PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy nastolatka staje się kobietą

Nie zarejestrowany
08-06-09, 16:38
mam 12 lat i niewiem jakie są oznaki że za niedługo będzie okres

Nie zarejestrowany
18-06-09, 16:37
monisia popisz chwile ze mna ja też mam 12 lat i nie wiem kiedy bedzie okres

Nie zarejestrowany
22-06-09, 14:51
Mam 15 lat , mam już miesiączke strasznie bałam się pierwszej ale tak ma każdy , naprawde nie ma czego sie bać , nie widziałam jak mam to powiedzieć mamie ale to żaden wstyd , mama wtedy była w pracy zadzowniłam do niej bardzo się cieszył jak jej o tym powiedziałm . Kazdy ma obawy , ale kiedyś nadejdzie ten czas a potem bęziecie sie tego śmiać . Nie bójcie się . A objawy ja miałm takie że:
- na majtkach zauwazyłam taką grude czarnego smaru , nie wiedziałam co to jest , a na następny dzień dostałam okres
- a jakieś 6 miesięcy przed pierwszą miesiączką leciał mi taki przezroczysty śluz .

Nie zarejestrowany
22-06-09, 15:11
Moja pierwsza miesiączka była w 6 klasie.. były andrzejki. ja leżałam na łóżku i poczułam że mam mokro. poszłam do łazienki zobaczyłam czerwone majtki. to nie boli.. tzn boli ale to zależy od dziewczyn i jej hormonów.. często jest tak że jeżeli mamę coś boli w czasie miesiączki córki odziedziczają tą zdolność.. mnie często boli brzuch ale to tylko na początku..
w czesie miesiączki trzeba dbać o higielne zresztą jak zawsze ale w tych dniach szczególnie..

Nie zarejestrowany
22-06-09, 17:51
ja swoją pierwszą miesiączke miałam w pierwszej klasie gimnazjum jak większość swoich koleżanek -obiawy masz już owłosienie od 1-2 lat... lub więcej masz już białą lub przeźroczystą wydzieline 0d mniejwięcej 1roku nabralaś kobiecych krztałtół

Nie zarejestrowany
27-06-09, 16:11
mam pytanie czy 14 może golić miejsca intymne?? prosze odpowiedzcie.

Nie zarejestrowany
29-06-09, 14:11
Wiki pamiętaj że po każdym goleniu włosy sie wzmocnia i będąc 30-latka będziesz miała bardzo twarde włosy.Unikaj maszynki , a jesli juz musisz to lepiej użyj kremu . Pozdrawiam mama -nastki, kiedys tez -nastka

Nie zarejestrowany
29-06-09, 14:25
ja mam 16 lat i gole mijesca intymne jakbym miała iśc na basen a tu ci widać , straszne . Kasia dobrze pisze kremy są lepsze .

Nie zarejestrowany
30-06-09, 09:53
Ja dostałam wczoraj miesiączkę... Mama się nie ucieszyła, powiedziała, że dostałam ją za wcześnie i jestem za gruba. :/

Nie zarejestrowany
07-07-09, 14:31
mam 12 lat i boje sie że niedostanę miesiączki bo prawie wszyzdkie dziewczyny z mojej klasy juz mają

ozdanowicz
08-07-09, 09:56
Masz jeszcze sporo czasu na pierwszą miesiączkę. Możesz ją dostać nawet za 3 lata - i to jest normalne! Nie ma pośpiechu;) i coś ciężko mi uwierzyć, że prawie wszystkie twoje koleżanki już dostały okres. Może niektóre nieco koloryzują? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-07-09, 11:42
Mam 12 lat i jeszcze nie ma miesiączki

ozdanowicz
14-07-09, 10:00
Nie bój się dostaniesz!Ja dostałam w wieku 14 lat.

Nie zarejestrowany
15-07-09, 10:03
ja mam 11 lat i wczoraj mama mi powiedziała ze zaniedługo moge dostac okres :)
tylko sie boje ze dostane w szkole jak moja starsza kolezanka :(

Nie zarejestrowany
27-07-09, 05:01
ja pierwszą miesiączke miałam 2 lat temu.obecnie mam 16 lat.nie wiem w czym jest problem ,ale moja miesiączka jest nieregularna.bywa ,ze nie mam miesiączki pół roku,czy powinnam udać się do ginekologa? co z tym robić? prosze o PILNĄ odpowiedzieć

ozdanowicz
27-07-09, 10:04
Dla uspokojenia możesz iść na konsultację do lekarza.

Nie zarejestrowany
28-07-09, 13:34
Mój okres spóźnia się kilka dni albo dostaje go tydzień wcześniej.
czasami dostaje go niespodziewanie.

