PDA

Zobacz pełną wersję : Ostroga piętowa u osób uprawiająych sport

Nie zarejestrowany
23-10-08, 12:34
dziękuje za ten wykład o tym schorzeniu!ŁŁ

Nie zarejestrowany
13-11-08, 19:56
ja mam ostrogę z tyłu piety, tę Haglunda, w marcu miałam serię laser+ultradźwięki, pomogło, ale w lipcu wróciło. nie mam siły stać na dworze od 6.00 rano by sie dostać do lekarza po skierowanie do ortopedy i potem tam czekać, na serie prywatnie nie mogę sobie pozwolić, a noga (tył pięty boli), chodzenie jest z bólem. co robić/ co stosować, bo maści i okłady z octu, jajka, terpentyny i gorczycy jAKOś MAłO POMAGAJą. MAM 3 DZIECI I NIE BARDZO MAM OCHOTę Iść DO SZPITALA. proszę o poradę. Ania

Nie zarejestrowany
14-11-08, 10:22
A masz nadwagę? Zapytaj w aptece o wkładki do butow i staraj sie o wizyte u ortopedy. Bez pomocy fachowca niewiele zrobisz. Pozdrawiam i trzymaj sie

Nie zarejestrowany
09-04-09, 21:01
Mam ostrogę chyba piętową, bo robiłam rentgen-ale boli również tył pięty, gdy chodzę w butach. Zapisano mi bioprądy- nie pomogło. Połykam tabletki od bólu m,in.ketonal forte- trochę pomaga. Noszę wkładkę z dziurką, ale od niej boli mnie bok pięty. Ważę 68 kg przy wzroście 168- więc chyba nie jestem grubasem , a ostrogę mam. Pewnie skorzystam z rady i pójdę do ortopedy - tylko dlaczego o skierowanie muszę prosić lekarza pierwszego kontaktu- przecież sam powinien mi to zaproponować.

Nie zarejestrowany
17-04-09, 17:20
Pocieszę was ja tesz mam ostrogę piętową leczyłam sie nato 5 miesięcy chodiłam do różnych lekarzy wkońcu trafiłam na tego który mi pomugł dostałam blokadę i od 4lat mam spokój z ostrogą

Nie zarejestrowany
22-04-09, 19:27
Mam typowe obiawy ostrogi piętowej. Na razi eboli tylko przy dłuższym chodzeniu. W zeszłym roku schudłam 17 kilo. Utrzymuję wagę. Dlaczego teraz kiedy jestem lżejsza i waże 70 kg mam bóle pięty? Dlaczego nie można iść od razu do ortopedy? Mój lekarz pierwszego kontaktu jest 300 km od mojego obecnego miejsca zamieszkania! Czy można brać jakieś leki prócz przeciwbólowych, które pomogą?

Nie zarejestrowany
08-05-09, 09:39
Jak wy mam podobny problem dostałam już 5 blokad i przeszłam 4 serie rehabilitacji i niestety nie pomogło .lekarz zaproponował mi zabiegi zwane falą uderzeniową będę musiała z nich skorzystać.z tego co się dowiedziałam nie jest to refundowane a cena kształtuje się do 50zł jak pomorze to się odezwę

Nie zarejestrowany
12-05-09, 21:27
czytając te komentarze widzę,że trzeba łapać się wszystkiego,bo ból jest dokuczliwy,moja ostróżka zdiagnozowana jest od ponad roku,ultradźwięki nie pomagają,fala uderzeniowa z którą zapłaciłam 170zł,również nic nie dała,zalecają 5 takich zbiegów co tydzień /kogo na to stać/teraz spróbuję blokady,może z tym mi się uda.

Nie zarejestrowany
12-05-09, 21:34
a dodając,nadwagi nie mam,nie pracowałam na stojąco,buty na obcasie?czasami,tak spokojnie sobie żyję,no i skąd ten stan zapalny?chyba kara za to,ze lubiłam chodzić boso,
pytanie do IZOLDY: gdzie tak tanio robią zabieg Fala uderzeniową?ja była w prywatnej klinice w Ciechocinku,nic tańszego nie znalazłam,pozdrowienia

Nie zarejestrowany
19-05-09, 11:25
Mam podobny problem.Od wcz.oraj zacząłem chodzic na ultradzwieki ,pozostaje mi ufac że zabiegi mi pomogą.Zawsze myślałem że te dolegliwości mnie nie dotkną,a tu proszę.Aktywny tryb życia ,fizyczna praca,wędkarska pasja.Ledwo przekroczyłem 50-tkę a tu taki problem .Szlag mnie trafia,wiem że wyleczyć całkowicie się tego nie da.

Nie zarejestrowany
19-05-09, 16:56
da sie leczyc.. cieple kąpiele w soli bochenskiej ( zadne tam okłady z lodu bo rozsciegno jeszcze bardziej sie napina bolenie), zel Fastum wcierany w cala stope, od góry równiez kilka razy dziennie, co najmniej 5, mało chodzic dopoki boli i tylko wygodne, profilowane adidasy ew. z wkladka podnoszaca łuk stopy ( płaskostopie poprzeczne). Bardzo pomaga jazda na rowerze!!!

Nie zarejestrowany
19-05-09, 21:58
Witam!! pracuje w placówce gdzei spotykam na codzień osoby dotknięte tą dolegliwością.. jest to naprawde dokuczliwe ale niestety nie obejdzie sie bez fachowej pomocy... domowe sposoby nie dadzą oczekiwanych rezultatów a jezeli nawet to tylko na krótko.... ostroga pietowa to nic innego jak narość na k. pietowej wiec jakim sposobem mozna rozmoczyć kość???:) nie ma szans.... najlepszy sposób to odwiedzenie lekarza rodzinnego=> skierowanie na prześwietlenie( czasem ciezko od nich to wyciągnąc ale polecam , wtedy wiadomo dokładnie gdzei jest ona umiejscowiona) => następny krok to ortopeda lub lekarz ze specjalizacją reh leczniczej i na koncy rehabilitacja( zabiegi fizykalne) Najlepiej pomaga na to MGT(pole magnetyczne tzw. magnetronik, ultra dżwieki i laser czasem jest tez stosowane Krio miejscowe na zmniejszenie bólu.... trzeba jednak sie nastawić na 2-3 serie zabiegów... po 1 serii pomaga 10% chorym.... chyba ze ktoś szybko pójdzie z tym do lekarza wiec bedzei w tych 10%. można na to brać blokady ale nie polecam.. blokada to nic innego jak "odnerwienie" czyli stan zapalny zostaje narośc również tylko nie ma bólu... szczerze odradam chyba ze jak jest ból nie do zniesienia to blokada + zabiegi....
Pozdrawiam..

Nie zarejestrowany
20-05-09, 10:25
nikt nie mówi o rozmaczaniu kosci tylko o relaksacji rozciegna za pomoca cieplych kapieli. Nie zawsze konieczne jest chirurgiczne usuwanie zwapnien w miejscu przyczepu rozciegna do kosci pietowej, a dolegliwosci bolowe wynikaja ze stanu zapalnego. Jesli mozna sobie pomóc doraznie, dlaczego tego nie zrobic?

Nie zarejestrowany
22-05-09, 22:45
witam mnie pomogło nacieranie piety naftą z pokrzywą przepis:pokrzywę ,może być z korzeniami umyć obsuszyć z wody pokroić zalać naftą kosmetyczną (taką do włosów) ,moczyć 2 tygodnie,wstrząsając codziennie,po 2 tyg. przecedzić i wcierać w chorą piętę codziennie przez 30 dni,(wystarczy raz dziennie,ale można dwa,lub trzy razy.Radzę spróbować,ten przepis już wielu znajomym pomógł,pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
02-06-09, 01:48
na ostrogi polecam zabiegi fizykoterapeutyczne jak: ultradźwięki + jonoforezę z lekiem p/bólowym.może być też laser, ale nie koniecznie.seria tych zabiegów to 20razy i to za kupą wzięte.10 to za mało. ja przekonałam się. można stosować wkładki do butów.problem z ostrogą u mnie zniknął.pozdrawiam i głowa do góry.

