PDA

Zobacz pełną wersję : Torbiele jajników – groźne czy nie?

Strony : 1 2 [3] 4

Nie zarejestrowany
17-02-10, 18:29
Ja miałam takie same objawy - przy podnoszeniu nóg zwłaszcza! Nie czekaj aż Ci znowu pękną tylko je lecz - może jakieś leki pomogą? by się upewnić zrób USG.

Nie zarejestrowany
17-02-10, 21:51
A jest możliwość że potem będe miała problemy z zajściem ciąże?

Nie zarejestrowany
18-02-10, 11:39
Ja też planuję dziecko i lekarka powiedziała mi, że problemy by były jak by te torbiele zostały, a tak to je wyłuszczyli i ma być ok. Nie czekaj bo torbiele często się podkaręcaja (moje już zaczęły) i to może zniszczyć jajnik, a wtedy mogą Ci go usunąć ale i wtedy z jednym jajnikiem można mieć dziecko. Myślę też, że dobrze jest mieć wynik histopatologiczny tej torbieli i wtedy wiadomo jest jak się leczyć. Pozdrawiam:)))

Nie zarejestrowany
18-02-10, 11:43
Nie namawiam Cię absolutnie od razu na cięcie, może pomogą tabletki i same się torbiele wchłoną - tak jest często - u mnie musieli ciąć:(((

Nie zarejestrowany
19-02-10, 11:44
też jestem po operacji wycięcia toebiela i ja słyszałam że włśnie jest lepiej torbiel usunąć operacyjnie bo wtedy lekarze wszystko tam dokąłdnie wyczyszczą i nie bedzie po niej śladu, ale to oczywiście nie znaczy że może ona nie odrosnąć, ale jest to na pewno mniej prawdobodobne niż jak sie leczy tabletkami, gdzie torbiel całkowicie sie nie wchłonie tylko wysuszy i coś tam po niej zawsze zostaje. Przykład mojej znajomej której już trzeci raz torbiel odrosła no i lekarz powiedział że jak pojawi sie po raz czwarty to już bedzie miała operacje....

Nie zarejestrowany
19-02-10, 16:35
Może i masz rację, ale w moim przypadku to operacja niewiele pomogła. Jedynym objawem torbieli przed operacją były plamienia 2,3 dni przed okresem. Poszłam na usg, wykryli torbiel, zoperowali, dali wynik histopatologiczny (była to torbiel ciałka żółtego) i ......... ja dalej mam plamienia przed okresem - więc nic z tego nie wiem. Lekarka mi dała luteinę i nie bardo chce mi już wierzyć w te plamienia. Zrobiła usg i nic, wszystko ok. Powiedziała, że ta torbiel to zupełnie nie było nic poważnego i ta luteina musi pomóc. Więc ......czy ktoś z Was dziewczyny po operacji miał podobny problem?

Nie zarejestrowany
19-02-10, 20:49
pisalamjuz wczesniej i... po tabletkach yaz wchlonal sie i juz ma 0,8 czy cos ale to juz super:) tylko szkoda ze narzeczony mnie rzucil po 6 latach bo mielismy czesto klotnie! w czerwcu mial byc slub:(!!!!! jak nie zdrowie to psychika mi padnie!!!!!twierdzi ze kocha ale nie moze dluzej i ze zostaniemy przyjaciolmi ....sama nie wiem jak myslicie wroci do mnie? sory ze nieco temat zmienilam:)

Nie zarejestrowany
19-02-10, 21:53
piszesz, że często mieliście kłótnie - no to po Ci taki związek ? Wiem, że dobrze mi się gada:((( więc powiem tak - jak kocha to wróci, a jak nie kocha to lepiej, że odejdzie teraz niż potem. Od 13 lat jestem żoną i kłóciliśmy się może pare razy - uwierz mi , tylko dla takiego związku warto wychodzić za mąż.. Pozdrawiam i nie daj się torbielom!!!

Nie zarejestrowany
20-02-10, 22:42
Czy to prawda ze torbiele nawet operowane moga po jakims czasie sie przerzucic badz odnawiac

Nie zarejestrowany
21-02-10, 09:49
wiem klotnie to rzecz straszna ale uwazam ze w kazdym zwiazku zdarzaja sie klotnie i to jest normalne ! i uwazasz ze przez nie powinnismy darowac sobie 6 lat i odwolac czerwcowy SLUB!!!!! NIGDY!!!! rozmawialam z siostra narzeczonego i zapytala sie go czy mam jescze szanse a on powiedzial ze za tydzien dwa sie spotkamy i ze to nie jest definitywny koniec poprostu musze mu dac czas bo to jest za swieze !!! on sie wkurza ja placze i taka to rozmowa czyli ZADNA wiec daruje sobie tydzien dwa moze przezyje czuje ze bedzi git . Idzie wiosna bedzie dobrze!!!!!:)

Nie zarejestrowany
21-02-10, 15:08
dziewczyny czy to wpływa na współżycie z żoną . bo też ma torbiela i nasze zbliżenia nie są jak kiedyś

Nie zarejestrowany
21-02-10, 15:50
Tak i to bardzo teraz musisz ja wspierac z calych sil!!!!

Nie zarejestrowany
22-02-10, 20:55
bylam dzis na kontrolnym badaniu usg i dlugo mnie badali az w koncu wykryli TORBIELIKI NA JAJNICZKU...tak sie boje ...musze iscd z tym do ginekologa jeszcze nie bylam ...mam 18 lat i boje sie o wlasne zdrowie czy jeszcze kiedys bede mogla miec dzieci???cZY CZEKA mnie operacja??

Nie zarejestrowany
22-02-10, 23:35
moja mama zmarla w tamtym roku na nowotwor zlosliwy jajnikow. lekarka powiedziala mi abym zrobila marker ca125 i wyszedl wynik 105 (max powinno byc 37) w zwiazku ztym ze odczuwala bole w okolicach jajnikow polozyla mnie do szpitala zrobiono mi laparotomie i wyszly cysty przyjajnikowe .bire teraz pigulki ale ostatnio znow bola mnie jajniki co to moze byc???

Nie zarejestrowany
23-02-10, 19:20
a jaki miałaś wynik histopatologiczny? Ja miałam operację prawie 3 miesiące temu i od pewnego czasu też strasznie mnie boli po jednej stronie - mimo, że na usg jest wszystko ok. Tak sobie myślę, że może to jest normalny objaw po operacji, może jajniki są bardzo wrażliwe po operacji.....czy ktoś jeszcze tak miał?

Nie zarejestrowany
23-02-10, 20:00
Witajcie drogie kobietki ja już wiem co mi jest mam tzw endometriozę i już niebawem idę na operację.może któraś z was miała coś podobnego dajcie znać

Nie zarejestrowany
23-02-10, 22:56
na wyniku ktory odebralam ze szpitala bylo napisane : jajnik lewy, jajnik prawy -CYSTES FOLLICULARES ET TEACALUTEINALES OVARII,nie bardzo wiem co to znaczy lekarka mi powiedziala ze nic strasznego sie nie dzieje i zalecila piguly, zostalo mi jeszcze poltora listka i mam przyjsc do kontroli...

Nie zarejestrowany
24-02-10, 17:38
a ile czasu minęło od Twojej operacji? czy boli Cię tylko w połowie cyklu czy cały czas?

Nie zarejestrowany
24-02-10, 21:29
hej, u mnie niestety tez wykryto torbiel i to na dwoch jajnikach:( strasznie sie boje o swoje zdrowie, nie chce miec operacji... Czy taka operacja bardzo boli?? nie wiem juz co ze soba zrobic, nigdy nie bylam powaznie chora, a tu nagle ten torbiel:( poradzcie mi cokolwiek

Nie zarejestrowany
25-02-10, 16:36
zanim poszlam do lekarza bolalo mnie tylko w polowie cyklu, po operacji jakis czas byl spokoj a teraz znow boli i w polowie cyklu a czasem nawet i nie w polowie. do Stelli: operacja nie boli bo robia ja pod narkoza najgorzej jest po bo boli brzuch ale bedziesz sie oszczedzac to i bolec nie bedzie. ja niestety troche przesadzilam po szpitalu bo nosilam dziecko mi nie dawalo spokoju i z jednej strony szew mi troche sie rozszedl. ale juz sie wygoilo dawno i nie boli... :)))

Nie zarejestrowany
25-02-10, 17:19
lekarka zapisała mi po usg które wykazało niewielką torbiel diclofenac, po lekturze ulotki, zastanawiam się czy go brać,,bo nie bardzo odpowiada on moim dolegliwością ,tzn czasem niewielkie bóle podbrzusza,a skutków ubocznych ma od groma i spowrotem. co robić?

Nie zarejestrowany
25-02-10, 18:15
dziekuje za odpowiedz. Mam jednak nadzieje ze nie bede musiala byc operowana, jakos operacje zle mi sie kojarza. Zastanawia mnie jeszcze to, czy jak juz wszystko bedzie dobrze to czy kiedys bede mogla miec dzieci??

Nie zarejestrowany
25-02-10, 20:51
...a ja apeluję - dziewczyny nie róbcie operacji!!! To nie jest leczenie! Jestem 2 miesiące po operacji, a od miesiąca coś mnie gniotło po jednej stronie! Lekarka nie bardzo chciała wierzyć, ale byłam dzisiaj u niej prywatnie i poprosiłam o usg. Teraz jestem w szoku !!! - 2 miesiące po operacji torbieli mam nową torbiel - więc jaki jest sens robienia operacji? Powinno się szukać przyczyny powstawania tego dziadostwa, a nie tylko czekać aż urosną i je wycinać. Po operacji jak dostałam wynik histopatologiczny (była to torbiel ciałka żółtego) moja lekarka mówiła, że to zupełnie nic groźnego, dała mi luteinę i miało być dobrze - a psia krew nie jest i nie wiem co mam dalej robić !!! Pociąć się chyba już nie dam:((((

Nie zarejestrowany
25-02-10, 21:38
Jestem ciekawa co powoduje te torbiele? Przeciez skoro je wycinaja i powstaja na nowo to jak sie tego pozbyc na zawsze?? Musi byc na to jakis skuteczny sposob

Nie zarejestrowany
26-02-10, 15:12
Lekarka mówiła mi, że można spróbować z tabletkami antykoncepcyjnymi, ale one tylko podsuszają torbiele i jak przestanę je brać to odrastają w tym samym miejscu:((( Maślę sobie, że trzeba wykryć co brakuje w organiźmie i to uzupełnić. U mnie podobno było za mało progesteronu - ale tylko podobno bo cały czas go brałam (luteina) i torbiel odrosła. Więc zastanawiam się dlaczego mój organizm produkuje czegoś za mało i wymyśliłam, że spróbuję nie zażywać tych hormonów i pobudzić organizm - BĘDĘ PIĆ ZIOŁA (są takie specjalne na równowagę hormonalną). Myślę, że to będzie bardziej sensowne niż wycinanie w nieskończoność lub łykanie jakiegoś hormonu, którego mi nie brakuje. Po miesiącu pójdę na usg i zobaczę czy torbiel rośnie czy maleje. Jak to nie pomoże pójdę do endokrynologa - to chyba są specjaliści od hormonów!!! Pozdrawiam:)))

minka01
26-02-10, 16:32
przedwczoraj byłam u ginekologa, aby potwierdzić ciążę. Jestem załamana, okazało się,że mam torbiel na jajniku 4 cm, do tego moja ciąża też nie jest jeszcze pewna, ponieważ mam tzw puste jajo i czekamy na jego wypełnienie, na dodatek jeżeli maluchy zagnieżdzą się w końcu w jaju, to będą bliźniaki. Dostałam Duphaston. Czekam na wchłonięcie torbiela i ukazanie się maluchów w jajach. Jestem zagubiona...

Nie zarejestrowany
26-02-10, 17:29
to skąd wiesz, że to bliżniaki ?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 18:02
Witam:)
mam 21 lat ostatnio stwierdzono u mnie torbielowatość obu jajników. Dziś właśnie ustaliłam termin operacji. mam ją 24 marca. lekarka która ustalała ze mną termin dała mi również kartke, co pacjentka ma dostarczyć przy przyjęciu do odziału. i jest tam dokumentacja medyczna.takie jak: karty informacyjne z pobytów w szpitalu, wyniki badań hist.pat, wyniki cytologii, badanie USG, prześwietlenie płuc (aktualne 1 rok), wyniki badań dodatkowych, ewentualną konsultację ambulatoryjną. i mam do tego pytania. z całego szeregu tych dokumentów posiadam tylko zdjęcia badania USG. czy reszta tych dokumentów też mi jest potrzebna? czy mam to zrobić i koniecznie muszę to mieć?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 19:01
mam pytanie, czy któraś z Was brała takie tabletki( metronidazol 500mg)? jak tak to czy one się wchłaniały prawidłowo czy były problemy?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 20:07
wszystkie te badania są niezbędne do wykonania operacji, tylko dowiedz się czy masz je wykonać sama czy będą Ci je robić w szpitalu. Jak nie dostałaś na nie skierowania to pewnie w szpitalu zrobią wszystko. Powodzenia:)))

Nie zarejestrowany
26-02-10, 22:22
Dzięki bardzo za informacje:)
trochę się boję a nawet bardzo....
Mam nadzieje ze poźniej nie będą mi robić takich problemów jak dzisiaj...

Nie zarejestrowany
26-02-10, 22:36
A czy nie są potrzebne wyniki HBS i szczepienie wzwb? bo mi ostatnio ginekolożka kazała to zrobić i wtedy dopieto zgłosić się do niej po skierowanie na operację, a ty nie musisz tego robić?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 22:42
Czy to jest możliwe że mając torbiel 6,5cm można przytyć, bo ostatnio nie mieszczę się w spodnie a jak staję na wadze to nie wskazuje żebym ważyła więcej waga wskazuje taką sama wagę jak dużo wcześniej, jest to trochę zastanawiające czy to może być tzw. puchnięcie?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 23:43
poszłam do ginekologa 30 listopda ponieważ nie miałam okresu. zrobiła mi USG powiedział ze to moze być torbiel ale spróbujemy wyował miesiączke i zobaczymy. kolejną wizytę miałam 17 grudnia i tu przypuszczenia okazały się prawdą. kazał mi sie zaszczepić na żółtaczkę. po nowym roku przyjść do niej po skierowanie dzo szpitala. wiec tak zrobiłam ale z lekkim poślizgiem...byłam u niej w czwartek dostałam skierowanie i poszłam dziś ustalać termin. i właśnie dali mi wykaz co mam mieć przy przyjęciu do szpitala, a w tym jest ten szereg dokumentacji. i odesłali mnie do domu. i sie zastanawiam czy w moim zakresie jest zrobienie tych wszelkich badań czy zrobią oni to na miejscu? nidy nie miałam operacji, rzadko bywałam w szpitalach i nie wiem co powinnam zrobić....
Może kto miał już operacje mógłby mi pomóc powiedzieć co i jak wygląda taka operacja... czuje się rozbita a jeszcze dołuje mnie myśl że nie zdąrze napisać mojej pracy licencjackiej i z obrony nici....:(

Nie zarejestrowany
27-02-10, 10:17
ale jak to, w ogole nie dostalas okresu? bo ja sie tez wlasnie zastanawiam czy dostane, bo cos mi sie spozniia, a jesli nie dostane to pewnie bede musiala isc z tym do ginekologa, choc kazal mi przyjsc po miesiaczce? czy przez te torbiele mozna nie miec okresu?

Nie zarejestrowany
27-02-10, 11:00
w listopadzie zaczął mi się spóżniać i nie wiedziałm o co chodzi ciąża odpoadała... ale może jednak i zrobiłam test- wynik negatywny. wiec w dlaszym ciagu nie dostałam okresu poszłam prywatnie do ginekologa. powiedziałm jej o moich "obawach" postanowiła zrobic mi usg. powiedziała ze podejrzewa ze to może być torbiel, ale nie koniecznie pozostałości po poprzednim okresie. z rodzinnego domu wróciłam do miejsca studiowania, czyli zmiana klimatu i w pażdzierniku miałam okres ale trudno to było nazawać okresem. aby to dokładnie sprawdzić przepisała mi tabletki. "Primolut" na wywołanie okresu. po tygodniu brania odstawiłam i za 3 dni miałam okres. dostałam w nocy, miałam taką gorączkę, pociłam się myślałam ze się wykończe. wziełam tabletki przeciwbólowe i przespałam do rana. następną wizytę miałam mieć po miesiączce, tez się martwiłam czy da rade się ją wywołać:? ale do 17 grudnia już jej nie było. tego dnia zrobiła mi USG i potwierdziło się ze mam torbiele na obu jajnikach. i ze od 30 listopada urosły po 1 cm:( powiedziała ze tylko w gre wchodzi opreacja:/ chociaz teraz zastanawiam się czy nie pójść do innego ginekologa??? bo tamta zrobiła mi tylko usg...odkąd wiem, że mam te torbiele coraz częsciej czuje ból. nigdy nie miałam zadnych dolegliwości z tym związanych...