Nie zarejestrowany
31-07-09, 13:21
ja nie wiem dokładnie czy to jest okres, bo mam to coś od 3 dni, kilka małych plam i starczy mi nawet c1 podpaska dziennie, bo jest tego tak malo. I w nocy też nic mi sie nie 'wylewa'. Nawet nie czuje kiedy te kilka plamek wychodzą. Czy to okres?

klaudia190
05-08-09, 20:16
to okres, na początku tak bywa, że krwawienie jest minimalne..

Nie zarejestrowany
18-08-09, 17:46
wreszcie się doczekacie z początku nie jest łatwo przestawić się do roli bycia kobietą

Nie zarejestrowany
24-08-09, 21:38
ja dostałam okres pod koniec I gim. miałam opóźniony dlatego że trenowałam, trwał 2 dni i bym mały, ok mies. później drudi już 5 dni, i ok mies, 3 narazie 4 dni ;))))
mam go całkiem regularnie, często na początku jest całkiem nieregularny. mam koleżanke która dostała okres gdy miała 11 lat

Nie zarejestrowany
28-08-09, 14:22
mam 12 lat. wiekszosc dizewczyn jakie znam juz miay miesiaczke.
Ja cieagle czekam ale boje sie ze dostane jej np. w szkole
Niewiele wiem o miesiączce. Czy to boli? Mama mowi ze juz niedlugo bo dorastam (piersi mi rosną , i wlosy w intmnych miejscach) Aja sie strasznie boje. Prosze o rade

Nie zarejestrowany
01-09-09, 10:34
Mam 12 lat i niedawno dostałam pierwszej miesiączki . Od 2 lat trenuje pływanie i mam dość duże osiągnięcia . Nie chce tego zaprzepaścić przez to że dostałam okresu. Chce dalej pływać ale boje się używania tamponów . Czy z tamponem mogę spokojnie pływać ?? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Oczywiście, możesz na basen użyć tamponu i pływać spokojnie.

Nie zarejestrowany
16-09-09, 21:24
Mam 12 lat a jeszcze nie miałam miesiączki a mam już włosy pod pachami i w czułym miejscu .Cały czas mam śluz na majtkach . Moje piersi są coraz większe . Powiedzcie mi kiedy mnij więcej mogę dostać miesiączki.

Nie zarejestrowany
18-09-09, 20:00
Mam 12 lat i nie mam jeszcze okresu !!! Strasznie się boję że nie dostanę bo moje wszystkie koleżanik już mają !!!

Nie zarejestrowany
21-09-09, 14:19
bardzo dobrze ja miałam miesiaczke i wiem jak to ja miec dostałam miesiaczke w wieku 9 lat

Nie zarejestrowany
21-09-09, 14:24
to tak jak ja mam12lat i jeszcze niemam miesiaczki boje sie ze jej niedostane a juz bym tak chciała!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
22-09-09, 19:48
mam 11 lat nie mam miesiaczki strasznie sie boję swędzą mnie piersi boję się o tym rozmawiac z moja mama prosze o odpowiedz na adres e mail ankaa0212wp.pl

Nie zarejestrowany
22-09-09, 19:51
to znowu ja jestem bardzo dobra w biegach lecz jest tak że ciagle łapie mnie kolka nie chce zeby miesiaczka zaszkodziła mojej karjeze lubię biegac to całe moje zycie a ciagle przeszkadza mi cos w tym zawsze byłam pierwsza na zawodach itp. a teraz jestem coraz dalej

Nie zarejestrowany
22-09-09, 19:55
hej to mój numer gg 3405122 piszcie ja tez sie boje

Nie zarejestrowany
10-10-09, 08:11
piszcie to moje gg 9267312 ja wam chetnie pomoge :*

Nie zarejestrowany
11-10-09, 16:18
mam12 lat i ztego co mi się wydaje nie długo dostane miesiączke bo śluż leci mi juz od 8-9 m no i tak strasznie sweędzą i bolą mnie piersi no i ogulneie mam wszystkie te objawy przed miesiączkowe troche się boje jak powiem o tym mamie zawstydze się przecież na śmierć

Nie zarejestrowany
12-10-09, 18:30
NIE BÓJ SIĘ POWIEDZ MAMIE !!!
GDY DOSTANIESZ OKRES BĘDĄ CI POTRZEBNE ŚRODKI HIGIENICZNE
ABYŚ MOGŁA DBAĆ O SIEBIE JAK PRAWDZIWA KOBIETA WARTO SIĘ W NIE ZAOPATRZYĆ ZANIM DOSTANIESZ MIESIĄCZKĘ
JA UŻYWAM:
- podpasek ze skrzydełkami (jest ich wiele rodzai więc musisz wybrać które ci będą pasować)
- płyn do higieny intymnej
- chusteczki do higieny intymnej i inne.....
POROZMAWIAJ O TYM KONIECZNIE Z MAMĄ LUB STARSZĄ SIOSTRĄ NIE MA SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ

Nie zarejestrowany
25-10-09, 22:06
Mam 12 lat. Owłosienie tam gdzie trzeba jest, śluz biały i raczej nie dużo, biust mały. Czy mam jakieś szanse żeby niedługo dostać okres? Pozdrawiam wszystkich na forum :) ;*

Nie zarejestrowany
26-10-09, 16:55
Owłosienie łonowe od ok. 1,5 roku Pod pachami od 0,5 roku Śluz mniej niż rok, a piersi 0,5 roku.

