PDA

Zobacz pełną wersję : Swędząca pokrzywka

Nie zarejestrowany
01-10-07, 21:14
Bo ja tak pojawia się po spożyciu aspiryny, a także często z gorąca(zbyt gorąca kąpiel, lub podczas snu, gdy się przegrzeję, częstona części ciała na której leżęnp. plecy) najgorsze jest to ze się podrapię narobię sobie strupów a później mam problem bo je zdzieram, walczę z tym i jestem bardzo szczęsliwa kiedy się budzę rano wyspana, bo nie budziło mnie to wstrętne swędzenie.

Nie zarejestrowany
09-01-08, 21:55
może jesteś chora na pokrzywke.czerwone swędzące pęcherzyki niektóre wypełnione wodą.musisz udać sie do lekarz koniecznie.

Nie zarejestrowany
17-01-08, 22:24
Choruje od 8 lat.Przez pierwsze 2 lata miałem swedzenia.Obecnie gdy mnie wysupuje na wiekszosci ciala nie swedzi.Są to male 2-4mlimetrowe czerwone plamki.Leżałem w dwoch szpitalach , miałem robione badania i nic ciagle to samo.Jeden plus to to że nie miewam uczucia szwędzenia.Zauwazyłem, że wykwit powoduje ciepło,przedewszystkim stres(jakieś napięcie emocjonalne) , wysiłek fizyczny(niestety) z jedzenia to mleko krowie,jajka,truskawki,wszystkie swinstwa tupu lemoniada,alkohol,papierosy.Byłem u wielu specjalistów, brałem wiele leków i nic.Zacząłem od zertyca,skonczywszy na calcium.Przez 8 lat nie zrobiłem testów alergicznych dlatego musze sie dowac jak to nie pomoze to juz nie wiem co.Obecnie lek ktory biore i w miare mi pomaga to syrop na uspokojenie HYDROXIZINUM.Uspakaja lecz człowiek czuje sie ciagle senny zmeczony itd...

Nie zarejestrowany
15-05-08, 22:57
hmmm bo ja to mam juz przez jakies 12 lat mialam testy i w sumie to nie ma rzeczy ktora by mnie nie uczulala...leki,ktore biore np alertec,aleric,zyrtec,clemastinum itp ograniczaja swedzenie na okres doslownie kilku godzin a plamy i tak dalej sie robia...macie na to recepte???:-(

Nie zarejestrowany
21-06-08, 11:31
ja mam pokrzywke juz rok i zadne tabletki na mne nie dzialaja:((((( to jest straszne:!

Nie zarejestrowany
22-06-08, 11:57
mam tego dosyć!! KOMPLETNIEE!! jeszcze takiej wysypki nie miałam... i jeszcze jedna sprawdzona rada; LEPIEJ NIE PIĆ PLUSSZA!! właśnie wypiłam i... jest jescze gorzej :/

Nie zarejestrowany
05-07-08, 20:57
wlasnie to mialam caly biust pachy brzuch i krocze rozpoczynające się od malej czerwonej kropeczki która lekko swędzi a w ciągu paru godzin zmienia się w rozlaną swędzącą żólto czerwoną plame potem przeszlo pod oba kolana a jak mi prawa dloń spuchla poszlam do lekarza dostalam leki masci i kremy zaczelo znikac na drugi dzien do tej pory nie wiem skad to sę wzielo i na co moj organizm zareagowal w ten sposób.mam nadzieje ze to nie wróci.czy ktoś mial podobne objawy od czego to powstaje jak to sprawdzić .czy to moze wrócic.poradzcie co robic.moj dermatolog nie potwierdzil ze to pokrzywka

Nie zarejestrowany
08-07-08, 12:46
Wyślij pytanie do specjalisty, na pewno Ci odpowie. Lista znajduje się po lewej stronie

Nie zarejestrowany
27-07-08, 13:42
Po 13 latach ponownie mnie nawiedziła ta wstrętna pokrzywka.Trzynascie lat temu leżałam 2 miesiące w szpitalu.Przeszłam wszystkie testy alergiczne i nic nie stwierdzono.A pokrzywka jak była tak była.Potem sama ustąpiła.Ale ile ja lekow wzęłam ...........Same sterydy.Przytyłam 20 kg .Teraz po tylu latach znowu mnie nawiedziła.Wzięłam oczywiscie juz znowu sterydy i jak nie ustępuje tak nie ustępuje.To jest nie do wytrzymania.Całe ciało obsypane bąblami i nic nie pomaga.Można zwariować przez te upały.Moze ktoś ma jakąś radę jak to cholerstwo z siebie wyrzucić.

Nie zarejestrowany
31-10-08, 00:34
Mój 34 letni mąż od pół roku walczy z pokrzywką. Nie pomagały maści z hydrocortizonem, teraz od 5 mies. ma podawany Telfexo, nadal nie ma poprawy, czasem świąd ma tak silny, że go psychicznie przytłacza, nie może na niczym się skupić. Eliminowaliśmy po kolei proszki do prania, płyny do płukania itp. Może ktoś ma złoty środek?

Nie zarejestrowany
10-02-09, 20:28
Moja pokrzykwa trwa już 8 lat cały czas wyłazi dziennie smaruję się maścią Polcortolon tylko to mi pomaga. Zawsze jak zaczynam się stresować to mi to pasukctwo wychodzi na głowie, rekach ,nogach , brzuchu.

Nie zarejestrowany
03-04-09, 19:57
od czasu choroby na mononukleoze moje alergie się nasiliły wcześniej mogłam pic alkohol teraz nie mogę ponieważ wyskakuje mi pokrzywka wszystko mnie swędzi, ostatnio zauważyłam ze po kawie też, podczas kąpieli czerwienieją mi nogi, rano budzę się ze spuchniętymi ustami, za trwa to 4ty miesiąc za 30 dni mam wizytę u lekarza ale czuje ze nic mi to nie pomoże. Może ktoś z was miał podobny problem do mojego, w razie czego proszę o kontakt.

Nie zarejestrowany
05-04-09, 22:36
też mnie to dopadło!
po ciepłych napojach, kąpieli ,kurzu, może roztocze?
prawy policzek zesypany
byłam u lekarza, 100 poszła, po 3 tyg. poprawa i od nowa, bo dużo kurzu na ulicy
wczoraj robiłam porządki, ludzie ja nie mogę odkurzyć!
gęba w chrostach!!!!
co robić?
pomóżcie
mam leki, ale widocznie alergen silniejszy!

Nie zarejestrowany
06-04-09, 22:50
Ja męczyłem się z pokrzywką przez tyle czasu i mówię wam - próbowałem wielu sposobów. Dopadła mnie, gdy miałem 18 lat i byłem w klasie maturalnej. To było fatalne uczucie, coś cię zaczęło swędzieć - podrapałeś się i uruchomiłeś tak jakby całą lawinę świądu. Drapanie potęgowało uczucie świądu. Dramat! Nie było mowy o żadnym skupieniu na nauce, pracy i spokoju. Świąd, wysypka, a w nocy bezsenność i pręgi na ciele.
Szedłem na medycynę, więc zainteresowany tym tematem próbowałem własnych rozwiązań. Miałem przekonanie, że to alergia, ale wiedziałem też że konwencjonalna medycyna jest wobec tego zupełnie niezaradna. Proponowali leki przeciwhistaminowe - słynny zertyc, który powodował, że pełnego energii chłopaka stałem się zmulonym, wiecznie zmęczonym młodym starcem. Powiedziałem temu dość! Do tego dostałem jeszcze absurdalną listę produktów, które muszę unikać - wszelkie wyroby mleczne, owoce, ziarna zbóż, słodyczne, ryby - dosłownie wszystko.
Postawiłem na medycynę alternatywną - i wygrałem.
Pierwszym krokiem jaki uczyniłem było wyeliminowanie z diety wszystkich produktów rafinowanych - słodycze, hamburgery, ciastka, chleb biały, cukier biały, konserwanty. Trochę mi ulżyło, ale nie przyniosło efektu całkowitego.
Drugi krok, który przyniósł mi ogromne korzyści to przeprowadzenie oczyszczania jelita grubego. Polegało to na cyklu lewatyw - w I tygodniu codziennie, w II tygodniu co drugi dzień, a w III tygodniu co trzeci dzień. Następnie należy wykonywać lewatywę raz w tygodniu - do końca życia.
Pokrzywka ustąpiła jak ręką odjął. Lecz w kwietniu, gdy zaczęły pylić się pyłki wszelakie, objawy wróciły na nowo, lecz już z mniejszym natężeniem.
I wówczas dokonałem dzieła zniszczenia pokrzywki - zastosowałem miksturę oczyszczającą. Jej składniki to łyżka 40-proc. roztworu soku aloesu, pół łyżki soku z cytryny, łyżka oleju z pestek winogron. Tak przyrządzoną miksturę spożywa się codziennie rano na czczo. Po tygodniu jej stosowania pokrzywka znowu zniknęła, a jej objawy pojawiają się bardzo sporadycznie z niewielkim natężeniem. Aby całkowicie zlikwidować i te nieuciążliwe już objawy, mam zamiar przeprowadzić oczyszczanie wątroby. Ale to już bardziej zagmatwany proces.

Nie zarejestrowany
12-04-09, 15:36
od kilku dni mam wysypke na całej twarzy wygląda to jak by mnie ktos wrzątkiem oblał a nadodatek swendzi mnie cała buzia nigdy niebyłam alergiczką i niewiem czy to objawy jakiejs alergiiii pomocy co mam zrobic bo wyglądam okropnie poradzcie mi cosic

Nie zarejestrowany
12-04-09, 22:32
od praktycznie roku mam pokrzywke.objawy jej to gluwnie sfedzenie i czerwone duze plamy.okropnie to wyglada, zazywam zyrtec i czasem pomaga a czasem nie wytrzymuje juz.tak sfedzi ze nie da sie z tym nic zrobic.teraz zbliza sie lato ani nie mozna isc nad wode a tym bardziej sie rozebrac do bikini. co mam zrobic.?? poradzcie mi

Nie zarejestrowany
14-04-09, 13:01
miałam rok temu pokrzywkę na brzuchu.Lekarz przepisala mi lek i zniknela , ale za to teraz mam ją na szyi.

Nie zarejestrowany
25-04-09, 20:12
choruje od dawna mam alergie na wszystko pokrzywka katar łzawienie oczu nic mi niejest obce ale się nie poddam bo wierze że uda mi się z choroba wygrać

Nie zarejestrowany
29-04-09, 12:17
mam pokrzywke juz od 4lat najczesciej mne łapie za zmeczenia i tez od zimna i goraca.na mrozie to jest ytagedia wysypuje mi całe ciało poczatkowo są to małe bąble,ale po minutach rozlewaja sie strasznie swedza.teraz biore tabletki alerzina i narazie spokój.

Nie zarejestrowany
30-04-09, 18:23
Witam! Moim wypróbowanym,sprawdzonym i bardzo skutecznym,natychmiastowym sposobem pozbywania się pokrzywki jest sposób zalecony dawno temu przez doświadczoną śp. ciocię.Polega on na energicznym pocieraniu swędzących miejsc grubą warstwą soli - nie wypuszczam,bo sama tak robię,odkąd tylko pamiętam - a potem trzeba zmyć ciepłą wodą.Skutkuje natychmiast - poszczypie i przestaje swędzieć.Kto wypróbuje i mu pomoże,niech o tym napisze.Pozdrawiam wszystkich alergików...

Nie zarejestrowany
01-05-09, 11:26
ja już 3 razy leżałam w szpitalu i ta pokrzywka ciagle powarca najpierw pojawiła sie na ciele, później na twarzy i w gardle miałam problemy z oddychaniem teraz boje sie bo ona tak po tygodniu powarca. juz nie wiem co mam robic najgorsze ze nie mam pojecia jaka jest tego przyczyna, jestem alergiczka i cały czas jestem na lekach ale ta pokrzywka to jest okropna nie da sie normalnie zyc ciagle na zwolnieniu

Nie zarejestrowany
01-05-09, 19:46
Hej, normalnie koszmar, po dwoch dniach opalania na sloneczku przed domkiem tak po ok 3 godzinki, wczoraj jak zeszlam z lezaka i przejrzalam sie wl ustrze doznalam szoku, na calym dekolcie i rekach mam caly ogrom plamek ktore strasznie swedza, smarowalam sie balsamem nawilzajacym i o dziwo dzis rano prawie calkeim zniknely, jeszcze sie nie domyslilam ze to od slonca, od zawsze sie opalam i lubie to robic, wiec dzis znowu wyszlam, ale juz po ok pol godziny znowu poczulam swedzenie w miejscach ktore wymienilam juz wczesniej, POMÓŻCIE, zupelnie nie wiem jak sobie z tym radzić, w razie czego to moj mail: empe4@op.pl, z góry dzięki, pozdrawiam cieplutko, papa

Nie zarejestrowany
01-05-09, 21:14
Kur... mac to jest nie mozliwe ze jeszcze nie wynalezli szczepionki na to -,-

Nie zarejestrowany
08-05-09, 20:40
Mam 24 lata, moja pokrzywka wywołana jest ciepłem i to wcale nie chodzi o wysokie temperatury. Bomble pojawiają się na całym ciele, ale przede wszystkim na dłoniach i stopach - strasznie swędzą, jesli drapie, swędzą jeszcze bardzie. Wystarczy, że w nocy się rozgrzeję pod kołdrą, zjem lub wypiję coś ciepłego, wezmę ciepłą kompiel, wyjdę na słońce, zbyt ciepło się ubiorę i mam tu na myśli nie korzuch, a np. normalne skarpetki :(, nawet w miejscu gdzie uciskają ubrania pojawiaja się plamy. Jeszcze niedawno prowadziłam aktywny tryb życia, uwielbiam sport, teraz mogę zapomnieć o jakimkolwiek wysiłku fizycznym. Mam to świństwo od roku, tydzień leżałam w szpitalu i nikt nie miał na to pomysłu. Nie działają leki t.j. Telfexo, Allertec, Zyrtec, Clemastyna itp.... Najgorsze są plamy te na stopach, bo są umiejscowione w głębszych warstwach skóry. Czasami nie mogę chodzić, aż tak bolą.

Nie zarejestrowany
16-05-09, 20:12
witajcie ja ja mam od 3 lat - dwa pobyty w szpitalu po 2, 3 tygodnie i dalej nic.brałam: encorton 100mg, claritina +hydroxizine itp, dalej nic a tylko przytyłam po sterydach, po drugich byłam tak mułowata że nie jeździłam samochodem, terz biorę XYZAL i wreszcie noce przesypiam /ale dalej wysypuje / pozdawiam może komuś pomoże

Nie zarejestrowany
18-05-09, 20:45
ja walcze z tym od dwóch lat bieszcie dexawen

Nie zarejestrowany
19-05-09, 14:19
Witam. Od 3 miesiecy swedzi mnie cala skora, a od miesiaca mam pokrzywke. Jedyne co pojawilo sie nowego w moim zyciu, to dziecko. A wraz z nim oliwka. To jest tak nieprawdopodobne, ze az niemozliwe do uwierzenia, zeby to byla oliwka dla dzieci, dla noworodkow. Przeciez jest robiona specjalnie dla bardzo wrazliwej i podatnej na uczulenia skory. Jednak nic innego mi do glowy nie przychodzi. Odstawilam oliwke i uzywalam kremu ze sterydem(tylko to mozna w czasie karmienia piersia). Minelo. Wrocilam do oliwki dla sprawdzenia i znow mam pokrzywke. Najlepsze jest to,ze dziecko nie ma uczulenia.A jak bylam niemowleciem, to tez mnie smarowali oliwka i bylo ok. Wiec skad to?

Nie zarejestrowany
20-05-09, 11:54
Witam
Wczoraj zaczeło mnie wysypywac ramiona potem coraz wiecej i wiecej w tej chwili jestem calutka w kropeczkach-lekarz powiedział ze jest to okropny wyrzutprzepisał mi Clemastinum,telfexo ,Elocom i wapno i nic dalej swedzi

Nie zarejestrowany
25-05-09, 01:26
co wy wiecie luidzie, ja mam pokrzywke od 70 lat. pije tanie wina i bardzo mi to pomaga. polecam

Nie zarejestrowany
19-06-09, 15:21
rok temu sie zaczelo!!! opalalam sie jak zawsze w solarium nie opalam sie zbyt czesto ale raz w tygodniu to napewno ( pracuje w solarium) i zaczely mnie swedzic rece potem nogi i wystapily mi malutkie czerwone krostki.kupilam w aptece wapno i masc na krostki wsumie nic nie pomoglo samo po gdzies tygodniu zeszlo....teraz mam to znowu tym razem cala twarz i dekold no i troche na nogach...masakara za tydzien jade na wesele i boje sie ze mi nie zejdzie.Nie jestem na nic uczolona bynajmniej nigdy nie bylam a pokrzywka wystepuje od slonca.Chociaz w zime jak sie opalalam to nic nie bylo.

Nie zarejestrowany
22-06-09, 03:52
PROSZĘ niech ktoś napisze czy to jest zaraźliwe> BŁAGAM!!! mam DZIECKO i bardzo sie boje by wysypka, ktora mam tez go nie zaatakowala... są to swedzące bąble, które wygladają dokładnie tak jakby się wyszło z krzaków pokrzywy. początkowo miałam je tylko na rekach a dokładniej u zgięcia, było tego niewiele, jednakże z dnia na dzień obszar się powiększal- nie wiem chyba w wyniku drapania bo świąd jest nie do zniesienia, zwłaszcza wieczorem. PO kilku dniach zauważyłam, ze ta cholerna pokrzywa zaatakowała i rownież tył nóg i co dziwne zacząło sie też na zgieciach, myślałam początkowo, że jakiś komar mnie dopadł, świąd nie ustepowal no i kolene miejsce zaatakowane!!! bąbel na bąblu; najpierw jedna noga potem druga, teraz chyba atakowane są kolejne miejsca! maście kremy, tabletki nic nie pomaga! Boże KOCHANY kiedy to sie skończy??? i z czego to sie wzieło?
niech mi ktoś powie CZY TO JEST ZAKAŹNE??? mam DZIECKO i bardzo sie boje by tego cholerstwa nie chwyciło.teraz jjest odizolowan bo wakacje są ale co dalej? NIE PRZEŻYŁABYM CHYBA GDYBY ONO MIAŁO TEŻ TAK CIERPIEĆ !!! niech ktoś napisze, może przeczyta to jakiś lekarz, co zna takie przypadki> błagam.

ozdanowicz
22-06-09, 10:53
Jeżeli tak długo masz pokrzywkę to dlaczego nie idziesz do lekarza???To pewnie alergia, która nie jest zaraźliwa, a brałaś wapno albo jakieś leki przeciwalergiczne? Najlepiej iść do lekarza zamiast się zamartwiać.

Nie zarejestrowany
24-06-09, 13:47
mam to od 1,5 miesiąca...nie ma tragedii,ale 2razy było dość mocno..myślałam ze to od roztoczy,albo tabletek antykoncepcyjnych...jadłam też truskawki,a po kąpieli też wychodzą bąble...co robić?ma ktoś pomysł?

