PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy kręgosłup wymaga leczenia

Nie zarejestrowany
08-02-08, 00:47
dzięki za informacje -choruję na dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego z rwą kulszową -dziwiło mnie że jednego dnia czuję się nie źle a następnie za parę godzin nie mogę się poruszac. Z Waszych relacji wiem że to raczej normalne reakcje względem schorzenia. Szkoda że leczenia jest tak żmudne.

Nie zarejestrowany
02-10-08, 14:51
od 14 lat nękają mnie bóle kręgosłupa, ręce opadają lekarze specjaliści aplikują blokady, zastrzyki lub tabletki przeciw bólowe i rozkurczowe, no i oczywiście przeciw zapalne; doszło małe uszkodzenia biodra-przyczyna oczywiście kręgosłup; z Waszych relacji dowiedziałam się co to są osteofity ale nie mogę znaleźć -protruzje płytek granicznych trzonów

Nie zarejestrowany
06-10-08, 00:40
Straszny mamy poziom polskiej medycyny skoro Pani docent doktor habilitowany, specjalista rehabilitacji w dzisiejszych czasach i dostepie do aktualnych badań naukowych daje porady cyt. "Ostrożnie się połóż. Najlepiej płasko na plecach. Jeśli ból promieniuje wzdłuż nóg, podłóż pod nie poduszki, tak by biodra i kolana ustawić pod kątem prostym. W ciągu doby dolegliwości powinny minąć." Już na chłopski rozum znając mechanizm powstawania tego typu bóli czyli mechanizm zgięciowy, nie jesteśmy sobie w stanie pomóc tylko pogorszyć i zwiększyć przepuklinę krążka międzykręgowego. Należy zwrócić się do specjalisty a nie próbować szamańskich metod leczenia. I owszem odciązymy na chwilę kręgosłup w tej pozycji ale z całą pewnością ból wróci gdy wrócimy do pozycji pionowej.

Nie zarejestrowany
10-10-08, 17:47
tak mnie mocno boli ze nie chce mi sie zyc rano boli 'w nocy boli caly dzien boli czy nie ma na to lekarstwa bo cwiczenia nie pomagaja

Nie zarejestrowany
05-02-09, 11:57
Witam. Parę razy byłam już na nastawianiu kręgosłupa z powodu straszliwego drętwienia nóg. Ból był tak straszny, że pare dni leżałam z płaczem w łóżku. Po nastawianiu czesto powraca mi drętwienie nóg i ręki. Nawet po dłuższym trzymaniu rąk w górze robi mi się ciemno w oczach i tracę siły. Macie na to jakąś radę? A zapomniałam dodać że mam dopiero 22 lata. Co dalej?

Nie zarejestrowany
10-04-09, 21:17
Już od ponad roku mam bóle kręgosłupa szyjnego i stawu skr.-żuch.. O tym, że mamm zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego dowieziałem się jakieś pół roku temu i od tego czasu chodze na wszelkiego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne ( wszystkie rodzaje prądów : diadynamik , ten , jonofereza , interdym ; lasery , masaże , krio miejscowe , magnetoteraia,ultradźwięki ) do tego codzienne ćwiczenia w domu zaczerpnięte z wielu rehabilitacji. jednak nadal jest źle , do bólu szyji i tyłu głowy doszły skronia , ból promieniuje także do barków i łopatek . Wkrótce zacznie mi sie terapia manualna - ale szczerze mówiąć nie wierze że jakoś mi pomoże.. Mam dopiero 20 lat a już czuje sie jak schorowany staruszek na rencie :( Codziennie walcze z bólem , ależ ile można .. Jeśli ktokolwiek z czytających ma coś istotnego do powiedzenia w kwestii skutecznych metod wygrania z tym cholerstwem to prosze o kontakt :
chmurek007@wp.pl

Nie zarejestrowany
14-04-09, 09:44
Cześć!
Jestem trochę starsza od Ciebie, ale kręgosłup też dał misię we znaki.z 15 lat temu miałam takie bóle karku,że nie mogłam się ruszyć. Wtedy lekarzskierował mnie na rehabilitację. Z początku wydawało mi się,że to jest niepoważne potraktowanie pacjęta, bo między innymi przypisał mi zabiegi bardzo proste: na haku umocowanym wyżej był sznurek i trzeba było siedząc na krześle przeciągac na zmianę- do przodu i tyłu i na boki . ot takie wymachiwanie po 15 minut. I o dziwo pomogło po 3 dniach. Rozruszałam kark- a ja składałam ,przyczynę na pracę siedziącą-przy biurku. Ale po jakimś czasie dolegliwości wróciły. Chodziłam na całą masę zabiegów trwały prawie 2 godz., przyjmowałam jakieś zastrzyki i nic. Później miałam zrobiony rezonans magnetyczny-to jest najważniejsze badanie w tych dolegliwościach. Skierował mnie neurolog.Okazało się że mam dyskopatię , czyli rdzeń kręgowy w śroku kreosłupa jest tak uciśnięty przez przepuchlinę , która tam wyrosł, że na pewnym odcinku - T5 i T6 go wcale nie widać na zdjęciu . Miałam prawie zupełnie niesprawną rękę prawą, nie mogłam wziąć łyżeczki, kromki chleba, utrzymać długopisu, podpisac czegokolwiek- bo przy każdej próbie ból w nadgarstku był tak silny. Po zrobieniu rezonansu byłam na wizycie w Białymstoku w przychodni przy Szpitalu Klinicznym u dr Bienia (neurochirurg od odcinka szyjnego) bardzo dobry specjalista a poza tym dobry człowiek. Opowiedział co może się dziać w przyszłości i w moim wypadku doradził operację. Mam wycięty kawałek kręgu i wstawiony w to miejsce kawałek z kości biodrowej- w 2004r. Do dziś jest wszystko OK. Dolegliwości ustąpiły od razu po operacji. W szpitalu byłam 8 dni, na zwolnieniu 3 m-ce. Wtedy miałam 42 lata. Proponuję udać się do dobrego neurologa i zrobić rezonans, jeśli nie skieruje lekarz to kosztuje ojk.800 zł , ale bedzie można określic przyczynę dolegliwości. W internecie można poszukać kontaktów z innymi osobami, ale najważniejsze są badania.
Pozdrawiam
Bożena

Nie zarejestrowany
19-04-09, 09:58
WITAM.JEŻELI ktoś moze proszę o podpowiedz;byłam u specjalisty od spraw schorzeń kręgosłupa i stawów/tak /sie tytułuje/ przyjmuje w Nowogrodzcu koło Lubania popatrzał ,pomacał i dał jakis zastrzyk między kręgi potem wypisał sześc rodzajów zastrzyków,które mam brać codziennie przez 5 dni /wszystkie naraz/podaje nazwy tych zastrzyków;Depo-Medrol, Milgamma N,Mydocalm, Dicloreum, Neuralgo-Heel, Discus compostun.Proszę poradzcie co mam robic bo są różne opinie na tematy uzdrowicieli.pozdrowienia

Nie zarejestrowany
19-04-09, 19:51
Cześć!Moje życie z bólem kręgosłupa lędżwiowo-krzyżowego trwa już kilka lat.Jest to ból bardzo uciążliwy,który trwa nie przerwanie cały czas.Leki które zażywam nie bardzo mi pomagają.Opiszę ostatni wynik badania MR.
Badanie MR uwidoczniło odmienne nieco odejście lewego korzenia nerwowego na wysokości L5 po stronie lewej.Odchodzi on nieco niżej i od tyłu w stosunku do położenia korzenia nerwowego po stronie prawej natej wysokości.Przy worku oponowym lewy korzeń nerwowy ma kształt wachlarzowaty.Sygnał tej struktury w odcinku proksymalnym i w otworze międzykręgowym na wysokości L5-S1po stronie lewej niejednorodny,wydłużony w obrazachT1iT2zależnych.W otworze międzykręgowym L5/S1i zachyłku bocznym lewym korzeń nerwowy lewy o dyskretnie policyklicznych zarysach i nieco grubszy.
Obraz struktury nerwowej wyżej opisanej może sugerować zmiany zapalne w jej obrębie lub odmianę rozwojową.
Poza tym na wysokości pogranicza S1/S2 i na wysokości S2widoczne są obustronne torbiele okołokorzeniowe odpowiednio o śr:
S1/S2po stronie prawej9mm,lewej dwie3mm i 5mm,
S2po stronie prawej i lewej 7mm z cechami ucisku worka oponowego na tej wysokości.
Lekarze u których byłam na konsultacji stwierdzili,że nie mieli takiego przypadku.Mam mieć jeszcze jedno badanie ale dopiero w lipcu-jakieś dokładniejsze po którym stwierdzą,jaką metodę leczenia zastosować.A ja?Czuję się żle,mam ograniczone ruchy,bóle w biodrach i pośladkach,bóle nóg(bardzo mnie bolą nawet po nie wielkim spacerze),szybko się męczę.Leki, które biorę nie wiele mi pomagają.Ból ciągle trwa.Nie wiem co mam robić.Może ktoś mi coś doradzi...?Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
19-04-09, 21:52
witam.mam bóle pleców od 3 lat.To tak strasznie piecze.Dobze ze niecodzień.mogę powiedziec ze mam przerwy w bólach.mam 42 lata,a co będzie dalej,jak zabraknie przerw?pozdrowienia.

Nie zarejestrowany
28-04-09, 14:03
Agato nie martw sie o te zastrzyki.Dostawalam takie w biodro i kregoslup .Dzieki nim jestem na chodzie co prawda pomagaja na jakis czas.

Nie zarejestrowany
02-05-09, 13:42
witam wszystkich.ja mam 33 lata i 7 lat mam bule krengoslupa,5 lat temu wypadl mi dysk i od tamtej pory mam obustronna rwe kulszowa,to straszny ból.obecnie lecze sie w anglii(fizykoterapia)niewiem czy pomoze?ale maja tu bardzo dobre leki przeciw bólowe IZYDOL na bazie tramalu,ból calkiem mija,ale wieczorem wraca i najgorsza jest noc,niemoge sie przekrecic na drugi bok.

Nie zarejestrowany
08-05-09, 14:13
Dziendobry
Mam prosbe w interpretacji wyniku rezonanzu magnetycznego
,,Zniesienie lordozy szyjnej.Na wysokosci C5/C6 niewielka plaska szeroka posrodkowa wypuklina krazka miedzykregowego modelujaca przednia powierzchnie worka oponowego.Zarowno wysokosc jak i sygnal z tego krazka nie sa znienione,Lewoboczna wypuklina krazka miedzykregowego na wysokosci Th2/Th3 ,przewezajaca lewy zachylek boczny.Sygnal z krazka Th2/Th3 jest obnizony-zmiany dehydratacyjne.Na wysokosci Th3/Th4 podejrzenie anomali rozwojowej w postaci bloku kostnego-znaczne zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej bez widocznej szpary w czesci tylnej ,zrost wyrostkow kolczystych.,,
Caly czas jestem na lekach ia kregoslup nadal boli (wizyte mam dopiero za 3 miesiace u neurologa)Niewiem co robic, dodatkowo choruje na cukrzyce typ1,astme,
dziekuje za poswiecony czas

ozdanowicz
11-05-09, 11:59
Najlepiej jeśli to pytania zada Pani ekspertowi. Lista specjalistów znajduje się na górze strony głównej poradnika. Pozdrawiamy.

Nie zarejestrowany
20-05-09, 13:16
Mam ból kręgosłópa od wielu lat Ale w tym roku boli mnie kręgosłóp na okrągło Mam małe dziecko i trudno jest mi go nosić Moja doktórka stwierdziła że boli bo mam lekką nadwagę Czy jest to możliwe że może tak strasznie boleć bo jestem otyła? A ból jest nie do wytrzymania żadne tabletki nie pomagają Boje się że z bólu odechce mi się żyć A lekarz nie da skierowania do specjalisty i muszę z tak potwornym bólem żyć Kiedyś się poddam bo nie da się tak dłużej żyć

Nie zarejestrowany
20-05-09, 20:48
Mam 29lat mam zmiany zwyrodniowe przeciożeniowe i dyskopatie choruję od roku jestem więcej w domu niż w pracy boję się że mnie zwolniom z pracy.Chodzę na rechabilitacje i biore leki.Efekty są marne.mam skierowanie MRI,czekam na badanie 9 miesiecy.szybciej by czowiek wykitował niz znalazł by jakiejś fachowej pomocy..wiem co to znaczy ból...

Nie zarejestrowany
22-05-09, 10:14
Przy opisie rezonansu pomylilas się - zapewne chodziło Ci o zmianę "rozrostową" a nie "rozwojową". Taki opis badania MR jest niepokojący, dlatego powinnaś niezwłocznie skonsultować się z neurochirurgiem.

Nie zarejestrowany
22-05-09, 13:14
Niestety nie pomyliłam się-tak jest napisane.Badanie MR miałam robione w tym roku trzy razy.Jeszcze jedno jakies dokładniejsze mam miec ale dopiero w lipcu i na podstawie tego wyniku podejmą neurochir decyzję,jakie leczenie zastosować.Czy Pan jest lekarzem?Czy może spotkał się z czymś takim jak mam ja?Czy może sam Pan tez na to cierpi?Ja z dnia na dzień czuję sie coraz gorzej,jestem bardzo ograniczona ruchowo,każdy ruch o ból,zaczynam tez popadać w depresję-nie wiem ,jak długo jeszcze to zniosę.Dziękuję i pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
23-05-09, 17:56
mam 67 lat. z dyskopatią i bólem żyjęm 32 lata. mam wielopoziomową dyskopatię . głowa do góry !!!

Nie zarejestrowany
31-05-09, 19:34
Witam! Mam 16 lat niecały rok temu lekarze stwierdzili u mnie dyskopatię w części lędźwiowej kręgosłupa(dotyczy ona trzech krążków międzykręgowych). Ból czasem jest nie do zniesienia. Nie mogę się wtedy ruszyć. To okropne. Z powodu początkowo niewielkich bóli kręgosłupa zrobiłam sobie mała przerwę w tańcu. Teraz moja kariera taneczna została przekreślona na zawsze. ;(

Nie zarejestrowany
04-06-09, 21:41
mam pytanie. przez ostatni miesiac bardzo bolaly mnie plecy, poszlam do lekarza i stwierdzil ze mam dyskopatie. w opisie rentgenu kregoslupa jest napisane, ze mam, cytuje "splycenie lordozy lędźwiowej" czy to jest dyskopatia? i jesli nie, czy to jakas przewlekla choroba, i czy da sie to leczyc? prosze o szybka odpowiedz, jesli tylko ktos ja zna.

ozdanowicz
05-06-09, 11:15
Najlepiej jeśli to pytanie skierujesz bezpośrednio do lekarza. Lista ekspertów, którzy odpowiadają na pytania naszych czytelników znajduje się na każdej stronie działowej oraz na stronie głównej poradnika u góry po prawej. Pozdrawiamy.

Nie zarejestrowany
05-06-09, 16:02
Droga Flisko!
Kręgosłup każdego człowieka ma naturalne wygięcia w przód, w stronę brzuszną(lordoza) i w tył, w stronę grzbietową (kifoza). Istnieje również skolioza-skrzywienie boczne kręgosłupa, które jest wadą postawy, którą nabywamy poprzez złą postawę, ale miało być o lordozie.;)
Spłycenie lordozy nie oznacza dyskopatii, lecz spłycenie owego, naturalnego wygięcia kręgosłupa. Mi w sanatorium rehabilitanci i lekarze polecili tzw. "przeprosty". Są to ćwiczenia, które pomagają w odtwarzaniu lordozy.
Połóż się na brzuchu, na podłodze. Dłonie połóż na wysokości głowy. Teraz podnieś tułów, nie odrywając od podłogi bioder.
Jest to jedno z niewielu ćwiczeń, które mogą Ci pomóc.
Serdecznie pozdrawiam.;*
Gódka

Nie zarejestrowany
11-06-09, 12:18
Gdy miałam 22 lata dostałam ostre bóle głowy,po krótkim czasie straciłam
czucie w lewej nodze.lekarz wysłał mnie na oddział NEUROLOGICZNY,powiedziano mi że podejrzewają RAKA KRĘGOSŁUPA ,od tamtej pory leczę się ,to nie rak,zwyrodnienie,zwężenie blaszek rdzeniowych,dyskopatia,L4,L5,L6,PRZEPUKLINA .i.t.d. bardzo dużo jest tego a są takie dni i chwile że nie jestem wstanie coś robić a muszę bo jestem na gospodarce.Nie którzy myślą że nie chce się robić,CI KTÓRZY NIE WIEDZĄ CO TO ZNACZY BÓL TO POWINNI JEDEN RAZ TO PRZEJŚĆ ;Gdy boli kręgosłup to nawet nici z toalety.Na pewno zgadzacie się ze mną. NO ALE CÓŻ MUSIMY MIEĆ GŁOWY DO GÓRY ' POZDRAWIAM WSZYSTKICH
DANKA

Nie zarejestrowany
11-06-09, 23:20
ja mam wielopoziomowa dyskopatie,4lata temu nie chodzilam, wszedzie uciski na worki oponowe,na kregu l-5 kregozmyk 1,3 cm,na oddzial neurologii bylam konsultowana z neurochirurgiem, ktory orzekl,ze juz nie mozna operowac, w ostatecznosci jesli nie zaczne chodzic,[a teraz mam wszczepiony stymulator dwu-jamowy ,wiec wiele zastrzezen do jakiej kolwiek operacji]Ja chodze,rechabilitacja odpowiednio dobrana przez dobrego rechabilitanta i cwiczenia na cale zycie-oto recepta na chory kregoslup,nie ma tabletek, zastrzykow,pradowych zabiegow nie moge,ale nie ma potrzeby,tylko CWICZENIA!zyjesz "prawie "bezbolowo ,ja tez nawet sie sama nie napilam, myto mnie ,na wozku iwalidzkim wozono,,kazdy ruch, to bol ktorego nie sposob wyrazic slowami wytrwalosci w cwiczeniach,bo ja 5-ty rok cwicze Pozdrawiam

Paweljuve2
14-06-09, 17:10
Witam. czytam niektóre wypowiedzi i przeraża mnie jak niektórzy lekarze potrafią zdołować pacjenta przez swoją niewiedzę. dyskopatia jest terminem za czesto wykorzystywanym przez lekarzy. prawdziwe wypadnięcie dysku jest tak naprawdę tylko w 5%(o ile nie rzadziej) przyczyną bólów kręgosłupa. gdyby zrobić RM czy tomografie każdemu z nas około 90% będzie miało w opisie stwierdzoną wypuklinę badź przepuklinę.co z tego? nie zawsze a nawet często ból nie idzie w parze z wynikiem badań. wiele osób ma zmiany zwyrodnieniowe i nie odczuwa zadnego bólu, a inni nie mają żadnych zmian i ogromne bóle. przyczyna bardzo często leży gdzie indziej(stawy, więzadła,mięśnie, a nawet pośrednio stres).dlatego nie powinnismy wpadać odrazu w panikę jesli usłyszymy od lekarza:"ma pan/pani dyskopatię". lekarze natomiast często jesli jest ból i tylko jakieś zwyrodnienie na rtg czy wypuklina w RM, zwalą właśnie na te przyczyny bo jest im łatwiej. czasem warto wybrać sie do DOBREGO fizjoterapeuty zeby się o tym przekonać.pozdrawiam i życze zdrowia!

