PDA

Zobacz pełną wersję : Torbiele jajników – groźne czy nie?

Strony : [1] 2 3 4

Nie zarejestrowany
06-07-07, 20:06
Ja miałam torbiela na jajniku 6 cm,nie wiem czy z tego powodu nie poroniłam w 14tyg.ciazy.Niby zniknąl ale czy ja wiem...

Nie zarejestrowany
20-08-07, 13:18
ja mam torbiel i mam okropne bole po miesiaczkowe

Nie zarejestrowany
21-09-07, 21:44
wczoraj lekarz wykrył u mnie torbiele jeden 4cm drugi mniejszy przepisał mi tabletki,mam nadzieje ze zostane wyleczona .

Nie zarejestrowany
28-09-07, 20:10
Ja w wieku 17 lat miała usuwane również torbiele. Na prawym jajniku miałam 10 cm torbiel a na lewym jajniku miałam 6 cm torbiel. Tylko ten 10 cm był już kilka razy owinięty wokół siebie i musiałam miećnatychmiastową operacje, bo to groziło mojemu życiu. Później znowu lekarz na kontroli wykrył mi torbiele, ale dało sięgo wysuszyć. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
29-09-07, 22:35
Witam... Mam pytanie... Czy po wycięciu torbieli jest taka mozliwosc ze kobieta moze stracic płodnosc ? czy oczywiste jest to ze po wycienciu jest juz bezpłodna... ? Bardzo prosze o odpowiedz... Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
04-10-07, 18:16
Dzien dobry.Ja rowniesz mam pytanie czy po usunieciu torbieli kobieta moze normalnie wspolzyc z meszczyzna?

Nie zarejestrowany
15-10-07, 14:35
Mam torbiela 4cm.właśnie dostałam skierowanie do szpitala na operacje mam tylko nadzieję,że wszystko będzie dobrze bo okropnie się boję.Jestem po cesarskim cięciu izjada mnie panika...Pozdrawiam i trzymajcie się!

Nie zarejestrowany
15-10-07, 15:16
mnie lekarz powiedzial ze jest to cysta wielkosci 10 cm ale chyba jest to to samo 5 dni temu mialam w znieczuleniu zabieg punkcje cysty i usuniety zostal plyn z tej cysty i poddany badaniu a ja sama dostalam leki hormonalne czekam teraz na efekty moze juz bedzie dobrze - czy ktos mial taki zabieg

Nie zarejestrowany
19-10-07, 20:12
A ja miałam kilka lat temu torbiele na obu jajnikach, musiałam byc operowana. Teraz znowu mam torbiel aż drętwieje mi cała noga i biodro, dostałam antybiotyk, mam nadzieję że się uda wyleczyc. Mam dwójkę małych dzieci i strasznie się boję operacji i tego co będzie później.

Nie zarejestrowany
21-10-07, 12:16
W listopadzie 2006 roku mialam wycieta operacyjnie torbiel lewego jajnika, zawierajaca tluszcz,wlosy i zab. Brzmi strasznie,ale nie byla grozna.
W marcu 2007 roku zostal u mnie wyciety stozek macicy "Konizacja" , wynik jest dobry. Systematyczne wizyty u Ginekologa uratowaly mnie przed RAKIEM !

Nie zarejestrowany
31-10-07, 12:24
Dziewczyny przecież to jest tylko wycięcie torbieli a nie całego jajnika...a i moja koleżanka miała wyciety jeden jajnik i zaszła w ciążę i urodziła synka...więc bez paniki

Nie zarejestrowany
06-11-07, 17:14
ostatnio usunieto mi torbiele z obydwu jajnikow, jakie moze byc dalsze leczenie w przypadku gdy nie moge przyjmowac hormonow bo choruje rownierz na toczen rumieniowaty ukladowy?? jak ktos mial podobny przypadek to prosze o opinie.

Nie zarejestrowany
06-11-07, 17:14
ostatnio usunieto mi torbiele z obydwu jajnikow, jakie moze byc dalsze leczenie w przypadku gdy nie moge przyjmowac hormonow bo choruje rownierz na toczen rumieniowaty ukladowy?? jak ktos mial podobny przypadek to prosze o opinie.

Nie zarejestrowany
11-11-07, 15:34
m
Mialam operacje,usonieto mi jajnik bo pecherzyk Gaafa owinol mi sie wokol jajowodu i doszlo do martwicy.Chcialam dodac ze jestem w 3 miesiacu ciazy>Czuje sie bardzo dobrze.

Nie zarejestrowany
11-11-07, 15:35
m
Mialam operacje,usonieto mi jajnik bo pecherzyk Gaafa owinol mi sie wokol jajowodu i doszlo do martwicy.Chcialam dodac ze jestem w 3 miesiacu ciazy>Czuje sie bardzo dobrze.

Nie zarejestrowany
28-11-07, 15:16
6 tygodni temu miałam usunięty jajowód z powodu ciąży pozamacicznej a teraz w trqakcie kontroli okazało się mam na jajniku torbiel> lekarz mnie tak przestraszył że czeka mnie kolejna operacja że nie mogę spać po nocach. Czy któraś z was miała taką operację? Czy każdą torbiel należy usunąć? pomocy!!!!

Nie zarejestrowany
28-11-07, 15:17
6 tygodni temu miałam usunięty jajowód z powodu ciąży pozamacicznej a teraz w trqakcie kontroli okazało się mam na jajniku torbiel> lekarz mnie tak przestraszył że czeka mnie kolejna operacja że nie mogę spać po nocach. Czy któraś z was miała taką operację? Czy każdą torbiel należy usunąć? pomocy!!!!

Nie zarejestrowany
03-12-07, 17:43
ja miałam usuwaną torbiel z jajnika i to nic strasznego ale tak odrazu operacja ja byłam najpierw leczona przez pół roku jak to nie pomogło to zostałam zoperowana ale niestety to coś po dwóch miesiącach odrosło i znowu sie lecze ale czy to coś da mam nadzieje ze nie trafie znowu na stół

Nie zarejestrowany
05-12-07, 13:45
mam torbiel jajnika lewego i marker C125 podwyzszony czyli 30, dostalam hormony, wzięlam cale opakowanie i przesunęla mi sie miesiączka, dodam, że moja mama zmarla na raka jajnika, jestem spanikowana.....

Nie zarejestrowany
18-01-08, 18:22
Mam torbiel gładkościenną na jajniku,ale lekarz nic na razie nie kazał z tym robić. Ponieważ jestem po poronieniu, może to być wynikiem skutków popołogowych lub hormonów. W tej chwili jestem pod obserwacją i co dwa tygodnie jeżdżę do lekarza. Jeżeli sama nie pęknie lekarz powiedział, że zsatosuje terapię antybiotykową do wewnątrz. Jak widać nie wszystkie torbiele muszą być zoperowane, ale zapewne to zależy od ich rodzaju. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
26-01-08, 12:22
we wtorek byłam u lekarza ginekologa, i powiedzial mi podczas badania usg, ze mam torbiel na jajnkiku.Ale powiedzial, ze jest niegroźna i nie należy się nią przejmować.Ale jak czytam te artykuły to sie przejmuje.poza tym od kilku dni mam plamienia, takim jakby sluzem z krwią, jest to bardzo ciemne i takie gęste dosyć.Nie weim czy to przez torbiel czy przez co...mam isc do tego lekarza jeszcze raz??mimo iż powiedzial, ze ta torbiel jest nie groźna??

Nie zarejestrowany
31-01-08, 18:27
naprawde trzeba to leczyc jak najszybciej czym szybciej tym lepiej

Nie zarejestrowany
31-01-08, 18:30
mialam torbiela i juz prawie jak jestem po zabiegu i bardzo dziekuje mojemu lekarzowi .Byl to dla mnie szok jak sie dowiedzialam ze mam torbiela odrazu skojarzylam go z rakiem . Dowiedzialam sie o nim przed samymi sietami Borzego Narodzenia

Nie zarejestrowany
09-02-08, 22:41
tez mam torbiel i lekarz zalecil mi operacje. I w związku z tym mam pytanie czy miałyście usuwane je poprzez laparoskopie czy operacyjnie???

Nie zarejestrowany
09-02-08, 22:41
tez mam torbiel i lekarz zalecil mi operacje. I w związku z tym mam pytanie czy miałyście usuwane je poprzez laparoskopie czy operacyjnie???

Nie zarejestrowany
12-02-08, 21:16
ja tez mialam torbiel jajanika, usuniety laparoskopia, tzn sa3male naciecia brzuszne, po 2 dniach wychodz sie ze szpitala. jezeli chcesz sie skontaktowac i zapytac o cos , napisz : emilly@buziaczek.pl

Nie zarejestrowany
18-02-08, 18:41
Mam bóle brzucha, byłam u ginekologa, zrobił mi usg, ale napisał nieznany twór o wielkości 5,8 cm i kazał natychmiast na operację, ale przez cięcie brzucha? Czy też miałyście takie objawy?

Nie zarejestrowany
19-02-08, 12:24
ja mam 15 lat. 18.02.08 na badaniu USG stwierdzono u mnie torbiel o średnicy 3cm.Bardzo się boję.Cały czas szperam w necie i szukam info. na ten temat a dopiero 23.02 mam wizyte u ginekologa....

Nie zarejestrowany
19-02-08, 12:25
ja mam 15 lat. 18.02.08 na badaniu USG stwierdzono u mnie torbiel o średnicy 3cm.Bardzo się boję.Cały czas szperam w necie i szukam info. na ten temat a dopiero 23.02 mam wizyte u ginekologa....

Nie zarejestrowany
25-02-08, 09:53
moja siostra ma 13 lat ma usunienty torbiel guzowaty z jajnikiem teraz bendzie kontro l drugiego jajnika

Nie zarejestrowany
26-02-08, 23:30
dzis bylam u lekarza i dowiedzialam sie ze mam torbielo srednicy 10 cm....bardzo się tego boję..on mowi ze musimy sprobowac leczyc proszkami ale i tak mam zle mysli ze trzeba bedzie ciac....jest on przeciez za duzy na proszki...nie wiem co mam robic bo najchetniej bym go zostawila i nic nie zrobila z nim....ale jest duze prawdopodobienstwo ze peknie mu sie...:(

Nie zarejestrowany
26-02-08, 23:30
dzis bylam u lekarza i dowiedzialam sie ze mam torbielo srednicy 10 cm....bardzo się tego boję..on mowi ze musimy sprobowac leczyc proszkami ale i tak mam zle mysli ze trzeba bedzie ciac....jest on przeciez za duzy na proszki...nie wiem co mam robic bo najchetniej bym go zostawila i nic nie zrobila z nim....ale jest duze prawdopodobienstwo ze peknie mu sie...:(

Nie zarejestrowany
27-02-08, 10:52
od kilku dni mam dziwne bole w podbrzuszu. poza tym z pochwy wyplywa dziwna wydzielina taka brazowa,podobna do krwi z takimi brazowymi grudkami. na poczatku myslalam ze mam okres,ale to za wczesnie, bo to jest dopiero 21 dzien

Nie zarejestrowany
10-03-08, 19:30
U mnie przypadkowo wykryli torbiela podczas zwykłego badania USG. I wcale nie był taki mały, bo miał 5.5cm śr. Ale tak naprawdę odkąd się na niego leczę, bóle brzucha mam praktycznie codziennie,a wcześniej nie miałam żadnych bólów w okolicach podbrzusza, nie miałam też innych objawów.

Nie zarejestrowany
11-03-08, 20:42
ja niestety tez mam torbiela jednak jest nietypowym przypadkiem bo od 4 lat biore leki antykoncepcyjne...a przeciez nie powinnam byc w grupie ryzyka..........????

Nie zarejestrowany
18-03-08, 21:10
Mam lat dwanaście, byłam u ginekologa i stwierdzono u mnie torbiela 2 cm na 1,4cm.. Takiego małego jeszcze można leczyc hormonalnie i farmaceutycznie... Niezabardzo nie wiedziałam czemu go mam, ale sie dowiedziałam że moja matka też go miała i to dziedziczne >.<

Nie zarejestrowany
20-03-08, 18:50
mam 23 lata i 3 lata temu miałam usuwaną torbiel czekoladowa. mozna powiedziec ze trafiłam z ulicy na stół operacyjny a nigdy wczesniej nic mnie nie bolało. jedenak kiedy dostałam strasznych bólów w pracy karetka od razu przewiozła mnie do szpitala ginekologicznego. tam lekarze wstepnie stwierdzili poronienie ciazy pozamacicznej....jednak po kilku badaniach ( w tym badaniu usg) lekarze stwierdzili ze to nie jest sprawa ginekologiczna i podjeli decyzje o przewiezienu mnie do szpitala chirurgicznego. jednak w trakcie podrozy torbiel ( o ktorej lekarze w szpitalu nic nie wspominali)pekła i dostałam strasznych bólów barków. w szpitalu lekarze sstwierdzili ze jest to zapalenie otrzewnej i niezbedna jest natychmiastowa operacja. po operacji okazało sie ze była to wspominana wczesniej torbiel czekoladowa ktora pelka i krew ktora sie z niej wylała podrazniła nerwy barków (stad te niesamowite bóle) . miesiac temu okazało sie ze mam znów torbiel .

Nie zarejestrowany
20-03-08, 18:51
i az sie boje pomyslec co bedzie ......

Nie zarejestrowany
14-04-08, 14:54
Mam założoną wkładkę , czy podczas zabiegu usunięcia torbieli wkładkę należy wyjąć.

Nie zarejestrowany
14-04-08, 21:49
kilka dni temu dowiedziałam się że mam torbiela, co prawda nie wielkiego.zastanawiam sie czy zajście w ciąże w takim stanie jest bezpieczne?

Nie zarejestrowany
19-04-08, 15:55
wykryto u mnie torbiela(16mm), niby nie grozny, ale martwie sie czy przez to nie bede miala problemow z ciaza, jesli cos wiecie to piszcie

Nie zarejestrowany
21-04-08, 23:43
wykryto u mnie torbiela, aż 5,5 cm, martwie sie,zle sie czuje, od 3 dni mam stan podgorączkowy, nieznośny katar, bole w jajnika, jeśli coś wiecie o prawidłowym leczeniu to piszcie

Nie zarejestrowany
21-04-08, 23:45
wykryto u mnie torbiela, aż 5,5 cm, martwie sie,zle sie czuje, od 3 dni mam stan podgorączkowy, nieznośny katar, bole w jajnika, jeśli coś wiecie o prawidłowym leczeniu to piszcie

Nie zarejestrowany
03-05-08, 19:57
miałam torbiele około 5 cm leczyli je antybiotykiem po czym mi pękły nie prawda że wszyskim robią laparoskopem!!! zależy na jakiego lekarza się trafi

Nie zarejestrowany
05-05-08, 15:02
sadze ze usuniecie samego torbiela nie zalatwi calej sprawy poniewaz infekcja sotaje w ciele , i moze sie to nawracac . podobno INDONAL jest bardzo dobwym preparatem i polecanym przez lekarzy.

Nie zarejestrowany
10-05-08, 12:26
2 pazdziernika 2007 roku pierwszy raz poszlam do ginekologa lekarz powiedzial,ze mam powiekszony jeden jajnik,dal mi antybiotyk ktory bralam przez tydzien,po antybiotyku mialam isc na kolejna wizyte.Poszlam i mialam juz dwa jajniki powiekszone. Wiec...szpital. Lerzałam tydzień,po tym brałam jeszcze zastrzyki i czopki. Pozniej poszlam na kontrole i lekarz przepisal mi tabletke hormonalne. Bralam je od listopada przez piec miesiecy.sama odstawilam...Po odstawieniu tabletek okresu nie mialam przez 11 dni,a wczesniej mi sie to nie zdarzalo i nie mozliwe zeby to bylo normalne,pozniewaz okres mam od pieciu lat. Pare dni temu poszlamz mama do ginekologa i lekarz powiedzial ze mam torbiela. Po przeczytaniu tutaj powyzszego tekstu stwierdziqalm,ze musze miec wiekszego torbiela,poniewaz czesto oddaje mocz,boli mnie brzuch,w pachwinie i krzyż. Nie wiem co mam robic... . Moja mama miala cyste,ktora jej wysuszali... Prosilabym o rade...

