PDA

Zobacz pełną wersję : Ciąża pozamaciczna

Nie zarejestrowany
10-04-07, 10:34
sama jestem po.w piatek lekarz stwiredzil ze to ciaza pozamaciczna,mialam w poniedzialek zglosic sie.w sobote chwycilo mnie.operacja trwala ok 3 godzin.minelo juz prawie siedem lat,ja nadal nie zaszlam w ciaze.tak bardzo bym chciala.

Nie zarejestrowany
27-06-07, 12:57
tez jestem po ciazy pozamacicznej w 2005 roku. Wielka radosc, a potem wielki bol. Laparoskopia w 2,5 miesiacu ciazy. Przezylam to bardzo ciezko, nic mnie nie cieszylo, winilam siebie, tak bardzo chcialam miec maluszka. Balam sie 2 ciazy. Zajelam sie praca. Staralam sie nie myslec co moze byc. Pod koniec 2005 roku zaszlam w 2 ciaze. Balam sie o moje malenstwo. W lipcu urodzilam slicznego synka. Dzis ma 11 miesiecy, jest moim najwiekszym skarbem, moim szczesciem. Dziewczyny wiecej wiary, optymizmu i odwagi. I co wazne - nie myslec ze sie nie uda. Wiara czyni cuda. Zycze szczescia.

Nie zarejestrowany
04-11-07, 00:09
W wieku 27 lat miałam ciążę pozamaciczną. Podczas laparoskopii doszło do krwawienia, rozcięto brzuch i usunięto mi cały jajowód. W ciągu kolejnych 6 lat urodziłam dwójkę dzieci. Ciąża pozamaciczna to nie wyrok bezdzietności. Nie myśleć o tym. Było i koniec.

Nie zarejestrowany
11-01-10, 19:53
mam juz rocznego synka i przydazyła mi się druga ciążą niestety pozamaciczna. Lekarz powiedział mi że nie widzi powodu bym czekała aby ponownie próbować zajsc w ciaże, ja natomiast się boję i nie wiem czy nie lepiej by było zbadać drożnosc jajowodów. lekarz powiedział mi, że to mogła byc przyczyna zapalenia jajowodów, przydatków a nie koniecznie drożności. W czas wykryta ciaza pozamaciczna nie jest taka groźna i nie usuwają jajowodu.

Nie zarejestrowany
12-02-10, 18:49
Witajcie sama jestem po jednej ciąży pozamacicznej w 2007 roku poroniłam po około 2 latach starań o dziecko.Niestety w 2009 znowu ciąża ale do końca nie wiem czy też ektopowa.Jestem załamana czy kiedykolwiek zostanę mamą?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 00:57
w 2009 też przeszłam ciążę pozamaciczną niestety usunęli mi prawy jajowód, nie wiem już sama jaka była przyczyna bo wszyscy lekarze mówili inaczej ale prawdo podobnie konflikt syrologiczny mam minusową grupę krwi a mój mężczyzna dodatnią...nie wiem czy kiedy kolwiek zajdę w upragnioną ciążę bo jak narazie się nie zabezpieczamy i nic.... nie wiem co jest grane...a jak znowu zajdę w ciąże pozamaciczna..?

Nie zarejestrowany
01-03-10, 01:10
ja własie jestem w szpitalu z podejrzeniem ciąży pozamacicznej czekam na powtórne beta HCG ale nie wiem co mnie czeka jak się potwierdzą rokowania Jeszcze nie ma dzieci a tak bardzo bym chciała Boję się :(

Nie zarejestrowany
23-03-10, 09:53
11 marca br przeszlam laparoskopie i usunieto mi ciążę pozamaciczna jajowodową lekarze mi powiedzieli że naruszyli jajowód ale nie powiedzieli w jakim stopniu zostal naruszony(nie wiem czy jest drożny czy nie) jestem ogolnie zalamana ale moja lekarka powiedziala ze moge miec dzidziusia i chyba mi nic innego nie pozostalo jak tylko w to wierzyc, bardzo sie boje kolejnej ciazy tak bardzo pragne malenstwa

Nie zarejestrowany
06-04-10, 20:15
mam 25 lat, mam synka 2,5 roku i bardzo chciałam mieć drugie dziecko lecz nie wyszło ponieważ miałam ciąże pozamaciczna, miałam straszne boleści brzucha połączone z bólem barku pojechałam do szpitala i właśnie sięokazało że konieczna jest operacja, nie miałam wyjscia usunęli kawałek jajowodu z zarodkiem. Nie wiem teraz co dalej. Stracha mam że następna też taka będzie.

