PDA

Zobacz pełną wersję : Jak złagodzić ból gardła?

Nie zarejestrowany
04-01-08, 20:03
Najlepsze lekarstwo na ból gardła to propolis w aerozolu stosowany bardzo często ,wyleczyłam gardło,a miałam problemy z gardłem przez długie lata,nawet miewałam zapalenia krtani, to wszystko minęło bezpowrotnie.Gdy tylko poczuję podrażnienie gardła stosuję natychmiast PROPOLIS. A teraz w zimie profilaktycznie psikam raz dziennie.

Nie zarejestrowany
20-08-08, 22:10
od roku boli mnie gardlo. Na początku myślalam że to migdalki ale bylam u laryngologa i okazalo się że mam jakieś bakterie. Przepisal mi leki ale nic nie pomoglo. Udalam się jeszcze raz i zostala mi przepisana szczepionka, która również nic nie pomogla. Już nie wiem co robić.Może to jest jakiś nowotwór?? proszę o radę...

Nie zarejestrowany
04-09-08, 21:10
nie martw sie, sama mam problemy z gardłem.Parę lat temu straciłam głos na chwilę, potem miałam kłopoty z mówieniem.W końcu polecono mi foniatrę, bo jak ktoś obeznany w sprawie lekarzy mi powiedział : ,, Czasem laryngolog nic nie pomaga"Polecam więc wizytę u foniatry,ponieważ zajmuje się wieloma aspektami dotyczącymi używania gardła. (oraz innego laryngologa.Czasem trzeba zasięgnąć opini innego lekarza) Nowotwór byłby łatwo wykryty, więc proszę się nie bać.Przy foniatrze jednak bym się upierała, ponieważ nieleczone gardło- nadwyrężanie strun głosowych z suchością śluzówki - może doprowadzić do guzków śpiewaczych ( to nie rak, lecz choroba gardła niestety często występująca u nauczycieli do których się zaliczam ;) Przyczyn bólu może być wiele (np. problemy z wysychającą śluzówką gardła na co pomaga płukanie gardła naparem z siemienia lnianego)

Nie zarejestrowany
04-09-08, 21:16
Polecam również homoopatyczne tabletki Homeovox (kupisz je w aptece bez recepty) pomagają w przypadkach wysiłku strun głosowych, zaniku głosu, chrypki wzacniają struny.Bardzo pomagają również ćwiczenia z emisji głosu, wzamcniające głos oraz uczące parwidłowej emisji.Jeżeli chcesz mogę Ci je przesłać, mój mail : joannabombelek@interia.pl ;) ale najpierw polecam wizytę u foniatry ( żeby być 100 proc. pewnym, że one pomogą, a nie zaszkodzą) ale proszę nie martw się ponieważ nie am takiej możliwości, żeby Ci nie mozna było pomóc, ja jestem tego najlepszym przykładem.Miałam problemy z gardłem latami, ale teraz dzięki dobremu traktowaniu swojego gardła ;) ono mi się odpłaca :) Pozdrawiam cieplutko!

Nie zarejestrowany
08-03-09, 22:26
HOMEOVOX to raczej placebo, bo lekiem bym tego nie nazwał. Jedyny efekt leczniczy to wydzielanie śliny które powodują zawarte w nim cukry. Homeopatia to oszukaństwo

Nie zarejestrowany
18-04-09, 13:02
Lekarzy przepisujacych "leki" homeopatyczne powinno sie pozbawiac dyplomu i prawa wykonywania zawodu, tak jak to jest w USA. Szczególnie u malutkich dzieci, u których z powodu nieswiadomosci nie wystapi efekt placebo (wiara w działanie)...

Nie zarejestrowany
19-04-09, 11:21
Nic mi nie pomagało lecz dzięki temu ze przeczytałam na tej stronie że płukanie gardła pomaga. wystarczy płukać gardło solanką a od razu poczuje się ulge. płukałam gardło po śniadaniu obiedzie i kolacji przez tydzień naprawde pomaga:)) Pozdrowionka:))

Nie zarejestrowany
15-05-09, 19:29
witam, mam problemy z gardłem, od 3 tygodni boli mnie i to bardzo. Lekarz zapisał AUGMENTIN. i nic mi nie pomogło, migdałów już nie mam, co powinienem wziąc? proszę o pomoc

Nie zarejestrowany
14-06-09, 10:51
Bardzo boli mnie gardło już od niedawna.Nie mogę wytrzymać poieważ boli.
nie mogę nic łykać, ani ziewać. Proszę o pomoc...
POZDRAWIAM...

