PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy niepokoją cię bóle brzucha

Nie zarejestrowany
03-08-07, 14:12
witam. jestem w 39 tygodniu ciazy i juz ponad 2 tygodnie temu byalam w szpitalu, poniewaz mialam jak sie pozniej okazalo skurcze przepowiadajace.odszedl i wtedy czop sluzowy. teraz od jakis 3 dni non stop mam skurcze i boli mnie brzuch w dole. przedostatniej nocy skurcze byly bardzo silne i zdarzaly sie przez ok 2-3 godz prawie co dwie minuty, ale jakos do tej pory nie urodzilam :( dzisiaj odczuwam dosc balace ruchy dziecka w dole macicy, bol brzucha i czasem skurcze, ktore rowniez bola. dlaczego nie rodze ??? modle sie zeby to bylo JUZ !! :) nie wiem co mam zrobic... kobieta podobno sama bedzie wiedziala najlepiej kiedy to juz jest porod, ale ja przez te wszystkie juz odczucia naprawde nie wiem czy bede w stanie oznajmic mezowi ze zaczynam rodzic, bo dla mnie to ja juz w kazdej chwili gdy czuje bole i te wszystkie naprawde bolesne skurcze mam wrazenie ze to JUZ. moze jakis ginekolog lub ktos wypowie sie na ten temat ?? bede wdzieczna. PS: chcialabym zeby juz mi wody odeszly, bo wtedy bede pewna ze to teraz.

Nie zarejestrowany
28-07-08, 21:14
mam pytanko czy po stosunku boli brzuch?? nigdy mnie nie bolał kochałam się już dużo razy czy to może oznaczać że jestem w ciąży?? prosze odpowiedzcie mi:(:(

Nie zarejestrowany
06-02-09, 15:43
Jestem w 37 tygodniu ciąży i przez całą noc i cały dzień bolał mnie brzuch i nadal boli. Jest to związane z ciążą. Bóle są co kilka minut i są dośc silne. Proszę o odpowiedź.

Nie zarejestrowany
06-04-09, 11:12
Ja jestem w 5 tyg ciąży,często mam bóle kolki a w czoraj dostałam trasznie sielnych i bolesnych bóli brzucha i macicy, dokładnie ja podcas miesiączki. Niestety mieszkam w Anglii wiec wizyta u ginekologa natychmiast jest niemożliwa, pierwsza wizyte mam za 2 tyg ale bardzo się martwie :(

Nie zarejestrowany
07-04-09, 11:25
jestem w 3 tygodniu ciazy i miewam bole w podbrzuszu i łapia mnie kolki... bardzo sie martwi i niepokoje bo musze dodac ze 2 miesiace temu poroniłam w 10 ty ciaży .... :(

Nie zarejestrowany
27-04-09, 18:39
boli mnie brzuch od kilku dni boje sie ze moge byc w ciazy czy to mozliwe

Nie zarejestrowany
01-05-09, 14:35
ja mam bole brzucha i kregoslupa jestem w 25tyg ciazy

Nie zarejestrowany
01-05-09, 23:23
JA NIESTETY mieszkam w angli teraz jestem w cionzy boli mnie bzuch ale na swojego lekaza niemoge liczyc niewiem nawet w kturym tygodniu cionzy jestem niezrobili mi zadnych badan dopiero za 3 miesionce bende miec usg bardzo sie martwie tym bulem bzucha a 10 miesiecy temu poronilam w 8 tygodniu prosze o rade

ozdanowicz
04-05-09, 10:13
Ojoj Sander dlaczego robisz taaaakie błędy???:) A tak w ogóle to dlaczego do cholerki nie wymusisz tego usg na lekarzu, przecież w Anglii jest o niebo lepsza służba zdrowia niż w Polsce i jakieś standardy obowiązują. Jeśli nie daj Boże poronisz to przecież będziesz mogła tego konowała podać do sądu!!! Albo umów się na prywatną wizytę, jeśli nie tu to w Polsce!

Nie zarejestrowany
15-05-09, 23:50
Sander, ja też mieszkam w Angli i to co piszesz jest trochę dziwne. Mniej więcej napewno wiesz w którym tygodniu ciąży jesteś, przecież możesz to obliczy c mniej więcej na podstawie miesiączki, długości cyklu. No chybaże miałaś, bardzo ale to bardzo nieregularne okresy typu raz co miesiąc, raz co półtora.
W Angli nie robią usg, żeby stwierdzic ciązę ale obowiązkowo powinnaś miec dwa skany! Pierwszy ok 12-13 tydzień, drugi ok. 20. Owszem, może to się opóżnic kilka dni ale bez przesady.
Pewnie byłaś już u swojego GP jak nie to idź koniecznie. On zawiadomi midwife i da ci ulotki. Mi dali książeczkę"Screening tests for you and your baby" wydaną przez NHS. Tam od razu na drugiej stronie masz napisane co i kiedy powinnaś miec zrobione tzn jakie testy, badania itp.
Ja teraz jestem w 8 tygodniu ciąży. Kilka miesięcy temu poroniłam - ciąża martwa. Byłam w 12,5 tyg a ciąża przestała rozwijac się na 7,5. Dowiedziałam się tego podczas usg. Dobrze, że akurat w tamtym czasie byłam w Polsce na wakacjach, to rodzina pomogła mi przez to przejśc. Nie miałam żadnych niepokojących oznak. Tzn bolał mnie trochę brzuch, ale rozmawiałam z kilkoma kobietami, które były już w ciązy i mówiły, że je też bolał. Byłam zła na początku na ten cholerny angielski system, ale później w końcu ginekolog w Polsce powiedził, że najprawdopodobniej to zdarzyłoby się w Polsce też - bo zapewne poszłabym do niego jakieś 2 tyg po tym jak nie dostałabym okresu, czyli 6 tydzień a potem kazałby mi przyjś

Nie zarejestrowany
16-05-09, 00:04
ok 12-13 tydzień. Powiedział też, że w sumie jeśli chodzi o badania krwi to miałam zrobionych więcej testów nią robi się w Polsce.
Wracając do bóli brzucha to też je mam, ale tysiące z nas ma i tak naprawdę trzebaby było biegac co dzień na usg, żeby sprawdzic czy serduszko dziecka bije. Oczywiście wolałabym byc w bardziej komfortowej sytuacji i miec możliwosc iśc do ginekologa niz do midwife i miec normalne badanie. Myślalam, żeby iśc prywatnie ale chodzi tu o ich mentalnośc i podejście do problemu. Najlepiej byłoby się wybrac do jakiegoś polskiego ginekologa. Z drugiej strony chyba nie może byc aż tak źle tutaj. Przeciez Andgelki też są w ciąży i też rodzą bez ginekologów.
Musisz byc dobrej myśli. Wiem, że trudno bo sama się zamartwiam ale głowa do góry.
Jeśli midwife się z tobą nie kontaktuje to ty idź tam i truj im tyłek.
Pozdrawim
monika

Nie zarejestrowany
18-05-09, 20:46
ja tez mieszkam w anglii. na poczatku ciazy odczuwalam bol brzucha i bardzo mnie to marywilo no wiec pewnego wieczoru nie wytrzymalam i poszlam pogotowie. to jest najlepsze wyjscie tam cie przyjmie lekarz i stwierdzi czy cos jest zlego. najlepiej udaj sie do szpitala w ktorym maja porodowke bo jest wieksza szansa na to ze przyjmie cie ginekolog i zostanie zrobione usg.Ja do mojej midwife chodze reguralnie i zawsze wypytuje mi sie czy wszystko jest w porzadku i czy mam jakies problemy. jestem teraz w 20 tyg. ciazy i jestem zadowolona. Zrobionych mialam bardzo duzo testow krwi za kazdym razem mam robione badanie moczu za ktore w polsce trzeba nie stety placic a tutaj nie. Dostalam tez do wyboru szpital w ktorym chcialabym rodzic i opcje srodkow znieczulajacych jak tylko chce. Uwazam osobiscie ze my polki mamy taka metalnosc ze jak nas cos boli to tylko wizyta u ginekologa nam moze pomoc i nic wiecej. JAK IDZIESZ PRZECIEZ NA SPOTKANIE Z POLOZNA TO WYPELNIASZ TAM PAPIERY I ONA SIE PYTA CZY TO TWOJA PIERWSZA CIAZA CZY NIE. Na pewno jak jej powiesz ze poronilas juz wczesniej to zakwalfikuje cie do wyzszego ryzyka i wtedy bedzieszmiec tez wizyty z ginekologiem. to nie jest tak ze dadza ci kwas foliowy i wynocha oni przeprowadzaja bardzo szczegolowe wywiady.

Nie zarejestrowany
19-05-09, 22:07
jeżeli ktoś uważa że system w angielskiej służbie zdrowia jest o niebo lepsza to tylko pogratulowac hehehe

Nie zarejestrowany
25-05-09, 21:49
witam wszytskich!!!sedno kazdego forum zwlaszcza polskiego to juz nasza mentalnosc:)niestety!!!jak sie Wam tak bardzo tutaj nie podoba mam na mysli Anglie to nikt was tutaj sila nie trzyma.Ilu konowalow mamy ww Polsce ..na kazdym kroku korupcja i strajki co chwile bo ciagle im zle .Sapkojcie walizki i wracajacie do domu po 2 miesiacach docenicie .serdecznie pozdrawiam Was wszystkich

Nie zarejestrowany
31-05-09, 13:04
Wiesz masz racje jak najszybciej się spakować i uciekać z tamtąd... Ja też byłam w angli i miałam problemy w z ciążą,gdy poszłam do szpitala z krwotokiem i czekałam na przyjęcie dwie godziny ...najpierw zrobili test ciążowy,bo może głupia polka nawet nie jest w ciąży.po trzech godzinach kazali mi iśc do domu i przyjść na następny dzień i wtedy poprostu stwierdzili że dziedzia już niezyje i kazali mi iść do domu bo wszystko samo wyjdzie w ciągu tygodnia ... Nie mieli żadnego współczucia ,powiedzieli że poprostu co czwarta ma poronienie i mi przypadł ten numer i tyle ,nawet nieali żadnych środków zneczulających kompletnie nic...
Więc nie pisz takich głupsw bo jak poronisz upragnione dziecko bo każdy lekarz ma cię w dupie to więcej takich bredni nienapiszesz

Nie zarejestrowany
05-06-09, 16:41
Hej ja jestem w 27 tyg ciąży i czesto mam twardy brzuszek. Jest to moja pierwsza ciąża. Co to może oznaczać? Jak narazie to biorę magnez.

Nie zarejestrowany
07-06-09, 18:49
witam Otóż po długich staraniach zaszłam w upragniona ciaze, umowilam sie na wizyte z moim GP a on umowił mi wizyte z połozna u mnie w domu.Ok 6 tygodnia wystapiły u mnie plamienia i bole pojechalam na pogotowie a tam dali mi paracetamol( śmiechu warte ) i kazali lezec w domu. Niestety bole nie przechodzily wiec z dnia na dzien kupilam bilet na samolot i polecialam do polski na wizyte z polskim ginekologiem, na szczescie ginekolog potwierdzil ciaze i widzialam bijace serduszko, uspokoiłam sie i bralam leki na powstrzymanie plamień. Wrocilam do wlk brytanii wszysko bylo ok. oczywiscie pojawila sie połozna jak juz byłam w 14 tygodniu ciazy, nie powiem zeby była jakas nie mila bo zawsze słuzyła mi pomoca i dobra rada. Połozna umowila mnie na pierwsze usg ktore mialam w 15 tygodniu w szpitalu,na tym usg pielegniarka zmierzyła tylko średnice główki mojego dzicka i to wszysko. W 19 tygodniu zaczelam znowu plamic i pojechalam na pogotowie gdzie czekałam 3,5 godziny na izbie przyjec bo lekaz przyjmował pacjentów z karetek, kiedy sie doczekalam powiedzial ze musze poczekac na ginekologa bo on nim nie jest a tego nie ma w szpitalu i musza po niego zadzwonic, wiec czekalam ok 1 godziny az sie pojawila kobieta i przeprowadzila ze mna wywiad co sie dzieje i jakigo koloru mam krew i gdzie mnie boli, zapytala sie tez ktory to tydzien wiec odpowiedzialam ze 19 a ona stwierdzila ze do kolejnego usg mam jeszcze tydzien i musze poczekac ( tak na marginesie dla tych, ktorzy nie wiedza ze w GB usg robi sie w 13 i 20 tyg cizy tylko ) wiec odsłuchała tylko bicie serduszka i odesłała mnie do domu z paracetamolem na bol. 3 dni pózniej w nocy obudzily mnie regularne skurcze co 3 minuty, wstalam do łazienki zobaczyc co jest grane i nagle odeszły mi wody i ogromna ilosc krwi.Zaczełam płakac i krzyczec z łazienki zeby obudzic męża i tak jak stałam włozyłam duzy ręcznik miedzy nogi i okryłam sie szlafrokiem pojechalam do szpitala. wchodzac do szpitala cały recznik był juz przesiakniety tak ze zakrwawilam zały korytarz, pielegniarka polozyla mnie na łóżku i powiedziala prosze czekac na lekarza i czekalam ze skurczami i okropnym krwawieniem ok 40 minut i pewnie czekala bym dłuzej gdybym nie zaczela krzyczec i płakac z bólu. wtedy nagle zjawił sie lekarz podłaczył mi kroplówke i tak do 7 rano czekałam na 2 zmiane az zaczna prace, jak juz zaczeli to przyszło do mnie 3 połozne i zaczeły mnie badac az w pewnym momencie tak zrobiły ze jedna z nich cos mi wyjeła, zaczelam krzyczec i płakac a ona powiedziala tylko przykro mi Aniu własnie straciłas dziecko, dali mi zastrzyk na wywołanie poronienia i musialam urodzic martwego synka.

Nie zarejestrowany
08-06-09, 14:33
To okropne jak w anglii zajmuja się kobietami w ciąży.

Nie zarejestrowany
08-06-09, 14:34
Hej kto odpowie na moje powyższe pytanie?? :(

ozdanowicz
09-06-09, 09:50
Najszybciej uzyskasz odpowiedź, jeśli zadasz pytanie bezpośrednio lekarzowi. Lista specjalistów znajduje się w lewym górnym rogu strony głównej poradnika i każdej strony działowej. Pozdrawiamy.

Nie zarejestrowany
13-06-09, 15:11
jestem w 21 tyg ciąży i czasami mam tak mocne bóle brzucha że nie mogę podnieść się z pozycji siedzącej boję się bo nie wiem czy to nie zaszkodzi mojemu maleństwu. Lekarz mówi że to prawidłowy stan ale pamiętam wszystkie moje koleżanki w ciąży były rozpromienione i szczęśliwe a ja po prostu czasem z trudem poruszam się po domu i dlatego nie modę w pełni cieszyć się dzidziusiem bo ból zatruwa mi życie. Może chodzi o to, że przed ciążą byłam bardzo szczuplutka a teraz złapałam trochę ciałka i dlatego jest mi tak ciężko?

Nie zarejestrowany
27-06-09, 11:31
Słyszałam od koleżanki że służba zdrowia w anglii jest tragiczna.

Nie zarejestrowany
03-07-09, 19:59
Normalnie jak słysze te komentarze to słabo mi się robi.

Nie zarejestrowany
03-07-09, 20:15
Opiekę w Anglii mam lepszą niż w Polsce gdzie wszędzie musisz zapłacić.

