wy co mi doradzicie.

Nie zarejestrowany
08-02-10, 14:17
No i wszystko gra wizyta u dentysty uspokoiła mnie. Synkowi memu wychodzi ząbek a to po prostu było normalne, dziąsło mogło lekko opuchnąć.

Nie zarejestrowany
28-03-10, 18:26
mojemu 2,5letniemu synowi pękła jedynka na górze prawie przy dziąśle. niewiem co mam zrobić. ktoś mi coś poradzi w tej sprawie byłabym wdzięczna.poz

Nie zarejestrowany
29-04-10, 01:26
moj synek ma 2 latka i 7 miesięcy i przez prochnice zniszczuly mu sie gorne zabi co mam robic zeby prochnica nie postepowała i nie zniszczyła stalych ząbkow

Nie zarejestrowany
20-05-10, 23:17
witam, własnie dziś byłam z moja córeczką(2,3miesiace) na kolejnej impregnacji, próchnica jest juz dość mocno zaawansowana,to jedyne wyjscie aby nie stracic mleczaków zbyt wczesnie:) polecam

Nie zarejestrowany
08-07-10, 00:07
a moja corcia ma 3,5 roku i ma sliczniutkie zabki.co pol roku odwiedza dentyste(co uwielbia),myje zabki dwa razy dziennie(sama sie upomina) pasta elmex i do tego raz na dwa tyg zelem elmex (polowa dawki).dentysta powiedzial ze po tym zelu prochnica napewno jej nie ruszy.a i powiedzial zeby teraz jescze bardziej zwracac uwage na zabki bo jaczesciej sie psuja miedziy 3 a 5 rokirm

Nie zarejestrowany
17-07-10, 23:26
moja córcia ma 4 i pół roku a jej górne obie jedynki to ciemne dwa krótkie zgryzki wyglądają okropnie pani dentystka powiedziała, że jeden będzie musiała usunąć a drugi leczyć kanałowo. Bardzo bym prosiła o radę bo słyszałam wiele opcji o tym żeby nie wyrywać mleczaków i jeszcze kanałówka mleczaków?? już sama nie wiem

Nie zarejestrowany
04-08-10, 23:10
Mojemu 22miesiecznemu synkowi tez poszly zabki gorne 1 i 2 prochnica butelkowa od sokow .od jakis 6mcy jestesmy pod kontrola dentystki co 3mce.Dziecko moje nie chcialo sie oszukac w nocy i zamiast wody pil soki,wiem ze w tym jest tez i moja wina. Od mca udalo mi sie go przestawic na wode mineralna.

Nie zarejestrowany
21-11-10, 23:22
Nigdy nie myślałam, że takie małe dzieci mogą mieć problem z próchnicą. Na co trzeba uważać szczególnie?

Nie zarejestrowany
06-12-10, 16:41
Przede wszystkim na cukier... Koleżanka dawała dziecku przy ząbkowaniu zaparzone ziółka. I wszystko pięknie, bo dziecko jej po tym się uspokajało, herbatki odkażały, ale żeby dziecko to wypiło, to łyżka cukru! I niestety ząbki zdrowe nie są :(

Nie zarejestrowany
07-12-10, 11:17
Kurcze! Przecież na ząbkowanie jest tyle dobrych środków bez cukru! Ja daję camilię i pomaga. I nie ma problemu z próchnicą. Ważne też, żeby myć ząbki takim maluchom. Po prostu trzeba dbać.

słodka-gruszka
02-03-12, 17:58
Warto leczyć mleczaki, ponieważ to spowoduje, że dłużej będziemy mieli swoje ząbki na starość... im później całkowicie wylecą mleczaki tym lepiej, bo ząbki stałe z powodu iż wyrosły później dłużej mogą nam posłużyć. Oczywiście pamiętajmy, ze dużo zależy od genów i tego jak się przez całe życie dba o swój uśmiech :-))

nasturcja_34
30-03-12, 22:06
Syn mojego brata z powodu próchnicy miał chirurgicznie usunięte wszystkie mleczaki, pod narkozą. Próchnica przyczyniła się do zapalenia dziąseł i było ogromne ryzyko, że zajmie zęby stałe zanim wyrosną. Dlatego warto leczyć mleczaki dużo wcześniej :-)