Nie zarejestrowany
26-10-09, 20:51
Ja mam 13 lat i dostałam już okres i to wcale nie jest takie fajne w szkole tym bardziej.I jest to wnerwiające uczucie co najbadziej mnie denerwuje.

Nie zarejestrowany
01-11-09, 19:16
Strasznie się boję mam 12 lat
i mam wszystko co powinnam mieć
ale jestem niska

Nie zarejestrowany
06-11-09, 19:26
mam śluz kiedy będę miała okres ostatnio jak spałam bez majtek bluzkę miałam wpuszczono w spodnie i z tyłu bluzki miałam czerwone plamki 2 i od tamtej pory niema nawet plamek. co mam zrobić?

Nie zarejestrowany
07-11-09, 00:32
Hej. Mam 16 lat i pierwszej miesiączki dostałam w wieku 12 lat. :D
Z początku nie było to fajne uczucie :/ ale tak po roku sie przyzwyczaiłam. Oczywiście z wielu żeczy podczas menstruacji musiałam rezygnować :(
Ale teraz jest inaczej. Tampony sa Super i moga je używać nawet dziewice :) Mam chłopaka i juz współżyliśmy . Miesiączka w przyszłości moje drogie Kobietki bardzo wam sie przyda same przekonacie się w jaki sposób :D
Pozdrawiam szczęsliwa 16- latka xD

Nie zarejestrowany
11-11-09, 18:53
bardzo boje sie jak to powiedzieC rodzicom gdy dostane okresu......

Nie zarejestrowany
14-11-09, 22:17
wy macie po 12 lat i sie boicie ze niedostaniecie?? ja właśnie dzisiaj skończyłam 15 lat nie dostałam jeszce miesiączki i dopiero zacełam nosic staniczki troszke wieksze od zerówek i co ja mam powiedzieć tez sie martwie ale cóz z czasem przyjdzie;p

Nie zarejestrowany
16-11-09, 18:00
Ja mam 12 lati od 4 klasy znacznie powiększyły mi się piersi i mam już owłosienie (prawie-pod pachami) w intymnym miejscu i od 10 dni codziennie wieczorem gdy zdejmuję majtki mam biały śluz na nich.Noi jak byłam u doktórki to powiedziała że ja teraza będębardzo szybko rosła-i sobie pomyślałam że to blisko.Pomóżcie!To mój numer gg 11182554

Nie zarejestrowany
17-11-09, 17:42
ja mam 11 lat w wieku 8 lat mialam juz owlosienie 'w jednym miejscu' teraz mam juz pod pachami boje sie miesiączki piszcie więcej o tym !

Nie zarejestrowany
20-11-09, 18:51
Mam 13 lat od około 10 miesięcy mam śluz a od 3 miesięcy mam go coraz więcej , owłosienie łonowe i pod pachami jest już pełne . A piersi , cóż gruczoły mi się powiększyły . Bolą i swędzą < - mam takie jakby "guziczki"
tylko troche większych rozmiarów .

Nie zarejestrowany
01-12-09, 20:42
Wiecie ja mam 14 lat i tez nie mam okresu ...

Nie zarejestrowany
03-12-09, 20:07
Mam 12 lat mam owłosienie w intymnym miejscu,po pachami jeszce nie,bolą mnie piersi,noszę już stanik,około roku mam śluz kiedy to może być

Nie zarejestrowany
15-12-09, 23:07
ja mam 11lat i mam juz okres . Uwiezcie ze to nic strasznego . W razie wątplwości tu piszcie : monika.molga@gmail.com :)

Nie zarejestrowany
16-12-09, 18:37
Ja mam 13 l i nie mam okresu ale to moze i dobrze ale chciała bym juz miec to za soba . Mam juz wszystkie objawy przed miesiączkowe (wiecie jakie) .

Nie zarejestrowany
16-12-09, 18:56
nadal nie dostałam okresu. Nie wiem kiedy to
nastąpi. hociaż się tym nie przejmuję.W końcu
kiedyś to będzie .

