PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy trymestr czyli wszystko się zmienia

Nie zarejestrowany
27-04-07, 10:43
Medycyna Polska To Ideal w porownaniu z Irlandzka! Jestem w siodmym miesiacu ciazy,a jednyne badanie ktore mi zrobiono to... pomiar cisnienia. Za 12 tyg. mam pierwsze USG!!!!! Musze takze dodac, ze mialam 1,5 roku temu ciaze pozamaciczna. Nie ma zlituj sie! Blagalam ,prosilam.. Nie zrobia mi USG wczesniej.. A teraz umieram z niepokoju.

Nie zarejestrowany
10-09-07, 19:51
czy wszystko w porzadku? dzidzius juz pewnie hasa na tym swiecie?

Nie zarejestrowany
14-03-09, 21:26
"Obwód brzucha. W ósmym tygodniu nie da się dopiąć żadnych spodni, gdyż waga przyrasta o 2 kilogramy – to efekt zatrzymania wody."...dziwne, ja jestem w 10 tygodniu i nic mi jeszcze nie przybyło w obwodzie, wchodze we wszystkie spodnie i tym bardziej nie przytyłam 2 kilo. Z tego co wiem to chyba tak szybko brzuch nie rosnie zeby juz sie nie dopinać, nie wiem jakie są wasze spostrzezenia

Nie zarejestrowany
07-04-09, 19:15
Ja sie nie dopinam od okolo 7 tygodnia, choc nie wiem czy to czasem nie przyczyna meczacych i ciaglych wzdec :(

Nie zarejestrowany
11-04-09, 20:41
witam,
ostatnia miesiaczke mialam 16/02/09 (moj cykl jest dosc dlugi bo ok.37dni)
nastepnie 15/03/09 przez jeden dzien plamilam (niewielka ilosc) brazową mazią, co po jednym dniu przeszlo.nic mnie nie bolalo ani nie mialam zadnych innych objawow. zregoly przed spodziewanym okresem ok.kilka dni przed idziemy z nazeczonym na tz.calosc czyli nie zabezpieczamy sie. dzis jest 11/04/09 a ja dalej nie dostalam okresu. w pon.6/04 robilam test ciazowy ktory wyszedl pozytywnie, kreseczka byla slaba ale byla, we wtorek 7/04 powtorzylam test i kreska byla dobrze widoczna na tak. we srode 8/04 poszlam do ginekologa i na usg ale pani doktor swierdzila ze na razie na usg nic nie widac ze moze byc poprostu za wczesniej tym bardziej ze mam dlugie cykle i trudno w tym momencie stwierdzic, wiec wyslala mnie na badanie beta hcg.
wynik wyszedl 1.2 mIU/mL
w tabelce pod wynikiem jest wykres:
1-10 tyd. 1.2 - 225 000
11-15 tyd. 16 995 - 225 000 itd.
dzis rano dla wlasnej swiadomosci zrobilam ponownie test ciazowy 11/04 i wyszedl wynik negatywny ???
nie mam pojecia co o tym myslec juz sie nastawilismy na dzidziusia w wychodzi ze raczej go nie bedzie?
prosze o odpowiedz...
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-04-09, 17:18
ja też zawsze miałam problemy z okresem i też mam takie długie cykle. tym razem jakoś mi i mojemu mężowi sie udało. Zrobiłam test w poniedziałek i wyszedł pozytywnie. Zrobiłam test we wtorek i tez wyszedł pozytywnie. W piatek mam wizyte u ginekologa i wtedy wyjdzie czy jestem czy nie. a masz może jakieś objawy co do ciaży?? bo mnie strasznie bolą piersi a zwłaszcza sutki i ogólnir zrobiłam sie jakoś dziwnie "pełniejsza";-)
pozdrawiam seredcznie i trzymam mocno
obyś była;-)

Nie zarejestrowany
20-04-09, 11:35
hej. mam podobny dylemat. ostatni okres 19.03.2009. spóżnił się 5 dni od wcześniejszych regularnych (cykl 28) a teraz czekam na kolejny i go nie ma... piersi bolą mocno... i nie wiem co myśleć. Dodam że kochałam się 05.04.2009 czyli w cyklu 32 dniowym w dniach płodnych. proszę o poradę!!!