Nie zarejestrowany
18-06-09, 15:16
Mój wynik MR, prosze o komentarz,martwi mnie ten naczyniak a dolegliwości mam niewielkie (ból promirniujący do biodra i sporadycznie lekkie mrowienie lewej ręki)

Wynik badania MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonane w obrazach T1 i T2 zależnych, w sekwencjach FSE, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.
Lordoza lędźwiowa zachowana
Zmiany degeneracyjne krążka m/k L5/S1 z obniżeniem wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych. Na poziomie tym widoczna jest szeropka pośrodkowa podwięzadłowa protruzja krążka m/k z niewielkim uciskien wewnątrzkanałowymo odcinków korzeni rdzeniowych. Worek oponowy bez zmiennego ucisku..
Na poziomie L4/L5 widoczny niewielki bulding-disc krążka m/k nieco modelujący worek oponowy. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego w obrazie MR prawidłowe. Brak zmiennych cech stenozy wewnątrzkanałowej. Kostny naczyniak trzonu kręgu L2 wielkości 13 mm

Nie zarejestrowany
19-06-09, 19:51
mam65 lat. z dyskopatią wielopoziomową żyje 17 lat. dużo chodzę. zabiegi i praca na działce zmniejszają ból .

Paweljuve2
20-06-09, 14:20
Jeżeli chodzi o naczyniak, to raczej nie ma powodu do zmartwień ale trzeba mieć go na uwadze,ponieważ czasem ( rzadko) zdarza się ze moze dawać objawy bólowe czy neurologiczne . W twoim przypadku wydaje się nie być przyczyną bólu biodra.gdybyś mógł badziej sprecyzować miejsce bólu i kiedy występuje możnaby powiedzieć coś więcej. Co do przyczyny bólu sklaniałbym się ku wypukleniom dysków.Powoduje to ucisk na pierścień włóknisty powodując rozrywanie jego warstw co moze być przyczyną bólu.Proponowałbym w tym przypaku terapie wg McKenziego,powinna przynieść dobry efekt. jeśli chodzi o drętwienie ręki, to przyczyna może leżeć w odcinku szyjnym kręgosłupa.Należy też zastanowić czy moze być tego inna przyczyna. kłopoty z sercem bądź naczyniami również mogą powodować takie objawy.

Nie zarejestrowany
24-06-09, 00:42
ból biodra następuje po dłuższym siedzeniu i próbie wstania z krzesła.

Paweljuve2
24-06-09, 02:14
więc mogłoby to potwierdzać wcześniejszą teorie. pozycja siedząca powoduje zniesienie lordozy lędźwiowej.wtedy jądro miażdżyste przesuwa się ku tyłowi i wchodzi między naderwanie warstwy pierścienia włóknistego, natomiast przy próbie wstania z krzesła ,w tym momencie napięcie mięśni i przywrócenie lordozy sprawia, że zaklinowane jądro między warstwami pierścienia powoduje jego rozprężania i naderwanie kolejnych warstw. w tym przypadku terapia McKenziego powinnna przynieść znaczną poprawę.więc myśle że warto spróbować, oczywiście towarzyszyć temu mogą przeciązenia ze strony mięśni jak i więzadeł,ale tego niestety nie da stwierdzić sie na odległość. terapia McKenziego jest refundowana przez NFZ i można poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie do przychodni rehabilitacyjnej.pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia.

Nie zarejestrowany
24-06-09, 19:36
mam prośbę paweljuve2:widzę,że orientujesz się w temacie -naczyniak-może też będziesz coś wiedział na temat torbieli Tarlova.Swój przypadek opisałam jako ANNA-nieustający ból.Dziękuję i pozdrawiam.

Paweljuve2
25-06-09, 01:54
torbiel Tarlova może powodować objawy o których pisałaś,jeśli one są przyczyną bólu to niestety w takim przypadku konieczne bedzie leczenie operacyjne. nie pomoże tutaj rehabilitacja, jeżeli już tak długo męczysz się z bólem i nic nie pomaga to będziesz musiała zdać się na neurochirurgów, miejmy nadzieje że po kolejnym MR o którym pisałaś dowiedzą się coś więcej i będą wiedzieli jak ci pomóc.mam kilka pytań: czy ból jest głównie z lewej strony czy w obu kończynach? czy występują objawy neurologiczne(tj. zaburzenia zwieraczy, zaniki mięśniowe w kończynach)? czy ból występuje tylko w czasie chodzienia?ile masz lat?i czy swierdzono u ciebie jakieś zaburzenia ze strony ukł krążenia a konkretnie naczyń obwodowych? pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-06-09, 11:46
Witajcie! ja tez męczę się z bólami kręgosłupa od kilku lat,ale jak dotąd ani neurolog ani mój lekarz rodzinny nie dał skierowania na MR..tylko RTG.i tak do końca nie jestem pewna co jest nie tak z tym moim kręgosłupem,mam bóle okropne, codziennie boli mnie kark,tył głowy,lewy bark i pod pachą ,promieniuje do łopatki,mam bóle mostka,juz kilka razy wystapił taki ból,ze nie mogłam nawet ruszyc palcami u ręki.I do tego dykopatia lędzwiowa.Dodam ze mam dopiero 35 lat i 3 letnie dziecko.jestem na świezo po fizykoterapii,która trwała 2 tyg z przerwami,miałam prądy nemeka,terapuls,laser,galwanizację.Nie czuję róznicy.Jak bolało tak boli.Wiem ze mam skrzywienie w odcinku piersiowym z rotacją kręgów.Przy ostatnim ataku bólu /opasujący ból mostka i boków/ dostałam Milgamme N i Diclac,wystapiło uczulenie w postaci wysypki na czole,dekolcie co skonczyło sie przyjmowaniem antybiotyków przez ok 2 mies.Nie wiem już co robic.A co będzie dalej??Pozdrawiam wszystkich cierpiących ;)

Nie zarejestrowany
28-06-09, 00:33
Witam i właściwie nie wiem od czego mam zacząć.Dziękuję za odpowiedż.Moje kłopoty z kręgosłupem zaczęły się kilkanaście lat temu ale nie miałam takich bóli jak mam obecnie.Czytając komentarze na forum pocieszam się,że może ze mną jeszcze nie jest tak żle (inni mają gorzej).Chociaż wtedy,kiedy bóle się nasilają zaczynam popadać w depresję i przysszłość widzę czarno. Pytasz czy ból mam głównie z lewej strony--otóż nie--ja mam ból głównie z prawej z lewej trochę słabszy.Bolą mnie bardzo pośladki i biodro(szczególnie prawe).Co się tyczy zwieraczy to chyba zaczynam właśnie coś odczuwać pod tym kontem ale nie wiem czy to ma coś wspólnego z moją chorobą.Ból mam cały czas cz chodzę czy leżę czy siedzę po prostu zawsze tylko o różnym natężeniu.Mieszkam na drugim piętrze i niestety mam już problemy z wejściem do domu.Nogi nawet po niewielkim spacerze bolą tak,jak gdybym cały dzień chodziła.Bardzo szybko się męczę.Mam problemy z przekręcaniem się na drugi bok podczas snu i ze wstawaniem z łóżka........................i wogóle to jestem chyba już do niczego..............mam 42lata.Aha dodam jeszcze to,że miałam mieć badanie w lipcu i przesunięto mi na 12 sierpnia cały miesiąc póżniej.Kończę bo już nie mogę siedzieć:-((pozdrawiam................
;
-

Nie zarejestrowany
28-06-09, 00:42
Najlepiej gdyby Twój lekarz rodzinny dał Ci skierowanie do neurologa albo ortopedy(chyba,że myśli,że sam Cię wyleczy to wtedy może być problem ze skierowaniem).I najlepiej by było,żebyś dostała skierowanie na rezonans....pozdrawiam i życzę powodzenia...

Nie zarejestrowany
02-07-09, 19:07
pytalem o ból z lewej strony bo w MR były podejrzenia zapalenia lewego korzenia. wylkuczamy wiec że ból moze być wywołany z tego powodu.
na 90% przyczyna lezy w torbielach. osłabienie w nogach najprawdopodobniej jest spowodowane tym,że torbiele uciskają na tętnice które odżywiają korzenie nerwowe powodując ich niedotlenienie. poza tym torbiele wypełninone są płynem mózgowo-rdzeniowym, podczas siedzienia, stania czy chodzenia ból moze sie zwiększać ponieważ zwiększa się cisnienie tego płynu w torbielach i mogą się one powiekszać uciskając na korzenie i ich tętnice. możliwe że przynajmniej częściową ulgę przyniesie ci leżenie na boku.moim zdaniem raczej bez operacji sie nie obejdzie.pozostaje czekać niestety do wyników rezonansu, co powiedzą lekarze.pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
14-07-09, 18:03
witam wszyskich mam 28 lat cierpie na bul kregoslupa mam dyskopatie,torbiel tarlova,zlamanie gurnej krawedzi l3,zaawansowane zmiany degeneracyjne jadra miazdzystego na tym poziomie,poczatkowe zmiany degeneracyjne jader miazdzystych l3-l4 i l5-s1 mam problem z lewa noga czy moge starac sie o rente i jakie mam szanse.za odpowiedz z gury dziekuje........

Nie zarejestrowany
15-07-09, 10:51
Dziękuję za paweljuve za odpowiedż.Za 2 tyg mam komisję w sprawie przedłużenia zasiłku rehabilitacyjnego-bardzo się tego boję.Wiem,że narazie do pracy się nie nadaję .Jeżeli pójdę na zasiłek dla bezrobotnych to mogą mie skierować do jakieś pracy a ja mam dopiero 12 sierpnia ten rezonans po którym podejmą decyzję jak mnie leczyć(właściwie to piszę nie na temat ale to się wiąże jedno z drugim).Czy to co ja mam może naprawdę tak boleć?Ostatnio nachodzą mnie myśli,że może nie powinno tylko ja sobie tak wymyśliłam-jednak każdy ruch potwierdza,że boli....pozdrawiam...........

Nie zarejestrowany
16-07-09, 08:26
oj może boleć niestety. kiedy zawsze pytałem kobiet o porównanie bólu, który występował podczas rwy kulszowej z jakimś innym bólem (np.ból zęba) to mówią że wolałyby rodzić ,bo ból przy rodzeniu jest łagodniejszy.to życze powodzenia na komisji a po rezonansie prosze napisać co tam wyszło.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-07-09, 22:52
W 1999 r, miałam 2 operacje kręgosłupa w przeciągu trzech tygodni. Niestety nie powiodły się . Ciągle cierpie. Mam przewlekły bol i niedowład lewej stopy{po drugiej operacji}., lewa noga jest szczuplejsza od prawej o ok,3 cm.. Mam nadzieję, że gorzej już nie będzie. Ostatnio lekarz neurochirurg stwierdził, że miałam o dwie operacje za dużo i następnej się nie podejmnie robić, choć ja też już chyba nie zdecydowałabym się..Tym czasem pozdrawiam wszystkim z bólem kręgosłupa.

Nie zarejestrowany
24-07-09, 12:26
Jesteś lekarzem paweljuve2(może neurologiem?).Pogorszyło mi się i bardzo się boję komisji.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
24-07-09, 23:06
Wczoraj i dzisiaj bolą mnie strasznie nogi-szczegolnie w kostkach(bolą mnie stopy),a żyły mam bardzo nabrzmiałe no i nasilił mi się ból w kręgosłupie ...........

Nie zarejestrowany
25-07-09, 19:13
nie, nie jestem lekarzem, jestem fizjoterapeutą. a czy ten ból nóg mógl być czymś spowodowany ,np. długotrwałym chodzeniem albo siedzeniem a może miesiączką? jeżeli taki stan bedzie sie utrzymywał skontaktuj się z lekarzem, być może przyspieszą date rezonansu

Nie zarejestrowany
25-07-09, 19:15
zapomnialem, spróbuj położyć sie na plecach i pod nogi coś podłożyć żeby były wyżej, to ułatwi przepływ krwi i być może zmnieszy ból w kostkach.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-07-09, 16:09
witam,jakos rok temu zaczal bolec mnie kregoslup najczesciej przy wstawaniu z pozycji siedzacej,przchodzil po paru minutach co jakis czas,na poczatku roku coraz czesciej.w czerwcu juz sie poglebil do tego stopni ze nie moglem siedziec dluzej niz minute itylko praca fizyczna przynosila mi ulge,najgorsza byla niedziela.zrobilem tomografie odcinka ledzwiowego wynik l5-s1 tylne uwypuklenie krazka miedzykregowego z uciskiem na worek oponowy cala reszta ok.umowilem sie do neurchirurga najblizszy termin dwa tygodnie wzialem wiec wolne myslac,ze jak odpoczne to moze przejdzie.polozylem sie do lozka i po dwoch czy tez trzech dniach nie moglem juz wstac,bol byl tak ogromny ze nie moglem sie poruszac a nawet lezec nie wspomne o siedzeniu.najpierw tabletki pozniej czopki a gdy zawiezli mnie do lekarza to juz na zastrzykach.lekarz neurochirurg stwierdzil wciskajac mi z calej sily kregoslup ze 70 procent pacjentow wychodzi z tego ale ja niestety do tej grupy nie naleze i rezerwuje mi termin operacji wspomne jeszcze ze przed wizyta bolal mnie troszke kregoslup w okolicy ledz.silny bol wrecz rwacy prawej strony posladka uda ,lydki az po stope najbardziej w okolicach kostek,dwa dni po wizycie bol sie przeniosl na kregoslup itak leze i cierpie chodzic praktycznie nie moge jakos zyje.dlaczego lekarz od razu kieruje mnie na operacje,zadnej rechabilitacji bo w tym stanie mi nie wolno ,z tego co wyczytalem ludzie nie tak szybko poddaja sie operacji,a ja po miesiacu konkretnego bolu mam sie zgodzic,a moze jeszcze poczekac?PROSZE O JAKIES WSKAZOWKI BO NIE WIEM CO MAM ROBIC?

Nie zarejestrowany
28-07-09, 18:38
ja bym poczekał jednak,choć wiem ze jest to okropny ból. cofniecie się bólu z kończyny tylko na kręgosłup to dobry znak. rehabilitacja w ostrym okresie choroby tak jak pisałeś jest niewskazana, ale spróbuj znaleźć sobie pozycję najmniej bolesną.czesto pozycja która przynosi ulgę to leżenie na plecach z nogami zgiętymi w kolanie i w biodrze do kąta prostego(najlepiej dać nogi na krzesło)i w tej pozycji staraj się napinać mięśnie grzbietu ale rób to tylko jeśli nie bedzie sprawiać to bólu!!! na początku klika razy dziennie po kilkanaście napięć.czy możesz wykonać jakiś ruch który nie powoduje bólu?napisz jeszcze w jakich okolicznościach pojawił się pierwszy ból.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-07-09, 12:39
Ja tak właśnie leżę bardzo często(tak jak mi doradziłeś).Ostatnio bardzo żle się czuję.Wczoraj miałam komisję w sprawie przedłużenia no i dostałam jeszcze 5 miesięcy...może przez ten czas postawią mnie na nogi.Chciałabym jeszcze normalnie pożyć tak bez bólu,chciałabym iść do pracy.....paweljuve czy miałeś w swojej pracy do czynienia z kimś kto miał kilka torbieli i czy laser i krioterapia mogą być w tym przypadku wskazane?pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-07-09, 13:16
pierwszy bol pojawil sie jakis rok temu ,pracowalem siedzac na zimnym betonie z racji swojej pracy,wieczorem lezac w lozku nogi zabolaly mnie tak ze dopoki nie zasnalem musialem caly czas nimi ruszac po paru dniach przeszlo.tak okolo po miesiacu zaczelo mnie bolec w prawym boku bol przeszywal na posladek i lekko ciagnal cala noge-myslalem ze wyrostek,minelo ipozniej co jakis czas przy wsawaniu wszyscy mowili ze korzonki,bol z nogi cakiem nie zszedl nie boli tak mocno,dzis np.boli mnie lydka az po kostki,udo nie natomiast dretwieje mi duzy palec ale po rozmasowaniu wraca do normy,lezac przykryty i w skarpetkach strasznie marzna mi obydwie stopy,w pasie nad posladkiem mam uczucie jakby ktos wstawil tam jakas plytke ktora mni uwiera ;moja pozycja jest lezenie na brzuchu jak tak poleze to bol stopniowo ustepuje,wtedy moge sie polozyc na plecach tez na jakis czas pozycia w ktorej mnie nie boli to na czworaka ale reka od lokcia po dlon musi lezec na podlodze.slyszalem ze ponoc kazdy czlowiek ktory zrobi zdjecie rtg ma cos tam nie tak z kregoslupem,czy jest mozliwe ze bol wcale nie musi byc od tego uwypuklenia tylko od np.wczesniejszego naziebienia?i moze sie tak stac ze ta operacja i tak mi nie pomoze tylko sie najem dodatkowego bolu z drugiej strony lekarze strasza ze moze sie uszkodzic nerw juz sam niewiem.prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-07-09, 22:58
szczerze mówiąc nie miałem takiego pacjenta. laser na pewno nie zaszkodzi, krioterapia raczej też nie, nie stosuj tylko zabiegów cieplnych (np. lampa solux), w zmniejszeniu bólu mogą pomóc też prady TENS, tyle że to wszystko działa przeciwbólowo a trzeba leczyć przyczynę. do czasu RM możesz poddać się tym zabiegom... może chociaż pomogą zmniejszą ból.

Nie zarejestrowany
29-07-09, 23:38
hmm,od czego zacząć...widzisz, RTG,MR czy TK jest ważnym badaniem i dobrze jest zrobić bo można wykluczyć nowotwór, kręgozmyk, złamanie kręgów, itp. ale już RTG nie pokaże czy coś uciska korzeń nerwowy, nawet tomografia często jest mylna bo tak jak pisałeś każdy w pewnym wieku ma już jakieś zmiany w kręgosłupie ale nie każdego przecież boli. neurochirurdzy patrzą często tylko na wynik badania i proponują operację,która czasem kończy się "przewietrzeniem kanału" tzn. że zajrzą do kanału kręgowego,okazuje się że nic nie ma,żadnego ucisku, tylko później ból po operacji zostaje. bezwzględnym wskazaniem do operacji jest ból który nie poddaje sie leczeniu nieoperacyjnemu przez 6m-cy albo zaburzenia czynności zwieraczy czy inne zaburzenia neurologiczne.. według twojego wyniku( ucisk na worek oponowy ) możesz mieć zaburzenia czucia(np.mrowienie) bądź niedowłady kończyn dolnych,.jeśli takie coś będzie się działo zgłoś jak najszybciej lekarzowi.ja na twoim miejscu bym poczekał z operacją ale nie można niczego lekceważyć. musisz uważać na to o czym pisałem.jeśli tak sie nie dzieje to po tym jak minie ostry ból wdrażałbym powoli rehabilitacje. wdeług tego co pisaleś prawdopodobne może to być zablokowanie kręgów (być może słyszałeś o tym). ale tak naprawdę, to przed rehabilitacją musi być przeprowadzone konkretne badanie, i wtedy dopiero podjąć jakieś działania. zacząłbym od delikatnego masażu, żeby rozluźnić mięśnie,ale taki delikatny bo tkanki są teraz podrażnione.tyle moge na odległość powiedzieć;) pozrdrawiam

Nie zarejestrowany
11-08-09, 16:49
Ja juz chyba zwariuje nie bylam jeszcze u specjalisty bo boje sie ze powie ze to rak.mam nerwice i strach jest tez przyczyna moich chorob co robic?

