PDA

Zobacz pełną wersję : Bóle kości są częste u dzieci, gdy rosną

Nie zarejestrowany
03-10-06, 13:39
do tej pory bolały moją córkę (lat 7) nogi w stawach a od tygodnia narzekać na ból w łytkach; określiła ten ból jak ból śniaków; dwa tygodnie temu przeszła poważny zabieg operacyjny (wyrostek, jajnik) może to jakieś osłabienie pooperacyjne?

Nie zarejestrowany
05-02-07, 11:23
Kupiłamn ten arcalen. On w ogóle nie jest dopuszczony do stosowania u dzieci i nie jest przeciwbólowy. Są inne preparaty które sa perzeciwbólowe i sa dopuszczone do stosowania od 3 lat . Ten preparan wapniowy też jest bardzo mocny i nie można go stosować od tak sobie u dzieci bez badania poziomu wapnia we krwi.

Nie zarejestrowany
14-08-07, 00:41
watpie by operacja miala z tym cos wspolnego mialam wycinany wyrostek i nogi mnie nie bolaly to chodzi raczej o wzrost dziecka i sa to bole wzrostowe. Moja tez siedmoletnia corke bola nogi ale tylko stopy na podbiciu i co to moze byc? Mam podobny problem. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
16-10-07, 23:20
moją 7letnią córke też bolą stawy w kolanach.ortopeda stwierdził że przyczyną jes szybki wzrost a więc zgadzam się z opinią lekarza

Nie zarejestrowany
31-07-08, 00:32
po wykonaniu wszystkich w/w badan{oprócz fosfatazy zasadowej} w artykule i wizycie z rtg u ortopedy zastanawiam sie co moze byc przyczyna 3 letni chlopiec rano nie moze chodzic -utyka i nie moze wstać z lózka około 2 godzin,pózniej w czasie dnia w większości czasu przenosi cięzar ciala na niebolącą nogę ale nie cały czas,wieczorem przynosi mu ulgę masaż stopy lub nogi -zaleznie która część kończyny boli go zastanawiam się w czym tkwi problem skoro nic nie"widać", to jest tylko jedna noga.,A, PYTANIE CZY PRZY ZLYM ULOŻENIU BIODER PODCZAS RTG MOŻE JEDNA KOŚC UDOWA RÓŻNIĆ SIĘ GRUBOŚCIA OD DRUGIEJ Pozdrawiam Małgorzata

Nie zarejestrowany
05-08-08, 16:23
Bolą mnie kostki po jakiś dwóch tygodniach treningów w piłkę nożną kostki mnie przestają boleć tylko wtedy gdy nie gram w piłkę miesiąc. Kostki mnie bolą tylko wtedy gdy biegam, a nie w nocy lub wieczorem tylko i wyłącznie gdy biegam. Używam żelu przeciw bólowego ale to prawie nic nie pomaga jeżeli ktoś wie jak temu zaradzić proszę napisać mi na e-mail sylwek9-1992@o2.pl

Nie zarejestrowany
08-04-09, 21:12
ja czytalam na stronie kobiety ktorej dziecko jest chore na raka ... ze nogi u dziecka moga tez bolec przez poczatki bialaczi (szybki skrot) ale oczywiscie u polskich lekarzy trzeba sei wyprosic o jakiekolwiek sierwoanie na badania nawet na zwykla krew :/

Nie zarejestrowany
24-04-09, 20:40
Mam 14 lat, od czasu kiedty urosłem w grudniu o 7 cm i zaczął się sezon, zaczęły mnie boleć plecy. Mam teraz 175cm i 54 wagi i nie wiem co mam z tym zrobić... Czy to może być spowodowane tym, że urosłem tak mocno??

Nie zarejestrowany
28-04-09, 12:44
Mam 13 lat i gram w piłkę bolą mnie kolana i byłem u ortopedy powiedział mi ,że mam niedorozwiniętą chrząstkę nie wiem co mam zrobić bo biore leki i smaruje je thraumalem (taka maść)podobno mam przestać grać na dwa miesiące ale to morze się przeciągnąć do roku:( co mam zrobić jak nie gram w piłke to mnie bardziej boli ? i co zrobić by to szybciej urosło?