Nie zarejestrowany
11-05-08, 17:14
mam 15 lat i mam torbiela 7,5cm od 2 lat srednio co 45 min leje wkurza mnie to piszcie co mam robic jak sie z tego wyleczyc

Nie zarejestrowany
11-05-08, 20:39
witam ja mam 20 lat i mam torbiela juz dlugo bylam u lekarza przepisal mi tabletki bylo troszke lepiej ale nadal p[odczas stosunku mialam bol ;( teraz nie biore tabletek mialamn przyjsc na usg ale nie poszlam a teraz bolo mnie mniej rzadziej niz wtedy czy to jest grozne????

Nie zarejestrowany
30-05-08, 13:16
hej.mam 19 lat mam w lewym jajniku torbiele o charakterze krwotocznym, mam też mięsniaka....wykryto to u mnie stosunkowo niedawno około 2 tyg temu podczas badania.Pani ginekolog powiedziała że może mi sie opóznic miesiączka i jeżeli do tego dojdzie to mam brac luteine tak też robię ale miesiaczki ciągle nie mam ,oczywiscie współzyje tez z chłopakiem,stosujemy antykoncepcje ale nie wiem czy brak miesiaczki spowodowany jest moimi dolegliwościami czy może ciążą

Nie zarejestrowany
02-06-08, 13:53
mam 22lata. kilka lat temu- okolo 6. wykryto u mnie torbiel. bralam hormony wszystko bylo dobrze torbiel zaczela znikac, pewnego dnia dostalam "krwotoku" ciemna wydzielina. pojechalam z chlopakiem na ostry dyzur. pani pielegniarka powiedziala ze musze poczekac bo lekarka rozmawia przez telefon. gdy po 20minutach skonczyla rozmowe- slyszalam ze rozmawia o przepisie na ciaso!!!!!!!! zapytala czego ja chce. wiec jej zaczelam mowic ze biore tabletki antykoncepcyjne, nie dala mi dokonczyc i zaczela krzyczec ze ona mi nie bedzie wydawac recept ze jestem gowniara ktora musi isc do swojego ginekologa a nie ja jej tu zawracam glowe. wiec stanowczo jej przerwalam obrazanie mnie i powiedzialam ze mam torbiel teraz jakas wydzielina wydostaje sie ze mnie i ze boje sie ze moglo dojsc do pekniecia torbieli. lekarz mi powiedziala z drwiacym usmieszkiem, ze jakby mi doszlo do pekniecia torbieli to bym sie zwijala z bolu a ona nie widzi u mnie takich objawow. zapytalam czy to wszystko, odprowadzila mnie do drzwi gabinetu i po

Nie zarejestrowany
02-06-08, 13:56
powiedziala ze jak bede zwijala sie z bolu to wtedy abym przyjechaal. wiec wyszlam, moj jarek zaczal sie pytac czy wszystko ok bo bylam zla i nie wiedzialam co robic. lekarka nawet nie przebadala mnie. tera z tej strony dowiedzialam sie ze moglo dojsc u mnie do rozlania sie torbieli endomerialnej(?), mialam taka wydzieline o jakiej jest napisane. musze sie zglosic do mojej ginekolog i zrobic usg. jezeli nie bede mogla miec dzieci przez ta kobiete ktora mnie olala pozwe ja do sadu. obiecuje wam tu. nie mam zamiaru popuscic jakies dziwnce ktora bierze kase za to ze nabija na telefon rachunki, bo musi wziac od kolezanki przepis na ciasko....

Nie zarejestrowany
02-06-08, 14:01
Dziewczyny nie zaniedbujcie sie. Musicie chodzic do ginekologa, robic usg, brac hormony lub poddac sie zabiegowi!!!!
Moja kolezanka- dziewczyna 23lata, miala przez torbiel usuniety jajnik, pozniej okazalo sie ze byl zaniedbany rowniez drugi, miala 2 lata aby urodzic dziecko. Teraz pilnie szuka faceta ktory zrobi jej dziecko. Bo ona nie chce zostac sama w przyszlosci.
Ja rowniez mam problemy z jajnikiem-torbiela. Dlatego nie zaniedbujcie, to jest naprawde powazne!!!

Nie zarejestrowany
04-06-08, 12:54
Ja mam torbiele na całym jajniku, jajnik napuchnięty - powiększony. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że odkąd zaczęłam miesiączkować czyli od 13 roku życia miałam juz te torbiele i wykryto mi je dopiero teraz (mam 22 lata), do lekarza chodziłam reguralnie co 2 miesiące od 15 roku życia do chwili obecnej (ponieważ miałam bardzo bolesne miesiączki) i nie zrobił mi nigdy badania usg dopochwowego tylko przepisywał KETONAL FORTE który ca miesiąc zażywałam, tragedia dziewczyny! Teraz mam podejrzenie raka (stres i wogóle) nie życzę tego nikomu!

Nie zarejestrowany
09-06-08, 20:10
mam 22 lat i tez mam torbiela wykryto go dzisiaj i to przypadkowo. jest maly tak mi powiedziala pani ginekolog ma tylko 3 cm nie wiem co mam robic

Nie zarejestrowany
10-06-08, 09:03
Siedem lat temu wykryto u mnie policystyczne jajniki, leczono mnie trzy lata antykoncepcja i chyba sie udalo po tej kuracji bo jak zrobilam sobie mala przerwe od tabletek od razu zaszlam w ciaze ktora na pewno ta dolegliwosc usunela. Teraz moja corka ma 3 lata a u mnie znowu problemy, teraz zamiast wielu malych mam jeden wiekszy torbiel, ma juz 5 cm a rosnie dopiero 1,5 miesiaca, obawiam sie co z tego moze wyniknac. Ten torbiel nie ma jednorodnej konsystencji i jest podejrzenie ze nastapilo krwawienie do jego wnetrza. Przerazilam sie po USG, na dodatek dostalam znowu tabletki antykoncepcyjne, Yasminelle po ktorych mam ciagla depresje i silne bole, okres, zamiast sie skonczyc przeksztalcil sie w paskudne plamienie, zalamuje sie juz. Chce miec jeszcze dzieci, a bardzo boje sie operacji i tego ze usnuna mi czesc jajnika. Co mam zrobic:(((

Nie zarejestrowany
10-06-08, 09:15
Siedem lat temu wykryto u mnie policystyczne jajniki, leczono mnie trzy lata antykoncepcja i chyba sie udalo po tej kuracji bo jak zrobilam sobie mala przerwe od tabletek od razu zaszlam w ciaze ktora na pewno ta dolegliwosc usunela. Teraz moja corka ma 3 lata a u mnie znowu problemy, teraz zamiast wielu malych mam jeden wiekszy torbiel, ma juz 5 cm a rosnie dopiero 1,5 miesiaca, obawiam sie co z tego moze wyniknac. Ten torbiel nie ma jednorodnej konsystencji i jest podejrzenie ze nastapilo krwawienie do jego wnetrza. Przerazilam sie po USG, na dodatek dostalam znowu tabletki antykoncepcyjne, Yasminelle po ktorych mam ciagla depresje i silne bole, okres, zamiast sie skonczyc przeksztalcil sie w paskudne plamienie, zalamuje sie juz. Chce miec jeszcze dzieci, a bardzo boje sie operacji i tego ze usnuna mi czesc jajnika. Co mam zrobic:(((

Nie zarejestrowany
13-06-08, 23:34
Za dwa tygodnie ide na operacje torbielki na lewym jajniku.Wczooraj na usg miala 6,6cm,ale rosnie w tempie zastraszajacym. 5 dni wczesniej miala 5,5 wiec urosla ponad centymetr.Bardzo boli mnie dol brzucha.Powiedziano mi,ze bedzie to operacja laparoskopowa ,chybaze w trakcie okaze sie inaczej...wtedy beda ciac przez brzuch. Zrobilam markery,mam 19 w skali od 0-21.Boje sie tej operacji ,ale lekarz ginekolog -onkolog powiedzial,ze trzeba usunac .bo moze peknac i wtedy to zagraza nawet zyciu pacjeta.Mam arytmie serca a operacja taka musi byc przeprowadzona w narkozie.Mam nadzieje ze sie po niej obudze.... :-(((

Nie zarejestrowany
13-06-08, 23:36
Za dwa tygodnie ide na operacje torbielki na lewym jajniku.Wczooraj na usg miala 6,6cm,ale rosnie w tempie zastraszajacym. 5 dni wczesniej miala 5,5 wiec urosla ponad centymetr.Bardzo boli mnie dol brzucha.Powiedziano mi,ze bedzie to operacja laparoskopowa ,chybaze w trakcie okaze sie inaczej...wtedy beda ciac przez brzuch. Zrobilam markery,mam 19 w skali od 0-21.Boje sie tej operacji ,ale lekarz ginekolog -onkolog powiedzial,ze trzeba usunac .bo moze peknac i wtedy to zagraza nawet zyciu pacjeta.Mam arytmie serca a operacja taka musi byc przeprowadzona w narkozie.Mam nadzieje ze sie po niej obudze.... :-(((

Nie zarejestrowany
01-07-08, 21:45
Ja miałam kiedyś torbiel wielkości cytryny na prawym jajniku, lerzałam w szpitalu. Nie byłam operowana, ale lekarz mi ją poprostu "wycisnął" wylał się ze mnie jakiś płyn, i po zawodach. Potem nawet USG mi nie zrobiono i na drugi dzień wypuścili do domu. A ja tu czytam że pęknięcie torbieli zagraża życiu??? Na szczęście obyło się bez powikłań.Zastanawiam się czy ten lekarz był poważny?!

Nie zarejestrowany
01-07-08, 21:45
Ja miałam kiedyś torbiel wielkości cytryny na prawym jajniku, lerzałam w szpitalu. Nie byłam operowana, ale lekarz mi ją poprostu "wycisnął" wylał się ze mnie jakiś płyn, i po zawodach. Potem nawet USG mi nie zrobiono i na drugi dzień wypuścili do domu. A ja tu czytam że pęknięcie torbieli zagraża życiu??? Na szczęście obyło się bez powikłań.Zastanawiam się czy ten lekarz był poważny?!

Nie zarejestrowany
23-07-08, 08:33
Ja wczoraj dowiedziałam sie o torbiely... jest na prawym jajniku i ma 9 cm... wielki obcy w moim ciele, boli mnie brzuch i boje sie, ze zacznie mi sie skrecac ten bol jest podobno gorszy od porodowego, ktory tez znam... Najgorsze jest to, ze miesiac temu mialam usg i wtedy jeszcze nic nie było... :(

Nie zarejestrowany
31-07-08, 11:58
Witajcie. Widze ze wiele z was sie boi operacji i nie dziwie sie wcale ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic. Co 2 lata otwieraja mi brzuch w celu usuniecia torbieli. Na usg nic nie ma a za miesiac torbiel jest juz wielkosci pomaranczy. Mialam tez zatrzymanie krwii w macicy na skutek ogromnego polipa. Ostre zapalenia jajnikow i przydatkow mam na standardzie. Ostatnio mialam nawet zapalenie tkanki miednicy. Niedawno przeszlam lyzeczkowanie pomimo udaru mozgu. Oprocz tego czesto w nocy zgarnia mnie pogotowie bo dostaje strasznych skurczy jajnikow i macicy. Pisze to nie po to zeby ktos mi wspolczul tylko zebyscie zobaczyly ze naprawde moze byc duzo gorzej i zebyscie nie zalamywaly sie z powodu torbieli bo ja bym chciala tylko na to chorowac. Pozdrawiam goraco

Nie zarejestrowany
31-07-08, 18:57
Witam wszystki panie ja również mam torbiela na podan 4cm boję się bo mam dopiero 20lat a za rok wychodze za mąż i planuje dziecko bardzo się boje niech mi ktoś odpowie czy jest to przeszkodą czy torbiel powoduje poronienie?! Lekarz narazie wysłał mnie na badania ale myśle że będe mieć odepacje boje się :( Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
02-08-08, 20:40
Nie martw się, 4cm to nie jest duża torbiel, często wystarczy leczenie antybiotykami...Poza tym,jeleli leczenie nie bedzie skuteczne, u tak młodych kobiet torbiel usuwa się samą, nie uszkadzając tkanki jajnikowej. Bedziesz mogła zajść w ciążę bez problemu. Glowa do góry.

Nie zarejestrowany
12-08-08, 18:30
Mam 62 lata, wczoraj dowiedziałam się, że na prawym jajniku mam torbiel wielkości 3 cm. Lekarz zlecił mi zgłoszenie się na operacje za miesiąc (okres urlopowy !!!) - czy są jakieś metody lub leki. które uchronią mnie przed skutkami oczekiwania (np skręt torbieli) itp. Lekarz przepisał mi lek rozkurczowy - czemu on ma zapobiec? Co decyduje o wyborze metody operacji (laparoskopia, cięcie)? Nigdy wcześniej nie miałam podobnych problemów. Przez 11 lat brałam hormony zapobiegające osteoporozie, ale jestem już 4 lata po kuracji, czy okres zażywania hormonów może mieć wpływ na powstawanie torbieli? Czy podczas operacji rutynowo robi się wycinek, który bada się pod kątem zmian nowotworowych, ale też i przyczyn powstania torbiela (przecież jest ich tak wiele)? Bardzo proszę o wypowiedź lekarza. Z góry dziękuję.

Nie zarejestrowany
13-08-08, 13:55
hej! dziewczyny podobnie jak wy mialam torbiela na jajniku- jestem juz tydzien po operacji- na szczescie udalo sie uratowac jajnika- ale bol jest straszny- nawet nie zycze go najgorszemu wrogowi- mam dopiero 21 lat przezylam juz troche tych operacji na wszystko co jest mozliwe i znalam kazdy bol- ale ten jest wprost niedowytrzymania- nie mam jeszcze dzieci ale mam nadzieje ze bede je miec za 4 tyg bedzie wynik wycinka mam nadzieje ze to nie sprawy rakowe.... a za czelo sie u mnie to tak ze w pewien czwartek wieczorem zaczoll mnie bolec prawy dol brzuszka az plakalam z bolu, w piatek jeden lekarz wysylal mnie do drugiego i tak w kolko az w koncu trafilam do ginekologa - okazalo sie ze mam torbiela- skrecajacego sie - w ten dzien o godzinie 15.40 bylam w szpitalu a juz o 17.20 bylam na stole operacyjnym. tak wiec szybko sie mna zajeli ale niestety mam caly rozciety brzuszek ktory boli i nie pozwala na nic doslownie na nic..... trzymam za was kciuki pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-08-08, 20:35
czesc.ja mam dopiero 18 lat i mam toriela na jajniku 4 cm.mam nadzieje ze ma to zwiazek z tarczyca i t.hormonalna mi pomoze:((((((((

Nie zarejestrowany
19-08-08, 17:02
Ja też mam torbiele jajników 5 na lewym i 4 na prawym ,jestem po kuracji hormonalnej i w piątek 22.08.08 mam kontrolne usg zobaczymy co pokaże

Nie zarejestrowany
19-08-08, 17:04
Nic się nie martw ból z powodu operacji minie ,ja miałam cesarke i po tygodniu już nic nie czułam ,trzymam kciuki zeby nie wyszło nic rakowego pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-08-08, 17:19
witam.ja rownież mam torbil a co gorsze jestem w 9 tyg ciązy i cysta grozi mojemu dzidziusiowi,prawdopodobnie bede operowana.

