PDA

Zobacz pełną wersję : Staw biodrowy do wymiany

Nie zarejestrowany
12-10-07, 20:35
Mam wyznaczony już termin operacji biodra na wstawienie endoprotezy biodra. Lekarz prowadządzy w poradni przy szpitalu gdzie mam być operowana wyjaśnił mi , źe ma być to endoproteza niecementowa .
Dobrze by było, żeby czas oczekiwania na wymianę bioderka byl znacznie króczszy

Nie zarejestrowany
16-10-07, 22:05
ile masz lat?

Nie zarejestrowany
06-06-08, 15:33
ja mam 29 lat i obydwa stawy wymienione
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-06-08, 23:45
Ja przygotowuje sie do wymianby stawu biodrowego, ale mam ku temu pełen obawy...mama 34 lata i nie wiem jaki to bedzie miało wpływ na moje życie. Tzn o ile gorsze będzie ono po niż było przed :( Dotychczas prócz codziennego bólu jak i ograniczenia motoryczności nogi nic się nie działo. Jeżdżę na nartach aktywnie uczestniczę w życiu, itp. Obawiam się jak to będzie potem, czy lepeij przeczekac ten okres na maximum czy nie ? :(

Nie zarejestrowany
10-11-08, 15:18
Mam 59 lat. W 2000r.miałam wszczepioną endoprotezę prawego stawu. Komfort życia zmienił mi się radykalnie. Po trzech latach zaczęłam systematycznie jeździć na rowerze, pływać i uprawiać nordic wocking. Ale żeby nie było tak słodko, to w ubiegłym roku we wrześniu zaczęłam odczuwać ból w lewym stawie biodrowym, pachwinie, w kolanie i ból promieniował aż do kości piszczelowej.W jednym szpitalu czas oczekiwania na operację wynosił 3 lata. Ale udało sie , bo za 2 tyg. będę już jak po operacji. Nie mogę się doczekać, kiedy będę chodzic , nie odczuwając żadnego bólu. Mimi poddaj sie operacji, a będziesz wiedziala że zycie jest piekne. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-11-08, 11:14
witam szukam kobiety w wieku 30-40 po wymianie stawu biodrowego bardzo mi zalezy na kontakcie z taka osoba poniewaz sama tez mam taki problem

Nie zarejestrowany
15-01-09, 12:22
Witajcie.
Moja babcia (lat 79) ma pękniętą kość biodrową i kwalifikuje się do operacji. Poniewaz zdaję sobię sprawę z tego, ze państwowo czeka się strasznie długo na taki zabieg, będę szukac prywatnych klinik, które wykonują takie zabiegi. Interesuje mnie ile wynosi koszt operacji (w Warszawie lub okolicach) - w internecie ciężko znaleźć konkrety. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-01-09, 10:12
Oj to moze byc koszt conajmniej kilka tysiecy, albo nawet ok. 10 tys:/

Nie zarejestrowany
23-03-09, 21:35
witam jestem 14 dni po wymianie stawu lewego, mam 41 lat już czuję sie dobrze i pomału chodzę o jednej kuli

Nie zarejestrowany
31-03-09, 22:24
moja mama jest właśnie po operacji stawu biodrowego i powoli dochodzi do siebie. Przeszła ponowy zabieg wyciągnięcia drenu ,który podczas operacji został przyszyty.Dodatkowo doszły dość poważne odleżyny.

Nie zarejestrowany
31-03-09, 22:32
moja mama ma 78 lat i za taka operacje zapłaciła8600(to dla zainteresowanych ile kosztuje zabieg). nie było już na co czekać .To jest poważny zabieg ale mamy dobrych specjalistów w tej dziedzinie.

Nie zarejestrowany
09-04-09, 14:59
Witam! muszę podjąć decyzję o operacji stawu biodrowego. O jakim regionie Polski piszesz odnośnie dobrych specjalistów? pozdrawiam życząc spokojnych świąt.

Nie zarejestrowany
10-04-09, 10:08
MAM WYMIENIOE DWA STAWY BIODROWE TERAZ WŁAŚNIE JESTEM PO OSTATNIEJ WYMIANIE 12.05.2009r MAM KONTROLE PO 3 MIESIĄCACH MYŚLE ŻE BĘDZIE O. K .

Nie zarejestrowany
13-04-09, 22:07
rusza sie staw jak robie przśad ale mnie nic nie doli

Nie zarejestrowany
15-04-09, 23:33
Jestes młodym bardzo wiekiem jak na tego typu operacje...bardzo boje sie tej operacji ( mam 57l) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-04-09, 09:35
Witam. Piszę prace o endoprotezoplastyce stwu biodrowego. Potrzebne mi są osoby do ankiety po przebytej operacji. Bardzo proszę o pomoc.
Chętni niech napisza to prześle ankiete. wiki19222@o2.pl

Nie zarejestrowany
21-04-09, 23:30
Witam. Bardzo proszę o namiary w okolicach Wrocławia gdzie można za pieniądze szybko i dobrze "wymienić" staw biodrowy. Babcia ma lat 78, państwo ma jeszcze ponad 1,5 r czekania a w jednej z wrocławskich placówek od kilku tygodni zwodzą nas z ustaleniem terminu operacji, której koszt wynosi az 14 tys (proteza bezcementowa, ta tansza -12 tys). Z babcią jest juz naprawdę źle.....Dziękuje za wszelkie namiary

Nie zarejestrowany
22-04-09, 19:36
Ja mam 40 lat i też jestem po wymianie obydwu stawów biodrowych.Uczucia mam mieszane raz jest lepieja raz gorzej.Lewa nogę miałam operowaną16 miesięcy temu a prawą7 miesięcy temu,moze to jeszcze zawczesnie żeby mówić o luksusie.Niewiem czy dobrze zrozumiałam,że ty również jestes po endoprotezie i masz jakis problem,chętnie wymienie się z tobą odczuciami.

Nie zarejestrowany
25-04-09, 22:06
Nie wiem gdzie można prywatnie ale w Polanicy Zdrój w szpitalu dostali dość dużą pulę pieniędzy na endoprotezy, szukają chętnych - termin może być nawet tygodniowy. Podaje nr tel. 0748621223 - prosić oddziałową. Pozdr.

Nie zarejestrowany
25-04-09, 22:12
Zadzwoń do Polanicy Zdrój ,robią na NFZ, termin tygodniowy 074 8621223

Nie zarejestrowany
29-04-09, 12:50
Proszę bardzo o pomoc, jeśli macie jakieś namiary gdzie można wykonać zabieg na endoproteze stawu KOLANANOWEGO. Moja mama musi mieć zrobione oba kolana i to jak najszybciej, bo za jakieś 2 lata może być już kaleką. Leczyli ją rok nie na to co potrzeba. Właśnie dziś potwierdził to drugi lekarz, że bez tej operacji będzie bardzo źle. BARDZO PROSZĘ O POMOC!!! Z góry dziekuję Wszystkim

Nie zarejestrowany
04-05-09, 09:49
mam 50 lat 1 maja wyszlam z szpitala musze poddac sie wymianie biodra szukam szpitala gdzie bym mogla szybko ja zrobic bo strasznie mnie boli nie moge chodzic prosze pomozcie

Nie zarejestrowany
04-05-09, 09:59
dzwonilam do polanicy zdroj termin 2012 rok

Nie zarejestrowany
10-05-09, 10:33
mam wyznaczony termin ewentualnej operacji wymiany stawu biodrowego na lipiec 2009 w Szczecinie tj po kwalifikacji 3 lata temu,jestem bezrobotna,ubezpieczona,czy bede musiala doplacac do operacji i ile?Czy bede ponosic jakies koszty tej operacji?

Nie zarejestrowany
10-05-09, 20:17
Muszę wybrać. Gdzie zgłosić sie na wszczepienie endoprotezy biodra po długoletnim leczeniu RZS. Kiedyś nie było problemu, pare ośrodkow w kraju a teraz co drugi szpital "robi" endoprotwzy. Pomóżcie wybrać.
Mieszkam na Dolnym Śląsku.
Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
10-05-09, 20:18
Mój meil: 1ja_cek@wp.pl

Nie zarejestrowany
10-05-09, 22:02
Ja od września ubiegłego roku czekam cierpliwie w kolejce na operację,
Jednak w Polsce priorytetem jest alkoholik a nie uczciwy i normalny człowiek
Dlaczego tak pisze,bo mąż znajomej nałogowy alkoholik zapisany w grudniu w marcu miał zabieg w tym samym szpitalu co ja.Jemu pomógł MOPR bo jest alkoholikiem,a normalny człowiek MUSI czekać w kolejce.
Poza tym w każdym szpitalu po opłaceniu 15.000,-zł za zabieg za dwa tygodnie można być po zabiegu
.Wiem też ile kosztuje "przeskoczenie' kolejki.Przykre,że płacąc całe zycie składki jak przychodzi człowiek jest traktowany jak zło konieczne.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-05-09, 14:03
proszę o radę-mam wyznaczony termin operacji ale zastanawiam się czy nie zrezygnować.Obecnie są zmiany widoczne na zdjęciu RTG ,troszkę odczuwam ból ale tylko przy chodzeniu.Czy powinnam przesunąć termin operacji aż będą mocniejsze dolegliwości?

Nie zarejestrowany
22-05-09, 14:05
mam 40 lat

Nie zarejestrowany
24-05-09, 17:47
witam wszystkich.jestem po operacji dwóch bioder,mam wszczepione dwie endoprotezy.mam 40 lat.obie endoprotezy wszczepiłem w 2007,pierwsza w maju,2 w pazdzierniku,chętnie podzielę się wszystkim co wiem na temat endoprotezoplastyki

Nie zarejestrowany
24-05-09, 21:40
Dzwoniłam w ubiegłym tygodniu do szpitala gdzie jestem zapisana w kolejce na zabieg i odbędzie się zgodnie z planem czyli na koniec września.
Czy mnie to pocieszyło?? Z chodzeniem jest coraz gorzej nawet
w mieszkaniu poruszam się o kuli.Mam na przyszły tydzień rtg kręgosłupa lędźwiowego i miednicy,żeby zobaczyć jakie przez rok nastąpiły zmiany.
Poza tym do Z.N.mnie lekarz ortopeda powiedział,że im szybciej zdecyduje się na zabieg tym lepiej dla mnie więc radze nie czekaj tylko zapisuj się w kolejkę!!Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-05-09, 10:34
Czy możesz powiedzieć jak długo dochodziłeś do pełnej sprawności?Czy po szpitalu skierowany byłes na oddział rehabilitacyjny?W chwili obecnej można powiedzieć,że funkcjonujesz normalnie?Dużo pytań ale jestem kilka dni przed operacją -myślę,że rozumiesz.