Nie zarejestrowany
25-04-09, 19:52
Witam wszystkie Panie....
Moge wam jedno powiedziec ze bolace piersi i slaba kreseczka na tescie ciazowym moze wskazywac iz jestescie w ciazy.W moim przypadku tak bylo okres mialam co 28 dni i nagle go juz nie mialam zrobilam sobie test wyszly dwie slabe kreseczki poszlam do lekarza i okazalo sie ze jestem w ciazy :) juz jest 8 tydzien i wczoraj mialam pierwsze usg i widzialm bijace serduszko mojej dzidzi.Trzymam kciuki moje Drogie!!!!!!

Nie zarejestrowany
27-04-09, 16:50
Od 2 tygodni bolą mnie piersi szczególnie sutki, są wrażliwsze,częściej jak zwykle chodzę do toalety,czasem boli mnie podbrzusze i jestem wciąż zmęczona.Mąż namówił mnie na test ale wyszedł negatywnie(co prawda robiłam go wieczorem a nie rano jak zalecają producenci). Co o tym myślicie? Bardzo chciała bym zostać mamą.

Nie zarejestrowany
29-04-09, 12:29
witam, to moja trzecia ciaza,w czasie pierwszej i drugiej przytylam 9 i 10 kilo,teraz jestem w 10 tygodniu ciazy i nadal wchodze w kazde spodnie bez problemu, nie przytylam nawet kilograma,moze dlatego ze jestem szczupla osoba,od poczatku mam okropne wzdecia i nadal mam nudnosci ale juz troche rzadziej,piersi juz tez mniej bola,z kazdym dniem blizej do mojej dzidzi:))

Nie zarejestrowany
29-04-09, 18:34
jestem w 15 tygodniu i nie przytyłam ani grama. obwód brzucha zmienny-zależnie od wzdęcia lub braku, ale "ciążowego" brzuszka to jeszcze wcale nie mam.

Nie zarejestrowany
29-04-09, 20:11
jestem pelna podziwu dla szczuplych przyszlych mam:) ja jestem w drugim miesiacu i waze az 68 kilo w ciagu tygodnia przytylam 2 kilo tak mi powiedzial lekarz strach pomyslec ile bede wazyc w 9 miesiacu...........

Nie zarejestrowany
03-05-09, 01:59
witajcie:)
mam mały problem. niedawno zrobiłam test i wyszły dwie wyraźne kreseczki:)nie mam też okresu. ale nie byłam jeszcze u lekarza. czy to jest możliwe, żeby test się mylił?wiem, że się zdarza,że czasami jak jest wynik negatywny to nie oznacza to braku ciąży.ale czy test może pokazać pozytywny wynik a ciąży nie będzie? bardzo chciał bym mieć dzidzie:)

Nie zarejestrowany
04-05-09, 10:52
test ciazowy zwlaszcza gdy wyjdzie pozytywny rzadko kiedy sie myli,najlepiej go wykonac w dniu spodziewanej miesiaczki,wydaje mi sie jednak ze moge ci juz pogratulowac:)) trzymam kciuki

Nie zarejestrowany
04-05-09, 12:53
witam,maly problem i nie wiem co myslec, kochalam sie ze swoim chlopakiem 2 dni przed spodziewana miesiaczka,okres dostalam dzien pozniej niz sie spodziewalam i trwal tylko 4 dni i krwawienie bylo nieduze. teraz strasznie bola mnie piersi nie wiem co mam myslec,a testu nie robilam jeszcze.dodam ze piersi przed miesiaczka nigdy mnie nie bolaly,czy to moze oznaczac ze jednak jestem w ciazy?

