PDA

Zobacz pełną wersję : Odleżyny - trudny problem

Nie zarejestrowany
07-11-07, 12:34
Witam Wszystkich.Ciesze sie ze sa takie strony na ktorych umieszczone sa bardzo pomocne,praktyczne informacje odnosnie roznych chorob.W tym przypadku mamy problem odlezyn.Wchodzac na te str.liczylam sie z bardzo ciekawym opisem.Tak wlasnie bylo.Nie zawiodlam sie.Jestem na 1-wszym roku jako opiekun D.P.S . .Na ostatnich zajeciach mowilismy o odlezynach.Szczerze powiem ze moj zasob inf.na ten temat byl bardzo slaby.Teraz dzieki zajeciom,ale i rowniez takim praktycznym opisom moge powiedziec,ze wiem juz o wiele,wiele wiecej z czego jestem bardzo zadowolona i jesli moge to chce Bardzo Podziekowac za dodatkowe inf.ktore nie byly dopowiedziane na zajeciach i z ktorych na pewno skorzystam na egzaminach.Dziekuje.

Nie zarejestrowany
11-11-08, 17:42
Odleżynby są bardzo problematyczne, dlatego, jak napisano w artykule należy pzrede wszystkim dbać o higienę i właściwe pH skóry. Można to leczenie wspomagać specjalnymi plastrami, wszyscy zainteresowani znają pewnie granuflex, ale pojawiają się coraz to nowe możliwosci (np. Versiva).

Nie zarejestrowany
17-01-09, 09:48
Mój dziadek leżał w szpitalu, przeszło tydzień. Ma okropne odleżyny, jak leżał w domu przez ponad miesiąc, żadnej nawet najmniejszej odleżynki nie miał... Taka opieka teraz w szpitalach...

Nie zarejestrowany
07-09-09, 10:51
Czytałem u nich na stronie że one działają dobrze na odleżyny i inne przypadłości. Chyba spróbuję bo nic mi już nie pomaga ;/. Sprawdzić nie zaszkodzi.

Nie zarejestrowany
02-10-09, 12:01
Osobom szukających dobrych opatrunków w celu leczenia odleżyn polecam opatrunki firmy Hartmann. Są na prawdę rewelacyjne. Firma posiada swój sklep internetowy

Nie zarejestrowany
12-02-10, 14:40
Z leczeniem odleżyn powierzchownych świetnie radzą sobie opatrunki Aqua-Gel firmy Kikgel. .Na głębsze odleżyny firma posiada opatrunki z miodem Manuka oraz bogatą gamę opatrunków specjalistycznych na trudno gojące się rany.

Nie zarejestrowany
19-06-10, 18:19
moja babcia leżała w szpitalu 2 tyg. brzuch ma praktycznie cały zajęty rakiem. dostała z hospicjum wszystko. od łożka z materacem przeciw odlezynowym, bo pampersy. ma już coraz gorsze odleżyny.. jest oklepywana, smarowana przeróznymi mazidłami. na darmo.

Nie zarejestrowany
28-06-10, 09:50
Witam ,
dziękuję za porady jak leczyć odleżyny.
Mój tata leży w szpitalu .
Na pytanie co trzeba kupić na odleżyny pielęgniarka odpowiedziała ,
że należy zapytać w aptece.
Przykre to bardzo !!!

Nie zarejestrowany
13-07-10, 12:32
co mam robić jeżeli między pośladkami pęka skóra stosowałem maście,oraz mączkie ziemiaczaną pomaga ale nie goi się do końca pomocy heniek

Nie zarejestrowany
20-09-10, 20:38
mmam problem mama ma oponiaka przy rdzeniu w kregoslupie miala juz cztery operacje roznych partii kregoslupa i teraz doszlo juz do tego stanu ze niemoze sie sama poruszac i traci wlad w rekach na wysokosci kosci ogonowej zrobila sie jej duza odlezyna pomoszcie z jakim specjalista mozna by sie spotkac

Nie zarejestrowany
27-10-10, 11:46
Moja babcia (82l) miała odleżynę (dziurę w pośladku, taką, ze można było włożyć do niej małą pięść). Lekarz, który oczyszczał odleżynę chirurgicznie, powiedział, że przy jej stanie zdrowia (cukrzyca, anemia i jeszcze kilka ciekawych rzeczy...) musiałaby cały czas leżeć na brzuchu, aby próbować to wyleczyć, ale i tak marne szanse. Koleżanka mojej kuzynki pracowała 3 lata we Włoskim szpitalu jako pielęgniarka, kazała kupić IntraSite Gel i z tego robić opatrunki. Efekt jest po prostu niesamowity. Dziura zarasta się w oczach. Moja ciocia, która jest pielęgniarką i na co dzień ma styczność z odleżynami, mówi, ze to jakiś cud, że rana tak ładnie się goi.

