PDA

Zobacz pełną wersję : Mięśniaki macicy - leczenie

Strony : [1] 2

Nie zarejestrowany
05-12-06, 15:00
Już tak dużo niby wiadomo o mięśniakach, a więc jakimi metodami można je usuwać m.in. laparaskopowo ale jednak kobietom ok. 50 roku i więcej lat nie proponuje się laparoskopii. Dlaczego nie można usunąć tylko samych mięśniaków. Dla mnie sam wiek, jeżeli kobieta jest zdrowa nie powinien być przeszkodą do usunięcia mięśniaków. Przytoczone w tekscie powody dla których usuwa się najczęściej całą macicę jest niezrozumiałe. Dlaczego chce się nas okaleczać za wszelką cenę? Może ktoś się wypowie na ten temat?

Nie zarejestrowany
05-12-06, 19:06
Embolizację wykonują w kilku ośrodkach w Polsce. Czy ktoś posiada wiedzę gdzie konkretnie i ile to kosztuje?

Nie zarejestrowany
05-01-07, 18:53
Embolizacje wykonuja w Lublinie na Jaczewskiego i podobno kosztuje od 2000-5000tys

Nie zarejestrowany
28-01-07, 19:07
wcale nie trzeba płacić trzeba zadzwonić , lekarz wszystko powie w tempie wiatru , ale zawsze można poprosić o powtórzenie i trzeba koniecznie zapisywać co mówi...

Nie zarejestrowany
02-02-07, 22:57
bylam dziś na badaniu ginekologicznym- mam 56 lat i mięsniaki- lekarz na mnie warknął prawie ryknął, nic nie wyjasnil, powiedział, że tylko operacja-!!!!, bezwzglednie-!!1..żadnych pytan moich nie słuchal, uznal, że żadne metody farmakologiczne nie wchodzą w gre- a mam normalnie miesiączkę.........., usunąć macice- i juz-!!!...menopauza tuz. .. czy jest sens...

Nie zarejestrowany
04-02-07, 00:09
wynik usg macica w przodozgieciu z kilkoma srodsciennymi miesniakami tylnej sciany do sr. 9 mm endometrium ogladkich zarysach gr. 10mm przydatki bez zmian jajniki niepowiekszone

Nie zarejestrowany
18-02-07, 10:47
nadżerka cz. pochwowej szyjki macicy-lekarz kazał za 2 tyg. na operację .Nie mam wyników badań USG.Macica mięśniakowata to znaczy że jest ich tam wiele. Poszłam do szpitala z przedłużającym się krwawieniem mam 48 lat co robić Mieszkam na podkarpaciu.

Nie zarejestrowany
28-02-07, 22:48
ja miałam mięśniaki 48mm przez 0,5 roku brałam zioła i mięsniaki się zmiejszyły i jak byłam na badaniu to są 25mm i doktór powiedziała żeby za rok przyjść na kontrol ,a też wcześniej chcieli wyciąć macicę. a teraz już nie.

Nie zarejestrowany
13-03-07, 10:46
Mam pytanie do Eli, jakie zioła piłaś? U mnie też stwierdzono mięśniaka, mam 28 lat i chciałabym się go pozbyć metodą inną niż operacyjna. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie zarejestrowany
09-04-07, 22:34
Ela -wypowiedź z 28.02.2007r Eluniu bardzo cię proszę podaj mi jakie ziła piłaś to barzdo ważne proszę

Nie zarejestrowany
09-04-07, 22:41
Mam pytanie dla Eli - wypowiedź z 28.02.2007
Elu jestem również zainteresowana jakie zióła piłaś by mięśniaki sie zmniejszyły
widzę,że jeszcze nie odpowiedziałaś moim poprzedniczkom, może to poprostu jakiś kit , który narobił nam wielkie nadzieje,

Nie zarejestrowany
28-05-07, 21:23
niedawno dowiedzalam sie ,ze ma miesniaki,mam 45 lat Lekarze sugeruja operacje,ale ja sie boję operacji zrobilsam sobie badanie morfologii okazalo sie ze mam anemię-hemoglobina-6.9 zelazo 10 to duzo po nizej normy,za wszystko odpowiedzalne sa miesniaki ,zdaje sobie sprawe ,ze musze sie zdecydowac na cos ale czy przy anemi nie ma jakiejs innej drogi wyjscia??co mam robic zrozpaczona Patki

Nie zarejestrowany
16-07-07, 16:34
Ja mam 51lat i okazalo się ze mam anemię (FE =120 hemiglobina 8,9),
Od ostatniej miesiączk boli mnie w dole brzucha - w taki dziwny opasujący spsób ( mam wrażenie, że czegos jest tam zbyt dużo)
Mam bardzo obfite iesiączki ( ale bez krwawień w międzyczasie i bez upławów)

Prawdę mówiąc boję się sprawdzić czy to nie nowotwów - czy takie objawy to mogą być mięśniaki....
Czy któras z Was już przeszła przez podobne objawy i co sie okazało?

Nie zarejestrowany
16-07-07, 16:36
fe 12 oczywiście

Nie zarejestrowany
10-08-07, 15:58
miałam kilka mięśniaków usunięto mi wszystko co się dało(mam 48 lat i obędę się bez macicy)zabieg był wykonany przez pochwę ze znieczuleniem w kręgosłup, super metoda oby jak najwięcej robiono tym sposobem operacji bo szybciutko dochodzi się do zdrowia.Wyszłam ze szpitala w trzeciej dobie bez szwów i z ładnym brzuszkiem.Jeśli macie możliwość wybierajcie tę metodę

Nie zarejestrowany
05-09-07, 12:19
Proszę podać szpital który wykonuje embolizację najbliższy Jeleniej Góry

Nie zarejestrowany
06-09-07, 15:54
mam 39 lat i macice mięśniakowatą. Do tego bardzo obfite miesiączki!!!! 17.09 kładę się do szpitala, a 18.09 mam operację usunięcia trzonu macicy!Czy dobrze robię????????

Nie zarejestrowany
10-09-07, 17:01
Czy nie da się uchronić macicy ? Czy na pewno musi Pani usuwać jej trzon ? Co powiedział Pani lekarz, jak duże są mieśniaki ?

Nie zarejestrowany
10-09-07, 17:02
Czy ten sposób operacji jest wykonywany bezpłatnie ?

Nie zarejestrowany
11-09-07, 08:34
jestem 4 dni po histeroskopii mięśniaka rodzącego.mam 33 lata.zabieg trwał 20 min.był wielkości 3 cm x 3,5 cm.Zabieg robi się przez pochwę,jest wykonywany pod narkozą. po nim nic nie boli a na drugi dzień wyszłam ze szpitala.Lekarz proponuje zajście w ciążę bo gdy się odrodzi trzeba usunąć całą macicę.

Nie zarejestrowany
11-09-07, 08:34
jestem 4 dni po histeroskopii mięśniaka rodzącego.mam 33 lata.zabieg trwał 20 min.był wielkości 3 cm x 3,5 cm.Zabieg robi się przez pochwę,jest wykonywany pod narkozą. po nim nic nie boli a na drugi dzień wyszłam ze szpitala.Lekarz proponuje zajście w ciążę bo gdy się odrodzi trzeba usunąć całą macicę.

Nie zarejestrowany
17-10-07, 16:16
Niestety, wg lekarzy "mojej macicy nie można uratować. Mięśniaki, trzy największe to: 45,37,34mm, pozostałych nie podają wymiarów, bo jest ich tyle, że nie warto, a anemia tak niszczy mój organizm, że czekają mnie dużo poważniejsze schorzenia niż zabieg usunięcia trzonu". Poddałam się i od 18.09. nie mam macicy, nie czuję się z tym dobrze!

Nie zarejestrowany
29-10-07, 23:40
Mam 31 lat. Od ponad roku próbujemy z mężem zajść w ciążę. Niestety nie udaje się. Wszystko przez mięśniaka pośluzówkowego. Lekarz powiedział, żeby poczekać do lutego, jak się nie uda zagnieżdżenie jajeczka to czeka mnie zabieg. Chciałabym się obejść bez tego , ale chyba nie będzie to możliwe. Mam nadzieję, że po zabiegu będę mogła zostać mamą.

Nie zarejestrowany
29-10-07, 23:42
Mam 31 lat. Od ponad roku próbujemy z mężem zajść w ciążę. Niestety nie udaje się. Wszystko przez mięśniaka pośluzówkowego. Lekarz powiedział, żeby poczekać do lutego, jak się nie uda zagnieżdżenie jajeczka to czeka mnie zabieg. Chciałabym się obejść bez tego , ale chyba nie będzie to możliwe. Mam nadzieję, że po zabiegu będę mogła zostać mamą.

Nie zarejestrowany
11-11-07, 18:22
wczoraj miałam wykonane usg stwerdzono; trzon macicy mięśnikowaty o wym 5x5x5,7 cm, oraz w ścianie bocznej prawej mięśniak o śr, 3,2 cm.Czy wystarczy kontrol za rok? Tak poinformowała mnie lekarka. Jestem zaniepokojona.

Nie zarejestrowany
11-11-07, 18:23
wczoraj miałam wykonane usg stwerdzono; trzon macicy mięśnikowaty o wym 5x5x5,7 cm, oraz w ścianie bocznej prawej mięśniak o śr, 3,2 cm.Czy wystarczy kontrol za rok? Tak poinformowała mnie lekarka. Jestem zaniepokojona.

Nie zarejestrowany
18-11-07, 12:51
mam 45 latdowiedzialam się żę mam mięsniaki 9 cm ,które w ciągu roku urosły o 6cm.Za tydzień idę na operacje ma być usunięta macica przez pochwę .Jakie są problemy po usynięciu,jakie ewentualne dolegliwości ,co z pożyciem plciowym?

Nie zarejestrowany
28-12-07, 01:24
Niestety 7lat temu miałam zbieg"łyżeczkowania".Bardzo ciężko mi wracać do tego,ale zastanawiam się czy właśnie przez to
mogły pojawić się mięśniaki:(mam4,i wszystkie umiejscowione obok siebie..
Z mężem od roku staramy się o dziecko.W styczniu będę miała przeprowadzoną laparoskopie,i bardzo się boję,gdyż nie wiem czego się spodziewać..Słyszałam o zrostach itd...boje się,że nie będę mogła już mieć dzieci..:((

Nie zarejestrowany
28-12-07, 01:25
Niestety 7lat temu miałam zbieg"łyżeczkowania".Bardzo ciężko mi wracać do tego,ale zastanawiam się czy właśnie przez to
mogły pojawić się mięśniaki:(mam4,i wszystkie umiejscowione obok siebie..
Z mężem od roku staramy się o dziecko.W styczniu będę miała przeprowadzoną laparoskopie,i bardzo się boję,gdyż nie wiem czego się spodziewać..Słyszałam o zrostach itd...boje się,że nie będę mogła już mieć dzieci..:((

Nie zarejestrowany
29-01-08, 21:35
nie wiem dlaczego w artykule jest nieprawdziwa informacja, że NFZ nie finansuje zabiegu embolizacji. Owszem, finansuje, jestem tego najlepszym przykładem. Inna sprawa, że przeszłam drogę przez mękę aby to załatwić. Mam 43 lata, pół roku po zabiegu, czuję się świetnie i wbrew "dobrym radom" ginekologów -MAM MACICĘ!!! Kobiety które potrzebują wsparcia zapraszam do dyskusji: mój mail: osiolek0@onet.eu. Nia dajcie się okaleczyć!!!

Nie zarejestrowany
15-02-08, 09:14
Mam 30lat i mam mięśniaka 6cm.Lekarze z Warszawy powiedzieli mi że albo ciąża albo cała macica do usunięcia.W poniedziałek ide do szpitala na badanie które ma ocenić jak on ronie i być może można go wyłuskać.Jeśli nie to będę się ratowała embolizacją.Jak dzwoniłam dowiedziałam się ze jest refundowany.Bardzo się boję ale będę próbowć

Nie zarejestrowany
22-02-08, 13:29
Drogie Panie pamietajcie ze embolizacja jest w pelni refundowana, jesli odpowiednio zadzialamy!!! Wiem tyle, ze jesli ma byc juz refundowana to lekarz ginekolog ktory w lublinie bada pacjentki strasznie odrazda ta metode, mowiac ze macica nam uschnie itp !! Nie prawda trzeba twardo stawiac przy nim na swoje.
Ja mam 20 lat i miesniaka o wielkosci 4 cm podsluzowkowego , bede starac sie o embolizacje badz metode histeroskopowego usuniecia miesniaka.

Nie zarejestrowany
02-04-08, 21:56
PROSZĘ O ADRES W KTÓRYM SZPITALU WE WROCŁAWIUROBIĄ TAKI ZABIEG MÓJ ADRES asia@onet.pl
BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA BOJĘ SIĘ BARDZO

Nie zarejestrowany
21-05-08, 06:44
Czy w trójmieście są ośrodki wykonujące ten zabieg? Proszę o jakiekolwiek namiary na Gdańsk, Sopot, lub Gdynię.

Nie zarejestrowany
15-06-08, 20:30
CZy w okolicach Kalisza ten zabieg jest wykonywany?...proszę o pomoc...bardzo boję się operacji...mam 38 lat i niewyobrażam sobie żeby pozbyś się macicy...mój e-mail..queenm@op.pl

Nie zarejestrowany
18-09-08, 12:12
Jestem w podobnej sytuacji jak Dominiczka tyle ,ze przed operacja ;-(Wiem ,ze ludzie maja grozniejsze schorzenia niz ja ale nie potrafie sie pogodzic z utrata tego co czyni mnie kobieta;-(.Mam 39 lat i czekam na opreacje;-(

Nie zarejestrowany
18-09-08, 23:02
chciałam do Pani napisac ale w meilu jest blad...osiolek0@onet.eu. ???????????????

Nie zarejestrowany
23-09-08, 15:24
Ja mam 42 i też mnie to czeka i strasznie sie boje a czy napewno to mięsniak i jak sie po operacji bedę czuła a gdzie najlepiej e Warszawie jest opieka?

