PDA

Zobacz pełną wersję : Spirale zwykłe i hormonalne

Nie zarejestrowany
02-07-07, 20:29
polecam kobietom,ktore nie sa super systematyczne i odczuwaja pewne niedogodnosci w zwiazku z przyjmowaniem tabletek!ja mirene mam dokladnie od roku i jestem zadowolona w 100%,moj maz rowniez bo nie musimy sie o nic martwic.wkladka poprostu jest i spelnia swoja role.w zeszlym roku placilam 900zl za wkladke wraz z zalozeniem.duzo?i tak i nie.oplaca sie jednak bardzo!polecam

Nie zarejestrowany
03-08-07, 18:56
Ja też bardzo się cieszyłam gdy zdecydowałam się na założenie spirali,komfort psychiczny i tak dalej...Po roku "użytkowania" dowiedziała się że jestem w ciąży.Teraz moja córka ma 11 lat.Nigdy jej nie polecę tej metody antykoncepcji.

Nie zarejestrowany
09-10-07, 17:49
ja mam spirale od 2,5 roku,wszystko jest ok.ale i tak bardzo boje sie ciąży.najchetniej uzywałabym jeszcze prezerwatyw.To śmieszne,ale jak słysze o ciążach ze spirali to zalewa mnie zimny pot.Może to akurat ja będę tą 1 na ileś tam kobiet które zaszły.pozdr.

Nie zarejestrowany
02-02-08, 11:28
Ja tez mam zalozona spirale od 2,5 roku. Wszystko ukladalo sie pomyslnie,ale tydzien temu dowiedzialam sie ,ze jestem w ciazy. Jestem przerazona. nie mam juz 20-tu lat, a moja ciaza jest zagrozona. Nie mam pojecia jak moge sie zabezpieczyc na przyszlosc???

Nie zarejestrowany
22-03-08, 18:37
jestem mama dwojki dzieci i nie planuje wiecej,w zeszlym roku zalozylam Mirene i jestem zadowolona.Boje sie na mysl o ciazy,mam nadzieje ze ja sie nie "nadzieje".pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-05-08, 13:45
Mam spirale od 3 lat i od dwoch miesiecy mam cały czas okres:( juz mam dostc chodzenia z "wkladka" ida wakacje i chciałabym sie opalac kapac itp. czy ktos tez tak ma, miał.

Nie zarejestrowany
09-06-08, 19:42
niemartw miałam podobnie tylko gja dostałam zaczyk dwproprowera i krwawiłam 9 miesiecy i nikt mi wto niewierzył mialam dosyc juz naprawde i dopiero ginekolog dał i pokturym mi przeszło

Nie zarejestrowany
29-07-08, 20:41
No ja własnie mam tak samo pczoraj wróciłam z nad morza byłam w swinoujsciu i byłam zadowlona myslałam mam spirale sex moge robic keidy chce a te dwa tygodnie które spedziłam nad morzem to chorror ciegle tylko podaski wydawanie pieniedzy. Były upały a ja gdy juz sie rozebrałam do majtek musiałam siedziec z nogami wyprostawanymi a na dodatek za parawanem bo były widoczne skrzydełka. Aż pewnego dnia przyszła do ans znajoma z meze no i chciałam jej sie usunąć z koca rozkroczyłam sie i wtedy oniu to ujrzeli dajcie spokój co ja mam robic za 3 dni znowu wyjezdzam nad morze jak tym razem mam sobie radzic ze skrzydełkami

Nie zarejestrowany
06-09-08, 00:53
ja spirale założyłam 2 miesiące temu.Ale w Szwecji,nie w Polsce.I to całkowicie za darmo.Spirala ma działać 10 lat ale ja i tak mam obawy przed zajściem w ciąże,bo mam już dwoje dzieci a trzeciego na razie z mężem nie planujemy.No cóż ,zobaczymy jak się sprawdzi

Nie zarejestrowany
09-11-08, 18:28
ja mialam zalozona zwykla spirale taka do 200zl mialam jq 6lat i jestem zadowolona .Teraz zmieniam na druga bo ona byla na 5 lat . Polecam

Nie zarejestrowany
01-02-09, 19:04
zadowolona
ja ma wkładkę od 5 lat i będę ją za rok wymieniać ale myślę o tej z hormonem bo po co się męczyć z plamieniami jak można to sobie ułatwić

Nie zarejestrowany
09-02-09, 20:28
mam założoną wkładkę od 3 lat, regularnie 2 razy do roku chodzę na kontrolę do ginekologa,wszystko jest ok, nie boję się ciąży

Nie zarejestrowany
10-02-09, 16:48
mam spiralę od 3 lat, jestem nieródką (mam 30lat). jestem zadowoalona. żadnych plamień. no okres mam 7 dni, ale przed założeniem też miałam go 5-6dni. drogie panie nie bójcie się wpadki,ja oprócz tego ze mam spiralkę biorę jeszcze bromergon który reguluje i wpływa na owulację( odpowiednią dawkę stosuje się u kobiet które nie moga zajść w ciążę). nie stosuję dodatkowo prezerwatyw a wspóżyję dużo i regularnie. i nie zaszłam! mimo tego bromegonu. nie bójcie się drogie panie. spiralki działają b.dobrze.

Nie zarejestrowany
03-03-09, 16:49
Mam spirale hormonalną od 5 miesięcy , mam dwoje dzieci i jestem po dwóch cesarkach. Odkąd mam spirale to miałam często krwawienia,bardzo boli mnie podbrzusze a dokładnie blizny po cesarkach....Czy powinnam zrezygnować ze spirali????