Nie zarejestrowany
24-06-09, 22:13
mój 3,5 letni syn dostał pokrzywki po augumentinie i to takiej, że na 90% ciała miał gorące i swędzące rumienie czerwone z wypełnieniem sinobrunatnym i całe nogi miał prawie fioletowe! Do tego opuchnięte usta, dłonie i nogi. nie mógł się podnieść ani chodzić. Koszmar. Trwało to 3 dni i zniknęlo tak szybko jak si,ę pojawiło. Jak sobie pomyślę, że to może powrócić to chyba oszaleję. A zaczęło się niewinnie- od kilku krostek któe wglądały jak ugryzienie komara.

dzunia
29-06-09, 20:00
witam ok.nastepnym razem nie tabletka tylko nasmaruje sie ta sola hmm.. brzmi bolesnie ale interesujaco.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-07-09, 13:04
Witam. Mnie pokrzywka złapała wczoraj. Na przystanku, wieczorem (nie od słonca, bo cały dzien siedzialam w biurze). Raz na jakis czas się pojawia, czasem znika następnego dnia, czasem po kilku. Dziś mnie jeszcze miejscami swędzi. Mam leki w torebce jakby co, ale nie urkywam, ze jest to upierdliwe, niekomfortowe gdy pracuje się z większą ilością ludzi :(
Trzymajcie się....

Nie zarejestrowany
03-07-09, 15:08
pokrzywka dopadła mnie po tym jak około 2 godzin spędziłam na słońcu. jestem alergiczka . nikomu nie życzę żeby mu sie to przytrafiło . męczarnia straszna. dokładnie zaczyna sie od małych krosteczek potem wielke place na ciele / ehh . jak narazie znikły i mam nadzieje, że sie nie pojawią ;| pozdrawiam all

Nie zarejestrowany
04-07-09, 09:14
Nigdy nie byłam na nic uczulona,ani na leki ani na pokarmy i nagle 3 dni temu wieczorem wielkie grube ,czerwone bąble na piersiach pod pachami,na brzuchu i w pachwinach,poskręcane jak powrozy.Rano lekarz i tabl.encorton,zastrzyk phenazolinum,tab.clemastinum i wapno.P_odniosło mi się ciśnienie,zrobiłam się śpiąca i spałam 8 godz..ustało swędzenie i bąble zbladły.Nocą wszystko od nowa,drugi zastrzyk już w pogotowiu,znowu spałam.Rano zmiana leków na dexaven i nadal clemastinum i wapno.Dzisiaj rano pół twarzy spuchnięte,lekko sztywne ,wysypka inna ,drobna rozległa i swędząca.Czekam na pielęgniarkę która zrobi mi 2 zastrzyk.

Nie zarejestrowany
04-07-09, 15:08
Aga do Ciebie. W augmentinie jest jakiś kwas nie pamiętam dokładnie nazwy ale on bardzo często uczula. Po drugie musisz uważać na wszystkie antybiotyki z grupy ampycylin i pencylin i pochodnych, ponieważ w tym antybiotyku jest też pochodna ampycyliny. jest ona bardzo częstym alergenem . ja jako dziecko miałam podobne uczulenie tyle że wylądowałam w szpitalu na miesiąc. każdy lek sprawdzaj pod tym kontem bo następny raz twoje dziecko może się wykończyć

Nie zarejestrowany
04-07-09, 16:43
mam to samo, 8 dni temu miałam operacje, usuwali mi wyrostek robaczkowy, chirurg przepisał mi brać augmentin, przedwczoraj dostałam wysypki i swędzenie, twarz dłonie stopy, od razu odstawiłam antybiotyk i jest poprawa. Biorę wapń, witaminę C, robię okłady z lodu na ręce, dziś wezme zyrtec lub cleratine. Mam nadzieję, że to był mój taki pierwszy i ostatni atak. wyrostek, pokrzywka, wszystko naraz, ale daję radę:) Wszystkim alergikom życzę zdrówka i wytrwałości :)

Nie zarejestrowany
05-07-09, 13:16
Ja tez mam pokrzywke wlasnie mi dopiero wyskoczyla po truskawkach ja biore cet alergin i mi to pomaga kiedys tez tak walczylam z nia tyle lekow bralam i nic mi nie pomogalo dopoki mi pani doktor dala cet alergin to pomoglo i mas do smarowania na te swedzace bable ELCOM pomoglo teraz znow musze sie wyrbrac do lekarza .I unikac truskawek:(

Nie zarejestrowany
09-07-09, 00:06
mam chyba taki sam problem jak wy od ok pół roku wychodzą mi czerwone rozlane pręgi z bąblami na całym ciele ,świąd jest nie do zniesienia przy tym zaczęło mi puchnąć ciało w miejscach gdzie się pojawia masakra oprócz tego że swędzi niesamowicie mnie piecze i czuję jakby skóra w tych miejscach płonęła nie wiem od czego to może być zanim zaczęło się to pojawiać przez jakieś dwa lata swędziała mnie skóra co robić, robiłam testy niby na nic nie jestem uczulona (pyłki, pokarm)jak mam się tego pozbyć

ozdanowicz
09-07-09, 10:38
I nic nie pomaga? Jakieś maści ci dali konowały;)?

Nie zarejestrowany
14-07-09, 06:04
co do tej pokrzywki to byłam u lekarza wa własciwie u kilku lekarzy m.in. u alerg. i dermatologów i wszyscy upierali się , ze to alergiczne musi być i sama mam pomyśleć nad przyczyną. owszem dostalam różne clarityny, zyrteci potem clemastin, wapno do picia , maście: elocom, triderm i inne..
A BYŁO CORAZ GORZEJ!!szkoda , że zdjęć nie można zamieścić...
pojechałam dokolejnego lekarza i dostałam tabletki- sterydy w mocnej dawce do stosowania; pokrzywka stopniowo ustępowała, odpoczełam troche od tego cholerstwa bo przestało swędzięć , zostały tylko paskudne blizny po tych miejscach rozdrapanych, ale to nic
TERAZ stopniowo wycofuje sie z tych sterydów- jestep na małej- najniższej już dawce i ludzie TO ZNÓW WRACA!!!!
tym razem nie ręce a szyja i dekold cholernie sędzi , bąble sie pojawiają i ogólne zacvzerwienienie i jak to teraz ukryć, ludzie sie gapią a ja znów spać nie umie, najgorsze, że twarz zaczyna mnie też piec... NIE WIEM CO ROBIĆ! czy znowu dawki mam zwiekszać. znów mnie czeka wizyta a lekarza ale co on mi poradzi... tak sobie na ludziach doktorki eksperymentują!!! te sterydy to mają cholernie dużo ubocznych skutków m. innymi tyje się ale nie to najgorsze, podobno po takim leczeniu to kości- stwy siadają i coś w tym jest. JA JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ, WIERZYŁAM , ŻE Z TEGO MOŻNA WYJĆ.... ALE NA JAK DŁUGO... i jakim kosztem.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIERPIĄCYCH NA to paskudztwo, może ktoś wynajdzie kiedyś jakąś szczepione na to dziadostwo.
POZDRAWIAM WS

Nie zarejestrowany
14-07-09, 06:09
co do tej pokrzywki to byłam u lekarza wa własciwie u kilku lekarzy m.in. u alerg. i dermatologów i wszyscy upierali się , ze to alergiczne musi być i sama mam pomyśleć nad przyczyną. owszem dostalam różne clarityny, zyrteci potem clemastin, wapno do picia , maście: elocom, triderm i inne.. A BYŁO CORAZ GORZEJ!!szkoda , że zdjęć nie można zamieścić... pojechałam do kolejnego lekarza i dostałam tabletki- sterydy w mocnej dawce do stosowania; pokrzywka stopniowo ustępowała, odpoczełam troche od tego cholerstwa bo przestało swędzieć , zostały tylko paskudne blizny po tych miejscach rozdrapanych, ale to nic TERAZ stopniowo wycofuje sie z tych sterydów- jestem na małej- najniższej już dawce i ludzie TO ZNÓW WRACA!!!! tym razem nie ręce a szyja i dekold cholernie sędzi , bąble sie pojawiają i ogólne zaczerwienienie i jak to teraz ukryć, ludzie sie gapią a ja znów spać nie umie, najgorsze, że twarz zaczyna mnie też piec... NIE WIEM CO ROBIĆ! czy znowu dawki mam zwiekszać. znów mnie czeka wizyta a lekarza ale co on mi poradzi... tak sobie na ludziach doktorki eksperymentują!!! te sterydy to mają cholernie dużo ubocznych skutków m. innymi tyje się ale nie to najgorsze, podobno po takim leczeniu to kości- stawy siadają i coś w tym jest.
JA JUŻ NIE WIEM CO ROBIĆ, WIERZYŁAM , ŻE Z TEGO MOŻNA WYJĆ.... ALE NA JAK DŁUGO... i jakim kosztem.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIERPIĄCYCH NA to paskudztwo, może ktoś wynajdzie kiedyś jakąś szczepione na to dziadostwo.

Nie zarejestrowany
19-07-09, 00:53
Niestety i mnie pokrzywka meczy od wielkanocy. Jest to juz stan przewlekly i nie wiedomo ile potrwa leczenie. Przerabialam juz sterydy, zyrtec a teraz inne leki w tym nasenno-uspokajajace. Przytylam 4 kilo w 2 tygodnie i mam jeszcze wiele skutkow ubocznych. Nie wiem kiedy bedzie mozna zrobic u mnie testy, bo ciagle wychodza mi te okropne nable jak tylko zmniejszam dawke lekow, ale wlasnie odstawilam karmienie piersia i mam zamiar sprobowac wyleczyc najpierw ogniska zapalne w pochwie (mecza mnie od porodu czyli ponad rok, a nie wyleczylam ich tymi lakami, ktore mozna stosowac karmiac piersia), potem sie odrobacze profilaktycznie, potem oczyszcze nerki i watrobe. Mam nadzieje, ze to cos zmieni, bo mam wrazenie ze to co teraz mam to leczenie objawow a nie przyczyn. Zobaczymy co z tego wyniknie. Staram sie byc dobrej mysli, zwlaszcza, ze przyczyna pokrzywki moga byc robale i ugniska zapalne. Pozdrawiam wszystkich walczacych z tym paskudztwem.

Nie zarejestrowany
26-07-09, 01:13
od 2-3 tyg ma pregi czerwone swędzonce i od dziś mojej dziewczynie wyszło takie coś na udach? i nie wiem czy to pokrzywka czy może coś innego.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-07-09, 03:34
Przed tygodniem miałem to dwa razy pod rząd i dzisiaj znowu zawsze w nocy.Objawy są podobne do waszych; czerwienieje mi całe ciało, wychodzą bąble,okropnie swędzi.Na szczęście do tej pory trwało to około godziny,a już mam dość!!! Nigdy wcześniej nie byłem na nic uczulony....Pozdrawiam !!!

Nie zarejestrowany
26-07-09, 12:06
ja mam rok dostałam to około 16 sierpnia 2008 r . przez pierwsze cztery tygodnie mialam ścisłą diete bułka ser biały masło ryż z mięsa tylko pierś i sucharki . w grudniu juz sie nie pokazywały te plamy zobaczyłam je gdzie tak pod koniec marca -początek kwietnia zaczeły mi sie pokazywać kropki . stosowałam troche diety ale i tak sie pokazywały . miesiąc temu byłam w szpitalu przez 3 dni robili mi badanie kału 3 razy dawali tebletki i dieta . po wyjsciu przez 2 tygodnie brałam aerius a plamy byly wielkie . to mialo byc cos takiego ze przez 2 tygodnie mam brac tabletki i 2 bez tylko z dietą .mialo mi sie nic nie robić . a dzisiaj nie spałam pół nocy przez gorąco i swędzenie całe ręce nogi "zadek " stopy palce mi popuchły pięta całe w plamach mam miec podobno tesy za tyzien nie wiem co robic .

Nie zarejestrowany
26-07-09, 23:22
witam, moja pokrzywka trwala 3 miesiace; poczatkowo leczylam sie za pomoca zastrzykow ze sterydow, ktore pomagaly ale zaraz na drugi dzien po ich przerwaniu pokrzywka powracala, bralam rowniez leki: aerius dwa razy dziennie ale nic nie pomagal, potem telfast troche lepszy ale nie pomagal calkowicie, jakis miesiac temu trafilam na komputerowe testy alericzne (sa bezbolesne i bezinwazyjne), wyszla mi alergia na gluten i pszenice; gluten odczulilam szybko natomiast odczulanie pszenicy trwalo dosc dlugo, caly czas bylam na diecie, jadlam glownie ryz ktory potem tez mnie uczulil, od dnia odczulenia nie wyskoczyl mi zaden babel. polecam wszystkim ta metode leczenia gdyz naprawde mi pomogla a dodam ze bylam juz zalamana bable pojawialy sie ok. godz. 18, glownie na rekach i nogach ale zdarzalo sie tez na powiekach, szyi i skorze glowy. Trzeba tylko pamietac ze po odczuleniu nie wolno spozywac przez tydzien odczulanego produktu i nie nalezy sie zrazac jesli przez 2-3 dni po odczuleniu wyskoczy wiecej babli gdyz pozniej jest juz poprawa. Podczas odczulania nie przyjmuje sie zadnych lekow, gdy bardzo swedzialo pomagala mi maść nagietkowa. Mam nadzieje ze moja historia pomoze komus:)

Nie zarejestrowany
11-08-09, 19:59
jestem w 34 tygodniu ciąży i od piątku mam pokrzywkę.szaleję wieczorami z bólu,spać też nie mogę,byłam już u 3 derm. jeden z nich stwierdził że tylko sterydy,a ja się boję ze względu na dziecko.dwóch stwierdziło że muszę się przemęczyć. co robić? czy coś może mi przynieść ulgę,bym cieszyła się jeszcze ciążą i by moja dzidzia była szczęśliwa

Nie zarejestrowany
22-08-09, 09:55
Witam ::: od miesiaca tez mam takie problemy zdrowotne jak wszyscy co tu pisza.Jest to bol niesamowity smaruje roznymi masciami ale bez zadnego rezultatu ....Znalazlam tu Machala ,ktory posze ze mu pomoglo wiec zaczne to stosowac ,i napewno pomoze ,bo lekarze nic nie moga poradzic ....Badzymy dobrej mysli ,bo juz dluzej nie wytrzymam z tym dziadostwem ,jezeli mi pomoze zaraz Wam napisze ...pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-08-09, 18:02
prosze napiszcie czy jest to zarazliwe mam rodzine i sie martwie o nich??????

ozdanowicz
24-08-09, 11:29
nie, pokrzywka nie zaraża, na szczęście

Nie zarejestrowany
24-08-09, 13:16
Witam ;;;mam pytanko czy ktos z Was probowal leczyc sie ALOES VERA jedna butelka litrowa do picia 30 ml. nad czczoi w spreju spriskiwac umyte suche cialo plus krem do smarowania ....Ja dostalam to od znajomej ktora mowi ze to pomaga na rozne schorzenia .Jeden pan mial raka jelita grubego i pil to codziennie nadczo i pomoglo mu bardzo ...Ja to stosuje od 3 dni i narazie mam mniejszy duzo bol juz tak nie piecze i swedzi .Prosze napiszcie jak ktos uzywal. DZiekuje bardzo MIMI za odpowiedz ...pozdrawiam

ozdanowicz
25-08-09, 09:43
Jakoś nie wierzę, że jakiemuś panu przy raku pomogł aloes:/

Nie zarejestrowany
14-09-09, 20:45
Ja mam to gdzieś od 4 może 5lat brałem leki 1 pomaga Zyrtec jak brałem było ok!!!No ale ludzie ile można brać ten lek przecież wątroba siądzie jak nawet nie stuknie mi 40:/ To ja sie tak nie bawie życia nie posmakuje nawet...!!!Nie wiem jak wy ale ja prawdopodobnie lece do Chin!Tam już medycyna zielska mi pomoże!!!Miejmy nadzieje!!!

Nie zarejestrowany
22-09-09, 13:25
chyba warto isc na te testy komputerowe,tylko czy za nie placi?czy ktos wie?moja historia zaczela sie ze moj brat zarazil wszystkich domownikow swierzbem.Przeszlo niby ale swedzenie powrocilo bylam niedawno u lekarza bo myslalam ze to inna odmiana bo tam gdzie sie podrapalam mialam rozne wzory,moglam rysowac po moim ciele i zaraz wychodzily jakby tunele iokazalo sie ze z jednego sie swinstwa wyleczylam ale nabawilam sie drugiego tej pokrzywki.Mam przepisane tabl.telfast i aerolol dexapolcort zobaczymy bo jest to strasznie uciazliwe wystepuje na glowie,na rekach ze az zakupow nie mozna nosic,na nogach,szyi,dekolcie a nawet na jezyku i ustach.Gdy znajde sposob i to skuteczny to na pewno napisze.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-09-09, 11:56
za testy komputerowe niestety sie placi (ok. 150 zl) i potem za kazde odczulanie (ok. 50 zl) ale warto bo pomaga

Nie zarejestrowany
26-09-09, 23:51
mecze sie z pokrzywka juz kilka lat - od 2003 przyszła nagle -wysypka na całym ciele ,obrzęki i świąd - makabra!! żyć nie pozwala,byłem juz kilka razy w szpitalu,kilkunastu lekarzy i nic żadnej diagnozy,dużo rzeczy eliminuje z diety i tak jeszcze sie drapie,na pewno tabletki gripex mnie wysypują,niektóre konserwanty,seler,marchew,pietruszka,orzechy,stara m sie nie jesc nic co kolorowe,sztuczne,szereg owoców,wędliny,parówki szczególnie te pakowane w paczkach,,itd gdy nie pomaga telfast 180 z hydoksyzyną,który biore praktycznie codziennie ,zawsze leczenie koncze na sterydzie.domiesniowo lub dozylnie,kroplówka wapno, dexaven z clemastina, i na 24h jest spokój jak reka odją ale pokrzywka powraca,,,do momentu az sie nie wyciszy,jakies kilka do kilkunastu dni, i taki ostry scenariusz raz na pare miesiecy miewam boje sie pomyslec co sie stanie gdy któregos dnia te leki nie zadziałają..a stres zdaje sie ze to jeszcze podkręca,,brrr ostatnio lekarz zapisał encorton tbl i tez wyciszyłem po 10 dniach,,, iloscią leków jakie 'pochłaniam" jestem przerażony;(nie mowiac o beznadziejnym diagnozowaniu tej paskudnej choroby; pozdrawiam wszystkich i życze zdrowia;)

Nie zarejestrowany
01-10-09, 17:48
ALOE VERA pomaga na wiele schorzeń

Nie zarejestrowany
04-10-09, 20:29
A ja mam to swinstwo juz 12 lat i zadne leki nie pomagaja. Lekarz w szpitalu mi powiedzial, ze musze z tym zyc wiec zaczelam zapominac ze mam pokrzywke i sie juz do niej przyzwyczailam. Biore jednak codziennie Aerius albo o podobnym dzialaniu jakas inna tabletke / mam ich cala kolekcje/ i zyje z ta pokrzywka i nie mam nadziei na wyleczenie. Do lekarzy juz przestalam z tym problemem chodzic bo i tak nie pomoga. Chodze tylko po recepte na aerius. Jak sie nie da wyleczyc to trzeba ja polubic tak jak ja zrobilam. Pozdrawiam wszystkich i nie liczcie na cuda ze sie wyleczycie.