Nie zarejestrowany
09-10-08, 02:21
Mam 54 lata,od 15 lat walcze z krwotokami i anemia z powodu duzych/2szt po 8cm/miesniakow.Ale tez jestem uparta i mimo ze chciano mi wszystko usunac juz wtedy pwiedzialam nie.Moim dodatk.problemem jest duza nadwaga i bardzo boje sie operacji /histeroskopii/oraz. ew.komplikacji.Podobno duze ryzyko nietrzymania moczu.Dlatego rozwazam mozliwosc embolizacji ale slyszalam od ginekologa ze ta metoda nie jest najlepsza.Nie wiem juz co myslec a sprawa nagli bo dolegliwosci nie chca minac.Slyszalam tez od innego lekarza ze AM w Lublinie jest najlepszy.Prosze o rade i jesli mozna wiecej informacji o samopoczuciu i rekonwalescencji .

Nie zarejestrowany
12-10-08, 12:15
Niedawno dowiedzialam sie o miesniaku w macicy i moja pani doktor wysylala mnie na stol z informacja ze juz nigdy nie urodze naturalnie, a propos jeszcze nie mam dzieci. objezdzilam pol Sląska i skonsultowalam sie u wielu lekarzy i sprawa wyglada nastepujaco, w listopadzie ide na laparoskopie, jezeli sie uda to go wylyzeczkuja, ale skoro nie rosnie, wola zostawic, bo nie mam jeszcze dzieci. to podobno nie prawda, ze przy miesniaku nie mozna zajsc w ciaze, ze on głownie powoduje poronienia. w moim przypadku wiem, ze bede musiala miec cesarskie ciecie, bo miesniak nie pozwoli wyjść niemowlęciu. Konsultowałam sie też w sprawie Emobilizacji, ale starają się nie wykonywać tego u mlodych kobiet, bez dzieci. dziwi mnie to, ze skoro u 95% kobiet pojawiaja sie miesniaki, dlaczego o tym sie nie mowi? ze jest to powazna operacja, ze jak otworzy sie jame brzucha i macice do usuniecia miesniaka, to musi uplynac duzo czasu do zrosniecia i zleczenia, aby mozna bylo myslec o dzieciach!!

Nie zarejestrowany
04-11-08, 08:33
mam 55 lat, wczoraj byłam u ginekologa. po badaniu za pomocą usg lekarz stwierdził, że coś jest na macicy- ale nie wie co to. kazał zgłosić sie do szpitala w poniedziałek ....na czczo. powiedział, że trzeba przeprowadzić badania, czego mam się spodziewać? boje się

Nie zarejestrowany
13-11-08, 22:52
dziewczyny okolo 2 miesiecy temu lekarz stwierdził ze mam mięsniaka okolo 30mm , strasznie to przezylam balam sie i w ogole, kazal przyjsc za 6 miesiecy. nie posluchalam poszlam do innego lekarza po dwoch miesiacach na konsultacje, bardziej doswiadczonego, znanego- diagnoza: nie mam zadnego miesniaka blad w sztuce lekarskiej. tragedia miejscie sie na bacznosci i w razie czego konsultujcie to z wieloma lekarzami. ja przezylam szok ..niestety a teraz znowu powtorze badanie dla pewnosci ale to dopiero za mare miesiecy. takze macie tutaj przyklad diagnoz lekarskich

Nie zarejestrowany
18-11-08, 20:58
W czwartek minie tydziień jak poddałam się operacji usunięcia mięśniaka.Miał 38mm.Usunęłam go gdyż przyczynił się do straty dziecka.W ciąze zaszłam bez problemu ale krwawiłam w 8 tyg.i 12 tyg.aż doszło do poronienia w 15 tyg.Lekarz powiedział,że pół roku od operacji mogę starać się o dziecko.

Nie zarejestrowany
03-12-08, 23:14
Eul jakie to zioła piłaś na zmniejszenie mięśniaków, napisz o tym, pewnie wszystkie kobiety będą chciały wypróbować yo na sobie. Beata

Nie zarejestrowany
03-12-08, 23:16
Eul jakie to zioła piłaś na zmniejszenie mięśniaków, napisz o tym, pewnie wszystkie kobiety będą chciały wypróbować yo na sobie. Beata

Nie zarejestrowany
09-12-08, 22:30
Mam trzy mięsniaki wielkosci około 35mm. Cztery lata temu bylam w ciązy blźniaczej, wtedy najwiekszy z tych mięśniaków miał około 10cm, drugi 7cm a pozostałe około 4cm. Kiedy byłam na wizycie u lekarza i dowiedziałam się o tym, załamałam się.Lekarz dawał10% na donoszenie dzieci. To była bardzo trudna ciąża.Mimo wszelkich starań rozwiązanie nastąpiło w 31 tygodniu przez cesarskie cięcie.Niestety to było zbyt szybko.Tylko jeden z moich synów przeżył.Po porodzie mięśniaki zmiejszyły się.Do dzis jeszcze ich nie usunełam.Lekarze mowią,żeby ich nie ruszać jesli nie ma żadnych objawów. Ale chciałabym miec jeszcze jeno dziecko,więc muszę je usunąć. Boję się. Ryzyko poronienia i tak będzie.

Nie zarejestrowany
04-01-09, 03:50
Prosze o wszystkie rady dotyczące naturalnych metod pozbycia sie mięśniaków macicy, oraz adresy w Polsce gdzie można dobrze i bezpiecznie dokonać embolizacji.Dziękuje

Nie zarejestrowany
22-01-09, 12:52
Pod koniec czerwca 2008r poszłam do przychodni ginekologicznej z drobną infekcją dróg rodnych (przyznaję, nie chciałam kolejny raz płacić za prywatną wizytę). W trakcie ekspresowego badania dowiedziałam się, że mam torbiel na jajniku, że jajnik jest do usunięcia, a takie sprawy załatwia się w prywatnie!. Zszokowana umówiłam się do lekarza, do którego chodzę prywatnie. Okazało się, że nie mam torbieli na jajniku, ale mam mięśniaka macicy ok. 25mm (co potwierdził rezonans magnetyczny kręgosłupa). Lekarz zalecił kontrolowanie sytuacji, następna wizyta po 3 miesiącach nie wykazała istotnych zmian. Niestety w trakcie wizyty w zeszłym tygodniu dowiedziałam się, że mięśniak urósł do 40mm (w ciągu pół roku). Za 2 tygodnie idę do szpitala na zabieg. Przy okazji lekarz ma sprawdzić drożność moich jajowodów (15 miesięcy starań).Troszkę się boję, ale co zrobić. Mam nadzieję, że uda mi się zajść w ciążę!

Nie zarejestrowany
23-01-09, 23:05
Mam prośbę do pani z {nick} uparta w jej adresie mail jest błąd a chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat finansowania przez NFZ zabiegu embolizacji mój mail

Nie zarejestrowany
23-01-09, 23:09
Mój mail iwona14@neostrada.pl

Nie zarejestrowany
26-01-09, 17:45
Niedawno stwierdzono u mnie miesniaka nieduzego ,powiedzial lekarz ze niemusze jeszcze go usowac ,gdyz jest niewielki.Dostalam tabletki chormonalne ,po 3 miesiacach kontrola .Tabletek brac narazie niebede dopuki nie skontaktuje sie z drugim lekarzem ginekologiem . Tabletki chormonalne moga zmiejszyc miesniaka lub po przestaniu brania tabletek chormonalnych miesniak moze zaczac rosnac. Bole mocne mialam przez 3 dni ,ktore mi dokuczaly .Obecnie co jakis czas czuje uklucie jagby igielka.

Nie zarejestrowany
16-02-09, 17:06
Czy picie ziół może pomóc? jakie zioła można pić?

Nie zarejestrowany
20-03-09, 15:40
Przechodzę właśnie kurację przypisana przez Ojca J.Grande z Zakonu Bonifratów. W grudniu 2008 - 60mm, 02.03.2009 - 40mm

Nie zarejestrowany
20-03-09, 15:45
Byłam na wizycie w Zakonie Bonifratów. Ojciec J.Grande przypisał mi kurację - zioła parzę codziennie + łykam ziołowe i witaminowe pigułki.
12/2008 - średnnica 60mm
03/2009 - 40mm

Nie zarejestrowany
25-03-09, 12:07
Lucynko, jak można skontaktować się z tym ojcem, gdzie jest ten zakon Bonifratów, masz adres? mogłabyś podać! albo podac tą twoją kurację! Mam mięśniaki i bardzo się martwię! A u ciebie widac znaczną poprawę!

Nie zarejestrowany
02-04-09, 15:12
mam 39 lat i jakieś 6 lat temu dowiedziałam się, że mam mięśniaki. Lekarz bez wahania kierował mnie na stół operacyjny jednak ja nie od razu podjęłam taką decyzję, poszłam do innego lekarza, który powiedział dokładnie to samo, ale i on nie przekonał mnie do operacji. Spróbowałam jeszcze u innego specjalisty i on także skierował mnie do szpitala, a było to dokładnie 4 lata temu. Wczoraj byłam na wizycie u innego ginekologa, bardzo sympatyczna pani i co się okazało, że mój największy mięśniak który miał 4,5 cm ma obecnie 2,5 cm co było dla mnie szokiem, bo nic nie brałam, żadnych leków ani naparów, a tych mniejszych mięśniaków w ogóle nie można było znaleźć. Na następną wizytę jestem umówiona za pół roku i jeszcze jedno mam zrobić badanie na hemoglobinę jak będę miała wynik to napiszę!!!

Nie zarejestrowany
14-04-09, 15:45
Czy w POZNANIU też wykonują zabieg embolizacji?????

Nie zarejestrowany
17-04-09, 11:05
Mam skończone 42 lata. Zdiagnozowano u mnie mięśniak podśluzówkowy prawie 50 mm - wyłuskano mi go histeroskopowo, do domu wyszłam po jednym dniu. Zabieg w znieczuleniu ogólnym w państwoym szpitalu - za darmo! Samopoczucie doskonałe. Nikt mi nie proponował usunięcia macicy, wręcz przeciwnie - dowiedziałam się, że wprawdzie histeroskopia operacyjna nie daje pewności, że mięśniak się nie odnowi, ale trzeba zachować macicę najdłużej jak się da. Moja koleżanka, znacznie ode mnie młodsza, bo zaledwie 30-letnia, jest po usunięciu macicy. Bardzo żle zniosła operację, teraz cierpi psychicznie (bezpłodność, brak satysfakcji ze wspólżycia), ale nikt jej nawet nie powiedział, że są inne metody leczenia mięsniaków, chociaż leczyła się w prywatnym gabinecie za duze pieniądze. Kobiety! Konsultujcie diagnozy lekarskie!

Nie zarejestrowany
21-04-09, 15:11
Dlaczego nikt nie pisze?

ozdanowicz
22-04-09, 09:38
Nala! Sprawdź w google, wpisz embolizacja, poznań, powinny ci wyskoczyć jakieś szpitale, albo zapytaj swojego lekarza o to

Nie zarejestrowany
22-04-09, 16:32
Mam 33 lata i rok temu zdiagnozowano u mnie miesniaki, podobno sa male i nie ma sie czym przejmowac. Za tydzien ide na wizyte i ciekawa jestem jak one wygladaja. Mam nadzieje, ze nie urosly. Troche sie boje.

Nie zarejestrowany
23-04-09, 10:05
Szokują mnie opinie niektórych lekarzy, którzy sugeują usuwanie CAŁEJ macicy z mięśniakami, zamiast stosowania metod oszczędzających. Zdaniem niektórych konowałów, macica NIE JEST potrzebna kobiecie w wieku okołomenopauzalnym. Macicę usuwa się kocicom, żeby nie miały rui a w krajach islamskich kobietom wycina sie łechatczki, żebi poskromić ich "rozwiązłą naturę". Żyjemy w XXI wieku! Same zdecydujmy, jakie organy są nam potrzebne!

Nie zarejestrowany
23-04-09, 19:55
Inka - gdzie robiłaś operację? Właśnie od dziś muszę się z tym teamtem zmierzyć, te,ż ma 42 lata i wychodowane dwa mięśniaki. Będę wdzięczna za podpowiedź

Nie zarejestrowany
25-04-09, 12:14
Mam 38 lat i 3 dni temu po badaniu ultrasonograficznym dowiedziałam się że mam kilka mięśniaków w tym jeden o średnicy ok70 mm. Lekarz który przeprowadzał badanie w zasadzie bez ogródek zakomunikował o potrzebie wycięcia całej macicy. Mam dziecko ale ta informacja załamała mnie zupełnie. Kompletnie nie mam żadnych objawów. Cytologia ok , jedna nadżerka . Miesiączki regularne, krwawienia normalne, żadnego bólu - nic, no może poza częstym oddawaniem moczu - ale to już mam od 10 lat i zdążyłąm sie przyzwyczaić. Mieszkam w Gdyni , proszę doradzcie co mam zrobić , czy decydować się na operację bardzo szybki, czy walczyć o usunięcie tylko samych mięśniaków - a może inna metoda istnieje . Będe wdzięczna za jakąkolwiek informację , adresy lekarzy - niekoniecznie w w Trójmieście . Strasznie się boję

Nie zarejestrowany
27-04-09, 11:50
Mam 39 lat i czekam na operacje usuniecia trzonu macicy. Diagnoza mięśniak podśluzówkowy. Mam koszmarne krwotoczne miesiączki ze skrzepami, kiepskie wyniki krwi ( anemia ). Termin operacji juz wyznaczony BARDZO SIĘ BOJĘ :-(

Nie zarejestrowany
04-05-09, 20:05
Witam, ja mam 25 lat i w lutym tego roku miałam usuwanego mięśniaka w Lęborku. Mogę polecić dr Andrzeja Wasielewskiego z Lęborka, przyjmuje w przychodni Awimed tel. 059-8624333. Moim zdaniem jest to naprawdę wspaniały lekarz. Życzę powodzenia

Nie zarejestrowany
05-05-09, 11:35
powiem jedno. mialam robiona embolizacje. niesytety nie wiem gdzie sa wykonywane w polsce bo nie mieszkam w polsce. mam miesniaka 20cm i tez mialam anemie, nawet z anemia moglam miec robiona embolizacje (na operacje bym musiala czekac) i tego samego dnia mialam zabieg i bylam w domu a na drugi dziem spokojnie moglam chodzic (wrecz lekarz zalecal abym spacerowala), musialam jedynie przez dwa tygodnie unikac slonca i upalow. chirurdzy chcieli mi wycinac macice a ginekolodzy bily sceptyczni co do embolizacji. nie wiem jeszcze czy zadziala (jeszcze za wczesnie, tutaj po 6miesiacach kaza robic resonans i wtedy sie okaze), ale nie mam juz anemi i krawienia sa mniejsze i powoli brzuch sie zmniejsza no i mam moja macice!! :)

Nie zarejestrowany
05-05-09, 20:49
pytanie do sjulii: jak się czułaś po zabiegu? jak długo na zwolnieniu? Jadę w połowie maja na kwalifikaję do Lublina, jakoś czuję się przywiązana do mojej macicy:-) i nie rajuje mnie konieczność usunięcia trzonu macicy...chyba, że wyniki z histopatologii, na które czekam, objawią nową prawde

Nie zarejestrowany
05-05-09, 20:54
Inka nie odpowiada, szkoda. Na razie jadę do Lublina na kwalifikację na zabieg embolizacji. Rezonans za darmo, wizyta 200 zł, zabieg w ramach NFZ - jak będę po wizycie, dam znać.

