PDA

Zobacz pełną wersję : Jak leczyć tarczycę

Nie zarejestrowany
09-02-08, 10:18
Rozpoznanie kliniczne mojej choroby tarczycy - struma nodosa /biopsja/ co to znaczy?

Nie zarejestrowany
04-04-08, 12:35
biopsja tj badanie cienkoigłowe zawartosci guzków w celu potwierdzenia lub wykluczenia np. raka

Nie zarejestrowany
02-10-08, 14:15
A ja tarczycę sobie ustabilizowalam. Mialam nadczynność i guzy, ktore się wycofały, dzięki temu, że popracowałam nad swoim organizmem.

Nie zarejestrowany
23-10-08, 09:24
Moja bliska osoba również ma problem z tarczycą. (WOLE) Chciałabym uzyskać więcej informacji na teramt Pani przypadku.( i jak Pani sobie z tym radziła). Proszę napisać cos na forum lub na e-mail Justinajusi@gmail.com Dziękuje

Nie zarejestrowany
11-12-08, 10:31
Kobiety, gdy waga stoi a Wy dalej się odchudzacie, zamiast katować się dietami, (ruch zawsze polecam), sugeruję iść do internisty by dał skierowanie do endokrynologa + skierowanie na badanie TSH i FT4. Na wizytę u endokrynologa długo się czeka zatem sugeruję ruszyć się z miejsca i działać. Badania najlepiej jest zrobić na 10-14 dni przed wizytą u endokrynologa. Dużo moich koleżanek ma nadwagę i ... niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.
Złości mnie to, że wmawia się w kolorowej prasie (i nie tylko) dieta, dieta, dieta a nikt nie mówi o niedoczynności tarczycy.

Nie zarejestrowany
24-01-09, 16:27
tą drogą chciałabym nawiązac kontakt z kims,kto problemy z nadczynnością tarczycy ma już za sobą.czy ktoś uporał się z tym problemem .będe wdzięczna za podpowiedz.czy leczenie nadczynności tarczycy zawsze wiąże się z przybraniem na wadze..prosze o kontak na adres E-mail;J.Pietrzyk@o2.pl

Nie zarejestrowany
05-04-09, 23:39
stwierdzono u mnie guz wielkości 7 cm , jestem już po biopsji - wykluczyła teoretycznie złośliwego guza - lekarz proponuje jego usunięcie - czy taka operacja jest bezpieczna?

ozdanowicz
07-04-09, 09:51
Na pewno bezpieczniejsza niż hodowanie guza. Jestem po takiej operacji i wszystko ładnie się pogoiło.

Nie zarejestrowany
07-05-09, 23:00
czy mając nadczynność tarczycy można chodzić do solarium
czy są ku temu przeciwwskazania

leoo64
09-05-09, 23:53
Mój szwagier poszedł do szpitala na badanie tarczycy,a trzeciego dnia trafił na ojom i jest w śpiączce farmakologicznej.Lekarze mówią że nie wiedzą co mu jest.Raz mówią coś o wątrobie potem o trzustce,a teraz nie wiedzą czemu gubi płytki krwi.Drugiego dnia cały czas kręcił się na łóżku,robił to godzinami,zachowywał się jakby go coś swędziało,miał spuchnięte oczy,ciężki oddech,duszności,był pólprzytomny,nagle się zrywał z lóżka,miał jakieś lęki.Jesteśmy bezradni.Może ktoś słyszał o podobnych dolegliwościach lub też miał taki przypadek w rodzinie.Proszę o pomoc na maila leoo64@gmail.com

leoo64
09-05-09, 23:57
Zaszła pomyłka-mój mail to leooo64@gmail.com

Nie zarejestrowany
14-05-09, 14:52
Bolało mnie gardło ale w jakiś dziwny sposób.W środku ,ale i na wierzchu szyi po obu stronach.Myślałam,że to zapalenie gardła. po tygodniu pryskania orofarem i kilku polopirynach oraz leżeniu w łózku przeszło.podczas choroby w ogóle nie miałam apetytu.Poprzednio miałam częste stolce ale po chorobie jeszcze sie nasiliły. Nie mam siły cała się trzęsę .Na własną rękę zrobiłam usg tarczycy i kazało się że mam jakąś chorobę Hashimoto czy jakoś tam .Kilka lat temu też robiłam bad.Usg tarczycy i maiłam jakieś guzki .Mówiłam o tym lekarzowi ale nie zareagował.Co to jest za choroba i jak ją leczyć .Pomocy!!!

Nie zarejestrowany
14-05-09, 14:54
Zapomniałam napisac,że w ciągu 1,5 miesiąca schudłam ok 13 kg

Nie zarejestrowany
14-05-09, 16:31
Wmaju 2008r.miałam biopsję gusków tarczycy.Biopsja wykazała że to zwykłe wole.W lipcu operowano mnie 7 lipca,wynik histopatologi wykazał że to mikrorak iw9 dobie druga operacja usunieto resztę tarczycy.W pażdzierniku przeszłam leczenie hormonalne i podano mi jod 131.Dwatygodnie kwarantanny i za rok kolejne badania w Gliwicach.Obecnie TSH0,3.Po operacji przytyłam 10 kg.

ozdanowicz
15-05-09, 10:16
To zmień lekarza!!! Powinni zbadać te guzki no i dać ci leki normujące poziom hormonów tarczycy, jod i takie tam. Powinnaś iść do endokrynologa

Nie zarejestrowany
17-05-09, 00:03
Ja jestem już wyleczona,miałam guzki i przeszłam wszystkie obiawy tzn.kołatanie serca,duszności,biegunki,swędzenie skóry,zimne poty,straszne lęki,silna depresja,wytrzeszcz oczu,wypadanie włosów,puchłam,chudłam ale udałam się do endokrynologa i zażyłam J23

Nie zarejestrowany
19-05-09, 08:27
mam zrobione badanie tsh wynik badania to 2,383 czy mogę mieć tarczyce

Nie zarejestrowany
08-06-09, 13:27
Mam nadczynność tarczycy ,jeśli ktoś ją miał i został wyleczony to proszę o pomoc i radę jakimi lekami została wyleczona. dziekuję.