Nie zarejestrowany
03-07-09, 21:29
zgadzam się w Anglii jest lepsza opieka niż Polsce
dziwie się ze tak co niektóre narzekacie ale każda co innego przeżyła i ma swoje zdanie na ten temat

Nie zarejestrowany
04-07-09, 10:41
Witam!moja opinia na temat opieki medycznej w angli jest podzielona miałam tu robione badania takie ze w polsce musiałabym wydac fortune!i z tego byłam zadowolona ze miałam za darmo i ze wyszło wszystko ok!teraz TERAZ JESTEM W 19 TYGODNIU CIAZY mam bóle brzucha na dole(10 lat temuporoniłam w 20tygodniu ciazy)latam do lekarza do GP a on na to zeby nie panikowac jak nie widze krwi!!!!podejsce tu do ciezarnych maja takie ze niech ich .....na dodatek jeszcze pracuje 6 godzin dziennie i mam (sprzatam)mamtylko 30 min przerwy czuje ze cos nie tak bo czesto jest mi słabo ale czekam jeszcz3 tygodnie i bede w polsce a z tamtad odrazu biore zwolnienie!W ANGLI CIEZARNE TRAKTOWANE SA BEZ PRZYWILEJÓW!

Nie zarejestrowany
04-07-09, 17:15
Uważam,ze trzeba wiedzieć co Ci się należy. W ubiegłym roku poroniłam zdarzyło się to w Anglii. Stało się to nagle bez wstępnych sygnałów . Opiekę miałam dobrą. zadbali o moje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Podejście tutejszych lekarzy jest trochę inne ale nie znaczy to,że jakieś gorsze. Za to w Polsce zrobili mi tysiące badań za które oczywiście musiałam płacić grube pieniądze i nie uzyskałam żadnej odpowiedzi.

Nie zarejestrowany
04-07-09, 17:24
Bardzo często boli mnie brzuch,kręgosłup,i biodra jestem w 6 tyg. ciąży po badaniu u ginekologa okazało się,że wszystko jest w pożądku,a pani ginekolog stwierdziła że to jest normalne ponieważ macicia się rozszerza i dziecko rośnie a wszystko promieniuje na kręgosłup czy jajniki.A Biodra bolą ponieważ sie rozszerzają.

Nie zarejestrowany
04-07-09, 17:53
Przy swojej pierwszej ciąży tez mialam bóle brzucha. Lekarz twierdził,że to normalne,że macica sie poszerza itd. Niestety poroniłam . Nie wszystkie bóle są groźne ale trzeba na nie uważać.

Nie zarejestrowany
07-07-09, 23:20
witam dzisiaj rano jak wstalam i zerknelam w lusterko zauwazylam ogromnego pryszcza na srodku nosa,byl czerwony a poza tym dzien wczesniej moj chlopak nie zalozyl prezerwatywy z durexa tylko jakiejs innej firmy!!!!! to straszne boje sie ze przez to ten pryszcz wyskoczyl mi na srodku nosa a to podobno pierwsza objawa ciazy!!!!!!!!!!!!! niewiem co mam robic prosze o pomoc czy bylyscie kiedys w podonej sytuacji??

ozdanowicz
08-07-09, 09:37
He he dziewczyno skąd ty się urwałaś??? pryszcz na nosie objawem ciąży??? na drugi dzień po stosunku??? bo koleś ubrał inną prezerwatywę??? A pękła chociaż ta "nie durexu"? Bez komentarza...

Nie zarejestrowany
09-07-09, 10:32
Ale se gówniaro żarty robisz :P

Nie zarejestrowany
09-07-09, 10:50
Tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!to objaw ciązy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!gratuluje bedziesz miała ośmio raczki...........buhahahahahahahahah

Nie zarejestrowany
09-07-09, 17:42
czesc dziewczyny,na temat ciazy w anglii i sposobie w jaki sie nami zajmuja czytalam wiele-sama mieszkam w londynie i jestem w 18 tc :) Sama nie wiem co o tym wszystkim myslec-zgadzam sie z dziewczynami ktore twierdza ze opieka jest fatalna i rowniez z tymi,ktore twierdza ze jest bez zastrzezen,a mianowicie wszystko zalezy od szpitala i od gp jakie wybralyscie-ja tez mialam wiele do zazucenia pierwszemu gp i szpitalowi-nikt sie mna nie interesowol,a o usg nie bylo nawet mowy, przeprowadzilam sie zmienilam gp i nadal jest do kitu,ale za to szpital na Park Royal jest bardzo dobry,a lekarze i polozna sa swietne i wszystko bardzo ladne,czyste,opieka dobra,ale niestety z pania pielegniarka i recpcjonistka-obie hinduski - nie da sie porozumiec,ani nic zalatwic. jezeli nie wiecie jak zaczac i gdzie sie udac najlepiej najpierw zarejestrowac sie do gp,potem oddzwaniaja ze szpitala a tam juz mozna o wszystko zadbac i wypytac:) jesli ktos potrzebuje pogadac lub porady prosze pisac na e-mail: monika-jamroz1@wp.pl Znam rowniez bardzo dobra polska przychodnie-prywatna oczywiscie,ale warto zaplacic,aby sie wszystkiego dowiedziec,zrobic usg i przekonac sie ze wszystko ok z dzidziusiem. moj nr gg 4315263 wrazie cvos od razu pisac ze chodzi o ciaze w anglii inaczej nie odpisze

Nie zarejestrowany
09-07-09, 17:50
straszne to co opowiedzialas,bardzo mi przykro-naprawde,az prawie sie poplakalam-mialam podobna historie i tez poronilam,ale moja ciaza byla bardzo wczesna i nie przezylam jej az tak bardzo,zwlaszcza,ze nawet nie wiedzialam ze jestem w ciazy... teraz jestem znow w ciazy w 18 tyg i zajmuja sie mna lepiej,ale i tak osobno chodze prywatnie do lekarza... biedulko... nie martw sie mi powiedziano,ze lesli cos idzie nie tak natura stara sie to eliminowac i ze drugie dziecko bedzie silniejsze-moze marna to pociecha,ale mam nadzieje,ze gdy znow zajdziesz w ciaze nie bedziesz miala az tak duzych problemow i wszystko bedzie ok

Nie zarejestrowany
14-07-09, 12:42
Po pierwszym poronieniu rok temu zaszłam znowu w ciąże. Niestety podobne bóle brzucha skłoniły mnie do szybkiej wizyty u GP. Reakcja była natychmiastowa mój lekarz umówił mnie na wizytę na early pregnancy . Tam zrobili mi najpierw badanie krwi. Na USG było trochę za wcześniej . Miałam kilka dni pod rząd badanie krwi czy mam prawidłowy wzrost hormonów. Potem USG . Teraz muszę czekać. Z własnych doświadczeń i z doświadczeń znajomych uważam,że opieka w Anglii nie jest zła.

Nie zarejestrowany
15-07-09, 15:48
ja prosze o pomoc Czy to mozliwe ze to ciaza ? spoznia mi sie okres prawie codziennie przez tydzien czasu boli mnie podbrzusze co 5 minut chodze wydalic mocz ? jak moge to usunac ? ja musze skonczyc szkole a chlopak zrobil to specjalnie bardzo prosze mi pomuc

ozdanowicz
16-07-09, 09:36
Zrób test ciążowy, a usunąć to raczej nie możesz, bo to niestety u nas zakazane.

Nie zarejestrowany
16-07-09, 15:33
Jaka ty jesteś głupia trzeba brać odpowiedzialnosc za swoje czyny co jest winne to malenstwo.a jak twoj chlopak zrobil to specjalnie przeciez cie nie zgwałcił.

Nie zarejestrowany
18-07-09, 18:03
Jestem w 24 tygodniu ciazy i mam czasami wystepujace bóle podbrzuszne co one oznaczaja ?

Nie zarejestrowany
18-07-09, 19:21
do 16latki/ Zrobisz jak uważasz, najpierw test ciążowy jeśli pozytywny to idź do ginekologa, zapytaj jego o rade na temat ewentualnej aborcji. W UK aborcja jest legalna, także jeśli znajdziesz sposób na leczenie w UK, to masz szanse... Weź pod uwagę konsekwencje i moooocno sie zastanów co zrobić dalej. Twoje ciało, twój wybór... PS. Rzuć faceta który robi takie rzeczy bez twojej zgody!!!! I jeszcze jedno, jeśli nie byłaś pewna czy jest ok czemu nie zażyłaś tabletek "po stosunku"??
opieka w anglii/ Ja sama jest w 9 tygodniu ciaży, od dawna oczekiwanej. Mieszkam w UK. Na początku pojawiły sie krwawienia. Od razu pojechałam z mężem do szpitala. Po 20 minutach oczekiwania dostałam fachową pomoc. Usg i badania krwi. Po dwóch dniach małam powtórzone badania krwi i USG. Wyniki nie były świetne. Po tygodniu od tego wydarzenia z powodu bólów brzucha poszłam do GP. Bezpośrednio stamtąd pojechałam do szpitala (mój lekarz podczas wizyty zadzownił do szpitala i umówił na natychmiastową wizytę). Po tygodniu miałam następne USG na Early Pregnancy Unit. Wyszedł ok. Ogólnie w UK panuje przekonanie ze ciąża to nie choroba więc samemu trzeba w dużym stopinu pilnowac swoich interesów... Trzeba domagać sie wielu rzeczy i zadawać mnóstwo pytań. Dobrze jest znać swoje prawa, choc nie jest ich wiele. Lepiej zajmują sie tutaj ciężarnymi które miały juz jakies problemy. Zależy na kogo sie trafi, ale jak coś jest do bani to zmieniać GP i w razie czego jechac na izbę do innego niż poprzedniego szpitala. Ja wciąż mam bóle brzucha, zamierzam iść w następnym tygodniu do przychodni. Najgorsze jest to, że tutaj nic nie robią by ratować dzicko w pierwszym trymestrze. Jeśli jest coś nie tak, to wyszystko w rękach matki natury. Smutne...

Nie zarejestrowany
18-07-09, 19:55
acha na prawde smutne :(

Nie zarejestrowany
18-07-09, 19:58
jak mozesz komus doradzic zabujstwa ! to malenstwo jest zywe ,zyje ,i bije mu sertce a Ty myslisz ,ze ono nie odczuje tego bólu ?!!! glupia jestes , sluchaj szesnastolatko urodz malenstwo zobaczysz ,ze wszystko bedzie dobrze :)

Nie zarejestrowany
19-07-09, 08:52
Przypadkowo weszlm na ta wasza stronke i zauje tego no i skoro juz tutaj jestem to chce zwrucic sie do Ciebie "SZESNASTOLATKO "jezeli jestes w ciazy to wes to sobie do serca ! a jezeli to bedzie za malo to wejc sobie na stronki internetowe i poszukaj sobie WIDEO O ABORCJI tam zobaczysz co takiego strasznego dzieje sie z maluszkiem kiedy to kobieta decyduje sie na tak okrutnea i drastycznea rzecz ! poszukaj sobie WIDEO NIEMY KRZYK tam wszystko mozesz zobaczyc co dzieje sie takiego z dzieckiem kiedy oni je rozrywaja .teraz jestes mloda i sie boisz ciazy ale za pare lat bedziesz najszczesliwsza mama na swiecie :) zobaczysz .
ggzies znalazlam taki wierszyk specjalnie dla Ciebie !

"Mamusiu... jestem już taki duży, ze ledwo się tutaj mieszczę! ale cierpliwie tutaj poczekam ostatni miesiąc jeszcze..
Mamusiu wiem, że jak tu się wiercę to rozciągam ci brzuszek, nie chce żebyś się na mnie złościła i nie będę się już poruszał!
Mamusiu... nie chce by cię bolało i nie chce żebyś cierpiała, urodzę się wiec bardzo szybko żebyś mnie już przytulała!
Mamusiu już! już jestem na świecie! wyszedłem szybko i bez krzyku! Dlaczego wiec, zamiast do domu zostawiasz mnie w zimnym śmietniku?
Mamusiu wróć! tak strasznie mi zimno... przecież przyszła już zima! Marzną mi plecki, zmarzły mi raczki, długo tu nie wytrzymam!
Mamusiu wiem, pewnie pobiegłaś do domu po kocyk i śpioszki! Nie będę płakał, nie będę krzyczał, żeby cię nie rozzłościć.
Mamusiu... przyszedł już po mnie Pan Bóg, wyjął z foliowego worka i zabrał tam gdzie jest ciepło i zrobił ze mnie aniołka!
Mamusiu moja! kocham i tęsknie i czekam tutaj na ciebie. Nie przynoś już kocyka ani śpioszków to nie potrzebne mi w niebie... Mamusiu..."

teraz mxsle,ze sie skoncza glupie tematy o DORADZANIU ABORCJI TYPU TWOJE CIALO TWO´J WYBO´R !!!! tak jak to Ty Oglo wlasnie podsunelas tej przestraszonej dziewczynie !

Dziekuje za komentaz :

ozdanowicz
20-07-09, 10:27
Olga ma racje. A wy "obrończynie życia" nie przesadzajcie. Po pierwsze film, który przytoczyłaś Basia to propagandowe wypociny. Nikt nie robi aborcji w 5 albo 6 miesiącu, a tam jest to tak pokazane! Dziewczyna ma 16 lat i ma powinno mieć prawo wyboru, bo to jej życie! A chłopaka pogonić. Brawo Olga!

Nie zarejestrowany
21-07-09, 06:11
Obys nie musiala pokutowac za te slowa bestio .Nie mam ochoty wiecej z Toba kontynuowac jakiej kolwiek dalej rozmowy poniewaz niestety nie uszanuje twojego zdania . I jezeli juz ma tutaj ktos pozostac " OSZOLOMEM " to tylko Ty pusta babo .I tutaj nie ma mowy o jej chlopaku bo jezeli ta dziewczyna jest w ciazy i dostanie w sparcie w rodzinie czego ty podejzewam nie masz pogoni automatycznie tego typa .
dodam jeszcze tylko,ze ilmiki ,które widzialas to nie "WYPOCINY " to sa fakty ,których ty nie odruzniasz ,jestes jak niewierny Tomasz ,widzisz a nie wierzysz .Powinnas sie wstydzic swojej osobowosci .

Dziekuje za komentarz i nie oczekuje odpowiedzi .

ozdanowicz
21-07-09, 09:25
Powiem jedno - nie każdy w tym kraju jest katolikiem i żyje według zasad chrześcijańskich. Uszanujcie to!

Nie zarejestrowany
21-07-09, 11:52
Ty jestes na prawde pusta ,bo przeciez obojetnie do jakiej wiary czlowiek nalezy nie ma mowy o "zabijaniu" a "aborcja " to nie uspienie lecz morderstwo w sposób brutalny . Do tego zwruce ci jeszcze jedna uwage ,ze jezeli ,którakolwiek kobieta jest w ciazy majac nawet te szesnascie lat nie powinna decydowac tylko za swoje cialo bo wlasnie w jej ciele rozwija sie potomstwo ,które nie jest z" plastiku" .
Staram ci sie to juz wytlumaczyc w najprosciejszy sposób jaki mozna wiedz prosze nie rób z siebie niepojetnej tlumanicy i tak wogule to nie wiem co ty wogule tutaj robisz na tej stronce skoro jestes za aborcja ,to jest stronka dla kobiet w stanie blogoslawionym wiec mysle,ze nie ma tutaj nic czym mozesz byc zainteresowana .Wiec pozwul,ze my kobiety ( czego o tobie nie mozna powiedziec ) jako juz doswiadczone mamy ,czy przyszle chcemy sie tutaj wymieniac przyjemnymi tematami ,takimi które ty i tak nie zrozumiesz .
Dziekuje za komentarz .

ozdanowicz
22-07-09, 09:28
Nie należę do żadnej wiary i po pierwsze ciąża nie jest dla mnie stanem błogosławionym, a po drugie aborcja w do 6- 8 tygodnia to nie zabijanie. A tak się składa, że jestem tym tematem zainteresowana jak najbardziej, bo jestem w 4 miesiącu ciąży i bardzo się ciesze. Jednak co innego ciąża planowana i wyczekana, a co innego wpadka w wieku 16 lat! Peace.