Nie zarejestrowany
27-08-08, 21:09
ja mam torbiel na prawym jajniku 2 wrzesnia czeka mnie operacja :(
boje sie ale to jedyne wyjscie zdaniem lekarza

Nie zarejestrowany
27-08-08, 21:11
chciałabym wiedzieć czy operacyjnym usunięciu torbieli można zastosować znieczulenie miejscowe?

Nie zarejestrowany
11-09-08, 21:21
Mam 20 lat, dziś po 7 miesiacach bylam na kontroli u ginekologa i okazalo sie ze znow mam torbiel tym razem na prawym jajniku o rozm. 6,5 : 5,5cm.Na kontoli w Listopadze 2007 roku miałam torbiel wielkosci 5 cm, przez 3 misiace bralam leki hormonalne po ktorych torbiel sie wchlonął.Na kontrol staram sie chodzic przynajmniej co pol roku poniewaz od 15 roku zycia mam problemy z torbielami...Boję sie czy bede mogla zajsć w ciążę...i czy w ogole jest nadzieja zeby wyleczyc torbiele;/ Od torbieli mam bardzo osłabiony organizm ciagle chce mi sie spac, ciagłe zmeczenie...przeziebienia itp...;/;/;/ mam dość.........

Nie zarejestrowany
12-09-08, 17:09
witam mam 19 lat, kilka miesiecy temu wykryto u mnie torbiel na jajniku, na poczatku chcieli go wyciac a potem zmienili zdanie i powiedzieli zeby jeszcze poczekac(mial 7cm)kilka dni temu bylam na usg okazalo sie ze juz go nie ma(wchlonol sie)ale boje sie ze znowu sie pojawi, jesli ktos byl w takiej sytuacji to prosze o kontakt natkadidle@wp.pl

Nie zarejestrowany
16-09-08, 10:52
W roku 1992 r został usunięty mi lewy jajnik wraz z tarbielem oraz lewy jajowód ze względy na niedrożność. Dziś jestem po badaniu usg i okazało się, że na prawym jajniku mam drobne torbiele i.... na lewym (którego nie mam) torbiel wielkości 3 cm. Czy to jest molizliwe?

Nie zarejestrowany
16-09-08, 10:53
W roku 1992 r został usunięty mi lewy jajnik wraz z tarbielem oraz lewy jajowód ze względy na niedrożność. Dziś jestem po badaniu usg i okazało się, że na prawym jajniku mam drobne torbiele i.... na lewym (którego nie mam) torbiel wielkości 3 cm. Czy to jest molizliwe?

Nie zarejestrowany
16-09-08, 11:55
Do wszystkich, które przeszły lub mają przejść usuwanie jajnika i jajowodu. Ja przeszłam taką operacje 16 lat temu i po 6 latach urodziłam syna, bez żadnych problemów. A co do bólu to fakt - jest tak przerażający, że można "umrzeć". Ja miałam torbiel "czekoladową" skręcającą i miewałam również krwotoki tak obfite, że było to straszne. Teraz problem powrócił, na razie jeszcze bez bóli i krwotoków, ale nie dopuszczę do tego, bo pamiętam tamte, jak dziś, i nie chcę znowu tak cierpieć.

Nie zarejestrowany
18-09-08, 19:47
3 operacja -laparoskopie- usunięcia torbieli w ciągu 6 lat.Teraz znowu torbiel,jutro robięca125,za dwa dni usgi decyzja najprawdopodobniej o operacji.Trz dni temu zaczęły się straszne bóle brzucha począwszy od wzdęc a skończyło się na tramalu 100,po tym do lekarza i już wiem.Teraz już nie boli ,ale brzuch jest gorącyi złe samopoczucie,myślę,że taka już moja uroda....

Nie zarejestrowany
01-10-08, 07:07
Mam 18 lat, wczoraj lekarz ginekolog stwierdził, że na lewym jajniku mam torbiela o rozm. 4 cm. Rozpoczynam terapię hormonalną, ale lekarz ostrzegł mnie, ze jeśli torbiel sie nie wchłonie to bedzie potrzebna operacja...troche sie boje...bo nigdy wczesniej nie miewałam takich problemów. Czy taka operacja nie przeszkadza w późniejszym funkcjonowaniu organizmu? Czy bede mogła mieć dzieci?

Nie zarejestrowany
07-10-08, 13:51
Mam w tym temacie troszeczkę doświadczenia, i moim zdaniem pojdz jeszcze do innego lekarza zobaczysz co on Tobie powie. I nie idz na operacje tylko jak cos to na laparoskopie, bo szkoda zdrowia. Ja miałam opreacje i poźniej miałą po niej dużo zrostów, a pozniej miałam 2 laparoskopie i musieli to wszystko czyścić. Następnym problemem było zajście w ciąże, ale się udało. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-10-08, 01:48
moja córka jest właśnie po operacji usunięcia torbieli .Ma 13 lat.Czy zna ktoś podobny przypadek?

Nie zarejestrowany
15-10-08, 21:45
Mam torbiel na prawym jajniku wielkosci 5cm na 5cm,opasuje mnie ból od kegów ledzwiowych do brzucha,boje sie czy lekarz dobrze zdiagnozował czy nie jest cos jeszcze,markery mam 49,moze to nowotwór?Czy ktoś miał podobny przypadek.

Nie zarejestrowany
16-10-08, 16:39
no hej aniu przeczytalam twoje pytanie,ja jestem po 3 zabiegach i jednej operacji na jajniki.moja cysta miala wielkosc 7.5 na 6.5 , chruje na to od 5 latjesli chcesz pogadac na ten temat to napisz na gg 293631

Nie zarejestrowany
23-10-08, 21:13
Slawo pozdrowienia dla twojej 13 letniej corki,mam 27 lat i 10 lat temu mialam usunietego torbiela z lewego jajnika i od tamtej pory nie mialam zadnych problemow ,

Nie zarejestrowany
24-10-08, 15:35
Hej. Ja mam 18 lat i wykryto u mnie torbiel, sredniej wielkosci. Zastosowano terapie hormonalna, tabletki wzielam. I, przyznam szczerze, sprawe zaniedbalam, do kontroli nie poszlam. I sie zaczelo... Po 3 miesiacach dostalam silnych bolow, ale nadal do lekarze nie szlam, myslalam, ze to jakies przeziebienie pecherza. Poszlam na badania.. i torbiel do wyciecia.

Nie zarejestrowany
27-10-08, 13:03
15 lat temu z przyczyn medycznych w trakcie cięcia cesarskiego miałam robiony zabieg podwiązania jajników. Od tej pory jeśli chodzi o miesiączki - miałam zawsze bardzo regularnie. Nie miałam też krwawień międzymiesiączkowych, ba - nawet nie miałam upławów (w ogóle - ani "czystych" ani zabarwionych krwią). Ale...... teraz pierwszy raz spóźnia mi się okres o 12 dni. Robiłam testy ciążowe i pokazały wynik pozytywny. Wiem, że to bym mogła być w ciąży jest mało prawdopodobne - przeczytałam na opakowaniu od testów, że przyczyną mogą być właśnie torbiele jajnika. Czy któraś z was miała podobne objawy??

Nie zarejestrowany
28-10-08, 20:54
Ja dowiedzialam sie ze mam torbiela niedawno,bylam na badaniu usg czegos innego a wykryli mi torbiela.Jestem w szoku bo 7miesiecy temu robilam usg i nic.Wiec sie dziwie ze w żródłach pisza ze co roku trzeba sie badac.I co teraz mam zrobic?Pomuszcie

Nie zarejestrowany
30-10-08, 12:58
rOBILAM BADANIE USG WE WRZESNIU TEGO ROKU I NIE MIALAM ZADNEGO TORBIELA , Pod koniec października powturzyłam badanie i okazuje się że jednak mam torbiel na jajniuku, Tak wiec uważam ze badania profilaktychne powinny byc robione minimum co pół roku a nie raz na rok.

Nie zarejestrowany
30-10-08, 14:45
Przez kilka dni bolał mnie jajnik i spóźniał mi sie okres..poszłam do ginekologa po czym okazało sie ze mam 4 cm torbiela na szczescie do wyleczenia farmakologicznie... dostała podwojna dawke tab. antykoncepcyjnych. lekarz nie zastosował antybiotyku chociaż slyszlam ze tak robia...jeszcze 5 dni kuracji i zobacze...

Nie zarejestrowany
02-11-08, 11:00
Mam zmianę litą na prawym jajniku wielkości 4,5cm. Markery Ca 125 wyszły 31,4 wiec też podwyższone. Podobno może to też świadczyć o stanie zapalnym jajnika a nie tylko o nowotworze. Lekarz zalecił obserwację przez usg dopochwowe przez 3 kolejne miesiące.

Nie zarejestrowany
02-11-08, 21:55
Staram się o dzieco już trzeci rok :(mam 29lat i niedawno okazało sie że mam torbiela brałam tabletki anty . Które nie pomogły po czym dali mi antybiotyk znacznie się zmniejszył ale coż nadal mam brać tab. Anty . To jak mam zajść w ciąże:(i czy kiedyś zajdę?:(((

Nie zarejestrowany
04-11-08, 12:10
Ponad tydzień temu poszłam do lekarza, bo spóźniał mi się okres. Lekarz wykrył cystę zwisającą z prawego jajnika: 5,5 na 6 cm. Kiedy wreszcie pojawiła się miesiączka, poszam znówu - po tabletki hormonalne. Tym razem w czasie badania torbiel pękła a za chwilę straciłam przytomność. Kiedy się ocknęłam, szumiało mi w uszach i wymiotowałam. Czułam ból w dole brzucha. Teraz trzeci dzień biorę tabletki formonalne. Mam ndzieję, że będzie dobrze... Wcześniej miałam już takie problemy i cudem uniknęłam operacji. Liczę sie z tym, że może się to powtórzyć..

Nie zarejestrowany
05-11-08, 19:59
mam 43 lata i wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku.wczoraj byłam załamana dzisiaj już patrzę spokojniej na tą torbiel i idę do innego lekarza po konsultację a jeśli będzie trzeba do nawet do trzeciego.

Nie zarejestrowany
06-11-08, 15:44
Chodziłam z torbielem 4 miesiące i nic o tym niewiedzialam. Jak poszłam w końcu do lekarza to wogóle była moja pierwsza wizyta u ginekologa dlatego tez poszłam tak póżno bo sie bałam to lekarz stwierdził torbiela na lewym jajniku i zapytał sie mnie gdzie ja takie coś wychodowałam.Usunęli mi jajnik bo nieudało sie go uratowac bo torbiel był zbyt duży.Po operacji jest juz 4 lata i jest ok.

Nie zarejestrowany
07-11-08, 07:27
Od ok 3 lat staramy się z mężem o dziecko. Z tego tez powodu 1,5 miesiąca temu miałam laparoskopowo sprawdzaną drożność jaowodów. 1,5 miesiąca! wczoraj się dowiedziałam, ze na prawym jajniku mam 5 cm torbiel. Do lekarza się zgłosiłam, ponieważ test ciążowy wyszedł pozytywnie. Lekarz powiedział, że ciąża może być, zwłaszcza, że mam kilka objawów wczesnej ciąży, ale jego mina podczas badania troszkę mnie nadal niepokoi...

Nie zarejestrowany
09-11-08, 12:46
Z tego co czytam nie tylko mnie się przytrafił... Wczoraj na usg dowiedziałam się o jego istnieniu o mam mieszane uczucia - tym bardziej, że na wizytę u ginekologa muszę czekać do 15 grudnia!Jest wielkości 43mm więc w porównaniu do innych - taki sobie. Nie mogę brać hormonów, bo kilka lat temu miałam skrzepy w żyłach. Czy to oznacza, że tylko operacja wchodzi w rachubę?...

Nie zarejestrowany
12-11-08, 15:25
wlasnie myslalam ze mnie to nie spotka a tu prosze:(a poszlam tylko sie zbadac o kregosup bo mialam duuze problemy/dzwiganie w pracach/potem ginekolog,usg /nie jestem w ciazy i niebzykam sie z kazdym co popadnie a tuu TORBIEL zawitał5cm:((teraz badania i sie okaze co bede robila,ale caly dzien chodze jak przybita,nic mi sie niechce...

Nie zarejestrowany
13-11-08, 10:45
Hej! Przechodzę to już drugi raz. Nie warto się martwić na zapas, bo to nic strasznego. Zazwyczaj znika po lekach. Tylko niestety czasem wraca :(, ale to tylko powinno zdopingować do częstszych badań. Uszy do góry!

Nie zarejestrowany
13-11-08, 10:48
Hej! Przechodzę to już drugi raz. Nie warto się martwić na zapas, bo to nic strasznego. Zazwyczaj znika po lekach. Tylko niestety czasem wraca :(, ale to tylko powinno zdopingować do częstszych badań. Uszy do góry!

Nie zarejestrowany
16-11-08, 21:29
miałam torbiela 5mieśiecy temu zasuszyłam jego tabletkami anty ale bardzo przytyłam po tej kuracji. Dzisiaj mam takie same bóle co miałam wcześniej jak miałam torbiela bardzo sie boje że mnie bende mogła miedz dzieci a dziecko jest moim marzeniem bardzo sie boje znowu iść do ginekologa proszę o pomoc............

Nie zarejestrowany
16-11-08, 21:51
mam torbiel lekarz powiedzial ze to normale. narazie nic z tym nie robie (czy powinnam?) dolegliwosci nie mam. boje sie isc na kolejne badanie bo nie bylo to dla mnie przyjemne. czy moge sama zasuszyc torbiel tabletkami i sprawdzic wynik badaniem USG?

Nie zarejestrowany
19-11-08, 23:42
mialam torbiela w lewym jajniku,teraz mam na prawym i boje sie isc do ginekologa.

Nie zarejestrowany
20-11-08, 08:18
Ja mam 13 lat i miesiąc temu przypadkowo wykryli mi torbiel prawego jajnika o wielkości 4cm.
boli mnie ciągle strasznie, mam kurację hormonalną. 15 grudnia na kontrolę, mam nadzieje, że to wredne coś zniknie...
tymczasem mam zapytanie, czy podczas miesiączki może ta torbiel pęknąć i się oderwać od jajnika?
bo coś mnie zaczęło niepokoić...

Nie zarejestrowany
20-11-08, 17:16
moja 14 letnia córka też jest tuż po usunięciu torbieli na prawym jajniku.Jestem przerażona, że to może się powtórzyć...

Nie zarejestrowany
27-11-08, 20:21
nigdy nie lekceważyłam badań ginekologicznych w grudniu minie rok od kiedy usunięto mi lewy jajnik ze względu na torbiel. Zmieniłam ginekologa do dzisiaj wydawało mi się że jestem pod dobrą opieką . Wydawało mi się . Ostatnia wizyta 2 tygodnie temu , diagnoza wszystko OK widzimy się za 3 miesiące. Tydzień temu poczułam dziwne kłucia w okolicy prawego jajnika i dla tzw. świętego spokoju pobiegłam dzisiaj na USG. No i jest" tylko 4cm".Na szczęście nie planuję powiększenia rodziny ( mam2 dzieci), ale mój jajnik bardzo mi się podoba i nie mam zamiaru się z nim rozstawać przez ignorancję pani ginekolog( pani celowo z małej litery). Pewnie sama jestem troszkę winna , powinnam wcześniej doczytać że przy endometriozie USG dopochwowe powinnam robić co pół roku a nie ufać lekarzowi ( wcale nietaniemu każda wizyta 100zł)to tyle ku przestrodze Ja rozpoczynam leczenie z innym lekarzem na początek hormonalne , trzymajcie kciuki

Nie zarejestrowany
04-12-08, 18:10
Ja tez przechodzę to drugi raz:(pierwszy raz kiedy miałam 13 lat mialam torbiela na jajniku,ale wszystko dobrze się skończyło.Jednak rok temu kiedy miałam 16 lat wykryto u mnie olbrzymią torbiel jajnika lewego i torbiela jajnika prawego o wielkości 14cm:(musiałam być operowana,usunięto mi cały lewy jajnik i naruszyli troche prawego.Mam 17 lat,a nie wiem czy kiedykolwiek będę mogła zajść w ciąze:(a ja tak bardzo kocham dzieci:(teraz muszę być pod stałą kontrolą lekarza:(więć jak widzicie nie miałam ciekawie ale wyszłam z tego i Wy też walczcie z tym świństwem.Głowy do gory.Pozdrawiam Ania.