Nie zarejestrowany
27-02-10, 11:04
w grudniu, styczniu i lutym miałam okres normalnie tylko z lekkim poślizgiem kilku dniowym ale był... i się zastanawiam. jak mam na 24. o3 do szpitalalekarka założyła zę będe po okresie a jak nie będę to co? jeżeli będę w trakcie? lub przed? hmmmm

Nie zarejestrowany
27-02-10, 11:08
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, tez czuje czasem bol, raz po prawej a raz po lewej stronie, ale jak narazie okres spoznia mi sie pare dni wiec jesli dalej tak bedzie to wybiore sie do ginekologa, mam nadzieje, ze cos mi poradzi, ostatnio tez mialam bolesne miesiaczki i to taki ze az mialam zawroty glowy i nie wiedzialam co sie ze mna dzieje, moze to przez te torbiele tak sie zle czuje podczas okresu:( koszmar

Nie zarejestrowany
27-02-10, 16:58
witam,przez ponad tydzien nie dostawalam miesiaczki.lekarz podejrzewal ciaze ale jak sie potem okazalo mam torbiela na macicy 4cm.przepisal mi luteine ale nadal nie mam miesiaczki a to juz jest 2 tydzien co mam robic??pomozcie

Nie zarejestrowany
27-02-10, 17:19
Ja miałam operację w grudniu. Musiałam zrobić te wszystkie badania o których piszesz przed przyjęciem do szpitala. Poszłam ustalić termin operacji i wtedy dali mi wszystkie te skierowania. Badania robiłam od razu w szpitalu, a potem poszłam do domu. Na drugi dzień zrobiłam jeszcze konsultację anestezjologiczną (wtedy anestezjolog decyduje jaki będzie rodzaj znieczulenia) - dostałam razem ze skierowaniami kartę, którą anestezjolog miał wypełnić. Po 2 tygodniach miałam termin operacji i miałam zgłosić się ze wszystkimi wynikami. Potem tu już tylko same przyjemności:((( Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
27-02-10, 17:23
Dodam jeszcze, że moimi jedynymi objawami tych torbieli były zawroty głowy, delikatne plamienia (2,3 dni przed @) i niesamowite bulgotanie w brzuchu. Ty też tak masz?

Nie zarejestrowany
27-02-10, 22:52
ja nic nie mailam zadnych objawów tylko brak miesiączki. teraz to tylko czuje kłóciew, ale od tego momentu odkąd wiem ze je mam to chyba taka poświadomość...
innych skierwań na ekg czy prześwietlnie nie dali mi, a więc się zastanawiałam czy muszę to sama zrobić. maoja ciocia tydzień temu w piątek miała operacje na oczy w tym szpiatalu i takie badania miała przeprowadzone w dzień przyjęcia do szpitala. uważam ze w poniedziałek zadzwonie na oodział na ginekologiczny w jelonce i spyatm się osobiście zeby potem cyrków nie było... mam nadzieje ze nie odpowiedzą mi z łaska na odwal się tak jak w piątek gdy ustalałam termin....

Nie zarejestrowany
27-02-10, 23:54
tez mialam zawroty glowy ale tylko wtedy gdy dostawalam okresu i to juz od dawna takie mialam ale nie sadzilam ze to moze odzaczac ze cos jest nie tak a tym bardziej ze byc moze byly spowodowane przez torbiele, myslalam ze to normalne, bo przy miesiaczce kazda dziewczna moze inaczej to odczuwac, jedna zaboli brzucch, a inna glowa, rozne sa dolegliwosci

Nie zarejestrowany
28-02-10, 15:03
witam ja terz dwa lata temu miałam torbiel na lewym jajniku nie miałam żadnych objawów prucz tego ze okres spóżniał mi się trzy tygodnie roboilam testy ciażowe i wychodziły negatywne po badaniu USG wyszło że mam torbiela cztero-komorowego o wielkości 9 cm usunięto mi go operacyjnie teraz po dwoch latach znowspożnia mi się okres już tydzień jeszcze nie robilam testu ciążowego a boje się ze to będzie powturka z rozrywki więc się boje , pragnę powiedzieć ze tamtego jajnika już nie dało się uratować , operacje przeżywałam strasznie szereg badań jeszcze na miejscu i to same przygotowanie do operacji nie mówiąc już o bulu po operacji ale człowiek jest w stanie znieść nawet to jeśli ma być wszystko dobrze i potem z czasem jak bul mija a blizna się goi to wszystko się zapomina.pozdrawiam wszystkie panie i trzeba myśleć zawsze pozytywnie a wszystko będzie dobrze.

Nie zarejestrowany
28-02-10, 16:50
dzis w koncu dostalam okres, ale niestety towarzyszyl mi przy tym taki straszny bol brzucha, ze az zwijalam sie z tego okropnego bolu. Czy to normalne jak sie ma torbiele, ze boli tak bardzo brzuch?? Prosze o porade, bo ten bol jest nie do wytrzymania :(

Nie zarejestrowany
28-02-10, 18:16
tak to jest normane - organizm próbuje się pozbyć dziadostwa. Mnie lekarka zawsze pytała - czy był bolesny okres...

Nie zarejestrowany
28-02-10, 19:06
ja mam jeszcze takie pytanko.. czytałam dużo artykółów na temat tychj torbieli.. i poprostu czego najbardziejsię boje teraz to zę bede miała problemy z zajsciem w ciążę... czy ktoś pomimo ze miał torbiele udało jej się urodzić dziecko?

Nie zarejestrowany
28-02-10, 22:36
i goraczka przy okresie pewnie tez jest normalna... a dlugo mialas takie bolesci podczas okresu?? Bo chcialabym zeby juz mi minely :(

Nie zarejestrowany
01-03-10, 12:20
U mnie okres zaczynał się zawasze bólami ale były to bóle tylko w pierwszym dniu. Jak miałam te torbiele to ból pojawiał się normalnie, potem przechodził i jak okres miał się już kończyć wracał - i to jaki!!! Ja też miałam gorączkę ale nie w trakcie okresu tylko normalnie (nawet przed operacją) - był to raczej stan podgorączkowy ok.37.5 - ale uważaj bo umnie jedna torbiel zaczęła się podkręcać i jeszcze trochę zniszczyła by jajnik - myślę sobie, że dlatego miałam tę gorączkę. Dlatego powinnaś sprawdzić by coś złego się z jajnikiem nie stało!!!! ..... i jeszcze jedno nie nastawiaj się na to, że operacja i wyłuszczenie torbieli Cię wyleczy, ingerencja w jajniki powoduje warjacje hormonalną. Mnie wyłuszczyli torbiel ciałka żółtego, a po 2 miesiącach powstał zupełnie inny rodzaj torbieli - nie może mi od 2 miesięcy pęknąć pęcherzyk z komórką jajową i zrobiło się już coć o wymiarach 3,6 mm. Boli mnie jajnik i mam już dość! Leki nie pomagają - I CO NASTĘPNA OPERACJA???!!! Pozdrawiam:)))

Nie zarejestrowany
01-03-10, 14:27
w sumie ja tez mam tylko stan podgoraczkowy, a bole juz mi przechodza, a do ginekologa musze isc jak skonczy mi sie okres... Mam nadzieje, ze w koncu uda sie wyleczyc Cie z tych nieszczesnych torbieli, bo masz naprawde nieciekawa sytuacje skoro znow je masz mimo, ze Ci je wycinali. Wspolczuje Ci. Wracaj szybko do zdrowia i nie trac nadziei a na pewno wszystko bedzie dobrze:) rowniez pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
02-03-10, 11:14
czesc,
ja tez juz mialam operacje wyciecia torbiela, tyle ze ja nie wiedzialam nawet ze go mam.
W nocy strasznie mnie zaczal bolec brzuch, tak mnie skrecalo ze nie moglam wstac z podlogi. Pojechalam na pogotowie, a ze byla to noc, dostalam tylko zastrzyk przeciwbolowy i jakies tam kroplowki i czekalam az jakis lekarz sie zjawi. Na poczatku mysleli ze to wyrostek, badal mnie chirurg i inni lekarze, ale w koncu zabrali mnie do ginekologa ktory stwierdzil torbiel na prawym jajniku, a ze podejrzewal skret guza, dostalam skierowanie na oddzial. Po jakiejs godzinie lekarz stwierdzil ze potrzebna jest operacja, wcale dlugo nie musialam czekac. mialam ja jakas godzine potem. Sam zabieg trwal godzinke moze troszke dluzej. Mialam znieczulenie ogolne, wiec nic nie czulam i wogole. Po operacji przez kilka dni nie moglam nic jesc a musialm chodzic;/ jestem szczupla osoba a dodatkowo schudlam. Najgorzej wspominam wyciagniecie rurki z operowanej rany;/ pozniej sciagniecie szwow i powrot do domu... chodzilam na kontrole do swojego ginekologa ktory przepisal mi tabletki hormonalne zeby nastepna torbiel sie nie wytworzyla. Bylo to w sierpniu. Wczoraj jak zwykle poszlam po recepte i badania kontrolne, ginekolog zrobil mi usg i... okazalo sie ze mam torbiela na lewym jajniku... powiedzial ze mam dalej brac tabletki i przyjsc po 3 miesiacach po okresie... Nie wiem co mam robic, a jezeli znowu trafie do szpitala:( martwie sie strasznie... a co najgorsze u mojej starszej sieostry wykryli PCO czyli wielotorbielowatosc jajnikow, z tego co czytalam mozna byc bezplodnym:( no i podobno moze to byc uwarunkowane genetycznie... mam dopiero 20 lat a chcialbym miec dzieci...
Pozdrawiam wszystkich goraco:)

Nie zarejestrowany
02-03-10, 12:52
Widzę, że nie tylko mnie się to świństwo odnawia:( Czy mogłabyś napisać jakie leki dostałaś i jakiego rodzaju torbiel Ci wycieli? Co na to lekarz - zaproponuje następną operację? przecież to bez sensu (ile można) .....

Nie zarejestrowany
02-03-10, 16:47
ja niedawno skonczylam 19 lat i tez w przyszlosci chcialabym miec dziecko, ale czy to bedzie mozliwe? Chcialabym sie pozbyc tych torbieli na zawsze i stworzyc kiedys piekna, kochajaca sie rodzine...

Nie zarejestrowany
03-03-10, 13:37
biore tabletki antykoncepcyjne Novynette od pazdziernika, gdy mi je przepisywal lekarz powiedzial ze hamuja jajeczkowanie i w ten sposob nie powinno byc wiecej torbieli, a tu co? nowy:(
Na wypisie ze szpitala mam: Guz przydatkow prawych wielkosci 67x48mm

Nie zarejestrowany
03-03-10, 13:42
lekarzowi wspomnialam o tym ze siostra ma PCO, powiedzial ze mam na razie sie nie martwic i ze napewno to nie jest PCO. Moze da sie to wysuszyc, ale patrzac z logicznego punktu widzenia: zjadlam juz tyle tych tabletek a to cholerstwo tam wyroslo i jest...wiec....

Nie zarejestrowany
03-03-10, 15:16
To jak Cię leczy ten lekarz jak nie wie jakiego rodzaju torbiel usunęli.....podstawa to badanie histopatologiczne, które powinni zrobić po operacji - i tak jeżeli torbiel powstała z niepękniętego jajeczka to leczy się inaczej, jeżeli powstała z niewydolności ciałka żółtego to leczy się jeszcze inaczej, a zupełnie inaczej jeżeli była to endometrioza. U mnie lekarz po operacji powiedział, że wyciął torbiel endometrialną.........a po badaniu histopatologicznym okazało się, że była to torbiel ciałka żółtego. Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się, że tabletki anty dają przy endometriozie. Jeżeli torbiel jest inna (np taka jak moja) to najczęściej leczy się to progesteronem. Bardzo mnie to dziwi, że nie dostałaś wyniku histopatologicznego, a może zapytaj lekarza - dlaczego? Pozdrawiam:)))

Nie zarejestrowany
03-03-10, 15:19
Dodam jeszcze, że mam znajomą co choruje na PCO i ona jest leczona LUTEINĄ (czyli właśnie progesteronem)

Nie zarejestrowany
03-03-10, 21:42
ja chyba też mam torbiela....w poniedzialek jade na badanie bardzoo boli przy sikaniu itp....jak siedze itp zawsze bardzooo boli....

Nie zarejestrowany
04-03-10, 16:45
tydzien temu wykryto u mnie torbiel 9cm,gdy oniej nie wiedzialam nie mialam zadnych

Nie zarejestrowany
04-03-10, 18:50
hej ja tesz torbiela 21 marca mam zabieg boje sie naprawde a
mial ktos zabieg w elblogu ?

Nie zarejestrowany
04-03-10, 18:51
Wczoraj poszłam do ginekologa, poniewaz od jakiegos czasu mam straszne bole brzusz jakich dotychczas nie mialam, ginekolog zbadal mnie i powiedzial, ze mam torbiel, ale nie zrobil badania usg i nie podal zadnych lekow... czy to dobrze... ?

Nie zarejestrowany
04-03-10, 19:02
u mnie to bardzo dluga historia torbieli skroce ja troszke ostatnio wykryto mi torbiela latem 2009 chodzilam do ginekologa i trafilam troszke na naciagaczke robila mi badania niewiadomo jake np wiedzac ze mam torbiela to musialam sobie zrobic badanie czy nie jestem w ciazy obled.... bylo to kilka razy wymyslala jakes badania a leczyc mnie nie chciala bo sie bala i dala mi skierowanie na zabieg, ja przerazona i wogule poszlam do ginekologa u nas w miescie mowil ze mam torbiela ale ze mam poczekac najpierw wziasc tabletki na wywolnie misiaczki i przyjsc po misiaczce i przyszlam powiedzila ze torbiel pekl ja cala szczesliwa no ale szczescie nie trfalo dlugo po 3 misiacach bylam na kontroli i mowil ze jest okej nic nie ma, 25stycznia dostalam misiaczke po miesiace strsznie mnie bolal lewy bok zwijalam sie z boku mam mnie wyslala na usg i wykryto torbiela6,3cm niestety poszlam do ginelokoga tydzien pozniej i mi urusl mialam 7,6mz i mowil ze to torbiel i bedzie trzeba go usunac operacyjnie i mam przyjsc za miesiac bylam w zeszly pt dostalam skierowanie na zabieg mam 21 macra jak sie boje i okazalo sie ze mam torbiela endometroidalne boje sie

Nie zarejestrowany
04-03-10, 22:58
witam mile Panie! mam pytanie, dlaczego podczas stosunku bola mnie jajniki, lecze teraz cysty na jajnikach pigulami anty ale w sumie zanim zaczal dokuczac bol jajnikow i wykryto te cysty tez mnie bolalo . jak mnie poinformowal lekarz mam tylozgiecie macicy moze to dlatego?. czy ktoras z was tez tak ma?? pozdrawiam

Nie zarejestrowany
04-03-10, 22:59
a ja mam takie pytanie... Czy gdy peknie torbiel to operacja jest wtedy konieczna?? Skad np bede wiedziala ze peknal??