Nie zarejestrowany
22-07-09, 13:52
widze,ze wogule nie masz pojecia o czym piszesz wiedz postanowilam cie OSWIECIC .
Trymestr I

Miesiąc 1

Tydzień 1
Nic się nie dzieje. Właśnie przechodzisz ostatnią miesiączkę.

Tydzień 2
Zapłodnienie- przez połączenie plemnika i komórki jajowej
dochodzi do powstania NOWEGO ŻYCIA.

Tydzień 3
Jest to etap, w którym rozwijający się maluszek
dociera do jamy macicy, szukając okazji do zagnieżdżenia,
a najlepszym miejscem do tego celu
jest znajdująca się poniżej powierzchnia jamy macicy.
Rozwijające się dziecko ma tylko 0,15mm!! długości,
ale cały czas szybko się rozwija.
Powstaje kręgosłup, rdzeń kręgowy, system nerwowy.
Nabierają kształtu nerki, wątroba, jelita.

Tydzień 4
Dochodzi do zagnieżdżenia w trakcie, którego
wytwarza się połączenie pomiędzy rozwijającym się dzieckiem
a organizmem mamy (w trakcie trwania ciąży
z tego połączenia wytworzy się łożysko).
Rozwijający się organizm zaczyna produkować
hormony odpowiedzialne za zatrzymanie miesiączki.
W tym okresie długość maluszka wynosi około 0,36mm do 1mm

Tydzień 5
Począwszy od 21 dnia delikatne serce zaczyna bić,
z cewy nerwowej wkrótce powstanie mózg.
Łożysko rozpoczyna funkcjonować.
Kręgosłup i rdzeń kręgowy rosną w tym okresie szybciej,
niż reszta ciała.Maleństwo ma już około 1,25mm długości,
a cały pęcherzyk ciążowy jest wielkości rodzynka.

Miesiąc 2

Tydzień 6
Długość płodu w wymiarze ciemieniowo siedzeniowym (CRL)
pomiar od czubka głowy do końca miednicy-oznaczany
w trakcie badania USG wynosi ok 2-5mm.
Zawiązki kończyn stają się widoczne, kształtują się oczy .

Tydzień 7
W tym tygodniu zaczyna rozwijać się mózg maluszka.
Twoje maleństwo jest w tym tygodniu od 4 do 8 mm dłuższe
niż w ubiegłym i jest niewiele większe niż Twój paznokieć.
Stopniowo wykształcają się ramiona, dłonie i nóżki.

Nie zarejestrowany
22-07-09, 13:53
Dziekuje za komentarz i prosze o zmiane tematu .

Nie zarejestrowany
22-07-09, 18:03
Przeczytalam opinie POlek w Anglii o tamtejszej sluzbie zdrowia i az mnie ciarki przeszly.Az mi ciezko w to uwierzyc. Z tego co opisujecie to tam podchodzi sie do polek( ciezarnych) jak do krow ktore nosza cielaki. Masakra. Ja mieszkam w IRE jestem w 36 tygodniu ciazy i jak do tej pory moge ich tylko pochwalic. W 6 tygodniu zazelam plamic- nie bylo zywej krwi.Polozna wystawila mi zaswiadczenie do pracy ze przez najblizsze 2 tygodnie nie bede zdolna wykonywac pracy- kazala lezec plackiem w lozku/ Krwawienie ustapilo //po tygodniu mialam robione kolejne usg (zapomnialam dodac ze pierwsze mialam w 6 tygodniu- nie bylo widac bicia serca) Na tym w 7 juz serduszo bilo - wiec polozna stwierdzila ze jest ok ae do pracy jeszcze nie kazala wracac.Pozniej zdarzaly mi sie wizyty na emergency(early pregnancy) kilkakrotnie mialam bol brzucha , skurcze , i za kazdym razem traktowano mnie z szacunkiem . Nigdy mi nie powiedzieli ze przesadzam.. uspokajali i mowili ze jest wszystko dobrze, A i zapomnialam dodac ze od 5 mca ciazy jestem na zwolnieniu lekarskim.Zagrozenia jako takiego nie bylo ale dla spokoju ducha moja pani GP dala mi zwolnienie///Badzo mi przykro jak czytam inne opinie .A jeszcze ciezej przyjac do wiadomosci fakt ze ktos moze byc tak znieczulony j/w. Moze lepiej jednak nie rodzic w UK dla nich kazdy przypadek jest aki sam.. i wychodza z zalozenia przezyje -bedzie zyc. Mam nadzieje ze doczekam szczesliwego rozwiazania i nie bede musiala zmieniac mojej opinii///

ozdanowicz
23-07-09, 11:17
Tak się składa, że mam pojęcie. Ale dla mnie "dziecko" tudzież "maluszek" jest do 6 tygodnia zbiorem komórek i niedorozwiniętych organów. I tyle. ja nie przekonam ciebie ani ty mnie . I tyle!

Nie zarejestrowany
23-07-09, 17:52
Idz do piekla !

ozdanowicz
24-07-09, 09:34
Piekła nie ma;)

Nie zarejestrowany
24-07-09, 11:26
Jak pan doktor widzi w opisach nie sa moje wypowiedzi wystarczajace dla Pani Nataszy wystarczajace i prowadzone przez nas wypowiedzi kompletnie sie ruznia a to dlatego,ze mamy calkiem ruzne zdanie.Moje pytanie jest czy to ja jestem zle poinformowana tym,ze maluszek ,który rozwija sie prawidlowo przez te trzy pierwsze miesiace jest takzwanym "ZBIOREM NIEDOROZWINIETYCH KOMUREK " ????? dla mnie jest to juz DZIECKO w ,którym to wlasnie w tym okresie zostaja rozwiniete pierwsze i to bardzo wazne komurki ,oraz kiedy to zakończyła sie praca nad ksztaltowaniem wszystkich najważniejszych struktur organizmu,
prace przejmuja poszczególne organy.
Watroba zaczyna wydzielac żółć, trzustka insuline
a nerki produkuja mocz, razem, z którym wydalane sa
zbedne produkty przemiany materii. I tp wlasnie na tym konczy sie tydzien 13 --miesiac trzeci ,czas w ,którym to kobiety nie dadza sobie przetlumaczyc ,ze aborcja to okrutny czyn ,któryy zyciem placi za to ,to bezbronne DZIECKO .I tutaj nie ma sesu przekonywac mnie czy pania Natasze ,ja szukam sesu prawdy czego nielatwo kazdemu sie z nia pogodzic .
Dziekuje za komentarz.

Nie zarejestrowany
28-07-09, 02:17
Witam, jestem w 23 tyg. ciąży i miewam bóle głównie podbrzusza. Mój lekarz powiedział, że teraz nie powinny występować żadne bóle. Czy to prawda?

Nie zarejestrowany
28-07-09, 02:22
Dodam tylko, że te bóle przypominają czasami także bóle miesiączkowe.

ozdanowicz
28-07-09, 09:51
Najlepiej wysłać to pytanie bezpośrednio do specjalisty. Lista ekspertów znajduje się w górnym, prawym rogu strony głównej poradnika i na stronach działowych.

Nie zarejestrowany
29-07-09, 12:09
piszecie tu ciekawe rzeczy....ja mieszkam w Irlandii Północnej i faktycznie opieka medyczna kobiet ciężarnych jest zupełnie inna niż w Polsce..i na moje gorsza niestety :(( jestem w 35tyg i jest to moja 3ciąża.....więc mam jakieś tak doświadczenie ....tutaj od smego początku ciąży nie byłam badana przez lekarza ginekologa ...poprostu jak ja to mówię ..nie zaglądaja co miesiąć ,nie badają i nie zszywaja po porodzie!!! to jest dla mnie szok nio ale nie mogę jechać do Polski rodzić z 2 dzieci ....ale mam nadzieję ,że jakoś to wszystko sie szczęśliwie zakończy....

Nie zarejestrowany
31-07-09, 16:53
jestem chyba w ciazy,nie jest to planowana ciaza,czy moge usunac ja legalnie tu w anglii,czy bede miec z tego powodu klopoty?prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
03-08-09, 21:31
tak niechcacy weszlam na ta stronke,i uwazam ze jesliu bylas na tyle dorosla zeby pojsc do lozka z chlopakiem i wiedeziualas co tam robic to nie rozumiem dlaczego ktos ma c8ie zalowac za twoja glupote,nie masz zadnego prawa wyboru i zebys kiedys nie plakala ,i koniecznie obejrzyj film o aborcji,jestes zalosna ,tak samo jak sa zalosne sa niektor rady

Nie zarejestrowany
09-08-09, 09:49
moc76 żałosna to jesteś Ty i cała reszta tych wszystkich zacofanych ludzi którzy tylko umieja wyzywać i krytykować. Aborcja jest normalną rzeczą i jest od lat praktykowana na zachodzie ale niestety widac ze polska jest 100 lat za murzynami. Pozatym kobieta ma prawo decydować o swoim organiźmie i jest to wyłącznie jej prawo więc człowiek kulturalny i wychowany powstrzyma się od krytyki nawet jeżeli jest innego zdania.

Nie zarejestrowany
20-08-09, 13:53
Droga Bewi,
przeczytalam twoja wypowiedz na temat prowadzenia twojej ciazy w Irlandii i rowniez musze przyznac ze jak do tej pory - a jestem w 13 tyg ciazy - rowniez nie spotkalam sie z jakim kolwiek zlym czy ponizajacym traktowaniem mnie przez lekarzy.
Na poczatku rowniez mialam plamienia wiec jak najszybciej udalam sie do mojego GP ktory zamowil mi wizyte w ante natal clinic a stamtad skierowali mnie do szpitala na emergency scan i juz w tym samym tygodniu , czyli w przeciagu 4 dni , milam zrobiony pierwsze USG - dodam tylko ze bylo to w 7 tyg ciazy.
Lekarz i polozna byli przemili , spedzilam tam ok 20 min, odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, sami zrobili dokladny wywiad.
Tak wiec odpukac ale poczatki mojej przygody z ciaza w Irlandii wygladaly bardzo obiecujaco. Oby tak dalej .
Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
20-08-09, 16:28
jestem w 30tc i mam twardnienie brzucha kilka razy dziennie a nawet kilkanaście. nie zawsze są bolesne ale chce miec pewność że razem z twardnieniem nic innego sie nie dzieje. czy ktos moze cos wiecej napisac o twardnieniu brzucha? czy mam sie martwic czy nie?

Nie zarejestrowany
22-08-09, 01:40
hej mam do was pytanie tydzien temu kochalam sie z chlopakiem i jego nasienie znalazlo sie na wierzchu mojej no wiecie czego czy jest prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy?? bradzo prosze o szybkom odpowiedz dzieki

ozdanowicz
24-08-09, 10:32
Niestety jest, ale niewielkie. Jeśli nasienie dostało się do wnętrza pochwy to zawsze jest takie ryzyko.

Nie zarejestrowany
24-08-09, 10:52
czyli dopiero wszystko sie okaze jesli nie dostane okresu ??
Bardzo chce miec dzidzie chodz mam dopiero 17 lat ale boje sie ze jesli bym byla w ciazy to moge sobie nie poradzic z tym wszystkim dziekuje bardzo za odpowiedz

ozdanowicz
25-08-09, 08:48
A jak spóźni ci się okres to zrób test zamiast się stresować i zastanawiac czy jesteś czy nie. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
25-08-09, 09:29
brat to mnie chyba zabije jak bede w ciazy ale moze pokrzyczy pokrzyczy i mu przejdzie mam pytanie do ciebie jesli by sie zdarzylo ze bede w ciazy to moge liczyc na twoje rady bo niesety jestem z bratem w angli i raczej on mi nie bedzie umial doradzic a rodzicom boje sie powiedziec dzieki wielki za odpowiedz :):) Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-08-09, 12:17
jestem w 16 tygodniu ciazy i miewam ciagle bóle brzucha czy to cos zlego ??? czy mam sie czymś martwic????

ozdanowicz
26-08-09, 11:10
Pewnie nie jesteś w ciąży, ale jakby co to pytaj:)

Nie zarejestrowany
26-08-09, 14:54
Dzieki wielkie:) a wogule to jakie moge miec obiawy ciazy?? moze byc tak ze nie bede miec wymiotow jak inne kobiety??

Nie zarejestrowany
27-08-09, 09:26
Jestem w 6 tyg. ciąży i dziś w nocy zaatakowały mnie straszne bółe brzucha, czy to jest normalne ??

ozdanowicz
27-08-09, 09:47
Niekoniecznie mdłości, ale pewnie urosną ci piersi - jeśli jestes w ciązy. Ona: takie ostre bóle nie są normalne idz lepiej do lekarza!

Nie zarejestrowany
27-08-09, 14:30
a moge miec tak ze bedzie mnie bolal jeden jajnik??

Nie zarejestrowany
27-08-09, 16:00
mam pytanie ... kochalismy sie z facetem w dni plodne ... i dostalam normalnie o terminie okres. Czy to oznacza ze nie jestem w ciazy ? i czy mozna w ogole robic podczas miesiaczki test /

Nie zarejestrowany
28-08-09, 08:22
Możecie mi poradzić jakie mam brać witaminy w ciąży. Byłam u ginekologa i powiedział mi że kwas foliowy to w ciąży się nie bierze jedynie przed ciążą.

ozdanowicz
28-08-09, 10:04
Nie, to nie objaw ciąży, pewnie idzie ci okres:) młoda: nie masz okresu więc nie jesteś w ciąży.

Nie zarejestrowany
28-08-09, 12:01
tylko okres powinnam juz dostac a jeszcze nie dostalamnie wiem juz nic z tego najwyzej poczekam jeszcze dwa tygodnie jak nie dostane to zrobie test sorki ze cie tak zameczam i wielkie dzieki za odpowiedzi:):)

Nie zarejestrowany
02-09-09, 12:26
jestem w 7 tyg i czasami kilka razy dziennie mam ból brzucha i krzyża tak jak w czasie miesiączki nie wiem czy powiadomic o tym lekarza choc op tym mówiłam

Nie zarejestrowany
02-09-09, 23:17
No ja mam podobnie. I co Lekarz na to ?

Nie zarejestrowany
21-09-09, 18:55
Mam takie pytanie choc powinnam to juz wiedziec.jestem w drugiej ciazy pierwsza niestety stracilam.a wizyte u lekarza mam dopiero 12 pazdziernika i chcialabym wiedziec czy lekkie bole brzuszka sa normalne w 4 tyg ciazy?prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
23-09-09, 01:36
mam do was pytanie w tam tym tygodniu kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia i on skonczyl we mnie jest prawdopodobienstwo ze jestem w ciazy?? czy moge zrobic juz test ciazowy??jakie wogule moge miec pierwsze obiawy ciazy jesli mozecie to odpiszcie bede bardzo wdzieczna :)

Nie zarejestrowany
23-09-09, 15:26
hej wszystkim jestem w 37 tyg.ciazy i ostatnio mniewam bole podbrzusza i krzyza. ostatnio nmawet z lozka wstac nie moglam. czy to moze byc juz porod?prosze poradzcie mi cos gdyz chociaz to moja druga ciaza to porod pierwszy bo 2 lata temu bylam w ciazy i poronilam w 11tyg.

Nie zarejestrowany
24-09-09, 10:31
Dziewczyny!Czeto wiele osób tłumaczy sobie i usprawiedliwa,że aborcja to nie morderstwo.Wyrzuccie wogole takie pomysły z głowy.Jestem w 8 tyg.ciąży ,jestem b.młoda,nie mam pracy,studia teraz mam juz z głowy:( i kasy takze:/A jednak nie usune.Naważyłysmy sobie piwa i je wypijemy!A moze tak musialo byc??Dbajmy o siebie i nasze malenstwa.I badzmy pełne nadzieji ,że bedziemy szczesliwe-pzdr!!!!