Nie zarejestrowany
08-06-09, 13:29
dziubekdora@Iinteria.pl

Nie zarejestrowany
09-06-09, 19:21
mam 20 lat, od okolo roku wydaje mi sie ze mam obawy niedoczynnosci tarczycy, tzn, czeste bole gardla, ciagle odczuwam uczucie zimna, w zasadzie to nie mam sily na nic, nic mi sie nie chce, nie mam na nic ochoty, oraz apetytu nie mam, czy to sa objawy niedoczynnosci tarczycy?

ozdanowicz
10-06-09, 09:50
To mogą być objawy niedoczynności, ale wszelkie wątpliwości rozwieją badania. Ja dowiedziałam się o swojej niedoczynności niedawno:). Pozdrawiam wszystkich męczących się z tarczycą.

Nie zarejestrowany
26-06-09, 18:13
od kilku tygodni pobolewa mie gardlo i wiezadla tak naj bardziej to prz zmianie pogody jestem po operacji torbiela szyj mialam ja robiono 5 6 lat temu czy ona ma cos spulnego z tym

ozdanowicz
29-06-09, 10:36
Najszybciej dostaniesz odpowiedź na swoje pytanie, jeśli wyślesz je bezpośrednio do specjalisty. Lista ekspertów znajduje w prawym, górnym rogu strony głównej i stron działowych.

Nie zarejestrowany
21-07-09, 18:15
Od dawna opowiada sie nam, że wdychając jod w rejonach nadmorskich uzupełnimy niedobór tego - jakże cennego- mikroelementu...
Szkoda tylko, że badania i praktyczne rozwiązania dotyczące niedoborów jodu są bardziej powszechne w weterynarii, niż medycynie ludzkiej!... ( a wiemy o czym mówimy, bo badania poziomu wolnego jodu wykonujemy CODZIENNIE - tyle że u zwierząt, a nasi koledzy lekarze medycyny - duuuuuużo mniej)
Przyczyna jest prosta. W weterynarii, problem dotyczy głównie wysokopropdukcyjnych stad bydła mlecznego i mięsnego, ale i trzody chlewnej - zwierząt "wysoko produkcyjnych" - zarabiających dla właścicieli pieniądze.
CO WAŻNE:
od kilku lat badanie poziomu hormonów "jodowych" jest metodą delikatnie mówiąc: nieprecyzyjną i PREZSTARZAŁĄ. Bada się dziś (niestety głównie u zwierząt - z powodów ceny i nienadążania prawa, procedur FUNDUSZU za techniką, potrzebami i ŚWIATEM...) JOD WOLNY - PLAZMATYCZNY w rezerwie plazmatycznej krwi.
W ten to sposób bardzo wyraźnie widać, że nie ma większego związku z niedoborami jodu u ludzi i zwierząt z GÓR i POMORZA - OWSZEM WTEDY GDY IDĄ ZA TYM PRZYZWYCZAJENIA KULINARNE !!!!!!!
Jedząc ryby, z morza, owoce morza (raczej nie w Polsce) niedoborów jest mniej. Golonka w górach i tzw. "tradycyjny SCHABOWY W GŁĘBI LĄDU" - więcej! Światowa mapa niedoborów jodu (UNICEF) pokazuje wyraźny problem, tam gdzie jodu nie uzupełnia się w produktach takich jak sól, ale i brak niedoborów jodu w rejonach gdzie przyzwyczajenia kulinarne powodują jego WYSOKIE SPORZCIE przez usta i żołądek (!) - ALE NIE GŁĘBIOKIE ODDECHY NAD MORZEM!... Większa ilośc jodu nad morzem jest prawdą, ale "PRZEREKLAMOWANĄ" . Można z niej skorzystać jedząc ryby i inne dobrodziejstwa rejonu!.
Jod wchłania się bowiem GŁÓWNIE drogą pokarmową, a nie oddechową (proporcje jak ok . 1:30 ! - o czym do niedawna nie wiedziano).
WS i LR

Nie zarejestrowany
21-07-09, 21:33
Ta choroba jest okropna

Nie zarejestrowany
29-08-09, 15:24
Mam 49 lat i jestem w okresie Menopalzy. Mam udezenia goraca i zimna,ale to nie jest takie straszne, problem ktory mnie bardzo meczy. jest pocenie sie mojej szyi., ostatnio co 30 minut moia szyia jest mokra i klejaca, nie moge spac i czesto dusi mnie cos w gardle. Moja waga ciagle rosnie.Lekarze zalecili mi branie chormonow. Ja jednak unikam brania tych chrmonow ze wzgledu na medyczna historie rakowa mojej rodziny. Zrobilam kolejne badania i okazalo sie ze mam Tarczyce. Ja jednak Ciagle nie wiem jak odroznic nadczynnosc od niedoczynnosci. i ktora z nich mam. Niestety lekaze mi tego nie powiedzieli. Dostalam tylko tabletki ktore i ak nie pomagaja. ( obecnie jestem za granica i chciala bym cos wiecej wiedziec w ojczystym jezyku.

Nie zarejestrowany
09-09-09, 18:27
mam tarczyce i biore leki ktore mi nie pomagaja bylam juz na naswietlanie rok temu teraz znowu mnie to czeka dlaczego? Czy to mi pomoze?

zgryzliwa
11-09-09, 15:37
witam, z góry przepraszam jeśli takie pytanie się już pojawiło ale nie znalazłam odpowiedzi. Dziś odebrałam wyniki badania i wyszło tsh <0.005. Rozumiem ,że może to wskazywać na nadczynność tarczycy. Mam większość objawów, ale nie chudnę-mam wręcz nadwagę..czy to możliwe?a jeśli rzeczywiście mam nadczynność tarczycy to czy po lekach jeszcze przytyję?