Nie zarejestrowany
15-06-09, 22:44
Mojego syna też bolały nogi a szczególnie kolana,lekarz zalecił mi vitminum 3 i calcium.od tamtej pory moj syn śpi spokojnie

Nie zarejestrowany
21-06-09, 00:39
Co to jest vitminum3 bo nigdzie czegos takiego nie znalazłam bo mojego syna tez bola nogi zaliczylismy wszystkich lekarzy wszystkie prawie badania i nic a nogi dalej bola juz nie wiem co robić

Nie zarejestrowany
07-10-09, 19:45
odnosnie komentarza ??? to dla pocieszenia z kanadyjskimi lekarzami jest podobnie, nawet jesli wysla juz na badania to i tak nie moga rozpoznac i daja broszurke zeby sobie poczytac co to ewentualnie mogloby byc, choc pacjent objawy ma inne, czlowiek chory na raka (artysta malarz) wyjechal leczyc sie do Polski, bo w Kanadzie byloby juz po nim

Nie zarejestrowany
18-11-09, 23:13
Jak byłam dzieckiem, też każdy powiedział, że kolana bolą mnie bo szybko rosnę. Ale ból coraz bardziej się nasilał. Wizyta u ortopedy, zdjęcia rentgenowskie i okazało się, że mam za wysoko rzepki, koślawość kolan i przyparcie boczne rzepek. W ciągu najbliższych lat czeka mnie artroskopia a w przyszłości prawdopodobnie operacja prostowania kolan. Bez maści, rechabilitacji i opasek uciskowych moje życie było wiekszym koszmarem niż jest teraz.

Nie zarejestrowany
22-11-09, 10:09
proszę niech ktoś mi odpisze jest niedziela a ja nie wiem co robić:(
mój synek już drugi dzień po nocy nie może stanąć na nóżki tak go bolą. po jakimś czasie i środkach przeciwbólowych mu przechodzi ale następnego dnia rano jest to samo. czytałam wszystkie opinie na temat bolących nóżek u dzieci i żadne nie pasują do objawów jakie ma mój synek. strasznie boję się, że to coś poważnego. jutro idę do lekarza ale dziś odchodzę od zmysłów.

Nie zarejestrowany
22-11-09, 10:12
mój synek ma 4 latka i 10 miesięcy:)

Nie zarejestrowany
23-11-09, 12:41
Witaj Aniu
To oczywiście może być metoda zwrócenia na siebie uwagi albo bóle wzrostowe, ale niekoniecznie.
Wiem to z osobistego doświadczenia - bóle nóg i stawów towarzyszyły mi przez połowę dzieciństwa i dopiero kilka lat temu okazało się, że były konsekwencją boreliozy.
U synka wykluczyłabym też obecność pasożytów, które mogą dawać tak nietypowe objawy! Pilnuj tego sama, bo niestety, niewielu jest dociekliwych lekarzy, na inteligencję których możesz się zdać całkowicie

Nie zarejestrowany
26-11-09, 10:26
Clare bardzo bolą nogi do tego stopnia że musiałam ją nosić i zgłosiłam
nauczycielce. Uważam że powinieneś to przeczytać.

Nie zarejestrowany
27-11-09, 23:28
mam takie pytanie , od niedawna odczuwam dosc silne bóle kolan , nadgarstkow , lokci , plecow , kosci , wszystko mi strzela . bole nie sa dlugie , czesto czuje sie jakby mi cos wbijano badz jakby prad przeze mnie przechodził , po dluzszym spacerowaniu lub uprawianiu sportow jest to naprawde dokuczliwe , czy jest to cos powaznego ? .