Nie zarejestrowany
26-05-09, 19:33
Pierwsza endoproteza nie została skonstruowana przez Charnley'a ( nota bene nie amerykanina lecz anglika) ale przez McKeeFerrara

Nie zarejestrowany
06-06-09, 10:54
Witam! moja 86- letnia babcia wczoraj zlamala staw biodrowy. Diagnoza lekarza- operacyjne wszczepienie endoprotezy. Czy ktos z Was wie ile trzeba czekac na taka operacj w NFZ? I ewentualnie gdzie w wlkp. czeka sie najkrocej na ta operacje?? Z gory dziekuje za odp.

Nie zarejestrowany
08-06-09, 19:17
Ja czekam razem z matką -81 lat.Jestem załamana i bezsilna ,bo nie umiem jej pomóc.Bardzo cierpi z bólu.Zapłaciłabym kazdą cenę i to nie po to ,aby przeskoczyć kolejkę.Czy w Polsce jest gdzies normalnie???/

Nie zarejestrowany
08-06-09, 19:53
Ja tez czekam razem z ojcem, ma 80 lat.I nie jestem w stanie nic zrobić.Na endoprotezę trzeba czekac w kolejce

Nie zarejestrowany
13-06-09, 09:29
Mam 62. Jestem dwa tygodnie po zabiegu. Na wszczepienie lewej endoprotezy biodra (na NFZ), czekałem 6 mies. Świetni ortopedzi, "ludzkie", cierpliwe pielęgniarki i salowe. W ogóle - bardzo mi się podobało (jeśli tak można powiedzieć). Zabieg bez powikłań. Gimnastykuję się w domu, bo mięśnie nogi flaczeją (lepiej nie stawać!), czekając na skierowanie na rehabilitację (musi upłynąć pewien czas os zabiegu: miesiąc -półtora). A od rehabilitacji - to już "z górki". Im więcej potu na ćwiczeniach, tym bliżej do dyskoteki. Pozdrawiam optymistów!

Nie zarejestrowany
15-06-09, 14:41
chcialbym odpowiedziec ZN.Ja mialem podobne objawy i tez watpliwosci-bol nie byl zbyt uciazliwy mimo,że z roku na rok bylo coraz gorzej i bardziej utykalem.Zdecydowalem się jednak na operację,ktorą przeszedlem 13 maja w Poznaniu.Minął miesiąc a w obrębie stawu noga boli mnie nadal, silniej niż przed operacją - nie mowiac o tym,że chodze o kulach, nie mogę ubrać skarpety, umyć operowanej nogi,a spanie wylacznie na plecach to horror.Wiem, że mógłbym funkcjonować bez tej operacji jeszcze kilka lub kilkanascie m-cy znacznie bardziej komfortowo. Dzis zaluje że operacji nie przelozylem.Uważam,że jeżeli ból nie powala z nóg trzeba odwlekać ją o ile tylko jest to mozliwe. Sztuczny staw to nie to samo co naturalny.Je.zeli Ty masz 40 lat to tymbardziej no i /co b. ważne / nie masz takich dolegliwości, ktore nie pozwalaja Ci w miare normalnie funkcjonowac.Ja mam 68 lat a jednak uważam, że moglem operacje sobie przesunąc.

Nie zarejestrowany
15-06-09, 21:39
Mam 38 lat jestem po wymianie stawow biodrowych. pierwsza operacje mialem gdzies pol roku temu druga 1 miesiac temu (15 maja 2009)
Czuje sie swietnie nie musze brac zadnych pain killers a od ladnych paru lat wciagnolem ich chyba tone .Dzieki Bogu serce i watroba chyba wporzadku. Mieszkam w Toronto ale na operacje wybralem maly szpital w Burlington ok 50 Km bo tam operuje moj chirurg mlody Polak. Wstawili mi tyanowo ceramiczne lekarz mowi ze top of the line zobaczymy.Ale nie otym chcialem pisac , tak jak kazdy bardzo sie balem ale z cala stanowczoscia musze wszystkim tym ktorzy czekaja na operacje powiedziec ze na prawde warto .Jestem miesiac po drugiej operacji chodze bez zadnego sprzetu jezdze narazie na stacjonarnym rowerze i dzisiaj wlasnie wrocilem z basenu.Bardzo wazne sa codzienne cwiczenia ja opracowalem dla siebie lezac na podlodze najlepiej parkiet -dobrze sie slizgaja nogi robie duzo powtorzen obydwoma nogami do boku i podkurczam do siebie powtarzam lezac na podlodze nic sie nie moze stac .Oczywiscie na poczatek uwazajcie schodzac do pologi wazne silne rece i tulow. Glowy do gory i zycze wam wytrwalosci w cwiczeniach a efekty beda naprawde niesamowite

Nie zarejestrowany
16-06-09, 02:52
Oczywiscie w miare mozliwosci zdaje sobie sprawe ze boli ale uwiezcie powrot do kondycji po operacji jest o polowe krotszy i mniej bolesny.
Przed wymiana pierwszego biodra jezdzilem tylko na stacjonarnym rowerze zeby ogolnie wzmocnic kondycje i miesnie udowe ale nie za mocno bo bo ogolnny stan zapalny w okol dwoch bioder nie sprzyja treningowi no i po operacji bardzo bolaly mnie miesnie po cwiczeniach rehabilitacyjnych. Przed druga operacja juz bylem madrzejszy i cwiczylem mocniej pomimo bolu i efekt jest naprawde rewelacyjny . Przede wszystkim nie mialem problemu z bolami miesni no i moglem duzo wicej cwiczyc .Oczywiscie jakies tam bole musza byc bo interwencja wewnetrzna jest dosyc znaczaca ale z dnia na dzien jest coraz lepiej.Jestem dokladnie miesiac po operacji chodze bez laski nie kuleje .Wszystkiego najlepszego Bohus

Nie zarejestrowany
16-06-09, 18:09
Babcie przewieziono jednak do szpitala w Poznaniu na Gąsiorowskich i teraz czekamy kiedy lekarz wyznacz operacje na wszczepienie endoprotezy.. Jestem w szoku, ze zostala podjeta taka decyzja. A moze sa jednak jeszcze zyczliwi ludzie. Zycze Wam zdrowia i mam nadzieje, ze babcia tez dojdzie wkrotce do siebie!

Nie zarejestrowany
18-06-09, 00:41
Cieszę się że mogę z Wami porozmawiać Ja mam 43 lata. Miałam operację pierwszej nogi 9 lat temu a drugiej 8,5 roku temu. Długi czas było baardzo dobrze ale przewróciłam się na rowerze i chyba coś pękło bo powoli było coraz gorzej, aż po połowie roku okazalo się, że trzeba wymienić górną częśc protezy. ża tydzień mam operację. Mam nadzieję, że zrobi mi ją "geniusz" z Warszawy - prof. Górecki ( wspaniały człowiek i fachowiec). Boję się ponieważ ponoć luka w miednicy ma być wypełniona tkanką kostną z banku tkanki kostnej. Słyszałam, że ponoć pacjenci mają problemy z "przyjęciem "przez organizm. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

Nie zarejestrowany
18-06-09, 11:10
Chciałabym się Was poradzić, bo widzę, że jesteście w temacie i wiecie co i jak... sytuacja wygląda tak: rok temu moja babcia upadła i miała przez pół roku kostę w gipsie, przez co chodząc nadwyrężała sobie biodro przy drugiej nodze, doszło do tego, że w szpitalu stwierdzili, że konieczna jest wymiana biiodra na endoprotezę, mijał czas, w szpitalu kazali czekać na wyznaczenie terminu operacji, po czym pare dni temu babcia dostała telefon z NFZ-tu, że jednak nie dostanie tego biodra, bo... nawet nie wyjaśnili.... biedna załamała się bo nie chce reszty życia spędzić w łóżku,a chodzenie sprawia jej coraz większe problemy i ogromny ból! Chcemy jej pomóc, ale nie wiemy jak, do kogo się zgłosić, gdzie szukać pomocy???
czy znacie jakieś prywatne kliniki gdzie wykonywane są te operacje i jak cenowo to wygląda, bo nie ukrywam, że do bogatych nie należymy...:(
PROSZĘ O POMOC!
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-06-09, 11:14
Andzia: miałaś szczęście, bo moja babcia własnie mieszka w Poznaniu i jakoś nikt jej pomóc nie chce! ma dopiero 67lat i jeszcze rok temu była pełna życia, przez ostatnie miesiące żyła nadzieją na powrót do normalności, cieszyła się, ale NFZ wbił jej nóż w serce:(

Nie zarejestrowany
26-06-09, 18:13
witam czy ktos moglby mi poradzic jak moge uzyskac pomoc jezlei chodzi o wstawienie nowego biodra.Mam 24 lata i z roku na rok mam problemy z chodzeniem. Mam pytanie jak mozna sie ubiegac o NFZ jezeli nie ile nalezy czekac w kolejce jezeli zaplace za zabieg prosze o pomoc drodzy czytelnicy :)

Nie zarejestrowany
26-06-09, 18:16
witam czy ktos moglby mi poradzic jak moge uzyskac pomoc jezlei chodzi o wstawienie nowego biodra.Mam 24 lata i z roku na rok mam problemy z chodzeniem. Mam pytanie jak mozna sie ubiegac o NFZ jezeli nie ile nalezy czekac w kolejce jezeli zaplace za zabieg prosze o pomoc drodzy czytelnicy :)
prosze o odpisywanie na kns_18@o2.pl dziekuje

Nie zarejestrowany
29-06-09, 20:02
ja znam pana Pozowskiego "Mam sztuczny staw biodrowy", a czy zna ktoś jeszcze jakieś czasopisma?? bo szukam w internecie dla mamy i nie moge znaleź......prosze o pomoc pilne

Nie zarejestrowany
05-07-09, 23:43
niech ktos napisze o ryzyku zwiazanym z wymiana stawu biodrowego--np zator po operacji , ktory spowodowal zgon pacjenta,ja doswiatczylem tego na najblizszej osobie.