Nie zarejestrowany
11-06-10, 12:43
pod koniec marca tego roku dowiedzialam sie ,ze jestem w ciazy. Test ciazowy wskazywal ciaze, stezenie hormonow idealne....jednak bol brzucha i plamienia sprawily,ze poprosilam o USG. Niestety moje przeczucia sie sprawdzily, stracilam dziecko i czesc jajowodu. przeszlam wszystkie badania i podobno nic nie bylo przyczyna tej ciazy-zadnych zrostow, zwezen, zapalen po prostu...stalo sie i tyle...ogolnie podobno jestem zdrowa i moge miec dzieci.Pytanie tylko , czy bede miala sily w razie czego przechodzic to drugi raz?...

Nie zarejestrowany
08-07-10, 15:30
okolo 3 miesiace temu zaczely mi sie bole podbrzusza, mialam kłocia, towarzyszyly mi krwawienia, moze miesiac temu zrobilam test ciazowy, wynik pozytywny, ale na drugi dzien dostalam okres po 44 dniach. po okresie, ktory trwal do tygonia czasu, mialam kilka dni spokoju i znowu sie zaczely krwawienia i bole. poszlam do ginekologa, ponaciskal mi podbrzusze i powiedzial ze wszystko w porzadku, przypisal mi tabletki na zmniejszenie krwawienia-nic nie pomagaly. tydzien poźniej po ostrym bolu brzucha i wymiotach pojechalam do szpitala-lekarz od razu wzial mnie na USG, zostalam na noc w szpitalu, rano byla decyzja, ze trzeba otwierac brzuch. mialam juz pol litra krwi w brzuchu, wykryli mi torbiela na prawym janiku. wycieli mi jajnik i czesciowo jajowód. obecnie czekam na zdjecie szwow...

Nie zarejestrowany
14-08-10, 13:12
U mnie pierwsza ciąża była martwa (15 tydzień),a w drugą zaszłam dopiero po dwóch latach i strasznie na nią uważałam.Niestety wystąpiły u mnie plamienia,pojechałam do szpitala i tam usłyszałam wyrok,że to ciąża pozamaciczna.Podali mi chemioterapię i oraganizm tą ciążę sam zwalczył,bo była niewielka,dzięki czemu uratowali mi jajowód.Od tamtej pory minął ponad rok i nie ma dnia,żebym nie myślała o tym dlaczego Bóg tak mnie każe???Myślę nad adopcją,ale najbardziej pragnę mieć własne dziecko i czuć jak rośnie pod moim sercem.
Pozdrawiam wszystkie kobiety,które doświadczyły tego co ja

Nie zarejestrowany
11-10-10, 16:57
Dziewczyny 1.10.2010 wykryli u mnie ciaze pozamaciczna, mialam krwotok do jamy brzusznej, w tym samaym dniu znalazlam sie w szpitalu. Mialam laparoskopie, chodz lekarze nie znalezli pejcherzyka- wstrzykneli mi płyn majacy na celu zlikwodowac pejcherzyk ciazowy. Za 3mies ide na hsg, tez bardzo sie boje. Bardzo chcialabym miec dziecko, z kazdym dniem coraz bardziej ale bardzo sie boje. Jak na razie staram się zapomniec gdyz odczuwam straszny bol po stracie. Bol psychiczny jest okropny, natomiast fizycny mozna zniesc. Tez mam nadzieje ze dostane od Boga prezent jakim jest nowe zycie, na które czekam z utesknieniem...

Nie zarejestrowany
12-11-10, 08:37
mam 18 lat i od nie dawna zaczol mnie bolec strasznie podbrzusze ..ale miesiaczke mam normalnie co miesiac ale tylko 2-3 dni ...Wlasnie czekaz az mi zrobia USG .strasznie sie boje ..Bo znajomi mi mowia ze moge byc w ciazy pozamacicznej :(

Nie zarejestrowany
20-11-10, 23:31
i jak bylas w ciazy??

Nie zarejestrowany
22-11-10, 10:39
Nie byłam w ciązy . A objawy wzieły sie od zapalenia pochy ....Kazdy objaw jest inny . Najlepiej isc do ginekologa .Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-02-11, 11:38
Po moim pierwszym synku miałam ciążę pozamaciczną . Trafiłam do szpitala z silnymi bólami brzucha i lekkim krwawieniem które trwało kilka dni. Miałam płytki oddech pogotowie zabrało mnie do szpitala . Lekarze wykonali serię badań które nic nie wykazały zostałam umyta i przewieziona na salę operacyjną . Tam czekały dwie ekipy lekarzy chirurdzy i ginekolodzy podejrzewali otrzewną. operacja trwała około trzech godzin miałam krwotok wewnętrzny , usunęli mi prawy jajnik . Po operacji jak zostałam wybudzona to dopiero dowiedziałam się co mi było . Pierwsze moje pytanie to czy ja będę mogła mieć jeszcze dzieci . Po czterech latach urodził mi się drugi synek który ma dziś prawie cztery latka . Pozdrawiam wszystkich. :)