Nie zarejestrowany
06-03-10, 12:14
witam moja dziewczyna ma ten sam problem z tymi torbielalami.lekarz przepisał jej lek duphaston... wam jak przepisywał to co? bo jej wogóle nie pomaga i dalej sie skarzy na bóle

Nie zarejestrowany
08-03-10, 16:15
odp dla paistollo ja ostatnio tez bylam u ginekologa w celu potwierdzenia ciazy przy usg pokazay sie dwa torbiele w prawym jajniku tez przepisal duphaston 3x dziennie w ciagu doby i luteinę tablętkę dopochwową 2x dziennie na dobę jak narazie nie mam boli ale uwazam ze twoja dziewczyna powinna pojsc do lekarza i to zglosic jak najszybciej i zapytac mzoe o luteine???? albo o przepisanie innych lekow to jest powazna sprawa i nie nalezy jej lekcewazyc albo sprobowac pojsc do innego lekarza moja rada powodzenia oczywiscie bez komplikacji duzo wytrwalosci dla twojej dziewczyny aby leczenie przynioslo skutek pozytywny pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-03-10, 21:27
witam , wlasnie wrocilam od ginekologa tez mam bole brzucha , okazuje sie ze mma torbiel, ale lekarz zrobil mi wymaz cytologiczny , usg dopochwowe-pokazujac mi go na monitorze i przepisał antybiotyk w tabletkach i w czopkach, kazał nagrzewac i dal skierowanie na badanie krwi po skonczeniu tabletek - zmien koniecznie lekarza i trzymam kciuki:)

Nie zarejestrowany
11-03-10, 01:32
dziewczYny pomozce.BEDac w ciazy wykryto u mnie nadzerke i cyste na prawym jajniku.od porodu nie bylam w ogole u lekarza gdyz sama wychowuje dziecko .Corka ma juz 1,5 roku a mnie od kilku miesiecy bardzo pobolewa prawa strona dolnego brzucha,a czasem i lewa.to napewno jajniki.MAM PYTANIE..czy fakt ze juz tyleee czasu mam tą cyste przesadza o operacji.ide nie dlugo do lekarza.dodam ze w ciazy cysta byla mala ale teraz boli.nawet piszac ten komentarz czuje klucie w lewym..

Nie zarejestrowany
13-03-10, 12:15
a ja mialam juz torbiela 3 razy, pierwszym razem usunieto go operacyjnie bo byl duzy okolo 9 cm, po 8 latach mimo wizyt u lekarzy znow pojawil sie torbiel tym razem lekarze zadecydowali zrobic punkcje i po niej leczenie danazolem, lecz historia lbi sie powtarzac w tym roku znow mi urosł, zadne hormony i antykoncepcja niestety nie dzialaja, probowalam chyba wszystkiego i znow musialam polozyc sie pod noz, mial tymrazem 7,5cm i jestem po operacji ale na jak dlugo? nie wierze juz w farmakologie pewnie za pare lat znow odrosnie. Jestem zalamana :((

Nie zarejestrowany
15-03-10, 07:42
Torbiele,cysty i inne paskudztwa dlaczego to nas spotyka.ja osobiście mam endometriozę i w środę idę na operację bardzo się boję.Poziom Markera jest zbyt wysoki a to coś co mam to tzw. endometrioza ma 14 cm.Jestem załamana co i jak dalej .POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Nie zarejestrowany
15-03-10, 10:26
A czy jest ktoś kto ma lub miał torbiel dermoidalną ???
I czy miałyście operację i jak???

Nie zarejestrowany
15-03-10, 20:45
Proszę napiszcie czy ktos miał podobny problem: moja mama dostała wynik TK"DO PRZODU OD MACICY PO STRONIE LEWEJ W RZUCIE LEWYCH PRZYDATKÓW UWIDOCZNIONO STRUKTURE TORBIELOWATĄ O ŚR. 52 MM. TORBIEL PRZYLEGA DO MACICY I PĘTLI ESICY. NIE MOŻNA WYKLUCZYC ZMIANY ROZROSTOWEJ" czy zmiana rozrostowa sugeruje nowotwór złośliwy?

Nie zarejestrowany
16-03-10, 11:30
Czesc wykryto u mnie torbiel '' jajnik prawy powiększony zawiera dwu komorowa torbiel komora wieksza ma srednice 42mm wypełniona plynna zawartoscia , komora mniejsza ma 32 mm i jest wypełniona ''gesta'' trescia'' czy ktos wie co to znaczy bo moj ginekolog powiedział ze najprawdopodobniej czeka mnie operacja

Nie zarejestrowany
16-03-10, 16:21
po laparoskopowym usunieciu cysty,i jajnika bralam zastrzyki lupron bardzo skuteczne tylko drogie,teraz zastosowano terapie hormonalna,czuje sie dobrze.

Nie zarejestrowany
17-03-10, 07:17
Jutro tj.18 marca idę do szpitala na operację mam nadzieję że wytną te paskudztwo i już po bólu tylko pytanie na jak długo.Mój ginekolog na ostatniej wizycie powiedział ,że czeka mnie leczenie hormonalne zobaczymy.Pozdrowionka???????????????????????????? ?????

Nie zarejestrowany
17-03-10, 09:58
witam wszystkich. mam dopiero 19 lat i kilka miesięcy temu kiedy złapały mnie silne bóle podbrzusza wykryto u mnie torbiela i zaczełam przyjmowac tabletki. lekarz zapewniał mnie ze to pomoże a gdy poszłam na ponowną wizyte powiedział ze torbiel się wchłonął ale nic z tego bóle powróciły.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-03-10, 08:17
Mam 55 lat i nie miesiączkuje już od czterech lat byłam u lekarza i stwierdził że mam torbiel na jajniku 2,5cm i płyn na macicy?dostałam hormony teraz się martwie bo jestem po trzech operacjach onkologiczych,boje się zeby nie wydażyło się co innego.Bo powiedziano mi że nie wolno brać hormonów po takich operacjach.

Nie zarejestrowany
18-03-10, 14:12
ja jestem miesiac po operacji pierwsze mialam laparoskop i nie wyszlo czuje nadal klucie w brzuchu nie wiem czy to normalne bylam u lekarz stwierdzil ze z jajnikami wszystko ok

Nie zarejestrowany
18-03-10, 16:56
Witam...ja tesz miłam torbiela na jajniku w wielkości mandarynki w wieku 17 lat go wykryto umnie,miałam w tedy bolesne miesączki a nawet i stosunki były bolesne...ale zniknoł mi po zarzywanych tabletkach.W tej chwili mam 30 lat i torbiel mi się naszczęście nieodnawia.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
18-03-10, 23:26
ja mam 18 lat. chodzilam na badania do lekarza raz w miesiacu. nagle zaczęłam odczuwac sine bole z prawej strony ktore mialy forme klucia. bolalo mnie takze przy stosunku z moim chlopakiem. kiedy poszlam na kontrole okazalo sie na usg ze mam torbiel 3,5 cm i stan zapalny. lekarz przepisal mi srodki przeciwbolow i przeciwzapalne. powiedzial tez ze byc moze bede miala operacje bo nie wie dokladnie co to jest poniewaz jest to wielkosci pileczki do golfa i jest idealne. boje sie ze bede miala znieczulenie w kregoslup chociaz czytalam ze stosuje sie znieczulenie ogolne. mialam juz operacje ze znieczuleniem miejsowym ale pozniej pojawily sie problemy z kregoslupem dlatego sie obawiam. bol czuje nawet kiedy siedze, leze albo ide. zawsze mnie tak boli ze czesto placze:(

Nie zarejestrowany
19-03-10, 13:31
Ja niestety miałam już 3 torbiele;( teraz mam 4 a to oznacza że na pewno już będę miała laparoskopie... 2 miesiące temu walczyłam z cystą która się skręcała, byłam niestety w szpitalu już i czekałam na operacje której bardzo nie chciałam. Dzień przed zabiegiem dostałam okres, wypisano mnie i umówiłam się prywatnie do ginekologa, udało się w ciągu 2 tygodni leczenia lekami cysta się wchłonęła, cieszyłam się, ale zbyt krótko;( teraz znowu nie mam miesiączki, codziennie mocniej boli mnie prawy jajnik, plecy i źle się czuje... niestety ginekolog po rozmowie z nim powiedział mi tylko,że musimy to usunąć operacyjnie bo leki już nie pomogą, a to i tak będzie wracać;( tak więc zamiast być w upragnionej ciąży ciągle walczę by pozbyć się tego guza...;( pozdrawiam dziewczyny, trzymajcie się ;)

Nie zarejestrowany
19-03-10, 19:30
ja mam 16 lat i mialam torbiela o wymiarach 3cm. Po wykryciu czyli nie calym miesiacu zlapal mnie masakryczny bol, wtrafilam do szpitala. Mialam operacje wycieli mi nie tylko torbiela ale i pol jajnika. Blizna nie wyglada ladnie ... Boje sie ze cos znowu bedzie nie tak lub cos nowego wyrsnie...

Nie zarejestrowany
20-03-10, 14:52
Witam wszystkich proszę o radę czy przy torbielu jajnika mogą wystąpić objawy ciązy takie jak mdłości ?Od kilku dni mam mdlości a jestem tydzień przed oczekiwaną miesiączką ...niewiem co robić ,zle się czuję a do lekarza jakoś tak nie podrodze ,test pewnie jeszcze nie wyjdzie bo za wcześnie ....

Nie zarejestrowany
20-03-10, 19:07
witam wszystkich!

Nie zarejestrowany
20-03-10, 19:51
w wieku 16 lat miałam torbiel na prawym jajniku w nocy miałam straszne bóle brzucha właśnie w okolicy prawego jajnika na drugi dzień rano udałam się do lekarza co ten stwierdził oczywiście wyrostek i dostałam skierowanie do szpitala tam badało mnie kilku ginekologów którzy również do końca nie wiedzieli co mi jest więc po nie ustający bólach i kilkakrotnych badaniach wylądowałam na stole operacyjnym w ten sam dzień...co się okazało miałam duża torbiel co doprowadziło do jej pęknięcia jej zawartość wypłynęła do jamy brzusznej co doprowadziło do zapalenia otrzewnej :( mam teraz 20 lat w listopadzie minie 4 lata od operacji od tamtej pory miewam bóle a niekiedy bardzo silne tak jak wtedy gdy doszło do pęknięcia tej torbieli ciągle chodzę go ginekologa ale zamiast usłyszeć ze wszystko jest ok to dowiaduje się że te bóle nigdy nie znikną będę je mieć do końca życia...boję się że znów zrobiła mi się torbiel bo mam tego objawy i że nie będę mogła mieć dzieci:(:( trzymajcie się dziewczyny i dbajcie o swoje zdrowie i jak zobaczycie coś niepokojącego kontrolujcie to bo naprawdę to zatruwa życie..pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-03-10, 21:03
cześc wszystkim ja juz dwa razy miałam usuwane torbiele z jajników leczenie pigułkami nic nie pomaga dobrze ze robią to laparoskopowo wiec szybko dochodzi sie do siebiechodz sama operacja nie jest przyjemna a zwłaszcza zaraz po wybudzeniu z narkozy troche boli i jak sie próbuje pierwszy raz wstac dodam ze moje torbiele miały pierwszy 6 cm drugi po pół roku się zrobił i miał 4 cm teraz chodzę co pół roku na usg i narazie nic sie nie dzieje pozdrawiam dziewczyny trzymajcie sie

Nie zarejestrowany
23-03-10, 13:10
czesc wam słuchajcie mam takie pyt: 2 miesiące temu dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku spowodowane mam to wszystko podobno kamieniem który mam w nerce. Dziś wracając od ginekologa dostałam tabletki kontracept. Moze ktoś wie jakie one sa czy pomagają ja sie boje ze po tych tabletkach niebęde mogła zajść w ciaze. Pomóżcie mi na te pytania :)

Nie zarejestrowany
23-03-10, 13:11
czesc wam słuchajcie mam takie pyt: 2 miesiące temu dowiedziałam się że mam torbiel na jajniku spowodowane mam to wszystko podobno kamieniem który mam w nerce. Dziś wracając od ginekologa dostałam tabletki kontracept. Moze ktoś wie jakie one sa czy pomagają ja sie boje ze po tych tabletkach niebęde mogła zajść w ciaze. Pomóżcie mi na te pytania :) mam 23 lata

Nie zarejestrowany
23-03-10, 23:23
Ja w wieku 14 lat - dowiedzialam się że mam torbiel i okazało się że to jest nowotwór . Wzielam sześć cykli chemi . Ale nie skaczylo się na tym majac 18-scie lat dowiedziałam się ze mam znowu torbiel i miałam operacje ze względu na moje wcześniejsze przejscia - ale ale to był już zwykły torbiel . Choć nie ostatni , miałam i zastrzyki chormonalne - które mi nie pomogly , a teraz choć z wycietym jajnikiem od kilku lat biore pigułki antykoncepcyjne . Pomogly mi i zanim nie będe chciała dziecka to nie zrezygnuje . Trzymajcie się. Pozdrawiam...

Nie zarejestrowany
24-03-10, 03:19
Hej,ja mam 22 lata i o moich torbielach dowiedziałam się w grudniu 09,pojechałam do szpitala z bardzo mocnym bólem brzucha,miałam mieć operacje na wyrostek,lecz lekarze się pomylili,na 4 dnień miałam robione USG dopochwowe co wykryło u mnie torbiele,z tad miałam ten straszny ból brzucha :(
Po ostatnim moim usg dopochwowym i rozmowie z ginekologiem< zrozumcie to- po rozmowie> nie zostalam zbadana poniewaz mieszkam za granica a tu badanie ginekologiczne nie podlega badaniu tylko na rozmowie. Dążę teraz do tego ze po moim ostatnim usg wykryto ze mam małą ilość torbieli i są małe,wiedz nie przeszkadza mi to w planowaniu rodziny.Zaczekam się starać o dziecko z mężem,wiedz zaczęłam brać kwas foliowy,od jakiś 3 tyg źle się czuje,robiłam 3 testy z czego 1 był negatywny,a 2 wyszły bardzo i to bardzo jasne pozytywne,ale 2 dni po zrobieniu ostatniego testu dostałam okres,hmm co o tym sadzicie>???? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-03-10, 13:13
Czy jest tu ktos,czy moze ktos mi odpisac?>?

Nie zarejestrowany
24-03-10, 18:42
słuchaj ja już dwa razy miałam usuwane torbiele z jajników ale pierwszy raz sie spotykam z tym żeby ktos powiedział że torbiele mogą być spowodowane kamieniem na nerce przeciez jedno z drugim nie ma nic wspólnego proponuje zmienić lekarza

Nie zarejestrowany
25-03-10, 12:18
Witam :) wczoraj bylam u ginekologa i stwierdzil u mnie cyste 4x2 cm na prawym jajniku. Niby nie duza ale laparoskopia konieczna...ale najlepsze jest to ,ze przez pol roku bralam tabletki hormonalne na cysy ktore mialam na lewym jajniku i te znikly. jestem wlasnie 3 tyg po odstawieniu tabletek i znow ten sam problem. Dzis jeszcze ide do innego ginekologa o porade czy laparoskopia jest konieczna. Jak czytalam to po laparoskopi tez moga nastapic nawroty cyst a podczas zabiegu mozna stracic kawalek jajnika, wiec chyba warto sprobowac jeczcze raz z tabletkami. Dostalam na razie antybiotyk ale zobaczymy co powie inny ginekolog ; ) pozdo.

Nie zarejestrowany
26-03-10, 10:56
witam, wlaśnie jestem trzy tygodnie po operacji wycięcia torbieli 10 cm na 9 cm na lewym jajniku. Torbiel rozlala mi się na dzień przed planowaną operacją do otrzewnej i pogotownie ze strasznym, niewyobrażalnym bólem przewiozla mnie od razu na blok operacyjny. Teraz czuję się z dnia na dzień coraz lepiej, i w wyniku histopatologicznym nic zlego nie wyszlo. Teraz tylko boję się nawrotów.

Nie zarejestrowany
28-03-10, 14:05
miałam dwa torbiele po obu stronach. jeden 9cm drugi 6cm, lekarz kazal mi czekac az pekna. Dostalam jedynie progesteron do wywolania miesiaczki. Po dwoch miesiacach ten wiekszy pekl a ten 6cm nieznacznie urosl. Lekarz stwierdzil ze jeszcze trzeba czekac bo na tym jajniku, na ktorym byla wieksza cyst mam sporo malutkich i "nie chce mnie co chwila otwierac". Nie dostalam zadnych lekow. Czy ktoras byla w podobnej sytuacji i moglaby mi cos poradzic?