Nie zarejestrowany
26-09-09, 09:55
jestem obecnie w drugiej ciąży. termin mam na grudzień. zarówno przed pierwszą i druga brałam kwas foliowy. moja gin kazała mi brać do końca 1 trymestru a potem zestaw witamin dla kobiet w ciąży feminatal. na pocz co drugi dzień po tabletce a teraz od 3 trymestru co dziennie, bo mi wyniki się pogorszyły. w pierwszej ciąży witaminki brałam też po porodzie aż skończyłam karmić. i teraz też tak zrobię,

Nie zarejestrowany
26-09-09, 15:21
kuzwa dziewczyny opamietajcie sie!!!!!!! prosza o porady a wy sie klucicie kto ma racje!!!

Nie zarejestrowany
29-09-09, 01:37
mogly byscie mi odpowiedziec na moje pytania bardzo was prosze bo nie wiem co mam robic dzieki wielkie

Nie zarejestrowany
26-10-09, 15:49
Sluchaj ja obecnie jestem w 7 tygodniu ciazy i tak jak Ty mialam obawy czy jestem w ciazy czy tez nie takze mozesz zrobic sobie test spokojnie... albo skonsultuj sie z ginekologiem...

Nie zarejestrowany
27-10-09, 01:54
mogla bym jakos z toba pogadac ale nie na tym forum?? mogla bys podac mi meila lub gg?? dzieki wielkie

Nie zarejestrowany
13-11-09, 19:52
witajcie ostatnio kochalam sie ze swoim chlopakiem i zlapal mnie ostry bol brzucha czy to moze byc oznaka ciazy????prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
18-11-09, 12:08
To raczej nie oznaka ciazy,poczytaj troche na temat ciazy a sie czegos dowiesz bo takie glupawe zadawanie pytan jest nie normalne.Ale jesli jestes w ciazy to idz do lekarza a nie na forum sie pytasz.

Nie zarejestrowany
29-11-09, 23:57
czesc kobietki:)mam pytanko jestem w 7tygodniu ciazy,a tak mnie BARDZO bolą piersi czy tak to powinło byc?z pierwszym dzieckiem takich reakcji na ciaże nie miałam,a tu juz troszke sie boje...pomóżcie..

Nie zarejestrowany
30-11-09, 17:36
jestem juz w 7 miesiacy ciazy w wpolowie czwartego odczuwałam dosc silne ruchy malenstwa a teraz rzadko je czuje ..boje sie okropnie

Nie zarejestrowany
08-12-09, 17:53
Jesem w 36 tygodniu ciazy i mam bule brzucha nad pepkiem i jest bardzo twardy i niewiem co to moze oznaczac a rano mam bule krocza,boje sie ze to bedzie juz strasznie sie denerwuje,no-spa niechce pomagac czy musze brac cos silniejszego?Bardzo prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
18-12-09, 20:18
Ja osobiście na takie bóle polecam buscopan. Mam problemy z wrzodami żołądka i nic innego brać nie mogę. Na szczęście buscopan pomaga ;-) Poza tym jest on również polecany kobietom w ciąży, bo jak słyszałam nie przenika do krwi.

Nie zarejestrowany
19-12-09, 13:14
witam,jestem w 37tyg ciązy i bardzo boli mnie brzuch ale nie mam skurczów czy udać sie do szpitala ?

Nie zarejestrowany
22-12-09, 12:02
hej mam pytanko czy któraś z was miała usuwany polip w ciąży ? Jestem w 8 tg i boję się ,że nie donoszę naszaego aniołka ginekolog zaleciła tylko spokój i nie stresowanie się ,ale troszkę krwawię .Nie wiem co robić poradzcie cos . Pozdrawiam ;(

Nie zarejestrowany
27-12-09, 03:21
Violka, ja miałam usuwany polip w 18 tyg. ciąży teraz jestem w 39 więc u mnie zakończyło się to dobrze.Mój ginekolog kazał mi to zostawić i nie usuwać ale tak mocno krwawiłam, że pojechałam do szpitala i tam usunęli mi polip.Zabieg bez znieczulenia-ból do zniesienia.Dwa dni później tańczyłam na własnym weselu;)Wszystko chyba zależy od lekarza.PS ja mam konflikt serologiczny z mężem i dlatego gin. powiedziała żeby lepiej zostawić a w szpitalu lekarz stwierdził , że należy wyeliminować wszystkie przyczyny krwawienia bo jest ono niebezpieczne dla dzidziusia.Poradź się może jeszcze innego lekarza.

Nie zarejestrowany
06-01-10, 16:51
jestem w 23 tc. Mam od tygodnia skurcze macicny, brzych mi twardnieje a po chwili odpuszcza. Jak leze i odpoczywam to nic nie jest, a jak wstane i cos robie pojawiaja sie te skurcze. Jednak nie sa one takie bolesne... podejrzewam ze są to skurcze Braxtona-Hicksa. Bylam u lekarza i powiedział, ze jak bedzie wiecej niz 8 w ciagu dnia to mam przyjsc do niego ponownie. Szyjka jest ładna. Poza tym biore wit. feminatal 400. Wyobraście sobie ze posprzeczalam sie z lekarzem bo nie ma w nich zadnych skł. min poza jodem. Kupilam wiec feminatal N w ktorych są i dodatkowo kazał mi brac magnez. Co do tych witamin nie chce sie wypowaidac ale ten feminatal 400 jest przereklamowany..... Jak bede miec nadal skurcze to ide za tydzien do lekarza. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-01-10, 11:48
Witam mam pewien problem i niewiem do kogo się z nim udać.a więc zaczne od tego że od wrzesnia staramy sie z narzeczonym o dzidziusia...Niestety w paxdzierniku wystapila miesiaczka(ok.24 tak jak powinna).Natomiast w październiku pojawiła się juz 18 i do tego byla prawie brązowa i ''skromna''.W grudniu kiedy juz się cieszyłam,ze jednak sie udalo tez dostalam tyle że 25.Od jakiegoś czasu bardzo boli mnie brzuch jak leze na boku jak się schylam a od niedawna nawet jak leze na wznak.Powiększył mi sie brzuch mimo iz niewiele jem.stosunek tez nie sprawia mi juz takiej satysfakcji poniewaz odczuwam zarówno bol brzucha jak i bóle w okolicach pochwy.dodam jeszcze że robilam test ciażowy(ostatni w listopadzie)i wynik byl negatywny.prosze o radę....z góry dziękuję

Nie zarejestrowany
08-01-10, 16:09
Witam mam pytanko czy jest mozliwe poronienie w 2 -3tygodniu ciazy i jak ono wyglada???moja klezanka przezyla silny upadek na lyzwach i zaczela krwawic i po kilku godzinach przestala. nie jes pewna czy jest w ciazy czy nie. ostatnio miala dziwne miesiaczki mimo ze jest na tabletkach a ostatni okres wogule sie nie pokazal

Nie zarejestrowany
08-01-10, 20:11
Twoja sprawa dość dziwnie wygląda. Krótkie miesiączki, boleści itd...... Najlepiej zgłoś się jak najszybciej do dobrego gina z doświadczeniem. Mogą to być problemy z jajkami, niech gin wykluczy co jest możliwe, na miejscu zrobi ci badanie usg i będzie widział obraz twoich narządów rodnych, jeśli coś sie dzieje skieruje cie na odpowiednie badania, nie ma czego sie bać, bo czekanie to jeszcze wierszy strach............. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-01-10, 20:15
poronienie jest możliwe ale nie koniecznie, ale skoro nastapiło krwawienie, to wie. Najlepiej ustali też to lekarz na usg....

Nie zarejestrowany
09-01-10, 11:08
Ślicznie dziekuje za radę boję się strasznie gin.to będzie mój pierwszy raz u niego ale dla bezpieczeństwa muszę sie odwazyć

Nie zarejestrowany
17-01-10, 22:14
witam mam pytanko chyba jestem w 12 tyg ciazy mam plamienie od 7 tyg dwa tyg temu kochalam sie z mezem to mnie bolalo z prawej strony a dzis podczas stosunku nic nie bolalo czy to cos moze oznaczac prosze odpiszcie ktos czekam

Nie zarejestrowany
23-01-10, 21:39
jeste w 31tyg ciąży i mam wrażenie ze mój mały pcha sie na swiat szybciej! mam bóle podbrzusza takie ze nie moge zrobić kroku.Zdarza sie ze bedac na mieście musze dzwonić po teścia z autem bo mam skurcze. Wogóle czuje sie czesto jak bym miała jego główke miedzy nogami a zostało jeszcze 9 tygodni! mam nadzieje ze bedzie ok

Nie zarejestrowany
25-01-10, 17:09
ponad 3 tyg temu wspolzylam z chlopakiem.bez zabezpieczenia ale to trwalo zpol sekundy. ponad 2 tyg po tym dostalam miesiaczke [w dniu w ktorym mialam miec] czyli normalnie. nie spoznil sie.
pod sam koniec miesiaczki zlapal mnie ostry bol podbrzusza. wszedzie czytam ze moze to byc obajwa ciazy to prawda?
to moze byc ciaza? i czy chlopak czuje to ze sie spuszcza czy nie zawsze?

Nie zarejestrowany
26-01-10, 16:23
Twój ból wydaje sie być całkiem normalny,więc myslę,że nie masz się czym martwić.Jednak z doświadczenia wiem,że to nie takie proste.Najlepiej poczekaj jeszcze z 2 tyg.i dla bezpieczeństwa zrób test ciażowy.A jeżeli chodzi o twojego chlopaka to oni zawsze wiedza kiedy dochodzą.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
01-02-10, 16:25
zrobilam test ale w normalny dzien wyszedl negatw. ale to moze byc nie prawidlowe bo nie zrobilam wtedy kiedy powinnam czyli w czasie miesiaczki.
bylam dzisiaj u gin i zbadal mnie i pwoeidzial ze to moga byc owulacyjne ale to badanie trwalo moze z 10 sek max i nie wspomnialam ze nie wykluczam w ciazy czy w takim razie przy takim badaniu bez wspomnienia o tym by i tak i tak poczula ze jestem w ciazy? jeszcze dodam ze teraz to by byl 5 tydz.

Nie zarejestrowany
02-02-10, 20:05
zawsze należy udać się do ginekologa i to jak najszybciej w przypadku wystąpienia krwawienia!! zazwyczaj nie ma się czym martwić, ale zapobiegawczo podaje się zazwyczaj Duphaston

Nie zarejestrowany
07-02-10, 19:54
witam wszystkich.Spoznial mi sie okres i wczoraj zrobilam test,no i wyszedł pozytywny.Od wczoraj pobolewa mnie brzuch,nie wiem czy to z nerwow.Dodam ze bedzie to koniec 4 tygodnia ciązy,przed ciązą dosć dlugo pilam herbatki wspomagajace odchudzanie,pialm kawe i palilam co pomagalo mi w oproznianiu sie,ale gdy tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciazy,odstawilam wszystko.No i nie wiem czy ten moj lekki bol brzucha jest normalny,dodam ze pare razy dzis mialam skurcze,tzn takie klucie w jajnikach jak podczas miesiaczki.

Nie zarejestrowany
16-02-10, 14:32
zaczne od poczatku 31 grudnia 2009 zaczela mi sie miesiaczka 16 stycznia 2010 mialam stosunek 19 styczna trafilam do szpitala mialal konizacje szyjki macicy i wycinany gruczol bartolina po operacji dostalam rigevigon zebym nie dostala miesiaczki 29 stycznia zdjeli mi szwy ido dzis dnia nie mam miesiaczki a po zdjeci szwow lek odstawilam tak kazal lekaz zrobilam wczoraj 3 testy ciazowe i okazalo sie ze jestem w ciazy pojechalam do lekaza na usg nic nie wykazalo nawet nie ma pecherzyka mam cervitalis neoplasion cin 3 na cin3 to jest dla mnie rozpoznanie jawne czy to mozliwe ze na usg nic nie wyszlo boje sie o dziecko narkoza leki dozylne antybiotyki jutro ide do innego lekarza ale chyba nie wytrzymam do jutra
POMOCY

Nie zarejestrowany
22-02-10, 13:31
kochana jezeli miesiaczke mialas 16 stycznia to oznacza ze w tym momencie bylabys w 4/5 tygodniu ciąży. kiepski lekarz z kiepskim sprzetem mogl jeszcze tego pecherzyka nie zobaczyc. tak samo bylo u mnie. 5 tydzien i 6 dzien ciazy a lekarz 5 minut mi "grzebal" usg i nic nie znalazl. a jak 2 dni pozniej poszla do innego lekarza to od razu mi powiedzial ze to ciaza.

Nie zarejestrowany
24-02-10, 12:41
od czasu do czasu mniewam dziwne bole podbrzusza, a nawet jak sypiam na boku to czuje bole z prawej storny tak jakby janiki mnie bolały nie wiem co to moze oznaczac:/, martwie sie wkocu juz koncowka mnie czeka i zara porod heh;].

Nie zarejestrowany
02-03-10, 20:26
od paru dni moja mala sie strasznie rusza,niepokoi mnie to bo ruchy sa gwaltowne i ciagle,jakby nie spala i nie odpoczywala tylko kopala.mam tak skopany brzych ze wszystko mnie boli.z bolu i dyskomfortu obgryzam paznokcie ,skorki wszystko.nie wydaje mi sie zeby to bylo normalnie skoro bol jest nie znosny,czy stoje,chodze,leze,siedze,ciagle to samo,nawet ciezko zasnac.

Nie zarejestrowany
04-03-10, 23:59
mojej zonie cos chruplo w brzuchu jak podniosla noge do gory przebierajac spodnie.jest w 33 tygodniu ciazy...w tym miejscu co chrupnelo strasznie Ja boli a dzidzia sie nie rusza....czy cos dziecku moglo sie stac??????????

Nie zarejestrowany
17-03-10, 14:11
witam,jestem w 33 tygodniu,od 3 dni mam dziwne bole podbrzusza i plecow,poza tym jak siadam to mam wrazenie ze na jakas mala pileczke :( niepokoja mnie rowniez dziwne parcia w dole brzucha i skurcze przy chodzeniu lub lezeniu :( czy to normalne w tym stadium ciazy??? prosze o odpowiedz bo to moje pierwsze dziecko i nie bardzo wiem co robic :(

Nie zarejestrowany
19-03-10, 11:59
Nie powinnaś się tymi skurczami przejmować jeśli je tylko czujesz. W tym czasie macica rozrasta się bo dziecko szybko rośnie i fakt ten powoduje skurcze. Natomiast jeżeli występuje przy tym uporczywy ból i podniesienie ciśnienia migiem pędź do gina.

