PDA

Zobacz pełną wersję : Upławy - dolegliwość czy norma?

Strony : [1] 2

Nie zarejestrowany
23-08-06, 21:44
Nie dopuść do nich, stosuj profilaktykę. Nie stosuj tamponów, żadnych płynów do higieny intymnej, żadnych mydeł pachnących. Czytajcie, czytajcie, czytajcie co w tym wszystkim jest. SAMA CHEMIA!

Nie zarejestrowany
06-09-06, 00:44
nie ma co lekceważyć, a jak już się pojawią to marsz do lekarza. a najlepiej to chronić się przed jakimkolwiek zakażeniem, stosować probiotyki (teraz sa już nawet doustne nie tylko dopochwowe jak LaciBios femina), maście np. clotrimazolum (bo jest bez recepty), płyny do higieny intymnej, wkładki higieniczne...

Nie zarejestrowany
07-09-06, 04:40
najgorsze jest, zeby wyleczyc. ja probuje od lat i nic! czy ktos zna jakis sposob? probowalam wszystkigo: masci, kapsulek, globulek, kremow, i... wraca. moj chlopak zacyna sie zastanawiac co to takiego i cy go nie zdradzam... pomozcie!!!

Nie zarejestrowany
01-10-06, 15:16
miesiączke dostałam 1rok temu. Nie byłam ani razu u ginekologa. Moja wydzielina jest złoto - brązowa jak myślicie czy może mi coś dolegać?

Nie zarejestrowany
18-05-07, 15:27
ja nie mam miesiączki ale mama dziwne kremowe upławy... Używam wkładek higieniecznych, ale jest to niezręczne gdyż mam upławy codziennie i muszę wymyśliać przezużne rzeczy by nie ćwiczyć na basenie. Boję się isc do ginekologa choć wiem że powinnam. co zrobić??? proszę o pilną odpowiedź!

Nie zarejestrowany
04-07-07, 16:31
A jak nazwac chorobe, w ktorej wystepuja uplawy serwetkowate lekko zoltawe, zapach mi nie przypomina rybiego i nie wystepuja zadne bole warg ani sromu?lekarz przepisal mi Tantum Rose do irygacji, lecz gdy ja skonczylam to wydzielina wrocila?...

Nie zarejestrowany
30-08-07, 09:28
To nie sa upławy, tylko nawilżenie pochwy..u jednych jest ono większe u innych bardziej skąpe- nie masz się czym martwić:-)

Nie zarejestrowany
03-12-07, 18:28
mam brązowawe upławy, 5 dni przed spodziewaną miesiączką dziwne upławy zniknęły czy ktoś wie co to może być?

Nie zarejestrowany
19-12-07, 17:28
Dość długo miałam zapalenia pochwy w zasadzie po każdym stosunku, przesileniach wiosennych/jesiennych, wizytach na basenie. Od kiedy zaczęłam używać do higieny szarego mydła i zaczęłam przyjmować profilaktycznie LaciBios femina jest fantastycznie! :) Aha, nie powinno się też wbrew wielu opiniom irygować pochwy!

Nie zarejestrowany
23-12-07, 21:17
Troche po niewczasie, ale opisane objawy wskazuja na grzybicę- charakterystyczne serkowate upławy. Co do mydełek zapachowych to używam ich do mycia rąk;) Do mycia części intymnych mam swój żel, własnie do higieny intymnej, a lacibios femina jeszcze nie stosowałam, ale sporo dobrego czytałam o nim i w najbliższym czasie zamierzam sobie kupić, bo lepiej zapobiegać niż leczyć jak to się mawia:)

Nie zarejestrowany
25-12-07, 03:05
Chlip, najpierw zapalenie pęcherza a po wyleczeniu grzybica:( Porażka, a okazuje się, że jakbym brała probiotyki, to zapewne tej bym nie miała, tylko ,że doczytałam sobie o tym sama już poniewczasie. Teraz biorę lacibios femina i leczę grzybicę, ech, nigdy więcej antybiotyków bez osłony.

Nie zarejestrowany
20-01-08, 21:15
odkad pamietam mam obfite uplawy przez caly niemal miesiac zolte nic jednak nie swedzi nie boli gin. przepisuje wciaz rozne globulki... moze to naturalne? czy to trzeba leczyc?

Nie zarejestrowany
20-01-08, 21:18
przypuszczalam ze powodem jest nadzerka, ale wlasnie ja wyleczylam a uplawy jak byly tak sa :(

Nie zarejestrowany
10-02-08, 12:43
u mnie obfite upławy to juz chyba norma. u lekarza zawsze to samo, najpierw kazali przymować przetóżne globulki a gdy leczenie nie dawało efektów stwierdzali ze "taka moja uroda"

Nie zarejestrowany
21-04-08, 14:43
Chciałabym się coś o tym dowiedzie czy jest to uleczalne i czy nie ma zadnych przeciw wskazan by miec dziecko.

Nie zarejestrowany
23-05-08, 13:56
Czy brak ochoty na sex może być powodowany stanem zapalnym w pochwie? Podczas stosunku czasami odczuwałam ból

Nie zarejestrowany
23-05-08, 20:26
mówią że upławy pojawiają sie ponieważ współżyje sie z wieloma partnerami ja z mężem jestem 9 lat i jest moim pierwszym partnerem seksualnym nigdy wcześniej nie współżyłam a na upławy lecze sie juz 4 lata i co i nic i ciągle powracają nie wiem od czego

Nie zarejestrowany
07-06-08, 17:33
to powinnas isc do lekarza
możesz miec upławy od leków
dobry jest sok z noni,aloes lub kefir bo ma kwas mlekowy
ale mimo wszystko powinnas isc do lekarza bo on ci cos przepisze lub zrobi zabieg jesli masz poważny stan zapalny

Nie zarejestrowany
11-08-08, 17:38
mam bakteryjne zakazenie pochwy ale nie wiem co jeszcze moge miec poniewaz moj partner spuszcza mi sie do srodka przec niecale dwa miesiace a jeszcze nie jestem w ciazy co mam robic pomozcie????

Nie zarejestrowany
10-09-08, 18:57
Jestem ok 10 dni od dostania miesiączki i dostałam dzisiaj bardzo dużych upławów... Przejrzyste, ciągnące są...
Zawsze zresztą miałam je dość obfite.. Ale dziś się aż przeraziłam.. Myślicie, że powinnam iść do ginekologa?
Mam 17 lat, nie wiem czy to ma znaczenie..

Nie zarejestrowany
12-09-08, 11:38
Poczekaj, jesli nie mina po kilku dniach to idź do lekarza, ale czesto same mijaja, tym bardziej, ze jestes wciaz w wieku dojrzewania i hormony ci szaleją. Takie uplawy wtedy sa dosc czeste.

Nie zarejestrowany
26-09-08, 14:14
Kazdy mowi o tych upławach ale nie mowi jak to leczyc idac do lekarza masz nadzieje ze przepisze ci cos co juz zniknie na zawsze po tygodniu zarzywania antybiotyku myslisz ze bedzie super a tutaj po dwoj tygodniach to samo a nie wspolrzyje przez te 2 tygodnie wcale wiec czy jest jakis sensowny lek na to

Nie zarejestrowany
28-09-08, 08:12
w sierpniu mnialam zabieg po tym zabiegu mialam o tydzień wczesniej miesiaczkę i po jakims 1,5 tygodnia pojawily sie upławy bardzo obfite brazowe z rozrzadzona krwią.Trwały one 1,5 tygodnia.Nastepna miesiączka mniala być 1 wrzesnia lecz pojawiła się 12 dni pózniej.

Nie zarejestrowany
02-10-08, 23:05
ja rowniez mam zółto-brazowe upłwy o bardzo nie przyjemnym zapachu mimo ze mam 20 lat byłam u lekarza i mowi ze jest ok ale ja czuje ze jest inaczej przeciez gdyby było ok nie maiłabym tego problemu. biore tabletki i nic mi nie pomaga. Tak czytam moze zaczne brac Lacibios Femina moze to mi doustnie pomoże :(

Nie zarejestrowany
07-10-08, 20:22
Mam dopiero 14 lat, ale mam już okres. Upławy (śluz) mają normalny kolor (bezbarwny, a na wkładce lekko żółtawy). Jednak zapach jest ostry i nie za ładny nawet chwile po umyciu (samą wodą) i do tego mam krostki na pupie. Powinnam iść do ginekologa?

Nie zarejestrowany
26-10-08, 21:03
rozwiązałaś swój problem?? bo ja mam podobne objawy:(

Nie zarejestrowany
08-01-09, 15:33
od kiedy zaczełam uprawiać sex choruję regularnie co jakiś czas na różnego rodzaju zapalenia pochyw.Ginekolog zapisuje mi coraz to nowe leki które pomagają ale za jakiś czas problem wraca.Dbam o higienę jednak mam wrażenie że powodem zakarzeń jest niedostateczna higiena partnerów.Moim zdaniem myją się szybko i mało dokładnie co widaś po moich ciągłych chorobach.To nie sprawiedliwe że my mamy tak bolesne i swędzące objawy a oni chorują często bezobjawowo i zarażają kolejne kobiety.

Nie zarejestrowany
16-01-09, 14:54
to wytlumacz swojemu, zeby sie dokladniej myj a sama zrob posiew z pochwy i lykaj lacibios femina regularnie. powinno pomoc

Nie zarejestrowany
03-03-09, 13:56
polega on na tym ze mam uplawy w postaci bialych grudek. wczesniej byly intensywne ale po stosowaniu pigulek dopochwowych zmniejszyly sie. jednak nie wiem czy jest to normalne. wstydze sie przed chlopakiem ale nie chce isc do lekarza prosze pomozcie!

Nie zarejestrowany
04-03-09, 09:20
Z tego co piszesz to grzybica, sama jej nie wyleczysz, powinnaś iśc do ginekologa. To raczej nic poważnego, ale niestety bardzo upierdliwa sprawa. Wiem, bo walcze z nią juz któryś miesiąc i zawsze wraca:/

Nie zarejestrowany
29-04-09, 19:30
hej...mam do was ogromna prozbe czy na mojego emaila byscie mogli mi przeslac odpowiedz na moje pytanie?
juz od ponad pol roku mam uplawy koloru bialego lub zultego....ale nie mam jeszcze okresu...o co chodzi?i kiedy moge mniej wiecej dostac miesiaczke?(mam 13lat)

Nie zarejestrowany
07-05-09, 12:22
nie wiem co mogą oznaczać upławy jasnobrązowego koloru(mam 14 lat i nie miałam jeszcze okresu) :( POMOCY!!

Nie zarejestrowany
08-05-09, 11:54
co mogą oznaczać upławy jasnobrązowego koloru??(mam 14 lat i nie miałam jeszcze okresu)czy to choroba?? czy to może oznaczać że będę miała okres??

Nie zarejestrowany
11-05-09, 10:37
od kilkunastu dni żyję w dużym stresie bo nie wiem co się dzieje. Czy możlliwe jest żebym zaszła w ciążę po tym jak penis był w pochwie tylko przez kilka minut ale za to niedługo po wytrysku? na dodatek mam teraz jakieś takie dziwne upławy- zbite, białe grudki. Co to może oznaczać? Proszę o pomoc

ozdanowicz
11-05-09, 11:00
Prawdopodobnie dostaniesz wkrótce okres:)

Nie zarejestrowany
12-05-09, 10:37
od dwoch dni mam problem, otoz przy wejsciu do pochwy zauwazylam jakies dziwne bialawo- zolte grudeczki nie sa one duze no ale sa. co to moze byc? troche piecze mnie w tej okolicy. prosze o pomoc

Nie zarejestrowany
12-05-09, 10:45
aha dodam jeszcze ze przez okolo miesiac codziennie biore steroidy 2 tabletki rano przepisane przez lekarza(zebym troszke przytyla) i w kwietniu nie dostalam okresu. czy steroidy moga zaklocic cykl i czy przez to moge miec te dziwne grudeczki?