Nie zarejestrowany
05-12-08, 15:34
mam 18 lat poszłam dziś pierwszy raz do ginekologa na badanie kontrolne i wykrył u mnie 4 cm torbiel. nie mialam zadnych dolegliwosci, tylko teraz zauwazam ze ostatnio czesciej musialam siusiać. narazie dostałam 2 opakowania duphaston. Brał to ktoś? moga byc jakies skutki uboczne

Nie zarejestrowany
05-12-08, 22:25
witam lekarz wykrył u mnie torbiel jajnika skierował na operację z dopiskiem pilne czy mam powody do obaw ? torbiel ma 6 cm na 4,5 cm jakie są skutki usunięcia torbieli? czy będe mogła miec dzieci?

Nie zarejestrowany
11-12-08, 19:43
Witam Chciałabym się dowiedzieć czy mogę znowu mieć torbiel Ostatni okres miałam 30 października Myślałam że to ciąża ale zrobiłam 2 testy i wyszły negatywnie Od miesiąca odczuwam bóle w podbrzuszu niezbyt silne, ale czasami bardzo silne bóle jajników zwłaszcza prawego Na poczatku myślałam że to przeziębienie, ale raczej nie bo to by już przeszło Miałam już problemy z nierególarnym miesiączkowaniem i były one związane z torbielem, który podobno się ,,wciągnął" Dodatkowo zauważyłam występowanie krótko trwających stanów podgorączkowych i gorączkowych Poł roku temu poroniłam czy może to być z tym związane?

Nie zarejestrowany
12-12-08, 09:51
To faktycznie moze byc torbiel, lepiej idz do gina, pozdrowienia

Nie zarejestrowany
18-12-08, 20:34
Droga Aniu. Musisz być dobrej myśli.Na pewno będziesz kiedyś mamą.Jajnik, chociaż jest go tylko kawałeczek, pracuje troszkę słabiej, ale potrafi spełnić swoje zadanie :).Miałam podobną sytuacje do Twojej jak miałam 23 lata. Też mi wycięli lewy jajnik i zostawili kawałeczek prawego. Przeszłam 6 cykli chemioterapii, ponieważ w jednej z torbieli były komórki rakowe. Od tego czasu minęło już12 lat. Dzisiaj jestem szczęśliwą mamą zdrowej 4-letniej córeczki mimo, że lekarze nie dawali mi szans na zajście w ciążę drogą naturalną(bardzo liczne zrosty jajowodu po wielu operacjach).Jakież było ich zdumienie kiedy zaszłam w ciążę :). Lekarka prowadząca powiedziała mi,że dziecko chyba musiało być wymodlone, bo innego wytłumaczenia nie ma :). Jak widzisz cuda się zdarzają, czego ja jestem przykładem. Z całego serca życzę Ci ,żebyś została kiedyś mamusią. Pozdrawiam, Gabrysia.

Nie zarejestrowany
20-12-08, 14:39
hej mam na imię marzena i w czwartek dowiedziałam sie że mam torbiela na jajniku o wielkości 4,5 cm.i boje sie prosze o rade

Nie zarejestrowany
21-12-08, 14:07
czesc ja dowiedziałam się, ze mam torbiel o srednicy 6,3 cm. mam bole brzucha, nieregularna miesiaczke. Znalazłam sie w szpitalu z powodu zasłabniecia iii podobno był to skutek tego torbiela. Nie wiem czy jest to groźne, przyznam, ze troche sie boje...

Nie zarejestrowany
28-12-08, 15:50
mialam 2 lata temu usowanego torbiela, dowiedialam sie onim tylko dla tego ze pekl i sprawialo mi to niewyobrazalny bol. teraz znow odczuwam dyskomfort bo po odstawieniu 4 miesiace temu tabletek antykoncepcyjnych dwa miesiace nie mam okresu i czuje delikatny bol. boje ze caly czas bedzie mi sie to odnawiac..... az w koncu nigdy nie bede mogla miec dziecka

Nie zarejestrowany
30-12-08, 15:51
witam mam 20 lat byłam wczoraj u ginekologa na USG ponieważ bolał mnie brzucz i miałam dziwne plamienia , wykrył u mnie na prawym jajniku torbiel o wymiarach 65mm na 55mm. Miesiac temu tez byłam na USG i mialam piękną owulacje I Myślałam że uda mi się zajśc w ciąze i niestety nieudało mi sie ponieważ komórka jajowa zamiast się zapłodnić przemieniła się wtorbiel. lekarz przepiusał ma tabletki antykoncepcyjne i antybiotyki. pocieszył mnie że jes on średni i da się go wyleczyć przez te leki.Bardzo się boje

Nie zarejestrowany
07-01-09, 22:39
Ja mam torbiele regularnie. Co pół roku jestem badana i zawsze jakiś sie znajdzie. Raz jedyny mi pękł w wieku 18 lat, a teraz mam 31. Było nie fajnie, ratowanie życia bo już się sączył jakiś czas, ból jak choroba. Dziś mam dwoje dzieci i pewnie gdybym sie nie zabezpieczała to byłby co rok prorok :). Więc życze wszystkim zatroskanym ślicznych grubiutkich bobasów. Buziaki dziewczyny.

Nie zarejestrowany
14-01-09, 20:31
ja mam problemy od 4 lat z torbielami znikaja i wracają. Tylko że ja wiem kiedy wraca bo wtedy mam okres przez cały miesiąc. Od hormonów tyję jak głupia (20 kilo w 4 miesiace) Ale spoko gin mi powiedział że bede miała bobasy:) Tylko najpierw mi musi zrobić łyżeczkowanie:(((((

Nie zarejestrowany
15-01-09, 10:45
mam18lat. lekarz wykryłu mnie torbiela w jajniku. nie mam miesiaczki od kilku miesiecy. lekarze zwlekaja z leczeniem z powody mojego wieku. boje sie ze nie bede mmgla miec dzieci

Nie zarejestrowany
20-01-09, 19:46
mam 17 lat. przez 2 miesiące cały czas krwawiłam lecz nie wyglądało to na miesiączkę. Poszłam do lekarza który zrobił mi USG dopochwowe. okazało się żę mam powiększone jajaniki i możliwe ze to torbiel. Zapisał mi na 3 miesiące leki antykoncepcyjne. Skończyłam je brać poszłam na badania kontrolne i muszę znów odbyć 3 miesięczną kurację na tabletkach. Zobaczymy co się będzie działo. Obawaim się jednak że to się powtórzy.

Nie zarejestrowany
26-01-09, 19:16
mam 15 lat.kończył mi się okres a tu nagle z dnia na dzien zaczełam strasznie krwawic,postanowilam isc do ginekologa i jak sie okazało mam torbiel na jajniku.... dlatego apeluje do wszystkich kobiet aby sie nie baly tylko biegiem do gabinetu jezeli jest cos nie tak.doktor zalecił mi terapie hormonalna jaka jest jej skutecznos nie wiem okarze sie za miesiąc.

Nie zarejestrowany
27-01-09, 00:46
witam!moje oba jajniki zajęte są torbielami.narazie jestem na lekach ale lekarz twierdzi ze bez operacji nie da rady.po antybiotyku jeden troszke sie zmniejszył.potem hormony,i nic stanęły w miejscu.czy ktorejś z was tez przy tym towarzyszy endometrioza?dodam ze hodowałam te torbieliki dość dlugo....żadnych objawów.miesiączki regularne jak w zegarku, może tylko z miesiąca na miesiąc bardziej bolesne co skłoniło w końcu do wizyty u lekarza.

Nie zarejestrowany
10-02-09, 12:08
czy torbiel w jajniku moze miec wplyw na mozliwosc dojscia podczas seksu do orgazmu przez kobietę?

Nie zarejestrowany
11-02-09, 09:31
Nie! U mnie odkryto torbiel na jajniku jakis pół roku temu, lekarz powiedzial, ze nie trzeba jej wycinać. Seks jest lepszy niż super i zawsze byl, mam normalne orgazmy, wiec pewnie nie ma wplywu.

Nie zarejestrowany
12-02-09, 13:39
Ja właśnie dziś wracam od lekarza i dowiedziałam się, że mam torbiel, jeszcze niedawno jej nie miałam...no i to nie jest mój pierwszy raz, choć pierwszy był koszmarny, bo w bólach wylądowałam w szpitalu (choć to znacznie przyspieszyło sprawę, bo po jednym dniu wyszłam cała i zdrowa :)). Bałam się potwornie, zresztą dziś wyszłam blada i roztrzęsiona...ale jak trochę sprawę przemyślałam i powspominałam ostatni pobyt w szpitalu, to uświadomiłam sobie, że laparoskopia NAPRAWDĘ nie jest sprawą problemową - łatwo, szybko i hmm...przyjemnie (nic się nie babrze, nie maże itp). Tylko trzeba trafić na dobry szpital, który tego nie spieprzy. Teraz miałam do wyboru leczenie hormononalne albo zabieg i już się zapisałam na zabieg - przynajmniej będe mieć pewność, że jest okej.
Jeśli chodzi o szpitale to w Warszawie perełką jest oddział na Szaserów (Wojskowy Instytut Medyczny) - wielokrotnie zresztą nagradzany! Głowa do góry, damy radę!

Nie zarejestrowany
12-02-09, 21:01
jak dużą miałaś i masz torbiel?
ja mam 10 cm. Lekarz mi powiedziała, że usuwa się tylko operacyjnie (z cięciem) pytałam się czy nie można inaczej, powiedziała, że nie :-((((( mieszkam w Gdyni i nie wiem czy rzeczywiście w okolicy robią tylko operacyjnie, czy takie duże robią operacyjnie. Też wolałabym laser.

Nie zarejestrowany
13-02-09, 14:21
Dziękuje Ci Gabrysiu,troszkę mnie uspokoiłaś jednak nadal mam pewne obawy:( ale wierze i myśle,że wszystko sie jakoś ułoży.Jestem dobrej myśli:)

Nie zarejestrowany
13-02-09, 23:23
to nie jest laser. myślę, że powinnaś zasięgnąć opinii kilku lekarzy, ale szybko, bo Twoja jest całkiem spora, ja miałam o połowę mniejszą (ale niestety też koszmarne bóle, więc no...). ale jeśli trzeba to domagaj się swojego - to znaczy zapytaj lekarza, dlaczego uważa, że nie itp. skonsultuj to w szpitalu też.
ja teraz zostałam skierowana na obserwację niby, ale trochę mnie to wkurza, bo to znaczy, że w każdym momencie mogę dostać ostrego bólu i wyląduję na ER. no dziękuję bardzo. to ja poproszę jednak o skierowanie na laparoskopię...

i nie bój się i nie martw. na szczęście od tego się nie umiera :)

Nie zarejestrowany
13-02-09, 23:27
w ogóle to już tak na marginesie...moi dwaj lekarze powiedzieli mi, że obecne badania wskazują, że zarówno stosowanie tabletek antykoncepcyjnych jak i zwykła obserwacja mają taki sam wynik jeśli chodzi o zanikanie torbieli...co ni mniej ni więcej oznacza tyle, że antykoncepcja jednak wpływu na wchłanianie się jej nie ma :| przyznam, że jestem zdzwiona...eh.

Nie zarejestrowany
18-02-09, 23:30
moja torbiel byla duza 15 na 12 cm ...mimo kontroli i brania lekow nic sie nie pomniejszyla , teraz jestem po operacji,bylo juz za pozno robiona , wiec musalam miec normalne ciece robione , nie zwlekac i usuwac takie cysty

Nie zarejestrowany
19-02-09, 17:20
byłam dzisiaj u ginekologa ...poszłam na badanie poniewarz sie zaniepokojiłam ponownym krwawieniem po okresie....i powiedzał mi że mam torbiela 6cm na 4.....i kazał mi zrobić badanie...na sprawy rakowe......to jest jakieś nowe badanie....Wam też tak kazali robić takie badania....bo przestraszyłam sie troche.....

Nie zarejestrowany
23-02-09, 19:40
a ja dzis byłam u ginekologa, też wykrył u mnie torbiela 4,5 cm, również dostałam skierowanie na badanie nowotworowe co 125. od znajomych dowiedziałam się, że to raczej nic poważnego bo niestety lekarz był bardzo niemiły, chamski i wiadomość o tym że mam torbiela przekazał mi tez w taki sposób. wystraszyłam się bo niestety nie wiedziałam co to jest i czym to jest spowodowane a on nie udzielił mi na ten temat żadnej informacji na ten temat.

Nie zarejestrowany
23-02-09, 19:40
a ja dzis byłam u ginekologa, też wykrył u mnie torbiela 4,5 cm, również dostałam skierowanie na badanie nowotworowe co 125. od znajomych dowiedziałam się, że to raczej nic poważnego bo niestety lekarz był bardzo niemiły, chamski i wiadomość o tym że mam torbiela przekazał mi tez w taki sposób. wystraszyłam się bo niestety nie wiedziałam co to jest i czym to jest spowodowane a on nie udzielił mi na ten temat żadnej informacji na ten temat.

Nie zarejestrowany
20-03-09, 22:57
U mnie też lekarz stwierdził torbiel jajnika leki nie pomogły i musiałam mieć operacje usunięcia torbiela, jestem już 3 tygodnie po operacji i zastanawiam się czy mogę już współżyć czy jeszcze lepiej po czekać z tym. Proszę o poradę specjalisty.

Nie zarejestrowany
23-03-09, 09:39
Pełna lista specjalistów znajduje się po lewej stronie, pod menu. Wybierz tego, od którego chcesz otrzymać odpowiedź. Pozdrawiamy.

Nie zarejestrowany
25-03-09, 11:04
Troche sie przestraszylam, mam torbiel wielkosci-41mm. Lekarz zalecil mi terapie hormonalna w postaci tabletek antykoncepcyjnych, kazal czekac. Przeczytalam, ze torbiel moze peknac. Moje pytanie; on peka sam czy z innych przyczyn, jakich? Czy mam sie bac sexu z mezem?

Nie zarejestrowany
25-03-09, 12:00
Witam nie chcę nikogo straszyć tylko ostrzec!!!!!!Dziewczyny u mojej 12-sto letniej córki rozpoznał ginekolg torbiele na jajnikach i połozył ją na oddział dziecięcy gdzie dorażnie podawano jej czopki przeciwbólowe. Ponoć na oddział ginekologiczny była zamłoda. Ale nie o to chodzi. Historia ciągnęła się do momentu aż kolejny ginekolog do którego zabrałam dziecko(jestem pielęgniarką) stwierdził guz nowotworowy wielkości 10 cm! A w poprzednim szpitalu ginekolog zapytał mnie czy ona czasami nie jest w ciąży ponieważ ma tak dużą macicę.Piszę to wszystko po to abyście konsultowały swoje rozpoznania bo lekarze potrafią mieć wszystko gdzieś!!!!! Uratowno moja córkę w Poznaniu gdzie była super opieka! Gdybyście miały do mnie jakieś pytania napiszcie i uważajcie na siebie!!!!!!!