Nie zarejestrowany
24-03-10, 13:21
witam

mam problem jestem w 23 tyg. ciąży i od jakiegoś czasu odczuwam dziwne bóle podczas gdy zaczynam ziewać lub jak nabieram głębokiego oddechu wtedy po lewej stronie podbrzusza dostaję takiego bolącego prądu czy coś takiego jakby skurcz troche to bolesne ale trwa dosłownie sekundę trudno to mi opisać
co to może być , przyznam że mam łożysko przodujące może to od tego

Nie zarejestrowany
25-03-10, 08:38
Witam wszystkich. jestem w 7 tygodniu ciąży i niepokoją mnie bóle brzucha. są one takie same w momencie gdy miałam miesiączke i zaczynam się niepokoić.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 10:05
Witam.Mój okres spóźnił się o jeden dzień,pierwsze 2dni normalnie lecialo tyle że skąpo,na 3d juz plamilo i pod wieczór mialam stosunek z partnerem i nastepne kilka godzin zaczely sie bole pod brzusza i znow mocniej krawilo i wylecialo cos maleg 4mm-przypomnalo fasolke... nastepny dzin juz krwawienie bylo mniejsze. ale od tego czasu mam bole podbrzusza-nieregularne. I od kilku dni mam brzuch nabrzmialy i bardziej czuly. Dodam ze krwawienie 11 marca bylo.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 10:15
Tzn bole byl juz wzcesniej tye rzadkie a teraz nawet kilka raz na dzie lub dni. Sa w roznych miejscach i roznie bola-mocniej slabiej. Wczesniej mialam problem z miesiaczka-skapa(wygladala jak przed ostanie dzien misiaczki) regularna. I zarzywam Luteine. Myslalam ze todlatego sie spoznila,ale zaniepokoilo mnie te nagle silniejsze krawienie w 3 dznu-slabe ale i tak silniejsze bo przez ten dzien juz tylko plamilo. A teraz to mnie te bole niepokoja i ten nabrzmialy brzuch.

Nie zarejestrowany
03-04-10, 03:13
jestem w 28 tygodniu ciąży i pobolewa mnie brzuch jak na miesiączkiem jestem przerażona bo jedną ciąże poroniłam po muście czy to jest normalne

Nie zarejestrowany
09-04-10, 00:12
Mania ja jestem w 23 tc i mam dokładnie takie same bóle jak Ty. Nie mam pojęcia czy wszystko jest ok. Strasznie się boję, a wizytę u ginka mam dopiero za tydzień:( Może ktoś z was miał podobnie jest to uczucie jakby się miało @ dostać help

Nie zarejestrowany
23-04-10, 15:13
ja jestem w 17 tygodniu drugiej juz ciązy.. od samego poczatku pobolewa mnie brzuch... staram sie oszczedzac i wsłuchiwac w swoje ciało.. mam nadzieje ze wszystko bedzie oki.Wydaje mi sie ze jest to normalne, gdyby miało sie "coś" stac stało by sie wczesniej ... Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
08-05-10, 21:44
jestem w 23 tygodniu ciąż i mam krwawienie takie lekkie co to moze oznaczac pomozcie mi

Nie zarejestrowany
11-05-10, 18:44
Witam mam problem spóźnia mi się miesiączka ponad tydzień czasu 4 dni po spodziewanej miesiączce robiłam test ciążowy wynik negatywny poźniej z nów robiłam w 8 i 10 dniu i wynik pozytywny byłam u ginekologa tego samego dnia kiedy wyszedł mi wynik pozytywny lecz moja Pani doktor nie chciała mi jeszcze mówić czy to ciąża bo coś widzi ale jest to takie malutkie że lepiej poczekać jeszcze 2 tygodnie i dopiero przyjść miał ktoś taka sytuacje? bardzo sie martwie bo oboje bardzo chcemy dziecka i jak sie okaże ze to nie ciąża to chyba w depresje wpadne:(

Nie zarejestrowany
13-05-10, 21:55
hej, ja juz jestem w 34 tyg ciazy ale na poczatku bylo u mnie podobnie jak u Ciebie. moze pierwszy test ciazawy nie wyszedl poprawnie za to przy drugim i konsultacji ginekologicznej bylo widac malutki zarodek,nie martw sie na zapas. u mnie w czwartym tygodniu byla to malutenka kropka z ktorej dopiero rozwijalo sie dziecko, dopiero przy drugiej wizycie lekarka potwierdzila pewnosc ciazy.w twoim przypadku moze byc podobnie, ze dopiero niedawno doszlo do zaplodnienia i musisz dac chwilke czasu by dzieciatko uroslo wiec nie martw sie tylko cierpliwie troche poczekaj ;-) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-05-10, 11:01
poronilam 3 tygodnie temu, krwawienie ustalo tydzien temu, bol podbrzusza i brzucha pozostal. Chwilami jest bardzo silny. Bylam u lekarza dowiedzialam sie ze czasami moze tak byc. Na prawde nie chce mi sie isc kolejny razz tym samym pytaniem, wiec moze Wy powiecie mi ile czasu jeszcze ten bol bedzie mi towarzyszyl? Dodam ze organizm sam sie "oczyscil" jak to pieknie ujeli lekarze. Prosze Was o pomoc, tabletki nie dzialaja, wiec juz ich nie biore :(

Nie zarejestrowany
23-05-10, 22:45
Cześć wszystkim.Ostatnio byłam na basenie ze swoim facetem i pod wodą mi włożył penisa ale nie skonczyl we mnie.Dodam ze czesto leci mu z penisa sluz jak sie podnieci.Teraz po tygodniu bola mnie strasznie piersi okropnie,mam bole w podbrzuszu tak jakbym miala dostac okres a mam go miec dopiero za dwa tygodnie, dziwnie sie czuje czasem tak slabo, sikam caly czas.Czy moglam zajsc w ciaze?
dodam ze ostatnio leczylam sie na torbiela bo mi wykryto i bralam antybiotyki i globulki dopochwowe ale juz jest ok wyleczona jestem...
W trakcie stosunku rowniez boli mnie podbrzusze chociaz jestem podniecona a facet nie ma niewiadomo jakiego duzego- no ma 18 cm.Czemu mnie tak to boli ?? prosze odpiszcie

Nie zarejestrowany
24-05-10, 18:26
u mnie bylo podobnie (nie z basenem). leczylamsie globulkami dopochwowymi na zapalenie (wykryto u mnie ACSUSa). mialam isc na kontrole po 3 iesiacach. ok 2 tyg po wybraniu globulek nie mialam okresu, bolal mnie brzuch (najbardzie dol), rozdraznienie i bol piersi. o czym moglam myslec - cos jest nie tak.... ale najpierw zrobilam test (a dokladniej dwa) i oba wyszly pozytywnie. polecialam do lekarza i okazalo sie, ze jestem w ciazy - 6 miesiac!!! najlepiej sprawdzic u lekarza i nie ma co sie przejmowac za wczasu :)
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-05-10, 18:28
oczywiscie 6 tydzien a nie miesiac :)

Nie zarejestrowany
24-05-10, 22:04
jeśli facetowi leci śluz to mogłaś zajść w ciążę, ponieważ w tym śluzie znajdują się niewielkie ilości plemników, tym bardziej, że masz objawy ciąży. Jestem w 15 tyg. i pierwszy objaw ciąży miałam pod koniec 2 tyg. i był to ból piersi (zastanawiałam się czy to na okres czy na maleństwo). Częste oddawanie moczu również jest objawem ciąży. Jak najszybciej zrób test ciążowy i/lub udaj się do lekarza, żeby sprawdzić czy bóle nie są niebezpieczne. Pozdrawiam serdecznie :)

Nie zarejestrowany
24-05-10, 22:27
mam 18 lat i jestem w 15 tyg. nieplanowanej ciąży. Uczę się - druga klasa LO, więc nie pracuje. Wsparcia ze strony matki nie mam żadnego - przeciwnie, wysłuchuję komentarzy na temat mojej głupoty, zmarnowania sobie życia itd... Na szczęście mam ogromne wsparcie ze strony chłopaka. Jestem młoda i jak widzicie warunki nie są dogodne, ale nawet przez chwilę nie myślałam o aborcji, nie wyobrażam sobie jak można zabić własne dziecko! Przeraziłam się czytając wypowiedzi Nataszy, napisała, że do 6 tyg. rozwijające się maleństwo jest dla niej "zbiorem komórek i niedorozwiniętych organów", czyli od 7 tyg. jest już dzieckiem? tak z dnia na dzień? ciekawa teoria... Popłakałam się czytając wierszyk zacytowany przez Basię. Rozumiem, że może nie jesteście zadowolone na myśl o dziecku, ale nie zabijajcie go! pozwólcie mu żyć! jeśli nie macie warunków zawsze możecie oddać maluszka do adopcji, ale darujcie mu życie! Nie przejmujcie się ludźmi, że będą gadać, bo i tak gadają, zawsze jesteśmy przez kogoś obgadywani i tego się nie zmieni, tacy są ludzie. Zastanówcie się jak będziecie żyć ze świadomością, że dokonałyście aborcji - nie pozwoliłyście żyć rozwijającemu się Maleństwu. Bardzo często po aborcji kobiety nie mogą urodzić dzieci - dochodzi do poronienia i utraty ciąży. Bardzo Was proszę, przemyślcie 100 razy czy naprawdę tego chcecie? Osobiście nie potrafiłambym żyć po takim czymś, wyrzuty sumienia nie dałyby mi spokoju, dlatego będąc w ciąży cieszę się, bo wiem, że gdy ja się cieszy, malec, wyczuwający moje emocje, także jest szczęśliwy i wiem, że dam sobie radę. Na pewno nie raz będzie ciężko, ale takie jest życie. Bycie młodą mamusią ma także sporo zalet, pamiętajcie o tym!

Nie zarejestrowany
24-05-10, 23:05
tylko on był we mnie chwilke więc ciąża raczej niemożliwa a zresztą nie miałam płodnych dni.Moze poprostu przed okresem mnie tak boli.
Martwie się ponieważ dopiero wyleczyłam się z torbiela a tu znowu boli mnie podbrzusze

Nie zarejestrowany
01-06-10, 19:46
jak długo to trwało nie ma znaczenia, jeśli akurat z jego penisa wydostał się śluz, to były w nim plemniki, a do zapłodnienia wystarczy tylko jeden. Pamiętaj, że 5 dni przed rzeczywistym czasem wędrówki komórki jajowej jajowodem powinnaś być ostrożna, bo plemnik przeżywa w ciele kobiety od 3 do 5 dni. Nie wiem czy regularnie miesiączkujesz? Jeśli nie, to nie powinnaś liczyć dni płodnych, bo wówczas wynik jest mało wiarygodny. Bóle podbrzusza tak czy owak są czymś co powinno Cię zaniepokoić, wystarczająco, by udać się do lekarza. Niestety problemy dróg rodnych nie są łatwe do wyleczenia, bo często następują nawroty... Ps. Przepraszam za tak późną odpowiedź.

Nie zarejestrowany
04-06-10, 15:58
Chyba to nie ciaża bo czuję bol podbrzusza tak jakbym miala dostac okres
i czuje ze go dostane.Nie miesiączkuję regularnie wiec nie wiem jak policzys swoje plodne czy nie plodne dni.Ostatnio zrobilam sobie badanie moczu ale z wynikiem ide w pn do lekarza bo wogole sie na tym nie znam.Wiem ze tam pisze ze mam bardzo obfita flore bakteryjna.jestem przerażona poniewaz ostatnio leczylam sie na torbiel i bralam antybiotyki.Cytologia wykazala ze mam grzybice no i ja leczylam wiec czemu znowu te bakterie.Wspolzyjemy z facetem nie tak czesto bo dwa razy w tygodniu i w prezerwatywie wiec nie rozumie czemu tak sie dzieje

Nie zarejestrowany
05-06-10, 20:00
no to wygląda na to, że na maleństwo jeszcze nie pora hehe
miałam zapalenia pęcherza, bardzo dbam o higienę, a i tak czuję obecność bakterii, zawsze, gdy przemarzę i też zastanawiam się skąd one się tam biorą? :( jedyne co mogę Ci poradzić to kup w aptece jakieś herbatki moczopędne (np. Urinal ok. 4 zł) i pij dużo płynów. To wszystko sprzyja wypłukiwaniu bakterii z cewki moczowej. Miłego dnia! :)

Nie zarejestrowany
06-06-10, 10:14
dzięki Arletka za podpowiedź.Niestety dostałam okres więc nici z dzidziunia-jednak to nie była ciąża a szkoda bo zaczęłam się już nastawiać na nią a zresztą mam już 25 lat więc nie było by to nic strasznego.
A jak u Ciebie? Brzuszek rośnie ? a samopoczucie? Fajnie wiedzieć przez co się będzie przechodziło.

Nie zarejestrowany
07-06-10, 12:39
bakterie to okropna sprawa, a ja i tak czuję tylko trochę i nie zawsze, więc nawet nie wyobrażam sobie Twojego cierpienia :/
jestem szczupłą osobą, więc myślałam, że brzuszek będzie widać szybko... ale jeśli ktoś nie wie, że będę mamusią to nawet się nie domyśla, chociaż Ci, którzy wiedzą, mówią, że trochę widać, ale że widzą, bo o tym wiedzą, ja oczywiście widzę, że mam większy brzuszek, zwłaszcza podbrzusze i bardzo mnie to cieszy :D i prawdopodobnie nie będę miała bardzo dużego brzucha :) jeśli chodzi o samopoczucie to pierwszy trymestr fatalnie, teraz jest już znacznie lepiej :) ale samopoczucie, wielkość brzuszka, szybkość powiększania się go, to wszystko kwestia indywidualna, może Ty będziesz czuć się bardzo dobrze całą ciąże :)

Nie zarejestrowany
08-06-10, 16:40
jestem na samym poczatku ciazy czyli gdzies tak 3 tydzien i bardzo boli mnie brzeuch zle sie czuje calymi dniami moglabym nie wstawac z luzka a jest to juz moja druga ciaza jedna poronilam i teraz nie wiem co sie dzieje i co robic. pomozcie jak mozecie i doradzcie . czekam na odpowiedz pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-06-10, 18:18
jak najprędzej idź do lekarza, tylko on może Ci tak naprawdę powiedzieć coś konkretnego, przedstaw jak wygląda Twoja sytuacja i jak się czujesz

Nie zarejestrowany
08-06-10, 21:02
Ja też jestem szczupła chociaż rok temu byłam szczuplejsza o 5 kg.Ważę teraz 54 kg. Wiesz ja boję się ciąży z tego powodu iż boję się że bo ciąży nie będę już tak atrakcyjna ,że będę miała mnóstwo rozstępów i że zostanie mi brzuch po ciąży.Okropnie się tego obawiam i nie mogę się zdecydować na ten krok a mam 25 lat. Kocham dzieciaczki i nie wyobrażam sobie bez nich życia ale jak pomyślę jak mogę wyglądać i jak zmieni się moje ciało to boję się że nie będę atrakcyjna dla swojego mężczyzny i dla samej siebie

Nie zarejestrowany
09-06-10, 13:38
witam bardzo mam ostatnio bole podbrzusza i janikow bardzo sie boje bo to moje pierwsze dziecko i nie wiem co sie dzieje;/;/ czy ktos mi doradzi od czego moge miec takie bole bardzo sie martwie mam dopiero23 lata. od 4 lat mam torbiela na jajniku czy on stanowi zagrozenie dla dziecka mego prosze momuzcie mi:(:( a moze mam te bole ze za czesto sie denerwuje i duzy stres bardzo sie pogubilam jak by ktos mogl mi doradzic to prosze bardzo