Nie zarejestrowany
10-05-09, 19:02
Hej, ja to mam zagadkę. Ostatni okres miałam 19 02 09 (długie cykle ok 34 dni)Po kilku dniach od przewidywanej miesiączki zrobiłam test, wyszedł negatywny, po kolejnych 3 dniach powtórzyłam też negatywny. Poszłam za tydzień do lekarza wykluczył ciążę i przepisał tabletki hormonalne na wywołanie okresu. po nich okresu też nie dostałam, więc poszłam znowu i tu niespodzianka zobaczyłam na ekranie dzidziusia.Lekarz powiedział, że to było za wcześnie i dlatego nie było widać. Teraz mam wizytę ciekawe jaki mi wyznaczy termin porodu i czy tabletki nie zaszkodzą dziecku.

Nie zarejestrowany
20-05-09, 10:15
Hej, jestem w 11 tygondniu ciąży przytyłam 4 kg,ale jestem szczupła przed ciążą ważyłam 48 kg w sumie nie widze po sobie przytycia bo wszystko wskoczyło mi w brzuszek,a już mam spory więc niestety w spodniach się nie dopinam,mam nadzieje,że dużo nie przytyje...Jednym się matrwie mam skłoności do rozstępów i boje się,że wyskoczy ich multum i sobie z nimi nie poradze...Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :))

Nie zarejestrowany
20-05-09, 21:52
ja to mam dopiero historię moje drogie... Jestem w ciąży, ale wiem to od wczoraj, po tym, jak lekarze leczyli mnie na hiperprolaktynemię, dodatkowo zbadali mi inne hormony, a dnia 04.05.2009, ginekolog wykluczył ciąże.
Ostatni okres miałam 30.03.2009 i ciągle go brak. Wczoraj zrobiłam test, bo już zgłupiałam i wyszedł pozytywny. Poza tym, wysoki estradiol. Dziś byłam u lekarza i powiedział, że pewnie jestem w ciąży i skierował na USG w dniu jutrzejszym. Chciałam też dodać, że zwolniłam sie z pracy, gdyż lekarze początkowo wykluczyli ciąże...
Ogólnie się ciesze, ale w głowie młyn...
Pozdrawiam wszystkie mamy i trzymam kciuki. Nie sprawdzajcie za szybko - nie ma sensu :)

Nie zarejestrowany
21-05-09, 10:51
Ja sprawdzałam testem strumieniowym 4 razy i dopiero za 5 był pozytywny,a nie wychodził ponieważ miałam zapalenie tak stwierdził lekarz.Jeśli chodzi o ciąże najlepiej zrobić badanie beta hcg i problem z głowy wtedy wiesz czy jestes czy nie i miejwięcej od kiedy....Z USG też może nic nie wyjść zależy to od płodu czy jest widoczny czy nie...Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-05-09, 20:43
z prawnego punktu nawet jeżeli zwolniłaś się z pracy i w ciagu miesiąca od zwolnienia zaszłaś w ciążę to pracodawca musi Cię do niej przywrócić .

Nie zarejestrowany
30-05-09, 20:05
okres zawsze tzw "książkowy" i oczywiście bóle brzucha wskazujące na to, że miesiączka się zbliża..ostatnia była 18 kwietnia, kilka razy sex oczywiście "uważaliśmy" :o), zbliżał się 15 maja, bóle brzucha przedmiesięczkowe a tu brak okresu, 2-3 dni i dalej nic, tydzień i wciąż nic, za to piersi tak bolały, że myslałam, ze zwariuję...zrobiłam test ciążowy-wynik negatywny ale okresu wciaż nie było, poczekałam kolejny tydzień i zapisałam się na wizytę do ginekologa- jak się okazało zaczął się 4 tydzień ciąży... i to jest wspaniałe, bo przy okazji biust się powiększył o cały rozmiar...pozdrowienia przyszłym mamusiom