Nie zarejestrowany
12-07-09, 20:03
Czy ktos wie gdzie na Slasku, w ktorym szpitalu albo prywatnej klinice mozna odplatnie zrobic operacje wstawienia endoprotezy stawu biodrowego? Moj tata jest po wypadku, nie umie chodzic,ja mieszkam na drugim koncu Polski , a czas oczekiwania jest bardzo dlugi. Moi samotny tata i ja jestesmy zrozpaczeni!

Nie zarejestrowany
22-07-09, 09:19
Miesiac temu miałamwstawioną endoprotezę stawu biodrowego. Byla to trzcia operacja tego stawu. W 2001 roku obluzowala się panewka i trzeba było ją wymienić. Ta panewka twała tylko 1,5 roku. Obróciła się o 90 stopni. W 2003 roku była więc ponowna operacja. Po 6 latach trzeba było jednak znowu operować. Podobno "rozsypało " sie wszystko.
Obecnie po miesiacu od operacji mam dziwne objawy: Coś mnie przeskakuje w stawie ( w czasie chodzenia i ruszania nogami). Do tego stopnia, ze idąc , nagle poczłam, że nie mam nogi (chorej)i poleciałam na scianę. Dobrze, że była blisko, bo inaczej upadłabym. Jestem przerażona. Nie wiem co to znaczy. Jeśli ktoś misł podobne objawy, proszę napisać. Nie wiem co robić.
Wanda23.06.09

Nie zarejestrowany
28-07-09, 19:52
Ja mam 24 lata. Operacja w październiku na Lindleya w Warszawie. Stan teraz: chodzę o dwóch kulach, ból ciągle - dzień i noc. Tragedia. Nawet leki nie zawsze pomagają. Stan pogorszył się nagle, chodziłam normalnie, czasem bolało, ale radziłam sobie. Poszłam na spacer i wracałam na rękach u męża. Przykre. Jestem na zwolnieniu lekarskim. Czekam na operację. Proszę powiedzcie jak to jest po zabiegu, po jakim czasie wraca się do domciu od operacji? Jak to jest z rehabilitacją?. Trzeba gdzieś samemu jeżdzić czy zostaje się na oddziale rehabilitacyjnym? I ile trzeba czekać na powrót do zdrowia? Dziekuję za podpowiedzi.

Nie zarejestrowany
11-08-09, 13:55
Czesc mam 31 lat.. pojawily sie u mnie bole jednego stawu, wlasnie mialem zdjecie i ocena to 'sklerotyzacja podchrzestnej obydwu stawow'. Poki co boli mnie czasem "tylko" w jednej nodze.
Probuje ocenic ile mam czasu - pare lat czy wiecej do pierwszej operacji ktorej najchetniej bym oczywiscie uniknal ale cos w to watpie, bo jak sie to zacznie to juz postepuje.
Czy odczuwacie poprawe po siadach plotkarskich i podonych cwiczeniach ? Jeszcze nie mam problemu z zakresem ruchu wiec bede na pewno je wykonywal.. o ile nadmiar nie jest szkodliwy ? Chyba powinienem tez zrezygnowac z okazjonalnego biegania i zostawic rower i plywanie..

Prosze zwlaszcza o opinie aktywnych ruchowo 30 i 40 latkow. pozdrawiam i zdrowia zycze ech :-)

Nie zarejestrowany
11-08-09, 22:10
Moja mama ma skierowanie na endroprotezę biodra do Chodzieży.Czeka już ponad rok,ale jeszcze musi poczekać około dwóch lat,bo są takie kolejki.Niestety nastąpiła blokada drugiego biodra i grozi jej wózek inwalidzki
Bardzo cierpi.Ma już 76 lat i to oczekiwanie ją dobija.Chcę jej pomóc i szukam dobrego szpitala gdzie zrobiono by jej tę operację jeszcze w tym roku.Bardzo proszę o kontakt gdzie mogę szukać dla niej ratunku.Nie stać nas na prywatną operację.Proszę o pomoc.e-majl roza68@onet.eu

Nie zarejestrowany
11-08-09, 22:22
Trzeba być zdrowym,żeby być chorym.To jest paranoja oczekiwać tyle lat na operację?Nasze lecznictwo w Polsce ma jeszcze wiele do życzenia.Jeżeli ktoś potrzebuje natychmiastowej pomocy to dlaczego musi czekać kilka lat?Nie każdego stać na prywatne operacje?Żal mi tych wszystkich ludzi,którzy nie mają szans na szybkie zabiegi operacyjne.Jak zawsze wszystko dla bogaczy,bo oni maja pieniądze i nie wiedzą co to znaczy cierpieć i czekać,dla nich takie problemy nie istnieją.Gdybym była w stanie komuś pomóc zrobiłabym to,ale jestem tylko zwykłym człowiekiem i nic nie mogę zrobić i jestem bezsilna na to co się dzieje w naszym lecznictwie zdrowia.....To takie przykre.

Nie zarejestrowany
13-08-09, 18:43
Moja mama czekała poraz pierwszy na endoprotezę stawu Biodrowego w Szpitalu cztery lata poraz pierwszy ma 62 lata obecnie to jest chore i podejżewam że nadal istnieje u nas PRL w Polsce pomimo Państwa Demokratycznego. Spójźcie na wyniki wszystkich krajów Unii Europejskiej Polska jest na ostatnim miejscu lub przed ostatnim w jakiej kolwiek dziedzinie.

Nie zarejestrowany
15-08-09, 09:07
a ja czekałem 3msc i teraz 12dni jestem po zobaczymy jak bedzie ale zaden PRL tylko trzeba znależć dobrego fachowca do takiej operacji po której bedzie można jeszcze troche pochodzic a i mam 33 lata i drugie biodro tez do wymiany

Nie zarejestrowany
25-08-09, 12:52
4 lata czekałam na endoprotezę kolana/ mam od 2002r/ jednak nadal nie dało się chodzić- ból, ból i jeszcze raz ból! Pózniej wstawino mi endoprotezę rzepki i nic , póżniej chciano usunąć nerw, ale nie udało się, następnie Topaz i nadal nie mogę chodzić tak boli /a poza bliznami wygląda 'normalnie"/ czasami chciałabym się po prostu nie obudzić, ale mimo że mam 55l mam nastoletnie dziecko! pomóżcie mi nie zwariować! Błagam!

Nie zarejestrowany
02-09-09, 18:53
a ja mam endoprotezę biodra od 10 lat, sama musiałam za nią zapłacić bo lekarze zamówili ją dla mnie w Szwajcarii, jestem bardzo szczęśliwa, że dziesięć lat temu spotkałam wspaniałego człowieka lekarza w Poznaniu, który wykonał zabieg. Będę mu wdzięczna do końca życia.Za zabieg i pobyt w szpitalu nic nie płaciłam.Miałam też szczęście mieć wspaniałych ludzi wokół siebie. Wówczas ta proteza kosztowała 6800 tytanowa z porcelanową główką. Bezcementowa.

Nie zarejestrowany
17-09-09, 22:54
Mam 23 lata i niestety wszystko to przede mną. Będę bardzo wdzięczna za kontakt. gg 13510688.Bardzo mi zależy na kontakcie z Tobą!

Nie zarejestrowany
03-10-09, 19:09
czy wiecie ile sie czeka na endoproteze stawu biodrowego w wałbrzycu iczy ktos mial robiono operacje

Nie zarejestrowany
28-10-09, 19:48
mam 24 lat i juz 2 lata mam nowe biodro-tak naprawde same plusy. znacznie lepiej sie chodzi, nic nie boli. po operacji troche bolalo ale tylko ze wzgledu na naciagniete sciegna co bylo konieczne do wyrownania obu konczyn(chora noge mialam krotsza). po operacji wystarczy stosowac sie do zalecen lekarza i na poczatku byc ostroznym, a pozniej to juz normalnie mozna funkcjonowac .

Nie zarejestrowany
01-11-09, 13:45
Witam! Mojemu Tacie wstawili endoprotezę stawu biodrowego! Podczas operacji zakażono go gronkowcem złocistym! Teraz strasznie cierpi jest już po którejś z kolei operacji i nie chodzi tzn.nie staje ani nie rusza nogą która była operowana! Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc bardzo proszę

Nie zarejestrowany
08-11-09, 16:05
Pochodzę z Elbląga my w porównaniu z wami mamy doskonałych specjalistów na w szpitalu Żeromskiego moja mama miała tam operacje i wszystko się udało teraz czeka nas już rehabilitacja

Nie zarejestrowany
12-11-09, 21:06
mam 72 lata, za miesiąc czeka mnie wymiana stawu biodrowego, bardzo się boję, że mój wiek nie pozwoli na przyjecie tej protezy. mieszkam sama i nie wiem czy będę mogła normalnie funkcjonować zaraz po operacji (chodzi mi o to czy będę mogła wstać i samodzielnie się poruszać i wykąpać).

Nie zarejestrowany
15-11-09, 02:01
mam 28lat i czekam na operacje bioda, termin na pierwszy kwartał 2011. Chciala bym miec szybciej ta operacje, ale nie stac mnie, a lekarze tylko daja mi leki i mysla ze sprawa zalatwiona. Zeby tego bylo malo w zeszlym roku stwierdzili ze mam RZS. Tak naprawde dzieki temu ze w zeszlym roku trafilam do szpitala bo zaslablam od lekow to sie diwiedzialama co mi jest a do tej pory nie mialam pojecia ze ok 8 lat chodzilam ze stanem zapalnym tego stawu. Poprostu czsem juz nie chce mi sie zyc z tym bolem, bo on jest caly czas mimo ze biore leki. Jezeli ktos wie czy moge sie starac o to by w innym szpitalu (mimo ze jestem w kolejce oczekujacych na pomorzu)miec ta operacje to prosze o kontakt podaje nr gg 10226500. pozdrawiam i zycze zdrowia.

Nie zarejestrowany
15-11-09, 11:45
Droga dota591.Ja na zabieg wstawienia endoprotezy czekałem trzy miesiące i "na złość" skrócili mi jeszcze termin oczekiwania o dwa tygodnie,tak,że łącznie czekałem na operację dwa i pól miesiąca.Z operacji jestem zadowolony.Obecnie już chodzę(co prawda nie szybko),wróciłem do pracy,wykonuję większość czynności które przed operacją były nie do pomyślenia.Trzeba tylko trafić na właściwy szpital.Ja "swojego" szukałem pół roku.Życzę powodzenia i wytrwałości.