Nie zarejestrowany
12-05-09, 19:55
odkad tylko siegam pamiecia zawsze miałam upławy ale od kilku miesiecy wszystko sie pogorszyło sa coraz bardziej białe i nie przyjemny zapach chciałabym. Wraz z meżem myslelismy o dziecku ale wstydze sie wspołżyć z nim byłam u lekarza dostałam globulki dopochwowe ale mi nie pomogły. Czy ktoś mołby mi jakoś pomóc? Dziekuje

ozdanowicz
13-05-09, 10:06
Pozostaje zmienić lekarza, z tego co piszesz to wygląda na grzybicę. ja się męczyłam z grzybicą kilka miesięcy. Pierwszy lekarz przepisał mi globulki, ale też nie pomogły. Poszłam do innego, który dał mi inne leki i te już pomogły.
A ty xxxxx współżyjesz? Może to kłykciny

Nie zarejestrowany
14-05-09, 11:47
Prawie kazdego miesiaca...2 tyg przed miesiaczka,pojawiaja sie u mnie uplawy o bialej,twarogowej konsystencji(ale tylko w tym okresie przed misiaczka,po sluz jest normalny) przy tym z silnym zaczerwienieniem warg sromowych i bolesnym stosunkiem.Mam 40 lat,chora na tarczyce TSH 0,59\T4 -13,0\T3 -5,1.Czy to jest powod,ze nie udaje mi sie zajsc w ciaze?

ozdanowicz
15-05-09, 10:25
To objawy grzybicy, która nie powoduje niepłodności, ale trzeba ją leczyć i tylko lekarz może to zrobić. A zaburzenia pracy tarczycy powodują kłopoty z zajściem w ciążę i to tez trzeba leczyć. Powinnaś iść do endokrynologa. I bez urazy, ale po 40 niestety zawsze trudniej zajść. Ja mam 33 lata i tez nie mogę:( Powinnaś starać się o dziecko pod obserwacją lekarza, dobrego lekarza.

Nie zarejestrowany
16-05-09, 13:09
to nic nie daje te tabletki i globułki

Nie zarejestrowany
20-05-09, 10:20
masakra po tym co czytam to az sie boje. ja mam uplawy o bialo zoltym kolorze, czasem z grudkami ale o bardzo nieprzyjemnym zapachu.. co to moze oznaczac?? a poza tym mialam pare mies temu zamrazana nadzerke czy to moglo powrocic?? do tego odczuwam bol podczas stosunku... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

ozdanowicz
20-05-09, 12:16
Jesli samo nie minie to musisz isc do lekarza, to nie wyglada za ladnie.

Nie zarejestrowany
26-05-09, 12:39
a co jesli do pochwy wsunal sie zelek ??Taki zwykly owocowy podczas zabaw seksualnych .Sam sie rozpusci czy bedzie potrezbne pomoc ginekologa???

ozdanowicz
28-05-09, 09:21
Powinien się rozpuścić, ale dla pewności idź na usg, ale macie zabawy;)

Nie zarejestrowany
06-06-09, 13:47
Nadżerka możepowrócić...należy zbadać jak wygąda błona śluzowa..należy zbadać sie na obecność grzybów,a jezeli są tonależy sie LECZYĆ WSPOLNIE Z PARTNEREM!!! Inaczej nie będzie efektu!

Nie zarejestrowany
08-06-09, 15:10
Pomocy! mam problem od jakis 3-4 dni mam dziwne upławy (o kolorze bialym,geste i wystepuja w postaci grudek)oraz mam spuchnieta lechtaczke,czuje silne swedzenie szczególnie wieczorem.Co to moze byc? Jaka to moze byc choroba? I jak temu zapobiedz?

ozdanowicz
09-06-09, 09:46
Typowe objawy grzybicy pochwy:/ to nic poważnego, ale trudno się leczy. tylko ginekolog ci pomoże. Im szybciej do niego pójdziesz tym lepiej.

Nie zarejestrowany
09-06-09, 11:33
Ale nie mozne tego jakos samemu wyleczyc?

Nie zarejestrowany
09-06-09, 11:37
Od wczoraj używam masci Clotrimazolum myślisz ze ta maść może pomóc?

ozdanowicz
10-06-09, 09:58
Nie można samemu leczyć. Sama maść nie pomoże, musisz tez wziąć czopki.Maść pomoże tylko facetom:/ Większość czopków jest na receptę i tylko ginekolog dobierze odpowiednie. Niestety. Wiem coś o tym, bo sama mam często nawracającą grzybice.

Nie zarejestrowany
13-06-09, 10:46
Mam 16 lat i odkąd pamiętam moja wydzielina jest żółta i mam ją przez cały czas, z tym, że w czasie dni płodnych jest ciągnąca, co jest naturalne. Nie odczuwam żadnego swędzenia, pieczenia, ani bólów. Czy żółty kolor świadczy o chorobie i powinnam iść do lekarza?

Nie zarejestrowany
16-06-09, 11:41
Mam pytanie: czy przy zapaleniu pochwy lub grzybiczym zapaleniu pochwy zawsze można odczuć objawy ze strony pochwy czy możliwe jest rozwijanie się tej choroby bez np swędzenia pochwy a tylko podrażnienia i swędzenia warg sromowych?

ozdanowicz
17-06-09, 10:50
Możliwe, na to powinien pomóc clotrimazolum., jeśli swędzenie nie minie trzeba iść do lekarza. Ja tak miałam od antybiotyków - tylko wargi zajęte.

Nie zarejestrowany
17-06-09, 12:16
U mnie to się zaczęło też właściwie po antybiotykach, dosyć mocnych.

Ja w sumie i tak się wybieram, a na różnych stronach czytałam że jeśli bakterie lub grzyby dotrą do pochwy to występują też nieprzyjemne twarogowate upławy o rybim zapachu. U mnie tego nie ma ale na wszelki wypadek się zbadam.

Możliwe żeby z samych warg przeszło dalej?
Mój organizm może być osłabiony bo leczyłam nieregularny cykl miesiączkowy, to było 2 lata temu.

Nie zarejestrowany
17-06-09, 12:17
W każdym razie dziękuję za odpowiedź :)

Nie zarejestrowany
20-06-09, 00:14
jezeli wydzielina jest żółta to uważam że to juz jest pierwsza oznaka aby iść do ginekologa...

Nie zarejestrowany
22-06-09, 15:17
Początkowo byłam u lekarza który 2 razy przypisał mi globulki, których zarzywanie jest dla mnie męczarnią - ale robie to dla swojego dobra! :) Kiedy one się skończyły a cholerne dolegliwości wróciły postanowiłam na własną rękę coś zdziałać...Zakupiony wcześniej, a nie wykorzystany Lactovaginal oraz dokupiłam maść Clotrimazolum (bez recepty)...1 kapsułka na noc i jedna rano i dodatkowo maść...po każdym stosunku myłam i smarowałam miejsca intymne i czasem profilaktycznie smaruje nadal...Jeśli chodzi o świąd i podpuchnięte wargi - minęło jak ręką odjął - jeśli chodzi o upławy to nadal je mam - ale tak jak powyzej chyba taka moja "uroda"...Od niedawna borykam się z zapaleniem pęcherza i zaczęły towarzyszyć temu dziwne, wodnisto-zielonkawe, bezzapachowe upławy...Zastosuje moją kurację...jeśli to nie pomoże udam się do ginekologa...Dodatkowo na pęchesz polecam Urinal i herbatkę z żurawiny - POMAGA :]

Nie zarejestrowany
24-06-09, 10:46
Dziewczyny mam problem. mialam podobnie jak wy i stosowalam clotrimazolum i przestalo swedziec ale teraz zauwazylam takie jakby paproszki na mich wargach sromowych... co to moze byc???
dbam o hgiene a to wyglada jak luszczacy sie brud!

Nie zarejestrowany
30-06-09, 23:45
mam 15 lat od roku miesiaczkuje....miesiaczki trwaja od 7 do nawet 11 dni...do tego mam skrzepy....a od 2 miesiecy mam biale uplawy czasem z grudkami co mi moze dolegac....??

ozdanowicz
01-07-09, 09:17
A brałaś ok. 2 miesiące temu antybiotyki? Jeśli tak to prawdopodobnie masz grzybicę pochwy i powinnaś iść do ginekologa. Ale nie musisz się obawiać, że zrobi ci cytologię, wystarczy, że przepisze leki.

Nie zarejestrowany
01-07-09, 10:09
nie nie brałam rzadnych leków....grzybice....?!od czego to moze byc?

Nie zarejestrowany
01-07-09, 12:06
czy moje uplawy sa normalne....?czasem tez mam takie grudki(białe) a czasem cos w rodzaju bardzo ciagnacego sluzu......(yyy bez urazy ale to przypomina jakies smarki...://///tylkoze tez biale)...wszytstko ze mna ok czy powinnam isc do lekarza??

ozdanowicz
02-07-09, 10:03
grudki to typowy objaw grzybicy, można też nią zarazić się nawet na basenie. tylko lekarz stwierdzi czy to upławy czy grzybica.

Nie zarejestrowany
02-07-09, 11:24
byłam na basenie....

Nie zarejestrowany
02-07-09, 13:56
moja kobieta ma upławy i lekarz jej przepisał tabletki do pochwowe a czy można się kochać w tym czasie? Czy to grozi facetowi zarażenie się czymś?

Nie zarejestrowany
06-07-09, 13:36
radziła bym sie lepiej nie kochac, twoja kobieta moze miec grzybice,a to bardzo zarazkiwe podczas stosunku. poczekaj az przestanie brac tabletki dopochwowe i skonsultuje sie z lekarzem czy juz jej to przeszlo..

Nie zarejestrowany
06-07-09, 13:45
od dluzszego czasu mam dziwne uplawy. myslalam,ze po miesiaczce mi to przejdzie,ale jednak nie przeszlo.. jest to dziwna, bardzo obfita rzadka wydzielina, bez zapachu. caly czas musze nosic wkladki higieniczne,a to jest troche meczace i nie przyjemne. doradzcie mi jak mozna sie tego pozbyc i co to moze byc.

Nie zarejestrowany
06-07-09, 19:56
mam od dłuższego czasu bardzo obfite i nie przyjemne upławy raz sa białe raz bezbarwne powoduja tez podraznienie macicy-swedzenie co moge z tym zrobić jak wyleczyc obawiam sie isc do ginekologa :(czy moge sie kochać mając takie upławy?pomóżcie !!!!

Nie zarejestrowany
06-07-09, 20:00
mysle,ze masz grzybice,bo tak ona sie objawia. swedzi i piecze. radzila bym sie nie kochac,bo to zarazliwe i mozesz zarazic partnera. tylko ginekolog moze przepisac ci leki i okreslic dokladnie co to jest.

Nie zarejestrowany
06-07-09, 20:05
ale byłam juz raz u ginekologa powiedział ze mam zapalenie miałam globulki dopochwowe i tabletki doustne przeszło i teraz jest na nowo i glupio mi jest isc jeszcze raz:(pojawia mi sie to co jakis czas

Nie zarejestrowany
06-07-09, 20:12
niewiem co mam juz robic:(wiem ze musze isc do tego ginekologa jeszcze raz ale nie umie sie przełamac

Nie zarejestrowany
06-07-09, 20:26
moze to zabrzmi śmiesznie ale mam problem zgoleniem sie w okolicach pochwy niepotrafie sie dobrze ogolic jak juz sie próbuje ogolic to pojawiaja mi sie chrostki i wsztko mnie w tej okolicy swedzi czy cos to oznacza???napiszcie prosze!!!

Nie zarejestrowany
06-07-09, 21:31
czy wargi sromowe powinny byc takiej samej wielkosci...?czy jesli jedna jest o wiele wieksza od drugiej to normalne...?

