PDA

Zobacz pełną wersję : Torbiele jajników – groźne czy nie?

Strony : 1 [2] 3 4

Nie zarejestrowany
23-09-09, 14:29
bylam na usg okazalo sie ze mam pojedyncza cienkoscienna hypoechogenniczna torbielke 47mm i nic z tym niebedzie moj lekarz robil kazal czekac jest szansa ze sama sie wchlonie

Nie zarejestrowany
23-09-09, 15:34
czesc mój nr gg13738441,dzięki dziś mam zabiegany dzień ale tak wieczorkiem bede na pewno pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-09-09, 21:43
mam torbiel i on ma 5 cm a ja mam dopiero 14 łat

Nie zarejestrowany
25-09-09, 10:39
i co dziecko beda ci z tym robic bylas z mama u lekarza

Nie zarejestrowany
26-09-09, 21:38
Witam,ja równiez miałam torbiel na jajniku.Niestety moja torbiel musiała zostać usunięta operacyjnie(7lat temu),ponieważ była bardzo duża,miała 15cm średnicy.W sumie nie wiedziałam,że mam torbiel.Brzuch miałam trochę większy,ale myślałam,że przytyłam.Potem tylko często musiałam oddawać mocz.Do szpitala trafiłam z ostrym bólem brzucha i od razu trafiłam na stół operacyjny.Na szczęsie usunięto mi tylko torbiel.Po operacji było ciężko.Nie można nic ciężkiego nosić,ciężko się wstaje i przez ponad miesiąc nie mogłam leżeć na brzuchu.Teraz już mam 24lata i staram się raz na rok robić badanie usg i całe szczęście jest wszystko ok.

Nie zarejestrowany
27-09-09, 22:09
no witam was kobietki ja tez mam torbiel 6 cm i niewiem co dalej zemna bedzie mam 18 lat

Nie zarejestrowany
28-09-09, 21:36
cześć ja też mam torbiel niecałe 81mm jestem skierowana na operacje boje się podpowiedzcie jak sie czuliście po operacji

Nie zarejestrowany
29-09-09, 01:20
Witam,jestem kilka miesięcy po usunieciu torbiala(17 cm) wraz z jajnikiem.Mam dopiero 19 lat. Czy bedzie to mialo jakis wplyw na czy bede mogla kiedys urodzic dziecko?
Monika,operacja nie wyglada tak strasznie. Mialam operacje pod narkozą. Po operacji jest troche gorzej jak masz szfy, bo troche boli,ale dostaje sie leki przeciwbólowe.Możliwe jest ze bedziesz miala laparoskopie a nie tradycyjna operacje,ale nie za bardzo orientuje sie jak czuje sie po takim abiegu.
Wszystko bedzie dobrze.Tak wiec nic sie nie martw i trzymam za Ciebie kciuki!!!

Nie zarejestrowany
30-09-09, 16:42
do wszystkich, ktore mialy (lub beda mialy) usuwane torbiele/cysty wraz z jajnikiem - bedziecie mogly miec dzieci! Ja jestem tego najlepszym przykladem..gdyby jeden jajnik nie produkowal jajeczek nie pisalalabym w tej chwili tego posta! Pozdrawiam . 3majcie sie- bedzie dobrze!:)

Nie zarejestrowany
30-09-09, 19:53
Jutro mam USG-wykryto mi rorbiela na jajniku:(Boję się panicznie....

Nie zarejestrowany
30-09-09, 21:00
no to powiedz nam jutro jaka to torbiel i jakie wymiary

Nie zarejestrowany
02-10-09, 14:46
Wczoraj bylam u ginegologa i wykryto u mnie 3 torbiele, ginekolog zaleciła mi terapię hormonalną, przepisała tabletki antykoncepcyjne i kazała brać od dzisiaj niestty bedąc w szoku zapomnialam zapytać jak je stosowac, jestem w 6 dnu cyklu,mam brać je od początku od pierwszej czy czekać az dostene okres i wtedy cząć brac? proszę o pomoc :(

Nie zarejestrowany
04-10-09, 20:14
witam, jutro idę na operację torbieli wykrytej w ub, roku.
leki antykoncepcyjne nic nie pomogły, ale podobno czasem powodują zatrzymanie wzrostu torbieli.

Nie zarejestrowany
05-10-09, 20:54
hej ja tez mam problem dzis wykryto umnie torbirla 4cm i jakies pecherzyki mam 16 lat i niewiem co to znaczy

Nie zarejestrowany
06-10-09, 23:29
czesc dziewczyny. ja mam taki problem.. mam 16 lat od jakiegos czasu.. nie wiem moze z pare miesiecy ale nie az tak duzoo.. mam taka gulke wyczuwalna z lewej str okolice jajnika.. ale pomyslalam ze jestem jakas przewrazliwiona bo jestem bardzo szczupla wiec to zostawilam.. alee jakos niedawno ta gulka zaczela byc coraz bardziej dokluczliwa.. na poczatku byly to lekkie bole.. ale potem coraz mocniejsze.. i wydaje mi sie ze ta gulka jak by sie powiekszyla. boli mnie najczesciej gdy np szybko chodze.. czasami gdy cos jem.. aa czasami mam tak jak by takie skurcze jak lapie powietrze ;/.. zglosilam sie go lekarza pierwszego kontaktu.. dal mi skierowania na badania krwi moczu itd.. wszystko mam w normie jedynie OB mam troche powiekszone.. dzisiaj bylam na USG ale zwyklym i nerki i watrobe i wszystko mam ok.. wiec umowilam sie na wizyte do ginekologa ale dopiero za miesiac jest wolny termin.. bardzo sie boje bo bedzie to moja pierwsza wizyta i juz ide z problemem.. czy moze to byc torbiel? czy miala ktoras z was taki problem? ii jak wyglada takie badanie? czy to bedzie tylko USG czy bedzie mi musiala zagladac do srodka (wiecie o co chodzi).. i jak pomysle to w ostatnim czasie czesciej chodze oddawac mocz ii teraz tez spoznia mi sie miesiaczka juz pare dni (chociaz czasami wystepuja u mnie jakies nierownosci wiec sie nie przejmuje zabardzo ta miesiaczka).. prosze o odpowiedz jesli ktoras z was w jakis sposob mogla by mi pomoc. dziekuje i pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
07-10-09, 22:16
Hej, ma dwie torbiele endometrialne na jajnikach, jedna 7 cm, druda 3 cm, za 2 miesiace ide na laparoskopie, jednak caly czas mnie boli jajnik, szczegolnie przy chodzeniu, poza tym boje sie,zeby to nie peklo i sie nie rozlalo gdzies, nie wiem, co robic, lekarz mowi,ze nie peknie raczej, co robic, operacji chyba nie da sie przyspieszyc

Nie zarejestrowany
08-10-09, 19:51
witam.
we wtorek 6.10 miałam operację torbieli około jajowodowej. laparoskopię. operacja była planowa, czekałam 4 m-ce. dziisiaj jestem już w domu, wstępnie zakładano, że ywjdę w piątek lub sobotę ale nie miałam temp, nic mnie nie bolało więc mnie dziś wypisali. odbyła się w szpitalu św Zofii przy Żelaznej w warszawie. warunki bardzo dobre, czysto, dobre jedzenie, jedyny mankament to długi czas oczekiwania w rejestracji - ok 4 godz, bo pierwszeństwo mają tam chyba rodzące. generalnie jest ok, laparoskopia pod całkowitą narkozą, po niej niestety wymioty.

Nie zarejestrowany
08-10-09, 20:36
no to powinni cos ci dac na te wymioty po zabiegu ja dostalam zastrzyk i niewymiotowalam ale dobrze ze wszystko sie skonczylo dobrze ja teraz czekam na nastepne badanie usg no bo po 2 latach znowu jest torbiel 5cm zobaczymy jak to bedzie

Nie zarejestrowany
08-10-09, 21:45
Witam wykryto u mnie 5 torbieli w tym jeden pekl.25 wrzesnia mialam operacje po operacji niby bylo ok.Teraz zwijam sie z bolu poniewaz w srodku zebrala mi sie ropa.Mam chodzic taka obolala az rana zrobi sie czerwona a oni mi to pozniej przekluja i niby scieknie ropa.Bylam pacjentka szpitala LATAWIEC W Świdnicy nie polecam brak opieki itd

Nie zarejestrowany
09-10-09, 12:27
dziewczyno idz do innego szpitala albo skonsultuj to z innym lekarzem

Nie zarejestrowany
09-10-09, 14:17
Witam tak skonsultowalam sie juz z innym lekarzem i w poniedzialek ide na wizyte

Nie zarejestrowany
09-10-09, 18:20
Witam, Ja jestem po operacji jajnika. Miałam torbiel wielkości 6cm x 10cm. Rozcięli mi podbrzusze, usunęli torbiel i podobno wszystko jest dobrze. Teraz czekam na wyniki. Mam również pytanie jeżeli chodzi o operację - dlaczego nie można nic dźwigać, ani się przemęczać? Czy to działa coś na narządy płciowe?

Nie zarejestrowany
09-10-09, 19:27
nie na narzady pluciowe tylko ze masz pozszywane miesnie brzucha i jeszcze sie niezagoilo w srodku dzwigac niemozna do okolo 2 miesiecy

Nie zarejestrowany
09-10-09, 19:51
A gdybym np. chciała iść do szkoły kiedy już przestanie boleć (czyli powiedzmy, za tydzień), to mogę normalnie nosić książki czy nie bardzo?
Ja operacje miałam 1 października, a 6 mnie wypisali. Dostałam zwolnienie na 30 dni (do 5 listopada), ale ja chciałabym iść już do szkoły, bo nie chcę za dużych zaległości.

Nie zarejestrowany
09-10-09, 20:26
witam, dwa dni temu dowiedziałam się, że mam torbiel jajnika. jestem tym bardziej zdziwiona gdyż ostatni raz u ginekologa byłam w kwietniu. zbadał mnie, zrobił usg przezpochwowe i wszystko było w porządku, żadnych nieprawidłowości. teraz poszłam ponownie ponieważ bolało mnie podbrzusze, bardziej nastawiłam sie na zapalenie pęcherza, tudzież jakieś przeziebienie. tymczasem jak usłyszałam że mam torbiel - 4 cm x 5 cm trochę się przeraziłam. mam dopiero 28 lat, nie mam jeszcze dzieci, ale bardzo chcę je mieć. jestem w totalnym szoku. teraz biorę lek na wywołanie okresu a następnie mam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne na wyregulowanie okresu (nigdy wcześniej nie brałam) i mam czekać co dalej. czy to możliwe że torbiel powstał i rozwinęła sie w ciągu 5 miesięcy???

Nie zarejestrowany
09-10-09, 21:04
witam wczoraj sie dowiedziałam ze mam torbiela na jajniku o wielkości 48mm,a na dodatekj jestem w 5 tyg ciąży,jestem załamana,boje sie o ciąże:-(

Nie zarejestrowany
10-10-09, 13:10
Witam jestem w 27 tyg ciąży i ma torbiel na jajniku o rozmiarze 12,5 cm na 8,5 i urosła w ciągu miesiąca o 4 cm
i nie wiem czego mam się spodziewać moja pani doktor tylko obserwuje żadnych leków nie wiem co robić

Nie zarejestrowany
11-10-09, 09:25
taka duza torbiel i ma ja obserwowac poczynaj na forum ze takie torbiele sie usuwa 12 cz to juz duza torbiel zmien lekarza

Nie zarejestrowany
13-10-09, 12:21
Witam ja 5 lat temu miałam operacje ,tobiel czekoladowa lewego jajnika dodatkowo endometrioza.po usunięciu zażywałam do maja tego roku hormony,było wszystko ok.w lipcu zaszłam w ciaże 10tygodni potem okazało się że dzidziusiowi przestało bic serduszko,przeszłam zabieg łyżeczkowania na wizycie kątrolnej po 4 tygodniach okazało się ze mam 2 torbiele pa pawym jajniku razem wielkości 8cm.jestem przerażona.zaczynam walkę o utrzymanie tego jajnika i o szanse na ciąże.

Nie zarejestrowany
13-10-09, 13:05
Rok temu, bez wcześniejszych żadnych dolegliwości, z początkowymi objawami jak przy silnym zatruciu pokarmowym, potem leczona przez lekarza Chirurga :-) {Wrocław - Dolmed} na rzekome zatrucie, nie mogąca wstać z łózka osłabiona, odwodniona trafiłam do szpitala. Właściwy lekarz, i jego trafiona diagnoza - zapalenie otrzewnej, sprawiły, że od razu zrobił mi laparoskopię. Wtedy nie miałam siły bać się. Okazało się, że było to zapalenie przydatków... Minął rok, coś się zaczęło znowu pokazywać na usg. 10 dni temu lekarz potwierdził, ze to torbiel jajnika ok. 6 cm. i zadecydował, że trzeba usunąć, laparoskopowo, jednak tym razem mam stracha. Mam jedno dziecko i latek 38., ale są dni kiedy szukam wytłumaczenia i są takie kiedy wiem, że nie jestem pierwsza, a ni ostatnia...

Nie zarejestrowany
13-10-09, 21:18
w wieku 20 lat wykryto u mnie torbirla lewego jajnika 5*6 czy nawet wiecej mialam laparoskopie, chodzilam regularnie na kontrole w grudniu 2008 mialam bardzo bolesne skurcze bóle brzucha, dzis znow mam problemy jednak z prawym jajnikiem przez 2 miesiace urósł mi 2 cm pomimo brania tabletek hormonalnych, torbiel ma juz 4 cm. czy któraś z was orientuje sie czy kolejna laparoskopia ostatecznie zabieg moze spowodowac ze w przyszlosci nie bede mogla miec dzieci badz bede miala powazne problemy z zajsciem w ciaze??? bardzo proszę o szczere odpowiedzi.

Nie zarejestrowany
14-10-09, 11:16
lekarze twierdza ze 4 cm torbiel trzeba obserwowac niewieze w hormony one niepomagaja torbiele powyzej 6cm trzeba operowac z tego co sie orientuje a w ciaze mozna zajsc nawet jak sie ma jeden jajnik
jestem tego przykladem teraz tez sie borykam z torbielem 5 cm ale lekarz mnie uspokaja jeszcze poczekamy wiec jestem cierpliwa musimy im wierzyc ale pamietajcie konsultujcie sie conajmniej z 3 lakarzami a najlepiej z tym ktory sie tym zajmuje na codzien

Nie zarejestrowany
14-10-09, 21:55
Kobietki możecie mi polecić jakiegoś dobrego ginekologa na terenie woj. wielkopolskiego i lubuskiego ? Między Poznaniem a Zieloną bo mój jakoś mnie nie przekonuje...

