PDA

Zobacz pełną wersję : Sposób na rwę kulszową

Strony : 1 [2]

Nie zarejestrowany
08-02-10, 11:59
Od lat choruje na dyskopatię . W wakacje mój stan tak sie zaostrzył, że groziła mi operacja. Na szczęście trafiłam na świetnego lekarza, który wyprowadził mnie z bólu za pomocą zabiegów fizjoterapeutycznych, leków rozluźniających mięśnie i zestawu ćwiczeń. Polecam. Przyjmuje w Toruniu, ma gabinet na ul, Konopnickiej 20.
Trzymam kciuki za wszystkich dotkniętych tą dolegliwością bo..... wiem z własnego doświadczenia jak to boli !!!

Nie zarejestrowany
09-02-10, 20:28
Od 14 dni jestem w trakcie ataku rwy, od lewego posladka do samej kostki, od 5 dni zywie sie ketonalem 100, 3-4 tabletki do tego 1 dziennie zaszczyki z Olfen-75, cocarboxylasun, vitamina B12, doustnie myolastan. Dzis mija 9 dzien kiedy leze w łożku, wstaje tylko aby zawizli nie na zaszczyk lub lekarza. Poprawy żadnej tzn po ketonalu lub zaszczykach jest chwila ulgi ale szybko wraca stan bólu. Byłem dzis u neurologa ktory zalecił mi przygotowanue sie do operacji tzn szczepienia przeciw zółtaczce i za 2-3 tygodnie operacja. Chce ten czas wykozystac na wizyte u innego neurochirurga i prosze o wewntualne rady co do dobrych rechabilitantów, moze uda mi sie tej operacji uniknąc, nadmieniam ze operacja ta ma byc z podejcisem od plecow z wycinaniem czesxci kostenj i uwuwaniem zalego krązka. Mam pewne watpliwosci, jesli ma byc operacja to wole mniej inwazyjna metode endoskopowa. Prosze o radze gdzie mozna w tym zaktresie uzyskac pomoc. Jestem z Warszawy.

kopi74
09-02-10, 22:15
zbyszek ,,a jakie masz dolegliwośći ,masz jakiś niedowład?.z operacją to nie tak szybko.ludzie wychodzą po fizykoterapi i po ćwiczeniach w domu.ketonal brałem lecz podobno mniej szkodliwy jest iprzynosi dobre efekty aulin 100 ja to brałem nawet 3 razy dziennie, ja mam to 2 raz ok 8 lat temu zaczeło się bo ćwiczyłem podnoszenie ciężarów,teraz mam 2 raz lecz gorszy od listopada się ciągnie,lecz nie leżałem w łużku bo mniałem gorszy ból,najlepiej było mi stać i chodzić.,siedzieć nie mogłem jadłem na stojąco.teraz od dwóch tygodni chodzę do pracy bo już muszę i biorę raz wieczorem mydocalm i aulin i dużo witamin ,tran,jem dużo nóżek i pije galeretkę wszystko to z netu ,bo byłem już załamany,.miałem ten sam ból biodro ikostka w prawej nodze ipachwina .widzę poprawę cwiczę bo mogę 3 razy dziennie ćwiczenia z netu na rwe.pozdrawiam ja jestem z pruszkowa

Nie zarejestrowany
10-02-10, 10:29
moja dolegliwosc jest na tyle "swieza" ze niedowładu nie mam. Po wczorajszej wizycie u neurochirurga ze szpitala na szaserów jestem niepocieszony. Pan doktor wyslał mnie na szczepienia na zółtaczke a potem zaprosił na stół operacyjny. Szczepienie to ok 2 tygodnie ktore chce wykozytac na konsultacje u innyhc lekarzy tak aby rozwiac moje watpliwości. Niestety chodzic nie mogę, leze tylko jak kłoda i łykam ketonal. Gdzie mozna w Warszawie zrobic prywatnie roznanas magnetyczny ? W zeszłym roku robilem z NFZ ale wowczas nie było to pilne i moglem ppoczekać.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 13:15
Jak już pisałem wcześniej posiadam nazwy leków, i rozpiskę 17 dniowej kuracji która mi pomogła. Dostałem od Was około 50 wiadomości z pytaniem o tę kurację.Są już pierwsze sukcesy i podziękowania.. Nie ma za co Kochani.. Ja też cierpiałem.. Życzę dużo zdrowia. P.S Jeśli ktoś jest zainteresowany tym zestawem leków i kuracją zapraszam na: sony1969@wp.pl Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
10-02-10, 14:34
Witam!!
Moge prosic o pomoc mnie dopadla chyba tez rwa od pazdziernika mialem problemy z kregoslupem lekarz przepisal mi zastrzyki olfen75 ketonal i milgamma po tych zastrzykach bol przeszedl na noge tak ze nie moge swobodnie dojsc do lazienki tak mnie rwie. Miał moze ktos z tym doswiadczenie 5 dni temu dostalem skierowanie do szpitala i pojechalem to mnie nawet nie przyjeli bylem u mnie w przychodni lekarz przepisal mi rafastin zaldiar mydocalm amizepin na czwartek mam rtg pomozcie bo caly czas leze i nie wiem co mi jest prosze !!

Nie zarejestrowany
10-02-10, 16:56
młody23 masz takie same objawy jak ja,. W moim przypadku lekarze nazwali to jako podgupę dyskopati tzw"rwa udowa'.
Na moim zdjęciu MR widać wysunięty dysk między kręgami c3-c4 uciskający na nerw odpowiedzialny za napęd mięsnia 5 głowego i kolana,
Nerw przebiega przez pośladek, więc pewnie i u Ciebie krucho z siedzeniem.
Zgodnie z zaleceniami z treścj artykułu czeka Cię leżenie przez ok 2 tygodni na twardym materacu i łykanie środków uśmierzających ból (mnie nawet tramal nie pomagał). Nie próbuj tego "rozchodzić" bo zrobisz sobie jeszcze więcej krzywdy!!!
Ja wyszłam już z fazy bardzo ostrej i chodzę ( a raczej kuśtykam) na rehabilitację , masaże manualne i fizykoterapia. Kolano mam wciąż niestabilne.
Gdy dyskopatia jest na c4-c5 lub c5-s1 mogą występować też uciski na nerwy"obsługujące " stopę i zwieracze a wtedy żąry się kończą- zatem leż w spokoju i łykaj środki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 21:38
Dziekuje za odpowiedz tak nawet na chwile nie moge usiasc tylko moge lezec na plecach i na brzuchu jak wstane bol powala z nog a Ty czym sie z tego wyleczylas ? Odczuwam bol w biodrze no ale najgorszy jest od uda do kolana mowisz ze mam lezec i to przejdzie ? te tabletki co mi przepisal lekarz pomagaja mi w nocy spie dlugo od kad je biore jezeli mozesz to napisz mi co mam zrobic dzieki za pomoc pozdrawiam

Nie zarejestrowany
11-02-10, 14:01
Muj mąż ma bardzo silne bóle w odcinku lędżwiowym kręgosłupa promieniowanie do obydwuch nóg cierpnięcie łydek po seriach zaszczyków nic nie pomaga .wczoraj wkońcu dostał się do neurologa ma skierowanie na RM podejrzenie rwy prawostronnej lub przepuklina dysku S1-S5.objawy tych paskudnych chorub są bardzo podobne.;'''''

Nie zarejestrowany
11-02-10, 17:42
Witam
Byłem już u kilku "specjalistów" i każdy mi radził co innego , w kwietniu ubiegłego roku miałem operację kręgozmyku. Po operacji bardzo długi czas odczuwałem silny ból całej prawej nogi , do tego dochodziły plamki na stopie. Po operacji założony miałem przez 3 miesiące gips od klatki piersiowej prawie do kolana po jego zciągnięciu miałem bardzo słabe mięśnie nóg ale od momentu gdy wstałem po operacji z łóżka kulałem na prawą (wtedy bolącą) nogę. Minęło już sporo czasu a dalej kuleje i czucie w prawej nodze mam jak przez worek foliowy, robiony miałem rezonans oraz tomografię , w rezonansie wyszło podejrzenie ucisku nerwu kulszowego ale lekarze to wykluczyli gdyż nie odczuwam bólu w plecach . Zdiagnozowano mi rwę kulszową , lekarz porwadzący jest zadowolony z zabiegu ,jednak ja ze zdrowego człowieka czynnie uprawiającego sport stałem się kulejącym i niemogącym uprawiać sportu . Czy rwa kulszowa mogła spowodować takie zpustoszenie?? i czy może miał ktoś podobną sytuację Proszę o odpowiedź

Nie zarejestrowany
11-02-10, 23:02
Witam Was Kochani cierpiący!!!!!!!!
Ja również przechodziłem problem związany z przepukliną jądra miażdżystego.Miałem zalecenie do operacji.Nie wyraziłem na to ochoty.Przepuklina potwierdzona na moje prywatne życzenie-Rezonansem Magnetycznym. Trafiłem na lekarza o spec. chirurg,traumatolog-ortopeda biegły sądowy który wykonał mnie trzykrotnie iniekcję preparatu homeopatycznego do kanału międzykręgowego /nie mylić z blokadą/ preparat powoduje zmniejszenie objętości uwypukliny jądra miażdzystego. Aktualnie jestem kierowca zawodowym i również dźwigam i parcuję na działce. Jeżeli się zapomnę i dźwignę nieprawidłowo to zaczynam odczuwać szmery.Wówczas nie czekam na wiekszy ból tylko smaruje do swojego lekarza. Ostani raz byłem dwa lata temu. Zastrzyk wraz z ustawianiem kręgosłupa do iniekcji kosztuje aktualanie 500 zł. Jest nieprzyjemny bo igła jest bardzo długa. Po iniekcji lekarz jeździ po odcinku lędźwiowym takim wibratorem. Jeżeli Was to interesuje to polecam stronę www.franciszekzawislak lekarz nazywa się FRanciszek Zawiślak i pzryjmuje w miejscowości Zielenice koło Strzelina. Pracuje razem z synem również lekarzem.Przyjmuje dwa razy w tygodniu/wtorek i piątek/ ludzi jest ful ale przyjmuje do ostatniego pacjenta ponieważ ludzie przyjeżdzaja z Polski.POzdrawiam MIlan

Nie zarejestrowany
11-02-10, 23:08
Pisałem nieco wczesniej na ten temat. Jeżeli chcecie znać szczególy to polecam stronę www.zawislak.pl -tam sie leczyłem można zadzwonić lub nawiązać kontakt e-mailowy pozdrawiam MIlan

Nie zarejestrowany
13-02-10, 20:57
Rok temu będąc w 4 m-cu ciąży zaczęłam odczuwać ból kręgosłupa i lewej nogi. Lekarze to zwalili na ciążę :( po urodzeniu dziecka nie mogłam wstać z łóżka, podnieść dziecka z łóżeczka - dramat. CT kręgosłupa wykazało dyskopatię. brałam leki, zastrzyki, rehabilitację ale bolało - mniej lub bardziej ale nie było dnia bez bólu!!! 1 lutego położyłam sie na dywanie obok dziecka i juz nie mogłam wstać o własnych siłach. Takiego bólu nie czułam nigdy w życiu, nie mogłam się ruszyć nawet odrobinę. Poszłam do szpitala - wyrok - przepuklina tarczy międzykręgowej L5-S1. rwa kulszowa lewostronna objawowa. Mam skierowanie na zabieg oeracyjny. Chodziłam w pozycji Małysza podczas skoków powlekając nogą. Wczoraj trafiłam do profesora Chmielewskiego z Łodzi - jest on wybitnym neurologiem. Wizyta trawała jakieś 5 minut - nastawił mnie tak, ze weszłam skrzywiona w pół a wyszłam wyprostowana. Rwa też daje mi znacznie mniej we znaki. Jeśli ktoś chce namiary proszę pisać: gosiap22@interia.pl w tytule - dyskopatia - podam namiary.

Nie zarejestrowany
15-02-10, 18:43
Witam wszystkich cierpiących .Mnie starsza pilęgniarka poleciła brac naproxsen i wit b6.Stan zapalny wyszedł po 8 dniach .Brałam po dwie dwie tabletki leku i dwie wit rano i wieczorem .Pomogło .Tylko rwa lubi powracac.

Nie zarejestrowany
15-02-10, 22:14
Mam problem moze mi ktos potrafi pomoc bardzo prosze poniewaz cierpie przejde do sedna otoz na zdjeciu rtg wyszlo mi obnizenie kregu L3 na zdjeciu widac ze krag jest zmiejszony a kolejki do neurochirurga sa dlugie i nie wiem jak sobie ulzyc co mam zrobic lekarz powiedzial ze to uraz mechaniczny i mam czekac na wizyte u specjalisty i przepisal mi jedynie srodki usmiezajace bol prosze o pomoc dziekuje z gory wszystkim

Nie zarejestrowany
16-02-10, 11:36
prpsze o namiary do kreglarza z krakowa lub okolic zbigniew

Nie zarejestrowany
16-02-10, 12:13
Proszę o namiary dobrego neurologa ,dobrze byloby gdyby przyjmowal w zwyklych przychodniach a nie prywatnie.Mieszkam w Warszawie i potrzebuję konsultacji

Nie zarejestrowany
17-02-10, 03:33
witam!miesiac temu w czasie treningu skrecilem tulow nienaturalnie kiedy kopalem w worek.od tego czasu zaczal mnie bolec posladek,ale tylko gdy wstawalem z lozka po nocnym snie.najgorsze ze ten bol nie przechodzi chociaz sie nie nasila,i wystarczy pare minut chodzenia i juz jest ok,aby po odpoczynku znowu bolalo.minal juz ponad miesiac i dalej czuje promieniowanie do samej stopy w jednym tylko punkcie skrecenia plecow.nie jest to niewiadomo jaki bol ale zaczyna mnie denerwowac.czy to jest rwa kulszowa?pomocy.

Nie zarejestrowany
18-02-10, 00:49
Pana schorzenie to najprawdopodobniej postrzał lumbago, miesnie grzbietu zostaly nadwyrezone co doprowadza do samoistnego skurczu a nastepstwem tego jest ucisk na nerw kulszowy, polecam udac sie do neurolego, ale mysle ze 10 zastrzyków olfenu, cos na rozluznienie np. tolperis badz myolastan i jakies tabletki przeciwzapalne np.aglan rozwiaza problem. Ale raczej poradzilbym sie neurologa:/

Nie zarejestrowany
18-02-10, 11:35
Rano zlapal mnie mocny ból w okolicach biodra,kregoslupa ledzwiowego z prawej strony. Zdretwiala mi cala noga czuje jakby byla z gumy.Po kilku godzinach ból powoli ustępowal. Czy jest to może rwa kulszowa proszę o szybką odp. Z góry dzięki

Nie zarejestrowany
18-02-10, 17:52
Miałem miec operacje na poziomie L4 L5
L5 S1.Gdy zbliżała sie operacja ból nogi i dolnej częsci kregosłupa mijał zaskoczyło mnie to troche ponieważ trwało to kilka miesięcy.W ostatniej chwili odwołałem operacje chciałem zobaczyć co bedzie działo się dalej.Teraz praktycznie ból ustąpił boli troche mnie gdy siedzę mam dwie przepukliny ale to nie one były powodem moich ostrych dolegliwosci
powodem było ostre zapalenie rwy kulszowej lekarze się pomylili.Trudno mi w to uwierzyć do tej pory ale zapalenia nerwu kulszowego dostałem gdy przeziębiłem kregosłup pracując w ogrodzie schylając się a puzniej poprawiłem myjąc samochód gdy było zimno.Chodziłem już o dwóch kulach.Teraz noszę pas rozgrzewający na kregosłup czuje sie dużo lepiej
Byc może pójdę na jakąś rechabilitacje.Teraz mogę powiedzieć że zapalenie nerwu kulszowego można pomylić z przepukliną która może być ale nie musi aż tak dokuczać.

Nie zarejestrowany
19-02-10, 23:46
boli mnie co mam zrobić?

Nie zarejestrowany
20-02-10, 15:50
mam identycznie tylko ból trzyma mnie ponad 3 tygodnie. Czy u Ciebie ból też był tak długo??? Z łóżka od rana wstaję ok 10 minut. Pół roku temu ból przeszedł w znaośny i chodziłam z nim przez ten czas ale po tym czasie w lutym tak mnie rozłożyło, ze nie mogę stąpnąć na nogę od rana i utykam przez cały dzień. W poniedziałek powinnam stawić sie w szpitalu na operację i nie wiem już sama co robić:(

Nie zarejestrowany
20-02-10, 17:00
mam rwe kulszowa juz od 3 tygodni przez pierewszy tydzien codzilam z bolem poniewa myslalam ze to nerwobol i samo przejdzie po tygodnu w nocy zlapal mnie tak silny bol ze nie moglam sieruszyc na lozku poszlam wtedy do lekarza wybralam 20 zastrzykow dostawalam jestem juz 3 tydzien na zwolieniu lekarskim i jestem zalamana dwa naraz myslalm ze przeszlo ale wczoraj znowu bol zwalil mnie z nog jestem juz 3 tydzien na zwolneniu jestem zalamana mam wrazenie ze to nigdy mi nie przejdzie jak lapie mnie bol to mam takie wrazenie jakby w noge ktos mi wlozyl tysiac igiel to jest straszne

Nie zarejestrowany
20-02-10, 21:08
Ja leze juz w łóżku 3 tygodnie, wybrałem 15 zaszczykow, zjadłem 3 rodzaje tabletek, piłem rozpuszczane saszetki nimesilu, byłem i chiropraktyka i ................ nic dalej boli jak cholera, z łóżka wstaje tylko do łazienki, oraz aby pojechac do lekarza, zaszczyki itp. W poniedziałek ide na operacje, jak mnei pokroja i zszyja i dozyje to wam wszystko opisze.

Nie zarejestrowany
20-02-10, 22:41
Współczuje wszystkim cierpiącym mialem rwe 2 lata temu do dziś czuje dolegliwosci slyszałem że to problem do końca życia.Chodzę na basen trochę ćwicze wydaje mi się że pomogło mi uszko CERAGEM zawsze warto spróbować

Nie zarejestrowany
21-02-10, 02:25
Dopadla mojego meża juz 2 raz .Teraz po 5 latach.Poprzednio bral zastrzyki z homeopatycznego leku o nazwie Zel-Te w przerwy międzykregowe..Robil mu je sam traumatolog-otopeda.Oprocz zastrzykow mial rehabilitacje na łózku pulsacyjno-rozciagającym...10 zabiegow.Sa to nieprzyjemne i dosc bolesne zabiegi.Przeszlo po 3 tygodniach..Terazpo 5 latach ,po raz drugi zwija sie juz 5 dzien,nie zmruzyl oka w zadną z nocy i zadne przciwbólowe tabletki ani zele do masazu nie pomagają.Chyba znow trzeba skorzystac z pomocy traumatologa.i powrocic do zastrzykow..Teraz podalam mu 1 tabletke ketoanalu 100mg i zrobilam cieply oklad z rozgrzanej soli na to biodro..Troche ustąpilo...Myslelismy,ze pozbyl sie rwy bezapowrotnie..a tu jednak....Wspołczuje wszystkim chorym..na rwe.Pozdrawiam.
Podaje jeszcze namiary na tego lekarza,Moze ktos z okolic Wroclawia bedzie chcial skorzystac.Lekarz-OLEJNIK .Mirkow kolo W-lawia,za Zakrzowem.

Nie zarejestrowany
24-02-10, 18:05
Tak jak obiecalem.
Jestem juz po zabiegu 22.02.2010 endoskopowe usuniecie przepukliny dysku L5-S1. Po dwoch dniach wypisany zostałem do domu.
Obecnie odczuwam lekki ból w udzie po zewnetrznej stronie oraz mrowienie w czterech palcach. Oczywiście boli rana pooperacyjna i bol przy schyalaniu i siadaniu. Ale .... to nic w porownaniu z tym co było przed zabiegiem

Nie zarejestrowany
25-02-10, 11:07
Pomóżcie, mój mąż jest odsyłany od jednego lekarza do drugiego. Leków i zastrzyków miał już całą reklamówkę i nie przechodzi :( woj.świetokrzyskie znacie jaiegoś lekarza?