Nie zarejestrowany
26-03-09, 11:05
to znowu ja, czy ktos mi odpowie na to moje pytanie. prosze.

Nie zarejestrowany
27-03-09, 09:29
No co ty, seks na pewno nie jest groźny, możesz kochać się ze swoim mężem. A jeśli lekarz powiedział ci, żeby czekać to czekaj, być może jest zbyt mała, żeby pęknąć. Nie panikuj, wiem co mówię, bo kilka miesięcy temu też wykryto u mnie torbiel i jak na razie nie pękła;)

Nie zarejestrowany
27-03-09, 17:48
ja jestem właśnie dwa dni po zabiegu usunięcia torbiela i mówię wam nic miłego.. przez noc wyolbrzymiał 25mm co dało skutek 100mm podczas operacji :( nikomu nie życze takich doznań.. ja mam 17 lat, ale czuję, że będzie mnie to prześladować do końca życia.. pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
29-03-09, 20:40
Jestem po operacji usunięcia torbieli skórzastego jajnika prawego,operację miałam przeprowadzoną w styczniu. Wiadomo po operacji było ciężko,ale najważniejsze,że teraz jest wszystko dobrze.
Regularnie chodziłam do ginekologa na badania,ale były to badania ręczne,nigdy nie miałam zrobionego badania usg jamy brzusznej czy też usg dopochwowego.Nie miałam nigdy typowych objawów towarzyszącym torbielom,opisanym przez lekarzy. Zmieniłam lekarza i co się okazało,że czeka mnie operacja, bo mam 4cm torbiel skórzastą.Byłam w szoku i jestem nadal jakiego zaniedbania dopuścił się mój pierwszy lekarz ginekolog.Dostałam nawet tabletki antykoncepcyjne bez wcześniej przeprowadzonych badań.Nie zaniedbujcie tego kobietki z tym nie ma żartów. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-04-09, 17:42
własnie mam torbiel na jajniku i mam isc na zabieg czy to konieczne/ miałam kiedys moze teraz znowu mi peknie ///, kiedys sam mi pek miałam duzy na 5,5 centymetra

Nie zarejestrowany
02-04-09, 22:47
Też sie dziś dowiedziałam, że mam torbiel ok 5 cm, grozi mi operacja usunięcia jajnika, boję się, że tto może mieć wpływ na to czy będę mogła zajść kiedyś w ciążę i przejść przez nią bez problemów, czytając komentarze stwierdzam, że tak, ale czy naprawdę brak jednego jajnika nie wpływa na płodność kobiety?? a swoją drogą to nawet nie sądziłam że to jest takie powszechne, torbiel miała moja siostra, moje koleżanki, czy to dotyka większość kobiet????!!!!

Nie zarejestrowany
04-04-09, 15:21
W czwartek dowiedziałam się ża mam torbiela 5cm.....Od trzech lat biore tabletki antykoncepcyjne op.ginekolog powiedziala ze pod zadnym pozorem mam ich nie przerywac podobno pomagaja...Dostalam rowniez antybiotyk i czopki w poniedzialek ide na kontrole mam nadzieje ze bedzie lepiej.Pozdrawiam was wszystkich

Nie zarejestrowany
07-04-09, 11:42
16 marca miałam pękniętą ciążę pozamaciczną krwotok do otrzewnej i co za tym idzie operację ratującą życie przy okazji wycieli mi torbiel z drugiego jajnika. Czy może wiecie ile po operacji musi upłynąć do zajścia w ciążę. Czy ta blizna musi długo się zrastać?

Nie zarejestrowany
10-04-09, 19:23
kilka dni temu dowiedziałam się że mam torbiela o wielkości ponad 5 cm... miesiąc temu wkroczyłam do osób dorosłych <świetny prezent nie ma to tamto> najgorsze jest to że nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony mamy:( ma mnie w du... a ojciec pije:( na dodatek w zeszłym roku od lekarzy usłyszałam że mam torbiela w głowie:/ ale trzeba być twardym a nie miękkim no nie! głowa do góry drogie panie:)

Nie zarejestrowany
14-04-09, 18:49
Kochane, rozumiem doskonale co znaczy słowo TORBIEL! Miałam 6 cm torbiel brałam Luteine która nic nie pomogła. Niestety torbiel urosła do 8cm byłam przerazona ze czeka mnie operacja! Potem lekarz przepisał mi Duophaston. Naszczescie na kolejnych badaniach okazało sie ze torbiel samoistnie pękła. Byłam szczesliwa a jednoczesnie zaniepokojona czy znów nie będa tworzyc sie nowe torbiele za miesiac ide na usg-licze ze wszystko bedzie dobrze. Jezeli moge cos poradzic to nie martwcie sie na zapas!

Nie zarejestrowany
14-04-09, 23:05
Jakiś miesiąc temu wykryto u mnie torbiela małego, przepisano mi Luteine i Jasmin, za 3 miesiące do kontroli, jak owy mały torbiel lekowo nie zniknie, to operacyjnie... W sumie nie boje się bardzo, ale denerwuje mnie to , ze mam 16 lat i mnie takie rzeczy spotykają,

Nie zarejestrowany
15-04-09, 09:09
mam torbiel 2 tygtemu wykrtyo u mnie co mam robić??

Nie zarejestrowany
15-04-09, 22:22
kilka dni temu wykryto u mnie 2 torbiele na jednym jajniku,a do tego jestem w ciazy.......boje sie....moze jakas rada??????????????/

Nie zarejestrowany
17-04-09, 21:54
Kilka dni temu mialam operacje, niby dobrze sie czuje, ale dzisiaj zauwazylam, ze mam wkolo szycia bardzo twardy brzuch, co to moze byc ?? Czy to normalne, a moze po prostu cos jest nie tak:(:(:(

Nie zarejestrowany
18-04-09, 14:59
Hejj mam 15 Lat i Boje się ze moGę mieĆ Torbiel bo straSznie mnie boLii brzuCh już 6 Dzień :( .. na PonieDziaŁek jesTem umówiona do GineKoloGa,ale BoJe się nie wiem co robiĆ .. :( ProSzęę o PomoC .. ! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
20-04-09, 21:31
mam 22 lata i dzsiaj po wizycie u ginekologa dowiedziałam sie że mam torbiel na lewym jajniku 3 cm:( Kilka lat wczesniej równiez maiałam torbiel 5cm ale tabletki hormonalne ją zwalczyły. i myślałam że to koniec historii z torbielami, a jednak jest inaczej...Zaczyna się kolejny stres, kolejna walką i kolejne złe myśli że nie bedę mogłą mieć dzieci. Nawet nie wiem jak powiedziec o tym chłopakowi...:( A jesli uda mi sie i tym razem ja zwalczyc, to i tak zawsze bede sie martwic że znowu sie pojawi?? Dlaczego nie mozna sie pozbyc torbieli raz na zawsze... Moja mam miała torbiel wielkości cytryny, konieczna była operacja...jajnik został usunięty. Lekarz stwierdził, że od tego momentu jest poprostu bezpłodna...Czy mnie czeka to samo?? Czy tjest to uwarunkowane dziedziczenniem, genami?? mam nadzieje że wszystko bedzie dobrze...zarówno u mnie jak i u innych dziewcząt i kobiet kótym dokucza ten problem, Zycze wszystkim wiary i optymizmu.

Nie zarejestrowany
22-04-09, 10:52
Mam 15 lat...Dostałam ostry atak bólu brzucha...Lekarze wykryli torbiel...
Naszczęście nie miałam operacji...Torbiel miał 5 cm...Na początku byłam leczona lekami...Ale nie pomogło, więc przekuli mi go...

Nie zarejestrowany
22-04-09, 23:37
ja mam 16 lat.. i własnie dzisiaj spotkała mnie "niespodzianka" jak to ujął lekarz - torbiel.. ma 9CM!! i sobie siedzi na lewym jajniku.. dostalam zdjęcie z usg.. nie moge na nie patrzec, :/
podczas miesiączki ból lewego jajnika bywa nie do zniesienia;| to takie dziwne uczucie jakby ktoś wbijał mi w niego igłę.. ;/ to było niepokojące więc poszłam do lekarza..-od jutra zaczynam leczenie.. mam nadzieje że ten torbiel zniknie skoro wiele dziewczyn pisze że mozna to wyleczyć.. tylko problem będzie jak to sie znowu pojawi..;/

Nie zarejestrowany
23-04-09, 16:38
czy przez torbiel na jajniku tez mialyscie zatrzymana miesiaczke??

Nie zarejestrowany
24-04-09, 21:18
mam kilka pytan, jaka jest przyczyna powtawania torbieli, czy duze jest ryzyko ze jak pozbede sie jednego to za jakis czas bede miec drugiego??

Nie zarejestrowany
04-05-09, 22:42
na jednym torbielu to sie nie skonczy, niestety;-(mialam operacje 5 lat temu gdzie usunieto mi jajnik razem z torbiela, pozniej torbiele pojawily sie w piersiach(ale to podobno jest niegrozne)...teraz znowu mam torbiel na jajniku drugim;-( co prawda, lekarz twierdzi ze nie ma powodu do niepokoju i kolejna wizyte mam wyznaczona dopiero za pol roku...koszmar.........;-((((

Nie zarejestrowany
05-05-09, 16:54
Przez torbiela mój okres dawał o sobie znaki co 4,5 miesięcy. Teraz gdy biorę tabletki mam co kilkanaście dni. Zaczyna mnie to martwić, ale mama mówi, że przecież lekarka uprzedzała, że taka reakcja może nastapić...

Nie zarejestrowany
07-05-09, 21:30
Czy ktoraś z Was miała opreracje na torbiele w szpitalu w Lublinie na ul. Lubartowskiej? mam na obu jajnikach torbiele i wybieram sie na laparoskopie do tego spitala. prosze o opinie na temat lekarzy i opieki w tym szpitalu.

Nie zarejestrowany
08-05-09, 23:29
smutna nie masz sie czego obawiac, jak najbardziej polecam lubelski szpital i szczegolnie dr Gogacza, profesjonalista, 3-4 dni w szpitalu i bedzie po wszystkim.
zycze powodzeniai pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-05-09, 12:57
Wczoraj była moja pierwsza wizyta u ginekologa i stwierdzono u mnie torbiel 9 na 6 cm. Za 6 tygodni mam operacje :((( Czy któraś z Was miała usuwana torbiel przez rozcięcie brzucha? czy zostaje duża blizna?? mam dopiero 18 lat i nie chciałabym mieć blizny na brzuchu jak po cesarskim cieciu... :(

Nie zarejestrowany
14-05-09, 19:15
witam wszystkie panie!! ja od kilku dni wiem że mam torbirl lewego jajnika!! pięć dni temu lekarz na dyzurze podał wymiary około 3cm a dzisiaj czyli w czwartek u swojego lekarza dowiedziałam sie że ma 6cm. Bóle brzucjha mam juz od ponad roku wcześniej stwierdzono u mnie endiometriozę a dzisiaj O EUREKO!!!!! lekarz powiedział że owszem jest ale raczej brak edometrium czyli endometrium linijne i sam nie ma pojęcia dlaczego !? z tąd plamnienie brzed miesiaczkowe i po miesiaczkowe!!Jutro dowiem sie jaki jest wynik Ca125 i boję sie strasznie!!!! Narazie lekarz ma zamiar podiąć leczenie lekami antykoncepcyjnymi ale ma przeczucie że jednak zabieg będzie nie unikniony!! i myślę sobie że wolała bym to drugie rozwiązanie ze względu na strach brzed zerwaniem sie torbirli i rozlaniu!! nie samowity ból i obawa o swoje życia a jeszcze mam dla kogo żyć, muszę jeszcze wychować 5 letnią córeczkę!! więc wolę zabieg ze względu na konskwęcję rozlania sie torbieli!!miałam już atak bólu i naprawdę nikomu nie polecam wtedy myślałąm że za chwilę umrę.Mam 39 lat i dwoje dzieci i dlatego wiele do stracenia!!!

Nie zarejestrowany
14-05-09, 21:38
hej przezytalam wasze przerzyia i myslalm ze to tylko ja mam te torbiele dopiero jak weszlam na ta str to zrozumialam ze nie tylko ja mam takie problemy ja terz juz przeszlam 3 operacje jedna mialam ieta a 2 laparoskopowo mialo byc dobrze do puki znowu sie nie pojawily i znowu zalamka w tej chwili mam torbiele i terz w ost piatek sie o nich dowiedzialam bo tydz w czesniej bylam na katroli i ih nie bylo a teraz juz sa martwie sie tym bo mam juz dos tego strachu co powie lekarz itp w chwili obecnej przyjmuje chormony ale w zastrzykah depoprovere mialo byc zakonczone leczenie juz w tym roku a tu kolejny rok leczenia juz 4 rok bedzie mysle terz o ciazy ale w tym wypadku moge pomarzyc;[ tylko o dziecku !!!!teraz czekam do poniedzialku na wyniki badan cekawe co dalej operacja?{wolala bym nie} no ale jezeli bedzie koniecznosc to trudno jakos to wytrzymam.mam do was drogie kolezanki pyt czy jezeli przyjmuje chormony w zastrzyku i miesiaczki nie mam bo te zastrzyki tak powoduja to jezeli zakoncze leczenie ile bede musiala odczekac zeby miesiaczka i caly ten cykl powrocil ????i piszcie jezeli ktos przyjmuje albo przyjmowal ten lek!!!

Nie zarejestrowany
15-05-09, 07:14
ja mam torbiele i w tym roku 2009 mialam tylko raz miesiaczke;(

Nie zarejestrowany
15-05-09, 15:28
hm.. wlaśnie odebrałam wyniki badania CA125 i jest wynik 5 nie mam pojęcia co to oznacza !? nie podono normy jedynie wskażniki minim.0 max35. mam tylko nadzieję że to nie jest zły wynik!! niestety muszę poczekać na opińję lekarza aż do Poniedziałku,to będzie bardzo trudny weckand!! wszystko jeszcze prze de mna!! całe to leczenie i tak dalej ! pierwszy raz sie z tym spotykam i naprawdę nie wiem czy mam sie nadal bać czy na razie wyluzować!:(

Nie zarejestrowany
15-05-09, 15:36
wiem że torbiele można usunąć laparoskopowo!! ale napewno ma znaczenie rodzaj zabiegu od wielkości torbieli!! moja torbire jest 6cm i lekarz powiedział że jeśli nie pomogą leki bedzie trzeba usunąć ją laparoskopowo!! wiec nie ma co się martwić na za pas rodzajem zabiegu! a już nie sądze żeby blizna była wielkości takiej samej jak po cesarskim cięci! Głowa do góry będzie dobrze!!! ciesz sie tym że chcą ją usunąć po przez zabieg a nie lekamio antykoncepcyjnymi bo to trwa a ryzyko jest spore!!noszenie w sobie takiego nie wybuchu jest ryzykowne!pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
16-05-09, 16:42
oj my babbki mamy problemy my to mamy z tym zyiem ciezkie jest ja mam wlasnie dzisiaj isc do szpitala nie wiem co powiedza bi=oje sie jak cholera bo kolejnej operacji nie chce hyba ze bede musiala jest to straszne bol jes naj gorszy przed i po operaji tragedia normalnie ja mam caly czas problem z prawym jajnikiem ta torbiel nie chce zanikac caly czas sie odnawia szok nie wiem co robic myslec leki antykoncepcyjne pomogly na lewy jajnik torbielki nie ma a zastrzyki mam juz od roku na ten prawy szok tragedia normalnie ale jak tak czytam o waszych problemach to wiem ze jest ktos taki kto rozumie problemy i odczucia innych bo ma tarz taki problem pozdrawiam was trzymajcie za mnie kciuki moze bedzie dobrze papa pozdrawiam was!!!!