Nie zarejestrowany
14-10-09, 22:15
nieznam lekarz z twojego woj poszukaj prywatnej kliniki albo prywatnych gabinetow w necie niemartw sie bedzie dobrze glowa do gory jak masz jakies pytania pisz moze ci cos podpowiem

Nie zarejestrowany
15-10-09, 11:41
Witam.Ja borykam się z torbielami od 8 lat,jestem po trzech operacjach.Przez ten czas miałam do czynienia z kilkoma lekarzami, którzy nie bardzo umieli mnie leczyc .O ciąży na dzień dzisiejszy mogę zapomniec ,dobrze ze mam córke,ktorą urodziłam przed walką z torbielami .Byłam wczoraj u gin ponieważ mam straszne bóle podbrzusza promieniujące do lewego jajnika i lewej nerki .Okazało się że mam znowu torbiel 4 cm,zlecił badania krwi i zastosował leczenie antybiotykiem.Zobaczymy co dalej,mam nadzieje ze to pomoże.

Nie zarejestrowany
16-10-09, 22:56
Można uprawiać seks jeśli wykryto u mnie torbiel o wielkości 7 cm na lewym jajniku?

Nie zarejestrowany
18-10-09, 13:20
tak mozna sie kochac i uprawiac sex przey torbielach tylko pod warunkiem ze tobie niesprawia to bolu

Nie zarejestrowany
18-10-09, 23:56
Wiecie co Dziewczyny, tak sie zastanawiam czy skoro juz od 3 lat biore tabletki hormonalne i teraz okazuje sie ze mam torbiel 5cm i gin. powiedział że mam dalej brać a za 2 miesiace znowu sie pojawić na badaniu, zobaczymy wtedy co dalej. Czy mi te tabletki mogą w takim przypadku pomoc ? Hmm... w ogóle MASAKRA, nie boli mnie to strasznie bardzo mocno tylko po prostu czuje że tam coś jest no i nie mogę się kochać z moim lubym bo wtedy faktycznie boli ehh...
Mam jednak nadzieje że będzie dobrze, w końcu żyjemy w XXI wieku ;)

Nie zarejestrowany
19-10-09, 11:17
dziś dowiedziałam sie o moim powiększonym jajniku dopiero od trzeciego lekarza!
Mieszkam na pomorzu i lekarz do którego trafilam - ginekolog-położnik stwierdził, że jestem zdrowa pomimo tego, że wiłam się z bólu. W szpitalu też nie chceili mnie przyjać a i lekarz rodzinny uznał, że nic mi nie jest przepisując silne leki przeciwbólowe. Co jest z naszą służbą zdrowia? Przecież te zmiany są tak często występujące?

Nie zarejestrowany
19-10-09, 14:09
no tak to jest z naszymi lekarzami jak nieposmarujesz to nic niemasz niemarw sie moze bedzie wszystko dobrze ja bardzo duzo razy zmienialam lekarza i trafilam na takiego co potraktowal mnie serio i zrobil badania i jestem u niego co 2 miesiace zawsze mam usg i jak trzeba robie badania niechce rzeby cos przegapic

Nie zarejestrowany
19-10-09, 23:29
Ja dostałam strasznych bóli brzucha po stosunku i okazało sie ze miałam torbiela na jajniku , który wylał sie do jamy brzusznej ,był naprawde duzy poniewaz wylało sie z niego 1litr krwi.. Przeszłam operacje i jest juz wszystko wporzadku ale przestrzegam zeby chodzic na badania regularnie bo teraz to ja strasznie załuje ze sie nie badałam.. mogła bym tego wszystkiego uniknac

Nie zarejestrowany
21-10-09, 17:14
U lekarza byłam 29.12.2008 i nic nie było. Teraz byłam w ten ponidziałek i okazało się że mam torbiel ktOry utworzył się w nie cały rok. Ale to niekoniec złych wiadomości okazało się że w tym samym czasie utworzyło misię coś w piersi.

Nie zarejestrowany
22-10-09, 00:24
Witam Was kobietki... Mam pytanko. Dziś miałam usg i wykryto u mnie torbiel o wielkości 10 cm na 10... Masakra. Nie źle się załamałam, bo nie wiem co o tym myśleć? Mam 22 lata, tabletki antykoncepcyjne biorę już z 5 lat. A tu proszę taka niespodzianka... I to nie miła ;( Jutro idę zrobić badanie Ca 125 (markery nowotworowe) i z wynikiem mam zgłosić się do ginekologa. Boję się strasznie... Ginekolog tylko powiedział, że będzie go trzeba usunąć, chyba że się uda inaczej. Czytam te Wasze komentarze i się obawiam... Bo widzę, że ten problem spotyka już nawet te najmłodsze kobietki. A co jest najlepsze to nigdy wcześniej nie zrobiono mi usg (myślałam że nie ma takiej potrzeby). A tu dziś po pierwszym usg w moim życiu taka akcja. Co powinnam zrobić?

Nie zarejestrowany
22-10-09, 15:05
no to kasiu uchodowalas sobie torbiela musisz go usunac on jest duzy mialam takiego samego i wyobraz sobie zniszczyl mi jajnik i tez musieli mi ten jajnik usunac a markery mialam dobre trzymam kciuki napisz cos wiecej jak chcesz pogadac prywatnie podaj numer gg

Nie zarejestrowany
22-10-09, 23:16
Witam. Byłam dziś u ginekologa i badanie USG przezpochwowe wykazało torbiel w prawym jajniku o srednicy 57mm. Narazie ginekolog przypisał mi leki. Za niecale 3 miesiace mam pojawić sie na kontroli i jeśli okaze sie ze torbiel nadal istnieje a do tego sie powieksza to czeka mnie operacja. Strasznie sie boje. Muszę dodać że od jakiegos tygodnia mam bole podbrzusza z prawej strony j. Aha owa torbiel urosla we mnie w ciagu kilku miesiecy, wiem to poniewaz w lipcu bylam u ginekologa i nic takiego wtedy nie mialam. Moze byc jeszcze istotny fakt ze 2 miesiace temu zaprzestalam brania tabletek antykoncepcyjnych i okres spoznial mi sie juz niecale 5 tygodni. Zanim zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne rok temu tez mialam nieregularny okres ale to sie unormowalo podczas brania tabletek. Teraz brak okresu nie wystraszyl mnie tak jak te bole podbrzusza. I w koncu udalam sie do lekarza. Takze dziewczyny, dobra rada ode mnie: Jesli podejrzewacie ze cos moze byc nie tak w waszym organizmie to kierujcie sie do lekarza. Moja dzisiejsza wizyta kosztowala 30zl. To nie duzo, a warto sie zbadac.

Nie zarejestrowany
23-10-09, 22:10
no kaza czekac przepisuja leki i obserwuja

Nie zarejestrowany
26-10-09, 09:30
Witam ! Ja miałam torbiel na lewym jajniku o średnicy 54 mm . Lekarze mówili że jest ona mała ale nie zaprzątali głowy żadnymi lekami tylko od razu wysłali mnie na operację . Jestem właśnie niecały tydzień po Laparoskopii i uważam to za lepsze rozwiązanie niż leczenie i martwienie się czy torbiel zniknie czy nie .

Nie zarejestrowany
26-10-09, 14:40
Mam 16 lat . i wczoraj caly dzien strasznie zle sie czulam . w godzianch poludniowych zwracałam . nie mam apetytu. i cala noc bolal mnie brzuch i glowa. i czesto oddaje mocz. i bardzo szybko sie mecze. i nachodza mnie dusznosci :(. byłam dzisiaj w przechodni rodzinnej ale tam nic mi zbytnio nie powiedzieli . w ciazy nie jestem bo sexu nie uprawialam . a jutro mam isc do ginekologa na usg .. i strasznie sie boje :((

Nie zarejestrowany
26-10-09, 14:53
witam kobietki.My to się mamy z tymi torbielami.Półtora roku temu miałam operacje usunięcia torbieli jajników, a teraz mimo brania tabletek hormonalnych odnowiły się. Mam skierowanie do szpitala na operację,nie wiem który szpital wybrać.

Nie zarejestrowany
26-10-09, 23:03
Witam ja jestem już miesiąc czasu po operacji torbieli na jajnikach, okazało się że nie są to złośliwe zmiany przy okazji usunięto mi wyrostek po operacji strasznie mi wypadały włosy teraz jest już ok. Mam zastrzyk Zoladex przez 3 miesiące a później starania o dzidziusia zobaczymy jak to będzie

Nie zarejestrowany
29-10-09, 20:21
jestem po wizycie u gin. błam miesiąc temu okazało się że mam torbiel w prawym jajniku zapisał mi tabletki i znikł ale po dzisiejszej wizycie okazało się że jest teraz w lewym jajniku i znowu zapisał mi tabletki MASAKRA

Nie zarejestrowany
01-11-09, 22:05
chciałabym się dowiedziec czy po tabletkach hormonalnych przepisanych po operacji się tyje

Nie zarejestrowany
02-11-09, 20:44
witam,widze ze nie tylko ja sie z tym borykam....bylam dzisiaj na usg i wykryto u mnie torbiel 8cm.Boje sie bo nie wiem czy czeka mnie operacja czy tez leczenie lekami ale tak czytam Wasze wypowiedzi i chyba operacja bylaby najlepszym wyjsciem.Nigdy na nic nie chorowalam a tu prosze...Czy ta operacja jest straszna?prosze napiszcie...

Nie zarejestrowany
02-11-09, 21:31
po jednych tabletkach sie tyje a po innych nie ja juz 4 raz zmieniam anty i niemoge dopasowac moj organizm nietoleruje a torbielka moja ma 5 na 3 cm i musze ja leczyc a jezeli chodzi o torbiela 8 cm to juz trzeba operowac jak chcesz podaj gg to napisze i pogadamy pozdrawiam

Nie zarejestrowany
03-11-09, 20:05
ja mam wiekszego torbiela jajnika niz 8 cm i narazie lecze tabletkami. za dwa tygodnie mam isc na usg i dowiem sie czy pomagaja

Nie zarejestrowany
03-11-09, 22:32
Witam Panie serdecznie . Moja żona jak zaszliśmy w ciąze miała torbiel wielkości 11 cm . Dziś zawiozłem ją do szpitala , po USG okazało sie ze torbiel zmniejszyła sie do 6.5 cm . Jesteśmy w 15 tygodniu ciązy i lekarz stwierdził że usunie torbiel . Mam nadzieje że z żoną i dzidzią bedzie wszystko ok. Pozdrawiam was i bądzcie silne cho mi powoli brakuje sił .

Nie zarejestrowany
04-11-09, 15:30
Witam wszystkich...Mam 25 lat i wczoraj pierwszy raz poszłam do ginekologa, po badaniu okazało sie ze mam torbiela, z tego co lekarz mówił jest on jeszcze mały- ale ja sie strasznie boje ,nie wiem czy czeka mnie operacja .......

Nie zarejestrowany
04-11-09, 15:33
Mam wielka prośbe - jesli ktos juz przechodził taką operacje, o napisanie kilka słów ile taka operacja trwa oraz jak długo trzeba po niej leżeć?

Nie zarejestrowany
04-11-09, 21:22
Ha ha ha mam 28 lat i przede mna 7 operacja i wiele punkcji wielkich cyst.Terapia hormonalna nawet juz nie dziala...z kad tak jest nie wiem ,ponoc taki moj urok...

Nie zarejestrowany
06-11-09, 13:53
Operacja nazywa sie Laparoskopia . Trwa ok 1 godziny
. Na drugi dzień już wstawałam . W szpitalu leżałam 4 dni .

Nie zarejestrowany
06-11-09, 18:13
Paula dzięki serdeczne za odpowiedź.. Pozdrawiam i Zdrówka życze..

Nie zarejestrowany
07-11-09, 11:02
witam wszystkie dziewczyny. Sprawa wygląda tak zależy jaki masz wynik ca125 prawidłowość to 24 a ja miałam 141 jeśli jest bardzo podwyższony najlepiej operować ponieważ endometrioza lubi się rozprzestrzeniać na inne narządy ja rok temu miałam na jednym jajniku a miesiąc temu okazało się po operacji że była na dwóch na dodatek na pęcherzu moczowym do tego wycięto mi wyrostek. Po operacji czułam się fatalnie wymioty i straszny ból na następny dzień już trzeba wstać chociaż nie ma się na to siły oczywiście piszę to po zwykłej operacji nie laparoskopi tylko nacięciu jak do cesarki bo niestety za długo się decydowałam na operację i było przypuszczenie nowotworu. Całe szczęście okazało się że to endometrioza. Niestety teraz nie wiadomo jakie mam szanse na posiadanie dziecka lekarz powiedział że za długo z tym chodziłam ale jakaś nadzieja jest teraz przyjmuje zoladex a później starania

Nie zarejestrowany
08-11-09, 23:04
witam mam 28 lat okolo 3lata temu lekarz oznajmil mi ze torbiele zaatakowaly moj lewy jajnik i przepisal mi tabletki hormonalne.po 3 miesicach zniknely i poczulam ulge.obecnie przebywam w anglii i moj oecny lekarz tez wykryl torbiele tyle ze na obu jajnikach.podobno mam zespol policystycznych jajnikow.musze przyznac ze czuje sie lekko przerazona zwlaszcza ze lekarz wspomnial o operacji ktora polega na wierceniu malych dziurek w jajnikach.mam chwilami okropne bole jajnikow.jak narazie kuruje sie tabletkami a nastepna wizyta za 3 miesiace wiec napewno sie odezwe.....

Nie zarejestrowany
09-11-09, 12:02
mam 20lat pierwszy raz zgłosilam sie do ginekologa 12 paz b.r i na dzien dobry powiedzial mi ze mam torbiel na lewym jajniku wielkosci 4.5cm bylam przerazona ale zapisal mi leki po ktorych torbiel miala sie wchlonac.po 3 tyg zglosilam sie na kontrole i okazalo sie ze torbiel ladnie sie wchlonela,ale mimo tego bardzo sie boje gdyz moze ona znowu powstac...a operacja to juz ostatecznosc...

Nie zarejestrowany
09-11-09, 15:50
Witam ja byłam u lekarza 3 tyg temu okazało się że mam torbiela na jajniku 3,5 na 3,5 cm masakra a zeby tego było mało to jeszcze nadżerka mam 22 lata i w sierpniu biore ślub a najbardziej się bije ze to może grozić niepłodnością ,powiedzcie ma co będzie najlepszym rozwiazaniem cz antykoncepcja czy hormony czy operacja. bardzo się boje właśnie za chwile wybieram się do ginekologa

Nie zarejestrowany
09-11-09, 16:37
Mam 18-nascie lat,ostatnio bolal mnie brzuch.. nie moglam wytrzymac, lekarz stwierdzil zapalenie jajnikow lub wyrostek,dostalam wezwanie do szpitala,poszlam tam w ubiegly czwartek (Na szczescie dzisiaj wyszlam) Lecz to nie koniecmojego problemu :(
ekarze stwierdzili T O R B I E L A _ J A J N I K A .. ! ! ! ! !
Niestety jest zbyt duzy, zeby pomogly lekarstwa :( Srednica torbiela wynosi 7 cm .
2 grudnia ide na operacje !
Boje sie.

Nie zarejestrowany
09-11-09, 18:33
cześć dziewczyny, mam torbiel 3 na 5 cm na prawymjajniku, w grudniu będe miała zabieg. Mam 29 lat i nigdy nie rodziłam, a bardzo chce mieć dziecko. Czy po takiej operacji będe mogła zajść w ciąże?