Nie zarejestrowany
22-06-09, 20:32
Dzisiaj zaczeło mnie boleć gardło,pojutrze wyjezdzam nad morze jesli nie przestanie mnie bolec mama mi nie pozwoli jechac.Co robic?prosze o szybką odpowiedz.
Pozdrawiam.

ozdanowicz
23-06-09, 10:03
Jeśli nie masz podwyższonej temperatury to płukanki i tabletki plus witamina C. Ale jeśli czujesz się osłabiona, masz podwyższoną temperaturę i np. bóle głowy, mięśni, kaszel, katar to niestety musisz iść do lekarza i darować sobie wyjazd.

Nie zarejestrowany
04-07-09, 23:53
Woda z solą rzeczywiście pomaga , ja dzisiaj przesadziłem :) zwymiotowałem

Nie zarejestrowany
17-07-09, 22:09
Ja też zwymiotowałam:)
Ale nie jest źle....
Już nie boli tak jak wczoraj.

Nie zarejestrowany
28-07-09, 12:15
Syn mial okropna angine nic nie jadl i strasznie gardło bolalo.w aptece pan polecil plukanie woda utleniona rozpuszczona w szklance letniej wody(1 łyżka)Natychmiastowa ulga polecam.

Nie zarejestrowany
09-08-09, 12:09
Płukanka z wody i soli mi nie pomaga

Nie zarejestrowany
19-08-09, 08:50
gardlo boli mnie od 4 dni. Na migdałkach i ogólnie w gardle mam ciągnąy się, przeźroczysty płyn. biore sebidin plus i orofar. co mam dalej robic?

ozdanowicz
19-08-09, 10:07
Iść do lekarza:)

Nie zarejestrowany
22-08-09, 15:15
to zdecydowanie woda i jedna łyżeczka wody utlenionej może nie działa natychmiast ale na drugi dzień zaczyna pomagac

dilemma
29-08-09, 10:52
czy jest mozliwosc wyleczenia bolu gardla, ktoremu nie towarzysza zadne inne objawy w 2 dni, jesli w pierwszym regularnie zazywalam tabletki i pilam ciepla herbate z miodem a w drugim plukalam gardlo solanką? (nie boli az tak bardzo)

Nie zarejestrowany
13-09-09, 13:56
Ała gardło boli i boli co zrobic

Nie zarejestrowany
13-09-09, 23:46
najlepszy sposób i polecony przez laryngologa to płukanka z wody utlenionej lub jodyny (smak wstrętny, ale pomaga) w proporcjach 1 łyżeczka jodyny lub wody utlenionej na 2/3 szklanki letniej wody

Nie zarejestrowany
01-10-09, 09:18
na ból gardła?

Nie zarejestrowany
01-10-09, 12:18
gardło boli mnie od 3 dni czy płukanka z wody utlenioinej jest napewno bezpieczna <mam mocno podraznioną błonę śluzowa;(

Nie zarejestrowany
09-11-09, 22:35
Witam mam problem z gardłem od kilku lat ciagle jak przełykam śline to czuje w gardle taka narosl przelykam ja i ciagle ona powraca ...prosze o rade w moim wypadku co z tym zrobić...

Nie zarejestrowany
10-11-09, 13:56
Najlepszym lekiem na ból gardła jest cholinex (można go dostać bez racepty) lu b cholisept który działa jeszcze lepiej. można stosować również scorbolamid i propoltis ( także bez recepty ) ten 1 w tabletkach a, 2 w areozolu.