Nie zarejestrowany
21-08-09, 09:38
bardzo chciałabym otrzymać jakichkolwiek informacji na temat bólu uda który utrzymuje się u mnie od 4 miesięcy. to nie jest dosłownie ból lecz mrowienie, brak czucia podczas dotyku, nagłe kłucia kończące się swędzeniem.nie moge spać na lewym boku bo pod wpływem nacisku ból się nasila. nie wiem czym to może być spowodowane. na początku myślałam że to po zastrzyku z ketonalu który otrzymałam będąc w szpitalu jednak od tego momentu mineło kawał czasu a stan nogi się pogarsza. dodatkowo teaz zaczyna boleć mnie biodro. bardzo proszę o jakąkolwiek rade.pozdrawiam

ozdanowicz
21-08-09, 12:41
Do lekarza!

Nie zarejestrowany
21-08-09, 16:27
Jestem wreszcie po tym rezonansie i po wizycie u lekarza(niestety,nie było mojego,który mnie prowadzi).Jestem rozczarowana ta wizytą i wiem,że nic nie wiem.Lekarz spojrzał na wynik i na zdjęcie-nie kwalifikuje się do zabiegu-leczenie zachowawcze w swoim mieście nie u neurochirurga.Tyle lekarz,żadnej rozmowy:(.A oto mój wynik:Trzony kręgowe prawidłowej wysokości ze zmianami zwyrodnieniowymi blaszek granicznych typuI.Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków m/kL2-L3,L3-L4,L5-S1.Na poziomach L2-L3,L3-L4,L4-L5 niewielkie szerokopodstawne wypukliny wypukliny krążków m/kmodelujące worek oponowy.Poza tym w uwidocznionym odcinku kręgosłupa widoczne są obustronne liczne torbiele okołokorzeniowe. Może rzeczywiście nie powinno mnie to tak bardzo boleć.Planuję jeszcze wybrać się do mojgo lekarza prowadzącego,zobaczę co on mi powie.A jeżeli to nie jet nic takiego to dlaczego mnie boli!?Jak zauważyłam będąc w przychodni neurch to ludzie z przepuklinami nie chdzili tacy kuśtykający i połamani jak ja i mówili,że mają przepuklinę.Neurolodzy z mojej miejscowości nie umieją leczyć torbieli dlatego skierowano mnie do neuro teraz mam wrócić do nich no i co oni ze mną zrobią ?Co ja mam zrobić?Obecnie chodzę na zabiegi:magnetronik,krio i laser na dzień dzisiejszy nie widzę poprawy,mam jeszcze 10 zastrzyków do wybrania i nie wiem co dalej,chyba już do końca ten ból i trzeba się z nim nauczyć żyć:-((pozdrawiam..........

Nie zarejestrowany
25-08-09, 13:42
bardzo prosze kogos kompetentnego o interpretacje mojego badania. pozwole sobie je przepisac:

Nie zarejestrowany
25-08-09, 14:22
trzony kregow ledzwiowo-krzyzowych o prawidlowej wysokosci z cechami wstepnych zmian zwyrodnieniowych.w obrebie trzonow th11, th12 l1.l3.l4.l5 i s1 widoczne zmiany ogniskowe o sygnalach charakterystycznych dla naczyniakow od 4 mm do 21 mm.w sasiedztwie tarczy miedzykregowej na poziomie L2/L3 widoczne sa cechy obrzeku.tarcze miedzykregowe o prawidlwej wysokosci i obnizonych sygnalach-zaburzenia uwodnienia.na poziomie L2/L3 widoczne jest obwodowe uwypuklenie pierscienia wloknistego tarczy miedzkregowej ktore modeluje worek oponowy.na poziomie L2/L3 widoczne jest obwodowe uwypuklenie pierscienia wloknistego tarczy miedzykregowej z niewielką podwiezadlowa przepuklinaq centralną tylna ktora uciska worek oponowy.kanaly korzeniowe w czesciach do9lnych nieznacznie zwezone.na poziomie L3 /L4 widoczne jest obwodowe lateralizujace w prawo uwypuklenie pierscienia wloknistego tarczy miedzykregowej ktore zweza zachylki boczne zwlaszcza prawy oraz kanaly korzeniowe w czesciach dolnych w nieco w wiekszym stopniu po stronie prawej.obwodowe wlokna pierscienia po lewej stronie uszkodzone. na poziomie L4 /L5 widoczne jest rowniez obwodowe uwypuklenie pierscienia wloknistego tarczy miedzykregowej z przepuklina tylna central na ktora wpukla sie w obreb kanalu kregowego na glebokosc ok.4 mm. kanaly korzeniiowe obustronnie zwezone w nieco wiekszym stopniu po stronie lewej. na poziomie L5 /s1 widoczne jest obwodowe lateralizujace w prawo uwypuklenie pierscienia wloknistego tarczy miedzykregowej ktore uciska tluszcz nadtwardowkowy glownie po stronie prawej. obwodowe wlokna pierscienia po stronie prawej czesciowo uszkodzone.Luk na tym poziomie niezespolony z widocznym znieksztalceniem.cechy lumbalizacji s1.wnioski;spondyloza ledzwiowa,mnogie naczyniaki trzonow kregowych.to badanie bylo robione w styczniu 2009r.rezonans magnetyczny.mam jeszcze hyperlordoze ledzwiową.dyskretne lewostronne skrzywienie,spina bifida L6,s1.krag przejsciowy-os sacrum acutum. prosze Was o pomoc.czy naczyniaki trzeba cementować?bo zdania są rozne.czy czeka mnie stabilizacja wewnetrzna?boli.non stop.bez wzgledu na tabletki i pozycje ciala.drętwieją mi nogi strasznie boli w plecach na calej dlugosci,mam nudnosci i zawroty glowy.poradzcie gdzie i do kogo mam isc?????/ do dobrego neurochirurga-wiem-ale do kogo?????

Nie zarejestrowany
25-08-09, 14:28
przepraszam, mieszkam w zabrzu.pozdro.

Nie zarejestrowany
31-08-09, 16:20
takie wypukliny czy obniżenia krążków wraz z wiekiem pojawiają się u każdego,tak więc wydaje mi sie zę ten ból pochodzi jednak od torbieli.musiałabyś poszkukać jakiegos neurologa który zajmował sie torbielami i być może przeprowadzi zabieg. bo nie sądze żeby ten okropny ból o którym piszesz jest powodowany wypukllinami

Nie zarejestrowany
04-09-09, 00:38
witam wszystkich :)od kilu miesięcy tez mam ból nogi,najbardziej łydka,staw skokowy i stopa,drętwienie dużego palca i pięty....nie mogę siedzieć,wtedy nasila się jescze bardziej..po chodzeniu równiez...własciwei cały czas jestem na nogach,praktyka w szpitalu zrobiła swoje;)siedze tylko jak jadę autem i wieczorem,przy kompie..jest to ból z drętwieniem.Nie mam widocznych zylaków,chyba ze są te wewnętrzne...czy takie objawy własnie są spowodowane zmianami w kręgosłupie?...wciąż czekam na wizytę u neurologa,na której mam nadzieję,otrzymam skierowanie na rezonans.../pisałam tu wczesniej ze mam bóle całego kręgosłupa,okropne/.Pozdrawiam wszystkich cierpiących ... :)

Nie zarejestrowany
02-10-09, 08:54
boli mnie w prawym boku jak na wyrostek a badania mam dobre czy to moze byc od kregoslupa prosze o odpowiec

Nie zarejestrowany
09-10-09, 23:03
Pomozcie! Od lipca bolą mnie plecy! W dole, nad posladkami jakies 10cm, jak gdyby symetrycznie po obu stronach kregoslupa. bylam raz u lekarza ale mnie 'olał'. W przyszlym tygodniu znow ide. Bardzo sie boje!
czy ktos z Was tak mial? czy to moga byc korzonki? Boje sie :( Dodam, ze mam 20lat, mam raczej siedzący tryb życia, noszę wysokie szpilki (ok 12cm) i ból jest niezalezny od tego czy leze, czy chodze, boli najczesciej wieczorem! prosze o pomoc! Magda

Nie zarejestrowany
19-10-09, 00:11
czy będzie zawsze bolało,czy po roku ,1,2,3 latach zrośnie się jak się ma osteoporozę?

Nie zarejestrowany
23-10-09, 08:29
Mója tata ma dyskopatie która sie kwalifikuje do opercji ale dostał zakrzepicy powiedzcie mi kochani kiedy będą mogli go zoperowac on błaga o pomoc a ja nic nie moge zrobic ... ból straszny, jest przykuty do łóżka :( ...do łózka szpitalnego

Nie zarejestrowany
27-10-09, 21:40
moja mama cierpi na wielki bul plecuw niewiem co jeje moze pomuc wiem ze pasta do zembuw pomaga lae w nocy mame bardziej bolom odpisywac co morze pomuc na bul plecuw bo ja mamae kopuje ruzne mascie ale nie pomagajom co morze pomuc mojej mama pisac bo ja niewiem co morze pomuc mojej mama odpisywac ;p;p;p

Nie zarejestrowany
04-11-09, 12:46
poprzeczne bóle w tej okoli pojawiają się z różnych przyczyn. Biorąc pod uwagę siedzący tryb pracy należy przypuszczać iż jest spowodowane obniżeniem szczelin międzykręgowych w odcinku od L2 do L4 co powoduje ból poprzeczny w przypadku dołożenia się bóli ciągnących i rwących idących od kresy miednicowej poprzez pośladek i boczną stroną uda do wysokości 1/3 nad kolanem istnieje podejrzenie wypukliny mniędzykręgowej. Napewno pierwszą diagnostyką jest RTG bolącego odcinka poźniejszą może być MR ( Magnetic Resonanse). Prawidłowość budowy kręgosłupa ocenia Neurochirug pod kątem objawów porażenia korzeni nerwowych. Warto udać się też do chiropraktyka ( Lekarz zajmujący się korekcjami kręgosłupa) lub do kręgarza ( masażysta zajmujący się koreksjami kręgosłupa) Należy pamiętać uż jakiekolwiek ustawianie tkz. zwichów kręgowych nie odbywa się metodą przełamywania lecz punktowych ucisków w których terapeuta doskonale czuje w jaki sposób przesuwa się ustwaiany kręg wobec drugiego i czy nie następują podwyższenia tonusu więzadeł co świadczy o nadmiernym ich rozściagnięciu lub podrażnieniu korzenia nerwowego.

Nie zarejestrowany
05-11-09, 09:54
Protruzja dysku: gdy jądro miażdżyste rozciąga i uwypukla dysk (pierścień włóknisty) nie przerywając go jednak. Jądro miażdżyste może przemieszczać się i uciskać na pierścień w całości (protruzja masywna) lub w dwóch miejscach (protruzja niezależna).
Ekstruzja dysku: gdy jądro miażdżyste naciskając na ścianki dysku przerywa ciągłość pierścienia włóknistego, jednak pozostaje w dysku dzięki nieprzerwanemu więzadłu, chroniącemu jądro miażdżyste przed wypadnięciem poza dysk. definicja ze strony : http://www.akademiakregoslupa.pl/kregoslupg_S%C5%81OWNICZEK_KR%C4%98GOS%C5%81UPA-39.html

Nie zarejestrowany
11-11-09, 13:08
zużyte zawiasy do wymiany , a ból musisz pokochać bo to twoja wina !!! może za 20 lat zawiasy będą wymieniać - nadzieji na leczenie przyczyny choroby nie ma ,,,, ja tesz idę do kasacji ^^^^ nara

Nie zarejestrowany
13-11-09, 08:51
kochani
mój tata wczoraj miał operację usunięto dysk i wstawiono implant ,lekarz powiedził ze operacja sie udała (przy zakrzepicy wykrytej 3 tygodnie temu)
dzięki Bogu ,po narkozie mówi troche głupoty mam nadzieje ze to przejdzie i bedzie ok czekamy na moment kiedy wstanie z łózka .
Trzymajcie się kochani ,pozdrawiam was gorąco ;)

Nie zarejestrowany
20-11-09, 19:24
Od 4 miesięcy borykam się z uporczywym,niereagującym na żadne leki p/zapalne bólem bioderi kończyn dolnych..Boli mnie od pośladka do stopy.Palce stopy mrowią,są raz zimne,raz gorące.Lekarze nie potrafią mi pomóc.Wyniki mam dobre,byłam u reumatologa, ortopedy,neurologa.ten ostatni stwierdził,że mam bolesne powięzi na tle przeciążeniowym.Łykam leki rozluźniające mięśnie i NLPZ ale nic nie pomaga.Może ktoś ma podobne objawy,albo służy radą będę wdzięczna.

Nie zarejestrowany
22-11-09, 14:06
takie objawy (jeśli masz dobre inne wyniki) mogą być spowodowane przykurczem mięśni w obrębie miednicy czy kończyn dolnych. napięte mieśnie mogą ściskać nerwy i/lub tętnice zaopatrujące kończyny i stąd ta przeczulica (zimne nogi,mrowienia) i bóle. inna przyczyną może być zablokowanie stawów kręgosłupa lędźwiowego albo miednicy czy też więzadeł w tym rejonie. pójdź do fizjoterapeuty który odpowiednimi testami sprawdzi czy woje mięśnie nie są przykurcze,a gdyby były to zastosuje poizometryczną relaksację mięśniową (możesz na ten temat poczytać w internecie i nawet wkonać ją sama) to nie jest nic trudnego.jeśli problem był w mięśniach w szybkim czasie powinnaś widzieć poprawę.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-11-09, 22:03
Bolało jak... tylko się schyliłam
zresztą boli ciągle tylko mniej
zrobiłam zdjęcie
Oto opis
co to znaczy na polski?
Lumbalizacja I-szego segmentu kości krzyżowej w wytworzeniem kręgu przejściowego L6
Kręgozmyk szyjny L5-L6
Szczeliny m-t prawidłowej szerokości
Wysokość i utkanie kostne trzonów kręgowych prawidłowe
Staw krzyzowo-biodrowy prawy o prawidłowej szparze, lewy z dodatkowa szparą poprzeczną

Nie zarejestrowany
26-11-09, 10:39
Dziękuję bardzo paweljuve2 za radę .Chciałam iść do fizykoterapeuty,ale słyszałam,że on może zaszkodzić w niektórych przypadkach.Zrobię to jednak..Ortopeda chce wstrzyknąć mi steryd do stawu krzyżowo.biodrowego jeśli leki rozluźniające mięśnie szkieletowe nie pomogą.Zgodzić się na to?. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-11-09, 21:08
nie możesz mylić fizjoterapeuty z kręgarzem, o którym pewnie myślał lekarz. fizjoterapeuta który zajmuje sie tzw."nastawianiem kręgów" czyli terapią manulaną nie zrobi ci krzywdy;) na twoim miejscu zgodziłbym si na sterydy dopiero w przypadku kiedy nie pomoze wizyta u fizjoterapeuty. sterydy są tylko półśrodkiem i jeśli przyczyna leży w zablokowaniu stawów to po pewnym czasie ból i tak powróci,pozdrawiam i czekam na rezultaty dalszego leczenia

Nie zarejestrowany
27-11-09, 12:31
Przeczytałam i uśmiech pojawił mi się na twarzy .Wczoraj poszłam do mgr fizykoterapii i poprosiłam o pomoc.Dobrzy ludzie są wokół nas .Ona zastosowała mi specjalny program Ultradźwięki z prądem.Wieczorem poczułam jakby ktoś zdjął z mojej stopy za ciasną skarpetę .Miałabym pierwszą przespaną noc, taka ulga gdyby nie moja jamniczka,która wymiotowała od 3 nad ranem:) Mam nadzieję,że te zabiegi pomogą....
Gorąco pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-11-09, 00:07
cieszę się że czujesz sie lepiej,ultradźwięki działają min. przeciwzapalnie jak sterydy,tyle że sterydy maja skutki uboczne...widzisz,nie ma potrzeby bać sie fizjoterapeuty;)

Nie zarejestrowany
28-11-09, 00:10
chociaż i tak uważam że przydaloby się sprawdzić czy nie masz przykurczy mięśni i zablokowanych stawów;)pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-11-09, 14:13
Nie boję się fizykoterapeutów tylko kręgarzy:) Jaką mam pewność,że pójdę np na masaż zdrowotny a ten pan rzuci się na mój kręgosłup i zacznie go nastawiać?:) Może trochę żartuję proszę się nie gniewać.Tu na forum ludzie opisują swoje przypadki jak bardzo się męczą ,borykają z bólem.Serce mi pęka ,że nie mogę pomóc.Myślę sobie,że duże szczęście mnie spotkało,że weszłam na taką stronę i mogę bez wyrzutów sumienia napisać o swoim bólu i nikogo nie będę zanudzać(mam nadzieję).Bo przecież kto zrozumie bardziej chorego jak nie drugi chory,albo oddany, jak pan fizykoterapeuta.
A wracając do meritum sprawy jak mam dowiedzieć się czy moje stawy są zablokowane? Pozdrawiam Ania

Nie zarejestrowany
30-11-09, 12:39
Można oszaleć.W sobotę cieszyłam się ,że mniej mnie bolą nogi po tych UD z prądem a już wieczorem wszystko wróciło z powrotem.Ból był tak silny,że robiło mi się zimno i gorąco. Tabletki p/bólowe nie pomagały. Płakałam z bezsilności,czy to się kiedyś skończy????

