PDA

Zobacz pełną wersję : Torbiele jajników – groźne czy nie?

Strony : 1 2 3 [4]

Nie zarejestrowany
23-07-10, 11:40
Dużo odpowiedzi na swoje pytanie znajdziesz pod hasłem: GDY TRZEBA USUNĄĆ MACICĘ.

Nie zarejestrowany
23-07-10, 13:52
Najgorzej wkurza mnie fakt, że każdy lekarz mówi coś innego...nie dość, że ciężko się dostać to po takiej wizycie nie wiadomo co myśleć... Teraz wybieram się do ginekologa i okropnie się boję tego co usłyszę...chociaż jestem już przygotowana na to, że mam torbiela...teraz bóle tak się nasiliły, że praktycznie odczuwam je bez przerwy:( przeraża mnie aby ten zabieg bo boję się, że to może mieć wpływ na to, że nie będę mogła mieć dzieci...

Nie zarejestrowany
23-07-10, 19:59
ja zacznę od początku, w czerwcu dostałam normalnie w terminie miesiączkę tydzień po tym jak mi się skończyła, miałam 3 dniowe plamienie, bardzo niewielkie, lecz zaniepokojona byłam barwą-lekko różową, postanowiłam iść z tym do lekarza, gdy oczekiwałam już na wizytę, w międzyczasie zaczeło mnie pobolewać podbrzusze(jak do okresu chociaż byłam dopiero co po i zaczeły się bóle jajników) 2 tygodnie temu byłam na pierwszej wizycie u dr w związku z tymi objawami, lekarz zrobiła mi usg i okazało się że mam 2 torbiele na jajnikach (3cm; 3,5) pocieszyła mnie że to nie są guzy tylko pęcherze które zamiast pęknąć to urosły i że są w takim stadium że leki powinny im pomóc się wchłonąć, i że to wynik za małej ilości jakiegoś hormonu w organizmie,oczywiście przerażona i tak myślałam o najgorszym ale następnego dnia zaczełam przyjmować przepisany lek ORGAMETRIL, zanim go zaczełam przyjmować naczytałam sie w internecie opini innych kobiet na temat stosowania tych tabletek i ich skutków ubocznych,że dziewczyny po nich źle się czują,mają depresje itd,itp.. po tym jak się tego wszystkiego naczytałam to aż bałam się przyjmować te leki, ale trzeba było działać coś z tymi torbielami no i przełamałam swój lęk, na szczęście po 13 dniowej kuracji nie miałam żadnych skutków ubocznych, czułam się bardzo dobrze, a nawet lepiej niż zwykle, z natury jestem osobą nerwową a po tych tab. tak jak by polepszyło mi się samopoczucie, już po tyg, stosowania ból podbrzusza i jajników malał, po 2 tyg.od pierwszej wizyty pojawiłam się na kolejnej wizycie, dr zrobiła mi kolejne usg i okazało się że jeden torbirl wchłonął się całkowicie a drugi jest wielkości małego ziarenka :) ależ się ucieszyłam , teraz czekam na miesiączką bo jeszcze jej nie miałam w tym m-cu a powinnam dostać jakieś 2 tyg temu, lekarz kazała mi zaprzestać już przyjmowania tab. orgamet. i czekać na okres który powinien się niebawem pojawić po odstwieniu leku, gdy pojawi się miesiączka mam przyjmować exacyl, mam nadzieję że wszystko wróci do normy, w sumie moja gehenna z torbielami trwała 2 tyg. mam nadzieję że i u Was wszystko szybko i sprawnie zakończy się szczęśliwie, myślę że dużo też zależy od lekarza,i nie sugerujcie się bardzo opiniami innych kob.na temat przyjmowanych leków, bo każdy organizm jest inny i inaczej może zareagować, trzeba po prostu spróbować i jak coś będzie nie tak lekarz powinien coś z tym zrobić, trzyma kciuki za Was dziewczyny, wiem jaka to stresująca sytuacja, ale dacie rade !!! :)

Nie zarejestrowany
24-07-10, 07:04
Ja też miałam kiedyś torbiele, które się wchłonęły i przez kilka lat miałam spokój. Popełniłam tylko jeden błąd: chodziłam do kontroli do przychodni, a tam gin badał mnie i mówił, że wszystko w porządku, ale nigdy nie zrobił mi usg,3 mce temu okazało się, że jednak miałam dużą cyste, która niestety pękła i trzeba było operować, na dodatek dostałam takiego zakażnia, że o mało nie umarłam.Po wyleczeniu zakażenia jeden lekarz kazał mi natychmiast wszystko usunąć, ale się bałam powikłań i poszłam prywatnie do innego, który nie radzi mi się operować tylko leczy orgametrilem,(czuję się po nim bardzo dobrze).Nie wiem, co będzie dalej, ale wiem jedno: trzeba chodzić systematycznie do kontroli i to do takiego lekarza, któremu chce się porządnie zbadać pacjentkę i koniecznie robić usg ginekologiczne. pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
24-07-10, 15:11
Wyniki przyszły i nie mam komórek nowotworowych, dzis jest 5 dzies gdy biore antybiotyk i zaczelo mi naciekac na wkladke brazowy sluz z odrobinkami krwi czy to znaczy ze moj torbiel(7cm) sam sie rozwala czy jak? tabletki mam brac do jutra do wieczora a w poniedzialek rano mam wizyte u ginekologa.

Nie zarejestrowany
24-07-10, 22:51
Mam pytanie...czy gdy ma się torbiela można uprawiać sex? Ponieważ boję się, że może to wpłynąć negatywnie na to wszystko... Dodam, że ostatnio zaczęłam odczuwać ból po stosunku oraz w trakcie...

Nie zarejestrowany
25-07-10, 08:47
Syliwa ja tez odczuwalam bol podczas stosunku i to okropny, jestem w trakcie leczenia i jak na razie wspolzycie odstawilam na bok.

Nie zarejestrowany
25-07-10, 12:50
Właśnie tak mi się wydaję, że też będę musiała to zrobić bo nie dość, że ból jest okropny to jeszcze może przez to sobie coś uszkodzę...A kiedy lekarze decydują się na operację? Bo boję się, że i mnie to czeka..tylko zastanawiam się od czego to zależy...?

Nie zarejestrowany
25-07-10, 13:29
Mam pytanie...gdzie w Warszawie znajdę dobrego i niedrogiego ginekologa? Proszę o pomoc ponieważ zależy mi na czasie

Nie zarejestrowany
26-07-10, 07:07
Moj ginekolog tlumaczyl mi tak ze usuwa sie torbiele ktore maja powyzej 5 cm, ale gdy jest wiekszy i tak mozna sprobowac podac antybiotyk. moj torbiel ma 7 cm i wczoraj skonczylam brac tabletki dzis mam wizyte i sie okaze. ;)

Nie zarejestrowany
26-07-10, 14:23
moja lekarz prosiła żeby nie współżyć, że jest to nie wskazane i żeby dla mojego dobra na razie się z tym wstrzymać (tak powiedziała na pierwszej wizycie gdy zdiagnozowała u mnie 2 torbiele)
09.07 miałam 1 wizytę (usg-wynik -2 torbiele)
10.07-22.07.-przyjmowałam ogrametril 2x1 tab.
22.07-miałam 2 wizytę-1 torbiel wchłonięty całkowicie, drugi już prawie
26.07-dostałam mięsiączki
więc chyba wszystko wraca do normy :))
moja lekarz wyznacza mi wizyty co 2 tyg, nast mam za tydzień, jest położną i endokrynoginekologiem, w tak krótkim czasie bardzo mi pomogła, gdyby któraś z Was chciała namiary to mogę dać( woj,maz.ok 100km od Wa-wy)
trzymajcie się dzielnie!!!

Nie zarejestrowany
27-07-10, 13:18
Hej dziewczyny,mam 19 lat,torbiel jajnika lewego wykryto u mnie w listopadzie ubieglego roku,leczylam sie roznymi tabletkami np "danazol" radze poprosic o ich nie branie.. :| w szpitalu w poznaniu na ulicy Łakowej chcieli usunac mi cala macice, gdyz jajnik mial 7 cm.. Na cale szczescie dostalam miesiaczke i operacje odwolano.. rodzice znalezli mi szpital na ulicy PROMIENICTEJ jest to KLINIKA PROMIENISTA.lekarze zastosowali u mnie tabletki antykoncepcyjne YAZ,poktorych czulam sie b.dobrze..we wotrek pojechalam do szpitala wlasnie tam,w srode mialam operacje..NIE MIALAM LAPORASKOPI,ale BYLAM CIETA jak na CESARKE..MAM 2 SZWY TYLKO,srodek mam KLEJONY,lekarze milutcy,personel niesamowity nie mowiac nic o tym,ze w pokoju KLIMATYZACJA,lekarza lataja co godzine pytac sie jak sie CZLOWIEK CZUJE..POLECAM WIEC KLINIKE PROMIENISTA W POZNANIU NA ULICY PROMENISTEJ, za wizyte i zdjecie usg w sumie zaplacilam 160 zl,ale bylo warto..za pobyt nie placilam nic bo jestem na N.F.Z ;) A operacja wyniosla by 2.5 do 3 tys.. Ale ciecia NIE WIDAC,bo mam pod "majteczkami" wiec nie ma sie czego bac:):

POLECAM WIEC KLINIKE PROMIENISTA NA ULICY PROMIENISTEJ W POZNANIU.. :*

Nie zarejestrowany
29-07-10, 20:03
prosze o kontakt do lekarza, który wyleczył torbiele jajników. Mój sobie z tym problemem nie poradził. Przez Trzy miesiące przyjmowałam lekarstwo, dzisiaj byłam na kontroli-nic nie pomogło, karze się operować. Boję się operacji. Proszę te kobiety , które zostały wleczone farmakologicznie, o kontakt do ich lekarzy.
Basia M

Nie zarejestrowany
30-07-10, 13:35
ja w ciągu 2 lat przezyłam 3 operacje a mam dopiero 19 lat

Nie zarejestrowany
31-07-10, 21:41
U mnie cysty pojawily sie jakie 1.5 roku temu.. zaczelo sie tym ze nie mialam miesiaczki a pozniej dlugo miesiaczkowalam .. jak to uslyszalam przerazilam sie ... lekaz dal mi sperale hormonalna po ktorej nie mam owulacji i swietnie sie czuje i najlepiej ze moje cysty sie zmienjszyly i co niektore nikniely.. wiec nie wiem czy watro odrazu sie ciac.... oczywiscie jak dostalm ta spyrale pierwsze moje pytanie bylo czy nie bede sie szybciej starzec itp..powiem tak .. starzec sie nie stazeje wrecz kwitnie .. pierwsi sie poprawily.. i samopoczucie jest swietnie

Nie zarejestrowany
01-08-10, 22:44
jeżeli któraś z Was chciałaby namiary do mojego lekarza to jest mój nr gg 25374645 , w czwartek mam kolejną wizytę kontrolną więc mogę zapytać o coś w Waszym imieniu, jak do tej pory moja lekarz sprawdza się wzorowo może i którejś z Was pomoże :)

Nie zarejestrowany
02-08-10, 13:00
pROPONUJE klinike promienista w poznaniu. usg wynosy 180 zl CHYBA, ALBO 160 NIE PAMIETAJ, ALE JEZELI IDZIE SIE NA ODDZIAL TO W RAMACH NFZ ;) Polecam naprawde warto, bylam tam i jest swietnie. Operacji sie ie balam, nie myslalam, o tym, lekarze i pielegniarki robia wszystko zeby nie myslec o tym daja tabletki..pomagaja:) Mnie w sumie operowala sama ordynatorka wiec mialam luzik, nie wiem jak z innymi lekarzami, ale proponuje DOKTOR FISHER;)

Nie zarejestrowany
02-08-10, 23:50
DZIEWUSZKI!:)nie przejmujcie sie torbielami:) kiedys mialam torbiel na jajniku,wchlonela sie dzieki antykoncepcji, pozniej pojawila sie kolejna o ktorej istnieniu nie wiedzialam dopuki nie trafilam do szpitala Z PĘKNIETYM TORBIELEM, zrobili mi laparoskopie,torbiel wyluskano,przebanano,jest ok.biore Evre by torbiele sie nie robily ale co smieszniejsza jak juz na jajnikach nie mogą to zrobil się torbiel na nerce :) Ot podobno taka sklonnosc czy uroda :) podstawa to częste kontrole u ginekologa. pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
03-08-10, 21:00
Od kiedy to tabletki anty czy plastry chronia przed torbielami co ty za glupoty pisz esz. Radze ci zmien lekarza moze masz endometrioze.