Nie zarejestrowany
04-03-09, 10:22
Idz do dobrego lekarza, który cię przebada, bo z tego co piszesz to nie jest normalne. Może faktycznie lepiej się jej pozbyć niż się męczyć, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
04-03-09, 13:50
Byłam już u lekarza który mi powiedział ze to jest normalne, i jedyne dobre rozwiązanie .Dlatego ze ja nie mogę brać tabletek , używać plastrów,i też nie mogę mieć inplanta ponieważ mam dużą depresje ,a po tych wszystkich lekarstwach będzie mi się nasilać depresja jeszcze bardziej!!!!!!!!!!!więc co ja mam robić?????????????

Nie zarejestrowany
03-04-09, 21:14
z tego co piszecie to wynika że lepiej nie zakładać spirali skoro tyle z was zachodzi w ciąże

Nie zarejestrowany
11-04-09, 10:29
Mile panie niema 100% zabezpieczeń zawsze jest ryzyko ,ja mam trzecia spirale i jakoś nie zaszłam w ciążę a mam córkę prawie 20 lat może musi być dobrze dobrana do ksztaltu macicy ,ale zawsze przezywam w jakis tam sposob jak spuznia mi sie troche okres staram sie jednak opanowac bo stres tez zle dziala ,ale sie cieszę jak zobacze czerwone plamki na wkladce.

Nie zarejestrowany
25-04-09, 23:11
jestem trzy miesiace po porodzie , mam dwoje dzieci i nie planuje trzeciego, niestety nie moge brac tabletek wiec lekarz zaproponowal mi spirale, ale z tego co czytam o niej to coraz bardziej zastanawiam się czy ją założyć. Mam mięśniaka a jednym z przeciwzkazań jest właśnie mięśniak więc teraz nie wiem dlaczego lekarz mi poleca spitale , Co o tym myślicie? Moze lakarza zmienic?

Nie zarejestrowany
27-04-09, 13:15
ja mam spirale od 3 tyg i troche sie obawiam bo piszecie ze jednak mozna zajsc w ciaze mam juz 3 dzieci i nie polanuje z mezem wiecej Troche sie obawiam tez mnie boli podbrzusze i mam plamienia

Nie zarejestrowany
29-04-09, 14:25
miałam spirale ,krwawiłam bolał mnie brzuch ,czułam dyskomfort przy stosunku,tabletek nie moge brać,a prezerwatywy to żadne zabezpieczenie

Nie zarejestrowany
05-05-09, 20:38
zwykłą wkładkę stosowałam od 10 lat ,obecnie musiałam ja wyjąc z powodu ciągłych plamień /2 m.ce / . Sądzę że gdyby nie obfitsze i dłuższe krwawienia to jest to bardzo dobra i skuteczna metoda . Za każdym razem po włożeniu lekarz robił mi USG czy jest prawidłowo włożona.Obecnie jestem po zastrzyku i teraz się boję by nie zajść . Mam już 3 dzieci i dużo lat Potem włożę wkładkę hormonalną Jest chyba lepsza i zdrowsza niż zastrzyk.

Nie zarejestrowany
07-05-09, 21:15
Witam. Ja mam wkładkę od 2 lat. Ostatnio jednak spóźnia mi się okres. Zrobiłam dwa testy i dwa wyszły pozytywnie. Dzisiaj byłam u lekarza zrobił USG i nic nie zobaczył. Następna wizyta w poniedziałek.

Nie zarejestrowany
08-05-09, 23:40
ja też mam spirale już pół tora roku ale i tak się boję zawsze na koniec używamy prezerwatywy mam już dwoje dzieci parkę w tym 1 niepełnosprawne i dlatego jak mam dostać miesiączkę to czekam na nią jak nigdy dotąd.

Nie zarejestrowany
13-05-09, 12:08
czytam te komentarze o spirali i juz sama nie wiem co jest dobre.Ja mam od 1,5 roku i dopiero od niedawna zaczęłam współżyć normalnie ,bez stosunka przerywanego,tez się denerwuję cały czas.Mozna mieć mirenę ,ale i tak w gre wchodzi stosunek przerywany bo to najlepsza metoda ,nie żaden kalendarzyk,zresztą do końca nie znamy swojego organizmu.I co tu jest lepsze.Ja od samego początku założenia nie mam okresu ,tylko od czasu drobne plamienia 2 dni gora i to wszystko.
W końcu jak się juz kupuje najdrożsżą wkładkę to nie powinno mieć się obaw .

Nie zarejestrowany
19-05-09, 18:06
mialam zalozona spirale zwykla z dodatkiem miedzi,byla skuteczna,ale okres mialam obfity,poprostu lalo sie.teraz zalozylam spirale hormonalna i mam pierwszsy okres po zalozeniu,trwa on juz dwa tygodnie,ale to tylko plamienia.musimy sie nauczyc z tym zyc.jestem wkuta bo poco mi spirala jesli nie moge uprawiac seksu

Nie zarejestrowany
20-05-09, 14:19
witam, czytając te komentarze poważnie zastanawiam się nad sensem założenia jakiej kolwiek spirali. Panicznie boję się kolejnej ciąży bo jestem bardzo młoda (23) a mam już trójkę dzieci w tym bliźniaki, boję się że jak zajdę w ciąże znów będzie to ciąża mnoga... moja ginekolożka usilnie namawia mnie na spirale a ja najchetniej zalozyla bym ją i jeszcze dodatkowo brala tabletki i używała prezerwatyw bo tak się boję... no bo jak mozna zajść w ciążę z każdym zabespieczeniem to każdy wybór może okazać się zły.