Nie zarejestrowany
20-12-09, 17:55
boje sie że niedługo dostanę miesiączki :/
swędza mnie piersi , owłosienie intymne i pod pachami mam
juz od ok 1,5 roku
mam 13 lat , ostatnio zauważyłam troszke śluzu na majteckach XD
boję sie że nie będe miała odwagi żeby powiedziec mamie -gdy go dostane .
jak myślę że miałabym zakładac podpaski , tampony itp. to aż mnie ciarki przechodza <wrrr>
napiszcie czy to jest az tak straszne <?>

Nie zarejestrowany
21-12-09, 14:56
J dostałąm miesiączke gdzy mialam między 7-8 lat i teraz się zastaniawiam czy w przyszłości będe miałą dzieci i mnie to niepokoi

Nie zarejestrowany
26-12-09, 11:50
Mam 12 lat i od 1,5 roku mam te upławy i są coraz gęstsze, mam owłosienie już dosyć gęste w miejscy intymnym i średnio pod pachami i strasznie mnie swędząpiersi chodziaż są malutkie.
Moja mama miała 1 miesiączkę jak miała 12 lat 2 tygodnie po swoich urodzinach ja już dawno skończyłam 12. Czy ktoś zechce mi odpowiedzieć ? Trochę się boję =S

Nie zarejestrowany
27-12-09, 12:35
Mam 12 lat i nie mam okresu rosną mi piersi mam włosy pod pachami na nogach i w miejscu intywnym i leci mi śluz czy będe miała okres niedługo :(

Nie zarejestrowany
27-12-09, 12:36
i bolą mnie piersi lub swędzą

Nie zarejestrowany
28-12-09, 18:55
niedawno zaczęłam miesiączkować, ale w ogóle nie boli mnie brzuch... Martwię się czy jest coś ze mną nie tak?

Nie zarejestrowany
05-01-10, 14:56
Ja chyba niedługo będe mieć okres ;)))
i sie ciesze ... Pozdrawiam ;)))

Nie zarejestrowany
07-01-10, 12:43
mam 11lat i w grudniu 2009 roku dostałam okres. Marto nie przejmuj się że jeszcze nie dostałaś okresu bo każda dziewczyna jest inna i każdej okres zaczyna się kiedy indziej. Dostaniesz okresu kiedy będzie na to czas

Nie zarejestrowany
12-01-10, 09:25
ja mam 11 lat i już mam okres. chodzi ci o to że leci ci biały śluz. Mi też przed pierwszym okresem na majtkach pojawił się biały śluz. Ja jak dostałam pierwszy okres to pierwszego dnia mało mi poleciało dopiero drugiego zaczeły mi leciec jakby przepraszam za wyrażenie leciały mi jakby ciąpa z krwi. Ale koleżanka powiedziała mi że to dobrze bo organizm się oczyszcza. Moja mama dostała okres jak miała 14 lat, moja siostra jak miała 12lat ja dostałam w grudniu 2009 roku. ja też już mam spore owłosienie w miejscu intymnym, pod pachami. Piersi po miesiączce mam rzeczywiście duże. Oliwia nie przejmuj się dostaniesz już pewnie nie długo. Jeżeli się tym przejmujesz to powiedz mamie a ona o tym z tobą porozmawia. i jak będziesz miałą okres będzie cię bolał brzuch. Noś w swoim plecaku już na wszelki wypadek podpaski żeby okres cię nie zaskoczył.

Nie zarejestrowany
20-01-10, 15:00
ja mam 11 lat i niemam miesiączki a bardzo chciałabym miec .mam od 6miesiecy objawy przed miesiaczkowe ile jeszcze mam czekac ..napiszcie

Nie zarejestrowany
20-01-10, 20:38
W sierpniu 2009r. dostałam pierwszy okres. teraz jest już styczeń 2010r. a ja dalej nie dostałam po raz drugi okresu. Czy coś ze mną nie tak. poradźcie mi coś...

Nie zarejestrowany
21-01-10, 13:20
współczuje ci

Nie zarejestrowany
23-01-10, 23:03
A ja mam 14 lat i nie mam okresu:P

Nie zarejestrowany
25-01-10, 19:11
ja nie mam okresu lecz mam śluz.bała papka chciała bym go już mieć poradzcie mi jak zachować się w tej sprawie

Nie zarejestrowany
27-01-10, 12:00
Paula nie martw się okres cię może spotkac już nie długo!! Dla nas nastolatek to zamienianie się w kobietę.

Nie zarejestrowany
27-01-10, 13:08
ja mam 11 lat rocznikowo 12 i trzy dni temu dostałam okres ale po dwóch dniach juz nie miałam teraz musi mnac 28 dni to wtedy zobacze czy dostałam czy nie ja sie straznie boje ja jestem najmłodsza w klasie a jako pierwsza dostane?i kiedys z moimi przyjaciółkami powiedziałysmy sobe ze jak któras dostanie to sobie powiemy ale ja im nie powiem bo sie boje.

Nie zarejestrowany
29-01-10, 17:11
Ja mam 14 lat i nie mam miesiączki od 2 lat mam śluz owłosienie łonowe. Boje się że go nie dostane .