Nie zarejestrowany
17-11-09, 21:46
Moi kochani 24 września miałam operacje prawego stawu biodrowego od dnia operacji śpię bez bólu,jestem o 10 lat młodsza!!! Warto było czekać
dokładnie 1 rok i 3 dni na ta operację.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-11-09, 21:51
Moi kochani 24 września miałam operację prawego stawu biodrowego,od dnia operacji śpię ..........bez bólu!!Przez to czuje się o 10 lat młodsza!!
Warto było czekać na ta operację dokładnie 1 rok i 3 dni.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-11-09, 14:03
Co zrobić gdy ból staje się coraz gorszy, ciągnę obie nogi i męczy chodzenie a nie wiem co zrobić biorę leki ale pomagają na krótko.

Nie zarejestrowany
22-11-09, 22:23
Tez mam 24 lata i problem z lewym biodrem mnie lekarz powiedzial ze moge miec operacje dopiero w starosci ale po co mi to? ja wole teraz w mlodym wieku sa bardziej potrzebne. Czasem mnie bolą ale teraz odkad mam psa to duzo wychdoze 3razy dziennie myslalam ze po 8mcy mi sie poprawi a tu nic nadal problemy po ilu latach moze dojsc do poprawy bez opreacji??

Nie zarejestrowany
28-11-09, 04:18
Witam,mam cierpiącą na to poważne schorzenie mamę.W wieku 6 lat przeszła pierwszą operację obydwóch bioder-dziś ma 54 lata i jej stan jest na tyle poważny,że praktycznie porusza się o 2 kulach.z domu wogóle nie wychodzi,ponieważ stwarza Jej to ogromny ból.Mama jest na tabletkach przeciwbólowych,to ułatwia Jej codzienne funkcjonowanie,grozi Jej wózek inwalidzki gdy nie zostanie w najbliższym czasie zoperowana,niestety na operację czeka już 7 rok i niestety ze stony szpitala nie ma rzadnego odzewu w tej sprawie.Chciałabym się za Waszym posrednictwem dowiedziec,która klinika-bądz szpital podjąlby się przeprowadzenia w szybkim czasie operacji-endoprotez stawów biodrowych na NFZ.Bardzo proszę o wiadomości w tej sprawie na adres mailowy; blondie268@wp.pl
Z góry serdecznie za wszystko dziękuję......Juki

Nie zarejestrowany
28-11-09, 17:39
jestem po wymiani prawego biodra i czekam na wymiane drugiego(planowany zabieg-31maj 2010).Czuje sie dobrze-przynajmniej nie boli staw choc mam bóle kręgoslupa i tego drugiego stawu.A jak ma sie ZUS do takich chorych-dają rentę, jaki stopien niepelnosprawności???

Nie zarejestrowany
03-12-09, 21:05
Właśnie jestem po pierwszej konsultacji w sprawie wymiany bioder. Po przeczytaniu już istniejących komentarzy mam mieszane uczucia.

Nie zarejestrowany
15-12-09, 19:18
Witam, jestem studentką fizjoterapii i chciałabym napisać pracę magisterską na temat powrotu do aktywności fizycznej osób po endoprotezoplastyce stawu biodrowgo. Osoby po zabiegu, które wróciły do aktywności fizycznej i są chętne do wypełnienia kwestionariusza proszę o kontakt mailowy na adres: leeloo2@wp.pl Z góry dziekuje za pomoc

Nie zarejestrowany
20-12-09, 23:01
ile kosztuje ten staw biodrowy

Nie zarejestrowany
20-12-09, 23:27
ile kosztuje taki jeden staw biodrowy
moja babcia ma 65 lat i bardzo boli ją staw biodrowy chce iść na operacje ale ile ja to kosztowaloby gdzie się umówić na operacje czy sa takie w pełni refundowane czy za wszystko trzeba zapłacić jaki terminy ?? PROSZE O POMOC DZIĘKUJĘ

Nie zarejestrowany
27-12-09, 11:16
Czy ma ktoś namiary na dobrego lekarza w województwie dolnoślaskim, który za pieniazdze zrobi szybko i doladnie operacje biodra?????
prosze o pomoc PILNE!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
04-01-10, 23:13
stary nie czekaj za operacją boleć nie przestanie mam 25 lat a od 3 lat ma endo i czuje sie o niebo lepiej.Zwiedziłem ze 20 lekarzy i kazdy mówił mi ze mam czekać jak najdłużej ale lipa ja już nie mogłem chodzić aż dotarłem do lekarza w Poznaniu i powiedział ze mam biodro 60latka i postanowił operować teraz jestem Mu za to niezmiernie wdzięczny pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
05-01-10, 09:21
Jestem 4 tygodnie po zabiegu czuję się świetnie .
Ortopedzi ze Szpitala Wojskowego w Szczecinie spisali się na medal.
Pozdrawiam nie bójcie się zabiegu ,życie bez bólu jest wspaniałe.

Nie zarejestrowany
07-01-10, 09:58
Wie ktoś co oznacza dopisek l-threaded?

Nie zarejestrowany
09-01-10, 21:36
Mam prośbę - czy ktoś z woj. łódzkiego mógłby podać mi nazwę szpitala, w którym dobrze wykonują operacje wstawienia endoprotezy stawu biodrowego. Będę jeszcze wdzięczna o podanie nazwiska lekarza.
Czekam na zabieg w szpitalu przy ul. Drewnowskiej i nie wiem, czy wybrałam dobry szpital?

Nie zarejestrowany
10-01-10, 02:00
Szukam kogoś kto miał wymienianą endoprotezę-mam 50 lat i endoprotezę od 21-ego roku życia,ale teraz muszę wymienić-chciałabym się skontaktować z kimś kto jest po wymianie bo trochę się boję.Pozdrawiam

OSA268
11-01-10, 19:10
Witajcie, mam 28lat . 22 lata temu zachorowałam na tzn. chorobę Pertesa, od jakiegoś czasu odnowiły mi się bóle w stawię biodrowym, i mój ortopeda skierował mnie zabieg endoprotezy stawu. Czy ktoś wie jak długo oczekuje się na tą operację na pomorzu. To jest mój email nn.sosik@gmail.com Z góry dziękuję i wszystkim życzę zdrowia:)

Nie zarejestrowany
16-01-10, 17:06
WITAM
JESTEM STUDENTKĄ UM W LUBLINIE. PISZĘ PRACĘ MGR NA TEMAT JAKOŚCI ŻYCIA PO ENDOPROTEZOPLASTYCE STAWU BIODROWEGO I BYŁABY BARDZO WDZIĘCZNA GDYBY ZECHCIELI PAŃSTWO POŚWIĘCIC KILKA MINUT I WYPEŁNIĆ MOJĄ ANONIOWĄ ANKIETĘ.PROSZĘ O KONTAKT anetaem@poczta.onet.pl

Nie zarejestrowany
17-01-10, 14:48
W szpitalu we Wrocławiu czekam na operacje od 2008 roku ..wczoraj podali mi termin SIERPIEN 2022 CZY TO KPINA ..

Nie zarejestrowany
21-01-10, 16:05
mam 63 lata 5 lat temu mialam operacje stawu kolanowego choruje na rzs juz 20 lat cukrzyce i ostropotoze do wymiany drugie kolano i dwa biodra poruszam sie o dwuch kulach i na wozku jestem na sterydach i innych lekach przveciwbolowych nie wiem co mam robic lekarz nie daje mi zadnej gwarancji ze po operacji bedzie lepiej jestem zalamana

Nie zarejestrowany
25-01-10, 19:57
Mam 60 lat 12-01-2010 miałam zabieg wszczepienia endoprotezy. Operację przeprowadzono na Odziale Ortopedii w Grajewie.Wspaniała opieka, doskonały operator Prof. Skowroński. Przed operacją dużo ćwiczyłam na rowerku stacjonarnym i mimo bólu uprawiałam w niewielkim zakresie nordic walking. Opłacało się na 3 dzień po zaczęłam chodzić o kulach.Dziś zdjęto mi szwy. Dużo ćwiczę bez bólu. Na razie tylko ćwiczenia izometryczne mięśni nóg i pośladków. Dziś będę mogła spać nie tylko na plecach ale też i na operowanym boku

Nie zarejestrowany
26-01-10, 13:20
.NFZ,,czekam trzy lata, decyduje się na prywatną operację- koszt 13000 tyś., oby tylko wszystko dobrze się zakończyło.

Nie zarejestrowany
29-01-10, 10:40
Witam, jestem studentką ostatniego roku fizjoterapii i pisze pracę na temat powrotu do aktywności fiycznej osób po zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Osoby, które chciałyby mi pomóc proszę o kontakt na adres: agasiap1803@o2.pl przeslę wówczas krótki kwestionariusz. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc

Nie zarejestrowany
02-02-10, 19:23
Przeczytałem z olbrzymią uwagą wszystkie komentarze. Zastanawia mnie w nich chęć szybkiego usunięcia czegoś, co można w wielu przypadkach leczyć. Zapewne stan ten spowodowane jest tym, że towarzyszy temu silny ból. Chciałbym pomóc tym ludziom. Jestem przedstawicielem firmy medycznej, która jest ekspertem w Polsce w zakresie światłolecznictwa /pileroterapi/. Pileroterapia jest następczynią laseroterapii niskoenergetycznej. Zajmujemy się w Polsce badaniami wieloklinicznymi i wielozespołowymi m.in. w zakresie ortopedii jak i innych schorzeń Bardzo chętnie udziele wszelkich możliwych informacji w zakresie omawianych w tutejszych komentarzach. Mój adres mailowy: mba@2gb.pl

Nie zarejestrowany
05-02-10, 05:19
Rowniez mieszkam w Toronto i bardzo bylabym wdzieczna za kontakt z doktorem z Burlington gdyz wolalabym udac sie do kogos "z polecenia" a jak na razie nie wiem do kogo
moj mail wieslawa@netzero.com

JACKO
11-02-10, 12:09
Witam i proszę was wszystkich o udzielenie mi w miarę możliwości info o operacji endoprotezy stawu biodrowego,odpłatnie w okolicach Polski południowej,jaki koszt.Szczególnie proszę Odę o kontakt.JACEK0959@interia.pl

Nie zarejestrowany
12-02-10, 12:55
Witam, jestem studentką III roku fizjoterapii i pisze pracę na temat jakości życia pacjentów po endoprotezoplastyce stawu biodrowego. Gdyby ktoś zechciał mi pomóc byłabym wdzięczna i proszę o kontakt: longsine@interia.pl wówczas prześlę krótką anonimową ankietę. Z góry dziekuję

Nie zarejestrowany
12-02-10, 21:54
Właśnie dzisiaj dowiedziałam się,że muszę miec w prawym stawie biodrowym endoprotezę, za 3-4 lata lewy staw podobno będzie w takm samym stanie. Jestem przerazona, czekałam na operację kręgosłupa od 1/2 roku, aż nagle okazuje się,że pilniejsza jest operacja stawu. Prywatny zabieg nie wchodzi w grę, koszt endoprotezy metodą kopoplastyki 29.ooo tys. bezcementowa endoproteza od 14-19 tys. są to dane uzyskane dzisiaj z prywatnej kliniki we Wrocławiu. Czas oczekiwania około 3 lat. Nie pomagaja mi już brane od roku środki p/bólowe. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś zechciał porozmawiać ze mną, kto już przeszedł taką operację. Podaję e-meila ela542@wp.pl

Nie zarejestrowany
15-02-10, 18:01
Jestem zapisana na wstawienie endoprotezy stawu biodrowego.Proszę o namiary gdzie i do kogo się udać.Kto wykona to bardzo dobrze w Gdańsku?