Nie zarejestrowany
06-06-09, 21:40
Lekarz rehabilitacji przepisuje tylko 10 zabiegów i mówi, że następne mogą być dopiero po trzech miesiącach od końca ostatnich, a laser dopiero po pół roku. Czy to z powodu małych limitów, czy rzeczywiście ze względów zdrowotnych musi być taki odstęp czasu? Mnie ultradźwięki i laser nie pomogły, teraz czekam na następne zabiegi, ale nie mogę chodzić z takim bólem.

Nie zarejestrowany
12-06-09, 22:19
cześć wam ,ja miałam robione renget i dowiedziałam że mam ostrogi,moczyłam pięty ciepłej wodzie z solą mikrop. jak miałam we wodzie myślałam że będę płakać .Czułam że mi wiercą , do pięty to zrezygnowałam tych moczenie nóg wodzie dostałam skierowanie na lasero ale nie dostałam się na kasy chorych i to kosztuje za jeden zabieg 9zł a ja mam 10 takich zabiegów

Nie zarejestrowany
23-07-09, 06:03
To jest wlasnie to co mnie meczy od 2 miesiecy, dostalam blokade,
robie c'wiczenia i przykladam lo'd ale nie przechodzi, wiec pozostaje schudniecie mimo ze lekarz uwarza iz nie mam nadwagi, ale co moge jeszcze zrobic?
Czy to prawda ze tylko kobiety maja te dolegliwos'ci???

Nie zarejestrowany
25-07-09, 16:49
od trzech dni boli mnie pięta poraddżcie coś bo nie mogę chodzić

Nie zarejestrowany
26-07-09, 16:28
moj problem wyglada nastepujaco....podczas gry w plke nozna upadlem na murawe zypelnie przypadkowo i natychmiast poczulem straszny bol w okolicy pięty. Nie moglem nastapic na piete i musialem zejsc z boiska. Przez 3-4 dni chodzilem doslownie na palcach bo na piecie nie bylo mowy.Myslalem ze to nic powaznego ale trener zaproponowal zrobic przeswietlenie,wykazalo"stopa prawa bez uchwytnych szczelin zlamania".Bol sie nasilal, pojechalem na izbe przyjec i zalozono mi szyne gipsowa na 10 dni.To tez nic nie pomoglo, masci, zele, moczenie nogi w soli leczniczej...Jestem zapalonym graczem dlatego gdy troszke bol minal udalem sie na trening , pobiegalem chwile i to samo, o przyspieszeniu nie bylo mowy bo za kazdym razem jak nastepowalem na piete, bolalo.Zdenerwowany udalem sie do ortopedy i jak znajac zycie to wzial pieniadze i nic nie pomogl, przepisal jakies smieszne masni i zele, które juz wczesniej stosowalem, nic nie pomaga. A....zauwazylem lekkie zgrubienie po stronie wewnetrznej tuz pod kostka, wczesniej to miejsce bylo lekko spuchniete i sine, teraz jak dotykam reka piety i tej okolicy to mnie boli.Nie jestem specjalista i nie mam pojecia co to moze byc.Prosze o rade Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-07-09, 18:06
Zwichniecie albo stluczenie w okololicy piety pdczuwa sie dosyc dlugo.
Prubowac' jak najmniej noge przeciazac, trzymac w go'rze jak sa mozliwos'ci, masowac lekko okolice,okladac lodem i byc cierpliwym bo to jednak zabiera czasu.Nie musi byc zlamanie, a wichniecie gdzie bo'l jest podobny a zerwane sciegna jak wiemy goja sie dluzej niz zlamane kosci.
Dobrze by bylo zeby jakis dobry masazysta obejrzal i lekko ustawil.

Nie zarejestrowany
26-07-09, 18:16
Nie wiem kto Pani powiedzial zeby moczyc' w cieplej wodzie...
TO WIELKI BLAD, bo jak jest jakies zapalenie ogniskowe to cieplo tylko pogorszy dlatego Pani poczula taki mocny bo'l. Prosze sprubowac' wlozyc noge do wody z lodem na 10 minut (wiem ze nie jest latwo wytrzymac) ale zobaczy pani jaka bedzie ulga.A jak nie do wody z lodem to polozyc noge tam gdzie jest bo'l na czyms' zamrozonym np.na woreczku mrozonych warzyw.S'mieszne ale skuteczne.Plus robic rozciaganie okolicy sciegna Achillesa.Mnie pomoglo.
Nic nie kosztuje zeby spubowac'.Powodzenia.

Nie zarejestrowany
02-08-09, 05:45
Lepiej zeby byly przy butach niz przy pietach...Ale zarty zartami mnie tez spotkalo to bolesne i niewygodne w codziennych obowiazkach schorzenie .Robie ta gimnastyke rozciagania ale mys'le ze najlepiej mnie pomaga masowanie stopy i piety podczas rolowania pod stopa pileczki do golfa.Boli troche jak to sie robi ale za to moge przespac' chociaz cala noc bez bo'lu.W ten sposo'b rozciaga sie tez wiazaniapomiedzy pieta i palcami, nie chce is'c' na operacje.

Nie zarejestrowany
04-08-09, 05:16
Wiem ze nie ma na to lekarstwa jako takiego poza fizyko terapia tj.rolowaniem czegos pod stopa, rozciaganiem, masazami i okladami z lodu.Prosze napisac czy ktos' stosuje te domowe sposoby i czy mu pomaga?
Czy wiadomo jest iz to jest tylko zaleczalne a nie wyleczalne?
Juz mys'lalam ze mnie przeszlo a tu spowrotem jak za dlugo posiedze to bo'l wraca.Wyglada na to ze ta "zabawa" bedzie juz do kon'ca zycia.

Nie zarejestrowany
12-08-09, 20:10
od dziecka gralem w pilke i nigdy nie mialem problemu z stopami od ciasnego obuwia zrobila mi sie ostroga na obu stopach bol niesamowity ;/ mam juz tak 2 lata lecze sie juz od 6 miesiecy i nic lasery ultradzieki nic nie pomaga ;/;/;/ pozmozcie

koraal
24-08-09, 10:59
Mam ten sam problem niestety. Przeszłam póki co serię zastrzyków przeciwzapalnych i nic. Teraz czekam na zabiegi, laser i coś tam jeszcze, ale dopiero 9 listopada! Szukam domowych sposobów, w tej chwili mam nogę ( na szczęście tylko jedna) w misce z wodą z solą, codziennie nacieram fastumem, ale boli nieprzerwanie od maja. Pojedyncze dni dają wytchnienie, żeby potem tak dokuczyć, że żyć się odechciewa. I najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że ostroga ujawniła mi się jak schudłam 10 kg, ale i tak nie miałam dużej nadwagi. Może pulchniejsza stopa była opatrunkiem dla tego cholernego haczyka. Piszcie jak na was działają te domowe sposoby.

Nie zarejestrowany
28-08-09, 06:02
Blokada nie pomogla, masarze i rehabilitacja malo.Od 2 m-cy zyje w bolu.
Duzo sie o tym naczytalam bo to dla mnie cos' nowego.Gdzies wyczytalam ze to moze byc takze z niedoboru wapna, wiec zaczelam od dwoch tygodni brac wapno z magnezem kolo 1500 jednostek dziennie
(to tez pomaga na inne schorzenia) i wiecie ze jest duzo lepiej a podobno po 4-6 tygodniach jest mozliwos'c' ze ostroga czyli ten wysiek wapnia z kos'ci moze sie nawet wchlonac, to bylby naprawde cud.
Poniewaz tam jest zapalenie w momencie jak boli powiedzieli mnie tez zeby brac leki przeciwzapalne przez 10 dni (pewnie w Polsce mozna cos' takiego tez kupic' w aptece bez recepty)
LUDZIE...naprawde bo'l ustaje ze moge chodzic' (czuje dzien do nocy poprawe) na razie nosze tez miekkie teniso'wki albo gumowe lekkie klapki zeby podleczyc' ta chora piete.SPRO'BUJCIE,bo to nic nie kosztuje.