Nie zarejestrowany
16-05-09, 22:59
mam 15 lat w lipcu skoncze 16
od 14 roku chodze regularnie do ginekologa co pół roku,
ostatnio także 3 razy co pol roku miałam robione usg.
W piątek wyryła u mnie torbiel-6,5cm.
Dodam tylko że ostatnio bardzo często che mi sie spać i mam wielki apetyt.
Dostałam zapisany hormon, jednak tego samego dnia dostalam miesiączke. od 16 dnia cyklu mam zacząć kurację.
Problem w tym że jestem sportowcem-czy to znaczy że nie mogę chodizć na treningi? Gram w kosza..
Boże poradźcie:(

Nie zarejestrowany
17-05-09, 19:03
hej iskaa ja terz wczesniej gralam w pilke wogule uwielbialam sport ale terza nie uprawiam go poniewarz przy bieganiu czy upadku strasznie brzuch mnie bolal i skonczylam ze sportem ale jerzeli ty zadnych doligliwosci nie masz to mozesz spokojnie robic dalej to co robisz ja mialam inaczej i musialam z tym skonczyc pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-05-09, 19:35
Dziękuje że odpisałaś.
Dziś uzgodniłam zrodzicami, że jutro idę prywatnie na jeszcz ejedno usg. chcemy być pewni, więcje sie dowiedzieć, ponieważ tamta pani była toreche na mnie zła, a dodatkowo sama jest nie miła i w sumie niewiele mi powiedziała. Rodzice mi nie pozwalają narazie iśc na trening, więc nawet nie mam jak sprawdzić czy bedzie mnie to bolało..mam nadzieje ze ta druga ginekolożka da mi szansę..Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie mojego życia bez koszykówki..po skoro po 3dniach mi jej tak bardzo brakuje, to chyna nieumiałabym zniej zrezygnowac na zawsze, bo to ona ciągnie mnie w życiu, które jako tako wygląda..
pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
18-05-09, 12:56
hej ja tez sie dowidzialam ze mam torbiela na jajniku bardzo sie boje jutro mam wizyte i usg mam dopiero 30 lat pozdrawim

Nie zarejestrowany
23-05-09, 10:59
hej wszystkim mam takie pytanie. Bylam ostatnio u ginekiloga bo spoznia mi sie miesiaczka. Stwierdzil u mnie torniel jajnika i powiedzial ze to jest powodem spozniania sie miesiaczki. czy to jest grozne? dostalam tabletki na wywolanie okresu. bralam je przez 3 dni a pozniej mialam odstawic na 7 dni i powiedzial ze w przeciagu tych 7 dni powinnam dostac. dzisiaj mija 7 dzien a ja dalej nie mam miesiaczki.

Nie zarejestrowany
24-05-09, 21:46
witam! czy któraś z Was była może na wizycie u prof. Kotarskiego z Lublina? mam torbiele na obu jajnikach, i podobno przez nie nie moge zajść w upragnioną ciążę. szukam dobrego lekarza, a profesora polecaja nawet lekarze, tylko ze podobno pan profesor raczej juz nie operuje tylko odsyła do innych lekarzy. prosze o jakieś info! nie wiecie moze tez czy długo trzeba czekać na laparoskopie na Staszica w Lublinie?

Nie zarejestrowany
24-05-09, 22:19
mam torbiel na lewymjajniku barzo boli mam skierowanie na usuniecie nie przyjemne uczycie miec to cos :(

Nie zarejestrowany
26-05-09, 09:26
byłam właśnie prywatnie..
i wiecie co się okazało?
że torbiel się zmniejszył do 3cm i mogę normalnie żyć, trenować.

Nie zarejestrowany
06-06-09, 17:49
Ja miałam torbiel na jajniku w wieku 13lat z zawartością skrzepów krwi. Usunięto je laserem, I mam pytanie czy one mogą sie powtórzy, jak do tej pory wszystko wporzadku. ale czy mogą wytapic pozniej?

Nie zarejestrowany
06-06-09, 22:58
witam byłam wczoraj u gina ponieważ nie mam miesiączki,zrobił mi usg i stwierdził torbiel o średnicy 27,5 mm kazał zrobic badanie krwi b-hcg zeby wykluczyc ciąze,wyniki mają przyjsc w poniedziałek i wtedy mam wizyte ale boje sie że on mi pęknie i dojdzie do zapalenia otrzewnej boje sie bo wiem czym to grozi chociaz dzis do niego zadzwoniłam i powiedział ze mam być spokojna. czy rzeczywiscie mam byc spokojna??? pomóżcie prosze!!!

Nie zarejestrowany
10-06-09, 19:10
czy zabieg usuwania jest konieczny

Nie zarejestrowany
11-06-09, 00:28
witam ja rowniez mam maly torbiel na prawym jajniku a co najlepsze to nie moge przyjmowac tabletek antykoncepcyjnych i niestety czekam na nastepna wizyte u lekarza i ma pytanko czy jest inna metoda na usuniecia torbiela????????

Nie zarejestrowany
12-06-09, 13:51
chcem sie dowiedziec czy mojej manie będą pszeszkadzaly torbiele ma ich 2 w obydwu jajnikach a chce miec jeszcze 1 dziecko czy torbiel w czyms pszeszkadza??

Nie zarejestrowany
12-06-09, 17:50
ja mam 16 lat i tez mam torbiela na prawym jajniku...gdy sie o nim dowiedzialam strasznie sie przestraszylam...okropnie mnie boli i to nie tylko gdy mam okres ...dlatego boje sie czy to nie jest nic powazniejszego.jeszcze nie bylam u ginekologa.

Nie zarejestrowany
13-06-09, 19:32
Dorcia przekichane ja mam podobną sytuację do Ciebie, mam torbiela na lewym jajniku o 4,5 cm i jestem w trzecim tygodniu ciąży boję się jak nie wiem co że może stać się najgorsze :(((

Nie zarejestrowany
14-06-09, 20:19
cześć ,ja ostatnio byłam na badaniach w szpitalu i okazało się że mam torbiel płaską na prawym jajniku ,dostałam ten orgametril ,od kilku dni ,i mam wizytę po miesiączce ,nie wiem co będzie dalej ,ale się nie boję pozdrawiam ;-)

Nie zarejestrowany
16-06-09, 20:25
mam 17 lat mam torbiela na lewym jajniku wielkości mandarynki.... wykryto mi 16 kwietnia jak pojechałam z bólami do szpitala.przez 2 miesiące nonstop mnie bardzo boli leżałam już 19 dni w szpitalu. wczoraj wyszłam po 7 dniach leżenia a dzisiaj skończyłam leczenie hormonalne. czekam na skutki....... dziewczyny nie dajcie się operować spróbujcie się leczyć bo potem wam to odrośnie ( np po miesiacu znam taki przypadek) a jeśli w trakcie może się okazać że torbiel=jajnik to usuwaja całego jajnika i wtedy kicha!!!!!!!!! życze zdrowia i rozumu bo to błache ale dla nas bardzo ważne sprawy.

Nie zarejestrowany
17-06-09, 14:39
a wiecie czy zwykłe usg wykryje torbiel na jajniku czy trzeba robic przezpochwowe?

Nie zarejestrowany
17-06-09, 18:36
Witam ja miałam robiony rezonans magnetyczny na kregosłup i piguły mnie wezwały na usg jamy brzusznej bo cos widnieje na moim wyniku i okazało sie ze to torbiel i dostałam skierowanko do ginekologa i okazało sie ze mam 5 cm torbiel i dostałam tabsy na zasuszenie go jestem juz po drugim braniu leków i czekam na wizyte do lekarza i okaze sie czy podziałały
p.s. gdyby nie rezoznas to do dzis bym niewiedziałam ze mam torbiel bo nie mam żadnych objawów torbieli

Nie zarejestrowany
23-06-09, 18:55
czy torbiel wielkości 4 cm musi być operowany czy mozna go usunąć za pomocą tabletek

Nie zarejestrowany
24-06-09, 17:31
hej ,weszlam na ta strone a niemyslalam ze kiedys mi sie tez jakis torbiel przypatpczy,staramy sie z mezem o dziecko drugie od 8 miesiecy ,az wkoncu poszlam do lekarza i okzalo sie zemam torbiel-cyste 5 cm ,poprostu az sie poryczalam z nerwow ,wlasnie ide we wtorek na laparoskopie ,i sprawdzanie przy okazji droznosc jajowodow ,wszystko jest pod narkoza ,mam pietra ,czy po takim zabiegu dlugo sie dochodzi do siebie i czy to boli

Nie zarejestrowany
24-06-09, 23:52
mam 36 lat byłam dzis u gienkologa bo bolał mnie lewy jajnik i okazało sie ze to torbiel i mam go miec usunietego bo zrobieniu Ca 125 nie wiem co dalej boje sie

Nie zarejestrowany
02-07-09, 17:30
ostatnio byłam u ginekologa bo nie mam okresu od 3 miesiecy i mialam tez na badanie usg. okazało sie ze mam torbiel jajnika i on pęk. lekarz powiedzial zebym sie nie bala bo ten plyn sie wchlonie, i to moglo byc przyczyna spoznianienia okrasu, na ktory nadal czekam. bralam tez hormony na pojewienie sie miesiaczkowania, ostatnio skończyłam je jesc. czy ktos mial podobna sytuację??? proszę o radee

Nie zarejestrowany
07-07-09, 19:01
w marcu moja córka po raz drugi miała operację torbiela na jajniku był tak duży że lekarz operujący musiał usunąć ten jajnik. Obecnie lekarz zalecił mi zażywanie tabletek YASMIN, łyka córka te tabletki, ale ciągle ma obawy czy zajdzie w ciążę jeszcze nie mają potomstwa, a chcieliby bardzo mieć, są już cztery lata po ślubie i nic. Proszę o radę.

ozdanowicz
08-07-09, 09:45
Skoro ma drugi, zdrowy jajnik to ma przecież szanse na ciążę. Oczywiście jak odstawi tabletki.

Nie zarejestrowany
08-07-09, 11:47
ja mam guz lewego jajnika 10 cm lity bylam u trzech lekarzy zero skierowan na jakiekolwiek badanie chocby podstawowe badanie krwi o markerach nie wspomne zadnych tabletek zadnych wyjasnien jaki guz czy torbiel no niby guz szukam jakiegos lekarza normalnego okolice poznania jak jest czlowiek zdrowy kazdy lekarz jest ok a jak chorujesz szkoda slow

Nie zarejestrowany
12-07-09, 14:14
Szukaj w Poznaniu , szpital na Lutyckiej ( Juraszów ) , dzwoń i szukaj oddziału gdzie ordynatorem jest dr ANDRZEJ POLASZEWSKI !!!!!!!!!!! To wspaniały ginekolog i onkolog w ginekologii. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
14-07-09, 22:45
Witam. W pażdzierniku 2008 r dowiedziałam się, ze na prawy jajniku miałam torbiel. Miałam bo jestem już po operacji. Niestety doszło u mnie do zapalenia otrzewnej więc operacja była natychmiastowa. Kilka dni temu znowu wykryto u mnie torbiele na prawym jajniku 5 cm na lewym 1,7 cm. Zapisano mi leki które miały mi pomóc. Po kontrolnym USG z lewego jajnika torbiel się wchłonęła na prawym została. Teraz kolejne leki i zobaczymy co dalej.

Nie zarejestrowany
15-07-09, 16:05
Witam kochani;)Mam kilka torbieli lewy jajnik 5 cm na prawym 3 male , ciagle powracaja juz bylo ich 7 ale prawdopodobne znikly przy miesiaczce .Minelo juz 1 Rok czasu.Lekarz odradza mi operacje tylko pozostalo leczenie Hormonalne przepisal mi tabletki,, Ustrogest ,,nie musze brac ich do ustnie( mialam komplikacje jak zawroty glowy wymioty miesiaczka trwajaca 10 dni). tylko do pochwowo .Torbiel na lewym zmniejszyl sie o 1 cm;)Tylko ciagle te bule Miesiaczkowe juz sie prawie do nich przyzwyczajilam i ciagle bule podbrzusza zgroza .Niewiem co ma w dalszym ciagu robic co tym wszystkim myslec;)Poprostu mysle pozytywnie bo zycie jest piekne i toczy sie dalej a mnie taką silną(Diablice)Slowa mojego meza nic nie zalamie..Zycze wam kochani wszystkego dobrego powrotu do zdrowia;);) Pozdrawiam cieplo Irena(Isia )

Nie zarejestrowany
17-07-09, 21:19
Mam 2 dzieci i po urodzeniu drugiego założyłam wkładkę. Chodzę na kontrolne badanie co pół roku i właśnie dziś 2 lata po urodzeniu synka dowiedziałam się, że mam torbiel 4,5cm. Nawet nie zdawałm sobie sprawy, że takie badanie coś wykryje. Czekałam tylko na zdjęcie, że wkładka jest na swoim miejscu atu proszę. Nigdy nie miałam nadżerki ani torbiela no i dzisiaj SIĘ ZDZIWIŁAM. NA RAZIE BIORĘ TABLETKI!!!!!!

Nie zarejestrowany
22-07-09, 22:19
Witam, mam torbiel na lewym jajniku wielkosci 7 cm, za kilka dni z tego powodu mam operacje, jest jeszcze widoczna zdrowa czesc jajnika wiec mam nadzieje ze usunieta zostanie tylko torbiel a nie z jajnikiem. Obawialam sie tez tego ze jesli bylaby koniecznosc usuniecia jajnika to bede nieplodna, lekarz zapewnil mnie ze z jednym jajnikiem mam 100% zajscia w ciaze. Zaproponowano mi laporoskopie, ale i tak musze podpisac zgodnosc na otwarcie operacyjne wiekszej czesci brzuha bo jest em za chuda i laporoskopia moze w moim przypadku nic nie zdzialac. Dziewczyny kontrolujcie sie. Moj torbiel jest hormonalny bo odstawilam antykoncepcje pol roku temu ale wiem ze wiele dziewczyn nie wie nawet o tym ze taka torbiel na jajniku sie im narodzila, pozdrawiam. Ola

Nie zarejestrowany
24-07-09, 18:10
Witam była w tym tygodniu u ginekologa i zrobil mi usg dopochwowe wykrył torbiela wielkosic 2cm. podejrzewa ze to po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. odstawilam je 3 miesiace temu. Z mezem staramy sie o dziecko. Czy ten torbiel moze byc niebezpieczny ?? lekarz nie kazal mi sie denerwowac i powiedzial ze moge starac sie zajsc w ciaze.
Odpiszcie co sądzicie, dzieki :)

Nie zarejestrowany
28-07-09, 09:58
Witam kochane, blagam doradzcie co zrobic. Bylam u lekarza stwierdzil ciaze oraz niestety cyste wielkosci 4 cm nad jajnikiem, kazal zrobic podstawowe badania i przyjsc za 3 tyg. nie pojde juz do niego, bo slyszlalam zle slowa na jego temat wlasnie jezeli chodzi o olewanie spraw typu torbiel jajnika. chce isc do innego specjalisty, ale ten bedzie dopiero po 24 sierpnia, nie wiem czy mgoe tyle czekac, bardzo sie boje co byscie zrobily na moim miejscu. dodam ,ze konsultowalam sie z tym lekarzem do ktorego sie wybieram i kazal sie skonsultowac z zastepca, ale tez slyszalam ze bagatelizuje takie sprawy... nie wiem czy jechac( bo mam spoty kawalek, no i taka wizyta tez sobie kosztuje) czy czekac do tego 24 :( co byscie zrobily. i czy ktoreis z was sie taka cysta wchlonela albo wrecz przeciwnie zaczela rosnac i stwarzala zagroznie dla dziecka?:(

Nie zarejestrowany
29-07-09, 08:00
mi lekarz wczoraj wykrył torbiela wielkości 5 cm. zalecił mi żeby brać narazie tabletki antykoncepcyjne i przyjść dopiero za trzy tygodnie. mam nadzieje ze wyzdrowieje bez konieczności operacji. mimo bólu wole jeszcze poczekać. kobiety nie załamujcie się. dużo z nas miało takie problemy i z tego wyszły. dzidziuś jeszcze może poczekać.