Nie zarejestrowany
19-03-11, 10:32
Chciałbym polecić firme 4Care która zajmję się odzieżą dla osób chorych i stale przebywających w łóżku. Odzież 4care ułatwia pielęgnacje pacjenat poprzez liczne zamki w nogawkach i na plecach.www.4care.com.pl

Nie zarejestrowany
11-04-11, 15:53
dariaaa26 zgadzam się z tobą! to jest prawda w szpitalu człowieka mają za nic! jeżeli ty nie zrobisz przy pacjencie podstawowych rzeczy to pielęgniarki jak dzień długi nie przyjdą do sali chociaż raz? wiem,że ktoś może mnie potępiać za wypowiedzieć,ale dość przeżyłam w mojej rodzinie i za dużo widziałam i za dużo wiem jak jest w Polskich szpitalach.Dla mnie to jest nienormalne żeby pielęgniarka do pacjenta przez 6 godz nie przyszła,nie wspomnę o jedzeniu jeżeli jest starsza osoba i chora trzeba dać jeść samemu choremu ok? tylko,że w szpitalu są odwiedziny do danej godziny musieliby wprowadzić odwiedziny całodobowe żeby my prości ludzie mogliśmy zrobić wszystko przy pacjencie a tylko powiedzą pacjent jest bezpieczny tu no tak bo jak przez cały długi dzień nie przyjdą do niego no to bezpieczny bo sobie w końcu kiedyś zamknie oczy chociażby z głodu? takie jest moje zdanie.Wystarczy tydzień i odleżyny są zgadzam się! a w domu może człowiek leżeć oczywiście z wychodzeniem co jakiś czas i nie ma nic! tak więc pytam się,gdzie jest Polska opieka? w tych szpitalach,gdzie są pielęgniarki które protestują w sejmie bo za mało kasy zarabiają? my prości ludzi zarabiając 800-1000 zł powinniśmy iść nie one? doceniam pracę pielęgniarek,ale nie wszystkie zasługują na pochwałę zdania nie zmienię! JEŻELI opowiedziałabym swoje historie,które przeżyłam z najbliższymi to włos się jeży na głowie! jaką opiekę można dostać w Polskim szpitalu.

Nie zarejestrowany
26-05-11, 10:50
To co tu wyczytałam, wasze historie, niektóre pełne dramatu wołają o pomstę. Co sprawia, że ludzie nawzajem tak się traktują. I to ludzie, którzy mają służyć nam, służyć pomocą. Przykre. A wracając do leczenia odleżyn, mnie pomogła pewna pani, która miała doświadczenie w podobnych przypadkach - poradziła mi zastosować miód z Manuki albo opatrunki z nim. Jeśli macie sytuację gdzie rany wyglądają strasznie, marzą się to poszukajcie tego miodu albo opatrunków. Przydatne są też opatrunki lniane.

Nie zarejestrowany
27-05-11, 11:11
do mala255- pielegniarki w polskim szpitalu sa zarobione! co jesli jest dwie na dyżurze na jednym oddziale a czasem zdaza sie tak ze nawet jedna a pacjentów 40 ??? nie jest mozliwe zeby kazdemy pacjentowi oddac sie w 100% kazy zasluguje na opieke ... a tu juz nie pielegniarek wina ze taki system zmianowy jest ukladany!

Nie zarejestrowany
06-06-11, 20:01
Na ten problem skórny polecam maść alantan.Kilkakrotnie juz wykorzystywaliśmy go kiedy własnie pojawiało sie zagrozenie ze pojawia sie odlezyny.Maśc pozostawia "tłusty plasterek" (wazelina), dzięki czemu pozwala dłużej wnikać substancjom czynnym w głąb skóry.I co wazne jest skuteczna.