Nie zarejestrowany
07-05-09, 22:55
Dwa razy w miesiacu krwawienie miesiączkowe,po USG wiem że mam mięśniaka 17 mm.Czym ktos miał podobnie?W jaki sposób był prowadzony przez lekarza ginekologa by zapobiec wzrostowi mięśniaka?

Nie zarejestrowany
10-05-09, 11:58
Witam Panie. Mam 40 lat i od 9 borykałam się z mięśniakami. Brałam hormony i na dłuższą metę nic to nie pomogło. Decydowałam sie na operacje 3 lata. Teraz mija właśnie drugi miesiąc jak poddałam sie operacyjnemu usunięciu macicy( bez przydatków). Czuję się bardzo dobrze. Na czwartą dobę wypisano mnie do domu. Nie musze brać rzadnych leków, miesiączki prawie nie mam, schudłam i w ogóle odzyskałam radość życia. Życzę Wszystkim zdrowia .

Nie zarejestrowany
11-05-09, 11:02
Witam wszystkich. Mam 30 lat. Miałam mięśniaka podsurowicówkowego ok 7cm w zeszłym roku. Teraz nie wiem, od pięciu miesięcy piję zioła wg przepisu klimuszki mają mi pomóc w zmniejszeniu mięśniaka. W sierpniu ubiegłego roku poroniłam pierwsze dziecko w czwartym miesiącu. Nie zamierzam poddac się i czekam na efekt ziół. Proszę napiszcie jeśli ktoś był lub jest w podobnej sytuacji. Czy naprawdę trzeba iśc pod nóż? Nie ma innej możliwości? Jak usunąc przyczynę a nie skutki? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-05-09, 11:49
5.05.2009 poddałm się operacji.10 lat temu miałam wyłuszczony mięśniak ale odrosły,mam 50 lat teraz usunęli mi macicę bez przydatków,czuję się dobrze,wyszłam na 5 dobę do domu.radząc się u kilku lekarzy była to dobra decyzja.Przecież chore narządy rodne to wielkie skupisko chorób.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-05-09, 11:04
tez dowiedziałam się że mam mięśniaka 2cm, pani doktor oznajmiła że nie będziemy się nim martwić tylko kontrolować, nie dostałam nawet żadnych leków, ale popytam w aptece o zioła i napiszę

Nie zarejestrowany
14-05-09, 14:06
witajcie ja jestem w 5 tyg ciąży i mam mięsniaka 77mm jestem przerażona lekarz przepisał mi duphaston 3 razy dziennie i kazał czekać do następnej wizyty i zobaczymy wtedy czy coś się dzieje ,idę 03 06 09 .Miała któraś z was podobny przypadek ?
piszcie prosze czy ciążę donosiłyście:) czy ten lek wam pomógł?

Nie zarejestrowany
15-05-09, 18:42
mam pytanie czy po usunięciu mięśniaka krwawienia miesiączkowe są normalne czy też krwotoczne z tej rany po mięśniaku, proszę napiszcie bo nie wiem czy usunąć samego mięśniaka czy trzon macicy? pilne

Nie zarejestrowany
16-05-09, 17:55
Myślę, że to wszystko zależy od Twojego wieku i stanu posiadanych dzieci. Po wyłuszczeniu miesiączki sa w miare normalne a po usunieciu macicy masz święty spokój! Ale najlepij poradzic się co najmiej dwóch lekarzy!!

Nie zarejestrowany
16-05-09, 18:28
mam 34 lata i dwójkę dzieci , więcej nie zamierzam mieć dzieci.. Co znaczy w miarę normalne dalej takie dłudie i obfite do krwotocznych? Boję się że znowu mi odrosnie ten mięśniak śluzówkowaty i będę musiała znowu iść na operację , a tak toby wycięli go teraz z trzonem macicy i bym miała spokój. Nie trzeba żadnych leków hormon. brać?

Nie zarejestrowany
19-05-09, 17:44
Ja mam usuniętą macicę prawie w 100%. Po operacji miesiączka wygląda jak niewinne plamienie (u mnie) lekarz mówił, że może nic nie być. Nie biorę rzadnych hormonów. Czuję się dobrze. Moja znajoma po wyłyżeczkowaniu mięśniaków ma normalne 4-5 dniowe miesiączki. Ty jesteś młoda, czekaj może Twoj mięśniak zaschnie. I tego Ci życzę. Na operacje zawsze jest czas.

Nie zarejestrowany
20-05-09, 19:09
moja znajoma miała mięśniaki i to duże w ciąży.żadnych leków nie brała urodziła przez carskie cięcie chłopak ma 10 lat ,jest wszystko super.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-05-09, 22:03
Jestem już 7 lat po embolizacji. Czuję sie bardzo dobrze. Wszystkie dolegliwości zawiązane z mięśniakami minęły. Polecam Lublin i wspaniałego doktora Pieturę.

Nie zarejestrowany
23-05-09, 23:02
mając 31lat zaszlam w ciąze miałam mięsniaki ,od samego początku ciąza zagrozona ,krwawienia ,kilka razy w miesiącu leżałam w szpitalu ,bóle brzucha,zastrzyk co 5dni na podtrzymanie,dzięki Bogu córkę urodziłam w terminie ,zdrową ,teraz ma 4latka,mięśniaki usunięte przy cesarskim cięciu,niestety ale teraz znowu mam mięsniaki

Nie zarejestrowany
27-05-09, 20:34
Krakow- gdzie w Krakowie i jaka cena ewentualnie zabiegu.

Nie zarejestrowany
27-05-09, 21:47
Kobiety drogie.Czytam i czytam. Miesniaki lubia nawrac.Ponoc nalezy je zostawic gdyz w okresie menopauzy lub po zakonczeniu czynnosci czy funkcji rozrodczej a co za tym idzie jajeczkowania macica sie obkurcza,maleje. Ja mam problem wlasnie ten,dowiedzialam,ze kobiecie po abrazji macicy,pekla, Musi to robic lekarz super doswiadczony. Nie dajcie sie kroic ,bo kazda interwencja jest inwazyjna,obojetnie jakaby nie byla.

Nie zarejestrowany
28-05-09, 22:49
Teniu, nie strasz.
Kazdy przypadek jest indywidualny.

W wielu przypadkach, w bardzo wielu- to prawdziwy ratunek i pomoc dla cierpiacej kobiety

Nie zarejestrowany
28-05-09, 22:55
ja mam tzw. macice miesniakowatą, jest ich mnostwo, cierpie od wielu lat na b. bolesne miesiaczki, po prostu mam tydzien wykreslony z zyciorysu. Mam 48 lat, menopauza sie jakos nie zapowiada.
Oprocz bólów zaczelam plamic od roku, wiec mam jakby dwie miesiaczki w jednym cyklu.
Po zabiegu lyzeczkowania, dostalam wyniki, z ktorych okazalo sie, ze mam tez niezła enodmetriozę.
I wiecie co, kobitki, juz mam skierowanie na zabieg i sie cieszę, mimo strachu rzecz jasna, bo nareszcie sie skonczy sie cierpienie.
Teniu- mi macica nie pekła podczas abrazji.

Nie zarejestrowany
28-05-09, 22:57
acha, chcialam dodac jesczse, ze przez te miesniakowata macice straciłam dwie ciąże......

Nie zarejestrowany
01-06-09, 12:40
Witam wszystkie Panie też od wielu lat mam ten problem!Mam 37 lat i muszę usunąć macicę miałam już zabieg embolizacji mięśniaków następny raz przy cesarce noi znowu MASAKRA!!!drugiej ciąży nie do nosiłam,a trzecią przeleżałam w szpitalu ale warto było chociaż bardzo nerwowo bo nie wiadomo było czy się uda no i jest synuś!Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
03-06-09, 14:02
Witam wszystkie panie! Już jestem po operacji usunięcia trzonu macicy czuję się świetnie, zaliczyłam już pierwszą miesiaczkę - delikatne plamienie :-) jestem taka szczęsliwa że mam to za soba. Drogie panie nie robcie sobie krzywdy nie czekajcie zbyt długo na decyzje o operacji ,leczenie hormonalne sprawdza się na krotko po odstawieniu leków zaczyna sie koszmar nie ma innej możliwości pozbycia się mięśniaków.Życzę wsystkim paniom duzo zdrowia POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
04-06-09, 00:53
Kaja, dzieki za słowa otuchy. ciesze sie, ze masz to juz za soba.

Nie zarejestrowany
04-06-09, 09:46
Dowiedziałam się dwa dni temu, że mam dwa mięśniaki, podśluzówkowy i drugi inny, nie pamiętam teraz nazwy. Nie są duże, ale ten pośluzówkowy podobno bardzo żle położony. Dzięki Waszym wpisom postanowiłam po pierwsze zrobić ogólne badania, dwa potwierdzić diagnozę na innym, może lepszym USG i iść na wizytę do Ojców Bonifratrów - chcę spróbować ziól.
Wszystkim kobietom, które mają te problemy przed urodzeniem dzieci życzę, żeby udało im się je urodzić! Wszystkim - zdrowia!
Ja mam dorodną czwórkę.
Pozdrawiam serdecznie

Nie zarejestrowany
04-06-09, 18:57
kobieto wielkie dzięki za słowa otuchy :)))
byłam u lekarza na razie jest wszystko ok, troszkę się przeraziłam pare dni wcześniej bo wystąpiło plamienie ,ale lekarz powiedział żebym bardzo uwarzała na siebie i praktycznie tylko śpię no do tego mam jeszcze mdłości i czasami wymiotuję ale czego się nie zniasie dla małaj kruszynki :)))
kobietki trzymam kciuki za każdą z nas aby wszystko było ok
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-06-09, 19:28
Dzisiaj moja żona wróciła po zabiegu usunięcia podsurowicówkowego mięśniaka macicy ,ma 37 lat .Mieśniak miał 3cm i usuwali go w klinice w Policach.Po 2 dniach wypuszczają do domu.czuje się dobrze.Zabieg laparoskopowy.Życzę wszystkim kobietką dużo zdrowia!

Nie zarejestrowany
10-06-09, 00:01
jestem żywym dowodem,że jest to bardzo skuteczna i jeszcze bardziej potrzebna metoda leczenia!!!jestem już 5 lat po zabiegu,mięśniaki się zmniejszyły,nie mam anemii,miesiączki są mniej obfite.poprawił się komfort mojego życia.S

Nie zarejestrowany
10-06-09, 00:08
jestem żywym dowodem,że jest to bardzo skuteczna i jeszcze bardziej potrzebna metoda leczenia!!!jestem już 5 lat po zabiegu,mięśniaki się zmniejszyły,nie mam anemii,miesiączki są mniej obfite.poprawił się komfort mojego życia.Spotkałam tylko 1 ginekologa,który nie negował tej metody!może dlatego,że jest,to uczciwa osoba.Mięśniaki nie muszą być wyrokiem dla naszej kobiecości.pozdrawiam z Wrocławia

Nie zarejestrowany
13-06-09, 13:46
Witam wszystkie Panie. W poniedziałek idę na operację mięsniaków. Mam dwa większe około 50mm i kilka mniejszych. Operacja odbędzie się w Poznaniu na Polnej. Bardzo się boję, ale już wiem, że mój profesor nie usunie mi macicy, chyba ze po otwarciu okaza się jakieś dziwne rzeczy. Mam 37 lat mięsniaki od dobrych 10 lat. długo zwlekałam z operacją ale w tej chwili zaawansowana anemia, hemoglobina 8,3, żelazo 12. Zazdroszcze Kaji, że ma to już za sobą. Najbardziej boję się tego co po operacji- bólu. Czy po takiej operacji jest się na jakiejś diecie?? Jak wcześnie można zacząć prowadzić samochód??Czy wykonywana jest lewatywa przed operacją?? Czy cewnik pozostaje po operacji kilka dni, czy jest wyjmowany od razu?? Jesli ktoś z was zna odpowiedzi na te pytania to będe wdzięczna za odpowiedzi.

Nie zarejestrowany
14-06-09, 17:19
Ja znam już odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. Po operacji dostajesz tyle środków przeciwbólowych ile tylko potrzebujesz więc nie boli :-) , dzień przed operacją jest wykonywana lewatywa, cewnik zostaje na jakis czas jak długo zależy od pacjenta, musisz się czuć na tyle dobrze by wstać z łóżka do toalety ( mnie usunięto na drugą dobę). Cięcie tzn operacja brzuszna zawsze wiąże się z dietą dzień przed tylko zupka na obiad i potem tylko woda do wieczora ( niegazowana) w dniu operacji nic na pierwszą dobę teź nic ( ja to potraktowałam jak fantastyczne wprowadzenie do diety i rzucenia palenia ) a potem jakieś sucharki i kleik a potem lekko strawne posiłki. Na piątą dobę po operacji ja zostałam wypisana do domu. Do ok trzech tygodni wieczorem miałam spuchniety brzuch ale z dnia na dzień jest coraz lepiej, ciężko mi powiedzieć jak szybko wsiądziesz za kółko to chyba zależy od ciebie i twojego organizmu ale myślę że miesiąc po wyjściu ze szpitala to jest niezbędne minimum. Mam nadzieję że wyjaśniłam wszystko dokładnie życzę powodzenia nie martw się wszystko bedzie dobrze uszy do góry POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
14-06-09, 17:42
Od roku mam stwierdzone mięśniaki, są duże. lekarz nawet nie wykluczał operacji. w czerwcu miałam zgłosić sie na kontrolę. i tu klops. Opóżnia mi się miesiączka, i mam z tego pwodu zamieszanie w głowie. Po pierwsze czy mogłam zajść w ciążę, eżeli mam tak duże mięśniaki i pozwoliliśmy sobie na stosunek bezzabezpieczeń w 24 dniu cyklu (miesiączki miałam zawsze regularnie z odchyleniem 1, 2 dni). Niepokoi mnie to bo już nie powinnam zostać mamusią - mam 43 lata. tak mnie to dręczy, że nie mogę się na niczym skupić. Może ktoś ma na to jakąś teorię?

ozdanowicz
15-06-09, 10:07
A robiłas test ciążowy?