Nie zarejestrowany
01-10-09, 14:00
Jestem po operacji tarczycy, mam 62 lata gdy szłam na nią nogi się podemną uginały. Dzięki córce przeszłam przez nią narazie bez problemu. Ale pamiętajmi to jest operacja a nie zabieg trzeba bardzo na siebie uważać. Teraz czekam na wynik badania tarczycy którą mi wycieli. Tylko głupcy się nie boją operacji ale też trzeba mieć nadzieje że wszystko będzie w pożądku. Pozdrawiam Elżbieta :o)))

Nie zarejestrowany
03-10-09, 11:34
lekarz skierował mnie mnie na badanie scyntograficzne oraz biopsje Jakie badnia. zrobić w pierwszej kolejnosci aby szybiej dowiedziec sie czy sa grozne. czy scyntygrafia lepiej to wykaze. C.zy hormony, ktore biore od kilku lat \ klimakt heel/ mogly przczynic sie do choroby tarczycy. Panicznie boje sie biopsji zastanawiam się czy się poddac .Prosze napisac czy to bardzo boli.

Nie zarejestrowany
05-10-09, 21:32
mam niedoczynność tarczycy od dziecka od zawsze mam nadwagę biorę hormony Letrox stwierdzono guzki na lewym płacie miałam biopsję w lutym nie ma się czego bać przyjemne nie jest ale nie boli ( i coś jak pobranie krwi)

Nie zarejestrowany
08-10-09, 11:54
nie macie się czego bać na to są leki a w ostateczności operacja ale da się z tym dalej żyć moja znajoma jest po operacja i świetnie się czuje znowu moja ciocia ma tarczyce i bierze leki i jej zdrowie się po lepża wiec głowy do góry pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
08-10-09, 16:48
Właśnie dziś spotkałem się z opinią iż mogę mieć problemy z tarczycą. Nie badałem się jeszcze, ponieważ zawsze uważałem, że to że nic się nie chce to przyczyna lenistwa (z wielką niechęcią nawet zabierałem się do napisania tego komentarza) może również z braku witamin, to samo odnośnie wypadaniu i łamliwością włosów (łącznie w rzęsami) a lekko spuchnięte powieki to niby przez niewyspanie, bo nie pamiętam już dnia kiedy się wyspałem a myślałem że to przez "studia" + praca w weekendy a nie stroniąc przy tym od imprez. "Zabrać się do nauki" jedynie jak już będzie sytuacja awaryjna, zawsze wolałem sobie pospać mimo, że wiedziałem, że i tak się nie wyśpię. Sprawdzałem już chyba wszystkie możliwości długości snu i nie ma takiej opcji żebym wstał wyspany choćby po ponad 12h śnie. A odnośnie nadciśnienia i niechęci przejścia (nie mówiąc o przebiegnięciu) kilometra w towarzystwie kubła potu zwalałem wszystko na kondycję. Do grubasków nie należę choć nie jest idealnie bo 80kg na 180cm wzr to nie narzekałem na sylwetkę.
Ale dziś sobie uświadomiłem i przypomniałem, że jeszcze parę lat temu wolałem wbiec po schodach żeby było szybciej (bez kropli potu), nie przeszkadzała mi żadna odległość docelowa, choćby i 5km żeby się przejść i spotkać się z kimś na minutę i wrócić, teraz raczej powiedziałbym że to nieopłacalne i mi się nie chce. Ogólnie to nabyłem brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Nawet nie przypuszczałem że to może być przez problemy z tarczycą.
Trochę się boję ale w następnym tyg albo jutro idę do lekarza to wszystko się wyjaśni. Szkoda że wcześniej nie domyśliłem się że coś jest nie tak.
Pozdrawaim wszystkich

Nie zarejestrowany
20-10-09, 12:32
przyjmuję euthyrox, czy można razem przyjmować cypramil ?

Nie zarejestrowany
27-10-09, 13:00
kilka miesiecy temu mialam poziom TSH. Po kilku miesiacach poziom TSH wynosi o,342. Czy to jest sytyacja prawiodlowa? Jestem leczona Euthyroxem

Nie zarejestrowany
06-11-09, 12:14
Mam na imie justyna, mam 15 lat i od dwóch lat mam niedoczynność tarczycy. Nie wiem jak sobie z tym radzić. Kiedyś byłam bardzo szczupła ale teraz nie radzę sobie z moją wagą chodź jem jak wróbelek. Pomocy!!!!!!

Nie zarejestrowany
17-11-09, 19:07
mam usunieta tarczyce robiłam teraz wynik tsh i wyszedł 40,00a jest to juz rok po operacji miałam 16,00 i lekarz powiedział ze jest zły wynik to teraz mam jeszcze gorszy dłaczego tak sie dzieje proszę o pomoc

Nie zarejestrowany
17-11-09, 19:21
Dziś przeszłam zabieg osuszania guzka tarczycy etanolem. Potworny, nieludzki ból! Czy można zadawać takie cierpienie człowiekowi? Za tydzień powinnam iść z drugim guzkiem, ale nie przeżyję tego bólu. Czy to normalne? Może tu znajdę odpowiedź?

Nie zarejestrowany
21-11-09, 22:55
Co to oznacza jeżeli mam guzki w obu płatach tarczycy?

Nie zarejestrowany
23-11-09, 18:59
Tylko ze ja sama nie wiem czy mam ta nadczynnosc.Najwpierw mialam dusznosci pocilam sie wiec lekrza zrobila mi UZG i TSH FT4 wyniki byy idealne tylko bylo kilka guzkow rczej torbielkow.Dala mi lek prawdopodobnie chormon zaczelam tyc.Przestalam brac minelo troche czasu pojechalam do innego lekarza tamten stwierdzil ze jest nadczynnosc .Przepisal mi leki i kazal wyniki robic co miesiac TSHi FT4.Ja przyznam ze nei bylam pewna tej tarczycy wciaz wiedzialam z eto jest nerwica.Pocenei sie jak pomysle o czyms co mi nie kojazylo sie dobrze zaraz robuilo mi sie goraco .Przerwalam leczenei az do soboty wlasnie w ta sobote bylam u nastepnej lekarz ktora powiedziala ze wynikTSH-O,OO5 tylko wynik TSH taki sam utzrymuje sie u mnie juz kilka lat a FT4 jest w normie a FT4-1,50 to kwalifikuje sie na podanie jodu .Ja sie nie zgodzialm i dala mi leki mam brac je do polowy stycznia zrobic wyniki i znow na wizyte.Co o tym sadzicie ejst to tarczyca czy nerwica??Czy ktos te zmial takie wyniki/Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-11-09, 19:07
mam nadczynnosc tak stwierdzili lekarze ale zaczelo sie to kiedy maialm menopauze objawy takie same jak przy nadczynnosci.Mialam sytuacje stresowe wiec mogla byc i nerwica .Mam wynik identyczny jak twoj TSH-o,oo5 a FT4 w normie.Wypisano mi leki ale jeszcze nei wykupilam bo zastanawioam sie czy to aby nie nerwica.