Nie zarejestrowany
07-07-09, 09:12
od dluzszego czasu mam dziwne uplawy. myslalam,ze po miesiaczce mi to przejdzie,ale jednak nie przeszlo.. jest to dziwna, bardzo obfita rzadka wydzielina, bez zapachu. caly czas musze nosic wkladki higieniczne,a to jest troche meczace i nie przyjemne. doradzcie mi jak mozna sie tego pozbyc i co to moze byc.

ozdanowicz
07-07-09, 10:30
Niestety grzybica lubi wracać. Ja się męczę z tym g.... już prawie rok i co gdzieś ok. 3 miesiące znowu mam te wstrętne grudkowe upławy:/ aha Anna ja też mam problem z goleniem, zamierzam przestawić się na krem zamiast na golarkę. Może to pomoże.

Nie zarejestrowany
08-07-09, 09:11
rok temu urodzilam dziecko od tamtego czasu mam uplawy dosc opfite ,lekarz mnie badal i ze wszystko jest ok ,ale maja niepszyjemny zapach (rybi)jest to dlamnie krepujace podmywam sie kilka razy dziennie wydzielina jest koloru bialego czasem zoltego prosze o pomoc moze ktos mial taki problem ,

Nie zarejestrowany
11-07-09, 22:11
mam 13 lat i mam uplawy koloru bialego niemialam jeszcze okresu czy to moze opuznic okres??? prosze pomóżcie

Nie zarejestrowany
13-07-09, 18:40
dziewczyny a co oznaczaja rozowawe uplawy ?

ozdanowicz
14-07-09, 10:07
Upławy nie opóźniają okresu. Pewnie już niedługo go dostaniesz.

Nie zarejestrowany
17-07-09, 13:33
...może poprostu zbiża Ci się okres i masz lekko zabarwony śluz? Jeśli w najbiższym czasie nie spodziewasz się miesiączki to może lepiej wybrać się do lekarza, który napewno coś poradzi...nawet jeśli nie towarzyszą temu inne niepokojące Cię objawy to warto się przejść...przezorny zawsze ubezpieczony ! ;) lepiej zapobiegać niź później leczyć.
Pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
19-07-09, 15:58
no to słuchajcie tego, ja mam takie upławy po owulacji w tym momencie są białe i gęste,nie rozciągają się, taka maź jak mogę to nazwać, na pierwszy rzut oka,a na wkładce mają żółtawy odcień, nic mnie nie boli, nie swędzi,ani nie piecze, jest ich malutko, jak bym się miała zakładać to bym powiedziała że to grzybica tylko brak tego swędzenia, ma ktoś też tak?

Nie zarejestrowany
21-07-09, 17:00
co moze byc przyczyna mocnego krwawiemia przy stosunku i ciaglych upławow oraz swedzeniu pochwy.Boje sie isc do ginekologa,poniewaz mysle ze powie mi cos strasznego.Jak moge to wyleczyc???

ozdanowicz
22-07-09, 09:21
Sama nie wyleczysz. To może być objaw nadżerki albo zapalenia pochwy albo czegokolwiek. Jednak musi to zobaczyć lekarz, żeby wyleczyć i na pewno nie powie ci czegoś strasznego!

Nie zarejestrowany
22-07-09, 18:32
Witam.chciala bym sie dowiedziec co moze byc przyczyna ze nie mam uplawow.Co prawda kochalam sie ze swoim facetem w tym miesiacu ale zawsze stosujemy gumki wiec chyba nie moglam zajsc w ciaze.Niedawno wyjezdzalam za granice do pracy mialam okres dostac 15 ale nie dostalam do tej pory czekam ale nic.Nie mam takze uplawow i to mnie martwi.Czy mozliwe jest to abym byla w ciazy?Moze brak uplawow spowodowany jest tym ze ostatnio zachorowalam na pecherz moczowy i bralam tabletki.Co teraz powinnam zrobic?

ozdanowicz
23-07-09, 10:52
Brak upławów to nie problem, gorzej jeśli tych upławów jest za dużo. Brak okresu może być spowodowany wyjazdem i zmianą klimatu. Jeśli boisz się, że jesteś w ciąży zrób test.

Nie zarejestrowany
23-07-09, 22:02
nie jestem jeszcze pewna,ale wydaje mi sie,ze mam alergie lub grzybice pochwy... boje sie püjsc do ginekologa choc wiem,ze musz€
e. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-07-09, 22:07
jest to kremowa wydzielina dosownie serowa, czesto powstaje podczas seksu...

Nie zarejestrowany
25-07-09, 12:43
Lalisa- jeśli martwisz się że to grzybicze zapalenie, idź do lekarza
Grzybicze lub bakteryjne zapalenie jest u ciebie najbardziej prawdopodobne. To, że nie swędzi nie jest żadnym dowodem- wystarczy jeden z ewentualnych objawów, by móc zacząć się tym interesować.

Nie zarejestrowany
26-07-09, 11:14
czesto przed moim okresem wydziela mi sie jakas brazowa wydzielina jakby troche wyschnieta nie wiem co to jest? pomocy

Nie zarejestrowany
26-07-09, 13:32
:) prosze o szybka odp.

ozdanowicz
27-07-09, 10:10
Drogi rodne sie oczyszczają - to normalne. ja tak mam przed i po okresie.

Nie zarejestrowany
28-07-09, 10:11
:) pozdrowienia

Nie zarejestrowany
28-07-09, 12:05
witam wszystkie kobietki, ktore sie borykaja z problemami, widze, ze tak ofen sobie tu piszecie o swoich problemach to ja tez sie dolacze, a wiec:
moja pani ginekolog leczy mnie juz od dwuch lat, zrobila mi raz badania na grzybice i na bakterie zeby dokladnie sie dowiedzoiec, okazalo sie, ze bakterie, ok, ale z tego co tu pisze to raczej to grzybica, a wyniki z badania laboratoryjnego wykazaly ze bakterie, wiec kto ma racje?? ok, niewazne jak to pani doktor powiedziala, ze to walka z wiatrakami i zebym sie nie przejmowala kaazda prawie kobieta to ma, ok, spoko, tak jak wy wkladam globulki, smaruje moja "mala mi" masciami, stosujue zele do higieny intymnej i mam swoj osobisty reczniczek tylko do wycierania MALEJ MI ;-)
tyle o moich dolegliwosciach, lecze i tak bez skutku i tak, jutrto ide do innego lekarza, a puki co to wiadomo, ze z tego powodu nie rezygnuje sie z seksu, ale jak sie tu kochac kiedy podczas stosunku wychodzi z nas biala maz... wstyd mi wtedy jest, jestem szczera ze swoim partnerem, ale jest to takie krepujace.... :-((( jak wy sobie radzicie z uplawami podczas stosunku??

Nie zarejestrowany
28-07-09, 19:46
Mam taki dziwny śluz,brzydko pachnie i ciągle musze zmieniac wkladke,tak co godz.swędzi mnie cipka .Czy mozna to jakos wyleczyc bez wizyty u ginekologa?stosowalam linomag,ale nie pomogl.pomocy

ozdanowicz
29-07-09, 10:05
Takie problemy może wyleczyć tylko ginekolog, niestety.

Nie zarejestrowany
29-07-09, 16:02
A czy ktoś zna jakis preparat,ktory moze mi pomoc?Na prawde nie mam mozliwosci wizyty u ginekologa,gdyz mieszkam na wsi,a u nas trzeba na wizyte pare miescy czekac...

ozdanowicz
30-07-09, 09:16
A nie możesz podjechać do najbliższego miasta? Nie wiadomo co to jest, jeśli jakieś zakażenie bakteryjne to tylko ginekolog może wypisać odpowiednie leki. Zapytaj ewentualnie o jakieś leki panią w aptece, powinna ci pomóc.

Nie zarejestrowany
30-07-09, 18:21
dziewczyny!co mam zrobic zeby nie miec suchej pochwy?podczas stosunku odczuwam straszy boj a potem pieczenie, swedzenie i krwiste uplawy. za 2 dni ide do lekarza, ale chcialabym mimo wszystko waszej pomocy...

Nie zarejestrowany
31-07-09, 12:54
co sie stanie jak od 4lat nie leczylam uplawow??? a nie che isc do ginekologa

Nie zarejestrowany
31-07-09, 19:38
wlasnie dzisiaj bylam w aptece i pani polecila mi clotrimazolum,prawdopodobnie to grzybica

Nie zarejestrowany
01-08-09, 22:54
mam podobnie mam uplawy ze ciagle musze chodzic z wkladka ale nic mnie nie boli nie swedzi a kolor uplawow to niekir\edy lekko brazowe.pomozcie

Nie zarejestrowany
03-08-09, 18:44
to pewnie początki grzybicy?a towarzyszy temu nieprzyjemny zapach?

Nie zarejestrowany
04-08-09, 12:03
a czy ginekolog podczas badania sam zauwazy jakies nieprawidlowosci czy trzeba mu powiedziec o uplawach?

Nie zarejestrowany
04-08-09, 17:33
Bezwzględnie wizyta u lekarza i badania, bo jeśli zaniedbacie grzybicę, potrafi się to mścić okrutnie. Zdarza się, że grzybki nadmiernie "pokochają" i ciągle wracają. A do czasu wizyty polecam przemywanie krocza Tantrum rosa oraz doustnie probiotyk LaciBios femina. Oba preparat dośc drogie, ale zapewniam, skuteczne.

Nie zarejestrowany
07-08-09, 12:23
A czy poza maścią masz coś na odbudowę i wzmocnienie flory bakteryjnej pochwy? Dobrze byłoby dodatkowo zastosować probiotyk miejscowy. Ale to i tak nie zastąpi wizyty u ginekologa. Może wybierz się prywatnie?

Nie zarejestrowany
10-08-09, 17:27
nie mam nic innego tylko ta maść clotrimazolum,narazie nie mam czasu zeby isc do lekarza bo pracuje,juz chyba pomoglo bo nie ma juz tego zapachu,tylko sluz,ale to chyba norma,znasz moze jakis lek na ta flore?

Nie zarejestrowany
11-08-09, 00:49
mam 30 lat.w wieku lat24 urodzilam dziecko.po jakims 1,5 roku po porodzie pojawily sie u mnie uplawy.juz je leczylam stosujac czopki dopochwowe i plukanki dopochwowe.uplawy a koloru zoltego.w stresie a bardziej obfite,ciagnace sie i tez zolte.w stresie razem z uplawami czuje bol tak jakby jajnikow,albo przewodow jajnikowych.czeste bule kregoslupa.duzo dzwigam ciezarow.pracuje jako magazynierka.okres jest zawsze w terminie.nie czuje pieczenia i swiadu.a w szyjce zauwazylm duze wypuklenie(co to jest to wypuklenie?wyczulam je palcem,ginekolog twierdzil ze to po porodzie,przebil to,i przez pare dni mialam z tegowydzieline koloru zulto,brazowy wymieszany z krwia).czy moze mi dolegac co co trzeba koniecznie zbadac.prosze napisac co moze mi dolegac.

Nie zarejestrowany
12-08-09, 10:28
czy ginekolog morze badac dziewczyne majaca16 lat ktora nie uprawiala sexsu przez pochwe czy przez odbydniczo prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
12-08-09, 14:16
do M.A. Z suchością pochwy borykałam się około 6 lat . Nareszcie rozwiązałam problem. Chcesz porady napisz telysa@msn.com

Nie zarejestrowany
13-08-09, 15:07
Ginekolog nie zbada Cię przez odbyt możesz być spokojna. Ja też przy pierwszej wizycie u ginekologa byłam dziewicą i badał mnie normalnie tyle, że włożył mi tylko bardzo cienką rurkę która nie uszkodziła błony dziewiczej. Badanie jest bezbolesne. Przed pierwszą wizyta też na słuchałam się głupiego gadania, że lekarz bada przez odbyt, że trzeba się wypiąć do niego pupa, a nie kłaść na fotelu ginekologicznym albo, że dziewicą się robi tylko usg takie jak w czasie ciąży, a okolic intymnych nie ogląda. To wszystko BZDURY. Badanie jest normalne z tym, że dużo delikatniejsze żeby nic nie uszkodzić. Trzymaj się. Nie ma się czego bać.