Nie zarejestrowany
30-01-10, 12:23
nie bój się. Okres to normalna rzecz i każda dziewczyna go kiedyś dostaję. Nie bój się , tylko powiedz swoim przyjaciółką. ja mam też 12 lat rocznikowo, a okres dostałam 14 grudnia 2009 r. ja pierwszego dnia jak dostałam okres od razu zadzwoniłam do moich przyjaciółek i im o tym powiedziałam.

Nie zarejestrowany
30-01-10, 12:26
ja mam 12 lat rocznikowo. dostałam okres 14 grudnia 2009r. jak masz biały śluz to pewnie już niedługo go dostaniesz! jak się tym martwisz to porozmawiaj o tym z mamą

Nie zarejestrowany
02-02-10, 16:54
ja tez nie mam okresu i boje sie ze niedlugo moge dostac mam wszystko objawy !! jak powiedziec o tym mamie zostawiam swoje gg piszcie kto wie jak mi pomoc 1546784 !!

Nie zarejestrowany
05-02-10, 11:48
Jeżeli któraś z dziewczyn chce ze mną porozmawiać na ten temat to chętnie popiszę;)I też mam 12 lat

Nie zarejestrowany
05-02-10, 13:53
Jak czytałam to niektóre chcą go mieć ! Masakra ! Wszystko bym zrobiła żeby się go pozbyć ... ale to już jest niestety w naturze ... ;(

Nie zarejestrowany
07-02-10, 19:23
Ja mam 11 lat i nie dostałam miesiączki. A mam od jakiegoś tygodnia objawy
-bóle brzucha
-ciągle sie denerwuje i płacze
-bolą mnie pierci i widze że mi rosną
Wcześniej tam nie miałam
co mam robić czy niedługo dostane okresu czy nie
prosze odpowiedcie :) ???

Nie zarejestrowany
11-02-10, 15:25
Czemu nie chcesz miec okresu, to naprawdę duże przeżycie , a szczególnie dla nas nastolatek. Wtedy dorastamy i stajemy się kobietami??. Po prostu bądź na to przygotowana. Miej w plecaku albo w torbie podpaski.

Nie zarejestrowany
15-02-10, 10:18
Na majtkach mam biały śluz od 2-3 miesiecy nawet może dłuzej co to oznacza?

Nie zarejestrowany
16-02-10, 22:53
Niestety ja mam 8 dni miesiączke,ale piersi mnie nie bolą .a ten śluz ochrania miejsce intymne

Nie zarejestrowany
22-02-10, 20:06
RATUNKU!!!!!!!!!!!!! mam prawie 13 lat biały śluz pojawil mi sie jakieś 1rok temu . Mam bóle brzucha ale nie czeste ale jak boli to ciezko wytrzymac spore owłosienie w miejscach intymnych i pod pachami tez zaczynam miec i dosc sredniego rozmiaru piersi ale ani śladu miesiączki !!!! kiedys bylam u lekarza bo bylam chora mowil ze dojrzewam i ze niedlugo pojawi sie okres. ale to bylo pol roku temu !!!!!!! prawie wszystkie dziewczyny w klasie maja juz miesiaczke wiem ze wszystkie dziewczyny dojrzewaja osobno ale przeciez to juz jest dziwne wstydze sie isc do ginekologa lub porozmawiac z mamą może ktoraś z was cos o tym wie co jest ze mna nie tak ????? prosze o odpowiedz !!! chcialabym zobaczyc jak to jest w klasie na 16 dziewczyn okresu nie ma 5 (w tym ja ) pomozcie moze ktoras z was miala podobnie ???? błagam o rade !!!

Nie zarejestrowany
28-02-10, 23:24
kiedy wkońcu dostane no wiecie czego mięsiączki? mam 12 lat i 2 lata temu zaczeły mi obrastać włosami miejsca intymne.pocę sie coraz bardziej i włosy bardzo mi się przetłuszczają ? mam już nosić podpaski? pomóżcie!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
03-03-10, 20:27
hej mam 12 lat sfedzom mnie już piersi i mam owłosienie w miejscach itywnych ale nie pod pachami .Zaczynajom mi sie rozwijać piersi .mam problem bo nie wiem jak pogadać z mamom jak zaczynam to nic nie moge powiedzieć boje sie tego pomocy

Nie zarejestrowany
05-03-10, 19:54
Ja dostałam okres (prawie chyba 2 dni różnicy) w swoje11 urodziny.
Ale mi prezent :-(
Byłam smutna bo wydawało mi się że to za wcześnie,ale po przeczytaniu waszych komentarzy byłam w szoku że nawet 8 latki już dostają miesiączki ,jednak podniosło mnie to na duchu:)
Najgorzej jest w szkole.Te ciągłe zmiany podpasek,patrzenie czy nie przemokły,chodzenie do toalety...
Czy ktoś mógł by mi polecić dobre podpaski ja używam alwaysów a le może ktoś zna lepsze?