Nie zarejestrowany
27-11-09, 19:02
Przeszłam leczenie astmy, sterydami prze kilka miesięcy. Dzisiaj zrobiłam badanie TSH wyszło 7,193. Czy to może świadczyć że mam tarczycę, a nie żadną astmę ?

Nie zarejestrowany
09-12-09, 21:33
Tez mialam duza nadczynnosc. Schudlam 10 kg, lomot serca i zasypialam dopiero nad ranem. Bralam najpierw Tyrozol zeby Ft4 zbic z prawie 90. Lekarz moj uznaje tylko radiojod. Po przeczytaniu o skutkach po zniszczeniu tarczycy radiojodem, stwierdzilam, ze on niczego mi nie gwarantuje. Wpadne w niedoczynnosc-to tylko kwestia czasu i wtedy zaczna sie jeszcze wieksze problemy. Zaczelam szukac i czytac. Znalazlam 2 zestawy ziol. Pilam 5 tygodni, potem 3 tygodnie przerwy i teraz pije nastepne ziolka. Ft3 i Ft4 mam juz w normie. Tsh jest jeszcze troche ponizej normy, ale czuje sie cudownie, odzyskalam ukochane 10 kg i spie jak niemowle. Moj lekarz obrazil sie na mnie. Wiem jedno-tarczycy nie dam sobie zniszczyc radiojodem. Poza tym wspomagalam sie i caly czas to robie dieta. Wykluczylam wszystkie straczkowe, wszelkie kapusty, ktore draznia tarczyce. Nie mozna jesc ryb hodowlanych, ktore sa karmione hormonami, jodem, ktorego my mamy za duzo przy nadczynnosci. Jem tylko ryby dalekomorskie. Bardzo pomocna jest sokotarapia-sa warzywa dobre na nadczynnosc oraz warzywa na niedoczynnosc. Kiedys nie mialam o tym pojecia. Niektorych nie mozemy jesc przy nadczynnosci bo draznia nasza tarczyce, np. mozemy czerwona papryke a zielonej juz nie. Kontakt, jesli potrzebny:fdanuta@orange.pl

Nie zarejestrowany
12-12-09, 16:29
Właśnie wrociłam ze szpitala. To efekt mojego pierwszego kontaktu z endokrynologiem. Miałam wpierw 3 guzki, a gdy trafilam do szpitala okazało sie, że mam ich sporo iwycieli mi oba platy. Mam jeszcze problem z mówieniem i polykaniem.Do konca zycia bede brala leki, ale czuje sie dobrze

Nie zarejestrowany
28-12-09, 00:09
Pani Dano
Tak, jak Pani pisze, prawdą niezaprzeczalną jest, że dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.
Dopowiem jeszcze o roślinach strączkowych, kapustnych. Pisze Pani, że absolutnie wyrzuciła je Pani z jadłospisu.
Ja tego nie zrobiłam i nie zrobię.
Owszem, kapustne i strączkowe zawierają składniki, które powodują ograniczenie wchłaniania jodu; ten zaś jest nam bardzo potrzebny. I, czy to będzie nadczynność, czy niedoczynność- jod jest konieczny.
Zawierają jednak również dobre i potrzebne składniki, zabezpieczające chociażby przed nowotworem piersi- obniżają poziom złego estrogenu.
Tak więc, uważam,że, może nie w ogromnych ilościach, ale należy je spożywać.
Zioła również popijałam i tak naprawdę, to od nich zaczynałam wspomaganie organizmu, tak, jak Pani obecnie.
Owszem, były bardzo pomocne (wycofały się np. bóle głowy, mniej się pociłam, lepiej zaczęłam spać)), ale nie ,,załatwiły” wszystkiego.
Nasze organizmy otrzymują zbyt dużo substancji szkodliwych, a zbyt mało odżywczych, dlatego uzupełniam również te odżywcze.
Jeśli chodzi o wyniki badań tarczycowych: wyniki mogą być w tak zwanej normie, co nie zawsze musi oznaczać, że tarczyca dobrze funkcjonuje. Świadczyć mogą o tym zmiany na poziomie subklinicznym, czyli, niby wszystko jest dobrze na papierze (wyniki badań) ale samopoczucie może wskazywać na nadczynność lub niedoczynność.
Dlatego wychodzenie z problemu tarczycowego wiąże się również z podaniem określonych, odpowiedniej ilości dobrej jakości składników odżywczych, jak również eliminowaniem substancji szkodliwych.
Dobrze funkcjonująca tarczyca, jest miedzy innymi podstawą właściwego funkcjonowania całego organizmu.
Czy promieniotwórczy jod, czy operacja mechaniczna, czy przyjmowanie chemicznych tabletek może rozwiązać problem? W jaki sposób? Zainteresowane osoby niech odpowiedzą sobie na pytanie:
czy nasza tarczyca rozchorowała się z braku metizolu, czy z braku jodu radioaktywnego, czy z braku innych chemicznych tabletek w organiźmie ? Skoro chemia nas zabija, to w jaki sposób chemiczne tabletki miałyby nas uzdrowić?? Tel.501 232 804