Nie zarejestrowany
20-05-09, 16:06
Mam już 4 wkładkę i jest ok. Polecam i nie ma się czego bać.
L gg:6240418

Nie zarejestrowany
21-05-09, 21:13
A jednak stalo sie, poraz drugi ...3 lata temu ze zwykla wkladka mialam ciaze pozamaciczna..Co mnie wykonczylo psychicznie..A teraz kilka dni temu wyszlam ze szpitala po drugiej ciazy pozamacicznej wlasnie z Mirena...Nie moge jeszcze ochlonac,a lekarze w klinice w Niemczech tym bardziej ,ze to jest mozliwe...Do tego stopnia ze jeden lekaz pytal sie gdzie ja zakladalam.Po odpowiedzi ze w Polsce,stwierdzil ze napewo to byla jakas podroba...Facet tak mnie zdenerwowal ze mi sie cisnienie podwyzszylo...Naszczescie lekaz ktory mnie operowal, jest zdania ze jestem 1 na milion kobiet ktora zaszla w ciaze z ta wkladka..Nie wiedzial co mi ma doradzic jesli chodzi o antykoncepje. Ale stwierdzil ze najlepiej bedzie jak moj maz sie wysterylizuje,ja bede brala tabletki,i jeszcze w gumie....!!!!!?????To wtedy nie bedzie juz zadnego ryzyka....A co do wkladki!!!!! Bylam z niej Bardzo Bardzo zadowolona,po pol roku zanikl mi okres,zadnych bolow,ochota na sex ,i Wolna glowa....To chyba sa wszystkie zeczy ktore moge o tej wkladce powiedziec........MIMO ZE JESTEM TAK BARDZO ZAWIEDZIONA NIA ,BO TAK DOBRZE MI DO TEGO MOMENTU SLUZYLA;BEDE JA POLECAC INNYM KOBIETOM,..Wkoncu niezdarza sie to CODZIENNIE.......A ja najlepiej skoncze w klasztorze.......

Nie zarejestrowany
25-05-09, 13:50
mam zalozyc sobie teraz spirale ale czytajac komentarze to zglupialam sama juz teraz nie wiem chociaz przez kilka lat przyjmowalam pigulki oraz zdazylo mi sie tez brac zastrzyki i wszystko bylo okey i nie stosowala zadnych dodatkowych zabezpieczen to mam nadzieje ze spirala okarze sie tez tak skuteczna jak inne srodki ktore bralam

Nie zarejestrowany
27-05-09, 16:52
a ja wlasnie bede zakladala juz 6 spirale i teraz decyduje sie na mirene. Wczesniej mialam zwykle dwa razy takie trzyletnie a potem piecioletnie, ostatnia przenosilam do szesciu lat. Zawsze bylam zadowolona, spokojna i nawet przyzwyczailam sie do okresu 9-cio dniowego. teraz jednak okres jest bardzo obfity wiec decyduje sie na mirene i mam nadzieje, ze ona tez bedzie dobrze mi sluzyla. Dziewczyny, spirala eto naprawde chyba najlepszy komfort dla kobiety.

Nie zarejestrowany
29-05-09, 00:38
kochane panie,dzisiaj rozmawiałam z koleżanką która nie wie jaką antykoncepcje wybrać zastrzyk czy spirale?Ja mam spirale założoną od 2 lat, zaraz po porodzie uzgodniliśmy badania z lekarzem czy mój organizm się nadaje na tą antykoncepcje.Badania przeszłam pomyślnie,za założenie i wizytę zapłaciłam 550zł.Obecnie jestem zadowolona ze spirali wiem że za parę lat znowu założę nową.Nie wyobrażam sobie innej metody zabezpieczenia.Nie odczuwam żadnych dolegliwości nic a nic jestem osobą bardzo młodą,,,21lat,,,naprawdę dziwię się jak panie piszą o jakiś problemach, ale wiadomo nie każdy organizm się nadaje.Moja siostra i bratowa mają już 2 spirale założoną.Naprawdę polecam, okres normalnie4-5 dni.Radzę tylko dobrego specjalistę wybrać.pa

Nie zarejestrowany
30-05-09, 11:24
jetsem w 9miesiacu ciązy i moj ginekolog prponuje mi po porodzie spirale ale po tym co przeczytalam mam juz watpliwosci-wiem ze nie ma nigdy 100%pewnosci ale myslalam ze spirala to jednak jakies lepsze zabezpieczenie,a tabletek nie me brac:(

Nie zarejestrowany
03-06-09, 21:29
Witam.Mój mąż jest ginekologiem i jako lekarz jest przeciwnikiem spirali.Drogie panie spirala jest cialem obcym dla naszego organizmu i powoduje czeste stany zapalne narzadow rodnych.Mowie o stanach zapalnych,ktore nie zawsze sa widoczne na zwyklej wizycie u gin.Nie ma co ukrywac statystycznie jest coraz wiecej kobiet,ktore zaszly w ciaze majc spiralke.polecam plastry antykonc.naprawde sa wygodne ,napewno mniej szkodliwe niz spirala i co najwazniejsze w tej kwesti barziej skuteczne.Przeciez o to nam chodzi,prawda!!!!!

ozdanowicz
04-06-09, 10:51
A ja odradzam i spirale (jak powyżej) ale i plastry. Moja koleżanka po plastrach bardzo przytyła (2 inne też narzekały na tycie) i dostałą guzy na piersiach. Lekarz jej powiedział, że coraz więcej pacjentek zjawia się z guzami, a potem okazało się, że nosiły plastry. To jest za duża dawka hormonów na jeden raz. Tym bardziej, że cholerstwa lubią się odklejać. ja bym jednak trzymała się tradycyjnych tabletek.

Nie zarejestrowany
04-06-09, 18:32
A więc tak co ja wama moge powiedzieć. Nazywam się Marta i mam 2 dzieci - dwóch synów jeden ma 15 lat a drugi 6lat. To pierwsze dziecko było jaknajbardziej planowane i na tym zamierzaliśmy z męzem zakończyć dlatego tez załozyłam sobie spirale i po roku okazało sie ze jestem w ciazy z drugim dzieckiem i co?
Teraz z mezem stosujemy najwykleejsze prezerwatywy ktore moim zdaniem sa niezawodne

Nie zarejestrowany
05-06-09, 22:27
ja zaszlam w ciaze w czasie stosowania plastrow takze odradzam!! teraz jestem w 8 miesiacu ciazy i zastanawiam sie nad spirala ale czytajac te wypowadzi mam coraz wiecej obaw!! jednak jakos trzeba sie zabezpieczac....