Nie zarejestrowany
15-06-09, 20:21
Mam 31 lat. W środę wykryto mi mięśniaka 8mm. Mam 1 dziecko chciałabym mieć drugie, ale mam obawy czy będę mogła zajść w ciążę.

Nie zarejestrowany
17-06-09, 13:25
Ja ma 27 lat. Rok tok temu wykryto u mnie mięśniaka. teraz ma 5x6 cm. byłam nawet w klinice w lublnie na kwalifikacji do embolizacji tętnic, jednak nie zakwalifikowali mnie do zabiegu z powodu mojego wieku. sama nie wiem co mam teraz robić. pozostaje tylko operacja której strasznie się boję, a najbardziej tego, że nie będe mogła mieć dzieci :(

Nie zarejestrowany
17-06-09, 22:53
PROSZĘ O ADRES W KTÓRYM SZPITALU WE WROCŁAWIU
ROBIĄ TAKI ZABIEG
MÓJ ADRES:fish_to_ja@yahoo.de
Dziekuje serdecznie za tak wazne dla mnie informacje (mam 33lata i zaproponowano mi usuniecie macicy)

Nie zarejestrowany
19-06-09, 12:06
Czy ktoś usuwał mięśniaki w szpitalu św.Zofii w W-wie ?

Nie zarejestrowany
19-06-09, 16:51
Gdzie w okolicach Białegostoku można zrobić embolizację

Nie zarejestrowany
22-06-09, 19:14
Mam pytanko do Kaj , Ja teżjestem po operacji 2 miesiące mam usunięty trzon macicy z lewym przydatkiem , czy tobie lekarz powiedział ze niemożesz już mieć dzieci .Odpisz

Nie zarejestrowany
22-06-09, 20:44
czytając komentarze to tak jakbym opisywała swój zabieg.26 będzie mies.od zabiegu,więc mogę powiedzieć tylko tyle że wszystko jest do zniesienia.nie trzeba szukać wielkich klinik aby zabieg sięudał ,ja miałam robiony w małym miasteczku i bardzo sobie chwalę.najważniejsze jestpozytywne myślenie że będzie ok.mój wychodowany mięśniak miał13cm ogromny(wyłuszczyli mi go) a czy będę miała przynajmniej 1dziecko to okaże się po badaniach ile zostało macicy i w jakim stanie.więc każdy ma różne możliwości.najlepiej kilka razy się zbadać I UPEWNIĆ . ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDRÓWKA JAK RÓWNIEŻ SOBIE!!!

Nie zarejestrowany
22-06-09, 22:29
Jestem świeżo po wizycie u pani ginekolog w LUX-MED. To ona mi poradziła, abym pomyślała o embolizacji skoro tak się zapieram przed operacją. Powiedziała, że Lublin jest jedynym osrodkiem, gdzie wykonuja ten zabieg - i to się potwierdza w interni\ecie - zajrzyjcie na http://www.miesniaki.am.lublin.pl/

Nie zarejestrowany
23-06-09, 19:03
Kochane moje jestem już w domu. 16.06. miałam operację. O godzinie 11.10 wjechałam na salę operacyjną a o godzinie 15ej już byłam spowrotem na mojej sali szpitalnej. Bałam się okrutnie tego, że ból będzie nie do zniesienia. Chcę wszystkich uspokoić. Dziewczyny nie warto się bać. Cewnik wyjęto mi już na drugi dzień i wtedy też zaczęłam wstawać. Oprócz przeciwbólowych zaraz po operacji więcej nie brałam nic. Troszkę wymiotowałam po narkozie i to było mało przyjemne. Reszta bez problemów. Szybko zaczęłam wstawać, aby jelita zaczęły pracować. W trzeciej dobie obowiązkowa wlewka i potrzeby w toalecie załawiono jak z płatka:))) Bardzo Kaji dziękuję za odpowiedz mimo ze przeczytałam ją dopiero po wyjściu ze szpitala. Dziś czuję się nieżle chodze po domku tyle ile mam siły jak się zmeczę to kładę się do łóżeczka. Operację miałąm w Poznaniu na ul Polnej u prof. Drewsa. Opieka pielęgniarska fantastyczna, wsparcie profesora niesamowite, nie wspomnę już o estetyce samego szycia i umiejscowienia cięcia. Chowam je głęboko w majtkach, nikt się nawet nie zorientuje, ze miałam jakąs operację. Pozdrawiam was wszystkie, ktróre macie jakiekolwiek wątpliwości i nie bójcie się. pozdrawiam Tamy

Nie zarejestrowany
25-06-09, 12:23
Tak Jolu niestety po usunięciu trzonu macicy możemy zapomniec o dzieciach. Tamy bardzo się cieszę że tak szybko dochodzisz do siebie życzę samych radosnych dni, dużo zdrówka i usmiechu Tobie i wszystkim dziewczynom POZDRAWIAM Kaja

Nie zarejestrowany
25-06-09, 20:20
W Warszawie zabiegi embolizacji wykonywane sa takze w Enel Medzie

Nie zarejestrowany
26-06-09, 11:41
Dziękuje Kaju za odpowiedz . Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i życzę dużo zdrowia

Nie zarejestrowany
27-06-09, 17:35
do Tamy wydaję mi się ze znalazłam koleżankę ze szpitala pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-06-09, 10:43
Drogie dziewczyny! Lekarz, który mnie zdiagnozował (mięśniak 5 cm) nastraszył mnie, ze mogę mieć nawet usunięta macice. Chciał mnie kroić, ale najpierw kazał mi się zgłosić do jego prywatnego gabinetu. Olałam go oczywiście.Na szczęście poszłam do innego, który usunął mi miesniaczka laparoskopowo, bez żadnych komplikacji (szpital w Katowicach). Po ośmiu miesiącach zaszłam w ciąże. Niedługo będę szczęśliwą mama:)
Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia !!!

Nie zarejestrowany
04-07-09, 16:35
Do Martyny. Czy możesz podać mi adres szpitala w Katowicach w którym się operowałaś, jestem z okolic Katowic może bym wybrała właśnie ten szpital

Nie zarejestrowany
06-07-09, 00:19
witam, jestem dwa tygodnie po operacji usunięcia trzonu macicy bez przydatków. Lekarz powiedział że zajście w ciążę nie jest możliwe. Czytając te teksty sama już nie wiem jest czy nie jest?

Nie zarejestrowany
06-07-09, 19:15
Witam wszystkich.Mam 46 lat Byłam dziś na kontroli u ginekologa.Okazałao się że mam powiększoną macicę i mięśniaka o śr 4,5 cm śródścienny .A spirala którą mam się uniosla do góry co nie widać sznurka :-/ .No i jest problem.Niedosyć że trzeba wyciągnąć spiralę to jeszcze mięśniak.Czy ktoś miał już taką sytuację .Proszę odpiszczie mi

Nie zarejestrowany
06-07-09, 22:09
odnośnie spirali nie mam wiedzy. Natomiast jeżeli chodzi o operację macicy to leżały ze mną kobiety które miały usunięte "wszystko". po operacji jak już doszły do siebie - 2 doba czuły się dobrze. W kolejnych dobach miały przyklejone plasterki chormonalne i chyba nie czuły dyskomfortu. Słyszałam że lepiej usunąć wszystko aby mięśniaki nie miały nowego miejsca. Operacja nie jest straszna- najgorsza pierwsza doba-ale podają środki p/b. Po tygodniu już się nie pamięta. powodzenia w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Nie zarejestrowany
07-07-09, 13:57
Zabieg embolizacji wykonywany jest w Szpitalu przy ul.Kamińskiego z
NFZ. Powodzenia !!!!

Nie zarejestrowany
08-07-09, 21:08
właśnie przeczytałam z uwagą wszystkie wypowiedzi . mam mięśniakowatą macicę , która kwalifikuje się do usunięcia , miesiączka to obfite krwotoki z ogromnymi skrzepami. Mam anemię czuję sie okropnie . Ja pełna życia w chwili obecnej brak tego życia we mnie . Bardzo boję sie operacji , tym bardziej , że będzie to mój 5 zabieg ostatni skończył się sepsą . Dziewczyny trzymajcie kciuki , aby mi się udało , zabieg mam mieć dopiero w sierpniu , ale juz teraz o niczym innym nie myślę , koszmar...

Nie zarejestrowany
10-07-09, 11:34
Bardzo proszę Ula napisz w jakim mieście w Szpitalu na ul. Kamińskiego są wykonywane zabiegi embolizacji

Nie zarejestrowany
12-07-09, 10:30
kilka lat temu wykonano u mnie w Lublinie zabieg embolizacji. Mieszkam w Gdańsku. Jestem bardzo zadowolona z podjętej wówczas decyzji o embolizacji. Ginekologami są przeważnie mężczyżni i to oni proponują usuwanie macicy. Niedajmy sie zwariować! Korzystajmy z alternatywnych zabiegów

Nie zarejestrowany
12-07-09, 23:00
Przechodziłam to miesiąc temu, nie dało się już leczyć farmakologicznie. Obecnie czuję się dobrze staram się nie pamiętać o operacji, tylko ta kuracja hormonalna, boję się że przytyję ale jak mus to mus. Trzymam kciuki i do usłyszenia na forum po operacji. Powodzenia!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
15-07-09, 13:30
Marysiu, dwa tyg temu usunieto mi trzon macicy, metoda laparoskopową.
mialam macice mięsniakowatą, objawy podobne do Twoich. Bałam sie bardzo, najgorsze jest oczekiwanie, brrrrr..........takze Cie rozumiem. Nie moge powiedziec nie bój sie, bo wiem, ze to silniejsze od rozumu, sprobuj jednak zajac sie czyms, co pozwoli odwrocic Twoja uwage od zabiegu. Pamietaj tez, ze chodzi po prostu o usniecie chorego narządu, który podobnie jak chory ząb, trzeba wywalic.
Wazne jest to, co bedzie potem. A wiec twoje dobre samopoczucie itd.
Bardzo serdecznie pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-07-09, 13:33
pytaj o co chcesz:)
Takich kobitek jak my - jest wiele, nie jestes sama:)

Nie zarejestrowany
15-07-09, 21:02
Bardzo Wam dziękuję za dobre słowa , staram sie nie myśleć o czekającym mnie zabiegu . Chodzę do pracy , a że lubie to co robie to nie myslę w pracy o moim problemie. Póki co przyjmuję od miesiąca orgamentil i nie mam miesiączki , jednak tyję potwornie mam wrażenie , że puchne w oczach staram sie patrzeć na swoją posturę z przymrużeniem oka , śmiejąc się sama z siebie , że trzeba będzie w pracy poszerzyc drzwi , jednak przyznam sie Wam ,że jest to śmiech przez łzy... Wierzę mocno , że skoro się udało tylu kobietom przez to przejść to jak słusznie napisała "joanik" , niech wezmą sobie ten chory narząd , a ja zacznę normalnie dalej żyć ... Pozdrawiam bardzo ciepło z nad naszego pięknego Morza Bałtyckiego :)

Nie zarejestrowany
17-07-09, 15:43
Wrocław ul.Kamińskiego

Nie zarejestrowany
19-07-09, 21:50
Powiedzcie mi czy przez te miesniaki mozna byc nieplodnym?
Bede wdzieczny

ozdanowicz
20-07-09, 10:07
Nie koniecznie.

Nie zarejestrowany
20-07-09, 20:50
miesniaki utrudniają zagniezdzenie sie zaplodnionego jajeczka w macicy, badz doprowadzają do poronien - (chyba, ze dzieciątko znokautuje miesniaka) poniekąd wiec maja wplyw na utrzymanie ciazy- ale nie są przyczyną bezplodnosci.

Nie zarejestrowany
23-07-09, 22:21
no wreszcie cos madrego wyczytalam mam miesniaka 8cm ale moj lekarz chce mi wyciac wszystko bde szukac teraz kto to robi u nas dzieki i pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-07-09, 21:37
embolizacji poddałam się w Poznaniu w 2001r.jako kedna z pierwszych pacjentek. Zaryzykowałam i udało się. Moja lekarka nie kwesionowała takiej decyzji a nawet zalecała. mięśniaki zmniejszyły się i objawy ustąpiły. czuję się dobrze i polecam.

Nie zarejestrowany
28-07-09, 10:51
Embolizacja powinna być na NFZ, to dobry pomysł aby uniknąć skalpela. Gdyby problem dotyczył urzędasów i ministrów od ręki zrobiliby cos w tym kierunku. Chcemy normalnie zyć i miec prawo do bezpłatnej lepszej opieki.

Nie zarejestrowany
30-07-09, 11:06
Mnie nie pomogła.

Nie zarejestrowany
30-07-09, 21:43
Gdzie w Poznaniu miałaś robioną embolizację?

Nie zarejestrowany
31-07-09, 10:50
Witam wszystkie Panie. Przeczytałam komentarze i jestem przerazona. Mam 28 lat, pół roku temu wykryto u mnie 3 mięsniaki, nie byłam jeszcze w ciąży a bardzo pragnę być. Lekarz przypisał mi hormony, które zmniejszyły mi bóle i krwawienia. 3 dni temu byłam u innego lekarza, powiedział, że konieczne jest usunięcie jednego "podczas deliktanej operacji", zdziwił się, że biorę hormony ponieważ moga powiększyć mięsniaki. Dziś powtórzyłam USG- moje mięsniaki urosły. Jestem przerazona, ponieważ każdy mówi co innego, do ilu jeszcze lekarzy powinnam się udać? Pochodzę z Warszawy, któraś z Pań zna dobrego lekarza to bardzo proszę o pomoc.
ŻYCZĘ WSZYSTKIM DUŻO ZDROWIA I SIŁY, KTÓRA POZWOLI PRZETRWAĆ CIĘZKI OKRES W ŻYCIU....

Nie zarejestrowany
04-08-09, 13:58
Szukam gdzie robią ten zabieg w okolicach Gdanska!!!! NIC NIE MOGĘ ZNALEŻĆ a na zwykłą operacje nie chce się zgodzić.Czy ktoś może mi pomóc ?