Nie zarejestrowany
06-01-10, 14:31
Od 20 lat walczę z tarczycą -najpierw nadczynność - potem po podaniu Jodu radioatywnego wpadłam w niedoczynność.Biorę euthyrox - i to on podejżewam daje takie uboczne skutki - jak opuchlizna . być może nie u wszystkich ale u większości pacjentów . miałam podobne objawy łącznie z opuchnięciem języka - trzymało to mnie przez 3 miesiące . po badaniach TK stwierdzono że jest to guz w rozpadzie tzw genohyoid porobili mi wszystkie badania w kierunku choroby nowotworowej i dodatkowo zrobiłam prywatnie :- OB, KREATYNINĘ ,WAPŃ CAŁKIWITY ,CRP-ilościowo .TSH -trzecia generacja, ASO -ilościowo , ANA 1-test przesiewowy ,ANCA P.ciałaa-kardiolipidowe IgG ,IgM ,Antykoagulant toczniowy gdyż lekarz stwierdził dodatkowo horobą SJOGRENA z objawem Roynonda /nie pamietam jak sie nazwępisze-przepraszam za przekręcenie/ Załamana całkowicie błagałam o inne badania aby móc wykluczyć chorobę nowotworową. I jakież było moje zdziwienie - wszystkie wyniki były dobra , były i konsultacje laryngologiczne . Wreszcie moja Pani doktor zleciła dodatkowe badania Izotopem i zrobiono jeszcze raz scyntygrafie tarczycy - nowotwora nie stwierdzono. I pytam więc coż to jest, że mam gardło spuchnięte i język . Nie dostałam odpowiedzi . Dalej biorę Euthyrox , kontroluję poziomy hormonów i jeżdże na kontrole .Mam tylko jeden poważny problem .po ostatniej scyntygrafi/- 2008 r.czyli po podaniu izotopu/ dostałam zapalenia jelit ,pojawiły się pękające himoroidy . Ze strachu już nie poszłam na żadne dodatkowe badania . Koniec powiedziałam - nie mam pracy , pieniędzy -i nikt nie może mi pomódz. Kupiłam wiele książek opisujące choroby tarczycy - tam jednoznacznie się stwierdza że jest to odczyn przy nietolerancji leków . a więc pomagam sobie ziołami . Po 4 godziny dzinnie robiłam okłady gardła Ziołami Szwedzkimi , piłam nagietek , pokrzywę -ale nie dużo - bo przy tarczycy należ wystrzegać się zbyt dużego stężenia żelaza ... więc uważajcie z dietą . Opuchlizna gardła zeszła . Powiekszone są nieznacznie tylko węzły chłonne . Ale i z tym próbuję powalczyć ziołami . Mam 54 lata jestem już tą tarczycą zmęczona - przez nią jest wiele chorób współistniejących .Bo to tarczyca i jej siostra przysatka mózgowa rządzą organizmem . Badania na poziomy hormonów powinny być robione częściej niż raz do roku - tak jak mnie zlecają .Ale służba zdrowia jest taka jak wszyscy wiemy .... Życzę wsztstkim powodzenia w walce ztarczycą , życzę zdrowia .

Nie zarejestrowany
12-01-10, 09:58
wykryto u mnie 10 lat temu guzki tarczycy po każdym kolejnym badaniu guzków przybywało i są coraz większe miałam biopsję zmiana łagodna wyniki w normie wykryto u mnie torbiel szyszynki mam skierowanie na badania hormonów czy mam się obawiać???

Nie zarejestrowany
13-01-10, 16:51
od sierpnia choruje,pierw zatoki,potem astma oskrzekowa;badania za badaniem zapalenie gardła strun głosowych,biore mnóstwo leków mam juz tego dośc,a dzis sie dowiedziałam że mam tarczyce i wynik jest bardzo zły,co mam robic????czuje sie złe

Nie zarejestrowany
13-01-10, 16:55
i do tego mam problemy z oddychaniem,jak mi robią spirometrie to sa przerażeni lekarze , a leki biore i nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
23-01-10, 22:45
mam synka ma 3 lat od urodzenia ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy od urodzenia dostaje tabletki. niedawno zrobiono mu usg i powiedziano ze tarczycę ma ale ona nie wydziela hormonów. moze ktoś wie czy moge się starać w jego przypadku o stopien niepełnosprawny

Nie zarejestrowany
30-01-10, 20:58
Z tarczyca mzna wygrac tylko trzeba trafic na dobrego lekarza.Ja mialam to szczescie

Nie zarejestrowany
01-02-10, 12:41
Moja babcia ma nadczynnosc tarczycy chodzi do lekarza bierze leki robi badania ale jest coraz gorzej. Operacji niechca narazie zrobic .co robic?widze jak jest coraz gorzej a niewiem jak jej pomuc prosze o rade.

angela222
09-02-10, 12:52
3 lata temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy ( byłam 3 lata po porodzie) do dnia dzisiejszego biorę codziennie lek. Choroba wykryta u dorosłego ma zaletę chociażby taką że już się wpełni ukształtował, pod każdym względem. Moja już 6letnia pociecha niestety od pół roku również bieże ten sam lek (tylko słabszy) na tą samą chorobę :( Wspomnę,że przez ostatnie 2 lata chorowała na zapalenia górnych,dolnych dróg oddechowych,anginy.średnio co półtora miesiąca był antybiotyk lub zastrzyki. Odkąd choroba została wykryta,ani razu nie chorowła nawet nie była przeziębiona . Teraz jesteśmy co 3m-ce u endokrynologa dziecięcego.Kontrolne TSH,wzrost,waga, mimo że pani doktor uspokaja,że będzie się rozwijać normalnie to jednak strach o jej zdrowie jest większy i przerażający.Oczy i uszy same się wyczulają na najmniejszy problem z zapamiętaniem czegoś :(

Nie zarejestrowany
09-02-10, 16:28
Właśnie na jutro mam skierowanie na badanie krwi!Aż się boję jaki będzie wynik!W krótkim czasie bardzo schudłam ,jestem ostatnio bardzo drażliwa,strasznie się pocę o wszystkim zapominam!

Nie zarejestrowany
12-02-10, 20:00
MYŚLAŁAM ŻE ZMĘCZENIE WYBUCHY GORĄCA BEZSENNOŚĆ TO OBJAWY MENOPAUZY NIE PASOWAŁO MI TYLKO KOŁATANIE SERCA BARDZO CZĘSTE I BARDZO DOKUCZLIWE DRŻENIE RĄK NOGI JAK Z WATY KLUCHA W GARDLE ZEMDLAŁAM NA ULICY BADANIE EKG WYKAZAŁO MIGOTANIE PRZEDSIONKÓW BADANIE KRWI NA TSH O,OO5
ul/ml W PRZYCHODNI ZAPROPONOWANO MI WIZYTĘ U EUDOKRYNOLOGA NA CZERWIEC POKAZAŁAM MOJE WYNIKI I ZNALAZŁ SIĘ TERMIN NA 18.02 MAM PYTANIE JAK DŁUGO TRZEBA BRAĆ JOD RADIALNY? I CZY JEST BEZPIECZNY?