Nie zarejestrowany
11-12-09, 23:26
Mojego synka tez ostatnio zaczynają bolec kolana, no ale nie chciałabym trafić do lekarza, z całym szacunkiem dla jego wiedzy, który jest autorem tego artykułu. To właśnie dobry przykład jak najczęściej traktowane są takie problemy przez lekarzy, krotka diagnoza -bóle wzrostowe , za dużo ruchu, i rozpieszczone dziecko, po co tak w ogóle badać wnikliwie wszystkie dzieciaki skoro większość i tak nie ma poważniejszych schorzeń, No a co jeśli to nie bóle wzrostowe a dziecko zostało potraktowane tendencyjnie. Na podstawie artykułu można by wnioskować ze nie panikować , nie zawracać bzdurami głowy lekarzom, stosować cokolwiek przeciwbólowego, jak sprawdziła przedmówczyni nawet środki niedozwolone dla dzieci itp.

Nie zarejestrowany
29-12-09, 12:35
Mój syn ma 7 lat i we wrześniu przeszedł poważną operację usunięcia kości razem z guzem( nowotwór) od tamtej pory budzi się co noc z płaczem że bolą go nogi pod kolanami, on to określa tak że nóżki chcą mu kopać i wymachuje nogami na wszystkie strony. po kilku minutach zasypia czasami budzi sie pare razy w nocy z płaczem.Gdy powiedziałam to lekarzowi na oddziale onkologi to wogóle się tym nie przejoł. I sama już nie wiem co robić.

Nie zarejestrowany
04-01-10, 00:43
moj synek ma 3latka i tez czesto budzi sie w nocy z placzem ze bola go nozki .nie trwa to dlugo zazwyczaj pomaga masaz nozki

Nie zarejestrowany
09-01-10, 17:34
mnie też bolą nogi a mam dużo pracy w domu i nie moge nic robić ale musze

Nie zarejestrowany
14-01-10, 01:14
ten tekst w ramce o nadwrażliwych i rozpieszczonych dzieciach to jakiś beznadziejny człowiek napisał - skoro dziecko budzi się w nocy z bólu to chyba nie dlatego, że chce zwrócić na siebie uwagę?! tak piszą i mówią lekarze, którzy nie umieją albo nie chcą leczyć za to do pouczania i mądrzenia się są pierwsi.

Nie zarejestrowany
30-01-10, 22:45
Widzę , ze piszą tu głównie rodzice, więc nie będzie pocieszeniem, bo dziś mając 16 lat wciąż miewam często bóle wzrostowe. Aby załagodzić ból biorę tabletkę Panadolu. Gdy byłam młodsza ból był nie do zniesienia i wyłam całymi nocami...

Nie zarejestrowany
02-02-10, 23:19
Jeżeli ktoś może mi coś poradzić to będę bardzo wdzięczna.Moja mała córeczka od kilku miesięcy mówi (boi noga)i dotyka nóżek ,ostatnio bóle są bardzo częste ,nie wiem czy dotyczą jednej czy obu nóżek.W nocy często się budzi z tego powodu.Do tego jeszcze straciła apetyt i bardzo dużo pije .Oprócz badań podstawowych ,jakie można jeszcze wykonać.Wybieram się jutro do lekarz ale wolałabym wiedzieć cos na ten temat.

Nie zarejestrowany
02-03-10, 21:33
moją córkę też bolą nogi,budzi się w nocy z okropnym bólem a ja nie wiem jak jej pomóc.Smaruję jej nogi maścią i masuję,ale to pomaga tylko na chwilę.lekarka powiedziała że to bóle wzrostowe.Ale czy bóle wzrostowe mogą trwać aż cztery lata?I co rok to gorzej...

Nie zarejestrowany
06-03-10, 23:44
Ja byłam niedawno u lekarza.Moja córeczka ma połtora roczku.Pan doktor wykluczył bóle wzrostowe.Jest za mała.Po ogólnych badaniach nic nie stwierdził.Kupiłam preparat wielowitaminowy.Na razie w nocy nie budzi się z płaczem.W dzień bywa różnie.
Jeśli chodzi o bóle wzrostowe to słyszałam że można wykonać konkretne badania w tym kierunku ,a złagodzić je można właśnie przez masowanie i nacieranie maściami rozgrzewającymi.