Nie zarejestrowany
09-11-09, 19:53
Witam....właśnie wróciłam od ginekologa, który wykrył torbiela a właściwie dwa obok siebie połączone ze sobą. Jeden ma średnice 6x5 a drugi 4x4. ..Leczona byłam na zapalenie pęcherza przez 3 miesiace aż w końcu lekarz zalecił mi USG i okazalo sie ze to torbiele. Mam przepisane PROVERA, ale przerażają mnie skutki uboczne. Mam nadz ze to pomoze bo juz nie moge wytrzymac z bólu. Nie moge wykonywac gwałtownych ruchów, nic dzwigac, bo powiedzial ze moga te torbiele sie okrecic i dojdzie do potwornego bólu. Nast wizyta za dwa tygodnie. Napisze co i jak. Trzymajcie kciuki brrr

Nie zarejestrowany
10-11-09, 14:10
mam 19 lat wyskoczył mi dysk i poszłam do naszej specjalistki masowała mnie nie rozmawiając z nia zaczeła wymieniać mi moje choroby o którch widziałam lecz się nie odzywałam zaczeła mówic ze mam bardzo bolesne miesiączki przy których wymiotuje słabne i jestem strasznie wyczerpana. byłam strasznie zaskoczona tym co mówiła bo to była prawda, ze mam częste bóle w podbrzuszu i od czasu do czasu skurcze prawego jajnika. byłam tym bardzo zaskoczona i powiedziała ze to jest torbiel strasznie sie przestraszyłam. czytałam w internecie ze takie sa obiay. nie wiem co robić

Nie zarejestrowany
10-11-09, 15:14
Hej! Mam 13 lat i wczoraj w trybie pilnym miałam USG jamy brzusznej okazało się , że mam torbiela jajnika . Nie wiem jak to się leczy , ale pewnie będę musiala iść do ginekologa.Powiem jedno BARDZO SIĘ BOJĘ!

Nie zarejestrowany
12-11-09, 16:23
nie dawno tez miałam operacje torbieli i dzis okazała sie ze znow mam.... czy to prawda ze sa trudnosci zajsciem w ciaze...????

Nie zarejestrowany
12-11-09, 21:23
Witam, co do wyniku CA125-nie można patrzeć jednoznaczie,ponieważ Dziuńka pisała ze norma to 24.U mnie w szpitalu norma jest 35 -to zależy na jakich normach i odczynnikach pracuje laboratorium.Zawsze obok wyniku jest w nawiasie napisana norma.Trzymajcie sie i powodzenia

Nie zarejestrowany
13-11-09, 15:24
Ja miałam torbiela na jajniku 8cm byłam w 10 tygodniu ciązy musiałam usunąc bo bym urodziła chore dziecko a z drugiej strony po takiej operacji mogłam poronic wolałam to niż chore dziecko myśle że każda z was wybrałaby operacje dla dobra i rozwoju dziecka Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
13-11-09, 23:45
witam.przed wczoraj dostalam ostrego bolu brzucha,wyladowalam na pogotowiu z tamtad skierowano mnie do szpitala,na usg okazalo sie,ze mam torbiel przy lewym jajniku 3,6 na 7,2 cm.lekarz powiedzial,ze trzeba ja usunac i kazal mi sie zglosic na oddzial,na drugi dzien dostalam okres, pojechalam na konsultacje i lekarz stwierdzil,ze po miesiaczce powinnam zrobic nowe usg poniewaz jest mozliwosc,ze torbiel w tym czasie zniknie. czy ktos mial podobny przypadek,czy faktycznie jest to mozliwe?jestem strasznie podlamana tym wszystkim,usg zrobie dopiero we wtorek...cale cztery dni niepewnosci

Nie zarejestrowany
14-11-09, 04:31
Jest to możliwe, ja miałam taką sytuacje kilka razy z tym że torbiele były wieksze od Twojej,kilkukomorowe, doskonale rozumiem Twoje obawy, bo sama jestem po dwóch operacjach z powodu zmian w jajnikach, ale do czasu powtórnego badania usg postaraj się myślec pozytywnie, wiem że to nie łatwe, ale bardzo mozliwe że torbiel zniknie sama, nie wiem jak to działa ale czesto jest tak że te torbiele po mięsiaczce znikają, sama tez nie mogłam w to uwierzyc, a jednak to prawda :) Mam nadzieję że tak bedzie w Twoim przypadku, głowa do góry, pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
14-11-09, 10:08
Inka dzieki bardzo za te slowa oby w moim przypadku tez tak bylo, nie chce isc do szpitala bo nie wyobrazam sobie rozlaki z moja coreczka,ma trzy latka i nigdy nie rozstawalysmy sie na dluzej niz pol dnia

Nie zarejestrowany
15-11-09, 20:48
witajcie ja tez mam torbiel juz 4 miesiac jest i narazie lekarz kaze czekac w tym tygodniu mam znowu usg i niewiem co mi powie chcialabym zeby to dziadostwo znikneło ale niechce lekow niedaje mi zadnych bo mowi ze to niema sensu

Nie zarejestrowany
16-11-09, 19:56
Ja się dzis dowiedziałam że mam torbiela jajnika i że ma 8 cm.A byłam pięć miesięcy temu u lekarza i nic nie było.w poniedziałek mam operacje i się bardzo boje bo mam tylko 23 lata,a tu coś takiego ;(((

Nie zarejestrowany
16-11-09, 20:21
Dziewczyny nie panikujcie ja mam 28 lat i mam torbiele od 10 lat pierwsze torbiele mialam duze bo na jednym jajniku az prawie 8 cen a na drugim jajniku dwa mniejsze usunełam je lateroskopią to taki zabieg laseram i niby miało być dobrze ale odnowiły sie,okazało sie ze lekarz zle przeprowadził operacje w szpitalu na kopernika w krakowie a płacilam prawie dwa tysiące za to bo bez kasy lekarz dawał mi dopiero za pół roku termin a tyle nie moglam czekac,i wyłuskali mi za dużo jajnikow przezco jestem bezpłodna i nie mogę miec dzieci.Do tego co chwile mam te torbiele same znikaja i odnawiają sie juz nie mam sily z tym walczyć nic nie robie nie lecze sie tylko czasem kontroluje jaki sa duze bo naprawdę nie mam siły juz a hormony nie mogę brzc bo stasznie po nich tyłam nawet do 5kg miesiecznie a figura dlamnie jest bardzo wazna wiec zrezygnowałam z lekarstw.

Nie zarejestrowany
16-11-09, 20:54
Dziwewczyny bardzo wam spulczuje naprawde bo sama przechodze to samo od paru lat ale dorwac dobrego lekarza to tez jest sztuka stwierdzam ze na ubezpieczenie w ośrodkach lekarze odwalaja swoje i maja nas gdzieś a znow prywatnie patrza tylko jak najwięcej kasy odnas wyciągną tak ze ja juz sama nie wiem co robic poprostu mam juz naprawde dośc tego leczenia i lekarzy wiec narazie nie robię nic ale wam rzyczę z calego serca wygrania z tymi cholernymi torbielami trzymam za was kciuki powodzenia.....

Nie zarejestrowany
17-11-09, 09:56
co do markerów radziłabym też zrobić AFP i HCG, CA-125 jest podwyzszone przy standardowym nowotworze jajnika, a mlode kobiety choruja na nowotwor zarodkowy.
Mialam ten drugi, lekarz sie pomylil bo nie mialam podwyzszonego CA-125, wiec przyjął ze to normalna torbiel 9cm x 7 cm i kilka miesiecy odwlekal operacje (mialam 23lata)

Nie zarejestrowany
17-11-09, 17:05
A ja mam 14 lat i rok temu miałam torbiela lewego jajnika!
5x5cm...
Ale po miesiącu czasuu mi się rozszedł!
Teraz znowu mam dolegliwości!
Pewnie znowu tam coś jest:(

Nie zarejestrowany
17-11-09, 18:05
Witam! Ja mam ten sam problem w ciągu dwóch miesięcy urósł mi 6 cm. torbiel. W poniedziałek ide na zabieg i też boję się co będzie po operacji bo mam 15-sto miesięczną córeczkę, z którą nigdy nie rozstawałam się nawet na jeden dzień i martwię się jak ona to zniesie.

Nie zarejestrowany
18-11-09, 12:06
Aga napisz jak po zabiegu bo mnie tez czeka pozdrawiam cieplo;)

Nie zarejestrowany
18-11-09, 17:55
chciałam pozdrowić osobę o nicku rrrr:) ja też miałam guza zarodkowego, najpierw zrobiono mi ca-125 i wynik dał 136 (norma chyba do 38) ale guz miał wymiary 10x15 cm więc był spory i stad nawet ca 125 dalo wynik, po operacji okazało się że to guz zarodkowy, teraz jestem 2 lata po skończonej chemii i w sumie jest OK , mam wizyty kontrolne - badają AFP i HCG . I właśnie dziś bylam na takiej wizycie i okazalo sie, ze afp w normie a hcg 125 (i teraz nie wiem co sie we mnie wykluwa? guz czy ciaza?) pozdr

Nie zarejestrowany
19-11-09, 15:43
Cześć dziewczyny! Piszę, bo tak jak Wy miałam zawsze problem z torbieami, pojawiały się i znikały same lub z pomocą leków. Lekarze mówili, że "taki już mój urok" i mówili też, że muszę po prostu kontrolować ich stan. Tak było do czasu. 29 października trafiłam do szpitala z rozpoznaniem ropnia jajnikowo-jajowodowego. Ja , która 2 razy w roku zjawiałam się u ginekologa i robiłam USG!!! W efekcie miałam 2 tygodnie temu przeprowadzoną operację, w wyniku której usunęli mi prawy jajnik i jajowód i przy okazji wyrostek robaczkowy, no i też wyłuszczyli mi torbiel z jajnika lewego. Lekarze nie powiedzieli dlaczego tak się stało. Wszystkie wymazy na posiew bakterii wyszły ujemne. Wspomnieli jedynie, że bakterie mogły przedostać się do jajnika od wyrostka, który miał stan zapalny. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Najgorsze że nie miałam żadnych objawów wcześniej. Po prostu kilka dni przed wizytą u lekarza bolał mnie brzuch, miałam stan podgorączkowy i nudności. Lekarz ogólny po wykonaniu badań laboratoryjnych powiedział, że wszystko wskazuje na zapalenie wyrostka. I jeszcze jedno: lekarz przed operacją powiedział że ropień to wynik przewlekłego stanu zapalnego a stanu zapalego badanie USG nie wykryje. Dlatego dziewczyny nie bagatelizujcie torbieli i jak jeden lekarz mówi żeby je monitorować to udajcie się do innego lekarza aby się upewnić. Zyczę Wam udanych "bitew" i wygranej wojny z torbielami. Nie życzę żadnej z Was w wieku 33 lat stracić jajnik i zostać jednorożcem tak jak ja. Przepraszam,że tak długo się rozpisuję, ale musiałam się trochę pożalać.

Nie zarejestrowany
19-11-09, 16:27
Czesc dziewczyny byłam na usg u ginekologa mam torbiela ma jednym jajniku jest wielkosci 4 cm2 przez 4 miesiace mam brac tabletki .A jak jest ze stosunkami moge to z nim robic pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-11-09, 18:25
ja bóle brzucha i pleców miałam przez ponad miesiąc.mysłałam ze to przez siatkówke i okres.zaczęło sie nasilac poszłam na usg i wykryli torbiel.W ten sam dzien trafiłam do szpitala.mam 17 lat nie chcieli mi od razu operacji robic (torbiel miał ok 6 cm)więc powiedzieli zeby poczekac i zobaczyc co bedzie po okresie.musiałam zostac w szpitalu do okresu.na szczescie wczesniej mi sie zaczął bo normlanie to bym lezała 3 tygidnie w szpitalu,.. bóle miesiączkowe były straszne:(..miesiączka sie skonczyła to ból zelżał ale nie ustapił(zwłaszcza przy chodzeniu czułam kłucie).skończyło sie na laporoskopii.na jutra mija dwa tygodnie od operacji i mam kontrole...troche sie boje bo od paru dni znow mam bole pleców(dolnej czesci po tej stronie co miałam operacje)..no ale mam nadzieje ze bedzie dobrze...DZIEWCZYNY nie bagatelizujcie sygnałów.Mój ból nie był taki straszny..troche pokłuło, czasem było gorzej..tylko w czasie miesiaczki było tragicznie. najlepiej sie od razu przebadac..zrobic usg a nie czekac.

Nie zarejestrowany
19-11-09, 18:45
dodam, że laparoskopia trwała u mnie 3 godziny

Nie zarejestrowany
19-11-09, 23:04
mam torbiela 3,8 cm na 4cm i wizyte mam dopiero za dwa tygodnie nie mam tylko jednego torbiela lecz ten jest najwiekszy znajduje sie on na prawym jajniku obok mam 0.5 cm na lewym jajniku mam 0.3 do 0.6 i jeszcze na śledzionie 0.6 ale te male mnie nie martwia najgorzej martwi mnie ten na jajniku prawym. co mam robić? pomóżcie!

Nie zarejestrowany
20-11-09, 16:15
witajcie .w zeszlym tygodniu dowiedzialam sie ze mam torbiel 36*72mm na drugi dzien dostalam okres,torbiel miala sie wchlonac,niestety tak sie nie stalo.dzisiaj bylam na usg i okazalo sie,ze urosla,teraz ma 47,9*88,9 a jak by tego bylo malo to pojuawila sie jeszcze jedna.w środe mam laparoskopie i boje sie jak cholera,moze nie samego zabiegu ale moich wynikow.staram sie jakos trzymac Wy kobietki tez sie trzymajcie.napisze jak juz bedzie po wszystkim.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
20-11-09, 19:38
O torbieli dowiedziałam się przypadkiem. Pod koniec czerwca złapały mnie bóle pod żebrami-wskazywało na zapalenie woreczka. Niestety po paru dniach podawania antybiotyku bóle nie ustąpiły.Zostałam skierowana na operację, miała to być laparoskopia, ale okazało się że są to torbiele ropne (oba jajniki) i przeprowadzili trzdycyjną operację.

Nie zarejestrowany
20-11-09, 19:44
Operacja była 6 czerwca, po miesiącu znowu zaczynało mnie pobolewać po 2 miesiącach od operacji na USG wyszło że mam kolejną torbiel na lewym jajniku i ropień jajowodu, 21 września przeszłam drugą operację podczas której usuneli mi jajnik z jajowodem i wyrostek.

Nie zarejestrowany
21-11-09, 22:59
niewiem czy ktoś bedzie mi mógl doradzić czy torbiel na jajniku może być powodem niemozności zajścia w ciąże. My z mężem staramy sie o dziecko i na ostatniej wizycie u lekarza dowiedzialam się że mam torbielka na jednym jajniku. boje się że to może byc powodem tego że nie mogę zajść w ciąże. mam zrobć badane hormonalne. czy to da się wyleczyć tak bym mogła zajśc w ciąże? Napiszcie...