Nie zarejestrowany
25-02-10, 20:48
Oj kochani wspulczuje wam bo ja sam cierpie na rwe

Nie zarejestrowany
28-02-10, 22:12
Z OKOLIC RZESZOWA(podkarpackie) Ktory pomoze w przypadku RWY?
PROSZE O MAILA NA pn3@wp.pl

Nie zarejestrowany
02-03-10, 09:45
Do gosia.Zależy od tego jaka duża jest ta przepuklina jeżeli mała to można poczekać może jest to zapalenie nerwu i po pewnym czasie przejdzie.U mnie ból kregosłupa trwał kilka miesięcy byłem pewny operacji ale zapalenie mijało i ból ustępował.Zalecam wszystkim co chorują na rwe kulszową noscie pasy rozgrzewające
na kregosłup lub długie koszule ocieplające które chronią przed przeziębieniem dolnej częci kregosłupa przy pracach na zewnątrz wiosną jesienią i w zime.Pas rozgrzewający można kupić w każdym miasteczku na rynku u pań które mają do sprzedania bielizne ciepłą lub na allegro u mnie kosztuje 8-10 zł pas jest z wełny właśnie go noszę w tym chłodnym i wietrznym okresie.Mam dwie przepukliny kregosłupa ale własnie przeziębienie było powodem ostrego bólu.Oczywiscie w niektórych przypadkach potrzebna jest operacja ale pisze na swoim przykładzie.

Nie zarejestrowany
03-03-10, 13:27
Poszukuje dobrego neurochirurga z Rzeszowa......... już dłuzej nie potrafię znosić bólu.....żadne leki już nie działają....poproszę o kontakt na email justyna206-25@o2.pl

Nie zarejestrowany
03-03-10, 21:17
Polecam Cwiczenia mckenziego pod okiem dobrego terapeuty

Nie zarejestrowany
04-03-10, 20:39
czy ktoś mi napisze czy na konczeniu choroby długo bolom miesnia ud itylka

Nie zarejestrowany
07-03-10, 15:02
masaż odpowiedni powinien pomóc

Nie zarejestrowany
08-03-10, 19:13
puchnie mi lydka i w okolice stawu skokowego nie wiem co mi jest bo nic mnie nie boli, ale martwie si tym stanem mojej nogi. Jesli ktos moze mi cos poradzic to prosze o wypowiedz albo maila - piotr5355@op.pl
Zgory dziekuje z zainteresowanie i wszelka pomoc.

Nie zarejestrowany
09-03-10, 23:02
bylam u ortopedy ktory nastwil mi wysuniete dyski..nie czuje bolu w plecach za to niesamowity bol pojawil sie w lewym posladku i biegnie do stopy..Moze ktos podpowie jak sobie poradzic z bolem i czy kedys minie :/

Nie zarejestrowany
09-03-10, 23:15
miałam rwe kulszowa kilka lat temu. byłam "silna" i czekalam, az do momentu, kiedy juz w ogole nie moglam chodzic z bolu całej nogi. POmogla mi masażystka. po 3-4 seansach ( prawie godzina) po rwie nie pozostał żaden ślad. ( juz z 10 lat).

Nie zarejestrowany
09-03-10, 23:58
Zycie bylo proste do czasu az podniosłam karton z woda.. w dziwnej pozycji zawiezli mnie do szpiata. A tam garśc prochow na bol i do domu..jakos minelo pare tygodni.zajadajac sie tabletkami chodzilam do pracy. Po kilku miesiacach zoladek odmówił posluszenstwa i przyjmowania lekow.Odstawilam wszelkie srodki przeciwbolowe i wtedy dopiero sie pzrekonalam jak moga bolec plecy.Renozans pokazal wysuniete dyski. Nie czekajac na wiecej niespodzianek polecialm czym predzej do polski do lekarza..Tam specjalista nastwil dyski. Poczulam ulge w plecach..Nie moglam sie wporst nadziwisc i przyzyczaic do zycia bez bolu....Ale radosc trwala zaledwi pare dni .Po 2 dniach pojawil sie straszny bol ..Zaczynajacy sie od posladka i biegnacy do stopy. Dzis jetsem pewna ze bol plecow w porownaniu z bolem nogi to ''pikus''. od 2 tygodni siedze w domu ,poruszam sie o kuli. Pod prysznic pomaga mi wejsc mąż a syn pomaga wkladac skarpetki. Mialam znalezc sobie najlepsza pozycje aby nerw nie byl uciskany, ale pomimo moich akrobacji nie znalazlam rzadnej pozycji ktora pozwoliłaby na chodzenie czy spanie. Proszę..jezeli jest ktos kto przezyl taki ból nogi bez operacji Niech da znac...niech cos doradzi..Bardzo dziekuje

Nie zarejestrowany
10-03-10, 09:19
Połóz sie na plecy na podłodze,obydwie stopy przywiąż do czegoś co się
nie przesuwa,ręce za głowe i złap czegoś co sie nie przesuwa i wyciągaj sie
aż do bólu skręcając się czasami lędzwiami raz w prawo raz w lewo.
I tak 2 razy w ciągu dnia.Z leków tylko Clonozepam.

Nie zarejestrowany
10-03-10, 10:23
Proszę o kontakt osoby , ktora odpisała na moj komentarz..moniqa2510@hotmail.com

Nie zarejestrowany
10-03-10, 17:39
ja również cierpię na rwę kulszową od 5 miesięcy. Nic mi nie pomaga teraz ćwiczę gimnastykę Mckenzie i też bez większych zmian, ale cóż mi pozostało. Dostałam skierowanie na operację ale czekam może cud się wydarzy:( Ale nie o tym chciałam pisać. Neurolog na którejś z wizyt powiedział mi że nie każdy wypadnięty dysk można nastawiać. Ja mam przepuklinę krążka i tej nie można, powiedział mi też że przychodzą do niego pacjenci po nastawieniu i faktycznie ból przeszedł ale nie mają czucia w nogach. Zrób sobie TK albo rezonans kręgosłupa, dla twojego bezpieczeństwa. Wracam na dniach do pracy i nie wiem czy dam radę tak bardzo mnie boli, nie mam już sił ale cóż operacja to ostateczność, jeśli będzie jeszcze gorzej( jeśli może być )to wtedy się zoperuje, życzę Ci zdrówka

Nie zarejestrowany
11-03-10, 01:17
Żeby ćwiczenia w/g metody mckenziego przyniosly poprawe trzeba duzo cierpliwosci oraz dobrego teraputy znane mi sa przypadki ze nawet po pól roku cwiczen i mobilizacji nastepowala poprawa

Nie zarejestrowany
11-03-10, 12:21
a czy nagrzewanie termoforem obolałych miejsc mam na mysli posladka i nogi nie zaszkodzi przy rwie?

Nie zarejestrowany
12-03-10, 17:54
Czy ktoś zna dobrego kręgarza lub masarzystę -region Rumia k.Gdyni,który radzi sobie z rwa kulszową.

Nie zarejestrowany
13-03-10, 10:52
w ostrym przebiegu rwy raczej nie ogrzewaj za bardzo potem jak wejdzie w przewlekły stan to tak, nos cieplo te okolice zakladaj na noc skarpetki i ja dodatkowo smaruje balsamem kregowym ojca grzegorza bardzo osoobiscie mi to pomaga w zielarskim koszt butelki okolo 15 zł ja choruje os wrzesnia i byly momenty ze lezalam jak kloda nie moigac ruszyc nawet palcem taki bol chodze tez na basen kiedy jest dobrze i uwazam jak sie schylam myje naczynia na siedzaco i nawet na siedzaco odkurzam biore obecnie febrofen przedtem bralam mase lekow i zastrzykow,pije rozpuszczalny magnez i wapn i fosfor i jest poparawa ale caly czas trzeba uwazac jeszcze dlugo po ustapieniu tych wielkich boli , pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie

Nie zarejestrowany
15-03-10, 22:52
Wszystkim którzy bardzo cierpią z powodu rwy chciałbym doradzić (w przypadku kiedy są porażenia) operację, ja sam ją przeszedłem po wypadku w stoczni 4 lata temu (Poszło L5-S1). 3 tygodnie później operacja, obudziłem się po zabiegu, nie czułem bólu, to było jak raj, teraz w styczniu znowu się przewróciłem, poszło kolano łąkotka, po kilku dniach chodzenia o kulach na jednej nodze poszedł kolejny krążek i poszło mi na druga nogę L4-L5, zoperowałem kolanko ale co do kręgosłupa chirurdzy kazali mi się wstrzymać bo nie ma jak poprzednio porażeń.
Ponoć pomaga MC Kenzi, niedługo zaczynam ćwiczenia. Ale gdybym mógł zoperował bym się.
Jeszcze jedno, najważniejsze to dobra diagnostyka tomograf albo rezonans to podstawa, po tym badaniu tak naprawdę wiadomo jak leczyć bo nie każda rwa wynika z pękniętego i rozlanego dysku.
Jeśli chodzi o szybkie łagodzenie bólu, polecam zimny okład z lodu, zmniejsza obrzęk a co za tym idzie ucisk na korzeń i ból,
Leki przeciw bólowe to peralgin czopek lub lirica (recepta) na bóle obwodowe.
Nie przesadzajcie z lekami bo nie czując bólu i wykonując nieostrożny ruch możecie sobie zrobić większą krzywdę,
Odradzam wszelkich nastawiaczy i magików od kręgosłupa, widziałem jak ludzie od takich gości trafiali na neurochirurgię na wózkach nie czując nóg.
A i pozycja bez bólowa, szukajcie jej a znajdziecie (jedna noga wyciągnięta a dróga na maxa podkurczona, pozycja w kłębek, przekrzywione biodra,)
I pozytywne myślenie to podstawa.
Mam nadzieję że komuś pomogę choć troszkę tą wypowiedzią.

Nie zarejestrowany
16-03-10, 12:22
Zgadzam sie z Tobą w 100% szczególnie jesli chodzi o cwiczenia w/g Macenziego potrzebny jest tylko certyfikowany terapeuta , ćwiczenie samemu moze tylko zaszkodzic.Osobiscie cwicze od 3 tyg. i cos sie zaczyna dziac.A z rwa walczę od 5 m-cy i wczesniej nic mi nie pomagało

Nie zarejestrowany
18-03-10, 02:05
Witam, moja mama miała problem z rwą kulszową ,ból stawał sie coraz silniejszy nic juz nie pomagało az zaczeła stosować pewną maść. Systematycznie smarowała od pleców po kolana kilka tygodni, ból odpuszczał ,stopniowo wszystko przeszło. Dziś mama może cieszyć się życiem bez bólu ,normalnie śpi potrafi nosić siatki z zakupami itd

Nie zarejestrowany
19-03-10, 19:36
witam, proszę pomóżcie,już nie mogę z bólu, szukam dobrego neurologa w cieszynie lub okolicach

Nie zarejestrowany
19-03-10, 22:06
Poszukaj najbliższego szpitala gdzie jest neurochirurgia jak tak boli, ale jak od niedawna boli to polecam lód i szukaj delikatnie pozycji a i czopek peralgin.

Nie zarejestrowany
19-03-10, 23:00
Polecam 15 minutowe co 1-2 godziny obklady z lodu w miejsca bolace oraz ibuprom oraz ginastyka typowa dla odcinka ledzwiowo-krzyzowego kregoslupa , cwiczyc niezaleznie czy boli czy nie caly czas min. 3 razy w tygodniu plus streaching i plywanie

Nie zarejestrowany
21-03-10, 15:20
Witam wszystkich
mam problem z rwą już dłuższy czas ale po kilku dniach ustępuje i znowu spokój, ale ostatnio jak mnie złapało to tak jak nigdy nie miałem czyli ból zaczyna się w nocy (koniec spania) rano chcąc wstać z łóżka to już wyje z bólu ale co dziwne boli mnie tylko noga czyli udo tył łydki i obok kostki po 2-3 godz ustępuję i tak do kolejnej nocy. Biorę tabletki przeciwbólowe ale zobaczyłem że czy wezmę czy nie to nie ma różnicy może tylko że szybciej puszcza no ale muszę rozchodzić. może ktoś miał takie objawy i jak sobie z nimi poradził?? dzięki za odpowiedz

Nie zarejestrowany
21-03-10, 16:37
ja tragicznie pzechodze to schorzenie mam temperature brak apetytu zastrzykow nie moge stosowac brak checi do zycia

Nie zarejestrowany
21-03-10, 16:56
dzisiaj tydzien zadnej poprawy biore leki ketonal imyopan najgorzej boli siedzenie cala lewa noga do kostki do kontroli za tydzien a po tych lekach niclepij noc przesypim ale zlozka nie moge sie wydostac znajmi pocieszja az trzy miesiace w bolu

Nie zarejestrowany
22-03-10, 12:02
prosze poczytac o akupresurze ja masuje stopy codziennie i odpowiednie punkt na lydce prosze sprobowac pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-03-10, 15:51
Jeżeli ktoś szuka kręgarza to polecam Andrzeja Nikoniuka specjalistę w tej dziedzinie z wieloletnim doświadczeniem. Każdego tygodnia odwiedza wiele miast w Polsce..... uwazajcie na szarlatanów po jednodniowym kursie nastawiania...... polecam

Nie zarejestrowany
23-03-10, 18:39
dostałem 10 zastrzyków olfen wziąłem już 9 i żadnej reakcji

Nie zarejestrowany
23-03-10, 20:27
Walczylem z rwa przez 6 miesiecy :/ przez ostatni miesiac spozywam witaminy z grupy B jest znaczna poprawa :) moge zawiazac sznurowki :D nie wiem czy to zasluga poprawiajacej sie pogody czy dlugotrwalego odpoczynku czy witaminy B, mysle ze wszystko zlozylo sie na poprawe.

Nie zarejestrowany
24-03-10, 00:49
CZY JEST W POLSCE UZYWANA PRZEZ LEKARZY MASZYNA DRX9000 DO DEKOMPRESJI DYSKOW?..moze ktos wie?

Nie zarejestrowany
24-03-10, 03:08
Kochani bardzo wam wspólczuje ze tak cierpicie i mam nadzieje ze wam pomoge tym postem. W okolicach Wroclawia jest rewelacyjny lekarz który pomogl juz wielu osobom normalnie zyć z rwa kulszową. Na wlasne oczy slyszalem jak ludzie opowiadali o tym ze nie mogli nawwet normalnie chodzic a po wizytach u niego funkcjonuja normalnie. Osobiscie bylem u niego jak narazie tylko raz, jednak ja nie mam takich problemow z kregoslupem jak wiekszosc z was. Poprawa jest jednak diametralna w moim przypadku choc nie jest on az tak ciezki jak wasze. Lekarz nazywa sie Franciszek Zawiślak jest doktorem nauk medycznych i sam jest chory na rwe kulszowa dlatego tez zajal sie glownie jej leczeniem. Leczy poprzez serie zatrzykow. ( www.zawislak.pl ) Zazwyczaj sa to 3 serie po 1 zastrzyku ale moze tez byc ich wiecej, to zalezy od przypadku. Nie chce tutaj nikogo naklaniac ale jedynie pomoc w tej ciezkiej walce. Sam wachalem sie czy pojechac do Dr. Zawislaka ale nie zaluje tej decyzji!! Wiem ze najwazniejsza rzecz to nie poddawac sie operacji bo slyszalem juz od wielu osob ze to czesto nie pomaga a nawet jest potem jeszcze gorzej. Tak wiec moi drodzy decyzja nalezy do was jak bedziecie walczyc z ta choroba moze sa inni rownie wspaniali lekarze jak Pan Zawislak ale ja osobiscie moge szczerze go polecic.
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w walce z chorobą

Nie zarejestrowany
24-03-10, 03:59
Te zastrzyki to bardzo skuteczne steroidy. Daje sie trzy w pewnym, niewielkim odstepie czasu. Tutaj w USA tez tak leczaale bardzo wazne jest POWOLNE rozciaganie bolacej nogi.
Wejdzie na your tube Good Stretching for Sciatica (sciatica to rwa kulszowa). jest po angielsku ale mozna sie przygladac jak ludzie je wykonuja i miec jakis obraz. To wszystko przez te dyski. Pozdrawiam cierpiacych rodakow.

Nie zarejestrowany
24-03-10, 12:19
Rwa kulszowa jest sygnałem, że kręgosłup wymaga leczenia.Ja męczyłam się z tą dolegliwością przez wiele lat.Bolało i po tygodniu mijało ale pewnego dnia nie chciało minąć.Nie pomogły rehabilitacje, zastrzyki.Rezonanns wykazał przepuklinę w obrębie odcinka lędźwiowego. Cierpienie było tak wielkie, że zrobiłabym wszystko aby tylko przestało boleć.A bolała noga od pośladka do stopy.Cierpiałam 3 miesiące, nie mogłam chodzić leżeć o spaniu nie mogło być mowy.Jedynym ratunkiem pozostała operacja.Poddałam się jej w szpitalu na Saszerów w Warszawie na odziale neurochirurgii.Efekt rewelacyjny.Od chwili operacji minęło 6 lat. Nie wiem co to ból.Po moich przeżyciach wiem, że jak sytuacja jest poważna to nie pomogą cuda, znachorzy, czrodziejskie metody.To tylko wyciąganie pieniędzy od cierpiących ludzi.Dobra diagnoza i dobry neurochirurg polecam i życzę zdrowia.

Nie zarejestrowany
24-03-10, 14:48
Zapraszam na lecznicze masaże kregosłupa w Warszawie. tel.501746872
:))

Nie zarejestrowany
24-03-10, 23:56
Anomalia anatomiczna - jak można słyszeć na własne oczy???

Nie zarejestrowany
25-03-10, 13:05
czy wiesz jaką maść stosowała twoja mama?

Nie zarejestrowany
30-03-10, 14:36
najlepszym lekarstwem na tak silny ból jest terapia składająca się z 3 zastrzyków MOVALIS są bezbolesne ,reakcja jest po 2 zastrzyku,sama doświadczyłam kiedy mnie tak skręciło, że do samochodu musiałam wejść trzymając się dachu i wstawiać najpierw jedną nogę a potem drugą po następnym już pracowałam w ogrodzie ,Od tego czasu mam stale opakowanie zastrzyków w lodówce, a zapisała mi je lekarka neurolog,która ma męża ortopedę traumatologa.Dzisiaj jest mało lekarzy z powołania i pracujących bezinteresownie nie biorąc łapówek tylko leczyć.i cieszyć się z poprawy zdrowia pacjenta.

Nie zarejestrowany
02-04-10, 23:59
Witam.mam prawdopodobnie problem z tzw rwa kulszowa,ból zaczyna się w dolnej części pleców przechodzi przez pośladek,udo,łydkę aż do stopy.Gdy leże jest OK zaczyna dopiero strasznie boleć gdy zaczynam chodzić po 15 min jak się ruszam(chodzę,stoję).dziś już 5 dzień.Mieszkam i pracuje w Anglii a tu raczej kiepsko z służbą zdrowia,byłem w tutejszym szpitalu dostałem dwa rodzaje leków przeciwbólowych na bazie paracetamolu i ibuprofenu i odesłali mnie do domu.Nie mogę sobie pozwolić na dłuższe leżenie w domu za które i tak mi nie płacą więc może ma ktoś z was jakaś metodę jak można się z tym uporać lub czy ewentualnie mogę to skonsultować tu na forum z jakimś fachowcem lekarzem terapeuta.Bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
03-04-10, 22:17
Ja chcialbym powtorzyc pytanie juz wczesniej zadane,
skoro zadnych odpowiedzi nie ma to pewnie nikt nie wie ale jeszcze raz wartp spytac to z tego co widac na necie to cuda ta maszyna robi,
CZY JEST W POLSCE UZYWANA PRZEZ LEKARZY MASZYNA DRX9000 DO DEKOMPRESJI DYSKOW?..moze ktos wie?