Nie zarejestrowany
05-08-09, 10:52
Z tego co się dowiedziałam to w Lublinie jest jedyny taki ośrodek w Polsce, gdzie wykonywany jest zabieg embolizacji

Nie zarejestrowany
13-08-09, 14:22
Czy na Śląsku wykonują tego typu zabieg, jaki jest jego koszt

Nie zarejestrowany
13-08-09, 14:25
Czy na Słasku wykonują tego typu zabieg.Podaję adres do odpowiedzi
Basia3399@interia.eu

Nie zarejestrowany
13-08-09, 22:12
to co przeczytałam to szok.ja mam stwierdzonego mięśniaka 2.5/2 cm i w tym rozmiarze już 2lata.jeden lekarz powiedział ze szybko usunąć a drugi zapisał tabl. antykoncepcyjne Yasminelle.bałam się o wagę i ogólnie.mięśniak nie rośnie a schudłam przez 1/2 roku 10kg.czuje się fantastycznie.bez problemów z obfitym krwawieniem.pigułki nie gryzą a usuwaćmacice zawsze mogę.mam 34 lata i ciesze sie że mam córke. pigułki zawsze można odstawić.próbowałam i nic się nie powiększyło.może jedynie mocniej krwawiłam ale nie krwotocznie.

Nie zarejestrowany
14-08-09, 15:41
ja jeszcze raz w sprawie embolizacji! Polecam dr Pieturę,naprawdę konkretny i przesympatyczny radiolog

Nie zarejestrowany
17-08-09, 12:08
No to widze, ze problem dotyka wielu z nas. Mam 34 lata, wlasnie wrocilam od ginekologa, stwierdzila u mnie jednego miesniaka 1,61cm. Pani Doktor powiedziala, ze narazie nic z tym nie bedziemy robic tylko obserwowac. Zastanawiam sie na co czekamy... Nie mam dzieci, a bardzo bym chciala miec w niedlugiej przyszlosci. Czy nie mozna nic z tym zrobic juz teraz? Czy nie ma sposobu,zeby jakos to leczyc?

Nie zarejestrowany
21-08-09, 13:18
Proszę podać adres szpitala w Poznaniu

Nie zarejestrowany
22-08-09, 23:27
Nino zgadzam się z twoją wypowiedzią. Lekarzom najłatwiej proponować wycięcie macicy mięśniakowatej i po problemie. Czy interesuje ich co Kobiety czują po operacji? Czy proponują opiekę psychologa aby złagodzić ból psychiczny? Mam 38 lat, od kilku miesięcy mam mięśniakowatą macicę, która rośnie w zastraszającym tempie, do tego endomedrium, krwawię od 5 tygodni non stop. Lekarz powiedział, że trzeba gada wyciąć i po problemie - a moja psychika dopiero będzie miała problem - kocham moją macicę i będę o nią walczyć, na operację zawsze jest czas jak zawiodą wszystkie dostępne metody leczenia. Czy Ktoś może mi podać adres lub telefon do kliniki lub lekarza z Lublina gdzie wykonują embolozację? Czy taki zabieg wykonuje Ktoś w Katowicach? Będę wdzięczna za informację. Pozdrawiam wszystkie Kobiety - bądźmy silne.

Nie zarejestrowany
25-08-09, 15:14
wlasnie wróciłam z urlopu z Polski tam też robiłam badania kontrolne i bam dowiedziałam się,że mam liczne mięśniaki w macicy największy ma 3cm.Lekarz proponuje mi założenie wkładki za,którą muszę słono zapłacić nie jest to do końca 100% później to tylko nóż.czy ktoś miał taką sytuację?Bo nie wiem co teraz mam robić nie chcę być okaleczona kobieta.Czu istnieją inne możliwości?

Nie zarejestrowany
26-08-09, 11:21
muszę poddać się temu zabiegowi i już jestem zdecydowana bo nie chcę pozbywać się całej macicy, ale boję się, że jak usłyszę cenę tego zabiegu to nie będzie mnie na niego stać. Może ktoś wie ile to kosztuje, albo co zrobić żeby to było przez NFZ.

Nie zarejestrowany
26-08-09, 23:29
Mam 56 lat.Dzisiaj zauważylam ,że plamię krwią.Martwię się strasznie,Co jest tego przyczyczną??

ozdanowicz
27-08-09, 09:41
Może być endometrioza albo cokolwiek. Pewnie nic strasznego. Zamiast się zamartwiac idz lepiej do lekarza.

Nie zarejestrowany
30-08-09, 17:31
DROGIE PANIE PRZED ZABIEGEM USUNIECIA MACICY PROSZE ZAPYTAC SIE LEKARZOM JAKIE SA KONSEKWENCJE PO USUNIECIU MACICY : MAM 42 lata I MAM DUZE MIESNIAKI NIE PODEJME SIE OPERACJI BEDE WALCZYC JAK JEST TO MOZLIWE BEDE PROBOWAC DO ROZNYCH LEKARZY ZWRACAM SIE DO LEKARZY GINEKOLOGOW POMOZCIE KOBIETOM ; ALE NIE USU´WAJAC MACICE JEZELI JEST TO NIE POTZREBNE NIE ROBCIE KOBIET KALEKAMI MAMY PRAWO WALCZYC O NASZA MACICE

Nie zarejestrowany
04-09-09, 12:24
Czytałam wypowiedzi dotyczące operacji mięśniaka,a ja właśnie wróciłam od ginekologa i mówił o usunięciu przez laparoskopie.Mam pytanie czy któraś z kobitek miała taki zabieg?Jestem z okolic Poznania i zaproponował mi szpital na ul.Polnej.

Nie zarejestrowany
04-09-09, 20:44
viola...mam pytanie...czy mogłabyś napisać namiary do lekarza u którego byłaś?mam podobny problem a zupełnie nie wiem do jakiego lekarza się udać.bedę wdzięczna za pomoc.

Nie zarejestrowany
04-09-09, 22:49
Niestety nie powiedział nic więcej jak tylko,że w Poznaniu wykonują laparoskopie.Ale udam się do Poznania i dowiem się wszystkiego i wtedy dokładnie mogę odpowiedzieć na twoje pytanie.

Nie zarejestrowany
05-09-09, 14:51
4miesiace temu dostalam hormony i nie ma zadnej poprawy jest jeszcze gorzej torbiel sie powiekszyla zamiast zmalec .dostalam skierowanie na usuniecie chcialabym sie dowiedziec jak taka operacje sie wykonuje strasznie sie boje narkozy i ciecia .Jesli ktos juz cos takiego przerzyl niech mi opowie o tym Z gory serdecznie dziekuje

Nie zarejestrowany
05-09-09, 15:52
Dzwoniłam po kilku miastach gdzie robiono embolizację,ale niestety już nie robią ani w Poznaniu,Wrocławiu,Gdańsku został jedynie Lublin na NFZ.Jeśli ktoś ma inne informacje to będę wdzięczna ,bo Lublin strasznie daleko.

Nie zarejestrowany
10-09-09, 20:09
witam! czytam czytam moze ktos mi powie co zrobic w mojej sytuacji? mam30 lat i jestem 10 dni po operacji wyluszczania miesniaka -dodam ze ma 7cm na 4cm -tak tak ma tyle bo mi go nie usunieto !!!! po badaniu usg lekarz wyslal mnie do szpitala ,tam zrobili mi podstawowe badania przed zabiegiem no i zawiezli na blok operacyjny - jak sie obudzilam po operacji lekarz stwierdzil ze nie mogli mi go usunac bo jest za duzy a bez mojej zgody nie moga usunac mi macicy - czemu nikt ne wpadl na pomysl zapytania o zgode przed zabiegiem ? i co mam teraz zrobic ? chcialabym jeszcze miec dzecko ,wyslali mnie do domu jakby nigdy nic !!! otworzyli, zaszyli ,dali zwolnienie z pracy i do domu

Nie zarejestrowany
17-09-09, 09:56
Chciałam zrobić embolizację, ale okazało się, że na ten rok wyczerpano już limity, a przynajmniej tak mi powiedziała sekretarka Kliniki Ginekologii.

Nie zarejestrowany
18-09-09, 10:26
Mnie również poinformowano że brak limitów.Co robić? Czekając narażam się na krwotok i paskudne samopoczucie.Czy można zrobić embolizację pomijając limity?Ile to kosztuje? elal@autograf.pl

Nie zarejestrowany
18-09-09, 10:31
Czy gdzieś w Krakowie robią embolizację?(lub w pobliżu Krakowa) może prywatnie któryś ośrodek?

Nie zarejestrowany
23-09-09, 12:25
mam 51 lat i obfite krwawienia już ponad tydzień , zaczyna kręcić mi się w głowie. Byłam u lekarza miesiąc temu i stwierdził u mnie mięśniaka ok. 50 mm oraz zmianę 30 mm w przydatkach prawych. Mówi, ze trzeba usunąć macicę. nie wiem co robić . po pierwsze boję się a po drugie chciałabym trochę odwlec pójście do szpitala z uwagi na sprawy rodzinne

Nie zarejestrowany
27-09-09, 14:40
Nie wiem dlaczego lekarze nie usunęli Ci tego mięsniaka.Ja miałam operację 28 sierpnia br. w Krakowie na Kopernika i miałam usunięte 4 mięsniaki-dwa z nich miałay ponad 10 cm a pozostałe ponad 5,5 cm.I jakoś się dało i macica została.Więc nie rozumiem o co chodzi.

Nie zarejestrowany
02-10-09, 20:49
hej dziewczyny,czy któraś z Was mogłaby mi napisać jak wygląda usunięcie laparoskopowe mięśniaka?Mój mięśniaczek ma 6 cm średnicy , na zabieg idę na początku listopada,a boję się niesamowicie.

Nie zarejestrowany
04-10-09, 22:00
Witam.W piątek byłam u ginekologa i stwierdził że mam 3 mięśniaki-2 ok.5 cm i 1 mniejszy z tyłu macicy.Chciał od razu wysłać mnie na operacje ale ja po prostu panicznie się boję.Mówił mi że najlepiej będzie jak usuną mi macicę.Przez 3 dni nie mogę jeść ani spać ze strachu,ciągle płaczę.Strasznie boję się operacji!Jestem słaba psychicznie,mam dopiero 37 lat.Może któraś pani przechodziła podobnie jak ja i sobie poradziła.Proszę napiszcie do mnie!Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
05-10-09, 20:05
nie bój się Dorka,też mam 37 lat i w czwartek miałam usuwanego mięśniaka ,zastosowano u mnie histeroskopię z zabiegiem .Fakt ,że nie był za ogromny-miał 2,5 cm ,drugiego na razie mi zostawili-usuwany będzie laparoskopowo.Nie wiem dlaczego lekarz u Ciebie stwierdził,że najlepiej będzie usunąć całą macicę?Może zamiast się denerwować i zadręczać idź na konsultację do innego lekarza.

Nie zarejestrowany
05-10-09, 22:58
w wieku 24 lat usunięto mi operacyjnie sporego mięśniaka- operacja brzuszna, jeszcze nie rodziłam, mam teraz 25 lat nie chcem mieć jeszcze dzieci- nawet nie mam do tego odpowiedniego partnera, zrobiono mi niedawno USG, mięśniak na razie nie odrósł, ale lekarze naglą mnie żeby zachodzić w ciążę, mam już dość

Nie zarejestrowany
06-10-09, 14:28
Ramona lekarze maja racje, mnie tez w Twoim wieku nie zalezalo az tak bardzo aby miec dziecko,nie mialam odpowiedniego partnera podobnie jak ty, ale niestety teraz majac 32 lata, mam powazny problem poniewaz moje 4 miesniaki nie pozwalaja mi na dziecko,czeka mnie operacja usuniecia i pozniej czekanie i proby. a czas ucieka.... boje sie bardzo i zaluje ze nie zdecydowalam sie na dzidzie wczesniej. pozdrawiam Cie cieplo

Nie zarejestrowany
06-10-09, 19:49
Tosiu dziękuję Ci bardzo za pocieszenie.Byłam w poniedziałek u innego lekarza ale powiedział mi to samo.Wiesz jak rodziłam swoje pierwsze dziecko było duże i przy porodzie pękłam w środku,musieli mnie szyć i prawdopodobnie na tych zrostach zrobiły się mięśniaki.Jestem już zapisana na operacje na 27-go października.Mam tylko nadzieję że wszystko będzie ok.Proszę daj mi jakiś namiar na siebie.Ty jako jedyna mi odpisałaś.Bardzo Ci dziękuję.Może masz naszą klasę?Napisz chociaż skąd jesteś?Jeśli chciałabyś mnie znaleść na NK to szukaj w miejscowości Ludwików.Pozdrawiam Cię gorąco i czekam na jakąś wiadomość.

Nie zarejestrowany
06-10-09, 23:35
Jak duży jest twój mięśniak? U mnie był bardzo duży. Ja też przed operacją musiałam wyrazić zgode na usunięcie macicy- gdyby nie było możliwości jej zachowania i szans na to, że wszystko będzie dobrze. Macicy mi nie usuneli- więc mam jeszcze szansę:)

Nie zarejestrowany
06-10-09, 23:48
Może sie tak zdarzyć że po operacji mięśniaka (kiedy już go usuną, wyłuszczą) macica nie będzie w stanie się obkurczyć i wrócić do normalnego stanu, albo wystąpi jakiś krwotok przez nią spowodowany. Zdarza się że kobiety nie wyrażają zgody "w razie złego" na usunięcie macicy- lekarze usuwają mięsniaka i pozostawiają macicęzaszywają, potem po kilku dniach muszą znowu otworzyć brzuch i usunąć macicę, poniweaż ona gnije. Lekarze nigdy nie wiedzą jak zachowa się macica po wyłuszczeniu tego pasożyta więc prośzą o zgodę pacjentki na usunięcie - bo nie mogą pozbawić kobiety płodności bez jej zgody,

Nie zarejestrowany
11-10-09, 23:02
dziewczyny mam pytanko 4 dni temu byłam na badaniu usg mam mięśniaka 4cm na6cm po badaniu boli mnie brzuch nie mogę chodzić czy któraś tak miałą

Nie zarejestrowany
14-10-09, 21:20
Mięśniak miłam badany przez USG dopochwowo i nic mnie nie bolało.A też mam mięśniaka na 4,5 cm .

Nie zarejestrowany
14-10-09, 23:28
Mam mięśniaki po 7,5 cm lekarz mówi ze powinnam je usunąć, jestem zdecydowana je usunąć ale gdzie to zrobić w państwowym szpitalu czy prywatnej klinice.