Nie zarejestrowany
11-06-09, 01:46
Dwa lata bez żadnych zabezpieczeń. Zaczynałam się martwić, że znami coś nie tak. Z pracy się zwolniłam z końcem kwietnia. Miałam bardzo stresową pracę. Maj upłynął na poszukiwaniach nowego zajęcia. Przed spodziewaną miesiączką na myśl o kawie zrobiło mi się nie dobrze, ale test nic nie wskazał. Następny za 2 dni też. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam go właściwie tak sobie no i wyszedł plus, a potem w kolejnych 4. Moja dzidzia ma już 4 tygodnie :)

Nie zarejestrowany
12-06-09, 18:36
Dopiąć żadnych spodni coś o tym wiem, ja jestem w trzecim miesiącu i już w pierwszym nie umiałam sie dopiąć.Mam taki brzuch jak co niektóre w siudmym.Przy pierwszej ciąży nie było mi brzucha widać do szustego pierwsze usg mam dopiero za tydzien i cały czas mnie nurtuje to pytanie dlaczego tak jest może któraś z Was też miała taką sytuacje.Pozdrawiam wszystkie mamusie.

Nie zarejestrowany
17-06-09, 23:21
kochalam sie z chlopakiem 2 i 3 dnia po okresie okres mialam 3,06,2009 a kochalam sie z nim 12 i 13,06,2009 cykle moje trwaja 28 dni i bez zabezpieczenia bylo. czy moge byc w ciazy pomozcie!

ozdanowicz
19-06-09, 11:11
Hmm możesz być w ciąży. Ale nie musisz, wszystko zależy jak jajeczkujesz, bo z tym różnie bywa. Zrób sobie za 2 tygodnie test.

Nie zarejestrowany
20-06-09, 11:30
myslalam ze jestem w ciazy powiedzialam juz o tym mojemu chlopakowi i on swojej rodzinie, okazalo sie ze jednak nie jestem
prosze pomozcie , szukam dziewczyny z warszawy ktora teraz ( 20 . 06 ) jest w 6 tyg ciazy , chcialam zeby zrobila za mnie usg , ja wszystko oplace . prosze napiszcie do mnie na maila jak najszybciej.

ozdanowicz
22-06-09, 11:17
A nie możesz po prostu powiedzieć chłopakowi, że nie jesteś w ciąży. Za 9 miesięcy też kogoś poprosisz o dziecko???

Nie zarejestrowany
24-06-09, 19:55
Dziewczyno, jaka Ty jesteś za przeproszeniem głupia. Może przed tym jak coś napiszesz to pomyślisz? Trzeba było zrobic test ciążowy, a nie rozgadywac takie bzdury. Poza tym głownie USG robi się od 7/8 tygodnia. Na Twoim miejscu, gdybym nie mogła już się przyznac, że nie jestem, powiedziałabym tylko, że nastąpiło samoistne poronienie. Byłoby jednak lepiej, gdybyś powiedziała prawdę. Przecież związek polega na zaufaniu.