Nie zarejestrowany
15-02-10, 13:48
Czytając Twoje objawy choroby mogę się pod nimi podpisać,jak bym czytała o sobie.Jestem już na leku euthyrox ale to dopiero od tygodnia więc poprawy jeszcze nie widać no może w mojej głowie jest mała poprawa bo uwierzyłam że może objawy ustąpią .Chociaż wiem ,że to leczenie na całe życie to kto wie jak będzie. A tą chorobe dostałam w spadku od mamy ,co zrobić.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-02-10, 20:45
dzisiaj odebrałam kolejne wyniki - tsh-to 0,005 czy ktoś miał takie wyniki czy pomoże tylko operacja?

Nie zarejestrowany
25-02-10, 18:57
witam was ja mam niedoczynnosc juz ponad 3lata jestem po menopauzie biore entyroxs ale tez mi to zawiele nie pomaga mam suchosc w ustch nieprzespane noce czuje sie jakbym spala na goracych weglach niby mam w normie a w gardle jakby mi cos blokowalo czekam na wizyte u lekarza robilam usg lekarz powiedzial ze mam strasznie mala nie wiem co o tym sadzic pozdrawiem halina

Nie zarejestrowany
20-03-10, 19:51
Przy niedoczynności tarczycy można schudnąć,ja też miałam dużą nadwagę aż w końcu wzięłam się za siebie,gdyż bardzo żle się czułam z tą nadwagą,zazdrościłam szczupłym osobom ich figury.Nie stosowałam żadnych diet, zaczęłam od ćwiczeń na mięśnie brzucha,jazdy na rowerze i stopniowe zmniejszenie porcji jedzenia.Schudłam 12 kilogramów i teraz staram się żeby tą swoją wagę utrzymać.od mojego odchudzania minęło około 15 lat,lecz zdarzy mi się zimą przytyć ze 3 kilogramy, ponieważ niczego sobie nie odmawiam.Ale jak tylko nadchodzi wiosna to znowu zaczynam ćwiczenia.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 08:59
mój.wynik..zTSH.to.0.535.czy.jest.bardo.zły..pro sze.o.odpowiedz

Nie zarejestrowany
11-04-10, 22:48
ja mam 2.0010 i jestem wrakiem

Nie zarejestrowany
02-05-10, 14:56
Tu nalezy zainteresowac sie przyczynami, a nie tylko walczyc ze skutkami, bo
sygnaly tego typu sa skutkiem, swiadcza o zaburzeniach rownowagi w organizmie, w tym przypadku szczegolnie ukladu wegetatywnego i endokrynologicznego. Zla diagnoza i leczenie grozi z czasem rozchwianiem nie tylko labilnej tarczycy, choroba z autoagresji-autoimmunologiczna- hashimoto, guzkami, problemami z osteopenia czy osteoporoza, nerwowoscia, zaburzeniami snu, nadwaga lub niedowaga, anemia, ale nawet nowotworami, gdy kiepski specjalista leczy skutki chemia i sterydami...
Stif

Nie zarejestrowany
25-05-10, 21:31
Znalazłam doskonałą wodę z jodem, magnezem i wpniem. Lekarz powiedział, że można nią uzupełniąć jod i inne pierwiastki. Można ją znaleść na stronie www.magica.pl Napiszcie czy Wam smakuje. Mnie
bardzo. Helena mamapoczta@wp.pl :)

Nie zarejestrowany
26-05-10, 03:33
wlasnie wykryto u mnie nadczynnosc tsh-7,940,dla tychktorzy pytaja to przy tej prawdopodobnie sie nie tyje ,tak mowia.Objawy ktore mnie zmusily isc do endokry.to ucisk w gardle i bol gardal przy polykaniu.Wykluczono guzy ,raka itpDostalam hormon levothyroxine 50 mg i zaczelam leczenie za 4 tyg.ide do kontroli,jestem nastawiona optymistycznie wiec mysle ze bedzie ok a tarczyce mam po mamie i siostrze i one zyja z nia rowniez dobrze.Mama juz 30 lat i tarczyca jest w normie ale dodam ze lekarz endokrynolog odgrywa tu bardzo duza role ,musi byc naprawde dobry,,pozdrawiam i glowy do gory damy rade!

Nie zarejestrowany
26-05-10, 12:59
Ja dziś odebrałam swoje wyniki, mam niedoczynność tarczycy;/ Jak któraś też chce się przebadać, to właśnie trwa tydzień walki z tarczycą i można (choć nie wiem, czy są jeszcze miejsca) spróbowac się zapisać na stronie tarczyca.pl. Jeśli nie ma, to i tak warto pójśc do lekarza, lepiej dmuchać na zimne. Ja przyznam, że po odebraniu wyników mma fatalny nastrój i się boję... ale z drugiej strony, dobrze, że wiem, co mi jest i mogę przystąpić do leczenia.