Nie zarejestrowany
15-03-10, 18:47
Mam 12 lat i jestem chuda i nie mam piersi czy moge dostac miesiaczki niedlugo tez do kilku tni leci mi sluz pomocy

Nie zarejestrowany
15-03-10, 18:50
sluz czy to jest nadejscie 1 miesiaczki?? mam 12 lat

Nie zarejestrowany
15-03-10, 18:52
A masz piersi???

Nie zarejestrowany
15-03-10, 19:05
to znaczy jak niedlugo za tydziem za miesiac???

Nie zarejestrowany
16-03-10, 08:06
mam 18 lat , i mam okres . Czytałam o tym książki i wiem bardzo duzo . Mogłabym przekazać moją wiedzę wam . Mój e-mail to 7mariolka@wp.pl . Jak czegoś niewiecie to piszce zaglądam codziennie na pocztę . Miłego dnia .

Nie zarejestrowany
19-03-10, 16:14
mam 16 lat i mialam juz miesiaczke. jesli nie wiecie co macie robic nie bójcie sie spytac mamy. na pewno wam odpowie. ja tak zrobilam. a tak sie balam. jesli chcecie cos wiedziec to pytajcie smialo. ja mam juz doswiadczenie.

Nie zarejestrowany
29-03-10, 21:37
Od 2 dni zauważyłam ze na majtkach mam takie czerwone plami, strzępki było ich dość mało, od 2 dni boli mnie tez brzuch, sluz mam juz 2,5 roku.
To był okres czy nie? PROSZĘ POWIEDZCIE MI.

Nie zarejestrowany
31-03-10, 23:03
Tutaj napisali, że dziewczyna, która zczyna miesiączkować staje się kobietą ale wiąż czuje się dzieckiem. To NIEPRAWDA, ja się już nie czułam dzieckiem, zanim zaczełam miesiączkować (13 lat). Czy ktoś mógłby wreszcie zauazyć różnice pomiędzy dzieckiem i nastolatką???!

Nie zarejestrowany
06-04-10, 20:25
Hej dziewczyny p[omóżcie,wczoraj dostałam 1 miesiączki,mam 12 lat. Jak mam powiedzieć mamie ze ja dostałam???narazie podebrałam jej jdna podpaske ale chce mieć swoje prosze pomóżcieee. Jak wy powiedziałyście o tym swoim mamom???

Nie zarejestrowany
07-04-10, 13:09
Nie bój się powiedzieć o tym mamie.Ja osobiście kiedy zabaczyłam że mam coś na majtkach zawołałam mamę.Ona mi wszystko powiedziała co i jak(oczywiście razmawiałam z nią o tym wcześniej).Dodała też że stałam się już prawdziwą kobietką :).Więc nie bój się i nie eksperymentuj tylko powiedz o tym wszystkim mamie,a ona ci wytłumaczy.POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
13-04-10, 13:51
ja mam 12 lat. okres dostałam 14 grudnia 2009 roku. czyli miałam wtedy 11 lat. od razu gdy zobaczyłam krew na majtkach zadzwoniłam do mamy i jej o tym powiedziałam. Nie wstydź się!!! Albo powiedz o tym mamie normalnie jak jest w domu., albo jak jest w pracy napisz do niej smsa, albo do niej po prostu zadzwoń! :))) Dziewczyny jak chcecie porozmawiac o okresie, dojrzewaniu, albo o czymś jeszcze innym, to macie tu gg do ginekologa. (ja już z panią ginekolog rozmawiałam przez gg.) to jest to gg: 4840433

Nie zarejestrowany
13-04-10, 21:29
A ja mam 16 lat i jeszcze nie mam. ^^ I czuję się z tym bosko. U mnie już w klasie wszystkie dziewczyny mają, tylko ja nie. I teraz mi straaasznie zazdroszczą. I ciągle mi mówią, że powinnam iść do ginekologa. Taaa, jasne. Mam zdjąć majtki i dać mu się macać? Niedoczekanie! ;P

Nie zarejestrowany
13-04-10, 21:31
A, i najlepsze jest, że moja kochana mamusia w ogóle mnie w tym temacie NIE uświadomiła. I o tej "cioci z Ameryki" wiem tylko tyle, co od koleżanek. xP

Nie zarejestrowany
29-04-10, 14:03
Tak szczerze to ja już dawno powinnam dostać okres,co wynika z tego teksty,bo np:. `` rozwój piersi – dziewczęta najczęściej zaczynają miesiączkować po ok. 2 latach od pierwszych oznak powiększania się biustu (m.in. swędzenie, wrażliwość na dotyk). Ale występują też inne zmiany – pojawia się owłosienie pod pachami i łonowe oraz wydzielina z pochwy. Jej ślady na bieliźnie można zwykle zauważyć na kilka miesięcy przed pierwszą miesiączką.``Miałam już to dawno a jeszcze nie dostałam okresu. Z jednej strony się cieszę,lecz z drugiej to wolałabym być już ``małą kobietką`` ; ))

Nie zarejestrowany
03-05-10, 15:26
mam 13 lat i nie dostałam jeszcze okresu..od roku mam biały śluz , boli mnie brzuch ... Wszystkie dziewczyny z klasy miały już okres ..
kiedy ja go dostanę ??