Nie zarejestrowany
06-03-10, 23:51
Pozwól że poradzę wizytę u innego lekarza,nie zaszkodzi a może wiele zmienić.Nie chcę tu podważyć niczyich kompetencji.Po prostu będziesz pewna co się dzieje i co z tym robić. Pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
26-04-10, 09:04
Od dzieciństwa bardzo czesto bolały mnie nogi pod kolanem i tak az do kostek. Zawsze owijalam noge kocem bo myslalam ze dzieki temu to przejdzie. Dziś mam 17 lat i w dalszym ciągu mam te bóle. I nie ma reguły na to, kiedy boli. Rano, po południu czy przed spaniem a w nocy tylko ewentualne skurcze w łydkach. Od kąd pamiętam czesto tez bolały mnie kostki. Podczas chodzenia potrafiła mi sie wygiąć raz prawa, raz lewa. Będąc u lekarza z tymi nieszczęsnymi kostkami powiedzial mi tylko ze mam giętkie stawy i przepisał rechabilitacje. Dodam jeszcze ze nie mam jakis koslawych nóg jak to bylo nazywane w kształcie litery X, a chodząc do podstawówki i gimnazjum odnosiłam liczne sukcesy w lekkiej atletyce. Jak widac te bóle nie byly az tak częste. Nie byly tez regularne. Czy ktos wie, cos wiecej na ten temat niz lekarz, do którego sie udalam?

Nie zarejestrowany
23-05-10, 13:25
mam 27 lat.Od pewnego czasu bola mnie stawy rąk,łokci i kolan.Ból ma charakter przeszywajacy,trwa kilka tygodni.Ból utrudnia poruszanie i wykonywanie prostych czynności.Co może być przyczyną takiego bólu i jakie zastosować leczenie?

Nie zarejestrowany
16-07-10, 11:50
gdy zrobię gwałtowny ruch nogą zaczyna mnie poleć i poprostu nieda się ją ruszyć bo to strasznie boli a jak bardzo wolno staram ją wyprostować to wtedy słysze takie szczelenie w nodze i potem mie nie boli niewiem co to jest czy to coś złego wydaje mi się że blokują mi się kości że o siebie chaczą ale czy to możliwe.

Nie zarejestrowany
27-07-10, 11:48
Witam mam 18 lat. Moje problemy z bólami stawu łokciowego zaczeły sie nie dawno. Słyszałm że od ugryzienia jakiegoś owada po czasie wystepuja takie problemy ze stawami lub od częstych angin przez kłore właśnie mozna chorowac na stawy. u mnie przypadek był taki,że dobry tydz.temu ugryzł mnie prawdopodobnie jakis owad myslałam ze to kleszcz ,lekarz u którego byłam przypuszczał tak samo . Nastepnie wypisał mi skierowanie do szpitala zakaznego w Gdańsku. Tam natomiast powiedzieli że to nie jest zaden kleszcz. I wtedy juz odczuwałam bóle stawów. Lekarze na to że to normalne po tyg.powinno przejść jeśli mnie ,,coś tam,, ugryzło. Nie zrobili mi żadnego badania. Dodam jeszcze że w tym czasie nie mogłam ruszać rękoma ,gdyż miałam wrażenie jakby ktoś mi młotkiem w nie uderzał. Każdy ruch to była udręka. Następnego dnia pojechałąm do innego szpitala i zrobiłam badania na własną ręke. jednak badania wyszły dobre. Jestem obecnie na chorobowym gdyz pracuje w zawodzie fryzjerki i utrudnia mi ta sytuacja normalne funkconowanie. Nie daje mi to jednak spokoju i poszłam do swojego lekarza rodzinnego on mi takze nic konkretnego nie powiedział. Lecz od 1,5 roczku zaczełam chorować na czeste anginy z czopami ropnymi ,nalotem oraz wysoką gorączką do 40 C . Czy to możliwe że bolą mnie stawy po czestych anginach czy po jakimś ugrzyieniu? Nikt niechce mi nic konkretnego powiedzieć a ja zwijam sie z bólu.. Pozdrawiam i jeśli ktoś coś wie ten temat to prosze o pomoc.