Nie zarejestrowany
19-10-09, 17:36
Dowiedziałam się ,że mam macicę mięsniakowatą, cała "zmiana" ma ok. 9 cm. Czy jest szansa na wyłuskanie tej "zmiany" bez usuwania całej macicy?
Mam wprawdzie 40 lat, ale jednak jesli to byłoby mozliwe, wolałabym tą oszczedzającą formę. Idę na operację 2 listopada. i bardzo sie boję.

Nie zarejestrowany
20-10-09, 20:37
Myślę, że powinnaś porozmawiać z lekarzem o tym, że wolałabyś zachowac macicę - jeżeli będzie taka możliwość, a jak nie to niech ci zostawią chociaż jajniki.

Nie zarejestrowany
21-10-09, 09:30
W Lublinie jest to refundowane przez NFz

Nie zarejestrowany
21-10-09, 09:42
Ja dzwonilam na poczatku sierpnia i termin mam w polowie grudnia na kwalifikacje.Mysle,to moje zdanie lepiej poczekac na termin i jechac do Lublina niz szukac w innych miastach-sama jestem ze Slaska.Tam sa najlepsi specjalisci i najdluzej wykonywane zabiegi,w innych miastach to wszystko dopiero "raczkuje".Takie tez bylo zdanie mojego lekarza.

Nie zarejestrowany
25-10-09, 13:33
a czy ktoś wie czy w Szczecinie robi się embolizajce?

Nie zarejestrowany
28-10-09, 20:16
Chciałam pocieszyć Was,operacja naprawdę nie jest straszna,miałam ją 5 X. Mój mięsniak był sporych rozmiarów 15x10x13 cm.Trafiłam na wspaniałego doktora Maleńczyka w Toruniu i udało się wyłuskać,choć inny lekarz chciał usunąć całą macicę.

Nie zarejestrowany
29-10-09, 20:10
Czy można zajść po embolizacji w ciąże odp. ile przypadków było że można zajść w ciążę

Nie zarejestrowany
30-10-09, 22:58
Witam wszystkie Panie, dwa dni temu miałam usuwanego mięśniaka przez histeroskopię, mięśniak był mały , zabieg trwał 45 minut, w znieczuleniu ogólnym. Mam 30 lat, planuję dziecko i uważam,że to najlepsza metoda. Na następny dzień wyszłam,ze szpitala. Czuję się znakomicie i nie krwawię, mam tylko małe bóle brzucha. Dostałam zwolnienie na dwa tygodnie. Polecam tą metodę wszystkim kobietom i apeluję, żeby nie usuwać macicy i konsultować się z wieloma lekarzami, nie wolno się poddawać !!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
30-10-09, 23:01
Ja usuwałam mięśniaki w państwowym szpitalu w Lublinie na Jaczewskiego 8.

Nie zarejestrowany
04-11-09, 12:09
Dorotko,nie boj sie ja wlasnie wrocilam ze szpitala po operacji,daj mi maila albo jakies namiary to ci napisze szczegolowo.

Nie zarejestrowany
12-11-09, 18:39
Czy ktoś poddał się operacji wyłuskania mięśniaków w lublinie na jaczewskiego u prof. Paszkowskiego moje mięśniaki są o wymiarach 9cm i 5cm

Nie zarejestrowany
13-11-09, 13:27
Witam zwracam sie do Eli w sprawie tych ziół i proszę o kontakt

Nie zarejestrowany
14-11-09, 19:10
moja operacja już niedługo,czytając Was dziewczyny uspakajam się bo cholernie się boje. może któraś miała zabieg u doktora Ryszarda Jankowskiego w Krakowie klinika Femina.będę wdzięczna za informacje

Nie zarejestrowany
15-11-09, 11:19
Mam mięśniaka 5cm na 5,7cm. Polecono mi zabieg laparoskopowy we Wrocławiu u dr Pochwałowskiego lub Bielanowa. Czy ktoś wie coś na temat zabiegu robionego u tych doktorów? Cz ich polecacie? Proszę o szybką odpowiedż.

Nie zarejestrowany
17-11-09, 20:59
Czy ktoś wie czy po jodoterapii można dostać mięśniaki albo jak się już miało męśniaki to znowu narosną?

Nie zarejestrowany
19-11-09, 20:37
czy ktoś wie kto wykonuje te zabiegi w gdansku?

Nie zarejestrowany
21-11-09, 16:33
Hej wszystkim Paniom, które panicznie boją się operacji:) Mam 23 lata i rok temu wykryto u mnie mięśniaka. To był szok!! Zaczęły się krwotoczne miesiączki, które sprowadzały się do silnej anemii:/ W końcu, gdy ten "dziad" urósł do 6 cm, lekarz prowadzący wysłał mnie na wyłuszczenie mięśniaka:) Narkoza i sama operacja, to pikuś:P Gorzej przeżyłam, to że przez prawie 3 doby nie dali mi nic do jedzenia:( W tej chwili jestem miesiąc po operacji i jest super:) Wyobraźcie sobie, jeszcze do niedawna potrafiłam mieć okres przez 2 tyg.a teraz?? Cztery dni:D Nie ma co się bać, lepiej załatwić sprawę szybko, zanim będzie zapóźno. Pozdro!!

Nie zarejestrowany
22-11-09, 15:43
witam mam35lat nie mam dzieci,ale bardzo chcemy miec z mężem,6pażdziernika miałam usuwane mięśniaki,teraz staramy sie o dziecko mam nadzieje ze niedługo będe w ciaży

Nie zarejestrowany
22-11-09, 21:29
mam 34 lata lekarz chce usunac mi macice wraz z szyjka mam miesniaki a w zasadzie kilka ,jest powiekszona a w dodatku cytolagia mi wyszla gr3 jajniki mam zdrowe bylam w szpitalu juz mie przyszykowali do operacji ale anastazjolog nie zgodzil sie mnie uspac bo w nocy dostalam temperatury i zaczelo mnie kaslac .Moze to jeszcze nie moja pora co mam robic nie radze sobie z tym pomocy

Nie zarejestrowany
22-11-09, 21:34
dodam ze mam obfite miesiaczki i przerazajace bule brzucha ale nie zawsze po kuracji antybiotykowej musze wrucic do szpitala ale sie bardzo boje mialam tesz wycine do badania histopatologicznego i nie mam zadnych kom rakowych co ja mam robic

Nie zarejestrowany
29-11-09, 10:51
witam wszystkie panie ktore maja miesniaki i wybieraja sie na zabieg ,laparoskopie ! w moim przypadku zaczelo sie obfitymi miesiaczkami ze skrzepami wiec udalam sie do lekarza i okazalo sie ze mam miesniaka ok 5 cm . po kilku miesiacach postanowilam udac sie na zabieg i juz kilka dni jestem po ! chcialam uspokoic ze to wcale nie jest takie straszne jak sie wydaje. nic nie boli ani przed ani po , wiadomo ze po zabiegu czlowiek jest oslabiony ale to wszystko. radze wszystkim paniom jesli maja miesniaki do wyciecia aby zrobily to najszybciej jak sie da bo nie ma na co czekac. u mnie okazalo sie podczas zabiegu ze mam 2 miesniaki a nie 1 i to nie 5 a 8 cm a drugi mniejszy. polecam rowniez szpital na polnej , bardzo mile panie no i warunki jak w hotelu ! zycze wszystkim zdrowia

Nie zarejestrowany
30-11-09, 17:48
Moja młodsza 25 letnia siostra dowiedziała się dzisiaj że ma mięśniaka o wymiarze 5 x 3 cm Lekarka stwierdziła, że konieczna jest operacja tak bardzo się o nią boję.

Nie zarejestrowany
02-12-09, 21:55
zzzzz

Nie zarejestrowany
05-12-09, 21:34
Iwona, na wycięcie mięśniaka idź do państwowej kliniki.

Nie zarejestrowany
05-12-09, 21:48
Jeśli chodzi o Poznań, to polecam Szpital Kliniczny przy ul. Polnej nr 33, a w szczególności docenta Dariusza Szpurek.

Nie zarejestrowany
05-12-09, 22:07
Chciałabym dowiedzieć się, jak nazywają się te zioła, gdzie można je nabyć, kiedy i jak długo można je pić? Będę wdzięczna za pomoc.

Nie zarejestrowany
07-12-09, 12:42
jestem dokładnie tydzień po operacji .Miałam ogromnego mięśniaka lekarze chcieli usuwać wszystko byłam przerażona bo nie mam dzieci,ale dzięki wspaniałemu lekarzowi jestem cała jeszcze obolała ,ale cała.czekam na wyniki biopsji l boję się co prawda pan doktor daje 98% że to guz łagodny ,ale zawsze jest te 2%.za 3 dni zdjęcie szwów opuchlizna podobno zejdzie za kilka tygodni

Nie zarejestrowany
07-12-09, 22:01
Magi, ja też miałam jednego, ogromnego, mocno unaczynionego mięśniaka, ale został kilka miesięcy temu wyłuszczony i jestem cała. Jeszcze nie rodziłam. Aktualnie czuję się bardzo dobrze. Był strach, iz może to być sarcoma, czyli nowotwór złośliwy. Jak duży był Twój mięśniak? Życzę zdróweczka i pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
07-12-09, 22:13
urodzilam czworo dzieci pomiedzy 24--30 rokiem zycia, W wieku 38 lat lekarz stwierdzil u mnie 3 miesniaki zaczely sie okropne krwawienia anemia itd mialam czyszczona macice 3 razy zawsze w marcu bo to przesilenie wiosenne chyba organizm wtedy jest bardziej oslabiony ale nie rok po roku to czyszczenie tylko co pare lat , Lekarz kierowal mnie na operacje usuniecia macicy ale ja sie nie zgodzilam bo uwazalam ze jestem za mloda zeby sie tak okaleczyc,Poszlam do takiej lekarki ktora bioenergoterapeutki wahadelkiem badala jakie leki trzebA danej osobie i stwierdzila ze trzeba jesc w czsie krwawienia kilka tabletek wit c i ziola rdestu ptasiego parzyc i pic 3 razy dziennie szkl,z poczatku przechodzilo mi to od razu po 8 dniach porzadnego krwawienia ustawalo . ale co jakis czas znow bylo mocne gdy mialam 48 lat to lekarz mi przepisal dwa pewnie hormonalne leki cyklamine i jakis drugi nie pamietam nazwy przez jakis czas bralam to i potem mialam spokoj z dwa lata a gdy i jeszcze dostalam takie krwawienie gdy mialam 53 lata to jeszcze raz bardzo krwawilam a pozniej juz ustapilo i teraz mam 56 spokoj narazie podobno w okresie menopauzy znikaja miesniaki ale chce wam dziewczyny podac ziola ktore sama nie stosowalam a dostalam od kogos kto stosowal klocze pieciornika, ziele jemioly,ziele skrzypu polnego ziele tasznika ziele rdestu ostrogorzkiego, kora kaliny, kwiat kasztanowca, lisc borowki czernicy, lisc brzozy . wymieszac to wszystkoporzadnie i zaparzac lyzke ziolna szklanke wody 3 xdziennie szklanke przed posilkiem pic 2 tygodnie i zrobic przerwe niewiem dokladnie tydzien czy dwa i powtorzyc znow pozdrawiam wszystkie panie bo wiem co to znaczy ten strach i zycze zdrowia

Nie zarejestrowany
07-12-09, 22:25
mój mięśniak ważył ponad kilogram .lekarz chciał mi go pokazać,ale nie chciałam w czwartek zdejmują mi szwy i prawdopodobnie będzie wynik biopsji.dziękuje za dobre słowo

Nie zarejestrowany
12-12-09, 12:48
POZDRAWIAM WSZYSTKICH JESTEM PIERWSZY DUZIEN PO EMBOLIZACJI ; CZUJE SIE DOBRZE MIALAM MIESNIAKA O SREDNICY 14 cm : CALY ZABIEG OBSERWOWALAM NA MONITORZE TROSZKE MAM BOLE POD BRZUSZA ALE TO JEST NORMALNE ; ZABIEG MIOALAM WYKONYWANY W KLINICE W DISBBURGU ; PONIEWAZ TAM MIESZKAM : INFORMACJE OTRZYMALAM Z FORUM PT GROZI MI SUNIECIE MACICY OD KOLEZANEK ZA TO BARDZO DZIEKUJE

Nie zarejestrowany
12-12-09, 15:35
Od kilku lat mam miesianki, kontrolowalam je dość często , teraz mam kłopot, bo po ostatniej wizycie u lekarza okazało sie że jeden z nich ma ok. 9cm , muszę mieć operacię , nie wiem gdzie się udać do jakiego specjalisty i szpitala , może macie sprawdzonego lekarza /szpital ,katowie lub okolica podzielcie się opinią / na

Nie zarejestrowany
17-12-09, 09:59
Witam. Widzę ,że mięsniaki spędzają sen z powiek wielu kobietom. Mam 47 lat na menopauzę się nie zanosi. Od kilku lat walczę z mięśniakami. Trzy razy wylądowałam w szpitalu z wielkim krwotokiem , na sali operacyjnej gdzie wyłuszczono mi rodzący się mięsniak.Dwa lata był spokój, w listopadzie znowu krwotok i szpital . Wlano we mnie sporo krwi i kroplówek. Po pobraniu materiału do badania , wypisano mnie do domu. Czekam na wynik i z tym wynikiem mam się zgłosić na operację usunięcia macicy. Jestem przerażona. Nie mam pojęcia czy kobieta po usunięciu macicy czuje się jeszcze kobietą. Ja do tej pory czuję się nią w 100%, jestem energiczna i bardzo aktywna. Czekam na ten wynik i chcę jeszcze iść do innego lekarza prywatnie. Zobaczymy co mi powie ,ale mój los jest już chyba przesądzony. Jak będę po wizycie to napiszę...

Nie zarejestrowany
17-12-09, 20:01
proponuje sie usuniecie macicy , poniewaz miesniaki odrastaja, moga tez przerodzic sie w nowotwor, mnie czeka podobny zabieg ..mam 34 lata...i miesniaka -3,12 cm ktory juz tak zdazyl mi uprzykrzyc zycie, ze nie wiem jeszcze czy decydowac sie na calkowite usuniecie macicy ..jesli po usunieciu odrosnie i znow bede miec krwotoki i bole to chyba wole zyc bez macicy, niestety nie rodzilam , zbyt pozno zdecydowalam sie na wspolzycie, pozno wyszlam za maz, i takie sa tego efekty, lekarze wydali osad ze lepiej by bylo zachodzic w ciaze wczesniej, tyle ze wczesniej to ja bylam sama i nie bylo kandydata na ciaze ....