Nie zarejestrowany
25-06-09, 10:36
Witam dziewczynki ☺
OD wczoraj noszę się z świadomością, że będę mamusią- tzn. jeszcze do mnie to nie dociera.Mój ostatni okres był 23 maja, a między 1-6 czerwca, strasznie z moim facetem "pracowaliśmy" nad bejbikiem. Dodam,że było to pierwsze podejście:)Pierwszy test zrobiłam, długo przed oczekiwaną miesiączko 16 czerwca ( 4 dni przed),wyszła 2 kreseczka, ale bladziutka i cieniutka,jak włos- jednak była.Zbagatelizowałam sprawę, myśląc, że to nieistotne.Dopiero kuzynka mnie uświadomiła, że ta 2 kreseczka nie bierze się z nikąd! Tak, więc 2 dni później powtórzyłam test- druga kreseczka, była blada, ale już intensywniejsza niż za pierwszym razem:)Jakoś jednak nie przekonywało mnie to!Postanowiłam poczekać do soboty, terminu okresu.Nie dostałam go- ale tłumaczyłam to sobie, że może stresy i sam fakt, że staraliśmy się o bejbiczka-rozkregulowały mnie.Kolejny 3 test- zrobiłam w 3 dzień po terminie miesiączki- wówczas ta druga kreseczka była już całkiem widoczna i grubsza.No i zaczęłam myśleć, raze z facetem, zastanawiać się - Czy jest to możliwe, żeby za pierwszym podejściem,przytrafił się cud ???Wczoraj zamierzałam iść na badanie krwi, ale zaspałam rano, więc kupiłam 4 test- tym razem druga kreseczka, pojawiła się w niespełna po minucie- ogromna, gruba, intensywna !!!!Tak cudowna !!!!Tym razem nie mamy już wątpliwości, no bo czy 4 testy myliłyby się ?Od razu zadzwoniłam do mojego ginekologa, siostra powiedziała, że nie mam iśc na badanie krwi, bo już 1 test potwierdza moją ciążę:):)Mam wizytę 10 lipca, nie wiem, jak do tego czasu wytrzymam ;) Już sama nie wiem, czy iść na to badanie-ale skoro położna odradziłą, to po co kasę tracić ?Wg. reguły Naegelego jestem w 5 tyg. ciąży, ale ja wiem, że normalnie jest to 3 tydzień :)A "perełka" ma 3 mm :)Jakoś nie potrafię się jeszcze tym tak cieszyć, jakbym chciała.Boję się o utratę, lub, że jest to ciąża pozamaciczna.Muszę zmienić myślenie, bo wiem, że jest ono niezdrowe. Mam jeszcze pytanie drogie koleżanki- czy bóle podbrzósza są tu na miejscu ? Nie chcę panikować, ale jest to moja pierwsza ciąża, a dodam , że młoda też nie jestem- we wrześniu 30-tka. Proszę o jakieś opinie..POzdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki ☺☺☺
p.s Czy jest to możliwe, żeby na tak wczesnym etapie, mieć już nudności ????

Nie zarejestrowany
28-06-09, 15:44
miałam tylko usg i krew z moczem robione. Jestem w 11 tyg i juz ledwo umiem sie ruszać,nie mam terminu porodu a moja ginekolog jest wariatką!!!! Cód za códem:):):)!

Nie zarejestrowany
29-06-09, 14:49
od 4 msc staralismy sie z mezem o dzidziusia,juz myslałam ze cos jest nie tak ze mną,aż tu nagle jestem w 6 tygodniu i mam juz nawet zdięcie usg i widziałam jak bije serduszko.a i w spodnie sie nie dopinam od 2 tygodni,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-06-09, 19:24
Witajcie, cieszę się razem z Wami. Ja też dzisiaj zobaczyłam cudowne 2 kreseczki.... Radość ogromna i..........obawy czy tym razem wszystko bdzie OK.W styczniu 2009 pożegnaliśmy naszego 8 tygodniowego Aniołka. Odczekaliśmy trochę i już nam sie udało!!!!!! Modlę się teraz tylko o donoszenie naszego dzieciątka i mam nadzieję, że teraz już wszystko się uda. A tak na marginesie. Mam 43 lata, 2 dorosłe córki i nieudane małżeństwo. Wczoraj obchodziliśmy naszą 1 rocznicę ślubu z moim Adasiem. I mamy taki piękny dar od Boga. Dziękuję Ci Boże.

Nie zarejestrowany
30-06-09, 10:09
Zaczął się 6 tydz. ( 4 po poczęciu) obchodzę się z sobą, jak z jajkiem- odrzuciłam wszystkie złe używki, które do tej porty miałam ( kawa, alkohol,papierosy). Staram się zdrowo odżywiać, myśleć, że noszę pod serduszkiem drugie serduszko. Jeszcze jakoś w to nie potrafię uwierzyć :)Wydaje mi się, że dopiero,jak zobaczę na USG dzieciątko to dojdzie do mnie ta radość.Buziaczki mamuśki ☺