Nie zarejestrowany
01-12-09, 10:06
idz do fizjoterapeuty który zajmuje się pacjentami ortopedycznymi,jakiś specjalista w terapii manualnej,zrobi ci testy kliniczne na zablokowania stawow , przykurcze itd.,może to coś pomoże, nie poddawaj sie, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-12-09, 18:38
Właśnie wróciłam z terapii manualnej.Miałeś rację mam zablokowane stawy krzyżowo biodrowe iL4 L5. . Bałam się niepotrzebnie,trafiłam na bardzo miłego fizjoterapeutę z dużym doświadczeniem,pokazał mi min ćwiczenia które mam wykonać w domu,ale stwiredził,że nie wie czy uda mu się powrócić w pełni ruchomości w prawym stawie biodrowym bo są już przykurcze (nie modgę zrotować uda, biodra do wewnątrz.)Jeszcze raz dziękuję za radę.Pozdrawiam Ania

Nie zarejestrowany
15-12-09, 20:59
Bardzo potrzebuje waszej rady odnośnie mojej Mamy . Mama ma 74 lata zaawansowaną osteoporozę i tzw. garba sama nie nawiedzę tego określenia ale chce żebyście dokładnie wiedzieli o czym piszę . Mama ostatnio cierpi okropnie a ja nie wiem jak jej mogę pomóc . Do jakiego lekarz powinnam z nią się udać czy ortopeda wystarczy ? Dodam jeszcze ze jej ostoporoza jest pod stałą kontrola i podobno ostatnio nawet była lekka poprawa . Nie wiem co robić , Mama leży i już wcale nie chce wstawać a ja patrze ze łzami w oczach bo nie potrafię jej pomóc . Błagam pomóżcie mi

Nie zarejestrowany
16-12-09, 00:40
nie ma sprawy,cieszę się że mogłem pomóc.pamiętaj tylko, że musisz ćwiczyć systematycznie jeśli nie chcesz (a napewno nie chcesz)mieć nawrotów.
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
16-12-09, 00:49
witam,napisz coś o objawach bo nic nie napisałaś na ten temat.
jest to trudna sprawa,być może że twoja mama ma jakieś złamania kręgów które powodują ból ale z drugiej strony piszesz że mama jest pod kontrolą więc podejrzewam ze w ciągu ostatnich6m-cy miała robione zdjęcie.jeśli nie to na pewno przydałoby się zdjęcie rtg i wizyta u ortopedy.nic więcej nie powiem bo nie wiem dokładnie co się dzieje,w jakim stopniu jest ta osteoporoza?

Nie zarejestrowany
21-12-09, 14:50
zaczne tak... jeżdżę konno, czasami po jeździe masakrycznie boli mnie krzyż, czasem nie moge sie prostować a czesem nawet chodzić przez tydzień... Pytałam kilku lekarzy czy moge jeździć... każdy powiedział coś innego. Przegrzebałam internet i na jakiejś stronie dotyczącejhipoterapi wyczytałam,że lordozy w stopniu średnim i mocnym dyskwalifikują możliwość jazdykonnej. Jeżeli jazda konna jest nie wskazana przy zniesieniu lordozy to oznajmiam że nadal chcę jeździćiprosze o radę co robić by zminimalizować mozliwość bólu. Będę niezmiernie i dozgonnie wdzięczna za rady i informacje!!!

Nie zarejestrowany
21-12-09, 20:14
Bardzo proszę o pomoc od paru tygodni pojawił się u mnie ból mostka. Nie jest to ból mięśniowy . Najczęściej boli jak jestem dłużej w jednej pozycji i chcem sie wyprostować i ściągnąć łopatki wtedy masakrycznie boli ;( proszę o pomoc moze ktoś wie jak moge sobie pomóc.

Nie zarejestrowany
21-12-09, 22:56
dzięki naturalnym krzywiznom, kręgosłup działa jak sprężyna i amortyzowane są wstrząsy.w twoim przypadku brak jest tej amortyzacji i na dolny odcinek kręgosłupa działają duże przeciążenia, tym bardziej podczas jazdy konnej.jeżeli już bardzo chcesz jeździć to na początek chociaż zrób przerwę 2 tygodnie, żeby dać odpocząć przeciążonym tkankom.poszukaj w necie ćwiczeń prostujących odcinek lędźwiowy,szczególnie w pozycji odciążającej tj. leżenie czy na czworaka

Nie zarejestrowany
23-12-09, 11:24
więc musze robic foczkę :)

Nie zarejestrowany
23-12-09, 12:21
no tak, np.foczke;) ćwiczenia prostujące kręgosłup tzn.takie które wyginają w tył kręgosłup

Nie zarejestrowany
24-12-09, 15:21
Cześć ,mogę się dołączyć może wy mi pomożecie .Od 3 miesięcy przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu niesamowitego bólu do którego doszło w pracy (podniosłam ogromne pudło z zeszytami ) leczę się u neurologa tabletki,zastrzyki ,zabiegi ,pomogły na tyle że wracam do pracy za 2 tygodnie ale mam pewne obawy ,boję się nawrotu dolegliwości może wy mi powiecie co robić aby do nich nie doszło .Robiłam badania tk .Badanie tk uwidoczniło wypukline tylną lewoboczną krążka L5-s1 która wraz z pogrubiałymi więzadłami żółtymi zwęża światło kanału kręgowego do 10 mm.Wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 zwęża światło lewego otworu międzykręgowego.Badanie mr.w sekwencji se tse w obrazach t1 t2 zależnych badanie mr uwidoczniło obniżenie wysokości i skrócenie sygnałów krążków międzykręgowych L4-L5 i L5 -S1 (dehydratacja) ponadto widoczne wypukliny krążków międzykręgowych L4-L5 tylna lewoboczna 5mm,i L5-S1 tylno-centralna 4.5 mm uciskająca nieznacznie worek oponowy .Stożek rdzeniowy oraz nici ogona końskiego bez istotnych zmian .Pracuję na magazynie pracę mam raczej ciężką fizycznie czy te zmiany mogą się pogorszyć jeżeli dalej będę tak pracować .Co robić aby do tego nie doszło .proszę o odpowiedz.

Nie zarejestrowany
25-12-09, 11:45
co moge poradzic to dobry fizjoterapeuta który pracuje metodą McKenzie!!

Nie zarejestrowany
25-12-09, 12:32
Wszystkim cierpiącym na ból kręgosłupa i inne dolegliwości narządu ruchu oraz redaktorom tej strony życzę z całego serca Wesołych, Świąt .Aby ten czas szczególny był pozbawiony trosk fizycznych.Dużo cierpliwości i nadziei na Nowy Rok 2010
życzy Ania :)

Nie zarejestrowany
25-12-09, 14:35
proszę odpowiedz mi co dalej te dolegliwości będą nawracać, lekarze mówią różnie nie wiem kogo słuchać neurolog powiedział że muszę nauczyć się z tym żyć ,neurochirurg jak będzie się powtarzać to zabieg ale co z pracą zabiegu nie biorę pod uwagę chyba że nie będę w stanie się ruszać to pomyślę ale ja mam 2 dzieci muszę być na chodzie , mam 32 lata,teraz jest nieżle ale przy najmniejszym wysiłku dolegliwości wracają ,ustępują ale po odpoczynku ,dlaczego,czy to przejdzie całkowicie.

Nie zarejestrowany
28-12-09, 12:26
witam, powiedz mi jak ten ból wyglądał gdy podnioslaś te pudło,czy tylko było to ciepło rozchodzące się po plecach wraz z bólem czy tez jakieś promieniowanie do nogi lub do dwóch,to ważne. szczerze mówiąc to najlepiej było zmienić prace ale jeśli to nie możliwe to staraj sie dzwigać mniejsze ciężary i co najważniejsze podnoś je przy wyprostowanym kręgosłupie,nie pochylaj się bo ból powróci.według wyników TK nie doszło do przepukliny tylko jest wypuklina a wiec tak jak napisał wczesniej disc, dobrym rozwiązaniem będa ćwiczenia metodą MC Kenziego.
napewno nie jest tak że musisz sie nauczyc z tym życ,zabieg tak jak pisałaś w ostateczności i myśle ze nie bedzie potrzebny..napisz jak teraz sie czujesz i opisz ten ból o który prosiłem na początku a wtedy postaram sie powiedziec coś wiecej. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-12-09, 16:12
Dzięki za odpowiedz.A więdz od początku pracuję na magazynie segregowałam zeszyty do pudeł i odstawiałam pudła na paletę podniosłam chyba dwa ale trzeciego mi się nie udało ponieważ przy próbie podniesienia ogarnął mnie ogromny ból tak jakby ktoś wbił mi kołek w kręgosłup ból poczułam aż w nodze powalił mnie na kolana ,z pracy zawieżli mnie do szpitala dali mi jakieś zastrzyki kroplówkę i wypuścili do domu ból po lekach trochę ustał ale kolejna noc była koszmarem każda próba odwrócenia się na łóżku to koszmar ,rano szok ubrać się to było nie lada wyzwanie ale po rozruszaniu się troszkę ustało więdz poszłam do pracy i to był błąd po kilku godzinach to samo każda próba schylenia się kończyła się płaczem ,chodzenie też nie było łatwe ale wytrwałam jeszcze 2 dni i trach schyliłam się i tak już zostałam .... znowu szpital itd ochrzan od lekarza dlaczego pracowałam w takim stanie ..... neurolog zastrzyki tabletki ,przez 6 tygodni brałam depo-medriol sterydy w tyłek,potem zabiegi prądy ,naświetlania ,magnetronik,itp tramal brałam przez 2 miesiące no i po czasie zrezygnowania i dramatycznego bólu nagle ....jest lepiej nie tak do końca żeby nic nie bolało ale nie jest tak tragicznie jak wcześniej . W obecnej chwili ból sprawia mi pozycja pochylona do przodu zwykłe odkurzanie potrafi mnie wykończyć,jak próbuje się schylić czuję ból tak jakby prąd szedł od kręgosłupa do pośladka ,uda, łydki,nie wiem jak dokładniej powiedzięć Ci co odczuwam ,na przykład po nocy jestem jakby zdrętwiała odczuwam w "krzyżu" taki dziwny ból nie jest bardzo bolesne może bardziej uciążliwe ale jednak dręczące,6 stycznia muszę wrócić do pracy myślę jak sobie poradzić z tym czymś.myślałam o blokadzie czy to dobry pomysł.......

Nie zarejestrowany
28-12-09, 16:25
Dodam jeszcze że w chwili obecnej boli mnie tak jakby w odcinku lędzwiowym i w pośladku po lewej stronie i łydce ale czuję ból w pośladku także po stronie prawej nie jest bardzo silny i potrafię obyć się bez leków a kręgarz może pomóc.

Nie zarejestrowany
29-12-09, 01:24
witam wszystkich jestem pol roku po operacji kregoslupa szyjnego mam wstawione dwa implanty operowane mialam 2 poziomy od tej pory caly czas boli wlasnie dzisiaj odebralam wynik rezonansu magnetycznego i jestem w szoku mam na odcinku operwanym osteofity na tylnym trzonie kregoslupa ktore ograniczaja rezerwe plynowa rdzenia nie mam pojecia czy to oznacza znowu operacje?

Nie zarejestrowany
05-01-10, 17:31
witam i od razu chciałem przeprosić że dopiero pisze ale nie miałem możliwości, z tego co pisałaś wydaje mi się że powinnaś pójść na terapię metodą McKenzie, jak zauważyłaś ból sprawiają ci pozycje w których jesteś pochylona do przodu, terapeuta po diagnozie przekaże ci odpowiedni program ćwiczeń które bedziesz też wykonywać w domu a będą to głównie ruchy w przeciwną strone które bardzo rzadko każdy z nas wykonuje przecież w ciągu dnia. do "kręgarza" możesz pójść bo przy takim incydencie często dochodzi do blokady stawów ale żeby nie był to jakiś miejscowy szaman tylko lekarz bądź fizjoterapeuta który skończył kursy terapii manualnej.no i musisz zmienić nawyki w pracy żeby nie przeciążać tak kręgosłupa,zapytaj o to jak bedziesz na terapii.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-01-10, 19:13
Bardzo dziękuję ci za odpowiedz i rady jutro wracam do pracy przeszłam lekarza medycyny pracy który pozwolił mi wrócić do pracy ,mam przeciwskazania nie wolno mi wykonywać ciężkiej pracy fizycznej i dzwigać ciężarów powyżej 10 kg dziwnie to sprecyzował bo mój neurolog napisał ze względu na zmiany chorobowe widoczne na badaniu mr zaleceniem jest lekka praca fizyczna no ale zobaczymy jak to będzie w praktyce a tak wogóle to chyba mnie zwolnią bo ;ośmieliłam się być na zwolnieniu a pracuję w markecie bardzo dużym nie chcę wymieniać jego nazwy bo wiesz...........,a tam nie potrzebują takich "połamańców" no i może dobrze bo znajdę coś lekkiego.PA!!!!!

Nie zarejestrowany
07-01-10, 10:28
Byłam jak polecałeś 3 razy u dobrego fizjoterapeuty.Niestety zabiegi nie przyniosły mi ulgi, bole nóg a szczególnie prawej stały się nie do zniesienia ,a że jestem pielęgniarką załatwiłam sobie w pracy tomograf komp i wynik mnie poraził, w każdym odcinku kęgosłupa mniej lub bardziej zaawansowane zmiany ale najgorzej ,że jest centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy na poziomie L5 S1 ,oraz centralna protruzja krążka międzykręgowego L4 L5 itd .Pamiętasz ja pisałam ,że boję się nastawień kręgosłupa? Na pewno te zmiany były wcześniej ale czy przez te zabiegi nie doszło do tego,że krążek wysunął się bardziej i stąd ten ucisk na oponę? Mam skierowanie od ortopedy do neurochirurga ,żeby rozważyć operację.Jutro mam umówione spotkanie zw poradni.Boli mnie noga bez przerwy , mam parastezje w stopie, boli mnie pięta.Napisz proszę co o tym sądzisz?

Nie zarejestrowany
08-01-10, 00:03
witam,przykro mi że dalej problem nie zniknął.nie wiem jak pracował ten fizjoterapeuta,nie sądze jednak żeby to on zaszkodził ,jeżeli podczas zabiegów nie zwiększał się ból to ta przepuklina nie ma z tym nic wspólnego.te niewielkie wypukliny które masz na kilku segmentach ma większość ludzi,tyle że one nie powodują dolegliwości.szczerze mówiąc obawiam się troche że przyczyną może być przepuklina odcinka L5-S1.pamiętaj że operacja powinna być ostatecznością i nie powinna być wykonywana pochopnie. z tym że w twoim przypadku były już stosowane różne terapie a ból nie mija a co gorsze zwiększa się,dlatego być może trzeba się będzie na nią zdecydować. Pamiętaj, że operacja nie jest czymś złym,bo jeżeli ma ci pomóc to przecież warto, jest po prostu ostatecznością ponieważ jest to jednak zabieg inwazyjny i należy zawsze wykorzystać wcześniej inne alternatywy,śli one zawiodą operacja jest koniecznością.napisz po wizycie co powiedział neurochirurg,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-01-10, 19:48
Witam
Lekarz ,który mnie dzisiaj szczegółowo zbadał i zobaczył wynik tomografu komp stwierdził,że operacja na dzień dzisiejszy nie jest konieczna a nawet gdyby się ją wykonało to i tak jego zdaniem dolegliwości moje nie ustąpią Powiedział też,że to ,że mam niedoczynność tarczycy również ma wpływ na moje dolegliwości etc .Dał mi skierowanie na rezonans mag odcinka L-S i ENG kończyn dolnych.Mowił,że nie chce podejmować w ciemno żadnych decyzji .Zalecił ćwiczenia wzmacniające mięśnie szkieletowe.Także jestem podbudowana tą dzisiejszą wizytą , wiem,że nadal boli,ale może ktoś w końcu mną się zajmie inie będą mnie leczyć po omacku.Jestem młodą kobietą i chcę pracować ,cieszyć się życiem a nie wiecznie łykać tabletki i chodzić na zabiegi .Dziękuję za szybką odpowiedź , wiem,że chciałeś dobrze polecając mi fizjoterapię manualną.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-01-10, 14:28
Jestem po operacji L4,L5
Czuje sie duzo lepiej moge normalnie funkcjonowac nawet nie chce wracac pamiecia do okresu kiedy zylam w niesamowitym bolu

Nie zarejestrowany
13-01-10, 17:17
Witam Mam 54, a od kilkunastu postępująxca dyskopatie lędźwiową, dużą skoliozę piersiową i hrabiowski kręgosłup szyjny (taki prosty). Może to komuś pomoże ale piszę na podstawie własnego doświadczenia
1.Dyskopatii towarzyszy olbrzymi zespół neurowegetatywny z lękami, nerwicą nie zawsze wyraźnie uświadamiany. On powoduje że mamy różne okresy lepsze i gorsze, wzloty i doły psychiczne a doatkowo nawet jak mniej boli to widzimy w tym "podstęp" i czekamy na podwójną dawke bólu. Może pomóc psychoterapeuta a draźnie np. myolastan - rozluźnia mięśnie i resztkowo ma działanie relaniumo podobne.
2. Bóle silniejsze w czasie leżenie a mniejsze w ruchu - w czasie ruchu uruchamiamy mięśnie stabilizujące krzyż i to przynosi ulgę - zamiennie można stosować tzw. wciąganie pępka w leżeniu na brzuchu- przynosi ulgę.
3. Bóle jest pojęciem względnym - jeden wytrzyma dużo inny mniej - ocena trudna a porównywanie w necie niemożliwe. Można się z bólem pogodzić - pytanie czy uniemożliwia codzienne funkcjonowanie czy jemu towarzyszy. Mnie towarzyszy ale najgorasza jest obawa o przyszłość.
4.Należy dbać na równi o osdcinek chory jak nawet bardziej o tzw. zdrowy - bo jak popsuł się lędźwiowy a zaniedbasz piersiowy i szyjny to masz je chora na bank za jakiś czas.
5. zdania uczonych sa mocno podzielone - stosuje to co przynosi ulge mimo iż niejktórzy mówia że to tylko doraźne , chwilowe itd. kicham to leki p-bólowe sa tez doraźne ale bardziej toskyczne.
6. Czasem wariuję bo nie ufam kolejnemu rehabilitantowi i szukam nowego. Typowe dla tej choroby.
7. Opaeracja w ostatecznym razie , zwłaszcza w wielopziomowych dyskopatiach - no bo co? unieruchomią bolace jeżeli trafia w 10 a kolejny odcinek może się synąc wkrótce po tym.
8.Pisanie na forum o swoich problemach prztynosi ulgę - to taka spowiedź powszechna.
Pozdrawiam, Aha i coś jeszcze - Cierpienie zbliża do Boga.

Nie zarejestrowany
13-01-10, 20:35
Przeczytałam uważnie tekst ,który napisałaś.Albo jestem za głupia ale nie rozumiem co w ten sposób chciałaś ludziom chorym takim jak ja udowodnić, przekazać!!!!???