Nie zarejestrowany
09-06-10, 14:03
to smutne co piszesz, ciąża to niesamowita sprawa i należy się nią cieszyć i nie liczyć kg, widzę, że mam większy brzuszek, nawet tuż po przebudzeniu już nie jest płaski, ale to jest bardzo fajne, rano oglądam profil w lustrze i cieszę się, że maleństwo sobie rośnie, rozstępów też się nie boję. Będą to będą, trudno, smaruje się balsamem dla kobiet w ciąży, bo nie chcę ich mieć, ale jeśli będę to świat się nie zawali :) najważniejsze, żeby maluszek był zdrowy, pomyśl sobie, że jak Twoje dziecko będzie duże i pójdzie w świat, to będziesz miała po nim pamiątkę :) codziennie, gdy będziesz się ubierać, nie myśl "ble rozstępy", tylko myśl "ciekawe co robi teraz moje Słoneczko"? :) większość kobiet tyje po ciąży, ale zauważ, że szczupłe kobiety naprawdę wracają do formy, zazwyczaj tyją te, które już wcześniej były troszkę tęższe. Nie martw się na zapas, w ciąży urosną Ci piersi, więc jak mogłabyś nie być atrakcyjna dla mężczyzny ;p mężczyzna też kocha nienarodzone maleństwo i cieszy się, gdy partnerka ma już duży brzuszek :) problem pojawia się wtedy, gdy kobieta robi z tego problem, wmawia sobie i facetowi, że jest nieatrakcyjna, wtedy w sypialni też jest problem, bo się krępujesz, ale czym? organizm i ciało człowieka nie są idealne. Kobieta, która dba o siebie NIE jest nieatrakcyjna. Jak będziesz stara to też Twoje ciało się zmieni, uroda przemija, liczy się wnętrze, pokochaj siebie taką jaka jesteś i pozwól facetowi Cię taką kochać. Od kilku lat mam stałą wagę 56 kg. w 1 trymestrze dużo wymiotowałam, więc schudłam do 51, ale to były tylko kg, czułam się osłabiona, zmęczona i cieszę się, że już odzyskuję wagę, teraz ważę chyba 53,5 i wiem, że będę ważyć duuużo więcej, ale nie jest to dla mnie problem. Martwię się tylko o kręgosłup, bo już przed ciążą miałam z nim problemy, fizjoterapeutka odradziła mi treningi, więc już wcześniej sport miałam ograniczony, ale ja mogę się źle czuć, bo to tylko ja, najważniejsze by maluszek był zdrowy i szczęśliwy, dlatego będąc w ciąży staram się cieszyć, ile tylko się da, co nie jest trudne, bo jak już pewnie wiesz, jestem optymistką :D wiary w siebie, droga Saro! :)

Nie zarejestrowany
09-06-10, 14:11
nie wiem nad czym się zastanawiasz, pędź do lekarza na konsultacje! postaraj się nie stresować, bo stres bardzo szkodzi dziecku, ono czuje Twoje emocje i wie, kiedy jesteś szczęśliwa, a kiedy smutna, jak jesteś zdenerwowana to Twojej kruszynce bije szybciej serduszko i niepokoi się

Nie zarejestrowany
10-06-10, 22:55
Ja ostatnio też miałam torbiela na jajniku również bolało mnie podbrzusze i jajniki jak sie kochałam ze swoim facetem,poszłam wiec do lekarza i mi zrobil usg i stwierdzil ze mam duzego torbiela i sie leczylam antybiotykami dwa miesiace.Pomoglo !!!!! idz jak najszybciej do lekarza to powie Ci co robic zwlaszcza ze jestes w ciazy i niektorych lekarst czy czopkow nie wolno Ci stosowac.Lekarz powinien Ci doradzic co powinnas brac..

Glowas do gory

Nie zarejestrowany
12-06-10, 15:46
jestem w 20 tygodniu ciazy i przez cały ten czas miewam bóle w podbrzuszu.nie sa one bardzo bolesne ale powoduja że wciąż o tym myśle.wogle wszystko mnie jakoś tak przeraza gdyz to moje pierwsze dziecko i nie wiem jak jest dobrze a jak nie. do tego niepokoi mnie fakt iż mam mały brzuch jak na 5 miesiac-przytyłam niecałe 3 kg i wcale nie wygladam jakbym była w ciaży:(
moze ktoras z Was bedzie mogła mi pomóc i nareszcie bede mogła spac spokojnie:):) z góry dziękuje

Nie zarejestrowany
16-06-10, 11:39
Medziq, jestem teraz w 39 tygodniu i miałam podobnie jak Ty. Tyle ze ja zaczęłam dopiero tyć pod koniec 5 miesiąca - całe 1 czy 2 kilo. Do 6 miesiąca wyglądałam jakbym sie porządnie najadła albo piwa napiła;). Ale potem Młody wystrzelił. Nie martw się, dziecko ma swój zegar i najwięcej tyje i rośnie pod koniec II i cały III trymestr. Jeszcze Twój kręgosłup odczuje te ciężary;)U każdej kobiety jest to inaczej, ale generalnie dziecko tyje w III trymestrze. Z tymi bólami to też tak miałam w 4-5 miesiącu jak mi sie macica rozciągała, czułam takie parcie i naciąganie. Mogłam brać nospę /do 3 dziennie/. Jeśli CIę to martwi, poradź się lekarza prowadzącego. A tak apropo jeszcze tego tycia - ja się tak tez martwiłam, że małe dziecko będzie, że ja nie tyje, a teraz okazuje się, ze nosze sporego chłopa, który moze ważyć nawet 4 lub więcej kilo.(ja w ciązy przytyłam okoo 10-11 kg). Także odżywaj się zdrowo, odpoczywaj i nie stresuj niepotrzebnie :)pozdrawiam i życzę samych przyjemnych chwil w stanie błogosławionym :)

Nie zarejestrowany
17-06-10, 13:21
ostatnio dopadł mnie straszny ból podbrzusza, czułam się jak podczas pierwszego dnia miesiączki(nie znosiłam jej dobrze)trwało to 2 godz po czym ból stawał się silniejszy,kiedy chciałam wstać poczułam jak wszystko w środku opada mi do dołu, brzucho zrobiło się twarde jak kamień strasznie się wystraszyłam i do szpitala, po 5 godz wszystko mineło brzucho zrobiło się miekkie, lekarz chciał zostawić mnie na obserwacji, ale stwierdził, że mogę wrócić do domku, natomiast przy drugim ataku bólu mam przyjechać już spakowana , bałam się , iż coś się stało z łożyskiem, na skurcze mam brać 4 razy dziennie magnez i jak najwiecej leżeć, ktraś z Was również cięzko znosi ciąże, mój Skarb w brzuszku tak się przewraca naciskając mi na narządy , że mam uczucie jakby mnie cewnikowali wrrrr jakie to bolesne

Nie zarejestrowany
21-06-10, 12:49
mam pytanko miesiiaczka mi sie skonczyla 3 dni temu ale boli mnie podbrzusze pierwszy dzien po okresie mialam takie dziwne slabe klucie po srodku a teraz mnie boli brzuch co to moze byc?

Nie zarejestrowany
24-06-10, 21:16
Witam was dziewczyny! A wiec tak mam takie pytanie jestem 4 dni przed @ i od ostatnich 3 dni strasznie boli mnie brzuch a mianowicie pod brzusze nie wiem co mam o tym myślec bo przez ten ból straciłam apetyt zjem tylko rano sniadanko i wieczorem ale z trudnościa bo czuje sie jak bym była najedzona..Hmm ..prosze was o porade ..Podrawiam

Nie zarejestrowany
28-06-10, 17:34
Witam was dziewczyny.Mam 25 lat i chcialabym juz zostac mama.Chcialam sie dowiedziec czy moze ktoras z was czytala jaki jest odpowiedni wiek bycia mama.Dodam ze ja nie pracuje,wybieram sie na studia,Moj facet pracuje i remontuje mieszkanie ma 33 lata i wedlug mnie powinnismy juz pomyslec o dzidzi jednak on mowi ze najpierw musze poszukac pracy i popracowac minimum rok by dostac zasilek...A jak nie znajde pracy?To co wtedy??
Mam instynkt macierzynski juz od ok 2 lat i jest coraz silniejszy ale chce zeby on tego chcial....
Rozmawialismy o tym ale on mowi ze wszystko powpli powoli!! ale ja mam juz 25 lat i nie chce miec jednego dziecka tylko trojke z odstepem 5 lat....
Nie wiem co robic?? pomocy???
Bylyscie w podobnej sytuacji??
Co zrobic by on chcial?? Boje sie ze za kazdym razem bedzie mial inny pretekst zeby jeszcze poczekac.. Zostawic go i szukac innego??

Nie zarejestrowany
29-06-10, 19:06
Witam was... Jestem prawdopodonie w 5 tygodniu.... w ogole o siebie nie dbalam bo nie wiedzialam,. dziennie bralam ketanol, (bo jak wpominalam nie wiedzialam ze jestem w ciazy) pilam alkohol, palilam papierosy, nawet gdzies tam sie szarpalam z kims, mialam duze stresy.. no i caly problem tkwi w tym ze od moze tygodnia cale dnie boli mnie tak brzuch ze az placze, boli mnie brzuch jajniki, robi mi sie slabo... Czy mam sie czym nie pokoic.?? Dodam ze bol jest nie do zniesienia...hmm jakby ktos wbijał mi noz caly czas ..

Nie zarejestrowany
03-07-10, 19:51
Mam nadzieję,że nie usunęłaś ciąży....Byłabyś głupia,skoro chcesz usunąć to na jaki huj się ruchałaś?trzebabyło się zabezpieczyć a nie jechać na całego.A szkoła nie jest w takiej sytuacji taka ważna,można urodzić i się dalej uczyć a dzieckiem może zajmować się ktoś inny,np.twoja mama,ponieważ jesteś nieletnia.A co na to twój chłopak?Czy wie o aborcji? jeśli to nic go nie obchodzi-to huj z nim-niech spierdala,taki chłopak nic nie wart.Dziewczyno-proszę cię,a wręcz błagam na kolanach,daruj życie tej istocie,przecież ono nie jest niczemu winne,wyszło przez przypadek,wina tu jest po twojej i twojego chłopaka stronie!No,ale dobra,jeśli naprawdę niechcesz tego dziecka-to nie usuwaj tylko urodz i zrzeknij się praw rodzicielskich w szpitalu-chociaż będzie żyło.proszę.

Nie zarejestrowany
03-07-10, 20:05
Dziewczyny,jeśli spóznia wam się okres i robicie test ciążowy,a wynik wychodzi negatywny,odczekajcie kilka dni i powtórzcie test (oczywiście kupując nowy,nie na tym samym),gdyż są takie przypadki,że jest się w ciąży,a test wykazuje negatywny wynik,ponieważ jest to bardzo wczesna ciąża i niektóre testy nie są w stanie tego wykryć.

Nie zarejestrowany
03-07-10, 20:11
Miałam tak,nie dostałam okresu przez miesiąc,zrobiłam test,wynik otrzymałam negatywny.po trzech dniach powtórzyłam próbę i wynik był-dwie kreski,lecz jedna słabo widoczna-no ale to już oznacza ciążę,wczesną,widocznie za szybko powtórzyłam próbę.Z radości chciałam zrobić test jeszcze raz i zrobiłam za tydzień-wyszły dwie kreski czerwone jak rak!!!!

Nie zarejestrowany
03-07-10, 20:18
Nie płaczcie dziewczyny,ja jestem w 26 tygodniu ciąży i wcześniej słabo bolał mnie brzuch,moja pomoc to była nospa,pomagała w kilka minut.Dziś od rana mam bóle brzucha,raz słabe,raz silniejsze,a nospa nie pomaga,i co tu zrobić!Nie tylko wy cierpicie,dlaczego to kobiety muszą cierpieć,a chłopy mają tylko przyjemność...do tego kochani dokuczają mi mdłości,okropne,chyba pojadę do szpitala,bo nie wytrzymam...

Nie zarejestrowany
04-07-10, 17:02
Witam was! Mam taki problem po 1 od 7 dni spoznia mi sie miesiaczka gdzie nidgy jeszcze nie zdażyło mi sie tyle spoznic.po 2 strasznie bola mnie piersi i pobolewa mnie podbrzusze a okresu dalej nie mam..Wydzieli nie mam zadnej jest bardzo sucho..Prosze was dziewczyny powiedzcie mi czy moge byc w ciazy?? w Srode mam zamiar robic tes..pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-07-10, 09:16
Witajcie dziewczyny! I jednak okazalo sie ze zostane mamusia jestem w 5 tyg ciaży :) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-07-10, 16:41
witam jestem w 38 tygodniu ciazy. Od rana mam okropne bole podbrzusza wystepuja one co pare minut i trwaja 15, 20 sekund przy tym czasami zlapie mnie skurcz lub kłucie. Nie wiecie co to moze byc? Czy to jest normalne? Dodam,ze nie mam zadnego plamienia i wody tez nie odchodza,wiec czy moge zaczac juz rodzic? Czy jednak jest to cos powaznego? Moj malutki synek caly czas sie kreci a bóle wogóle nie ustaja. prosze Was pomożcie mi jesli wiecie coś na ten temat.

Nie zarejestrowany
08-07-10, 17:00
witam... jestem w 27 tyg. ciąży. trochę się martwię bo od 22tyg. do 24 tyg. przytyłam prawie kilogram a od 24 do 26 tylko 20g. nie wiem czy coś z wagą u lekarza jest nie tak czy co... jak byłam u lekarza w 26 tyg. to przepisał mi nospe forte bo miałam takie skurcze że całą noc nie spałam... skurcze minęły ale mam straszne bóle brzucha... prawie przez cały dzień najgorzej jest na noc... Mój lek. wyjechał na miesiąc na urlop i nie wiem co mam robić bo mnie nastraszył że macica może się kurczyć.... nie wiem czy to jest zagrożeniem dla dziecka czy co... teraz już nic prawie nie mogę jeść bo mi ciągle ten brzuch dokucza... Czy ktoś może coś wie... czy może mi pomóc... Moim zdaniem mój lek. powinien zrobić usg żeby zobaczyć czy ta macica się nie kurczy bo w 11 tyg. też mi się kurczyła to miałam tabletki przepisane i niby pomogły aż do teraz już od 20 tyg. ich nie biore bo kazała mi je odstawić i teraz nie wiem co dalej....:(

Nie zarejestrowany
08-07-10, 17:05
moja szwagierka też nie miała plamień i wg. a to już był czas do porodu... wody jej odeszły i nawet nie wiedziała kiedy. lek. jej powiedział że musiały odejść przy sikaniu... okazało się że w każdej chwili może ur. a więc nie radzę ci czekać tylko jechać do szpitala

Nie zarejestrowany
10-07-10, 14:36
To gratuluje ci ciazy- ja mam 25 lat i tez bym chcala zostac juz mamusia bo mam juz ten instynkt niestety moj facet mowi ze mam jeszcze czas na to...
Fajnie jest patrzec na rosnacy brzucio.trzymaj sie cieplutko i dbaj o siebie

Nie zarejestrowany
11-07-10, 23:46
witam dziewczyny:) jestem w 14 tc. od paru dni czuje klucie lub dziwne jakby skurcze w brzuchu a czasami w podbrzuszu. nie wystepuja czesto ani nie sa dlugie,...martwie sie tym bardzo, a nie moge pojsc do lekrza bo jestem za granica, a do polski wracam za miesiac. Moze wiecie co to moze byc, albo czy to normalne? Do tej pory wsyztko bylo w porzadku, zadnych dolegliwosci i przed wyjazdem rowniez bylo ok...prosze o odpowiedz:(

Nie zarejestrowany
13-07-10, 21:56
ja bym Ci radziła iść jak najszybciej do lekarza... Ja miałam podobne objawy w 11tyg. i okazało się że macica mi się kurczy.... Przepisano mi tabletki i było ok... Uważaj bo to może być coś poważnego i możesz dziecko stracić... Ale mam nadzieje że to tylko zwykłe bóle i wszystko będzie ok...