Nie zarejestrowany
07-07-09, 12:36
Z moim chłopakiem staramy sie o dziecko teraz od 30.06.09 do 03.06.09 miałam dni płodne i kochaliśmy się. Ale od tygodnia bolą mnie bardzo piersi są bardzo wrażliwe a do miesiączki jeszcze 10 dni więc trochę za wcześnie by bolały przed miesiączką no i na test też jest za wcześnie. Mam nadzieje że nie dostane miesiączki bardzo tego bym chciała. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy:))))

Nie zarejestrowany
20-07-09, 00:47
Z moim chłopakiem staramy się o dziecko już ok 1 roku i bez efektów. Teraz już nie mam okresu 2 miesiąc, objawów żadnych nie mam oprócz tego, że cały czas bolą mnie piersi i jakbym przytyła troszke... Testu jeszcze nie robiłam, boje się wyniku negatywnego ;( Tak bardzo bym chciała dzidziusia...

ozdanowicz
20-07-09, 11:05
Jak to co robić? Póki nie zrobisz testu nie dowiesz się. A przecież musisz wiedzieć czy jesteś w ciąży, żeby odpowiednio odżywiać się i powinnaś przecież brać kwas foliowy! Zresztą na 100 procent tylko lekarz ci powie, że jesteś w ciąży. Powinnaś więc to ustalić, najpierw test, potem lekarz. Sorry, ale uważam, że to co robisz jest głupie.

Nie zarejestrowany
20-07-09, 17:59
Jutro z rana mam zamiar zrobic test... Boje się tego, że jesli będzie negatywny to będzie oznaczało, ze jestem chora. Tyle ostatnio czytałam o zespole policystycznych jajników... ehh a to będzie oznaczało, że nie moge miec dziecka. Ja mam 20 lat i tak bardzo pragne dzidziusia... Może to nienormalne ale chce dziecko...

Nie zarejestrowany
21-07-09, 10:24
no i test jest negatywny :( a najbliższy termin u gina to 10 września ;( to już mnie totalnie załamało... i co teraz mam zrobic?!

ozdanowicz
21-07-09, 10:41
To, że nie masz okresu nie znaczy, że nie będziesz mogła mieć dzieci. Może wystarczy uregulować hormony i to wszystko. Zresztą test nie zawsze jest wiarygodny. A nie da rady przyspieszyć wizyty? Wytłumacz, że możesz być w ciąży i to ważne albo idź do takiego lekarza, który przyjmie cię wcześniej.

Nie zarejestrowany
21-07-09, 22:15
Pójdę do niego i może przyjmie mnie bez rejestracji... -mam nadzieje. Objawów ciąży nie mam poza tym, że piersi mnie bolą i brzuszek jak by mi troszke urosł... Nie za wcześnie jak na ciąze? Pozdrawiam

ozdanowicz
22-07-09, 10:17
Piersi zaczynają boleć dość szybko, już w pierwszych tygodniach:)

Nie zarejestrowany
22-07-09, 17:30
No i dostałam okres ;( Ja chyba nigdy nie będę miała dzieci ;(

Nie zarejestrowany
25-07-09, 17:36
Dwa dni temu pokazaly sie dwie piekne kreseczki :-) poniewaz nie moglismy uwierzyc, zrobilismy w sumie 5 testow, wszystkie pozytywne. staralismy sie... prawie 4 lata. oboje juz przestalismy wierzyc ze sie uda, myslelismy o in vitro. i w momencie, gdy oboje przestalismy "celowac", udalo sie! czesto slyszalam ze im bardziej sie chce, tym jest trudniej. to prawda. w poniedzialek ide na beta hcg, w srode wizyta :-)