Nie zarejestrowany
04-10-09, 20:31
Dodam jeszcze ze mieszkam w Austrii wiec jak widac to nie ma leku na ta pokrzywke.

Nie zarejestrowany
18-10-09, 16:28
Widzę jak mój mąż od wielu lat się męczy po ukończeniu 50 lat został Alergikiem tak twierdza lekarze, pomocą doraźną był Zyrtec no i trwało to prawie 10 lat z roku na rok gorzej bez poprawy teraz doszło opuchniecie dłoni i pokrzywka.Lekarze nie pomagają są bezradni dlaczego płacimy za ich studia i wizyty kupę kasy a na pomoc liczyć nie możemy kiedy to jest konieczne. Mówi się że Polacy w większości leczą się sami a może to i lepiej skoro inaczej nie można.Moja ukochana lekarka u której już 5 lat nie byłam ostatnio przyjęła mnie bardzo szybko i oschle. Nawet nie zapytała jak się czuje tylko coś tam wypisywała i recepta i damo j. A gdzie tu jakaś ludzka rozmowa z pacjentem.Ale co tu wymagać oni mają problemy my nie. Dobry pacjent to zdrowy z kasą .

Nie zarejestrowany
24-10-09, 21:38
Witam, moja 4,5 letnia córeczka ma pokrzywkę od 4 miesięcy, lekarz pediatra dopiero po ok. miesiąca pokrzywki dał nam leki i nic, więc na własną rękę zaczełam szukać pomocy, trafiłam na testy komputerowe i wyszło że jest uczulona na kilka pokarmów, kurz, grzyby pleśniowe, po odczuleniu tego pokrzywka znacznie się zmniejszyła, ale nadal dochodzą nowe alergeny, na szczęście za pomocą tej maszyny BICOMU można sprawdzić jak się kojarzy co było zjedzone albo z czym się miało kontakt i dowiemy się co uczula. Nam po odczuleniu pokarmów wyszło jeszcze uczulenie na proszek do prania, odplamiacz, barwniki, ulepszacze i kilka E dodawanych do prawie wszystkiego. Ja także miałam alergię na sierść psa i kota po odczuleniu przebywałam w towarzystwie psa 7 godzin i nic, a wcześniej po 10 minutach nie mogłam oddychać. Polecam mimo iż to trochę kosztuje ale naprawdę warto.

Nie zarejestrowany
26-10-09, 14:27
Wtaj Michał .... zainteresowało mnie to co napisałeś na temat 3 warunków leczenia pokrzywki oraz oczyszczania wątroby.......ja też wyeliminowałam sporo składników z mojej diety i jest lepiej ale nie wpływa to na mnie pozytywnie brakuje mi normalnego jedzenia, ogólnie czuje sie słabo ....
Tak sie zastanawiam co miałeś na myśli pisząc o oczyszczaniu wątroby ?
Czy zrobiłeś juz coś w tym kierunku ? W jaki sposób to można zrobić ?
Pozdrawiam KASIA
kati@o2.pl

Nie zarejestrowany
05-11-09, 10:52
hej przyzwyczajona chcę potwierdzić w 100% to co piszesz, nie liczcie na wyleczenie tego świństwa. Ja cierpie na to od 10 lat, od dwóch mam obrzeki Quinckiego. Przeszłam wszytsko co mozliwe badania testy leki sterydy, mam dość i jeste wykończona psychicznie i fuzycznie. Do lekarza nie mam po co chodzić bo i tak nic nie pomogą, rozkładają ręce. Teraz od ponad roku mam obrzęki przewodu pokarmowego bez wysypki, to jest dopiero coś, można od tego umrzeć, bóle brzucha , duszenie w gardle, mrowienie w głowie, straszne samopoczucie, pieczenie i obrzęk języka. Oczywiście leki nie pomagają, biorę xyzal 4 tabletki i ranigast, Ciekawe jak długo będę się męczyć jeszcze, bo ileż to można brać, Ale może powinna się z tym pogodzić a nie walczyć. I też chodzę tylko po recepty do lekarza rodzinnego , bo mi się już nawet nie chce jeździć do poradni . Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-11-09, 11:21
dziesiątki testów ,leków ,maści i lekarzy,bez efektu. Najgorzej twarz i szyja -czerwone swędzące plamy wokół oczu ,ściągniete w zmarszczki,na szyi rozlane ,W końcu olałam tych konowałów i poszłam na medycynę wschodną -seria akupunktury,potem druga.Przeszło mi już po pierwszej,czsem wychodzi mi znów, ale pędze na igły wtedy i ..ulga.lekarka (chinka) mówiła ,że to czyści wątrobę.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-11-09, 14:04
Witam.Od maja tego roku cierpie na pokrzywkę.Czerwone strasznie swedzące bąble miała na całym ciele,.Brała przeróżne kombinacje leków i zastrzyków które pomagały ale tylko na 24 h.Obecnie raz dziennie biorę zyrtec i enkorton 5.Pomagają mi bardzo.
Stosuję też kurację oczyszczającą jelito grube-ponieważ w jelicie osadza sie jakiś kamień który jest przyczyną alergii.
10 ml soku z aloesu+10 ml oleju z pestek winogron+sok z połówki cytryny
Stosuję to od tygodnia i naprawde jest lepiej

Nie zarejestrowany
20-11-09, 22:07
kasia..na czym polega twoja walka...i co Ci pomaga

Nie zarejestrowany
24-11-09, 17:59
mam pokrzywkę, koszmar zaczął się dość dawno był prawdziwym dramatem w moim życiu, zyrtec, maści sterydowe różne leki, walka była przegrana z góry więc godząc się na radzenie sobie z chorobą postanowiłam wyeliminować niektóre produkty, zadbałam o dietę wątrobową, a przede wszystkim zamiast drapać i się denerwować, dezynfekować, wysuszać, smarować naparem ziołowym, efekty są porażające. dbaj o siebie.

Nie zarejestrowany
25-11-09, 20:09
opiekuje się starszą osobą która cierpi na to schorzenie od pól roku(79)lat próbowała różnych lekarstw i nic jej nie pomaga.ta pokrzywka występuje niemal każdego dnia.bardzo proszę o pomoc dla tej osoby

Nie zarejestrowany
03-12-09, 21:57
moze ktos bedzie wiedzial... na skórze pojawia mi się bąbel jak po ugryzieniu komara albo miedzy innymi jak po oparzeniu pokrzywą. Jednak znika on po jakimś czasie(czasem po 15 min czasem po godzinie). Jest czerwony ale nie zawsze swędzący... nie wiem co to takiego moze ktoś pomoże... elda@vp.pl

Nie zarejestrowany
05-12-09, 15:02
Mam pytanie - może ktoś będzie wiedział. Mianowicie - Od jakiś dwoch tygodni (moze dluzej) pod pachą wyskakują mi jakieś bąble. Najpierw pod pachą wyskoczył mi jeden bąbel i swędział (troche głupio tak sie drapać cały czas pod pachą :P ) . Naciesnełam go i wyskoczyło coś takiego jak z pryszcza <ble> ; ( po tym bąbel zniknął. Ale znów pojawiły się bąble. Około 3-4. I tak stopniowo przechodziło i pojawialy sie nowe bąble. Swędzą i troche szczypią kiedy je dotykam. Moze od uzywania dezedorantu jakiegos,albo od potu,czy moze po prostu zwykle bącle ? Tyle że cos takiego mam tylko pod jedną pachą,pod drugą nie ma najmniejszego sladu bąbli. (i cale szczescie;P ) Jesli komus cos wie bede wdzieczna;)

Nie zarejestrowany
07-12-09, 00:05
ja mam od 2 tyg. co 2 dni szpital, zastrzyki i kroplowka!teraz znowu!wezcie to gowno!

Nie zarejestrowany
13-12-09, 23:00
tak się ona właściwie nazywa.
Jak wszystkich dopadła mnie niespodziewanie w lutym 2009 dokładnie nie wiem jakie miała podłoże, ale nie życzę tego nawet najgorszemu wrogowi.
Jedną z głównych przyczyn:
jest .........ciepło........
a drugą........ucisk.....
Zasada 1..... jeśli tylko się pojawi np. z przegrzania to szybko ochłodzić te miejsca i nie dopuścić do tak zwanego "błędnego koła" czyli drapać bo swędzi >>>...a właśnie mocno swędzi, bo się<<<< drapie. Nałożyć krem tylko nie tłusty, bo zatrzymuje ciepło. Można posmarować maścią OPTIDERM (w aptece bez recepty).

Zasada 2...wszystkie miejsca ucisku rozluźnić

Zasada 3...bezpośredni kontakt z tymi miejscami tylko 100% bawełna (aby nie dochodziło do przegrzań)

Zasada 4..... uspokoić się, wyciszyć

Zasada 5...niekoniecznie, ale potwierdzę.... dobra dla zdrowia nalewka którą się przygotowuje wieczorem.
Do nie przeźroczystego kubka nalewamy
10ml. oleju (może być-kukurydziany-z pestek winogrona-albo z oliwy z oliwek tylko takie naprawdę dobrego gatunku tłoczone na zimno.
10ml. soku z aloesu rozcieńczonego z wodą 1:1 to dlatego, że w pierwszej chwili aloes działa bardzo silnie na organizm, a później się uodparniamy
10ml soku z cytryny
wszystko wlać do kubka nie mieszać!!!! i pozostawić w ciepłym miejscu.
Rano wypić przed śniadaniem ok.1/2 godz.

Różne maści, sterydy, tabletki, zamiast leczyć doprowadzały mnie do stanu wariacji. Od dwóch m-cy jest spokój i wierzę że tak zostanie. Tylko szkoda, że wcześniej nie poczytałam (na forum z tymi problemami w języku niemieckim), bym się tak długo nie męczyła
Życzę szybkiego przepędzenia tego dziadostwa.
........mila...

Nie zarejestrowany
14-12-09, 19:45
Mnie to cholerstwo dopadło w ubiegłym tygodniu na nartach. Podczas wariacji na śniegu skręciłem staw skokowy. Na opuchniętą kostkę nałożyłem traumon w żelu. I to wystarczyło. Cholera jestem na to świństwo uczulony. Od razu pojawiła się wysypka na stawie skokowym a po kilku dniach w kilku miejscach na całym ciele. Ludzie mówię wam, że swędzi tak paskudnie, że ma się wrażenie jakby biegało sięnago po łące pełnej pokrzyw.Byłem u konowała zapisał jaieś medykamenty. Biorę trzeci dzień. Z poprawy nici. I tu moja prośba. Poradzcie co zrobić aby tego nieproszonego świństwa się pozbyć.

Nie zarejestrowany
15-12-09, 14:30
witam ja jestem w 27 tg.ciąży.od 2 dni pojawiła mi się na nogach i rękach taka jakby pokrzywka takie swędzące bąbelki,po pewnym czasie robi się tylko zaczerwienienie.Czy to może być od octu?nawet wewnętrzna strona dłoni mnie swędzi.proszę o odpowiedź

Nie zarejestrowany
21-12-09, 20:25
nie wiem co to jest ale wyskoczyło mi to na twarzy mam wysypke kaszki a niektóre czesci pod okiem wieksze plami czerwone słyszalam ze jesli sie ma pokrzywke to trzeba pic calcium - wapno, i tabletki od alergii no zobacze czy to coś da jesli nie zacznie schodzic to musze sie udac do lekarza ;(pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-12-09, 21:12
Moja żona też tak miała. Syn nóżkami uciskał jej wątrobę. Musisz przezyć.

Nie zarejestrowany
29-12-09, 15:36
Ja tez od5 mcy ma ta dolegliwosc probuje wszystkiego licze na aloes i cytryne bo zycie traci sens

Nie zarejestrowany
03-01-10, 12:52
w wakacje 2009 pojawiło się u mnie coś podobnego. Czerwone plamy pod biustem( CZĘSTO SIĘ OPALAŁAM),swędzenie było możliwe do wytrzymania. We wrześniu pojawiło się na dekolcie i pod pachami. Nie wiedziłam co to, myślałam,że to deo pod pachy- nivea uczula, odstawiłam go. smarowałam maścią z antybiotykiem-tribiotic i propolisem-zeszło. Przed świętami, znowu dostałam to ,coś", swędziało, przestało zostawiając czerwoną plamę na dekolcie ze zgrubieniami, smaruję żelem FENOSTIL- nie swędzi. Piję rozpuszczalne wapno z kwercetyną i rozpuszczalne witaminy z histaminą i aloesem. mÓJ PIĘKNY DEKOLT JEST ZESZPECONY. Krostki mam też po bokach brzucha. Straszne rzeczy piszecie tu o tej pokrzywce.

Nie zarejestrowany
06-01-10, 19:33
swedzi mnei bez ustaninie
zadne leki nei pomagaja do straszne mam to w szedzie i swendzi ;(
;()

Nie zarejestrowany
15-01-10, 21:14
Jestem alergikiem od 5-lat ale takie coś dopadło mnie po raz piierwszy i to tylko mam na twarzy (masakra) czerwone placki swędzą jak diabli,co ja już nie próbowałam i nic nie pomaga....

Nie zarejestrowany
22-01-10, 16:36
Witajcie. Mam już pokrzywkę od 4 lat. Odwiedziłam już parunastu lekarzy i raz zaliczyłam szpital. Niestety porażka - dosłownie nic. Jestem na lekach, obecnie stosuję dziennnie Xyzal-na szczęście pomaga-normalnie funkcjonuję, ale stawiam ciągle zasadnicze pytanie co dalej?? U mnie objawia się to najpierw świądem, a potem wyskakują bąble na całym ciele. Proszę o pomoc...

Nie zarejestrowany
25-01-10, 11:18
Witam
Miałam pokrzywkę kilka lat temu. Odczulałam się biorezonansem, ale nie na pokrzywkę tylko na inne objawy alergii (straszny katar przez pół roku, swędzenie w gardle, łzawienie) przy okazji przeszła też pokrzywka. Na poczatku mnie śmieszyło to odczulanie (testy komputerowe, potem dwie kule w rękach i jakieś kable) ale kiedy mi zaczęło pomagać to już mnie nie śmieszyło. Zaznaczam, że wczesniej chodzilam po lekarzach, testach itp. nic nie pomagało. Teraz moja 2-letnia córka własnie dostała pokrzywki i zastanawiam się czy ktoś z Was się orientuje czy takie małe dziecko może pić tą miksturę z aloesu albo odzulać się biorezonansem?
Pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
06-02-10, 16:28
ja przeszlam to wszystko co wy i zaden lekarz mi nie pomogl. Zaczelam stosowa prepat PADMA BASIC oraz pije duzo wody, ograniczam nabial.Probujcie medycyny wschodniej bo lekarze w naszych uczuleniach nie widza choroby- moja pani dermatolog poradzila abym przestala o Tym myslec i porzadnie sie wyspala.POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
09-02-10, 11:20
Witajcie! Od trzech lat mam przewlekłą pokrzywkę, puchnie mi krtań, język, oczy. Co kilka miesięcy ląduje w szpitalu. Kroplówki, zastrzyki... Nie pomaga mi nic:-( Jest jeden lek, który zażywany codziennie, pomaga mi przetrwac. Telfast 180. Spróbujcie. Zażywam go od półtora roku i mam o wiele mniej ataków. Pomaga również na katar i swędzące dłonie. Jedynym mankamentem jest to, że nie mozna go stosować w czasie ciąży. No właśnie. Jestem w piątym tygodniu i zobaczymy jakie leki zaleci mi mój lekarz...

Nie zarejestrowany
14-02-10, 16:52
mam ten sam problem pomaga mi krem na recepte jest tani o nazwie mecortolon n 10 g jest w moim przypadku bardzo skuteczny

Nie zarejestrowany
14-02-10, 19:22
Witajcie, ja niedawno miałam wysypkę na twarzy i strasznie swędziały mnie te bąble i piekły, tak że nie mogłam spać...w końcu kupiłam sobie żel Fenistil, jest to lek przeciwhistaminowy o miejscowym działaniu przeciwświądowym i przeciwuczuleniowym...i muszę powiedzieć, że strasznie jestem z niego zadowolona, od razu jak posmarowałam przyniósł mi ulge, dwa dni i wysypka znikła. Dopiero on mi pomógł, bo używałam wszystkiego co było pod ręką, mecortolon,termentiol, maści witaminowe i nie pomagało. Polecam go wszystkim!

Nie zarejestrowany
18-02-10, 10:38
to jeest nie do wytrzymania.............................

Nie zarejestrowany
18-02-10, 22:31
Zachorowalam w styczniu i oszlam do szpitala na 3 tyg,,wzielam 18 zastrzykow i 12 dni sterydow dozylnie.Obecnie jestem 4 dzien w domu i wygladam tragicznie wrocila na nowo jestem zalaman starasznie i nie wiem co mam robic ,boli i piecze na nowo i mam dosc juz tego poprostu nie wytrzymuje.Nie wiem czy mam zmienic szpital ? czy do prywatnej kliniki jechac nie wiem co mam zrobic aby to ustapilo.