Nie zarejestrowany
27-11-09, 12:59
Ktoś na pisał że homeopatyczne to bujda wcale się z tym nie zgadzam. Powiedziała bym raczej, że nie na wszystkich dzialają. Mój syn miał 5 miesięcy jak jedna pani laryngolog stwierdziła, że ma niedosłuch na oba uszy. Dała skierowanie do kliniki laryngologicznej w warszawie. Za nim zapisałam tam dziecko dostało zapalenie ucha środkowego. Poszłam z nim do innej pani laryngolog ponieważ do tamtej się nie dostałam. Okazało się, że ma wodę w uszach. Dała antybiotyk na to zapalenie ucha a potem przez prawie 8 miesięcy leczyła go lekami homeopatycznymi i dziś ma 8 lat i słyszy. Obyło sie bez zabiegów. Leki te działają lecz nie na wszystkich poza tym jest to leczenie długo trwałe.

Nie zarejestrowany
02-12-09, 13:11
po zazyciu TANTUM VERDE przestaje bolec gardlo;]

Nie zarejestrowany
16-01-10, 16:42
Jak miałam angine to lekarka mi kazała płukać 3,4 razy dziennie wodę utlenioną z przegotowaną woda ( na pół szklanki przekotowanej wody 1 lyżeczka wody utlenionej ) naprawdę pomaga :)

Nie zarejestrowany
17-01-10, 11:18
Najlepiej dużo pic ciepłego, leżeć i się wygrzewać ;) dużo spać witamin jeść oczywiście też spożywać dobre zupy ;) np. rosół

Nie zarejestrowany
05-02-10, 19:37
mnie też strasznie bolało gardło... ale skutecznie sobie z tym poradziłem starym i sprawdzonym sposobem a mianowicie płukanie alkoholem może być również denaturat

Nie zarejestrowany
13-02-10, 02:40
mam angine i zadne tantum verde ani cholinexy mi nie pomagaja... moze przy zapaleniu gardla to jest pomocne ale przy anginie to raczej nie... a szkoda bo juz kolejna noc z bolu spac nie moge

Nie zarejestrowany
15-02-10, 19:16
od poł roku mam problem z gardłem ciagle angina i raz w miesiącu anybiotyk juz mi brzuch padł pomocy

Nie zarejestrowany
04-03-10, 13:46
Ludzie którzy źle się wypowiadają o leczeniu homeopatią przypuszczam że nie mieli z nią nic do czynienia. Przede wszystkim żeby homeopatia działała trzeba mieć czysty organizm odtruty. Bo tych wszystkich złogów chemii którą zatruty jest organizm to nawet już sama chemia nie przebije. Więc co niektórzy myślcie co piszecie.

Nie zarejestrowany
16-03-10, 23:20
"mam angine i zadne tantum verde ani cholinexy mi nie pomagaja... moze przy zapaleniu gardla to jest pomocne ale przy anginie to raczej nie..." najpierw przeczytaj pierwsze dwa zdania artykułu, a potem się wypowiadaj. pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
12-04-10, 18:19
nie idzie sie jej pozbyć

Nie zarejestrowany
19-04-10, 14:48
na wszelkie dolegliwości gardła pomaga mi mocna herbatka z dzikiej róży
najlepsza z herbapolu (malina z dziką różą)

Nie zarejestrowany
11-05-10, 19:58
Boli mnie gardło żadne leki ani nic mi nie pomaga a najgorsze jest ze mnie bardzo mocno boli gardło a za dwa dni mam wycieczkę !!!

Nie zarejestrowany
16-05-10, 10:37
strasznie mnie boli gardło

Nie zarejestrowany
26-05-10, 15:06
Z podstępną anginą walczyła już kilkakrotnie zawsze w bólach i ropie aż do ostatniego zachorowania, które przetrwałam dzięki niezawodnej coca-coli! wiem to nie jest zdrowe, ale mi przynosiło dużą ulgę, miała anginę i zapalenie oskrzeli na raz i oczywiście brałam antybiotyk i płukałam gardło, ale takie środki zaczynają przynosić ulgę po 2-3 dniach a ja nie mogłam jeść, pić, przełykać! komunikowałam się przy pomocy kartek i wtedy odkryłam, że po przełknięciu coli na chwilę ból ustępował.