Nie zarejestrowany
22-11-09, 13:59
rok temu miałam operacje na torbiel jajnika 7cm Ca 125 70, wycieto go razem z jajnikem okazało się że jest to endo... lekarz zalecił leczenie denazolem bo okazało sie że 3 m -ce po operaci pojawił się drugi torbiel na drugim jajniku ,masakra 9 m-cy leczenia i nic torbiel nie znikła dalej bóle brzucha i koniecznośc drugiej operacji. Pytanie co to za wstrętna choroba pomimo operacji leczenia torbiele się pojawiają, lekarze też są bezsilni karzą operować

Nie zarejestrowany
22-11-09, 18:44
Do Kaki. cześć ja mam ten sam problem, od jakiegoś czasu też próbowałam zajść w ciąże, niestety nieudało się. Byłam u lekarza okazało się że mam torbi na jajniku, osiem miesięcy leczenia i nic, torbiel nadal jest. Postanowiłam zmienić lekarza

Nie zarejestrowany
22-11-09, 19:05
Do Kaki. Więc niechce Cię straszyć, ale nowy lekarz powiedział mi że dopuki nie usune operacyjnie torbiela mam małe szanse aby zajść w ciąże, każda z nas inaczej przechodzi tą chorobe z tobą może być inaczej. Ja mam zabieg za dwa tygodnie i bardzo się boje, lekarze twierdzą że po dwóch miesiącach od zabiegu można starać się o dzidziusia, żałuje tylko że tak pózno zdecydowałam się na ten zabieg. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-11-09, 16:02
hej wszystkim dowiedziałam sie ze mam torbiel na prawym jajnikubardzo sie boje poniewasz lekarze mysleli ze jestem w ciazy no cóz tez tak myslałam nie wiem co z tym zrobic chłopak załamany nawet nie mam owagi mu powiedziec nie wiem co sie ze mna dzieje

Nie zarejestrowany
23-11-09, 21:47
hej wlasnie wrocilam od ginekologa no i sensacja od 4 miesiecy mialam torbiela 5 na 4cm i dzis nan usg go niema wchlonoł sie niewiem jakim cudem dar od boga teraz mam juz tylko hormony brac i za 6 mc kontrola

Nie zarejestrowany
24-11-09, 00:15
Cześć Dziewczyny. W styczniu wykryto u mnie torbiel 10 cm od razy zabieg po 2 miesiącach nawrót choroby nastepny zabieg...dopiero w czerwcu kiedy zmieniłam lekarza skierowano mnie na laparoskopie pomogła....na 5 miesięcy dziś znowu to samo...torbiel brak miesiączki bóle...szkoda gadać...najbardziej to boję się ze jajnika nie da się uratować....a nie wiem czy na drugi jajnik tez już nie poszło....a tak bardzo pragnę mieć dziecko :(:(

Nie zarejestrowany
24-11-09, 00:58
Witam, jestem zaskoczona ile kobiet to spotyka. Ja jak dowiedziałam się, że mam torbiel miałam 18 lat. Po leczeniu antybiotykami torbiel sama się wchłonęła, ale od tego czasu miewam bardzo bolesne miesiączki. Lekarka powiedziała że mam dużo szczęścia że obędzie się bez operacji, bo w wielu przypadkach (o czym się przekonałam czytając poprzednie wypowiedzi) niezbędna jest operacja po której mogę już nigdy nie cieszyć się macierzyństwem. Ale na bóle pani ginekolog nic nie zaradziła. Dzisiaj byłam u innej lekarki. Torbiele na szczęście nie odnowiły się, na dolegliwości zapisała mi Diclofenac i poradziła żeby nie zwlekać z decyzją o macierzyństwie. Mam 23 lata więc wiek odpowiedni ale chyba na razie nie chciałabym mieć dzieci. Jednak boję się że potem będą chęci ale nie będzie możliwości! Pozdrawiam wszystkie babki! Dbajmy o swoje zdrówko!

Nie zarejestrowany
24-11-09, 21:36
Witam...dwa tyg. temu bylam u lekarza i stwierdzil ze mam torbiele 6x4 i 4x4 na jednym jajniku. Jeden zwisa na drugim. Zapisał mi PROVERA i wczoraj bylam na kontroli to jeden zniknal i a drugi jest płaski i cienki, mam jeszcze brac dwa tygodnie (dawka na miesiac). Wchłonął sie. B. sie cieszę , lekarz każde planowac zaraz po kuracji dziecko tylko czy mięśniak który wykrył za torbielem nie zagrozi dziecku? on twierdzi ze nie bo jest ulokowany (1cm) gdzieś z tyłu....Jak nie urok to...sr."

Nie zarejestrowany
26-11-09, 17:50
ja mam torbiel o wymiarach 44mm czy to jest duży prosze o pomoc kinia.

Nie zarejestrowany
26-11-09, 23:03
u mnie to jest meksyk mam cały jajnik w cystach i mięśniaka 4cm na 6 cm 38 lat i czekam na operację.Może ktoś miał taką sytuację

Nie zarejestrowany
27-11-09, 21:29
wedlug medycyny polnoco-amerykanskiej leczenie polega na przeczekaniu. nie leczy sie tego hormonami, jestem zdziwiona ze w polsce lekarze przepisuja leki na cysty jajnika

Nie zarejestrowany
29-11-09, 14:55
Jeśli Twój torbiel ma 44 mm to jest bardzo malutki nie musisz się tym przejmować ; )) mój miał 3.5 - 4.5 cm . Leżałam w szpitalu ale się niby zmniejszył i ma teraz 1.5 cm ; )
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-11-09, 14:58
Do Kamilka : To bardzo duży Torbiel miałaś . To może postaraj się teraz o dzidziusia . Jak leżałam teraz w szpitalu leżała na to pewna kobieta i okazało się , że ciążę pomylili z Torbielem . To jest polska medycyna ...

Nie zarejestrowany
30-11-09, 09:23
hej właśnie wykryto u mnie torbiel jajnika wielkości 2na2cm cały miesiąc przed okresem bolał mnie brzuch

Nie zarejestrowany
30-11-09, 14:56
ja dziś przy badaniu u ginekologa -bo od 2 tygodni boli mnie podbrzusze- dowiedziałam się , że mam małą torbiel za 3 godz idę na USG i zobaczymy co calej

Nie zarejestrowany
30-11-09, 17:15
zanidbałam kontrole u lekarza i dowiedziałam się ze mam 17centymetrową torbiel na jajniku, ma jakieś odnóża i musze się jej natychmiast pozbyć.

Nie zarejestrowany
30-11-09, 20:18
dziewczyny nie zaniedbujcie badań kontrolnych!!Ponad 2 lata temu usunięto mi prawy jajnik wraz z torbielą wielkości grejfruta.Od tamtej pory chodziłam do lekarza co 3 m-ce,a teraz mam na drugim jajniku,mam nadzieję że wyleczę go farmakologicznie...Ale chciałam dodać otuchy młodym kobietom.Moja dużo młodsza znajoma przeszła usunięcie jajnika wraz z torbielem w wieku 24 lat,a teraz jest szczęśliwą mamą....

Nie zarejestrowany
30-11-09, 20:42
Jestem totalnie zalamana bo bylam dzis na kontroli u ginekologa i zcielo mnie z nog, gdyz na ostatniej wizycie 13 listopada wszystko bylo ok nie bylo mowy o zadnym torbielu, a tu dzisial ok 3cm torbiel w jajniku jak by mi ktos wbil noz w plecy.
Lekarz przepisal mi teraz gravistat i mam kontrole 28 listopada ale boje sie juz teraz coraz bardziej gdyz dotychczas nie mialam zadnych problemow zwiazanych z chorobami ukladu rozrodczego boje sie czy to minie samoistnie i czy dlugo moze potrwac leczenie

Nie zarejestrowany
01-12-09, 19:19
cześć dziewczyny, mam torbiel na prawym jajniku za tydzień mam laparoskopie, bardzo się boje. Jeśli któraś z was miała taki zabieg to prosze o jakieś informacje. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
01-12-09, 20:27
Jestem łasnie po laparoskopii i jednoczesnie usunieto mi torbiel ,ktora znajdowala sie w jajniku czekam teraz na wyniki

Nie zarejestrowany
01-12-09, 20:30
Jestem troszke obolała jutro sciagam szwy ale myslalam ze bedzie gorzej .a jaką wielkosc masz tej torbieli moze to endometrioza ?

Nie zarejestrowany
01-12-09, 20:50
dzięki dziewczyny za informacje, moja torbiel ma 3 na 5 cm. czy po tym zabiegu są jakieś problemy z poruszaniem się, czy będe mogła sama wszystko przy sobie zrobić.

Nie zarejestrowany
01-12-09, 20:56
nie lekarz powiedział że to nie endometrioza. Gosiu mam nadzieje że nie usuneli Ci jajnika, bo piszesz że miałaś torbiel w jajniku ?

Nie zarejestrowany
02-12-09, 00:47
Czesc dziewczyny. Ja 6 lat temu po raz pierwszy dowiedzialam sie co to ostre zapalenie jajnika z torbielem na czele. Jesli czujecie lekki ból ktory zaczyna sie stopniowo nasilać nie zwlekajcie. Ja byłam młodziutka i durna. Dopiero jak prawie sie przewracalam poszlam do lekarza. Trafilam do szpitala bo mialam jajnik powiekrzony prawie do wielkosci pileczki do ping-ponga wyobrazdzie to sobie. W tym niewielki torbiel 3xm na 2,5 ale bolesne to bylo napewno. Mialam spedzic 4 dni w szpitalu spedzilam 2,5 tyg. W poczatkowej fazie nie wiadomo bylo czy nie jestem w ciąży pozamacicznej a potem wyszlo ze to ostre zapalenie z torbielem i trzeba natychmiast leczyc. Multum kroplowek tabletek i badan......Popieciu latach spokoju ciszy znowu cos sie zaczelo dziac. Hormon odpowiadajacy za wytwarzanie mleka szaleje. Przez to mam problemy z okresem i zajsciem w ciaze bo to sie wiąrze. DO tego znowu odezwal sie jajnik. Mam grzybicze zapalenie pochwy od antybiotykow silnych....Jestem totalnie bezradna poprostu zalamana juz psychicznie. Nie wiem co powiedziec mojemu chlopakowi ktorego bardoz kocham jak mu wytlumaczyc ze moge miec usuniety jeden caly jajnik bo tak stwoierdzil lekarza. Przejde kuracje wszystko sie okaze. Jesli to nie pomoze to szpital i tam juz wiadomo zajma sie wszystkim od A do Z tylko tak bardzo bym chciala uniknąć usuwania tego jajnika. Ale z drugiej strony jak ma sie mi nawracac i nawracac z coraz to siljnieszym bólem to chyba to mniejsze zlo. Na jednym jajniku jakie mam szanse na dziecko i ile mam na to czasu. Moja kolezanka miala pol jajnika i urodzila w ciagu 2 lat bo tyle jej dawali. Teraz nie ma juz szan :(:(:( BOJEE SIE BARDZOOOO ;(;(;(

Nie zarejestrowany
02-12-09, 10:39
nie załamuj się,pisałam wcześniej ,że w mojej rodzinie jest przypadek dziewczyny ,której usunięto jajnik gdy miała 20 lat.Pierwsze dziecko urudziła po 3 latach,a po kolejnym 1,5 roku okazało się że znów jest w ciąży!!!!Tak się wystraszyła że zaczęla brac tabletki antykoncepcyjne.....Porody były normalne a dzieciaczki zdrowe....Pozdrawiam Cię nie załamuj się,jesteś młodą osobą,a u takich gospodarka hormonalna szybko wraca do normy....

Nie zarejestrowany
02-12-09, 18:04
Chcialabym sie z Wami podzielic moja historią. Ogromne bole podbrzusza zmusily mnie do zrobienia dokladnych badan i okazalo sie ze mam cos w macicy, poniewaz nadal nie wiedzieli co to takiego, poszlam do szpitala. Tam stwierdzili ze to torbiel jajnika i ze musze sie poddac operacji przez rociecie brzucha. Nie zwlekalam i 3 dni pozniej bylam juz po. Tu musze dodac ze sama operacja to nic strasznego, dostalam znieczulenie w kregoslup-odczuwalne jak ukucie komara, przynajmniej dla mnie, bylam swiadoma podczas operacji, nic kompletnie nie czulam, takze po operacji poprosilam o srodki przeciwbole odrazu jak tylko poczulam ze znieczulenie przestaje dzialac, a nastepnego dnia bez problemu wstalam z lozka, oczywiscie wszystko powoli. Bol podczas ataku przed operacją byl 100 razy gorszy. Niestety dowiedzialam sie ze wraz z torbielą wycieto mi lewy jajnik i ze mam endometrioze:( i to mnie zalamalo. Mam 24 lata, nie planowalam jeszcze dzieci a teraz sie boje ze nigdy ich nie bede miec:( lekarz przewiduje dla mnie dalsze leczenie by zahamowac endo. Czy ktoras z Was miala podbne doswiadczenia? Chcialabym zeby ktos mnie pocieszyl wlasna historią z happy endem.....

Nie zarejestrowany
02-12-09, 20:37
od pewnego czasu czuje ból w podbrzuszu, wydaje mi się że sa to jajniki, nigdy nie byłam jeszcze u ginekologa bo się boje. możecie dziewczyny powiedzieć dokladniej jakie mialyście objawy tarbieli?

Nie zarejestrowany
02-12-09, 20:45
Jestem juz po sciagnieciu szwów a torbiel ktora mialam na jajniku mi usuneli ale jajnika nie ,co do samopoczucia to juz mi lepiej, chodze juz sama prawie wyprostowana czsem poboli biore wtedy ketonal bo to mi przepisał lekarz mam teraz nadzieje ze zaczne normalnie jajeczkowac .Bo o swojej dolegliwosci dowiedziałam sie dopiero wtedy jak szukalam ratunku na brak powodzenia na zajscie w ciaze mimo ze mam juz jedno dziecko ,wprawdzie bolal mnie brzuch nawet czesto ale lekarz do ktorego chodzilam zbagatelizowal ten problem na szczescie trafilam do lekarza z prawdziwego zdazenia i jestem juz 6 dni po laparoskopi.

Nie zarejestrowany
02-12-09, 21:12
dzięki za informacje, ale i tak bardzo się boje,mam nadzieje że niestrace jajnika, i że będe mogła zajść w ciąże. Ja byłam leczona przez 10 m-cy hormonami, niestety nie pomogło, postanowiłam zmienić lekarza i ten skierował mnie na zabieg. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
04-12-09, 11:19
Mam pytanie mam cyste biore juz leki anty moje pytanie to takie czy majac cyste moge uprawiac sex z mezem czy moze do kolejnego badanie lepiej nie uprawiac zeby sie cysta wyleczyła?

Nie zarejestrowany
04-12-09, 18:05
Prawdopodobnie moja cysta na jajniku pękła. od paru dni mam ból w okolicach nerki i wyrostka jedyne co w moim organizmie jest nie tak to to ze wpkol jajnika mam plyn ktory prawdopodobnie jest po eknieciu torbieli.Jakie moge miec obiawy ze to wsnie to? jaksie sa zagrozenia?