Nie zarejestrowany
08-05-10, 20:03
Już buło dużo o tym tak zwanym "białym śluzie" ale okres mam od ponad roku i nadal on regularnie występuje. Czy to coś znaczy ?

Nie zarejestrowany
20-05-10, 13:25
hejka mam 11 lat . 1 rok temu bolay
mnie piersi i rok pozniej dostalam okres to nie straszne ale poczatki troche byly trudne.

Nie zarejestrowany
31-05-10, 21:23
mam 13 lat i wszystkie objawy dojrzewania od 2 lat, nie mam pojęcia kiedy dostanę okres troszkę się boję :/

Nie zarejestrowany
19-06-10, 19:35
Mam 12 lat i niemam miesiaczki ??

Nie zarejestrowany
22-06-10, 10:41
Mam 11 lat, od 2 lat rosną mi piersi a od roku mam śluz już 3 razy pojawiły mi się czerwone oznaki na wkładkach boje się ze jak dostane okresu przestane rosnąć POMOCY!!!!!!

Nie zarejestrowany
23-06-10, 10:39
Po co się bać i martwić lepiej się zabezpieczyć na tą okoliczność.
Noś zawsze przy sobie kosmetyczkę z kilkoma podpaskami oraz chusteczki do higieny intymnej ( możesz też nosić w kosmetyczce zapasowe majteczki).
Na co dzień używaj wkładek. wszystkie środki higieniczne możesz kupić w sklepie zielarskim lub markecie. GŁOWA DO GÓRY.
POZDRAWIAM

all1234
23-06-10, 19:30
z miesiączką. Mam strasznie nieregularną miesiączkę ( trwa nawet do 14 dni i pojawia sie co jakies 2, 3 miesiące). Nie chce iść do lekarza. Może wiecie co robić?

Nie zarejestrowany
24-06-10, 11:27
Mam w domu kota wabi się Pysio jest modry i reaguje na swoje imię ciągle wchodzi do pościeli i nawet nie zauważę kiedy rano do mnie wejdzie. przez niego robią mi się wypryski nie wiem co robić on sam sobie potrafi otworzyć drzwi ciągle się przytula do twarzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
28-06-10, 10:03
mam włosy łonowy tu i tam coś mi sie leje zawsze białego... co to czy to juz ???

Nie zarejestrowany
28-06-10, 12:45
Nie, to jeszcze nie okres.!
To co ci leci, to biały śluz, który pojawia się zazwyczaj przed okresem.
Biały śluz zaczął ci leciec teraz, ale okres możesz dostac, za nawet 1 rok lub 2..
;]

Nie zarejestrowany
28-06-10, 19:19
To fajnie że masz zwierzątko w domu ale powinnaś nauczyć kotka, aby nie wchodził na łóżko i do pościeli w której śpisz. Przez to mogą występować u Ciebie zmiany zapalne na twarzy.
DOBRE RADY:
1. Odzwyczaj swojego pupila wchodzenia na łóżko na, którym odpoczywasz.
2. Nie pozwól aby przytulał się do twojej twarzy.
3. Nie dotykaj brudnymi rękoma twarzy.
4. Zmieniaj często pościel w której śpisz. ( nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu)
5.Dbaj o higienę:
-myj twarz dwa razy dziennie żelem antybakteryjnym (np. ziaja med trądzik,soraya żel antybakteryjny, under 20 ,....)
- przecieraj twarz tonikiem antybakteryjnym po umyciu twarzy żelem
- nawilżaj twarz kremem
PS. najlepsze zestawy dla cery młodej
Ziaja med trądzik (żel myjący + krem redukujący trądzik)
Under 20 Anti Acne(żel oczyszczająco matujący, tonik, krem nawilżająco matujący)
JEŚLI MASZ WIELE ZMIAN ZAPALNYCH ZGŁOŚ SIĘ DO DERMATOLOGA NIEZWŁOCZNIE!

Nie zarejestrowany
04-07-10, 10:23
Gdy mialam 9 lat i pol dostalam mocne bole nisko brzucha i dostalam okres dla mnie w wieku 9 lat to jest szybko miec okres. Mam teraz 13 lat i bardzo szybko dojrzewam z tego miesiaczka jest nieleguralna mam czasem 4 dni miesiaczki czasem 20 dni i tak samo z przerwami.