Nie zarejestrowany
13-08-10, 14:49
Moją 8-letnią córkę też bolą łydki;podejrzewam że są to pewnie te bóle wzrostowe.Niepokoi mnie jedna to, że nie bolą one obie jednocześnie tylko tak różnie,raz lewa a za jakiś miesiąc druga.Czy Waszym dzieciom też tak się zdarza czy obie nóżki zawsze jednocześnie bolą?

Nie zarejestrowany
07-09-10, 22:17
Moja 3-letnia córce tez dokuczają nocne bóle nóg a po wizycie u lekarza stwierdzono ze to z powodu szybkiego wzrostu ,pomagam jej więc smarując maściami rozgrzewającymi i to najczęściej pomaga, czasami niestety budzi się kilka razy w nocy .

Nie zarejestrowany
14-09-10, 11:19
Witam. Mam 15 lat i mam problemy z kośćmi. Już od 4 czy 5 lat bardzo mnie bolą, a na dodatek strzasznie mi ''pękają'' i to głośno. Bole są tak okropne, że utrudnia mi to nawet pisanie sms-a czy pisanie na klawiaturze. To jest okropne. Nie mogę normalnie pisać czy robić coś innego bo cały czas odczuwam ból. Co robić ? :(

Nie zarejestrowany
16-09-10, 19:08
moja córeczka natalia ma 7 lat i po przyjściu ze szkoły skarży sie na bule nóg myśle że to jest z powodu wzrostu

Nie zarejestrowany
08-10-10, 21:50
moja coreczka ma piec lat i czesto w nocy budzi sie z placze bo ja nozki bola bylam z nia u lekarza on oczywiscie stwierdzil ze nic jej nie dolega co moze byc tego przyczyna ?co moge jej kupic ?

Nie zarejestrowany
22-12-10, 13:13
Witam! ja mam ten sam problem ze swoja coreczka, ma 5 lat, od 2 dni narzeka ze jej boli lewa noga, raz pokazuje na lydkach raz coraz nizej, ale dziwne to ze barzdiej jej bola w nocy , i budzi sie kilka razy :cry: wczoraj powiedziala ze jej bola przy tym tez poszladki i troche wyzej, , jest troche chora tez, ma katar i kaszle, i przy tym miala goraczke 37.5 albo 37.8. dzisaj nie ma goraczki, nie wiem co mam robic bo mieszkam W UK, atu lekarze tylko daja paracetamol!!!!!! jak ktos mial albo ma taki sam problem z dzieckiem prosze mi napisac kilka slow,. Dziekuje i pozdrawiam!!

Nie zarejestrowany
20-01-11, 12:52
Moja córka ma 7 lat i bardzo bolą ją nogi, raz jedna raz druga, lekarz nic nie stwierdził, na żadne badania nie dał skierowania, sama już nie wiem co mam o tym myśleć. Jeśli ktoś może mi coś poradzić będę bardzo wdzięczna.

Nie zarejestrowany
15-02-11, 22:54
moja córka ma 12 lat.tak zwane bóle wzrostowe ma od wczesnego dzieciństwa.Ale czy to są faktycznie tylko bóle wzrostowe?Gdy się problem pojawił to w pierwszej kolejności badania krwi!!!!!!Reumatolog wykluczył zmiany reumatyczne.Jedyny zły wynik to ASO.Na temat ASO radzę poczytać w necie na różnych forach.Włosy dęba stają jakie ludzie mają z tym problemy.U mojej córki w zeszłym tygodniu ASO znowu 500.Laryngolog stwierdził,że może jednak warto usunąć migdałki bo są lekko zaczerwienione a tak bywało też poprzednio(tzn bywały zaczerwienione i nic poza tym)Córka nie choruje,nie miała anginy,zęby pod kontrolą dentysty.Rodzinny kolejny raz zaaplikował ospen(standard przy ASO)jednak tym razem chce zwiększyć dawkę i wydłużyć kurację.Ja chcę wspomódz leczenie liściem oliwnym(sklepy zielarskie)który to zbiera pozytywne opinie w walce z ASO.Generalnie bazując na moim doświadczeniu jeśli dziecko skarży się wieczorami na bule nóg to w pierwszej kolejności należy wykluczyć zmiany reumatyczne.Potem ASO,jeśli jest w normie,to tylko pozazdrościć .Masować nogi,czasami wystarczy dłoń jednego z rodziców na kolanie czy łydce.Czasami potrzebna jest maść.No i bardzo ważna jest obserwacja,porównanie z ruwieśnikami .Moja córka należy do najwyższych w klasie.Teraz musimy podjąć decyzje co z migdałkami.Oczywiście wizyta u innego laryngologa .Jeśli zasugeruje usunięcie,to czeka nas operacja.A teraz najciekawsze.wielokrotnie pytałem się lekarzy dlaczego moją córkę bolą nogi,czy to przez ASO czy przez szybki wzrost.Zaden nie dał konkretnej odpowiedzi!!!!
Zaden nie zasugerował też badania o którym mowa w artykule aby potwierdzić bóle wzrostowe!!
Jednak ASO trzeba obniżyć!!!