Nie zarejestrowany
06-08-10, 10:35
Witam Was Drogie Panie:)
Mam pytanie związane z cystą na jajniku. Parę dni temu dowiedziałam się, że niestety również mam cystę, mam więc pytanie czy muszę unikać jakiegoś większego wysiłku, jazdy na rowerze czy też pływania? Czy spokojnie mogę prowadzić normalny tryb życia jak do tej pory? Niestety 1 raz zdarzyło się mi coś takiego, a jak się o tym dowiedziałam to w szoku byłam i zapomniałam lekarza zapytać o ten wysiłek :(
Mam jeszcze 1 pytanie czy ta cysta często się skręca i konieczny jest zabieg? Jak rozpoznam,że doszło do jej skręcenia czy też pęknięcia? Myślę, że będzie towarzyszył temu ból? Ale nie jestem pewna, więc jeśli ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na te dręczące mnie pytania byłabym bardzo wdzięczna.
POZDRAWIAM :)

Nie zarejestrowany
06-08-10, 21:05
witam ja bylam w szpitalu stwierdzono ze mam torbiele na jajnikach przy badaniu i czyszzeniu macicy i kiedy lekarz pobieral wycinek zrobilo mi sie zapalenie otrzewnej stan masakryczny teraz niewiem czy to wina lekarza czy nie chciano mi usunac wszystko i macice tez ale w ostatnim momecie lekarz zdecydowal o leczeniu antybiotykami przeszlam meki zadnej iformacji lekarze nie kompetentni nikt mi nic nie chcial mowic bylam na tomografi nikt mi nic nie chcial powiedziec na temat wyniku markery mialam podwyzsszone i to znacznie nie wiedzialam czy to jakies raczysko czy nie masakra traktowanie pacjeta wyciac i po krzyku dla nich to najlepsze prowadzi mnie teraz inny lekarz i wiem wszystko co chce jest dokladny i sympatyczny i chyba nic nie beda musieli mi wycinac bylam dzisiaj na usg jajniki sa czyste torbiela mam za macica jak bym nie byla taka uparta to teraz bylby ze mnie wrak a jednak nie koniecznie da sie leczyc tylko trzeba byc i lekarzem i czlowiekiem takiego lekarza sobie dziewczyny szukajcie zeby kazda traktowal indywidualnie a nie przedmiotowo psychika bedzie zdrowsza pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-08-10, 23:56
Tego się nie da czytać !!!!! Ani jednej kropki czy przecinka.

Nie zarejestrowany
09-08-10, 18:29
Cześć Dziewczyny!Mam 31 lat ,za sobą...usunięcie pęcherzyka żółciowego(7 lat temu),potem straciłam dziecko,miałam martwą ciąże,mnóstwo zabiegów na zatokach,punkcje,lasery,operacje,potem wypadek samochodowy...skrecenie kregosłupa...złamana ręka irtg,tomografy ,rezonanse .Nie zdawałam sobie sprawy z tego,że torbiel na jajniku może być az tak niebezpieczna...dopóki nie weszłam,na to forum.Dziś zdałam sobie z tego sprawe....dlaczego nie mogę zajść w ciąże....może to też przyczyna...może dowiem się w Srodę...ide do lekarza..Od 2 lat staram się o dziecko i nic...Mam córkę,którą urodziłam jeszcze przed zabiegiem laparoskopii...potem to już tylko żyłam ,bo żyłam.jednak chcę mieć jeszcze maluszka...choć wszystko wskazuje na to,że sie nie uda.napiszcie mi coś więcej o tych torbielach,bo powoli przestaję juz walczyć o siebie...

Nie zarejestrowany
10-08-10, 08:09
Kolezanko wiem co czujesz ,ja mialam takie zalamanie ,ze myslalam ze tylko psychiatra mi pomoze. Mam liczne torbiele na obu jajnikach, zima stracilam upragniana ciaze. Chodzilam od lekarza do lekarza i trafilam do lodzi. Mam endometrioze (POLECAM STRONE WWW ENDOMETRIOZA PL SOS.) Czeka mnie operacja ,a szanse na ciaze znikome , chyba ze in vitro- niestety mnie nie stac. Poszukaj moze jakiejs kliniki leczenia bezplodnosci, ja juz mam tez jedno dziecko a choroba pojawila sie teraz i zostanie ze mna do konca,

Nie zarejestrowany
10-08-10, 14:09
Dzisiaj byłam u ginekologa bo bolały mnie jajniki- powiedział że mam guza- torbiel na jajniku prawym wielkości jego pięści. Jutro ide na USG dopochwowe-( mam 15 lat)

Nie zarejestrowany
10-08-10, 18:03
Zanim podejmiesz jakos decyzje ,nie licz sie ze zdaniem jednego lekarza. Idz na konsultacje jeszcze do innego, Ja bylam u trzech- kazdy mowil co innego.Tez mam torbiele i endometrioze- czyli jesli mi je usuna, za jakis czas bede miec je znow. Znam dziewczyne ktora poszla do jakiegos partaczai usunal jej oba jajniki, ma 22 lat .A moze wystarczylo by isc do fachowca i skonczylo sie by to tylko laparoskopia.

Nie zarejestrowany
11-08-10, 09:47
kurcze jak czytam jakie problemy maja współczesne kobiety tozastanawiam skad to wszystko sie wzieło!!! Niestety ja tez należe do grona kobiet z torbirlem Mam bardzo zaburzony cykl miesiaczkowy kazdy okres to dla mnie niespodzianka bo brzuch boli mnie praktycznie ciagle i nie jestem w stanie wyczuc kiedy nastapi krwawienie:( lekarz po badaniu usg wykryl na prawym, jajniku 4 cm torbiel przepisal leki na wywolanie miesiaczki a pozniej tabletki antykoncepcyjne choc bardzo sie przed nimi wzbranialam to jednak wole to niz pozniej operacje tak jak tu pisza niektore kobietki! Musimy być twarde drogie Panie:) Choć czasami nie jest łatwo...

Nie zarejestrowany
11-08-10, 10:50
mam do Was jeszcze jedną małą uwagę, którą zwróciła mi moja dr, a mianowicie chodzi o to, że u kobiet które miały bądź mają torbiele na jajnikach mają również większe "szanse" na pojawienie się torbieli na piersiach dlatego powinno się systematycznie badać piersi i koniecznie robić usg( co pół roku jak dobrze pamiętam)
i jeszcze takie małe przypomnienie, bo może nie wszystkie z Was wiedzą że w ramach programu mogą sobie zrobić bezpłatnie cytologie(od 25 r.ż.)myślę że warto z tego skorzysta szczególnie gdy trzeba długo czekać na wizytę u swojego lekarza.

Nie zarejestrowany
11-08-10, 19:45
Bardzo cenna uwaga z tymi torbielami na piersiach.

Nie zarejestrowany
11-08-10, 22:28
Moja córka też miała w Twoim wieku wykrytą torbiel jajnika wielkości ok. 7 cm i to prawie przypadkiem. Podano jej leki hormonalne i miało by ok., ale ciągle coś się dzieje! Dbaj o siebie i tak jak radzą inne kobiety zasięgnij informacji u różnych lekarzy.

Nie zarejestrowany
12-08-10, 00:16
Czy mógłby ktoś napisać jakich hormonów nadmiar, bądz niedomiar wywołuje torbiele jajników?
Bo ja też to mam ;)

Nie zarejestrowany
12-08-10, 01:08
czy torbiele to są jakieś zamiany nowotworowe?

Nie zarejestrowany
12-08-10, 07:03
Moja ciocia miala torbiel jajnika, jedna. Badanie CA-125 w normie (czyli marker), a torbiel okazala sie zlosliwa i po usunieciu narzadow brala chemie. Wyszla z tego cudem - tak mowili jej lekarze. Torbiel nalezy do grona nowotworow, zazwyczaj niezlosliwych - jak na szczescie w mym przypadku - tylko ze moje sa endometrialne i tu juz zaczyna SIE MOJA HISTORIA NIEKONCZACEJ SIE WALKI Z TA CHOROBA . Polecam wam strone www endometrioza pl sos., to moze i was dotyczyc.

Nie zarejestrowany
12-08-10, 10:03
moja lekarz powiedziała że torbiele dzieli się na pęcherze i na guzy, tych pierwszych nie należy się bardzo obawiać(w porę wykryte i wyleczone nie są "groźne"są to zmiany łagodne )sprawa może się troszkę komplikować jeżeli torbiel okaże się guzem, gdyż może powodować zmiany rakowe i może dojść do nowotworu, ale jeżeli lekarz widzi takie ryzyko to kieruje pacjentkę na dodatkowe badania żeby taką możliwość ewentualnie wykluczyć ,ja na szczęście miałam niepęknięty pęcherzyk który wchłoną się po 2 tyg(po zastosowaniu hormonu-lek orgametril) ale nie martwcie się na zapas koleżanki siostra miała torbiel(guza) który również po 2 tyg jej się wchłoną, również przyjmowała leki hormonalne.

Nie zarejestrowany
18-08-10, 09:29
obecnie przebywam w uk. 3 lipca trafilam z silnym bolem brzuccha do szpitala okazalo sie ze mam zapalenie macicy, oraz torbiel na lewym jajniku 20cm, wielkosci pilki.(tomograf komp) wyznaczono date operacji na 3 wrzesnia.
i tu jest problem, od 3 dni okropnie zaczelo bolec, poszlam do szpitala, ale tam jak zwykle otrzymalam recepte na tramal i zostalam odeslana do domu. Czuje sie bezsilna, nie wiem co robic, boje sie ze nie dotrwam do operacji. nie ruszam sie z lozka, ciezko nawet wyjsc z niego zeby sie zalatwic. moge lezec tylko na lewym boku,bo inna pozycja sprawia straszny bol. Blagam niech ktos cos doradzi gdzie moge sie zglosic zeby przyspieszyc operacje? dluzej nie dam rad

Nie zarejestrowany
18-08-10, 20:54
Czy ty sie nie pomylilas-20 cm/? I oni zwlekja z operacja ?Szok ,moja najwieksza torbiel ma 3cm i lekarz mowi ze nie ma co czekac ,i na jesien mam w lodzi laparoskopie.

Nie zarejestrowany
18-08-10, 23:45
nie pomylilam :( torbiel ma 20cm, a ja musze jeszcze 2 tygodnie czekac.
dlatego czuje sie bezradna nie wiem co zrobic

Nie zarejestrowany
18-08-10, 23:48
nie pomylilam, torbiel ma dwadziescia centymetrow, kilka skanow to potwierdzilo.
dlatego czuje sie bezsilna, nie wiem czy wytwam, boje sie ze to peknie.
w chwili obecnej jestem wrecz niepelnosprawna, nie ruszam sie z lozka

Nie zarejestrowany
19-08-10, 15:20
Witam.
Dzisiaj rano zauważyłam, że w moim moczu jest krew a do tego mam silne bóle podczas jego oddawania. Pomyślałam na początku, że miesiączkuję, ale jednak nie. Udałam się do lekarza. Pobrałam mocz a radiolog zrobił mi USG jamy brzusznej. Okazało się że na lewym jajniku mam prawdopodobnie torbiel o szerokości 44 mm. Natomiast w moczu była sama krew. W USG nie wyszło mi, że mam zapalenie bądź jakieś zmiany w pęcherzu. Dostałam antybiotyk, a później mam zgłosić się do ginekologa. Powiedzcie mi, czy ten torbiel mógł pęknąć i spowodował, że mam krwiomocz?

Nie zarejestrowany
19-08-10, 22:36
mam pytanko jestem po operacji. czy ktoras z was byla juz na solarium? jak sie czujecie? pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-08-10, 10:53
troszkę dziwi mnie że Twój lekarz wysyła Cie na operacje, ja miałam dwa torbiele tej samej wielkości co Ty (trochę ponad 3 cm) i moja lekarz powiedziała że w takim stadium leki powinny pomóc i że nie powinnam się obawiać, przepisała mi tabletki hormonalne( po których czułam się b.dobrze, żadnych skutków ubocznych a zaznaczę że mój organizm ogólnie źle toleruje leki ) na pierwszej wizycie zrobiła usg, gdzie wykryła te dwie paskudy, po dwóch tygodniach przyjmowania leku poszłam na drugą wizytę kolejne usg i torbiele znikły. Może zanim zdecydujecie się z lekarzem na laparoskopie spróbujecie coś zdziałać lekami..

Nie zarejestrowany
21-08-10, 18:18
Moja droga , sa rozne torbiele , moje sa endymetrionalne,to te ktore same nie znikna.Mam endometrioze, proponue CI sobie poczytac na ten temat.

Nie zarejestrowany
21-08-10, 18:24
PS. bylam u trzech lekarzy ,kazdy mowi to samo . Teraz chodze do profesora ,to chyba bardziej sie zna niz TY. LLaparoskopia to moja jedyna szansa na ciaze.

Nie zarejestrowany
21-08-10, 20:30
Nie umiem Ci pomóc, ale pamiętaj, że gdyby pojawiła się gorączka lub wymioty, to natychmiast wezwij pogotowie. Ja tak miałam i okazało się, że pękła mi torbiel, a to już jest zagrożenie życia.Trzymaj się !