Nie zarejestrowany
18-02-10, 19:36
Witam moja przyjaciółka leży właśnie w szpitalu bedzie miała operacje stawu biodrowego ma dopiero 20 lat martwie się o nią... czy moge uzyskać jakeś rady na czym to polega... a czy długo człowiek potrzebuje czasu zeby w miare normalnie po takij operacji fukcjonować??? z góry dziękuje...

Nie zarejestrowany
24-02-10, 22:42
Witajcie,jak widze wiekszosc jest tu swietnie rozeznana w tematyce endo.Mam prosbe szukam lekarza gorny slask,ktory wykona operacje,moze byc prywatnie.Bardzo prosze o opinie na temat lekarzy z ktorych jestescie zadowoleni jacek76-76@o2.pl .Z gory bardzo dziekuje

Nie zarejestrowany
26-02-10, 00:10
Ja nie polecam, wręcz odradzam operacje na wstawianie endoprotez w Szpitalu Jana Pawła II W Elblągu! A w szczególności te przez ordynatora!!! Najgorszy jaki może być!!!

Nie zarejestrowany
26-02-10, 16:50
wiadomoś dla gdanszczanki WOJEWóDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM MIKOLAJA KOPERNIKA W GDANSKU DR BOGDANOWICZ LUB SZANDOROWSKI

Nie zarejestrowany
26-02-10, 17:03
wiadomoś dla gdanszczanki WOJEWóDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY IM MIKOLAJA KOPERNIKA W GDANSKU DR BOGDANOWICZ LUB SZANDOROWSKI dawny szpital kolejowy na ul powstancow warszawskich

Nie zarejestrowany
27-02-10, 22:30
4 lata temu miałam wstawiony staw biodrowy w szpitalu w Elblągu,wspaniały szpital,wspaniali lekarze.Życie po operacji stawu stało się nareszcie normalne.Nie radzę nikomu czekać długo z wymianą stawu.

Nie zarejestrowany
01-03-10, 02:09
Jeśli są Państwo posiadaczami endoprotezy stawu biodrowego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety "Ocena jakości życia pacjentów po endoprotezoplastyce stawu biodrowego". Uzyskane wyniki będą wykorzystane do badań w pracy magisterskiej.

http://www.ankietka.pl/ankieta/35982/ocena-jakosci-zycia-pacjentow-po-endoprotezoplastyce-stawu-biodrowego.html

Nie zarejestrowany
01-03-10, 18:55
Grażynko ślicznie dziękuję

Nie zarejestrowany
03-03-10, 15:26
Polecam doktora Podżorskiego z kliniki św, Łukasza z BIELSKA-BIALEJ.

Nie zarejestrowany
07-03-10, 19:32
Witam, za kilka dni mam wymianę stawu na endoprotezę. Czy ktoś może podzielić się, jak tak naprawdę żyje sie po: jakie są ograniczenia? Wiem, że już nie boli, ale co można a czego nie? Po jakim czasie po operacji można wrócić do pracy ?

Nie zarejestrowany
09-03-10, 20:50
pierwszą endoprotezę miałam wstawioną w25 roku życia /porcelanowa/służyła mi 18 lat prowadziłam normalny tryb życia,długie wycieczki i jazda na rowerze i urodzenie dwójki dzieci.Obecnie mam tytanową od 8 lat,pracuję zawodowo nadal i czuję się lepiej jak z poprzednią .pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
10-03-10, 12:32
9 marca upłynął miesiąc od instalacji protezy prawego biodra. Przy wspomaganiu zacząłem się poruszać już od 4 doby. Teraz swobodnie się przemieszczam przy kulach i tak ma być przez 3 miesiące od operacji.
Kiedy tylko prawa noga będzie stabilna idę na operację lewego biodra, które zaczęło się sypać. Ma być jeszcze ratowane - bez wymiany na protezę. Operacja miała miejsce w Lublinie i nie mogę wyrazić żadnej negatywnej opinii.

Nie zarejestrowany
10-03-10, 20:50
Pocieszające. Dzięki.

Nie zarejestrowany
11-03-10, 10:35
witam ,wszystkich przed,w trakcie,po zabiegu.25lutego miałam operowany prawy staw powoli dochodzę do siebie.endoprotezę mam tytanową jak i w lewym biodrze gdzie 5 lat temu była wymiana .do tej pory lewe biodro sprawuje się świetnie,polubiliśmy się na wzajem i"SZANUJEMY"sie bo tak trzeba.,z prawym biodrem poznajemy się od 2 tygodni mam nadzieję że polubimy się i będziemy stanowić jedność.operowano mnie w toruniu świetni lekarze,fachowo i kompetentny personel pielęgniarski zwsze był przy chorym.życzę każdemu tak pozytywnych przeżyć w szpitalu jak ja.

Nie zarejestrowany
16-03-10, 23:23
Witam,od 9 lat mam wszczepioną endoprotezę, kto nie wie to w ogóle nie jest w stanie poznać,że ją posiadam,mam 6 letnią córkę,którą urodziłam bez problemu, endo wytrzymała,czuję się super .Co prawda nie mogę zakładać nogi na nogę ale bez tego można żyć,pozdrawiam wszystkich i uszy do góry..

Nie zarejestrowany
17-03-10, 13:20
Mam wrodzone zwichnięcie obydwu stawów biodrowych.Mam 65 lat i nie byłam operowana.Teraz ból nie pozwala mi normalnie funkcjonować.Wczaraj byłam u lekarza. Rtg.wykazał wysunięcie panewki ok. 6 cm. poza staw. Lekarz powiedział mi , że nie podejmie się operacji i żaden lekarz też jej nie przeprowadzi. Jestem zrozpaczona. Najgorzej, że barzo mnie boli staw.Może ktoś jest w podobnej sytuacji, proszę o pomoc.

Nie zarejestrowany
19-03-10, 12:12
ja jestem po 2 operacjach i warto faktczynie nogo na nog^to nie mozliwe atak pozatym ekstra

Nie zarejestrowany
19-03-10, 12:17
ja jestem po 2 operacjach i warto faktczynie nogo na nog^to nie mozliwe a tak pozatym ekstra

Nie zarejestrowany
23-03-10, 13:46
Mam 61 lat, muszę mieć wymieniony staw biodrowy. Nie wiem na który szpital się zdecydować. Jestem z woj. łódzkiego. Może ktoś słyszał o dobrym szpitalu w Łodzi, a może miał ktoś wymianę biodra w Koperniku lub WAM w Łodzi???

Nie zarejestrowany
27-03-10, 12:08
Jestem 8 tygodni po operacji lewego biodra.,nie odczuwam bólu .ale mam problem z prawym biodrem., Powinnam za rok poddać sie operacji, ale bariera to pieniądze.Co za czasy nastały, przepracowalam 43 lata ,a teraz musze sie prywatnie leczyc.

Nie zarejestrowany
29-03-10, 13:55
co to ma byc??rozpisujecie sie a nawt zaden z was nie poleci jakiejs konkretnej kliniki zeby drugiemu pomo!!jak macie dawac takie wypowiedzi to lepiej wogole nie piszcie nic!

Nie zarejestrowany
02-04-10, 10:33
Ja też jestem z woj. łódzkiego. Zabieg mam planowany w czerwcu na ul. Drewnowskiej. Dowiedziałam się, że jest to najlepszy szpital i mają najnowocześniejsze endoprotezy. Nie znam tylko tam lekarzy i nawet nie wiem, kto będzie mnie operował , nie mam swojego lekarza.

Nie zarejestrowany
02-04-10, 12:53
Haj Beato
piszesz

"Ja też jestem z woj. łódzkiego. Zabieg mam planowany w czerwcu na ul. Drewnowskiej. "
ale gdzie w Łodzi ????????? i jak sie ten szpital nazywa.
Mieszkam w Niemczech i interesuje mnie gdzie masz dokladnie termin......

Pozdrawiam
Gabi

Nie zarejestrowany
06-04-10, 12:24
mam wyznaczony termin wstawienia endoprotezy na 19.04.2010 w Bytomiu Szpital Wojewódzki.Proszę o opinie pacjentów po endoprotezie w tym szpitalu.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 07:55
mam 6 lotnia corke i ma zwichniete biodro nie wiem ile czeka sie na operacje jestem z okolic gdyni gdzie najlepiej zrobic operacje.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 15:46
Uległam wypadkowi w 2003 roku w lipcu. Opsuneła się na mnie ściana w winiku czego zmiażdżyła mi staw skokowy, złamana była koś strzałkowa
i połamana pięta. Przeszłam 3 operacje nastawienia. W 2006 roku miałam operacje stawienia endoprotezy stawu skokowego na dzień dzisiejszy noga dalej boli, robią się zmiany zwyrodnieniowe, staw jest sztywny, ruch minimalny. W związku z tym mam pytanie:
Czy jest jakaś szansa wykonania operacji takiej aby ta noga mnie tak bardzo nie bolała i nie puchła?
Słyszałam o usztywnieniu stawu. Czy po tej operacji będe miała krótszą nogę i czy będe mogła zapomniec o tabletkach przeciw bólowych. Ponieważ na dzień dzisziejszy pochodze z 2-3 h i noga jest spuchnięta i bardzo boli i muszę zażywa duże ilości leków przeciw bólowych.