Nie zarejestrowany
01-09-09, 15:52
ja tez ja mam,daje popalic,a pracowac trzeba.mam wkladki,inlekarstwo ale nic nie pomaga,jedynie chlodzenie na lodzie,,albo w zimnej wodzie,wybieram sie znowu do ortopedy po rade jak cos nowego bede wiedziala to napisze,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
03-09-09, 17:11
a ja zaproponuję Wam okłady z Aloesu!!! Najlepszy jest taki dojrzały 2-3 letni.Wydrapać należy miąższ ze środka liścia na gazik i przyłożyć na noc-owinąć folią i zabandażować. Ulga gwarantowana!!!

Nie zarejestrowany
15-09-09, 00:15
mialam tę dolegliwosc 7 lat temu ....i znow wrociła....a wtedy nie pomogła blokada a pomogła akupunktura ! i 7 lat spokoju .....teraz probuje magnetoterapie i wcieram Biszolin...czy pomoze? nie wiem, ale bol nie jest tak straszny jak wtedy ! pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-09-09, 13:37
mam na imie Piotr i ostrogi w obu stopach od dwoch lat. Mieszkam od trzech w szkocji i nie moge dac sobie rady z tym problemem gdyz tutejsi lekarze potrafia tylko dac paracetamol i sie usmiechnac. W sumie juz sie przyzwyczailem.Moze ktos mi cos poradzi. gg 11490959.

Nie zarejestrowany
20-09-09, 10:37
od 3 dni cierpię...przy chodzeniu...dopiero noc daje ulgę...mam nadzieję że samo przejdzie...

Nie zarejestrowany
24-09-09, 10:32
Witam. a ja mam ostrogę Haglunda (od 4 lat) i co prawda pięty jeszcze mnie nie bolą, ale prawie wszystkie buty mnie obcierają (oprócz pęcherzy mam obtarcia do krwi). Aktualnie chodzę w wygodnych balerinach zrobionych z siateczki,nie ma mowy o butach zakrytych, sportowych i innych... Czy ktoś ma podobne dolegliwości? A może macie pomysły w jakie buty powinnam zainwestować?

Nie zarejestrowany
04-10-09, 17:11
koraal jak ci sie udalo schudnac 10kg,ja musze bo chyba dlatego mam ten ból piety --poprostu zaduzo waze .Ból mam z dwudniowymi przerwami i czuje okropne rwanie w piecie az czuje jak bym miała noge zdrwntwiala do kolana ,szok jaki bol odpisz prosze --pozdrawiam pa

Nie zarejestrowany
06-10-09, 15:05
witam wszystkich. ja borykam się z problemem od ponad 3 lat.Zaczeło się od tego że wpadająć do wody na basenie uderzyłam piętami o dno.
Od tamtej pory nie wiem co znaczy bezbolesne chodzenie.chodziłem na rechabilitacje ale nie pomogło,dostawałam bolesne blokady i one pomagały ale nie na długo.Teraz sprawa się powikłała bo zaszłam w ciążę i blokady odpadaja.Kazdy mój krok odczuwam jak nadepnięcie na ostrze noża.zadnych gwałownych kroków nie moge zrobić bo grozi to upadkiem.Płakac się chce.Mój ortopeda wkońcu zalecił falę uderzeniową.czytałam trochę na ten temat.Ponoć skuteczna.Idę w poniedziałek-zobaczymy..A operwcji nie polecam na pięcie robi się zgrubienie po szwie i jeszcze bardziej dokucza:(

Nie zarejestrowany
24-10-09, 17:49
Do "miła" - Schudłam silną wolą, odstawiłam chleb i ziemniaki (sosy i panierki) i zero słodyczy. Trochę to trwało i nie było łatwo ,ale jakoś się trzymam. Tylko nie wiem dlaczego pieta zaczęła boleć właśnie wtedy jak ubyło kilogramów, może jak była pulchniejsza to było jej lepiej. Za dwa tygodnie rozpoczynam lasery i prądy i mam nadzieję, że mi ulży. Od czerwca boli mnie non stop, niezależnie czy chodzę czy leżę. Masakra. A czasami nawet chodzić prawie nie mogę ,zaciskam zęby, łzy stają w oczach i trzeba iśc. Współczuję wszystkim i zazdroszczę tym co im przeszło. od 5 m-cy żyje w ciągłym bólu.

Nie zarejestrowany
03-11-09, 17:53
niestety mnie też to dopadło,zastrzyki i leki przeciwzapalne niewiele pomogły ,teraz chodzę na rehabilitację (laser,ultradzwięki,pole magnetyczne)ale widzę ,że i to nie pomaga ,czasami czuję jeszcze większy ból niż przed zabiegami,kupiłam wkładkę na ostrogi i niestety nic ,żadnej poprawy,ból nie do zniesienia,każdy krok to męka I co dalej ,już nie wiem co mam robić....

Nie zarejestrowany
12-11-09, 19:13
Nie jestem pewna czy to ostroga. Dokucza mi ból pięty dość dotkliwie szczególnie kiedy wstaję po dłuższym siedzeniu.Wybieram się do lekarza by zdjagnozował przyczynę bólu. W przeszłości miałam kłopoty ze stawem skokowym, czy to może mieć jakiś związek z obecną dolegliwością? Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
13-11-09, 20:36
Witam mam pytanie mój synek 11 lat od kilku miesięcy skarżył się na ból pięty ale ja to zbagatelizowałam dopiero dziś poszłam do lekarza a on nie robiąc prześwietlenia powiedział że synek nie może ćwiczyć na w-f a on jest bardzo aktywny sportowo uwielbia jeżdzić na rowerze i biegać tego zbronił nie robiąc prześwietlenia co mam robić to dopiero małe dziecko a gdzie ostrogi....pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-11-09, 14:57
Też cierpie od pół roku.Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i widzę,że nie ma reguły,każdy inaczej się ratuje i każdy inaczej cierpi.życzę wszystkim powodzenia w walce z tym "świństwem''.Ponoć czasami ni z tego ni z owego mija.

Nie zarejestrowany
20-11-09, 16:30
mam silne bole pięt,jestem po fizykoterapii i boli coraz bardziej ,mam 43 lata to 3 atak ostrogi ,w wieku 27 lat potem 34lata,także to paskuctwo dotyka w każdym wieku ,nadwaga to najlepiej powiedzieć schudnąc,do tego silne bóle kolan ,cały dzień na nogach,lekarz zalecil zmianę pracy ,łatwo powiedzieć ,sama niewiem co dalej ,siedzę ,leżę,śpię i boli . . .jestem bezsilna ,mysli się tylko boli ,boli jak mocno .

Nie zarejestrowany
21-11-09, 23:06
Witam mój syn ma 11 lat i też od jakiegos czasu narzeka na ból pięt .mam pytanko do marzeny i co jeszcze lekarz zalecił ,ja dopiero ide do lekarza.

Nie zarejestrowany
22-11-09, 04:00
Prosze o dobra porade ,sposob domowy, jak mozna pozbyc sie ostrog, okropny bol, wspolczuje wszystkim kto je ma.