Nie zarejestrowany
28-03-10, 22:05
witam was wszystkie kobiety. miałam torbiela na lewym jajniku 3 razy rzadnej operacji tylko tabletki stwierdzil też u mnie ginekolog macice dwórożna a teraz nie moge zajść w ciąze... staram sie z mężem o dziecko ale rzadnych rezultatów nie ma. jakie sa dokładnie objawy tych torbieli/// odpiszczie jeśli możecie to dla mnie ważne

olaz_
28-03-10, 22:48
W grudniu wykryto u mnie podczas rutynowego usg torbiel na lewym jajniku o wym 55m na 45mm.Otrzymałam od mojej Pni dr Lutenyl. Torbiel jest jednokomorowa. Juz 3 opakowania wybrałam, czekam teraz na okres i mam zrobic ponowne usg i zobaczy,y co dalej. Boje sie bardzo,ze ta torbiel nie wchłoneła mi sie.. Czuje czasami lekki dyskomfort po tej lewej stronie i obawiam, sie ze te tabletki nie pomogly mi.Boje sie bardzo ewentualnego zabiegu.Mam słabą psychike i przeraza mnie to,ze zostawie moje dzieciaczki na te kilka dni i pojde pod noz. Prosze o wsparcie:-)

Nie zarejestrowany
29-03-10, 18:16
ja brałam luteine przez 8-cy, niestety nie pomogło, miałam laparoskopie, nic strasznego niema się czego bać. Teraz myśle że niema sensu zatruwać się tak prochami.

Nie zarejestrowany
30-03-10, 11:50
witajcie ja leczylam wszystkim mozliwym ,ale nic dzisiaj mam duzy brzuch i boli mocno i wogole jest do niczego.mam ponad 8cm na obydwoch ,jak wroce do polski jak dam rade bo pracuje pozdrawiam wszystkie panie

Nie zarejestrowany
02-04-10, 23:53
ja tez mam torbiele i to na obu jajnikach, ostatnio po miesiaczce bylam u lekarza na usg i powiedzial ze torbiele sie zmniejszyly i kazal mi przyjsc za 3 miesiace, jednak martwie sie, bo w tym tygodniu mialam miesiaczke i znow te okropne bole i boje sie ze jak torbiel mi pekla to mogla sie rozlac gdzies w srodku a to chyba jest grozne dla zdrowia, nie wiem jakie moga byc tego objawy, czy ktos mial podobny przypadek?? czy ktoras z pan mi odpowie?? prosze o jakas porade:(

olaz_
03-04-10, 13:28
Ja we wtorek ide na kontrolne usg, po 3 miesięcznej kuracji Lutenylem. Mam torbiel na lewym jajniku.Czuje dyskomfort czasami w ciagu dnia, takie szczypanie, pieczenie wchodzace jakby w biodro.Boje sie, ze bede musiala isc na zabieg, a okropnie sie boje.Jak sobie to wszystko wytłumaczyc i przestac choc na chwile o tym wszytskim myslec.Juz od grudnia, jak tylko sie dowiedzialam dołuje sie .Proszę was o pomoc!!

Nie zarejestrowany
05-04-10, 18:57
nie martwcie sie! moj torbiel mial ponad 250 ml obietosci i do tego byl skrecony. grozilo mi usuniecie jajnika, ale udalo sie leki pomogly. bylo to 3 lata temu mialam 26 lat . badania kontrolne nie przerazaja mnie juz pomimo, ze torbiele sie pojawiaja i znikaja.

olaz_
06-04-10, 19:25
Kobietki.Wróciłam z usg,i nie dociera do mnie to co usłyszałam, choć powinno mnie to bardzo cieszyć.Torbiel po Lutenylu wchłoneła sie.Nie wierze w to!!!!!!!!!!!!!!!! To jakis cud!!!!!!!!!!!!!!!!
Trzeba na prawde głeboko wierzyc, a wiara czyni cuda.Przekonałam sie na własnym przykładzie.

Nie zarejestrowany
07-04-10, 13:22
Hej dziewczyny ja wczoraj byłam u ginekologa i sie okazało ze na tabletkach anty o nazwie yasmin wyrosły mi po obu stronach torbiele czy ktoś tak miał?

Nie zarejestrowany
07-04-10, 14:05
Ja te tabletki też używałam i mam 4x5cm torbiel na jajniku.
A tak na marginesie, to proszę o ocenkę ;)
http://s16.zieloneimperium.pl/ogrod-pokazowy/index.php?mode=view&user=8613847

Nie zarejestrowany
09-04-10, 15:05
Witam Was Dziewczyny

Powiem Wam szcerze, miałam 2 torbiele na lewym jajniku jakieś 9 lat temu (mam 24 l) niestety moja dolegliwość byla na tyle ciężka ze musieli mi usynąć 1/4 jajnika i cały lewy jajowód bo gniłam od środka lekarze powiedzieli ze gdybym zwlekala z zabiegiem ok 2 miesiace musieliby mi usunać cała macice.
Dzisiaj jestem po wizycie kontrolnej lekarz prowadzacy mnie od prawie poczatku powiedzial ze jezeli chce miec dzieci to nie wiele mam czasu na zastanawianie bo juz za rok moge nie miec takiej szansy. Nie wiem jak pogadac ze swoim przyszłym:(

Nie zarejestrowany
09-04-10, 22:32
witam ja mam torbiel na jajniku 8cm mam w środę mieć zabieg laparoskopie a niestety nie pojawiła mi się miesiączka czy odwołają zabieg//?

Nie zarejestrowany
12-04-10, 13:57
Witajcie! Ja 5 lat temu miałam wycinaną torbiel z prawego jajnika. Torbiel miał 7 cm. i niestety tabletki nic nie pomogły, musiałam poddać się operacji.Dzisiaj byłam u ginekologa na kontroli, okazało sie że znowu mam jakąś zmianę która ma już 4cm.tyle że tym razem na jajniku lewym:( Dostałam tabletki. Mam je brać 3 miesiące i przyjść do kontroli. Załamałam się kompletnie! Staram się wierzyć że tabletki pomogą i obejdzie się bez operacji ale chwilami mam ogromnego doła:( Planuję iść i skonsultować to z innym lekarzem. Jestem z Wami! Po0zdrawiam ciepło :)

Nie zarejestrowany
13-04-10, 11:25
Wczoraj dowiedzialam sie ze mam torbiel na lewym jajniku 5 cm. lekarz powiedzial ze musi to skonsultowac jeszcze z kolega dzis jade na badania do szpitala...bardzo sie boje. powiedzcie mi ile trwa tak mniej wiecej leczenie tabletkami i czy moze sie obejsc bez operacji?? z gory dziekuje za odp. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-04-10, 13:07
Zrobiłam test, bo spuźniał mi się okres i wynik wyszedł pozytywny, więc poszłam do lekarza zrobił mi USG dopochwowe i wyszło że mam torbiel, ale dziecka nie było widać, a chyba powinno, bo byłby to już 7 tydz. czy torbiel może być przyczyną zaniku okresu i może mieć wpływ na wynik testu ciążowego?

Nie zarejestrowany
14-04-10, 12:37
torbiele moga powodowac nie pojawienie sie okresu i fałszywy wynik testu ciązowego ale proponuje skonsultowac to jeszcze z innym lekarzem bo moja kuzynka tez tak miała jeden lekarz na usg jes powiedział ze ma torbiel a ona poszła do drugiego i okazało sie ze jest w ciązy i zadnego torbiela nie ma urodziła piekną zdrową córeczke

Nie zarejestrowany
14-04-10, 13:34
hej laseczki mam 22 lata i mam torbie na jajniku 3cm lekarz na usg powiedział mi że to nie ma czym się martwić że to nie grozne. ja mam tylko małe pytanko do was czy to prawda że przez to nie można mieć dzieci?

Nie zarejestrowany
16-04-10, 21:32
nie martw sie ja jaj zaszłam w ciąze tez miałam torbiel na jajniku i podczas ciazy sam sie wchłonął tylko musisz sie kontrolowac czy nie rosną lekarze mówią ze ciaza jest najlepszym lekarstwem na torbiele

Nie zarejestrowany
17-04-10, 23:12
nie chce cie martwic kolezanko, ale ja bralam tableti przez 7 miesiecy i nie ma poprawy... :( dostalam teraz antybiotyk unidox jutro zazyje ostatnia dawke a jajniki nadal bola...z tego co czytalam tu to nie tylko ja tak mialam.
ale to ze mi sie nie udalo tego pozbyc nie znaczy ze tobie sie nie uda.
trzymam kciuki i zycze zdrowia!!! pozdrawiam przy okazji wszystkie panie

Nie zarejestrowany
20-04-10, 12:00
czesc dziewczynki mam 22 lata kiedy mialam 15 okazalo sie ze pekla mi torbiel krwotoczna ktora znajdowala sie wewnatrz mojego prawego jajnika.pekajac rozsadzila mi jajnik.po operacjii 2 miesiace czulam sie dobrze.nastepnie przy wizycie kontrolnej u ginekologa okazalo sie ze w prawym jajniku znajduje sie torbiel wielkosci 5x4,5 cm.nie obeszlo sie bez laparoskopii.po kolejnych kilku miesiacach znow torbiel w tm samym jajniku.skonczylo sie na czopkach dopochwowych przez ktore torbiell miala wyplynac wczasie okresu.wypynela i zostaly hormony.poltora miesiaca temu poczulam ostry bol w dole brzucha.poszlam do szpitala a tam okazalo sie ze moj ''chory'' jajnik zrosl sie z macica.moi lekarze powiedzieli tylko tyle:trzeba jajniki wygrzac w wodach termalnych.gdy spytalam czy to kiedys minie pan doktor odpowiedzial ze przejdzie w czasie menopauzy.czyli mam poczekac ok.30 lat:) co o tym myslicie?ja juz nie mam sily by sie non stop zamartwiac.chyba mi juz wszystko jedno.

Nie zarejestrowany
20-04-10, 19:06
Mam 15 lat i tydzień temu pojechałam z mamą do ginekologa, bo strasznie mnie bolały piersi. Miesiączki nie mam od pół roku, ale testy robiłam i w ciązy nie jestem. Pani ginekolog zrobiła mi USG dopochwowe i stwierdziła że mam torbiel. I tyle, nic wiecej nie dodała na ten temat, nic nie mowila o tym. dala mi tylko tabletki i powiedziala ze mam czekac na miesiaczke. Naprawde się boje, bo wiem ze pozniej moze byc juz gorzej. Za dwa dni znowu jadę, cholernie się boje.
A tak w ogóle to ta nazwa TORBIEL brzmi jak jakiś syf, heh, co nie ? ;).

Nie zarejestrowany
21-04-10, 16:25
dziewczyny torbiel ktora ma kilka centymetrow jest do usunięcia operacyjnie i innego wyjscia nie ma , tak czytam i czytam co piszecie , i te wszystkie ktore zwlekają z lekarzem powinny wiedziec ze taka torbiel gdy się rozleje moze doprowadzic do zapalenia otrzewnej , oprucz tego przeciiez taka torbiel jest uciążliwa , boli podczas stosunku , jest ból w dole brzucha , a nieleczone prowadzi do przekształcenia się w raka , są problemy z zajsciem w ciążę , i jest szereg innych dolegliwości , torbiele które się same wchłaniają mają zaledwie kilka milimetrow a te kilku centymetrowe powinny być leczone laserem bądź operacyjnie , poczytajcie sobie rozne fora i to co piszą lekarze naprawde bo to jest powazna sprawa

Nie zarejestrowany
21-04-10, 22:11
W wieku 17 lat wykryto u mnie torbiela 12 cm nie było wyjścia trzeba było go usunąć operacyjnie a do tego usuneli mi lewy jajnik cały i 1/4 prawego. Dziś mam 24 lata i śliczną 2 letnią córke.

Nie zarejestrowany
22-04-10, 00:15
Hej!
Mam 21 lat, 2 lata temu wykryto u mnie torbiel wielkości 7x5 cm. Przez 3 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne i się wchłonęła :) Jednak przy każdej wizycie u ginekologa mam robione USG i cały czas "coś tam widać". Dodatkowo w sierpniu nie pojawiła mi się miesiączka, jakby cały jeden cykl się nie pojawił (a wcześniej miesiączki były regularne). Po wizycie u ginekologa dostałam skierowanie na badanie poziomu Prolaktyny (hormon wydzielany przez przysadkę mózgową, odpowiadający za zajście i utrzymanie ciąży). Okazało się, że mam bardzo wysoki poziom tego hormonu i musiałam zrobić Rezonans Magnetyczny przysadki, aby wykluczyć gruczolaka. Faktycznie gruczolaka nie mam, ale Bromergon będę musiała brać bardzo długo. Ostatnio nasiliły mi się także bóle brzucha i po dopochwowym USG okazało się, że mam podwójną torbiel na lewym jajniku wielkości 6x4cm i 3,5 cm średnicy. Prawdopodobnie nie ominie mnie operacja. Poza tym, lekarz stwierdził, że mam skrzywioną macicę. Ja już chyba nie mam szans na bycie biologiczną matką...

Nie zarejestrowany
23-04-10, 13:05
dzia za odpisanie no mam taką nadzieję bo bardzo bym chciała już mieć dzieci no tylko z facetami to różnie bywa :)

Nie zarejestrowany
26-04-10, 18:10
ja miałam już 2 operacje torbiele odrastają męczarnia w szpitalach. od stycznia biorę DEPO- PROVERE narazie odpukać dobrze się czuje

Nie zarejestrowany
28-04-10, 17:51
ostatnio mialam badania kontrolne usg
i powiedzieli mi ze mam torbiela w prawym jajniku 3.7 cm...
czy jest to grozne?
słyszalam ze jezeli po leczeniu mi nie zniknie to w przyszlosci moge nie miec dzoeci to prawda??

Nie zarejestrowany
28-04-10, 20:55
od usunięcia torbieli na jajniku minęło 7dni. rana tak jak po cesarce, wszystko jest ok. oprócz tego, że mój brzuch jest ogromny!!! nie wiem czy jak długo to jeszcze potrwa, ale szlag mnie już trafia! nie mogę nawet zapiąc bluzy!!! czy któraś z was tez tak miała?

Nie zarejestrowany
29-04-10, 13:35
Hej.
Pomóżcie jestem w 10 tyg ciąży wczoraj lekarz wykrył u mnie Torbiela w wielkości 8 cm . Chce to wyciąć 17.05 czyli za jakies ponad 2 tyg. mówił też coś że jeżeli będzie taka potrzeba to wytnie również jajnik , co wtedy z dzieckiem ?

Nie zarejestrowany
29-04-10, 20:37
Mam 17 lat czy moge miec torbiela w tym wieku??///// ? :(

Nie zarejestrowany
30-04-10, 18:32
Cześć, ja jestem po usunięciu torbiela mialam go usunietego 17.03.2010.
Nie mialam zadnych objawow ktore mowilyby mi ze cos sie w srodku dzieje. Miesiaczk mialam regularnie co 28 dni tak jak ma byc. Problemem ktory sie u mnie zaczal pojawiac to wydenty brzuch, ktory wygladal tak jakbym byla w ciazy. Postanowilam pojsc do ginekolog i sprawdzic i co sie okazalo ze mam torbiel. Na USG dopochwowym widziala tylko torbiel i kregoslup. Torbiel wychodziala z prawego jajnika i siegala az pod biust. Ginekolog zaniepokoila sie tym ze nie widac u mnie zadnych narzadow wyslala mnie na tomogradfie komputerowa na ktorej wyszlo ze torbiel ma rozmiar 50cmx24cmx14cm (to nie jest pomylka) widac bylo rowniez ze wszystkie narzady mam przesuniete na prawa strone, nawet odbyt (mialam problem z wyproznianiem sie), a jelita mialam pod biustem. Nic mi nie pozostalo tylko to ze musialm sie poddac operacji. Brzuch mam rozciety w kierunku pionowym od dolu do pepka bo inaczej nie daloby sie wydostac tego torbiela. Podczas operacji wyplynelo ze mnie 15 kg wody - temu mialam taki brzuch bo musialo sie to gdzies pomiescic. Na szczescie jajnik prawy bo na nim byla ta torbiel zostal uratowany tylko usuneli mi jajowod bo nie dalo sie go uratowac bo byl bardzo mocno zdeformowany. Ginekolog mi powiedzial ze jesli bym zwlekala z przyjsciem do niej to mogloby mnie to udusic bo to roslo i zaczeloby uciskac na pluca. Na szczescie byla to torbiel lagodna, ale to juz wyszlo na tomografi. Operacja nie przyjemny zabieg ale jak trzeba to da sie to przezyc w koncu nie ma innego wyjscia. Po operacji bylam jeszcze 5 dni w szpitalu i do domu, ale to bylo ciezkie bo byl problem ze wstawaniem z lozka w glowie sie krecilo ze nic nie bylo widac nawet ale z na dzien bylo coraz lepiej. Wiadomo wszystko potrzebuje swojego czasu. Jezdze juz na uczelnie, nie powiem ze sie bardzo dobrze czuje ale trzeba normalnie funkcjonowac. Czasem mnie boli tzn. tak ciagnie ale lekarka mi powiedziala ze to jest normalne. Okres dostalam 2 dni po operacji nie bylo zadnego bolu bo w szpitalu mialam antybiotyki i tabletki przeciwbolowe, w tym miesiacu spoznil mi sie 13 dni ale to jest powod ze to wszystko jest swieze, naruszone. Byl bol do wytrzymania oraz to ciagniecie tak bylo w pierwszy dzien w pozniej juz wszystko bylo normalne.
Nie pisalam tutaj po to zeby Was dolowac tylko zmobilizowac do badan, bo najprawdopodobniej mi ta torbiel rosla przez 2 lata z tego co sobie tak wszystko przypomnialam (wczesniej nie chodzilam do ginekologa bo nic nie bolalo a miesiaczki bylo regularne) a zatem tutaj jest OGROMNY WNIOSEK ze trzeba sie kontrolowac bo ze zdrowiem nie ma zartow.