Nie zarejestrowany
08-08-09, 00:08
Marzyłam zawsze o dziecku , przez 12 lat próbowałam zajść w ciążę i nic , 9 lat myślałam że jestem bezpłodna , straciłam już nadzieję aż do dnia 17.07.09 , dzień przed mój chłopak zapytał mnie kiedy miałam okres bo zrobiłam się strasznie marudna i nieznośna od kilkunastu dni.Nie wiedziałam co mu odpowiedzieć ale drugi dzień pobiegłam do apteki. Kupiłam test . Zrobiłam i cud dwie kreski , niedowierzałam , pobiegłam do apteki po kolejny test. Pani magister była tak uprzejma ,że pozwoliła mi zrobić test w gabinecie lekarskim. Wyszedł dziwny jakiś ten test nie do odzczytania. Pobiegłam na górę do apteki po kolejny test i ten wyszedł pozytywny, zaraz z wielkim nie dowierzaniem przyszedł lekarz ginekolog- położny. Poszłam na wizytę i on oznajmił mi ciążę . Łzy ciekły mi policzkach ze szczęścia. Byłam najszczęśliwsza na świecie. Jak powiedziałam do mojego chłopaka , że zostanie tatusiem otworzył szeroko oczy i mocno mnie do siebie przytulił mówiąc Dziękuję kochanie. Dziś jestem w trzecim miesiącu ciąży , jesteśmy szczęśliwi , i modlę się codziennie by nasze dziecko urodziło się zdrowe. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy.

Nie zarejestrowany
08-08-09, 12:11
od roku staramy sie z mezem o dziecko, nasze starania zaczelismy w sierpniu zeszlego roku jak do tej pory bez efektow juz nie wiemy co mamy robic w zeszlym miesiacu moj maz zrobil badania i wszystko ok ´, ja zrobilam badania hormonalne i teraz czekam na wyniki ale bardzo sie boje co z tego wyszlo...ale teraz mam mala nadzieje bo juz jestem 10 dni po okresie a pobolewaja mnie piersi a zawsze bola mnie 4 dni przed okresem i mam bardzo nabrzmialy brzuch czy to wkoncu jest to o czym tak marze...?

Nie zarejestrowany
27-08-09, 14:46
a nam sie udało juz za pierwsza proba starania sie o dziecko. Moze na 5% przypuszczałam, ze cos z tego moze byc. I zrobiłam test z ciekawości, bo nigdy przedtem go nie robiłam. No i wyszły 2 kreski. Z wrazenia zrobiłam 3 testy i wszystkie pozytywne. Jestem troche w szoku!!! Nigdy bym sie nie spodziewała, ze stanie się to za pierwszą próbą.

Nie zarejestrowany
30-08-09, 18:38
Ala, u mnei dokladnie bylo tak samo. za pierwsyzm razem i 3 testy pozytywne. 28 sieprnia zrobilam trzeci i ostatni test. po weekendzie ide do lek. na dzidzie bede czekac na poczatku maja. pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
09-09-09, 13:30
oj kochane my tez staramy sie od kwietnia o dzidzie bardzo tego pragne dzis dostalam okres chodz nie bola mnie piersi jak nigdy zawsze na okres mnie bolaly a mialam tak ogromna nadzieje ze tym razem sie uda podrawiam wszystkie przyszle i obecne mamuski

Nie zarejestrowany
10-09-09, 21:13
2 testy wyszły pozytywnie, poszłam do lekarza 3.09 mialam dostać @. i tylko plamienie brązowe było. lekarz stwierdził ze nie widac pęcherzyka więc albo jest za wcześnie albo na wczesnym etapie obumarła ciąza. wpadłam w panike... dzis dostałam okers i test wyszedł negatywnie :-( \
pocieszam się ze to dopiero pierwsza próba.

Nie zarejestrowany
23-09-09, 13:43
Witam obecne i przyszłe Mamusie! Od dwóch dni wiem, że jestem w bardzo wczesnej ciąży. Zastanawia mnie tylko jedno - od momentu jak lekarz potwierdził to co pokazał test, wydaje mi się, że wszystko mnie pobolewa: żebra, troszkę jajniki, brzuszek też już nie taki płaski. Czy to normalne? Sama nie wiem ile w tym prawdy a ile mojej wyobraźni :(

Nie zarejestrowany
28-09-09, 14:10
jestem w ciąży 3 tydzień cieszę sie ale za razem sie boje dziwne uczucie

Nie zarejestrowany
01-10-09, 15:23
ja tam testom nie wierze jestem w 7 tyg ciazy testy robilam wczesniej i byly negatywne dopiero w ok 34 dniu po ostat miesiaczce wykazaly ciaze i tak byla to prawie niewidoczna kreseczka :) ale mysle ze robienie testow wczesniej niz przed spodziewana @ nie ma sensu...