Nie zarejestrowany
01-06-10, 12:16
Mam też ten problem co wy i poradzam wam zjeść trochę truskawek
to przez chwilę hamuje ból

Nie zarejestrowany
06-06-10, 13:54
mnie też boli gardło i przez caly dzien popijam po trochu lekko ciepłe mleko z miodem i na chwile mam ulge. a z lekow polecam BIOPAROX( niestety na recepte) ale jest świetny , po 2 dniach gardło przestaje bolec.

Nie zarejestrowany
08-06-10, 18:58
mnie też boli bardzo gardło i niestety prawie cały czas najbardziej rano jak wstaje z łóżka:( Muszę zrobić sobie testy bo uważam że to alergia choć niekoniecznie

Nie zarejestrowany
09-06-10, 21:04
mnie teraz boli gardło i bolą mi mięśnie i strasznie osłabłem A JUTRO DO SZKOŁY:

Nie zarejestrowany
12-06-10, 07:27
od wczoraj strasznie czuję drapanie w gardle. Mam chrypkę. tracę głos i temperaturę 37 stopni. A przecież jest lato i upały. Nic zimnego raczej nie jadłam i nie owiało mnie ani nic.... co może pomóc

Nie zarejestrowany
16-06-10, 23:21
Mam sposób na powracające zapalenie gardła, wyczytałem w którymś z artykułów - miód z krzewu manuka, silnie antybakteryjny i antyzapalny. Po łyżeczce, dwie brać jak tylko coś niepokojącego. Ja w ten sposób pozbyłem się powracających infekcji.

Nie zarejestrowany
02-07-10, 14:32
Ja miałam jak by stan pod grzybiczny gardła jest to gorsze od anginy tak mi oznajmila lekarka, a co ja przechodziłam .....to był koszmar , wyplówałam śline czasem by jej nie połykać tak czesto, a jak juz ją połykałam to prawie płakałam i nic kompletnie mi nie pomagało tzn zadne leki i domowe sposoby nie pomagały jedynie pomogła mi moja lekarka wypisując mi recepte na antybiotyk o nazwie AMOKSIKLAV dlatego polecam pójście do lekarza....naprawde ten lek jest świety choć są to bardzo duże tabletki.pordrawiam

Nie zarejestrowany
05-07-10, 11:59
Skąd wiecie,że to ból gardła,a np.nie migdały?Mnie ból dokuczał tydzień, nie mogłam przełknąć śliny ani jeśc,nawet i bolało gdy głośniej mówiłam.Ból obejmował całe gardło ,w końcu nie wytrzymałam i poszłam do lekarza.Okazało się,że to zapalenie migdałów.Brałam antybiotyki,po ilku dniach przeszło.Jeśli nie wiecie czy to gardło czy migdały,sprawdzcie to,dotykając dwoma palcami,lekko naciskając pod brodą boki szczęki,jeśli odcuwacie również tam ból-sprawa jasna.Od razu koniecznie biegnijcie do lekarza,bo to poważna sprawa,ja sama dostałam ochrzan od doktora,że zwlekałam z tą chorobą.

Nie zarejestrowany
15-07-10, 10:25
,,Mnie ból dokuczał tydzień, nie mogłam przełknąć śliny ani jeść, nawet i bolało gdy głośniej mówiłam.Ból obejmował całe gardło ,w końcu nie wytrzymałam i poszłam do lekarza,, Cytuje słowa EWELI ponieważ to samo przechodzę z tym, że na dodatek ból jest tak duży ze nie mogę spać. Nigdy nie miałem takich objawówy więc nie jak EWELA czekałem tydzień tylko poszedłem po dwóch dniach do lekarza i dobrze zrobiłem bo lekarz stwierdził że mam zapalenie gardła ( czy cośzwiązanego z zapaleniem bo mieszkam w Anglii i nie znam jeszcze dobrze Angielskiego) i przepisał mi antybiotyk o nazwie( Phenoxymethylpenicillin 250 mg ) zażywam go dopiero drugi dzień ,na razie nie ma efektów ale wierzę ,że już niedługo przyjdzie ulga. Oczywiście na początku piłem mleko z czosnkiem i miodem, płukałem roztworem wody z solą, ssałem tabletki na gardło wiele innych sposobów się łapałem ale nic nie pomogło. Tak wiec jak ktoś czuje że to (niezwykły) ból gardła niech korzysta z porady lekarza bo im wcześniej zacznie sie zapobiegać chorobie tym mniej będziesz cierpieć.