Nie zarejestrowany
06-06-09, 23:44
Witajcie Kobietki

Mam bardzo duzy dylemant..... Od czterech dni jestem posiadaczka wkladki T-380B/380A.Pisze poniewaz mam bardzo duze obawy....i obawiam sie,ze mozliwe ze Pani Dr GP (Tak sie nazywa lekarz rodzinny za granica) zle mi zalozyla wkladke poniewaz nie wyczowam ''nitek'',a dotego o niczym mnie prawie nie poinformowala tzn;o powiklaniach,jak powinnam kontrolowac...itp.Poprostu poczolam sie oszukana.Tak naprawde nie jestem pewna swego wyboru .A dotego bardzo sie boje nie wiem,co mam dalej robic.Nie dosc,ze mam plamienia przez te 4 dni to nie wyczowam nitek,czy sa one bardzo wazne,czy powinno sie je czuc po wlozeniu se palca do pochwy?/? Jak poznac,ze jest ona dobrze zalozona.Prosze was o pomoc.Dziekuje z gory za pomoc... moj numer gg;12503404

Nie zarejestrowany
17-06-09, 22:37
Nie martw sie za bardzo i miej troche zaufania do GP,za granca tez sa profesjonalni lekarze i wiedza co robia. Otoz ja pierwsza spirale mialam zalozona w Polsce i tez nie moglam wyczuc nitek, dopiero za granica przy wymianie na druga okazalo sie ,ze mialam je bardzo krotko przyciete. Wyczuwanie nitki to pewien sposob sprawdzenia ,ze spirala jest na miejscu ,choc tak jak mowie zalezy jak gleboko jest osadzona i jak krotko przyciete sa te nitki!Jezeli bardzo sie boisz to skontaktuj sie jeszcze raz z lekarzem i pogadaj o swoich obawach.Mnie moja pani doktor ginekolog potraktowala bardzo dobrze wyjasniajac krok po kroku zalety i wady spirali jakby to byla moja pierwsza .Spedzilam w gabinecie sporo czasu jestem bardzo zadowolona nawet musze przyznac ,ze teraz mnie mniej bolalo niz przy zalozeniu pierwszej no i nie dostalam z gory antybiotykow w razie infekcji tak jak to w Polsce sie przypisuje pacjentom! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-06-09, 21:51
witam do tej pory uzywam tabletek ale chcialabym zalozyc spirale czytajac te wszystkie wypowiedzi sama juz nie wiem co robic moze najlepiej byloby dac sie podwiazac???tylko czy w Polsce sa wykonywane takie zabiegi???Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
20-06-09, 00:54
Po tabletkach bądź palstrach mam objawy depresyjne. Po pierwszych dwóch plastarch (z trzech z calego opakowania) dostałam atkau paniki, kołatania serca i stany depresyjne. Mineły 3 lata a ja nadal chodze do specjalisty leczyć stany depresyjne (chociaż jest bardzo duza poprawa). Ginekolog polecił mi tylko zwykłą spirale (nie chce sobie fundowac kolejnej depresji na kilka lat). Też mam obawy przed zajściem w ciąże (po teym co tu czytam) i zastanawiam sie nad połączeniem dwóch metod, tj. spirali + prezerwatywa w okresie płodnym. Czy to wogóle ma sens?

Nie zarejestrowany
22-06-09, 22:11
Jak Was czytam drogie Panie to stwierdzam że spiralka działa niezawodnie przez rok a później część kobiet zachodzi w ciążę. Byłam właśnie dziś u swojego lekarza i zastanawiam się dość poważnie nad tym rodzajem zabezpieczenia, ale sama już nie wiem co robić. Mój lekarza proponuje mi tą spiralę z hormonem twierdzi że okres jest mniejszy i regularniejszy niż przy zwykłej spirali to prawda?? Czy po tym też może wystąpić plamienie między miesiączkami??? Proszę o Odpowiedź!!!! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-06-09, 22:17
Glowa boli po przeczytaniu tych komentarzy. O spirali dowiadywalam sie juz od dawna, bo chcialam zalozyc mirene. No i mam od dwoch tygodni. Bolalo ;-(
Teraz ciagle plamie i plamie i plamie, bez konca... Jutro kolejna wizyta, zeby sprawdzic czy wszystko dziala. Boje sie kolejnej ciazy. Nie chce byc ta jedna z tysiaca. Mam wspaniala parke dzieciakow i jestem juz spelniona jako mamusia. Wiem ze lek przed ciaza jest gleboko w naszych umyslach i zawsze bedziemy sie bac chocby nie wiem jaka metoda antykoncepcji. Powinni nam zakladac jakies wkladki do mozgu zeby nas uspokoic :-D Trzymajcie za mnie kciuki zeby moja spiralka sie dobrze sprawowala.

Nie zarejestrowany
28-06-09, 13:28
Mam częste stany zapalne pochwy i zastanawiam się czy ktoś miał podobne problemy ponieważ lekarz mi nie poleca stwierdzając że przy wkładce może się to nasilić tabletek nie mogę brać ze względu na stany depresyjne i kompletny brak ochoty na seks .wkładka jest ostatnim ratunkiem ponieważ mam już 2 dzieci i nie planuje więcej.

Nie zarejestrowany
05-07-09, 08:01
Kochane panie mam spiralę od 2 lat zwykłą. Jak narazie jestem z niej bardzo zadowolona(nie zapeszam)choć krwawienie miesięczne były olbrzymie krwawiłam 2 tygodnie bardzo obficie przez prawie rok. Poszłam więc na kontrolę do ginekologa i ona przypisała mi lekarstwa na obniżenie okresu stosowałam je przez pół roku regularnie i teraz jest super nie narzekam. Okres ma co 28 dni przez 5 dni jak przed urodzeniem dzieci(mam parkę). Tak jak wy mam obawy straszne przed zajściem w kolejną ciązę, więc w dniach płodnych stosujemy z mężem prezerwatywy.Ja z mojej strony polecam, choć cierpię na bóle krzyża

Nie zarejestrowany
09-07-09, 12:24
mam pytanie może któraś z was się orientuje jestem w ciąży i chciała bym założyć sobie spirale, i pytanie polega na tym czy można to zrobić tuż po porodzie mam na myśli jeszcze na stole porodowym??