Nie zarejestrowany
04-04-10, 05:35
Wejdz na Axiom Woldwide Doctor Locator. Znajdziesz tam kraje w ktorych ta maszyna jest uzywana. Axiom to firma ktora ja stworzyla. Niestety nie znalazlam jej w Polsce ale nie wiem. W USA maja ja niektorzy lekarze chiropraktycy. Ludzie pisza ze czyni wrecz cuda. Zdrowia zycze

Nie zarejestrowany
05-04-10, 19:36
po miesiącu leżenia w koszmarnych bólach udało mi się dostać na operacje usunięcia przepukliny - pozostał tylko lekki niedowład stopy - ludzie - nie łykajcie prochów tylko biegiem do neurochirurga z wynikiem rezonansu i operacja - to pomaga dramatycznie !!

Nie zarejestrowany
05-04-10, 20:12
dokładnie 31 dzień cierpienia i nie czarujmy sie nie ostatni zastrzyków 30 tabletek ok 120 .... zaczeło sie w listopadzie ale przeciez pracuje ... wec pracowłam brałam zastrzyki i lepciałam do pracy i teraz co.. nie polecam nic nie jest warte tego cierpienia .... teraz bede modra jak zacznie bolec poprostu sie połoze nie patrzac na konsekwencje .. lacze sie w bolu z wami ! i do wyzdrownienia !

Nie zarejestrowany
06-04-10, 18:57
na rwe kulszowa to tylko zabiegi na łózku wodnym trzy zabiegi i człowiek jak nowo narodzony pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-04-10, 20:49
Ja również mieszkam i pracuje w Anglii. Miałam wypadek w pracy . Rezultatem tego wypadku jest wysuniecie dwóch dysków i ucisk na nerw lewej nogi. Od dwoch miesiecy nie pracuję , i mam zwolnienie na kolejne dwa miesiace. Niestety podzielam Twoja opinie o tutejszej sluzbie zdrowia dlatego zdecydowałam sie leczyc w Polsce. radze nie zwlekac i leciec do polski. Moge tez podaj kontakt z dobrym terapeutą .

Nie zarejestrowany
06-04-10, 23:33
Witam.no to mnie pocieszylas:(ja wlasnie jestem po kolejnej wizycie lekarskiej tym razem lekarz GP,stwierdzil ze mam ta "rwe"przepiesal kolejne paracetamole i dal zwolnienie z pracy na kolejne dwa tyg.Powiedz czy mialas robiony rezonas badz tomograf tu w Anglii?i jak to zalatwilas?Ja tez juz rozwazam powrot do Polski choc nie wyobrazam sobie podrozy(lotu samolotem i wogole).Dzieki ze odp i pozdrwiam.

Nie zarejestrowany
07-04-10, 13:39
Witam... miałam robiony tutaj rezonans, czekałam na niego 4 miesiace, a kolejne 2 czekałam na wynik. Odezwij sie na maila to wiecej napisze. monika2510@interia.pl

Nie zarejestrowany
07-04-10, 14:51
Witam Wszystkich Cierpiących. A to moja historia z którą chciałabym się podzielić, może komuś pomegę. Mam 31 lat i leczę się na rwę kulszową od 10 lat. Mój problem zaczął się jak byłam w czwatym miesiącu ciąży. Gdy zbliżał się następny termin wizyty u ginekologa powiedziałam mojemu lekarzowi jak i gdzie mnie boli. P. dr powiedziała, że tak czasami jest i to nacisk płodu na jakiś nerw i że to minie po porodzie. No cóż ...nie minęło.
Bóle były umiarkowane więc nie brałam leków przeciw bólowych jokoś dawałam radę.
Ale przyszedł czas,że chodzić, oddychać, kompletnie nic nie mogłam robić. Przeokropny, paraliżującuy mnie całą ból. Poszłam więc do lekarza starszy p.dr ledwo siedział na krześle i posłuchał co ja miałam do powiedzenia i stwierdził,że to od płaskostopia, recepta - pani młoda kupi sobie wkładki ortopedyczne i powinna dolegliwość przejść po miesiącu. Cierpiąca, poszłam już do innego lekarza który dał skierowanie na rtg, stwiedził że jest skrzywienie lędźwiowe kręgosłupa i przepisał mi lek przeciw bólowy i zapalny- KETONAL. I na tym sprawa się skończyła bo jak brałam ketonal to mnie nie bolało i dałam sobie spokój. Z miasiąca na miesiąc było coraz gorzej, chodziłam i prosiłam o skierowanie na renozans magnetyczny ale żaden lekarz nie chciał mi dać skierowania, ani reumatolog ani neurolog, wszyscy twierdzili, że na zdięciach rtg nic nie widać i jest ok. i przepisywali tylko na jakąś rehabilitację i oczywiście leki przeciw bólowe. Byłam załamana, trwało to 7 lat- brania leków, maści i słysząc wciąż, że pani młoda, i że sobie wymyślam. Bałam się o pracę którą badzo sobie chwaliłam, że mnie zwolnią i tyle z tego będzie. W końcu zmieniłam przychodnie, lekarza i wtedy się zaczęło: badania, rehabilitacja na którą składało się: masaż ręczny to u mnie podstawa
( doświadczony masażysta ) laser, krioterapia. Po dwóch latach pojechałam do sanatorium do naszego kochanego Ciechocinka. Trafiłam do 22 Wojskowego Szpitala(uzdrowiskowo-rehabilitacyjnego) i tam po ciężkiej pracy były efekty i p. dr powiedział, że rezonans musi być i koniec. Więc po przyjeździe... dostałam skierowanie do neurolaga i pani dr bez żadnego ''ale'' dała skierowanie. No to czekam teraz na moją kolejkę.
Między czasie spotkało mnie coś fantastycznego. Dużo czytałam o chorobach stawów, chrzastek ,generalnie tkanki łącznej. I spotkałam na swojej drodze ludzi którzy pomogli mi coś zrozumieć, i zadali mi pytanie: ile jest dla mnie warte zdrowie? Gdybym mogła zabaczyć przeszłość na tamte dni mogłabym niektórym problemom zapobiec. Więć mam okazję zapobiec dalszej chorobie to z niej korzystam. Otóż kupiłam żel kolagenowy pozyskiwany z rybich skór. W porozumieniu się z moim masarzystą- rehabilitantem stosuję go do masarzu pleców, dodatkowo suplementuję się kapsułkami'' colvitą'' i przyznaję szczerze, że nie wiem co to ból kręgosłupa, paralizujący ból niedający normalnie żyć. To polecam ze szczerego serca. Trochę to kosztuję ale jest to warte tej ceny.
Sprawdzone to polecam.

Nie zarejestrowany
09-04-10, 19:24
witam wszystkich, mam 21 lat a oto moj problem:
od prawie roku nękają mnie krótkotrwałe, ale bardzo ostre bóle, które odczuwam w lewym biodrze- sam bol trwa doslownie kilka sekund, ale wystepuje co pare minut- czesto przy jakimkolwiek ruchu (dodam, że mam dosc mocno skrzywiony ledzwiowy odcinek kregoslupa- lordozę).
niestety, lekarz pierwszego kontaktu jak tylko slyszy o biodrze, to kieruje do ortopedy, a najblizsza wizyte mam dopiero za... 3 miesiace.

a bol przez ostatnie tygodnie tak sie poglebil ze mam ogromne trudnosci z chodzeniem, budze sie w nocy z bólu itd. leki przeciwbolowe nie pomagaja.

czytalem troche na internecie o bólach bioder, az natrafilem tu.
czy to moze byc rwa kulszowa? jesli nie, to co? moze ktos cos poradzic o co prosic ortopede? jakie leki p/bolowe sa dobre na to?

prosze o pomoc,
zdesperowany Tomek

Nie zarejestrowany
09-04-10, 21:58
Witam wszystkich cierpiących! Od dwóch tygodni mam rwę kulszową.Najdziwniejsze że dostałam ją w trakcie rehabilitacji: w 8 dniu!!! Najgorzej było w nocy, budziłam się wijąc z bólu o trzeciej nad ranem i nie wiedziałam co z łydką zrobić. Lekarz przepisał mi Miozepam na noc, w dzień biorę dexamethason. Jutro idę na 5 zastrzyk cocarboxylazy z diclac.Do bólu można się przyzwyczaić, ale lepiej żeby minął bezpowrotnie. Rtg kręgosłupa wykazał dyskopatię i zmiany w odcinku l5 czy s5,oraz obniżenie dysku. W poniedziałek znów idę do lekarza po kolejne 5 zastrzyków. Oby pomogło!!! Najbardziej boję się operacji, cholerka!

Nie zarejestrowany
10-04-10, 01:41
najlepsze na ból jest okład z lodu:)jak zacznie rwać to poloz pare kostek lodu, ja klade zupę:)

Nie zarejestrowany
10-04-10, 13:15
Do asia:
a gdzie zamówiłaś ten kolagen i colvitę? Jakiś czas temu czytałem o takich specifikach w internecie. Jest tego mnóstwo, ale tam piszą ze to na zmarszczki przeważnie jest. Ja cierpię na rwe i mam już dość tego bólu, przyjmowamia blokad, tabletek. Mój żałądek już siada a wątrobie też pewnie się dostaje.Ciągle tylko do lekarza chodzę i na zwolnieniu lekarskim jestem i tak od roku.
Jestem tak zdesperowany, że chcę spróbować jak to działa. Oddałbym wszystko za coć co naprawde może mi pomóc. Proszę o odp.

Nie zarejestrowany
10-04-10, 17:41
Ja wlasnie mam takie ojawy.nad reanem bol,z lozka bol i tak 2-3 godz do rozchodzenia

Nie zarejestrowany
11-04-10, 00:08
. Jak nie wezmiesz czegos na zapalenie i bol to marne twoje starania..jak poczujesz bol poloz sie na brzuchu i przez chwilke próbuj zlokalizować skad ból wychodzi ..Na to miejsce przykladaj lód. Oczywiscie duzo ruchu jak masz ucisk na nogę.Pozdraiwm

Nie zarejestrowany
11-04-10, 20:11
ja mam często takie dolegliwości. przynajmniej raz w miesiącu chodzę nastawiać dysk to bardzo pomaga.niestety często mi wyskakuje .wystarczy że chcę się w nocy obrócić na bok i już budzę się z BÓLEM. po nastawieniu wystarczy tylko parę dni smarowanie maścią przeciwzapalną. nie potrzeba żadnych zastrzyków i drogich leków.

Nie zarejestrowany
13-04-10, 18:58
Ja właśnie dzisiaj sie nastawiłem. Ulga jest już po 10 minutach.Różnica nie do porównania. Przez parę dni nosze pas ściągający i po bólu. POLECAM!

Nie zarejestrowany
14-04-10, 10:13
Ja miałam mniej szczęscia. Po nastawieniu dostałam porażenia nerwu nogi :( Boli ze maskara...Daj znac gdzie nastawiałeś ..Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-04-10, 13:18
Ja miałem ucisk na nerw i drentwiała mi noga nie mówiąc już o bólu!
Po nastawieniu wszystko powoli ustępuje noszę pas ściągający przez kilka dni.
Mi nastawiał pan który nie zajmuje sie tym na codzień więc nie mogę podać jego danych na tej stronie ale dużo ludzi do niego jeździ i robi to naprawde dobrze. Ja jestem z woj. dolnośląskiego .A ty?

Nie zarejestrowany
15-04-10, 11:11
rwa dopada mnie systematycznie jestem bez pracy przybity niewiem co dalej robić kożystałem z szamana niedość że drogo to bez rewelacji na domiar złego mieszkam w ciemnogrodzie lekarze bezradni i w dodatku jakoś dziwnie dają mi coś do zrozumienia o jakichś pieniądzah .Rwo Kulszowcy potrzebne mi wsparcie paaaaaaaaaaaa.

Nie zarejestrowany
15-04-10, 17:57
Potrzebny Ci dobry kręgaż! Najlepiej taki który robi to poprostu dla ludzi a nie dla pieniędzy. Tu gdzie mieszkam to w okolicy jest 3 lub 4 kręgaży i żaden nie chce za to kasy. Bardzo pomaga nastwienie dysku ale niestety ponownie wyskakuje przy złej postawie. Więc trzeba uważać i nosić pas przy pracy. Pozdrawiam i powodzenia!

Nie zarejestrowany
16-04-10, 01:03
Widze, ze nie malo tu nas- meczennikow! Ja tez cierpie na to "dziadostwo" juz 3-ci raz. A oto moja historia. Pierwszy raz rwa dopadla mnie 6 lat temu, miesiac po przyjezdzie do USA, bylam zalamana. Nie zdazylam jeszcze zarobic a juz rozpoczelam wedrowke po lekazach. Pierwszy faszerowal mnie lekami, ktore mozna by "o kant d... rozbic" .Drugi dal mi zestaw 12 zastrzykow (2 rodzaje-jeden to wit, B12 a drugiego nie pamietam) i leki przeciwbolowe Vicodin. Zastrzyki nic nie pomogly ale za to lek byl niezastapiony, do dzis staram sie go miec choc troszke na czarna godzine. Niestety musialam dalej szukac czegos co bedzie leczylo a nie tylko usmierzac bol. Kolejny lekarz stwierdzil ze przyczyn tego typu bolu moze byc wiele(rwa, dyskopatia, uszkodzenie nerwu czy jakies mechaniczne uszkodzenie kregoslupa) i bez rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej-(tutaj koszt ponad $2500) nie mozna zaczac leczenia. Pozyczylam i musialam zrobic, po to by sie dowiedziec ze mam jakas wade kregoslupa na odcinku ledzwiowym, ktora powodujete objawy i ze wyleczenie jej jest niemozliwe jedynie czasowe zaleczenie z powrotami rzadziej lub czesciej. Oczywiscie mozliwa operacja ale zanim moge przyczolgac sie do niego o wlasnych silach to jej odradza. I tak pozostalam na lekach przeciwzapalnych (Ibuprofen-ulubieniec Amerykanow,naproxen,wit. B i vicodin)-to byl koszmar. Wyleczyl mnie chyba czas a nie leki-3 miesiace. Pozniej mialam drugi atak , no a teraz niestety juz trzeci i to ten najgorszy. Odczuwalam lekkie bole od czasu do czasu juz od dwoch miesiecy ale troche zbagatelizowalam to biorac tylko kiedy trzeba leki przeciwbolowe. Az tydzien temu porzadnie mnie chwycilo, to jest po prostu tragedia, szczegolnie w nocy kiedy to wogole nie spie bo z bolu mozna drapac sciany i gryzc parapet. Poszlam do lekarki z polecnia i zobaczymy co to bedzie. Do tej pory przyjmowalam: naproxen, diclofenac,ketonal i moj ulubiony vicodin-ale ucisk na nerw jest juz tak silny ze nic nie pomaga . Teraz od dwoch dni przyjmuje "spasm-pain" i "neuralgia& ischialgia" a do tego zestaw po 7 zastrzykow B12 i sterydow. Narazie bez poprawy, leze jak kloda, zobaczymy co bedzie dalej. Prosze poradzcie jak tu sie podniesc z lozka, bo ja chociaz przechodze przez to juz kolejny raz nie mam na to recepty........

Nie zarejestrowany
16-04-10, 12:22
Witam Was. Jestem właśnie op zabiegu. może nie moge jeszcze powiedzieć, ze jestem uzdrowiona i wszystko przeszło jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki ale odzyskałam radość życia, chodze wyprostowana i nie czuję tego parszywego bólu przez który czołgałam się do toalety, skakałam na jednej nodze, nie spałam przez ostatnie blisko 3 miesiące. Kochani jeśli nic Wam nie pomaga i cierpicie tak, ze życie traci sens - nie zastanawiajcie się! poszukajcie dobrego n-chirurga! Ja wiem, ze operacja też nie załatwia wszystkiego i trzeba będzie nauczyć sie żyć na nowo bez dżwigania i wielu innych czynnosci ale to od was zależy czy będzie to z bólem czy bez niego! Bez strachu Kochani, nie męczcie się jeśli naprawde juz nie wytrzymujecie. Życzę Wam /i sobie/ zdrówka:)

Nie zarejestrowany
16-04-10, 14:18
Na rwę choruję już od ponad roku i nie mam już siły. Brałam tony leków przeciwbólowych zastrzyki i lampy solux nic nie pomaga. Teraz nawet nie chodzę już po lekarzach bo poprostu nie stać mnie na to. Nie pracuję a męża wypłata ledwo starcza na życie. Może są jakieś leki naturalne które pomagają? Niektórzy napewno próbowali jakiś ziół czy maści czy możecie podać jakieś sprawdzone środki? Z góry dziekuję i pozdrawiam wszystkich.

Nie zarejestrowany
16-04-10, 16:52
Bardzo dziękuje za słowa otuchy i wsparcia jest to bardzo krzepiące a wiesz że naprawde potrzebne.Zaówarzyłem że grono sprawnych inaczej systematycznie się powiększa to jest okropne a zarazem fajne bo im nas więcej tym lepiej bo można sobie wzajemnie współczuć i wymieniać bolesnymi doświadczeniami .Kiedyś napisze troszke więcej o mojej kumpeli rwie pieprz.kulszowej.Czytałem dzisiaj troszke o zabiegach i zaczynam się zastanawiać. Pozdrawiam obolałych.

Nie zarejestrowany
16-04-10, 20:33
Znalazlam taki post(przepraszam autorke za wykorzystanie,ale chcemy tylko sobie pomoc):
"....mialam rezonans magnetyczny, wyniki za dwa tygodnie. Ciekawe co wykaze
Mam dobra wiadomosc dla bedacych w bolu, odstawic wszelkie tabletki przeciwbolowe i tak nie pomagaja, zaczac brac tran-olej z dorsza albo omega 3 olej z glukozamina w tabletkach raz dziennie, sprobujcie.
TO DZIALA !!!!!!! Nie od razu, cierpliwosci. Poprawe zauwazylam po jakis 2 tygodniach."
Jesli komus pomoglo to moze warto sprobowac, ja napewno dopisze to do listy zakupow

Nie zarejestrowany
16-04-10, 21:01
Witam Wszystkich.
Ja też mam rwe kulszową, i uwieżcie mi że żaden lód nie pomoże! Bolało mnie jak... ból najczęściej odczówałem jako ból biodra, przechodzący na całą nogę do palców(PARALIŻ TOTALNY) zdażało mi się po prostu wyć z bólu i oblewał mnie zimny pot, a najlepiej jakby nikt mnie nie dotykał w tym momęcie ponieważ strasznie mnie to (drażniło).
Ale od 3ech miesięcy chdzę na masaż a od 2óch stosuję kolagen GRAPHIT- WIEŻCIE LUB NIE ON NAPRAWDE POMAGA! Miałem już chyba wszystko od ćwiczeń po blokady, a na operację się boję bo otworzyć, wyciąć, nastawić kręki w kręgosłupie to wyzwanie dla dr hirurgii ale zawsze jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak i co w tedy? Mam znajomego jest masażystą. Chodzę do Niego na zabiegi i od kiedy PRZYNIOSŁEM I KAZAŁEM SIĘ TYM MASOWAĆ!On i inni współpracawnicy ośrodka są pod wrażeniem. Więc józek kolagen to nie tylko na zmarszczki poczytaj dakładniej. I wszystkim polecam- dla sprostowania dodam iż mam 65 lat więc jak mi pomogło to Wam też. Razem z żoną używamy jeszcze colvity to kapsułki. Nasze dzieci co prawda już dorosłe powiedziały, że z wiekiem piękniejemy. Pani która zaproponowała ten a właściwie te produkty nie kłamała mam do Niej namiary ma strone www. kolagen_bydgoszcz.republika.pl Przesyłka dość szybko więc polecam,...pozdrawiam Wszystkich.