Pozdrawiam i zycze powodzenie:). Trzymam za Was wszystkie kciuki:)

Nie zarejestrowany
04-05-10, 00:04
Mam 18 lat, wczoraj byłam w szpitalu, ponieważ złapał mnie straszny ból... Najpierw myślałam że to tylko wyrostek robaczkowy, niestety po badaniu USG lekarz stwierdził że jest to Torbiel... Jutro jadę do ginekologa i wszystkiego się dowiem...

Nie zarejestrowany
05-05-10, 10:45
Mialam to samo co t y. Niestety moja ciaza obumarla w 9 tygodniu . Mam torbiel endymetrionalna ale duzo mniejsza niz Twoja . Teraz czekam na wizyte kontrolna u lekarza a potem operacja usuniecia jajnika .

Nie zarejestrowany
05-05-10, 10:50
lekarz mowil mi ze torbiel nie mial wplywu na rozwoj ciazy - DLACZEGO OBUMARLA nie wiem . Dziwi mnie ze chca cie tak szybko operowac . Wiem ze robia to dobiero ok. 4 miesiaca bo inaczej mozna stracic dziecko . MOze jeszcze sie skonsultuj gdzie indziej.

Nie zarejestrowany
05-05-10, 10:51
Ja też miałam torbiele,mam usunięty lewy jajnik,na prawy też miałam operację.Ostatnio bylam u lekarza bo miałam kłopot z miesiacza.Dostałam tabletki anty i zero skierowania na badania!Brzuch mam jak balon,boli mnie w dole.Męczą mnie zaparcia i wzdęcia.Czyżby nawrót choroby?

Nie zarejestrowany
05-05-10, 22:15
ide właśnie jutro do innego lekarza i w Niedziele do kolejnego niestety nie bede robila chyba USG z wiadomych wzgledow ( dziecko 11 tydz) teraz czuje sie dobrze chociaz wydelo mi brzuch tak jakbym byla juz conajmniej w 5 miesiacu i czasem cos mnie kuje. Co bedzie dalej zobaczymy OBY nie trzeba bylo tego usuwac i zeby torbiel sama znikla bez zadnych klopotow.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-05-10, 11:28
nie ufajcie lekarzom, 1 na 10 jest godny zaufania dla innych jesteście tyko pozycja na liście refundowanej przez fundusz zdrowia... trzeba być czujnym, mi wykryli torbiel litu o wymiarach 7 na 8 cm powiedzieli, ze to trzeba usnuć a jak przyszłam usunąć bo niby miała się nie wchłonąć to już jej nie było. brałam przez rok hormony a mimo to cysta rosła później znikła i rosła i nikt się nie zajął mną i nie pomyślał aby zmienić mi te hormony, a dodam, ze po nich się złe czułam i to utrudniało mi życie codzienne...

Nie zarejestrowany
06-05-10, 18:42
Witam, w 26.04.2010 stwierdzono u mnie torbiela 5 cm i narazie jestem leczona hormonami (orgamentil) nie wiem jak długo można nimi leczyć, mój gin. stwierdził, że jeżeli nie dają rezultatu to czeka mnie laparoskopia czego bardzo się boję. kolejną wizytę mam 14 maja. wcześniej występowały u mnie dość częto bóle podbrzusza i często w nocy przy przewracani na drugi bok straszne bóle, a właśnie tydzień przed 26.04. stwierdziłam u mnie brak miesiączki myślałam, że jestem w ciąży a tu inna niespodzianka. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie mnie ciąć co?

Nie zarejestrowany
06-05-10, 19:01
witam,moj torbiel ma 25cm-na 13 cm,wynik markerow w normie,dostalam skierowanie do onkologa,sama nie wiem co mam o tym myslec,bardzo sie boje.Czy skierowanie do onkologa moze jednak oznaczac najgorsze?

Nie zarejestrowany
06-05-10, 19:06
dodam jeszcze ze mialam takie same objawy jak magdzik,tzn.powiekszony obwod brzucha,okres regularny;

Nie zarejestrowany
06-05-10, 19:18
Zastanawiam sie jeszcze ile zwykle mija czasu od diagnozy do operacji,bo jak do tej pory nikt jeszcze mnie nie poinformowal o jej terminie,dodam ze mieszkam w Chicago,moze ktos sie orientuje bardzo prosze o pomoc.Pociesza mnie tylko fakt,ze gdyby to byl rak ,to moze zajeliby sie mna od razu,dodam ze od diagnozy mija juz prawie miesiac.

Nie zarejestrowany
07-05-10, 18:07
u mnie wykryto 8 cm torbiel jajnika 01/04/2010 a już 26/04/2010 miałam operację, jestem tydzień po wyjściu ze szpitala, uratowali mi jajnik, kobietki nie bójcie się-po operacji boli jak cholera, ale to nic w porównaniu ze szczęściem, że pozbyłam się tego dziadostwa;-)

Nie zarejestrowany
08-05-10, 13:10
Hej, u mnie w wrześniu 2009r wykryto torbiel. Niestety była już tak duża-9 cm- że wymagała interwencji operacyjnej.wszystko mi "wyłuskano" jajnik ocalał. Jestem pod stałą opieką ginekologa, wizyta i usg raz na 3 miesiące a mimo to tydzień temu dowiedziałam się że mam kolejną torbiel. Tym razem 3mm-5mm no ale strach powraca. Na razie lekarz zalecił obserwacje i częste wizyty kontrolne.mam wielką nadzieję że nie skończy się na operacji....

Nie zarejestrowany
08-05-10, 21:41
aż 8 cm. no i operacja...

Nie zarejestrowany
09-05-10, 12:47
Mam torbiel już od 1,5 roku .Jestem pod opieką ginekologa.Do tej pory wszystko było ok- jest mała.Ale na ostatniej wizycie lekarz powiedział , że torbiel zaczyna sie dziwnie zachowywać.Skierował do innego lekarza w celu konsultacji , bo najpewniej potrzebna będzie operacja, bo zaczyna sie dzielić czy coś takiego.Jak ja się boję .

Nie zarejestrowany
10-05-10, 17:18
Ja ide do lekarza 14.05. bardzo sie boje. Chce zeby juz cos postanowil , niech wytna mi to swinstwo. Wiem ze zazwyczaj sie to odnawia, wiec jesli usuna mi jajnik bede sie szybko starac o dziecko bo to moja ostania szansa.TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKI NATALIO.

Nie zarejestrowany
10-05-10, 19:42
Pisałam tu na forum kilka tygodni temu. W czwartek byłam w szpitalu ustalić termin operacji. Lekarz zadecydował, że zrobi mi USG. Okazało się, że ta większa torbiel (6x4cm) zniknęła,a ta mniejsza to guzek z krwią i trochę się zmniejszyła. Takim oto sposobem uniknęłam operacji, ale mam się zgłosić na konsultacje na początku czerwca. Czy któraś z Was miała taką torbiel z krwią? Jak ona się zachowywała? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-05-10, 21:44
cześć dziewczyny mam pytanie jestem po laparotomi torbieli jajnika mialam 7 łącznej wielkości 15cm największy 6 cm na 4,5 cm od operacji mija 2 miesiąc opoźnia mi się miesiaczka czy to może być nawrot (w ciązy nie jestem-robiłam test). to jakiś koszmar

Nie zarejestrowany
12-05-10, 02:39
jak nie macie miesiaczki i bola was plecy i brzuch macie duzy !! to jak najszybciej do lekarza ginekologa leccie :( ja za pozno poszlam chodz chlopak mi kazal :( I MI PEKL.. straszny bol !!!!!!!!!!! lezala w szpitalu 6 miesiecy :(((( a pozniej sikalam w nocyy :(( Mowie wam.. ratujcie sie poki mozeciee .. Tabletki wam nie pomogaaa a ni nic... tylko operacja !!!!

POZDRAWIAM :

Nie zarejestrowany
12-05-10, 07:02
W weekend majowy strasznie bolały mnie jajniki, pojechałam po tabletki, wzięłam i po jakimś czasie zemdlałam. Ocknęłam się po jakimś czasie i nie pozwoliłam się zawieźć do szpitala, gdyż uznałam że przez noc przejdzie. Poszłam spać gdyż był to wieczór. Na drugi dzień rano nie mogłam przewrócić się z boku na bok, brzuch miałam jak balon.. zawieźli mnie na pogotowie, zaraz skierowano mnie na ginekologię i lekarz stwierdził, że w środku jest źle...Miałam torbiel na jajniku, pękło na nim naczynko i w brzuchu nazbierało sie ponad pół litra krwi. Przy okazji usunięto mi wyrostek, gdyż pływał sobie w tej krwi i mógłby się odezwać w najbliższym czasie. Dziewczyny nie ma co lekceważyć najmniejszego bólu! Ja zlekceważyłam i wylądowałam w szpitalu, w rezultacie jeden jajnik do niczego.. Nikomu nie życzę takiego bólu..

Nie zarejestrowany
12-05-10, 16:08
moja mama miala torbiel 11,0 :( i umarla

Nie zarejestrowany
12-05-10, 22:54
Witam wszystkich.Mój lekarz na początku stycznia wykrył guza na moim prawym jajniku, przez 3 miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne w celu jego zmniejszenia .. niestety nie pomogły guzek się powiększył i czeka mnie 27 maja operacja usunięcia jajnika, będą mnie rozcinać ponieważ lekarz usunie cystę i postara się zostawić chociaż kawałek jajnika.Sama nie wiem czy to dobre rozwiązanie nie mnie to oceniać - nie znam się na tym.. ale boję się, że będę miała problemy aby później zajść w ciążę a mam dopiero 22 lata.

Nie zarejestrowany
13-05-10, 20:42
W styczniu wykryto u mnie zmianę 10cm. Panika . Po kolejnym okresie urosła. Panika do kwadratu.lekarz zalecił mi biostreptaze (dawna distreptaza) i parę innych leków.mam 3 maluchów i wyłam całe noce.było ciężko miałam wszystkie skutki uboczne cała ulotka .6 tygodni koszmaru. Wczoraj byłam na kontroli. Rozpuściła się gadzina. Już po wszystkim.jestem szczęśliwa.czasem operacja nie jest potrzebna.mnie się udało życzę tego wszystkim koleżankom. Trzymam za was kciuki

Nie zarejestrowany
14-05-10, 12:33
Witam, widzę, że bardzo wiele z nas zmaga się z torbielami :/ Moja ma 4 x prawie 6 cm i znajduje się na lewym jajniku. A dodam, że jestem w 7 tygodniu ciąży. Bardzo się boję, by mojemu maluszkowi nic się nie stało (to moja pierwsza ciąża). Brzuch mnie kłuje po lewej stronie. Biorę Duphaston 2 x 1 tabl., mam nadzieję, że ta torbiel sie wchłonie. 31 maja czeka mnie kolejna wizyta kontrolna. Moja gin powiedziała, że jeśli po lekach się nie zacznie zmniejszać, to czeka mnie operacja chirurgiczna :( Tylko musimy poczekać do 12 tygodnia ciąży, bo wtedy jest mniejsze ryzyko poronienia, chociaż sam zabieg też jest pewnym zagrożeniem. Boję się jak diabli :(

Nie zarejestrowany
15-05-10, 13:18
Moniko jak pisalam wczesniej mialam taka sytuacje jak ty .Moja torbiel nie rosla ale i nie malala, czekalam na laparoskopie blizej 4 miesiaca. MOJEJ dzidzi juz nie ma. Stracilam ciaze i zabiegu nie bylo . Bylam wlasnie na kontroli i torbiel jest bez zmian ale na drugim jajniku tez mi zdazyla urosnac.Obie endymetrionalne NIE PODDAJE SIE . Lekarz proponuje najpierw farmakologicznie a jesli nic nie pomoze to operacja i wytna mi wszystko. Strach mimo wszystko jest . NIE PODDAWAJ SIE.

Nie zarejestrowany
15-05-10, 14:06
Dziękuję Kasiu za słowa otuchy :) Chciałabym by wszystko było dobrze. Tobie też tego z całego serduszka życzę. Za troszkę ponad 2 tygodnie idę do gina. Mam nadzieję, ze będzie miała dla mnie pozytywną wiadomość. Pozdrawiamy :)

Nie zarejestrowany
15-05-10, 22:44
dziewczyny ja jak zaszłam w ciąże tez miałam torbiel na lewym jajniku ale na drugim usg juz go nie było poprostu się wchłonał ginekolog powiedziała że ciąża jest najlepszym lekarstwem na takie rzeczy i u mnie sie sprawdziło co prawda po ciąży torbiel odrósł nawet dwa razy i miałam laparoskopie teraz od dwóch lat mam spokój bo nic nie odrasta wam tez życze wszystkiego dobrego i trzymam kciuki za dzidziusie

Nie zarejestrowany
16-05-10, 14:37
Czy torbiela powinnam odczuwać czyli bule i inne dolegliwości

Nie zarejestrowany
17-05-10, 15:08
Dziewczyny moze ktoras mi pomoze ?Niedawno poronilam . Teraz moge starac sie juz o dziecko .Gin. wykryl u mnie torbiele endymetrionalne -male, na obu jajnikach. Przepisal mi tylko luteine. Powiedzial zeby nie pchac sie tak zaraz na operacje i laparoskopie bo toi zawsze jest jakis zabieg i uszczerbek na zdrowiu ,a potem robia sie zrosty . A Jak bym zaszla w ciaze i urodzila to on usunie je podczas cesarki. CO MAM ROBIC? Prosze o szybka odpowiedz.

Nie zarejestrowany
17-05-10, 15:46
Dodam ze moje torbiele nie rosna-jak na razie. Myslalam ze lekarz zaproponuje mi zeby zrobic z nimi pozadek a dopiero potem ciaza. Boje sie ze on bagatelizuje sprawe . Czy ktoras miala podobna sytuacje ?

Nie zarejestrowany
17-05-10, 19:41
Witam!Ja miałam tydzień temu robioną operacje,miałam torbiel wielkości pomarańczy.Wszystko poszło gładko dodam jestem w 17tygodniu ciąży.pozdr

Nie zarejestrowany
17-05-10, 19:53
Czy mialas laparoskopie i jaki duzy byl twoj torbiel ?

Nie zarejestrowany
18-05-10, 17:49
Pierwszą torbiel wykryto u mnie w wieku 15 lat, 2 lata póżniej operacja. Usunieto mi ją pozostawiając jajnik. Do tej pory (przez 10 lat!!!) ciągle coś na tych jajnikach sie pojawiało i znikało aż do tego roku. kolejna duza torbiel na tym samym jajniku co poprzednio i mniejsza na drugim. jesli leki nie pomogą to czeka mnie zabieg lub kolejna operacja. Nie rozumiem tego jeśli ktoś pisze że to nic takiego. Taka niby zwykła torbiel to zawsze zagrożenie życia, ryzyko komplikacji po operacji lub najgorszy scenariusz -bezpłodność...