Nie zarejestrowany
20-07-09, 22:55
Po przeczytaniu wszystkich na tym forum, złapałam "doła" nie na żarty... Mam spiralę od roku i 2 miesięcy, jest to spiralka "miedziana". Mam synka i na razie nie planowałam kolejnej ciąży... Spóźnia mi się miesiączka i jestem coraz bardziej wystraszona. Do tej pory byłam przekonana, że mogę być pewna skuteczności wkładki, ale teraz coraz bardziej przeraża mnie wizja kolejnej ciąży... CZy to możliwe??

Nie zarejestrowany
22-07-09, 22:28
moja córcia ma 2 lata, przez ten okres po porodzie biore tabletki antykon.-harmonet.strasznie po nich przytyłam,zastanawiałam sie własnie nad spiralą,ale teraz nie wiem co mam robić?czytam te komentarze i jestem w dołku.nie planuje jeszcze drugiego maluszka!

Nie zarejestrowany
27-07-09, 16:54
Witam szanowne Panie: po przeczytaniu niektórych komentaży zgadzam się z wami że spirala jest ok ale do czasu mam ją od 5miesięcy i jak narazie niezaszłam z czego się cieszę ale bardzo mnie boli podczas stosunku a miesiączki mam okropnie BOLESNE ileje się ze mnie jak z wiadra czy też tak macie Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-08-09, 14:55
witam. założyłam spiralę tzw. T- z miedzią . 24 lipca. po założeniu plamiłam 4 dni i sie uspokoiło.1 sierpnia wróciło i plamie dalej.jestem zaniepokojona .mam cały czas uczucie w brzuchu jak bym miała dostać okres a skonczył mi sie 24 lipca

Nie zarejestrowany
10-08-09, 17:46
mam hormonalna od ponad poł roku i najpierw miałam normalny okres ale od 5 miesięcy nie mam już nic!ginekolog powiedział że okres przy hormonalnej zanika!w ciązy nie jestem! natomiast przytyłam 8 kg.czy ktoś mi może powiedzić czy miał coś takiego? czy to normalne?

Nie zarejestrowany
27-08-09, 17:40
spirala to jest NAJGORSZY stosób zabezpieczania się przed niechcina ciążą.
w wieku 19 lat urodziłam dziecko było to moczywwiście nieplanowane dziecko.
Z moim partnerem bardzo się ucieszyliśmy ze na swiat przyszła nasza Gosia.
Nawet już sobie ułożyliśmy życie. Wyszłam za mąż ( no jestt to ojciec Gosi) i majac lat 23 dostałam sie na stiuda . Była to fantastyczna wiadomość.Mój mąż jak dotąd stosował kondony ale ostatnio ma poważne problemy ze wzwodem i pan doktor kazał przejsc na inna metode antykoncepcji. Wieć przeszliśmy. % miesiecy temu załozyłam sobie spirale. Wogole źle sie czułam.
Miałam obfite miesiączki. Zapłaciłam za to jak za woły.
I co się okazało? Okazało sie ze jestem w ciązy!

Nie zarejestrowany
27-08-09, 18:59
kto wie na ile lat jst mirena?

Nie zarejestrowany
14-09-09, 11:43
witam.chce zalozyc spirale ale boje sie obfitych i czestych krwawien bulu i zajscia w ciaze.MOze ktos podpowie jaka spiral jest najlepsza oprucz hormonalnej?.

Nie zarejestrowany
19-09-09, 12:38
4 lata temu miałam założoną spiralę-mirenę.Była ok. przez 3 lata.Póżniej zaczęły sie plamienia i ciągłe problemy, jakieś stany zapalne itp. Wyjęłam mirenę i po pół roku założyłam T-38, którą mi wiele znajomych polecało.Ale niestety i ta nie została przez mój organizm dobrze przyjęta.Wciąż plamię i plamię,podczas stosunku krwawię,masakra!!!!!!!!!! Właśnie zamierzam ją wyjąć :-(

Nie zarejestrowany
12-10-09, 23:14
Ja miałam założoną pierwszą spiralę w wieku 19 lat,6 tygodni po urodzeniu córki. Miałam ją 4 i pół roku(choć była na 5 lat).Wyjęłam ja wcześniej z powodu krwawień. Po pół roku zdecydowałam się na kolejną-nova T. Także była na pięć lat,ale wyjęłam ją po trzech,czułam się bardzo dobrze choć zdarzały się bolesne miesiączki i lekkie stany zapalne. W ciążę nie zaszłam przez te lata choć nie stosowałam żadnych innych środków antykoncepcyjnych...Nie przytyłam. Polecam innym kobietom.

Nie zarejestrowany
15-10-09, 22:10
Ja też się cieszyłam gdy zdecydowałam się na żałożenie spirali antykoncepcji na początku było mi takie samopoczucie a teraz jest juz dużo lepiej mam prawie miesiac miesiac temu czyli w wrzesniu zdecydowałam z moim meżem na spiralę dla mnie i nic nie czuję

Nie zarejestrowany
23-10-09, 11:22
czy mozna przytyc przez spirale?

Nie zarejestrowany
23-10-09, 21:25
Spiralę Mirena mam założoną od prawie 4 lat jestem bardzo zadowolona okres 1 góra 2 dni Polecam

Nie zarejestrowany
26-10-09, 17:27
mam 19 lat i mój lekarz odradza mi spirale pomimo tego ze mam dwoje dzieci co robic?