Nie zarejestrowany
04-12-09, 18:27
witam dzisiaj wrocilam od lekarza i co,,,,,okazalo sie ze mam torbiel kilkukomorowa z przegrodami9cmna 5cmi 9cm unaczyniona mysle ze czeka nmie operacja prawy jajnik mam usuniety i co teraz nie spotkalam sie z torbiela taka jak ja mam ,W maju mialam usuniety prawy jajnik a tu dzisiaj zaskoczenie bylam pol roku temu u lekarza i nic nie bylo do dzisiaj jestem zaskoczona i zalamana ta sytuacja pozdrawiam wszystkie kobietki

Nie zarejestrowany
05-12-09, 18:24
jeśli nie boli cię podczas stosunku to możesz się kochać z męzem

Nie zarejestrowany
06-12-09, 21:22
usunięto mi torbiel skorzastą, 14 na 17 cm. wystarczyła jedna wizyta u ginekologa i usłyszałam diagnoze. zabieg się powiódł. taki torbiel jest w stanie urosnąć przez pół roku! teraz napewno nie zaniedbam wizyt kontrolnych u lekarza.

Nie zarejestrowany
07-12-09, 17:38
cześć dziewczyny, jutro ide do szpitala, w śerode będe miała usuwnego torbiela z jajnika, ma to być laparoskopia, bardzo się boje. Życzcie mi powodzenia

Nie zarejestrowany
07-12-09, 19:11
hej mam 32 lata 1grudnia mnialam operacje usuniecia torbiela laparoskopowo byla ona dosc duza balam sie jak nigdy ale juz jestem w domku i dochodze do siebie.jeszcze tylko sciagna szwy i mam nadzieje ze wynik za dwa tygodnie bedzie w porzadku.

Nie zarejestrowany
09-12-09, 20:32
dziś przeżyłam moją pierwszą wizyte u ginekologa.. mam 16 lat.. dowiedziałam sie że mam torbiel na prawym jajniku.. nie wiem jak duży ani nic.. 30.12 mam kolejną wizyte.. nie wiem co o tym myśleć.. :(

Nie zarejestrowany
10-12-09, 15:59
jejku, jestem przerazona... lekarze wykryli u mnie torbiel lewego jajnika. ma na razie 2 cm, ale powieksza sie. moja kolezanka ma to samo, tylko, ze jest o 3 cm wiekszy. lekarze przekladaja jej co chwile termin operacji, tlumaczac sie, ze nie maja funduszy. boje sie, ze w moim przypadku bedzie tak samo. chcialabym miec dzieci i wogole, ale dla 18letniej dziewczyny TORBIEL brzmi jak wyrok na bezplodosc!! jestem jednak dobrej mysli :)

Nie zarejestrowany
11-12-09, 08:53
Cześć dziewczyny mam 18lat i byłam wczoraj na badaniu USG myślałam że jestem w ciąży ale okazało się że mam Torbiela na lewym jajniku o wymiarach 2,30cm na 2,0cm a do lekarza zarejestrowali mnie dopiero na 4 Stycznia możecie mi powiedzieć czy to nie jest za późno??? Jestem całkowicie załamana że nie będe mogła już mieć dzieci i nie wiem co mam robić??? Mogły byście mi doradzić???

Nie zarejestrowany
11-12-09, 14:29
ja ma 16 lat i wykryto u mnie 2 torbiele 26mm i 15mm. Bardzo sie boje, mogłybyście mi coś o tym powiedzieć... Z góry dziękuję.

Nie zarejestrowany
11-12-09, 14:49
Witam, mam 17 (w lutym 18) lat. Rok temu dowiedzialam sie ze mam torbiele na obu jajnikach. Leczyłam je. Jestem pierwsza w rodzinie ktora na to choruje! Pozniej mialam pogorszenie- torbiele sie powiekszały. Lekarz dał mi tabletki antykoncepcyjne, po ktorych fatalnie sie czułam ;/ no ale wyleczyłam. Ale niestety teraz znowu je mam... to ciągle powraca! Ja chcę mieć dzieci, bo kocham dzieci!!! Mozliwa jest operacja...oczywiscie chce i mam nadzieje ze bede zdrowa. Pozdrawiam wszystkie kobietki z tą samą dolegliwością.

Nie zarejestrowany
11-12-09, 16:22
dziewczyny, dziś wyszłam ze szpitala, miałam usuwaną torbiel, na szczęście jajnik uratowali. jeszcze mnie boli ale da się znieść. Jak macie jakieś pytania to piszcie, chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-12-09, 19:27
hej :). byłam dzisiaj u gnekologa i okazało się, że mam torbiela (znowu), 6cm na 4cm :/. Mialam juz usuwany jeden, rok temu na lewym jajniku.. usuneli mi rowniez polowe jajnika... teraz znowu mam na lewym i naprawdopodobniej bedzie usuniety tez... zostanie mi tylko prawy.. mialam nadzieję, że sie nie wroci juz ale niestety... to nic strasznego ale boje sie ze bede miala i na prawym i nie bede mogla miec dzieci juz;((

Nie zarejestrowany
12-12-09, 00:32
Trzymaj się! miałam bardzo podobną sytuację do Twojej. Minęło już trochę czasu od mojego zabiegu. Mój torbiel miał 9 cm na prawym jajniku i byłam przerażona totalnie. po operacji leżałam chyba tydzień w łóżku pózniej trudności z chodzeniem i boleści. Jest w porządku chociaż boję się że wróci ! Mam wiadomości że kiedy jeden jajnik zostaje to dzieci można mieć jeszcze zależy od organizmu ale taka jest teza. minęło dokładnie 8 miesięcy od zabiegu ale nadal biore leki hormonalne... Maja czekam na Twoją wypowiedz:)

Nie zarejestrowany
12-12-09, 13:46
hej dziewczyny :) ja byłam wczoraj 1 raz u ginekologa i też mam torbiel na prawym jajniku ;/ tak sie przeraziłam że od wczoraj rycze jak bóbr ;/ boje sie że dzieci nie bd mogła mieć :( bede miala w styczniu operacje niestety ;/

Nie zarejestrowany
12-12-09, 20:40
Cześć Kasiu, ja miałam torbiela na prawym jajniku 5 na 6cm, czuje się nieżle jestem trzy dni po operacji, sama moge chodzić troche mnie boli przy wstawniu, niebiore już tabletek przeciwbólowych. A co do ciąży to moge próbować zajść już po dwóch m-cach, niemartw się lekarze mi mówili że można zachodzić z jednym jajnikiem. Ja nie mam przepisanych
hormonów . Jedynie co mnie niepokoi to że mam niewielkie plamnienie, podobno tak może być przez kilka dni, czy też coś takiego mniałaś, prosze odpisz, bardzo się niepokoje. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
12-12-09, 23:56
Maju wiesz co ja miałam plamienia dosyć długo i nieregularny okres przez dłuższy czas. Oczywiście, że z jednym jajnikiem Można mieć dzieci! z czego jestem szczęśliwa i Ty też:) chociaż cały lewy jajnik mam i obawiam się, że mogą nastąpić ''przeżuty '', czytałam na wielu stronach w necie ale to tylko internet. Niedługo mam wizytę u mojego lekarza ginekologa więc go zapytam czy tak może się stać-oby nie. Maja miałaś laparoskopię ? jakie masz blizny i gdzie? Te plamienia są chyba dobrym znakiem, że w Twoich drogach płciowych wszystko się oczyszcza i normuje więc czekaj i notuj sobie od kiedy do kiedy je masz aż zacznie Ci się regularna miesiączka.Wracaj do zdrowia! czekam na odp:)POZDRAWIAM.

Nie zarejestrowany
13-12-09, 00:15
Witam wszystkie Panie,jestem po nagłej operacji,a mianowicie miałam silne bóle brzucha pojechałam na nocny dyżur pan lekarz którego wlaśnie obudziłam z mężem dał mi zastrzyk przeciw bolowy i powiedział że to jelita.Wrócilismy do domu próbowałam zasnąć ale ból nie przechodził był jeszcze silniejszy.Kiedy wstawałam z łóżka zemdlałam raz a za chwilę drugi raz to było okropne uczucie.Mąż wezwał pogotowie zabrali mnie do szpitala w drodze spadło mi bardzo nisko ciśnienie.Kiedy dotarłam na izbe przyjęć znowu to samo śpiący lekarz niedrożność jelit,zlecił mi 3 jakies kroplówki przeciw bólowe i poszedł.Po kroplowkach nic nie przeszło.Czekałam na lekarza 3,5godz.kiedy pytałm pielęgniarke kiedy przyjdzie to mi odpowiedziała prosze czekać.Bóle były narastajace,kiedy dostałam ataku i wstrząsu no i zemdlałam wezwali lekarza tego samego,który zlecil szybko usg brzucha.Moi drodzy okazało się że pękł torbiel o którym nie wiedziałam że mam (wizyty u ginekologa były i było ok)ipekniecie jajnika prawego i krwotok wewnętrzny więc szybko na operację.Jajnik zszyli pozostałości po torbielu usunęli.Straciłam 1,5l krwi więc miałam podawaną krew.Człowiek po operacji zbolały rana na brzuchu i wogole nie fajnie.Minęło 2 tygodnie po operacji i dochodze do siebie jest coraz lepiej.pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
13-12-09, 00:28
Bardzo Ci współczuje ! szczerze to pierwszy raz słyszałam o takim przypadku.Musiałaś bardzo cierpieć. Masz usunięty cały jeden jajnik tak? co z drugim jakieś przeżuty są ? jak się goi ? jak duży miałaś torbiel?Wracaj do zdrowia!pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-12-09, 12:22
Witam,nie mam usuniętego jajnika zszyli mi jego,a z drugim wszystko jes t w porzadku.Za tydzień mam wizyte i się okaże jak się w środku goi bo na brzuchu ciecie jest ładne i nic sie nie dzieje.lekarze zabardzo nie wiedzą jak duży był torbiel bo pękł.

Nie zarejestrowany
13-12-09, 21:53
Kasiu, ja miałam laparskopie, mam trzy niewielkie nacięcia, jedno w pępku i dwa na wysokości jajników, w sumie cztey szwy,więc blizny chyba będą małe, jutro jade na zdjęcie szwów. Niestety mi lekarz też powiedział że te torbiele mogą się odrodzić, mam jedynie nadziej że tak się nie stanie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-12-09, 23:46
mam pytanie jak samopoczucie po samej operacji a dokładnie czy odczuwasz skurcze jelit i czy jesteś na diecie?

Nie zarejestrowany
14-12-09, 11:11
ogólnie nie jest żle, myślałam że będzie gorzej, moge sma chodzić, troche mnie boli przy wstawaniu i jak się zasiedze. A co do diety to musze jeść wszystko gotowane, nawed warzywa i owoce, niemam skurczy jelit.

Nie zarejestrowany
14-12-09, 23:02
zaraz po operacji samopoczucie takie sobie,oczywiście dieta czyli pierwszy dzień bez jedzenia same kroplówki i środki przeciw bólowe,ale drugi dzień już lepsze samopoczucie można wstać i pare sucharów na cały dzień,od trzeciego dnia mogłam jeść normalnie ale nie zadużo bo rewolucja w jelitach i tak z każdym dniem coraz lepiej.

Nie zarejestrowany
17-12-09, 20:21
mam prośbe powiedzcie mi jak długo po takim zabiegu leży sie w szpitalu????

Nie zarejestrowany
18-12-09, 00:13
4 5 dni

Nie zarejestrowany
18-12-09, 11:15
Mam pytanie, czy jest różnica między torbielą na jajniku a " jajnikiem zmienionym w wielokomorową torbiel z licznymi wtrętami" ? gdyż taki mam opis badania.. w poniedziałek na rezonans i markery... proszę powiedzcie czy mam się martwić, czy nie...?

Nie zarejestrowany
19-12-09, 12:08
Przez całą miesiączkę ma się ten czekoladowy kolor plamienia ?
No bo ja miałam pierwszy dzień taki czekoladowy kolor nie wiem co to jest ?
Czy mogę miec torbiela ?
Ja mam dopiero 14 lat.

Nie zarejestrowany
19-12-09, 18:35
Jestem dwa tygodnie po laparoskopi, pod jedną z blizn mam spore zgrubienie i troche jest ona zaczerwieniona,troche boli, jeśli któraś z was miała coś takiego, prosze o odpowiedz.. Bardzo się boje a do lekarza dopiero ide w poniedziałek

Nie zarejestrowany
21-12-09, 00:23
jeśli chodzi o czekoladowy kolor krwawienia przez pierwszy dzień to myśle że to nic groźnego, także nie martw sie...

Nie zarejestrowany
21-12-09, 00:24
słuchajcie ja także mam torbiel na jajniku i za kolka dni mam zabieg, ale powiedzcie mi jak je z seksem po takim zabiegu....???????

Nie zarejestrowany
21-12-09, 11:13
Dziewczyny jestem 3 dni po laparoskopii cysty 5 cm na lewym jajniku i po udraznianiu jajowodow...czuje sie wspaniale!!!!Moge chodzic, ciezko sie wstaje z lozka ale to przez szwy. Mam 4 dziury w brzuchu...ale najpiekniejszy jest komenatarz od lekarza. Jajowody czyste wszytsko wporzadku...jestem zdrowa!!!!!! 4 lata starania o dzieciatko i wielkie swiatlo w tunelu!!! Operacje mialam w UK i niech mi nikt nie mowi, ze jest zla opieka!!!Bylo wspaniale...Co 15 min herbatke do lozka przynasza, masuja stopy, rewelacja. Polecam:))) no i zaczynamy nasze starania za kilka tygodni:))) POZYTYWNIE NAKRECONA:)))))POZDRAWIAM DZIEWCZYNY GLOWA DO GORY:)))operacja nic nie boli pozniej tylko sczypia te szwy i nic wiecej:)))

Nie zarejestrowany
21-12-09, 15:42
witajcie dziewczyny.ja jestem juz miesiac po laparoskopi,wyniki mam dobre wiec wszystko ok,co do zabiegu to na prawde nic strasznego wiec nie obawiajcie sie.do KAMA nic sie zlego nie dzieje ja pod jedna z blizn tez mam male zgrubienie,nic nie boli i podobno to taki urok szycia.trzymajcie sie kobietki

Nie zarejestrowany
22-12-09, 23:12
Czesc dziewczyny , mam 15 lat i wykryto u mnie torbiela o rozmiarach 4 cm, i mam pytanie.. czy jest to grozne? czytalam w encyklopedi ze torbiel to nowotwor, a znowu mojej cioci znajoma miala torbiela o 15 cm , pekl jej i w drodze do szpitala zmarla w karetce.. po tym bardzo sie boje.. lekarz powiedzial ze moze to sie wchlonie ale wedlug mnie jest to juz duze, a znowu boje sie bo przez to moge nie miec dzieci.. a bardzo bym chciala w przyszlosci... :((((((

Nie zarejestrowany
30-12-09, 18:44
czy od kuracji hormonalnej na torbiel bardzo się tyje?