Nie zarejestrowany
18-01-10, 15:56
w lipcu po wypadku w pracy(dzwigłam skrzynke z piwem i spadła z całym impetem w moich rekach)6 miesiecy cierpienia i przeszłam operacje kreg.szyjnego -wstawienie 2 implantów w tym odcinku i nadal mam bóle szyi ,barku,i silny ból rąk u góry-dołączył sie ból odcinka piersiowego i ledzwi.ból przy oddychaniu , przy zebrach,-kiedys dretwiały tylko palce prawej reki,teraz takze lewej i nogi prawej-juz mi sił brak-neurochirurg mówi ze tak juz zostanie i bedzie bolec-nie zlecił zadnych badań,sama zrobiłam rtg szyjnegi i pokazałam rehabilitantowi met.kc,kenziego-powiedziała ze siadają kolejne dyski,,,co robic -doradzcie,,

Nie zarejestrowany
20-01-10, 18:28
Kasiu (kasia | 10.01.2010 godz 13.28) jaką operację przechodziłaś. Ja byłem u dwóch neurochirurgów i kazdy doradził co innego. Jeden wyczyszczenie jądra miażdżystego, które wypłynęło i kawałka dysku, a drugi żeby wstawić implant. Teraz muszę sam podjąć decyzję ldatego chciałbym wiedzieć jaką miałaś operację, po której dolegliwości ustapiły? Proszę o e-mail na adres biuro@reakcja.poznan.pl

Nie zarejestrowany
20-01-10, 20:33
Ortopeda,który wysłał mnie na rezonans zaproponował mi przezskórną dekompresję laserową tej mojej przepukliny L5-S1. Mam termin na 18 lutego.Mojej koleżance zabieg ten pomógł i po 7 dniach od zabiegu szczęśliwa wróciła do pracy .Mam nadzieję ,że i u mnie się uda i zapomnę o miesiącach cierpienia.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-01-10, 18:53
też mam taką nadzieje,nie jest to tak bardzo inwazyjny zabieg, wiec mozna spróbować i jeśli te bóle są rzeczywiście spowodowane tą przepukliną to powinno być dobrze,daj znać poźniej co się dzieje ,pozdrawiam i zycze zdrowia

Nie zarejestrowany
21-01-10, 20:53
Dziękuję za życzenia zdrowia .Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
22-01-10, 15:55
Witam wszystkich, którzy borykają się na co dzień z bólem, dyskomfortem w wykonywaniu normalnych czynności życiowych... Mam 27 lat i jestem po kilku konsultacjach lekarskich ... Lekarze jedni zalecają jak najszybsza operacje, inni mówią czekać bo moje objawy nie są jeszcze tak straszne aby podejmować taką decyzję ... wynika to z tego, iż mój ból nie jest aż tak straszny.. może i mają racje.. bo będąc w ruchu, nie siedząc cały dzień odczuwam ulgę, czasem nawet zapominam że mam kręgosłup (-:... problem pojawia się jak zasiadam za biurkiem w pracy, gdzie przebywam 8h. Czuję duże przeciążenie również jak robię zakupy bądź coś ciężkiego podnosze..., wieszanie firanek i trzymanie przez dłuższą chwile rąk w górze odpada... chodziłam na aerobic ale zrezygnowałam, ponieważ czułam się po nim gorzej... zwłaszcza wykonując ćwiczenia na mięśnie brzucha....
Nie wiem co robić bo jestem osobą młodą i boję się operacji.. lekarz mówi że mam kręgosłup 50 letniej kobiety...
Chodzę na rehabilitację ... ale to zazwyczaj na chwilę pomaga....
Doradźcie co mam robić... operacji się boję, bo puki co jakoś funkcjonuję a z tego co czytam na forach to ludzie często żałują operacji bo czują nadal ból, schorzenie się odnawia na innych poziomach lub czują ulge na rok-dwa a potem wszystko wraca....

Nie zarejestrowany
23-01-10, 23:00
bolał mnie kręgosłup od 14 roku życja ,zle skoczyłem do wody . Byłem u wielu specjalistów, nie pomogli mi .Przestałem szukać pomocy . Przypadkowo znalazłem się w gabinecie masażu ( zawiozłem chorego o kulach.Odwiozłem go do domu , a on zapomniało kulach.Polecjał jak młodzieniaszek Pojechałem ponownie do tego trapełty pomógł mi jednym zabiegiem od pięciu lat niewiem co to ból kręgosłupa.Powiem więcej , chętnie nauczył mnie swojego sposobu masażu bym mógł pomagać innym

Nie zarejestrowany
03-02-10, 01:14
Aniu, jestem 41 letnia rehabilitanka z bardzo podobnym do Twojego problemem. Mysle , ze bardzo wazne jest uswiadomienie sobie , ze zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym bardzo czesta sa nastepstwem zmian w kregoslupie ledzwiowym . W Twoim przypadku jest to bardzo prawdopodobne biorac pod uwage komentarz o klopotach podczas wykonywania cwiczen na miesnie brzucha . Bardzo mozliwe , ze nie aktywujac miesni glebokich brzucha przeciazasz miesnie grzbietu , a to w efekcie koncowym daje odczyn bolu. Aktywnosc fyzyczna jest bardzo wazna , ale musi byc ona dobrana odpowiednio to stanu Twojego zdrowia. Polecam konsultacje z fizjoterapeuta , ktory pomoze Ci dobrac bezpieczny zestaw cwiczen nie przeciazajacy kregoslupa , a zarazem wzmacniajacy miesnie posturalne . Trzymaj sie dzielnie wszystko bedzie dobrze , a interwencja chirurga nie zalatwi niczego bez usprawnienia aparatu miesniowego.
Kaska

Nie zarejestrowany
03-02-10, 18:33
Wita,
Jestem po operacji usunięcia dysku L4-L5.
Byłam operowana 4 lata temu i w porównaniu z bólami które przechodziłam, nie żałuję ze zdecydowałam sie na ten zabieg. Nie jest to takie straszne, a z własnego doświadczenia wiem, że nie ma co zwlekac z tym, czekał mnie wózek inwalidzki. Nie zwlekałam ani chwili i po 2 tygodniach od podjęcia decyzji byłam już po operacji. Zrobiłabym to jeszcze raz. Operował mnie wtedy znakomity neurochirurg, w zeszłym tygodniu byłam u niego na kontrolnej wizycie. Fachowa rączka.

Nie zarejestrowany
07-02-10, 20:17
Witam. Przeczytałam wszystkie komentarze,współczuję wszystkim bardzo, bo wiem co to życie z bólem. Od młodości mam ptroblemy z kręgosłupem, ale od 7 lat ból zagościl w moim codziennym życiu na stałe. Jest to silny ból który przy najmniejszym ruchu w bok promieniuje w prawą stronę pod żebra dając dodatkowo uczucie bólu żołądka,albo wątroby. Przed siedmiu laty przy takich objawach i po USG jamy brzusznej zdiagnozowano mi przy ruchomą nerkę, i powiedzian mi, że z tym bólem muszę nauczyć sie żyć, bo na to nie ma rady, chyba, ze operacja podwiazania nerki, ale to mogą być komplikacje. Więc żyję już tak 7 lat, i kontroluję tę nerkę co pół roku na USG. Ostatnio jednak okazało się przy 2 kolejnych badaniach USG, że nie ma ruchomej nerki , a te bóle to najprawdopodobnie od kręgosłupa. Przez siedem lat nic nie robiłam, a i teraz też nie jestem pewna diagnozy. Może ktoś ma podobne dolegliwości i czy to może być faktycznie od kręgosłupa. Czy jakieś dodatkowe badania mogą to stwierdzić. Lekarz sugrował też woreczek żólciowy, ale to wykluczono w innych badaniach.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
11-02-10, 17:34
Mam 20lat a od 6lat towarzyszą mi te okropne bóle,rozumiem wszystkich piszących tutaj!A tym,którym to nie dolega-zazdroszczę i nie życzę...W moim kręgu znajomi nie rozumieją o co mi chodzi,gdy przyjmuje różne pozycje siedzące czy leżące,a nawet gdy dreptam trzymając się za odcinek lędźwiowy...tłumaczę o co chodzi ale uchodze za histeryczke...Pierwszą objawą u mnie bynajmniej było drętwienie palców u stóp i ich "wyginanie" w różne strony,mrowienie,brak czucia-dostałam wkładki ortopedyczne które jeszcze bardziej powodowały że odczuwałam te dziwne stany.Lekarz stwierdził że to płasko stopie-nie wziąl pod uwage dyskopastii ani rwy kulszowej(miałam 14lat więc nikt mi nie narzucił takiej choroby)...w związku z tym nie zwracałam uwagi na to co robię i nie zdawałam sobie sprawy co mnie będzie czekać...czym starsza tym więcej objaw zaczęło dochodzic...skarżąc się lekarzom na ból całej nogi czy brak czucia,pieczenie w ramionach,przed ramionach robili badania krwi itd...nic nie wykazało...także dalszym mc zaczęły towarzyszyć mi takie bóle w nodze,biodrze że nic kompletnie nie mogłam zrobić(kucanie,schylanie,siedzenie,leżenie)...po namowie Mamy udałam się po raz kolejny do ortopedy(innego) i bez zastanowienia i zdjęcia które mam teraz wykonać stwierdził że mam ucisk na nerwy...co mogę poradzić to,to wszystko co jest opisane na górze stronyy gdy oczywiście nie mamy leków,a ile można sie faszerować przeciwbólowymi które niszczą co innego...ja sama musiałam walczyć z tym aż do dziś!!w Końcu wiem o co chodzi!!! wszystkim życze jak najmniej BÓLÓW!!! DBAJMY O SIEBIE I NIE UCIEKAJMY W KĄT NAWET GDY PRZYGLĄDA NAM SIĘ "OBCE" TOWARZYSTWO.

Nie zarejestrowany
13-02-10, 17:56
Witam - 20.01.2010 pisałem pierwszy komentarz. Byłem wtedy przed operacją. Aktualnie jestem 5 dni po całkowitym usunięciu dysku L4/L5. Dolegliwości nerwobólowe w nodze zniknęły. Jestem jeszcze obolały po operacji ale mam nadzieję że idzie w dobrą stronę. Za niedługi czas na pewno napiszę jak wygląda moja sytuacja.

Nie zarejestrowany
15-02-10, 21:29
wiem co to bul kregosupa nic nie mozna zrobic tak strasznie boli ze wytrzymac nie mozna ani pranie niemozna powiesic ani gotowac shylic sie i nic innego jusz zrobic nie mozna tak mocno bolize jusz dluze nie wytrzymam kto wie co pomoze na bul kręgosupa nieh pisze w komentarzahc

Nie zarejestrowany
16-02-10, 09:44
Nadal czuje mocny ból i promieniuje do pośladka. Nie wiem ile trwa okres kiedy ból przechodzi więc napiszę za kilka dni jak wygląda sytuacja.

Nie zarejestrowany
21-02-10, 13:18
czy ktoś by mi mógł pomuc,na odcinku lędżwiowym mam zmiarzdżone dwa dyski sprawia mi to ból w każdej czynnośći nawet jak śpie.czwiczenia nie pomagają,masarze równierz nie pomagają.Co mam robić pomużcie!!! zdesperowana Sabina.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 18:27
Witam
Jestem już po .Dokładnie zabieg ten nazywa się ablacja nerwów przy zastosowaniu generatora fal wysokiej częstotliwości RFA.
Powiem tak, minęły 4 dni od zabiegu a ja nadal czuję pobolewanie PKD .Nie są to bóle takie jak wcześniej ,nie muszę łykać leków .ale jest niepokój.Nie miałam okazji po zabiegu porozmawiać z lekarzem ,żeby zapytać czy tak może być.Jestem rozczarowana ,chociaż lojalnie doktor uprzedzał,że w moim przypadku może to nie pomóc i będzie konieczny zabieg operacyjny:( Musze czekać do 1 marca wtedy będe rozmawiać z lekarzem.Na dzień dzisiejszy nie jest źle.Gorąco pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-02-10, 17:31
This might be a bit off-topic but I believe there are a lot of smokers here on www.poradnikzdrowie.pl. I decided to find a good manufacturer of electronic cigarettes. I'm done with paying so much for normal smokes.A friend recommended <a href=http://www.insanereleases.info/greensmokef.html>G Smoke</a> According to their website this is how they described their product:
"Green Smoke offers supreme Electronic cigarettes with disposable cartridges that compose of the highest smoke volume in the industry. With a collection of flavors and nicotine levels, Green Smoke's™ patented technology offers convenience and performance that is unmatched. G Smoke products have been independently tested for safety."
I'm thinking of buying them. Anyone else have experience with this e-cigarette?

Nie zarejestrowany
25-02-10, 23:45
Wczoraj stwierdzono u mnie, po trzech dniach cierpień, przesunięcie kręgu lędźwiowego L4 do przodu o ok. 9 mm i obustronne złamanie wyrostków kręgu. Na zdjęciu TK widać brak dysku między L4/L5- są na sobie. Nie wiem ile z tym chodziłem ale napewno parę lat no i...zaczęło rwać. Napiszcie proszę, co mnie czeka? Jak wygląda leczenie i na co muszę się przygotować. Zupełnie nie wiem co mi będą robić a to jest najgorsze.

Nie zarejestrowany
10-03-10, 23:32
Witam,
pisze do wszytkich ktorych bardzo boli kregoslup. Moja tesciowa 2 tyg lezala w lozku z powodu rwy kuszlowej i dyskopati i jeszcze wypuklin i zaczelismy ja wozic na zabiegi akupunktury. Teraz teściowa funkcjonuje dosyc dobrez, nawet juz po zakupy jeździ rowerem. Polecam akupunkture. Mojemu mezowi rowniez pomogla przy bolach kregoslupa. Na zabiegi chodzili do Tybetanskiego gabinetu "Sun" w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego. POlecam

Nie zarejestrowany
11-03-10, 16:51
Witam, w styczniu stwierdzono u mnie, iż tarcza międzykręgowa L5-S1 obniżona. Na tym poziomie widoczna jest centralnie lewoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej wpuklająca się do kanału kręgowego na około 6 mm uciska na worek oponowy i lewy korzeń nerwowy

Przez ponad trzy tygodnie regularnie ćwiczyłem metodą McKenziego pod okiem instruktora. Po tym czasie ból ustąpił całkowicie i już było suuperrrrr. I niestety 2 dni temu ból wrócił bezpośrednio w trakcie ćwiczenia tzw. przeprostów i jest zbliżony do tego pierwotnego choć jednak mniejszy i promieniowanie do pośladka też znacznie mniejsze

Za chwilę jadę na umówione spotkanie z rehabilitantem i mam nadzieję, że tym razem również uda mi się pokonać tą dolegliwość, ale tym razem do końca i raz na zawsze !!!!!!

Nie zarejestrowany
11-03-10, 16:59
Na czym polega zabieg przy użyciu fal wysokiej częstotliwości RFA. Gdzie i kto ci robił ten zabieg , czy stosuje się go przy przepuklinie jądra miazdżystego i jaki jest efekt ?????

Nie zarejestrowany
12-03-10, 09:35
mamcorke ktora ma niedorozwoj miesni jednym slowem jest calkowicie niesprawna rozwija sie jednak umyslowo bardzo dobrze obecnie mieszkamy whiszpani i tu chcemy operowac kregoslup,,poniewaz wczesniej nikt nie chcial nsie podjac operacji (ale to nieistotne chcieli czy nie ) corki kregoslup jest juz tak krzywy ze biodro styka sie z lopatka a ja bym jeszcze chciala aby ktos mi podal adres do kliniki w Zakopanym,chcialabym jeszcze w polsce skonsultowac sie ze lekarzem bo jakos mam male zaufanie tu na obcej ziemi bardzo prosze podajcie mi adres tej kliniki w zakopanym na meila aska.kaska@wp.pl

Nie zarejestrowany
12-03-10, 17:39
Witam
Zabieg ten polega na tym ,że pacjent leży na brzuchu dostaje do zyły lekką premedykację (znieczulenie) ale tak,żeby był świadomy. Lekarz po uprzednim znieczuleniu miejscowym pod skopią czyli pod promieniami rtg wprowadza 2 igły po obu stronach kręgoslupa i falami radiowymi o wysokiej częstotliwości i temp 45- 50 st C wyłącza zakończenia nerwów rdzeniowych segmentów ruchowych. Jest to mało inwazyjna metoda ale nie wszystkim pomaga, albo na krótko.Moja koleżanka czuła się dobrze już w dniu zabiegu a ja odczułam efekty w 3 tygodniu po. zabieg był wykonany w Rakoniewicach ul Ogrodowa 11a tj za grodziskiem WLKP.

Nie zarejestrowany
15-03-10, 21:25
Dziwny on jest ten opis! :) :X :D :O

Nie zarejestrowany
19-03-10, 16:40
Też mam przepukline l5-s1 12mm ,wszyscy chcą mnie operować a ja normalnie jeszcze funkcjonuje, jestem z Twoich stron,więc pytanie jaki ortopeda i gdzie przyjmuje wysłał Cię na ten zabieg,z chęcią bym go odwiedził.jak się teraz czujesz?

Nie zarejestrowany
21-03-10, 13:09
Witam
Doktor nazywa się Łukasz Kubaszewski przyjmuje w Swarzędzu ul Cieszkowskiego 100. ma też prywatną praktykę ,namiary znajdziesz w necie.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-03-10, 15:46
witam prosze napiszcie co to znaczy ze mi poleciala noga tak mi powiedziala moja neurolog jestem w szoku mam skierowanie do szpitala mam problem z kregosłupem.panicznie sie boje mam 35 lat

Nie zarejestrowany
09-04-10, 14:25
hi everybody

great forum lots of lovely people just what i need

hopefully this is just what im looking for looks like i have a lot to read.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 15:47
od dwóch tygodni mam ból w środkowej części kręgosłupa,promieniujący przez łopatki.biorę leki p/zapalne i p/bólowe i nie pomaga.Boli najbardziej ,gby siadam lub kładę sie spać.w rtg wykazało wczesne zmiany zwyrodnieniowo-zniekształcające w trzonach kręgów piersiowych.Czy ktom miał podobne dolegliwości i jak to leczyć?Proszę o pomoc.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 17:02
od siedmiu tygodni lecze sie na rwe kulaszowa obecnie jestem po 30 zastrzykach i leczeniu farmakologicznym nie ma znacznej poprawy stwierdzono rowniez u mnie przepukline kregoslupa pomozcie bo nastepnym etapem bedzie leczenie szpitalne leczeniem sterydami czekam na odpowiedz

Nie zarejestrowany
14-04-10, 17:07
od 7 tygoni

Nie zarejestrowany
15-04-10, 17:10
masaze i juz

agnesp3
20-04-10, 23:48
witam ja lecze sie na rwe od ponad 2lat przeszlam wiele rehabilitacji,prywatne masaze,roznego rodzaju leki na rwe,przeciwbolowe a nawet zastrzyki,ktore pomagaly na tydzien i bol wracal,wlasnie zdecydowalam sie na operacje,boje sie troche ale moze pomoze mi troche,poniewaz mam dosc nieprzespanych nocy ,lykania lekow itp,mampytanie czy ktos przeszedl operacje i czy ona cos dala,czy bol wrocil czy tez nie
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-04-10, 13:44
Witam
Mam 53lata, podczas chodzenia czuje ból stawów kolanowych i biodrowych. Gdy zawadzę nogą(obojętnie którą) o coś, doznaje ogromnego przeszywającego bólu w pachwinach. Nie mogę założyć nogi na nogę, gdy siedzę na krześle i chciałbym rozszerzyć nogi mam także do czynienia z tym przeszywającym bólem w pachwinie. Także przy skręceniu stopą w bok, czasami ból promieniuje od pachwiny do kolan. Zdjęcie RTG części lędźwiowej kręgosłupa i stawów biodrowych, lekarz ortopeda odczytał jako: "w normie i nie widzi po za małym zwapnieniem stawów nic groźnego". Opis z TK kanału kręgowego:
- Przestrzeń L2-L3 PRAWIDŁOWA
- Na poziomie L3-L4 lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego lekko modeluje worek oponowy i zwęża od dołu lewy kanał korzeniowy.
- Na Poziomach L4-L5 i L5-S1 szerokopodstawne protruzje krążków międzykręgowych modelują worek oponowy i uwypuklają się płytko od dołu w obręb kanałów korzeniowych.
- Szerokość kanału kręgowego w badanym odcinku jest prawidłowa.
Od 2001 choruje na cukrzycę, i od 5 lat jestem na insulinie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Nie zarejestrowany
23-04-10, 16:36
Witam mam 34 lata 2 lata temu poddałam się operacji ,i muszę powiedzić ,że mi bardzo pomogło ,a byłam w kiepskim stanie już nie mogłam chodzić,teraz niestety nastąpił nawrót bóli ,ale mam 8 mies brzdąca którego noszę i napewno od tego,dziś wybieram się na akupunkturę mam nadzieje ,że mi pomoże bo nie mogę nosić mojego synka pozdraawiam

Nie zarejestrowany
29-04-10, 15:11
czytając te komentarze,to każdy ma co innego,moj problem to kregosłup piersiowy,bardzo malo osób na tosie skarży.Wynik rezonansu to przepuklina kregowa wpuklajaca sie dokanałowo na ok 4mm uciskająca rdzen kregowy,ból towarzyszy w dzien iw nocy do tego kifoza i kreg motyli,jesli ktos ma podobne prosze o odpowiedz.