Nie zarejestrowany
23-11-09, 13:20
wczoaj niefortunnie skoczyłam z muru i rozbolala mnie prawa pieta, ciezko bylo z chodzeniem a jeszcze dołożyłam sobie dłuugi spacer, niby pomagał bo jak chodziłam to to coś rozchodziłam, ale czułam że coś mi zaczyna puchnąc cnetralnie na środku stopy, zaraz przed "poduszkami", taka jakaś gula się robila, wieczorem jak wóciłam do domu to zaczynaly mi się siniaki rrobi w tym miejscu co robiła się gula, dzisiaj jest to ogromne, coś jakby krwiak na stopie, pieta dalej nie boli, tak jakby z tłu i ścięgna poniżej kostki, co to może być? jak zlagodzić ból, momentami to mi promieniuje dio samego kolana. Na stope nie stane, nawet napierwsze dwa palce bo mnie boli jak dociskam, jedynie na zwenwetrznej stronie stony się spieram, najmniej boli. Smaruje voltarenem, troche pomaga i zmniejsza opuchlinze, do lekarza nie pojde bo nie mam jak, jestem za granica.
POMÓŻCIE! CO TO MOŻE BYĆ I JAK ZMNIEJSZYĆ BÓL.

Nie zarejestrowany
23-11-09, 16:31
Pluti ,to masz problem mój mąż też tak kiedys zchodził po schodach i uszkodził sobie centralnie w sam srodek podstoia i miał gips na jakies 6tyg założony.moim zdaniem jak bedzie dalej puchło do srody to nie masz co myslec tylko do lekarza a narazie przykładaj sobie alcatel,sode oczyszczona,lub zbij kapuste 1 -2 liscie i zawin sobie w bandaz elastyczny.pozdrawiam Kinia.

Nie zarejestrowany
25-11-09, 10:25
hej dzięki za rade myślałam o kapuscie ale jak narazie to mam problem zeby sie wogole dostac do sklepu :). Sam siniak na stopie zrobił sie ogromny i ciemny, ale juz lagodnieje, opuchlizna tez zelzala- fakt zaraz po tym niefortumnym stanieciu zobilam z 10km wiec wcale sie nie dziwie ze sie snika zrobil. Smaruje kilka razy dziennie voltarenem , i mocze noge w goracej wodzie - owszem kapke napuchnie ale za to rozluznia miesnie i nie boli i moge stanąc. No i znalazłam kefir w lodowce i tez przykladam i tez daje ulge. Ale najlepsze ze kostce nic nie jest, moge wywijac nia i wywyijac. Tylko zauwazylam że czuje ból jak chce wyprostowac palce u stóp, szczególnie w dużym, tak mi dziwnie. Mysle ze jak mi siniak zejdzie to powinnam bez problemu stanac bo taaaka gula dziwna na srodu stopy. Ale mam nadziej ze to nie krwiak? Powiedzcie że nie...

Nie zarejestrowany
27-11-09, 06:49
Mój mąż ,a tą przypadłość (chyba od nadwagi ) i współczuję jemu i wam boli go lewa strona pięty kupiłam mu wkładkę z otworem na środku więc mu nie pomaga ale wcieram mu maść Viprosal i masuję tę stronę pięty wieczorem i mu pomaga na całą noc bo rano idzie do pracy stojącej, i znów boli , niestety ,trzymajcie się.

Nie zarejestrowany
28-11-09, 10:15
noo to mi mija tydzien siniak pod stopa się pomaluśku rozchodzi i coraz bardziej powątpiewam że to ostroga. Czuje ulge kiedy wsadze do gorącej wody, bo rozluźnia mi mięśnie lub jak dłużej chodze to mi się to rozchodzi albo gdy trzymam stope na ciepłym grzejniku. Ale jak kłade się spać to jest masakra, tylko w dwóch pozycjach mogę nogę położyć bo w innych boli mnie nie tyle stopa co łydka aż do kolana, mam wrażenie że może ona tzn stopa jest tam gdzieś w środku złamana....? A dzisiaj przeczytał jeszcze jeden interesujący artykuł i naprawdę wątpie żeby to była ostroga,
i dodam że opuchlizny nie mam
pozdrawiam kulejących jak ja

Nie zarejestrowany
28-11-09, 10:17
a tak wogole jak sie patrze na to zdjęcie to ja nie mam urazu tu gdzie są te punkty zaznaczone tylko tak jakby na tej białe lini co się ciągnie wzdłuż stopy wokół mięsi i na końcu tej lini zrobił mi się siniak a dokucza mi ból raczej pod kostka tam gdzie się to wszystko z czymś łączy, może mi ktoś wyjaśnić co to jest ta linia :)?

Nie zarejestrowany
28-11-09, 16:12
Witam wszystkich serdecznie.Zmagam się z ostrogami obu pięt od lat. Skutecznie działają ultradżwieki, ponieważ rozkruszalą ostrogi.Zabieg trwa 10 razy po 10min. Pomaga ale tylko czasowo na ok 1-1,5 roku,poniewaz ostrogi odrastaja. Ulgę przynoszą wkładki amortyzujace do obuwia.Proponuję nie przeciążać stóp długim staniem i chodzeniem,gdyż wzmaga to stan zapalny i powieksza zwapnianie sie kości piety.Watro także obnizyć mase ciala... Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
03-12-09, 18:28
od ponad 2 lat zmagam siĘ Z BÓLEM PIĘT. WIEM ŻE MUSZĘ SCHUDNĄ
C, TO JEST TRUDNE.2 RAZY MIAŁAM REHABILITACJĘ POMOGŁO NA 2 MIESIĄCE, PRZYKŁADAŁAM KAPUSTĘ BYŁA ULGA.OD 1,5 ROKU MAM PRACĘ STOJĄCĄ ....MASAKRA!!!.

Nie zarejestrowany
13-12-09, 17:57
tez mam ostroge mocze stope w ktora wtarlam krem w podgrzanej parafinie z dodatkiem olejku parafinowego trzymam stope ok. pol godziny po wyjeciu z miski nogi nakladam skarpete i chodze pol godziny. jak narazie zmniejszylo bol.parafiny ma byc ok. 2kg.pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
02-01-10, 17:22
Nigdy w zyciu NIE OPEROWAC
PROBLEM BEDZIE GORSZY
Z WLASNEGO DOSWIADCZENIA.

Nie zarejestrowany
04-01-10, 23:50
Od kiedy robię zabiegi SWt 500 firmy BTL u moich pacjentów temat ostroga staje się błachy...;) jeżeli ktoś chce skorzystać proszę o telefon 604 181 357 k. agatowski małopolska oswiecim

Nie zarejestrowany
14-01-10, 08:30
25 g octu+25 g terpentyny + całe jajo ,do słoiczka na 10 dni .Codziennie trzepać zawiesiną.Stosować okład na płatkach higienicznych w bawełnianych skarpetkach przez !0 dni....lub do wyczerpania zawiesiny...

Nie zarejestrowany
31-01-10, 21:15
Mam ostrogę lewej pięty, pomógł zabieg ultradźwiękami nie wiem jeszcze na jak długo, ale na razie czuję komfort!! Widziałem na allegro takie urządzenie, niestety koszt to 600zł ale jak ból wróci będę musiał sobie kupić, gdyż mam 27 lat i szkoda mi życia na ból, wydaje mi się że ostroga pojawiła się u mnie po okresie przybierania na wadze i chodzeniu na siłownię. pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
05-02-10, 13:32
Wiele lat temu dopadła mnie ta dolegliwość, nadwagi specjalnie wielkiej nie miałem. Udało mi się "zaleczyć" wcierając w piętę maść salicylową i stosując we wszystkich butach podpiętki (ale miekkie!) z otworem w kształcie kropli, a nie koła - były takie z gąbki, pokryte skórą. Bardzo uważałem, aby później nie przeciążać stopy, nie "bić piętami" po asfalcie, chodzić niespiesznie. Nawet niedługie wędrówki górskie nie spowodowały nawrotu. Kilka lat był spokój, ale - cóż - postarzałem się, przytyłem nieco i jednego dnia chodząc szybko po mieście, po zmianie obuwia, gdy to zapomniałem przełożyć doń wkładki - ból wrócił ze zdwojoną siłą. Mija trzeci tydzień ponownego "zaleczania" dolegliwości - moczenie w soli jodowo-bromowej z wcieraniem zaraz po tym maści przeciwzapalnej (salicylowej) i oszczędne, dość powolne chodzenie, ale już z nowoczesnymi, żelowymi wkładkami w obuwiu. Sa znacznie wygodniejsze dla ostrogi, bo bardzo elastyczne - są w medycznych sklepach internetowych. W moim przypadku przyjmowanie leków przeciwbólowych jest raczej niewskazane z powodu innych dolegliwości. Tym razem odczuwam wyraźnie, że nie jest to tylko ból miejscowy, jakby "odbita" pięta, ale też ból ścięgna - nie sposób tą stopą stanąć na palcach. Cóż - jak uda się pozbyć tego bólu, trzeba później bardzo uważać na sposób chodzenia. Oczywiście na RTG widzę te wyroski kostne i to na obu piętach - na szczęście ta druga jeszcze jest stosunkowo zdrowa. Reasumując - elastyczne wkładki do butów (nawet dla stóp zdrowych) są nieodzowne, nawet gdy ostrogi jeszcze się nie wytworzyły. Tak zapobiegawczo, szczególnie przy pracy stojącej! Są w sprzedaży, wiec dlaczego ich nie stosować? Może w części przypadków zapobiegną tej chorobie - bo nie we wszystkich, co oczywiste.