Nie zarejestrowany
09-03-11, 23:22
:) Witam jestem mamą trzyletniej Wiktorii ,która od ponad roku ma problemy wzrostowę.Smarujemy nóżki Arcalen i chodzimy do ortopedy ,bo mamy również problemy z kolankami.Czasami w nocy płacz jest tak silny ,a my jesteśmy bezradni zanim kilka minut zanim maść i środek przeciwbólowy nie zacznie działać.Zna Ktoś jakiś inny sposób pomocy przy tych dolegliwościach??

Nie zarejestrowany
11-03-11, 13:20
Witajcie moje drogie :)
mam ten sam problem co każda z was i też nie wiem co robić i jak pomóc mojemu 5 letniemu andrzejkowi.od kilku tygodni mówi,że go nóżki bolą a wieczorem przed spaniem prosi bym je masowała.bywało,że w nocy się budził z płaczem i przychodził do mojej sypialni.jestem bezsilna bo nie wiem jak mogę mu pomóc.obecnie przebywam w anglii a tu lekarze są naprawdę beznadziejni czekam tylko jak w maju polecę do polski może oni mi coś poradzą.od znajomej dowiedziałam się dzisiaj,że jej 5 letni syn ma ten sam problem i lekarz kazał dawać wapno do picia raz dziennie i witaminę w kroplach d3.tylko tyle mogę wam napisać :) jeszcze dziś dam synkowi wapno,może to faktycznie coś pomorze.pozdrawiam was serdecznie ania

katarzyna_z
28-06-11, 15:28
Co na bóle wzrostowe u dziecka? jaką maść polecacie?

jazdoczka
06-07-11, 19:46
nam ortopeda poleciłmoczenie nóg w ciepłej wodzie i podnoszenie ich do góry

Nie zarejestrowany
08-07-11, 13:42
W dzieciństwie miałam potworne bóle wzrostowe kości - od kostek do kolan. Rodzice nacierali mi nogi (na noc) maścią rozgrzewającą ( mówiliśmy na nią żmijowa, ale to chyba nie jest fachowa nazwa ;)), potem obwijali mi je czymś np. szaikiem nogi i do łóżka. Pomagało, przynajmniej mogłam zasnąć

Max
13-10-11, 12:26
Gorące okłady to podstawa :) (http://www.medikland.portabilo.pl)

słodka-gruszka
02-03-12, 17:42
Syn przyjaciółki, też tak ma, że bolą go nóżki. Lekarz zalecił dodatkowe witaminki i zdrowe odżywianie... :-))

jazdoczka
21-06-12, 21:17
mam 27 lat.Od pewnego czasu bola mnie stawy rąk,łokci i kolan.Ból ma charakter przeszywajacy,trwa kilka tygodni.Ból utrudnia poruszanie i wykonywanie prostych czynności.Co może być przyczyną takiego bólu i jakie zastosować leczenie?

Najlepiej udać sie do lekarza. Morze to początek reumatyzmu. Skierowanie do reumatologa, a ten zrobi odpowiednie badania.