Nie zarejestrowany
01-01-10, 16:06
Witam u mnie też wykryto torbiel 5 cm.Może ktoś z was się orientuje co oznacza pogrubiała ściana torbieli?

Nie zarejestrowany
02-01-10, 14:49
Witam.. Bylam 2 lata temu na wyrostku. Lekarz nic nie stwierdzil, pozniej jak mialam wymioty, zataczalam sie i zasypialam mama zadz do lekarza rodzinnego i kazano nam przyjechac. Lekarz powiedzial, ze to ostre zapalenie wyrostka. Pojechalismy do szpitala i na drugi dzien mialam zabieg. Po zabiegu musialam od razu chodzic, musiala mama przyjechac i mnie wtedy ubrac. Lekarz mnie wzial na rozmowe i powiedzial, ze mam torbiel na jajniku o wymiarze 10 cm i dodal do tego, ze moge nie miec w przyszlosci dzieci albo problemy z picią i nie wiem kogo moglabym sie poradzic, bo kazdy mowi co innego. pozdro ;*

Nie zarejestrowany
04-01-10, 23:18
witam, mam problem, nie wiem co się dzieje. Moja ostatnia miesiączka wyglądała następująco: przez 7 dni jej trwania co zwykle jest tylko 5 dni nie była to zwykła krew tylko właśnie taka czekoladowa i dość skąpa. Dzisiaj czyli 15 dzień cyklu zaobserwowałam, że znowu zaczyna mi się pojawiać ciemna wydzielina z pochwy i nie wiem co mam o tym myśleć i dodam, że boli mnie w podbrzuszu. proszę o pomoc bo narazie jedynym podejrzanym są torbiele.

Nie zarejestrowany
05-01-10, 13:13
czytam wasze wypowiedzi i mysle, ze duzo tu paniki, szczegolnie gdy macie torbielki po 2 czy 4 cm. Ja wlasnie mam torbielke ok. 3cm i mam nadzieje ze sie wchlonie po trwajacym wlasnie okresie. Z kilkuletniego doswiadczenia powiem ze takie male torbielki (no powiedzmy do 4 cm) to zwykle torbielki po niepeknietym pecherzyku i albo same sie wchlaniaja w nastepnym cyklu albo mozna je troche popedzic lekami np. orgametrilem czy zwyczajnie antykoncepcja. nikt mi nigdy nie proponowal operacji. moi lekarze traktuja takie torbielki prawie ze jak pryszcze (psuja nam szyki, ale nie stanowia zagrozenia). Zwiazek torbieli z nieplodnoscia jest taki ze jak pecherzyk nie peknie (z nich sie tworzy taka hormonalna torbielka), to z ciazy nici, moze tez utrudniac wzrost nowych pecherzykow w nastepnym cyklu czyli powodowac brak owulacji. Jednym slowem - bez paniki!

Nie zarejestrowany
06-01-10, 20:29
i powiedzielimi, że mam podejrzenie torbieli jajnika. Do tej pory nie byłam u lekarza i żyję.

Nie zarejestrowany
08-01-10, 22:23
witam!niedawno byłam po bardzo długim okresie przerwy u ginekologa a tylko a tego względu że moja miesiączka nie mogła się rozkręcić jak nalezy a potem nie chciala się skończyć więc plamiłam prawie przez 30dni,okazało sie że mam cyste na macicy i dlatego było plamienie,jestem już dwa dni po łyżeczkowaniu i krwawienie ustało nic się nie dzieje ,ale został mi jeszcze torbiel na jajniku ok 4 cm,ktory wykryli mi lekarze przed zabiegiem,mam nadzieje że nie będe musiała iść znowu na zabieg-okropny stres,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-01-10, 00:02
dziś na wizycie u ginkologa dowiedziałam się ze mam torbiel 20x14cm jestem w szoku nie czuję zadnych dolegliwości ale lekarz stwierdził ze jest konieczna jak najszybciej operacja jestem tym bardzo zaniepokojona, gdyż od 10 lat choruje na nadciśnienie tętnicze i nie wiem jak zniosę ten zabieg czy aby będzie wszystko w porządku?mam 50lat.

Nie zarejestrowany
10-01-10, 17:39
witajcie ja tam jestem po usunieciu torbiela wraz z jajnikiem i oczywiscie teraz co miesiąc sie badam lekarze krzywo patrza ale ja domagam sie badania usg i juz 2 lata jak jest wszystko w porzadalu wiec głowa do góry niezałamujcie sie trzeba trafic na dobrego lekarza który dobrze cie poprowadzi

Nie zarejestrowany
11-01-10, 11:57
Właśnie wróciłam od lekarza niby bez objawów a 6,2 x 4,5 na prawym jajniku . Poryczałam się . Moja mama umarła na raka . Bardzo się boję .Mam 3 dzieci dwoje chorych .Jestem po trzech cesarkach i nikt już chyba nie panuje nad ilością blizen w środku.Mam czekać na kolejny okres i wyniki cyto, zrobić usg.Nie wiedziałam że aż tyle z nas ma takie problemy.Czekam cała w nerwach na rozwój wydarzeń

Nie zarejestrowany
11-01-10, 20:45
mam 13 lat wykryto u mni e torbiela moja mama zmarla na niewydolnosc watroby . boje sie o siebie :(( mam dwoch mlodszych braci ;\9 mieszkamy z tata co tu robic ;((

Nie zarejestrowany
12-01-10, 12:36
dziewczyny ja jestem kilka dni po wycieciu torbiela mój miał 7,5cm na 5,5cm tez byłam spanikowana ze to moze byc cos groźnego ale na szczescie wszystko jest ok:) wiem ze jestescie przerazone i bardzo dobrze was rozumie ale naprwade jezeli traficie na dobrych fachowców to uwierzcie mi nie ma cie czym przejmowac:) głowa do góry dziewczyny:) torbiele maja zazwyczaj charakter łagodny:)

Nie zarejestrowany
13-01-10, 11:23
mam 22 lata własnie sie dowiedziałam ze mam torbiele na jajnikach maja 6 cm lekarz powiedział ze jesli po trzech miesiacach moze byc potrzebna operacja boje sie.....

Nie zarejestrowany
13-01-10, 16:35
ja miałam tydzień temu usuwaną torbiel z jajnika twój jest na tyle jeszcze niewielki że pewnie bedziesz miała usunięty w sposób laparoskopowy, ten zabieg jest wykonywany pod narkozą ogólną, a po nim 2-3 dni lezy się w szpitalu, także naprawde nie bój sie bo zazwyczaj torbiele mają charakter łagodny są naprawde niegrożne, ale że sie boisz to normalne, też sie bałam, ale naprawde nie ma czego, chociaż w moim przypadku była to laparotomia bo mój torbiel bardzo szybko rósł...

Nie zarejestrowany
13-01-10, 21:51
mam cyste ( 6cm) na jajniku. Jestem w trakcie kuracji hormonalnej. czy mogę uprawiać sex? czy jest mozliwosc ze cysta moze pęknąć podczas stosunku??

Nie zarejestrowany
14-01-10, 15:20
bez problemu możesz uprawiać seks

Nie zarejestrowany
14-01-10, 19:52
Dziewczyny ja mialam torbiel 28 cm na 26 byl wielkości głowy ,wrosniety pod zebra,brzuch mialam duzy jak bym byla w 3 miesiacu ciązy...usunieto mi jajnik jajowod i kawal jelita....teraz mam na drugim wielkosi pomaranczy biore hormony i narazie nie rosnie ale jest tez do usuniecia,,,,Cieszxe sie ze mam jednego Synka .....

Nie zarejestrowany
14-01-10, 23:45
tez mam torbiel wielkości pomarańcz takiego większego , idę wkrótce na wizytę i się boję że ba mi leki hormonalne i jeszcze bardziej przytyję bo i tak jestem gruba. Zastanawiam sie czy nie lepiej odrazu na operację, dzieci mam dwujkę więc mogę chyba usunąć jajnik?

Nie zarejestrowany
15-01-10, 11:54
Mam 12 lat,
miałam wyciętą torbiel na prawym jajniku.. jeszcze wycieli mi wyrostek.'
Wybieram sie do ginekologa na kontrole .. jak mnie bd badał? samo USG wystarczy? Jestem dziewicą! Odpowiadajcie

Nie zarejestrowany
15-01-10, 19:46
też miałam usówaną torbiel rok temu właśnie z jajnika i za każdym razem gdy teraz chodze na kontrol i wcześniej oprócz usg brzucha lekarz badał mnie przez odbyt, okropne uczucie ale dało sie wytrzymać

Nie zarejestrowany
17-01-10, 13:29
mialam tobiela na jajniku ktory mial 4 cm ale po miesiacu sie wchlonal

Nie zarejestrowany
17-01-10, 17:59
poradzcie co robić, u mnie też wykryto torbiel na jajniku 6 cm. mam 55 lat i lekarz powiedział , że usuną z cała macicą bo w tym wieku macica nie jest potrzebna ale ja się boję że to może mieć zły wpływ na dalsze funkcjonowanie ( zaburzenia hormonalne). co robić, przecież dowiedziałam się o tym przez przypadek.

Nie zarejestrowany
17-01-10, 23:04
mam jajnika politeistycznego
czy to grożne ???

Nie zarejestrowany
17-01-10, 23:40
Czytam te wszystkie posty i zauważyłam, że wszyscy piszą:
- ten torbiel
- miałam torbiela
itp,.

Tymczasem torbiel jest rodzaju ŻEŃSKIEGO.
To jest TA torbiel a nie TEN torbiel !!!

Nie zarejestrowany
18-01-10, 11:19
miałam torbiel 7,5 cm i 4 w wieku 12 lat obecnie mam 14 lat i wszystko jest dobrze niestety obawiam sie ze mozliwe jest ponownie pojawienie sie torbie bo mam obiawy takie jak przed wykryciem tamtych :(

Nie zarejestrowany
18-01-10, 17:21
wszystko będzie ok moja mama miala usunięta macice 4 lata temu, teras musi brać hormny, ogolni jest dobrze

Nie zarejestrowany
21-01-10, 11:25
Cześć dziewczyny.wczoraj byłam u lekarza i okazało się ża mam torbiela 70mm na 80mm.staraliśmy się z mężem o dziecko i lecze się hormonalnie,czy nie wie któraś z was po jakim czasie przy takim torbielu można znowu starać się?dodam że na tego torbiela dostałam tabletki naproxen polfarmex.a one są przeciw bólowe!nie dostałam nic co by mogło spowodować wchłonięcie się torbiela.jakie wy dostałyście tabletki.?pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
21-01-10, 13:57
Witam;) Ciesze sie ze tu trafiłam. Czytam dużo na ten temat. Ale powiedzcie dziewczyny czy przytyłtscie? bo ja to czuję sie fatalnie brzuch jak piłka do tego bóle brzucha ,pleców czeste oddawanie moczu i 6 kilo do góry tragedia. czuje sie fatalnie. we wtorek tez ide juz do szpitala ! mam torbiela na 11 cm a do tego jestem zmeczona problem z oddychaniem i oddawaniem stolca. czy wy tez mieliscie takie problemy ?

Nie zarejestrowany
21-01-10, 16:10
Cześć wszystkim chorującym na to "coś". Ja się dowiedziałam że mam torbiel endometrialną na prawym jajniku w listopadzie ubiegłego roku do tej pory byłam u 6 lekarzy kilka usg i jeden wśród nich naprawdę konkretny lekarz który powiedział mi krótko i na temat "żadnej operacji" ! każda operacja wycięcia cysty endometrialnej możne się kończyć tym że będę mieć tego jajnika mniej aż później wcale bo cysta się wznawia. Dostałam tabletki harmonet i myślę że będzie dobrze. Najważniejsze to trafić na lekarza który pomoże i doradzi.

Nie zarejestrowany
21-01-10, 18:02
Witam miłe Panie.Mam ten sam problem co większosć z Was wykryto u mnie podczas rutynowego badania ginekologicznego torbiel jajnika prawego nie mały 7,6cm na 5,2 cm na razie lekarz zalecil mi leki hormonalne na 3 miesiace a potem badania kontrolne i decyzja czy usuwać czy moze sam sie wchłonie zobaczymy życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
21-01-10, 18:52
Kto mi powie co oznaczają te słowa "teratoma ovarii"

Nie zarejestrowany
22-01-10, 18:32
Jest to torbiel skórzasta jajnika.

Nie zarejestrowany
22-01-10, 18:37
Ja dzis wrocilam ze szpitala po usunieciu torbieli poprzez operacje:/ miala 6,5 na 5 cm. Wczesniej bylam leczona orgametrilem i cilestem ale nie pomoglo wiec zostala operacja, nie jest to mile doswiadczenie i blizna na cale zycie:/ ale warto bylo bo wiem ze juz jest wszystko ok trzeba tylko chodzic czesciej na wizyty kontolne. Teraz wiem ze lepiej zaobiegac niz leczyc. Dziewczyny duzo zdrowia i oby wasze torbiele same zniknely bez potrzeby operacji:) Pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
23-01-10, 09:46
dziewczyny wszytskie miałyście ten sam problem co ja czyli tą nieszczęsną torbiel, tylko żadna z was nie pisze ile czasu po jej usunięciu można uprawiać sex, ja już w miare doszłam do siebie po operacji, ale szczerze mówiac boje sie jeszcze współżyc. Powiedzcie mi ile czasu wy z tym czekałyście?????

Nie zarejestrowany
24-01-10, 12:25
hej dziewczyny kazda z nas ma to coś ,ale nie piszecie nic czy przytyłyscie jak czułyście się z tym czymś? jestem ciekawa bo ja przytyłam i w sumie to nie wiem czy od tego czy to ze jest zima. ja zaczełam podejrzewac ze cos jest nie tak juz we wrzesniu jak miałam 2 razy w miesiącu okres co 2 tygodnie. wtedy zaczeła mi waga stopniowo podnosic się do góry. łakomczuchem to ja nie jestem jem mało nie slodze , słodycze bardzo rzadko jem i ostatni posiłek jak już to ogodz 18 ale zazwyczaj sa to owoce .wiec nie wiem czy od tego!!! czekam na wasze opinie jak wy się czułyscie z tym.

Nie zarejestrowany
24-01-10, 18:29
ja kochalam się 4 tygodnie po operacji (delikatnie)

Nie zarejestrowany
24-01-10, 18:47
ja brałam przez 6 m-cy luteine, niestety torbiel się nie wchłoneła, jestem po laparoskopi i wszystko jest ok. Lekarz powiedział że po pierwszej miesiączce można się starać o dzidziusia. Jeśli zaleci Ci operacje, niezastanawiaj się bo szkoda marnować czasu na szprycowanie się prochami. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-01-10, 15:25
Drogie Panie bardzo prosze o pomoc !!!
Boje sie ze moge miec tego torbiela czekoladowego ...