Nie zarejestrowany
06-07-10, 13:39
Powinnaś odwiedzić ginekologa dziecięcego, ponieważ nie powinno żadne z krwawień miesiączkowych trwać u Ciebie dłużej niż 7 dni.

Nie zarejestrowany
08-08-10, 15:24
Mam 12 lat i ide do szóstej klasy . Moje kolezanki nie maja jeszcze miesiaczki ale ja za niedługe pewnie bende miała :(( powiem tak strasznie swedza mnie piersi ( codziennie) mam owlosienie lonowe i co dzien leci mi sluz. 2 dwa miesiace temu dostałam sluzu ten sluz na poczatku był zółtawy tto nie byy siki teraz on jest przezroczysty powiedzicie mi czy ja dostanie niedługo miesiaczki ? plisssss

Nie zarejestrowany
11-08-10, 14:08
pati trudno jest powiedzieć czy to już niedlugo mnie piersi swendziały przez miesiąc a śluz miałam prawie rok przed więc nie stresuj się

Nie zarejestrowany
11-08-10, 15:08
Mam 12 lat i nie mam miesiaczki a do tego mam owłosienie tu i tam troche sie martwie odp moje gg 8204471

Nie zarejestrowany
14-08-10, 18:07
Jak się rozwijam i kiedy dorosnę

Nie zarejestrowany
20-08-10, 15:59
Mam 16 lat i dostalam okres w poniedziałek mam juz 4 dni ta miesiaczke czy to dobrze ze mam tak długo????Kiedy widac ze sie konczy miesiaczka?

Nie zarejestrowany
10-09-10, 20:37
mam prawie 13 lat i dawno owłosienie, widze ze dorastam i staje się mala kobietą tylko nie mam miesiaczki, czy was pierwszy raz bolał ja sie trohce boje..

Nie zarejestrowany
17-09-10, 23:56
Dziewczyny nie bójcie sie na pewno dostaniecie pierwszej miesiaczki ! ;]

A na ten śluz to słyszałam ze saa dobra Wkładki ;] !

Nie zarejestrowany
06-10-10, 21:08
a ja mam 16 lat i okres mam od 4 lat... nie jest tak strasznie z okresem tampony uzywam i jest dobrze ;)

Nie zarejestrowany
09-10-10, 10:02
Od paru dni bardzo swędzą bolą i pieką mnie miejsca intymne do tego stopnia że przez ostatnie dni w ogóle nie spałam myje sie często nawilżam skórę ostatnio sie też goliłam i te włosy też mi strasznie podrażniają tą skóre wstydze sie powiedzieć mamie (mam 14l a miesiączke mam od lipca tego roku a po raz pierwszy mi sie to zdarzyło) Błagam pomóżcie mi bo ból jest nie do zniesienia!

Nie zarejestrowany
18-12-10, 23:13
Mam problem!
Od małego jestem chuda ale to jest już przesada mam 11 lat ważę 35 kg i mam około 137 wzrostu.Moje niektóre koleżanki są trochę wyższe i grubsze ode mnie mają ładną figurę a ja???
Dajcie mi pare rad jak przytyć czekam :)

Nie zarejestrowany
23-01-11, 23:06
Mam 12lat , nie miałam miesiączki,nie uprawiałam seksu lecz 1 rok temu masturbowałam się...
Od tamtego czasu tego nie robiłam...boję się ,że nie dostane miesiączki :cry:

Nie zarejestrowany
01-02-11, 12:35
spokojnie masz jeszcze czas zamiast się martwić przygotuj się do niej abyś podczas miesiączki czuła się komfortowo:
-kup odpowiednią bieliznę bawełnianą, podpaski, wkładki higieniczne, płyn, chusteczki do higieny intymnej,
Podczas miesiączki dbaj o siebie

Nie zarejestrowany
13-03-11, 15:47
Mam pytanie czy można przewidzieć kiedy dostanie się okres??

Nie zarejestrowany
01-04-11, 19:50
Mam na imię Weronika i mam 13 lat i czasami się masturbuje i w sumie mam jedno pytanie czy nie jestem dziewicą?czy ginekolog może to wykryć?czy nie dostanę okresu?? proszę powiedźcie mi ja naprawdę się boje... :cry:

Nie zarejestrowany
27-12-11, 21:35
Jak mam o tym powiedzieć mamie? Czy nie jestem za młoda na śluz?

Nie zarejestrowany
03-01-12, 10:54
Ja mam 13 lat i mam już śluz około 1 1/2 roku..jak myślicie za ile dostane miesiączkę?

słodka-gruszka
02-03-12, 17:45
Pamietam, że chyba w 5-tej klasie szkoły podstawowej panie higienistki rozdawały takie ksiażeczki w których było opisane co i jak.. taki przewodnik dla dziewczynek do dojrzałosci organizmu... :)