Nie zarejestrowany
18-12-09, 12:33
cześć, dziś rano zawiozłem moja narzeczona ( 27 lat) do szpitala na polna w Poznaniu, ma 7 cm guza na jajniku lewym, prawy jajnik byl operowany w lutym tego roku, dziś robiono badania i wykryto mięśniaka w dodatku na prawym jajniku, ręce mi opadły, a dziewczę jest załamane, boimy się że padnie decyzja o usuwania narządów, co mamy wtedy zrobić? czy są wam może znani inni lekarze w Polsce, tzw, cudotwórcy biologii by nie usuwać macicy? tak bardzo chcemy mieć dzidzie, a ja przede wszystkim zdrową kobietę!
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-12-09, 18:48
Witam.Mam 33 lata nie rodzilam a chcialbym, wykryto u mnie miesniaka ponad 5 cm.Czyk ktoras z Pan moglaby polecic dobrego ginekolga ze Szczecina, ktory dobrze wykonuje zabiegi usuniecia miesniaka. Bardzo zalezy mnie na pozostawieniu macicy.Dziekuje

Nie zarejestrowany
20-12-09, 12:19
Corba, POLECAM Ci w Poznaniu w Szpitalu Klinicznym przy Polnej 33Oddział Ginekologii Operacyjnej IV. Tam pracuje docent Dariusz Szpurek. W inetnecie znajdziesz numer telefonu. Zadzwoń choćby dziś i pogadaj albo idź do gabinetu jutro i pogadaj. Przyjmuje prywatnie przy ul. Chwiałkowskiego 34 w poniedziałki, wtorki, czwartki od 14-tej. Mnie docent zoperował. Miałam ogromnego mięśniaka. Nie rodziłam, a bardzo bym chciała. Jestem cała. Mogłam jechać na operację choćby do Łodzi, Warszawy, a pojechałam do Poznania do docenta, ponieważ polecono mi docenta. Jestem bardzo docentowi wdzięczna. Czuję się bardzo dobrze i mogę zachodzić w ciążę. A to są bardzo powaźne operacje. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-12-09, 19:49
Pisałam wcześniej o braku limitów- napisałam skargę do rzecznika praw pacjenta przy lubelskim NFZ (można znaleźć w necie) i nagle okazało się, że miejsce na kwalifikację się znajdzie. Było to 5 października. Czekałam kilka tygodni na zgodę NFZ (bo to dla nich zabieg eksperymentalny).
W szpitalu byłam od poniedziałku do czwartku, sam zabieg bezbolesny, ale już tuż po czułam bóle, które trwały do następnego dnia, coraz słabsze. Bolało bardzo- jedyny minus.
Teraz jestem w domu, nie mam gorączki, krwotoku ani brzydkich wydzielin, ale podbrzusze nadal pobolewa.
Jak ktoś ma jakieś pytania to zapraszam: monika_04@gazeta.pl

Nie zarejestrowany
21-12-09, 23:00
Miesiąc temu lekarz usunął mi mięśniaki. Ginekolog który kierował mnie do szpitala mówił mi o usunięciu całej macicy. Na miejscu porozmawiałam o operacji z lekarzem, obyło się bez usuwania macicy. Teraz tylko kontrola. Można potem założyć wkładkę chyba morena. Nie będę ukrywać tydzień uczyłam się chodzić od nowa. Rozcięty brzuch to żadna przyjemność ale wszystko można pokonać Teraz jest już dobrze.Jest też embiolizacja podobno jest już refundowana Zajmuje się nią Akademia Medyczna w Lublinie.

Nie zarejestrowany
09-01-10, 21:21
ja właśnie dowiedziałam się że ma mięśniaka podśluzówkowego o wymiarach 7 x 8 cm ,mam 32 lat i chciałabym mieć dzieci. Sama nie wiem co mam z tym zrobić czy embolizacja czy zwykły zabieg.Nadmieniam, że czuję się dobrze ,właściwie nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli, mam normalne miesiączki, jedynie problem z częstym oddawaniem moczu. jestem przerażona tym co mnie czeka.jak możecie napiszcie mi czy wykonują embolizacje w tym wieku, bo jestem skłonna iść na ten zabieg.pozdrawim

Nie zarejestrowany
12-01-10, 18:09
Witam,mam 30 lat i właśnie dzisiaj dowiedziałam się,że mam mięśniaka macicy, około 3 cm. Lekarz przepisał mi tabletki. Chciałam się zapytać jak szybko rosną takie mięśniaki, ponieważ ostatnio byłam u ginekologa jakoś 3 miesiące temu i wtedy było wszystko dobrze, lekarz niczego nie stwierdził, czy mógł wtedy coś przegapić. Czytam wszystkie Wasze wpisy i jestem troszkę zmartwiona, ponieważ tylko jedna osoba napisała, ze po usunięciu mięśniaka zaszła w ciąże, bardzo bym chciała zajść w ciąże. Nie wiem na ile będzie to możliwe. Nawet nie wiedziałam, że to takie powszechne pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-01-10, 21:03
witam! rok temu miałam wyciętego mięśniaka. był dość duży 7cm. mam 29 lat i jedno dziecko, drugie w planach.mięśniak chodował się bezobiawowo, tylko pewnego dnia dostałam strasznego krwotoku- akurat byliśmy na zakupach. ze strachu od razu pojechaliśmy do lekarza i wtedy się dowiedziałam.miał 3cm, za dwa miesiące miał już 7cm. zabieg nic nie bolał- znieczulenie. pomimo że rozcięli mi brzuch to szybko doszłam do siebie. to nie takie straszne. teraz jest ok.tylko po zabiegu lekarz zalecił żeby przez rok nie zachodzić w ciążę. no i rok minął i staramy się z mężem.

Nie zarejestrowany
20-01-10, 12:13
Cztery lata temu poszłam do lekarza,aby potwierdzić ,że jestem w ciąży.Okazało się,że tak,ale oprócz ciąży lekarz stwierdził również mięśniaka wielkości ok.3 cm.Nie dawał mi większych szans na donoszenie dziecka.Byłam przerażona ,bo wiedziałam czym są mięśniaki, miała je moja mama ( operowana dwukrotnie w wieku 27 i 39 lat) oraz jej dwie siostry.Ja wcześniej pocieszałam się .że mnie to nie spotka , bo rodziłam już trzy razy , a to podobno zmniejsza ryzyko wystąpienia mięśniaków.Zmieniłam lekarza ,na każdą wizytę szłam z 'duszą na ramieniu' , raz mięśniak rósł szybciej ,później dzieciątko...Jednak dziecko zwyciężyło .Moja córeczka urodziła się zdrowa, w terminie , ważyła 3450 g i do tej pory ,choć ma trzy lata nie miała jeszcze podawanego antybiotyku ,rozwija się prawidłowo.Nie wiem , czy mogłabym się nią cieszyć,gdybym posłuchała pierwszego lekarza.Nie jestem jedynym takim przypadkiem ,mam też znajome ,które mimo mięśniaków urodziły zdrowe dzieci - czego i wam życzę , czasem trzeba zaufać intuicji , pokierować się zdrowym rozsądkiem i mieć dużo wiary.

Nie zarejestrowany
21-01-10, 20:17
Proszę was o odpowiedż Pół roku temu miałam operacje na mięśniaki.
Miałam ich trzy dość dużej wielkości.Nie usunięto mi macicy tylko część
prawego jajnika Mam 37 lat.Nigdy nie rodziłam.Mam do Was pytanie czy macie teraz normalne miesiączki.Czy krwawicie naturalnie czy nie.Bo
u mnie znowu coś szwankuje.Znowu zaczynam podkrwawiać kiedykolwiek.
Boje się kolejnej operacji.

Nie zarejestrowany
22-01-10, 11:55
Proszę podać szpital który wykonuje embolizację w Reszowie

Nie zarejestrowany
22-01-10, 21:46
Przed wyłuszczeniem mięśniaka macicy miesiączka trwała nawet 7 dni, 1-szy i 2-i dzień była najintensywniejsza. Po operacji miesiączka trwa 3-5 dni i jest normalna. Zmień sobie lekarz na bardzo dobrego, abyś wiedzę czerpała gł. z wizyt u lekarza. Pozdrawiam serdecznie

Nie zarejestrowany
22-01-10, 21:48
Przed wyłuszczeniem mięśniaka macicy miesiączka trwała nawet 7 dni, w 1-szym i 2-im dniu była najintensywniejsza. Po operacji miesiączka trwa 3-5 dni i jest normalna. Zmień sobie lekarz na bardzo dobrego, abyś wiedzę czerpała gł. z wizyt u lekarza. Pozdrawiam serdecznie

Nie zarejestrowany
25-01-10, 09:04
Czy ktoś wie czy i gdzie w Krakowie wykonywana jest laparoskopia? Proszę o plecenie sprawdzonego szpitala/lekarza, który pomoże mi w usunięciu mięśniaka. Waham się z decyzją od kilku miesięcy i nie chciałabym sie oddać w czyjeś ręce przypadkowo.

Nie zarejestrowany
26-01-10, 11:11
mam miesniaka 7 cm. i niewiem czy mam sie poddac operacj troche sie boje.

Nie zarejestrowany
27-01-10, 20:19
ja 2 miesiące temu miałam operacje w Feminie u doktora Jankowskiego.mój mięśniak był ogromny udało się mam macicę choć inni lekarze nie dawali mi szans,a nie mam jeszcze dzieci.z czystym sercem polecam,super opieka trochę kosztuje ,ale warto.trzymaj się wszystko będzie dobrze.

Nie zarejestrowany
29-01-10, 11:26
Bardzo dziękuję za podpowiedź i dobre słowo. Życzę zdrowia B-)

Nie zarejestrowany
05-02-10, 22:48
Witam, już jestem po wizycie w Lublinie , rozmiar mojego to 11cm x 10 cm , nie wiem co z tym robić, większość chce usuwać macicę bo mama już poważny problem z pęcherzem a i kręgosłupem już coraz bardziej dokucza. Z tego co słyszę niestety te mięśniaki odrastają a to wiążę się z kolejnym cierpieniem. Nie mam jeszcze dzieci a ma już 32 lata. Zaczynam się zastanawiać jaki sens mają te terapie które mi proponują lekarze czyli terapia hormonalna, embolizacja a później wyłuszczenie mięśniak a z tego co czytam następnie jest usunięcie całej macicy. Niestety większość proponuje tylko usunięcie całości bo podobno nie ma już co ratować. Co ja mam robić,niestety jestem sama i boje się że po zabiegu będzie tylko gonitwa z czasem. Czy warto. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-02-10, 15:49
ja też pół roku temu miałam mięśniaka na 10 cm,przed operacją Pani
ginekolog chciała mi usunąć całą macicę.Mam 37 lat i też nie mam dzieci
jednak w czasie operacji okazało się że nie ma takiej potrzeby.Została mi
macica ale mam usunięty kawałek prawego jajnika.Sama operacja to jeszcze nic najgorsza jest pierwsza doba po operacji.Potem już z górki.
Więc nie martw się na zapas ale lepiej zdecyduj się na operację. Ja też się bałam ale dzisiaj nie żałuję przed operacją krwawiłam nawet cały miesiąc, teraz jest o niebo lepiej jeszcze nie wszystko na 100% ale idzie ku lepszemu.
Uszy do góry i powodzenia.

Nie zarejestrowany
07-02-10, 22:52
mam pytanie mam dwa duże mięsniaki wielkości jabłek -ja mojego męza poprostu oszukuje że jest to wielkie ryzyko aby mieć dziecko mam już 40 lat a jesteśmy razem od roku i chciałam faktycznie wiedzieć czy jest faktycznie jakieś ryzyko -mogłam się zapytać lekarza ale tak jakoś wyszło-wydaje mi sie że powiedział by mi że to trochę za późno mając 40 lat decydować sie na dziecko

Nie zarejestrowany
11-02-10, 19:57
Dziewczyny
Zaszłam w ciążę i przy pierwszym USG wyszło, że mam 5 cm mięśniaka. swoje przepłakałam, ale ciąża przebiegła bez problemów, tylko urodziłam wcześniej (8 msc) zdrową dziś juz 2 letnią córeczkę.
trochę zwlekałam z leczeniem tego mięśniaka, wczoraj byłam u lekarza, myślałam, że może po uspkojeniu hormonów zniknie, ale niestety urósł do 8 cm. lekarz mówi, że nie można go usunąć laparaskopowo tylko wyciąć. kto miał takiego dużego mięśniaka i wie czy faktycznie to jedyna metoda? będe wdzięczna za podpowiedź!!!!

Nie zarejestrowany
12-02-10, 21:16
Mój mięśniak miał ponad 8 cm, został wyłuszczony - laparotomia (otwarcie jamy brzusznej). Niech zoperuje go bardzo dobry ginekolog. Powodzenia

Nie zarejestrowany
13-02-10, 17:48
DZiękuję Malwo
moj lekarz mysle jest dobry (ordynator). wlasnie on radzi mi ciecie przez brzuch, rozumiem ze taki wlasnie byl Twoj zabieg. czyli mniejsze naciecie przez laparoskopie nie wchodzi w grę?
czy bardzo ciężko dochodziłaś do siebie?
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-02-10, 09:44
Tak, za duży to był guz na laparoskopię. Jestem już 7 miesięcy po operacji. Gdyby nie ta blizna (uśmiech), która jest już blada i mało co ją widać (niteczka) oraz świadomość tego, że jestem po tak poważnej operacji, pewnie dawno już bym o tym zapomniała. Przez pół roku bardzo się oszczędzałam. Nie można dźwigać bardzo ciężkich rzeczy!!! Dalej stosuję maść contratubex - można do roku. Powodzewnia, zdrowia!

Nie zarejestrowany
14-02-10, 09:52
Jeszcze proszę Cię o informację czy ważny jest termin cyklu, bo wyczytałam, że najlepiej operować po miesiączce ze względu na mniejsze krwawienie. mi lekarz nie wyznaczył terminu, a ja sie nie dopytałam.
i jeszcze jedno - czy w lipcu bedę mogła pływać w morzu????