Nie zarejestrowany
20-07-10, 12:41
BAWIACE SIE W SEX BEZ MILOSCI I ZIELONEGO POJECIA...

sZMACICIE SIE I TYLE

Nie zarejestrowany
20-07-10, 16:15
Jeśli możesz to napisz jak u Ciebie skończył się ten ból brzucha po miesiączce, ponieważ dziś jest pierwszy dzień po @ i mam takie same objawy. Z góry dzięki

Nie zarejestrowany
23-07-10, 11:36
Przepraszam ale skad wiesz ze oni robia to bez milosci i ile maja lat !!!! Ja mam np 25 lat i co znaczy ze jestem za mloda na bycie matka?? Co ty piszesz jakies glupoty !!!! To sprawa indywidualna kto kiedy chce miec dziecko !!!!!! A wpadki sie zdarzaja i nie tylko malolatom ale i tez starszym osobom nawet w malzenstwie !!!!! Troche mnie to wkurzylo co napisalas

Nie zarejestrowany
23-07-10, 17:56
dzieki Niunia za porade:) na szczescie wszytsko jest dobrze, lekarz powiedzial, ze to rozciaganie jakichs wiazadel i moge odczuwac takie bole, jesli nie sa one regularne to ok..;)

do AGI: dokladnie zastanow sie co piszesz;/ ja tez jestem mloda, mam meza, 24 lata i czekamy na dzieciatko, dlatego, ze chcialismy...nie dlatego, ze sie szmacilam...tak jak to okreslilas;/

Nie zarejestrowany
26-07-10, 22:57
Rece opadaja jak slucham moich rowiesniczek czy tez czytam komentarze na forach... sama mam obecnie 17 lat i jestem w 16 tygodniu ciazy ale wiedzialam jakie konsekwencje niesie za soba seks bez zabezpieczen a i zabezpieczenia niejednokrotnie nie sa skuteczne, kurcze no jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to fakt faktem nie bylo latwo bo jestem bardzo mloda ale nie pomyslalam zeby ciaze usuwac, przeciez ta istota nie jest niczemu winna i nikt nie dal mi prawa do zabierania komus zycia czy jest to czlowieczek wielkosci moejgo palca czy tez rozwiniety w pelni czlowiek, trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje czyny, chyba idac z facetem do lozka wiedzialas ze wlasnie w tak sie robi dzieci ? i nie warto tez sie zalamywac opiniami innych ze malolata, szkoly nie skonczyla perspektyw zadnych nie ma a za robienie dzieci sie bierze. Jasne... do krytyki i oceny wszyscy sa pierwsi ale do pomocy nikogo nie ma dlatego gardze takimi ludzmi i nie uwazam ze uzylam za mocnego slowa. Od wrzesnia przyszlego roku zamierzam kontynuowac nauke i bede ubegac sie o mozliwosc pracy na stazu na komendzie. Takze do mlodych mam: mozliwosci jest wiele wystarczy chciec i szukac aby w przyszlosci zapewnic jakis byt swojemu malenstwu a nie isc na latwizne a mam na mysli aborcje, celowe poronienia itd...:/

Nie zarejestrowany
28-07-10, 22:37
wczoraj zrobilam test ciazowy wyszedl pozytywnie moj chlopak sie uciaszyl ale ja wcale sie nie ciesze boje sie jak cholera a najbardzirj celulitu rozstepow i rodzenia chociaz juz wiem ze chce cesarskie ciecie,jego rodzice tez sie ciesza ale moi o niczym nie wiedza boje sie im powiedziec gdyz moi rodzice maja pewne zasady dziecko po slubie w dodatku moja siostra jest juz po slubie i tez zaszla teraz w ciaze boje sie ze nie beda sie cieszyc tak bardzo z mojego dziecka jak i z jej ze beda na nie mowic bekart...jestem za granica mieszkam tu z chlopakiem i tak mysle moze im nie mowic sama juz nie wiem przeciez ja jestem za mloda i za pokrecona na dziecko w dodatku ciagle placze to jest oropne!!i wiem ze teraz nikt mi nie moze pomoc,,,

Nie zarejestrowany
29-07-10, 08:17
witam, bardzo dobrze, ze sa takie fora, ale kochane dziewczyny! opanujcie sie. jak cos was niepokoi to na litosc boska idzcie jak najszybciej do lekarza, jak nie pomoze to do innego!! nawet prywatnie. Nie mozna sie leczyc samemu i sugerowac sie wiedza dziewczyn z forum, my nie jestesmy lekarzami a kazdy przypadek jest inny. Jestem w ciazy w 12 tyg tez miewam bole podbrzusza, ale z tym idzie sie do lekarza, a na forumm mozna sobie poczytac cos dodatkowo......

Nie zarejestrowany
29-07-10, 21:20
hej zaszlam w ciaze majac 17 lat bardzo sie balam tego jak to bedzie ale ani przez moment nie pomyslalam zeby usunac dzis moj synek ma 6 lat i nie wzobrazam sobie zycia bez niego a co w tym wszystkim jest najzabawniejsze ze od roku staralam sie z mezem zajsc ponownie w ciaze i bylam juz zalamana ale wkoncu sie udalo bardzo sie boje czy z dzieciatkiem wszystko bedzie dobrze...po urodzeniu synka skonczylam 3 letnia szkole i udalo sie powodzenia dziewczyny

Nie zarejestrowany
02-08-10, 11:48
witam dziewczyny. jestem dzien przed planowanym terminem porodu... prócz delikatnych upławów z pochwy (sluz zadki taki lekko zabarwiony na bialo) raz na jakis czas... nie mam zadnych innych objawów. czy cos jest nie tak? czy powinnam jechac do lekarza?? czy czekac jeszcze minimum tydzien?? ogolnie czuje ruchy dziecka... co jest nie tak? zero bólów krzyzowych czy partych zero skurczy czy zglosic sie do lekarza??

Nie zarejestrowany
02-08-10, 15:09
Nie przejmuj sie czasem tak jest ze zle oblicza termin porodu i porod sie opozni.Moja kolezanka byla tydzien po terminie i wtedy dopiero urodzila.Jesli nie masz skurczy i czujesz sie dobrze to znaczy ze jeszcze nie pora na to alby twoje dzidzi przyszlo na swiat. Jesli jednak dlugo sie spozni to powinnas isc do lekarza gdyz dziecko moze owinac sie w pepowine i udusic ale jesli jest dobrze polozone a ty czujesz sie dobrze i czujesz dzidzi to niedlugo sie go spodziewaj. Milego rozwiazania .Napisz jak to sie stanie !!!! Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-08-10, 16:09
dzieki wielkie za wsparcie:))) juz sie doczekac nie moge... sa takie upaly ze moglby juz wyjsc ze mnie:D

Nie zarejestrowany
02-08-10, 22:13
Jest goraco masz racje ale doczekasz sie dzidzi nie martw sie. Powodzenia i szczesliwego rozwiazania

Nie zarejestrowany
03-08-10, 21:42
Niema obaw na pewno będziesz wiedziała kiedy zacznie się poród te bóle o których piszesz do tej pory to jeszcze nic wielkiego zacznie cię bolec coraz częściej ale i coraz mocniej a odejście wód płodowych to jeszcze nie wcale tak dobrze potem rodzic na sucho że tak powiem nie jest wcale wesołe jestem po urodzeniu 1 dziecka teraz czekam na następny poród gdzie termin mama na 8.sierpnia wiec jesteśmy w podobnej sytuacji tylko ja wiem mniej wiecej jak to wygląda wiec bez obaw na pewno będziesz wiedział jak już się zacznie:)ŻYCZE SZYBKIEGO I SZCZĘŚLIWEGO ROZWIĄZANIA TYM WYCZEKUJĄCYM WRAZ ZEMNĄ NA DZICIĘ POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
06-08-10, 20:46
jezeli nie dostaniesz skurczy do 40 tygodnia idz do lekarza. moga zrobic tak ze ci przyspiesza porod. ja bylam w 38 1/2 tygodni ciazy i urodzilam dziecko. Wody plodowe musieli mi przebijac. Ja na twoim miejscu bym nie czekala tylko jechala do szpitala.

Nie zarejestrowany
07-08-10, 12:06
ja jestem juz 4 dni po terminie porodu... bylam na ktg w 2dni temu.... i lekarz powiedzial ze jezlei nie ma skurczy ani nic prosze jechac do domu... i zgłosic sie jak beda bóle... wywolac nie wywolaja porodu chyba ze jest juz 2 tyg po terminie i jak wywolanie nie pomoze to wtedy cesarskie ciecie...

Nie zarejestrowany
08-08-10, 03:20
Witam ! mam problem jestem w 35 tyg ciazy i jak czuje ruchy dziecka to strasznie boli:( czy to nie jest nic zlego?? wiem ze ma malo miejsca ale bol momentami jest nie do wytrzymania tym bardziej ze ruchy dziecka czesto czuje w okolicy pepka... prosze pomoscie mi bo sie boje o moje malenstwo !

Nie zarejestrowany
08-08-10, 13:38
To normalne że dziecko się rusza w brzuchu.Czasem jest tak że dziecko poprostu uciska na twoje narządy i wtedy odczuwasz ból zwłaszcza gdy dziecko jest duże.Inni rodzice martwia sie ze ich dziecko prawie wogole sie nie rusza ty nie musisz sie tym martwic.Dziecko rowniez odczuwa zdenerwowanie i gdy sie denerwujesz ono robi to razem z toba.Pod koniec ciazy dziecko przesuwa sie juz w kierunku wyjscia wiec wowczas kobieta odczuwa wiekszy bol.Pozdrawiam i szczesliwego rozwiazania

Nie zarejestrowany
08-08-10, 13:42
Nie martw sie wszystko bedzie dobrze.Moze rzeczywiscie zle obliczyli termin twojego porodu.Jesli nie ma skurczy to rzeczywiscie nie ma potrzeby zostawania w szpitalu chyba ze cos sie dzieje zlego.A moze twoje dzidzi nie jest ulozone glowka w dol? pytalas o to??
Niekiedy lekarz musi je przekrecic i wowczas moze byc lepiej.Mowia ze sex moze przyspieszyc porod bo podczas orgazmu ma sie skurcze pochwy i jest mocno ukrwiona.Sprobujcie tego jesli oczywiscie lekarz nie zabronil wam uprawiania sexu.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
08-08-10, 14:38
Dziekuje ci bardzo za pomoc bo sie martwie o swoje malenstwo ale ciesze sie ze to nie jest nic powaznego ;) jeszcze raz dziekuje
Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
10-08-10, 22:13
24 lipca dostałam miesiączkę... trwała ona tyle co zawsze ale była bardziej skąpa. Dzień po skończonej miesiączce kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, ale on nie skończył we mnie. Tydzień po miesiączce zaczął boleć mnie brzuch i tak boli mnie codziennie aż do tej pory. Podbrzusze mam twardsze niż zazwyczaj, częściej oddaje mocz ( czasem nawet 3 razy w ciągu godziny). Nie wiem co mam o tym myśleć... Czy mogę być w ciąży?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-08-10, 22:17
Dodam jeszcze że przed miesiączką też się kochałam z chłopakiem i też bez zabezpieczenia... Tylko nie prawcie mi morałów że jestem nieodpowiedzialna itd.bo wiem co robię i nie boję się zajść w ciążę...

Nie zarejestrowany
12-08-10, 12:54
jasne ze mozesz byc w ciazy !!! Czasem penis mezczyzny wypuszcza sluz w korym moga znajdowac sie sladowe ilosci plemnikow wiec nawet tak moze dojsc do zaplodnienia.Idz do lekarza i sie przebadaj.Mnie rowniez bolalo podbrzusze i czesto oddawalam mocz i okazalo sie ze mam torbile na jajnku.Dzieki usg wykryto je u mnie.Dostalam antybiotyki i przeszlo. Zawsze przed okresem odczuwam bol w podbrzuszu ale u niektorych kobiet to narmalne. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-08-10, 19:51
hejka. jestem w 36tyg ciaży jest to moja pierwsza ciaża. Pisze do was ponieważ od 3dni mam boleść podbrzusza, twardnienie brzucha oraz jak leże i i sie przekrecam z boku na bok to odczowam ból oraz jak wstaje chodze schylam się i przy zalatwianiu się (w brzuchu i narządach płuciowych) (zauważyłam też że mam troszke podpuchniete narządy płuciowe) po dłuzszym zastanowieniui stwierdzam że to ból tak jak bym miala zakwasy w nocy czesto sie przez to budze. czy to sa skurcze?? prosze o odpis??? z góry dziekuje za pomoc

Nie zarejestrowany
15-08-10, 15:12
im bliżej jesteś do terminu porodu tym większe staje się twoje maleństwo.Czasem tak bywa że pod koniec ciąży dzieciątko się przekręca do pozycji wyjściowej i uciska twoje narządy wewnętrzne.Jeśli widzisz że brzuch opadł w dół znaczy to że dzieciątko ułożyło się już w pozycji wyjścia.Lepiej wtedy spać na plecach ponieważ jest wygodnie i nic nie uciska.pozdrawiam i zycze szczesliwego rozwiazania

Nie zarejestrowany
15-08-10, 19:55
dzieki za odpis;) moj bejbusiek juz od 31tyg jest juz ulozony głowka w duł. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-08-10, 10:49
witam was dziewczyny.ostatni okres mialam 3 lipca dzisiaj mamy 18 sierpien a ja nadal nie mam okresu.myslalam ze dostane poniewaz boli mnie podbrzusze ale jakos nie dostaje.bola mnie piersi tak jak przed okresem i czesto oddaje mocz. robilam test ciazowy ale wyszedl negatywny.wczesniej mialam torbiel na jajniku ale wyleczylam i przez 3 mce mialam regularne.dodam ze kocham sie z zabezpieczeniem nigdy bez. pomocy

Nie zarejestrowany
18-08-10, 14:03
hej jestem w 22 tygodniu ciąży i od wczoraj wieczorem mam ostre bóle po lewej stronie na wysokości kości miednicy, utrudnia chodzenie leżenie i odpoczynek nie pomaga,przy dotyku pobolewa bardziej,czy to normalne?:/

Nie zarejestrowany
18-08-10, 17:24
hej.;) i stało sie;) 10.08.2010 zostałam Mama :) mam slicznego synusia ktory wazyl 3180g i miezyl 55cm;) i jednak termin porodu był dobrze obliczony ...i byłam juz w 41 tyg ciazy i zrobili mi cesarskie ciecie;) 10.08 urodzilam a 14.08 juz byłam wodmu;) powiem wam dziewczyny ze ani sladu nie widac:) prócz tego ze przez 3dni intensywnie bolal mnie brzuch jak sie podnosilam bylo ciezko ale po 3 dniach ustapilo;) nie krwawiłam ani nic;) same pozytywy cesarki;) pozatym dzidzius sie nie meczy i jest taki kształtny i jedno kolorowy nie tak jak te z porodu naturalnego zmeczone sine::)

Nie zarejestrowany
18-08-10, 20:28
gratuluje ci dzidziusia i zycze samych szczesliwych chwil z bycia mama !!!!! pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-08-10, 22:16
Witam. Jestem w 12 tygodniu ciazy i boli mnie brzuch. Nie są to bole nie do wytrzymania, ale czasami staja sie bardzo dokuczliwe. Czy jest to cos groznego ?

Nie zarejestrowany
19-08-10, 12:38
ja koło 10-15 tygodnia też miałam bóle brzucha przypominające te w czasie @, mówiłam o tym z lekarzem to powiedział,że to całkiem normalne bo macica się powiększa,żeby mały miał miejsce;))

Nie zarejestrowany
19-08-10, 14:57
Boję sie poniewaz juz 3 tygodnie spoznia mi sie okres i nie wiem co jest.W ciazy nie jestem robilam test i negatywny wyszedl kocahm sie z prezerwatywa wiec czemu nie mam okresu .Pomocy miała moze tak ktoras z was? wierci mnie w brzuchu tak jak na okres ale nie mam nadal,piersi mnie bola i podbrzusze rowniez.pomocy

Nie zarejestrowany
24-08-10, 16:32
Czytam te wasze wypowiedzi i niektórym osobom bym dała po głowie!
Mam 31 lat,córkę,która ma 7 lat,meża,mnóstwo problemów zdrowotnych za sobą,które rozpoczeły sie po 1szej operacjii.Od paru lat próbuję zajśc w ciąże,ale mój organizm odmawia.Co ja bym dała...,żeby w wieku np.16 lat urodzić pierwsze dziecko! a Wy się zastanawiacie czy nie poddać się aborcji. w 2006 roku poroniłam.Do teraz nie mogę dojść do siebie...!!!
Jak któraś zwas nie chce dzieciątka,to ja chętnie otoczę je miłością,a moja córeczka będzie mieć rodzeństwo.Ja już nie mogę prawdopodobnie mieć więcej dzieci...