Nie zarejestrowany
22-08-10, 01:57
moją koleżanka miała taki torbiel jak Ty, z tym że u niej torbiel był gigantyczny i niestety pękł, ze strasznym bólem trafiła w nocy do szpitala, coś jej tam usuwali teraz są małe szanse na to że kiedykolwiek będzie miała dzieci a ma zaledwie 21 lat, lekarz powiedział że gdyby w porę to wykryto obyło by się bez operacji i tak traumatycznych przeżyć (skoro powiedział że bez operacji być może miał również na myśli laparoskopie)lekarz który zajmował się nią jest jednym z najlepszych w mieście, był czy nadal jest ordynatorem, poza tym prywatnie na wizytę czasem trzeba czekać do niego dłużej niz na kase chorych do innego lekarza, bo ma tyle pacjętek to też o czymś świadczy, ja nie jestem lekarzem, wiem tyle co powiedzą mi moi lekarze, mam dwóch zwykłego ginekologa i specjaliste endokrynoginekologa jeżeli coś pisze to na podstawie rozmów z nimi, nie chce się wymądrzać tylko ewentualnie pomóc na ile mogę, chciałam Ci zwrócić uwagę na możliwość leczenia hormonalnego, ale skoro w Twoim przypadku nie ma takiej opcji i skonsultowałaś to z innymi lekarzami to pozostaje życzyć Ci powodzenia.
ps.nie musisz być taka arogancka, nie wiem czy bys była dobrą mamą skoro denerwuje Cię to że ktoś chciał Ci tylko trochę pomóc a Ty tak dziękujesz..

Nie zarejestrowany
22-08-10, 07:47
TO chyba sie zdziwisz ale juz jestem mama, i niedawna tez bylam w ciazy,. Z ENDOMETRIOZA walcze od lat . Mysle ze twoj komentarz ,o mnie i byciu matka jest calkiem nie na miejscu. KOLEZANKO GRUBO PRZESADZILAS. JA jednak nie zycze ci tego co przeszlam , uwazam ze jestes laikiem w tych sprawach, bo z tego co czytalam , to te torbiele masz od niedawna. wiec sie tak nie wymadrzaj. NIe bede juz sie wypowiadac na tej stronie , choc moze inni potrzebuja tych informacji, tylko ze wzgledu na ciebie.. Nie znasz mnie , wiec nie pisz ,ze jestem arogancka. Jesli jestes kulturalna to nawet nie odpisuj, bo po co twoje komentatze ma czytac cala POLSKA.l

Nie zarejestrowany
22-08-10, 10:16
chciałam Ci tylko pomóc a Ty odpisujesz mi że się wymądrzam , dla mnie to było zachowanie aroganckie i nie na miejscu, poza tym nigdy nie twierdziłam że jestem specjalistą, tylko pisze to co mówi mi mój lekarz(na wizytach jestem co 2 tyg i uwierz mi że przez ten czas zdąrzyłam się sporo dowiedzieć), informacje które mogą się przydać innym kobietom, nie jestem tu po to by się kłócić, wiem że to ciężki okres dla kobiety a wsparcie innych jest bardzo potrzebne...bo nikt tego tak nie zrozumie jak te , które same przez to przeszły...to że masz dziecko nie oznacza wcale że jesteś dobrą mamą(nie wiem jak jest bo Cię nie znam,najlepiej wiedzą o tym Twoi bliscy , napisałam że sądząc po Twoim zachowaniu miała bym pewne obawy, ale to moje zdanie)ja wychodzę z dobrymi intencjami a Ty mnie atakujesz więc nie dziw się że tak Cię odebrałam, bo w żaden sposón Cię nie obraziłam...

Nie zarejestrowany
22-08-10, 10:34
Jest demokracja , kazdy ma prawo do wlasnego zdania . Ja czuje sie dotknieta tym co poprzednio napisalas , bo nie wiesz jak wyglada moja walka o dziecko . Czas dziala na moja niekorzysc, bo choroba sie rozprzestrzenia, mam juz zrosty na jajnikach i endometrioza zaatakowala mi zatoke Daglasa. Wiec pisz sobie co uwazasz ,jesli ja cie w jakos urazilam , to przepraszam.

Nie zarejestrowany
22-08-10, 10:53
przykro mi się zrobiło bo chciałam pomóc a Ty mnie "zaatakowałaś", ja również przepraszam jeśli Cię uraziłam, ale na prawdę nie miałam złych intencji, poprostu wiem jak cięzkie chwile przeżywacie i chciała bym żebyście miały inną szanse na wyleczenie niż operacja, no ale czasami nie ma innego wyjścia :(

Nie zarejestrowany
23-08-10, 21:40
dwa lata temu zrobili mnie operacje na torbiel , i znowu mam tien torbiel i naprawili mnie na operacje nie wiem co robit .

Nie zarejestrowany
25-08-10, 14:14
ja już przeszłam 3 operacje usunięcia torbieli. Operacja to konieczność i trzeba się z tym pogodzić!!

Nie zarejestrowany
29-08-10, 16:23
od paru dni odczuwam ból w podbrzuszu okres dostałam z 7-dniowym opóżnieniem a ponad to jest inny nich dotychczas tzn.zawiera wiele skrzepów i jest niewielki. czy moze byc to spowodowane torbielem?

Nie zarejestrowany
29-08-10, 16:55
Witam, trzy lata temu miałam torbiel na prawym i lewym jajniku. Po kuracji lekami znikneły. Oczywiście leki musiałam przyjmować i pół roku temu przestałam je brać.Niedawno zauważyłam że (dwa tygodnie po miesiączce)że dostałam znowu okres i do tego brzuch bolał mnie jak przy okresie więc poszłam do mojej lekarki ta po zbadaniu stwierdziła ze znowu mam torbiel . dostałam skierowanie na usg i wynikło że to nie torbiel ale guz 44mm i nie da się usunąć do lekami tylko operacyjnie. tak więc mam pytanie czy na taką operację się długo czeka? i jak długo się do siebie dochodzi? i czy torbiel a guz to nie jest to samo? ponieważ jak czytałam na forach to na operację czekaja nawet i miesiąc, przeraża mnie to bo ja cały czas mam te krwawienia już ponad tydzień...

Nie zarejestrowany
29-08-10, 16:58
być może jest to spowodowane opóźnionym okresem i stąd są te skrzepy ale tego nie jestem na 100% pewna ja miałam coś takiego bardzo często, a że chodziłam na badania kontrolne to nic lekarka nie zauważyła, lecz jeśli masz wątpliwości to przejdź się do lekarza nie warto bagatelizować objawów które cię niepokoją,
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
01-09-10, 04:59
Czesc dziewczyny moj problem pojawil sie juz 5 lat temu wykryto u mnie dwie cysty ale sobie to zlekcewarzylam na szczescie zdazylam urodzic dwoje dzieci i teraz od jakiegos czasu znowu pojawily sie bole podbrzusza i tak 3,4 dni po okresie mialam plamienia poszlam na usg i tak jak przypuszczalam cysta 6.5cm na prawym jajniku bylam z tym tylko u jednego lakarza i nastawilam sie na operacje ale teraz po przeczytaniu tych waszych opowiesci niewiem co robic isc jeszcze do jednego lakarza sprobowac tabletek dodam tylko jeszcze ze teraz odczuwam to bardziej..

Nie zarejestrowany
01-09-10, 05:00
Czesc dziewczyny moj problem pojawil sie juz 5 lat temu wykryto u mnie dwie cysty ale sobie to zlekcewarzylam na szczescie zdazylam urodzic dwoje dzieci i teraz od jakiegos czasu znowu pojawily sie bole podbrzusza i tak 3,4 dni po okresie mialam plamienia poszlam na usg i tak jak przypuszczalam cysta 6.5cm na prawym jajniku bylam z tym tylko u jednego lakarza i nastawilam sie na operacje ale teraz po przeczytaniu tych waszych opowiesci niewiem co robic isc jeszcze do jednego lakarza sprobowac tabletek dodam tylko jeszcze ze teraz odczuwam to bardziej..

Nie zarejestrowany
02-09-10, 08:08
Aniu zależy co ci odpowidział lekarz, jeśli jest to cysta, którą da sie usunąć lekami to chyba dobrze po dwóch cyklach powinna zniknąć, ale są tez takie które wymagają operacji bądż laparoskopi, ja byłam u dwóch lekarzy ale diagnoze postawili jedną operacja a okazało sie w szpitalu ze to będzie laparoskopia...inaczej tego nie da sie usunąć...

Nie zarejestrowany
05-09-10, 20:22
Cześć.Mam 16 lat i potrzebuję dobrego ginekologa w Warszawie.Naprawdę dobrego.Potrzebuję go ponieważ kilka miesięcy temu trafiłam do szpitala z potwornym bólem podbrzusza.Okazało się że to torbiel o śr.6cm.Wycięto mi i torbieli i prawy jajnik.Od tego momentu jestem strasznie załamana,nie mogę się pozbierać.Na dodatek od paru dni co jakiś czas pobolewa mnie w okolicy lewego jajnika.Po przeczytaniu waszych postów,boję się że pojawiły mi się nowe torbiele .Na dodatek miesiączka jest skąpa,a nigdy tak nie była.Rodzicą mówiłam,ale oni kompletnie nie wiedzą do jakiego ginekologa mnie zapisać.Potrzebuję waszej pomocy.Możecie polecić jakąś miła panią ginekolog,która mi wszystko wytłumaczy,a nie jak ostania będzie mnie traktować jak przedmiot i porozumiewać się tylko z mamą,krzycząc na mnie,że źle obliczam cykl,nie pytając nawet czy życzę sobie badała przy rodzicielce.Po takiej wizycie,a była to moja pierwsza wizyta u ginekologa,mam wrażenie,że byłam tylko lalką,na pokaz,a mama mną .Wiem jak powinna wyglądać pierwsza wizyta,dlatego jestem bardzo zawiedziona lekarzem u,którego byłam.Wyniosłam z niej jedynie niesmak i olbrzymią niechęć do tej kobiety.Dlatego bardzo was proszę o szybką odpowiedź.Polećcie mi miłą,dobrą,nie traktującą mnie jak przedmiot,doktor,która wyleczyła was z torbieli i przyjmie mnie bardzo szybko.

Nie zarejestrowany
08-09-10, 10:27
Aniu ja chodzę do ginekologa w szpitalu na Madalińskiego do dr Kardasz super miła i rewelacyjna pani doktor niewiem tylko czy przyjmują tam pacjentki w twoim wieku ale warto zadzwonić i sie zapytac niestety są tam dosyć długie terminy wizyt nr tel 22 450 22 10 naprawde polecam bo ta pani doktor wyprowadziła mnie z torbieli i juz od dwóch lat mam spokój nic sie nie dzieje pozdrawiam trzymaj sie i nie załamuj będzie dobrze

Nie zarejestrowany
09-09-10, 10:42
Aniu, glowa do gory, bardzo dobra ginekolog, ktora pomogla juz nie jednej kobiecie w bardzo ciezkich sytuacjach- Elzbieta Wozna, przyjmuje naprzeciwko BUWu lub w Szpitalu sw. Zofii, tel. 509 524 079, poczytaj o niej w necie

Nie zarejestrowany
10-09-10, 19:10
Dziewczyny czy moze ktoras z was moze mi cos blizej powiedziec o gin. z Lodzi Tomaszu Wierzbowskim, pracuje w Madurowiczu. Wybieram sie do niego z polecenia innej znajomej ,mam endometrioze i liczne torbiele , za kazda informacje dziekuje.

Nie zarejestrowany
14-09-10, 14:50
czy któraś z Was wie może, czy dziewicom wykonuje się usg dopochwowe

Nie zarejestrowany
21-09-10, 11:14
miala operacyjnie usunieta torbiel o duzych rozmiarach 22-20-18 cm. mam obawy co do tego czy torbiel moze byc rakowa czekam na wyniki ale to czekanie to wiecznosc moze ktos wie wiecej na ten temat?

Nie zarejestrowany
21-09-10, 20:12
Zrob sobie badanie krwi CA 125 TZW. MARKER. Norma jest chyba do 35,5ale nie jestem pewna Jesli powyzej to konieczna wizyta u lekarza .. secjalisty. Badanie histopadologiczne daje dopiero pewnosc . Moja mama miala marker zaledwie 4 ,a miala torbiel zlosliwa, ja mam marker 38i okazalo sie ze to endometrioza ,a nie nowotwor .

Nie zarejestrowany
21-09-10, 22:57
Ja też miałam torbiele i byłam w ciąży. Niestety musiałam mieć operację,bo jedna torbiel mi pękła. Byłam wtedy w 24 tyg. ciąży.Na szczęście trafiłam do szpitala na Karową, trafiłam na specjalistów i wszystko zakończyło się pomyślnie. Nie ukrywam, że trochę czasu spędziłam w szpitalu. Trzeba być zawsze dobrej myśli, bo to pozwala przetrwać najgorsze.

Nie zarejestrowany
23-09-10, 07:02
Ja tez mam torbiele -4 duze. Moja ciaza niestety byla za slaba , a one rosly i rosly .