Nie zarejestrowany
18-05-10, 23:34
Witajcie;mam pytanie ;czy tomografia komputerowa wykrywa nowotwor zlosliwy jajnika?

Nie zarejestrowany
19-05-10, 11:52
mam torbiel na jajniki i wczoraj po usg stwierdzono ze w tej torbieli zbiera sie jakis plyn, co to oznacza......

Nie zarejestrowany
19-05-10, 12:44
Witam Dziewczyny...Mam pytanie. Czy Was tez mocno boli dol brzucha z lewej strony i to najbardziej przy jajeczkowaniu??? Pytalam lekarza rodzinnego co to moze byc, powiedzial ze to jest cos na pewno z jajnikiem i kazal mi isc jak najszybciej do ginekologa....tez mialyscie na poczatku takie obiawy?? Miesiaczki mam regularne...
Pozdrawiam i zycze wszystkim kobietka duzo zdrowka.

Nie zarejestrowany
20-05-10, 18:05
Witam mam pytanie ;)))) Mam 15 lat i
Od paru dni strasznie mnie boli w podbrzusiu ;( i nie moge sie schylac ani dociskac w tamtym mijescu bo strasznie boli czy to moze byc cysta ? I jakie są objawy ?

Nie zarejestrowany
25-05-10, 06:39
witajcie, mam stwierdzoną torbiel na jednym jajniku dużych rozmiarów, z tego najprawdopodobniej powodu zaczęły mi się zmieniać przedziały okresy a nawet dostaję je co dwa tygodnie. czy to powód do zmartwień i czy w tym przypadku mogę starać się o dziecko czy powinnam poczekać aż się wyleczę, inne koleżanki piszą że samo zajście w ciążę może spowodować wchłonięcie torbiela, czy to prawda? pomóżcie a może jakiś fachowiec się wypowie. na razie biorę leki hormonalne bo gin wstrzymuje się od zabiegu operacyjnego. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-05-10, 07:57
Moja droga mam ten sam problem . Bylam w ciazy .chodzilam do bardzo dobrego lekarza.ciaze stracilam -byla bardzo slaba, a torbiel w ciazy minimalnie sie zmniejszyl. Od lyzeczkowania minel dwa miesiace. Lekarz na badaniu kontrolnymstwierdzil ze mam 3 torbiele i najlepiej by bylo wymrozic nadzerke i zajsc w ciaze bo potem to juz moze byc roznie,a dopiero po porodzie lub podczas cesarki je usunac.zalamalam sie. Poszlam do innego bardzo dobrego lekarza szukac pomocy.lekarz zalecil mi jak najszybciej zajsc w ciaze bo mam juz 4 torbiele .dodam ze moje torbiele sa endymetrionalne. Po porodzie usuna mi nadzerke i torbiele -zabewne z calymi jajnikami.wiec jesli bede zwlekac to moge pomazyc sobie o dziecku. Nie dawali mi zadnychhormonow na te torbiele -bo nie moge ich brac zawsze mam plamienie podczas brania. Zycze ci powodzenia.

Nie zarejestrowany
25-05-10, 13:17
Ja jakiś czas temu poszłam do ginekologa , stwierdził po badaniu USG ze mam na prawym jajniku dużego torbiela ok 8 cm, na następnej wizycie torbiel się troszke powiększyła więc dostałam skierowanie do szpitala. Dziś wyszłam ze szpitala, byłam tam 6 dni. Zrobili mi szczegółowe badania i wyniki mam na szczęście bardzo dobre. Dostawałam Leki hormlnalne oraz antybiotyk. Torbiel ma teraz nadal ok 9 cm. Nadal mam brać leki, jeżeli po nich sie nie zmniejszy będę ją miała usuwaną operacyjnie.:( j

Nie zarejestrowany
28-05-10, 12:07
Po trzech latach operacji torbieli na jajnikach,z ktorych jeden mi pekl i mialam krwotok odnowil mi sie jeden.To nic specjalnego ale ja juz od pieciu tygodni krwiawie i to bardzo mocno ...Mam 47 lat i sie zastanawiam czy to moze jakies przekwitanie?
Moze ktos moglby wyjasnic czemu tak krwawie?

Nie zarejestrowany
29-05-10, 01:44
byłam wczoraj u lekarza i podczas usg wewn. wykryto u mnie torbiela o wym 3,4*2,88 przepisano mi luteine czy ona pomorze prosze o pomoc bardzo sie boje

Nie zarejestrowany
29-05-10, 16:49
Witajcie !!!
Mam 14lat i na prawym jajniku torbiel która ma 5cm. Byłam w szpitalu zaczęli mnie leczyć ale szybko przestali bo po 4 dniach wypisali mnie do domu, kazali mi przyjść po miesiączce. Gdy mnie wypisali to nawet nie dostałam leków przeciw bólowych. Odkąd jestem w domu to cały czas leże bo nie mogę chodzić ponieważ tak mnie boli. Nie wiem co mam robić ? Czy iść wcześniej do lekarza czy nie ? Poradźcie mi coś, Proszę !

Nie zarejestrowany
29-05-10, 23:18
witam.ja byłam wczoraj u gin. ponieważ miałam podejrzenie ciąży na poprzedniej wizycie nie było jej jeszcze widać(prawie 3tyg. temu)ale dwa testy pozytywne i brak miesiączki teraz już prawie miesiąc.na wczorajszej wizycie przez usg dopochwowe potwierdził ciąże 5-6tydz. ale również torbiel na jajniku, powiedział mi że nie ma się czym przejmować bo to może być torbiel który wychodzi przy ciąży i razem z nią znika.mam nadzieje że faktycznie tak jest bo na poprzednim usg te trzy tyg temu tego nie znalazł a najważniejsze czy ciąża nie będzie zagrożona poronienia podobno nie grożą. ale może któraś miła podobną sytuację i będę wiedzieć coś więcej od was.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
30-05-10, 17:03
witam miałam 4 lata temu usuwaną torbiel z jajnika i pęcherzyki wszystko laparaskopią wszystko poszło bardzo dobrze. Tą torbiel miałam 6 lat temu lekarz obserwował zaszłam w ciąż nie miałam w ciąży żadnych problemów urodziłam zdrowego syna po 3 miesiącach po porodzie torbiel znacznie się powiększyła i usuneli co miała niby zaniknąć podczas porodu a tak nie było.Teraz staramy się od 4 miesięcy o dziecko ale narazi nic z tego boję się że już nie zajdę w ciążę.Czy ktoś mi powie czy po usunięciu torbieli zajdę w ciążę.

Nie zarejestrowany
31-05-10, 00:53
Idz kochana jak najszybciej do lekarza ja znam te bole ,jak musisz sie podjac operacji to nie zwlekaj...:)
Ja mam wizyte w srode czeka mnie operaja i po kilkanascie tabletek
jem dziennie przeciw bolowych...:)
Powodzenia Madziu...Ewik

Nie zarejestrowany
01-06-10, 07:44
Moja droga ,mysle ze nie mozesz zajsc w ciaze przez te torbiele. Poczytaj sobie ponizej moja historie i wypowiedzi. Tez staram sie znow o dziecko-lekarz powiedzial ze moze byc ciezko, bo przez te torbiele mam niedrozne jajowody. Jak nie zajde do 3 miesiecy (mam ograniczony czas)to powiedzial ze udrozni mi jajowody zaszczykami. Trzeba wziac 4 a najtansze kosztuja 450-wiec moze idz do lekarza terazbo potrem moze byc za pozno . Mysle sobie ze moze masz zrosty po usunieciu tamtej torbieli i nie mozesz zajsc . Napisz jak ci poszlo hej.

Nie zarejestrowany
01-06-10, 10:56
Witam, mam pytanie .. jestem po usunięciu jajnika prawego z powodu torbiela, zabieg miałam wykonany w piątek, w poniedziałek lekarz pozwolił mi iść do domu, zaniepokoiło mnie to, że wystąpiły plamienia, fakt jestem przed okresem ale nie wiem czy to naturalna reakcja organizmu. Proszę o odpowiedzieć czy którejś z was się to przydarzyło.

Nie zarejestrowany
01-06-10, 12:33
Witam. Jakieś 3 tygodnie temu pisałam tu, na forum, odnośnie mojej torbieli na lewym jajniku. Miała 4 cm x prawie 6 cm. Brałam Duphaston 2 x 1 tabl. I o dziwo po tak szybki czasie torbiel się wchłonęła :) Na usg nie ma jej ani śladu, a dzidziuś rozwija się prawidłowo. Dziewczyny nie podddawajcie się, głowa do góry. Ja też niedawno byłam przerażona świadomością, iż mogę mieć operację, że różnie to może być z moim maluszkiem. Bo jak wiecie zagrożenie zawsze jakieś istnieje. A tu wczoraj taka miła niespodzianka :) Życzę wszystkim powodzenia. 3majcie się dzielnie. Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
01-06-10, 18:47
Co prawda Paulinko nie mialam usunietego jajnika tylko dwa torbiele
ale ja dostalam hormony na trzy miesiace,zeby nie wystepowaly miesiaczki... Nie wiem jak powinno byc u ciebie ale powinnas sie udac na rozmowe do ginekologa... Powodzenia Paulinko..:)

Nie zarejestrowany
01-06-10, 19:22
Hej Wam.miesiąc temu dowiedziałam się ze mam torbiel koło lewego jajnika,przestraszyłam się bo nigdy takiego czegoś nie miałam.poszłam do lekarza i powiedział mi że ma 3,5cm długości krwawiłam przez cały tydzień wiec poszłam jeszcze raz i okazało się ze ta torbiel ma już 5, 5cm.Pani doktor powiedziała mi ze jak zacznie mnie bolec bardzo mocno to mam się zgłosić do szpitala.Wczoraj właśnie poczułam ten straszny ból i pojechałam do szpitala,lekarz nawet mnie nie zbadał tylko od razu przyjął mnie na odział.Zrobił mi usg i stwierdził że ta torbiel pękła.Czułam się fatalnie zbierało mnie na wymioty i czułam straszne kłucie w podbrzuszu.Ale teraz jest wszystko w porządku.Wyszłam dzisiaj ze szpitala oczywiście przez parę dni mam się oszczędzać.Planuje mieć dziecko w przyszłości i mam pytanie...Czy po takiej,, chorobie ''można mieć dzieci? Jak się zapytałam lekarza to tylko uśmiechnął się i nic nie powiedział...

Nie zarejestrowany
01-06-10, 20:56
jasne ze tak .

Nie zarejestrowany
01-06-10, 23:22
Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj zadzwoniłam do mojego ginekologa, stwierdził, że to normalne w tym przypadku i nie muszę się martwić. Ale po tym co mi napisałaś zgłoszę się do niego osobiście na wizytę i zapytam czy i u mnie nie dałoby rady zażywać tabletki .. Pozdrawiam Ewik :)

Nie zarejestrowany
02-06-10, 20:18
Cześc mam 20 lat i staramy sie z narzeczonym o dziecko...ale nie wychodzilo nam. Wtedy poszlam do ginekologa ten zas skierowal mnie na USG do pochwowe i tam wykryto u mnie torbiela ktory ma 42 cm. Czy to bardzo zagraza tym ze juz nie bede miala dzieci??

Nie zarejestrowany
03-06-10, 14:24
Ja miałam torbiela w wieku 20lat miał 54mm i kilka mniejszych przeszłam operacje teraz w wieku 22lat miałam drugą operacje torbiel odrósł brałam tony prochów i wraz odrosło mam już tylko połówkę jajnika czy będę mogła mieć dzieci? czy mam sie za rok szykować na kolejną operacje?

Nie zarejestrowany
03-06-10, 22:57
kto niema miesiączki i czuć kucie torbiela odpisz teras Aneta

Nie zarejestrowany
04-06-10, 17:42
trafiłam do szpitala,poniewaz mialam okropne bole brzucha, w ogole ruszyc sie nie moglam i do tego mialam problemy z oddawaniem moczu. Okazalo sie ze mam infekcje drog moczowych i torbiel. przez trzy dni dostawalam antybiotyki przez kroplowke i doustnie plus tabletki rozkurczowe i przeciwbolowe. Teraz jestem w domu, biore Dalacin C, Cipronex, Fluconazol, No-Spe forte i Luteine dopochwowo,ale ból nadal jest tak okropny,ze nie moge wytrzymac i lzy mi same leca, w poniedzialek mam kontrole. Badalo mnie dwoch ginekologow w szpitalu i jeden chcial operacje,a drugi powiedzial ze lepiej dla mnie by bylo jakbym tej operacji na razie nie robila tylko brala leki i chodzila czesto na kontrole. Nie wiem co mam myslec...

Nie zarejestrowany
05-06-10, 12:37
Nie mialam miesiaczki 3´miesiace i od kwietnia krwawie... jeden kinekolog dal mi hormony 2 tabl.rano i 2 tabl.wieczorem i dalej krwawienie...Bylam w srode u specjalisty hirurga, ktory bedzie robil mi opercje bo mam torbiela przepisalam mi inne po jednej dziennie i od wczoraj strasznie krwawie.Mysle,ze moj opis powinien dac Ci do myslenia
ja czekam do wtorku na operacje mam nadzieje,ze dotrwam...:)
pozdrawiam ...

Nie zarejestrowany
05-06-10, 12:49
Agus znam te bole ... a jeszcze do tego dochodzi pecherz wiem co przezywasz ... wydaje mi sie ,ze jeden z tych lekarzy mial racje odnosnie operacji...ale wiesz ,ze ty musisz podjac decyzje...ja ide po raz drugi bo mi sie odnowil ale nie ma sie czego bac Agus...powodzenia

Nie zarejestrowany
07-06-10, 13:31
Zawsze mialam nieregularne miesiaczki dlatego nie martwilo mnie brak okresu od1.5m-ca ale ból po prawej stronie w dole brzucha i do tego strasznie wielki brzuch,bol przy oddawaniu moczu i wysilku fizycznym skolonily mnie do badan.Wykryto 6cm torbiela:( bralam luteine ,czekam na okres by isc do Gin. i leczyc sie hormonalnie...

Nie zarejestrowany
08-06-10, 18:05
Niestety nie leczyłam się ginekologicznie, głównie ze strachu. Teraz wiem, że to był błąd. Od zawsze miałam nieregularny okres. Cykle miałam od 26 - 43 dni. W pewnym momencie zauważyłam, że mam strasznie duży brzuch, myślałam, że jestem w ciąży (choć wydawało mi się to niemożliwe ponieważ zabezpieczałam się), lekko przytyłam, miałam niesamowity apetyt i zachcianki. Często latałam do toalety, miałam zaparcia i czułam ciągnięcie w lewym boku i kłucie. Czułam się zmęczona. Jedyne co mnie niepokoiło to ból ale dużo czytałam na portalach o ciąży, że to normalne w pierwszych miesiącach. Nawet się ucieszyłam. Miesiączka prawie zanikła. Wszystko wskazywało na ciążę. Któregoś dnia ścisnął mnie okropny ból jakby kolka wątrobowa. Poszłam do internistki, która dała mi skierowanie na badania krwi, moczu i usg. I wszystko było już jasne. Okazało się że na lewym jajniku mam olbrzymią torbiel. Na drugi dzień byłam zmuszona iść do gin. Dostałam skierowanie do szpitala. Lekarka powiedziała, że nie ma co czekać. Przez weekend leżałam w szpitalu czekając na profesora, który miał orzec co ze mną zrobić. W poniedziałek porobiono mi dokładne badania ( usg tv - dopochwowe) i okazało się że torbiel ma ok 10 cm, a dodatkowo na drugim jajniku mam 2 mniejsze torbiele. Trafiłam na stół operacyjny. Wycięto mi prawie cały lewy jajnik ( okazało się że był skręcony) i część prawego. Lekarze zafundowali mi półroczną kurację antykoncepcją o poradzili żebym szybko zachodziła w ciążę. Wszystko fajnie pięknie tyle że niestety nie mam z kim i widoki na kogoś są nikłe :( Mam endometriozę, część jajnika i nikłe perspektywy na dziecko:( Jednak wciąż mam nadzieję, że wszystko się ułoży.

Nie zarejestrowany
08-06-10, 22:22
jezeli ktoś ma tak ową chorobę morze zajść w ciąże?