Nie zarejestrowany
18-07-10, 22:41
chcialabym podzielic sie z Wami moimi doswiadczeniami. Od dziecinstwa chorowalam na zatoki i anginy i przepisywali mi antybiotyki. 7 lat temu urodzilam synka i postanowilam cos z tym zrobic bo on mial katar a ja bylam tradycyjnie rozlozona. Tak wiec udalam sie do homeopatki i od tamtej pory nie musialam brac antybiotykow na gardlo czy krtan. Oprocz mojej homeopatii przyjmuje duzo vit, C i innych witanin, olej z wiesiolka, na zatoki Sinupret, robie inhalacje z soli fizjologicznej, kapie sie tez w soli. Leczenie nie jest drogie, za kazdym razem nie biegne do lekarza bo wiem sie leczyc. Teraz jestem w kanadzie tutejsza klimatyzacja dala mi popalic. Gdybym nie miala moich lekarstw musialabym isc do lakarza po antybiotyk a tak powoli do przodu. Polecam wizyte u homeopaty. Wiem ze zdania sa podzielone ale warto sprobowac.

Nie zarejestrowany
22-07-10, 20:30
miałem anginę za anginą i cały czas leczyłem sie antybiotykami i było co raz gorzej. w końcu poszedłem do nowego lekarza zdecydowany na wycięcie migdałków a lekarz zrobił szybki test quickvue i okazało się że to infekcja wirusowa i żeby się wyleczyć wystarczyły płukanki i zwykłe leki...

Nie zarejestrowany
30-07-10, 23:04
od zawsze cierpie na bole gardla, akurat w moim przypadku najczesciej stosowalam antybotykoterapie i oczywiscie po 3 ,4, dniach mialam problem z glowy gdyby nie to ze po kilku tygodniach lapalm kolejne zapalenie gardla.... teraz stosuje bardziej domowe sposoby typu sol z ciepla woda, a jeszcze wieksza ulge przynosi mi plukanie gardla wody z dodatkiem wody utlenionej (pol szkl wody i jedna lyzka stolowa wody utlenionej) wiadomo.. kazdemu pomaga co innego.

Nie zarejestrowany
02-08-10, 11:11
od dziecka notorycznie chorowałam na anginy, zatoki i wszystko inne z tym zw., i tak jest do dziś.schemat zawsze był ten sam-antybiotyk b.silny ampicylina a teraz inne, nowsze.po kuracji tak na ok.m-c,czasem dłużej był spokój ale wkrótce znów nie miałam siły na życie.od jakiegoś czasu stosuję krople doustne-sok ze świeżego ziela jeżówki do kupienia w każdej aptece cena ok.7zł, trzeba pic w ciągu nieprzerwanie min.10 dni.zapobiega infekcjom, uodparnia ale w momencie gdy juz jestem chora muszę szukac też innych środków. woda utleniona z przegotowana ciepła woda jest Ok, przynajmniej u mnie, cały czas pije tylko ciepłe napoje unikam przeciągów choć w środku lata to niemal graniczy z cudem. czekam na info od was co do sprawdzonych sposobów leczenia tego paskudztwa. pozdrawiam wszystkich gardłowiczów:)

Nie zarejestrowany
10-09-10, 09:14
ja polecam płukanie wodą utleniona i polopieryną S

Nie zarejestrowany
11-09-10, 11:54
Ból gardła można zwalczyć już go w 1 dzień trzeba płukać gardło wodą z solą gardło już nie boli po 12 godzinach płuczesz wieczorem rano się budzisz i już cię nie boli sama się przekonałam polecam wszystkim:)

Nie zarejestrowany
20-09-10, 05:17
Mnie tez boli gardlo a w srodku mam jakis bialy osad czy to jest przy zapaleniu migdalow ,moze ktos mi pomoc

Nie zarejestrowany
18-10-10, 19:18
najlepszy no ostry ból gardła jest cholinex działa bardzo szybko i sktutecznie i jest niedrogi lub jescze polecam neoangin w aerozolu pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
20-10-10, 19:02
dla mnie najlepsze na rynku są strepsils intensive. jak sama nazwa wskazuje - są silne, działają dłużej (i w ogóle działają), a do tego działają przeciwzapalnie. w przeciwieństwie do wody z solą, która też się cieszy popularnością w zwalczaniu ;)

Nie zarejestrowany
30-10-10, 14:47
U mnie woda z solą odpada, bo po prostu nie umiem płukać gardła. Co do Strepsilsu, to faktycznie jest dobry. Trzeba też pamiętać o nawilżeniu powietrza - to jest bardzo ważne.