Nie zarejestrowany
19-04-10, 20:41
shukam prywatnej cliniki albo spitala dlia mojej testiowej w polce. proshe podat addresy. dzienkuje

Nie zarejestrowany
19-04-10, 20:44
zle pishe po polsku ale shukam pomocy, bo na internete nie ma tyle informacije, a ja nie mieshkam v polsce. bog z nami

Nie zarejestrowany
21-04-10, 14:21
trudno się pogodzić z tym ze oba biodra będą ze sztuczną protezą pierwsza operacja była bardzo niebezpieczna ledwo przeżyłam nie mogłam sie wybudzić w nocy o1szej byłam intubowana to znaczy taką grubą rurą podawali mi tlen iobudziłam sie ale mi9ałam spuchnięte oczy myśleli że to uczulenie podawano mi leki -zastrzyki na to potem okazało się ze to oczy wysiadły długo by jeszcze opisywać i przez to teraz bardzo się boję2operacji

Nie zarejestrowany
25-04-10, 14:00
Wcześniej na tym forum pytałem co i jak, teraz mogę już opowiedzieć. Jestem po endoprotezie stawu biodrowego. Operacja ciężka, pierwsze dni po operacji bardzo trudne. Dużo kroplówek, zastrzyków itp. i leżenie.... ciągle na plecach. 6 tygodni. W nocy tylko przesiadka z łóżka na rozkladany fotel ( polecam!! ) - daje ogromną ulgę i wytchnienie, pozwala dalej spać :-). Na razie jeszcze 2 kule do chodzenia, ale sprawność duża i bólu nie ma (no może kręgosłup, ale biodro - nic.) Polecam klinikę EMC ( EuroMediCare ) we Wrocławiu. Super opieka, bardzo dobre warunki. Dla mnie jeszcze kłopotliwe, to że nie można prowadzić samochodu. Ale może już niedługo będzie lepiej :-)

Nie zarejestrowany
26-04-10, 21:25
mój tato miał operacje wymiany stawu biodrowego w Bytomiu dnia 19.IV.2010r.Na drugi dzień po operacji zaczoł chodzić o dwóch kulach teraz jest dzień 26.IV.2010r. Tato cuje sie rewelacyjnie juz na 3 dzień po operaci czuł się dobrze noga nie boli wszystko ok : )

Nie zarejestrowany
28-04-10, 19:59
Mój tato miał opreację 19 kwietnia 2010 następnego dnia wstał już z łózka i uczył się chodzić czuł się bardzo dobrze wyszedł do domu po tygodniu i nadal czuje się wspaniale w dniu wypisu już jeździł autem. Wiem że są kolejki ale warto czekać bo życie po operacji jest w 100% lepsze i łatwiejsze. Teraz tato wie że żyje!!! I co to znaczy życie bez bólu!!! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-04-10, 20:01
Mój tato miał opreację 19 kwietnia 2010 następnego dnia wstał już z łózka i uczył się chodzić czuł się bardzo dobrze wyszedł do domu po tygodniu i nadal czuje się wspaniale w dniu wypisu już jeździł autem. Wiem że są kolejki ale warto czekać bo życie po operacji jest w 100% lepsze i łatwiejsze. Teraz tato wie że żyje!!! I co to znaczy życie bez bólu!!! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-04-10, 21:03
Witam
Za 3 miesiące bede miał operacje wstawiania endoprotezy biodra.
Nurtuje mnie pare zagadnień tj:.
Czy jest dozwolona jazda autem,kucanie,współżycie seksualne,jak i ile czasu potrzeba aby człowiek doszedł do siebie

Nie zarejestrowany
04-05-10, 00:05
Bar, ty miałeś operację na nfz? Jeśli nie, to daj znać jaki jest koszt prywatnej operacji. Dlaczego aż 6 tygodni musiałeś leżeć? Pytam, bo moja mama potrzebuje endoprotezy i znalazłam niedawno ten szpital emc.

Nie zarejestrowany
06-05-10, 14:28
Jestem już po kilku operacjach na nogę. Niestety nic nie dały, noga bardziej boli niż przed operacją, która polegała na włożeniu endoprotezy. Czy po usztywnieniu ustąpi ból?

Nie zarejestrowany
06-05-10, 18:28
Jestem po wszczepieniu stawu biodrowego. Lekarz w szpitalu na Lindleya stwierdził na moją prośbę o skierowanie na rehabilitację w ośrodku habilitacyjnym, że tutejszy szpital nie ma zwyczaju dawania takiego skierowania.Proszę o informację, czy rzeczywiście po operacji wystarczają ćwiczenia w szpitalu i ich kontynuacja w domu, czy też trzeba starać się o ośrodek rehabilitacyjny całodobowy, a jeśli tak to w jaki sposób.

Nie zarejestrowany
06-05-10, 22:00
Odpowiadając: nie leżałem 6 tygodni, tylko prez 8 tygodni spać można wyłącznie na plecach. Teraz już jest OK. Ale z chodzeniem nie jest tak prosto, jak przez wiele lat chodziłem xle, to nie umiem chodzić od razu dobrze. A jeśli chodzi o koszty.... to chyba nie jest dobre miejsce na informację. Można zadzwonić i się dowiedzieć. Na NFZ szpital EMC endoprotez biodra nie robi.
Rehabilitacja.... mi też powiedziano, że w zasadzie nie ma potrzeby. Można we własnym zakresie ćwiczyć, później może pływać.

Nie zarejestrowany
06-05-10, 22:02
Nie 8 a 6 tygodni. Przepraszam, że 2 razy, ale net się zwiesił i nie zauważyłem że poszło raz, puściłem drugi. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
08-05-10, 09:48
Po operacji 3 miesiące, mam problemy schodzeniem ,bołą mnie kolana i l prawy staw biodrowy / operowany był lewy/ , czy ktoś z Was jest w takiej sytuacji.

Nie zarejestrowany
08-05-10, 18:18
Zaczynam chodzić bez kul. Lekko i łatwo nie jest, bo właściwie nie pamiętam, jak chodzi się normalnie, ale próbuję. Trzeba przezwyciężyć przyzwyczajenia. Odnośnie bólu: jeśli są to początki - tak, może boleć, ja też odczuwam ból w kolanach ( jedno było nieobciążane, drugie przeciążone). Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej.

Nie zarejestrowany
13-05-10, 22:17
Witam.
2.5 miesiąca po endoprotezie prawego biodra jest super,chodzę o 1 kuli a w domu bez kuli,jeżdżę samochodem od miesiąca,śpię na operowanym boku i nic nie boli.5 lat temu miałam operowane lewe biodro (endoproteza)i zdecydowanie dłużej do siebie dochodziłam także technika idzie do przodu . nie ma się czego bać i pozdrawiam wszystkich którzy czekają na operację trzymam kciuki.

Nie zarejestrowany
15-05-10, 16:12
nie zaglądałem na forum, cieszyłem się , chodzeniem chociaż o kulach ale bez bólu.przypomnę,19.04.2010 miałem zabieg wstawienia endoprotezy w szpitalu woj. w Bytomiu.Mogę powiedzieć jest świetnie ósmego dnia po zabiegu jechałem sam autem.Spanie fakt na plecach lub zdrowym boku ale bez bólu .Jeżeli jest ktoś kto się waha przed zabiegiem ,to niepotrzebnie nic strasznego,dostaje się tyle środków przeciw bólowych jest OK.

Nie zarejestrowany
02-06-10, 20:11
Witam wszystkich!
Trzy tygodnie temu miałam zabieg alloplastyki stawu biodrowego. Już dobę po operacji czułam się świetnie,srodki przeciwbólowe stosuję do dzś dnia sporadycznie, a po kontrolnej wizycie lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń, jest wszystko ok. Zaczęłam nowe życie - bez bólu!!! To wszystko zawdzięczam lekarzowi prowadzącemu, a zainteresowanym polecam Szpital Specjalistyczny Św. Rodziny w Rudnej Małej (woj. podkarpackie).

Nie zarejestrowany
08-06-10, 10:33
Witam,

Jestem po endoprotezie stawu biodrowego operację miałam 22 kwietnia 2010 r. dodadam, że mam 26 lat. Operacja była bardzo trudna gdyż w dzieciństwie te biodro było zwichnięte a wiadomo w latach 80 inna medycyna była i przeprowadzali operacje jak przeprowadzali. Teraz jeszcze chodzę o 2 kulach nie ukrywam, że męczy mnie to i chciałabym już je odrzucic i wrócic do normalnego życia. Ale warto było jeśli ktoś ma wątpliwości to pozwolę sobię na radę, że warto!

Nie zarejestrowany
10-06-10, 18:09
Uprawiam sport (biegam płotki). Na dobiegach do ppł złapał mnie skurcz, nałożyłam bandaż elastyczny i tyle. Dalej chodziłam na treningi. Po 2 miesiącach ból wrócił. Zgłosiłam się do chirurga (...) Przepisał mi Lipohep,jakieś tabletki i dał miesiąc zwolnienia. Po zwolnieniu zaczęłam dalej biegać i ból powrócił i w udzie, i w biodrze. Znowu zgłosiłam się do chirurga...zrobił USG, skierował na badanie scyntygraficzne, zakazał na razie trenowania. Teraz kończę fizykoterapie, ale to za bardzo nie pomaga. Czy może być to zwyrodnienie stawu biodrowego? Piszcie jak coś:18542468. Dzięki ;)

Nie zarejestrowany
15-06-10, 23:56
Pzeczytalem wszystkie komentarze i zauwazylem pewne niescislosci i niedociaganiecia.
Ludzie ktorzy sa chetni aby sie podzielic swoimi doswiadzieniami lub wymiana pogladow nie podaja swoich e-maili,lub odwrotnie ludzie , ktorzy prosza o porady wszelkiego rodzaju takze nie podaja swoich e-maili. Zabawa w ciuciu babke. Tylko ankieciarze sa konkretni oni nie boja sie o podanie swoich e-maili.
A ja myslalem ze te komentarze powinno nam ulatwic zycie , ale chyba nie mam racji.. I chyba bede musial czytac od poczatku do konca az znajde cos interesujacego dla siebie. Chaos!!!