Nie zarejestrowany
21-02-10, 16:57
witam, rowniez borykam sie z problemem pokrzywki obeacnie od 2mc, ale wczesniej mialam to samo poltory roku!!! 2 razy lezalam w szpitalu i odradzam szpital w rzeszowie tam tylko podawali mi kroplowki co bylo zabijaniem objawow!! pozniej wyladowalam w szpitalu w krakowie i tam wysmiali szpital w rzeszowie ze tylko chcial sie mnie pozbyc! w krakowie podawali mi encorton i inne jakies sterydy i mialam spokoj z pokrzywka przez 2 lata!! szczerze polecam konsultacje w tym szpitalu jest tam poradnia alergologiczna! sama musze sie tam udac znowu zeby sie tego pozbyc! nie dajcie sie zbywac to sie da wyleczyc! a dopoki nie pojdziecie do dobrego lekarza polecam zeazywac zyrtec na recepte ale lekarz rodzinny przepisze:) jak Ktos chce rady lub nr tel do spzitala do krakowa prosze dzwonic do mnie dop nr tel 501480187 odpowiem na pytania bo wiec jakie to swinstwo jest uciazliwe!! badzcie dzielnni! pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-02-10, 14:04
Moja walka z pokrzywką trwa od listopada zaczęło sie może to zbieg okoliczności ja kupiłam sobie nowy podkład do twarzy wokół całej twarzy miałam cholerne bąble poszłam na pogotowie dostałam maść i wapno do picia ale wysypka nie schodziła dermatolpg dał Xzyzal objawy nieco ustapiły ale nie na długo pojechałam do alergologa i chciałam aby zrobił mi testy powiedział ze na pokrzywke testów się nie robi bo nie wyjda dał mi balsam do ciała i tabletki na odrobaczenie których oczywiście nie wziełam choruje od roku na nerwice lękową strasznie boje sie brac jakichkolwiek leków w koncu przestałam brać wszystko a pokrzywka była coraz mniejsza ograniczyła dietę nie jem owoców warzyw czekolady żadnych słodyczy nie piję soków owocowych kawy nie jem drobiu i było lepiej do wczoraj . Dostałam takiej wysypki i nie wiadomo od czego pojechała do lekarza pierwszego kontakyu który dał mie tellfax i zastrzyk - przeszło rano nic nie miałam a teraz znów sięzaczyna pomóżcie

Nie zarejestrowany
03-03-10, 13:39
od 4-rech dni mam pryszcze na całym ciele swędzi jak fix i dzisiaj poszłam do alergologa i zrobili mi badania krwi ob na pasorzyty na uczulenia pokarmowe wziewne i jakies tam pani doktor powiedziała ze musi znac prawdopodobną przyczyne powstania zanim zacznie leczyć a wywiad przeprowadziła ze mną jak psycholog bo stres i nerwice bardzo często są powodem pokszywki kazała kąpać się w ciepłej -letniej wodzie jak naj mniej stresu dała łagodne leki uspokajające i jestem 4 godz po wizycie wzielam zyrtek wapno i waleriankę i nie swędzi cała jestem zsypana wygłądam jak pryszcz ale jestem dobrej mysli jutro wyniki odbiore to napisze jakie konkretnie miałam badania pozdrawiam i pamiętajcie spokojnie -luzik nie swędzi

Nie zarejestrowany
10-03-10, 17:51
ja walcze z tym od 3 miesiecy i powiem szczeze ze mam dosc najpierw pojawiaja sie czerwone plamki a potem zaczyna swendziec i robia sie bable bylam u lekaza i pszepisal mi krem DAKTACOR. niewiem corobic bo mam tego coras wiecej i na szyina rekach na nogach i stopach boze pomuszcie pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-03-10, 14:38
Witam .. mam podobny problem .. pojawilo mi sie to po umyciu glowy jakims szamponem z zestawu ... na poczatku wychodzily mi malutkie bombelki .. swedzialy ale dalo sie wytrzymac .. na drugi dzien jak pojechalem do szkoly i wyszedlem z autobusu to na calym ciele zaczely mi wyskakiwac takie bombelki i laczyly sie w calosc tworzac takie opuchniete platy.. mialem to wszedzie .. na recach przedramionach twarzy .. poszedlem do lekarza to dostalem zastrzyk,kroplowke i tabletki .. niby pomaga bo teraz nie wyskakuja mi bomble tylko czerwone kropki i nie swedza ... ale gdy jestem dluzej na dworzu to cialo zaczyna robic sie czerwone i wyskakuja bomble ... troche to upierdliwe .. dostalem takze kierowanie do szpitala wrazie pogorszenia sie z ktorego chyba skorzystam bo samo to mi chyba nie przejdzie ... :((((((

Nie zarejestrowany
10-04-10, 14:14
Hej, może to dziwnie zabrzmi, ale mnie pomógł żel pod prysznic Nivea for Man Cool Kick. Nie wiem czy to któryś ze składników czy co, ale po myciu się codziennie przez ok. tygodnia pokrzywka praktycznie ustąpiła. A bąble wyskakiwały mi bardzo często, głównie w sytuacjach stresowych, nie z powodu produktów żywnościowych czy alergenów (robiłem sobie dużo testów alergicznych i nic). Teraz jestem na 100% pewny że to ten żel tak działa, bo nie używałem go przez jakieś pół roku i pokrzywka zaczęła wracać, teraz znowu go zacząłem używać i znowu poprawa. Także jeżeli probowaliście wszystkiego, co wam szkodzi, może wam też pomoże, a ulga dla mnie jest niesamowita.

Nie zarejestrowany
13-04-10, 12:58
jestem przerażona tym co piszecie choruje od 3 tygodni jestem w bąblach i okropnym swędzeniu calego ciała nie znikaja mi odżuciłam wiele z jadłospisu jestem osoba bardzo szczupła nie jedząc to co lubiałam chudne "w oczach" mimo to wierze że wyzdrowieje....

Nie zarejestrowany
19-04-10, 14:23
ee mam problem, poniewaz mam ta pokrzywke, jest to ciezka choroba, ciagly swad i drapanie do krwi. mam pytanie CZY TO JEST ZARAZLIWE???? mieszkam ze wspullokatorem kturego tez zaczelo to atakowac na nogach jak mnie, tylko ze ja mam to owiele dluzej niz on, ruwniez mam dziewczyne ktura tez zaczyna muwic ze musi sie zbadac bo cos dziwnego sie dzieje, ale zabardzo niechce mi powiedziec co i o co kaman. oczywiscie wie ze mam taki problem i jesli to jest zarazliwe to sie chyba zajjjjjjbie. dosc ze cierpie na tak powalona i uciazliwa chorobe to jeszcze moge zarazic najblizsze osoby wokul mnie i osobe ktura kocham. moje pytanie brzmi czy to jest mozliwe zeby to byla moja wina ?? :/

Nie zarejestrowany
19-04-10, 16:42
zazywajcie fenistil tez to miałam

Nie zarejestrowany
20-04-10, 16:05
Też mam takie 'bąble' w okresie wiosny, zwykle jak zaczynają mi się pojawiać i swędzieć zażywam lek 'ZYRTEC' + do picia wapno, jest to sprawdzony sposób na mnie i ważne że pomaga,. Zyrtec powoduje nieczęsto senność ale jest to sprawdzony przeze mnie i wiem że na mnie działa, dodatkowo mogą pomóc specjalne 'tłuste' kremy, jednak ich używam w ostateczności, gdy wysypka jest gęsta i obwita, pozdro i powrótu do zdrowia alergicy

Nie zarejestrowany
20-04-10, 16:12
a i zapomniałem dodać żeby za wszelką cenę się nie drapać bo to pogarsza sytuację!!! wiem że swędzi jak cholera, czasem nie da się spać przez to i aż ma się dreszcze jednak nie drapcie, dodatkowo powiem że owa 'pokrzywka' u mnie występuje gdy opalę się tzn właśnie w okresie wiosennym, możliwe że coś akurat wtedy kwitnie, wiem że żaden lekarz nie wiedział co to jest jednak leki przeciwalergiczne pomagają bo to jest alergia skórna

Nie zarejestrowany
21-04-10, 16:53
polecam miksture oczyszczajaca SŁONECKIEGO-I zmiane sposobu odzywiania,eliminacje cukru i przetworzonej zywnosci,duzo sokow z marchwi i burakow ale surowych i z dodatkiem dobrej jakosciowo wody.na efekty trzeba czekac,niestety.ale warto bo to dla zdrowia w koncu.

Nie zarejestrowany
22-04-10, 16:05
Pierwszy raz dopadło mnie kilkanaście lat temu na wakacjach we Włoszech. Tam lekarz nie bawił się, dał mi BETAMETAZOL i po 2 dniach przeszło. U nas nikt nie chce tego przepisać, leki które wymieniacie nie skutkują, a pokrzywka pojawia się coraz częściej. Może jakieś cudone ziółka? Napiszcie do mnie :wulkan2@op.pl

Nie zarejestrowany
22-04-10, 19:52
okolo 3 lat temu dostalam bomble na calym ciele, wszystko mialam spuchniete, cale cialo mnie swedzialo. wyladowalam w szpitalu dostalam tam zastrzyk i kroplowke co mi pomoglo. wszystkie objawy przeszly. lekarz powiedzial ze przyczyna pokrzywki byl skladnik leku ktory dzien wczesniej przyjelam. nie poszlam na jakies dodatkowe badania bo pokrzywka nie wracala az do teraz . ostatnio znow mi wyskoczyla a tym razem przyczyna jest zimno co utrudnia troche zycie bo nie moge caly czas siedziec w cieplym domu. poszlam do lekarza i dostalam xyzal minal tydzien i jak na razie nie widze poprawy jednak ten lek mam przyjmowac przez miesiac wiec moze jeszcze zadziala bynajmniej mam taka nadzieje poniewaz to jest bardzo nieprzyjemna i uciazliwa choroba

Nie zarejestrowany
12-05-10, 12:39
ja mam pokrzywkę od 3 miesięcy :( i żaden lekarz nie jest w stanie znaleźć przyczyny faszerują mnie lekami które wogole nie pomagają a ja dostaje juz nerwicy co to za lekarze którzy leczy nie umieją .... jest tyle osób z ta pokrzywka ze powinni się tym bardziej zainteresować!!!!!a nie dać byle co i z głowy maja pacjenta, za to farmaceuci sie ciesza bo zarabiaja
!!!!!! masakra szkoda słow

Nie zarejestrowany
14-05-10, 16:24
ja dostalem pokrzywki po zaszczepieniu szczepionka przeciw grypie przeszlo po trzech miesiacach

Nie zarejestrowany
14-05-10, 18:16
Mam uczulenie na farbę do włosów-o czym nie miałam pojęcia.Farbowałam włosy jak zawsze i dostałam swędzącej wysypki na całym ciele .Po dwóch dniach spuchły mi uszy i zrobiła się na nich jedna wielka rana z lejącą się ropą.Musiałam na uszy przyklejać chusteczki higieniczne bo leciało mi to świństwo po twarzy.Dostawałam przez 2 miesiące zastrzyki ,tabletki i milion specyfików do smarowania.Przeszło,ale wraca punktowo,a najbardziej na szyi i dłoniach.W tej chwili biorę codziennie jedną tabletkę rano,, Loratadin retiopharm 10 mg,, kupuję te tabletki w Norwegii no bo tu mieszkam ,ale widziałam w internecie www.docsimon.pl to samo biało-niebieskie opakowanie i kosztuje około 9 zł.Nie wiem czy jest w aptece.Poszłam kiedyś do apteki w Polsce z tym opakowaniem to Pani dawała mi Zyrtec,a dla mnie to nie jest to samo.Więc ja biorę 1 tabletkę dziennie i do smarowania używam Hydrokortyzon na noc.Na dzień Pani w aptece poleciła mi- Toleriane La Roche-Posay,,taką nazwę wpiszcie sobie w internecie.,,biała tubka z niebieskim kwadracikiem,,.Zawiera masło Karite, glicerynę, wodę termalną i skwalen.To jest rewelacja.Znikają te diabelne bąbelki,oraz czerwone place i co ważne przestaje swędzieć.Jest to drogi zakup bo około 50 zł,ale jak policzę ile zapłaciłam za te wszystkie specyfiki to 50 zł jest warto.A no i jest wydajny,bo normalnie do używania maści na alergię trzeba używać tłustych kremów,a to jest pełen zestaw w jednej tubce.No i jeszcze robię napar z liści zielonej herbaty i okładam ciało -mocze waciki ,a na duże powierzchnie skóry leję wywar na watę i okładam ciało,no i tak sobie leżę aż mi się zimno zrobi-około 20 minut..Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Nie zarejestrowany
15-05-10, 22:50
Ja też miałam pokrzywkę,ale jakoś się wyleczyłam.Też miałam strupy.Poszłam do lekarza rodzinnego i przepisała Mi alertec i 2 kremy,żeby wyleczyć rany na karku.Dzięki bogu.Pozdrawiam gorąco wszystkich chorych na pokrzywkę!!!

Nie zarejestrowany
16-05-10, 23:42
witam ! ja mam pokrzywke juz 2 miesiace !! próbowałam róznych leków nic nie pomaga !! jedynie encorton pomogl na 2 tygodnie a potem po jego odstawieniu to samo :(:( cos okropnego !

Nie zarejestrowany
17-05-10, 21:40
ja ja mam od ponad 2 miesięcy wybralam juz ponad 20 zastrzyków phenazoliny i 6 zastrzyków dexavenu i dopa mam ja cay czas:(((

Nie zarejestrowany
17-05-10, 21:41
a i zapomnialam dodać ,że codziennie biore aerius

Nie zarejestrowany
23-05-10, 20:25
RATUnku!!!

niech ktos wymysli na nia lek!!!blagam!!!!

jestem zalamana!pokrzywka zyje swoim zyciem bez wzgledu na czas miejsce,czy bralam leki czy nie bralam...

oszpeca mnie totalnie:-((
pomozcie!!!!

Nie zarejestrowany
28-05-10, 09:39
Witajcie!u mnie pokrzywka wystąpiła nagle...dermatolog nie pomógł, ostre dyzuru tylko doraźnie brałam Encorton(chudłam), Telfast(nic nie dawał), Xyzal (nic)biore teraz Alermed i pomaga , ale musze brac codziennie, bo codziennie mnie wysypuje...az w końcu jak wylądowalam w szpitalu to zbadali mnie bardzo dokładnie i okazało sie , ze mam bardzo silna nadczynnosć tarczycy i stad ta nieustepująca wysypka...obecnie lecze sie od 3 m-cy, pokrzywka jest nadal ale o wiele mniejesza, jest bo nadczynność nadal jest!!!zabdajcie sobie Tsh...u mnie stwierdził lekarz , ze jak nadczynnośc sie unormuje to i pokrzywka,..pozdrawiam!!!

Nie zarejestrowany
31-05-10, 14:43
...najgorsze, ze nie każdy wie, co to pokrzywka...a wygląda paskudnie, jak pójść na basen, czy ubrać cos co odsłąnia nogi, ręce....przeciez ktoś moze pomyślec , ze mam jakiegoś syfa i zarażam....a tłumaczyc każdemu, co mi dolega jest juz dla mnie uciązliwe...najgorzej jak mam opuchnięta twarz, jest taka zdeformowana i takie zgrubienia widać...dobrze,ze nie sine, bo ktos mógłby oskarżyc mojego męża o znęcanie się ;-( wiem, co to pokrzywka, bo męcze sie z nia juz tyle m-cy i współczuję tym co ja mają...

Nie zarejestrowany
03-06-10, 12:44
Też mam taką pokrzywkę mam ją na nogach i na rękach i powoli robi mi się na twarzy.jaki lek mam sporzyć a i mam 11 lat.

Nie zarejestrowany
04-06-10, 15:03
paula-musisz iść do dermatologa, trzeba znaleźć przyczynę...u mnie to podłoże nadczynności tarczycy a nie alergii....u ciebie moze byc zupełnie co innego...ja biore Alermed (na recepte 20 tabl. 5 zł) one mi pomagaja, a brałam wiele innych (telfast180, Encorton-sterydy, Xyzal, Zyrtek...) pomijam wizyty na pogotowiu i zaszczyki odczulające...i nic...pomaga, Alermed pomaga oczywiście na jakiś czas, najgorzej jest jak rano wstanę....masakra, potwór...

Nie zarejestrowany
05-06-10, 22:10
Hat make rsh loren after table

Nie zarejestrowany
08-06-10, 11:46
Cześć:) mam 17 lat i jakieś 6 miesięcy temu zaczęła robić mi się ta pokrzywka . początkowo gdy się przygrzałem np. jak pogoniłem na wf albo stałem gdzieś w ucisku lub na słońcu robiłem się czerwony po szyj klatce piersiowej i na rekach i strasznie mnie to piekło i swędziało. Byłem u dermatologa i przepisał mi lekarstwa rożne i po tych lekarstwach zamiast czerwonego zaczęły mi się robić takie bąble i bardziej mnie swędziało zażywałem te lekarstwa 2 miesiące i nic nie dały gdy przestałem je zażywać z powrotem robiło mi się takie czerwone a nie bąble. Poszedłem na testy zrobiłem wiele rożnych testów pokarmowe wyziewne itp. Nic nie wykazały. Pomysłami ze lekarze nie maja pojęcia jak to leczyć wiec sam szukałem po Internecie od czego się to robi znalazłem sposób. Odłożyłem wszystkie lekarstwa i zacząłem biegać początków na bieżni na siłowni zawsze ze sobą Bralem mokry zimny ręcznik żeby przyłożyć gdy mnie zacznie piec na ciało po 1 dniu biegania Malo pomogło po 2 dniu zauważyłem ze już mniej się robi. Po 3 dni już prawie nic nie wyskoczyło, 3dnia po bieganiu poszedłem z kolegami pograć w piłkę było na dworze jakie 30stopni myślałem ze się zrobię cały czerwony i zadrapie na śmierć ale nic mi nie wyskoczyło nic kompletnie nic. Chciałem sprawdzić czy to na pewno bieganie mi pomogło wiec przestałem biegać przez tydzień i znowu mi się robiło to czerwone i piekło wiec z powrotem zacząłem biegać i teraz już nic mi nie wyskakuje i mogę chodzić na spacery w gorące dni grac w piłkę wszystko co chce. Jak chcecie cos się poradzić napiście na GG:24066404 na pewno odpisze jak będę. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-06-10, 12:15
Ja z pokrzywką męcze się juz kilka lat :/ chodziłam z tym do dermatologa, kremy nic nie pomagały a tabletki typu alertek ba krótko. stwierdzilam ze to uczulenie i poszlam do alergologa, zrobiono mi testy i okazalo sie ze to alergia pokarmowa, mnustwo produktow mnie uczula, wiec musze ich unikac, zeby nie miec tej pokrzywki, a pojawia sie ona wszedzie, nogi(najwiecej), czasem dlonie, brzuch, czasami twarz...zaczyna swedziiec, jak podrapie, natychmiast pojawiaja sie bąble i miejsce jest spuchnięte.. wyglada to okropnie.. pozdrawiam wszystkich alergikow----> mamy przekichane;/ ps. czy ktos to wyleczył??

Nie zarejestrowany
12-06-10, 12:12
Mam pokrzywkę od półtora roku. Nic nie pomaga, szpital, leki, maści. Z internetu mam przepis na nalewkę: Do nie przezroczystego kubka nalewamy 10ml. oleju (może być-kukurydziany-z pestek winogrona-albo z oliwy z oliwek tylko takie naprawdę dobrego gatunku tłoczone na zimno. 10ml. soku z aloesu rozcieńczonego z wodą 1:1 to dlatego, że w pierwszej chwili aloes działa bardzo silnie na organizm, a później się uodparniamy 10ml soku z cytryny wszystko wlać do kubka nie mieszać!!!! i pozostawić w ciepłym miejscu. Rano wypić przed śniadaniem ok.1/2 godz." Dziś po raz pierwszy to zastosowałam i zobaczę jak zadziała, oczywiście nie od razu ale mam nadzieję.

Nie zarejestrowany
14-06-10, 23:22
mam 14 lat i choruje na porzywke od 5 roku zycia . pojawia sie wiosna ilatem. mam alergie na wszelkie kwitnace rosliny:zboza drzewa trawy ...pojawia sie i znika zajmuje dlonie rece nogi plecy!! jest koszmarna. babelki rozchodza sie i nawarstwiaja. ludzie patrza na mnie z politowaniem!! rodzice probowali roznych sposobow leczenia mnie niestety bez wiekszych rezultatow. teraz dreczy mnie juz od tygodnia swedzi i wygladam jak tredowata!!