Nie zarejestrowany
18-08-09, 13:34
Witam
Od jakichś 2 miesięcy nie mam upławów, jest to o tyle dziwne, że zawsze miałam i dokładnie wiedziałam, w jakim cyklu jestem. Od trzech miesięcy staramy się o dziecko, ale teraz sama nie wiem, przeczytałam, że może być to oznaka niepłodności:-( powiedzcie proszę, co o tym wiecie, bo nigdzie nie mogę się o tym więcej dowiedzieć

Nie zarejestrowany
18-08-09, 13:46
jeśli komuś to pomoże ja męczyłam się z grzybica ok 2lata co 2-3miesiące dostawałam spowrotem. Lekarz też nie wiedział od czego ją mam,próbowałam wszystkiego i w końcu wpadłam na pomysł i zaczęłam prac moją bieliznę w proszku który kupowałam dla mojego dziecka" LOWELA".Mężą wysłałam do lekarza po tabletki i maść bo zaraziłam go również grzybicą, po kilku dniach po grzybicy nie było ani śladu i od ponad roku mam spokój. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-08-09, 13:51
ja musiałam także zrezygnoawć z żelów i płynów do kąpieli i pod prysznic bo one również mają składniki które wywołują grzybicę.

ozdanowicz
19-08-09, 10:23
To wcale nie musi oznaczać, że jesteś bezpłodna. Może po prostu hormony ci wariują. ja dla uspokojenia poszłabym do ginekologa.

Nie zarejestrowany
06-09-09, 14:56
...A ja mam już dość:(:(:( byłam u lekarza i stwierdził bakteryjne zapalenie bo zaczeło mnie troszke swędzieć i miałam uczucie strasznej suchość...przepisał mi i mojemu męzowi tabletki Metronidazol,i zamiast byc lepiej to jest gorzej boli piecze swędzi i teraz mam upławy białe kleiste i zaczynają mieć zapach rybi...:(:(:(:(:(jutro znowu zawitam u lekarza bo nie podoba mi się to.....no chyba że to efekt uboczny brania tabletek...

Nie zarejestrowany
11-09-09, 13:16
niewiem za bardzo co mi dolega poniewaz wiele z opisanych chorob pasuje do mnie, zastanawiam sie czy moge chorowac na kilka chorob jednoczesnie... zastanawiam sie rowniez czy powodem uplawow moze byc zbyt duzy czlonek partnera, poniewaz przeczytalam na jednej strace ze uplawy moga byc spowodowane od urazu wewnacz pochwy, a wydaje mi sie ze mialam taki uraz poniewaz moj partner z ktorym bylam ma naprawde ogromnego czlonka i po stosunku z nim mialam lekkie plamienie i silne bule podbrzusza.... jezeli ktos moze mi udzielic poradey co mam zrobic bede bardzo wdzieczna... oczywiscie wiem ze mam sie udac do ginekologa ale przed wizyta chcialabym sie upewnic czy jest mozliwe to co napisalam powyzej z gory dziekuje.

Nie zarejestrowany
11-09-09, 17:58
otorz od kilku godzin strasznie bola mnie jajniki...ciezko mi zmieniac pozycje czy chodzic....wydaje mi sie ze mam twardy i troche nabrzmialy brzuch....poza tym rano mialam sporo uplawow...(byly ciagnace sie i przezroczyste...) prosze mi powiedziec czy powinnam sie martwic??!!

z góry dziekuje:)

Nie zarejestrowany
11-09-09, 18:58
od 2 dni mam lekkie upławy podbarwione krwią.. nic mnie nie swędzi nie piecze...co to może być?? Czy musze sie skontaktować z ginekologiem?

Nie zarejestrowany
15-09-09, 03:13
wczoraj odebrałam badanie ....
było to badanie na wirusa HIV
I CO.... JESTEM ZAŁAMANA pamiętajcie żadnemu facetowi się nie ufa mam 23lata piałam tyko 1 partnera w życiu byliśmy razem byliśmy razem od 8 lat nie wiem co teraz robić chyba tylko czekać aż aniołek po Ciebie przyjdzie ;(

Nie zarejestrowany
18-09-09, 14:41
Mi na grzybicę pomógł Candivac. Kuracja trochę trwała, ale jestem zadowolona. W końcu żadnego swędzenia, ani nic takiego. Warto wypróbować.

Nie zarejestrowany
19-09-09, 18:33
a czy mialas tez takie uplawy o zapachu drozdzy?ten lek jest na recepte?

Nie zarejestrowany
20-09-09, 21:29
Przy zwalczaniu infekcji pomagają też probiotyki, takie jak Gynophilus łagodzą objawy. Powinno się je stosować też po kuracji antybiotykami, żeby odbudować właściwą florę bakteryjną.
Gynophilus biorę profilaktycznie,wtedy kiedy jestem osłabiona lub na kilka dni przed okresem. Do tej pory nie mam żadnych infekcji.

Nie zarejestrowany
22-09-09, 14:44
zauważyłam obok wejścia do pochwy niewielką narośl, podobne do opryszczki na ustach. Co to jest?

Nie zarejestrowany
23-09-09, 13:38
drogie panie ja biore w tej chwili clotrimazol i leci mi wydzielina o charakterze serowatym i lekko brazowym czy to normalne.....ja upławy mam od 5 lat i nie mam pojecia jak tego sie pozbyc....najgorszy jest ten nie przyjemny zapach....pomozcie jak cos wiecie...

Nie zarejestrowany
23-09-09, 17:41
witam
mam problem od kilku dni mam brazowe bezwonne uplay dosyc mocne, nie wiem co to jest jestem po okresie 2 tydzien i nigdy nie milam takich uplawow. staram sie o dziecko o 2 lat ale bez rezultatu, ostatni robilam test ale nic...moze za wczesnie. mam dziwne uczucie ciezkosci w podbrzuszu. boje sie isc do lekarza. prosze bardzo o porade.

Nie zarejestrowany
29-09-09, 12:28
Upławy miały zapach zbliżony do drożdży. Candivac jest dostępny bez recepty.

Nie zarejestrowany
30-09-09, 11:13
W takich wypadkach najlepiej iść do ginekologa. Nawet jeżeli to nie jest nic poważnego to lepiej się upewnić.
A co do artykułu to na prawdę warto pomyśleć o profilaktyce, szczególnie jeżeli ma się predyspozycje do infekcji. Przy antybiotykach czy antykoncepcji hormonalnej dobrze brać probiotyk, taki jak Gynophilus. Dla mnie dużym plusem jest jego cena (za 14 kapsułek ok. 22zł.).

Nie zarejestrowany
30-09-09, 12:52
Mi w wyleczeniu się z grzybicy pomógł Candivac i teraz od ponad roku mam spokój :)
Co do infekcji dróg moczowych to, żeby ich uniknąć dobrze pić wodę z cytryną.

Nie zarejestrowany
01-10-09, 12:28
ostatnio byam u ginekologo i powiedzial ze mam cyste ale nie przepisal mi zadnych lekow powiedzial ze jak bede miala znowu krwawienia ze mam przyjsc a omijajac temat cysty to okres mam roznie i przewaznie jeden mieszek mam bardzo mocne bole i dosc spore krwawienie a 2 mieszek wcale nie odczuwam wczesniej ze dostane okres i prawie wcale nie krwawie co to moze byc???

Nie zarejestrowany
02-10-09, 18:51
Mam bardzo obfite upławy niemal intensywniejsze niz okres. Przez jakis czas byly o kolorze bezbarwnym ale o bardzo nieprzyjemnym zapacchu zaprzeproszeniem podchodzily do zapachu gowna. Teraz uplawy zmienily barwe na brazowa , nie zmienily swojej intensywnosci oraz zapachu. A i odczuwam swedzenie niby takie pieczenie. To na pewno nie jest normalne ,mam to pierwszzy raz w zyciu , czego to moze byc objawa,? jakiej choroby ? piekielnie sie boje o swoje zdrowie

Monika198048
04-10-09, 11:14
Mam spory klopot i nie wiem co sie ze mna dzieje ...od 2 tygoni biore tabletki antykoncepcyjne dodam ze nigdy wczesniej nie bralam, ostatnia moja miesiaczka trwala 3 dni i od tamtej pory mam krwiste uplawy,ktorych tez nigdy wczesniej nie mialam :( czy to moze byc spowodowane antykoncepcja czy tez jakas choraba ? prosze o pomoc bardzo sie martwie .

Nie zarejestrowany
05-10-09, 23:30
Monika198048, nie martw się. to zupełnie normalne, jak dopiero zaczęłaś stosować atykoncepcję. Też tak miałam na początku. I lekarz mi powiedziała że nie mam czym się przyjmować. Nawet w drugim miesiącu to jest możliwe. No i miesiączka mi się zmniejszyła do 3ch dni, a również stala się mniej obfita. pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
08-10-09, 12:54
Mozecie mi powiedziec co sie dziejie-moja córka ma 11lat i straszne uplawy o wydzielinie żółtawo-zielonej.Do tego ma całe czerwone wargi sromowe.Czy to jest normalne u dziecka w jej wieku?

Nie zarejestrowany
13-10-09, 10:34
czy to jest normalne że mam upławy,jeżeli biorę pigółki antykoncepcyjne? proszę o odpowiedz.

Nie zarejestrowany
14-10-09, 20:09
nie sadze zeby to bylo normalne najprawdopodobniej twoja corka ma grzybice... ale dla pewnosci radze sie udac z dzieckiem do lekarza, poniewaz moze tez to byc zapalenie wirusowe, takze polecam wizyte u lekarza.... pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-10-09, 22:27
mam 19 lat, nie stosuje żadnych tabletek antykoncepcyjnych, nie wiem od czego ale prawie cały miesiąc mam brązowe a nawet czarne upławy:(
okres mi sie spoźnia.
nie swędzi mnie i nie piecze, nie ma to też nieprzyjemnego zapachu ale co to może byc?:( prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
01-11-09, 13:05
witam nie wiem co robic zauwazylam u siebie uplawy z domieszka krwi 5 dni po miesiaczce troszke pobolewa mnie brzuch a jeszcze te uplawy sa brazowe z domieszka krwi i czesto mnie swendzi dodam jeszcze ze mam nadrzerke i ostatnia cytologia wykazala stan zapalny staram sie z mezem o dziecko i nie moge zajsc w ciaze dotego jeszcze teraz doszly te uplawy a tak wogule to moja ginekolog muwi ze wszysko jest ok ze nie powinam miedz problemow zajsc w ciaze a mimo wszystko nie moge pomuszcie co mam robic

Nie zarejestrowany
02-11-09, 12:16
mam ciemno krwiste upławy, okres dopiero za tydzień, miałam robione usg dopochwowe i okazało się że mam torbiel 44mm na 46mm, stosuje leki zalecone przez lekarza, czekam na wynik cytologii, zamartwiam się:(

Nie zarejestrowany
04-11-09, 15:49
witam czy ktos moze mi odpowiedziec na dosc krepujace pytanie??????/Mam duzo problemow zwiazanych z drogami plciowymi bylam u ginekologa ale to nic nie dalo:(mam straszne objawy i najgorsze jest to ze zarazilam raz mojego chlopaka mial strasznie chorego penisa a wstydze powiedziec o tym ginekologowi:(ja rowniez mam okropne onjawy,ale dbab o siebie uzywam roznych preparatow itd,pomocy

Nie zarejestrowany
12-11-09, 17:11
Witam mam straszne upławy czuję swędzenie i pieczenie pochwy...mam kłopoty z poruszaniem się... nie mogę spać w nocy...czuję okropny ból...bardzo chciałabym pójść do lekarza,ale niestety dostałam okres... nie wiem czy mogę pójść...nie wiem czy będę w stanie wytrzymać do końca okresu...czy mogę pójść pod koniec okresu??? bardzo proszę o odpowiedź...