Nie zarejestrowany
19-04-10, 16:49
Współczuje wszystkim.
Ja prawie natychmiast zdecydowalem sie na operację.
W szpitalu łącznie byłem 48 godzin.
Czuje ogolna obolałośc rehabilitacyjną ,ufam , żeto przez jakiś czas musi potrwać.łecz całyten trudny do opisania ból zniknał jaktylkow ybudzili
mniepo operacji i połozyli na lózku.
Muslę ze nie nalzezy obawiac sie operacji.Praktycznie pozbawiona jest onaryzyka.
Pozdrawiam sedecznie
Leszek

Nie zarejestrowany
19-04-10, 21:36
Ja też mam ten problem z rwą ale w środę mam operację i mam nadzieję że pozbędę się tej poskudy ,ludzie nie łudżcie się ze jakieś leki wam pomogą, nie bójcie się operacji

Nie zarejestrowany
19-04-10, 22:15
Witam
Nie mialam swiadomosci ze cos poza porodem moze dokuczyc bardziej... nawet bol zeba to pikus:( Rwa to masakra!! U mnie bol tlił się od 10 tygodni,tylko w odcinku ledzwiwym... Pojechalam do prywanej kliniki dlai mi zastrzyk ,bylam pewna ze przejdzie,niestety nie przeszlo... Potem wykluczanie innych ,mozliwych przyczyn... Rentgen,usg jamy brzysznej,ginekolog,urolog ,gastrolog i.. NIC :( Atak nastapil 3 tyodnie temu,. MASAKRA!!!! Poszlam na masaz leczniczy i.. nastapila turbo masakra!!!! Potem duzo,duzo bolu ,placz,wycie... nastawili mnie i pozwolili wyjechac na wakacje..To byl bląd, bol wrocil...Po powrocie trafilam do Pana dr Stengerta. Mój stan byl juz kiepski,mowili o operacji.. musialam juz przyjac 4 zastrzyki sterydowe:(M Lewa noga juz byla w kiepskim stanie,niedokrwiona, i nie do konca pod moim wplywem...Moda MCKENZI ,cwiczenia odpowiednie do wady i ..pomoglo!!!!!!!!!! Juz spię, mogę bez strachu isc do toalety ,a nawet dzis zeszlam po schodach:)) Moze jutro zalozę buciki na obcasiku:))) TRZEBA JAK NAJSZYBCIEJ NASTAWIAC DYSK!!!! NIECZEKAC DO STANU ZAPALNEGO!!!! DZIELĘ SIĘ W BOLU ZE WSZYSTKIMI.....

Nie zarejestrowany
19-04-10, 22:24
Leczenie kregoslupa ,rwy kulszowej METODA MCKENZI DR STENGERT I JEGO KONSULTANCI. Bardzo mi pomogli!!! Nigdy in tego nie zapomnę:)

Nie zarejestrowany
22-04-10, 15:30
witam ja od poniedziałku wlasnie przechodze taki nasilony bol miedzy kregoslupem a posladkami bol sie n sila na boki gdzie utrudnia mi to bardzo lezenie mimo smarowania mascia konna i uzywaniem plastrow rozgrzewajacych bol nie mija juz nie wiem co robic

Nie zarejestrowany
24-04-10, 13:41
czy kto może mi powiedzieć jaki dobry lek moge kupic bez rcepty, właśnie mnie złapało, nie moge sie ruszyc w domu miałam tylko apap ale nie pomaga

Nie zarejestrowany
26-04-10, 22:21
Cześć wszystkim cierpiącym.21 kwietnia miałam operację dzisiaj wróciłam do domu LUDZIE ja żyję bez bólu i drętwienia nogi coś cudownego.Na rwę raczej nie ma lekarstwa,wiem że operacja to ostateczność ale warto było.Ten ból pooperacyjny to jest pikuś z tym co było wcześniej.Naprawdę jestem szczęśliwa.Wiem że teraz będę musiała uważać na siebie przez jakiś czas ale na prawdę mówię Wam WARTO BYŁO

Nie zarejestrowany
27-04-10, 11:56
mnie dolapalo juz trzeci raz, z tego dwa razy ze nie bylem nic w stanie robic, tydzien wyciety z zyciorysu, w chwile obecnej tez, teraz znow ucze sie chodzic. Zdjecie z rezonansu niewiele pokazalo, tylko co boli az tak bardzo. Jesli to komus pomoze kiedy mnie lapie ratuje sie Dicloratio Uno, do pewnego momentu, pozniej robia sie z tego cukierki.Ostatnio trafilem na Zaldiar, Jesli ktos ma dostep do niemieckich lekarstw to polecam Predni M, to steryd ale przy takim bolu niewielkie ma to znaczenie, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
30-04-10, 16:02
bardzo madrze opisane.

Nie zarejestrowany
02-05-10, 11:21
jak się okazało to przeziębiłem kregosłup i nosze teraz pas rozgrzewający na kregosłup bardzo mi pomaga nawet spię w nim mam dwie przepukliny ale teraz moge normalnie chodzić radze wszystkim zakładajcie pasy rozgrzewające na kregosłup dużo przypadków rwy jest z przeziębienia kregosłupa wczesniej w to nie wierzyłem

Nie zarejestrowany
03-05-10, 17:23
od ponad 10 lat żyję z przepukliną, przetestowałam wszystkie rehabilitacje.leki przeciwbólowe, nawet podczas pobytu w szpitalu - morfinę :( teraz mam masaże, coś przecudownego.Ale po nich gimnastyka, gimnastyka i gimnastyka. Nareszcie trafiłam na prawdziwego fachowca. Przyznam, że najgorsza po masażach gimnastyka, którą musiałam, nie CHCIALAM a CHCĘ teraz robić - bo wreszcie zaczynam w miarę normalnie funkcjonować!!!!!

Nie zarejestrowany
03-05-10, 20:43
Witam wszystkich serdecznie!
Też mam problem z rwą kulszową. Gdy czytam wasze wypowiedzi to boje sie co bedzie dalej gdy przestane sie leczyc. Mam to cholerstwo od 1.5 roku jestem tym zmęczona ból straszny utrudnia mi chodzenie, jutro jade na rezonans magnetyczny i nie wiem co dalej bedzie z moim leczeniem. Boje się operacji i zastanawiam sie czy ona jest konieczna mam dopiero 18 lat i to jest moja pierwsza powazna choroba i boje sie isc pod skalpel. Czy jest jakieś ryzyko tego że mogą mi coś uszkodzć ?

Nie zarejestrowany
04-05-10, 10:45
Twoje obawy są słuszne jesteś młoda, ja miałam operację 21 kwietnia i nie żałuję tego,nic mi już nie pomagało żadne leki,zastrzyki i rehabilitacja,teraz czuję ze zaczynam żyć od nowa.Ryzyko zawsze istnieje ale jesli lekarz operujący jest dobry w tym co robi to myślę że nie ma się czego bać.Zyczę Ci powodzenia

Nie zarejestrowany
05-05-10, 23:45
Da sie wyleczyć Rwe kulszowa również Dyskopatie zawansowana jak i wszelki problemy zwiazane z kregosłupem przepukliny , wypukliny sa równez niebezpieczne nie bede sie rozpisywal jak cos piszcie z checia pomoge i doradze mój nr gg 10117422 pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-05-10, 00:01
Ubiegłego roku na wakacjach, doznałem poważnej kontuzji kręgosłupa i łopatki. Przed urazem byłem osobą aktywną uprawiającą sport siłowy . Po tym wydarzeniu moje życie znacznie się zmieniło. Byłem załamany i zdesperowany, popadłem w depresje, ze jestem inwalidą i to koniec mojej przygody ze sportem. W dodatku mam 22 lata. Zacząłem szukać pomocy, na początku nie wiedziałem gdzie. Polecono mi pseudo kręgarza Juzka z miejscowości Krępa. Pojechałem tam na zabieg, trwał on chwile, dosłownie minuta max 2. W dodatku nastawiał mi kręgi na krześle. Zapewniał mnie ze będzie ok. po czym wróciłem do domu z gorszym bólem i gorszą kontuzją zanim tam pojechałem. Jak się później okazało po tym zabiegu, jeśli w ogóle można tak to nazwać Juzek popodwijał mi kręgi i naruszył szyjny odcinek kręgosłupa, gdzie tylko miałem uraz odcinka piersiowego i łopatki. Odradzam każdemu takiego konowała, bo to człowiek bez uprawnień do leczenia. Po tym zdarzeniu szukałem pomocy u lekarzy neurologów i ortopedów, którzy mi przepisywali leki, które i tak mi nie pomogły. W dodatku, nie potrafili zdiagnozować mojego przypadku i tylko kase kroili jak wszyscy z reszta. Kolejnym moim krokiem było udanie się do kręgarza Jerzego Raka z Legnicy. Jego pomoc i tak okazała się bezskuteczna, mimo ze ten pan ma wykształcenie medyczne mój stan zdrowia i tak nie uległ poprawie. Po tych wielu próbach walki z bólem i odzyskania dawnej sprawności fizycznej oraz zdrowia zupełnie straciłem nadzieje. Wiedziałem, że jedynym ratunkiem dla mnie będzie operacja, której za wszelka cenę chciałem uniknąć, ponieważ niesie ona ze sobą wiele powikłań, a o sporcie po takim zabiegu można zapomnieć. Mój limit możliwości w szukaniu pomocy wyczerpał się. Wszystko odmieniło się pewnego dnia, kiedy przeszukiwałem strony internetowe w poszukiwaniu dobrego terapeuty. W ten oto sposób trafiłem do gabinetu Bio–laser do specjalisty terapii pourazowej. Pojechałem do niego na zabieg, po czym wykonał mi badanie komputerowe, które wykazało poblokowany układ nerwowy kręgosłupa z ostrym stanem zapalnym. Po zdiagnozowaniu co mi dolega, przeszedł do terapii manualnej, po której odblokował mi wszystkie kręgi i przywrócił kręgosłup do pierwotnego stanu. Ostatnim zabiegu było zlikwidowanie stanu zapalnego, za pomocą terapii laserowej. Po wykonaniu tych zabiegów odczułem wielką ulgę i to ze opuścił mnie ból, który trwał trzy miesiące. Był tak mocny że aż łzy leciały, ale było minęło i jazda na siłownie. Wszystkim polecam gabinet Bio-laser.
Jak macie jakieś pytania piszcie, z chęcią udzielę na nie odpowiedzi i podpowiem co dobre.
Nr. gg: 10117422 Nr. tel.663067054
Pozdrawia Krzysiek!

Nie zarejestrowany
06-05-10, 14:25
dopadla mnie rwa kulszowa dwa i pól miesioca bralem tabletki zastrzyki i nic pojechalem do kreglarza dwoma palcami ustawil mi kregi po 3 tygodniach popszedlem do pracy niestety rwa powrócila zrobilem RM okazalo sie ze mam przepuchline polsrodkowom prawobocznom nadal tabletki biore rwa ustepuje ale jak pochodze to bolom mnie dwie nogi jak leze to czuje jak by byly goroce prosze napiszcie czy po tej rwie bedom takie objawy

Nie zarejestrowany
06-05-10, 16:07
Poradzę. Na ostre bóle najl; to NLPZ;diclofenac,czopki piroxicam;u mnie mało pomagają .Lekarz dołączył leki na zmniejszenie odczuwania przez muzg bóli- to strzał w 10kę/polecam/;są to dodatkowo;Tisercin,Gabax
Poddam się operacji kr.lędźw.implant sztywne stabilizacji; moi znajomi po tym wrócili do sportu.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-05-10, 16:22
Proszę nie opisujcie zbyt szczególowo o bólach a o tzw;deficytach neurologicznych /są to np;poza bólami;parestezje,dretwienia,niedoczulica,osłabi enie siły konczyny które precyzyjniej sugerują przyczynę/ na koniec podawajcie do siebie nie GG a maile lub kom;.Możemy sobie doradzać,porównywać przebyte operacje,leki,gdzie najlepsi lekarze,operujący,specjaliści wPolsce

Nie zarejestrowany
14-05-10, 09:42
witam walcze z ta choroba juz z 5lat mam juz dosyc bralem zastrzyki tabletki i tak powraca niewiem czy zgodzic sie na operacje mam fajna dorze platna prace w ktorej tez czasami trzeba dzwignac itp. a czy po operacji bede mogl wrocic do zawodu i czy ten zabieg jest bezpieczny rozne slyszalem opinie moze ktos jest po operacji i poradzi?

Nie zarejestrowany
19-05-10, 16:47
polecam - adres jak wyżej wyciągają nawet ze stanów operacyjnych- sprawdilam na sobie !!!

Nie zarejestrowany
20-05-10, 17:51
Witam, pisalam juz wczesniej, ze przechodze przez to trzeci raz w ciagu szesciu lat, i tym razem jestem juz szosty tydzien w domu nie zdolna do jakiejkolwiek pracy. Probowalam juz chyba wszystkego: leki przeciwbolowe, przeciwzapalne i sterydy, zastrzyki przeciwzapalne i sterydowe, akupunkture i masarze terapeutyczne. Rezonans magnetyczny pokazal wypukline( zmiany ksztaltu dyskow) na odcinkach L3/L4, L4/L5 i przepukline do rdzenia kregowego na poziomie L5/S1. Po otrzymaniu wyniku tego badania myslalam, ze lekarz bedzie staral sie sugerowac operacje, ale przeciwnie, stwierdzil, ze operacje zawsze trzeba stosowac jako ostatecznosc a w moim przypadku to jeszcze nie jest ten moment. Nie mam opadajacej stopy i porazenia kosci ogonowej wiec poziom zuzycia dyskow powinien mi jeszcze pozwolic wrocic do zdrowia. Trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i probowac wszystkiego zanim mozna. Ja wedlug zalecen terapeuty do swojej terapii opisanej wyzej (leki, masaze itd.) dolozylam sobie w tym tygodniu basen (godzina plywania grzbietem, strzalka lub kraulem) i kupilam lozko do rozciagania kregoslupa (wczesniej stosowalam je u chiropraktyka). Po ostatnim tygodniu widze poprawe. Spotkalam sie juz z wieloma osobami po operacji (umozliwil mi to moj terapeuta) bo w pewnym momencie powaznie to rozwazalam. Podobno jest "nieinwazyjna". Czesc z nich tak jak niektorzy z Was zapomnieli o bolu i ciesza sie normalnym zyciem ale przerazilam sie tym, ze spotkalam tez tylu ludzi ktorzy cofneliby czas i zmienili decyzje, sa to ci ktorzy nie wrocili do zdrowia, pracy. Spotkalam tez takich ktorzy woleliby wrocic do bolu sprzed operacji, niz byc w stanie w jakim sa teraz. Nie pisze tego zeby kogos wystraszyc, tylko przekazuje rade ktora sama otrzymalam: "Zanim zdecydujesz sie na operacje badz pewna, ze sprobowalas wszystkiego i skonsultuj swoja decyzje nie z jednym a kilkoma specjalistami"

Nie zarejestrowany
23-05-10, 14:29
Byłam 2 razy u Gapińskiego za pierwszym razem poczułam sie trochę lepiej, alepo drugim razie myślał że pomoże w ogóle, ale ból nie ustał i nadal szukam dobrego kręgarza w Pznaniu napiszcie gdzie iść.

Nie zarejestrowany
24-05-10, 01:01
Kochani napisaliście do mnie już ponad 200 wiadomości. Na każdą odpisałem. Dziękuję tym którzy poinformowali mnie mnie o efektach kuracji którą ja przeszedłem,i która mnie i innym pomogła. Za to wielkie dzięki !!! Nie piszcie mi proszę jakich metod ,i leków używacie bo jak wspomniałem kilka miesięcy... temu nie jestem farmakologiem,kręgarzem etc. Jestem (byłem) jak Wy ,tylko ofiarą tej choroby przez trzy miesiące. Mimo,że nie każdy ma ochotę napisać po kuracji czy pomogło,czy nie dalej zapraszam na moją skrzynkę :sony1969@wp.pl Jeśli kogoś interesuje jak poradziłem sobie z tym paskudztwem piszcie śmiało,na każdy @ odpisuję. Życzę zdrowia Ludkowie i obyście mogli wsiąść i wysiąść z auta lub wanny bez łez w oczach :) Powodzenia :)

Nie zarejestrowany
26-05-10, 10:29
Witam serdecznie, prosze o rade, czy materac masujacy spełnia Panstwa oczekiwania, czy pomaga pokonac ten straszy i uciazliwy bol? Prosze o pomoc ja juz nie radze sobie z tym bole
Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia

Nie zarejestrowany
03-06-10, 00:54
Nigdy nie wierzyłam,że wyleczę się wciągu 7dni z tej paskudnej choroby wreszcie się przekonałam po tylu cierpieniach pomogła mi akupunktura i pewien rosyjski lekarz rewelacja 25 igieł od kręgosłupa do łydki mam spokój już 6 lat.

Nie zarejestrowany
05-06-10, 22:18
B.B Błagam podaj mi namiary na tego lekarza rosyjskiego!!!! Błagam. Mam 22 lata od 2 lat męczę się z tym draństwem. Rwa atakuje mnie raz z jednej raz z drugiej strony;/;/ jestem teraz po 3 tyg. zwolnienia lekarskiego i lezenia plackiem, mam tego już serdecznie dośc Jestem jak niepełnosprawana;/;/ to mój e-mail kak12345@op.pl B.B Błagam daj namiar

Nie zarejestrowany
06-06-10, 20:53
mam pytanie... lekaz zdjagnozowal u mnie rwe kulszowa i pojechalem do kregarza... Goscd mi pomogl i to w kilka minutek... od roku nie czuje bolu... ale moje pytanie jest takie... czy po roku bez bolu jezedli zrobie zdjecie retgenowskie czy nadal bedzie widac rwe ? jak ona jest diagnozowana
prosze o odpowiedzi na bullit87@wp.pl
dziekuje i pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-06-10, 01:53
DO K>D lekarz ma na imię Andrej nazwiska nie znam pracował w Gdyni na ul. Hutniczej tam jest taka Przychodnia no i jeszcze w Gdańsku Wrzeszczu na ul.Wajdeloty przy pływalni też można telefonicznie rozmawiać tam przyjmuje Wiktor i tak pytać ludzie przyjeżdżają z całej Polski to jest leczenie metodą akupunktura bardzo pomogło mi naprawdę.Wydaje mi się że tam gdzie mieszkasz też można poszukać ratunku powodzenia pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
13-06-10, 23:32
witam serdecznie ma pytanie czy mnie tez dopadlo to paskoctwo?? Bo nie bylam z tym u lekarza .A od dluzszego czasu (okolo roku) dopadaly mnie bole typu ze musialam pomoz sobie reka aby przewrocic sie na bok bo prawa noga byla niewladna a bol w plecach byl nie do opisania i chociaz ten bol mnie obodzil jak spalam na plecach.Lekcewarzylam to bo myslam ze to moze przeziebione korzonki lub nerki.Dosc czesto to sie powtarzalo:( czasami niewiedzialam jak mam wstac z lozka i konczylo sie na tym ze schodzilam jak to sie mowi na czterech.Ale ostatni zdarza sie to coraz czesciej.
Poradzcie mi czy musze zglosic sie z tym do lekarz (leki przeciw bolowe niepomagaja:(( . A tym bardziej ze pracuje w szwajcari i az boje sie kolejnego rachunku. <<przepraszam za bledy>> PROSZE o porade........

Nie zarejestrowany
20-06-10, 21:20
anno jestem masażystką -nie pomogą w rwie kulszowej same maści ,trany,oleje itp... trzeba zlikwidować ucisk w odcinku lędżwiowym Jednak wymaga to trochę pracy Miałam wielu pacjentów którzy trafili do mnie z przepuklinami ,dyskopatiami czy też zwyrodnieniami kręgosłupa powodującymi rwę z uczuciem paraliżu Uniknęli operacji i cieszą się życiem bez bólu Nie zaniedbuj tego ,to można leczyć i wyleczyć

Nie zarejestrowany
21-06-10, 11:58
jest poprawa. Nie ma co się bać bo przedawkować można tylko z ta witaminą jak dożylnie podają. B1 jest nie zbędna dla organizmu, a produkty teraźniejsze są jej pozbawione. Biorę w ciężkich chwilach i zawsze jest ok, a mam stwierdzoną przepuklinę L4 L5 i dawno miałem skierowanie na operację. Ćwiczę, biegam i jest ok.