Nie zarejestrowany
28-10-09, 14:24
mam ciagle obawy<zalozylam 3miesiace temu ta spirale i ciagle mam plamienia b.ciemne,pozatym brak checi na sexs i chyba ja wyciagne makabra zle sie z nia czuje i w dodatku ciagle pryszcze gdzies wyskakujace.....jedyne co to brak bolesnych miesiaczek pozdrwiam

Nie zarejestrowany
30-10-09, 11:24
witam wszystkie panie na tym forum mam pytanie jestem posiadaczką spirali od prawie czterech lat ważność kończy mi się za rok i mam problem miesiączka spóżnia mi się dziewięć dni robiłam test dwa razy i wyszedł negatywny a na miesiączkę niby się nie zapowiada pobolewają mnie piersi ale nic pozatym.Jakie jest wasze zdanie czy prawdopodobnie jestem w ciąży iść do lekarza czy jeszcze poczekać.

Nie zarejestrowany
01-11-09, 16:01
mam Mirene od 4 lat. Krwawienia mialam tylko przez 3pierwsze dni a potem juz nic.Niemiesiczkuje od 4 lat i lekarz owi ze to normalne tylko ze niekazdy ma to szczescie. Moja kolezanka zalozyla mirene 2 lta temu i ma normalne miesiaczki tylko ze znikly jej bole przed i pomiesiaczkowe. Moja siostra ma mirene od 3 tygodni i krwawila tylko 2 dni. Teaz nic niema czaspokaze jak bedzie u niej. Tak wiec kzda kobieta inaczej reaguje ale wydaje m sie ze warto sprobowac.

Nie zarejestrowany
01-11-09, 16:06
Raz mialam ten problem. Ni z powodu miesiaczki ale z powodu przeczucia. Zamartwialam sie jak glopia i wyczytywalam w internecie niestworzone rzeczy.Myslalm ze zwariuje. Poszlam kupilam test a pn byl negatywny. Nastepnego dnia do lekarza i tez potwierdzil. Powiedzial by niesluchac czarnych histori z internetu poniewarz to co tam jest opisywane jest sprawami zdarzajacymi sie tak zadko ze nietrzeba sie nimi az tak przejmowac. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobze i postaraj sie jak najrzybciej leciec do lekarza. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
08-12-09, 16:01
http://www.mirenaforum.cba.pl/

Nie zarejestrowany
05-01-10, 23:35
Mam już założoną 3 spiralę zwykłą i jestem bardzo zadowolona. Rzadnych objawów ubocznych, okres 4 dni dość skąpy, mimo, że wszyscy piszą, że ma się obfite miesiączki. Nie trzeba o niczym myśleć. Tylko trzeba znależć dobrego lekarza.

Nie zarejestrowany
06-01-10, 19:52
Dlatego bardzo proszę o radę czy wiecie coś o odchudzaniu: wiadomoherbatki odchudzające(przeczyszczające). Biorę w tej chwili Jasmin ,ale wiadomo zero odchudzania itp. Jak jest z tymi sprawami przy spirali??

Nie zarejestrowany
29-01-10, 16:37
hej dzisiaj wlasnie zalozylam spirale obecnie mieszkma w irlandii czytam wasze komentarze ze jedna zaszla druga nie mi lekarz powiedzial ze spirala faktycznie zacznie dzialac dopiero po 3 miesiacach zobaczymy jak bede sie czula pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-02-10, 22:11
Mirena jest super wlasnie minelo 5 lat i juz kupilam nastepna by zrobic podmianke !jestem bardzo zadowolona nie mam krwawienia ani boli z nim zwiazanych888polecam888

Nie zarejestrowany
02-03-10, 02:02
Od dwoch lat mam zalozona Mirene i szczerze powiem,ze mam dosc mieszane uczucia.Po pierwsze dosc czesto mam plamienia,po drugie bola mnie plecy a po trzecie przytylam ponad 10 kg.Poza tym mam non stop tak jakby wzdety brzuch.

Nie zarejestrowany
17-03-10, 14:18
zalozylam spiralę potem bylo plamienie ,przestało.Sumie od stycznia jest dobrze ,okres nieco dluższy ,żadnych problemów polecam kobietom.Mam lepszy apetyt na sexs.Na zapas sie niemartwcie się.

Nie zarejestrowany
27-03-10, 00:58
W wielu przypadkach spirala nie zapobiega zapłodnieniu, tylko zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w śluzówce macicy

Nie zarejestrowany
09-04-10, 16:30
Witam wszystkic.Mam spirale już 2lata i planujemy z mężem dziecko czy mogę wcześniej wyjąć spirale??? Okres ważności mojej spirali jest 5 lat. Proszę o szybka odpowiedż

Nie zarejestrowany
19-04-10, 22:59
Witam ja spirale mam od roku kiedy wykryli u mnie HPV oraz mam 1 stadium rakowe szyjki macicy ,spirala miala mi wyregulowac hormony ale ja mam juz dosc od momentu wsadzenia spirali miesiaczke mam na okraglo silny bol plecow skurcze jakies dziwne no i 5 kg wiecej jutro ide ja wyciagnac bo mam dosc meczarni z mojego doswiadczenia ze spiralami serdecznie odradzam chodz wiem ze kazdy z nas reaguje inaczej

Nie zarejestrowany
21-04-10, 20:12
wlozylam mirene 2 lata temu,nie mam miesiaczki.nie przytylam,od czasu do czasu mam lekkie bole w dole brzucha,bole piersi.Mimo tego jestem zadowolona bardziej jak z tabletka(zazywalam 10 lat).Za 3 lata zdecyduje sie tez na Mirene