Nie zarejestrowany
13-11-09, 15:35
od roku jestem niby leczona na grzybice pochwy az do dzis i nic nadal mam uplawy i pomimo ze nie sypiam z facetem to one nadal sa :(( wszystkie juz lekarstwa mialam i chyba sie uodpornilam na nie bo zaden lek nie pomogl doslownie bralam wszystko z tych tanich i z tych ktore nawet kosztuja kilkadziesiat zlotych ,jestem bezradna ... :(

Nie zarejestrowany
14-11-09, 07:42
Mam 23 lata,po raz pierwszy bylam nie dawno bo martwilam sie ze, mam nieregolarne cykle usg pochwy nic nie wykazalo dostalam tylko cyklakies globuclogest i pessaries globulki czy to pomoze?

Nie zarejestrowany
14-11-09, 07:50
Witam,od pewnego czasu mam uplawy o dziwnej woni,nie sa brazowe czy innego koloru sa normalnie koloru bialego,ale nie pokoi mnie ta won bo jest okropna co to moze byc?pomozcie...

Nie zarejestrowany
14-11-09, 17:12
bbłagam o pomoc.nie wiem co mam zrobic na szybkiego.od zawsze miałam upławy,raz mniejsze raz wieksze,lecze sie na nie od kiedy pamietam.obecnie od kilku dni po oddaniu stolca wycieram upław właśnie z minimalną domieszka krwi,i ostatni okres mialam łagodniejszy.boje sie a do lekarza nie moge isc bo jestem za granica.prosze o rady,moze znacie jakies domowe sposoby.

Nie zarejestrowany
16-11-09, 01:17
Witam,odkąd pamiętam mam uplawy czasami słabsze a czasem mocniejsze ale od niedawna są o dziwnej woni,nie sa brazowe czy innego koloru sa normalnie koloru bialego albo przeźroczyste.. nie pokoi mnie ta won bo jest okropna co to moze byc?pomóżcie...:((

Nie zarejestrowany
18-11-09, 20:56
mam bardzo silne i obfite upławy...strasznie brzydko pachną...już od kilku miesięcy to mam.do tego dochodzi silny ból brzucha.boje się iść do ginekologa a nie wiem co mi jest i czy to nie wpłynie źle na moje życie?:/

Nie zarejestrowany
21-11-09, 19:38
witam mam problem od paru dni mam upławy koloru białego są one grudkowa jak biały ser.czego to mogą być objawy.proszę o odpowiedz na maile adriannamalinowska10@wp.pl

Nie zarejestrowany
23-11-09, 13:38
mój partner mnie zdradził teraz ja mam problem mam podbarwione krwią cuchnące ropą upławy boję się co to może być?

Nie zarejestrowany
25-11-09, 19:37
Witam mam problem od paru dni mam upławy koloru białego są one grudkowe jak biały ser.czego to mogą być objawy. nie swędzi ani nie piecze przy oddawaniu moczu. Co to może być, A jestem za granicą i nie za bardzo mam jak iść do lekarza, co robić ?

Nie zarejestrowany
26-11-09, 20:28
Kamila: musisz iść do lekarza, ja kiedyś też byłam za granicą i pojawiły mi się takie upławy jakie właśnie opisujesz, na początku nie miałam żadnych objawów, potem pojawiło się swędzenie i lekkie pieczenie. Okazało się, że zaraziłam się drożdżakami. To nic groźnego jeśli się to szybko wyleczy i nie przeciągnie wizyty u lekarza na niewiadomo kiedy. Leczenie jest bezbolesne tylko nieprzyjemne, bo trzeba używać tabletek dopochwowych, które się rozpuszczają. Jeśli zastosujesz leczenie to 10 dni i jesteś zdrowa:) Niestety drożdżaki chętnie powracają :/ idź do lekarza nawet jeśli jesteś za granicą!

Nie zarejestrowany
27-11-09, 21:36
Przepraszam, ale jakiemu badaniu ma poddać się Mój partner? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
30-11-09, 14:29
Witam! Mam dziwne, trudne do zdefiniowania upławy. Od 6 m-cy nie biorę tabletek, wszystko było ok tzn., okres dostawałam regularnie, trwał od 5-8 dni. Moje problemy zaczęły sie ok. 2 m-cy temu tzn., okres trwał nawet do 2 tygodni a w między czasie pojawiają się krwawienia i dziwne upławy (brązowe, jakby z krwią, bez zapachu, nic nie swędzi, nie piecze). Mam 28 lat i regularnie chodzę do ginekologa, wiem, że w takiej sytuacji powinnam udać się do niego od razu, ale jeszcze przez m-c nie mam takiej możliwości a strasznie się denerwuje.

Nie zarejestrowany
09-12-09, 04:53
Czesc prosze was pomozcie mi ,od dluzszego juz czasu mam nienatoralna wydzieline,trwa ona caly czas a na dodatek ma brazowawy wodnisty kolor i nieprzyjemny zapach.Co to moze byc ,dbam o chigiene ,nie ma partnera,i miesiaczki sa regularne.Blagam o pomoc .Odpiszcie.

Nie zarejestrowany
15-12-09, 20:00
Od dawna mam bardzo silne opławy i od czasu do czasu mocno boli mnie lewy jajnik . Rok temu miałam w prawym jajniku torbiela ,czy to możliwe aby teraz pojawił się w lewym jajniku ? Proszę pomóżcie boję się iść do ginekologa ,ponieważ boję się tego co mogę usłyszeć:(

Nie zarejestrowany
17-12-09, 14:59
Zauważyłam ciemnobrązowy i nieprzyjemny w zapachu śluz, zabolał mnie po tym brzuch, o dawna maialam upławy ale były one inne, proszę pomóżcie co to może być mam 13 lat

Nie zarejestrowany
17-12-09, 16:31
witam mam24 lata, współżyje od czasu do czasu. Zaraz po ostatnim okresie a nawet na równi z nim dostałam takie upłay(w chwili gdy już wydzielają się skrzepy krwi do tego miałam żywą krew ), w którym były jakby nitki krwi po czym potem stawały się różowe brązowe teraz jakieś 1,5 tygodnia później mam upławy o konstystecncji kremowej barwy zółtawo białej Jest to jakby gęsta lejaca się woda, czuje takze od czasu do czasu ból jajników...
pomóżcie mieliscie coś podobnego co może to oznaczac i jak to leczyliście?????????

Nie zarejestrowany
23-12-09, 17:44
o boże to ja chyba umre. mam upławy rózne czasem sa serowate czasem biale takie wodniste czasem zotte i geste a czasem przezroczyste i ciagnące sie. i do tego jakies takie dziwne coś mi sei zrobilo ze to nie boli ale jak wyskubie to bo sie da i nie boli to leci przez jakis czas krew z tego ale potem znika i jest ok. ale tego sie nie da wszystkiego "wyskubac" bo to w pochwie i na obrzezach ze tak powiem... exitmenu@poczta.fm napiszcie mi co mi sie dzieje jesli ktos wie bo boje sie isc do lekarza bez kitu.. chlopaka mam i okres normalnie i nie wiem co to jest:( ( a ten adres to moj jest ale nowy sobie zalozylam zeby nikt znajomy sie nie zorientowal ze ja to ja jak cos:))

Nie zarejestrowany
23-12-09, 23:28
mam 16 lat i od pewnego czasu doznaje swedzenie pochwy i dziwna wydzieline o kolorze zoltawym , bialym . jest on o dziwnym , nieprzyjemnym zapachu , troche wodnista badz galaretkowata . da sie to jakos wyleczyc w domu czy jest konieczna wizyta u lekarza .?

Nie zarejestrowany
24-12-09, 22:48
kiedyś miałam taki ,,ser" nie mam jeszcze okresu i do teraz mam taki nie przyjemny śluz mam się martwić czy to czas juz na okres

Nie zarejestrowany
24-12-09, 22:49
tzn od niedawna mam ten sluz

Nie zarejestrowany
29-12-09, 22:34
Cześć mam 17 lat i od dłuższego czasu mam upławy... Byłam u ginekologa ale zrobił mi tylko usg i dał jakieś tabletki i maść , ale niestety nic mi to nie pomogło... Chciała bym z chłopakiem uprawiać sex ale boje się że mu się nie spodobają te upławy i ten dziwny zapach , czy to przeszkadza partnerom w seksie jak się ma upławy czy t nie ma żadnego problemu .? proszę o odpowiedź z góry dziękuję ;) pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
01-01-10, 15:31
Kolcia!!! musisz iść do ginekologa bo nie wiadomo jakie jest podłoże tych upławów. Jeśli towarzyszy temu swędzenie i/pieczenie to może to być grzybica, ale niekoniecznie.A bać nie ma się czego-problemy z infekcjami pochwy to dla ginekologów chleb powszedni i raczej nic ich nie zdziwi. Ja też miewałam takie infekcje, teraz staram sie brać profilaktycznie provag-dla wzmocnienia flory bakteryjnej pochwy.W ogóle probiotyki warto stosować przy takich probemach bo pomagają utrzymywac równowage....ale trzeba zacząć od lekarza bo z samej silnej infekcji mogą nie wyleczyć....

Nie zarejestrowany
02-01-10, 22:01
Mam 17 lat, niedawno pojawił się trądzik młodzieńczy, którego nie było wcześniej; bardziej zarysowały się także włoski nad ustami tzw."wąsy", moja wydzielina z pochwy jest biała i przezroczysta, niekiedy ma nieprzyjemny zapach...Martwi mnie to, ze jest jej bardzo dużo, nawet w normalnych sytuacjach mam mokre majtki, a podczas stosunku to już w ogóle. Często tez odczuwam ból w dole brzucha po prawej stronie...Myślałam, ze to wyrostek. Jednak niektórzy uważają, ze mam problemy z jajnikiem. Większość jednak uważa, że to zmiany hormonale podczas dojrzewania. I kto ma rację? Pomóżcie. :(

Nie zarejestrowany
03-01-10, 03:17
Ja rowniez mialam, bralam globulki clotrimazolum i sie okazalo ze jestem na nie uodporniona. Ginekolog powiedziala zebym sprobowala Alkagin - plyn do mycia,mozna kupoic w aptece niestety nie jest za tani ale zadzialal, niestety przy pierwszym myciu mialam starszne szcypanie ale potem przy kolejnych bylo co raz lepiej i uplawy mi przeszly.... mam nadzieje ze teraz nie uodpornie sie tez na Alkagin.....

Nie zarejestrowany
20-01-10, 00:22
mam pytanie.. jakieś dwa miesiące temu miałam typowe objawy grzybicy przynajmniej tak mi się wydaje serowaty śluz, świąt pochwy... ale to wszystko mi przeszło.. czy to typowy objaw grzybicy?? czy powrócą mi te dolegliwości??