Nie zarejestrowany
05-02-10, 13:51
Trzeba stosować wkładki silikonowe lub żelowe także w klapkach lub pantoflach domowych! Tu też sie dużo drepcze po twardej nawierzchni i stoi w kuchni! Można je przykleić taśmą dwustronnie klejącą montażową "samochodową" lub "łazienkową" - wkładki są dość śliskie i inne taśmy nie chcą trzymać. Sprawdzone.

Nie zarejestrowany
07-02-10, 22:16
Dziekuje wszystkimza komentarze: moj problem z bolem piety jest taki ze boli najgorzej po przespanej nocy bo za bardzo nie moge stanac na noge. W czasie spania nie odczuwam zadnego bolu. jak jade samochodem z godzine i pozniej chce wysiasc to musze uwazac na lewa noge ktora boli zeby na nia stanac. W czasie dnia caly czas chodze bo taka mam prace. Odczuwam lekki bol ale po 10 godzinach pracy ten bol sie nasila. Nie wiem czy to jest ostroga. Doktor rodzinny powiedzial mi ze to moze byc zapalenie wewnetrzne stopy i zalecil mi okladanie lodem i cwiczenia fizyczne i masowanie. rano jak wstaje to masuje przez 10 minut i cwicze lapiac palcami nog zwijajac material moze byc recznik i to dosyc pomaga bo moge stanac i normalnie zaczac chodzic. to juz trwa 3 miesiace i jest w sumie ciagle tak samo. O blokadzie moj doktor powiedzial zapomnij bo to pomaga na chwile i znowu od nowa bol. Jestem z natury cierpliwy i cwicze i obkladam lodem dwa razy dziennie po 15 minut. jak beda lepsze rezultaty to dam znac. Pozdrawiam wszystkich i glowa do gory bo ludzie maja wieksze problemy i musza jakos z tymi p[roblemami zyc.Trzymajcie sie dzielnie.

Nie zarejestrowany
12-02-10, 22:22
ja, mam ten sam problem co wszyscy,po prostu holernie boli.Slyszalem o takim domowym sposobie (moczenie nog w herbacie z skrzypu,a potem nasmarowac piety z balsamem sadla swistaka ),nie wiem czy to pomoze bo dopiero zaczolem to stosowac. Ptanie - czy ktos juz moze slyszal o tym sposobie ,?Zycze wszystkim wytrwania z tym paskudztwem!!!!!!

Nie zarejestrowany
13-02-10, 19:57
Mam ostrogę od dwóch lat na prawej nodze, dostałam trzy blokady i pomogły każda na około 1 m iesiąc, brałam laser, krio i ultradźwięki - nic nie pomogło. Dwa mies. temu zaczęła boleć lewa pięta. Nie chcę blokady bo wiem że nie pomoże, boli jak diabli i nie wiem co robić. Chyba zastosuję jakiś specyfik domowy (chyba jajko, ocet i terpentyna) może to pomoże.

Nie zarejestrowany
19-02-10, 20:26
mam bol piety juz 3 miesioce rano jak wstaje ledwo chodze ból nie do zniesenia

Nie zarejestrowany
27-02-10, 00:05
Witam.
Od dwoch miesiecy okrutnie boli mnie pieta lewa.od niedawna tez dwa razy w tygodniu musze isc do pracy 4 km.reszte dni wolne.
Najpierw ból piety tak jakbym przesiliła dłuższym chodzeniem ,też stanąć na piecie to rano tragizm, siódme poty.Ból promieniuje do stawu skokowego.Nie mam żadnych uwypukleń na piecie ,tylko pod skóra jakby bąble po pokrzywie wielkości grochu,przy nacisku skory ,białe.To raczej nie pasuje do "Ostrogi "jakie opisujecie,ale kto wie.Moczenie w wodzie z octem,szarym mydle,okłady z alkoholu,i żele przeciwbólowe,nie dają efektu,chyba muszę znaleźć lekarza ,ale to kosztowne bo aktualnie przebywam za granicą.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-03-10, 23:14
juz siedem miesiecy zyje z tym dziadostwem. najgorzej jest wieczorem, kiedy to czuje palacy bol w obydwu pietach, oraz rano, kiedy nie moge stanac na nogach przez dobre pol godziny. za co mnie tak pokaralo.... chyba sobie stopy amputuje :(

Nie zarejestrowany
07-03-10, 10:46
ponieważ i mnie dotknęła ta przypadłość,starałem się dowiedzieć coś od osób które mają ostrogi.W mojej aptece panimagister poradziła mi kupić
1spirytus salicylowy
2spirytus mrówczany
3olejek kamforowy
4olejek terpentynowy
wszystko dostaniecie w aptece,to wszystko wymieszć(po połowie z każdego środka) i przykładać na waciku do pięty po około 10 min.Póżniej natłuścić piętę założyć skarpetkę i lulu
Stosuję to dopiero tydzięń i czuję wyrażną poprawę.Gdyby ktoś chciał kontakt;valdomiro57@wp.pl
na haluksy zboku nogi pani w aptece poradziła smarować jodyną .
Zycze efektów w kuracji bo wiem jak to boli Valdomiro

Nie zarejestrowany
25-03-10, 00:34
Witam! Mam 20 lat i od 2/3 lat mam problemy z prawą piętą. Nie moge normalnie chodzic, stawac na palcach i mam obrzek na piecie ktory bardzo boli po dotknięciu. Lekarz wyslal mnie wtedy na operacje, wycieli tzw. "guza" i bylo dobrze do teraz... Na dodatek doszedl mi bol lewej piety i objawy sa te same. Kiedy wstane nie moge od razu normalnie chodzic, musze powoli rozchodzic piete zeby wogole moc jako tako chodzic. Co mozecie poradzic??

Nie zarejestrowany
04-04-10, 21:04
Od jakiegos czasu boli mnie lewa pieta od srodka podbicia do polowy pietyBol jest czasem nieznosny jakbym odbila stope,a czasem jak bol zeba.Po wymoczeniu i wmasowaniu masci przeciwbolowych jest lepiej,ale krociotko.Mam prace stojaca,duzo dzwigam...MOZE KTOS TO MIAL I MI COS DORADZI

Nie zarejestrowany
10-04-10, 16:59
Witajcie młodzi! Serdecznie Wam współczuję, bo i mnie dopadła ta dolegliwość w wieku 63 lat!
Zrobiłam sobie kapcie na drutach i chodziłam w nich jak na bosaka.Od tego się zaczęło!Teraz pluję sobie w brodę, że byłam taka głupia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-04-10, 12:26
Witam, słyszałam ,że taka mała ostroga może powodować niesamowity ból!!! Moja ciocia nie mogła sobie z nią poradzić, ale trafiła na rehabilitanta, który polecił terapię falą uderzeniową ESWT. Zrobiła trzy zabiegi i jest bardzo zadowolona. Zabieg nie jest tani ale baaardzo skuteczny. Powodzenia!