Nie zarejestrowany
02-05-10, 16:03
lubi siegania po przyczyny powstawania jego bolow i schorzen, a nie dzialan li tylko objawowych...
Co roku konsultuje wielu ludzi, ktorych nawet moi znajomi lekarze bez poglebionej diagnozy lecza dlugo przeciwbolowo, a niektorym z nich w tym czasie manifestowane bole krzyzowe czy biodrowe po czasie okazuja sie czyms znacznie grozniejszym...
Kregoslup i wszystkie 120 stawow Czlowieka, to zywa tkanka, wiec by byc zdrowa musi dostac to co dla niej najlepsze, a wowczas nawet w 3-4 dni z ciezkiego plamanca z RWA Kulszowa czy barkowa ( jezeli to nie woreczek) mozna zrobic Tancerza...:)
Stif

Nie zarejestrowany
03-05-10, 10:45
zabrali mnie do szpitala tam przez 2 tygodnie dostawalam w plynie Andybiotyk do zylnie i musialam duzo pic a przyczyna byla ze w tym danym dniu bolal mnie pecherz i brzuch jak mym miala miec melustracium a juz pare lat temu skonczylam i poroblemy mialam z przekwitaniem po wyjsciu z szpitala a jest to juz 2 tygodnie jak jestem na tabletkach przeciw bulowych bola mnie kerego szyjne i barkowe bule miesni ktore przemieszczaja sie w kregoslup albo w barki albo w ramiona i stawy w konczyn gornych i palcow w rekach tabletki pomagaja na pare godzin bule wracaja potworne i bez masci przeciw bulowych nie obejdzie sie sa potworne miesni robia sie twarde jak kamien czwicze sie rano i wieczorem a nawet w nocy biore nadal Andybiotyk na bakterie ale sie zmieszaja chodze na masarze plecow i kregoslupa przedtem lerzena rozgrzanym twozywie do masazu 25 minut a potem lekarz masuje mi moje miesni i kark i barki ramiona i po masarz jestem obolala na wieczur musze smarowac sie mascia przeciw bulowa i w nocy brac tabletkie przeciw bulowom P.S jak lerzalam w szpitalu lezalam przy dzwiach i byl przeciag siostra okladal mnie parwanem zeby mi nie wialo mysle ze przewialo mnie dokladnie i teraz trudno mi sie pozbyc tego bulu a przeciagi namnie zle wplywaja zawsze uciekam przed nimi prosilam odrazu o masarze nie udzielono mi mieszkam w Niemczech i tu nic sobie z ludzi nie robia tak ze i zagranica niejest tak slodko .moze ktos mi pomoze zeby sie pozbyc tych buli musze jeszcze pracowac 5 lat i miesiac zeby dostac Rete musze miec 65 lat a mam 60 lekasz mi powiedzial ze z latami to jest zwyrodnienie kregoslupa i miesni oraz stawow .dla wszystkich ktozy maja problema z kregoslupem i kregami i plecami z schorzeniami stawowymi zycze powrotu do zdrowia i jeszcze raz zdrowia .Klara Gorny

Nie zarejestrowany
03-05-10, 19:56
Jestem pół roku po operacji kręgosłupa. Stwierdzono u mnie przepuklinę na poziomie L5-S1. Po operacji trzy tygodnie było dobrze, bo oprócz bólu rany pooperacyjnej, nie czułam tego co wcześniej. Było mi lżej. Jednak po tych trzech tygodniach koszmar znowu wrócił. Lekarz, który mnie operował uciekał. Byłam już u wielu specjalistów, mówią że trzeba sie rehabilitowac, jedank i to mi nie pomaga. Proszki przeciwbólowe już nie uśmierzaja mi ogromnego bólu. Pomocy!!!

Nie zarejestrowany
08-05-10, 23:54
Mam dyskopatię c4c5c6 oraz stenozę odcinka szyjnego kręgosłupa z zespołem korzeniowym Ciągle źle się czuję mam mdłości Kilka razy straciłam przytomność przy nagłym skręcie szyi i wylądowałam w szpitalu
przez ostatni rok jestem non stop rehabilitowana ale jakieś wielkiej poprawy nie ma Co robić?

Nie zarejestrowany
10-05-10, 13:02
mam ten sam problem co wiekszosc z Was boli mnie od 10 lat leczono mnie na jajniki bez rezultatu teraz zrobiono rezonans mgnetyczny odcinka ledzwiowego
jest przepuklina na L4L5 i wypuklina na L5S1 czy silne bole brzucha moga byc od tych dolegliwosci ..wymiary przepukliny 9 na12 na6 czy to duza

Nie zarejestrowany
11-05-10, 14:52
Miałam częściową hemilaminectomię,usunieto mi dysk L5-S1 i odbarczono korzeń S1. Jestem 2 tygodnie po operacji.Dolegliwości bólowe ustąpiły, Mam nadzieję że niebawem powróci całkowite czucie w stopach. Czuję się dobrze i jestem zadowolona z podjętej przez siebie decyzji o operacji.WAM wszystkim życzę byście trafili w dobre ręcę i aby WAM nie brakowało odwagi i cierpliwości. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
16-05-10, 03:02
Czesc tyle ludzi tyle problemów a jst tu choc jedna osoba która moze powiedziec kurcze udało mi się wyleczyc czuje się bardzo dobrze? hmmm? jest taka osoba....?

Nie zarejestrowany
16-05-10, 17:05
Generalnie mogę tak powiedzieć,że mi się udalo.Czuję się dobrze .Jak ktoś czytał moje wcześniejsze wpisy wie jak bardzo cierpiałam. Teraz,żeby potrzymać ten stan codziennie cwiczę Pilates .Ćwiczenia bardzo mi pomagają.Tak że glowa do góry wszystko jest możliwe,trzeba walczyc o siebie i nie poddawać się ,chociaż wiem,ze nie jest łatwo:) Pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
17-05-10, 12:47
Witam. Mam 35 lat , jestem 1,5 roku po zabiegu usunięcia dysku L5-S1. Chodziła o własnych siłach po 24 godzinach po operacji Ból oraz drętwienie nogi lewej ustąpiły od razu. W miejscy usuniętego dysku ( rozsypał się w drobny mak) wstawiono mi protezę. Po operacji żadnej rehalibitacji. Do pracy wróciłam po 2 miesiącach, a do dobrej formy po 6 tygodniach. Nie mosiłam żadnych sznurówek( pasów odciążających) .Czuję się świetnie. Nic mi nie olega. Z podjętej decyzji o poddaniu się zabiegowi jestem bardzo zadowolona.

Nie zarejestrowany
19-05-10, 16:33
10 maja bylem ciety-z bolem meczylem sie przez 7 miesiecy.dzis wiem jedno zaden rehabilitant kregarz nie pomoga!operacja to jedyne a do tego skuteczne wyjscie

Nie zarejestrowany
20-05-10, 17:51
Witam moja pani od roku boryka się z przepukliną mi ędzy kręgami. Ma ją w dwóch miejscach. Nikt nie chce jej operować ponieważ cierpi na żadką chorobę genetyczną "PORFIRIA" W końcu pojawiła się szansa w Warszawie ale znów lekarze się migają. Proponują zabieg Krioterapii (niskie temperatury) Czy ktoś spotkał się z taką metodą leczenia tej dolegliwości? jeśli tak to czy jest skuteczna?

Nie zarejestrowany
26-05-10, 17:11
Witam badanie TK wykazało że : szerokopodstawna, tylna wypuklina krążka L4/L5 uciska worek oponowy
Bardzo proszę o radę do jakiego spec. mam się udać?
Zrozpaczona

Nie zarejestrowany
13-06-10, 17:51
Witam
Od roku cierpie na ból kręgosłupa lędźwiowego mam zrobiony rezonans .Wielopoziomowe centralne protruzje krążków międzykregowych L2-S1z ich wpuklaniem się (L2-L3) i (L4-L5) w obreb kanału kręgowego z wyraźnym przerwaniem ciągłości pierścienia włóknistego na poziomie L4-L5. Krążki uciskają worek oponowy, na poziomie L4-L5 w miejscu wyjścia korzenia nerwowego L5 po stronie lewej. Węższy kanał kręgowy L3-L5. Krążek L5-S1 wpukla się wraz z osteofitami do prawego otworu międzykręgowego L5 po tej stronie. Naczyniak w obrebie kości krzyżowej S1 po stronie lewej ok. 13.8 mm Stłuczeniw blaszek granicznych trzonu kręgowych na poziomiw L5-S1 stożek rdzenia bez zmian
Byłam już u neurochirurga zaproponował mi stabilizator na kręgosłup co to jest i czy to mi pomoże
Może ktoś jest już po takiej operacji

Nie zarejestrowany
15-06-10, 00:21
Minęło właśnie 5 lat od czasu stwierdzenia u mnie dwóch przepuklin na odcinku L4-L5,S1.Lekarze ortopeda i neurolog nie widzieli innej opcji niż operacja.Na szczęście trafilam na 3 tygodnie do szpitala na oddział rehabilitacji.Tam powiedziano mi,ze tylko rehabilitacja.Dopuki stopa nie opada,dopuki nie ma ucisku na pęcherz czy kiszkę stolcową,nie poddawać się operacji,natomiast 3,4 razy do roku korzystać z rehabilitacji,wykonywać ćwiczenia w domu,jakich nauczono mnie w szpitalu.Rozmawialam z osobami,ktore były po operacji i mówiły,że to nie jest tak,że pozbyły się bólu.Czasami poprawa jest na kilka lat i problem powraca.Nie powiemżeby u mnie problem zniknął,ale jeżdżę z jednej rehabilitacji na drugą,stan się nie pogarsza,a ból czasami powraca,ale pamiętajmy,ze nawet po udanej operacji nie uwolnimy się raz na zawsze od bólu.Z tą chorobą trzeba się nauczyć żyć.Nie dźwigać,nie nie schylać się,odkurzanie robić na klęcząco.Mogę podać namiary na dobrych specjalistów w Opolu.Są to lekarze/znany był ich ojciec w czasach juz powojennych/.Paluch s.c. Opole ul. Częstochowska 45 tel.077/455 07 40
Głowa do góry i nie poddawać się tak szybko operacji.Jeśli wszyscy lekarze to proponują to tak,należy to rozważyć,ale jeśli chociaż jeden da cień nadziei to trzeba to wykorzystać.Pozdrawiam.Wanda

Nie zarejestrowany
15-06-10, 14:52
witam serdecznie ma pytanie czy mnie tez dopadlo to paskoctwo?? Bo nie bylam z tym u lekarza .A od dluzszego czasu (okolo roku) dopadaly mnie bole typu ze musialam pomoz sobie reka aby przewrocic sie na bok bo prawa noga byla niewladna a bol w plecach byl nie do opisania i chociaz ten bol mnie obodzil jak spalam na plecach.Lekcewarzylam to bo myslam ze to moze przeziebione korzonki lub nerki.Dosc czesto to sie powtarzalo:( czasami niewiedzialam jak mam wstac z lozka i konczylo sie na tym ze schodzilam jak to sie mowi na czterech.Ale ostatni zdarza sie to coraz czesciej. Poradzcie mi czy musze zglosic sie z tym do lekarz (leki przeciw bolowe niepomagaja:(( . A tym bardziej ze pracuje w szwajcari i az boje sie kolejnego rachunku. > PROSZE o porade....

Nie zarejestrowany
15-06-10, 15:07
witam serdecznie ma pytanie czy mnie tez dopadlo to paskoctwo Rwa Kulszowa?? Bo nie bylam z tym u lekarza .A od dluzszego czasu (okolo roku) dopadaly mnie bole typu ze musialam pomoz sobie reka aby przewrocic sie na bok bo prawa noga byla niewladna a bol w plecach byl nie do opisania i chociaz ten bol mnie obodzil jak spalam na plecach.Lekcewarzylam to bo myslam ze to moze przeziebione korzonki lub nerki.Dosc czesto to sie powtarzalo:( czasami niewiedzialam jak mam wstac z lozka i konczylo sie na tym ze schodzilam jak to sie mowi na czterech.Ale ostatni zdarza sie to coraz czesciej. Poradzcie mi czy musze zglosic sie z tym do lekarz (leki przeciw bolowe niepomagaja:(( . A tym bardziej ze pracuje w szwajcari i az boje sie kolejnego rachunku. > PROSZE o porade....

Nie zarejestrowany
08-07-10, 12:09
Od kilku m-cy przy skęcie tułowia odczuwam przeszywajacy ból w plecach jakby cos uciskało mi na nerw,do tego doszedl kłujący ból z lewej strony biodra,a podczas chodzenia czasami nagle zaczyba mnie równiez kłuć po lewej stronie miednicy,czuje rownież ból w łydce,nie wiem co mi jest,lekarz dał mi srodki przeciwbólowe i kazał ćwiczyć,bo powiedzial ze mam malo ruchu,ratunku!

Nie zarejestrowany
19-07-10, 16:34
A leczenie u dr.Zawiślaka k/Zielenic, czy słyszeliście o nim?Leczy zastrzykami w kręgosłup /homoopatyczne/, podobno leczenie rewelacyjne lecz drogo.Ja mam 2 przepukliny w odcinku lędzwiowym, nic mi nie pomaga, wybieram się do niego.Szukajcie w internecie o nim.Po wizycie napiszę.

Nie zarejestrowany
21-07-10, 17:46
co tak chętnie dajecie się pokrojic

Nie zarejestrowany
27-07-10, 13:49
mam 28 lat 8 miesiecy temu stwierdzono u mnie dwie przepukliny l-3 l-4 rownomierne wypuklenia na glebokosc 2mm,korzystalem z wielu rechabilitacji nic nie pomaga, neurolog wraz z ortopeda sa zgodni ze trzeba operowac.Dowiedzialem sie ze jest nowa metoda(nukleoplastyka) metoda Disc FX ktora daje prawie ze 100% powrot do sprawnosci jednak z tego co wiem jest to rozwiazanie dla najbogatszych poniewaz zabieg ten nie jest refundowany i bardzo kosztowny.Klinika znajduje sie w Katowicach-Ligocie na Stolarskiej 17.Tych ktorych stac polecam.

Nie zarejestrowany
30-07-10, 00:47
jak tak czytam te Wasze problemy to wiem jedno na te wszystkie problemy jest jedno lekarstwo terapia manualna a mianowicie wizyta i kręgarza.
najgorszy i najwiekszy Wasz błąd to poddawanie się operacji ( w Polsce robi sie za dużo operacji kręgosłupa a po operacji i tak trzeba poddać się rehabilitacji). wszelkiego rodzaju zastrzyki, tabletki są pomocne tylko dorażnie a głowny problem pozostaje w nienaprawionym kęgosłupie. Najważniejsze to wybrac dobrego kręgarza ( najlepiej zapytać kogoś kto już był u niego). Ja mogę polecić jednego z okolic Rybnika a drugi to młody kręgarz ale równie dobry z okolic Iławy. w ten sposób leczy się zapalenie nerwu kluszowego, barkowego, urazy kręgosłupa, dyskopatie, przepulkiny. pozdrawiam i życze zdrowia

Nie zarejestrowany
30-07-10, 11:04
Może tutaj da mi ktoś jakąś poradę. Mając 15 lat zaczęłąm leczyć się na kręgosłup,na tzw chorobę Szeurmana(nie wiem jak to się pisze).przerwałam po trzech latach rehabilitacji,zero poprawy. Teraz kiedy jest w domu cicho słyszę jak ociera mi się kregosłup o kość miednicy i jakąś górną kość. To jest przerażające. dxwięk ten przypomina jakby posunąć płytę chodnikową o drugą płytę. nie wiem co robić. czy to jest jakaś choroba? pomocy:(

Nie zarejestrowany
13-08-10, 12:41
ludzie nie bojcie sie operacji to jedyne wyjscie od bolu Ja mialam operacje tydzien temu i juz zapominam o bolu nic nie boli ani po operacji ani teraz a codzien lepiej

Nie zarejestrowany
13-08-10, 14:15
Ktoś pomoże??:(

Nie zarejestrowany
17-08-10, 15:17
Wróciłam z wynikami tomografii kegosłupa i jestem załamana tym co czytam. nie rozumiem w ogole o co chodzi, a to przeraza jeszcze bardziej. Treśc jest następująca "Dyskretne zmiany wytwórcze pod postacia osteofitów na przedniej krawezi trzonów L4 i L5. Na poziomie L2-3 i L3-4 widoczne są zmiany typu bulging disc. W segm. L4-5 widoczna jest tylna szerokopodstawna przepuklina k/m wpuklająca sie do światła kanału kegowego na okolo 0,5cm. Zgłosiłam sie na to badanie poniewaz od kilku miesiecy dokucza mi straszny bol kregosłupa, dretwienie i tracenie czucia w konczynach, ondlenia, wymioty.... a bezsilnosc w tym przypadku moja i lekarzy dobija jeszcze bardziej... prosze napiszcie co mi dolega!!