No bo 1 dostalam w sierpniu i byla przez caly czas taka czekoladowa gesta wydzielina (okres trwal 7 dni)
2 w grudniu i pierwszego dnia ta bazowa wydzielina a potem juz normalnie krew miejscami tylko ta wydzielina czekoladowa (okres trwal 9 dni)
No i wczoraj wieczorem 3 i znow ta wydzielina czekoladowa

Mam 15 lat

Nie zarejestrowany
25-01-10, 15:43
Witam, czy ktoś może mi odpisać czy biopsja jajnika jest bolesna czy jest robiona w znieczuleniu.?

Nie zarejestrowany
25-01-10, 18:47
wydzielina czekoladowa jest naprawde nie groźna nie masz sie czym przejmować

Nie zarejestrowany
27-01-10, 11:37
Nikusia 24: Mój lekarz prowadzący - operator - powiedział mi, że nie wolno mi współżyć 3 tygodnie po operacji. Podkreślał to przy dwóch rozmowach. Chodzi o to, żeby się tam wszystko ładnie pozrastało :P :) Pozdrawiam i zdrowia życzę!

Nie zarejestrowany
27-01-10, 22:31
Każda zadaje pytanie od siebie a i tak odpowiedzi nie otrzymuje. Ja mam torbiel dermoidalną do usunięcia. Jak przygotować sie do zabiegu tzn. jakieś badania ? i tak mi pewnie nikt nic nie odpowia

Nie zarejestrowany
28-01-10, 01:11
Nie trzeba robić żadnych badań. Wszystkie badania są robione w szpitalu.
Ja też miałam taką torbiel. Była dosyć duża. Minęło już prawie 11 lat.

Nie zarejestrowany
28-01-10, 10:12
dokładnie tak... ja też miałam robione wszystkie badania w szpitalu, ale jakie oni badania robią, nic innego jak tylko badanie ginekologiczne usg brzucha i dopochwowe i pobieraja krew, nie wiem jak u innych ale ja miałam tylko takie....

Nie zarejestrowany
28-01-10, 10:17
dzięki bardzo za odpowiedz :-) a powiedz mi Ty miałas laparoskopie czy laparotomie????

Nie zarejestrowany
28-01-10, 22:31
Mam ogromne obawy czy iść na tę operację bo może lepiej zostawić niech se tam siedzi jak jej(torbieli) tam dobrze.,-nie wiem
A może wiecie co może być jakbym jej nie usunęła

Nie zarejestrowany
29-01-10, 00:21
mam pytanie wykryto u mnie dziś na usg jamy brzusznej torbiele po stronie prawej 35*20*35 i po lewej 55*45*45 czy to się da lekami wyleczyś czy operacvyjnie proszę mi doradzić
ZGÓRY ŚLICZNIE DZIĘKUJĘ....

Nie zarejestrowany
30-01-10, 17:40
Dziewczyny ja miała usuniętą torbiel prawie dwa miesiąc temu, wszystko było ok, ale ostatnio podczas stosunku troche mnie bolało, niewiem czy to jest normalne? Jeśli któraś z was miała tak samo to proszę o odpowiedz, bardzo się boje niwiem czy mam się zgłosić do lekarza, czy jeszcze poczekać. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
30-01-10, 22:58
dziewczyny ja miesiac temu wykryto u mnie torbiel 4,4 cm na lewym jajniku lekarz powiedzial mi ze nie da sie jej wyleczyc lekami tylko operacyjnie .pojechalam do innego lekarza profesora przyjmuje na bohaterow warszawy w szczecinie dostalam leki na wywolanie miesiaczki orgametril bralam go dwa razy dziennie przez piec dni bardzo bolaly mnie jajniki przy tym noi brzuch wspolzylam po tygodniu normalnie z mezem po tygodniu na wizycie okazalo sie ze torbiel sie wchlonela ju 1,4 cm obecnie biore microgynon tabletki antykoncepcyjne i jest poprawa moze sprobujcie najpierw lekami a nie od razu zabiegami pozdrawiam

Nie zarejestrowany
31-01-10, 21:59
Dziewczyny u mnie wykryto torbiela 4miesiace temu 11,03cm miał,lekarze byli w szoku,mówili w kazdej chwili moze peknać,mieszkam w małym miasteczku Hrubieszów,niechce sie wypowiadać na temat lekarzy-szkoda mówić,niewiedziałąm nic na temat torbiela.Lekarz przepisał mi tabletki antyk....mówił ze podczas okresu pęknię.... brałm leki okres miałam miesiac czasu-pojechałam do prywatnej kliniki lekarz badał mnie pomimo tego iz miałam okres,odrazu na stół operacyjny,po lekach wcale sie niewchłonił,powiekszyl sie miał 11.09 miłam robione laparaskopię,bylo ciężko nwymioty bół kregosłupa pewnie po narkozie lezałam tydzien czasu w szpitalu,,miałam 4rurki pod sobą,było to nieprzyjemne,ale dzis dziekuje Bogu ze jestem już po....wiem jedno nigdy nieoddam sie w rece lekarzy z mojego misteczka!!

Nie zarejestrowany
01-02-10, 12:28
mialam taki torbiel wlaśnie mi go usumeli ale juz razem z jajnikiem!!
jestem juz w domu w czwartek mialam operacje,bałam sie niesamowicie!!
dobrze,ze maz byl przymnie caly czas.Tak mi torbiel mozna powiedziec za infekowal jajnik ,ze byl wielkosci nerki,a jak wiemy jajniki sa male jak kasztany...
Przy operacji byłam znieczuloma w kregoslup wiec kontaktowalam normalnie i rozmawialamz lekarzami!!Pokazali mi usuniety jajnik byl straszny!fioletowo-bordowo-granatowy...

Nie zarejestrowany
02-02-10, 13:25
Witam widzę że wszystkie Panie poruszają ten sam problem- torbiel. Ja miałam pierwszą torbiel wieku 22 lat-ujawniła się pewnego dnia po wstaniu z lółzka jak to zwykle bywa poszłam do ubikacji.Wracając już się zwijałam z bólu-myślałam ze moze to bóle przedmiesiączkowe.Pojechałam na ostry dyżur-gdzie nie przyjęto mnie zbyt miło-dopiero po usg okazało się ze mam torbiel na lewym jajniku(jakies 4X5). Podano mi jakieś leki przeciw bólowe.Stwierdzili że jeszcze sie zastanowią- a że była neiedziela nie spieszyło im się. ok godz21 powiedzieli mi że nic nie robimy. Po konroli chorurgicznej ok 22 wyrok poszedł _na stół. Wycieli mi torbiel, wyrostek przy okazji jak powiedzieli. Po tygodniu byłam w domu- z ruszaniem się kiepsko. Ale coraz lepiej się czułam.Po miesiącu poszłam na wizytę.Niestety wykryto 2 torbiel- na prawym jajniku.Rozmiary podobne do tamtej. Jedna lekarka- już nie będe mówić jakie było jej zachowanie nie będe wymieniać jej nazwiska(ale nie życze nikomu takiego specjalisty) powiedziąła ze pewnie stół drugi ra.Pojechałam do innego ginekologa- zastowował lei hormonalne-mercilon. Po miesiącu nie było sladu po torbielu. jednak teraz w sumie 7 miesiący po operacji mam znów torbiel znów na lewym jajniku-rozmiary te same.i teraz już nie wiem co robić. lekarka zapisała mi hormony- ale całe życie nie chce ich brać, a dziecko też bym chciała kiedyśmieć. Jak zna ktoś jeszcze jakąs rade jak można temu przeciwdziałać -proszę o kontakt myska1987@o2.plpozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-02-10, 15:45
Witam!Drogie koleżanki mam nadzieję że pomożecie rozwiazac mój problem,otóż mam 21latw zeszłym roku tj końcem sierpnia 09 wykryto u mnie cyste na prawym jajniku miala niecale 7cm i niestety usunięto mi ja wraz z jajnikiem gdyż zjadła praktycznie cały jajnik.Zapisano mi po operacj leczenie chormonaln(antykoncepcja) w grudniu ubieglego roku na kontroli wykryto u mnie druga cyste na lewum janiku miala 4cm lekarz zmienil mi tabletki na takie z wieksza iloscia chormonow, przez miesiac bylo dobrze bo zaczela się zmniejszac, ale wczoraj bylam na kontroli poniewaz od jakiegos czasu odczuwalam straszne bule takie jak przy pierwszej cyście i jak się okazalo niestety ta cysta spowrotem sie odnowila tz ma juz 5cm a bóle są coraz gorsze.Lekarz powiedzial ze ostatnia deska ratunku tz żeby nie robic operacji jest leczenie depo-prowera(zastrzyki) czytalam na necie o tym leczeniu i na czym o no polega i większość kobiet które wypowiadały się o tym leku stanowczo nigdy nie zdecydowalyby sie na takie leczenie po raz drugi:( czy jest dla mnie jeszcze jakas deska ratunku???Jeżeli ktoras z was miala podobny problem prosze o rade, bo nie wiem jak to moze sie dla mnie skonczyc leczenie depo a w ostatnim wypadku operacja i zostanie bez jajników, bardzo prosze o pomoc!Z góry dziekuje i pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-02-10, 23:31
ja też mam problem z cystą moja miała 5na5 biorę regulon i bylam u bionergoterapełty którego poleciła mi koleżanka moja cysta zmniejszyła się opołowę lekarz powiedział że jeszcze spróbujemy ja zmniejszyć a potem wyciąć sam pęcherzyk a jajnik zostawic. Pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
03-02-10, 19:33
Witam, ja miałam usuwane (obustronne) torbiele metodą wyłuszczania - niestety była to operacja. Torbiele okazały sie torbielami ciałka żółtego. Operacja ta była 2 miesiące temu. Mam pytanie - czy ktoś potrafi mi powiedzieć ile muszę odczekać by próbować zajść w ciążę? Czy to wyłuszczanie nie niszczy jajników?

Nie zarejestrowany
03-02-10, 20:18
a masz przepisane jakieś tabletki hormonalne po operacji???

Nie zarejestrowany
03-02-10, 20:24
Mam brać tylko luteinę od 16 dnia cyklu przez 10 dni - lekarka na moje pytanie czy wyłuszczanie niszczy jajniki i może spowodować problemy z jajeczkiem tylko się uśmiecha.

Nie zarejestrowany
03-02-10, 22:46
zgadza się,cewnik bedzie zakladany przed operacja,oraz bedzie robiona 2razy lewatywa,robi sie to przy operacji laparaskopowej,robia to lekarze poniewaZ JEST TO KONIECZNE,PO OPERACJI CIEZKO JEST WSTAC,JA DOPIERO PO 3DNIACH WSTAŁAM,I TO ZAKRECIŁO MI SIĘ W GŁOWIE,KREGOSUP BOLAL MNIE PRAWIE MIESIAC CZASU ALE TO PO NARKOZIE....NIEMA CZEGO SIE OBAWIAĆ

Nie zarejestrowany
04-02-10, 11:25
wczoraj lekarz mi powiedział że mam toriel 6cm, przepisał mi tabletki antykon, jak nie pomogą to operacja... Nie wiem dlaczego ale strasznie się boję. czy jak to wyleczę to mogę mieć go znowu. A pozatym chcę mieć dziecko. czy długo trzeba czekać?

Nie zarejestrowany
04-02-10, 13:29
od 5cm torbiel kwalifikuje się do operacji, moim zdaniem musisz to skonsultowac z innym lekarzem gdyż moze ona ci się skrecac a to potworny bol tak jak w moim przypadku(poczytaj sobie niżej-druga cysta...) tabletki nie pomogly poniewaz bralam je caly czas i cysta mi sie zrobila 3lekarzy potwierdzilo wyrostek dopiero przed operacja okazalo sie ze to cysta mi sie skrecala i usuneli mi ja wraz z jajnikiem a jak chcesz miec pozniej dzieci to jak znajdziesz dobrego lekaza to ci ja zeskrobie tak zeby nie naruszyc jajnika

Nie zarejestrowany
04-02-10, 14:08
Witam to znowu ja:))) piszecie, że lekarz może "zeskrobać" torbiel bez naruszania jajnika. Czytałam, że jajnik jest wielkości małego kasztana to jak zniszczenie torbieli, która jest czasami większa od niego nie niszczy jajnika.....lekarka powiedziała mi przed operacją, że zawsze wyłuszczają wraz z torbielą pewien mergines aby nic nie zostało....czyli tym marginesem jest jajnik. W takim razie gdy jajnik jest taki mały i jeszcze kawałek się usunie to ........już nic nie wiem. Czy komuś to lekarze wytłumaczyli? Pozdrawiam:)))

Nie zarejestrowany
04-02-10, 15:08
jeżeli lekarz jest dobry to zrobi to tak że jezeli bedzie musial naruszyc jajnik i nie bedzie to duża czesc to potem ten jajnik zszyje i najprawdopodobniej on sie zregeneruje,ale tez zależy to od cysty, w moim przypadku ta usunieta jak i ta ktora mam teraz obydwie nie byly puste lecz wypełnione surowicza tresciaja .wlasnie wybieram sie z moim problemem do takiego lekarza ktory to robi ponieważ mi zostal tylko jeden jajnik na ktorym jest cysta i zaczyna się ona skrecac a jezeli mi i ten usuna takżejuż nie bede mogla miec dzieci:(

Nie zarejestrowany
04-02-10, 15:53
nie poddawaj się - ja poszłam na operację jednej torbieli, na usg była to zmiana lita i to niepokoiło lekarzy. W trakcie operacji rozcieli mi drugą połowę brzucha i ..........okazało się, że na drugim jajniku też jest torbiel i trzeba ją usunąć. W konsekwencji mój brzuch pochlastali od jednego biodra do drugiego!!! Jedna z tych torbieli już się podkręcała - więc chyba dobrze, że ją wycieli. Strasznie się bałam wyniku histopatologicznego ale okazało się, że to torbiele ciałka żółtego - więc jak to lekarka określiła nic strasznego:))) Luteina powinna pomóc. Zdziwiło mnie jedynie, że już miesiąc po operacji lekarka pozwoliła mi starać się o dziecko!!! chyba po miesiącu od operacji się jeszcze nie wygoiło? Lekarka powiedziała mi jeszcze, że najgorszą metodą jest laparoskopowe "odessanie" torbieli ponieważ na jajniku zostają resztki i robią się zrosty, a to jest przyczyną ciąży pozamacicznej! Wcinam więc kwas foliowy i luteinę i zobaczymy....

Nie zarejestrowany
04-02-10, 16:10
to mi na pierwszej operacji rozcieli tak samo brzych jak tobie, szrame mam ogromna wieksza niz po cesarskim-partacze;/ minelo juz pól roku a na czesci brzyucha do tej pory nie mam czucia:(

Nie zarejestrowany
04-02-10, 17:05
No to mnie pocieszyłaś bo ja się martwiłam, że jeszcze nie mam czucia tak samo jak Ty - a u mnie to dopiero dwa miesiące. Czy po zabiegu lekarze mówili Ci po jakim czasie można zachodzić w ciąże?