Nie zarejestrowany
16-06-10, 01:39
od dwoch dni swedza mnie rece i nogi szczegolnie wieczorem. okropiejstwo. mam nadzieje ze szybko przejdzie :/

Nie zarejestrowany
16-06-10, 18:37
16:56:40
siema jakies pare miesięcy temu wyskoczyla mi ( chyba pokrzywka ) tak stwierdzil lekarz rodzinny... Przepisal mi Elocom ... Pomogło na jakis czas ale gdy przestalem go używać znów bąbelki wyskoczyły... Nie wiem co mam robic pojawilo mi się jak dotychczas na : udach,rękach no i w okolicach podpachy gdzies tak. Proszę pomóż nie wiem co mam robic jestem zapisany do alryngologa ale nie wiem czy pomozę . Jesli masz jakis sposob prosze napisz . Mam 13 lat . Czekam na odpowieDź :) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-06-10, 00:18
hi ja mam pokrzywkę od 20 lat dostalam ja jako dziecko w upalny dzien a jest to pokrzywka na zimno dziwne nie? na poczatku było ciężko musialam brac leki codziennie unikac zimna co u nas w polsce jest raczej nie realne bo dla mnie zimny to byl juz pot w upalny dzien , żadnych lodów bo mi gardło puchło , a o kąpieli w morzu mogłam tylko pomarzyc .Brałam różne leki ale zostalam przy zyrtecu. Po latach pokrzywka osłabła do tego stopnia ze tabletkę biore tylko gdy zaczyna mnie swędzieć skóra czyli raz na pare dni.Sielanka nie mogła trwać dlugo dostalam nowej pokrzywki nie wiem jeszcze na co bo mam ja od 3 dni a juz dala mi niezle w kosc, codzienne zastrzyki pomagaja na pare godzin bo na wieczór znowu wyskakuje to g....podejrzewam ze od jedzenia ale co jesc ?

Nie zarejestrowany
04-07-10, 01:47
Piszę, żeby uspokoić tych, których dopadła pokrzywka i pierwsze co zrobili jeszcze przed wyjściem do lekarza, to sprawdzili fora internetowe. Ja tak zrobiłam i się załamałam. A fakty są takie, że pokrzywka utrzymywała się przez 3 dni i tyle. Lekarz przepisał zyrtec, hydrokortyzol. Teraz ani śladu. Także nie zawsze pokrzywka oznacza problem na całe życie albo ratunek we wschodnich metodach leczenia. Spokojnie :) (przydałoby się więcej takich pozytywnych wpisów) pozddrawiam jednak wszystkich tych, którzy zmagają się z pokrzywką od x-czasu... Współczuję.

Nie zarejestrowany
04-07-10, 09:35
Witam, od 2 tygodni mam takie niepokojące zjawisko , u lekarza byłem dopiero pierwszy raz ,przepisał mi telfast i skierowanie do dermatologa . Oczywiście nie stwierdził stanowczo co to jest , a dzieje się coś takiego że
najpierw mała czerwona plamka (ok 0,5-1 cm) a rano plama wielkości nawet 15 cm , oczywiście bardzo swędzi . Parę dni temu nie wytrzymałem i próbowałem zapomnieć o tym przy pomocy alkoholu - ale stanowczo odradzam ,myślę że nie polepszyłem sytuacji. Oczywiście tak jak większość na forum nigdy nie byłem na nic uczulony ( ale to tak się ładnie mówi ,gdyby w badaniach okresowych był test alergiczny , to wtedy mógłbym tak napisać ).Myślę że z wszystkich przeczytanych tu na forum komentarzy ,parę przepisów się pokrywa i chyba spróbuję tego aloesu z olejem i cytryną .

Nie zarejestrowany
06-07-10, 20:11
witam! z pokrzywką walczę już prawie miesiąc, pojawiła się nagle. Jak się kładłam wieczorem spać nie było nic, a po przebudzeniu na drugi dzień miałam cały brzuch obsypany z kolejnymi dniami przybywało na rękach, nogach, dekolcie ostatnio na pośladkach. Swędzenie jest nie do wytrzymania. Brałam już chyba wszystkie leki poczynając od zastrzyków Dexaven, Encortonu, Hydroxyzyny po Fexofast i ostatnio Xyzal, Przepisano mi także maści do zrobienia balsmy pudrowe,środki do kąpieli itp...nic nie pomaga. Mój lekarz rodzinny twierdzi ze nie podejmie się podania takiej dawki sterydów która mogłaby temu zaradzić. A lekarz dermatolog mówi ze może być wiele przyczyn i i przepisuje kolejne leki... Już nie daje rady... POMOCY!!!!

Nie zarejestrowany
07-07-10, 15:41
te swedzonce plamy to bajka ,ale mi puchnie iglowa i co poradzicie na to

Nie zarejestrowany
07-07-10, 15:52
zezarlem juz pol apeki wypilem tone wapna i co 2 miesiace powraca i puchnie cala glowa lacznie z twarza

Nie zarejestrowany
07-07-10, 19:02
Witam wszystkich . Ja dostałam pokrzywke 7lat temu wtedy wówczas miałam 15lat . Wstydziłan się tego okropnie . Dostałam ją po szczepionce a byłam wtedy chora a pomimo tego szczepili mnie . Myślałam że to przez nich się stało . . Ale widocznie jestem na coś uczulona . Chodziłam do lekarza rodzinnego dostawalam jakieś zastrzyki domięśniowo w pupe , i najczęściej brałam cet alergin i wapno . Czasami mi pomagał a czasami nie . Najczęściej to wychodziło mi na rękach brzuchu i nogach . Na twarzy byłam spuchnieta a oczy miałam tak spuchniete że nic nie widziałam . A usta miałam tak wielkie jak murzyn . Masakrycznie to wyglądało . Ludzie się na mnie dziwnie patrzęli jak na ufoluda . . Męczyłam się z tym ponad 3 lata . Wkurzyłam się i poszłam się pomodlić do kościoła do matki bożej . Modliłam się płakałam . Błagałan ją żeby mi pomogła . Następnego dnia nie wzięłam żadnej tabletki i nie wyszło mi już nic . Cieszyłam się że w końcu mi zniknęła . Wszyscy mówili że to był cud itd . Teraz znowu mi to wyszło :( 2miesiące temu :( nie wiem już co mam robić . Pewnie kara mnie spotkała bo nie chodzę czasami do kościoła i pewnie mnie matka boża ukarała za to :( robiłam różne testy alergiczne ale nic nie wykazało . . Jutro idę z tym do lekarza . W sobotę idę na wesele . Wyobrażacie to sobie jak będę wyglądać ? Mój narzeczony się mnie przestraszy :(

Nie zarejestrowany
08-07-10, 15:23
Byłam dzisiaj u lekarza i powiedziałam jej że mi to znowu wróciło i ona powiedziała że muszę dostać zastrzyk w pupe mocniejszy niż zwykle brałan . Spytałam się jej czy można to jakoś wyleczyć a ona tylko rozłożyła ręce i powiedziała że mi to zostanie do końca życia . Że nawet jeśli to zniknie na jakiś czas to i tak to powróci . Dostałam ten zastrzyk i zapisała mi xyzal i wapno za które razem zapłaciłam 38 zł ! Takich drogich jeszcze tabletek nie kupowałam . Masakra . . Powiedziała mi że to kuracja na 28 dni i potem jak skończą mi się tabletki to nie mam żadnych innych brać przez około 5dni i zobaczyć czy wyjdzie pokrzywka . Ja już tej lekarki nie rozumiem bo mówiła że mi to zostanie do końca życia a mówiła mi potem że może po tym zastrzyku i tych tabletkach mi to zniknie na zawsze . Teraz patrzę że mi to zniknęło . Mam nadzieję że już mi to nie wyjdzie . Jestem ciekawa jak to jutro będzie.w sobotę na wesele idę . Trochę się boję że będę opuchnięta . . Pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
11-07-10, 00:28
Ja mam wysypkę na twarzy...dokładnie w okolicach ust.Strasznie piecze i swędzi i okropnie wygląda...oczywiście nic nie pomaga. Tylko,że u mnie okazało się że mam nietolerancję glutenu. i teraz nawet po jednym ciastku mnie wysypuje.To jest okropne!!!

Nie zarejestrowany
12-07-10, 10:51
dzisiaj jest poniedzalek,od srody mam wyspke z bablami czytajac wasze posty po prostu s ie zalamalam!i

Nie zarejestrowany
13-07-10, 11:05
Od soboty mam znowu tą pokrzywke :( ten zastrzyk mi nie pomógł :( jestem załamana i mam doła :( na poprawinach miałam też . Masakra . Ale dzisiaj mam tego więcej . Duże bąble swędzące . . Nawet o plaży mogę sobie pomarzyć :( to jest okropne . Te tabletki nic nie pomagają . Już nie wiem co robić . Niech mi ktoś pomoże :( proszę was . . Bo się na maksa załamie i będzie już za późno :( nie da się tego wytrzymam bo tak to swędzi mocno . Nie wiem na co mogę być uczulona , ale podejrzewam że to może być od ciepła . . Już się nie mogę doczekać kiedy będzie 10 stopni u nas a nie prawie 40 . . Muszę siebie obserwować i patrzeć co może mnie uczulac . . A tak poza tym to tą pokrzywke będziemy mieli do końca życia . Musimy nauczyć się z tym żyć :( ja chce tylko mieć takie leki po których będę miała pewność że mi to zniknie . . Chociaż będę wiedziała że i tak to mi kiedyś wyjdzie :( współczuję też innym bo wiem jaka to jest męczarnia . . Tylko inni ludzie nas nie rozumieją bo tego sami nie doznali na swoim ciele . . Ale mogli by wiedzieć co to jest za uczucie :(

Nie zarejestrowany
15-07-10, 23:44
mam pytanie... Otóż.. gdy ukąsi mnie komar nie wyskakuje mi bąbel.. boje się ze może jestem chora.. proszę o pomoc:(

Nie zarejestrowany
19-07-10, 16:58
Witajcie. Też mam pokrzywkę, okropną, co dwa tygodnie na całym ciele.
Mnie przepisano Xyzal 2x1 (dzisiaj). Ale mam też od jakiegoś czasu aerozol Dexapolcort 2,28mg/g (5,28zł). POLECAM wszystkim!!! Bąble nie schodzą szybko, ale do ok 1/2 godz i ŚWIĄD ZNIKA CAŁKOWICIE.

Nie zarejestrowany
20-07-10, 12:19
Mi wychodzi co dziennie :( też mi lekarka zapisała xyzal i wapno tylko że ten xyzal mam brać jeden dziennie . I tak wychodzi mi pokrzywka i z dnia na dzień jest coraz gorzej . Wygląda to okropnie i bardzo to swędzi i piecze :( jak brałan jakiś czas temu jedną rano a jedną wieczorem to miałam tego bardzo mało . Ale ostatnio biorę cały czas jedną . Nie wiem już co mam robić . Cały czas się drapie . Jest to nie do wytrzymania :( może ktoś z was wie jaka jest metoda żeby to zniknęło na zawsze ? Proszę pomóżcie mi . . Już żadne leki mi nie pomagają :(

Nie zarejestrowany
21-07-10, 10:53
witam serdecznie,jestem załamana bo moja córeczka 3letnia dostała od poniedziałku pokrzywkę i jej nie schodzi :( dostała już 3 zastrzyki ale one pomagają tylko na jeden dzień.nie wiem co mam robić ręce mi opadają :(

Nie zarejestrowany
21-07-10, 18:59
Pokrzywka może zejść i wrócić po miesiącu, roku, nigdy. Wszystko zależy od alergenów, bo tak na prawdę jest to alergia. leczenie pokrzywki zyrtekiem, xyzalem, claritiną itp. nie leczy przyczyny tylko objawy. Dlatego po odstawieniu leku wszystko może wrócić.
Wiem, że nie jest to "efektowne", ale trzeba nauczyć się z tym żyć. Ja z tym walczę i żyję prawie całe życie.

Nie zarejestrowany
25-07-10, 04:00
Od roku mam problemy ze swoją skórą.Po kąpieli w wannie miłam czerwoną skórę,pokrytą drobnymi chrstami które zamieniały się w bąbelki,przy tym bardzo swędziało.Zamieniłam wanne na prysznic i znów historia się powtórzyła.Pomyślałam że mam uczulenie na gorącą wodę,ale w chłodniejsze dni kładę na stopy termofor po 5min.poczułam swędzenie,a moje stopy były czerwone i pokryte wysypką.Ostatnio trzymałam przez chwile nagrzaną rączkę patelni,ale musiałam odłożyć smażenie bo dłoń po wewnętrznej stronie tak mnie swędziała że nawet moczenie w zimnej wodzie nie pomaga.Co to może być? czy to objawy jakiejś choroby? nie byłam z tym u lekarz no bo co powiem,że mam uczulenie na ciepło?przecież takiego czegoś nie ma.proszę napiszcie co to może być?

Nie zarejestrowany
28-07-10, 17:52
Wydaje mi się że możesz też mieć pokrzywke bo mam czasami też tak jak ty . Że też miałam wrażenie że to od gorąca mi wychodzi albo od zimna . Ale nikt nie zna przyczyny jej powstawania co bardzo mnie denerwuje . . Też mam na dłoni i na stopach że aż chodzić nie mogę bo to boli . . Musisz iść z tym do lekarza bo może się mylę . Może masz coś innego . . Obys nie miała pokrzywki , bo nie życzę tego nawet najgorszemu wrogowi . .

Nie zarejestrowany
30-07-10, 19:59
Mam przewlekłą pokrzywkę od pięciu lat:( Gdy byłam w ciąży (niecałe 4 lata temu) pierwszy raz poszłam z tym do lekarza, który rozpoznał moją chorobę jako pokrzywkę. Stwierdził jednak że jest to pokrzywka przewlekła, która weszła mi w kości,i którą powinnam leczyć silnymi lekami, których dopóki jestem w ciąży nie może mi przepisać. Powiedział, żebym się zgłosiła po zakończeniu karmienia piersią. Nie będę reszty opisywać szczegółowo, bo jest tego dużo, ale później jeden lekarz stwierdził że jest to pokrzywka alergiczna, drugi-że mechaniczna. Okazuje się że wszyscy mają racje:), gdy czytałam na temat pokrzywki w necie wychodzi na to że mam chyba trzy rodzaje pokrzywki naraz. Mechaniczna- na pewno (np. jak zmywam podłogę to wyjdzie mi na kolanach, jak tłukę ziemniaki to wyjdzie na dłoni, gdy chodzę długo po mieście, puchną mi kostki lub kolana i strasznie boli mnie w stawach, te kolana robią się bardzo, bardzo duże i nie zawsze są na nich plamy czy bąble, ale okropnie bolą od wewnątrz). Alergiczna- myślę że może też jest bo czasem się tak po prostu nasila (jakby pod wpływem jakiegoś alergenu). Miałam robione testy ale nic nie wykazało, wydaje mi się że wyniki mogły nie być dobre bo dwa dni przed testami wzięłam tabletkę przeciwbólową na zęba. No i kolejna to fizykalna (na zimno- nie, ale na ciepło to na pewno. Tego lata to po prostu tragedia. na początku brałam jakieś zwykłe na alergie, nazwy nie pamiętam- z pszczółką na opakowaniu. Drugie to Telfexo- te brałam najdłużej. Przestałam brać gdyż miały mnie całkowicie wyleczyć po 4miesięcznej kuracji, a po 2 tygodniach miało mi przestać wychodzić do końca kuracji. Tabletki te brałam przez pół roku 3xdziennie i przez całe te pół roku i tak pokrzywka mi się objawiała (może nie tak jak bez brania leków, ale była). później dostałam jakieś sterydy. brałam je tylko raz (lekarz przepisał mi na spróbowanie). Nic mi nie pomagało. Lekarz powiedział, że powinnam pójść do szpitala na diagnostykę, bo on NIE DA RADY mi wyleczyć tej pokrzywki (jest za silna i nic na nią nie działa).
Ja wiem tylko tyle że mam jej serdecznie dosyć. Czasem nie mogę podnieść się z łóżka o własnych siłach. Nie mogę nosić obrączki czy pierścionków ponieważ już kilkakrotnie pokrzywka wyszła mi na palcach w nocy (nawet sobie nie wyobrażacie iloma sposobami próbowałam ściągnąć opuchliznę choć troszeczkę i ile musiałam bólu przejść żeby zdjąć te obrączki). Gdy wejdzie mi w kolana mąż musi mi pomagać podnosić się z pozycji siedzącej ( z krzesła, czy nawet z sedesu). Mam dopiero 24 lata ale coraz częściej czuje jakbym miała 60 (fizycznie). Brak mi słów jak mnie ona męczy i jak bardzo jej nienawidzę. Wiem że powinno się unikać tego co powoduje powstawanie pokrzywki, ale nie da się uniknąć gorącego lata, a tym bardziej nie da się nic nie robić w przypadku pokrzywki mechanicznej.
Cieszę się że chociaż tutaj ludzie rozumieją co czuję tak naprawdę.

Nie zarejestrowany
30-07-10, 20:09
skoro całe życie masz pokrzywkę to powinieneś o niej wiedzieć więcej, np to że są różne jej rodzaje. nie jest tak jak piszesz że "...spowodowana jest zawsze alergenem..." i że "...to jest alergia;;" Pokrzywka może być alergiczna, ale też mechaniczna której przyczyna powstawania nie jest do końca znana, no i fizykalna- reaguje na ciepło lub zimno. To nie jest alergia. Gdyby tak było wystarczyło by zwykłe odczulanie... pozdr

Nie zarejestrowany
30-07-10, 20:12
jak czytam twoje posty to normalnie nie mogę w to uwierzyć że jest osoba która dokładnie czuje to samo co ja:) też mam dosyć na maxa...

Nie zarejestrowany
30-07-10, 23:17
Rozumiem co czujecie . . Współczuję wszystkim . Z tym chyba nie da się żyć :( ja na przykład już jestem załamana . . No np od wczoraj aż tak nie . . Byłam u lekarza i powiedziałam jej że chce tym razem tabletki alermed które są na receptę . . Brałan je dwa razy tydzień temu u mojego narzeczonego bo nie miałam przy sobie swoich ktore wtedy brałam xyzal i nie pomagały mi w ogóle . A jak wzięłam alermed to nie miałam ani jednego bąbla . Więc lekarka mi je przypisała . Poszłam do apteki i ona powiedziała mi że one kosztują 1.95 i doznałam szoku . . Że takie tanie są . I pomagają mi . Wczoraj nic nie miałam ale dzisiaj tylko troszeczkę mam . . Tylko że zawsze mi puchną palce u rąk i na to nic nie pomaga . Miałam wczoraj założony pierścionek zareczynowy i nie wsadziłam go do połowy i go zdjąć nie mogłam . Myślałam że się popłacze bo to bardzo bolało :( w ogóle palce u rąk mnie bolą . Nie mogę ich zginąć bo to boli :( jak dobrze że jest takie forum w internecie gdzie można się wyżalic bo jak komuś opowiadam o tej pokrzywce z mojej rodziny to oni mówią żebym nie przesadzała :( wiecie co wam powiem ? Może spróbujcie kupować tabletki te tańsze bo może one rzeczywiście pomagają bardziej niż te droższe . Albo być może się mylę bo może to zależy od organizmu . . Ja już na to też nie mam siły . Mam nadzieję że mi to nie będzie wychodzić bo się wtedy wkurze . Nawet zastrzyki mi nie pomagają ale te tabletki tak . Dziwne prawda ? Zobaczymy na jak długo mi pomogą .