Nie zarejestrowany
09-06-11, 21:29
Jeśli ktoś ma walczy z dużą martwiczą odleżyną to mam do odsprzedania kilka nowych opatrunków intra site żel i allevyn, wypróbowane, skuteczne. Pozostało mi kilka bo rana ładnie się zagoiła i już ich nie wymaga. Szkoda żeby się zmarnowały- odsprzedam za pół ceny. Jesli ktoś jest zainteresowany podaję e mail- anna_kowalska2011@wp.pl.

wiewioreczka24
31-08-11, 18:43
Odlezyny mojej babci wyleczono sudocremem, a miała je dość poważne

cecylka
24-04-12, 08:19
Akurat nie znam tej maści, ale na takie rany dobrze jest zastosować Curiosin, bo leczy nawet trudno gojące się rany.

gabriela
07-05-12, 08:10
W ulotce jest napisane, ze to kwas hialuronowy z cynkiem, więc rzeczywiście może dość szybko skórę do pierwotnego stanu doprowadzić.

gagatek
23-05-12, 10:59
pamiętam jak moja babcia babcia, miała (również po dłuższym pobycie w szpitalu) odleżyny. Lekarz przepisał jej curiosine bo jeszcze sama go kupowałam w aptece i byłam zaskoczona, że cena żelu jest taka niska, bodajże 20 zł, a po 2 miesiącach kuracji nastąpiła prawie całkowita epitelializacja.

Nie zarejestrowany
23-05-12, 17:28
Moją krewną po leżeniu w szpitalu wyleczyliśmy z odleżyn balsamem Szostakowskiego, jest w postaci oleistej lub tez aerozol, kosztuje ok.30zł. Polecam

gagatek
24-05-12, 11:05
A czy ten balsam jest na receptę i jaka jest jego pojemność za te 30 zł.

wiejra
30-05-12, 14:27
O ile dobrze pamiętam skuteczne w przypadku leczenia odleżyn są również opatrunki z lnu. Jednak w tym przypadku niesamowicie ważna jest profilaktyka by nie doprowadzić do ciężkich ran. W trudnych przypadkach stosuje się opatrunki z dodatkiem miodu Manuka, który pomaga w leczeniu ciężko-gojących się ran.

gagatek
31-05-12, 09:28
tylko że tak się zastanawiam, że jeśli już ktoś ma zaawansowaną formę odleżyn to czy jest sens zakładać na rany kolejne opatrunki i "dusić" ranę pod opatrunkami, może lepiej zastosować jakiś żel/maść która nie doprowadzi do przedostania się do rany kolejnych bakterii i drobnoustrojów.

Nie zarejestrowany
31-05-12, 11:41
u Taty stosowaliśmy najpierw opatrunki z miodem manuka na odleżyny, ale potem to smarowaliśmy tym miodem całe miejsca z ranami i i po kilku dniach było dużo lepiej. Do odleżyn bez ciężkich ran dobry jest sudokrem.

gagatek
03-06-12, 12:10
czyli w zaawansowanym stadium odleżyn z ranami, ten krem juz się nie sprawdzi, rozumeim że to tylko dla takich powierzchownych ran ma zastosowanie?

Yzma
21-06-12, 13:47
pamiętam jak moja babcia babcia, miała (również po dłuższym pobycie w szpitalu) odleżyny. Lekarz przepisał jej curiosine bo jeszcze sama go kupowałam w aptece i byłam zaskoczona, że cena żelu jest taka niska, bodajże 20 zł, a po 2 miesiącach kuracji nastąpiła prawie całkowita epitelializacja.

Ten żel jest bardzo skuteczny w leczeniu naprawdę trudnych ran, czy to odleżyn czy stopu cykrzycowej

gagatek
26-06-12, 11:35
ja na przykładzie mojej babci mogę powiedzieć, że żel sprawdził siew 100%, chociaż na początku również pochopnie podchodziliśmy do tego, żeby żel mógł wyleczyć odleżyny, a jednak okazał się to strzał w 10!

Gosia741
22-10-13, 13:38
Jakiś czas temu czytając o różnych materacach do zapobiegania odleżyn natknęłam się na materac Biosynchron, który w swoim opisie ma za zadanie nie tylko zapobiegać ale i leczyć już powstałe odleżyny.
Zaciekawiło mnie to ponieważ wszystkie dostępne materace, czy krążki czy inne przyrządy tylko zapobiegają, a jak już odleżyna powstanie no to każdy wie jak trudno ją zwalczyć.
Badania kliniczne, którymi się podpierają są bardzo ciekawe, ale chciałabym się zapytać czy ktoś może stosował już to urządzenie do leczenie odleżyn i ma jakieś doświadczenie.