Nie zarejestrowany
21-06-10, 12:17
kim pierwszym ogromnym ataku udałem się do profesora Niesłuchowskiego i on mnie nastawił, naciągnął nie wiem jak to nazwać i zalecił abym często w ciągu dnia kładł się na kilka minut w miarę możliwości na twardym równym podłożu, nie dźwigał nic. Oczywiście cały czas ćwiczyłem przeważnie rano - wystarczy 10 minut i ok. Ale jak lenistwo mnie ogarnia i nie ćwiczę kilka miesięcy to kręgosłup odzywa się bólem no i wtedy właśnie łykam witaminę B1 i jak ból puści znów z ochotą ćwiczę he he. Ta dolegliwość mnie prześladuje już z 10 lat więc mam swoje sposoby jej pokonywania. Jeśli coś to proszę pisać podlog@op.pl pozdrawiamjanusz

Nie zarejestrowany
26-06-10, 17:24
Mam niezdiagnozowane bóle pośladków które idą pod uda pod kolanem ,ból jest poprzeczny,boli też pięta,skręca mi stopy a w paluchach jest mniejsze czucie.Bół nasila się podczas chodzenia,po przejściu 100m muszę stanąć,lub lepiej usiąść,ponieważ jest tak duże napięcie ścięgien lub mięśni.

Nie zarejestrowany
28-06-10, 21:16
Witam ,czywie ktoś może coś wiecej o metodzie zawieszania sie na drążku podobno skuteczna metoda ale niewiele wiem jak to robic,kiedys czytałem gdzieś na forum .Już drugi raz dopadł mnie ten ból pare miesięcy był w miarę spokoj i wrócił ,straciłem przez to prace nie mam na lekarzy ani na leki .Z tego co pamietam to o tj metodzie było w jakiejś książce (Mackenziego) .Od czasu ostatniego bolu ktory trwał ok1,5 miesiąca spie na desce ale ostatnio po kąpieli kaszlnałem i strzelilo i po paru dniach jest coraz gorzej Prosze o pomoc mój adres sebastianostaszyk@po.pl

Nie zarejestrowany
28-06-10, 21:22
podałem zły adres ten jest już dobry sebastianostaszyk@op.pl Z góry dzieki za pomoc

Nie zarejestrowany
30-06-10, 10:03
witam serdecznie ,od ponad 6 miesięcy mam problem ,na początku bolała mnie łydka,myślałam że przewiało mi nogę, ale po tygodniu bolała mnie już cała noga, później ból przeszedł do pośladka.Byłam u neurologa i ortopedy, dostałam tylko tabletki których nie mogłam brać,miałam po nich kołatania serca i wymioty.Zrobiłam rezonans, który wykazał na poziomie L5/S1 obecność pośrodkowej wypukliny zbaczającej na stronę prawą krążka międzykręgowego modelującą worek oponowy,byłam u osteopaty miałam kilka sesji, które pomogły na kilka dni.Nie ma dnia bez bólu,mam wrażenie że drętwieje mi lewa noga,pośladek i stopa.Już nie wiem do jakiego mam iść lekarza w sumie byłam u 4 i każdy mówił inaczej :(

Nie zarejestrowany
01-07-10, 08:26
drodzy współ-cirpiący w Sobote dopadła mnie ta cholerna rwa
do dzisiaj to jest czwartek nie ustępuje mi potworny ból lewej nogi. W poniedziałek byłem u lekarza - dostałem zastrzyki Olfen które nic nie pomagają (dostaje codziennie). Byłem też u lekarza medycyny naturalnej, 3razy trochę mi tam kręgi ponastawiał, pomasował itd. przepisał kropelki homopeatyczne. Nic Mi nie pomaga noga mnie tak boli, że mam ochotę ją sam sobie odciąć! W nocy to umieram z bólu - nie ma pozycji która by dawała ulgę. Tydzień już umieram - co robić???

Nie zarejestrowany
03-07-10, 10:49
witam wszystkich cierpiących. Ból dopadł mnie z 2 lata temu. Do tej pory nie przespałam żadnej nocy od początku do końca. Byłam u różnych lekarzy, którzy oczywiście mówili co innego a pani neurolog powiedziała że mam nauczyć się z tym żyć. Mam 28 lat i 3 dzieci więc jakoś nie bardzo mi się to spodobało. 5 miesięcy temu jakoś przypadkiem zgadałam się ze znajomą masażystką, która powiedziała że mi pomoże. Po 3 masażach kręgosłupa i oczywiście ćwicząc codziennie ból prawie ustał ale ja oczywiście jak już nie bolało to przestałam ćwiczyć i jakoś ze 2 tygodnie temu wróciło ale ze zdwojoną siłą. Olfen nie pomagał i znów poprosiłam moją znajomą o pomoc. Jestem po 3 masażach i prawie biegam ale postawiła mi warunek że jeżeli nie chcę żeby ból wrócił to muszę codziennie ćwiczyć jogę. Ćwiczę dopiero tydzień i czuję się dużo lepiej. Mi to pomaga a jest fany program w Zone Club o 20 codziennie więc nie ma żadnego problemu z instruktorami. Ból tak mi dał w kość że postanowiłam ćwiczyć sumiennie. Spróbujcie może wam też to pomoże. Nie ćwiczę żadnych pozycji na siłę tylko do granicy bólu. Z dnia na dzień idzie mi coraz lepiej. Za pół roku się odezwę i dam znać jak mi idzie. Pozdrawiam was i trzymam kciuki za wszystkich dotkniętych tą straszną chorobą.

Nie zarejestrowany
05-07-10, 10:33
Można z tym żyć-gimnastyka pomaga w 100%. Leki zatruwają tylko organizm,doprowadzają do tego, że w końcu nic nie uśmierzy bólu.

Nie zarejestrowany
06-07-10, 16:25
trenuje w silowni od kilku lat mam 180 wzrostu iwaze 103 do 105 kilo dopadl mnie bol odcinka ledzwiowego i biodra nie wiem jak z tym sobie poradzic jezeli ktos zna jakies cwiczenia to prosze opomoc. iza710@wp.pl

Nie zarejestrowany
12-07-10, 13:29
witam cierpiących. Ja cierpiałam dwa tygodnie zanim poszłam do lekarza z bolącym miejscem w dolnej części kręgosłupa. Myślałam że to że za dużo leżałam na twardym leżaku i od dźwigania,ale niestety ból się nasilał jak już miałam trudności z chodzeniem i lewa noga odmawiała mi posłuszeństwa zgłosiłam się do lekarza a on na to że zaczyna się ból rwy kulszowej. T o że jestem w ciąży dał mi jakąś maść i kazał leżeć i tak szczerze nic mi nie pomogło raz jest nie do wytrzymania raz nawet znośnie. niestety sama muszę sobie jakoś radzić bo leków nie mogę brać i tak se cierpię. Jak macie radę napiszcie.

Nie zarejestrowany
12-07-10, 14:29
Witajcie ponownie. Jeśli ktoś chce poznać sposób w jaki poradziłem sobie z tą cholerą rwą kulszową,po ponad dwóch miesiącach męki, to zapraszam na sony1969@wp.pl Odpowiadam na każdy list (tak jak do tej pory odpowiedziałem na około 250 wiadomości. Życzę zdrówka :)

Nie zarejestrowany
12-07-10, 15:12
,dolnośląskie/wrocław
widze że tu jest najwięcej informacji jak i najświeższe wpisy więc i napisze o swym problemie i w miare upływu czasu podam informacje ad. tego jak mi idzie w powrocie do zdrowia.
Ale najpierw LUDZIE!!!!!! czy niektorzy z was mają problem z kozystaniem z internetu? precyzując mam na myśli sposób diagnozy problemów WPISZCIE SŁOWO REZONANS I TOMOGRAF!!! jak widzę ,że poniektózy nawet po 2 razy idą na pieprzony TK to aż mnie ciarki przechodzą, czy wy jesteście TAK ciemni?! dawki promieniowania jakie wam tam serwują sa KILKASET!!!!! razy większe od zwykłego badania rtg. O skutkach już chyba niemuszę wspominac, a lekarzy dających skierowania na TK zamiast na RM bez uzasadnionej przyczyny //wstawek metalowych i tym podobnych // bym po pysku wytrzaskał za niepotrzebne narazanie pacjenta na ewentualne konsekwencje w przszłości aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!

Ja cierpię od ponad 6miesięcy, na początku tak zle niebyło, utykałem na lewą nogę i był lekki ból w plecach, i tak przez 3 miesiące +wizyty u energoterapełty+kręglaze i nic zero poprawy/ leki przciwbólowe i do pracy/ stan się pogarszał a ja waliłem ketonal na zmiane z diclo i dalej coraz gozej/ następnie wreszcze wizyta po ok miesiącu czekania u ortopedy (debila niedouka ) na rtg wyszło obnizenie kręgów ból był dosc duzy plus ból lewej nogi , oczywiście ortopeda niezdiagnozował rwy i niezalecił badania RM tylko tolperis+ dalej diclo i rechab na który musiałem czekac ok 1,5mies SIC! w miedzyczasie zasiadłem przy necie w poszukiwaniu odpowiedzi na to co mi jest i ba! sam sobie zdiagnozowałem rwe , ból był już nie do zniesienia ,zdretwiały lewy posladek i podudzie, porblemy z poruszaniem się, i tak udałem się po nestępne skierowanie do innego ortopedy i po znowu ponad miesiącu męczarni pan stwierdził rwe lecz do diagnozy potrzeba badania RM , w miedzyczasie były injekcje z olfenu ,doustnie ketonal po pewnym czasie mogłem już chodzi wyprostowany i nawet leżec na plecach i na lewym boku co wcześniej było niemozliwe ,zresztą wiecie jak jest ,i tak jako ,że w naszym wspaniałym państwie na badanie RM czeka się TYLKO pół roku SIC!!! udałem się prywatnie, z wielkim bólem i naszprycowany lekami p.bólowymi udało mi się wyleżec 15minut w RM, po wyjściu pan operator stwierdził 2 przepukliny i najprawdopodobniej czeka mnie operacja, ale jednocześnie powiedział o swej małzonce która miała jeszcze gorzej odemnie , lecz zabronił jej operacji i wysłał do niejakiego doktora Kopysia dzieki któremu małżonka doszła do siebie, tak więc z zamiarem udania się do niego zaczołem przeszukiwac internet w poszukiwaniu informacji o wszystkim co mozna zrobi aby uniknąc operacji i tak trafiłem na dośc liczne pozytywne opinie o CENTRUM TERAPII MANUALNej I LASEROWej
Wrocław .
tak więc najpierw udam się do nich i zobacze jak sobie poradzą ze mną, w miare upływu czasu postaram się podac info jak mi idzie.
Pozdrawiam w bólu.

Nie zarejestrowany
13-07-10, 21:32
Z zawodu jestem elektrykiem.Podczas instalowania WLZ a kabelek 240-ści pochylając się po niego odczułem silny ból w oklicy leńdzwi ,poczym runełem na posadzke zdzierając sobie bok twarzy.zawieżli mnie do szpitala dgn.obniżenie kronżka odc. L-1 L-5.Po siedmiu dniach menczarni z rwa kulszowa przewiało mnie chyba w oknie i nie moge poruszać głową ,koledzy z pracy musza mi pomagać skożystać z toalety normalnie to jak jakis koszmar

Nie zarejestrowany
14-07-10, 20:06
Witam,

Tym z Warszawy polecam rewelacyjengo masazyste-kregarza pana Jerzego Banaszkiewicza. Pomogl mi bardzo kiedy cierpialam na rwe barkowa i plakalam z bolu nawet po morfinie.
Teraz dopada mnie rwa kulszowa i bardzo zaluje, ze jestem z dala od Warszawy i nie moge odwiedzic pana Jerzego. Warto!

Nie zarejestrowany
18-07-10, 20:44
mam 17 lat i też mam z tym problem ale lekarz powiedział, że nic mi z tym nie zrobi bo na operacje jestem za młody

Nie zarejestrowany
20-07-10, 11:36
Mam do wszystkich pytanie. Otóż jakies 1.5 miesiaca temu dopadł mnie ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Było to po basenie, byłem na saunie i niestety chyba bylem zbyt krótko bo gdy po niej wyszedłem na dwór dopadł mnie ból na drugi dzien. Początkowo nie robilem nic bo myslalem ze przejdzie no ale nastepnego razu poszedłem poćwiczyć (nie siłowo) i wyszedłem znowu jak idiota spocony na dwór. Skręciło mnie w lewa stronę i tak już zostałem. Na drugi dzien poszedłem do lekarza i stwierdził, ze zawiało mi mięsnie kręgosłupa czyli że mam rwę kulszową. Dostałem movalis i mydocalm. Niestety nie mogłem położyć sie do łózka gdyz prowadzę własną firmę. Po paru dniach ból minął. Teraz minęło 1.5 miesiąca i od czasu do czasu czuje lekkie mrowienie w nodze. Mam więc pytanie z kim najlepiej sie skonsultowac jeszcze (neurolog, neurochirurg) .Nie chcialbym niczego zaniedbać bo szczerze mówiąc jestem tym lekko porażony. Jestem osoba aktywną i chciałbym taką pozostać mam więc pytanko czy nie ma przeciwwskazań np. do gimnastyki, biegu itp. uprawiam boks ale bez żadnych obciążeń silowych.
Wiem też ,że rwa lubi powracać choć nie wiem czy to do końca rwa czy też dyskopatia czy coś innego. Robiłem peześwietlenie kręgosłupa mi wszystko wyszlo ok. ale to byl tylko rentgen więc pewnie nie miarodajny.
Dziekuje z góry za radę.
pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
25-07-10, 12:20
witam. dwa lata temu tez mialem rwe. niedawno bol powrocil. z powodu braku miejsc rehabilitacje dopiero bede mial za miesiac. nie wiem co mam robic. mam wlasna dzialalnosc pracuje sam i jestem na malym zusie takze jezeli nie chodze do pracy to dostane jakies 300zl na miesiac na 4osobowa rodzine. mieszkam niedaleko kielc wiec jesli znacie jakiegos dobrego kreglaza lub masazyste z okolic prosze piszcie na raku4@wp.pl. sami wiecie jaki to jest bol a ja musze wrocic do pracy jak najszybciej.z gory dzekuje.

jacek21_12
26-07-10, 22:54
mam te dolegliwości od stycznia chodze po lekarzach jeden zdiagnozował rwę drugi ostoporoze kolejny nic
nocami nie śpię . paki sioszedłem do lekarza kazał mi mieszać apap z ibupromem
jak ja mam taki ból że mi nawet tramal nie pomagał
próbowałam już wszystkiego miałem zabiegi nic nie pomaga a nawet wręcz przeciwnie jest chyba gorzej . nie wiem co mam zrobić żeby choć troche mniej bolało.dadam jeszcze że w dzień mnie nie boli ale za to całą noc jest tragedia.pomocy!

Nie zarejestrowany
27-07-10, 15:22
Jest zakład rehabilitacji na ul. Długiej w Krakowie. Rehabilitacja niekonwencjonalna, ale skuteczna, polecam, byłam, widziałam efekty.

Nie zarejestrowany
01-08-10, 20:10
Witam ponownie. Jak już wcześniej pisałam od kwietnia ubiegłego roku
'' walczę'' z rwą i nic, dalej boli, ciągnie aż do całej prawej nogi . Masaże i zabiegi tylko łagodzą częściowo - zawsze coś.Leki nie pomagają. Obecnie jestem po badaniu TK i okazało się że, mam na poziomie L4-L5 uwypuklenie krążka z modelowaniem worka oponowego, oraz L5-S1 uwypuklenie krążka z uciskiem worka oponowego. Kanały kręgowe w wymiarze strzałkowym 10 oraz 12 mm, otwory międzykręgowe zwężone. Także zmiany zwyrodnieniowe na krawędzi trzonów kręgowych, nasilone zniekształcenia i cechy zwyrodnienia na poziomie S1-S2. Kręg S1 zlumbalizowany.
Jeżeli ktoś z Was coś wie na ten temat , to proszę o komentarz czy w tym przypadku konieczna będzie operacja????

Nie zarejestrowany
10-08-10, 11:34
Mnie rwa dopadała raz do roku i to zazwyczaj w okresie urlopowym. Zawsze brałem na to zastrzyki i po bólu, po czym za jakiś czas problem znowu się odnawiał. Starałem się aktywnie spędzać czas, choć pracę mam siedzącą, ale zwyrodnienie kręgosłupa jest i już. Namówiła mnie znajoma i od jakiegoś czasu korzystam z masażysty, raz na pól roku profilaktycznie zapisuję się na serię masaży leczniczych. To mi pomaga, nie biorę już zastrzyków. Na razie mam spokój. Jeżeli ktoś chce kontakt do Pana Sławka – masażysty z Warszawy to proszę o kontakt mailowy do mnie. Sopel450@wp.pl

Nie zarejestrowany
15-08-10, 00:04
poszukajcie Opole nazywaja sie Paluch to sa lekarze szukajcie tel naprawde sa wspaniali potrafili ludzi kturzy nie chodzili pare lat przywrucic do normalnego stanu. Pryzjeydyali na woykach a po paru tzgodnioach cyz miesiacach chodyili bey yadnego problemu wiem na podstawie swojej bzlej dyiewcyznz . Naprawde warto sprobowac y 2 lub do 4 rayz i cyuc ulge ktorej nie pamietacie bo moja bzla plakala i biedna ledwo na cyworakach chodyila a na dyien dyisiejsyz siedyi w stanach i pracuje juy ponad 4 lata poydrawiam i syukajcie tel. do nich

Nie zarejestrowany
18-08-10, 11:09
Szanowny M., zwracaj uwagę gdzie się wybierasz z Twoją dolegliwością, bo "kręglaż' - jak napisałeś, raczej Ci nie pomoże...;) Kręgarz-owszem, jest szansa.powodzenia!

Nie zarejestrowany
21-08-10, 03:40
DR CHinczyka zrobil mi akupunktore polozyl banki i rozmasowal mi plecy i ta noge,przed akupunktura cale cialo mialem napiete i ogromny bol w momencie gdy nasmarowal mi cialo takim olejkiem rozgrzewajacym i powkowal te igly ustawil lampe nad plecami zeby nagrzewala to miejsce przez 25 minut poczulem jak to napjecie i bol splywa ze mnie po tym zabiegu moglem pospac ale tabletki ktore bralem nie prznosily wielkiej ulgi w sumie zjadlem tabletek 284 i lerzalem z bolem ale pewnego dnia rozmawialem z kolerzanka z Polski na Skypie i ona pochwalila mi sie ze ma znajoma lekarke i z nia porozmawia i tak sie stalo lekarka wypisala leki a kolerzanka mi je wyslala do Angli ja tu znalazlem przez internet Dyplomowana pielegniarke zeby podala mi te zaszczyki niemozna samemu tego robic bo to sa bardzo silne leki i wystarczy tylko jaden blad i mozna znalezc sie na ojomie.A teraz podam nazwy zaszczykow itabletek oraz dawki i w jakich ilosciach to stosowac Domiesniowo Dexaven 4mg/ml 1amp co 2-gi dzien i Olfen75mg 1amp codziennie i tabletki Mydocalm 2 razy dziennie po 1 tabletce i Nolpaza 20mg 2razy dziennie po 1 tabletce ochronnie na zoladek to jest ratunek i koniec z bolem po 6 zaszczykach mozna juz dosyc swobodnie sie poruszac a po pierwszych dwuch spalem calom noc co za ulga ale oprucz tego jerzdze do DR CHinczyka na zabiegi akupunktury ,banki i masarz w sumie mialem 4 zabiegi jurz a w domu mam od niego olejek rozgrzewajacy i plastry na plecy na wieczor masarz olejkiem po 5 minutach naklejony plaster koc elektryczny na noge i plecy i nagrzewac albo termoforami takie wygrzewanie daje soper efekt i ulge rano lerzenie w goracej wodzie w wannie i po poludniu to samo a po osuszeniu ciala ten chinski olejek i wmasowac go albo jakas masc rozgrzewajaca ja co drogi dzien wieczorem mam polozone banki na plecy i na nogi przez Malrzonke czyma je przyssane przez 10 do 15 minut one niezaszkodza a efekt po nich jest niesamowity na drugi dzien ogromna ulga one sciagaja ten stan zapalny z nerwu i niemusza byc orginalne banki mozna je zastapic czystymi sloiczkami po malym dzemje wlewa sie deczko spirytusu salicylowego odpala mala pochodnie i nia zapala sie w sloiczku ten ten spirytus i w tym momencie bardzo szybko dociska sie sloiczek do ciala i to cala filozofia wykonania a po zdjeciu tych baniek smarowac po nich jakims balsamem rozgrzewajacym tylko nie zracym to co opisalem powtarzac do skotku terz szukalem pomocy na tej stronie myslalem ze juz z tego nie wyjde nawet z fizjologia niemoglem sobie poradzic a teraz juz chodze miesiac i jeden dzien a gdybym odrazu udal sie na masarz i zastosowal ten zestaw z z zaszczykami to juz dawno zapombnial bym o rwie POZDRAWIAM WSZYSTKICH STRAPIONYCH W BOLU ZYCZE SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA CIESZE SIE ZE MOGE WIELU LUDZIOM POMUC TO JEST MOJA NAGRODA ZA TO CIERPIENIE PA DRODZY BRACIA I SIOSTRY Robert. Po powrocie do zdrowia pamietajcie o ciaglym cwiczeniu miesni kregoslupa zeby ta sytuacja sie nie powturzyla .