Nie zarejestrowany
27-09-10, 19:26
od 2 tyg spoznia mi sie okres , nie jestem w ciazy robilam 3 testy i wszystkie wyszly negatywne , i jeszce boli mnie jajniki raz jeden a raz drugi

Nie zarejestrowany
30-09-10, 20:21
dowiedziałam sie ze mam guza lewego jajnika co robić czy poddac sieoperacji

Nie zarejestrowany
01-10-10, 20:07
Moim zdaniem nie obędzie się bez wizyty u lekarza, nic nie dzieje się bez przyczyny, skoro nie masz miesiączki to znak że coś się dzieje, oczywiście nie ma się co martwić na zapas( wiem że łatwiej powiedzieć trudniej zrobić )ale dopiero lekarz może stwierdzić czym ten stan jest spowodowany, może okazać się że coś nieprawidłowego dzieje się w Twoim organizmie więc nie lekceważ tego i nie zwlekaj z wizytą.

Nie zarejestrowany
08-10-10, 16:46
wczoraj byłam u lekarza, mam cystę na jajniku wielkości 3 na 5 cm, dostałam lek Regulon, potem kontrol i cytologia, co robic dalej?

Nie zarejestrowany
08-10-10, 16:57
zanim zrobiono mi usg dopochwowe, zapyatano czy miałam już stosunek , zaprzeczyłam, ale powiedziałam, że stosowałam tampony, więc usg dopochwowe wykonano.

Nie zarejestrowany
14-10-10, 18:52
Wykryto u mnie torbiel jajnika lewego o śr.6,5cm. zastosowano leczenie tabletkami Jasmine.W trakcie brania drugiego opakowania leku byłam na kontroli okazało się że torbiel zmniejszyła się z tą tylko różnicą że w tej chwili mam ją na jajniku prawym.Jeżeli miał ktoś taki przypadek proszę o wypowiedź.

Nie zarejestrowany
15-10-10, 12:45
też mam cyste ale 3 cm mam zażywać luteine przez 4 dni i to ma wywołac miesiączkę i cysta powinna złuszczyc sie i zejśc z miesiączką, mam jeszcze powiększone endometrium ale bez żadnych objawów...Boję sie i martwię bo chce zajśc w ciaże.

Nie zarejestrowany
15-10-10, 13:29
czesc dziewczyny moze ktoras mi pomoze mam taki problem juz od tygodnia spoznia mi sie miesiaczka w ciazy nie jestem a przez ten czas caly czas boli mnie prawy jajnik czy to moze miec zwiazek z tym ze mam na nim torbiela ok 3 cm ale przeciez wykryto mi go ponad rok temu a przez ten czas nigdy nie mialam takich dolegliwosci

Nie zarejestrowany
15-10-10, 14:46
Witaj u mnie rok temu również wykryto guza lawego jajnika i odrazu zaczęto robić mi szereg badań od usg dopochwowo po markery na nowotwór jajnika które robi się z krwi, ostateczna diagnoza operacja metodą laparoskopową podczas której okazało się że sa dwa guzy gdzie jeden byl niewidoczny przez usg i dodatkowo wykryto u mnie endometrioze.Guzy wycięto i po badaniu histopatologicznym okazalo się że są to torbiele jajnika i w tej chwili przyjmuje antykoncepcje nie aby zapobiegać ciąży tylko na endometrioze więc nie czekaj aż guz zacznie się powieszać albo co gorsze przeksztalci się w coś złośliwego. Glowa do góry będzie dobrze ja nie żałuje że poddałam się operacji bo dzięki tem w przyszlości będe mogła mieć dzieci i jestem zdrowa więc nie zwlekaj tylko usuń to Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
16-10-10, 01:03
,,Gdy winne są hormony"- a więc należy znaleźć przyczynę złej pracy hormonów, a nie przepisywać sztuczne tabletki hormonalne, które jeszcze bardziej mogą spowodować rozstrój organizmu. Najprościej dla lekarza przepisać tableteczkę...i ma z głowy problem. Tylko my, kobiety nie mamy ,, z głowy", bo potem pojawiają się ..następne problemy.Znam to z doświadczenia. Sztuczne hormony, oczywiście ordynowane przez lekarzy tak zwanych specjalistów, doprowadziły mój organizm do RUJNACJI! Trzeba przywrócić właściwą pracę wszystkich hormonów, a wyjść od pytania, na które należy szukać odpowiedzi: co spowodowało, że mój organizm przestał pracować jak należy? Skąd pojawiły się torbiele? (mogą występować zarówno w piersiach, jak i na jajnikach - również jednocześnie). Przecież one nie wzięły się tam z powodu braku sztucznego hormonu... Dopiero wiedza, którą zdobywam od kilku lat i stosowanie jej w praktyce pomogła mi w wydobywaniu się z problemów zdrowotnych. Od siedmiu lat nie przyjmuję ŻADNYCH leków, nawet tabletki od bólu głowy, nie mówiąc o jakichkolwiek hormonalnych. To jest tak: jak dostaniemy porządnego kopa i wpadamy w coraz większe dolegliwości zdrowotne z efektem leczenia konwencjonalnego zerowym i do tego z ogromnymi działaniami ubocznymi leków, wtedy zaczynamy się zastanawiać nad zdrowiem i życiem. Tak było ze mną. Jeszcze w porę przejrzałam na oczy i za własne zdrowie wzięłam sama odpowiedzialność. WARTO BYŁO!

Nie zarejestrowany
17-10-10, 16:00
jestem tego samego zdania trzeba wniknąć głębiej jaki jest powód tego że torbiele znów się pojawiają po leczeniu nawet hormonalnym tak jak u mnie wiem że to nie jest rozwiązanie faszerować się tabletkami interesuje mnie od czego pani zaczęła -proszę o podpowiedź

Nie zarejestrowany
18-10-10, 13:21
Wg mnie lekarze za często decydują się na profilaktyczne wycinanie zdrowych narządów i od razu chcą przepisywać HTZ. Przecież to jest zrobione z końskich hormonów. Nie kazda kobieta chce to stosować .

Nie zarejestrowany
18-10-10, 13:25
Ja mam torbiel na lewym janiku , wszystko inne zdrowe. Cytologia 1, ale chcą mi wyciąc wszystko w imię profilaktyki , żebym nie dostała raka za kilka nieokreślonych lat.

Nie zarejestrowany
18-10-10, 20:46
Ja jestem dziewicą i miałam usg dopochwowe:)
I to mi wykryło torbiel... 6cm a mam dopiero 16 lat

Nie zarejestrowany
20-10-10, 09:37
U mnie bylo tak samo, wszystko najlepiej usunac. Nie dalam sie zmienilam lekarza i czekam ,na laparoskopie obu jajnikow. Ja mam niestety wiecej torbieli i endometrioze.

Nie zarejestrowany
20-10-10, 14:15
Pare dni temu w TVN-był program o HTZ-fakt były to końskie hormony, tak panie mówiły, a teraz juz się tego nie stosuje i one były zadowolone,ale jak czytam i słucham, to o przekwitaniu piszą młode kobiety, a te panie w studiu dobrze po 50-ce ? Więc, chyba jeszcze czas dla niektórych na HTZ :D

Nie zarejestrowany
20-10-10, 15:19
:zwink:

Nie zarejestrowany
22-10-10, 12:06
do ewa - zaczęłam przede wszystkim od zmiany diety i wspomagania organizmu. Czytam też etykiety, dotyczące żywności przetworzonej... i przeważnie nie kupuję. Wszystkiego nie da się opisać na forum. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-10-10, 14:34
:?: Do Barbary . Czytając to co napisałaś uzmysłowiłam sobie , że żaden z lekarzy nie zainteresował się jak ta moja torbiel powstala i jaki mam poziom hormonów. Nie było żadnych badań torbieli i jajnika i prób leczenia, tylko od razu nacisk na wycinanie wszystkiego.

Nie zarejestrowany
23-10-10, 14:59
jak obijawia się pęknięcie torbiela czy taki torbiel po pęknięciu ,który zatrzumał okres pęknie co się wtedu dzieje? ząłużmy że pojawia się sytuacja że spuznia się okres w regularnym cyklu, objawy podobne jak w ciąży nagle uczucie jak coś pęka w macicy ostry ból,który po chwili mija potem plamienie i nagly nawał wielkie krwawienie ze skrzepami przy tym kucia w jajniku ,macicy,kończy się po 3 dniach co nornalny okres trwa około tygodnia to objaw torbiela czy poronienia ? test na ciąże negatywny sytuacja wydażyła się po tygodniu od spodziewanej miesiączki. Lekarz nic z tym nie zrobił każe obserwować czy ktoś coś może doradzić?

Nie zarejestrowany
23-10-10, 22:43
cyt.: ,,ale chcą mi wyciąc wszystko w imię profilaktyki , żebym nie dostała raka za kilka nieokreślonych lat. "
Jaka to profilaktyka?: wycięcie czegokolwiek? Profilaktyką jest wszystko to, co się zrobi dla swojego organizmu, aby nie wystąpiły problemy zdrowotne. Wycięcie wszystkiego jest, moim zdaniem, tylko zlikwidowaniem objawu i okaleczeniem. Cyt.:,,żebym nie dostała raka za kilka nieokreślonych lat. " Gdy to czytam- ręce opadają. Czy ten pan jest naprawdę lekarzem?

Nie zarejestrowany
24-10-10, 22:33
:?: do Barbary. Słusznie zauważyłaś , że wycinanie zdrowych narządów jest dziwną profilaktyką i do tego lekarza już nie wróciłam. Byłam u innego i powiedział mi , że z medycznego punktu widzenia należy usuną tylko torbiel , a być może niestety też jajnik. Nic więcej. Ja będę walczyć o swój organizm , ale lekarze bez skrupułów namaiają kobiety do radykalnych operacji. Ile kobiet jeszcze im ulegnie i potem będą mieć duże problemy zdrowotne. Lekarze nie nie chcą też informować o skutkach operacji.

Nie zarejestrowany
24-10-10, 23:57
Do Mychy -cyt.: ,, lekarze bez skrupułów namaiają kobiety do radykalnych operacji. " ,,Lekarze nie nie chcą też informować o skutkach operacji. "
To już podważa moje zaufanie do nich!
Operacja i wycinanie wszystkiego jest tylko likwidowaniem objawu, a nie przyczyny, o czym już pisałam i okaleczaniem kobiet. Dlaczego takie operacje robią przede wszystkim lekarze -mężczyźni?....
Wszystkiemu jest winna nasza niewiedza ale spróbuj zagłębić się w temat zdrowia, skąd się biorą choroby i jak sobie z nimi radzić. Będziesz również wiedziała jak im naprawdę można zapobiec. I mięśniakom i cystom i rakowi i grypie i cukrzycy itd...To nie blef, to prawda.

Nie zarejestrowany
25-10-10, 13:06
:?: :!: Do Barbary. Masz rację ,,że treba poznawać przyczyny choroby. Ja mam 46 lat i do tej pory byłam zdrowa , ale jak się dowidziałam o mojej torbieli to zaczęłam zgłębiać temat.Do tego stopnia , że jak lekarz powiedział mi ,że operacje nie pociągają za sobą żadnych skutków to zaczęłam mu je wyliczć . Wyśmiał mnie i powiedział , że pewnie wiem z internetu, a tam piszą bzdury .Wg tego lekarza o którym pisałam , jestem za stara na operację oszczędzającą(jego słowa: taka operacja nie ma u nie sensu , bo nie jestem w wieku prokreacyjnym i po co mi te narządy.)

Nie zarejestrowany
25-10-10, 14:37
:!: Do Barbary! masz rację !!! Na oddziałach ginekologicznych prawie wszyscy lekarze to mezczyżni, krórzy tak naprawdę maja gdzieś odczucia kobiet. Ciekawe dlaczego to oni stanowią większość lekarzy tej specjalności ? Ja osobiście wolę iść do lekarza kobiety, przynajmniej jak na razie szystkie traktowały mnie normalnie , nie ze zbytnią delikatnocią, która mi się żle kojarzy , lub za bardzo po chamsku.

Nie zarejestrowany
28-10-10, 18:43
Hej. Mam 17 lat, spoznia mi sie okres i mam jakies dziwne krwawienia - słabe i krotkie. Chce isc do ginekologa, ale boje sie powiedziec mamie nie wiem jak mam to zrobic. Wiem głupie, ale strasznie sie boje ; / ; / wesprzyjcie!

Nie zarejestrowany
28-10-10, 18:52
wciskam sobie, ze to przez stres, zmiane diety, pogode, wysiłek, zmeczenie. To mozliwe, nie wiem co robic, fiksuje!!

Nie zarejestrowany
29-10-10, 19:34
Nie martw się ja też tak fiksuje jak mi się spóźnia dzisiaj też powinnam dostać nie mam i już nerwy... A mamie nie bój się mówić o takich rzeczach ja tydzień temu byłam u ginekologa bałam się powiedzieć mamie, że idę a musiałam, bo miałam mdłości bolał mnie brzuch i wgl nie prawidłowa wydzielina, potrzebowałam jednak jej zgody ona zadzwoniła do lekarza i powiedziała, że się zgadza, ale żebym się nie denerwowała pozwoliła mi iść z chłopakiem, bo uprzedziłam, że z nią się krępuję, ona postąpiła dobrze jednak było jej przykro, że nie chciałam od razu z nią o tym porozmawiać:)
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-11-10, 22:15
Smutna nie bój się o wszystkim powiedzieć mamie bo im dłużej będziesz zwlekać tym gorzej dla Ciebie a wizyta u ginekologa to nic przyjemnego ale czasem trzeba iść. Ja dziś byłam i okazał o się że mam torbiel gdybym czekała dłużej mógł by mi pęknąć i dopiero bym miała problemy lepiej załatw to szybko...