Nie zarejestrowany
08-06-10, 22:55
Witajcie. Kika słów otuchy dla młodych dziewczyn z torbielami. Kochane nie przejmujcie się aż tak strasznie tym wszystkim. Torbiel to nie koniec świata!!! Ja miałam takową jak miałam20 lat. Nic mnie nie bolało a wykryłam ją zupełnie przypadkowo podczas usg jamy brzusznej. Byłam tak przerażona że nie mogłam w nocy spać, bałam się dotknąć swojego brzucha. Dostałąm od ginekologa tabletki anty na 3 mce i torbiel zginęła bez śladu:)Podstawa to pozytywne myślenie, będzie dobrze, pamiętajcie o tym:)

Nie zarejestrowany
09-06-10, 10:51
byłam u lekarza pierwszy raz od niespełna dwóch lat trochę to zaniedbałam a teraz mam dużą cystę 5cm i narazie tylko dostałam lek na wywołanie miesiączki co dalej niewiem.strasznie mnie to boli nawet czuję jak mi się rusza ta cysta tak jakby wędrowała a ja mam tylko czekać na miesiączkę boję się że to pęknie i wtedy stanie się coś złego wydaje mi się że najlepiej byłoby to usunąć odrazu ale jak słyszę że mają 10cm torbiele to zastanawiam się ile te kobiety nie były u lekarza albo czy kiedykolwiek były i wtedy ta moja cysta nie wydaje się tak wielka:(

Nie zarejestrowany
09-06-10, 16:29
Kochane dzis bylam u Gin. i co sie okazalo ani sladu po torbieli! Wciaz jestem w szoku i zastanawiam sie jakim cudem kiedy nawet nie zdazylam wziasc hormonów...??? wszystko wskazuje na to ze sie wchłonął wiec nie zwlekajcie z wizytami u lekarzy bo jak widac wszystko jest możliwe:)

Nie zarejestrowany
09-06-10, 22:27
Czasami taka torbiel bardzo szybko się rozrasta. W marcu miałam zdiagnozowaną Torbiel 4 cm. w kwietniu powiększyła się o kolejny centymetr. W maju szpital - miałam mieć laparoskopie a tutaj niespodzianka. Guz miał już wielkość 7 cm. Lekarze bali się, że to rak i postanowili przeprowadzić operację gdyż laparoskopia nie była możliwa. W czasie operacji miałam robione markery i wyszło, że to nie rak. Mam też już wyniki badać PH i wyszło, że to zwykła torbiel. No i dlaczego tak szybko się powiększała??? Nikt tego nie wie. Pozbyłam się jednak jajnika gdyż pozostawienie go mogło się skończyć dla mnie tragicznie a podobno i tak już nie pracował. Lepiej nie czekać jak boli w czasie okresu któraś strona brzucha. Torbiele są bezbolesne i ciężko je zdiagnozować dlatego trzeba chodzić do lekarzy. Nie zaniedbujcie tego.

Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-06-10, 15:37
Raka jajnika nie wykrywa TK.. W przypadku podejrzenia raka jajnika dobrze jest zrobić badanie markerów CA 125 we krwi. Za normę niektórzy przyjmują do 21 jednostek, lub inni do 35. Ja zawsze pilnuję by nie przekraczały 21. A o ostatecznym stweirdzeniu raka jajnika dowiadujemy się z badania histopatologicznego pobranego wycinka.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-06-10, 16:26
ja jestem po operacji torbieli,która mi pękła i miałam zapalenie otrzewnej,ale urodziłam dziecko i jak na razie jest dobrze

Nie zarejestrowany
11-06-10, 18:13
Witam:) Napisz ile czasu od operacji zaszłaś w ciąże? Też jestem po operacji (miałam ją pół roku temu) teraz niby jest ok, wyniki również......planuję ciąże ale coś nie wychodzi:))) Boję się, że zrobiły mi się zrosty bo cały czas czuję dziwne bóle - ale w pachwinie i tylko jak podnoszę nogę. Czy Ty po operacji, po około pół roku miałaś coś takiego?Lekarka mówi, że może to być uszkodzony w trakcie operacji nerw ... Pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
11-06-10, 19:43
pół roku temu miałam operacje lekarze stwierdzili że jajnik mi pękł po jakimś czasie okazalo się że mam torbiel lekami był usunięty ale cały czas czuje bóle w tym miejscy czasem nawet iśc nie moge teraz jak byłam u lekarza to nie chciał mi usg zrobić

Nie zarejestrowany
12-06-10, 09:57
Witajcie. Tydzień temu przeszłam operację usunięcia torbieli z jajnika. Wykrył ją mój lekarz na kontrolnym usg. Poszłam na wizytę, bo zawsze miałam bardzo nieregularne miesiączki co 28-50 dni,a że planuje dziecko to chciałam to uregulowac. No i niespodzianka na usg torbiel 7 cm, która po paru miesiącach leczenia farmakologicznego ani drgnęła. Po drodze dostałam skierowanie na markery i do szpitala. Torbiel miała zostac usunieta laparoskopowo, ale podczas badania przy przyjeciu do szpitala lekarz zasugerował aby zrobic to tradycyjnie. Oczywiście się zgodziłam, bo nie czuje się kompetentna żeby z lekarzem dyskutowac. Jedynie ostrzegł mnie, ze dłużej będę po operacji dochodziła do siebie. No i jestem tydzień po operacji. Czuje sie świetnie, pobyt w szpitalu wspominam miło, jajnik nie został usuniety. Dostałam teraz leki. Blizna jest niska i zszyta tak idealnie, że nie powinno byc po niej sladu. tak więc dziewczyny nie zwlekajcie, jesli coś jets nie tak, jeśli konieczna jets operacja to wierzcie mi, ze nie taki diabeł straszny....

Nie zarejestrowany
12-06-10, 18:15
witam, ja mialam trzy razy usowane torbiele, co rok operacje, mam nadzieje ze juz nie urosna, ale martwi mnie ze nie moge zajsc w ciaze, poradzcie cos, czekam

Nie zarejestrowany
14-06-10, 15:34
witajcie.Ja miałam straszny bol brzucha pojechałam na izbe przyjec tam mi chirurg powiedział ze mam ostre zapalenie drog moczowych ale co ciekawe jak oddawalam mocz to nic mnie nie bolalo. Kazal mi sie klasc na chirurgie ja sie nie zgodzilam.Na drugi dzien pojechalam do lekarza rodzinnego ten powiedzial mi ze mam kamienia na nerkach ale dal skierowanie na USG jamy brzusznej.Poszlam na USG i tam mi dopiero powiedzial ze mam torbiel czekoladowa.Strasznie balam sie.Poszlam do gin i on pow mi ze nie ma na co czekac tylko klasc sie do szpitala.To byl dla mnie szok.Polozylam sie we wtorek a w srode mialam juz laparoskopie.Dziewczyny naprawde uwierzcie mi po zabiegu nic mnie nie bolalo.Teraz czekam na wyniki i na kontrol.Takze nie ma na co czekac trzeba isc do gin.POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
15-06-10, 16:56
Witam, jestem już 2 tygodnie po operacji usunięcia torbieli skórzastej i woli koloidowej prawego jajnika. Na początku w planach miałam mieć laparoskopię ale podczas jej wykonywania lekarz postanowił rozciąć mnie i usunąć ją przez rozcięcie. Po operacji czułam się źle.. bardzo mnie bolało ( w sumie jest to normalne) jak na razie blizna jest widoczna ale mam nadzieję, że się ładnie zagoi. Mój ginekolog zostawił mi 1/5 jajnika powiedział, że zajście w ciążę jest możliwe i mam się o to nie martwić. Dziewczyny głowa do góry ..będzie dobrze. Pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
15-06-10, 22:38
witam ja tez jestem przed operacja na torbiela troszke sie boje ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. operacje moglam miec juz jakies 8 miesiecy temu ale wiecie jak wyglada u nas sluzba zdrowia zarowno prywatna jak i ta na kase

Nie zarejestrowany
16-06-10, 00:32
hej dziewczyny mam skierowanie do szpitala wlasnie na usuniecie z lewego jajnika torbiela no strach jest silniejsz odemnie zwlekam z tym ale od dwoch dni zaczelam goraczkowac i nie moge tej goraczki zbic wy tez tak miałyscie?

Nie zarejestrowany
16-06-10, 01:44
Zgłoś się jak tylko będziesz mogła.. nie czekaj nie wiadomo ile, jeśli masz skierowanie to idź - im szybciej tym lepiej. A co do gorączki w moim przypadku się nie pojawiła ani przed operacją ani po. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
16-06-10, 17:21
hej, ja mialam rok temu torbiela na prawym jajniku i w wakacje lezalam w szpitalu i niestety mialam operacje,,, miesiac temu bylam u lekarza i powiedzial mi ze mam znowu to samo na prawym jajniku( wielkosci 4cm,,,) przepisal mi tabletki antykoncepcyjne diane 35, za miesiac znowu mam isc do tego lekarza,,uwierzcie mi ze panicznie sie boje...

Nie zarejestrowany
17-06-10, 19:00
Hej :)
Ja mam 17 lat i miałam rok temu torbiel jajnika 4x5 cm..
Nic o tym nie wiedziałam dowiedziałam sie w ostatniej chwili kiedy pękł i miałam krwotok wewnętrzny.. Ledwo mnie uratowali.
Dlatego chodzcie do lekarza na częste kontrole :)
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-06-10, 00:54
dziewczyny nie bojcie sie operacji ja tez mam torbiel do usuniecia musicie wierzyc ze wszystko bedzie dobrze i nie martwcie sie na zapas wiara czyni cuda

Nie zarejestrowany
18-06-10, 13:28
beatko masz torbiel 4cm nie wiem jaki dlatego sa male szanse na leczenie hormonami siegnij opini innego gin nie trzymaj sie tylko jednego miesiac to bardzo dlugo

Nie zarejestrowany
18-06-10, 16:05
u mnie 3 dni temu wykryto torbiela:( ma ok 6 cm i pekl. lekarz mowil ze krew ktora sie przedostaje nie zagraza moim narzadom:/ jestem w niemczecj i nie jestem pewna co do tych lekarzy. Tutaj pisze ze pekniety torbiel jest niebezpieczyny a mi powiedzieli ze mam brac antybiotyki przez tydzien a jak nie pomoga to operacja:(

Nie zarejestrowany
19-06-10, 13:09
nie martw sie wszystko bedzie dobrze obserwoj tylko czy nie masz goraczki i czy nie plamisz i czy nie masz bolu w podbrzuszu jesli tak zglos to lekarzowi oszczedzaj sie pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-06-10, 22:20
U mnie wczoraj wykryto torbiel... nie mam od dłuższego czasu miesiączki... pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, ktore bralam wczesniej- to powinni pomoc... ale zawsze istnieje jakas obawa... a poza tym dopoki nie pojawi sie miesiaczka, nie moge zaczc brac tabletek- dlatego czekam na okres z niecierpliwosciaL(

Nie zarejestrowany
19-06-10, 23:08
wykryto u mnie 2 m-ce temu 2 torbiele: 3cm i 5cm. Hormony- duphaston- nie zadziałały... Lekarz spisał mnie na straty: według niego nie będę mogła mieć dzieci. Jeśli to prawda, to nie widze sensu by rano wstawać z łóżka;(
generalnie dolina...

Nie zarejestrowany
20-06-10, 12:00
lekarz to nie wyrocznia nasze cialo to wielka niewiadoma glowa do gory na twoim miejscu poszlabym do innego gin specjalisty

Nie zarejestrowany
21-06-10, 15:43
moi ma 40 cm jestem w gropie ryzyka -nowotwor piersi --zdania sa podzielone co dalej niewjem-mam //pytania-bez odpowiedzi/----------------

Nie zarejestrowany
21-06-10, 23:47
spokojnie ja miałam torbiel wielkości 4cm ,a teraz mam śliczną córkę

Nie zarejestrowany
22-06-10, 01:16
mam strasznie nieregularne misiączki, ostatnio powinnam dostać 2 maja i nadal nie dostałam,miałam tylko 2 dniowe plamienie lekkie-barwa brązowa,czasami boli mnie prawa strona podbrzusza,dzisiaj miałam wzdęcia i brzuch jakiś taki większy od jakiegoś czasu mam...czy to może być torbiel/??

Nie zarejestrowany
22-06-10, 14:29
ja jestem juz po drugiej operacji.... usuneli mi torbiel i część jajnika na samym początku nie miałam żadnych objawów dopiero później - nie regularne miesiączki bół w podbrzuszu, wysoki stan zapalny. teraz mam wizyte w lipcu jestem ciekawa co mi powie...

Nie zarejestrowany
23-06-10, 10:46
nie zastanawiaj sie tylko idz do gin to co ci dolega mozna by gdybac

Nie zarejestrowany
23-06-10, 14:12
Hey. Mam 13 lat i miesiączkuję. Nie mam pojęcia co się dzieję, ale może mi pomożecie. Więc, przez ostatnie dni strasznie boli mnie podbrzusze, boli mnie też głowa, mam nieregularne miesiączki, lekko powiększony brzuch na dole, krwawienie miedzy okresem i czesto oddaje mocz. Czy moge mieć torbiel.?

Nie zarejestrowany
23-06-10, 18:36
hej.
może tak od 3 tygodni boli po prawej stronie w okolicy jajnika, a stało się to tak może pare dni po miesiaczce. najbardzie boli mnie gdy korzystam z WC, a do ginekologa raczej nie sie nie wybieram. dodam jeszcze ze mam 17 lat.

Nie zarejestrowany
23-06-10, 18:37
co to może być?

Nie zarejestrowany
23-06-10, 23:04
gina zmieniam- ale już zajmę się tym w prywatnym gabinecie. Torbiele nie znikną, ale może nie usłyszę, że nie nadaję się już do rodzenia dzieci... Dziewczyny powiem szczerze, choc to strasznie zabrzmi: cieszę się, że jest nas z tym problemem tak dużo

Nie zarejestrowany
23-06-10, 23:14
Dziewczyno Ty się nie zastanawiaj tylko ekspersem do ginekologa! Nawet jak trafisz na tak fatalnego gina jak ja, to krzywdy Ci nie zrobi i zawsze później możesz go zmienić. I naciskaj na USG dopochwowe choćby nie wiem jak nie chciał Ci go zrobić albo nie miał sprzętu- zawsze może dać Ci na nie skierowanie. To naprawdę nic nie boli, zresztą jak cała wizyta, i mimo że masz dopiero 13lat i być może się wstydzisz i boisz, to zaciśnij zęby i idź, bo za parę lat będziesz żałować, że nie poszłaś... Życzę aby to nie były torbiele!

Nie zarejestrowany
27-06-10, 18:18
Miałam usg brzucha bo mnie bardzo bolało podczas miesiączki, poprzedniej miesiączki w ogóle nie miałam, ale objawy mam jak przy zapaleniu dróg moczowych (bol przy oddawaniu moczu, uczucie chęci oddania moczu itd.) ale lekarz powiedział,że to nie potrzebuje operacji, chociarz torbiel jest duża, 5 na7 cm, ale nie wiem czy to nie jest zapalenie dróg moczowych, bo lecze to już ok 1 miesiąc i nic :(

Nie zarejestrowany
28-06-10, 19:09
Dziewczyny coruje na endometrioze. Mam po dwa torbiele na obu jajnikach . ZIMA PORONILAM . .Teraz staramy sie znowu i nic z tego. Lekarz zalecil mi tylko luteine i dalej probowac,a jesli nic nie uda sie to proponuje zastrzyki z diperchaliny. Mowi zeby nie pchac sie zaraz na laparoskopie. Nawet nie wiem jaki mam stopien endomatriozy . Pogubilam sie strasznie i prosze o pomoc.

Nie zarejestrowany
29-06-10, 13:50
jestem juz po operacji torbiela. Jak narazie wszystko jest oki:) w czwartek ide na kontrole. Operacja przebiegla bez problemu.