Nie zarejestrowany
30-07-10, 23:17
Rozumiem co czujecie . . Współczuję wszystkim . Z tym chyba nie da się żyć :( ja na przykład już jestem załamana . . No np od wczoraj aż tak nie . . Byłam u lekarza i powiedziałam jej że chce tym razem tabletki alermed które są na receptę . . Brałan je dwa razy tydzień temu u mojego narzeczonego bo nie miałam przy sobie swoich ktore wtedy brałam xyzal i nie pomagały mi w ogóle . A jak wzięłam alermed to nie miałam ani jednego bąbla . Więc lekarka mi je przypisała . Poszłam do apteki i ona powiedziała mi że one kosztują 1.95 i doznałam szoku . . Że takie tanie są . I pomagają mi . Wczoraj nic nie miałam ale dzisiaj tylko troszeczkę mam . . Tylko że zawsze mi puchną palce u rąk i na to nic nie pomaga . Miałam wczoraj założony pierścionek zareczynowy i nie wsadziłam go do połowy i go zdjąć nie mogłam . Myślałam że się popłacze bo to bardzo bolało :( w ogóle palce u rąk mnie bolą . Nie mogę ich zginąć bo to boli :( jak dobrze że jest takie forum w internecie gdzie można się wyżalic bo jak komuś opowiadam o tej pokrzywce z mojej rodziny to oni mówią żebym nie przesadzała :( wiecie co wam powiem ? Może spróbujcie kupować tabletki te tańsze bo może one rzeczywiście pomagają bardziej niż te droższe . Albo być może się mylę bo może to zależy od organizmu . . Ja już na to też nie mam siły . Mam nadzieję że mi to nie będzie wychodzić bo się wtedy wkurze . Nawet zastrzyki mi nie pomagają ale te tabletki tak . Dziwne prawda ? Zobaczymy na jak długo mi pomogą .

Nie zarejestrowany
31-07-10, 13:19
W moim poście nigdzie nie ma wykładu na temat pokrzywki, bo każdy z nas dużo o niej wie. Więc nie wiem skąd wniosek o mojej małej wiedzy. Mam ją zdecydowanie dłużej niż Ty, co nie znaczy, że jestem alfą i omegą pokrzywkową ;)
Wiem, że są rózne rodzaje pokrzywek, bo je posiadam, reaguję na upał, na zjedzenie czegoś zakazanego czy na kontakt z niklowym guzikiem/pierścionkiem/kluczem.
Odczulanie nie jest skuteczne ani na alergię, ani na pokrzywkę w 100% ponieważ alergeny mogą się np. połączyc.
Pokrzywka jest efektem reakcji alergicznej, takim samym jak wysypka czy łuszczenie się skóry bądź inne przebarwienia. Według mnie trzeba unikać tego co na nas źle działa, z tym da się żyć tylko trzeba się tego nauczyc.

Nie zarejestrowany
01-08-10, 23:48
Od wczoraj nie mam pokrzywki no ale biorę 2tabletki dziennie tego alermedu . Weźcie może spróbujcie bo może one rzeczywiście są skuteczniejsze od tych droższych . Ja się cieszę że nie muszę za dużo wydawać na tabletki . Nawet nie wiecie jak ja się cieszę . Na miesiąc to około mi wyjdzie tylko 6 zł . . Beka . . Dzisiaj miałam tylko 3 bąbelki małe na ręce ale nawet nie swedziały ale jak wzięłam tabletkę to 15 minut później już tego nie miałam . Jutro idę do lekarza żeby mi zapisała jeszcze 2opakowania . Życzę wam też żeby wam już nie wychodziła ta nieszczęsna pokrzywka . Oby mi te tabletki służyły jak najdłużej he he . Mam nadzieję że u was też takie tanie są . Bo ja z wejherowa jestem . . Ale wydaje mi się że apteka jest apteka . Powodzenia !! :)

Nie zarejestrowany
02-08-10, 01:37
witam ciebie:)
jakaś krzywa akcja wyszła z tymi naszymi postami;) ja widziałam tylko ten na ktorym piszesz że jest to alergia, czy jakos tak... tak czy inaczej wszyscy (MY) się z tym męczymy. dobrze gadasz że trzeba nauczyć się z tym żyć, ale czasem ciężko dać sobie rade. współczuje ci czasu trwania twojej pani P;), ale uwierz że ja po 5 latach też mam jej dość. fajnie że wiesz chociaż od czego ci wyskakuje bardziej (ten nikl np), ja wiem tylko że od gorąca, a już najbardziej dokucza mi mechaniczna pokrzywka, która nasila się praktycznie od wszystkiego (dzisiaj mam kolana jak 150kilogramowa kobieta-są naprawde duże))) i nawet nie chodziłam zbyt dużo). Czasem wystarczy że krzywo stanę nogą i po paru godzinach nie mogę chodzić bo tak mnie boli stopa. Dla mnie_ nie da się nauczyć z tym żyć-przynajmniej w moim przypadku:( pozdrawiam cię:))))

Nie zarejestrowany
02-08-10, 01:43
trzymam kciuki za twoją kurację:) mam nadzieję że będzie bardziej skuteczna niż moja;) tzn ma zadziałać stu procentowo:)))
fajnie też że niewiele cię to będzie kosztowało. ja płaciłam za tabletki prawie czterdzieści złotówek za opakowanie, a szły mi cztery opak na miesiąc... porażka straszna... pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
15-08-10, 00:21
mam 18 lat a pokrzywka pojawiła się dwa lata temu byłam zrobić badania czy jestem na coś uczulona nic nie wykazało robiłam na pasożyty tarczyce wszystko porządku przepisała mi lek złe się czułam po nim nie pamiętam nazwy, zmieniłam tez mi drugi nie pomógł wiec przepisała mi trzeci lek i miałam przyjść na kontrole za pól roku nie poszłam bo wizyta płatna a mojej mamie się nie chciało błagałam a ona ze nie ma czasu i tak minęło dwa lata a samego bez rodzica nie przyjmowała niepełnoletniego i nie wiem co robić biorę ketotifen przez dwa lata leki przeciwhistaminowe,mam teraz 18 pojechać do szpitala żeby mnie dobrze dokładnie zbadać czy da się to wyleczyć,gdy zapomniałam dawkę wieczorem na drugi dzień swędzące bąble i zaczerwienie i musiałam szybko wziaść gdy dostałam ta pokrzywkę miałam sucha skore myłam się zelami do skory suchej atopowej myłam się nim rok i już nie mam .miałam tylko plecy suche ręce często i nic więcej i nogi,teraz od 2 miesięcy postanowiłam zrezygnować z leków stosować je co 2 lub co 3 dni żeby nie brać ich odzienie i co się okazało wytrzymałam 5 dni nic mnie nie swędziało na 6 dzień już musiałam,teraz biorę za co 4 dni 5 i jest super a jak dawkę zapomniałam to na drugi dzień swędziało ,nie mam żadnych stropów a może na jakiś składnik w pokarmie jestem uczulona nie wiem,chce zostać mama a nie wiem czy są szkodliwe i czy mogę karmić piersią czy najpierw dokładne badania w szpitalu bo w mojej miejscowości nie ma dobrych lekarzy a do szpitala to do dużego szpitala,jak myślicie to pokrzywka czy jestem uczulona na jakiś składnik .teraz nie biorę leku przez 3 dzień i skora nie swędzi myślę ze jestem na coś uczulona i mnie wysypuje bąble są raz małe raz duże ale częściej małe i czerwona skora,dodam ze miałam zakazane rożne produkty przez pól roku i miałam prac proszkiem jelp a gdy minęło pól roku wszystko jadłam i prałam zwykłym proszkiem

Nie zarejestrowany
16-08-10, 12:24
Słuchajcie, siedzący tryb życia ma wpływ na tę chorobę. Ja już swoje przeszłam i wiem, że ruch z nią walczy. Zróbcie teraz 15 przysiadów i kilka wymachów rękoma. I co? Bąbelki mniejsze? Mniej swędzi? Efekt nie na długo wiem, bo to dopiero początek. Bądźcie systematyczni, ruszajcie się z domu, biegajcie (ten kto napisał o tym w komentarzu miał rację). Nasz organizm musi byś dotleniony by móc wytworzyć odporność. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-08-10, 05:34
Czesc! Ja tez mam pokrzywke przynajmniej tak stwierdzili lekarze trzymali mnie na badaniach w szpitalu trzy dni zrobili badania juz chyba na wszystko i nic nie wykazuja a z moja choroba jest coraz gorzej nie spie juz ktoras noc z rzedu bo swedzenie nie daje zasnac a jutro ide do pracy nie mam pojecia jak sobe z tym poradzic. Moja choroba zaczela sie mnie wiecej dziewiec miesiecy temu na poczatku pomagal tylko Zyrtec w dawce jedna tabletka na dwa, trzy dni i nie mialem wysypki tylko swedzenie . Po trzech miesiacach swedzenie nasililo sie bardziej wiec znowu udale sie do lekarza po wizycie dostalem Aerius i Telfast plus kremy troche sie podlamalem po gdy poszedlem do apteki zaplacilem ok czterystu zlotych ( w przeliczeniu na polskie poniewaz nie mieszkam w kraju ale jak na moje warunki tez bylo to sporo) te leki pomagaly mi przez ok dwa miesiace. Natomiast po ostatnim moim powrosie z polski ok dwa tygodnie temu dostalem strasznych plam na ciele zaczela mi puchnac twarz i swedzenie ze zdwojona sila . To spowodowalo ze trafilem do lekarza na ostry dyzur zbadali mi krew zrobiki ekg i wyslali do domu z chydrocortizonem ( betapred ) w dawce osiem tabletek dziennie. Po trzech dniach mialo mi to wyciszyc chorobe do tego stopnia ze miale zaczac normalnie funcjonowac. Natomiast po tym leku nie pomoglo mi nic a wrecz zaczolem puchnac jeszcze bardziej i do tego pojawily sie jeszcze problemy z oddawaniem moczu. Zadzwonilem wiec do przychodni dermatologicznej ale czas oczekiwania na wizyte dwa miesiace, wiec wsiadlem w samochod i pojechalem do szpitala a tam polozyli mnie na oddzial i tak jak pisalem juz wczesniej robili szerg badan wlacznie z badaniami na wirusowe zapalenie watroby i na hiv nic nieznalezli odeslali dzisiaj do domu ze skierowaniem do przychodni rejonowej ze skierowaniem na dalsze badania. Dostalem znowu nowe leki Cetirizin Mylan 10mg i do diety Aerius oczywiscie mam brac po jednej tabletce obydwa leki rano i wieczorem. Kolejne koszta dobrz tylko ze to nie polska bo zaplacilem za nie tylko osiemdziesiat zlotych bo przkroczylem juz limit i mam piedziesiat procet znizki. Niestety sadze ze teleki tez mi nie pomagaja poniewaz wziolem je wieczorem i zamiast spac siedze teraz i pisze caly jestem obsypany na czerwono i wszystko mnie swedzi. Na szczescia chociaz troche ustapila opuchlizna z twarzy i mozna sie pokazac do ludzi. Natomiast nie wiem jak sobie z tym poradzic w pracy. Moze wy wiecie opiszcie jak z tym funkcjonowac czy jest to mozliwe. Ja sie obawiam najgorszego ze bede musial zrezygnowac bo nieda sie przeciez pracowac i ciagle sie drapac i pozatym nie fajnie to wyglada kiedy przychodzi to pracy ktos kto jest tak spuchniety ze wyglada jak dzwonnik z noterdam. Pozatym lekaz powiedzial mi ze po tych lekach kture teraz dostalem nie powinienem prowadzic samochodu bo pogarszaja one bardzo psychomotoryke wiec nie wiem jak sobie poradzic moze wy wiecie piszcie....

Nie zarejestrowany
26-08-10, 23:37
Cześć . Słuchaj ja mam tak samo jak ty . Cała opuchnieta na twarzy była i też tak chodziłam do pracy a ludzie się na mnie patrzęli dziwnie . Poszłam tydzień temu prywatnie do dermatologa a on mi powiedział że mam sama do tego dojść co mnie uczula itd . I zapisał mi claritine i encorton10 mg to są tabletki sterydowe i wcale nie drogie bo kosztują tylko 3zł i jest tam 20 tabletek . . Kazał mi brać 2tabletki co drugi dzień i tego claritine 2co dziennie . Tylko że ja zamiast claritine biorę cet allergin . . Też brałan przed ten xyzal i telfast ale one mi nie pomagały i co drugi dzień jeździłam na pogotowie na zastrzyki sterydowe które mi pomagały na jeden dzień . Dlatego jak to opowiedziałam dermatologowi to zapisał mi sterydowe tabletki . I powiem ci że biorę co dziennie jedną . I pomagają mi bardzo . Więc może też się przerzuc na sterydowe one są silniejsze niż ta cała reszta tabletek . .

Nie zarejestrowany
27-08-10, 02:20
aby wyleczyc moją mamę ma najgorszy chyba rodzaj pokrzywki i obrzęk Quinckiego, całe ciało czasami pokryte strasznymi bąblami i w trakcie atakuje krtań i są duszności przy których traci głos - wielu lekarzy jak trafia na pogotowie to bezmózgowce trzymają ją kilka godzin w szpitalu podając wszystko jak twierdzą co odczula i robią z niej królika doświadczalnego, a wystarczyło podac Anapen lub Danazol i w 15 min powinno pomóc...Jestem na etapie szukania specjalistów którzy się nią tak zajmą aby odczulic całkowicie, ale czy się uda nie wiem - najgorszy problem to pójście do dentysty czy operacja jakakolwiek. Moja mama nie może prawie żadnych przeciwbólowych, a kto wie czy może dostac w ogóle miejscowe znieczulenie czy też narkozę - masakra (cały czas pozyskuję wiele informacji) czasami mam wrażenie że już wiem więcej niż lekarz. Proszę o pomoc jeżeli komukolwiek udało się wyleczyc - pojadę nawet na koniec świata jak będzie trzeba aby ratowac jej życie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-08-10, 19:24
kate24 |
mam do ciebie małe pytanie czy po urodzeniu dziecko było zdrowe nie miało żadnych problemów w związku z twoją pokrzywką

Nie zarejestrowany
27-08-10, 22:51
Witam szczeze wszystkim zmagajacym sie z chorobami skurnymiwspołczuje wiem bo terz sam zmagam sie moze nie z pokrzywka z czyms inny ale terz nie wesołon bywa zaczeło sie jak miałlam 3 miesiace czyli ponad 20lat i musialam sie przyzwyczaic i nauczyc sie z tym zyc bo ,,rybia łuska . jest choroba genetyczna ,ale nie o tym chce pisac jestem zwoleniczka leczenia ale najpierw trzeba poznac wlasny organizm na skorze powstaja rozne stany zapalne wypryski i czesto sami dokladamy sobie bolu przez zła diet sztuczne jedzenie gazowane napoje głownie coola napoje energtyczne duże ilosci kawy slodycze i sztuczne barwniki i duże ilosci soli do tego brak ruchu wiem ze w tedy zaczerwienienie moze sie nasilic ale nie warto szybko sie poddawac . na poprawe trzeba poczekac po zmianie stylu zycia jesli cale zycie o siebie nie dbalismy to organizm potrzebuje czasu. Uczulac moga rowniez kosmetykii nie tylko te ktore my stosujemy ale i nasza rodzina potrzeba czasu na obserwacje.Powiniscie zapomniec o solarium jesli korzystacie basen raczej woda ozonowana bo chlor wysusza pamietajcie rownierz ze skore trzeba nawilzac kosmetyki dla osob z atopowymi zapaleniami skory dostepne w aptekach i do kapiel plyny zmiekczajace wode rowniez z apteki czsami warto zaplacic i miec spokoj{polecam serie kosmetykow Balneum Oliatum Emolium i porade farmaceuty i czsem pomuc moze dietetyk ktory doradzi zdrowa kuchnie powodzenia

Nie zarejestrowany
30-08-10, 10:32
od około pół roku, mam problemy zdrowotne, które objawiają się opuchlizną oczu.dzieje się to pod wpływem albo dłuższego przebywania na słońcu w miejscach gdzie pylą trawy, albo od kosmetyków. przestałam używać kosmetyków i korzystam tylko z tych bardzo delikatnych z apteki. zrobiłam testy alergiczne, ale one nic nie wykazały. nie wiem co tak naprawdę mi jest. jeśli ktoś z was miał podobny przypadek bardzxo proszę o podzielenie się uwagami o tym.

Nie zarejestrowany
06-09-10, 10:23
mam16 lat od roku walcze z pokrzywką , nie wiem w końcu czy przyczyna jest alergia , jestem uczulonuny na pyłki , alergeny pokarmowe , kurze itp. ale po lekarstwach zwłaszcza po zertecku przytylem wkurzalo mnie rano tabletka wziewy itd. zacząlem stosować dietę , tabletki tylko kiedy muszę . Ale do czego zmierzam bie wiem czy ta pokrzywka którą mam ( przeważnie po umyciu -twzrz jest czerwona popuchnięta, po jakimś czasie normalnieje , dla mnie toszok to samo ręce i reszta ciała zwłaszcza po potarciu mam bąble) zacząłem leczyć się ziołami chińskimi - czy ktoś z wa próbowal???? Qianbaibiyanpian - zniklo uczucie zapchanego nosa wreszcie oddycham , terza spróbuje coś na tą skórę .
w diecie ograniczyłem słodycze, zero gazowanego , ciężko ograniczyć ziemniaki i chleb chodzi o naszą pszenicę - ludzie co ja mam jęść ,

Nie zarejestrowany
25-09-10, 21:26
ja mam pokrzywkę od 2009 zaczeło sięw lipcu pierwszy objaw zaczęły mnie swędzić uszy potem głowa jak przejachałam sobie palcami po głowie to czułam jak bym miała jakieś gózki potem się rozpowszechniło na całym ciele poszłam do lekarza zapisał mi xyzal i był spokój do kwietnia 2010 tak mi wywaliło że miałam tak twarz spuchniętą że wylądowałam szpitalu tam mi zrobili badania i znależli mi bakterię helicobakter i stwierdzili że od tego przepisali mi antybiotyki i to miało mi pomóc no niby zeszło ale w lipcu na nowo mi wyszło brałam lekarstwa pomogło na chwile teraz mam co miesiąc właśnie w tej chwili też mam nie chce mi się już żyć z tym chce iść do pracy ale gdzie ja z takim czymś mam się pokazywać pomóżcie proszę

Nie zarejestrowany
25-09-10, 22:02
nasz synek ma 3,5 roku przez ten czas ciągle walczymy z alergią, wciąż są inne objawy. jakiś czas była cisza wczoraj znów go wysypało.Najpierw pojawiają się czerwone plamki, które rozlewają się, puchną rączki, nóżki nie może chodzić. Zrobiono mu już tyle badań i niestety nic do tej pory nie ustalono, nie wiemy co tak naprawdę mu jest.

Nie zarejestrowany
27-09-10, 00:47
W sobote bylam z dzieckiem u lekarza, drugie w domu chore, byc moze od tego stresu wyszla mi pokrzywka.
w sobote wieczorem wyszla mi plama na brzuchu, potem w pachwinach, na glowie,male grudki na glowie przeistoczyly sie w duze bable na karku. Rece tak mi spuchly i tak strasznie swedzialay. Bylam u lekarza. Dostalam zastrzyk , chyba Dexaven i lekarz pezpisal mi Claritine 10 mg , Wapno i Encorton. W niedziele bylo dobrze, wieczorem spuchla mi twarz i zadzwonilam do lekarza, jkazali mi zazyc Encorton, swedzenie uslato, plamy na twarzy znikaja, ale jezyk mi spochl, jestem przerazona co bedzie w nocy. Najgorsze jest to, ze karmie synka i musialam przerwac. Co to za cholerstwo ta pokrzywka. nigdy tego nie mialam.