Nie zarejestrowany
02-06-10, 12:19
moje wyniki tsh były wspaniałe biopsja nic nie wykazałt tarczyca była ogromna.Zrobilam wszystko za własne pieniądze i poszłam na operacje badanie śródoperacyjen wyszło dobrze a tu niespodzianka ,po badaniu pooperacyjnym nowotwór złośliwy.Nie wierzcie tylko w TSH

Nie zarejestrowany
02-06-10, 12:48
Ja równiez choruje na nadczynnosć tarczycy, ługo miałam objawy, ale wiazałam je z tym , ze byąłm mloda mama, wiadomo obowiazki, karmienie, opieka nad małym dzieckiem...myslałam ze normalne jest moje nagłe chudnięcie, nerwowość, zmeczenie...synek ma 3 lata, potem ponowne póby zajścia w ciąże kończyły sie poronieniami, w końcu w styczniu dopadła paskudna pokrzywka...nic nie pomagało, dopiero TSH<0,005 zainteresowalo lekarzy i narazie ta pokrzywka jest wina chorej tarczycy , a ze wyniki sie nie poprawiaja to i pokrzywka nadal dokucza...mam dość, lecze sie juz pare m-cy a żadnych efeków, biore Thyrozol, w m-c przytyłam 3 kg..nie wiem jak bedzie znów, bo mam zwiększona dawke....rokowania lekarza nie sa dobre, jezeli po roku nie bedzie widac poprawy to czeka mnie operacja...pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-06-10, 21:54
Czy tarczyca ma coś wspólnego z nadmiernym owłosieniem u kobiet

Nie zarejestrowany
07-06-10, 22:30
Znalazłam doskonałą wodę z jodem, magnezem i wpniem. Lekarz powiedział, że można nią uzupełniąć jod i inne pierwiastki. Można ją znaleść na stronie www.wodamagica.pl Napiszcie czy Wam smakuje. Mnie bardzo. Helena mamapoczta@wp.pl :)

Nie zarejestrowany
08-06-10, 23:25
i niestety uszkadza on komórki tarczycy. Przy nadczynności tarczycy trzeba zrezygnować z soli jodowanej i produktów ją zawierających , ryb morskich, preparatów witaminowych z jodem, wód mineralnych z jodem np. Piwniczanki, Staropolanki , ostatnio reklamowana jest Ustronianka z jodem, mydeł w płynie zawierających jod, nie używać jodyny do dezynfekcji skóry itd.itd.

Nie zarejestrowany
09-06-10, 18:30
Dziś odebrałam wyniki...TSH 0,001 FT3 75,09 Dowiedziałam się że to nadczynnośc, dostałam thyrozol i propranolol...nie wiem czego mam się spodziewać po tym leczeniu i co dalej będzie... Ktoś mi coś doradzi? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-06-10, 20:24
po thyrozolu -może wystąpić agranulocytoza, wykonuj więc mniej więcej co dwa tygodnie morfologię z rozmazem i obserwuj siebie bardzo dokładnie, jeżeli wystąpią niepokojące Ciebie objawy - natychmiast szukaj pomocy lekarskiej.Przeczytaj dokładnie ulotkę do thyrozolu, tam pisze, że jego dawka uzależniona jest od dawki jodu- musisz zmniejszyć dawkę -przyjmowanego jodu z pożywieniem , witaminami itd..
Propranolol -zmniejsza produkcję hormonów tarczycy, zaburza także syntezę wit. D, należałoby zbadać poziom metabolitów wit. D3, ale badanie jest drogie ok. 270 zł i niestety o skierowanie - trudno. Można zbadać we krwi poziom wapnia zjonizowanego - jego poziom świadczy o poziomie wit D w organizmie, ale ocenić wynik musi lekarz. Zarówno nadmiar jak i niedobór wit D jest dla organizmu nie korzystny.

Nie zarejestrowany
15-06-10, 07:57
Dolmed Wrocław w ramach promocji od 1 czerwca br. wykonuje oznaczenie wit D za jedyne 30 PLN.

Nie zarejestrowany
22-06-10, 16:15
witam zastanawiam sie czy jeszcze ktos zazywa Euthyrox N 25 i jak sie po tym czuje ja mam wrazenie ze samopoczucie od kiedy zaczelam stosowac te tabletki znacznie spadlo wyniki z reszta tez a lekarz nadal kaze mi je brac
w dodatku niedoczynnosci nigdy nie mialam jezeli juz wyniki badan sie tylko do niej zblizaly

Nie zarejestrowany
25-06-10, 12:02
witam serdecznie ja od ponad roku choruje na niedoczynność, początkowo brałam Euthyrox w rożnych dawkach i moje samopoczucie po prawie rocznej kuracji niesamowicie się pogorszyło- pomimo idealnych wyników po prostu snułam się jak cień, przytyłam 8 kilo, było coraz gorzej. Mój lekarz zmienił mi tabletki na letrox i biorę już parę miesięcy i wszystko jest ok, wyniki w normie, samopoczucie idealne, czuje znaczną poprawę. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o zmianie tabletek, może twojemu organizmowi tak jak i mojemu nie odpowiada jakiś składnik - pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
29-06-10, 12:50
zastanowiło mnie ogromnie to co napisałaś poniżej.Rzeczywiście nie bada się chorym na tarczycę poziomu wolnego jodu plazmatycznego , ani nie mamy możliwości zbadania ilości jodu wydalanego np. z moczem!!!!! Piszesz, że metoda badania hormonów jodowych jest metodą nieprecyzyjną i przestarzałą hm !!!, ale na podstawie tych wyników ordynuje się nam leki!!!

Nie zarejestrowany
08-07-10, 00:00
złe samopoczucie po euthyrox,ie 25,przy subklinicznej niedoczynności tarczycy im większa dawka tym gorzej,

Nie zarejestrowany
08-07-10, 08:02
witajcie!odebrałam kolejne wyniki i...tsh wróciło mi do 0,005 czyli tak jak w lutym gdy zaczęłam sie leczyć i od Thyrozolu strasznie pogorszyla mi sie morfologia: zanizone leukocyty, neutrofile i płytki krwi...boje sie...dzis mam wizyte u lekarza, moze bedzie koneiczna szybsza operacja skoro leki nie działaja...
aga-ja lecze sie od lutego i nie ma efektów, ale to nie oznacza, ze Twoje wyniki beda takie zle...widocznie moja tarczyca jest za bardzo zjechana...
lili-myśle, ze owłosienie tez ma zwiazek z tarczyca...moja koleżanka cierpiała na taka przypałość, bierze od wielu lat hormony i jak na ta chwile to juz nie jest takie uciazliwe...pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-07-10, 21:02
Wzięłam się sama za swoją tarczycę. Mam efekty! Wszystkie wyniki jak należy!I z krwi i usg..
Miałam nadczynność z guzkami. Oczywiście zaczynałam od metizolu, który robił więcej szkody niż pożytku. Cieszę się, że przejrzałam na oczy i zaczęłam zdobywać wiedzę w kwestii zdrowia. t.501 232 804

Nie zarejestrowany
29-07-10, 16:17
Barbaro, jak to zrobiłaś? Ja walcze juz kilka lat- bezskutecznie....