Nie zarejestrowany
23-08-10, 17:24
Prosze o polecenie dobrego neurochirurga w Rzeszowie dla mojej cierpiacej na rwe kulszowa mamy. e-mail: evitano17@gmail.com

Nie zarejestrowany
24-08-10, 14:08
ogrzewać można tylko palce stóp,ale nie wolno nagrzewać, ponieważ zablokowane są naczynia w łydce i boli jeszcze bardziej. wiem to bo właśnie jestem chora na paskudną rwę i pomaga masaż odblokowujący;trzeba masować nogę od kostki w dół u nogi i stopę od pięty do palców.ja miałam ból okropny do palców i z powrotem i przyjechała bioenergoterapeutka i jej leczenie razem z tradycyjnymi odpuścił ból zaraz!!! a ponieważ musiała wyjechać wezwałam lekarza homeopatę i reszta bólu jest niszczona.po 3 dniach zaczęłam chodzić do łazienki, a przedtem nie mogłam usiąśćna nocnik na tapczanie, wyłam z bólu na piętę i nogę.teraz biorę 10 dzień lek homeopatyczny i5 razy dziennie idę pochodzić po domu na 5 minut +wyjśia do łazienki. a tabletki nic nie pomagały. wcale się nie dziwię że ludzie leżą pół roku,skoro nie ma na to skutecznych tradycyjnych leków. polecam homeopatów w Poznaniu na ul Miczurina, dr Wożniak przyjeżdża do domu.to są lekarze światowej klasy. życzę wszystkim chorym aby tak jak ja szybko powrócili do zdrowia, co widać bo piszę na kompie.

Nie zarejestrowany
31-08-10, 23:42
Jak czytam te wasze bzdety o sposobach leczenia gdzies u chinczykow czy innych konowalow to mysle ze Polacy sa naprawde PRYMITYWNI!!!!!!! Po pierwsze ! Zadne Banki ,Akupunktura ,i inne bzdety nie pomagaja!! Zadne rozciagania,Skrety itp!!! Podstawa jest zrobienieREZONANSU MAGNETYCZNEGO!!ZADNEGO PRZESWIETLENIA ,PONIEWAZ NIC NIE WYKAZE!!!! NASTEPNIE DO NEOHIRURGA I NA STOL!!! METODA MALO INWAZYJNA POD MIKROSKOPEM LEKARZ USUNIE RDZEN ,I NA DRUGI DZIEN DO DOMU!!! ZOSTAJE MALA RANKA OK. 2 CM!!!! NIC NIE BOLI ,NORMALNIE SIE ZYJE!!!! TAKA JEST PRAWDA!!!! SAM TO PRZECHODZILEM I WIEM CO ZNACZY RWA KULSZOWA,ZADNE BZDETY,MASCIE KONSKIE IZASTRZYKI,TABLETKI KETONALU NIE POMOGA!!!!!

Nie zarejestrowany
01-09-10, 11:27
Mam dwie przepukliny L4-L5,L5-S1 miałem byc operowany ponieważ miałem tak silny ból ale zrezygnowałem z operacji i bardzo dobrze zrobiłem.Silny ból spowodowany był ostrym zapaleniem rwu kulszowego
serią zastrzyków pozbyłem się go ale częsc została zacząłem pić Kit Pszczeli
zalany alkoholem-wódką rano na czczo mały kieliszek po pewnym czasie zauważyłem że lekki ból i zapalenie rwy zchodzi.Ta nalewka z kitu pszczelego działa silnie przeciw zapalnie,przeciwbakteryjnie,przeciwwirusowo,przeci wgrzybiczo.Mogą nam ustąpić inne dolegliwosci związane ze zdrowiem tak jak w moim przypadku na początku picia czułem sie żle ponieważ kit zabijał wszystkie szkodliwe związki w organiżmie a teraz jest super kit można kupic na allegro lub u znajomego pszczelarza.Zabija nawet te bakterje z którymi nie mogą poradzic sobie antybiotyki np;gronkowiec poza tym tak się złożyło że mam reke w gipsie przeciętne scięgna i powinienem brać antybiotyki a ja tylko pije kit a rana goii się super ale lekarz wam takich rzeczy nie powie bo nawet nie zna takich metod leczenia radzę sprubować

Nie zarejestrowany
03-09-10, 12:50
To ty jesteś prymitywny . Rdzenia się nie usuwa . A w polsce to operacje są tradycyjne większości tzn inwazyjne . To co pisujesz to endoskopowa tylko narodowy fundusz niechce dotować tych operacji . Nasza służba zdrowia to prumitywy

Nie zarejestrowany
14-09-10, 11:21
Mam prośbę, żebyś podał namiary na tego kręlarza, o którym wspominałeś dla mojego taty. Jeśli nie możesz napisać na forum, to tu podaję mój adres mailowy: reg.inka@wp.pl
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
14-09-10, 22:12
Nerw Kulszowy nie dawał mi spokoju przez 1,5 roku, stwierdzony postrzał lumbago, przeswietlenie i rezonans nic ne wykazaly :/ miesnie w okolicy L4,L5 zasztywniale. Po niekonczacych sie zastrzykach i tabletkach :/ poddalem sie (postanowilem odpoczac). Nie robilem kompletnie nic tylko drobne prace domowe i chyba to pomogło organizm wrócił do wczesniejszego stanu i odzyskał równowage sam. Polecam wszystkim z podobnymi dolegliwosciami zeby zaczeli sie oszczedzac (dac na luz) i uzbroic sie w cierpliwosc.

Nie zarejestrowany
14-09-10, 23:48
Mam 35lat,byłem pełen energii,pracuje fizycznie,jestem elekrykiem samochodowym,zajmuje sie tez mechaniką.Ponad tydzień temu wyrzucałem zwykły papierek do śmietnika i schylilem się i wtedy padłem na kolana.Ból nie do zniesienia.Przeraża mnie to.Byłem po tygodniu u lekarza.Dostalem leki rozluxniające,witamine B i przeciwbólowe.Pracuje na swoim.To dla mnie koszmar.....Nie mogę nawet prowadzić auta bo czuje ból z tyłu prawej nogi.Czytam już nie pierwsze opinie o tej chorobie....Nie poddam się dopuki nie umre ale dlaczego to nas spotyka.Zwykły papierek,paragon....

Nie zarejestrowany
19-09-10, 00:08
Proszę o pomoc, prawdopodobnie moja mama choruje na tą rwe ,była u neurologa a tam przepisano jej tabletki uśmieżające ból które słabo działały później była u ortopedy a i ten jej nie pomógł. Jej ból jest w okolicy dolnej pleców powoduje odrętwienie lewego pośladka i lewej nogi do kolana przez co nie może siedzieć tylko cały czas chodzi prześwietlenie nic nie dało ortopeda kazał jej gimnastykować się ok tylko jak to zrobić gdy nie można podnieść nogi do lekarzy chodzi prywatnie i leki też nie są tanie tylko nie pomagają proszę o pomoc ja nie mogę już dłużej patrzeć jak ona się męczy proszę odpiszcie na adres agas42@wp.pl z góry dziękuje i czekam na listy

Nie zarejestrowany
19-09-10, 18:58
jeśli to świeża sprawa to terapia manualna pomoże .

Nie zarejestrowany
25-09-10, 22:09
polecam przychodnię lekarzy wojskowych na mokotowskiej 6a w warszawie.sami specjaliści, terapeuci najwyższej klasy w tej materii,bez ściemniania o cudownych terapiach, jesli da się to wyleczyć- leczą, jeśli nie bez wahania sugeruja operację.trwa to kilka spotkań i decyzja podjęta.80% jednak obchodzi się bez zabiegu,tak jak u mnie.

Nie zarejestrowany
26-09-10, 00:22
Witam czytam wasze wypowiedzi i jestem pod wrazeniem ile osob idzie na operacje albo sie meczy z bolem i leci na tabletkach lub blokadach tez to przechodzilem mialem przrepukline miedzy kregowa oraz kregozmyk wraz z osteofitami tez mialem isc na operacje szukalem i znalazlem bezinwazyjnej metody trafilem do bio laser Specjalist terapii fakt skonczylo sie na 3 zabiegach manualnych i laser po przepuklinach osteofitach i kregozmyku nie ma sladu wynik rezonansu magnetycznego wszytko zostalo cofniete wiec polecam terapie moji znajomi tez byli tam i sa zadowoleni pozdrawia Darek

Nie zarejestrowany
01-10-10, 10:40
Witam Darku Mam tez taki problem ,dwa dni temu zrobiłem MR , wyszła przepuklina a męczę się już dwa miesiące zastrzyki ,tabletki trochę pomagają ,ale jak się kończyły to odnowa to samo .Bardzo bym prosił coś więcej wiadomości na temat BIO LASER gdzie ta klinika się znajduje jakiś namiar Panowie dr .proponują operacje.

Nie zarejestrowany
08-10-10, 15:40
Darek bardzo prosze o wiecej informacji na ten temat !!!! Mam tez przepuklinę i to juz od 10 lat sie tak mecze bo na operacje bardzo boje sie isc !!!!

Nie zarejestrowany
08-10-10, 23:20
Gabinet znajduje sie we Wrocławiu oto link stronki http://bio-laser.webpark.pl/

Nie zarejestrowany
09-10-10, 22:51
Mój mąż ma rwę kulszową od 7 tygodni .Jest po 20 zastrzykach, łyka non stop tabletki przeciwbólowe,wcieramy maść ,a ból jest stale Boli biodro łydka,stopa -lewa strona.Nie może w ogóle siedzieć ,ledwo chodzi.Co dalej robić?Czy w Poznaniu jest ktoś,kto pomoże nam??

Nie zarejestrowany
10-10-10, 00:09
Witam od ok 1,5 roku walczyłam z wielopoziomowa dyskopatią kręgosłupa, kręgozmyk na poziomie L-5/S-1,przepuklina jądra miażdżystego, niedowład nogi lewej,brak czucia. Lekarze stwierdzili ze opracja tylko jest ratunkiem. Przeszłam rechabilitacje leki,zastrzyki,fizjoterapie nic nie pomogło dalej jak bolało tak boli. Za wszelką cenę chciałam uniknąć zabiegu operacyjnego i udało sie. Znalazłam wypowidz pana Krzyśka na forum bardzo miły chłopak wszytko mi wytłumaczył gdzie mam sie udać leczyć jak cwiczyć itp. Dzieki niemu zostałam wyleczona i trafiłam do gabinetu Specjalizujacego sie leczniem schorzeń kregosłupa tyle czasu sie meczyłam teraz nic mnie nie boli cwicze wzmacniam miesnie grzbietu dobrze się odżywiam pozdrawiam Speca pana Krzyśka podaje jego numer gg 10117422 i nr tel.697142551 pozdrawia Ania z Lubina

Nie zarejestrowany
17-10-10, 22:02
Witajcie. Ja miewam takie bóle od kręgosłupa, promieniujące na biodro i udo. Niżej nigdy dotąd nie bolało. Czy to też rwa kulszowa?

Nie zarejestrowany
19-10-10, 12:03
Proszę nie czekać,rozprawiać o przyczynach i udać się do terapeuty manualnego-kręgarza-osteopaty
Zapraszam do mojego do gabinetu ul.Jugosłowińska 49 w Poznaniu specjalizuje się w chorobach kręgosłupa i rwie kulszowej www.rwakulszowa-poznan.pl
chętnie odpowiem również na państwa pytania po przeczytaniu mojej strony ( e-mail na stronie )
pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia
P.Rybczyński
terapeuta dyplomowany

Nie zarejestrowany
07-11-10, 13:35
Witam,rwa kulszowa dopadła mnie w czerwcu,schyliłam się podnieść papierek,i już nie mogłam się wyprostować,leczyłam się u tego samego lekarza co mój mąż.Mój mąż rok temu miał operację na przepuklinę międzykręgową,tak go strasznie noga bolała,że nieraz podnosiłam go z łóżka,w udzie miał już węższą o 2 cm,groził mu niedowład lewej nogi,leki już nie pomagały,teraz po operacji jest wszystko ok.Ale wracamy do mnie, otóż przez 2 tygodnie brałam lek na rozlużnienie kręgów,przez ten czas prawie leżałam w łóżku,wstawałam do jedzenia i wc,ten lek miał na celu rozlużnić kręgi ,żeby ten dysk wsunął się z powrotem i nie uciskał nerwu powodując niesamowity ból prawej nogi.Po dwóch tygodniach dostałam lek w saszetkach o nazwie Nimesil,2 saszetki dziennie.po miesiącu leczenia ból całkowicie ustąpił.Teraz jest wszystko ok.

Nie zarejestrowany
13-11-10, 19:39
Mnie też dopadł straszny ból kręgosłupa 3 tygodnie temu, nie mogłem się ruszyć i czułem promieniowanie do kolana. Lekarz dał mi tabletki p/bólowe i kazał się nie ruszać! Poszedłem więc prywatnie do fizjoterapeuty i po 3 wizytach praktycznie zapomniałem że miałem jakiś problem! NIe zastanawiajcie się ani chwili, tylko poszukajcie dobrego fizjoterapeuty, który zna się na rzeczy! pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-11-10, 14:21
Podaję namiary na bardzo dobrego lekarza od kręgosłupa : Siergiej Bielawski- Koszalin.
Resztę znajdziecie w internecie.

Nie zarejestrowany
24-11-10, 09:49
a znacie kogos dobrego (terapeute) z okolic zabrza?

Nie zarejestrowany
01-12-10, 16:32
Jakiś czas temu dowiedziałem się, że mam dyskopatię odcinka szyjnego, a dodatkowo tendencje do dyskopatii odcinka lędźwiowego. Przede wszystkim zacząłem od cyklu masaży, później ćwiczenia z fizjoterapeutą, a następnie w domu. Ale nie zawsze jest czas i siły po pracy, żeby w domu ćwiczyć, więc chodzę często na basen. Dodatkowo kupiłem sobie takie urządzenia do refleksoterapii - Aplikatory "Lyapko". Pas i wałek. A jak nasila się ból, to zakładam sobie taki pas na lędźwia, dodatkowo później żona robi mi masaż wałkiem na całe plecy. Naprawdę pomaga. To są takie urządzenia jak by to nazwać z tepymi igłami z różnych metali. Często korzystają z tego sportowcy przy urazach, czy nadwyrężeniach. Jak ktoś ma możliwość to proszę się w to zaopatrzyć. Rewelacyjna sprawa na bóle kręgosłupa i rwę kulszową.

Nie zarejestrowany
09-12-10, 16:21
Witam od 6 lat żyje z rwa kulszowa miałam straszne bóle, nie pomagały żadne leki przeciwbólowe i nawet wizyty u lekarzy nie pomagały usniezyc tego okropnego bólu, nie mogłam czasami się wyprostować, zakupiłam na allegro plastry tygrysie u pana "tu podaje nick" - Hasio477 często wystawia ten pan na allegro, od roku u tego pana zamawiam te plastry i już od roku mogę normalnie funkcjonować :)

Nie zarejestrowany
06-01-11, 22:37
<p>NAJLEPSZE EFEKTY DAJĄ NATURALNE METODY TERAPII MANUALNYCH przy skoliozach wynikających z braku symetrii miednicy - bólach kręgosłupa - rwie kulszowej - dyskopatii &ndash;przepuklinie jądra miażdżystego- tzw. &rdquo;wypadnięciach dysków&rdquo; kontuzjach sportowych-bólu stawów i zwyrodnieniach itp. aby nie trafić na operacje kręgosłupa i przestać truć się środkami przeciwbólowymi. www.masaz-kregoslupa=poznan.pl Musimy jednak chcieć coś zmienić - posłuchać kilku rad - bo tylko nasza systematyczna często praca z terapeutą oraz zmiany złych nawyków życiowych mogą uchronić nas od wiecznego bólu kręgosłupa - rwy kulszowej czy trwałej deformacji kręgosłupa. Im wcześniej rozpoczniemy terapie tym łatwiej ustępuje ból więc nie ma na co czekać i oszukiwać zmysły lekami przeciwbólowymi. OPERACJA JEST OSTATECZNOŚCIĄ I POWODUJE ZE ZOSTANIEMY - INWALIDAMI A B&Oacute;L I TAK TOWARZYSZY NAM DALEJ BO NIE ELIMINUJEMY PRZYCZYNY POWSTANIA SCHORZENIA TYLKO OBJAW !!!!</p>

Nie zarejestrowany
18-01-11, 22:30
Witam. Od 5 lat mam dwie przepukliny na odcinku L-5, S-1.i promieniowanie do lewej nogi. Teraz bylam pol roku na L-4 co dwa miesiace atak bolu rwy kulszowej ktory byl nie do zniesienia, nie pomagaly tabletki, zastrzyki ,zadna rehabilitacja, ZUS wyslal mnie do sanatorium, dwa tygodnie po powrocie znow bol zwalil mnie z nog !!!! koszmar. Lekarze tylko faszerowali mnie tabletkami i zero poprawy ani pomocy z ich strony.Nie dopuszczalam mysli o operacji. Bylam zalamana, co dalej !? Zaczelam szukac pomocy na forum, znalazlam wpis pana Krzyska to jego gg 10117422 ktory polecil mi Specjaliste terapi pourazowej z Wroclawia. Pojechalam tam 250 km, bylo warto, dzis mnie nic nie boli, wreszcie moge normalnie funkcjonowac.Ide wkrotce na rezonans potwierdzic brak przepukliny!!!!! Ludzie zadne tabletki nie usuna przyczyny naszej choroby, nie męczcie sie jadzcie do tego specjalisty naprawde warto. Podaje moj e-mail jak macie wiecej pytan olga404@o2.pl . . Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-02-11, 13:26
Witajcie. Ja męczę się z tym paskudztwem od 6 m-cy. Brałam juz zastrzyki, witaminy, mydocalm,rózne maści i co tylko mozna a jak bolało mnie tak boli, od pleców przez pośladek, łydkę i kolano. Lekarze mnie totalnie olewają, skoro chodzę i nie chcę zwolnienie to znaczy jest ok. Nie boli tylko wtedy jak siedzę w wannie, ale po wyjsciu z wanny ból wraca. Pozdrawiam wszystkich cierpiących iłączę sie z nimi w bólu

Nie zarejestrowany
28-02-11, 21:26
JAa przypadkem przeczytałam ,że warto ugotować ziemniaki w skórkach ,pognieść idość ciepłe przyłożyć na najbardziej bolesne miejsce ,aż do wystygnięcia i codziennie tak długo az ból zniknie.ZNAKOMICIE DZIAŁA.Po trzech zabiegach nie biorę leków przeciwbólowych i już po pierwszym zabiegu przy pomocy 1 tabl. APAP PRZESPAŁAM NOC! Inne mocne leki nie pomagały.Rwa musi wyboleć.

Nie zarejestrowany
01-03-11, 14:09
Mam 24 lata. w wieku 16 lat miałam przepuklinę jądra miażdzystego. Po 3 mies leczenia rehabilitacyjnego, szpitalnego miałam operację usunięcia części dysku. Wszystko było ok, do momentu gdy bez żadnej przyczyny ból nagle powrócił. Męczę się już jakieś 3 tyg , jestem na L4 leże w łózku. Czeka mnie badanie i za kilka dni wizyta u ortopedy. Ból promieniuje do lewej stopy przez pośladek, kolano i łydkę. Myślałam że już mam wszystko za sobą:( Boje sie teraz okropnie, bo jak kiedyś zawaliłam szkołę, tak teraz zapewne pojawią się problemy w pracy! Ci co nie przezżyli tego, nie wiedzą jaki to jest ból i jak cięzko z nim żyć, funkcjonować. Obawiam się wszystkiego. A mam dopiero 24 lata!