Nie zarejestrowany
02-10-10, 17:43
A wszystko bierze się z tego, że do żywności dodaje się tyle przeróżnych chemicznych świństw, że stanowią one coraz większe zagrożenie dla naszego zdrowia.
W samym tylko mięsie jest 50 % mięsa bo jest ono pompowane chemią, wyobraźcie więc sobie ile jest tego świństwa w przetworach typu szynki , kiełbasy itp. produktach.
Najgorsze są parówki - które, nota bene , dajemy dzieciom - nawet niemowlętom. zawierają one ogromne ilości fosforanów niszczących nam układ kostny bo wiążą wapno. Oglądałam na ten temat fantastyczny program w TVN STYLE - pod nazwą " Wiem co jem ". Polecam wszystkim.
Ja też jestem alergiczką - zatoki, drogi oddechowe teraz doszła mi skóra rąk z powodu płynów do mycia naczyń i perfumowanych mydeł.
Na razie walczę z tym maścią pn. ALANTAN, która na jakiś czas uśmierza mi ból i swędzenie.
Dawniej stosowałam pod opatrunkiem i z dobrym skutkiem LATICORT CH - ale jest to maść sterydowa, niebezpieczna , bo uszkadza kłębuszki nerkowe.
WYSTRZEGAJCIE SIĘ na dłuższą metę wyjątkowo niebezpiecznych LEKÓW STERYDOWYCH. Nie stosujcie ich u dzieci.

Nie zarejestrowany
13-10-10, 00:35
A ja zyje juz z pokrzywka 20 lat. Lekarz dermatolog wyprobowal na mnie mase lekow ( nie ukrywal , ze testuje leki na mnie) i nic mi nie pomaga. Pogodzilam sie z ta pokrzywka i jak o niej nie mysle to jakos mam mniej i nie tak bardzo mi dokucza. Wiem jednak, ze jak nic nie jem to mam spokoj, wiec to pewnie od pokarmow. Mieszkam w Austrii i na to wychodzi, ze i tutaj nie ma leku na pokrzywke. Trzeba ja zaakceptowac i polubic to nie bedzie bardzo dokuczala.

Nie zarejestrowany
11-11-10, 01:14
Witam was a ja spotkalem sie z pokrzywką co dziwne nigdy nie mialem w życiu czegoś takiego, okropne to jest , nigdy nie bylem uczulony na nic nigdy nie byłem alergikiem przez 23 lata :) poszedłem do szpitala 2 zastrzyki recepta na Zyrtec i wapno i do domu przeszło poszło i żyje się dalej .... OOOKROPNE UCZUCIE ble

Nie zarejestrowany
16-11-10, 14:51
Pokrzywka to coś najgorszego co może być przeszłam ją aż trzy razy a ostatnim razem była najgorsza bo zaatakowała mi twarz nigdzie nie mogłam się pokazać także nie życzę nikomu :D

Nie zarejestrowany
21-11-10, 18:38
pojawia mi się od ok. 2 tygodni najczęściej rano swędzą mnie straszliwie dłonie na wewnętrznej i zewnętrznej stronie :evil: natomiast wieczorem pojawia się taka pokrzywka - bąble nierównomierne jak po ugryzieniu komara na przedramieniach lub rozległe czerwone plamy i swędzi straszliwie. Zaczełąm robić zdjęcia żeby ewentualnie pokazać lekarzowi. Kupiłam tez wapno i mam Zyrtec który chyba tez zacznę brać
Przypuszczam że winowajcą jest proszek do prania (miał byc taki dobry :lol: )

Nie zarejestrowany
27-11-10, 23:58
Cześć.ja mam złoty środek .!mi pomaga alertec 1 tabletka co dwa dni...

Nie zarejestrowany
02-12-10, 19:32
Witam -może ktoś wie co to może być ? 8 dni temu na skroni wyskoczył mi pierwszy bąbel koło 2cm,następny po kilku godzinach na czole koło 4cm.po 2 nocach miałem popuchniętą całą skórę na głowie pod włosami i bąble dochodziły do 8 cm średnicy-strasznie swędzi ,piecze i czerwieni się to ale nie łuszczy skóra nigdzie.W dotyku są one jak guzy -twarde raczej.Po kilkunastu godzinach znikają i pojawiają się nowe w kolejnych miejscach.Poszedłem do lekarza i dał mi flucloxacillin antybiotyk 500mg biorę 4x dziennie od 4 dni i żadnej poprawy -wręcz przeciwnie.Bąble powyskakiwały mi na szyi ,plecach ,brzuchu i twarzy .bąble są różnych kształtów i wielkości.Nie widzę już prawie nic na jedno oko przez tę opuchlinę-Naprawdę nie wiem co mam robić ,lekarz powiedział że jak nie przejdzie za tydzien to żebym znowu przyszedł-czyli jak już będzie spuchnięty każdy cm mojego ciała :brawo: świetnie

Nie zarejestrowany
05-12-10, 13:51
hej.. ja mam 17 lat -od 2 lat już się z tym męcze.żadne zastrzyki,antybiotyki,tabletki ze sterydami i maści nie pomagają..to jest okropne w takim wieku..puchnie cała twarz ,dłonie całe ciało..chodzę do szkoły i czasem nawet tam mnie złapie ...nie wszyscy to rozumieją i patrzą się jak na jakiegoś dziwaka ,odsuwają się ci co nie wiedzą nie są wurozumiali ..to jest przykre bo to nie z mojej winy.. tracę na dzieję na jaką kolwiek poprawę.. współczuję tym którzy to samo przeżywają-SZCZERZE:(.. :(

Nie zarejestrowany
18-12-10, 16:35
pokrzywke mam od 5 dni i jak czytam wasze komentarze to az sie boje ze mi nie przejdzie :cry:

Nie zarejestrowany
23-12-10, 13:03
pokrzywka powróciła i na obu rękach jeszcze nie swędzi ,,,, bąble aż po łokcie . dziś to zauważyłem rano i atak do apteki ,,,,,, :roll: :evil: :? 8) :idea: nie mogę namierzyć przyczyny ,,,, 1 zimno 2 przegrzebie 3 pokarm ???????? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :!: :!: :!: :!: :!: :!: a lekarze mało na ten temat wiedza , spowiedź co jesz i czy odpierasz odzież ....leki na odczulenie .... 1 minuta i następny //// nie wielkie koszty ale co jakiś czas to się suma zbiera

Nie zarejestrowany
25-12-10, 23:42
Ja też miałam pokrzywkę, trzy lata temu miałam ją codziennie przez 7 miesięcy. Szpitale, różne leki antyhistaminowe, sterydy , maści i nic ... nawet w pewnych momentach gorzej o tym wszystkim a do tego efekty uboczne sterydów tzn 10 kg więcej. Nie było dnia żebym nie była w pokrzywce a do tego te obrzęki ust powiek-straszne , załamywałam ręce, nie chciało mi się żyć momentami jak patrzyłam na swoje ciało ... i przez przypadek trafiłam do lekarza od wątroby bo wyszedł mi wynik dodatni na wirusa wątroby typu C , jak się później okazało to był błędny wynik a lekarz zainteresował się tym co mi jest i kazał m.in badaniami zrobić badanie kału pod kątem grzybów ... i bingo .. okazało się że mam zagrzybione jelita tzn jest ich tam za dużo . Dostałam leki na lepsze trawienie , dieta bezwzględna bez-cukrowa ( żadnych ketchupów i majonezów też bo one mają w składzie cukier) i żadnego pożywienia z drożdżami , bo cukier i drożdże są pożywka dla grzybków i wzrasta ich ilość. Po 3 miesiącach nie było śladu. Wyszłam potem wreszcie za mąż - no bo jak by wyglądała panna moda ze spuchniętymi powiekami i ustami z pokrzywka na całym ciele a teraz jestem mamą 6 miesięcznego Maluszka ;-)))) nie załamujcie rąk tylko szukajcie przyczyny , lekarze wiadomo jak zwykle mówią ze tak może być z tą pokrzywkę przez lata - nie prawda, mi tez tak mówili - kto szuka ten znajdzie ;-))).,

Nie zarejestrowany
11-01-11, 21:07
Witam wszystkich :D ... ja też mam pokrzywkę od kwietnia 2010 roku, widzę że nie tylko u mnie są problemy z jej zdiagnozowaniem, miałam zrobionych szereg badań, począwszy od podstawowej morfologii, poprzez poszukiwania helikobaktera, wirusa HCV, miałam zrobione też wszelkie testy alergiczne, pokarmowe itd..., wszelkich możliwych lekarzy chyba już nawet odwiedziłam np: endokrynolog, gastrolog, ginekolog, dermatolog, miałam tez zrobiony rezonans magnetyczny przesadki mózgowej bo i tak nawet przyczyny poszukiwano i jak dotąd nikt nic nie znalazł... początki choroby były bardzo straszne, bąble na całym ciele, które strasznie swędziały, co drugi dzień lądowałam w ambulatorium bo dusiłam się .... bo to jest tak że to co na zewnątrz to i w środku dzieje się ... i od razu Wam mówię sterydami nie leczy się pokrzywki .... jak dotąd jedynym lekiem jaki działa jest to Hydroksyzyna 25mg raz dziennie a doraźnie jeżeli dusić zaczyna to dożylnie Corhydron.... i tyle .... moja pokrzywka jest teraz przez to mniej nasilona ale jest to odmiana pokrzywki nazwana DERMOGRAFIZM... czasami nawet to jest śmieszne:D bo jak coś napiszę na skórze to wychodzi piękne picasso:D ... plusem jest to że już tak nie swędzi, nie przeszkadza w codziennym życiu... choć mimo tego chciałabym znaleźć przyczynę tego i mieć już święty spokój :) .... tak więc będę szukała dalej nie poddam się :lol: .... Pozdrawiam Wszystkich .... jak coś wymyslicie nowego to piszcie :D

Nie zarejestrowany
13-01-11, 22:37
Ja mam pokrzywkę od 4 lat!! Pierwszy raz sie pojawiła przy przeziębieniu, które okazało sie zapaleniem zatok. Spuchły mi powieki i jakieś drobne bable na ciele, sterydy, telfast 180 i do domu. Mniej więcej po poł roku, jakis spadek odporności, kiepskie samopoczucie, pare bąbli i zaczeła mi pucznąć kostka, stopa. Położyłam się wieczorem a rano byl dramat, nie miałam miejsca na ciele bez babla, wszystko swedziało pieklo, stopy tak spuchhniete, że nie moggłam stać, brakowało skóry. Izba przyjęć, sterydy i skierowanie na zakazny, podejrzenie borelioza, na zakaznym diagnoza łuszczyca. Skierowanie na dermatologie, kolejna diagnoza pokrzywka ostra i zapalenie stawu. Standardowe badania, pytania i skierowanie do poradni alergologicznej. Kolejne badania podstawowa krew, helikobakter, pasozyty, lambia, tarczyca tsh 3generacji, przeswietlenie płuc, mocz. Pojawiły sie pojedyncze bable w roznyh miejscach co dziennie. Skierowanie do szpitala na pelna diagnostyke. Testy alergiczne, proby fizykalne, nic. Badanie zębów, ginekologiczne. Lekarze naprawdę mało o tym wiedzą, najbardziej chcieliby, żeby to uczulał jakiś pokarm i z głowy. Dermatolodzy rozpoznaja, ale nie wiedza co robić. Jedno jest pewne za każdym razem jak się przeziębiam dochodzi do ostrego wykwitu, dlaczego ? nieweiadomo, 4 pobyty w szpitalu, wymaz z gardła, nawet badania pod kątem nowotworu. Nic, wielka niewiadoma. Mam dosyc. za kazdym razem kilka dni wycietycz z zyciorysu, czasem ide na jakas izbe po zastrzyk, czasem łyknę encorton. Tyle co mogę..

Nie zarejestrowany
25-01-11, 23:56
hej wam-ja mam pokrzywke od 10 lat,napoczatku mialam na calym ciele-bralam zyrtec i pomagalo-znikla(przestawalam brac powracala),ale po 7 latach zyrtec przestal dzielac.
jestem od 5 lat na wyspach i tutaj pokrzywka powrocila-GORSZA!!!!Puchlam cala,krtan,oczy ,usta i bable wielkosci ukaszen osy wszedzie-lekarze przepisywali mi wszystko i nic nie pomagalo-odstawilam wszystkie proszki piorace i zaczelam uzywac bio-tylko dla dzieci-troche pomoglo i nowy lek-CETRIZINE HYDROCHLORIDE 10mg.!!!!Super nie mam juz nic,ale musze brac caly czas.
nie wiem czy w polsce jest ten lek.,ale warto zapytac.
POMAGA JA MIALAM WSZYSTKIE NAJGORSZE OBJAWY TEJ CHOLERNEJ POKRZYWKI!!!!!

Nie zarejestrowany
28-01-11, 11:46
mam spoob na pokszywke, u mnie narazie dziala nie bede sie rospisywal 602134451

Nie zarejestrowany
03-02-11, 18:18
chcesz sie pozbyc pokszywki ,nie jemy zadnych lekarsw przez naprzyklad 1 miesiac nawet
zadnych lekow przeciw bolowych. tylko 2 razy dziennie cerutin po 2 tab,i clemastin raz dziennie. ja dzieki bogu mam spokoj, mi wystarczy zjesc polopiryne lub tab, przeciw bolowa
i za jakies 8 godzin laduje w szpitalu bo puchne i caly w plamach. to dziala :

Nie zarejestrowany
09-02-11, 23:20
Witam. Muszę przyznać, że mnie też faszerowano Hydroksyzyna 25mg. Są to leki o podobnym działaniu do rylanium. Jeżeli większości to pomaga to świadczy, że pokrzywka niealergiczna powstaje na tle nerwowym. Żyjemy w baaardzo ciężkich czasach i nie wszyscy radzimy sobie z emocjami, które nam towarzyszą. Trzeba się szczerze do tego przyznać. Odstawiłem te leki na 10 dni i muszę przyznać, że są nawroty. Sam nie wiem co mam o tym myśleć. Zastanawiam się czy nie skorzystać z pomocy psychologa . Strasznie dużo ludzi cierpi z powodu tej pokrzywki. Niepokojące jest to, że nie ma na to lekarstwa. Jeden lekarz podważa drugiego. Zastanawiam się co jest gorsze skutki uboczne stosowania Hydroksyzyna 25mg czy skutki niestosowania co może doprowadzić do nerwicy a co zatym idzie innych powikłań.
Mógłby ktoś skopiować nasze wszystkie wypowiedzi i przesłać do Dr - ów, prof -ów medycyny żeby bardziej zagłębili się w ten problem. :)

Nie zarejestrowany
11-02-11, 18:54
Mam 5miesięczne dziecko i boję się czy się nie zarazi,lekarz mi powiedział że to nie jest zarażliwe :( proszę napiszcie czy to może być zarazliwe

Nie zarejestrowany
11-02-11, 22:22
Myślę, że nie masz się co martwić.
Ale dokuczliwa jest ta pokkrzywka. Mnie kuje całe ciało. jak się podrapie to w moment staje sie cały czerwony. Masakra. Staram się przetrzymać i nie bedę brał żadnych leków. Zobaczymy co się będzie działo. Odezwe się jak będą jakieś zmiany. Pozdrawiam wszystkich cierpiących. :twisted:

Nie zarejestrowany
14-02-11, 15:53
A od dawna masz tą okropnął pokrzywke ja dopiero tydzień biorę leki i nadal mam ale już nie taką swędzącą ale po tych lekach to chodzę jak bym się nałykała jakiś leków nasennych już mam dosyć tego :(

Nie zarejestrowany
14-02-11, 23:22
Aneta ja już rok czasu się męczę. Też łykałem leki m.in Hydroksyzyne, zyrtek. Pomagały mi te prochy, ale myślę, że szkoda zdrowia. Od około 2 tygodni nic nie biorę. Staram się żyć troszke wolniej i bez większych napięć i stresów. Przyznaję jest ciężko :) Powiedziałem sobie że dam rade. Pełen optymizm nas ratuje. Jak wcześniej pisałem wydaje mi się, że to jest na tle nerwowym. Wyszystkie leki wymienione na tej stronie są alergiczne uspokajające. Pozdrawiam....

Nie zarejestrowany
02-03-11, 15:33
Witam. To było kilka lat temu, ale do dziś pamiętam te 10 miesięcy cierpienia z powodu pokrzywki. Encorton, dieta ryżowa, proszek do prania dla niemowląt, leki uspokajające, alergolog - przyczyna pokrzywki nieustalona. Wybawieniem był Telfast 180, łagodził wysypkę i świąd. Nie można było zrobić testów alergicznych, bo musiałam stale brać leki. Po ok. 8 miesiącach pokrzywka zaczęła stopniowo ustępować, zrobiłam testy ale nic nie wyszło. Wkrótce tak jak się nie wiadomo dlaczego się pojawiła, tak też zniknęła. Pamiętam co powiedziała Pani Alergolog: "jeśli jakiś czynnik zainicjuje pokrzywkę, może ona trwać nawet pół roku". U mnie trwała dłużej. Tak więc wszystkim, których dopadła ta choroba życzę wytrwałości i nadziei.

Nie zarejestrowany
04-03-11, 12:33
Zgadzam się trzeba wytrwałości :) Ja w dalszym ciągu bez lekarstw :) jakoś daje rade.