Nie zarejestrowany
24-08-10, 18:47
KOchana,jak przeczytałam Twoją wypowiedz,jak tam jest w Anglii,to wydaje się moja martwa ciąża,tu w Polsceprzebiegła niczym jak w Bajce.Cierpiałam i cierpię nadal,ale jak czytam co Ty przeszłaś,to nie wiem co powiedzieć...ja bym z tamtąd zwiała,na Twoim miejcu.Pozdrawiam ...

Nie zarejestrowany
29-08-10, 19:41
jestem w 17 tygodniu ciąży, to moja druga ciąża. Dzisiaj cały dzień boli mnie dół brzuch, czuje takie ciągnięcie w dół. Wizytę mam dopiero w środę. Te bóle nie są stałe ale co kilkanaście minut. Nie wiem czy mam się martwić. Do szpitala chciałabym iść w ostateczności bo nie mam dzisiaj z kim xórki zostawić. Czy te bóle są normalne? W pierwszej ciąży praktycznie w ogóle nic mnie nie bolało :(:(

Nie zarejestrowany
30-08-10, 08:33
bylam w podobnej sytuacji co ty - okres spoznial mi sie 2 tygodnie zrobilam test i wyszedl negatywny, uspokoilam sie troche ale okresu jak nie bylo tak nie bylo, po 2 tyg zrobilam drugi test i wtedy wyszedl pozytywny...objawy takie same jak przy okresie - bol brzucha piersi itp. radze zrobic drugi test

Nie zarejestrowany
02-09-10, 21:13
Chyba że ma się ginekolożkę taką jak JA.
Przyszłam w 6 tygodniu i nawet mnie nie zbadała kazała przyjść za 3 tygodnie.
Wtedy dopiero da mi skierowanie na jakieś badanie.

Nie zarejestrowany
03-09-10, 21:46
jestem w 11 tygodniu ciąży i od dwóch dni mam kłucia czasami po lewej czasami po prawej stronie. Chce zaznaczyć że nie są to bolesne kłucia, ale jednak się denerwuję. Wizytę u lekarza mam dopiero za dwa tygodnie. Proszę o jakąś odpowiedź

Nie zarejestrowany
11-09-10, 15:06
Witam... Nie wiem czy mój ginekolog dobrze obliczył tydzień ciąży w którym jestem. Stwierdził mi że jestem w 3,4 tygodniu ciązy jak moje dziecko miało 7,68 mm. Dodam żebyłam u ginekologa 31 sierpia. Ostatnia miesiączka była 23 lipca. Słyszałam, że ciąży jeszcze nie widać w 3,4 tygodniu ciąży... Jak było z tym u Was? Jak oceniacie? W którym tygodniu mogę być? Bo jakoś nie chciało mi sie wierzyć że Maleństwo jest takie duże w tak wczesnej ciąży. Proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
12-09-10, 21:35
hej ja jestem w 8 tyg. byłam u lekarza 23 sierpnia i wskazywalo na 6-7 tydzien i dzidzius mial ponad 6mm ;)

Nie zarejestrowany
13-09-10, 15:35
Witam jestem w 38 tygodniu ciazy i odczuwam bol w gornej czesci brzucha to raczej bardziej klucie niz bol poza tym moj maluszek rusza sie bardzo energicznie a ja nie mam zadnych objawow przepowiedajacych porod. Czy wiecie moze co to oznacza? pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-09-10, 23:15
Witam. Mam problem, Okres mi sie spoznil 1 dzien a przed okresem przez dwa dni bolal mnie caly czas brzuch. Nie mialam zadnych objawów na okres, nie bola mnie piersi. Okres mam juz drugi dzien i jest obfity a ból brzucha nie ustapil i jest strasznie nadęty. Co to moze oznaczac? Pomóżcie

Nie zarejestrowany
17-09-10, 09:16
Hej mam 17 lat i jestem w 4 tygodniu ciazy, jestem z chlopakiem, ktory bardzo mnie wspiera i cieszy sie z faktu, ze bedzie ojcem. Jest tylko jeden maly problem jak oznajmic rodzicom, iz nie dlugo beda dziadkami ???

Nie zarejestrowany
17-09-10, 13:53
w moim przypadku maluszek miał nie całe 6 cm i lekarz powiedział że to jakiś 7 - 8 tydzień wiec dziwi mnie teoria twojego lekarza na temat 3 - 4 tygodnia ciązy przecież w takim okresie maluszek jest jeszcze mało widoczny a najczęsciej niezauważalny może wybierz sie jeszcze do innego lekarza i wtedy sie przekonasz

Nie zarejestrowany
20-09-10, 19:42
Kochana bardzo bym chciała wybrać sobie innego lekarza, ale nie ma z czego tutaj wybierać. Jeden jest jakimś zboczeńcem, tak uważam, bo jak u niego byłam to rzucał mi różne teksty, z kolei inny lekarz nie umie zaradzić jak są jakieś komplikacje w ciąży. Nie mam do nich takiego zaufania jak do tego co chodzę teraz. Po prostu sie zdziwiłam jak oznajmił mi ze to 3-4 tydz ciąży. To miasto gdzie mieszkam to dziura. Także nie ma z czego wybierać

Nie zarejestrowany
26-09-10, 18:22
jestem 2 dni okresie a dalej boli mnie brzuch, moze juz nie tak jak podczas okresu ale pobolewa i bardzo mnie to drazni co to moze być czy ktos wie??? pomozcie

Nie zarejestrowany
28-09-10, 18:24
witam... mam male pytanko.. od paru dni strasznie boli mnie podbrzusze jak i caly brzuch.czesto chodze oddawac mocz nigdy wczesniej tak nie mialam.czuje jakbym zaraz miala zwymiotowac ale tego nie robie bo wszystko mi sie cofa... mam zawroty glowy, dzisiaj w pracy upuscilam miseczke z farba na klientke(jestem fryzjerka)czesto chce mi sie spac nie wiem co jest .... siostra mowi ze to ciaza... ja bardzo pragne maluszka ale ten moj nie jest pewien czy chce. pomozcie prosze dziekuje,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-09-10, 16:20
Z tego co czytalam to masz duze dziecko ja jestem w 6 tygodniu ciazy i lekarz stwierdzil ze moje malenstwo ma 0,5 cm ... czy to mozliwe ??? (serduszko bije)

Nie zarejestrowany
08-10-10, 17:54
młode kurwiszony z was i tyle!

Nie zarejestrowany
08-10-10, 17:57
do wszystkich małolat w ciąży!!!!
po co uprawiasz sex skoro nie umiesz sie zabezpieczyć? tak bardzo chcesz być dorosła a potem cierpi na tym dziecko ... żal mi tych wszystkich dzieciaczków których rodzice to dzieci:( lepiej sie wezcie za naukę a nie za sex bo macie na to czas.

Nie zarejestrowany
14-10-10, 22:17
A mi żal przemądrzałych bab, które wchodzą na forum żeby zbesztać i krytykować innych bo ich życie jest takie ponure, że nie mają innych rzeczy do roboty!

Nie zarejestrowany
18-10-10, 13:12
Hej mam 17 lat i czuje ostre kłucia jajnika czy to moze byc ciaza??

Nie zarejestrowany
27-10-10, 18:43
klara zrob tesacik i bedziesz pewna
do osob ktore nie rozumieja nie jedna zaszla w ciaze uzywajac prezerwatym i tabletek antykoncepcyjnych poprostu zawiodly wiec nie piszcie bdur ze mlode dziewczyny sa kurrr...przeciez uprawiajac sex znaja konsekwencje tego wiec sa swiadome

Nie zarejestrowany
27-10-10, 21:33
Witam wszystkich.Napisze co mnie spotkało przykrego.W 17 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala dlatego że zaczełam krwawic czystą krwią i co się okazało to były wody płodowe wszystkie mi odeszły.Leżałam przez tydzień w szpitalu i lekko krwawiłam plamiłam różnie i tak do dziś raz bardziej raz mniej.Co tydzień mam robione badania Crp a co dwa usg.Z usg wynika że dzidziuś mój rośnie bo wszystko się powiększa cały czas czuje ruchy tylko najgorsze jest to krwawienie i po tych usg dopochwowych brzuch mnie boli i bardziej krwawie .Teraz to jest 21 idzie 22 tydzień ciąży.Czy miał ktoś taki bardzo przykry wypadek.Bo szukam i nic nie mogę znalesc A lekarze mówią że dziecko i tak życ nie bedzie dlatego że bez wody płuca się nie wykształciły i za wczesnie mi te wody odeszły.Czy jest jakiś ratunek ???A jesli te płucka się wczesniej troche wykształciły bo przecież lekarze nie widza tych płuc.Nawet nie znam płci dzidziusia bo bez wód płodowych trudno im zobaczyc.jesli ktoś miał coś podobnego lub coś wie na ten temat lub zna jakiegoś lekarza Prosze o odpowiedz na tym forum lub na e-mail marzenka465@wp.pl z Góry dziękuje

Nie zarejestrowany
27-10-10, 21:39
Dodam że wody płodowej jest 0.I cały czas czułam że coś jest nie tak ale moja gin pomyslała że jestem przewrażliwiona z mojego odczucia stwierdziłam a Tym bardziej ze za każy wizyte płaciłam bardzo dużo i tłumaczyłam że dzieje się coś nie dobrego.Ona ciągle mówiła że wszystko wporządku i żałuję że nie pojechałam odrazu do szpitala jak czułam coś złego a jak mówiłam jej o Ty to mi nie kazała jechac do szpitala tylko do niej.Więć nie bagatelizujcie nawet lekkiego bólu.Ja przy tym żadnego nie miałam tylko podczas tych wszystkich badań jak trafiłam do tego szpitala!

Nie zarejestrowany
14-11-10, 22:26
Hej!
Jestem w ciąży w 6 tyg i mam częste bóle z tyłu głowy i do tego bóle brzucha, ciągle czytam, ze bóle brzucha sa normalne i nie powinny mnie martwić ,ale mam dość ciążko prace, gdzie czasami podnosze coś ważącego 20 kg i równie często czytam,ze bóle brzucha pojawiające się czesto są niebezpieczne, ja mam je codziennie, tak samo jak ból głowy. Czy powinno mnie to martwić, czy może to jest normalne?

Nie zarejestrowany
08-01-11, 19:02
Witam. spoznia mi sie okres juz 3 tyg w dodatku mam bole w podbrzuszu jak na okres i czesciej oddaje mocz.. Od 3lat stosuje przerywany stosunek i nie mialam jeszcze wpadki. Robilam Tydz. tem test i wyszedl negatywny wiec juz nie wiem czy to ciaza czy tez nie...

Nie zarejestrowany
09-01-11, 22:29
Witam was dziewczyny.moze ktoras byla w podobnej sytuacji. Dwa dni po okresie kochalam sie ze swoim chlopakiem bez zabezpieczenia co nigdy wczesniej mi sie nie zdarzylo ale przed wytryskiem wyszedl ze mnie.dodam ze zawsze kiedy sie podnieci wydobywa mu sie z penisa plyn czyli jak czylalam to ejakulacja.niby on nie zawiera plemnikow lub jesli zawiera to sa wolne i raczej nie moga zaplodnic.w ten dzien kochalam sie z nim tak dwa razy ale po pierwszym razie wzial prysznic wiec nie bylo sladu spermy.o ile wiem to po okresie sa dni nieplodne.teraz minal tydzien a mnie strasznie bola piersi,mam cholerny apetyt na sex,mam bole w dole brzucha,ciagle jestem glodna,caly czas biegam do lazienki i chodze podminowana.mysle ze to poprostu jajeczkowanie ale dziwne ze zaczelo sie juz tydzien po okresie ale ja mam dlugie cykle 40 dniowe wiec wszystko pewnie jest mozliwe. Pomocy

Nie zarejestrowany
09-01-11, 23:30
Witam ;)
Mam taki sam problem jak Wy. Ostatni okres miałam 18 listopada, a na początku grudnia zaczęłam brać tabletki. To moje pierwsze opakowanie, nigdy wcześniej nie brałam i nie posłuchałam pani ginekolog, że zaczyna się je brać w pierwszy dzień miesiączki. Chciałam opóźnić okres, a później zrobić przerwę w dowolnym czasie żeby się pojawił i tak zrobiłam. Około 20 grudnia zrobiłam tą niby 7-dniową przerwę, tyle że minęło już więcej czasu, a ja dalej nie biorę tabletek. I chodzi o to, że od początku brania pigułek do teraz (nie biorę 2 tyg.) kocham się do końca. Więc zapłodnienie mogło być już jakiś czas temu. Od czterech dni mam bardzo duży apetyt, często chodzę do toalety i bolą mnie piersi. A wcześniej nigdy mi się to nie zdarzało. Tym bardziej, że okres powinnam dostać 2 tygodnie temu. Po odstawieniu tabletek podobno powinien się pojawić na 2-3 dzień, ale wydaje mi się, że jest za szybko, żeby to się tak uregulowało, bo brałam je bardzo krótko. Jakiś tydzień temu pojawiło się malutkie plamienie, już się cieszyłam, że to okres - ale okres nie trwa 5 minut. Póki co, nie robiłam testu, byłam u ginekologa, ale nie mówiłam o moich obawach, tylko o problemach z tabletkami. Powiedziała mi tylko, że na moim miejscu by się bała i nie przerywałaby tak brania, bo już po jednej ominiętej pigułce można zajść.
Mogłybyście mi coś doradzić? Nie chcę na razie robić testu, bo boję się tego, co mogłabym tak zobaczyć.
Pozdrawiam ;)

Nie zarejestrowany
15-02-11, 14:43
hej dziewczyny przez 5 lat uprawiałam sex z chłopakiem były to zawsze stosunki przerywane
cieszyłam się że nie zachodzę w ciążę nie chodziłam do ginekologa i myślałam że wszystko jest ok. Kiedy zaczęliśmy starać się o dziecka okazało się że od paru lat jestem bezpłodna :( Teraz mam 31 lat i bardzo chciałabym być w ciąży.Stosunek przerywany był w części tego powodem lepiej dla mnie byłoby zażywać tabletki anty one utrzymują prawidłowy cykl.

Nie zarejestrowany
05-06-12, 23:34
boli mnie brzuch od kilku dni boje sie ze moge byc w ciazy czy to mozliwe

Dziewczyny,zadajecie pytania bojac sie ze mozecie byc w ciazy! A moze lepiej udac sie do apteki i zafundowac sobie test ciazowy,ktory nie kosztuje Bog wie ile lub uzyc mözgu troche wczesniej i pomyslec o antykoncepcji:-D

Nie zarejestrowany
30-06-13, 12:55
Ja jestem w 5 tyg ciąży,często mam bóle kolki a w czoraj dostałam trasznie sielnych i bolesnych bóli brzucha i macicy, dokładnie ja podcas miesiączki. Niestety mieszkam w Anglii wiec wizyta u ginekologa natychmiast jest niemożliwa, pierwsza wizyte mam za 2 tyg ale bardzo się martwie :(

kobieto, w uk ginekolog jest lekarzem specjalista!
Natychmiast zasuwaj do GP ktory prowadzi Twoja ciaze, nie masz? To idz do swojego lekarza, zrobi Ci odpoiwednie badania, wszystko Ci wyjasni.
W UK Twoj lekarz zajmuje sie ciaza, ginekolog to zupelnie inna bajka niz w polsce.