Nie zarejestrowany
05-11-10, 22:16
a właśnie ja mam 16 lat.... więc lepiej szybko powiedz o wszystkim mamie i idź do ginekologa

Nie zarejestrowany
10-11-10, 18:26
Witam mam nastepujacy problem...Nie mialam okresu od 2 miesiey strasznie bolal mnie jajniki bylam 2 dni temu u lekarza ,zrobiono mi usg i stwierdzono guza prawego jajnika(47x42)byc moze dermoid?..Dostalam skierowanie na operacje ale niewiem czy usuna mi calego jajnika czy tylko guza:( czy guz to tosamo co torbiel?czytam o tym tyle i juz mam metlik w głowie...Boje sie strasznie na dodatek bardzo boli mnie ten jajnik a operacja dopiero za tydzien :(Ehh

Nie zarejestrowany
11-11-10, 14:04
:?: Do Karoli. Nie napisałaś ile masz lat a to jest ważne. Jeżeli masz do 40-tki to mogą wyciąć tylko torbiel lub torbiel z jajnikiem. Jeżeli po 40-ce lub nawet po 45 roku życia to będą naciskać na wycięcie wszystkiego strasząc rakiem w przyszłości, za ileś tam lat. Niestety , lekarze nie chcą jednocześnie uczciwie informować jakie konsekwencje zdrowotne czekają kobietę po takiej operacji. Wiem to z własnego doświadczenia.

Nie zarejestrowany
11-11-10, 15:50
24 :)

Nie zarejestrowany
11-11-10, 22:23
:?: Do Karoli. Mam nadzieję , że nie byłaś tylko u jednego lekarza ale u kilku. Warto odwiedzić kilku lekarzy i dopiero wtedy podjąc decyzję co dalej. Czy ktoś proponował Ci laparoskopię? Przed operacją dokładnie wypytaj się o jej zakres operacji tzn. co i jak będą operować i ewentualne konsekwencje dla oganizmu, ponieważ musisz podpisać ŚWIADOMĄ ZGODĘ NA OPERACJĘ. Nie jestem lekarzem , ale wiem z własnego doświadczenia co mówią lekarze i niestety nie wszyscy są szczerzy w stosunku do pacjentek. Jesteś bardzo młoda i walcz o swoje zdrowie.

Nie zarejestrowany
11-11-10, 23:50
Do Mycha:Bylam pol roku temu na tym samym badaniu i stwierdzono powiekszone jakies pecherzyki mozliwy zespol policytycznych jajnikow.Teraz inny lekarz odrazu powiedzial ze jest to duzy guz prawego jajnika i odrazu wypisala skierowanie do szpitala,boli mnie bardzo mam wydety brzuch, chwilami jest mi slabo i nie dobrze a dzis rano biegunka..operacja ma byc na otwartym brzuchu...trzymaj kciuki,jesli mialas podony problem mozna sie z toba jakos skontaktowac?moj mail karolajna2486@tlen.pl

Nie zarejestrowany
14-11-10, 13:26
:!: Do karoli. jestem od Ciebie starsza i mam torbiel na lewym jajniku . poszłam do szpitala żeby ją usunąć , ale okazało się , że chcą usunąc wszystko z racji wieku. Nie zgodziłam się i wypisałam ze szpitala. W Twoim wieku powinni usunąc tylko torbiel lub tylko z cząścią jajnika w najgorszym przypadku. Pytaj się przed operacją i podpisaniem zgody o jej zakres . A jak jest u Ciebie z tarczycą Jakie masz TSH ? Brak okresu może być też związany za złym działaniem tarczycy tak jak u mnie.

Nie zarejestrowany
16-11-10, 21:40
do Mycha:wlasnie dostalam okres... na poniedzialek mam stawic sie w szpitalu,slyszalam ze po okresie torbiele zanikaja wiec moze sobie darowac ten szpital??

Nie zarejestrowany
17-11-10, 10:31
:!: Do Karoli. Ja bym poszła jeszcze do paru lekarzy, żeby dokładnie określili jak to wygląda. Może torbiel się wchłonie i operacja nie bądzie potrzeba , a każda operacja szczególnie w tych rejonach ciała kobiety nie jest obojętna dla organizmu.Zasięgnij rady innych lekarzy , może trzeba zastosować leczenie hormonalne?

Nie zarejestrowany
17-11-10, 12:37
:!: Do Karoli. Właśnie czytałam wpisy kobiet na innych forach Np - Czy bierzecie hormany po usunięciu jajników ? -Ty jesteś bardzo młodą kobietą ( nie wiem czy masz dzieci , to jest ważne dla lekarza,zawsze się o to pytają) ale pytaj sią lekarzy nawet natarczywie z czym wiązało by się usunięcie jajnika w Twoim wieku.

Nie zarejestrowany
17-11-10, 13:30
Bylam dzis na pobraniu krwi i dorwalam jakiegos ginekologa,powiedzial zebym szla do szpitala i tam zadecyduja co dalej,dzieci nie mam nigdy nie bralam zadnych hormownow,jutro mam wynikki ca125 wiec zobaczymy jakie wyjda..

Nie zarejestrowany
17-11-10, 14:05
:!: Do Karoli. W tym właśnie jest problem , że dopiero w szpitalu mają decydować co dalej. Nie wiem na jakiego lekarza trafisz ale przeczytaj artykuł -Jak się kochać po operacjach ginekologicznych ?- Tego lekarze Ci nie powiedzą , a jest bardzo ważne. Badanie CA 125 miałam robione ze 3 razy . Norma jest chyba 35 a ja miałam raz 107, póżniej 90, a jeszcze pózniej 100. Nie oznacza to raka , tylko to że jest torbiel ,a ja miałam do kompletu problemy z wątrobą . CA 125 tez to wykazuje.

Nie zarejestrowany
18-11-10, 10:53
Po 16 dam ci znac jakie wyniki ca 125:)

Nie zarejestrowany
18-11-10, 17:15
Do mycha:wynik 41,05 a norma to 35 ...

Nie zarejestrowany
19-11-10, 14:16
do Karoli. Czy byłaś u jeszcze innego lekarza z pytaniem co dalej? Ten wynik może oznaczać tylko , że jest torbiel ( podwyższone CA 125 oznacza ,że jest torbiel , ale lekarze robiąc USG dopochwowe powinni okreslić jakiego charakteru) . A czy masz mięśniaki macicy?

Nie zarejestrowany
19-11-10, 16:31
do mycha:Bylam u ginekologa powiedzial ze skoro jestem zapisana juz do szpitala to zebym poszla moze zrobic laparoskopie,na wyniku z usg napisane mam ze mozliwy jest dermoid,o miesniaku nic nie wspmniano.

Nie zarejestrowany
21-11-10, 18:39
: czy dopytałaś się dokłdnie na czym to polega i ico chodzi z ta torbielą., co chcą usuwac dokładnie ?

Nie zarejestrowany
21-11-10, 20:08
do mycha:jutro ide do szpitala wiec pewnie wszystkiego sie dowiem..maja mi robic wszystkie badania od poczatku...mam nadzieje ze obejdzie sie bez zadnych operacji zabiegow itd trzymaj kciuki jak wyjde napewno zdam relacje Pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
21-11-10, 21:21
:do Karoli Trzymam kciuki i dowiec się wszystkiego dokładnie co i jak . Nie wiem na jakiego lekarza trafisz , ale naprawdę dopytuj się wszystkiego związanego z operacją i jak będzie po operacji. Pozdrawiam Mycha

Nie zarejestrowany
25-11-10, 00:11
Witam, ja mam torbiel na jajniku 7.6 na 6.3 cm. Nie mam pojęcia jaką ponieważ miałam robione tylko usg, tabletki anty biorę od pół roku i nie pomagają. czy wie ktoś jaki rodzaj torbieli mogę mieć skoro tabletki nie pomagają? od 3 miesięcy czuję ból i jakby parzenie , gorąco, lekarka mówi że to normalne. boję się operacji, czy nie powinna mnie skierować na jakieś dodatkowe badania, choćby po to by określić rodzaj torbieli? Może powinnam zastosować jakieś dodatkowe leki: czopki, antybiotyki? Czy przy moich centymetrach mam szansę na laparoskopię czy konieczna będzie operacja?

Nie zarejestrowany
25-11-10, 10:20
Witam, Bubu na poczatku chcialabym Cie troche uspokoić.Sama mialam problem z torbielem na lewym jajniku,ktory raz w roku pojawiał sie.Moj ginekolog,aby wykluczyć ,ze sa to jakies zmiany nowotworowe na samym poczatku zlecił zrobić badanie z krwi marker ca 125(poczytaj o tym),.Tez mialam terapię hormonalną (tabl.regulon)jak sama nazwa wskazuje regulowały mi miesiaczkę,nie wiem jak z tym jest u Ciebie,ale odkąd u mnie pojawił się torbiel miesiączka zanikła.Tak Cię uspokajam,bo torbiele mają tę tendencje,ze sie wchłaniają i jak to moj ginekolog powiedział-wyciąć można łatwo,ale jesli nie ma takiej potrzeby,warto poczekac,poobserwowac,pozniej znowu badanie dopochwowe usg i zobaczysz jak bedzie sie zmniejszał to wszystko idzie ku dobremu.,Wiem tez,ze jest to ból niesamowity.Czasami nie mogłam wstac z łozka, nie mowiąć już o marszobiegu itd.W chwili obecnej nie ma ani torbiela,bo sie wchłoną, odstawione tabletki,a i miesiaczka regularna.Więc głowa do góry i trzymam kciuki!pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-11-10, 13:06
u mnie wykryto go pół roku temu. 3 razy miałam badanie kontrolne i nic, ciągle tyle samo centymetrów, najpierw przez 3 miesiące brałam regulon a później Qlaire. mój gin mówi że najlepsza będzie operacja bo torbiel jest za duży na laparoskopie i że mogą mi wyciąć jajnik. może powinnam zmienić gin, boję się operacji. wiem zresztą że nie na każdy rodzaj torbieli pomagają tabletki. po jakim czasie torbiel zaczął Ci się wchłaniać. z góry dzięki za odpowiedź

Nie zarejestrowany
07-12-10, 20:53
Ja mam torbiel na jajniku od ponad dwóch i pól roku ciągle tej samej wielkości, nie maleje ani nie rośnie, teraz zmieniłam na nowego lekarza bo poprzedni dwaj nic mi nie pomagali, powiedzial ze powinnam się zdecydować na operacje bo to nie jest normalne ze ta torbiel tak długo tam jest, i ze niestety moge miec problem z zajściem w ciąże, bardzo mnie to zasmuciło bo chce dziecko i najchętniej juz bym poszła na operacje ale niestety są długie terminy od momentu zapisania się na zabieg :(

Nie zarejestrowany
08-12-10, 14:35
do agi: ja torbiel mialam od 15 lat i moja pani ginekolog przepisywala mi rozne leki ale mi niezniknela nawet po pewnym czasie sie powiekszyla az wkoncu wycieto mi ja podczas innej operacji a co do ciazy to majac torbiel zaszlam normalnie w ciaze zadnych problemow niemialam zycze powodzenia

Nie zarejestrowany
08-12-10, 21:01
hej...Dziewczynki powiedzcie jeśli macie torbiele albo tzw.endometrium to wasz gin.nic nie mówił wam o tym że te torbiele mogą tworzyć się równiez prócz jajników w organizmie i to np. na otrzewnej bo mój powiedział że jeśli ma sie endometrium to torbiele są również na jelitach ,wyszłam od niego z wielkomiiii oczyma bo bardzo mnie wystraszył....

Nie zarejestrowany
14-12-10, 23:22
Mi dziś wykryli w szpitalu torbiela lewego jajnika. Pod koniec lutego mam operacje. Ginekolog wcześniej mówił że będę mieć problemy z zajściem w ciąże, czyli po operacji będę już trwale bezpłodna?