Nie zarejestrowany
13-05-10, 22:01
uzywam spirali od 2 lat -i jak dotąd wszystko było super-no moze miesiączki zbyt obfite ale mozna było to przezyc -ale od wczoraj zaczeło sie plamienie-i co najgorsze jasną krwią-a czytałam ze to nie jest dobrze.mam nadzieje ze jest jakies logiczne wytłumaczenie-chyba czeka mnie wizyta u ginekologa-a nie była chyba juz rok.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-05-10, 13:27
ja zaszłam w ciążę mając wkładkę z miedzią ale podobno od samego początku była źle założona. Na szczęście znalazłam dobrego lekarza który wie jak się wkładki zakłada. A tego pseudo lekarza przez którego niekompetencje zaszłam w ciążę mam ochotę udusić

Nie zarejestrowany
28-05-10, 11:15
wszystkich niezorientowanych informuję, że zarówno wyjęcia jak i założenie
wkładki domacicznej (popularnie zwanej spiralą) jest bezpłatne w ramach
ubezpieczenia w NFZ i lekarz przyjmujący w ramach ubezpieczenia nie ma prawa
żądać za to pieniędzy, podobnie jak za cytologię, usg czy badanie piersi w
ramach wizyty. jest tak przynajmniej od 2009 roku. pacjentka płaci tylko za
wkładkę. proszę sprawdzić w nfz - nr na info we Wrocławiu 71 7979100. piszę o tym, bo pacjentki o tym nie wiedzą a niektórzy pożal się boże ginekolodzy na tej
niewiedzy żerują i wyłudzają pieniądze od nieświadomych pacjentów za
procedurę, którą normalnie finansuje nfz. nóż się w kieszeni otwiera, więc nie
dajcie się okraść.

Nie zarejestrowany
22-06-10, 17:48
Ja mam spirale mirena 5 miesiecy,na ogol jestem zadowolona gdyby nie te uplawy i zapach, zmienil sie na gorszy . Naturalnie 3 razy na dzien podmywanie bo mysle ze sie to ureguluje.

Nie zarejestrowany
22-06-10, 23:57
Witam mam założoną spiralę "eurogine" od prawie 5 lat , w łasnie idę na wyciągnięcie a raczej wymianę , choć zastanawiam się na d zmiana na zastrzyk, ja polecam , bardzo dobrze ja znosiłam , pierwszy miesiąc miałam obfitą miesiączkę a le dostałam tabletki i na zatrzymanie i było super, teraz mogę powiedzieć ze maiła regularna miesiączki trwające 5 dni , normalne a plusem było to ze nie bolały tak jak przed założeniem.,wydaje mi sie ze zycie jest łatwiejsze , bezstresowy sex, nie przytyłam jak po tabletkach, ogólnie polecam ,

Nie zarejestrowany
20-07-10, 00:44
Mam już wkładke puł roku wszystko jest ok tylko te miesiączki ale da się przeżyć

Nie zarejestrowany
20-07-10, 11:47
zalozylam wkladke 6 miesency temu iestem bardzo zadowolona mam okres reguralnie nie tyie bule miesonczkowe som malo bolesne iestem zadowolona bo nie musze brac zadnyh tabletek polecam drogie panie kazda z nas ma swoiom decyzie ale mysle ze zamiast brac tabletki i patszec na zegarek zeby sie nie spuznic to lepsza wkladka pozdrawiam panie

Nie zarejestrowany
22-07-10, 22:45
dzis zalozylam spirale.teraz zwijam sie z bolu.czy to tak ma byc?czy cos jest nietak?

Nie zarejestrowany
25-07-10, 16:50
zaszlam w ciaze biorac cilest.jestem 5 mcy po porodzie,bralam tabletki,ale musialam je odstawić[zle samopoczucie]lekarz proponuje mi Mirene.bylam zdecydowana ale po tym co przeczytalam.........juz nie wiem co robic!teraz czekam na okres trzymajcie kciuki.!!!!!!!!!!pozdrawiam

Nie zarejestrowany
26-07-10, 01:47
dlaczego nie można założyć spirali po ciąży pozamacicznej ? w każdym artykule o tym piszą tylko w żadnym nie ma uzasadnienia dlaczego ?! ja przeszłam jedna zdrową ciążę, drugą pozamaciczną i teraz jestes w trzeciej zdrowej i chciałam zastosować po porodzie ten rodzaj antkoncepcji ale tyreraz nie wiem czy można w ogóle ;/ i co gorsze nie wiem dlaczego ;/

Nie zarejestrowany
01-08-10, 19:09
niechce byc juz w ciazy boje sie ze jestem mam spirale metaliczna 10 lat zakladana w angli boli mnie podbrzusze i lekki sluz czy to objaw ciazy mam juz dziecko pomuzcie

Nie zarejestrowany
03-08-10, 22:54
witam ja mam spirale od 2 lat jestem srednio zadowolona poniewaz mam straszne zmiany nastroju,jestem nerwowa.jedno co dobre to .to ze niemam wogule okresu

Nie zarejestrowany
09-08-10, 18:48
Po pierwszym dziecku zalozylam spirale Novat bez hormonow bylam z niej bardzo zadowolona(choc zalozenie bylo bardzo bolesne) wyciaglam ja po 3 latach bo chcialam miec 2 dziecko w ciaze zaszlam po 2 tygodniach.3 -ce Po urodzeniu 2 dziecka zalozylam Mirene i mam ja prawie 2 lata. mam bardzo skape miesiaczki i wszystko jest Ok nie przytylam i nie mam depresji...Mysle ze pozytywnw nastawienie ma duzy wplyw na samopoczucie no i trzeba znalesc dobrego lekarza!!! Pozdrawiam !!!

Nie zarejestrowany
31-08-10, 12:43
dobrze ze sie wszystie edukujemyj i dzielimy informacjami o antykoncepcji, ale dobrze by bylo popracowac nad ortografia. az boli jak sie czyta niektore komentarze. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-09-10, 12:10
mam pytanie do tych pań które zdejmowały spiralę.. jak lekarze sobie za to liczą.. mam mirene ponad 3 lata i jestem zadowolona, ale chciałabym miec jeszcze dziecko.. czy lekarze biorą tak jak za wizytę czy paci się więcej??