Nie zarejestrowany
15-04-10, 11:42
Wiem co to za ból- miałem tą dolegliwość. Polecam kupić sobie aparat do masażu stóp, tylko ten większy. Koszt aparatu ok. 60-65zł. Masować stopy 2-3 razy dziennie po ok. 10 min. Do tego zabiegi rehabilitacyjne Tera Puls lub Magnetronik ( to jest to samo) i ewentualnie Krioterapia..Ja po miesiącu nie wiem co to jest ostroga. Polecam wszystkim.

Nie zarejestrowany
18-04-10, 21:37
mam ostrogi , nie pomogła mi maśc z jajka, terpentyny i ooctu oraz 10 zabiegów ultradzwięków

Nie zarejestrowany
19-04-10, 10:48
Tez mam ostrogę piętowa i lecze ja domowym sposobem -wieczorem przed spaniem trzeba natrzec pięte spirytusem salicylowym a następinie przyłozyc na pięte kawałek słoniny-,owinąć bandazem stopę ,a rano rozetrzec piete i tak powtarzac ,az będzie lepiej ,ja stosuje to od tygodnia i jest lepiej,pozdrawiam!!

Nie zarejestrowany
04-05-10, 20:50
witam mam też problem z ostrogami w prawej nodze pomogły zabiei dwa lata temu a teraz doładło mi lewą i wziołem 20 zab fal uderzeniowych i tym pdobnych 3 blokady i nic tylko straszny bol prosze o rade i wszystkim z ostrogami wsp.

Nie zarejestrowany
09-05-10, 08:26
jak czytam te wiadomości o piętach to za głowę się łapie bo mam takie same dolegliwości od miesiąca boli mi więcej jak nachodzę się a ból niesamowity .Byłam u lekarza to nie skierował mnie na żadne prześwietlenie tylko na rehabilitacje ,na które trzeba czekać miesiące .A ból jak jest tak jest .Dla cierpiących pozdrawiam i cierpliwości sami musimy się leczyć tylko jak??

Nie zarejestrowany
11-05-10, 15:19
właśnie zwiałam sprzed gabinetu ESWT.przed zabiegiem byłam na badaniu kwalifikacyjnym i lekarz powiedział,że to boli około tyodnia po zabiegu a poza tym może sprowokować chorobę nowotworwą.Cholipcia nie wiem co robić. Cała stopa boli.Chciałabym a boję się. Ratunku czekam na pocieszenie..

Nie zarejestrowany
12-05-10, 09:01
ja mialem zabieg operacyjny i mam spokoj

Nie zarejestrowany
12-05-10, 20:21
Mam przewlekły stan zapalny toczący się w okolicy pięty. Stan ten trwał dość długo i w okolicy pięty zaczyna się tworzyć dziobata narośl kostna zwana ostrogą.Powstawanie ostrogi jest bardzo bolesne.Ból jest tak silny, że trudny do wytrzymania. Odczuwam ból podczas chodzenia, ale także w trakcie siedzenia.Miałam zrobioną przez lekarza blokadę ,ale niewielemi pomogło.Może ktoś miał stan zapalny, cierpiał na tworzenie się ostrogi piętowej i znalazł jakiś środek, który łagodzi ból i ulży w cierpieniu?.
Bardzo proszę o pomoc , będę bardzo wdzięczna i zobowiązana.Krystyna

Nie zarejestrowany
24-05-10, 12:10
co moge dowiedzieć się na temat ostrogi Haglunda jak zmniejszyć ból

Nie zarejestrowany
30-05-10, 00:48
okłady z byczej żółci-na noc nasączony gazik owinięty folią ponoć ukraińska metoda. Czy ktoś słyszał?

Nie zarejestrowany
30-05-10, 01:07
dc. komentarza :wiadomość o byczej żolci usłyszana przy okazji opowieści o innych metodach ludowych między innymi-zabezpieczanie mąki przed wołkami i zepsuciem-do słoika z mąką stawiamy pionowo 3 długie gwożdzie tworząc trójkąt .Wytwarza się między nimi jakieś pole magn. zapobiegające starzeniu mąki i chroni przed gryzoniami.pozdrawiam i czekam na jakieś potwierdzenie.

Nie zarejestrowany
30-05-10, 08:36
slonina mi pomaga .Trzeba na noc sloninę polożyć i zabandazować

Nie zarejestrowany
12-06-10, 08:43
boli jak cholera ,blokada to rozwiazanie nie załatwiające problemu który wróci. 68 kg co to jest ,ja mam135 .po4 godz stania muszę usiąść ,a potem siadam co10 minut.Odchudzanie ,żaden problem próbowałem setki razy.Czniam to wszystko,życie jest za krótkie by przejmować sie bólem,pakuję plecak iruszam na spływ kajakowy (nie trzeba dużochodzić),powodzenia wszystkim w bólu.

Nie zarejestrowany
14-06-10, 17:18
Ja też mam ostrogi piętowe lecze je domowym sposobem : trzeba rospuścić szare mydło takie kupione w sklepie i do tego olejek komforowy, rostwór musi byc bardzo gorący tak jak możesz wytrzymać i moczyć wtym pięty aż roztwór ostygnie minimóm 30 ninut aż do ustąpienia

Nie zarejestrowany
15-06-10, 20:10
Witajcie, jakiś czas temu mój kolega z pracy miał podobny problem, pewien lekarz doradził mu by stosował pewien medykał : skład jedna łyżka stołowa jodyny (15ml) + płaska łyżka amoniaku spożywczego (spulchniacz do ciast), wymieszać to po uzyskaniu papki, położyć na gazę i przyłożyć do pięty zawinąć bandażem -chodzić za dnia w tym opatrunku jak będzie piekło ściągnąć na 2 godz. potem założyć świeży , na noc ściągnąć i założyć opatrunek z liści poziomek to znajdziecie w lesie!!
Pewno śmieszne, też się śmiałem ale kolega może teraz wbijać gwożdzie stopą a mnie dopadł ten sam problem dziś jestem po 4 tygodniach bólu i od 2 dni zażywam tego medykamentu tylko z jednym wyjątkiem nie stosuje lisci poziomek bo ciężko mi do tego lasu dojść, po dwóch dniach nie widac różnicy, trochę piętę mam wysuszona smaruje kremami na noc gdyż boli może te liście mają pomóc, za kilka dni będę wiedział.

Nie zarejestrowany
04-07-10, 01:30
Kochani:
8 lat temu pomogla mi seria zabiegow fizjoterapeutycznych. Szkoda tylko, ze na 2 lata......
6 lat problem wrocil i znow pomogla mi fizjoterapia i bardzo, bardzo duzo cwiczen na wzmacnianie miesni pod stopa i sciegna Achillesa.
Sa proste, tylko trzeba je wykonywac sumiennie 3 razy dziennie po 15 min.
Pomoglo. Teraz po kontuzji stawu skokowego kilka miesiecy chodzilam troche koslawo i juz placze. Od miesiaca 3 razy w tygodniu chodze na pelnoplatna fizjoterapie (laser, ultradzwieki, prady interferencyjne), okladam stope lodem 3 razy dziennnie, cwicze jak szalona, nosze najlepsze wkladki i kompletnie nic nie pomaga. Poki co to wszystkie te zabiegi pomogly mi na staw skokowy, a nie na ostroge. Jestem troche zmeczona bolem i przerazona, ze nic nie dziala. Nie zaluje pieniedzy i robie wszystko co zalecaja.Z tego co piszecie to, nie ma reguly - trzeba trafic na swoj sposob. Sciskam Was serdecznie.