Nie zarejestrowany
21-01-10, 19:39
trochę się boję, bo ostatnio z moim organizmem dzieje się coś nie tak. Parę dni temu moje upławy były żółtawe o brzydkim zapachu, i na dodatek-bardzo obfite. Szczerze mówiąc olałam to, bo przed ginekologiem-a w zasadzie-przed samym badaniem ginekologicznym czuję strach i wstyd.Wczoraj zauważyłam na majtkach krew-więc pomyślałam okres, ale to jakby takie... upławy połączone z krwią, bo na okres jest zbyt mało obfity. Boję się... wyczytałam wcześniej, że może być to też spowodowane nowotworem okolic rozrodczych, a co wtedy?

zaznaczę( choć pewnie każda z nas tak ma :), że bardzo dbam o higienę osobistą. ;D

Nie zarejestrowany
22-01-10, 14:08
Wydaje mi się ze to mogła być grzybica, ja mam podobne objawy, może organizm sam sobie z nią poradził.A powrócić może przy następnym osłabieniu organizmu, np przy anntybiotykach-możesz wtedy wziąść profilaktycznie jakieś probiotyki dla ochrony np provag czy lactovaginal...pisałam o tym chyba gdzieś poniżej.Mi taka ochrona pomaga o ile zastosuję ją odpowiednio szybko.Powodzenia:)

Nie zarejestrowany
23-01-10, 17:37
ja sie bardzo niepokoje:( od kilku miesiecy mam w tych okolicach pelno bialych bezbolesnycvh krostek :( sluz jest przezroczysty i normalny ale po kilku godzinach wyczowam strasznie nieprzyjemny zapach.... (nic nie swedzi i nie piecze)

Nie zarejestrowany
25-01-10, 09:20
rutynowe badanie ginekologiczne potrafi określić co nam dolega. duzo jest przyczyn powstawania nieprzyjemnego śluzu.Trzeba tu nadmienić,iż upławy (różnego rodzaju) są przyczyną powstawania wielu chorób; (czytaj uwaga!!góra)
Bądźmy silne i dbajmy o siebie. ..
Nie jedna z nas to już przerabiała:) 3majcie sie.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-01-10, 21:01
Od dłuższego czasu na bieliźnie zauważam biały, lub przezroczysty śluz, bezwonny. Z tego, co tu przeczytałam to nic niezwykłego, jednak pojawia się w sporych ilościach, co jest nieco krępujące. Są na to jakieś leki? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Nie zarejestrowany
28-01-10, 17:20
W weekend wielokrotnie i intensywnie kochałam się z moim partnerem. teraz piecze mnie pochwa i momentami latam do łazienki co chwila bo mam potrzebę, a przy oddawaniu moczu czuję ból... Do tego odczuwam straszne pieczenie i swędzenie pochwy, dzisiaj zauważyłam najpierw zabarwiony lekko na różowo śluz, a teraz śluz był przezroczysty, ale tak jakby z krwawymi nitkami. Używam Clitromazolum a za tydzień idę do mojej gin. Do tego dużo piję, bo nie wiem na pewno CO TO JEST. Już kiedyś miałam i zapalenie pęcherza, i grzybicę, ale NIGDY nie miałam upławów z takimi krwawymi nitkami i się strasznie tego boję, nie wiem co jest grane;/ Podobno może to być jeden z objawów grzybicy(??). Czytałam też, że krwawe upławy mogą występować w czasie owulacji, ale nigdy wcześniej ich u siebie nie zauważyłam i nie wiem czy mają wyglądać na pewno tak.

Nie zarejestrowany
28-01-10, 20:19
musisz to sprawdzic idz do ginekologa , byc moze masz ropniaka, ja mialam takie objawy jak ty i byl to ropniak a to nieprzelewki

Nie zarejestrowany
30-01-10, 21:57
witam. przeczytalam artykul i doszlam do wniosku ze moja przypadlosc nie pasuje do zadnej z chorob wyzej wymienionych. mam upławy juz od dluzszego czasu tzn jest to biała lub żółtawa wydzielina całkiem obfita o nieprzyjemnym trudnym do okreslenia zapachu. byłam u ginekologa dwukrotnie i miałam maśc Clotrimazulum (nie jestem pewna co do nazwy) i niezbyt mi to pomogło. Nie towarzyszą temu żadne bóle, swędzenie ani zaczerwienienie a ciekawa jestem czy mozna tą dolegliwośc sprecyzować. Dodam ze mam 15 lat i jestem dziewica.

Nie zarejestrowany
03-02-10, 00:15
Witam,
mam prosbe. Wybieram sie do ginekologa, jednak prosze o pomoc, jesli ktos moze mial podobna sytuacje. Od jakiegos czasu neka mnie wydzielina a baaardzo nieprzyjemnym zapachu. O roznym zabarwieniu. Zapach jest tak neiprzyjemny, ze niekiedy czuje go pomimo iz jestem ubrana. To strasznie krepujace, nawet jesli chodzi o wizyte u ginekologa;/ Bralam tabletki antykoncepcyjne. Od roku ich juz nei biore. Nie wiem co moze byc tego powodem. Mam nadzieje ze to nic powaznego. Czy mozliwe ze to jakas powazna choroba?

Nie zarejestrowany
03-02-10, 16:23
posiadam biale uplawy od kilku miesiecy i obawiam sie isc do lekarza, wiem ze to dziwne ale bojemn sie tego ze nie bede mogla zajsc w ciaze.. to byl by dla mnie smiertelny wyrok.. :(

Nie zarejestrowany
06-02-10, 20:34
nie wiem czy to normalne bo moję upławy są strasznie wodniste ale nie mają zapachu tylko jest tego strasznie dużo, czuje się jakbym miała okres tylko bez krwi...

Nie zarejestrowany
07-02-10, 15:52
nie mam pojęcia co się dzieje. do mojej dolegliwości pasuje to, że mam alergię, ale nie wiem na co, ponieważ nie używam żadnych takich kosmetyków, na które mogłabym mieć alergię. oprócz tego, że mam te okropne, obfite i brzydko pachnące upławy to jeszcze moja miesiączka trwa po około 10 dni, a pomiędzy końcem pierwszej a początkiem drugiej upływa też około 10 dni.

Nie zarejestrowany
11-02-10, 15:22
ola-brzmi nieciekawie-co na to lekarz????

Nie zarejestrowany
12-02-10, 15:18
czy po wypalance nalezy sie l4 i jak dlugo

Nie zarejestrowany
17-02-10, 22:21
od nie dawna miewam podejrzane uplawy o bardzo nieprzyjemnym zapachu ktore brudza moja bielizne nie wiem co sie zemna dzieje czy to jest cos powaznego bardzo mnie to martwi blagam pomozcie

Nie zarejestrowany
19-02-10, 21:44
A czy piecze cię lub swędzi pochwa?ja miałam to dłuuugo.przez rok z tym chodziłam bo nie miałam możliwości isc do gina.w koncu musialam...przepisal mi dwa antybityki i kremy.pomoglo.mam nadzieje,ze nie wroci.jeju to byla męczarnia.podaj meila jak chcesz o tym pogadac,moze bede mogla ci cos pomoc lub doradzic

Nie zarejestrowany
23-02-10, 17:26
niewiem ktore mam ale mam oplawy krwiste, niewiem czy to przez wkladke zapachowa czy co. mydla nie uzywam zwyklego tylko plynu specjalnego. moze to tez byc przes tabletki anty?? nie raz je bralam i nic sie nidzialo

Nie zarejestrowany
26-02-10, 15:44
Witam,
Dziewczyny jak tak czytam o tych wszystkich waszych kłopotach i problemach i o tym, że coś jest nie tak od np. kilku miesięcy a Wy nie idzieci edo lekarza to nie wierze. Wizyta u ginekologa to nic strasznego Wiele razy przeszłam taką wizyte i zawsze twierdze, że to lepsze niż wizyta u dentysty. NIe boli i bez wierteł. :) Jeśli wstydzicie się iść do lekarza mężczyzny na pewno znajdzie się w waszej okolicy jakaś kobieta. Poza tym nie ma się czego wstydzić, lekarz ginekolog ogląda takie rzeczy każdego dnia więc jeśli zauważyłyście jakieś niepokojące zmiany DO LEKARZA MARSZ!!!

Nie zarejestrowany
01-03-10, 04:18
Zauważyłam, że w każdym miesiącu kilka dni przed miesiączką moja wydzielina zagęszcza się tak mocno, że jest pozlepiana w kulki i niepłynna(jak ktoś to tu wcześniej określił przypomina trochę ser), gdy tylko dostane okres wszystko wraca do normy aż do natępnych 2 dni przed okresem czy to normalne czy objaw jakiejś choroby

Nie zarejestrowany
01-03-10, 12:36
Ja upławy mam cały czas. Momentami nasilają się, mają kolor biały i są gęste. Zdarza się,że są koloru lekko brązowego. Nie towarzyszą temu żadne bóle ani swędzenie. Jednak upławy są bardzo intensywne . Wstydzę się gdy ma dojść do zbliżenia, gdyż na wargach sromowych mam zeschły śluz. Dodam,że w dzieciństwie cierpiałam na moczenie nocne i do tej pory mam problemy z trzymaniem moczu, mogę popuścić ale nie są to duże ilości. Czy powinnam się udać do ginekologa. Dodam,że nigdy u niego nie byłam i się boje

Nie zarejestrowany
03-03-10, 18:52
mam taki problem, dziś po intensywnych ćwiczeniach idąc pod prysznic zauważyłam na majtkach 2 małe kropelki krwi. mam 24 lata , czy ktoś po ćwiczeniach też miał taki problem???

Nie zarejestrowany
04-03-10, 17:15
Jakies 2miesiace temu byłam u ginekologa -miałam robione wszelkie badania (otóz planuje dzidzi )lekarz zbadał i wszystko wporzadku -powiedział ze nadaje sie idealnie na matke
Jednakze od tygodnia mam straszne bole calego brzucha i do tego te wzecia sa straszne ,,(a jestem odporna na bóle)kochalam sie w dni plodne z moim chłopakiem (i tu musze przyznac ze juz nie wierze wte dni plodne i niepłodne moja siostra zaszła w ciaze w ostatni dzien miesiaczki //:)
za 3 dni powinnam dostac mniesiaczke -miałyscie taka sytuacje
z góry dziekuje za odpowiedz

Nie zarejestrowany
05-03-10, 10:29
Jak upławy są bezwonne, bezbarwne, bez grudek, bez towarzyszącego swędzenia, to rzadko kiedy okazuje się to infekcją, więc raczej takie rzeczy nie powinny martwić. Zawsze jednak warto w celach zdrowotnych udać się na kontrolę do ginekologa a prewencyjnie stosować Lacibios Femina.

Nie zarejestrowany
06-03-10, 12:08
po stosunku z partnerem swędzi mnie pochwa i mam dużo śluzu co mi jest ????

Nie zarejestrowany
09-03-10, 13:48
wiesz ja gdy sie bardzo denerwuję mam beż wzdęcia i straszne bóle brzucha po lewej stronie:(zwijam sie z bólu, nawet nieraz w nocy mnie obudzą bóle:( może coś cie bardzo stresuje, skoro lekarz nic nie wykrył:) a mimo wszystko jest trudno zajść w ciążę gdy sie tego chce:)

Nie zarejestrowany
13-03-10, 11:09
to racja-jeśli nie ma zadnych dodatkowych objawów to jest to wydzieina fizjologiczna, czyi taka jaką ma każda kobieta i jest ona prawidłowa, gdyby jednak jakieś dolegliwości sie pojawiły typu swędzenie, pieczenie itp to najpierw jakieś probiotyki (ja stosuje provag-doustnie) a później do lekarza.

Nie zarejestrowany
23-03-10, 11:26
Czesc dziewczyny!mam problrm od 3 tygodni spoznia mi sie okres,zrobiłam 2 testy i wyszly negatywnie,dodam ze mam biale uplawy,ktore juz troche trwaja.Boje sie isc do lekarza,pomozcie

Nie zarejestrowany
28-03-10, 18:48
Hej,wydaje mi się,,ze to pierwsze objawy grzybicy.U mnie tak było,a nawet jeśli nie to proponuje wizyte u gina,ale wybróbuj clotozinum w kremie.Kosztuje ok 3 zł,tak 3 razy dziennie i czesto zmieniaj wkladki.Ja wyleczylam grzybice,ale to swedzenie po stosunku i tak powraca ...