Nie zarejestrowany
15-12-10, 06:19
hej . W LUTYM ZASZLAM W CIAZE, W 7 TYG. PORONILAM.PRZY OKAZJI WYKRYTO TORBIEL ENDOMETRIALNA.PS , NAJPIERW MYSLELI ,ZE JAKIS NOWOTWOR NIEZLOSLIWY. PRZEZYLAM SZOK, STRASZNE ZALAMANIE. POTEM ,NA KONTROLI LEKARZ MI POWIEDZIAL ,ZE MAM JUZ PO KILKA TORBIELI NA OBU JAJNIKACH, A ON RADZI USUNAC OBA JAJNIKI . ZNOW BIEGIEM DO INNEGO GINA, TEZ POTWIERDZIL TORBIELE I DODATKOWO ENDOMETRIOZE ZAAWANSOWANA I MALE SZANSE NA DZIECKO. SAMA SIEBIE SIE PYTALAM ,JAK TO MOZLIWE4 TYGODNIE PO PORONIENIU TAKI WYSYP TORBIELII PRZEZ TYLE LAT NIKT NIE ZAUWAZYL MOJEJ ENDOMETRIOZY, MAM 31 LAT A PRAWDOPODOBNIE MAM JA OD OK 18 ROKU ZYCIA. PO DRODZE W WIEKU 21 LAT URODZILAM CORKE. TAK TRAFILAM DO PRYWATNEJ KLINIKI, GDZIE POTWIERDZAJA TO SAMO, MOCNO ZAAWANSOWANA ENDOMETRIOZEI LICZNE TORBIELE. SUGERUJA OPERACJE. TREFIAM NA WSPANIALEGO LEKARZA W LODZI , KTORY PODEJMUJE SIE ZABIEGU LAPAROSKOPI NA JAJNIKACH, POWIEM ZE NA TERMINY SA SZYBKO, BO PO WIZYCIE WYZNACZYL MI ZABIEG ZA2 TYGODNIE. ZERO SZANS NA DZIECKO ,POZNIEJ DLUGIE LECZENIE ANALOGAMI PREZ POL ROKU , WPROWADZAJA CIE W MENOPAUZE. W LODZI POZNALAM WIELE KOBIET ZTYM PROBLEMEM ,KTORE MAJA ENDOMETRIOZE I WIELE LAT SIE LECZA A NIESTETY WIDOKOW NA DZIECI BRAK. PRZED SAMYM ZABIEGIEM OKAZUJE SIE ZE JESTEM W CIAZY, SZOK . CUD NAD CUDAMI, CIAZA MOZE USPIC MOJA CHOROBE I TORBIELE MOGA SIE ZMNIEJSZYC , PAMIETAM MINE LEKARZY, SAMI NIE DAWALI WIARY ,ZE TO PRAWDA,

Nie zarejestrowany
17-12-10, 19:09
do Ewy

Endometrium ma KAŻDA kobieta.
Endometrium to nic innego jak błona śluzowa wewnątrz macicy.

Chyba chodziło Ci o torbiele endometrialne.

Widzę jak wiele kobiet nie ma podstawowych wiadomości o własnym ciele. Zgroza !

Nie zarejestrowany
27-12-10, 17:34
z powodu mięśniaka i torbieli(czekoladowej) miałam skierwanie na operację.w dniu przyjęcia podczas badania okazało się ,że nie mam tej torbieli,że mogła pęknąć . Anulowali moje przyjęcie do szpitala i operacja też się nie odbyła.Czy takie pęknięcie torbieli nie jest zagrożeniem dla mnie .czy nie powinnam zostać na obserwacji w szpitalu.Może ktoś mi odpowiedzieć na te pytania.Dziękuję. Isia

Nie zarejestrowany
07-01-11, 10:17
witam. Mam 19 lat i zanika mi okres. w czerwcy miałam a w lipcy i sierpniu nie miałam go wcale. Dopiero we wrzesniu dostałam 10 dniowy ale bardzo obfity i z duzymi skrzepami. w pazdzierniku miałam juz normalny, w listopadzie miałam 2 dni plamienia. no i w grudniu znowu nie miałam wcale, jest teraz styczen i mysle ze znowu nie bede miesiaczkować. Byłam miesiac temu u ginekologa i wykryto zapalenie i przyjmowałam tabletki dopochwowe ale dalej nie mam okresu. Czy przez to moge miec torbiela?? Bardzo sie martwie a nie wiem co mam robić.

Nie zarejestrowany
12-01-11, 22:23
Witam. U mnie wykryto torbiela na prawym jajniku miesiąc temu :( byłam załamana tym faktem, następnie moja ginekolog zleciła mi badanie Ca 125, wyszły dobrze po czym przepisała mi tabletki Provere które musze brać 3 miesiące! jeżeli torbiel nie zniknie to bedę musiala przejsc operecje której boje sie już dzis!! nie chce jej przechodzic;( W przyszlosci pragne miec dzieci, mam nadzieje że bede je mogla miec. Na koniec dodam ze ten torbiel pojawil sie na wskutek braku mesiaczki, zawsze mialam z tym problem az w koncu problem sie powielil do tego torbiela. Trzymam kciuki za inne ''chore'' bądzcie dobrej myśli.

Nie zarejestrowany
14-01-11, 07:12
Hej. Ja miałam laparoskopie w czerwcu ubiegłego roku.Cieszyłam sie że już jest po wszystkim.Po 5 miesiącach znowu zaczął mnie boleć lewy jajnik.Poszłam do lekarza a on mi mówi że torbiel mi się odnowiła,i bedzie trzeba usunąć mi ten jajnik bo za szybko przyszłam do lekarza z bólem.Dał mi skierowanie do szpitala, jeszcze nie byłam w szpitalu bo nie mogę się odważyć.Ale znowu pójdę do lekarza żeby mi wypisał skierowanie do szpitala.Cholernie się boję,ale muszę pokonać strach, bo mam komu żyć.Mam córke 6 lat.Mojej siostry koleżanka miała też torbiel czekoladową miała juz mieć laparoskopie, ale zaszła w ciążę i po porodzie znikła jej. Nie wiem czy to prawda.Pozdrawiam i życzę każdej z nas zdrowia :)

Nie zarejestrowany
15-01-11, 09:24
do Kaski. Parowe okłady ze skrzypu polnego pomagają przy wszystkich guzach. Należy wziąć dwie pełne garście skrzypu, włożyć do sita i zawiesić na garnku z gotującą wodą (można użyć również garnka, w którym właśnie gotuje się ziemniaki lub jarzyny).
Zmiękczony parą i gorący skrzyp układa się w lnianej chustce i przykłada tam, gdzie znajduję się guz, nowotwór, wrzód, TORBIEL, gruczolak, czerniak, brodawczak czy krwiak.
W ciężkich schorzeniach zabieg rozpoczyna się już rano pozostając w łóżku przez 2 godziny z okładem na chorym miejscu. Po południu robi się również dwugodzinny okład, w czasie którego należy leżeć w łóżku. Na noc ponownie robi się okład. Okład musi pozostawać ciepły. Ten sam skrzyp nadaje się do 3-4 krotnego użytku.
Pozdrawiam i życzę zdrowia! :D

Nie zarejestrowany
15-01-11, 09:24
do iwooona. spróbuj kuracji ze skrzypem polnym który opisałem wcześniej. Operacja niech będzie w ostateczności.

Nie zarejestrowany
16-01-11, 13:19
jakieś trzy lata temu byłam u ginekologa i w badaniu usg wykryto u mnie torbiela. wówczas moja pani ginekolog stwierdziła iż takich zmian się nie leczy,gdyż powinno samo zniknąć. na kolejnej wizycie mój lekarz nawet się nie zainteresował co się dzieje z moim torbielem. przez kolejne trzy lata nic z tym nie robiłam. w końcu zmieniłam ginekologa i przy nowym badaniu usg okazało się iż torbiel jest i przyjął formę zestarzałą z jakąś twardą otoczką. w tym momencie jestem na kuracji hormonalnej,ale jeśli w ciągu trzech cykli nie zmniejszy się to nie obędzie się bez zabiegu. obecnie kończę trzeci listek hormonów, ale zauważyłam krwawienie oraz sporą skrzeplinę. mam nadzieje ze to nic poważnego. za parę dni mam wizytę u lekarza, mam nadzieje ze rozwieję moje wątpliwości.
moje drogie ,badajcie się i korzystajcie z porad innych specjalistów, porównujcie opinie. życzę zdrowia.

Nie zarejestrowany
20-01-11, 18:51
witam, u mnie również ginekolog wykryła torbiel na ok 3,8cm . jak nigdy spóźniał mi się okres 7 dni i bałam się bo nie widziałam czemu. robiłam testy ciążowe myśląc że może to ciąża ale nie ... na wizycie doktorka zrobiła mi USG do pochwowe z myślą by poszukać pęcherzyka ciążowego.
dostałam tabletki jasminella 2 tury mam zjeść a potem do kontroli mam nadzieje że ustąpi ten torbiel...
ja również zachęcam do badania się nawet z własnej ręki bo warto dbać o zdrowie potem może być za póżno.

Nie zarejestrowany
24-01-11, 22:05
Witam ,
wstyd się przyznać ale jestem jedną z tych kobiet ,którym wydawało się ,że dzięki aktywnemu trybowi życia choroby nie mają prawa mnie dotknąć . Trzy lata temu wyjechałam z mężem za granice , ostatnie badanie w gabinecie ginekologicznym robiłam przed wyjazdem (cytologia - wynik wporzadku). Miesiąc temu ,dokładnie 25.12 podczas swiątecznego pobytu w kraju ,trafiłam do szpitala z podejrzeniem pęknięcia cysty prawego jajnika. (Objawy :silny ból w podbrzuszu, można powiedzieć kłucie, ogólne osłabienie organizmu). USG po którym , lekarz potwierdził diagnozę oraz to ,że stan jest poważny - w jamie brzusznej znajduje sie ponad litr krwi. Reszta potoczyła się błyskawicznie , krew ,mocz do badań , biała koszula ,sala operacyjna , narkoza , zabieg. Przebudziłam się z bólem ,którego nigdy wcześniej nie doznałam. Przetoczono mi 2 jednostki krwi . Leżę z bólem przy kazdym ruchu (dodatkowo przeszkadzał cewnik , dren), nie mogę jesć (pierwszy dzien kroplowki, drugi kleik) męczylo mnie podoszenie ręki w górę. Krępujące wizyty lekarzy(z grupą studentow,żeby bylo zabawniej) podczas rannego obchodu. Po szesciu dniach 31.12 na własne życzenie wyszlam do domu. Sylwester zamiast na stoku spędziłam przed TV dmuchając na swoją 20centymetrową gojącą się ranę. Nie mam jeszcze dzieci ,jeżeli kiedyś zajdę w ciąże, po tym doświadczeniu będę błagała lekarza ,żeby pozwolił mi rodzić naturalnie ,rzadnej ceserki - jedną własnie przeszłam! Sama sobie winna! Pozdrawiam czytelniczki

Nie zarejestrowany
24-01-11, 22:17
żadnej :wink:

Nie zarejestrowany
24-01-11, 23:51
12 stycznia miałam przeprowadzone USG.okazało się że mam jeden jajnik powiększony o 4 cm.dziś po rozmowie z lekarzem powiedział,że nic się nie dzieje...ale jak zaczęłam naciskać i mówić-chociaż on chciał się mnie pozbyć ....w wieku 20 lat nie miałam miesiączki 6 miesięcy...miałam USG jajnik był w tedy 2 cm większy....dali mi leki miesiączka powróciła...ostatnio przestałam brać leki antykon.zaczęłam tyć tak było przez 9 mies.i teraz to badanie....jak zaczęłam go naciskać przepisał mi leki....i powiedział,że mogę mięć problemy z zajściem w ciążę....ja się jednak boję że to może mieć większe odziałowywanie .....zawsze miałam sny że umrę na raka...proszę powiedzie jakie badania powinnam zrobić ....bo się boję...sama wychowuję dziecko i nie mogę go zostawić na tym świecie....

Nie zarejestrowany
25-01-11, 23:40
Ja ostatni okres miałam 14/15 grudnia i był on jakiś "dziwny", trwał właściwie jeden dzień, kolejne dni to była brązowawa wydzielina...ale byłam wtedy przeziębiona, chorowałam, więc pomyślałam, że to może z tego powodu miałam go póżniej niż powinnam (bo ok 10 grudnia) i dlatego też miał taką "postać"... Dzisiaj jest 25 stycznia i nadal nie mam okresu, ale za to od kilku dni mam opuchnięte miejsce intymne i problem z oddawaniem moczu... Nie zwlekałam już dłużej i poszłam dzisiaj do lekarza i okazało się, że mam torbiel na prawym jajniku 48mm x 30mm, więc jest dość duża... Mimo, to jestem już spokojniejsza.. Pęcherz "budził" mnie nad ranem, na dodatek ta opuchlizna strasznie mnie martwiły...:(( Ginekolog przypisał mi Luteinę na wywołanie okresu, być może po miesiączce torbiel zniknie.., mam taką nadzieję.

Nie zarejestrowany
28-01-11, 19:52
witam.Miałam torbiel jajnika wielkości 12 cm.Przed operacją zrobiono badanie na obecność markera nowotworowego Ca 125.Wynik był w normie.Po operacji badanie histopatologiczne wyciętej torbieli i jajników wykazało komórki rakowe w obu jajnikach.Jestem po chemioterapii.Markery Ca 125 niewiele się zmniejszyły są w granicach normy.

Nie zarejestrowany
30-01-11, 21:23
Pijcie kobiety Krwawnik Pospolity :!: :)

Nie zarejestrowany
01-02-11, 13:12
czy torbielom jajników towarzyszą krwawienia miedzymiesiaczkowe rózowego koloru (sluz z krwia)?

Nie zarejestrowany
01-02-11, 15:43
a czy ktoraś z was miala torbiel po zalożeniu mireny?prosze o kontakt bo mi sie zrobila na 6cm,podobno od spirali.