Nie zarejestrowany
30-07-09, 01:03
Witam, w sierpniu 2008r lekarz wykrył u mnie 8 cm. torbiel prawego jajnika.W listopadzie poddałam się operacji . Usunięto mi tę torbiel razem z jajnikiem.Po operacji ogromny stres zwiazany z oczekiwaniem na wynik czy to złośliwe czy nie. Okazało się że nie złośliwe. Poczułam dużą ulgę, ale nie na długo.Wczoraj miałam USG i na moim jedynym jajniku mam 3 cm torbiel. Mam dość!!!

kiniandm
31-07-09, 13:53
moja znajoma ma torbiela jajnika i lekarz powiedzil ze potzrebna bedzie operacja zwiazana z usunieciem jajnika albo zajscie w ciaze go usunie czy to jest mozliwe ze po zajsciu w ciaze torbiel zaniknie?

Nie zarejestrowany
02-08-09, 11:18
Witam pięknie.Czytam , czytam i widzę , że tu same młode panie dyskutują na temat torbieli, i podchodzicie do problemu z optymizmem.
Ja mam 51 lat - nigdy na nic nie chorowałam , regularnie każdego roku biegałam do ginekologa.Już nie miesiączkuję od grudnia.Zawsze wszystko było ok.A teraz przyplątała się jakaś torbiel na prawym jajniku o średnicy 2,5cm.Lekarz mówi , że to niewielka i mam się zgłosić za 3 miesiące.jestem tak wystraszona i zdenerwowana , że nie potrafię normalnie funkcjonować.Dlaczego mam czekać - skoro jest mała, czy tego nie dałoby się leczyć?.Proszę doradźcie , wytłumaczcie mi , co ja mam teraz robić-?
Czekam na wasze odpowiedzi-

Nie zarejestrowany
04-08-09, 19:18
witam !!!
ja mialam torbiela na obu jajnikach a jednym mialam wielkosci 4,5cm a na drugim wielkosci 2,5cm. zostaly one usuniete a z jajnikami jak narazie jest wszystko dobrze..... szwy natomiast zostaja tak jak po cesarce o tyle ze cieniutkie jak niteczka i bardzo szybko sie goja..... Moje leczenie pzed operacja tabletkami antykoncepcyjnymi trwalo az pol roku natomiast zamiast torbiel malec to bylo wrecz odwrotnie.
Dlatego jezeli macie takie mozliwosci i w miare porzadnych lekarzy to rozmawiajcie z nimi o operacji ktora jest pod narkoza i bez bolesna.
Gdyby mi nie zrobili tej operacji do tej pory bym sie zastanawiala co jest? a przede wszystkim czy bede mogla zajsc a ciaze....
bo jezeli zachodzi sie w ciaze majac cyst(torbiel) sa male szanse na donoszenie jej do konca i urodzenie zdrowego dziecka, niestety;(
dlatego poniewaz jajnik czy tez oba jajniki sa bardzo oslabione a gdy do tego dochodzi jeszcze płód jajniki bardzo ciezko pracuja i w koncu przestaja pracowac... niestety;(

Nie zarejestrowany
10-08-09, 21:13
Witam :) w październiku zeszłego roku wykryto u mnie torbiel na jajniku wielkości 7cm brałam tabletki przez pól roku potem odstawiłam je na pare miesięcy i dzisiaj okazało się, że po torbieli ani znaku. a jeszcze jak nie wiedziałam o torbieli w czasie miesiączki zwijałam się z bólu.
pozdrawiam :))

Nie zarejestrowany
11-08-09, 10:40
Witam.
u mnie sie okazalo ze mam 8 torbieli na prawym jajniku, na lewym 5, jeszcze w styczniu na prawym jajniku mialam 6, nie wiem co mam robic....przytylam w przeciagu pol roku prawie 10 kg. lekarz dal mi tabletki diane 35 po ktorych mialam okres przez caly miesiac! cale 30 dni meczarni. przez 4 miesiace nie mialam okresu! dzisiaj dostalam! wkoncu! nie wiem co mam robic dalej..... czuje ze zle sie ze mna dzieje, sama ze soba czuje sie zle! strasznie zle! popozcie!

Nie zarejestrowany
12-08-09, 11:47
mam pytanie miałam usg brzucha które wykazało torbiel jajnila póżniej zrobiłam prywatnie badanie domaciczne które potwierdziło poprzednie badanie poszłam do szpitala i miałam robione kolejne badania i wyszło to samo diagnoza :operacja ,po otworzeni jamy brzusznej okazało się że to nie torbiel tylko guz kątnicy czy lekarze zrobili wszystko aby dokładnie zbadać czy to torbiel czy mięli prawo pobrać wycinek z tego guza i tak wogóle to jakie są potrzebne badania aby ostatecznie ustalić czy to torbiel czy nie pomóżcie bo nie wiem czy nie doszło do pomyłki lekarskiej i czy ta sprawa nie skończy się w sądzie

Nie zarejestrowany
12-08-09, 20:59
W grudniu 2008 miałam wypadek samochodowy podczas któergo pękł mi prawy jajnik który usunięto a na lewym odkryto torbiel i ją także usunięto.Tydzień temu byłam na kontrolntm USG dlaczego po 7-miu miesiacach?Poniewaz miałam połamane kości miednicy i nie mogłam sie sprawnie poruszać.Na tym USG lekarz stwierdził u mnie torbiel lewego jajnika 3cm o konsystencji nie krwawej lecz płynnej było to w piątym dniu cyklu.Nic mi nie zalecił jedynie kontrol za tydzień więc dziś byłam i torbiel się wchłania ma 2cm.Takie torbiele powstają podczas owulacji a po niej sie wchłaniaja(pewnie to zależy od struktury torbieli)Tak wiec z wchłaniajaca się torbielą lewego jajnika i z brakiem prawego lekarz ZALECIŁ STARANIE SIĘ O DZIDZIUSIA>Dodam że nie mam jeszcze dzieci a mam już 31 lat i WCALE SIĘ NIE MARTWIĘ BO WSZYSTKO BĘDZIE OK!!!!POZDRAWIAM!!!!

Nie zarejestrowany
18-08-09, 21:05
mam torbiel na prawym jajniku a tabletki antykoncepcyjne bioręod 9-ciu lat,lekarka wykryła u mnie właśnie dzisiaj,więc nie wiem czy tabletki dają ochronę

Nie zarejestrowany
19-08-09, 14:24
witam ja miałam 16 lat jak wykryto u mnie torbiel na prawym jajniku w wielkosci 7 na 11 cm.była to torbiel około jajnikowa.po tygodniu zostałam zoperowana .groziło mi usuniecie jajnika a badanie na komórki rakowe było powyzej normy.lekarz który mnie operował tuz po moim wybudzeniu stwierdził ze nie mam usunietego jajnika ale był tak wielki ze nie mam wogóle szans na dziecko.badanie histopatologiczne nie stwierdziło ze był on złosliwyJednak matka natura chciała inaczej i dzis jestem matka 2,5 rocznego chłopca. teraz mam wizyty u ginekologa co miesiac i mimo ze raz po raz one sie pojawiaja to szybko wchłaniaja sie z powrotem.a ja juz mysle o nastepnym dziecku

Nie zarejestrowany
19-08-09, 21:20
trzy miesiące temu dowiedziałam się,że mam trzy torbiele i dwa mięśniaki; dostałam leki antykoncepcyjne i po dwóch tygodniach zamiast poprawy okazało się,że wszystko urosło a na dodatek doszedł jeden mięśniak;często boli mnie dół brzucha i czuję się jak przed miesiączką;nie wiem czy mam nadal czekać-tabletek nie mogę brać ponieważ zatrzymują mi wodę w organiźmie-jak więc dalej się leczyć?

Nie zarejestrowany
20-08-09, 10:25
Od jakiegoś czasu mam bółe brzucha jakby po stronie jajnika, takie kłucie. dziwna sprawa. W czerwcu nie miałąm okresu, w lipcu i sierpniu tak. Teraz znowu mnie boli. Tydzień temu skończył mi się okres, a wczoraj miałam pięciominutowe plamienie. Nie wiem co robić.

ozdanowicz
21-08-09, 11:44
Jak to co robić, isc do lekarza i zrobić usg

Nie zarejestrowany
22-08-09, 01:39
hej dziewczyny... dwa dni temu ginekolog wykryl u mnie torbiel 15cm o pojemnosci 1 litra... bardzo sie boje a mam dopiero 18 lat... robilam usg w prywatnym gabinecie i w opisie lekarz dokladnie napisal ze proponuje leczenie operacyjne a na ostatniej wizycie lekarka ktora wykryl guzek obejrzala te wyniki i powiedziala ze za dwa miesiace mam do niej przyjsc i bedzie mi go "probowac dusic" jak zpytalam a jezeli do tego czasu peknie to powiedziala mi ze tak ma byc :/ no chyba ze zacznie sie skrecac to mam isc do szpitala a nawet skierowania nie mam...czytalam w necie ze kiedy torbiel peknie to jest to niebezpieczne... juz nigdy do niej nie pojde :/......

Nie zarejestrowany
24-08-09, 21:46
Moim zdaniem nie powinnas tego lekcewazyc, ja mialam torbiel rok temu, mniej wiecej twoich rozmiarow i naszczescie udalo mi sie ja usunac bez operacji tylko tabletkami. No ale z powodu boli trafilam do szpitala:/// Do tej pory nie mialam jako takich problemow, czasmi mnie tylko bolalo w czasie stosunku ale kilka dni temu niestety bol powrocil i choc jestem pod stala opieka lekarza to zamierzam jak najszybciej skontaktowac sie z innym ginekologiem poniewaz ten do ktorego teraz chodze powiedzial mi niedawno tak: "cos sie dzieje ale narazie nic nie bedziemy robic" troche mnie to zszokowalo poniewaz zstanawiam sie kiedy miala zamiar sie mna zajac??? Kiedy bede znow w takim stanie ze trafie do szpitala??? Dlatego naprawde radze ci zebys poszla do jakiegos innego ginekologa i nie lekcewazyla tej torbieli poniewaz niektore sa lagode ale niektore moga doprowadzic nawet do smierci jesli np ci peknie. Nie chce cie straszyc bo sama wiem co przezywalam rok temu kiedy czytalam te wszystkie komentarze ale lepiej nie lekcewa tego.

Nie zarejestrowany
25-08-09, 20:18
Witam ja miałam jużdwie operacje na usunięcie torbiela ostatnią w czerwcu tego roku.usunięto mi też 3/4 jajnika.byłam tydzień temu u lekarza i okazało że jajnik sie zregenerował ale znowu nanim powstała mała torbiel ponad 2 cm oraz jakiś krwiaczek jestem załamana niewiem co mam robić tymbardziej że nie mogę brać hormonów ponieważ miałam przeznie kiedyś krzepnięcie krwi,niemam pojęcia jak mam się leczyć.mineły niecałe 3 miesiące od operacji i znowu mam torbiel.

Nie zarejestrowany
26-08-09, 13:03
Witam !!! mam pytanie od czego zależy że wycinają torbiel ??? ja mam torbiel średnicy 6,5 cm z przegrodami i mój lekarz skierował mnie do szpitala na ustalenie terminu zabiegu bo podobno nie nadaje się na leczenie tabletkami w piątek byłam w szpitalu powiedzieli mi że 3 m-ce mam brać tabletki ( antykoncepcyjne) a po trzech miesiącach jak nie zmaleje mi torbiel to do wycięcia ! czy te leczenie tabletkami jest bezpieczne?!

Nie zarejestrowany
26-08-09, 14:29
Mnie także leczono tabletkami i mysle ze zalecili ci je poniewaz chca spr czy torbiel po nich sie wchlonie bo po co maja cie ciac skoro moze uda sie go usunac tabletkami. Jezeli jednak w czasie tych 3 miesiecy bedziesz miala jakies bole a sytuacja bedzie dosc powazna to od razu wezma cie na operacje jesli jednak okaze sie ze torbiel sie zmiejszyla lub nawet zniknela to tego unikniesz. Tylko pamietaj ze ja lekarzem nie jestem i pisze ci tylko to co mnie spotkalo bo ja takze mialam trafic na stol operacyjny ale lekarz w szpitalu postanowila leczyc mnie tabletkami i przez klika dni lezalam na obserwacji i okazolo sie ze torbiel sie zmniejsza az w koncu z czasem znilka. Ale to nie znaczy ze juz nie powroci, czesto sie zdarza ze torbiele powracaja po jakims czasie dlatego trzeba byc pod stala opieka ginekologa.

Nie zarejestrowany
27-08-09, 21:00
mam 17lat i dzisja sie dowiedziałam ze mam torbiela 2,5x3,7 na lewym jajniku jestem mega zaskoczona, caly miesiac mecze sie z bolem brzucha mam tez nudnosci i bole glowy.Po tym co przeczytałam to nie wiem co mam o tym myslec...przestraszyło mnie to wszystko bardzo:(

Nie zarejestrowany
28-08-09, 21:03
ja się dowiedziałam we wtorek,że mam 4cm torbiel.Teraz mam miesiączkę ale zaraz po jeśli sam nie pęknie jadę do szpitala na badania jakiego hormonu mi brakuje i sprawdzą czy to żadna sprawa nowotworowa.nie myślę o tym wszystkim.mam nadzieję,że wszystko będzie OK.

Nie zarejestrowany
31-08-09, 22:29
niedawno lekarz oznajmil mi ,ze moge miec PCOS-okres spoznial mi sie 3 miesiace , zawsze mialam nieregularny. Zrobilam badania hormonalne z ktorych wyniklo, ze wszystko w normie. Ulzylo mi, ale kiedy zobaczylam na internecie ze moj lekarz przepisal mi podobne leki co internautka z PCOS nie wiem co mam myslec ? Prosze o opomoc- spoznial mi sie okres , mam mala nadwage , ale wynik badan hormonalnych sa w normie - czy to jednak PCOS?

Nie zarejestrowany
31-08-09, 22:30
p.s kiedy lekarz przepisal mi luteine na wywolanie okresu i tak nie pomoglo.

Nie zarejestrowany
01-09-09, 14:45
jestem juz 6 tygodni po operacji usuniecia torbieli. na jednym jajniku mialam torbiel czekoladową na drugim stwierdzono zwyrodnienie wielotorbielowate i usunięto część jajnika. teraz biorę tabletki hormonalne. jestem wdzieczna ze lekarz przekonał mnie do laparotomii czyli normalnego ciecia. szew może i spory ale jest tak nisko ze teraz juz wiem ze nie bylo sie czym martwic, oby zdrowie bylo! operacje miałam w lublinie na staszica. opieka fantastyczna! położne (z wyjątkiem jednej!!!) tam to kochane sympatyczne i pomocne kobietki! tzrymam za was wszystkie kciuki! jak juz jest po wszystkim to wiem juz ze nie bylo sie po co tak strasznie denerwowac.