Nie zarejestrowany
02-03-11, 11:05
od dwóch tygodni mam rwe kurzcową i boli mnie kolano cz tak morze bolec kolano

Nie zarejestrowany
02-03-11, 11:16
Bul kolana pzy rwie kurczowej

Nie zarejestrowany
10-03-11, 03:58
Problemy zaczęły się lata temu po cieżkiej pracy i zginaniu złym połaczonym z dźwiganiem-sortowaniem produktów, w pracy. Po przeciążeniach coś pękło mi w kręgosłupie i odtąd miałem problemy z bólami w kręgosłupie. Wspaniale na bóle kręgosłupa pomaga akupunktura stosowana przez 2-3 tygodnie co drugi dzień, ale tylko przez doświadczonego lekarza medycyny chińskiej, połączona z działaniem prądem oraz lampą rozgrzewajacą, a na koniec masaż. Po 4 latach/co roku bóle powracały/ pracę zmieniłem na lekką i dzienną, ale kazano mi sortować rzeczy na magazynie. Powtarzalne złe obciążenia kregosłupa spowodowały silniejszy nawrót choroby. Miałem dwie nieobecności po 4 tygodnie z pracy, gdzie ból był od pleców, przez pośladek, udo, łydkę, pod kolanem, aż do kostki i małego palca. Jakby ktoś gwoździem wbijał. Nie mogłem się ruszyć, problemem było pójście do toalety. Leczenie: diclofenac 3x1dziennie, tramadol 4x2 kapsułki/max.dawka dozwolona/, paracetamol 1000mg 4 razy dziennie, plus po ustapieniu największego bólu fizjoterapia-ćwiczenia. Do tego doszło 2 razy wstrzykiwanie blokady/nazywa się to epidurial-nie wiem dokładnie czy to jest akurat blokada po polsku/ ale własnie dotyczy to zmiażdżenia jądra w krążku i nacisku na nerw kulszowy. Fizjoterapia to było za mało. Trzeba było iśc prywatnie i miec masaże oraz ćwiczenia w chiropody clinic, to bardzo pomagało wstępnie-dużo tez kosztuje niestety. Po ok 20 zabiegach pomaga, ale dochodzi się do momentu, że przestaje pomagac a choiroba na nowo wzbiera. Poradzono mi wizyty u osteopathy, i to zaczęło pomagać, dziwne masaże i trochę inne ćwiczenia w sumie powodują inne ustawianie się postawy i kręgosłup uczy się nie blokować ruchów i nie reagować bólem na ruch. Wtedy ćwiczenia zaczynają pomagać. Niestety osteopathy tez jest bardzo kosztowna, ale pomaga po większej ilości wizyt. Ciekawe czy uda uniknąć się operacji.
Do Pani Marii-jeśli pomógł pani przespać noc Apap, to nie ma pani żadnego problemu, ja budziłem się z bólem jeśli spóźniłem się z braniem leku o pół godziny w nocy-co 6 godzin 2xparacetamol/to jak dwa apapy-bo to przecież nic innego jak paracetamol/,łacznie z 2 kapsułkami tramadolu/lek z rodziny opiatów, silniejsza jest tylko morfina, nie można zaczynać przyjmowania od pełnej dawki, należy dawkowanie stopniowo zwiększać, a w razie poprawy stopniowo zmniejszać inaczej powoduje ogromne bóle głowy, że czaszka pęka z bólu, długie przyjmowanie uzależnia i wtedy przestaje działać po 4 godzinacha nie wolno przyjmować więcej więc 2 godziny męczysz się z bólu a potem godzinę by doczekać aż leki zaczną działać. Do tego jeszcze diclofenac, który bardzo xle działa na żołądek/nalezy przyjmowac z lekiem osłonowym i nie na głodny żołądek bo będzie później problem z żołądkiem/powoduje nudności i bóle/. Kto tego nie przeżył nie zrozumie. Jadąc w autobusie do szpitala wyłem na głos z bólu az policja sie interesowąła i pomagała mi wyjść z autobusu oraz przejść przez jezdnię. Nie da sie w ogóle chodzić w okresie nawrotu choroby. Nalezy siedzieć w pozycji klęczącej-są specjalne krzesła zwane posture chair, normalne siedzenie na krześle potęguje objawy i zwiększa nacisk oraz bóle. Leżenie , szczególnie na miękkim materacu pogarsza stan. Lepiej lkeżeć na brzuchu, ćwiczyć, ruszać sie powoli, chodzić łagodnie, nie stać w jednym miejscu, nie leżeć, nie siedzieć. Ćwiczyć należy co godzinę zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Jak się ma 1,5 godz. przerwy w pracy nalezy sobie podzielić to na 20 minutowe przerwy w ciągu całego dnia i ćwiczyć, inaczej się z tego bólu nie wyjdzie.
Pozdrawiam i życzę polepszenia wszystkim cierpiącym.

Nie zarejestrowany
10-03-11, 04:07
Polecane na forum plastry to w Anglii kupić można jako Belladonna plasters w aptekach-bardzo drogo, a w Polsce są to plastry firmy 3M o nazwie Kapsiplast, na normalne miejsce jak przykleisz to nie wytrzymasz jak silnie parzy, na prawdziwie bolące będziesz czuł tylko lekkie ogrzewanie, ból spowodowany przez plaster nieco zniesie ból rwy, dzięki czemu ulży. Ale dużo lepsze jest smarowanie maścią Herbapolu Neo-capsiderm. Trzeba uważać żeby nie spalić skóry-wolno smarować jedynie przez dwa dni z rzędu-później musi być przerwa, a pomiędzy smarowaniami też kilka godzin przerwy, inaczej można zniszczyć skórę i nerwy gdyż pali najsilniej niż jakiekolwiek inne środki polskie czy chińskie-itp. Masaż z taką maścią to ulga jedynie nieznaczna, bo pozwala w rozruszaniu i wdrożeniu fizjoterapii. Osteopata jest jednak niezbędny. Nie wiem jak tacy specjaliści nazywają się w Polsce/jak ktoś wie to proszę żeby podał/, chiropractor/kręgarz/ też może pomóc, ale nie całkowicie i nie do końca.

Nie zarejestrowany
27-03-11, 10:39
Taki lekarz to neurolog

Nie zarejestrowany
07-04-11, 18:46
moja mama cierpi na rwe kulszowa od trzech lat jest osobą otyłą ma 62 lata stosowała ruzne masci , zastrzyki , a nawet chodziła z tym do lekarza nic nie pomaga . bardzo prosilbym o jakies wskazowki jak mozna temu ulżyć . Dziękuje :D :D

Nie zarejestrowany
21-04-11, 05:40
Ja tez mam ten problem, moja mama rowniez. Zadna chemia w postaci tabletek nie pomaga, wiec po co sie trujecie . Wystarczy zaczac regularnie cwiczyc. Kiedy moja mama przyjela serie zastrzykow, masazy itp. nie zauwazyla zadnej poprawy. Zaczela wowczas sie gimnastykowac i cwiczenia pomogly. Kiedy tylko przestaje cwiczyc, bol wraca. Ja tez to sprawdzilam na sobie, to naprawde dziala.
Moze w wyjatkowych sytuacjach jezeli ktos zaniedbal swoje cialo i nie cwiczyl przez dlugie lata, boli i trzeba poswiecic wiecej czasu na cwiczenia. Badzcie ciepliwi i gimnastyka jeszcze raz gimnastyka. Trzeba oszczedzac watrobe i odrzucic przeciwbolowe swinstwa!!! Zycze zdrowia

Nie zarejestrowany
07-05-11, 00:37
czy mogę mieć rwę kulszową, a nie mieć bólów kręgosłupa, tylko całego, lewego podudzia? robiłam badania i teraz czeka mnie zdjęcie kregosłupa ..

Nie zarejestrowany
16-05-11, 14:39
witam , bardzo dobrym sposobem na ból jest zapobieganie, jak tylko czas mi na to pozwala korzystam z wyjazdów do spa na wszelkie masaże oraz różne zabiegi jakie mają aby odciążyć troszkę mój kręgosłup gdyż mam siedzący tryb życia:(Ostatnio wyczytałam że w Malinowym hotelu w Świeradowie mają w swojej ofercie wodę siarczkową która jest bardzo dobra na kręgosłup był ktoś może korzystał?

Nie zarejestrowany
16-05-11, 17:18
Witam serdecznie.Moi drodzy,wszelkie blokady,to zwykłe sterydy,czego nie polecam.W ostrym stanie,konieczny jest znieczulacz,by móc funkcjonować.Jak czujemy,że coś nas bierze,w ciągu 24g dobrze iść na akupunkturę,by nie dopuścić do zapalenia nerwu kulszowego.Ja polecam również akupresurę, samemu w ten sposób można sobie pomóc.Wielokrotnie musiałam walczyć z tym paskudnym bólem,więc już wiem co najlepiej pomaga.Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka. :)

Nie zarejestrowany
16-05-11, 19:36
Witam, wszystkim cierpiącym bardzo współczuje. Sam przez półtora roku szukałem i testowałem na sobie różne metody.
Na szczęście udało mi się znaleźć tę metodę, która mi pomogła.
Więcej informacji przesyłam na maila.
pdzierzek@gmail.com
Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

Nie zarejestrowany
16-05-11, 22:52
Na rwę polecam masaże na urządzeniu medycznym Ceragem. W wielu miastach Polski dostępne bezpłatne masaże w ramach reklamy.

Renis
06-06-11, 16:08
Witam.Ja sobie radzę zupełnie inaczej.Masaż przez ucisk czyli inaczej akupresura.jak również kupiłam lampę BIOPTRON i naświetlam sobie bolące miejsca. :D
Pozdrawiam

Renis
06-06-11, 16:11
<p>Witam.Ja sobie radzę zupełnie inaczej.Masaż przez ucisk czyli inaczej akupresura.jak również kupiłam lampę BIOPTRON i naświetlam sobie bolące miejsca. :D Pozdrawiam</p>

asik29
24-07-11, 16:30
Ja jak zaczynam odczuwać, że zaczyna mnie pobolewać to aby nie dopuścić do stanu ostrego to mnie pomagają ćwiczenia rozciągające i rower, a przeciwbólowo maść traumeel na noc.
No a jak już pojawia się stan ostry gdy nie idzie się ruszyć to tylko lekarz i zastrzyki.

Nie zarejestrowany
26-07-11, 13:27
Akupunktura ale wykonana przez specjalistę, a nie laika jakich pełno w ich pseudo-gabinetach jest nieocenionym remedium na tego typu ból. Masaże również są dobre, ale i w tym przypadku potrzebny jest SPECJALISTA, a nie np. kręgarz. W domu to odpowiednio twarde i wyprofilowane łóżko i smarowanie maściami, np. ketonalem czy wspomnianym traumeelsem.
Niemniej jednak nic nie zastąpi lekarza i postawienia trafnej diagnozy.

asik29
27-07-11, 14:26
Ale gdy pojawia się stan ostry to zabronione są wszelkiego rodzaju zabiegi, wtedy tylko i wyłącznie tabletki, maści i zastrzyki przeciwbólowe i przeciwzapalne, zapisane przez lekarza np. ketonal czy te bez recepty jak traumeel. Jak zależy się stan ostry to wtedy można działać jeśli chodzi o zabiegi.

Nie zarejestrowany
27-07-11, 19:34
Mnie kiedyś tak łupało w krzyżu, że musiałam połknąć tabletkę ketonalu forte - ból ustąpił po około 45 minutach od zażycia tabletki. Później łykałam traumeels w tabletkach i smarowałam plecy voltarenem, bo akurat tylko taką maść miałam w domu. Taka kombinacja pomogła :)

asik29
28-07-11, 14:16
Ketonal to ja biorę na prawdę w ekstremalnych przypadkach, jednak wolę traumeel bo mniej "haracze" przewód pokarmowy.

Nie zarejestrowany
29-07-11, 17:53
Ja ratuje się wtedy plastrami Voltaren i tabletkami Traumeels. Nie chcę brać silnych leków, by nie zatruwać nimi organizmu. Mi pomaga też ten zestaw. Poza tym bardzo dobrze działa wtedy masaż klasyczny. Tylko wtedy musimy iść do specjalisty albo poprosić kogoś kto umie go.

Nie zarejestrowany
30-07-11, 18:55
Ale same doskonale wiecie, że czasami przychodzi taki ból, że leki homeopatyczne nie pomogą i potrzeba czegoś silnego. W takich sytuacjach nie myśli się o żołądku, przełyku i wątrobie, ale o tym, aby ból przeszedł.
Owszem maść i tabletki traumeels sa bardzo dobre i rewelacyjnie sprawdzają się m.in. w przewlekłych bólach, podczas rehabilitacji czy urazów sportowych.

Dominika2011
09-08-11, 22:48
No wlasnie, na rwe to najlepiej popracowac z dobrym rehabilitantem - zmobilizuje nerw kulszowy, porozciaga i zastanowi sie skad sie bierze ten bol. Chodze do centrum rehabilitacji przy kobierzynskiej w krakowie - rewelacja. Bol minal i do tego teraz cwicze pilates u nich. Powodzenia!

Przemysław Słomka
04-09-11, 23:21
Od 2 miesięcy się z tym borykałem początkowo tylko bolał kręgosłup ale zaniedbałem i poszło w nogę a wtedy się zaczeło na serio chyba wszyscy wiecie o czym mówie.
Nic nie pomagało leki,zastrzyki, masarz pomagał na chwilę a potem było gorzej niż przed.
Dostałem nr telefonu od kolerzanki z pracy do człowieka od akupunktury myślałem że to jakiś szarlatan ale stwierdziłem że nic mi jóż nie jest w stanie zaszkodzić myślałem że odrąbie sobie nogę.
Zadzwoniłem pan umówił się ze mną tego samego dnia okazało się że to lekarz neurolog który jest otwarty na alternatywne metody leczenia po pierwszej wizycie na którą się wręcz wczołgałem jak pająk wyszedłem coprawda jeszcze ze znacznym bulem ale tylko na nogach.
w tej chwili jestem po siudmej lub dziewiątej wizycie w przeciągu dwóch tygodni i jedyne co pozostało to lekkie zdrętwienie jednego palca u nogi pan doktor przyjmuje nawet w niedziele ludzie przybywają z całej polski ale warto pojechać bardzo daleko żeby się tego pozbyć.
Polecam i podaje namiary SIERGIEJ BIELAWSKI TEL 602 717 893
PAN Siergiej leczy akupunkturą i nastawia kręgi na swoje miejsce całkowicie bezboleśnie a przyjmuje w Koszalinie
Przepraszam za błędy ortograficzne ale jestem dyslektykiem (najważniejszy jest przekaz pomagajmy sobie)
Pozdrawiam
Przemek

Nie zarejestrowany
14-09-11, 14:43
A czy ktoś wogle poddał się operacji??? ja już amma zatwierdxzoną po tomografi...czekam na rezonans dla potwierdzenia... Mam znajomego neyurochirurga ..nic o moperacji narzie nie chciał mi mówić żeby mnie nie straszyć nim dostane wynik ... czy ktoś może mi po coś na ten temat??

TwojeZdrowie_org
27-03-12, 17:45
Od tygodnia mam rwę kulszową. Bywało ciężko. Nie mogłem wstac z łóżka albo normalnie chodzic. Tabletki, maści i odpoczynek na jakiś czas. Trzeba wyleczyc stan zapalny kręgów.

Nie zarejestrowany
06-06-12, 13:22
...jestem starszą osobą 60 letnią.... z RWĄ walczę 5ty miesiąc.... wybrałam 40 zastrzyków.... żadne leki przeciwbólowe nie pomagają..... jestem po 2ch seriach zabiegów : leser, ultra dźwięki, krioterapia, masaże, pole magnetyczne duże, ćwiczenia rozciągające.... i nic się nie zmienia.
Po nocy ledwo wstaję...nie mogę się ułożyć żeby nie bolało....
Czekam na rezonans...jeszcze miesiąc.....
Nie bardzo nadaję się do ćwiczeń... mam 60 lat..chore kolana i nie bardzo mogę się położyć na podłodze, a jeszcze gorzej wstać..... co ja mogę zrobić... żeby sobie ból ustał w końcu????
Nie mam już siły tak siedzieć bezczynnie......:)))

Nie zarejestrowany
06-06-12, 13:35
Mam świadomość, że przyczyny rwy kulszowej mogą być różne. W moim przypadku bardzo skuteczna okazała się metoda holistyczna prof. Andrzeja Rakowskiego z Poznania. Leczyłem się w przychodni przy ulicy Długosza we Wrocławiu. Zainteresowanym mogę podać namiary kontakt: amro5@op.pl

...jestem starszą osobą 60 letnią.... z RWĄ walczę 5ty miesiąc.... wybrałam 40 zastrzyków.... żadne leki przeciwbólowe nie pomagają..... jestem po 2ch seriach zabiegów : leser, ultra dźwięki, krioterapia, masaże, pole magnetyczne duże, ćwiczenia rozciągające.... i nic się nie zmienia.
Po nocy ledwo wstaję...nie mogę się ułożyć żeby nie bolało....
Czekam na rezonans...jeszcze miesiąc.....
Nie bardzo nadaję się do ćwiczeń... mam 60 lat..chore kolana i nie bardzo mogę się położyć na podłodze, a jeszcze gorzej wstać..... co ja mogę zrobić... żeby sobie ból ustał w końcu????
Nie mam już siły tak siedzieć bezczynnie......:)))

Nie zarejestrowany
06-06-12, 18:58
Mam świadomość, że przyczyny rwy kulszowej mogą być różne. W moim przypadku bardzo skuteczna okazała się metoda holistyczna prof. Andrzeja Rakowskiego z Poznania. Leczyłem się w przychodni przy ulicy Długosza we Wrocławiu. Zainteresowanym mogę podać namiary kontakt: amro5@op.pl
Dzięki za zainteresowanie :) ...czy mogę coś więcej się dowiedzieć o tej metodzie ????
Ja jestem z woj. mazowieckiego....do Wrocławia mam bardzo daleko :)

Nie zarejestrowany
20-07-12, 01:24
Moja mama jest właśnie w trakcie tej choroby-już od 3 tygodni!!! Dostała już 15 zastrzyków,a teraz silne tabletki, niestety dalej jest unieruchomiona w łóżku! Lekarz na razie zabronił masaży,bo w tej fazie choroby mogą podobno zaszkodzić. Czy ktoś może podpowiedzieć jak może sobie ulżyć (np. czy pomaga nagrzewanie poduszką elektryczną,czy raczej też może zaszkodzić?)
P.S. W pełni zgadzam się z Betą-artykuł wyjaśnia więcęj niż lekarz! Dziex!!!

Mam ta samo schorzenie, 2 lata przykuta bylam do lozka, w ogole nie chodzilam, wozili mnie po szpitalach, sanatoriach, bralam mnostwo przeroznych zabiegow, bolacych zastrzykow i robilam co tylko mozliwe, ale nic nie pomagalo, wszyscy rozkladali rece i polecali operacje, na ktora balam sie zgodzic i dopiero lekarze ortopedzi z Opola (trzech braci, nazwisko PALUCH) wyciagneli mnie z tej matni, teraz chodze i jestem szczesliwa. Prosze o kontakt...dam namiary.
tekla100@op.pl

Kazia

Nie zarejestrowany
20-07-12, 13:47
Mojej koleżance na rwę kulszową pomógł lekarz ortopeda- traumatolog, terapeuta manualny, z Kędzierzyna - Kożla , Radosław Składowski. Namiary można znaleźć w internecie. Jak to koleżanka powiedziała "dźgnął gwoździkiem i już święty spokój". Mnie osobiście też pomógł jedną wizytą w innej dolegliwości, przez którą nie chciało mi się już żyć. Z bólu nie mogłam spać ani żyć. Zdiagnozował, bezbłędnie co mi dolega. Przez rok chodziłam po lekarzach neurologach, ortopedach, byłam z sanatorium i nikt nie wiedział co mi jest. Po wizycie z wrażenia nie mogłam też spać, że mnie naprawdę przestało boleć i odzyskałam czucie i sprawność.