Nie zarejestrowany
17-06-10, 13:07
Minęło już ponad 14 lat od chwili, kiedy w wyniku urazu doznanego w wypadku samoch. wszczepiono mi endoprotezę lewego biodra. Ponad 13 lat było można powiedzieć: koncertowo. wędrówki po górach, rower, tańce i wiele różnych zajęć. A teraz w skrócie: od ponad roku odczuwałam bóle w biodrze promieniujące w kierunku kolana i niżej. Różne diagnozy: rwa kulszowa, ucisk w kregosłupie, itd. Niestety, najpierw usunięto kaletke maziową krętarza w lewym biodrze i był to chyba zwrot, ponieważ zaczęłam "skrzypieć" dosłownie, kości w biodrze tarły tak mocno, że słyszeli inni , z boku. Wszystkie badania, aż do scyntografii włącznie. Diagnoza: obluzowanie endo. Szukałam pomocy wszędzie, żeby mi zrobiono wymianę jak najszybciej. W styczniu operacja- endo usunięta, ale trzeba było usunąć tkanki wokół z metaliozą, kolejne badania uczuleniowe na metal. Przez 3 miesiące chodziłam o 2 kulach z tzw. zawieszonym biodrem (koszmar). W kwietniu kolejna operacja : wszczepienie mrożonych tkanek kostnych i macierzystych, bo takie powstały spustoszenia w panewce. Dzisiaj mijają 2 miesiące, nie wstaję, leżę lub siedzę na łóżku. 20 czerwca ponownie do szpitala i może coś wreszcie uda sie zreperować. Te dwa miesiące leżenia to dla mnie największa kara, bo jestem wciąż czynna zawodowo i niecierpliwa pomimo 55 lat. Wiem, że będę miała endo z tytanu i wszczepioną nową metodą Puy ( J&J) Octopus. Nie wiem , co to znaczy, bo nic w internecie nie znalazłam na ten temat. Może ktoś coś słyszał, podaje mój e-mail: h.marszalkowska@wp.pl. Trzymajcie się wszystkie "bioderka" , pozdrawiam, Halusia

Nie zarejestrowany
21-06-10, 00:04
Witam Was serdecznie. Chciałabym wiedzieć, czy operowanie stawu biodrowego w trójmieście może odbyć się na kasę chorych ale szybciej, niż za 5 lat? Kto to na pomorzu robi najlepiej? Może w jakimś konkretnym szpitalu? Operacja wygląda na to, że jest pilna. Liczę, że uda mi się na te pytania otrzymać odpowiedź.

Nie zarejestrowany
21-06-10, 07:18
W Gdańsku Szpital Kolejowy- dr Szandorowski przyjmuje też prywatnie.Postaraj się do Niego dostać.

Nie zarejestrowany
28-06-10, 04:39
4.12,2000r miałam operacje lewego biodra wstawienie endoprotezy było super do grudnia 2009r teraz odczuwam taki ból jak przed operacją noga zrobiła się czerwona i puchnie proszę odpiszcie jeśli macie takie same objawy

Nie zarejestrowany
28-06-10, 18:50
zbieram dane dla fundacji korektor zdrowia, dotyczące czasu oczekiwania m.inn. na endoprotezy. proszę o takie informacje na mojego e-maila: establa78@gmail.com, informacje mogą być anonimowe. Za każdą informację z góry dziękuję.

Nie zarejestrowany
02-07-10, 08:51
czekam na oprację endoprotezy stawu skokowego. Jestem uczulona na nikiel, tak wykazały testy. Czy mogę mieć ten zabieg przeprowadzony?

Nie zarejestrowany
18-07-10, 20:25
Witam, mam usztywniony staw biodrowy lewy od 1993 r. (mam 30 lat). Czy można w takim przypadku zdecydować się na sztuczny staw.mój mail: macbet2@wp.pl

Nie zarejestrowany
16-08-10, 22:27
Jest OK. Nie boli, można chodzić, spać. Ruchomość nie taka, ale to mięśnie przykurczone. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i będzie całkiem dobrze. Ale, co najważniejsze: nie boli! Czasem coś (udo, kolano) - tak, ale chodząc - nie. Wiecie jak to jest, jak się szuka najkrótszej drogi, bo iść się nie da? Teraz uczę się nie myśleć o tym, bo nie muszę. Boję się, co będzie za 10-15 lat, ale już po operacji, więc trzeba czekać co los przyniesie. Trzymajcie się wszyscy!

Nie zarejestrowany
20-08-10, 19:27
Muszę mieć operacje na staw biodrowy ale nie mam pojęcia ,który szpital jest najlepszy . Czy ktoś mógłby mi pomóc , wiecie w którym takie operacje wykonują najlepiej. Prosze o kontakt na maila brenda62@interia.pl lub w postach

Nie zarejestrowany
23-08-10, 21:27
wtam wszystkie bioderka;)
Mam 31 lat ,jestem po zwichnięciu stawów biodrowych przy urodzeniu;(
od 5 lat mam zwyrodnienie lewego stawu tkz panewki od miesiąca czuje bóle w 2giej nodze;(nie wiem czy czekać na operację??????lekarze każą czekać,jak najdużej chodzić boje się !!!zaznaczam że jeszcze nie rodziłam,boi starsznie ,napiszcie jakie leki pomagają?i są w miare nie szkodliwe?będe wdzięczna piszcie na gg 11081638,pozdrawiam bioderka

Nie zarejestrowany
25-08-10, 19:55
3lata temu miatam wstawiany sztuczny staw biodrowy i nie zatuje mam 33lata

Nie zarejestrowany
05-09-10, 19:18
witam .pół roku po operacji,jest coraz lepiej,choć to jeszcze nie to co bym chciała,poprzednio(5 lat temu miałam lewą endoprotezę)szybciej wróciłam do sprawności i tak jak wypowiedział się Bar trzeba czekać co los przyniesie ,a teraz cieszmy się tym co mamy.Pozdrawiam wszystkich....

Nie zarejestrowany
12-09-10, 20:54
Od 37 lat borykam sie z moim stawem biodrowym , bylem moze w 20 sanatoriach przez te wszystkie lata i czas na wymiane a lekarskie diagnozy sa rozne , jaka dobra wybyac , kto mi dordzi , kto mi pomoze ? Biodro boli i nie tylko biodro ale i kolano i cala nogo , nie daje spac i pracowac. Coz poczac dalej .................

Nie zarejestrowany
15-09-10, 20:12
Hej.. Mam pytanie... Mam 17. lat i czekam na endoprotezę stawu biodrowego. Jest to odpowiednie w moim wieku..?

Nie zarejestrowany
15-09-10, 21:12
dzis mija 14 dni od operacji endoprotezy stawu biobrowego lewego mam endeproteza jest bezcementowa i mam problem utykam na operowana noge czy moge poprosic o jakas pomoc w tej sprawie

Nie zarejestrowany
15-09-10, 21:21
chciałabym dodać że poza utykaniem nogi operowanej nie czuję już takiego bolu biodra jak przed operacją w tej chwili jestem na rehalibitacji na oddziale w szpitalu im. degi w poznaniu podaje adres maila angelika1748@wp.pl czekam na wasze podpowiedzi i byc moze pomoc

Nie zarejestrowany
22-09-10, 16:27
Witam wszystkich. Mój mąż ma jałową martwicę głowy kości udowej lewej i prawej. Czeka go operacja wstawienia endoprotezy. Jesteśmy z województwa warmińsko-mazurskiego. Czy ktoś zna dobry szpital, gdzie wykonują te zabiegi na NFZ? Nie stać nas na prywatną operację. Dodam tylko, że w naszym województwie czeka się na nią 3 lata a mąż ma dopiero 33 lata i nie może już z bólu chodzić. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. anetkao3786@onet.eu

Nie zarejestrowany
24-09-10, 14:17
hej mam 40 lat mam jałową martwicę obu głów i jestem 3 tyg po operacji. Ja tak długo nie czekałem robiłem w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy. chodziłem prywatnie do jednego z lekarzy klinikii po pół roku operacja. Na oddziale opieka fantastyczna noga wspaniale wraca do formy jest tylko jeden mankament jest 3 cm dłuższa