Nie zarejestrowany
20-08-10, 16:11
ja borykam sie z moim bolem od ponad roku, glownie boli mnie caly kark prawy bark do tego czasami boli mnie cala reka, potem przechodzi na srodkowa czesc plecow (2razy bylam u ortopedy, zrobilam przeswietlenia, wykorzystalam wszystkie zabiegi rehabilitacji i WIELKIE NIC!!) teraz niestety zlapalo mnie na dole rwa kulszowe :( moj doswiadoczony lekarz rodzinny popukal, postukal i ;/ stwierdzil, ze nadwyrezylam sobie miesien doswiadczenie az rece opadaja, przepisal tabletki i masc i g... pomaga;/ mam dopiero 23 lata a czuje sie jakbym miala o 30lat wiecej :( juz sama nie wiem co mam robic z tym moim kregoslupem i gdzie sie mam udac :( MOZE KTOS MI POMOZE?? z gory dziekuje...

Nie zarejestrowany
20-08-10, 18:28
Unbelievable, that' s exactly what I was seeking for! You just saved me alot of work

Nie zarejestrowany
30-08-10, 12:40
I would like make more friends here & talk something interestings.

Nie zarejestrowany
01-09-10, 09:40
Witam!mam zmiany degenaryjne krążków l-4l-5,l-5-s1 obniżenie uwodnienia i wysokości.wypuklina krążka m-kręgowego na poziomie l-3 l-4,pogrubiałe ww żółte. Zmiany przeciążeniowo zwyrodnieniowe trzonów l-4 l-5-s1. Do tego osteoporoza.mam 52 lata i zapalenie i niedoczynnośc tarczycy,prosze o komentarze co do rokowań.dodam że bardzo boli.

Nie zarejestrowany
03-09-10, 14:47
Szukam pomocy. Mam przepukline kręgosłupa na 2 poziomach i ciągly dokuczliwy ból nogi w okolicach łydki. Jestem po rehabilitacji oraz środkach przeciwbólowych ale to niestety nie pomaga. Czytam Wasze posty i aż boje się co bedzie dalej. Jestem z okolic Tychów i chciałem zapytać czy ktoś z Was zna lub może korzystał z usług Alego Nurbagandow z Tychów? albo może kogos polecić? Pytam ponieważ szukam kogoś sprawdzonego... z góry dziekuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
12-09-10, 08:57
po operacji jestem tydzień ,a moja noga prawa jest od palca odrętwiała i do tego cała skóra do kolana jest ,jak poparzona ,może kto wie dlaczego tak się dzieje ? nie mogę jej dotknąć i do tego mnie kręci i boli jak na zmianę pogody. proszę o pomoc i poradę w tej sprawie...

Nie zarejestrowany
12-09-10, 13:09
Miałem problemy z barkami.Trafiłem do kręgarza w Mikołowie.Pomogło.Tel.32 738 02 00

Nie zarejestrowany
13-09-10, 13:26
Do Stasi
Jestem 5 tygodni po operacji l4 l5,Również po operacji mam odrętwiałą nogę od kolana do palców stopy i skórę po zewnętrznej stronie łydki jakby poparzoną. Mój neurochirurg powiedział, że podczas operacji nerw był szarpany i że są to normalne odczucia, trzeba czasu by nerw się zregenerował. przyznam że nie czuje się dobrze od kilku dni znów bardziej boli mnie noga, nie mam już siły. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-09-10, 00:05
Ja na ból pleców taki poranny polecam informacje, które znalazłem na stronie: http://bol-plecow.info.pl

Nie zarejestrowany
20-09-10, 23:54
Ja z podobnymi jak większość objawami dyskopatii lęźwiowej znalazłem pomoc po ostrym bólu w Metodzie McKenziego lista uprawnionych rehabilitantów jest do znalezienia w necie. Nie trzeba się dać pokroić by wrócić do sprawności , która pozwala na narmalne w miarę funkcjonowanie. Życzę wiele wytrwałości, będzie lepiej!

Nie zarejestrowany
21-09-10, 17:33
ćwiczenia McKenziego mi nie pomogły .

Nie zarejestrowany
22-09-10, 21:09
witam ludzie ja was rozumie i wspułczuje lecze sie od listopada na bark miałam juz rehabilitacje byłam w sanatorium i co ból nie mija po 182 dniach chorobowego wruciłam do pracy niestety zostałam zwolniona moj pracodawca powiedział ze symuluje ale niestety juz mam po pracy i po zdrowiu lewa reka boli nic nie moge zrobic niewiem co mam robic dalej składałam na swiadczenie rehabitacyjne ale niestety na komisje trzeba by było przyniesc głowe pod pacha zeby dostac pozdrawiam dlaczego niema konkretnych lekarzy i pomocy

Nie zarejestrowany
23-09-10, 14:28
new guys! stop the latest unregulated rid of <a href=http://www.casinolasvegass.com>casino</a> games like roulette and slots !research peripheral exhausted the all budding unburden <a href=http://www.casinolasvegass.com>online casino</a> games at the all late www.casinolasvegass.com, the most trusted <a href=http://www.casinolasvegass.com>online casinos</a> on the entanglement! appreciate our <a href=http://www.casinolasvegass.com/download.html>free casino software download</a> and give rise to snug harbor a comfortable the bacon money.
you can also restraint other <a href=http://sites.google.com/site/onlinecasinogames2010/>online casinos bonus</a> . you should also check this <a href=http://www.realcazinoz.com/fr>Casino en ligne</a>, <a href=http://www.realcazinoz.com/it>Casino Online</a> and <a href=http://www.realcazinoz.com/es>casino en linea</a> games. join the the largest <a href=http://www.texasholdem-online-poker.com/>online poker</a> room. check this new <a href=http://www.realcazinoz.com/paypalcasino.htm>paypal casino</a>. <a href=http://www.ttittancasino.com>Online Casino Spiele</a>

Nie zarejestrowany
27-09-10, 16:10
Witam wszystkich mam powazny problem z kregoslupem i to z calym.Zaczne od tego ze w ledzwiowym mam skolioza prawostrona, splycenie lordozy dyskopatie i zeslizg.W piersiowym skolioza prawostrona poglebienie kifozy zmiany zwyrodnieniowe sklerotyzacja blaszek i dziobowatych ich zaostrzen Kregoslup szyjny skolioza lewostrona lordoza wyprostowana ,dyskopatia i zmiany zwyrodnieniowe.Mam zawroty glowy i dokuczliwy bol glowy rak nog barku Na rehabilitacje musze czekac jeszcze 4 miesiace.I do tego zylaki podudzia.Prosze was o pomoc moze ktos mi wjasni co mnie czeka przyszlosci co moge zrobic zeby bylo lepiej.Czy powinam isc do ortopedy lekarz rodziny mi nie dal skierowania do specjalisty tylko skierowanie na rehabilitacje niewiem czy to powazna sprawa mam 43 lata a czuje sie na 70 lat .Bede wdzieczna za kazda wskazowke i rade Z powazaniem Ewa H

Nie zarejestrowany
29-09-10, 01:01
polecam w Warszawie Przychodnię Lekarzy Wojskowych. I leczenie operacyjne i prawdziwa rehabilitacja- bez naciągania!!!!
Rzetelność, fachowość> www.plw.pl

Nie zarejestrowany
29-09-10, 13:35
Często jest to dyskopatia szyjna, zrób sobie badanie rezonansu szyi i poszukaj dobrego rehabilitanta. Jeśli jesteś z Warszawy- mgr Piotr Górski 825 85 99

Nie zarejestrowany
29-09-10, 17:44
Dziekuje za odpowiedzi piszecie panstwo ze wskazany bylby rezonans magnetyczny a moj lekarz rodziny mowi ze nie widzi takiej potrzeby.Nawet do ortopedy ni nie dala skierowania ona mnie leczy ja jestem zalamana ciaglym bolem.Boje sie ze przy takiej postawie pani doktor to moze dojsc do tego ze przestane wogole sie ruszac.Mam pytanie czy powinam upierac o skierowanie do specjalisty czy nie.Ja juz mam dosc lekow przeciw zapalnych nie moge brac poniewaz choruje na wrzody moge brac tylko okresowo przez 5 dni a pozniej mam zgage jak cholera i bol powraca .Mieszkam w Krakowie nie stac mnie na prywatne wizyty u ortopedy.Nie wiem co robic powiem ze strasznie sie boje ze zostanie mi jedno wyjscie operacja.Bede bardzo wdzieczna za kazda rade co w moim przypadku moge zrobic.Boje sie ze wpadne w depresje bol nie pozwala mi sie cieszyc zyciem w wieku 43 lat czuje jak zycie przechodzi obok mnie

Nie zarejestrowany
30-09-10, 20:40
witam Ewa musisz koniecznie zmienic lekarza ja juz sie lecze rok czasu zmieniłam lekarza to dopiero dał mi na tomografie a do tej pory tylko przeswietlenie zrobili i to koniec ludzie ratujcie sie jak mozecie nie ten lekarz to inny bo nikt nam zdrowia nie zwruci

Nie zarejestrowany
01-10-10, 18:37
Dziekuje Roman ja jestem ze slaska do warszawy kawał drogi pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-10-10, 13:20
Wielkie dzieki Maju ja juz nie mam sil co do mojej pani doktor twierdzi ze u mnie wystapuje stan zwyrodnieniowy calego kregoslupa z dyskopatia czyli szyjny,piersiowy i ledzwiowy plus klopoty z krazeniem w nogach.I dala mi skierowanie na rehabilitacje i po zakonczeniu zabiegow zobaczy czy nastapila jakas poprawa czy nie.Powiedziala ze jeszcze czas jest na rezonans magnetyczny bo musialabym zrobic caly kregoslup a to jest szkodliwe dla pacjenta.Niewiem czy lekarz rodziny w takim przypadku jak moj powinien mnie leczyc czy leczeniem powinien zajac ortopeda.Caly czas mnie boli glowa mam zawroty glowy z tego co czytalam to tym zajmuje sie lekarz neurolog a moja pani doktor mowi ze to od kregoslupa szyjnego to ja sama stwierdzam a nie jestem lekarzem .Niewiem czy wczasie ostrego bolu moge zakladac kolnierz ortopedyczny na kregoslup szyjny rozmawialam z jedna pania ktora ma problemy z kregoslupem szyjnym i zaklada kolnierz co jakis czas i jej to pomaga.Poszlam do lekarza innego pod nieobecnosc mojej lekarki ale powiedzial mi ze nie moze mi dac skierowania tylko lekarz prowadzacy moze wypisac skierowanie.U mnie przychodni moge zmnienic lekarza dopiero pod koniec grudnia br.Dotego czasu to ja oszaleje z bolu a rechabilitacje musze czekac z polroku.Boje sie ze do tego czasu to nie bede sie ruszac.Ostatnio mialam atak rwy kuszlowej moja pani doktor powiedziala tylko tyle ze to bylo do przewidzenia w moim stanie zdrowia.I przepisala leki przeciw bolowe ktore moglam brac 3 dni bo brzuch mnie tak bola i wymoity powiedziala ze mam pecha ze rowniez mam klopoty wrzodowe z zoladkiem.Prosze was pomozcie co moge zrobic zeby przestalo chociaz troche mniej bolalo:Bol niszczy mnie boje sie sie zalamie i dodatkowo wpadne w depresje.Boje sie ze nastepnego ataku rwy kuszlowej mam wielkiego dola ze stane sie osoba uzalezniona od innych.Ewa H

Nie zarejestrowany
07-10-10, 15:44
do EwyH gdzie ty mieszkasz musisz zmienic koniecznie lekarza bo inaczej sie wykonczysz zmiem przychodnie koniecznie podaje gg napisz do mnie porozmawiamy prywatnie5657408 pozdrawiam i trzymaj sie

Nie zarejestrowany
09-10-10, 14:28
witam, nikt nie wspomnial o medycynie chinskiej i niczym analogicznym do niej. Choroby kregoslupa czesto moga byc rezyltatem innych zaburzen i jak najbardziej wiele zaburzen w organizmie, czesto zdiagnozowanych jako powazne problemy z sercem lub innymi narzadami wynika z problemow kregoslupa, kolo sie toczy. Polecam zapoznac sie z akupresura (zblizone dzialanie do akupunktury). Metoda niechemiczna i bezinwazyjna, przy okazji moze dowiecie sie co wam naprawde polega. Jest tylko jeden problem - musi to byc dobry refleksolog, w salonach z reguly traficie na glaskaczy a to nie o to tu chodzi. Ci ludzie pomoga przywrocic organizm do ukladu stabilnosci, a od tego trzeba zaczynac kazde leczenie. I oczywiscie potrafia tez masowac...

Nie zarejestrowany
09-10-10, 21:47
Witam wszystkich.Mam od pieciu lat prolem z bolem plecow u dołu.Stwirdzono ze to rwa kulszowa,dostawała leki i nic.Nadal bardzo boli .Powiedzcie co robic i czy to operuja.Pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
10-10-10, 14:03
Maju przepraszam ze tak dlugo milczalam ale ja nie mam dostepu do komputera korzystam czasami u sasiadki i wiesz nie chce jej uprzejmosci naduzywac.Ja mieszkam w niepolomicach nie daleko Krakowa.Bol jaki odczuwam odbiera mi ochote do zycia.Od dwoch dni boli mnie caly bark i reka az do palcow z tego co przeczytalam to jest rwa barkowa leki przeciw bolowe nie pomagaja w poniedzialek ide jak do zyje do lekarza.Nigdy nie myslalam ze cos takiego mnie dopadnie zawsze myslalam ze takie schorzenia maja ludzie po 60 latach a nie po 40 co bedzie dalej .Renty pewno niedostane jestem przeciesz mloda kto zatrudni taka osobe jak ja ktora co jakis czas bedzie na zwolnieniu .Juz mialam dwa ataki rwy kuszlowej teraz dopadla mnie rwa barkowa .Teraz obecnie mam wielkiego dola przeciesz tak nie mozna normalnie zyc..Nie mam sil potrzebuje pomocy pani doktor dala mi leki przeciw bolowe i zestaw cwiczen i to ma mi pomoc .Niewiem jak z nia juz mam rozmawiac jakich argumentow urzyc zeby cos w koncu zrobila wyslala mnie do specjalisty nie wiem czemu lekarze sa tak uparci nie chca wydawac skierowan tylko lecza nas doraznie.Serdecznie pozdrawiam Ewa H

Nie zarejestrowany
10-10-10, 22:33
Mam problem z kregoslupem i skierowanie do neurochirurga czy moze ktos zna jakiegos dobrego lekarza .Jestem ze Ślaska bede wdzieczna za informacje pozdrawiam :))

Nie zarejestrowany
11-10-10, 18:27
ja chodze do lędzin do neurologa poleciła mi znajoma jest prawdopodobnie bardzo dobry jesli cos to moge podac numer tel

Nie zarejestrowany
11-10-10, 22:09
Potwierdzam opinię Janka - przychodnia godna polecenia. Jeżeli ktoś ma poważne kłopoty to tu znajdzie fachową poradę neurochirurga - bez zwodzenia i owijania w bawełnę.
Jeżeli chodzi o rehabilitację to bardzo dobry jest Grzegorz Balik.
Odradzam stanowczo Piotra Górskiego - zwłaszcza młodym kobietom. Myśli o seksie zamiast o tym jak pomóc pacjentce. Nie dość, że napalony to jeszcze arogancki.

Nie zarejestrowany
12-10-10, 21:58
Chciałam potwierdzić opinię Janka i Kamy - przychodnia od strony neurochirurgicznej bardzo solidna i godna polecenia. Jeśli chodzi o rehabilitację to trochę drogo i stanowczo odradzam mgr Piotra Górskiego, zwłaszcza przy problemach z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Jest bardzo pewny siebie, arogancki i stwarza wrażenie, że zna się na wszystkim, a naprawdę liczą się dla niego głównie pieniądze pacjenta, a nie sam pacjent. Mam teraz spore problemy dzięki jego działalności.

Nie zarejestrowany
14-10-10, 05:32
I love this site www.poradnikzdrowie.pl. Lot of great information. I am Tech guy. I have been a Desktop Technician since 1997 but have tons of other interests. In my spare time... Oh, wait I don't have any of that (just kidding). Anyways, I have been aware of this website for quite some time and decided to join the community and contribute as well as learn a lot from others. I am excited to get started on the forum and am looking forward to a great journey together. Lots of potential friends and I look forward to meeting many online.

Nie zarejestrowany
14-10-10, 12:59
Poszukuje dobrego neurologa i ortopedy z Krakowa poniewaz mieszkam najblizej tego miasta.Rowniez szukam dobrej rehabilitacji moze ktos z was wie gdzie sie moge udac zeby mi ponogli.Moze ktos z was juz korzystal i wie gdzie jest najlepiej.Dziekuje

Nie zarejestrowany
15-10-10, 01:43
Usmialam sie z rady - jesli bol nie ustapi - idz do lekarza. Przeciez jesli bol nie ustapi to ciezko jest poruszac sie, a pojscie do lekarza to
1) wizyta u lekarza pierwszego kontaktu - jesli jest rzetelny no to badania - rentgen kilka dni w kolejce
2) wizyta druga u lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do nastepnego
3) czekanie na wizyte u specjalisty - 4 tyg. - 4 mies.
Prosze mi piwiedziec, czy chory ma sily tyle czekac i biegac po tych wszystkich 'niepotrzebnych' wizytach? - ja wysiadlam - poszlam prywatnie do rechabilitanta dostalam zastrzyki na miejscu i natychmiastowa pomoc - niestety to bardzo duzo kosztuje calosc leczenia + badania ponad 1 tys. zl - kogo na to stac?

Nie zarejestrowany
15-10-10, 16:22
Mnie od jakiegoś czasu potwornie bolał kręgosłup... nie potrafiłam stać długo, siedzieć, a o spaniu nie było mowy... mąż chciał wyrzucić mnie z łózka.
I wiecie co? trafiłam do kobiety w Katowicach na Żelaznej. Ona zajmuje się akupresurą. Poszłam do niej na masaż bo leki nawet nie pomagały a ona mi zrobiła wykład i zaproponowała masaż stóp. Głupia?- pomyślałam. ale nie miałam siły już słuchać. Poddałam się jej SŁUCHAJCIE PO PARU ZABIEGACH ZAPOMNIAŁAM CO TO BÓL!!! jestem jej bardzo wdzięczna. POLECAM!!!!
?

Nie zarejestrowany
16-10-10, 09:21
Hey I’m new here. I’m sorry if this is not the right place for this but I was hoping some one here on www.poradnikzdrowie.pl would be able to
assist me to choose the right one.