Nie zarejestrowany
07-07-10, 12:16
Najlepsza strona - <a href=http://nostradamo.pl/>audiobooki</a>

Nie zarejestrowany
19-07-10, 19:51
A mnie boli lewa pięta od pół roku. Bolały obie.Lewa mniej i sama odpuściłaJ ak nic odbite przez wystające drewniane kołeczki z obcasów wygodnych kozaczków.Obcasy szerokie i nieduże - góra 2 cm. A tych drewnianych choler nie zauważylam bo włożyłam wkładki (zima była mroźna) i naprawdę nie czułam żadnego dyskomfortu! Do czasu. Chyba 2 mies się męczyłam, żeby znaleźć przyczynę(chyba) Ból był bardzo nietypowy - najbardziej przykry po odpoczynku. Nie mogłam wstając rano z łóżka zrobić kroku. Duży ból i sztywność. Dawało się "rozchodzić" do stanu znośnego. Ale pogarszało się. Ból w nocy (nie chodziłam), ranna sztywność, po każdym spoczynku, po przysiądnięciu na chwilę, Zwykłe dreptanie po domu czy po zakupy robiło się BARDZO bolesne i problematyczne. Nie pracuję, więc sama mogłam do pewnego minimum (mam rodzinę z 3 dzieci ale już nie malutkich) ograniczyć swoją aktywność. Rodzinny lekarz bardzo pomógł. Przepisał OLFEN 100 SR - 1 raz rano i okłady z VENOŻEL ze 2 razy na dzień. Poczułam się jak nowo narodzona! Ale z czasem lek przestaje tak świetnie działać i codzienność staje się koszmarna. Wkładki z dziurką odpadają - moja pięta gwałtownie odrzuciła tę pomoc.. RTG wyklucza ostrogę - więc CO TO JEST!!! Jestem dorosłą i dużą kobitą z pewną nadwagą - ale "taka" jestem od lat. Od 4 ćwiczę aerobik dla zdrowia ( polecam serdecznie!- kręgosłup mam zdrowszy i nie budzę się ze sztywnym i obolałym) i przyjemności . Na nadwagę nie pomogło- nie mam złudzeń, ale jest fajnie. 2 lata temu koleżanki namówiły mnie na nording-walking(może to przez to?!) - ale to bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo. Czyli -ruch był a waga podrosła. I teraz ta pięta! boli jak cholera. Wyć się chce. Co Wy na to?

Nie zarejestrowany
23-07-10, 14:17
od 7 miesiecy meczylam sie z bolem,wczoraj zdecydowalam sie na zabieg metoda Extracorporal Shock Wave Therapy w chorzowie,zaplacilam 320 zl za 2 piety,czeka mnie jeszcze jeden zabieg,ale wiecie co juz dzis prawie mnie nie boli,przezylam to ze tyle zaplacilam,zabieg prawie bezbolesny

Nie zarejestrowany
27-07-10, 05:05
rano kiedy bol dopada i obawiasz sie wstac oklepujcie piete dosc energicznie drewniana lyzka naprawde pomaga ja stosuje ponoc przy systematycznym stosowaniu mozna sie calkowicie pozbyc tego swinstwa, POZDRAWIAM ja nabawilam sie tego noszac twarde obuwie -klapki,

Nie zarejestrowany
31-07-10, 19:16
pozbylam sie bulu w szpitalu mswia warszaswa ul woloska telefon 5081520prosic p magistrarehabilitanta
wpoizyta 150.złpo 2 zabiegach jak rękom odjoł polecam

Nie zarejestrowany
19-08-10, 13:13
Kilka lat temu miałam ostrogę piętową na jednej nodze i wtedy pomogły trzykrotne blokady z leku Diprofos. Było to bolesne, bardzo nieprzyjemne i mam wrażenie, że lek działał źle na cały organizm - ale na pietę pomogło. Kiedy po paru latach odezwała się druga pięta znajomy lekarz rodzinny doradził mi zabiegi ultradźwięki. Chodziłam trzy razy po 10 zabiegów - razem 30. Między zabiegami przerwa 2 - 3 dni a między seriami około 2 - 3 tygodnie. Skierowania załatwiałam chodząc do różnych lekarzy - jedno od rodzinnego, drugie od ortopedy, jedno od lekarza prywatnego. Trochę to dokuczliwe i czasochłonne ale się opłaciło - wyzdrowiałam zupełnie. Tylko proszę się nie spodziewać, że pięta po zabiegach od razu przestanie boleć - poprawa następuje powoli - ok. 4 tygodni. Życzę wytrwałości wszystkim chorym!

Nie zarejestrowany
02-09-10, 00:09
Witan Wszystkich wspólkowboi! Gram w siatkówke od lat i to chyba najbardziej mi szkodzi, bo ostroga co jakiś czas się "odzywa" Najgorsze, to chyba serie naskoków, choć dzis już tylko raz w tygodniu ta gra, ale w zyciu, od 45 lat ilość naskoków sie nagromadziła. Ponadto praca na stojąco i podobno genetyczna podatność. Mnie pomagają ultradżwięki, ale najważniejssze, by je szybko zacząć. Bądż uczulony na pierwsze objawy ostrogi i szybko zareaguj, to szybko ją wyleczysz na jakiś czas. Potem możesz dużo chodzić, ale bez za dużej nadwagi!!!
Pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
15-09-10, 07:59
Witam, Proszę o podanie adresu kliniki w Chorzowie, gdzie mozna wykonać "Extracorporal Shock Wave Therapy "

Nie zarejestrowany
21-09-10, 16:00
wkladki silikonowe ,ortopedyczne,ultradzwieki ,mecze sie 2 lata nic nie pomaga,mojej mamie kiedys pomoglo naswietlanie podczerwienia ,pozbyla sie na zawsze tego dziadostwa,ja musze to wyprobnowac ,ale teraz zrobilam eliksir czary mary i zobacze czy pomoze-ponmoc dziala 5 polamanych drobno zyletek zalac octem 100% i mieszac codziennie przez 7 dni potem okladac tym piete ponoc dziala

Nie zarejestrowany
22-09-10, 21:07
Dawniej lekarz doradził starszej osobie stukanie piętą o posadzkę. Ja to robię drewnianą łyżką 30 cm. stukając w piętę (miejsce bólu) wieczorem kilkadziesiąt uderzeń - pomaga.

Nie zarejestrowany
16-12-10, 16:47
Dolegliwosc mozna leczyc stosujac lek homeopatyczny Hekla Lava.
Nie wiem jakie sa rezultaty w zaawansowanym etapie choroby.

EmilaMileczka
09-09-11, 12:28
Sama nie mam ostrogi, ale może Wam pomogę. Jeśli jeszcze nie widzieliście butów MBT, sprawdźcie w Internecie- są bardzo charakterystyczne poprzez swoją półokrągłą podeszwę. Dzięki nim niwelowany jest duży nacisk na pietę podczas chodzenia.

Nie zarejestrowany
22-09-11, 19:35
Witam, jestem 3 tygodnie po zabiegu chirurgicznym. Problemy z nogą zaczęły się u mnie 1,5 roku temu. Jestem osobą aktywną fizycznie- nauczyciel wf-u oraz trener narciarstwa. Na początku walki z tą dolegliwością stosowałam fizykoterapie- nie pomogło, potem zastrzyki w piętę- nie pomogło- złagodziło tylko objawy bólowe, zdecydowałąm się na zabieg- wycięto mi kaletkę maziową- gdzie był stan zapalny, oraz usunięto narośl kostną, jak na razie rana się goi ale uważam, że nie ma innego wyjścia aby pozbyć się tej dolegliwości- nie wyobrażam sobie życia bez sportu, pozdrawiam . Aśka

Nie zarejestrowany
01-12-11, 13:35
dziękuje za ten wykład o tym schorzeniu!ŁŁ

tez dziekuje

TwojeZdrowie_org
27-03-12, 16:42
Uważam, że ostrogi piętowe powstają z powodu złego obrania obuwia. U osób uprawiających sport w za małym obuwiu powstaje tego typu zwyrodnienie. Leczenie zabiegowe

Nie zarejestrowany
26-04-12, 16:14
Dolegliwosc mozna leczyc stosujac lek homeopatyczny Hekla Lava.
Nie wiem jakie sa rezultaty w zaawansowanym etapie choroby.