Nie zarejestrowany
13-09-12, 01:12
Witam,mam pytanie-czy chorując na rwę kulszową można pracować fizycznie?jeśli nie to co mam robić,żeby mieć za co żyć? choruję na rwę kulszową już trzeci rok,nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiego cierpienia.

Nie zarejestrowany
10-10-12, 06:12
Imbir -Rwa kulszowa - od 8 miesiecy mam problem z glowy, tabletki pomagaly bardzo slabo, polykam pokrajany w drobna kostke jedna lyzke od herbaty dziennie popijajac woda, tak jak tabletki.Mam prawie 60 lat, poprawila sie kondycja fizyczna, teraz wchodze na 10 pietro po shcodach bez problemow a jestem po zawale.

Nie zarejestrowany
04-11-12, 15:25
Kiedyś ok 16 lat temu po ciężkiej pracy za granicą wróciłem do kraju z potwornym bólem kręgoslupa. Chodziłem po wszystkich możliwych specjalistach. Absolutnie nic nie pomogli na komisji ZUS lekarka zapytała dlaczego nie chcę się poddać operacji na moje pytanie czy ona by się poddała zdecydowanie zaprzeczyła.
Znajomi polecili mi dr Palucha z Opola. Kręgaża ordynatora ortopedii w Opolu. Wówczas o ile pamiętam po tygodniowej terapii od razu mi nie pomogło, ale po jakimś czasie było lepiej. Potem byłem znów po 6 miesiącach i miałem spokój na 16 lat.
Rok temu znów wyjachałem za granicę do pracy ciężkiej fizycznej. Kręgosłup bolał cały czas ale nie było źle. Dokładnie 27 sierpnia lecąc samolotem do pracy z Polski zacząłem odczuwać ból w okolicy lędźwi taki że nie mogłem już siedzieć w fotelu. Pracowałęm jeszcze 2 tygodnie i koniec. Ból sparaliżował całe ciało. Najpierw dostałem 2 tyg zwolnienia i leki przeciwbólowe ....nic co raz gorzej. Potem znów to samo. 2 tygodnie temu wróciłem do Polski dostałem skierowanie od rodzinnego do neurologa termin najbliższy 21 marzec !!!
W tm samym dniu zemdlałem z bólu. Lekarz pogotowia od razu skierował mnie do szpitala tam nie przyjęto mnie.
Odwieźli mnie karetką wprost do domu wnieśli mnie i po prostu zostawili.
Na następny dzień zacząłem wymotować z bólu znów pogotowie i znów natychmiast do szpitala ponieważ już zaczęła sztywnieć lewa stopa. Znów mnie nie przyjęli !
Z potwornym bólem dotarłem prywatnie do neurologa. Wizyta 100 zł mimo ubezpieczenia Pani neurolog znów skierowała mnie do szpitala ordynując zastrzyki przeciwzapalne. NIe miałem złudzeń że mnie znów nie przyjmą. Dostałem od neurolog telefon do pielęgniarki środowiskowej żeby mi podawała zastrzyki płatnie. Ta nie chciała przyjężdżać do jej się nie opłacało. Więc co dzień na kolanach dostaję się do taksówki i jadę do szpitala na zastrzyki płatne oczywiście 24 zł co dzień mimo ubezpieczenia. NIc mi nie pomaga może trochę na jakieś 2 godziny Doreta, ból jak był tak jest nie czuję już w ogóle stopy. Nie mam pojęcia co będzie dalej ból jest największy jaki przeżyłem do tej pory w życiu chociaż już przeżywałęm potworne bóle między innymi suchy zębodół, ale ten jest nie do wytrzymania wyję z bólu wymiotuję i jestem półprzytomny. Boję się bardzo się boję, że nie wytrzymam w końcu i dokonam ostatecznego wyboru.

MolyAnna
19-11-12, 13:53
Dla mnie najlepszym lekarstwem jest ciepło, koc, pas na biodra i talię, ewentualnie poduszka elektryczna. Z pasem jest o tyle wygodnie, że noszę go pod ubraniem i go nie widać.

Michalinnka
20-11-12, 16:11
Musze nabyć taki pas, przyda się nie tylko gdy rwa atakuje :) Gdzie go kupiłaś?

Nie zarejestrowany
26-12-12, 11:06
Witam, wszystkim cierpiącym bardzo współczuje. Sam przez półtora roku szukałem i testowałem na sobie różne metody.
Na szczęście udało mi się znaleźć tę metodę, która mi pomogła.
Więcej informacji przesyłam na maila.
pdzierzek@gmail.com
Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowia.

Witam, zmagam się z tym bólem od jakiegoś czasu żadne leki nie pomagają. Nie przesypiam nocy, nie mogę funkcjonować w dzień ból jest nie do zniesienia. Proszę o pomoc jakiekolwiek informacje, sposoby, porady proszę!!!

zdz.tenor@op.pl
02-02-13, 20:34
Wyjasnienie rwy-super,zabrakło mi wyjasnienia "przodozmyku" oraz "bezwzględna stenoza kanalu kręgowego ".Pierwsze jest ujęte w przeswietleniu RTG ,drugie z tomografii komputerowej.Nerwy kulszowe ciągną mnie juz od 4 lat ,ostrzejsze ataki mijaly ,ale do tej pory nie udalo się ich zlikwidować pomimo zrzucenia 13 kg sadełka.Czeka mnie operacja i chciałabym wiedzieć czy wszczepienie implantow w kręgoslup pozwoli mi na dalszą pracę ,a jest to praca fizyczna.

Mnie pomogły opaski ocieplające na kolana i biodra. Nie oczekujcie natychmiastowej ulgi.Pozdrawiam.

Redakcja
11-02-13, 11:55
O metodach walki z rwą kulszową piszemu m.in. w artykule:
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/rwa-kulszowa-jak-sobie-radzic-z-atakiem-rwy-kulszowej_34399.html

Nie zarejestrowany
14-05-13, 01:05
Witam,mam pytanie-czy chorując na rwę kulszową można pracować fizycznie?jeśli nie to co mam robić,żeby mieć za co żyć? choruję na rwę kulszową już trzeci rok,nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takiego cierpienia.

Mozna ja pracuje , wyleczylem sie imbirem

CZESIEK
19-05-13, 15:27
mozna ja pracuje , wyleczylem sie imbirem

w jaki sposó wyleczył się pan imbirem???

Nie zarejestrowany
06-10-13, 15:58
Witajcie,
oto moja historia wyjścia z poważnych problemów z kręgosłupem, być może komuś pomogę..... Cztery lata temu podniosłam 6-letniego synka przyjaciółki, poczułam pieczenie w okolicach lędźwiowych, z każdą następną godziną narastał ból, i trwało to przez przez około pół roku. Jeden ból w dzień i w nocy, w tym czasie trafiłam do trzech ortopedów, którzy szpikowali mnie zastrzykami i lekami przeciwbólowymi, zapisywali różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne, nie zgodziłam się jedynie na blokadę, czego nie żałuję i żadnych efektów tego leczenia...... według lekarzy mój przypadek kwalifikował się do leczenia operacyjnego. Rezonans wykazał przepuklinę o wielkości 15 mm i ucisk na nerw kulszowy, który prawie uniemożliwiał chodzenie W tym czasie korzystałam z opieki osteopatów, masażystów i fizjoterapeutów polecanych z różnych źródeł i NIC ból nadal niezmienny, wydałam na leczenie ogromne poeniądze. Zdesperowana zapisałam się na wizytę przedoperacyjną do Bydgoszczy do doktora Harata. W oczekiwaniu na wizytę ktoś opowiedział mi o Panu Józefie, nie miałam nic do stracenia więc trafiłam do Krępy. Pan Józef ustawił mi kręgosłup miałam wysuniętych 5 kręgów, nie dotknął jednak miejsca gdzie była przepuklina, powiedział że tego nie można ruszać a ustawienie pozostałych kręgów powinno przynieść ulgę i pomóc w leczeniu przepukliny. Zaraz po tym czasie trafiłam również do dr Stengerta w Poznaniu, który leczy metodą McKenziego (ćwiczenia). Po dwóch tygodniach pierwszy raz od pół roku poczułam lekką ulgę w bólu, po miesiącu stopniowo odstawiłam leki. Na wizytę do Bydgoszczy już nie pojechałam. Wychodzenie z bólu trwało kolejnych 6 miesięcy, teraz minęły dwa lata jak nie czuję bólu, ale cały czas wykonuję lekkie nieuciążliwe ćwiczenia. W ten weekend byłam ponownie u Pana Józefa gdyż odczuwałam w części szyjnej kręgosłupa dyskomfort i rzeczywiście jeden krąg był wysunięty, ale zaskakujące było to że przejechawszy palcami po całym kręgosłupie wiedział, że była przepuklina w części lędźwiowej, nie ustawiał w tym miejscu powiedział że musi się goić. Uważam, że ustawienie wszystkich kręgów przez Pana Józefa oraz leczenie u dr Stengerta postawiły mnie na nogi. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w leczeniu beznadziejnego przypadku, gdy trzech lekarzy podniosło ręce w bezradności oferując blokadę i operację. Pozdrawiam wszystkich cierpiących i tych którzy czepią przyjemność z oczerniania innych.
mój adres elzaa1@wp.pl

Damian123
30-01-14, 14:28
Leczenie wbrew pozorom nie jest takie trudne i bolesne jak mogłoby się wydawać. Osobiście polecam leczenie rwy kulszowej http://www.rehab.pl/rwa-kulszowa/. Nie warto męczyć się z bólem, a leki przeciwbólowe nie zawsze dają sobie radę...

gaba*7987
18-03-14, 21:02
ja na najlepszego specjaliste od rwy kulszowej trafilam w kreg-clinic w Poznaniu. nazywa sie mariusz posluszny, jest prof, po kazdej wizycie u neigo czuje poprawe. Mam nadzieje ze za kilka zabiegow bede czula sie tak, jakbym nigdy nie byla chora, na razie wszystko idzie ku temu:)

Nie zarejestrowany
26-03-14, 18:50
Mam 26 lat od jakiegos miesiaca bolaly mnie plecy w okolicy ledzwiowej a teraz od jakiegos tygonia czuje przeszywajacy bol od posladka poprzed udo az po lydke czuje takze lekkie mrowienie jakby dretwienie nogi. Wnioskuje po tym ze tez mam rwe kulszowa. Najbardziej boli gdy leze lub siedze na DU.. poprostu gdy mam nacisk na posladek. Podczas lezenia jestem w stanie tak sie ustawic aby praktycznie nie czuc bolu. Rano jak wstane praktycznie nie moge postawic kroku ale gdy to rozchodze przechodzi. Gdy wystygne wraca jak bumerang. Dzis znalazlem jakies cwiczenia rozciagajace na miesnie miedzy posladkiem a miednica ( nie wiem jak sie nazywaja ) i o dziwo gdy sie pare minut porozciagam czuje wielka ulge. przeczytalem wszystkie strony tego tematu i jestem w szoku, nie wime co dalej bedzie co mam zrobic jak z tym zyc do kogo sie udac. Jestem wysportowany mlody zwinny i nagle takie cos..

Nie zarejestrowany
01-04-14, 16:10
To było kilka lat temu, kiedy dopadła mnie rwa kulszowa. Chodziłam do wielu lekarzy, specjalistów, ortopedów. Ciągle leki, leki i leki i nic więcej. W końcu koleżanka zaproponowała mi abym udała się do specjalisty od terapii manualnej (ona leczyła bóle migrenowe) ale mówi do mnie idź na pewno ci pomoże. I tak trafiłam do terapeuty manaulanego Łukasza Garbienia z Wrocławia (ARSMEDIS). Przeszliśmy terapię razem,:) pan Łukasz naprawdę potrafi podejść do pacjenta i co najważniejsze pomógł mi teraz żyje bez bólu i jestm z tego bardzoooo zadowolona. NAPRAWDĘ POLECAM tego specjalistę.

Nie zarejestrowany
22-04-14, 21:47
ja na najlepszego specjaliste od rwy kulszowej trafilam w kreg-clinic w Poznaniu. nazywa sie mariusz posluszny, jest prof, po kazdej wizycie u neigo czuje poprawe. Mam nadzieje ze za kilka zabiegow bede czula sie tak, jakbym nigdy nie byla chora, na razie wszystko idzie ku temu:)

znam i poelcam, bylam tam kilka razy, rzeczywiscie pomagają

greg
01-05-14, 13:40
Mój mąż ma rwę kulszową od 7 tygodni .Jest po 20 zastrzykach, łyka non stop tabletki przeciwbólowe,wcieramy maść ,a ból jest stale Boli biodro łydka,stopa -lewa strona.Nie może w ogóle siedzieć ,ledwo chodzi.Co dalej robić?Czy w Poznaniu jest ktoś,kto pomoże nam??

pomoże jan pawlik. co oda w poznaniu ul metalowa 4. to bioenergoterapeuta z olsztyna

Nie zarejestrowany
14-06-14, 01:13
Po łacinie - Isiasz - dokładnie - ischias

Nie zarejestrowany
24-06-14, 17:01
jestem po operacji przepukliny, ze względu na utrzymujący się ból zrobiono mi kontrolny rezonans. w badaniu widać tkankę litą otaczającą korzeń nerwowy. jestem po uderzeniowej dawce dexomethasonu i ból zaczyna powracać. czy ktoś z Was spotkał się z podobną zmianą i jak to się skończyło?

Nie zarejestrowany
15-07-14, 12:01
Dopadła mnie rwa kulszowa, jestem w Rumii. Proszę mi poradzić dobrego kręgarza.

gość 125
24-07-14, 00:29
Witam mam problem, podejrzewają u mnie rwę kulszową obu stronnom. Mam te same obiawy co piszą na internecie ale nie jest to jeszcze potwierdzone przez badania bo trzeba czekać długo do specjalistów a jak znalazłam się na oddziale to podali mi kroplówki i wypuścili mnie do domu.

poka_poka
24-07-14, 14:55
Czy magnetoterapia (tak jak piszą tu) faktycznie może wyleczyć rwę kulszową??

Nie zarejestrowany
05-08-14, 22:45

ponawiam pytanie

Już Zdrowy
07-09-14, 13:17
Po tym jak podali kroplówki i pierwszy stan zapalny minął, dobry lekarz daje skierowanie na rehabilitacje i masaże. Ćwiczenia rozciągające mięśni, ćwiczenia wzmacniające mięśnie wewnętrzne a także przeciwbólowe i przeciwzapalne masaże - to wszystko pomogło mi znowu normalnie żyć bez bólu. Rok temu ja nie skorzystałem z takiego skierowania bo myślałem że ból sam minie bo komu teraz nie bolą plecy. Ale ból się powtarzał i jednego dnia nie wytrzymałem, sam zapisałem się na zajęcia rehabilitacyjne i miałem szczęście że masowano mnie w gabinecie Body&Soul. Z rwą kulszową da się żyć ale to niestety wymaga ćwiczeń, zmiany stylu życia i codziennej pracy nad sobą.

Już Zdrowy
07-09-14, 13:33
Mam 26 lat od jakiegos miesiaca bolaly mnie plecy w okolicy ledzwiowej a teraz od jakiegos tygonia czuje przeszywajacy bol od posladka poprzed udo az po lydke czuje takze lekkie mrowienie jakby dretwienie nogi. Wnioskuje po tym ze tez mam rwe kulszowa. Najbardziej boli gdy leze lub siedze na DU.. poprostu gdy mam nacisk na posladek. Podczas lezenia jestem w stanie tak sie ustawic aby praktycznie nie czuc bolu. Rano jak wstane praktycznie nie moge postawic kroku ale gdy to rozchodze przechodzi. Gdy wystygne wraca jak bumerang. Dzis znalazlem jakies cwiczenia rozciagajace na miesnie miedzy posladkiem a miednica ( nie wiem jak sie nazywaja ) i o dziwo gdy sie pare minut porozciagam czuje wielka ulge. przeczytalem wszystkie strony tego tematu i jestem w szoku, nie wime co dalej bedzie co mam zrobic jak z tym zyc do kogo sie udac. Jestem wysportowany mlody zwinny i nagle takie cos..

Ja miałem podobne problemy, ból nawracał co kilka dni, ledwo siedziałem i chodziłem bo wtedy jest największy ucisk na nerw kulszowy. Radze pójść do rodzinnego, niech da skierowanie, zrobić prześwietlenie. Te ćwiczenia rozciągające też robiłem jak poszedłem na rehabilitacje a potem znajdowałem w internecie i teraz wykonuje w domu sam, jest ich bardzo dużo, ja osobiście robię około 20 różnych. No i masaże przeciwbólowo-rozluźniające. Nigdy nie chodziłem na żadne ale koleżanka mnie namówiła i teraz jestem wdzięczny Body&Soul http://www.masaz-warszawa.eu/masaze/przeciwbolowy/rwa-kulszowa

Chiropraktyk
08-09-14, 19:14
Rwa to ostry stan bólowy i zapalny atakujący nerw kulszowy, którego korzenie wychodzą spomiędzy trzonów kręgowych w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Chcąc się skutecznie pozbyć nie tylko bólu ale i jego przyczyny trzeba wyeliminować te przyczyny a nie tylko walczyć środkami farmakologicznymi z bólem. Jeśli kręgi lędźwiowe nie są w pionie to najwyższy czas je doprowadzic do pionu. Poszukajcie sprawdzonego chiropraktyka czy kręgarza w okolicy. SPRAWDZONEGO - powtarzam

Redakcja
09-09-14, 10:55
Ustąpienie dolegliwości bólowych nie oznacza zakończenia leczenia. Teraz niezbędne są zabiegi rehabilitacyjne i fizykoterapia. Ćwiczenia pod okiem rehabilitanta oraz leczniczy masaż kręgosłupa.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/rwa-kulszowa-jak-sobie-radzic-z-atakiem-rwy-kulszowej_34399.html?page=1&

krzesztof
29-09-14, 11:22
A słyszeliście o magnetoterapii? Działa przeciwbólowo i nie powoduje żadnych skutków ubocznych!! Można iść do szpitala na taką terapię, albo kupić własne urządzenie i stosować w domu. Tutaj macie krótko opisane, na jakiej zasadzie to działa: http://vigget.pl/pl_rezonmed.html.

ambroży
19-10-14, 22:40
Mam w rodzinie mega problem. Mojego ojca dopadła rwa kulszowa i zachodzimy w głowę jak mu pomóc. Tata, uparty jak na poznaniaka przystało nie chciał wierzyć, że mogło mu to się przydarzyć… ale w tej chwili jest jakoś 2 miesiące na lekach. Trzy dni temu uparł się, że podwiezie mnie autem z mama na zakupy, podniósł zgrzewkę wody i bach! Leżał w łóżku cały dzień. Wczoraj to ja podwiozłem ojca z mama do kliniki Kreg Clinic i mamy nadzieję, że tam mu pomogą. Jest już po 1 zabiegu, ale na razie trudno cos powiedziec. Korzystaliście z ich usług?

anton6
23-10-14, 11:48
chodzilem kiedys do kreg clinic z rwą kulszową. wyleczyli mnie dosc szybko, polecam.

Nie zarejestrowany
31-10-14, 13:30
Jak nic nie pomaga to może pomoże maść olfen.

Nie zarejestrowany
02-11-14, 03:16
Ja długo się męczyłem i byłem cały pokrzywiony. Brałem zastrzyki i zabiegi, nic nie działało. Od znajomego dowiedziałem się o zastrzykach nadtwardówkowych. Po jednym zabiegu ból całkowicie ustąpił. Załatwiłem to w www.rehab.pl u dr. Kroszczyńskiego

sklepikseniora.pl
07-11-14, 12:21
Polecam rozgrzewający pas brzuszno-lędźwiowy, który składa się z angory i wełny. Jego zadaniem jest zatrzymywanie ciepła i rozgrzewanie ciała, a poprzez to łagodzenie bólów korzonkowych, m.in. związanych z rwą kulszową. Pas przylega do ciała i nie zwija się podczas noszenia, gdyż zawiera także syntetyczne włókna.

http://www.sklepikseniora.pl/pas-brzuszny-rozgrzewajacy-z-angory-p1096.html
133