Nie zarejestrowany
03-11-10, 11:25
plukam sodą i naparem z klawiatury i ptrzeszlo :P

Nie zarejestrowany
11-11-10, 13:15
napar z klawiatury????
to co Ty w tej klawiaturze trzymasz??? :P
też próbowałam strepsilsów intensive, dobre są. zwłaszcza w pracy, gdzie niespecjalnie miło koledzy przyjmą informacje o tym, ze chce se zrobić wywar z mleka i czosnku... 8)

Nie zarejestrowany
12-12-10, 22:31
No mnie właśnie tabletki mało pomagają. Płukanki nie są smaczne ale skutkują. Ja zamiast pastylek jem cukierki miodowe z propolisem bio30. Wolno się rozpuszczają i łagodzą ból. Nawilżać powietrze trzeba nie tylko w chorobie ale i w zimie.

Nie zarejestrowany
13-06-11, 13:03
A próbowaliście jak działają gumy do żucia z propolisem? Polecacie?

iza_r
01-08-11, 14:31
Nic nie wiem o gumach propolisowych, ale gorąco polecam preparaty typu spray. Jest ich kilka, na mnie świetnie działa z tymiankiem.

Nie zarejestrowany
30-08-11, 13:24
wczoraj poszłm z kolegą na spacer, miał przy sobie zimną wode i wieczorem zaczeło mnie boleć gardło. Poszperalam necie, najlepszy lek na gardło to czosnek,mleko z miodem woda solą! Mi pomogło

wera
09-02-12, 14:18
jak tylko poczuję coś nie tak w gardle to kupuję cholinex i on zawsze dość szybko upora się z bólem :) dobry jest też neoangin, który przydaje się osobom na diecie

Nie zarejestrowany
13-10-12, 17:03
ja jak mam problem z gardlem to używam leku w sprayu - uniben, szybko dziala i ma fajny mietowy smak.nie trzeba sie meczyc z tabletkami do ssania:)

Redakcja
16-10-12, 20:09
To, w jaki sposób należy leczyć ból gardła, jest w dużej mierze zależne do przyczyn bólu. Polecamy artykuł, który pomoże odróżnić objawy wirusowego zapalenia gardła od bakteryjnego.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/grypa-i-przeziebienia/zapalenie-gardla-jak-rozpoznac-czy-wirusowe-zapalenie-gardla_39845.html

Nie zarejestrowany
02-11-12, 08:43
Lekarzy przepisujacych "leki" homeopatyczne powinno sie pozbawiac dyplomu i prawa wykonywania zawodu, tak jak to jest w USA. Szczególnie u malutkich dzieci, u których z powodu nieswiadomosci nie wystapi efekt placebo (wiara w działanie)...
I tu się grubo mylisz. Nie masz doświadczenia, a już chcesz zabierać dyplomy. Wyobraź sobie, że homeopatia działa i nie jest to tylko placebo, bo działa u dwuletnich dzieci - mam przykład. Dziecko ciągle dostawało sterydy wziewne ze względu na alergię na pyłki, właściwie były już początki astmy. Stosuję homeopatię od 2 lat i przez ten czas ani razu nie musiało dostawać sterydów, nie kaszle, nie kicha, nie ma swędzącej wysypki. I co, pewnie powiesz, że czas je wyleczył a nie homeopaty???????????????? Nic bardziej mylnego, bo chore jest nadal!!!!!!!!!!

babka_piaskowa
29-09-13, 13:41
A stosował ktoś Uniben w aerozolu na ból gardła?

Chochlik
16-04-14, 13:40
Ja mam pastylki prenalenu na gardło - one mnie ratują przy dolegliwościach bólowych.