Nie zarejestrowany
04-03-11, 12:59
Witam wszystkich!
Pokrzywka i mnie dopadła w 2003.Robiłam cuda i brałam nawet sterydy.Oczywiście że lekarze nie doszli do żadnych wniosków.4 lata mnie męczyła aż wreszcie ją zagłodziłam.Starałam się brać lek coraz żadziej aż zniknęła.W lutym znowu wróciła :( i nie wiem z jakiego powodu...głodówka nie pomaga.Stosuję jednak ten sam sposób daje pokrzywce poszalec tydzien i biore tabletke aleric i czekam.Nie zobaczy mnie już zadnen lekarz i nie bedzie ze mnie robił krulika doświadczalnego...pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-03-11, 00:48
mam to od listopada myslalam na poczatku ze to swierzb bo bylam w szpitalu na kregoslup i ze zalapalam na jakis badaniach swinstwo ale nie na poczatku dostalam zyx potem ksyzal pomagalo ale teraz dostaje fexofast codzienie 1 tabletke i nie mam ale nie mialam swedzenia tylko takie poczucie niekomfortu mocnego nie jadam nic mlecznych masla jaj itp poprostu dieta teraz ide do alergologa zobaczymy co dalej
:D

Nie zarejestrowany
13-03-11, 22:35
Mi lekaż przepisał jedna tabletkę CLARTINE przez 30 dni
gdziś po tygodniu mi ustapiło
Gdy bralem tabletke to na wieczór znikało a następnego dnia w południe się nasilało

Nie zarejestrowany
20-03-11, 10:57
wczoraj nad ranem pojawiły się u mnie na rękach bąble podobne do tych jakie zostawia komar po ukąszeniu dziś rano zauważyłem ich trochę więcej a niektóre spuchły czy to jest pokrzywka :?: :?:

Nie zarejestrowany
31-03-11, 01:32
ja mam pokrzywke juz 4 miesiace mam ja na calym ciele rece nogi plecy twarz szyja klata brzuch posladki strasznie swedzi :cry: bralem juz telfax180 dipergan zyrtek i nic nie pomaga nawet zastrzyki przeciw uczuleniowe:( juz nie wiem co robic 5kwietnia mam wizyte u alergologa moze tam do czegos dojda chociasz w to nie wierze najgorsze jest to ze w pracy trzeba sie tak pokazywac az wstyd ldzie tez sie boja i pytaja czy to zarazliwe;/ jesli ktos zna naprawde dobry lek na ta cholerna pokrzywke to prosze o pomoc:(

Nie zarejestrowany
06-04-11, 19:24
Najlepszy jest Xyzal lek na alergie w tym na pokrzywkę jest rewelacyjny choć bardzo mocny ja biorę tylko pół tabletki choć i tak jest bardzo mała ale lek jest rewelacyjny, a pokrzywkę mam na tle nerwowym niestety :)

Nie zarejestrowany
07-04-11, 11:17
UWAZAJCIE NA PASTY DO ZĘBÓW- A ZWŁASZCZE TE Z FLUOREM!!!!!!!!!!
Zmagałam się z wciąz powiekszającym swój zasięg zapaleniem skóry przez ponad rok od kiedy urodziłam dziecko. Dermatolodzy najpierw próbowali mnie faszerować sterydami (chwilowa ulga- odradzam jeśli tylko się da). Każdego dnia chciano mnie brać do szpitala, ale nie mogłam z powodu małego dziecka. Zaaatakowane ręce, stopy, twarz ,płatki uszne, szyja. Opuchlizna wokół oczu, z bąblami z płynem. Często az mi to kapało z powiek. Elidel i Protopic wcale nie działały a sterydów doustnie nie wzięłam wcale. Lekarze sami przyznali,że to ja znam siebie najlepiej i sama dla siebie moge byc najlepszym lekarzem. I tak oto byłam zmuszona do eksperymentowania z własnym ciałem na co tak źle reaguje. Kilka lat wczesniej miałam stwierdzone uczulenie na chrom i nikiel- pozostałe testy robione także podczas choroby skóry niczego nie wykazały. Tymczasem dermatolodzy w klinice warszawskiej się poddali. Alergolog kazała odstawić chemię z łazienki(proszki, płyny itp.). Nie odstawiłam tylko jednego-pasty do zębów COLODENT z fluorem.
Któregoś razu się zdenerwowałam tym wszystkim i zaczęłam myć zęby tylko wodą a potem solą.
Po 3-ech dniach wszystko z twarzy mi zeszło. Jesli więc cos wyskakuje na buzi bądź w jej okolicy to radzę zwrócic uwage na wszelkie zewnętrzne kosmetyki i to nie tylko kremy, tusze itp.ale także na pastę do zębów i płyny do płukania ust- to też dziadostwo, które niszczy nasze zdrowie.

Nie zarejestrowany
07-04-11, 12:20
Grzybica ogólnoustrojowa. Pęcherzyki z wodę to toksyny produkowane przez grzyba Candida. Męczę się już z tym dziadostwem ponad rok. Masakra!!!
Polecam przeczytać:
http://www.jelito-drazliwe.pun.pl/viewprintable.php?id=17

Nie zarejestrowany
10-04-11, 15:25
tez to mialem ale dzieki bogu sobie z tym poradzilem przestalem zrec leki przeciw zapalne ale wszystkie,i leki przeciw bulowe .wrazie przeziebienia meczylem sie bez zadnych lekow .
przez miesiac aleric 2 razy dziennie,clemastin 2 razy dziennie,i cerutin 2 razy dziennie po2

Nie zarejestrowany
11-04-11, 16:36
MADZIQ ja podobnie jak ty niedawno urodziłam i w ciąży zaczęła mi się pojawiać wysypka na ciele a w ostatnim tygodniu przed rozwiązaniem wyskoczyło mi dziadostwo na twarzy szyi i dekoldzie. Dzisiaj znalazłam ten artykuł. Czy to może być przyczyną ciąża?

Nie zarejestrowany
11-04-11, 22:36
Witam! Moi drodzy Ja w dalszym ciągu bez leków. Przyzwyczaiłem się do pokrzywki, zaakceptowałem ją i powiem szczerze żyje się lepiej. Najgorszy jest pierwszy tydzień po odstawieniu leków. Teraz jak się zadrapie to pojawia się czerwony ślad, ale generalnie jes ok. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
02-05-11, 21:19
drodzy cierpiący! proszę pijcie sporo wody, może być dobrze ciepła, dużo zdrówka

Nie zarejestrowany
07-05-11, 16:47
lek na poparzenie pokszywą lerzy na dworzu to mlecz wewrzyj go w poparzenie pomorze po kilku min

Nie zarejestrowany
02-07-11, 22:40
Ja choruję od około 2 miesięcy i sama nie wiem co to powoduje ale już siłą dedukcji wiem że napewno ucisk na skórę, zadrapanie a czasem sama z siebie si epojawia. Zastanawiam się nad jedeniem ale nie wiem co - najgorzej jak po nocy się budze a twarz wygląda jak bym sobie coś wstrzyknęła w wargi albo policzki czy czoło - ostatnio sie obudziłam i miałam dokładnie pół twarzy spuchniete koszmar i jak tu wyjśc do pracy?
Zastanawiam się czy macie też bóle stawów przy tym bo mnie strasznie bolą łokcie, nadgarski i obojczyk i nie wiem czy to może być powiązane, biorę wtedy duuuuużo przeciw bólowych bo nie mogę wytrzymać tego łamania kości a tu wyczytałam żr przeciwbólowe też dają pokrzywkę i koło się zamyka co robić?

Nie zarejestrowany
03-02-12, 23:55
W jaki sposób będziesz oczyszczał wątrobę? Bo muszę też tego dokonać i nie wiem jak się zabrać. Słyszałam coś o soku z cytryny z miodem i ogrzewaniu wątroby, ale nie znam szczegółów ani oddziaływania. A chciałabym koniecznie pomóc sobie.

Ja męczyłem się z pokrzywką przez tyle czasu i mówię wam - próbowałem wielu sposobów. Dopadła mnie, gdy miałem 18 lat i byłem w klasie maturalnej. To było fatalne uczucie, coś cię zaczęło swędzieć - podrapałeś się i uruchomiłeś tak jakby całą lawinę świądu. Drapanie potęgowało uczucie świądu. Dramat! Nie było mowy o żadnym skupieniu na nauce, pracy i spokoju. Świąd, wysypka, a w nocy bezsenność i pręgi na ciele.
Szedłem na medycynę, więc zainteresowany tym tematem próbowałem własnych rozwiązań. Miałem przekonanie, że to alergia, ale wiedziałem też że konwencjonalna medycyna jest wobec tego zupełnie niezaradna. Proponowali leki przeciwhistaminowe - słynny zertyc, który powodował, że pełnego energii chłopaka stałem się zmulonym, wiecznie zmęczonym młodym starcem. Powiedziałem temu dość! Do tego dostałem jeszcze absurdalną listę produktów, które muszę unikać - wszelkie wyroby mleczne, owoce, ziarna zbóż, słodyczne, ryby - dosłownie wszystko.
Postawiłem na medycynę alternatywną - i wygrałem.
Pierwszym krokiem jaki uczyniłem było wyeliminowanie z diety wszystkich produktów rafinowanych - słodycze, hamburgery, ciastka, chleb biały, cukier biały, konserwanty. Trochę mi ulżyło, ale nie przyniosło efektu całkowitego.
Drugi krok, który przyniósł mi ogromne korzyści to przeprowadzenie oczyszczania jelita grubego. Polegało to na cyklu lewatyw - w I tygodniu codziennie, w II tygodniu co drugi dzień, a w III tygodniu co trzeci dzień. Następnie należy wykonywać lewatywę raz w tygodniu - do końca życia.
Pokrzywka ustąpiła jak ręką odjął. Lecz w kwietniu, gdy zaczęły pylić się pyłki wszelakie, objawy wróciły na nowo, lecz już z mniejszym natężeniem.
I wówczas dokonałem dzieła zniszczenia pokrzywki - zastosowałem miksturę oczyszczającą. Jej składniki to łyżka 40-proc. roztworu soku aloesu, pół łyżki soku z cytryny, łyżka oleju z pestek winogron. Tak przyrządzoną miksturę spożywa się codziennie rano na czczo. Po tygodniu jej stosowania pokrzywka znowu zniknęła, a jej objawy pojawiają się bardzo sporadycznie z niewielkim natężeniem. Aby całkowicie zlikwidować i te nieuciążliwe już objawy, mam zamiar przeprowadzić oczyszczanie wątroby. Ale to już bardziej zagmatwany proces.

Nie zarejestrowany
04-03-12, 22:16
Witajcie!

Prosze zapoznajcie sie z moim postem, bo ja jeszcze calkiem niedawno cierpialam z powodu okropnej pokrzywki, a dzisiaj moge juz powiedziec, ze widze swiatelko w tunelu i powoli z tego wychodze.

Moja pokrzywka trwala cztery i pol roku. W tym czasie bylam u wielu alergologow i dermatologow, ktorzy zlecali kolejne badania, ktore nic byly w stanie wytlumaczyc tego co sie ze mna dzialo. Zeby radzic sobie z symptomami mojej choroby, codziennie przyjmowalam leki antyhistaminowe (w tym czasie przetestowalam na sobie 6 czy 7 roznych specyfikow). I to one w pewnym momencie staly sie rownie uciazliwe, co choroba na ktora je przyjmowalam. Mam tutaj glownie na mysli ciagle poczucie zmeczenia, sennosc, problemy z koncentracja.

Ale do czego zmierzam? Ponad 2 miesiace temu, w grudniu pojechalam odwiedzic rodzicow i dostalam takiego ataku pokrzywki jak nigdy dotad. Trwal 3 dni. Rupatydyna, ktora w tamtym czasie bralam nie dzialala. To bylo tak jakbym polykala tabletki z cukru. Nic nie dzialalo. Zaliczylam tez wizyte w szpitalu. Wlasnie w tamtym czasie, moja mama trafila na Wasze forum i znalazla wpis o tym, ze komus pomogla akupunktura. Nie wierzac do konca w jej skutecznosc, ale tez bedac bardzo zdesperowana, umowilam sie na wizyte. Byc moze domyslicie sie co poczulam, gdy juz po pierwszej sesji zauwazylam poprawe, ktora objawila sie tym, ze przestalam brac leki!! Kolejne sesje akupunktury przynosily rozne skutki (czasami bywalo gorzej), ale teraz po dwoch miesiacach moge stwierdzic z pelna odpowiedzialnoscia, ze to dziala (od momentu pierwszej akupunktury, ktora byla 2 miesiace temu wzielam 4 tabletki; ostatnia przyjelam 2 tygodnie temu i na razie jest dobrze). Polecam! Wiem przez co przechodzicie i mam nadzieje, ze komus to pomoze.

Pozdrawiam!

mariohubcio
21-10-12, 21:42
Witam.
Piszę, krótko bo efekt przyszedł po krótkim czasie. Na to swędzące dziadostwo tylko AKUPUNKTURA. Pełny cykl wizyt. Poszukajcie w okolicy specjalisty DOBREGO, ktry zajmuje się tą dziedziną medycyny niekonwencjonalnej. Pokrzywka jest TYLKO efektem słabego, mało odpornego i skutkiem tego alergicznego organizmu. Akupunktura podreperuje Odporność i pokrzywka sama odejdzie. Polecam. Szkoda czasu na lekarzy i pieniędzy na leki.

Nie zarejestrowany
23-12-12, 22:41
Co mam zrobic juz nie daje rady mam ta pokrzywke juz od miesiaca smaruje to mascia mam tabletki przecirz uczuleniu i diete ! ale nie ma zadnej poprawy co mam robic ?? :(

Nie zarejestrowany
24-01-13, 21:35
Ja na ostra pokrzywkę dostałam Aerius. Brałam przez tydzień po 2 rano i 1 wieczorem i podziałało. Mi jeszcze puchły usta i oczy,

Nie zarejestrowany
25-01-13, 09:40
,,Moj przypadek objawił się nagłą wysypka i puchnieciem ciała oraz nieustajacym swedzeniem. Jakis tydzien wczesniej bylem przeziebiony i przyjmowalem leki na grype plus wziąłem dwie tabletki bisebtolu( antybiotyk). Nigdy wczesniej nie miałem Nic podobnego, a mam 30 lat. Nadmienie ze mieszkam w szwecji a przeziebiony bylem w polsce i wysypka objawiła się tego samego dnia co wróciłem do szwecji i bylem ogromnie zaskoczony no bo wróciłem juz zdrowy a tu takie rzeczy. Pojechałem do szpitala na izbę do (szwedzkiego) powiedzieli ze to reakcja alergiczna po lekach, ja nigdy wczesniej tak nie reagowalem ale coz. Podali mi 0,3 grama adrenaliny do miesniowo, I wypisali rrecepte na tabletki loratadin 10 mg trzy razy dzienie po jednej tab. Przez 7 dni oraz betapred 0,5 mg piec tabletek z mala iloscia wody do rozpuszczenia I wypicia I 5 rano Przez piec dni. Poczulem Sie znacznie lepiej nie mialem alergicznego kataru nie bolala mnie glowa rano Jak to ma Sie dzisiaj I wczesniej Przez przyjmowaniem tabletek. Chcialbym is brac caly czas jesli mozna bo czulem Sie po much naprawde doskonale. Nie Jestem zwolenikiem tabletek ale o tej port bede Sie o nie staral I zasiegne informacji czy moge is przyjmowalem.

Nie zarejestrowany
02-02-13, 20:57
witam wszystkich zmagajacych sie z ta okropna przypadłoscia! jestem po pierwszym zabiegu akupunktury, wiec jeszcze nie wiem jakie przynosi efekty. mam tylko nadzieje, ze cos sie zmieni bo do lekarzy/szpitali juz nie mam zaufania a moja desperacja jest ogromna. po calej serii zabiegow odezwe sie zeby sie podzielic spostrzezeniami. moze to jakies swiatelko w tunelu...

Nie zarejestrowany
14-02-13, 09:34
no niestety zabiegi akupunktury nic nie dały, podobnie jak biorezonans... juz brak mi sil na walke z pokrzywka, moze pora sie poddac i schowac do konca zycia przed ludzmi

Nie zarejestrowany
09-03-13, 14:54
Witam. Muszę przyznać, że mnie też faszerowano Hydroksyzyna 25mg. Są to leki o podobnym działaniu do rylanium. Jeżeli większości to pomaga to świadczy, że pokrzywka niealergiczna powstaje na tle nerwowym. Żyjemy w baaardzo ciężkich czasach i nie wszyscy radzimy sobie z emocjami, które nam towarzyszą. Trzeba się szczerze do tego przyznać. Odstawiłem te leki na 10 dni i muszę przyznać, że są nawroty. Sam nie wiem co mam o tym myśleć. Zastanawiam się czy nie skorzystać z pomocy psychologa . Strasznie dużo ludzi cierpi z powodu tej pokrzywki. Niepokojące jest to, że nie ma na to lekarstwa. Jeden lekarz podważa drugiego. Zastanawiam się co jest gorsze skutki uboczne stosowania Hydroksyzyna 25mg czy skutki niestosowania co może doprowadzić do nerwicy a co zatym idzie innych powikłań.
Mógłby ktoś skopiować nasze wszystkie wypowiedzi i przesłać do Dr - ów, prof -ów medycyny żeby bardziej zagłębili się w ten problem. :)

nie wiem, co ci moze pomóc

gosciiik
24-08-13, 11:39
od praktycznie roku mam pokrzywke.objawy jej to gluwnie sfedzenie i czerwone duze plamy.okropnie to wyglada, zazywam zyrtec i czasem pomaga a czasem nie wytrzymuje juz.tak sfedzi ze nie da sie z tym nic zrobic.teraz zbliza sie lato ani nie mozna isc nad wode a tym bardziej sie rozebrac do bikini. co mam zrobic.?? poradzcie mi

"Gluwnie jak cie sfedz"i to wróć do szkoły - tak do mniej więcej IV klasy SP.

Woda i bikini jest dla ciebie najwiekszym problem ? A zdychaj płytka kurwo. Marnujesz powietrze.u

weronikawiaderek@wp.pl
16-03-14, 14:51
co podać lub czym posmarować dziecko 4 letnie w chorobie ostrej pokrzywki bardzo ją swędzi

natalia99
28-05-14, 19:11
hejka ;/
ja mam wysypke taką o jakiej tutaj mowa... jestem już prawie pewna że to pokrzywka ;/
niewiem co robić bo to tak swędzi... :/ i wgl brzydko wygląda.. całe ręce i nogi no masakra ;/
mam 15 lat.. słońce wychodzi no i chciałoby się wyjść w krótkich spodenkach czy wyjsćś nad wode czy na basen no alee to jest koszmarne :'( pomóżcie mi błagam ... licz na was :c co mam zrobic żeby to zeszło ?

keciu
06-07-14, 18:14
witam . 25 maj tego roku pojawiła sie u mnie POKRZYWKA po raz pierwszy , wcześniej robiłem opryski drzew na grzyba - kilka dni potem niestety dostałem to świństwo -Leki które brałem na początku rozpoznania to : XYZAL,TELFEXO te dwa leki załagodzili sprawę gdyż jak zeszło to z mojego ciała (pod pachami ,na pachwinach i pod kolanami ) postanowiłem sie napić i zrobiłem grilla następnego dnia piekło i swędziało jak cholera wiec udałem sie na pogotowie dostałem leki uczuleniowe no i zeszło ,niestety moja radość znowu nie trwała długo ,wypiłem dwa -trzy piwka i znowu szok uczulenie dało mi sie we znaki . Poszedłem szybko do pani Dermatolog powiedziałem jej ze robiłem te nieszczęsne opryski a po nich dostałem taki kanał , a ona bez żadnego zastanowienia zapisał mi ENCORTON,ZYTRC, i powiedziała mi ze to na 100 % POKRZYWKA ze nie mogę pic żadnego PIWA ,alkoholu i unikać ostrych potraw ,mam przyjmować te leki przez miesiąc,a później sie modlić, ze skóra nie będzie miała na mnie haka ,aby sie znowu nie spożywał ostrych potraw ,a na końcu do dala ze tą pokrzywkę będę miał do końca swojego życia .Dodała także ze nie muszę juz do niej przychodzić ponieważ nie ma na to lekarstwa po prostu krótko mówiąc mam dietę bez ostrych dań - minął tydzień jak jestem po wizycie u pani doktor stosuje sie do jej zaleceń i na razie nie mam żadnych bąbli skóra czeka gdy coś zjem lub wypije aby pokazać mi co jest ostre a co nie !!! CZy ktoś ma to samo co ja czyli uczulenie po opryskach drzew .Pozdrawiam