Ale dziewczyny odwiedzajcie czesciej lekarzy ginekologi!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
29-06-10, 14:01
hey diewczyny ja jestem juz po drugiej operacji torbieli pierwszy miałam dwa lata temu na prawym jajniku drugi rok temu na lewym wszystko dzialo sie szybko mialam laparoskopie w obu przypadkach i zrobioną resekcje obu jajnikow z tego względu ze były one naprrawde duze jeden jak (mandarynka a drugi jak greifrut ) tak mowł gin. Teraz od roku staram sie z męzem o dziecko ale nic i tak zastanawiam sie czy kiedys będe matką :(

Nie zarejestrowany
29-06-10, 16:33
ktos napisal- odwiedzajcie czesciej lekarzy ginekologow...to w sumie jest troche smieszne stwierdzenie- bo trzeba odwiedzac czesto ale DOBRYCH ginekologow, ja czesto odwiedzialam ale nie tego co trzeba i malo co nie skonczylam na cmentarzu
ale to tez z winy braku kasy niestety w POLSCE trzeba sobie samemu placic za leczenia i czasem za operacje
gdybym zawierzyla ginekologowi z "rejonu" maz by mnie dawno odwiedzal na cmentarzy

Nie zarejestrowany
29-06-10, 16:33
Czesc mam 17 lat 2 miesiace temu bylam u lekarza bolalo mnie cale podbrzusze spuchl mi brzuch byl twardy lekarz zrobil mi USG i stwierdzil ze na prawym jajniku mam torbiel i powiedzial ze bardzo dobrze ze przyszlam bo sie jeszcze nie zdazyl rozwinac dobrze przyszlam w momencie w jakim powinnam przyjc. mialam zrobione badania krwi i wyszlo wszystko ok nie mam raka ani nic.zaproponowal mi leczenie poprzez tabletki ktore zazywam po okresie i jezeli nie przejdzie mi tzn nie ziknie on bede miala usuwane operacyjnie... wide ze tu bardzo duzo dziewczyn czyta na internecie o tej chorobie .. a tez tu pisza glupoty nie raz ja pogadalam z lekarzem on najlepiej wie co sie moze stac poprzez ta chorobe jezeli sie nie leczy badz za pozno sie pojdzie do lekarza wtedy mozna miec raka jajnika :) nie bojcie sie kobitki mam to samo i wcale nie mysle o tym tez zapominam ze mam ta chorobe :):)pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-06-10, 20:37
brałam tabletki antykopcyjne przestałam je brać. mineło 3miesiące nie miałam miesiączki za nie pokoiłam się i byłam u ginekologa powiedział ze mam małego torbiela zapisał leki na wywołanie miesiączki i mam mała ranke ale jeszcze nie do usunięcia. mogę starac się o dziecko jak mam torbiela i nad żerke?

Nie zarejestrowany
30-06-10, 15:32
ja jakos nie potrafie zapomniec o tym torbielu. Najwidiczniej nie masz groznego torbiela skoro zapominasz o tym. Tyle bolu i stresu ile ja mialam nie da sie tak szybko zapomniec. jezeli chodzi o lekarzy to niestety musze sie z Toba zgodzic. Mieszkam w Niemczech o moge zapewnic ze lekarze tu sa naprawde ok!! Na poczatku sie obawialam ale po nie jednej wizycie moglam im spokojnie zaufac.

Nie zarejestrowany
30-06-10, 15:35
Dziewczyny jesli macie jakie kolwiek watpliwosci lub pytania, pytajcie swoich ginekologow! Oni wiedza najpiej i ich obowiazkiem jest odpowiedzenie na wszystkie Wasze pytania. Ja sie wypytalam doslownie o wszystko co jest zwiazane z torbielem. Pani doktor miala mnie po parunastu minutach juz chyba dosc:) ale powiedziala ze slusznie, ze wypytuje sie o wszystko

Nie zarejestrowany
02-07-10, 22:55
jestem pewna ze bedziesz matka i to cudowna rada nie pozwol by to stalo sie twoja opsesja a w swoim czasie bedziesz szczesliwa mama zobzczysz

Nie zarejestrowany
05-07-10, 15:06
Zdadzam sie z Domi.
jesli bedziesz wierzyc,w to ze bedziesz szczesliwa matka to tak sie stanie:)

Pozdrawiam i powodzenia zycze

Nie zarejestrowany
05-07-10, 19:57
kochane jutro ide do szpitala pod noz jestem pelna wiary ze bedzie dobrze trzymajcie za mnie kciuki a wierzace prosze o modlitwe mam nadzieje ze sie do was odezwe pozdrawiam was wszystkie

Nie zarejestrowany
05-07-10, 22:58
witam, w wieku 17 lat mialam usuwana torbiel operacyjnie z dwoch jajnikow, jeden zostal wyciety calkowicie bo torbiel owinela sie wokol calego jajnika.. z drugiego zostala ona tylko wyluskana(na cale szczescie). po operacji nie przepisano mi zadnych lekow, uwazali ze tak mlode cialo i choroba nie powinna wrocic wszytsko powinno sie sprawnie i szybko agoic, po miesiacu czasu od operacji poszlam na kontrolne badania do ginekologa, okazalo sie ze torbiel na moim jedynym jajniku powrocila... z poczatku mialam silne leki, teraz zeszlam na slabsze takie jak "jazz", lecz torbiel sie bardzo powoli wchlania.. ale miejmy nadzieje, ze bedzie dobrze i nie zostane poddana kolejnej operacji, a w szczegolnosci usuniecia drugiego jajnika... wiec kobitki:) dbajcie o siebie:) i na prawde badajcie sie przynajmniej raz na 2 miesiace! i zaszczepiajcie sie przeciwko raku szyjki macicy! dawki nie sa zbyt tanie, ale warto!!!!

Nie zarejestrowany
06-07-10, 10:47
witam mam 36 lat rok temu mialam takze cyste i musialam byc operowana pod calkowitom narkozom . po operacji jak zawsze poszlam do ginekologa i dostalam tabletki na uregulowanie miesionczki, i tak sie stalo bylo dobrze przes 4 miesionce ,i znowu cos mi zaczelo sie dziac z miesionczkom ras byla ras nie zrobilam test majonc nadzieje na cionze ale niestety nic z tego a czekam juz 15 lat. niezadowolona poszlam do ginekologa i niestety stwierdzil ze mam znowu cyste na prawym jajniku ,dostalam tabletki i teras musze znowust do ginekologa jesli nie zginelo to ponowna operacja ale ciongle mam cichom nadzieje ze jeszcze zostaniemy rodzicami

Nie zarejestrowany
06-07-10, 13:41
Domi: Trzymam kciuki za Ciebie:) bedzie wszystko dobrze:) odezwij sie jak dojdziesz do siebie:)

Nie zarejestrowany
06-07-10, 13:44
Nati: To przykre co napisalas:( ale wlasnie grunt to wiara !! Moja znajoma miala usunieta czesc macicy , lekarz zapewnil ja ze na 100% NIE bedzie miala dzieci,a co sie okazalo ze zaszla w ciaze, Fakt byla zagrozona ale donosila szczesliwie:) Wierze, Ze Ty rowniez doczekasz sie malejj pociechy

Nie zarejestrowany
06-07-10, 20:37
Witam. W kwietniu mialam operację- pęknięta torbiel czekoladowa. operacja się udala, ale po 2 tygodniach dostałam zakażenie, ropnie i guzy zapalne.
Ten stan zapalny leczono 3 antybiotykami przez 10 dni i kazano mi się zgłosić na kolejną operację(usunięcie jajników). Byłam się konsultować u 2 lekarzy; jeden każe się operować już, a drugi radzi zaczekać i leczyć się hormonami. Nie wiem teraz, co mam robić.

Nie zarejestrowany
07-07-10, 00:06
Słuchajcie, ja już nie mam słów na gina... Ponad rok przed wykryciem torbieli skarżyłam się chłopakowi na bóle podczas stosunku- ciągnący od pochwy gdzieś w bok do biodra, zwłaszcza po... (mimo wielkiej miłości i mega podniecenia) no i regularnie chodząc do gina poszłam znowu i to powiedziałam. Gina pomacała tylko i nic nie wyczuła. No to dalsze "pobolewania" olałam... Dalsze konsekwencje, czyli to że u mnie w maju po jakichś 10 m-cach od tamtegowykryto dwie torbiele 5 i 3 cm, poznacie z moich wcześniejszych postów. Mnie osobiście ręce opadły, bo kolejne bóle olewałam, skoro gina nic nie stwierdziła!!!
Mimo że mój następny gin (przeprowadziłam się do innego miasta) olazał się kompletnym znieczuleńcem ("jakie dzieci??? pani...??!! w życiu!!!") to dziękuję Bogu, że do niego trafiłam, bo wykrył u mnie te dwa stwory. Dodam, że badanie wykonałam "dla jaj" w ramach profilaktyki raka szyjki macicy i zaproszenia. Pojutrze mam wizytę prywatną u jakiegoś ponoć dobrego lekarza z kliniki. Jestem przerażona, tym bardziej, że z dzieckiem musze poczekać jeszcze 3-4 lata. Na operację nie pójdę przed ciążą za żadne skarby!!!
Dziewczyny! Ginekolog i jeszcze raz ginekolog! Jak będzie zły to zmienicie, ale badajcie się, zwłaszcza te młodziutkie które się boją!
Jeśli ktoś chce pogadać to moje gg 20434977
Trzymajcie się- pokonamy te obce stwory w naszych brzuchach;)

Nie zarejestrowany
07-07-10, 14:17
Drogie panie , współczuję wszystkim, które borykają się z podobnymi problemami.
Może znacie dobrą kurację ziołową na zapalenie przydatków?
I koniecznie badać się u lekarzy prywatnie, ponieważ są dokładniejsi.Przynajmniej zrobią usg.

Nie zarejestrowany
12-07-10, 12:54
Witam, 10 dni temu wyladowalam w szpitalu, z powodu silnego bolu podbrzusza, promieniujacego, az gdzies do nerki, do tego silne promieniowanie az do pachwiny nogi(uda), dreszcze ale bez goraczki. Jak sie po dokladnych badaniach okazalo powstal stan zapalny w jajknikach i macicy, ktory lecze do dzis 3-ma silnymi antybiotykami.Na domiar zlego torbiel(cysta) ktory 3 lata temu mial rozmiary 5cm dzis osiagnal rozmiar 12cm ! Lekarka wyslala mnie nawet na tomograf komputerowy, bo obawiali sie ze w USG przez to ze jestem osoba dosc otyla, mogl ten obraz byc niedokladny. Niestety tomograf na moje nieszczescie potrwierdzil wielkosc tego cholernego torbiela. Wypuszczono mnie kilka dni temu do domu, ale telefonicznie bede informowana o terminie operacji. Lekarka powiedziala, ze bede cieta w poziomie tj( od pepka w dol) poniewaz torbiel jest zbyt duzy i bedzie usowany z jajnikiem.
Boje sie szczegolnie dlatego ze obecnie jestem w UK, wiem na co stac naszych lekarzy polskich, ale co do anglii tej pewnosci nie mam.
No i sama nie wiem, czy lepiej nie usunac wszystkiego, bo widze, ze torbiele i tak predzej czy pozniej wracaja. Mam 31 lat ,dwojke dzieci i chociaz pewnosci do tego czy wiecej ich juz nie chce ,nie mam to jednak chyba boje sie za jakis czas znow miec to ewentualnie operacyjnie usuwane.

Nie zarejestrowany
12-07-10, 16:06
Dziewczynko, jesteś jeszcze bardzo młoda, więc najlepiej nie operować wszystkiego, ze względu na to, że wejdziesz w przedwczesne klimakterium i będziesz musiała brać hormony, które mają wiele skutków ubocznych.(ja mam 40 lat i lekarz mi odradza)
Wiem, że torbiele powracają, ale czasami można je skutecznie leczyć tabletkami antykoncepcyjnymi i to przez wiele lat, zwłaszcza, że nie chcesz mieć więcej dzieci. Natomiast teraz najważniejsze jest wyleczyć dokładnie stan zapalny, a dopiero potem operować, żeby nie było komplikacji.
Ja byłam w podobnej sytuacji, też brałam 3 najsilniejsze antybiotyki i to przez dłuższy czas, potem dokładne badania i jeszcze raz leki przeciwzapalne. Zawsze warto się skonsultować jeszcze u innego lekarza. (u mnie 2 m-ce leczenia i się zmniejsza)
Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Nie zarejestrowany
12-07-10, 16:59
Dziekuje za odpowiedz :) moze masz racje, tego o czym napisalas nie bralam pod uwage. Zobaczymy co bedzie gdy skoncze brac antybiotyki, a noz widelec cos to pomoze.

Nie zarejestrowany
15-07-10, 11:43
dziekuje za wsparcie usuniety torbiel zostaly szwy i jade rostresowac sie wszystkie ktore maja to przed soba zycze duzo optymizmu i wiary pozdrawiam szcszegolnie ciebie jestes bardzo wartosciowa osobka szczesciarz kto ma cie za przyjaciela

Nie zarejestrowany
15-07-10, 13:45
Przeczytałam większość komentarzy i przyznam, że zaczęłam się bać... Od dłuższego czasu odczuwam ból w dole brzucha z prawej strony...zawsze myślałam, że może to jajnik bo może go przeziębiłam, bo może się źle ubieram...ale podczas stosunku również zaczęłam odczuwać ból..co więcej mam wrażenie, że coś wyczuwam gdy członek jest w pochwie...(przepraszam, że tak bezpośrednio się wyrażam, ale nie wiem co robić...) tak jakby to był guz czy coś w tym stylu... Wcześniej ten ból pojawiał się rzadko a teraz praktycznie co parę dni a na dodatek zaczęłam odczuwać ból w plecach w okolicach nerek...Boję się, że może to być torbiel...czy ktoś ma może podobne objawy do moich? Byłam u ginekologa jakieś 3m-ce temu i powiedział, że wszystko jest w porządku...ale, moim zdaniem nie jest...nie wiem już co mam myśleć....

Nie zarejestrowany
15-07-10, 14:33
ze mna to bylo tak ze nie mialam 4 msce okresu a ze jestem za granica i jezyka dopiero sie ucze to nigdie nie szlam przez ten czas wkoncu znalazlam lekarza dostalam tabletki anty bralam miesiac i przestalam czekalam na naturalny okres ale nie doczekalam sie wkoncu wyladowalam w szpitalu katasrofa zrozumialam tylko ze mam cysty...albo operacja albo tabletki no wiec biore tabletki juz 4 miesiace .Dzis bylam u lekarza tym razem niemieckiego ale termin mam dopiero na wrzesien niewiemm czy to nie za dlugo...chcialabym tylko wiedziec czy te stwory zniknely czy moze sa wiekszee .brzuszek mnie boli ahh przez dwa miesiace jeszcze bede zyc z ta niepewnosciia...pozdrawiam was kobitki

Nie zarejestrowany
17-07-10, 09:03
bylas u lekarza 3 miesiace temu to kawal czasu moje objawy byly takie same i to samo powiedzial mi ginekolog poszlam do innego upewnic sie stalo sie torbiel przerazenie jestem juz po zabiegu i jest ok nie zwlekaj i wez sie wgarsc to nie koniec swiata pokonasz strach jest nas bardzo duzo ktore to przeszly i zyjemy powodzenia

Nie zarejestrowany
21-07-10, 00:21
Witam , dzis bylam u ginekologa poniewaz okres spoznia mi sie 3 tygodnie , wykrył u mnie torbiela ktory ma ponad 7 cm. Zdecydowal ze do konca tygodnia bede brala antybiotyk i tabletki na wywolanie miesiaczki. Jutro ide na badanie ktore wykryje ze mam komórki nowotworowe. Mam jedno proste pytanie jak jest po operacji ?

Nie zarejestrowany
22-07-10, 11:04
Na razie zaczekaj z tym strachem, bo może po leczeniu okaże się, że nie trzeba będzie operować. Skąd wiesz, że masz komórki nowotworowe, masz już wynik hist pat?
Ja miałam 7cm torbiel, która sama się wchłonęła, potem było 5 lat spokoju i teraz się odnowiło,ale dostałam leki i mam nadzieję, że znów na jakiś czas się uspokoi(mam 40 lat)

Nie zarejestrowany
22-07-10, 16:39
Witam pisałam ponad miesiac temu ze jestem przed operacja a teraz piszac to jestem tydzien po operacji.Nie usuneli mi jajnika tylko narosl ktora urosła czuje sie dobrze. Dziewczyny nie bojcie sie. Polecam szpital Onkologiczny w bielsku białej