Nie zarejestrowany
17-10-10, 17:07
Wszystkim cierpiącym współczuję i łącze się z wami w bólu. Mam problemy z kręgosłupem szyjnym i lędżwiowym.Zawsze Od kilku lat co dziennie cierpię,z powodu bólów.Z razu jest gorzej wtedy zastrzyki ,rehabilitacja-jak jest lepiej i boli mniej, staram się ćwiczyć by wzmocnić mięśnie.Wykonuję też takie ćwiczenie rybka- kładę się na plecach,spinam ciało i wykonuję takie ruchy jak rybka ,tak codziennie przez kilka sekund.Mi pomaga,spytajcie swego rehabilitanta,może też możecie wykonywać takie ćwiczenie.Po za tym polecam leżenie na brzuchu .Ja podkładam sobie wałeczek pod czoło,tak abym mogła swobodnie oddychać chociaż 15 min.dziennie.Spróbujcie to lepsze niż leżenie na plecach.Pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
17-10-10, 20:06
lekarka pierwszego kontaktu z przychodni mieszczącej sie w Warszawie przy ul.Iwickiej,gdy zostala wezwana do 83 letniej pacjentki cierpiącej na rwę kulszową powiedziała" pacjentko miej litość nad lekarzami" i nie przyjechała

Nie zarejestrowany
18-10-10, 13:13
Rok temu przeszłam silny atak rwy klszowej,po miesiącu leczenia i akupunktury doszłamdo siebie...jednak nie opuszczało mnie odrętieie stopy.Od jakiegoś czasy nasila się i przenosi wyżej na łydką.Poradzcie Ci jakiegoslekarza do jakiego się udać....jestem z Warszawy.Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

Nie zarejestrowany
23-10-10, 16:46
Możesz mieć ucisk na nerw powodujący odrętwienie. Czy lecząc rwę kulszową miałaś robione jakieś badania pod kątem dyskopatii? Czy byłaś u neurologa? Jeżeli nie to koniecznie neurolog a w dalszej kolejności pewnie rezonans, który pomoże ustalić przyczyny.

Nie zarejestrowany
25-10-10, 14:48
Oczywiście kazdorazowo taki ból trzeba zbadac u specjalisty.Lekarz neurolog powinien zobaczyc co nam dolega.Jesli nie sa to jakies zmiany zwyrodnieniowe nalezy na pewno zastanowić sie na czym spimy.To jest pierwsza rzecz od której własnie pojawiaja sie tego typu dolegliwosći.Dlatego warto zastanowić sie chociazby nad takim jak materac Perfect Harmony.Słyszeliście o takim materacu ?

Nie zarejestrowany
26-10-10, 21:55
..już byłam na badaniach i zrobiłam wszystkie wyniki i wiem co mi jest... same zmiany zwyrodnieniowe,zwapnienia,do tego 2 przepukliny międzykręgowe i torbiel tarlova :( jestem podłamana.Tyle na raz...człowiek nie dba o siebie puki wydaje się ,ze wszystko ok, Trafiłam jednak do dobrego lekarza i mam nadzieję,ze dojdę do siebie.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-10-10, 21:31
Dobrze, że zrobiłaś wszystkie badania - przynajmniej wiesz co Ci jest i co dalej robić. Jak trafiłaś na dobrego lekarza to napisz coś więcej - taka informacja może przydać się wielu osobom. Co Ci zalecił lekarz?
Jeżeli okazałoby się, że konieczna będzie operacja mogę podać Ci namiary na doskonałego neurochirurga.
Trzymaj się, mam nadzieję, że twój stan szybko się poprawi.

Nie zarejestrowany
29-10-10, 15:46
szukam namiarów na dobrego neurochirurga - torbiel tarlova (chyba) do usuniecia - 28 mm

Nie zarejestrowany
29-10-10, 17:41
Mam dyskopatie i stan zwyrodnieniowy kregoslupa ledzwiowego i szyjnego.Piersiowy stan zwyrodnieniowy ostatnio mialam napad rwy kuszlowej potem dostalam rwe barkowa.Lekarz od rechabilitacji zlecil kriokomore.Mam pytanie co o tym sadzicie czy jest to bezpieczne

Nie zarejestrowany
01-11-10, 18:42
Jacp - napisz z jakiego miasta jesteś

Nie zarejestrowany
02-11-10, 09:28
Bielsko-B.

Nie zarejestrowany
02-11-10, 16:36
Ja mialam operacje kregoslupa w wieku 32 lat , czyli rok temu.... Operowal mnie min profesor radek z lodzkiego wamu! Super czlowiek , wspaniala opieka! I juz tak nie boli jak kiedys!!!!! Z dnia na dzien sie zdecydowalam , chodze nie kuleje , czasami buty na obcasie zaloze... Wspolczuje tych wszystkich boli wam , bo wiem co to znaczy! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
03-11-10, 13:11
W tej chwili przechodzę rehabilitacje u p.Bartka Pecarza-wspaniałe podejście indywidualne,serdeczne lecz stanowcze.Konsultowałam rodzaj rehabilitacji i zabiegi u neurochirurga ,którego poleciła mi znajoma po operaji jaką przeszła pod jego okiem ijest teraz zdrowa,promienną osobą-ten lekarz to dok.Delimat Leszek .Rzeczowy i konkretny,jednak poradził dalsze rehabilitacje i na chwile obecna odradził operacji.Mam nauczyć się funkcjonować i pracować nad sobą wraz z fizioterapeutą.Co dalej zobaczymy.

Nie zarejestrowany
04-11-10, 17:17
Witam
W wieku 2,5 stwierdzono u mnie wadę wrodzoną kręgosłupa: skrzywienie w odcinku szyjno piersiowym w lewo, w piersiowym w prawo, torsję żeber, półkręgi, lordoza lędźwiowa, skrzywienie określano jako twarde. Obecnie mam 34 lata, od 2 miesiecy mam sztywny kręgosłup, a od miesiącą starszne bóle kręgosłupa lędźwiowego podczas siedzenia i leżenia. Ostatnio bóle głowy i ucisk w klatce piersiowej jak szybciej chodzę. Miałam robiony rtg tylko kręgosłupa szyjnego AP i boczne i o to opis:
"wrodzone boczne skrzywienie na pograniczu odcinka szyjno-piersiowego kręgosłupa. odcinek szyjny skrzywiony w prawą stronę. Warianty rozwojowe- półkręgi,kręgi motyle dot. głównie odcinka piersiowego kręgosłupa. Wysokie ustawienie barków przesłania na zdjęciu bocznym krąg C7 oraz częściowo C6. Widoczne krążki między-kręgowe bez istotnych zmian" na kopecie od zdjecia rtg i opisu,napisane : wariant rozwojowy. Nie wiem co to wszystko znaczy jak to rozumiec, i czy powinnam miec zrobiony caly rtg kregoslupa i czy to powazna sprawa?

Nie zarejestrowany
11-11-10, 17:39
czesc wszystkim mam pytanie dotyczace kriokomora moze ktos z was mial takie zabiegi i moze mi zdradzic jak sie mam dokladnie przygotowac do tych zabiegow i jakie jest wrazenie jak sie przebywa takiej temperaturze bede bardzo wdzieczna za wszystkie rady :shock:

Nie zarejestrowany
27-01-11, 16:12
<p>Część, teneuje akrobatyke od 1,5 roku , ostatnio miałem kontuzję i nasiliły mi się bóle kręgosłupa znajomy powiedział mi, że sprawami kręgosłupa fachowo zajmuje się chiropraktyk. Poszperałem trochę w sieci i znalazłem doktora Kendall Chorostecki (nazwisko brzmi znajomo polsko),&nbsp; Wcześniej się nie słyszałem za dużo o tej dziedzinie medycyny, może ktoś z was korzystał z usług jakiegoś chiropraktyka?</p>

Nie zarejestrowany
16-02-11, 17:06
prosze o informacje dotyczace osteorefitow wyrastajacych na kregosupie a scislej mowiac jak mozna zachamowac rozwoj choroby,wyczytalam ze mam unikac bledow w zyciu codziennym jakie sa te bledy?

Nie zarejestrowany
17-02-11, 11:05
do witam;; na te osteofity to rób regularnie ćwiczenie ; w leżeniu na brzuchu odpychaj rękoma tułów do tyłu.tylko nie za ostro na początku tzn.stopniowo,ja to przerabiam już 3 miesiąc i ból mi prawie minął a byłem tak ścięty że nawet leżeć nie szło bo bolało,robiłem rezonans i min.wyszło mi że mam te zas...e osteofity i inne gów.a miałem iść pod nóż do zielonej G ale...bezpieczniki mi się grzeją na tą myśl i jem dużo chrząstek z drobiu i świnki i robię swojską galaretę z tych żeczy bo to min.KOLAGEN który regeneruje stawy i też uszkodzone krążki moje jak i twoje

Nie zarejestrowany
23-02-11, 15:36
Mnie też bolał strasznie kręgosłup, szczególnie lędźwiowy. Nie mogła wstać z łóżka. Żadne ćwiczenia nie pomagały ani zabiegi też nie. Zwyrodnienia dawały o sobie znać. Zobaczyłam u mojej koleżanki urządzenie medyczne z USA, które kupiła do leczenia bólu (Medlight 630PRO). Powiedziała mi, że jej pomogło. Pożyczyłam na dwa tygodnie. Już po pierwszym naświetleniu ból bardzo się zmniejszył. Teraz nie mam kłopotu z kręgosłupem. Sama sobie go kupiłam w sklepie internetowym. Super! Polecam, naprawdę działa.

Nie zarejestrowany
23-02-11, 22:05
do EWY45; a czy ty nie moja miła próbowałaś jakiejś gimnastyki??? nieznamy się ale radzę ci spróbój;ja też mam problem z tym, zasranym kręgosłup[em ale jak zaczołem ;WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO to problem się zaczął się oddalać,chodzi mi o gimnastykę, ale te inne sprawy tym bardziej;nie tylko klasycznie...

Nie zarejestrowany
14-03-11, 19:28
Jak pomagają ćwiczenia to nie tak zle bo jednym nic nie pomaga :( :(

Nie zarejestrowany
16-03-11, 19:10
pomoże dr Jacek Sobol polecam mi pomógł przyjmuje Specjalistycznej Przychodni Rehabilitacyjnej ORTO koło BlueCity w Warszawie

Nie zarejestrowany
22-04-11, 13:31
Na wszelkie bóle pomoc moze tylko specjalista. inne formy to odwlekanie tragedii, a nie przeciwdzialanie jej. Wiadomo, basem, ruch są wazne, ale kregoslupowi trzeba pomagac szybko, bo mamy tylko jeden i nie mowie tu o opercacjach, bo te sa ostatecznością. Pod okiem specjalisty mozna się leczyc takze bezinwazyjnie. Jest kilka niezlych klinik, ale z moje doswiadczenia wynika, że chyba najlepsi sa w Vertebralii. Powodzenia wszystkim!

Nie zarejestrowany
28-04-11, 19:12
Na kondycję kręgosłupa wpływa sporo czynników - higiena pracy, sposób odżywiania, ilosć ruchu, waga, geny.. Można też go na wiele sposobów leczyc. Dbając właśnie o ruch, zrzucenie nadwagi, poprawienie kondycji pracy, odżywiania. Nie dajmy się kroić to jest krok ostateczny!

Nie zarejestrowany
05-05-11, 19:13
moja mama chodziła do vertebralii - chyba ktoś juz o niej wspomnial gdzies.

Nie zarejestrowany
10-05-11, 14:07
O ja też się leczę w Vertebralii. Polecam dr Krafta - światowej klasy specjalista!

Nie zarejestrowany
12-05-11, 13:00
a prawda, vertebralia jest super:)

Nie zarejestrowany
13-05-11, 22:28
Ja natomiast polecam klinikę rehabilitacyjną w Nowym Dworze, która specjalizuje się w schorzeniach kręgosłupa i stawów. Mają duży wybór zabiegów, nowoczesny sprzęt i bardzo dobrych rehabilitantów. Dodatkowym atutem jest miejsce, w którym klinika się mieści - piękny pałacyk położony w parku.

Nie zarejestrowany
14-05-11, 23:53
Kiedyś słyszałam o tej klinice w Nowym Dworze dobrą opinię. A mogłabyś napisać, ile tam kosztuje turnus?

Nie zarejestrowany
16-05-11, 15:04
vertebralia i tak wymiata:)

Nie zarejestrowany
16-05-11, 22:06
Turnusy trwają 10 dni, codziennie masz około 10 zabiegów, co daje blisko 100 zabiegów w czasie pobytu w Nowym Dworze. Za wszystko łącznie z zakwaterowaniem i całodziennym wyżywieniem wychodzi okło 250zł za dobę. Ale jeśli nie chcesz wykupywać całego turnusu, można też brać pojedyncze zabiegi i skrócić pobyt.

Nie zarejestrowany
28-05-11, 22:50
Prawda jest taka, że obecnie za tygodniowe wakacje w porządnym hotelu w Polsce, bez żadnych dodatkowych "atrakcji", trzeba zapłacić koło 2000zł. Także jak na 10dni leczenia, przy bardzo dobrym zakwaterowaniu i wyżywieniu to wcale nie tak dużo.

Nie zarejestrowany
23-03-12, 23:08
a propos koniecznej konsultacji lekarskiej- lekarze potrafią skutecznie rozprawić się z bólem nagłym? Drodzy Państwo to tylko w Zielonej Górze! o godzinie 16:30 na programie TVP2

Redakcja
14-02-13, 11:40
Nie wolno lekceważyć ostrego bólu kręgosłupa - to może być rwa kulszowa! W Poradniku Zdrowie piszemy jak rozpoznać objawy rwy kulszowej i jak sobie z nią radzić: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/rwa-kulszowa-jak-sobie-radzic-z-atakiem-rwy-kulszowej_34399.html

Nie zarejestrowany
15-02-14, 19:01
Witam, Torbiele Tarlova to jest choroba sieroca i bardzo rzadka. Lekarze, radiolodzy na ogol jej nie znaja. Jest kilku lekarzy neurologow ktorzy moga wiecej na temat tej choroby powiedziec ( Francja, Niemcy i Ameryka). Operowac sie niestety nie da. Na Facebook sa potworzone grupy solidarnosciowe, ale nie wiem czy taka istniej na Facebooku Polskim.
Torbiel mam sama i bole sa nie do wytrzymania.....krzyz, nogi, problemy z chodzeniem. To tak w skrocie i podobnie jak w powyzszych postach.

Nie zarejestrowany
30-03-14, 19:03
Czy tylko po ustabilizowaniu kręgosłupa ustaną bóle tak żeby można było w miarę swobodnie chodzić, obecnie 50/100m. i muszę usiąść i odpocząć ból nie daje iść, szczególnie lewa strona. Neurochirurg na podstawie RTG powiedział że tak, ale ja zrobiłem T.K. i w opisie widzę że jest tam więcej "kwiatków" i boję się, czy tylko stabilizacja pomoże. Jestem już leciwy i słyszałem że po takiej operacji, może dopiero zacząć boleć, więc może nie warto ryzykować. Może ktoś już miał taki przypadek, podaję opis T.K.

Znacznie spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa. Ześlizg przedni I/II stopnia na poziomie L5/S1.
z obustronną spondylolizą L5. duże osteofity na krawędziach trzonów kręgów, umiarkowane zmiany
zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach międzykręgowych. Zwapnienia/skostnienia w więzadle nadkolcowym
na poziomie kręgów lędźwiowych. obniżenie wysokości krążka międzykręgowego L2/L3 i L5/S1 (z
obecnością "vaccuum phenomenon"). Sklerotyzacja w przyległych trzonach kręgów na poziomie L5/S1
oraz w przednio-dolnej części trzonów L1 i L2.
L1/L2: Dokanałowa centralna protruzja krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Krążek
uwypuklony jest do lewego otworu międzykręgowego, ze zwężeniem jego światła.
L2/L3: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy. Zwężenie prawego
otworu mie
międzykręgowego, głownie osteogenne.
L3/L4: Nieznaczne dokanałowe uwypuklenie krążka międzykręgowego, z impresją na worek oponowy.
L4/L5: Dokanałowa centralna, częściowo zwapniała, przepuklina krążka międzykręgowego oraz pogrubiałe
skostniałe więzadła żółte powodują ucisk na worek oponowy i oba korzenie nerwowe L5. Umiarkowana
stenoza kanału kręgowego.
L5/S1: Uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego, z niewielką impresją na worek oponowy.
Osteo- i dyskogenna stenoza otworów międzykręgowych, z uciskiem na korzenie L5.

Wysokości trzonów kręgów zachowane.

Oli.wka
04-04-14, 16:42
Witam serdecznie, wszy
Czytając Państwa opinie i doświadczenia o „okrutnej” dolegliwości jaką jest RWA KULSZOWA. Przypominają mi się 3 lata bólu, które odczuwałam średnio co pół roku, zanim trafiłam pod kompetentne ręce wykwalifikowanych rehabilitantów z Rehmedis w Warszawie.
Moja krótka historia:
MRI i wizyta u neurochirurga dała wyrok operacja (pierwsza myśl szok – i strach młoda 33 lata kobieta matka dwóch małych szkrabów TYLKO NIE TO JESZCZE NIE DAM SIĘ POKROIĆ)
Zaczęłam, więc intensywnie szukać, dopytywać znajomych, szukałam odwiedzałam różnych specjalistów bez skutecznie. I pewnego razu (wracając do domu słyszę rozmowę telefoniczną jadącej obok mnie Pani wychwalającej rehabilitację właśnie w Rehmedis zaczepiłam Panią, porozmawiałyśmy chwilę dopytałam o szczegóły i kontakt, zapisałam się i.. od tamtego czasu nie zmieniłam rehabilitanta, a minęło już 2lata bez bólu :-)
Praca polegała na dokładnym wytłumaczeniu mi co stanowi problem w moim przypadku poddałam się zabiegom z zakresu terapii manualnej oraz ćwiczeń dostosowanych specjalnie pod moje schorzenie. Oczywiście operacji się nie poddałam, bo funkcjonuję świetnie, odwiedzam ich teraz raz na jakiś czas w celach typowo profilaktycznych.

Wyleczona Oliwia :-)

Nie zarejestrowany
05-08-14, 18:51
Witam serdecznie jakieś 1,5 miesiąca temu dopadła mnie Rwa Kulszowa bardzo ostry stan. Zgłosiłem się na pogotowie niestety nie uzyskując pomocy. Zaczęliśmy szukać na forach internetowych pomocy w znalezieniu odpowiedniego fizjoterapeuty.
I trafiliśmy do Rehmedis w Warszawie dzięki opinii Pani Oli.via. Z góry bardzo dziękuję i z pełną odpowiedzialnością podpisuję się pod opinią na temat fachowej pracy jaką wykonują terapeuci z Rehmedis. To pasjonaci w swej dziedzinie, wiedzą co robić w stanie ostrym (kiedy człowiek pozostawiony jest właściwie sam sobie, ale również po zażegnanym zapaleniu) bólu. Zostałem dokładnie poinstruowany co robić czego nie, nauczono mnie szeregu ćwiczeń dobranych do mojego stanu zdrowia.
Także raz jeszcze polecam serdecznie.
Szymon Andrzejewski