Nie zarejestrowany
28-09-10, 23:33
Mam 30 lat i jestem mamą 3,5 letniej Marysi oraz 1,5 rocznych: Ani i Krzysia. W maju 2009 r. ginekolog założył mi spiralę Mirena, a w sierpniu 2010 r. trafiłam do szpitala z silnym bólem brzucha. W ciągu godziny zdążyłam stracić przytomność, dostałam krwotoku wewnętrznego, który spowodował ogromny ból całego podbrzusza, nie mogłam się ruszać, ciężko oddychałam. Po trzech godzinach zdiagnozowano pęknięcie jajnika w wyniku ciąży pozamacicznej. Tylko dzięki doświadczonemu lekarzowi o 21 w niedzielę zostałam operowana - wycięto mi prawy jajnik z jajowodem i podano 3 dawki krwi. Mój lewy jajowód jest niedrożny, więc jestem bezpłodna. Cieszę się, że żyję, bo miałam dużo szczęścia. Uważam, że każdy lekarz polecający Mirenę powinien powiadamiać pacjentki o możliwych skutkach ubocznych, które mogą nawet doprowadzić do tragedii.

Nie zarejestrowany
07-10-10, 21:33
Jestem ponad 4m-c po porodzie, dzisiaj byłam u ginekologa i zaproponowała mi wkładkę antykoncepcyjna. Nie chce mieć na razie dzieci, gdyż mam dopiero 18 lat.. Zastanawiam się nad ta forma antykoncepcji, ponieważ jest wygodna i praktyczna, ale zniechęcają mnie skutki uboczne..przeczytałam dożo komentarzy na ten temat. Jak widzę to każda kobieta przechodzi to inaczej.. Jedna znosi dobrze znowuż druga nie, boję się, że będę w grupie kobiet, które źle to zniosą.. Doradźcie mi dziewczyny, bo naprawdę nie chcę drugiej ciąży.

Nie zarejestrowany
03-11-10, 15:21
Mam spiralę od trzech lat jestem zadowolona,zapłaciłam za nią1000zł ,ale nadal obawiam się trzeciego dziecka,bo to nie te czasy na wielodzietmość

Nie zarejestrowany
16-12-10, 21:26
2010 12 .to data cierpienia dziś ją ściągnęłam. BÓL BÓL STRASZNY BÓL.

Nie zarejestrowany
15-01-11, 20:15
Pisz poprawnie.Pisze się "płaci",a nie paci.

Nie zarejestrowany
25-02-11, 16:45
Cześć jestem matką 3 dzieci i jak każda z Was nie chciałabym już zajść w ciąże,stosowałam tabletki ale były dla mnie odpowiednim środkiem antykoncepcyjne.Chciałabym tym razem spróbować spirali ,ale pomóżcie na co zwracać uwagę i jak macie namiary na dobrego lekarza w Bydgoszczy.Ppzdrawiam

Nie zarejestrowany
05-04-11, 22:37
mam spilare jusz 3 lata i jestem zadowolona uprawiam z mezem sex bez granic

Aga2000
14-02-12, 11:37
Witam !
od listopada mam założoną spirale IUD Cu 375 i jestem bardzo zadowolona ,ale...mam jeden problem,nie mam wogóle ochoty na sex i to mnie przeraża.Czy któraś z Pań też miała taki problem w momencie noszena spirali?Bo sama nie wiem czy to jej wina czy wina leży gdzie indziej.Pozdrawiam

mała1234
03-03-13, 14:17
witam mam spirale miedzianą od prawie 4 lat ostatnią miesiąćzke miałam 7 lutego lecz była dziwna bo była mocna lecz o znacznie mniejszym kolorze niż zwykle trwała 3 dni cykle mam co 27-29 dni ok 2tyg temu robiłam test wyszedł negatywny od jakiś 3 dni mam nudności pare dni jest spokój i zaraz powracają widze ze przytyłam odrzuciło mnie od słodkiego a potrafiłam zjeść całą tabluiczke czekolady na raz pije o wiele mnie kawy od wczoraj mam wrażliwe sutki a przed okresem tak nigdy nie miałam... boje się że to ciąża ostatnio miałam eż przez 2 dni brązowy śluz nie wiem od czego proszę doradżcie mi coś nie chciałam narazie kolejnego dziecka

Redakcja
16-05-13, 14:29
Wiecie, że spiralę prawidłowo zakłada się w czasie miesiączki? Wiecej przydatnych informacji znajdziecie w artykule:
http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/antykoncepcja/metody-antykoncepcji-wkladka-domaciczna-zwykla-i-hormonalna_35208.html

Nie zarejestrowany
17-06-13, 13:54
Witam was dziewczyny, pierwszą spiralę załozyłam w Polsce w 2006 roku.. niby wszystko było ok, tylko uważałam jak cholera, przerywany stosunek lub prezerwatywa do tego z uwagi na panike przed ciążą... Drugą spirale założyłam w Anglii w 2010 roku, i tu niespodzianka, spirala była zakładana w czasie kiedy kobieta nie krwawi ... też byłam zdziwiona. Miała mi służyć 10 lat, mamy 2013 a ja od 17 dni okresu ani widu ani słychy, brzuch mam nabrzmiały i obolały i źle się czuje, okres miała normalnie miesiąc wcześniej.. nawet jak bym była w ciąży to brzuch nie powinien puchnąć jak balon i najgorsze jest uczucie że tak powiem ,,ciężkiego Brzucha''. kupiłam dwa testy ciążowe, ale jak na złość chyba były felerne bo nie pokazały rezultatu... dzisiaj ide do poradni seksuologocznej tutaj w UK sprawdzic z krwi lub moczu czy jestem w ciązy i co dalej... masakra