Nie zarejestrowany
02-08-10, 20:23
Nadczynność tarczycy pojawiła się u mnie kilkanaście lat temu podczas dwumiesięcznej pracy nad morzem! (Za dużo jodu?) Leczono mnie głównie thyrozolem. Były dłuższe okresy stabilizacji, czyli harmonijnej "współpracy' przysadki i tarczycy. Co jakiś czas były też nawroty choroby i to nie wtedy, gdy było za dużo czy za mało jodu w otoczeniu, ale w sytuacji mocno mnie stresującej, w której ktoś blokował moją "ekspresję słowną" - gdy nie mogłam (z różnych powodów) wyrazić słowami tego co myślę, co czuję... Przy ostatnim "nawrocie" dostałam skierowanie na jod radioaktywny, ale nie poddałam się temu zabiegowi... Znalazłam lekarza, który zaczął mnie leczyć AKUPUNKTURĄ - z powodzeniem. Po kilku akupunkturach (co 4-6 tygodni) i jednej na dzień tabletce Thimazole Merk wyniki TSH, FT3 i FT 4 wróciły do normy. Wydaje mi się, na podstawie obserwacji samej siebie, że choroba tarczycy to nie tylko choroba ciała, ale i duszy. Warto wejrzeć w siebie...

Nie zarejestrowany
17-09-10, 21:05
Bardzo przydatna dla osób chorych na tarczycę i potrzebujących jodu jest woda mineralna JODICA zawierająca 150 mikrogramów jodu. Bardzo przydatna jest też dla kobiet w ciąży, przygotowujących się do macierzyństwa i matek karmiących piersią. Wspomaga też świetnie odchudzanie, bo wzmaga metabolizm. Wody tej nie ma niestety w powszechnej sprzedaży ale można ją zamówić w sklepie internetowym ALDO: www.sklepaldo.pl

Nie zarejestrowany
21-09-10, 15:13
jesli zdecydowałyscie się na operacje tarczycy to pytajcie lekarzy o monitoring w czasie operacji:

Nie zarejestrowany
01-10-10, 19:42
mam 15 lat i od 10 choruje na nadczynnosc tarczycy niestety w moim przypadku leki nie dzialaja. Obecnie biore Euthyrox 25 i 50. niestety na razie nie widac efektow. Na codzin choroba ta nie utrudnia mi życia ale miewam trudnosci w przelykaniu. ZYCZE wszystkim zdrowia 3majcie się!

Nie zarejestrowany
02-10-10, 17:09
byłam ostatni w szpitalu :( tam stwierdzili że mam tarczyce ... dostałam skierowanie do lekarza i okazało sie jest na 100%:( .. niedługo jade na pobranie jakis próbiki . bardzo sie boje ..:( i nie wiem co to bedzie

Nie zarejestrowany
11-10-10, 20:14
co to jest wole guzowate

Nie zarejestrowany
12-10-10, 22:33
Ja cierpie na chlod nog ud od 15-lat otylosc apatia depresja nagle zapadam w sen ciagle jestem zmeczona, to jednak lekarze uwazaja ze moje wyniki tarczycy sa normalne.Nie wiem co robic.

Nie zarejestrowany
23-10-10, 22:53
Do Marceliny: cyt: ,,Znalazłam lekarza, który zaczął mnie leczyć AKUPUNKTURĄ - z powodzeniem. Po kilku akupunkturach (co 4-6 tygodni) i jednej na dzień tabletce Thimazole Merk wyniki TSH, FT3 i FT 4 wróciły do normy. " Czy nie za wcześnie się cieszysz? Dopóki bierzesz lek, hormony będą się stabilizowały. Czy masz zamiar brać lek zawsze? Przeczytaj działania uboczne. Koniecznie!

malejka
27-10-10, 20:32
W przypadku wystąpienia nadmiernego owłosienia warto pamiętać, że różne metody leczenia można łączyć. Niektóre osoby wybiorą depilację laserową, innym lekarz inaczej dobierze hormony, inne będą stosować leki w kremie, jak np. Vaniqa. Te ostatnie można śmiało zarówno przy hormonach, jak i laserze używać, aby wspomagać efekt. Warto się nad tym zastanowić.

Nie zarejestrowany
25-11-10, 18:24
Witam. Mam 30 lat 2 tyg. temu dowiedziałem sie,ze mam niedoczynnosc tarczycy. Badania na krew wykazały wysoki poziom norma była 34 a ja miałem 194. Od 5 lat byłem leczony lekarstwami na alergiczne spawy poniewaz ciagle swedziała mnie skóra to Lekarz powiedział ze mam pokrzywke i brałem leki Telfast troche pomagały .Teraz jestem załamany nie wiem co mam robic .Mój em to ; 603990310@interia.pl Slawek

Nie zarejestrowany
26-11-10, 12:19
Hej zadzwoń sobie na infolinię: 801-011-876. Tam w naturalny sposób pomogą Ci w Twoim problemie. Ja co prawda nie choruję na tarczycę, chorowałam na grzybicę i mi pomogli więc może na to też mają jakieś rady.

Nie zarejestrowany
30-11-10, 19:51
A masz przy niedoczynności nadmierne owłosienie? Bo jak tak, to naprawdę warto się zainteresować Vaniqą.

Nie zarejestrowany
06-02-11, 20:41
Co to jest J23?Tak pisze P.Jadwiga....

Nie zarejestrowany
06-02-11, 20:55
Witam.Leczę niedoczynnosć tarczycy od dwóch lat,w tej chwili biorę euthyrox 100 codziennie tsh jest w normie,najpierw chodziłam do jednego endokrynologa który zmieniał mi dawki leku i mówił że niema potrzeby robić usg,po roku zmieniłam lekarza który kazał mi zrobić usg miałam zrobić i przyjsć po trzech miesiacach na kontrolę minęło pół roku a ja nie moge się zdecydowac na to badanie bo sie boje że żle wyjdzie,co mam robić?