Nie zarejestrowany
06-02-11, 19:08
Mam torbiel wielkości 3 x 2 cm, wiec dosyć mała. Miałam robione markery nowotworowe CA 125, wynik w normie. Miałam zlecone badanie na markery ponieważ od jakiegoś czasu nie mam w ogóle apetytu, wlasciwie to mogłabym nie jesc, schudłam już 3 kg, co przy mojej wadze to jest naprawde dużo (wazylam 52 kg,a teraz tylko 49). Poza tym mam zaburzenia takie jak wzdęcia i zaparcia, dużo bardziej nasilone niż kiedyś. Najpierw mam dostać leki, ale jeszcze nie wiem jakie poniewaz w poniedzialek ide po recepte. Chociaż po badaniu ginekolog powiedziala, ze jest torbiel raczej do operacji, ponieważ jest wypełniona czymś gęstym, nie płynem. Myslałam, że prawidlowe CA 125 całkowicie wyklucza zlośliwość torbieli.

Nie zarejestrowany
07-02-11, 12:21
do kakatki. Ja mam torbiel 12 cm wypełnioną płynem. U Ciebie może być torbiel czekoladowa. Marker CA125 nie określa dokładnie czy torbiel jest złośliwa, bo może określać także kłopoty z innymi organami np. z wątrobą. Ja miałam wskażnik 100 , ale miałam także problemy z wątrobą. Po wyleczeniu wątroby gwałtownie spadł. Lekarz robiąc USG powinien dokładnie określić charakter torbieli tak jak u mnie.

Nie zarejestrowany
07-02-11, 21:01
siemka ja jestem w 17 tyg ciazy i niedawno lekarz stwierdził ze mam male torbieliki na janiku ale ze sa spowodowane ciąża bo wczesniej nie bylo ich. poczytalam teraz i strasznie sie boje

Nie zarejestrowany
07-02-11, 22:24
<p><strong>Rozdajemy książki wśród naszych forumowiczów !<br /><br /><a href="../../../../forum/ksiazki-dla-naszych-forumowiczow/1">http://www.poradnikzdrowie.pl/forum/ksiazki-dla-naszych-forumowiczow/1/</a> <br /><br /> - życzymy zdrowia i pięknego potomka. Prosimy o adres jako prywatną wiadomość do moderatora - wyślemy książkę. &nbsp;<br /><br />Redakcja poradnikzdrowie.pl</strong></p>

Nie zarejestrowany
10-02-11, 20:32
Cześć ma 26lat i mam torbiel na jajniku ma 5cm. leczę się lekami ale mój lekarz nie wyklucza operacji boje się powiedzcie mi czy po zabiegu będę mogła mieć dzieci

Nie zarejestrowany
17-02-11, 18:15
hej, mam niecałe 16 lat i dziś dowiedziałam się, że mam torbiel na prawym jajniku. czy to jest grozne? i czy moge przez niego nie miec dzieci?

Nie zarejestrowany
18-02-11, 20:26
Z torbielami nie ma żartów ! Miałam już 2 operacje i znowu mi się choroba odnowiła . Cały czas jestem na lekach . Niestety prawdopodobnie przez zrosty pooperacyjne nie mogę zajść w ciążę :cry: choć staram się od 5 lat. Więc radzę Wam dobrze , która z Was jeszcze ma taką szansę to niech postara się znaleźć dobrego lekarza , który może podjąć się szybkiego podleczenia , a potem postarać się o dziecko . Bo po operacji już są znikome szanse na ciążę .Ja chodzę od lipca 2010 na Danazolu i też miałam problemy bo lekarz nie chciał podjąć się mojego leczenia . Skierował mnie na onkologię mimo ,że miałam ca -125 w normie . Ale się nie poddaje . Wam też życzę powodzenia ! W razie pytań możecie pisać magdalenaczec@interia.pl

Nie zarejestrowany
01-03-11, 22:36
witam,ja mam 25 lat.3lata temu mialam operacje,wykryto mi cyste(torbiel)na lewym jajniku)niesdtety byla za duza takze razem z jajnikiem mi wycieli.bo jajnik byl zniszczony,pol roku po operacji torbiel pojawila sie na prawym jajniku,na szczescie wczesniej ja wykryto ,takze tym razem ciecia nie bylo tylko laparoskopia.musze brac tabletki antykonc.teraz po 2 latach nie bralam miesiac tabletek,bylam u lekarza,a to znow torbiel,na moim jedynym jajniku,dzieci nie mam,ma ok 3 cm,.biore tabletki,mam nadzieje ze zniknie:)

Nie zarejestrowany
04-03-11, 23:50
Miałam na jajniku dosyć sporego torbiela czekoladowego został on usunięty razem z jajnikiem, bałam się że znowu się odnowi i nie zajdę w ciążę ale 5 miesięcy po operacji dowiedziałam się że jestem w ciąży :D

Nie zarejestrowany
06-03-11, 18:10
czesc mam 33 lata .dwa tygodnie temu dowiedzialam sie ze mam torbiela na lewym jajniku ma 18cm na 9.5 czeka mnie operacja .bardzo sie boje,modle sie aby tylko sie obudzic nic wiecej. leczylam sie na zapalenie .ale dopiero badanie usg konkretne wykazalo ze mam ogramna torbiel .apeluje do wszystkich dziewczat i kobiet badajcie sie systematycznie ale i proscie o dokladne badania. naprawde warto teraz to wioem i zaluje ze nie badalam sie wczesniej
:oops:

Nie zarejestrowany
08-03-11, 20:00
Hej dziewczyny,
moja historia z torbielami na jajnikach zaczęła się już 8 klasie szkoły podstawowej:( i trwa do dzisiaj, a mam 32 lata. Gdy skończyłam 21 lat pękła mi cysta na jajniku w związku z czym usunięto mi jego część. Od tego czasu systematycznie się badam, ale każda terapia kończy się niestety nawrotami torbieli, dziś się dowiedziałam, ze muszę oznaczyć marker Ca 125 na nowotwór jajnika. W tym wszystkim najpiękniejsze jest to, że pomimo braku części jajnika (który podobno się zregenerował) mam 2 super dzieciaków. Tak więc dziewczyny uszy do góry i pamiętajcie najważniejsza jest systematyczna kontrola. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-03-11, 20:42
<p><strong>avory - prosimy o adres jako prywatną wiadomość do moderatora - NAGRODA KSIĄŻKOWA CZEKA NA WYSYŁKĘ. Dziś DZIEŃ KOBIET :)</strong></p>

Nie zarejestrowany
14-03-11, 16:44
czesc mam torbiel na jajniku o sr 4.5 cm czy konieczna jest operacja prosze o odpowiedz jak najszybciej

Nie zarejestrowany
14-03-11, 16:47
czesc mam torbiel na jajniku o sr 4.5 cm czy konieczna jest operacja odpisz jak najszybciej

Nie zarejestrowany
14-03-11, 19:49
emila odezwij sie13072058

Nie zarejestrowany
15-03-11, 19:11
Hej, mam 18 lat. Ostatni okres miałam w pierwszym tygodniu stycznia, od tamtej pory nic... Wcześniej zdarzało się, że miałam nieregularne miesiączki ( spóźniały się nawet od 2 tygodni do miesiąca). Nie towarzyszy temu ani ból, ani plamienia, (jedynie wczoraj i dziś czuję lekki ból podbrzusza). Naczytałam się na różnych forach o torbielach jajnika i boję się, że to może być właśnie to... Czy sądzicie, że sam spóźniający się okres, jest wystarczającym powodem do niepokoju?

Nie zarejestrowany
24-03-11, 23:45
jak ma się torbiel to okres jest calodobowy i każdego prawie dnia w miesiącu,a nie że się spóźnia. a co do operacji.. wcale nie musi byc potrzebna, trzeba sie skonsultowac z lekarzem i zaczac brac hormony ;)

Nie zarejestrowany
25-03-11, 15:57
Mi tez ze 2 lata temu Pani ginekolog stwierdziła, że mam malutką torbiel. MÓWIŁA ŻE BĘDZIEMY OBSERWOWAĆ. Ze to nic poważnego. Rok temu okazało się, że to był rak. Jak jej przypomniałam o torbieli to powiedziała, że nigdy jej nie miałam. I co wy na to.

Nie zarejestrowany
25-03-11, 19:42
a co jesli mama jest zdrowa i nigdy nie miala problemow ginekologicznych, za to siostra ma ciezka forme endometriozy...? czy takich rzeczy nie dziedziczy sie w takim razie z dalszej rodziny, badz tez z galezi ojca, a nie tylko po mamie?
u mnie rowniez ginekolog podejrzewa endometrioze, a usg wykazalo 4cm cyste na jajniku...

Nie zarejestrowany
30-03-11, 12:18
Ja własnie wróciłam od lekarza bo miałam usg tzn mam monitorowane cykle bo nie moge zajsc w ciążę i gin mi powiedział ze mam torbiel na prawym jajniku 40 mm

Nie zarejestrowany
31-03-11, 10:43
Miałam torbiel 2 lata który zaczoł boleć, zostałam umówiona na operacje dzień przez zabiegiem znikł na usg nie było po nim śladu poszłam do domu jak nigdy nic miał spłynąć z okresem tak powiedział lekarz po jeszcze 2 latach czyli tydzień temu zaczoł mnie boleć brzuch że nie dało sie ruszyć pojechałam do szpitala okazało sie ze znowu pękł torbiel tylko ze myśleli że to wyrostek a okazało się ze woda z torbieli wlewała sie do zatoki douglasa a nie spływała z miesiączką.Dziewczyny uważajcie!!!

Nie zarejestrowany
31-03-11, 10:46
i wycieli mi wyrostek i czyścili z wody po torbielach.

Nie zarejestrowany
08-04-11, 22:46
:cry: wczoraj byłam u ginekologa i okazało sie ze mam torbiela na jajniku prawym 3,5cm narazie bedzie obserwowany ale boje sie ze ti jest rak nie moge przestać myśleć o tym przecież ja mam dziecko:(

Nie zarejestrowany
14-04-11, 21:38
jak ma się torbiel to okres jest calodobowy i każdego prawie dnia w miesiącu,a nie że się spóźnia. a co do operacji.. wcale nie musi byc potrzebna, trzeba sie skonsultowac z lekarzem i zaczac brac hormony ;)

co do tej wypowiedzi sie nie zgodze. powinnam miec miesciaczke 22 marca. nie dostalam do tej pory. pojechalam do ginekologa a on stwierdzil ,ze mam torbiel. wiec nie mow ,ze sie ma okres bo to zalezy od organizmu kobiety. kazda inaczej to przechodzi...

Nie zarejestrowany
17-04-11, 12:35
do edyt,Torbiel powoduje ,albo opóżnienie okresu , albo zatrzymanie. To, co Ty piszesz powodują mięsniaki w macicy. Sama mam torbiel około 8 cm ,a była większa. Nie każda torbiel jest rakiem. Trzeba tylko sprawdzać czy się szybko nie powiększa. Ja tak robię od roku. A tak w ogóle to słowo torbiel jest rodzaju żeńskiego , czyli TA TORBIEL.

Nie zarejestrowany
02-05-11, 10:41
OJ dziewczyny! Ja mam 25 lat, przez 2,5 roku nie mogłam zajsc w ciąże, udało mi sie, a podczas wizyty u gina powiedział mi ze tak owszem jest pani w ciąży, ale oprócz tego ma pani 2 torbiele, jeden 8 cm a drugi 4cm!!! Ciąże całą praktycznie przeleżałam, ale to nic, córeczka ważyła 3,110 przy urodzeniu a torbiele mam do tej pory, teraz sa juz 3 z gęstą treścią wiec operacja mnie najprawdopodobniej nie ominie. Okres przez te 2,5 roku starania sie o dziecko miałam regularnie, co 29 dni nie było zadnych plamien nic co wskazywało by na jakies torbiele. Więc kochane moje miłe, chodzcie regularnie do ginekologa, badajcie sie, zebyscie póżniej nie były zaskoczone. A no i teraz oddałam krew do badań na markery nowotworowe, trzymajcie kciuki zeby ich poziom był niski!

Nie zarejestrowany
11-05-11, 16:04
własnie wrocilam od lekarza i dowiedzialam sie ze mam torbiela na 14cm! ja to dopiero sie boje, bo w ogole nie widac przez niego jajnikow! jutro jeszcze ide robic badania AC125 i na operacje umowiona jestem za miesiac

Nie zarejestrowany
12-05-11, 13:49
byłam u lekarza 05,05, i wykrył u mnie dwa torbiele na prawym jajniku o wymiarach jednego 6,5cm ! POszłam ponieważ okres mi się spóznił a jak już był to bardzo mały , co do mnie nie podobne bo zazwyczaj mam obfite miesiączki . Przepisał mi tabletki hormonalne , antybiotyk 3 tabletki , exacyl na zatrzymanie plamienia oraz distreptaza do odbytniczo i jeszcze trivagin jem to wszystko i czuje że chyba jest gorzej !! Plamienie nie ustało a do tego mam okropne wzdęcia . Lekarz kazał mi przyjść za 2 miesiące ! Bardzo się boje i nie wiem co mam dalej robić ? Iść do niego wcześniej ? a jutro będe mieć wyniki CA125 . Co mam dalej robić ? Bo już nie daje rady z tym wszystkim :cry:

Nie zarejestrowany
12-05-11, 17:56
do Oli. U ilu lekarzy ginekologów byłaś ? Nie polegaj tylko na diagnozie jednego lekarza. To badanie jest CA 125 i określa poziom markerów. Wysoki nie oznacza raka, tylko np. stan zapalny wątroby jak u mnie. Nie piszesz ile masz lat, ale naprawdę idż jeszcze do kilku innych lekarzy Ja miałam torbiel 12 cm i to samo mi mówił co Tobie jesli chodzi o jajniki. Poszłam do innego lekarza i dokładnie mi określił wymiary. Tylko trzeba trafić na dobrego lekarza.