Nie zarejestrowany
26-09-10, 19:58
U MNIE ZWYRODNIENIE STAWU BIODROWEGO POSTĘPOWAŁO BARDZO SZYBKO. WCZEŚNIEJ POBOLEWAŁO ALE NIE MOCNO NA ZMIANĘ POGODY. NA PIERWSZEJ WIZYCIE U ORTOPEDY USŁYSZAŁAM ŻE SĄ MINIMALNE ZMIANY I ZALECIŁ REHABILITACJĘ Z KTÓREJ KORZYSTAŁAM PONIEWAŻ JEST ONA BARDZO WAŻNA SZCZEGÓLNIE ĆWICZENIA WZMACNIAJĄCE MIĘŚNIE UD I POŚLADKÓW. PO 1/2 ROKU BÓL BYŁ SILNIEJSZY I WTEDY TO LEKARZ WYSTAWIŁ SKIEROWANIE W CELU ZAPISANIA SIĘ NA OPERACJĘ CO TEŻ UCZYNIŁAM. NA OPERACJĘ MIAŁAM CZEKAĆ 3 LATA BÓL SIĘ NASILAŁ NIE POMAGAŁA REHABILITACJA ANI ŻADNE LEKI AŻ PEWNEGO DNIA BÓL BYŁ TAK SILNY ŻE NIE MOGŁAM WYTRZYMAĆ I ZAUWAŻYŁAM ŻE MAM KRÓTSZĄ NOGĘ WTEDY TO Z INTERWENCJI DOSTAŁAM SIĘ DO SZPITALA NA OPERACJĘ.CZYLI OD PIERWSZEJ WIZYTY U ORTOPEDY DO OPERACJI BYŁO NIECAŁE PÓŁTORA ROKU. OPERACJĘ MIAŁAM W PAŹDZIERNIKU 2007r SZYBKO DOSZŁAM DO SIEBIE POBOLEWAŁO ALE NIE MOCNO NA ZMIANĘ POGODY ALBO JAK SIĘ TROCHĘ BARDZIEJ SFORSOWAŁAM DUŻO KORZYSTAŁAM Z REHABILITACJI I NAGLE PEWNEGO DNIA PO PÓŁTORA ROKU NOGA ZACZĘŁA BOLEĆ CORAZ MOCNIEJ I ZNOWU WIZYTA U ORTOPEDY KTÓRY PO WYKONANIU RTG STWIERDZIŁ ŻE ODKLEIŁA SIĘ PANEWKA / DODATKOWO POD PANEWKĄ DOSZŁO DO MINIMALNEGO PĘKNIĘCIA CO POTWIERDZIŁO TK /I TRZEBA TO ZOPEROWAĆ. OPERACJA POLEGAŁA NA WYMIANIE PANEWKI PONIEWAŻ TRZPIEŃ W KOŚCI UDOWEJ BYŁ DOBRZE OSADZONY. NA 3-ci DZIEŃ PO OPERACJI PODCZAS ZAKŁADANIA CZOPKA NA LEŻĄCO NA ŁÓŻKU DOSZŁO DO ZWICHNIĘCIA NASTAWIONO STAW I PO 2 TYGODNIACH WRÓCIŁAM DO DOMU SZCZĘŚLIWA ŻE JUŻ PO WSZYSTKIM.PO 2 DNIACH PODCZAS SIADANIA NA UBIKACJĘ USIADŁAM CHYBA NIERÓWNO ZNOWU DOSZŁO DO ZWICHNIĘCIA I ZNOWU SZPITAL, NASTAWIANIE, REHABILITACJA KTÓRĄ KONTYNUUJE DO DZIŚ /Z PRZERWAMI/ OBECNIE JESTEM PO OPERACJI ROK I 3 MIESIĄCE NOGA POBOLEWA CZASAMI MUSZĘ BRAĆ ŚRODKI P/BÓLOWE I CO MNIE ZNOWU MARTWI TO TO ŻE NIERAZ COŚ MI PRZESKOCZY W BIODRZE I WTEDY BOLI MOCNIEJ. ZDJĘCIE NIC NIE WYKAZUJE NIBY WSZYSTKO W PORZĄDKU A DLACZEGO BOLI? TO TYLE O MOIM PRZYPADKU POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
29-09-10, 15:47
wITAM MAM 25 LAT wykryto u mnie koksartrozę, od kilku lat doskwiera mi ból kolan właśnie związany jak się okazało z zwyrodnieniem bioder, do tego koślawość kolan, lekarz skierował mnie na rehabilitację, muszę czekać miesiąc, ale w sumie nie dużo wiem na temat tej przypadłości, wspomniał, że operacja za kilka lat i że mam dbać o swoje zdrowie, dodał, że mogę dostać leki ale nic nie przepisał, Czy powinnam iść do innego specjalisty czy czekać na rehabilitację, być może czegoś tam się dowiem? I czy jestem w takim wypadku zdolna do pracy, czy się należy jakaś grupa? Dziękuję za odpowiedzi.

Nie zarejestrowany
03-10-10, 21:35
Witam, jak pisałam wcześniej mąż ma jałową martwicę głowy kości udowej. Ponad dwa lata bolało go w biodrze i żaden z lekarzy nie wiedział co mu jest. Dopiero na końcu Polski otrzymał pomoc. Piszę do tych osób, które borykają się z tym samym problemem. Otóż w Mielcu jest świetny szpital i doświadczeni lekarze. Mąż najpierw umówił się na wizytę do dr Pawła Tyniec a później miał operację w tym szpitalu. Lekarze wykonali zabieg mający na celu uratowanie lewej nogi przed protezą, jednak mąż zgłosił się za późno a choroba była posunięta tak mocno, że niestety pozostały tylko protezy. Muszę powiedzieć, że w szpitalu w Mielcu po raz pierwszy spotkaliśmy się z tak ciepłym przyjęciem. Personel bardzo miły i troskliwy. Szkoda tylko, ze tak długo trzeba czekać na operację. Mąż ma wyznaczoną operację na sierpień 2011 na prawą nogę, na lewą dopiero na kwiecień 2013. Nie wiem czy tyle wytrzyma. Jestem dobrej myśli. A tym osobom, które są z tych okolic gorąco polecam szpital i lekarzy.

patro
25-01-11, 10:41
Witam, od razu zwracam się z zapytaniem i prośbą o pomoc. Przeczytałam właśnie, że przy zwyrodnieniu stawu biodrowego kwalifikującego do endoprotezy można uniknąć operacji.! Jest bowiem metoda wyleczenia zwyrodnień kostnych i przywrócenia im pierwotnych funkcji. (www.zdrowiemoje.blogspot.com) . Bardzo chciałabym uniknąć operacji wszczepienia endoprotezy (cukszyca + nadciśnienie) ale chciałam dowiedzieć się coś więcej o tej metodzie z użyciem własnych komórek macierzystych . Czy może ktoś z Was przeszedł takie leczenie ? Jaki jest efekt takiego naprawiania stawu biodrowego ?Kto to wykonuje i najważniejsze ile kosztuje to leczenie? I jeszcze mam pytanie gdzie w Polsce stosują taką metodę . W Poznaniu jest dużo nowości w leczeniach ale nic nie znalazłam.:Pozdrawiam . :idea:

Nie zarejestrowany
01-03-11, 15:38
Witam moja babcia ma 74lata.Ma rozrusznik od 1-miesiaca , kiedy moze miec operacje na staw biodrowy.Wskaznik krwi INR wynosi 4-36.
Prosze o kontakt przez gg i e-mail.
gg-25095739
e-mail-kaka8955@poczta.fm
Prosze o kontakt moja babcia bardzo cierpi.

Nie zarejestrowany
14-02-12, 17:05
Ja mam 52 lata i w marcu mam miec wymiane stawu biodrowego. Bardzo sie obawiam tego zabiegu ze wzgledu na ograniczona ruchliwosc. mieszkam na wsi i mam gospodarstwo a maz pracuje wiec chcialabym jak najszybciej wrocic do zdrowia. napiszcie jak dlugo musieliscie czekac aby odzyskac sprawnosc i czy sa duze ograniczenia w zwiazku z tym. boje sie takze szybkiego zuzycia endoprotezy przez co bol znow powroci i bedzie konieczna druga wymiana. bardzo prosze o wasze odpowiedzi. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-02-12, 12:42
czy ktoś z państawa był operowany w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie

Nie zarejestrowany
10-05-12, 15:34
Ja mam 52 lata i w marcu mam miec wymiane stawu biodrowego. Bardzo sie obawiam tego zabiegu ze wzgledu na ograniczona ruchliwosc. mieszkam na wsi i mam gospodarstwo a maz pracuje wiec chcialabym jak najszybciej wrocic do zdrowia. napiszcie jak dlugo musieliscie czekac aby odzyskac sprawnosc i czy sa duze ograniczenia w zwiazku z tym. boje sie takze szybkiego zuzycia endoprotezy przez co bol znow powroci i bedzie konieczna druga wymiana. bardzo prosze o wasze odpowiedzi. pozdrawiam

Ja mam mieć operację właśnie w Instytucie Matki i Dziecka w warszawie. Może pani jest już po zabiegu, jeśli tak to proszę napisać jak poszło.janina

nie zdecydowana
08-11-12, 20:08
witam szukam kobiety w wieku 30-40 po wymianie stawu biodrowego bardzo mi zalezy na kontakcie z taka osoba poniewaz sama tez mam taki problem

witaj mam36 lat i tez czeka mnie zabieg

Nie zarejestrowany
11-12-12, 14:12
ja już po :) cieszę, się bo ból był już nie do zniesienia. niestety musiałem iść prywatnie, bo na termin to mogłem czekać i czekać :/ ale w sumie nie żałuję, bo opieka była wspaniała, no i zdrowie najważniejsze! operację miałem robioną w centrum medycznym Certus, polecam, chirurg prowadzący bardzo doświadczony!

Nie zarejestrowany
05-03-13, 21:59
Dzień dobry,
jestem studentką SUM i piszę pracę na temat: zapotrzebowania na wsparcie wśród osób opuszczających szpital po wymianie stawu biodrowego.
Jeśli ktoś z Państwa jest po operacji wymiany stawu biodrowego zachęcam i proszę o wypełnienie ankiety która znajduje się w poniższym linku:

http://www.ankietka.pl/ankieta/107911/zapotrzebowanie-na-wsparcie-wsrod-osob-opuszczajacych-szpital-po-wymianie-stawu-biodrowego.html

liczne i rzetelne wypełnienia pozwolą mi na przeprowadzenie wartościowych badań.

dziękuję i pozdrawiam

basia82
05-12-13, 19:32

Hej. Mam na imie Basia, jestem 3 tyg po operacji. Co chcialabys wiedziec? Pytaj smialo

Nie zarejestrowany
15-01-14, 21:50
Ja mam wyznaczony termin operacji ale zastanawiam sie czy nie poczekać czy nie za młody jestem na taką operacje ...co radzicie iść czy nie ..

Nie zarejestrowany
15-01-14, 21:55
Ja mam wyznaczony termin operacji ale zastanawiam sie czy nie poczekać czy nie za młody jestem na taką operacje ...co radzicie iść czy nie ..

Czy ktoś może opisać ile czasu trwała u niego dojście do sprawności ja mam 42 lata...i nie boli mnie tak jak nie którzy piszą że ból jest nie do opisania..

Nie zarejestrowany
27-03-14, 13:01
Jestem zapisana w Poznaniu na operacje na 2016r. jak można przyspieszyć

Nie zarejestrowany
10-04-14, 10:53
Witam.
Zakwalifikowałem się na operację wymiany stawu biodrowego na endoprotezę. Mam 39 lat.Zakładam, że większość z osób piszących na forum ma to już za sobą i chciałbym zapytać o jedną rzecz. W chwili obecnej ból nie doskwiera mi jeszcze bardzo. Zasypiam w nocy bez zażycia tabletek przeciwbólowych także myślę że nie jest jeszcze tak źle. Niemniej jednak widzę już deformację dolnej części kręgosłupa i miednicy i kuleję. Czy decydować się na operacje już teraz czy poczekać jeszcze i dać się kroić gdy ból będzie już nie do zniesienia? Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
13-04-14, 16:58
Jestem zapisana w Poznaniu na operacje na 2016r. jak można przyspieszyć Warszawa, Barska 3 - 4 miesiące.