Dowiedziałem się przypadkiem o Hekli Lava. Miałem ból tak duży, że z piętra w domu zjeżdżałem na tyłku. Wizyta u ortopedy, prześwietlenie i wskazany zabieg operacyjny. Zastosowałem Hekla nr 5 , po tygodniu poczułem lekką ulgę, po 4 tyg. bul ustał. Stosowałem to przez 2 miesiące, od 10 lat bo tyle minęło nie ma bólu, zapomniałem, że miałem ostrogi.
Poleciłem 1 raz dzisiaj znajomemu, ale on woli iść na operację. Myślę, że powinien zrobić próbę.
Waldek.

Nie zarejestrowany
03-07-12, 12:44
Najpierw spróbuj leczenie domowymi sposobami takimi jak wkładki, miękkie buty, ultradźwięki.
Warto też porozmawiać z ortopedą. Pomoże Ci wybrać odpowiednie leczenie dla Ciebie.

Jeśli nie pomogą te metody to pozostaje interwencja chirugiczna, ale nie ma się czego obawiać bo to niegroźny zabieg. Rehabilitacja potrwa około 3 tygodni.

Jurek47
14-07-12, 08:37
dowiedzialem sie o stosowaniu okladow z liscia aloesu

ATA Nie zarejestrowany
08-11-12, 15:13
Na tym forum pokazała sie informacja o leczeniu ostróg octem ze stalą. WYPRÓBOWAŁAM TO I TO BARDZO DZIWNE ALE DZIAŁA, DO TEGO WYGODNE BYTY Z MEMBRANĄ PRZECIWWSTRZĄSOWĄ TAKIE JAKIE SĄ DO BIEGANIA I JEST OGROMNA ULGA PO MIESIĄCU STOSOWANIA... PODAJE PRZEPIS NIE WIERZYŁAM W TO ALE KTOŚ MNIE PRZEKONAŁ ABYM SPRÓBOWAŁA I NIE ŻAŁUJĘ
pięć żyletek, ocet i słoik. Żyletki należy połamać na kawałki, wrzucić do słoika i zalać octem. Po dwóch tygodniach należy nasączyć gazę powstałym płynem, nałożyć na piętę, obwiązać folią i potrzymać tak godzinę. Stosować raz dziennie przez 2-3 miesiące
JA ROBIŁAM OKŁAD NA CAŁA NOC, RANO MYŁAM STOPY I DO PRACY...
POLECAM SPRAWDZIŁAM OSOBIŚCIE NA SOBIE .

Nie zarejestrowany
05-03-13, 08:41
prosze o pomoc mam problem ze stopa boli jak cholera i nie wiadomo o co chodzi ostrogów nie mam bo robiłam przeswietlenie. dodatkowo boli mnie przy tym kostka u tej nogi i jak rano wstaje to jest masakra musiałabym cały czas chodzic w pewnym momencie mam az taka blokade nogi ze nie moge ja zginac razem z bólem kostki i stopy. jesli zna ktos sposób pozbycia sie tego to bardzo prosze o pomoc, z góry dziekuje

Nie zarejestrowany
12-06-13, 15:28
Ostroga piętowa to stan zapalny rozcięgna piętowego podrażnianego przez narośl na kości piętowej. Najskuteczniejszym leczeniem jest zabieg fali uderzeniowej http://rehabilitacjawarszawa.com/zabiegi/fala-uderzeniowa . Zabieg wykonywany jest co 5-7 dni , w serii od 3 do 7 zabiegów.

Nie zarejestrowany
18-08-14, 23:59
Ostrogi sa wynikiem przewlekłego stanu zapalnego rozścięgna podeszwowego stopy! W wyniku stanu zapalnego powstaje "narośl" zwana ostrogą.
POdobno należy rozciągać i uelastyczniać to rozścięgno -sądzę że chodzi o ćwiczenia rozciągające achillesa. Zadzierać palce stopy do góry -siedząc i rozciągać np. taK:
1) zrób duży krok do przodu zdrową stopą i zatrzymaj się w tej pozycji. Pięty obu stóp pozostaw "przyklejone: do podłoza, powoli uginaj noge z przodu aż poczujesz że łydka nogi pozostawionej z przodu "ciągnie" czyli się rozciąga, ćw. rób takze na zdrowa nogę.
2)Stań obiema stopami na schodku tak by piety-połowa stopy -zwisały za schodek. Trzymając sie poręczy opuszczaj pięty w dół tak by rozciągał się achilles.Rób to powoli, najlepiej po goracej kąpieli.
3)Delikatnie głaszczac całe stopy, od palców aż po pięty i wyżej ponad kostkę -wcierając maść przeciwzapalną.
4)Odpoczywaj z nogami uniesionymi w górę.
5)Kup wkładki żelowe.
6)nie chodź na boso po domu (moja zmora-uwielbiam)zamiast tego miękkie kapciuszki

Więcej: http://ostrogipietowe.pl

Nie zarejestrowany
02-09-14, 11:47
Mam prawie 70 lat - sam siebie wykurowałem i to tak szybko, że nie poznałem problemu ostróg w całej rozciągłości (ale bolało mnie przez miesiąc bardzo). Istnienie ostrogi piętowej mam stwierdzone radiologicznie. Nie wiem jak teraz, bo potem juz nie robiłem prześwietleń. Ten środek na ostrogi (i nie tylko na nie) propaguję gdzie się da, zwłaszcza wśród znajomych rolników z bazaru, dla których jest to duży problem. Pomaga ten środek nawet po nieudanych zabiegach fizjoterapeutycznych.

Ten środek to żel solankowy ..... B I S Z O L I N .... wyprodukowany na bazie biszofitu, soli wydobywanej z głębokości ok 2 km z wyschniętych pokładów morza prehistorycznego. Trzeba niewielką ilość lekko wmasowywać w miejsca bolące 2-3 razy dziennie po 3 minuty ( d o s u c h a ). Na BISZOLIN reaguję znakomicie, efekt w moim przypadku daje kilka wcierań (np. na bóle kolanowe po przeforsowaniu się albo na korzonki). Mojej znajomej fantastycznie pomógł na bóle zwyrodnienieniowe kręgosłupa.

Jest on dostępny w niektórych sklepach zielarskich. Niestety w aptekach sprzedawano mi nędzne, oszukancze podróbki o nazwie bisholin, nie mające nic wspólnego z biszolinem.

Więcej informacji jest w Internecie. Polecam też opinie na forach internetowych, często wręcz entuzjastyczne.

lucii
15-09-14, 23:44
ja nie wiem czy te domowe sposoby pomagają....ale teraz leczę się u doktora Więcka w krakowie, metoda uderzeniowa....nie jest to miłe ani przyjemne, ale widać efekty - co chyba jest najważniejsze:)

Nie zarejestrowany
12-10-14, 23:03
Cierpię od czerwca. Leczę od września. Bez efektów bo okazało się, że nie mogę brać żadnych leków przeciwzapalnych. Sterydów brać nie chcę . Znalazłam na forum taką jednostkę chorobową, która jest często mylona z ostrogą. Ponoć nie dział na nią fala uderzeniowa. Chyba trzeba zrobić zdjęcie by się upewnić bo mnie lekarz przepisał leki nawet bez RTG.
Znajoma przywiozła mi słomę owsianą ze wsi. Wywar z tej słomy + sól ciechocińska pomógł jej przy ostrogach. Dziś moczyłam nogi po raz pierwszy. Oby pomogło bo wyć mi się chce z bólu czasami.

czytając te komentarze widzę,że trzeba łapać się wszystkiego,bo ból jest dokuczliwy,moja ostróżka zdiagnozowana jest od ponad roku,ultradźwięki nie pomagają,fala uderzeniowa z którą zapłaciłam 170zł,również nic nie dała,zalecają 5 takich zbiegów co tydzień /kogo na to stać/teraz spróbuję blokady,może z tym mi się uda.