Fillla
28-01-14, 15:59
Moja sąsiadka kiedyś mnie poprosiła o kupienie żelu na odleżyny i właśnie też stosowała curiosin. Jest nie drogi a pamiętam, że pomógł jej dość szybko, kiedy nabawiła się odleżyn w szpitalu.

Ewele
29-01-14, 22:26
Słyszałam o tym żelu. Trzeba go stosować oczywiście po konsultacji z lekarzem, ale wiem, że jest skuteczny. Odleżyny to poważna sprawa, trzeba je dobrze wyleczyć czymś odpowiednim.

Fillla
30-01-14, 13:55
Trzeba szybko podjąć leczenie, nie ma na co czekać. Im szybciej kupimy jakiś dobry środek tym lepiej zagoi się nasza rana.

Mariia
31-01-14, 16:30
Niestety po pobycie w szpitalu można się spodziewać takich przykrych dolegliwości. Mojej babci kupowaliśmy curiosin i pomagał.

poinformowana
05-02-14, 17:13
Mój dziadek jest osobą leżącą i odleżyny u niego to niestety codzienność. Lekarz polecił nam również curiosin. Jest on bardzo skuteczny na tę dolegliwość, a przy tym jego cena jest bardzo przystępna.

Anabella
12-02-14, 16:45
Paskudna sprawa z tymi odleżynami, niby się wydaje nic poważnego, a to jednak skóra potrzebuje ochrony.

loreennka
23-02-14, 19:24
Słyszałam o tym żelu. Trzeba go stosować oczywiście po konsultacji z lekarzem, ale wiem, że jest skuteczny. Odleżyny to poważna sprawa, trzeba je dobrze wyleczyć czymś odpowiednim.

Świetny pomysł z tym curiosinem, pytałam nasza pielęgniarkę, to mówiła że nie ma przeciwwskazań, a żel jest dużo tańszy niż te "szybko" działające opatrunki.

Olena
26-02-14, 19:16
Ja nigdy nie byłam przekonana do opatrunków, ani razu mi nie pomogły. Użyłam żelu curiosin kiedy pierwszy raz miałam problem z odleżynami. Było to niedawno i zadziałał świetnie, na razie na szczęście nie mam kolejnych.

Milkkasa
27-02-14, 08:25
Musze cos takiego kupić babci, bo strasznie nie lubi maści, śmierdzą i cała sie klei. Czytałam, że ten curiosin nie ma zapachu i nie zostawia plam.

Olena
28-02-14, 10:54
Właśnie dużym plusem jest to,że jest bezzapachowy, starsi ludzie nie tolerują wielu zapachów a leki wiadomo, mają ten zapach dość specyficzny. Spróbuj, plam też nie zost

ZuZaNNaa22
16-03-14, 15:08
Moja babcia nie znosiła maści na odleżyny, bo zapach kojarzył jej się ze szpitalem. Ten curiosin pod tym względem jest faktycznie bezkonkurencyjny.

Nie zarejestrowany
16-03-14, 21:59
W zależności od stopnia odleżyny stosuje się rożne leki i maści. Jeśli chodzi o I stopień odleżyny to polecam Sudokrem. W szpitalu go stosujemy i jest skuteczny.

marylka55
28-08-14, 12:51
Moja babcia pod koniec życia bardzo chorowała. Na zamianę z mamą się nią opiekowałyśmy. Najlepszym rozwiązaniem na odleżyny w przypadku babci był wspomniany już sudocrem. Warto zainwestować także (jeżeli możemy sobie na to pozwolić) w dobre materace przeciwodleżynowe.

Agusia84
01-09-14, 10:48
Moja babcia nie znosiła maści na odleżyny, bo zapach kojarzył jej się ze szpitalem. Ten curiosin pod tym względem jest faktycznie bezkonkurencyjny.

Stosowałam to kiedyś na odparzenia po porodzie, teraz czytam, że stosuje się go też na odleżyny. Faktycznie jego bezzapachowość to niewątpliwa zaleta.