Nie zarejestrowany
01-04-10, 13:02
Moj problem polega na tym że ,jestem po menopałzie raz w miesiącu biorę zastrzyki ze sterydów w kolano i po czterech dniach wystepuje plamienie rozowe ok.24 godz.troszke pieczenia bylam u ginekologa nic nie widzi a mam endometr.5,5m.cyt.i posiew dobry.moze ktoś spotkał sie z tym problwmem

Nie zarejestrowany
13-04-10, 16:30
Moja wydzielina jest koloru żółto-zielonkawego ale nie ma nieprzyjemnego zapachu ani nie jest obfita.poza tym czuje swedzenie i mam zaczerwienienie lechtaczki...co to?;(..

Nie zarejestrowany
14-04-10, 19:28
Upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy o nieprawidłowym zapachu, zabarwieniu i konsystencji, która wypływa w nadmiernej ilości. Najczęściej powstają one na skutek różnego rodzaju infekcji, stanów zapalnych, zmian hormonalnych i innych.

W zdrowej pochwie żyją dobroczynne bakterie, tzw pałeczki kwasu mlekowego. To dzięki nim środowisko pochwy ma kwaśny odczyn, który uniemożliwia rozwój drobnoustrojom. Mimo to, może jednak dojść do zakażenia i infekcji, gdyż narząd rodny sąsiaduje z ujściem cewki moczowej i odbytem. Mocz może "roznosić" zakażenie, ponadto rozkłada się pod wpływem powietrza i zmienia odczyn całej okolicy z kwaśnego na zasadowy - niekorzystny. Natomiast drobinki kału zawierają ogromne ilości bakterii, które mogą przedostać się do narządu rodnego i zakazić go. Jeśli w tym czasie nasza odporność jest obniżona, infekcja rozwinie się bardzo szybko.
Pierwotnym objawem infekcji są właśnie upławy. Mogą być one białe, krwiste, żółtozielone, różowe, o konsystencji wodnistej, serkowatej, surowiczej, pienistej, śluzowatej, bezwonne lub o przykrym zapachu. Czasem znajduje się w nich domieszka ropy.

Prawidłowa wydzielina:
Podczas cyklu menstruacyjnego dorosłej zdrowej kobiety także pojawia się wydzielina. Jej wygląd zmienia się w poszczególnych etapach cyklu. Bezpośrednio po zakończeniu miesiączki w pochwie jest sucho. Potem pojawia się przezroczysty śluz, który ułatwia w okresie owulacji przeniknięcie plemników do pochwy i dalej do narządu rodnego. W drugiej połowie cyklu wydzielina robi się gęsta i biała, a zasychając, zostawia na bieliźnie żółte plamy. Prawidłowa wydzielina ma charakterystyczny kwaśny zapach. Nie powinna też niepokoić nawet znaczna jej obfitość. Dopiero zmiana zapachu i wyglądu śluzu, a także inne objawy )ból, pieczenie, swędzenie) mogą sygnalizować infekcję.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 19:35
Obfite upławy, którym może towarzyszyć świąd i zaczerwienienie sromu, bywają objawem alergii na środki, w których pierzemy bieliznę, na mydła oraz płyny do higieny intymnej. Alergenami mogą być: chlorowana woda w basenie, lateks, z którego wykonana jest prezerwatywa, środki plemnikobójcze, perfumowane podpaski i tampony, a nawet barwnik w papierze toaletowym. Alergiczne zapalenie pochwy i sromu można wyleczyć środkami antyalergicznymi i przeciwzapalnymi, ale przede wszystkim konieczne przerwanie kontaktu z alergenem.

Nie zarejestrowany
14-04-10, 19:43
hmmm a może zapalenie zatok - żółto zielona wydzielina często pochodzi z zatok, piszesz że boli Cię głowa , jak w okolicach nad nosem pomiędzy brwiami i czoło to by wskazywało na zatoki. musisz iść do lekarza i powiedzieć że sie źle czujesz...

Nie zarejestrowany
22-04-10, 13:23
Z artykułu wynika, że mam grzybicę, tzn. pojawia się u mnie regularnie wydzielina przypominająca twaróg, nie ciągle, bo mniej więcej przez parę dni pośrodku cyklu miesiączkowego i nie zabardzo wypływa na zewnątrz, tylko stoi w pochwie i dowiaduję się o tym tylko podczas sexu, trochę swędzi mnie i mojego partnera. Byłam w tej sprawie 3 razy u pani ginekolog. Za pierwszym razem zbadała mnie i przepisała Gynalgin, następnie kazała przyjść tydzień po skończeniu opakowania na cytologię, wyniki cytologii były ok, ale dziwny śluz nadal się pojawiał. Za drugim razem przepisano mi Clotrimazolum-globulki i nadal jest bez zmian. Nie wiem już, czy mam próbować się leczyć sama, czy nadal nawiedzać tą panią doktor, które widać jest nieporadna.

Nie zarejestrowany
22-04-10, 17:44
ja mam żółtawe, płynne upławy. tydzień temu byłam u ginekologa i przepisał mi maść dopochwową.. trochę ona pomaga.. ale nie o to mi chodzi. kazał też zrobić badania mikrobiologiczne, żeby sprawdzić, co to za bakterie się do mnie przywlokły.. i okazało się, że nie ma żadnych bakterii, a wymaz jest okej. jeśli to nie bakterie, to co to może być?

Nie zarejestrowany
29-04-10, 14:50
ja mam ten sam problem co ty :] i tez nie wiem co robic a ginekolog powiedział mi że wszystko jest ok :/

Nie zarejestrowany
02-05-10, 16:50
Jestem matką jedenastolatki, ostatnio dość często zauważam na jej bieliźnie żółtą wydzielinę, czy to jest normalne? czy to oznacza,że organizm mojej córki przygotowuję się do menstruacji? czy może to objaw choroby z którym trzeba pójść jak najszybciej do lekarza? Proszę o odpowiedz.

Nie zarejestrowany
02-05-10, 21:25
mam problem. niby mam upławy, niby dziwnie pachną, nie zawsze sa przezroczyste,ale nic mnie nie boli, ani nie swędzi. więc nie mam pojecia czy to normalne, czy może to jakieś zmiany chorobowe.

Nie zarejestrowany
06-05-10, 22:32
U mnie pojawiła się trochę inna sytuacja i nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi. Mój ginekolog stwierdził, że mam upławy, ale powiedział również, że mam zbyt kwaśny odczyn pochwy. Z tego co czytałam, te dwie rzeczy nijak nie mają się do siebie. Muszę czekać do środy, żeby się coś dowiedzieć... Może któraś z Was spotkała się z takim problemem?

Nie zarejestrowany
13-05-10, 15:13
dostałam wczoraj okres, ale on nie jest taki jak zawsze. Bo miałam potworne bóle brzucha i bardzo krwisty okres i to jeszcze w takiej dużej ilości.
Ale nie ma jakiegoś brzydkiego zapachu.. Nawet można powiedzieć ze wogle nie ma. I zbytnio nie wiem od czego jest wywołana taka ilość krwi i takie potworne bóle..

Nie zarejestrowany
16-05-10, 00:18
Witam!zawsze przed miesiaczka mialam uplawy w dosyc malych ilosciach natomiast od 5 dni <odkad spalam z moim chlopakiem> mam tak obfite ze musze co 2-3 godziny zmieniac wkladke podczas oddawania moczu poczuwam piekacy bol wie ktos moze o co chodz???w pon. ide do ginekologa bardzo sie boje

Nie zarejestrowany
21-05-10, 20:02
mam 14 lat i zauważyłam,że mam białe i przezroczyste upławy o nieprzyjemnym zapachu.Są one zazwyczaj mokre,ale też,ale trochę rzadko trochę gęste.Brudzą mi bieliznę.Nie wiem co to może być coś poważnego?Czy to zmiany hormonalne w okresie dojrzewania?Czy zaburzenia hormonalne?czy ginekologiczne?co mam zrobić,POMÓŻCIE!!! :..<

Nie zarejestrowany
24-05-10, 22:11
prosze o szybka odpowiedz opoznia mi sie okres mam nieprzyjemne w zapachu uplawy i swedzenie.....pomozcie

Nie zarejestrowany
27-05-10, 17:15
mam pytanie po przeczytaniu tego artykułu wydaje mi sie że mam alergie. co mam robić by dolegliwości minęły?(nie wiem dokładnie co mnie uczula a na wizyte u ginekologa musze miesiąc czekac;/ ) jaki proszek stosowac? a przy alergii mozna kapać się z plynem i pianą?

Nie zarejestrowany
28-05-10, 12:31
polecam octenisept (bez recepty) pomieszany 1:1 z wodą lub solą fizjologiczną.. 10 lat leczyłam upławy, wydałam na to majątek! te globulki, kremy - dno, nic nie warte! taki stary gin z rejonu mi polecił irygacje z octeniseptu i sobie robię, jak coś "tam" nie tak i mam spokój na dłuuuugi czas :))) POLECAM

Nie zarejestrowany
30-05-10, 16:33
czytalam mniej wiecej wasze historie i niestety nie znalazlam odpowiedzi na moja dolegliwosc, wczesniej mialam dosyc czesto zapalenia pochwy z uplawami, stosowalam rozne globulki dopochwowe i pomagalo, od dluzszego czasu nic sie nie przyczepilo ale mam za to inne zmartwienie, nie wiem nawet jak to dobrze okreslic, bo czuje, ze cos jest nie tak, sa dni, ze boli mnie, piecze i mam jakby mniejsza kontrole jesli chodzi o oddawanie moczu, i co najwazniejsze, nie ma zadnych zewnetrznych objawow, zadnych uplawow, zadnego nieprzyjemnego zapachu...ktos moze mial podobny przypadek??

Dziekuje za odpowiedzi

Nie zarejestrowany
01-06-10, 02:17
mam czasami białe upławy a czasami przezroczyste... :/
co to moze oznaczac bardzo mi sie to nie podoba!!!
krepuje sie stosunku z partnerem i zawsze zzwlekam aby poczekał bo wstydze sie nawet rozebrac.! niewiem jak mu powiedziec o tym bbo jestem bardzo wstydliwa bardzo osoba!!! pomoze mi ktos...???

Nie zarejestrowany
04-06-10, 22:54
nie mam ochoty na sex z powodu bólu mam również upławy

Nie zarejestrowany
08-06-10, 22:53
witam od kilku dni czytam o uplawach i braku sexsu:) otuz mialam podobny problem po stosunku pojawialy mi sie uplawy byly koloru brazowego a i z czasem koloru krwistego wystraszylam sie i poszlam do ginekologa on przebadal mnie dokladnie wyczyscil zrobil USG w srodku jajnikow itd okazalo sie ze jest wszystko ok po dlugiej konwersacjii doszedl do wniosku ze moje plamienia spowodowane są przez Tabletki antykoncepcyjne bralam 15 lat Merwelon zrobilam przerwe roczną i znowu zaczelam te same i to podobno spowodowalo harmonie w moim organizmie a jesli chodzi o niechec do sexu to rowniez jest spowodowane tabletkami:) zalecil mi rowniez po miesiączce zrobic cytologie chociaz powiedzial mi ze na 95 procent jest to przyczyna Tabletek pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
20-06-10, 19:40
czy przez zakażenie można nie dostać miesiaczki ??