Nie zarejestrowany
15-02-10, 10:02
Po jakim czasie od operacji na mięsniaki można zachodzić w ciąże bo są różne wersje

Nie zarejestrowany
15-02-10, 20:22
U mnie się tak szczęśliwie złożyło, że zaraz po miesiączce zostałam zoperowana. Morze w lipcu jak najbardziej aktualne.

Nie zarejestrowany
15-02-10, 20:36
Różne wersje, bo to zależy od tego, ile było mięśniaków, jakiej wielkości był mięśniak, w jakim miejscu się umiejscowił, czy było otwarcie światła jamy macicy. Jeśli było otwarcie to poród tylko przez cesarskie cięcie, w przeciwnym wypadku poród drogami natury. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. O tym powinien poinformować lekarz, który operował. Przykład: mięśniak 8 cm w tylnej ścianie macicy bez otwarcia jamy macicy - według lekarz można zachodzić w ciążę po 6-iu, 9-iu miesiącach i możliwy poród drogami natury.

Nie zarejestrowany
16-02-10, 21:53
Witam .Mam pytanie.Moja żona ma mięśniaka 4 cm.lekarz radzi wyciąć..z tego co zrozumiałem ma wyciąć, jajniki +macicę.Pytani jest następujące, jak wygląda po zabiegu współżycie seksualne,czy doznania w tej sferze życia ulegają zmianie?Mamy oboje po 46 lat i bardzo cieszymy się z naszego życia seksualnego i chcielibyśmy aby tak pozostało....

Nie zarejestrowany
17-02-10, 12:50
u mnie wykryto wychodzącego z dna macicy mięśniaka podsurowicówkowego 5 na 6 cm- lekarka powiedziała że to duża zmiana i konieczna operacja brzuszna- że laparoskopowo to nie bo przy tak dużej zmianie , ze konieczne jest opatrzenie macicy co przy uzyciu mikronarzedzi jest trudne ... nie poszłam by to skonsultowac u innego specjalisty , a czytając to forum widzę że jednak należałoby tak zrobić i że jednak laparoskopowo usuwa się i większe i mnogie mięśniaki.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 19:57
czytałam w internecie, że dobre efekty przynosi picie ziół, tzn mieszanek ziołowych, jest to czasochłonne bo trzeba je parzyć codziennie i systematycznie ale jak czytałam jest dużo informacji na temat ich potwierdzonego działania klinicznego. Sama nie wierzyłam dopóki nie zaczełam ich pić, jestem dopiero po pierwszym zestawie ( mesiac kuracji) i miesniaki zmnieszyły sie z 5cm do 2 jestem w szoku:) dlatego uwazam ze warto. Mozna je kupić w sklepach zielarskich, ja kupiłam przez internet bo szkoda mi czasu na szukanie po sklepach. Dla zainteresowanych to wiem, ze sklep www.uroda-zdrowie.pl sprzedaje takie gotowe zestawy. Mi one pomogły to tyle i życze wszystkim dzo zdrowia no i ciepliwości do picia ziólek:)

Nie zarejestrowany
28-02-10, 03:50
mieszkam w Holandii i i jak kazda kobieta chodze na kontrole. mialam kobiete lekarza i w trakcie kontroli wykryla mi miesniaka na macicy ok 4 cm'. Pytajac czy mozna go w jakis sposob usunac... odpowiedz kurtka nie nie trzeba niech Pani zyje z nim to nic groznego ? zmienilam lekarza i po badaniu znalazl mi jakos drugiego miesniaka na macicy!? Pytajac mnie jak to mozliwe ze ona mi go nie wykryla. ,,,, nie wiem sama do tej pory.. lekarz ten malutkimi slowami moze jakas operacja lecz niech pani broszurke przeczyta i zobaczymy? Dzis bylam tego samego lekarza i oznajmil mi ze musze usunac macice. Mam 36 lat i zapewne jest na to inny sposob niz tylko usunac to czego kobieta potrzebje. jestem zalamana i nie wiem co dalej?

Nie zarejestrowany
05-03-10, 18:09
Mam pytanie czy komuś na forum pomogły zioła ojców Bonifratrów

Nie zarejestrowany
06-03-10, 02:17
jestem 2 lata i 2 mies po zabiegu embolizacji i pierwsze co moge na ten temat powiedziec to byl strzal w dziesiatke, poczatkowo podchodzilam do tego zabiegu bardzoi sceptycznie, co prawda sam zabieg byl bardzo bolesny a regularne miesiaczki wrocily dopiero po 1,5 roku, ale teraz regularnie miesiaczkuje,moge normalnie funkcjonowac co wczesniej przy tak wielu miesniakach najwiekszy ok 4 cm nie bylo mozliwe, mialam potezna anemie i cudem trafialam do Lublina, w ostatniej chwili mialam wykonany ten zabieg, nie wiem jak by sie to skonczylo-bylam leczona wczesniej hormonalnie a to jeszcze pogorszalo moj stan zdrowia, mialam regularne krwotoki od pol roku....dodam ze mialam wtedy 25 lat, teraz jest dobrze, nie wiem tylko jak z potencjalna ciaza bo poki co nie staramy sie z mezem o nia...

Nie zarejestrowany
07-03-10, 09:49
Dziewczyny walczcie o swoje macice i niepozwolcie ich bezmyslnie usuwac chirurgom poniewaz traficie z gabinetu ginekologa do gabinetu psychologa tak jak ja, uwierzylam na slowo a teraz mam problemy , nie czuje sie kobieta i musze byc pod opieka psychologa.
Pomyslcie :co ginekolog a szczegolnie mezczyzna wie na temat macicy i usuniecia jej jak on jej po prostu nie posiada. Faceci nie maja macicy.!!!!!Latwo teoretyzowac mezczyznie ginekologowi o czyms czego nigdy w zyciu nie mial.
To tak jak my kobiety bysmy teoretyzowaly na temat meskich genitaliow.

Nie zarejestrowany
17-03-10, 12:04
Dla informacji wszystkich - zabieg JEST REFUNDOWANY przez NFZ.
Decyzja o refundacji w tym roku podjęta została na początku lutego.
Z tego powodu, iż dyrekcja szpitala w Lublinie (wszyscy znają który wykonuje ten zabieg) nie wiedziała czy będzie refundowana czy nie, skutkiem czego opóźniano mój zabieg od sierpnia 2009 aż do chwili obecnej. Właściwie od czerwca 2009 kiedy wykonany był rezonans. W sierpniu, "Najważniejsza Pani Sekretarka" określiła termin konsultacji ginekologicznej na kilka dni przed Wigilią....(mieszkam na Pomorzu). Pewnie miała nadzieję że się rozmyślę. W rozmowie, na samym początku poinformowała, cyt: "ale pani wie, że zabieg będzie w przyszłym roku odpłatny ?" . Już w czerwcu wiedziała o tym, co zadecyduje Lekarz konsultant NFZ... Bez komentarzy dalszych.

Nie zarejestrowany
17-03-10, 19:59
Witam!
Trzy tygodnie temu miałam usuniętego mięśniaka na macicy. Tydzień odczuwałam lekki ból, po dwóch tygodniach już prawie nic. Miesiączkę dostałam po 25 dniach czyli normalnie, ale trwała dość krótko bo tylko 3 dni a normalnie mam około 7! Teraz myślałam że wszystko jest już dobrze ale nadal mam plamienia, które miały się skończyć po 2 tygodniach. Może ktoś mi pomoże i odpowie czy to normalnie.

Nie zarejestrowany
19-03-10, 12:40
Jestem po zabiegu embolizacji. Czekałam od lipca aż do marca. Jeżeli macie pytania piszcie na maila malgocha70@o2.pl

Nie zarejestrowany
21-03-10, 10:49
ja mam miesniaka 3,5 cm podsluzówkowego i teraz lecze sie dipherelina 3,75 jedna ampulka na 28 dni... a potem mam usuniecie histeroskopowe tej zmiany...po tym leku ma sie zmniejszyc miesniak i bedzie go wtedy latwiej usunac...mam 35 lat i lekarz ze szpitala powiedzial, ze w tym wieku nie usuwa sie macicy tylko stara sie inaczej poradzic z problemem! wiec twoje dwa miesniaki mozna tak samo leczyc i usuwac...co to za lekarz! idz do innego

Nie zarejestrowany
22-03-10, 20:10
jestem 2 tygodnie po usunięciu trzonu macicy i przede wszystkim nadal czuję się kobietą. Najważniejsze jest zrozumienie, że brak macicy to nie koniec życia intymnego ani ubytek kobiecości. W przypadku mięśniaków zasada jest taka, że o tym co usuwamy i w jakim zakresie decyduje wiek, rodzaj miesniaków i ich wielkość. Mam 44 lata i mój profesor zaproponował mi 3 warianty: usunięcie trzonu macicy, usunięcie mięśniaków /bez gwarancji że nie odrosną - mam , tzn miałam macicę mięśniakowatą/ i okrojenie macicy od wenątrz. Ponieważ mam już dzieci i więcej nie planuję podjęłam decyzję, że usuwamy trzon. Mój profesor dodał, że gdybym miała lat np 30+ yo nie proponowałby mi usunięcia trzonu, gdyż nie odbierałby mi szansy na dziecko. W moim przypadku uważam, że podjęłam słuszną decyzję, bo prędzej czy później i tak trafiłabym na stół. Mięśniaki nie są groźne póki nie rozrastają się do dużych rozmiarów i nie powodują silnych krwawień w efekcie czego rozpoczyna się anemia - nieobojętna dla zdrowia. Co do kobiecości, to jeśli obawiacie się, że usunięcie macicy wpłynie negatywnie na wasz związek to możecie mówić, że miałyście usunięty tylko mięśniak, ale tak naprawdę to nie macica decyduje o udanym życiu intymnym. Ona nie ma z tym nic wspólnego. Najważniejsze to własne poczucie wartości jako człowieka i czuły partner, a reszta dolegliwości szybko minie.
Co do leczenia mięśniaków to niestety, ale nie ma lekarstwa. Owszem, można próbować je leczyć hormonalnie, ale to tylko przeciągnie w czasie to co nieuniknione.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 14:56
Dla zainteresowanych embolizacja jest refinansowana. w tym roku na pewno. Wykonują ja w ramach NFZ lubelscy radiolodzy.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 21:43
Mam iść na operację wycięcia macicy wraz z przydatkami, jak się będę czuć, czy będę mogła się kochać normalnie z mężem, bo jeżeli nie to chyba zrezygnuję., jestem w kropce

Nie zarejestrowany
01-04-10, 23:13
Moja mama w styczniu skończyła 50 lat , ma mięśniaka ponad 5 cm , dowiedziała się o tym dziś rano , w przyszłym miesiącu następne badanie , i w przeciągu 3 miesięcy zabieg , proszę o jakąś opinie czy jest to groźne dla kobiety w tym wieku ?

Nie zarejestrowany
02-04-10, 11:23
Do Ani. Ja od niedawna ok. 3 m. poddalam się kuracji ziołami. Po 3 m. wykonałam USG i miesniak zmniejszył si,e ok.12 mm.Jestem przekonana że mi się uda , bo ja mam b.malo czasu aby aby zajść w ciążę.

Nie zarejestrowany
04-04-10, 09:43
o embolizacji dowiedzialam sie z internetu. bylam wowczas w USA i okazalo sie, ze pojawily sie/lub od dawna je mialam/ miesniaki na zewnatrz macicy. ginekolog po obejrzeniu usg stwierdzila/raczyla mi powiedziec, ze jesli miesniaki beda powiekszaly sie w takim tempie, w jakim sie pojawily i sa w stanie obecnym, to bede musiala sie poddac operacji usuniecia macicy itd. szok! nie bylam u ginekologa ok. 20 lat/ sorry, ale nie czulam takiej potrzeby no i oczywiscie z wlasnej glupoty i z braku srodkow na leczenie/ zawsze stawialam inne cele ponad siebie i swoje zdrowie, na ktore raczej nie bylo potrzeby narzekac. wracajac do embolizacji... najpierw wpisalam oczywiscie haslo MIESNIAKI macicy, co to wogole jest i dlaczego chca mi z tego powodu usuwac moje narzady ... tak oto po raz 1-szy natknelam sie na pojecie EMBOLIZACJA i ze w Polsce juz sie stosuje te metode w pewnym osrodku w Lublinie. to tyle na poczatek. pomine stan mojego umyslu i stosunek moj do lekarzy w Stanach, bo w bardzo krotkim czasie zdazyli oblowic sie z mojego ubezpieczenia a takze z mojej kieszeni, malo mi przy tym pomagajac a wrecz doprowadzili mnie do takiej depresji, ze ... rzucilam cala te Ameryke z jej dobrymi i zlymi stronami na rzecz wlasnego zdrowia. szkoda mi bylo jedynie wracac do Polski, gdyz nauczenie sie jezyka kosztowalo mnie niemalo a w moim wieku takie rzeczy nie przychodza latwo. wyjechalam z USA ale do Polski nie wrocilam, tylko do kraju angielskojezycznego. najpierw zajelam sie zalatwianiem spraw zwiazanych z praca a w krotkim czasie swoim zdrowiem. liczylam na to, ze bedzie mnie stac , bedac tak blisko Polski, na ewentualny wyjazd na zabieg embolizacji w Lublinie. jednak do tego nie doszlo. gdy juz dotarlam do ginekologa zapytalam wprost o embolizacje, wspomne tylko, ze ginekolog tez poinformowala mnie o ewentualnej operacji macicy. to ja wywolalam temat embolizacji. w tej samej munucie doslownie skonsultowala sie z innym lekarzem, byc moze bardziej doswiadczonym, poniewaz byla to osoba bardzo mloda, przynajmniej z wygladu. oczywiscie natychmiast wykonala telefoniczna rezerwacje ewentualnego terminu i zabiegu. chodzilo wlasciwie o to, ze tutaj gdzie mieszkam, czeka sie pare tygodni na ...lozko w szpitalu. oczywiscie musialam w miedzyczasie przejsc pare specjalistycznych badan, musiano zbadac, czy nie ma jakichs przeszkod w wykonaniu tego zabiegu. na szczescie wszystko odbylo sie po kolei z dobrymi wynikami i tak oto jestem juz PO EMBOLIZACJI, szczesliwa i majaca nadzieje, ze skutki okaza sie rownie pomyslne. WSZYSTKIM KOBIETOM POLECAM... nie dajcie sie namowic na okaleczanie sie, chyba, ze to ostatecznosc. jesli jest taka mozliwosc, czemu z niej nie skorzystac?