Nie zarejestrowany
02-09-09, 14:25
Witam Was.Czytając Wasze posty aż włos się jeży na głowie,że coraz więcej kobiet ma takie problemy.U mnie w wieku 19-stu lat zdiagnozowaniu 9-cio centymetrowy guz jajnika lewego.Początkowo myślałam,że to wyrostek ponieważ miałam mdłości i bóle aż do wymiotów.Pani doktor w szpitalu stwierdziła,że to nie wyrostek tylko kolka jelitowa na skutek złego odżywiania.Odesłała mnie do domu z kwitkiem zalecając zmianę diety.Bóle ustąpiły na rok czasu po czym pojawiły się ponownie.Tym razem pojechałam do innego szpitala i tam chirurdzy po badaniu brzucha stwierdzili,że to nie wyrostek.Dopiero badanie USG wykazało,że to guz jajnika.Dodam iż to był mój pierwszy kontakt z ginekologiem,który niezbyt miło wspominam.Odrazu zostałam zapisana na oddział a po tygodniu czasu już byłam po operacji.Wszystko było pięknie do czasu gdy kilka dni temu wykonując USG jamy brzusznej Pani doktor wykryłwa dwie torbiele na prawym jajniku.Jakież było moje zdziwienie ponieważ 4 dni wczesniej byłam na wizycie u mojego ginekologa,który ''zajmuje się mną'' od czasu operacji to będzie już 8 lat.Owszem zrobił badania USG dopochowowe ale stwierdził,że wszystko jest w porządku,że widzi pęcherzyk wielkości 3 centymetrów w jajniku ale cytuje''..to pewnie dlatego,że jest Pani przed owulacją'' Mam 27 lat ale naprawdę się boję ponieważ czekam teraz na wynik cytologii.Na domiar złego nie mieszkam w Polsce więc mój kontakt z lekarzami jest utrudniony poniewąż tutejsza służba zdrowia jest beznadziejna.Za miesiąc znowu lecę do kraju ''zrobić porządek'' z tym wszystkim.Czeka mnie jeszcze rozmowa na ten temat z moim chłopakiem.....................
Kochane trzymajcie się cieplutko i życzę Wam i sobie zdrówka bo ono jest najcenniejsze,zaraz przed miłością ..... :)

Nie zarejestrowany
02-09-09, 16:38
witam.
mam ogromny problem... praktycznie to nie dotyczy mnie... tylko mojej siostry. ma ona 16 lat. dzisiaj byla na badaniu usg i lekarz stwierdzil, ze prawdopodobnie ma ona ciaze pozamaciczna. zostala umowiona na kolejne badanie usg , na ktorym ma byc stwierdzony torbiel , rak badz porod martwego dziecka. jesli okaze sie , ze ma torbiel to chcialabym wiedziec czy ta operacja usuniecia kosztuje?. pomozcie mi uratowac siostre! :(

Nie zarejestrowany
03-09-09, 10:06
Za tego typu operacje nic się nie płaci - są wykonywane w ramach NFZ. Radzę jak najszybciej udać się do szpitala, w którym jest oddział ginekologiczny.

Nie zarejestrowany
06-09-09, 11:56
dzień dobry od 2mies leczę się na torbiel jajnika tak zwaną cystę,jest bardzo duża ma 6cm,jest na lewym jajniku.Miałam bule brzucha i nudności,podejrzewano wyrostek,drogi moczowe zapalenie,kamienie nerkowe,w szpitalu odkryto że to torbiel,jestem na kuracji hormonalnej,najpierw to były hormony na 5 dni,a teraz na 3 miesiące,zmniejszyła się do 3cm ale teraz staneła w miejscu i nic,czekamnie chyba operacjia.Pozdrawiam Was Kobietki życzę zdrowia.

Nie zarejestrowany
06-09-09, 20:29
Witam niedawno dowiedziałam sie ze mam torbiela na jajniku wielkosci 6cm lekarka kazała mi zrobic wyniki ca 125 {jest to marker nowotworowy }mam troche podwyzszone ,
powiedziala mi tez ze moze sama peknac ale co sie naczytalam w necie to ze jest to niebezpiecze i niewiem czy mam sama zaproponowac zeby mi to usuneli czy sie wstrzymac .Jestem przerazona tym badaniem bo za miesic znowu musze zrobic wynik mam nadziej ze bedzie lepszy .

Nie zarejestrowany
06-09-09, 20:34
asiu czy pomagaja ci te tabletki ,czy ty tez robiłas te wyniki z krwi ca 125 ,
ja tak naprawde nie mam a moze nawet nie zauwazyłam zadnych objawów oprucz braku miesiaczki .Do tego mam jeszcze mięsniaka i niewiem co mam o tym myślec pozdrawiam was .

Nie zarejestrowany
11-09-09, 19:37
Sluchajcie,ze mna to w ogole kosmos.Mam 24 lata.
Moja lekarz leczyla mnie dwoma rodzajami tabletek na torbiel,ktora zmalala i znow urosla.Dostalam skierowanie do szpitala na operacje,torbiel 2 cm,bole przy kazdej miesiaczce,poza czasem przyjmowania hormonow,brak ciazy.Lekarze mnie wysmiali,ze wyzdrowialam,ze to ''pecherzyk graffa'' i bedzie bolalo przy miesiaczce.
Wyposcili mnie na drugi dzien.Z tego,co wiem,ten pecherzyk Graafa boli przy owulacji...
Dostalam okres w niedziele,dzis piatek i zwijam sie z bolu,przeciwbolowe nie pomagaja,nie spalam kolejna noc,boli mnie lewy jajnik 24 na dobe od niedzieli.Ledwo pracowalam w tym tygodniu.
Poszlam dzis do ogolnego i dostalam skierowanie do innego szpitala,ide jutro i zobacze co ci lekarze powiedza.Bardzo chce zajsc w ciaze a na wypisie szpitalnym jest napisane- jajnik prawy drobnotorbielkowy,lewy widoczna torbiel,prawdopodobnie pecherzyk graffa.
Boje sie,ze wytna mi czesc prawego tak,jak to miala inna forumowiczka.
Prosze o jakas odpowiedz.

Nie zarejestrowany
11-09-09, 22:38
Witam wszystkie panie jestem mamą 2 wspaniałych urwisów mam 27 lat i na ostatniej wizycie mój lekarz wykrył u mnie torbiela. Bardzo się boje w domu nie mam na siebie miejsca myśle o najgorszym mimo że mój lekarz powiedział że nie mam powodów do obaw . Czytając wasze komentarze widze że nie jestem sama ze swoim problemem . Pozdrawiam mocno wszystkie panie.

Nie zarejestrowany
13-09-09, 18:50
no to ja chyba was wszystkie pobije bo mam dopiero 16 lat a w obu jajnikach mam sporo torbieli;/;/;/;/ a w jednym 3 centymetrowego.....

Nie zarejestrowany
14-09-09, 12:08
witam wszystkie kobietki ja juz mialam usuniety jeden jajnik z powodu torbiela teraz okazalo sie ze mam torbiela 6cz na drugim jajniku czekam na decyzje lekarza ktora nastapi 23 wrzesnia narazie zadnych lekow niedostalam mam cierpliwie czekac na wizyte

Nie zarejestrowany
14-09-09, 12:10
moze ktos chcial by pogadac na ten temam

Nie zarejestrowany
15-09-09, 19:01
ja mialam najpierw torbiel wielkosci 4.7. dostalam tabletki anty na 2m-ce i okazalo sie po tym czasie, ze jest wiekszy o 3 mm. teraz od pol roku biore danazol. przytylam 8kg. torbiel w pierwszym okresie sie zmiejszyla do 4 cm i teraz od 2m-cy stoi w miejscu a do tego zaczyna mnie bolec (wczesnie tego w ogole nie odczuwalam). Mam wizyte 19.09 i mam cicha nadzieje, ze ten bol, to tylko przez zmniejszanie sie. Dodam, ze mialam ca 125 w normie

Nie zarejestrowany
15-09-09, 22:05
moze wez leki przeciw bolowe mi pomaga ketonal tylko niszy zolodek ja mam wizyte 23 09 i bede wiedziala cokolwiek o swoim torbielu niechcial mi dac zadnych anty powiedzial ze to bezsensu

Nie zarejestrowany
18-09-09, 15:40
Jestem w 6 tyg ciąży - na usg okazło sie ze mam torbiel 5x8 cm brzuch mam od dluzszego czasu tak wzdety ze wygladam jakbym byla conajmniej w 4 miesiącu. lekarz mówił ze w ciazy torbiel moze sie wchłonac ale nigdy nic nie wiadomo. Za tydzien mam drugie kontrolne usg mam nadzieje ze jego wynik bedzie o wiele lepszy

Nie zarejestrowany
18-09-09, 20:15
mnie na szczescie nie boli tak mozna, zebym musiala brac tabletki. czasami taki ostry bol zlapie i po minucie przechodzi, ale zdarza sie to nawet nie raz dziennie.

Nie zarejestrowany
18-09-09, 20:45
Witajcie.Mam 25 lat mam 1,5 rocznego synka.Od lipca 2009 nie miesiączkuje zresztą zawsze miałam bardzo nie regularny okres w ciągu roku miałam nawet tylko 5 razy (ale wtedy to były krwotoki po 1,5 tygodnia)W czoraj byłam u lekarza dowiedziałam się że mam torbiela usg wykazało ze jest on o wymiarach4,5na 3,5cm boli mnie w dodatku biore leki ale to nie pomaga.Mam je brac do środy .gdy okaze się po padaniu że nic leki nie pomogły to mam iśc do szpitala ,tam mają mi usunąc jajnik .Lekarz ginekolog oznajmij że po usunięci jajnika już w ciąze nie będę mogła zajśc .Choc chciałabym miec drugie dziecko.W dodatku gdy dotknę się w to miejsce czuję wystajacą gulę,Boję się co dalej będzie.

Nie zarejestrowany
18-09-09, 22:08
ja tabletki atykoncepcyjne biore pół roku CYLIST i torbiel zaczą mnie boleć po 5miesiącach brania tabletek dostałam dziś od lekarza skierowanie to szpitala na lubartowską i jutro ide niewiem co bedzie a już prawie rok jak mam torbiela na prawym jajniku na badaniu usg prawy jajnik powiekszony52x33mm z torbielem o wym 38x27mm badanie robiłam 2 lutego 2009r

Nie zarejestrowany
19-09-09, 12:48
niesluchajcie ze bez jednego jajnika niemozna zajsc w ciaze mozna jestem tego przykladem teraz tez mam torbiela i czekam na badania chca mi go usunac zadnych lekow niedostaje bo to nic niepomoze wiec tylko zabieg

Nie zarejestrowany
19-09-09, 14:29
dwa dni temu poszlam do lekarza z wynikami plodnosci mojego mezczyzny ponioewaz zaczelam sie leczyc na bezplodnosc juz dawno temu ale nie doszlam jeszce do leczenia hormonalnego i tu nagle po wykonaniu usg okazalo sie ze mam torbiel na prawym jajniku 4cm na 3.5 cm a na lewym 5cm na 4cm lekarz chcial mnie juz do szpitala wyslac ale przepisal mi lek na 2 miesiace i powiedzial zebym " modlila sie " zeby zszyedl mianowicie dostalam provera 10 mg ktore mam brac od 16 do 25 dnia cyklu i tak 2 miesiace jak nie zejdzie ide na zabieg usuniecia. pytanie moje brzmi czy ktoras z was byla na usunieciu torbieli i jak ten zabieg wyglada , oraz czy sa szanse na to ze po tym zabiegu juz wogole znikna jakiekolwiek szanse na zajscie w ciaze ? tym bardziej ze w moim przypadku od 4 klat staramy sie z partnerem a od roku zaczelismy wykonywac badania w tym kierunku i u niego jest wszystko az za dobrze wiec boje sie ze po tym zabiegu juz wogole bedziemy mogli o potomkach zapomniec prosze o odp .

Nie zarejestrowany
19-09-09, 18:36
witam,mam 27 lat i torbiel na prawym jajniku 10,5cm na8,5cm,bardzo sie boje operacji,to juz za tydzien,dziewczyny nie wiecie moze czy mozna to zwalczyc w inny sposob niz operacja,chca mi usunac tez jajnik,nie mam jeszcze dzieci a bardzo pragne je miec a nie wiem czy lewy jajnik jest sprawny,czy sa jakies badania zeby to sprawdzic.Prosze ,poradzcie mi cos!

Nie zarejestrowany
20-09-09, 19:49
witajcie dziewczyny jedna sprawa to taka jezeli masz torbiel 10cm to licz sie z tym ze mogla ona uszkodzic jajnik i moga go usunac ale taka decyzje podejmuje lekarz jaj juz otworzy brzuch ona jest naprawde duza niechce cie straszyc ale taka jest prawda a jezeli usuna ci jajnik to drugi przejmuje funkcje i powinnas zajsc w ciaze moj tekarz twierdzi ze torbie powyzej 6cm powinny byc usuwane pamietaj ze torbiel moze sie skrecic albo peknac zalezy tez jaka to torbielka powini tez zrobic wam markery ja teraz sama czekam na zabieg i tez sie troche obawiam wiem co czujecie ale piszcie jak chcecie cos jeszcze wiedziec moze niejestem dosc dobrze doswiadczona ale juz jedna operacje mialam

Nie zarejestrowany
21-09-09, 22:32
Miałam torbiel lewego jajnika. Była spora - 7 cm. Nie dostałam żadnych tabletek, od razu skierowano mnie na laparoskopię. Jutro minie miesiąc od zabiegu. W badaniu histopatologicznym wyszło, że to była torbiel endometrialna. Niestety zniszczyła jajnik, więc mi go usunięto. Teraz juz czuję się ok, nie mam dolegliwości jakie występowały przed operacją (bóle w pachwinach, ból kręgosłupa, parcie na pęcherz, skurcze w dole brzucha) Powiedziano mi, że drugi jajnik podejmuje normalna pracę, więc nie powinnam mieć zaburzeń hormonalnych. Został mi tylko jeden, więc teraz muszę o niego bardzo dbać.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-09-09, 13:22
cześć,czytam właśnie wasze komentarze i troche mi lżej.otóż właśnie wróciłam od lekarza z diagnozą torbiela jajnika lewego.jest to szok dla mnie bo dbam o zdrowie bardzo a w szczególności o TE sprawy.jest mały i mam nadzieje że zniknie,natomiast mam pytanie bo z tego co się orientuję niektóre tabletki antykoncepcyjne pomagaja aby żadne cysty czy torbiele nie powstawały,wiec ja biore je od 17 roku życia co prawda z przerwami bo urodziłam dziecko a mam 30 lat skąd to się wzięło u mnie??jestem PRZERAŻONA!pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-09-09, 17:54
witaj a jaka ta twoja torbiel jest duza i co dokladnie ci powiedzial co z tym bedzie robil napisz cos wiecej z tego co sie orjentuje to niema cudownego leku na torbiele albo same sie wchlona albo zabieg oczywiscie ze aty prawdopodobnie wysuszaja ale uwierz mi niepomogly

Nie zarejestrowany
22-09-09, 19:48
cześć,jest nie wielki ok 40mm poczytałam trochę i wiem że to nie wiele ale przeraża mnie co kolwiek że wogóle jest.na razie mam czekać 3 miesiące aby zobaczyć czy rośnie,biorę też cilest i mam go kontynuować.czy powinnam jakoś szczegolnie dbać o siebie?może jakaś dieta i co działa wogóle na to żeby zeszło?jestem zielona i głupie myśli człowieka dopadają a na dodatek jestem sama i wychowuję synka.wiem że inni mają gorzej ale wiesz jak to jest.może podam ci gg to pogadamy??pozdrawiam i dzięki

Nie zarejestrowany
23-09-09, 10:12
ok mozesz podac gg to bedziemy caly czas w kontakcie