Nie zarejestrowany
12-05-11, 22:10
do Oli i nie tylko.Chciałam Wam napisać,że niedawno przeszłam operację laparoskopowo usunięcia torbieli jajnika.Zaczęlo się dość niewinnie,spóźniał mi sie okres a pojawił i nie ustępował bół podbrzusza i kłucia w pachwinie.Przepisano mi leki na wywołanie,pojawił sie okres a potem znów to samo.USG wykazało torbiel,włączono mi leki hormonalne ale torbiel rosła nadal.lekarz nie chciał operować bo za mała była,był przekonany że sie sama wchłonie,no i pociągnął przy okazji jeszcze trochę kasy.Poszłam do innego a ten stwierdził że skoro po tylu miesiącach sie nie wchłonęla i leczenie nie przyniosło efektu to kazał sie szykować do operacji bo wciąż rosła(szczepionka p,żółtaczce,markery,grupa krwi ) no i już jestem po operacji,wszystko jest ok,ładnie sie goi. Głowa do góry,będzie ok.

Nie zarejestrowany
13-05-11, 09:11
czesc rok temu mialam laparaskopie jajnika -endometrioza wszystko bylo dobrze do wczoraj znowu pojawil sie na tym samym jajniku jestem zalamana co dalej znowu laparaskopia nie wiem co mam dalej robic czy ktos z was mial powtorke

Nie zarejestrowany
15-05-11, 07:31
Do OLI!!! Olu, czy szczepiono Cię przeciwko żółtaczce? Powinna mieć 2 lub 3 takie szczepionki przed operacją. Jeśli dopiero się na nią umówiłaś, a już za miesiąc na nią idziesz to może skonsultuj się z innym lekarzem, bo to chyba coś za szybko.

Nie zarejestrowany
19-05-11, 07:39
Witam,
mam pytanko, czy przy torbielach brzuch może wyglądać jak w zaawansowanej ciąży? Pewna osoba twierdzi, ze ma 2 torbiele na jednym jajniku, kazda wielkości 8cm, a wygląda jakby miała za chwile rodzić, brzuch typowo ciążowy. Nie słyszałam nigdy o takim objawie...Prosze o pomoc:)

Nie zarejestrowany
24-05-11, 00:17
Ja miałam laparoskopie w kwietniu. Dziwne że Ci powróciła.... Lekarz powinien zauważyć jakieś inne plamki podczas operacji. Przecież endo rozwija się przez kilka lat dlatego jestem w szoku. Mi zaleciła kontrolne wizyty już do końca życia raz na pół roku!

iwona napiorska
05-07-11, 19:27
ja mam policystyczne jajniki...przy tej chorobie jest bardzo duzo torbieli na obu jajnikach ,male prawdopodobienstwo zajscia w ciaze....praktycznie cale jajniki w torbielach moj najwiekszy mial jak dotychczas 20mm....po jakims czasie pek dostalam udaru jajnika straszny bol niezycze w szpitalu przelezalam zyje z dnia na dzien bo boje sie ze znowu ktorys peknie lekarz narazie daje mi luteine na wywolanie okresu biore fakt okres jest ale bolesny jak diabli....zycze zdrowia dziewczyny jak ktoras ma podobny problem odezwijcie sie pogadamy wymienimy sie informacjami moj meil iwoneczka850930@wp.pl pozdrawiam

Maajka123
08-07-11, 13:37
Miałam torbiele 4 lata temu, czy są groźne czy nie, to zależy od ich rodzaju. Usunięto mi je i od tamtej pory jest dobrze, badam się regularnie, robię usg (także jemy brzusznej i piersi). Jaki mają wpływ na płód - nie wiem. Ciężko powiedzieć czy poronienie miało coś z tym wspólnego - najlepiej zapytać lekarza.

Nie zarejestrowany
08-08-12, 21:22
Witam mam na imię Magda mam 19 lat.Od roku mam problem z torbielem na jajniku prawym leczę się u ginekologów ale to nic nie daje.Chciałam zajść w ciązę ale pojawiły sie inne komplikacje mam niedoczynność tarczycy. Robiłam także badania prolaktyny no i TSH oby dwa mam podwyższone.Jedna z lekarzy poradziła mi antykoncepcje (plastry Evra). Zaczełam je stosować i ból jajnika przestał mnie dręczyć i znikną lecz gdy przestałam brać (plastry Evra) Ból spowrotem wrócił. Nie wiem co mam dalej robić chodze od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc.Cały czas myśle o tym jak zajśc w ciąze nawet jak śpie to o tym myśle . Mój partner robił badania nasienia i ma wszystko w normie nie wiem w czy

Nie zarejestrowany
08-08-12, 21:25
Witam mam na imię Magda mam 19 lat.Od roku mam problem z torbielem na jajniku prawym leczę się u ginekologów ale to nic nie daje.Chciałam zajść w ciązę ale pojawiły sie inne komplikacje mam niedoczynność tarczycy. Robiłam także badania prolaktyny no i TSH oby dwa mam podwyższone.Jedna z lekarzy poradziła mi antykoncepcje (plastry Evra). Zaczełam je stosować i ból jajnika przestał mnie dręczyć i znikną lecz gdy przestałam brać (plastry Evra) Ból spowrotem wrócił. Nie wiem co mam dalej robić chodze od lekarza do lekarza i nikt nie potrafi mi pomóc.Cały czas myśle o tym jak zajśc w ciąze nawet jak śpie to o tym myśle . Mój partner robił badania nasienia i ma wszystko w normie nie wiem w czy

moje gg 41152978

Nie zarejestrowany
30-11-12, 11:33
mam ból podbrzusza od pól roku...nie mal non stop z małymi przerwami, teraz mam znowu miesiączkę, chociaż poprzednia skończyła mi się tydzień temu , czy to możne być torbiel wizyta przymusowa u ginekologa...???? ktoś zna dobra panią ginekolog??????

Joanna13
20-09-13, 11:48
Witam ! teraz ja wam cos napisze Kochaniutkie ;) jestem po 3 operacjach, i kroi sie kolejna..pierwsza operacja rok 2010, mięśniak macicy, torbiel jajnika lewego, rok 2011 kolejna operacja , torbiel jajnika prawego, ektopia szyjki macicy, rok 2012 torbiel przydatków prawych, po tych operacjach , po paru miesiacach rośnie kolejna torbiel , która w tej chwili ma 13cm, zmieniłam lekarza ginekologa, mówi o kolejnej operacji, ale z przyczyn zrostów po tamtych operacjach , boja sie mnie otwierac kolejny raz . Do tej torbieli mam jeszcze endometrioze. Robili mmi markery na komórki rakowe, ale wyniki wyszły dobre, czyli nie ma komórek rakowych. No i własnie wczoraj Pani doktor podjęła decyzje, ( zeby mnie nie rozcinac ) o ściągnieciu płynu z tej torbieli igłowo przez pochwe, ściągneli 300ml, mam przepisane leki i zobaczymy co bedzie po tych lekach, za miesiąc jade do kontroli , Pani doktor chce to troche podleczyc, ale czy to poprostu juz nie jest za pózno?... Zobaczymy..

Joanna13
23-09-13, 15:48
jezeli po usunięciu torbieli, po zagojeniu sie ran, wszystko jest dobrze, to pewnie ze mozna

Nie zarejestrowany Dotka
08-10-13, 22:51
A ja mam 16 lat. Od ostatniej kontroli dowiedziałam sie, ze mam torbiel na prawym jajniku o wielkosci 7cm.. Objawy miaław wszystkie z tym zwiazane. Bol podbrzusza, kłucie jakników itd.. Po okresie lekarz powiedzial, ze mam przyjsc na kontrole. Okazalo sie ze jednak zmniejszyl sie o wiele. Boje sie ze bedzie sie to powtarzac, ze beda dalej sie powiekszac a co najgorzej nie zniknie.. Czasami czuje lekkie kłócie wlasnie po tej prawej stronie. Boje sie ze za pare lat nie bede mogla miec dziecka. Poza tym bylam w szoku slyszac ze cos takiego mam w TAK MLODYM wieku

tylko ja
31-10-13, 02:36
mam cyste na 30 cm bardzo mi ona przeszkada bo mam bardzo duży brzuch i jest mi ciężko się poruszać. Wyglądam jakbym była w ciąży a dokładnie dwa i pół miesiąca temu urodziłam dziecko. Wciąż czekam na operacje i nie wiem czego sie spodziewać... W grudniu chcę lecieć do polski czy jeżeli lekarze nie zdążą zrobić operacji to czy z tak dużą cystą moge latać???

Nie zarejestrowany
15-11-13, 02:54
Twoje dziecko, mąż, żona, dziewczyna czy chłopak wraca późno do domu i nie chce ci powiedzieć gdzie był? koniec z tym! dzięki tej stronie namierzysz telefon i dowiesz się gdzie aktualnie przebywa osoba której szukasz!
http://epidem.pl/bhmds.html

AleksaPeczka
25-11-13, 13:31
Słuchajcie Trobiela nie można lekceważyć. Im szybciej wykryty tym lepiej, wtedy wystarczy kuracja hormonalna, lecz jeśli będziemy go bagatelizować niestety trzeba działać innymi sposobami, niestety jest to operacja. Ja przegabiłam tą chwile i musiałam poddać się operacji, na szczęście wszystko już jest w porządku. Kobiety, dbajcie o siebie. Jeśli nic nie wiesz na temat torbiela, a masz dziwne objawy takie jak bóle podbrzusza, częste oddawanie moczu, wzdęcia, zaparcia to musisz iść do lekarza. Poczytajcie jeszcze tutaj http://www.mamazone.pl/artykuly/mama/zdrowie/dolegliwosci-i-choroby/2010/czym-groza-torbiele-jajnika.aspx

nat21
05-12-13, 20:28
WITAM mam pytanie czy torbiel o wymiarach 7,30 cm na 5,64 może powodować osłabienie organizmu ciągłe zawroty głowy ??, niestety od 3 dni mnie boli i kuje co to może oznaczać ?? proszę o odpowiedź :(

Fufu7
16-04-14, 08:31
Niedawno miałam usuwaną laparoskopowo torbiel 7 cm, która już częściowo uszkodziła jajnik, więc musieli tę część również usunąć. Co do objawów to tylko czasem bolało mnie podbrzusze, ale osłabienie lub zawroty głowy to tylko pojawiają się u mnie kiedy jestem zmęczona, mało śpię i mam jakiś stresujący okres. Najlepiej będzie jeśli szybko pójdziesz do ginekologa i zdecydujesz się na zabieg (operację), bo ściąganie płynu często kończy się odnowieniem torbieli. I warto przed zabiegami ginekologicznymi łykać probiotyk, ja łykałam lacibios femina na wzmocnienie mikroflory pochwy i ochronę przed infekcjami intymnymi, żeby nic nie opóźniło operacji i po zabiegu, by nic się nie przyplątało.

Nikuś690
12-05-14, 23:26
Wg mnie są groźne i na pewno trzeba je kontrolować, tak jak np. mięśniaki.

ania_inofolic
01-06-14, 10:25
Torbiele trzeba mieć pod kontrolą, jednak przy odpowiednim leczeniu można z nimi normalnie żyć. Trzeba być dobrej myśli. Medycyna rozwija się każdego dnia i coraz lepiej radzi sobie z tym problemem.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

GrzesiuGrześ
22-08-14, 13:59
Witajcie,

Ja mam mały problem, mianowicie przy malutkiej torbieli pani doktor zapisała mi tabletki hormonalne.. Poprosiłam Panią o alternatywny lek, w odpowiedzi usłyszałam, że nie ma takiej potrzeby. Żadnych badań krwi nie było, tylko standardowe badanie. To normalne? Tak się robi?
Tabletki i już????? Pytam, bo nie chcę wydawać pieniędzy na kolejną wizytę...

AnnaB
28-09-14, 19:57
Witajcie,

Ja mam mały problem, mianowicie przy malutkiej torbieli pani doktor zapisała mi tabletki hormonalne.. Poprosiłam Panią o alternatywny lek, w odpowiedzi usłyszałam, że nie ma takiej potrzeby. Żadnych badań krwi nie było, tylko standardowe badanie. To normalne? Tak się robi?
Tabletki i już????? Pytam, bo nie chcę wydawać pieniędzy na kolejną wizytę...

Grzesiu, gdzie ty masz ten torbiel? :)