Nie zarejestrowany
20-06-10, 22:19
od kilku dni mam dziwne uplawy z pochwy jak woda i malo tego mam jeszcze okropny bol w dole brzucha co to morze byc ? POMUZCIE PROSZE

Nie zarejestrowany
20-06-10, 22:22
moze mi ktos polecic jakiegos dobrego ginekologa??? lecze sie 6lat cco tydzien jestem na wizycie katrolnej i niema zadnej poprawy!! co tydzien wydaje fortuny na lekarstwa kture nic nie pomagaja nawet powiedziala bym ze szkodza bo moj stan sie pogarsza wszedzie szukam pomocy bezskutecznie pomalu tracimy z mezem nadzieje na normalne zycie seksualne i komfortowe

Nie zarejestrowany
25-06-10, 22:19
wiesz tez tak mialam przed pierwszym okresem -mialam brazowe uplawy a pozniej pokazal sie i bylam dumna,a jak nic to idz dolekarza kobitki,ja bylam z mama,tj do przezycia

Nie zarejestrowany
28-06-10, 13:47
ja mam bialawe w drugiej fazie cyklu a przejrzyste w pierwszej fazie. i nic mnie nie swedzi i nie piecze i to jest ok - to jest naturalne i nie ma sie czego wstydzic!. zreszta lykam lacibios femina, wiec nic sie zlego dziac nie powinno.

Nie zarejestrowany
06-07-10, 17:13
Co to jest ?
Myślałam że to miesiączka ,ale rodzice mówią że to tylko upławy .
Bieliznę miałam tak jakoś różową ze śluzem .:-/
Ktoś powie co to jest ?

Nie zarejestrowany
07-07-10, 18:21
u mnie też występowało swędzenie,pieczenie,upławy gęste o baardzo nieprzyjemnym zapachu,a nawet ból podczas stosunku.jednak minęło mi to wszystko...czy to powróci? nie ma sensu isc teraz do ginekologa,jeśli nic mi teraz nie ma, co nie?

Nie zarejestrowany
08-07-10, 10:18
hmm a może ja mam upławy/? na bieliźnie pojawiają mi się białe ślady. ale nei mają zapachu..tylko pozostaje ślad że coś wyciekło takie pół białe......
help!

Nie zarejestrowany
09-07-10, 10:49
Ja radze wam sie udać do lekarza bo wypisywanie co jak nie ma sensu

Nie zarejestrowany
11-07-10, 22:42
upławy były serowate pewien czas, teraz są różowe i maja okropną woń... grzybica? a może uszkodzenia mechaniczne też sie przyczyniły..? prosze o komentarz.

Nie zarejestrowany
17-07-10, 01:17
witam.mam dziwne uplawy o zielonkowatej barwie prawie seledynowej czasami zoltej i intensywnym nie przyjemnym zapachu.mam wtedy podraznione wargi sromowe szczegolnie gorna partie i jakis baly dziwny sluz ktory powoduje swedzenie w gornej czesci warg.odczuwam rowniez bol w dolnej czesci brzucha podczas stosunku.pojawiaja sie one glownie gdy jest lato.mialam usg lekarz powiedzial ze mam syndrom policystycznych jajnikow.czy te objawy moga miec powiazanie z moim syndromem czy moze to jakis rodzaj grzybicy?prosze o porade gdyz obecnie przebywam za granica a dowiedziec sie czegokolwiek od tutejszych lekarzy to prawdziwa masakra:/

Nie zarejestrowany
22-07-10, 15:03
słuchajcie dziewczyny dawno mnie tak nic nie piekło i swędziało -
ale pomógł żółty protex mydło zawsze go biorę do pracy na wakacje i różne wyjazdy myję się nim cał i pipke
( żadne inne rzeczy jak płyny intymne) niestosujcie tego to pic na wodę . a zapomniałam dodać ze najlepsza ijest maś clotrimazolum oraz przez 3 dni stosowałam globulki do pochwowe bez recepty vagical. a zarazić się można naprawdę wszędzię nawet na basenie . i to pomogło
pozdrawiam wszystkie swędzące

Nie zarejestrowany
28-07-10, 09:42
u mnie jest tak że moja wydzielina jest jasno żółta ale nie śmierdzi . i odkad pamietam mam tak od zawsze . byłam u lekarza z tym i przepisal mi jakies leki ale po nich nic sie nie zmienilo...i teraz nie wiem czy tak poprostu u mnie jest czy to cos powaznego.........

Nie zarejestrowany
02-08-10, 07:31
mialam swedzenie, wybralam sie do ginekologa, okazalo sie ze mam grzybice, i ze to jest spowodowane przez antybiotyki... dostalam leki: gyno-femidazol, flumycon, pimafucort, wzielam to wszystko i pomoglo, ale niestety po kolejnej miesiaczce uplawy wrocily... znow zaczelam kuracje lekowa, znow sie polepszylo, po kolejnej miesiaczce uplawy wrocily... juz sama nie wiem co robic. Teraz poznalam chlopaka, zaczelismy wspolzycie i co... znow uplawy.... czy jest na to jakis lek????

Nie zarejestrowany
04-08-10, 11:51
Hej!!! pisze bo nie wiem co mam myslec w tym miesiącu po ostatnim okresie minelo moze 14 dni i wylała się ze mnie krew, chwilke to trwało zdziwilam sie bo mialam okres 3 dni, prawie wogule go nie czulam a zawsze mam 7 dni dziwne!!!po paru dniach odczułam w pochwie bul, swedzenie, pieczenie ale, wiem ze to grzybica pochwy bo nie raz tak mialam lecze to maścia ale nie wiem dlaczego wydziela sie ze mnie śluz serowy bardzo gęsty, nigdy tam nie mialam ,jest go dużo i np dzis zmienil barwe na taka pomaranczowa a byl bialy jezeli mozecie to pomozcie mi!!!do ginekologa pojde, tylko musze sie zarejestrowac ,a tam sie czeka dosyc dlugo i chciala bym mniej wiecej cos sie dowiedziec!!!

Nie zarejestrowany
05-08-10, 15:46
oj mnie też parę razy w życiu złapała grzybica. Wcale o nią nie trudno.... U mnie zawsze zaczynało sie od jakiś podrażnień po stosunku a potem już postępowało błyskawicznie... mimo, że leczyliśmy się z partnerem oboje.Teraz strasznie sie pilnuję, żeby po stosunku podmywać sie płynem z kwasem mlekowym, a jak nie mam go u siebie to obowiązkowo chusteczki cleanica z rumiankiem. Póki co od roku nie złapałam niczego ;)

Nie zarejestrowany
06-08-10, 16:30
Mam 14 lat . Zawsze na kilka dni przed mięsiączką upławy są troszkę silniejsze . Teraz od jakiś 5 dni upław jest coraz więcej .. nawet nie brudzą mi bileizny tylko cały czas tak wilgotno się czuję . Moja wydzielina ma białawo-zółtawy kolor jest gęstawa..i czasem przypomina tzw. ser .. nic mnie nie boli ani nie piecze .. tylko nigdy nie miałam tego tyle .. i trochę mnie to martwi .. to moje gg 18799850 .. jeśli ktoś może mnie jakoś uspokoic to piszcie ;/

Nie zarejestrowany
13-08-10, 16:05
Moim zdaniem duzo tutaj tez zalezy od dbałości o nasza higieną osobistą.Przeciez nie zaszkodzi używac chusteczek,np.cleanica rumiankowego do higieny intymnej...
Mała paczka bardzo latwo miesci sie w naszej torbie.

Nie zarejestrowany
13-08-10, 16:06
Czy myślicie ze dbałośc o nasza higiene intymna ma tutaj jakiś znaczacy wpływ na to czy takie upławy sie pojawia czy nie?

Nie zarejestrowany
15-08-10, 14:08
Mam taki sam problem jak laala dodam ze jestem dziewica i trwa to u mnie od bardzo dawna, bardzo brzydko pachnie, prosze o odpowiedz.

Nie zarejestrowany
18-08-10, 11:56
Dziewczyny, trochę poczytałam o tym co wam dolega i powiem jedno- dziwi mnie fakt że większość z Was nie była jeszcze u ginekologa! Nie brałabym żadnych leków (dopochwowych czy innych) bez konsultacji z lekarzem, bo to że jednej pomogło- drugiej może zaszkodzić. I pamiętajcie, że dbanie o higienę intymną to nie tylko codzienne kąpiele.

Nie zarejestrowany
18-08-10, 15:37
mam 14 lat i miałam upławy.poszłam do ginekologa , zbadała mnie bezboleśnie i wypisała 2 kremy.stosowałam 2 tyg. teraz ide w wrześniu znów do lekjarza, ale mysle ze jest juz po wszystkim :) pozdrawiam :)))

Nie zarejestrowany
19-08-10, 21:45
Mam teraz 15 lat i mam upławy od 2 lat nie wiem co z tym zrobic boje sie wizyty u ginekologa. Upławy maja kolor taki jakis zolto-zielono-bialy ale bardziej bialy i troszke smierdza nie wiecie moze co by mi pomoglo ?? jakas masc czy cos?? Prosze o pomoc!!!!. podpowiedzi prosze na moj e-mail Doti133@buziaczek.pl Dziekuje :)

Nie zarejestrowany
20-08-10, 08:27
Witam,ja też od dwóch dni mam silne swędzenie pochwy,pojawiły sie także bezwonne lekko zielone upławy,niemam dostępu do polskiego ginekologa,a tu gdzie mieszkam na wizyte czeka sie około 3-6miesiecy,co robic???

Nie zarejestrowany
23-08-10, 12:39
Od roku kiedy poronilam pojawiły się u mnie uplawy i nie wiem od czego może to być pomożecie?

Nie zarejestrowany
24-08-10, 22:49
Kate- nie bagatelizuj tego! bo może się dla ciebie kiepsko skończyć :-( rozumiem, że jesteś za granicami Polski i wiem że w niektórych krajach tyle się czeka na wizytę, ale czy nie możesz zapłacić i pójść prywatnie?

Nie zarejestrowany
01-09-10, 18:01
spuzniła mi się miesiączka 6 dni w końcu dostałam jest bardzo obwita o jasnoróżowym kolorze z okropnym bólem podbrzusza nawet nie pomaga ibuprom pojawiły się skrzepy . dodam że kochałam się z chłopakiem w dni płodne czy to może być ciąża proszę o odp

Nie zarejestrowany
02-09-10, 09:38
A powiedzcie mi, co to jest w momencie, gdy upławy są przeźroczyste lub lekko mleczne (czyli ok) i są bezwonne, ale wargi swędzą mnie jak nie wiem, co ? :( jutro idę do ginekologa,,, ale już nie mogę wytrzymać, może pomożecie?

Nie zarejestrowany
03-09-10, 17:52
hej, mam 15 lat i od dłuższego czasu mam upławy.. kolor zolty albo bialy. Denerwuje mnie to, ponieważ to ma nnieprzyjemny zapach. Prosze o rade na meila patrycjafalandysz@wp.pl

Nie zarejestrowany
08-09-10, 20:02
witam. po przyjezdzie z wakacji zauwazal brazowy sluz z krwia...myslalam ze to miesiaczka bo zaczelo mi sie to pojawiac w tym samym dniu co mialam dostac okres...nic mnie nie boli. czy to moze byc zwiazane ze zmiana klimatu bo bylam za granica?? prosze o odpowiedzi..

Nie zarejestrowany
13-09-10, 22:31
Witam serdecznie wszystkich przeglądam różne strony na temat jajników pęcherzykowatych i nie wiem co mam myśleć na ten temat choć jestem pod obserwacją lekarza i nie mogę mieć dzieci a jestem po ślubie prawie dwa lata nie wiem co mam robić bo się boję co będzie dalej.

Nie zarejestrowany
13-09-10, 22:38
mam zespół policystycznych jajników tak to się nazywa fachowo i nie wiem od czego się to wzięło

Nie zarejestrowany
17-09-10, 21:08
Mam 13 lat i mam takie brązowe upławy,które śmierdzą,więc co może mi dolegać?

Nie zarejestrowany
20-09-10, 16:32
W takich momentach to co nam pozostaje oprócz wizyty u ginelkologa to oczywiście dbanie o higiene intymna.
To podstawa-dlatego zabierajmy do pracy chusteczki do higieny intymnej-w takich przypadkach mysle ze z nagietkiem cleanic bedzie najlepszy.