Nie zarejestrowany
04-02-10, 18:09
z tego co mi wiadomo to po jakimś pół roku aż to wszystko się dobrze zagoi

Nie zarejestrowany
04-02-10, 18:21
chociaż niektórzy lekarze mówią że o dzidziusia mozna starac sie juz po miesiączce

Nie zarejestrowany
05-02-10, 19:47
ja miałam usówaną torbiel miesiąc temu operacyjnie i mi także lekarz powiedział że już po miesiącu moge beż żadnych obaw starać się o dziecko, że brzuch w środku jest na tyle zagojony że nie ma się czego obawiac i można próbować, także się już staram:) powodzonka kobietki:)

Nie zarejestrowany
06-02-10, 22:00
dziewczyny 11 stycznia 2010 miałam też usuniętą torbiele bałam się jak większość z was ale naprawde nie ma czego przebiegło wszystko zgodnie z planem lekarza nic poza tym nie miałam uszkodzone po zabiegu wstałam normalnie nie odczuwałam bulu na 3 dzień bolały mnie łopatki ale tylko przez 2 dni wszystko dobrze się goi blizny prawie nie widoczne zycze wam powodzenia obyście tak samo przeszły zabieg

Nie zarejestrowany
08-02-10, 21:03
Dziewczyny, a czy po tych operacjach coś czujecie w środku. U mnie to już 2 miesiące po, a czasami mnie coś zapiecze. W połowie cyklu to mnie strasznie kłują, zwłasza jak siadam lub skaczę. Wiem, że to może być owulacja ale nigdy tak nie miałam. USG zrobiłam i wszystko jest ok. Czy Wy też tak macie.

Nie zarejestrowany
09-02-10, 18:50
hej. poradźcie byłam dziś u ginekologa i dowiedziałam się, że mam torbiel na 3cm. co to może oznaczać???????

Nie zarejestrowany
09-02-10, 21:25
ja po operacji tez tak mialam ale tak niedługo to trwało a pieczenie to przy jekimś moze zapaleniu pochwy moze byc

Nie zarejestrowany
09-02-10, 21:28
moniko to może oznaczac ze bedziesz na tabletkach antykoncepcyjnych albo na innej metodzie ktora w 90% nie pomaga zeby ja zgonic a potem jak ci jeszcze podrosnie ta cysta to bedziesz pewnie miala ja usunieta

Nie zarejestrowany
10-02-10, 10:58
Moniko ja dzisiaj byłam na wizycie u cina i usłyszałam dokładnie to samo co Ty. Torbiel na 3 cm. Już się umówiłam na wizytę do swojej doktor ginekolog, do której zawsze chodziłam ale prywatnie i zawsze wszystko było ok. Raz skusiłam się na kasę chorych i od razu takie coś :( Jestem podłamana. Ta dzisiejsza doktor zapisała mi dopochwowo luteinę przez 3 miesiące stosować od 16 dnia cyklu przez dziesięć dni. Pojutrze idę do swojej zaufanej i doświadczonej ginekolog.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 18:09
ja regularnie chodziłam do mojej ginekolog i też nigdy mi niec nie wybadała, aż pewnego razu sie okazało że mam torbiel 7cm, jak rozmawiałam z lekarzem przed laparotomią i zapytałam dlaczego wcześniej mi jej nie wykryła odpowiedział: że torbiel moja była ruchoma i przesuwała się po całym jajniku i mogło tak byc że ginekolog jej nie wyczuła, lub jeżeli tak jak w moim przypadku to było ja miałam torbiel skórzastą która tworzy sie już w zarodku, do tej wielkości mandarynki mogła urosnąć nawet przez miesiąc,,,także pamiętajcie każda torbiel jest inna, tak jak mówie ruchomej można nie wyczuć przy badaniu....pozdrawiam i życzę zdrówka

Nie zarejestrowany
10-02-10, 18:59
hej ja miałam torbiel 8cm na prawym jajniku,tylko ,ze doszło do pekniecia i rozlania sie stalo sie to rano a o godz.16 brzuch był wypełniony krwia doszło do wylewu wewn. usunieto mi prawie cały jajnik prawy i wypompowano zemnie 3l krwi takze mysle ,ze nie warto lekcewazyc torbieli.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 21:01
Jestem bardzo młoda mam 19 lat miałam torbiel wielkości 8na 8 cm lekarze cały czas zwlekali do czasu gdy torbiel sama pękła dostał się płyn za przeszczenią macicy .......... I tak z tym wypuścili mnie z szpitala . Byłam teraz na kontroli bo coż mnie pobolewał brzuch pani ginekolog wykryła torbiel która ma 3 cm w tym samym miejscu co była tamta która pękła .. Nie wiem już co robić od 8 miesięcy staram się o dziecko i nic z tego ..boże boję się że nie mam szans ,,,,,,,,,, prosze napiście mi czy mam jeszcze szanse jestem już tym załamana

Nie zarejestrowany
11-02-10, 02:12
Miałam dziś usg brzucha i wykryto mi koło pęcherza torbiel ma6.2cm wielkości - rany mam obawy co dalej

Nie zarejestrowany
12-02-10, 04:03
Witam:)
Siedem lat temu też mi usunęli prawy jajnik miałam torbiel aż pod żebrami bolał mnie mocno brzuch a moja lekarka stwierdziła że to nic poważnego że mam codziennie biegać i się odchudzać,ale po tygodniu już nie wytrzymałam i wylądowałam w szpitalu.Lekarz powiedział jakbym jeszcze tydzień poczekała to by było już po mnie,więc musieli mi usunąć jajnik a wtedy miałam 15 lat.W wieku 17 lat ginekolog wykrył mi tarczyce że mam okazało się że mam guza którego nosiłam 10 lat musieli mnie operować.W wieku 19 lat dwa razy poroniłam w 6 i 5 miesiącu ciąży.Od tamtej pory pojawiają mi się torbiele na lewym jajniku lekarz mi przepisuje tabletki,czopki,antybiotyki i co z tego że biorę je skoro po jakimś czasie znowu mi się ta torbiel pojawia.Teraz mam 3,5 cm i będę mieć zabieg więc boję się trochę.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-02-10, 17:13
Dziewczyny dwa miesiące temu miałam usuniętą torbiel z prawego jajnika, wszystko było ok, pierwszą miesiączke dostałam prawie w terminie. Teras okres spożnił mi się 10 dni i jest to raczej takie brązowe plamienie, bardzo mnie to zaniepokoiło, Niewiem czy to normalne. Boje się żeby znów mi tam coś nie rosło. Bardzo proszę o odpowiedz. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-02-10, 19:24
a jaka to była torbiel? bo jeżeli torbiel ciałka żółtego to przyczyną jest brak progesteronu i to w pierwszej kolejności objawia się plamieniem przed @. Trzeba go brać w tabletkach bo może się zrobić następna torbiel.

Nie zarejestrowany
14-02-10, 19:51
To była torbiel skórzasta. Dzięki za odpowiedz, mam nadzieje że nic mi tam nie rośnie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-02-10, 21:50
dziewczyny to koszmar! ja ogolnie zawsze bylam zdrowa rzadko chorowalam nawet na grype,a w czerwcu poszlam do gin na wizyte bo pobolewal mnie brzuch podczas stosunkow i bez przerwy siku!!! okazalo sie ze mialam torbiela na prawym ok3,5 :(zalamalam sie zapisal mi microgynon bralam ok 2 mies a on nie znikal tylko rosl potem inne tabletki i rosl!!!!!!!! az w listopadzie 2 mialam planowana laparoskopie balam sie bo to 1 raz szpital i w ogole!!! obudzilam sie po i okazalo sie ze mialam robione laparotomie czyli ciecie! ogolnie nie zle wspominam pobyt w szpit . ale drugi raz bym raczej nuie chciala!! 5 dni bylam . w grudniu wizyta kontrolna i... zostawili mi plyn ktory wpompowali!!! zapisal mi czopki i antybiotyk -myslalm ze oszaleje bo myslalam ze teraz bedzie wszystko ok a tu... w styczniu na poczatku poszlam i plyn zszedl och jak sie cieszylam!!!! w drodze do domu spiewalam za mies poszlam znowu po kolejne zwolnienie ale czulam takie dziwne pieczenie i znowu co chwile siku!!! i okazalo sie ze znow torbiel znowu ok 3,5 !!!!!! JA OSZALEJE!!! zasrane świństwo!!!! od 11 dni biore yaz drogi 40 dychy jedna paka a sa tycie a;le mam nadzieje ze sa warte tej ceny trzymajcie kciuki teraz ide 19 do innego lekarza zobaczymy co powie:(

Nie zarejestrowany
14-02-10, 21:53
a mialam ciecie poniewaz na lewym tez mialam torbiela i nie dosyc to jeszcze na prawym byl potworniak czyli guz ale dzieki Bogu niezl. boje sie ze znowu bede musiala miec operacje a ja chce dzieci!!!!!! w czerwcu biore SLUB!!!

Nie zarejestrowany
15-02-10, 17:01
Kobitki, a zastanawiałyście się co by było gdyby tych torbieli nie usuwać !(chodzi mi oczywiście o te niezłośliwe) - może lekarze za szybko chcą ciąć. Dawniej USG nie było tak dostępne i nie słyszało się o tych torbielach. Może ich nie było, a może były tylko organizm sam sobie musiał z nimi poradzić? Te torbiele to prawdziwa plaga ......lekarze usuwają ale dlaczego nie mówią skąd się one biorą!!! Moim zdaniem usunięcie nie leczy choroby tylko likwiduje objaw - i potem pojawiają się nowe torbiele bo choroba została. Przepraszam za moje wywody ale czy nie mam racji?

Nie zarejestrowany
15-02-10, 17:24
opowiem wam mój przypadek:w marcu ubieglego roku mialam robioną przypalanke, od tamtej pory bralam tabletki antykoncepcyje, koncem sierpnia pojechalam niby na wycięcie wyrostka-stwierdzilo mi to 3lekarzy,co najlepsze w szpitalu okazalo sie ze to cysta na prawym jajniku miala niecale 7cm i ise skręcala, wycieli mi ja razem z jajnikiem, w listopadzie na kontroli okazalo sie ze na lewym jajniku znow mam cyste 4,5 cm lekarz zmienil mi tab;letki na yasmin no i w grudniu bylam na kontroli jak ta cysta po tych tabletkach no i niby się zmniejszyła, spoko ucieszyłam się i wogóle luzik, 2 tygodnie temu pojechalam na kontrole jak się okazało ta cysta się powiększyła ma juz 6 cm no i lekarz powiedział ze ostatnim ratunkiem żeby nie robic operacji są zastrzyki depo-provera. dostałam szybko namiary na innego lekarza tj profesora z lbn no i umówiłam się na wiztyte zeby to z nim skonsultowac...no bo wiadomo nie ma sie jajników-nie ma się dzieci;( no i po wizycie u tego profesora okazało się ze lekarze wcale nie powinni mi usunąc jajnika a co najlepsze jak ten profesor uslyszal o zastrzykach to byl normalnie w szoku,zmienił mi tabletki na Cilest, bedzie mi robil w przyszlym tyg laparoskopie-w najgorszym wypadku zostanie mi 3/4 jajnika;) także moje drogie zadne tabletki nie usuną wam torbieli moga jedynie "niby"zapobiegac jej powstawaniu. Także w większości przypadko-oczywiście moim zdaniem-należy skonsultować to z jakimś dobrym lekarzemi nie martwić się na zapas;)
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-02-10, 19:58
NO tak sobie mysle kropusia ze po czesci masz racje bo gdybysmy o tym nie wiedzialy to by bylo ok ale niektorzy maj straszne objawy bole brzucha itp itd to wtedy musza z tym dzialac ! i stwierdzam ze jezeli ta torbiel ktora znowu mam nie zniknie i co gorsze urosnie i bedzie musiala byc operowana znowu to ....z nastepna nie bede robic nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo moze to samoistnie zniknie wiele kobiet mialo a tabletek nie chcialo brac i po mies dwoch sama zniknela wiec jest w tym ziarnko prawdy!!!!

Nie zarejestrowany
15-02-10, 20:33
DZIEWCZYNY, a może weźmiemy te torbiele w swoje ręce i zanim pójdziemy na operacje spróbujemy potraktować nasze jajniki ziołami. Wyszukajcie sobie w internecie coś o zielsku o nazwie niepokalanek pospolity. Może warto wypróbować? a ta operacja to ostatecznie!!!! Sama jestem po i wiem co to znaczy - nigdy więcej :(

Nie zarejestrowany
16-02-10, 11:38
wczoraj poszłam do ginekologa na kontrolne badania , ponieważ dwa lata temu miałam pobierane wycinki z szyjki macicuy z powodu cytologi ,,3;; mi wtedy wyszła byłam leczona jakimis antybiotykami, w tamtym roku miałam kontrolna cytologie i zaś to samo. poszłam wczoraj na kontrol do innego ginekologa , ponieważ lekarz ktory mnie leczył twierdził ze mam nadrzerke jakk ja chciałam usunąć on stwierdził ze znijnęła ale moje bule brzucha i obiawy nie zmieniały się , po wykonaniu usg stwierdził lekarz że mam torbiel przwego jajnika, pobrano mi cytologie ale na wynik jeszcze musze czekać 3 tygodnie, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ,,cilest,, nie wiem jak wygląda lecenie takiego torbiela. mam jedną córe chciałam starać sie o 2 dzieciątko a tu taki zonk. zastanawiam sie czy mam zacząć łykać te tabletki w 1 dniu miesiączki czy mam sie powstrzymać obawiam sie ze laczenie tabletkami antykoncepcyjnymi może trwać długo a tak jak pisałam mam zamiar mieć 2 dzieciątko i boje sie zaczynac takiego leczenia , czy ciąża gdy ma sie torbiel bywa niebezpieczna ??????? jestem załamana ............

Nie zarejestrowany
16-02-10, 17:25
wiesz co mysle zebys lepiej poszla do jeszcze jednego lekarza moze on powie ci co inego bo to zalezy od tego czy to lekarz z powolania bo ci... zwykj=li to recepta i do widzewa wiec idz do drugiego najlepszego w okolicy:)bedzie ok

Nie zarejestrowany
16-02-10, 20:10
ja byłam w takiej samej sytuacji i wtedy lekarz powiedział mi, że lepiej najpierw wyleczyć torbiel, a potem myśleć o dziecku. Nie wiadomo jaka jest ta torbiel i czy nie groziła by ciąży - brałam więc cilest, ale nic nie pomógł i skończyło się operacją. Teraz już wiem, że problemy w ciąży by były - okazało się bowiem, że to torbiel ciałka żółtego więc mam za mało progesteronu. Dzidziuś lepiej, że poczeka, a ja się wylecze.....

Nie zarejestrowany
16-02-10, 23:44
Witam! 2 lata temu miałam torbiel na obu jajnikach, pękły same. Z pół roku temu miałam robione USG i było wszystko w porządku, ale od jakiegoś czasu boli mnie brzuch po obu stronach kiedy podniose wyżej noge lub dłużej pochodze. Czy jest możliwość, że znowu powrócił koszmar sprzed 2 lat?