Nie zarejestrowany
12-10-09, 22:08
witam jestem w piątym tyg. ciąży ,i nie odczuwam żadnych objawów sugerujących ciążę choc na początku bolały mnie piersi i były obrzmiałe a teraz nie.?

Nie zarejestrowany
25-10-09, 18:10
Witam ja jestem w 6 tc na początku bolały mnie piersi i były nabrzmiałe, teraz nic. Nie mam plamień ani krwawień i w ciągu dnia miewam mdłości. Brzuch mnie raczej nie boli, ale nadal mam podniesioną temperaturę do 37 stopni. Wizytę u lekarza mam mieć dopiero za ponad 2 tygodnie, a boję się że z moim dzidziusiem coś się złego dzieje, bo piersi nie rosną i nie są tak nabrzmiałe i bolesne jak wcześniej. W styczniu 2009 roku poroniłam w 7 tc i teraz cały czas mam jakieś obawy. Niepokoją mnie te piersi ale jak inne kobiety mają podobnie, to może jest wszystko w porządku?

Nie zarejestrowany
11-11-09, 13:37
Dwz testy pozytywne wiec we wrotek wizyta u lekarza :)
mam nadzieje ze bez problemu da mi L4 bo nie chce ryzykowac a pracuje w hipermarkecie a tam wiadomo pełno ludzi i o chorobe łatwo!!!!!!!!!!!!!!!!
mam tylko ból piersi i nic wiecej a z obliczen to 4 tydzien :)

Nie zarejestrowany
12-11-09, 18:09
czesc wszystkim :-)
Jestem w 10tc i mam mnóstwo obaw... kolejna wizyte u ginekologa mam dopiero 23ego Listop. i do tego czasu nie mam tak naprawde do kogo zgłosic sie z pytaniami :((
po pierwsze zastanawia mnie czy współżycie w tym okresie sex nie zaszkodzi dzidziusiowi??? troche o tym czytałam i w wiekszosci pisza ze nie ale mi chodzi konkretniej o sposob wspolzycia,czy wplyw na dziecko ma np. intensywnosc doznan , glebokosc penetracji , sila ... czy lepiej robic to spokojnie na boczku????
po drugie czy duze nerwy, awantury ,stres moga doprowadzic do poronienia???
prosze pomorzcie bo mysli mnie zjedza nie dlugo :/

Nie zarejestrowany
13-11-09, 17:13
Jestem w 9 tygodniu i nie współzyjemy. Prawda jest taka ze orgazm nie musi ale moze wywołac poronienie - my unikamy tego ryzyk, mysle ze wszystko wróci do normy jak bede po 16 tygodniu

Nie zarejestrowany
13-11-09, 18:20
wcale nie jest powiedziane ze nie mozn!! mozna spokojnie,tylko wlasnie ciekawi mnie jak

Nie zarejestrowany
15-11-09, 22:08
czesc a tam gadacie ja jestem w 6tyg ciąży i sex uprawiamy co dziennie i jest ok pozdrawiam:))

Nie zarejestrowany
19-11-09, 17:03
witam mam pytanie!staramy sie z chlopakiem o dziecko ostatnio codziennie uprawiamy sex,ostatnio dwa dni temu noi mam jakies takie mdlosci bo zbiera mnie na wymioty a nie moge zwymiotowac mam tez bole brzucha na srodku dokladnie kolo pepka i czasem mi sie w glowie kreci,to wszystko sie zaczelo od dwoch dni a wtedy uprawialismy sex a 5 dni temu okres mi sie skonczyl:)czy to moze byc ciaza
????

Nie zarejestrowany
19-11-09, 20:48
Hej dziewczyny :) mam pytanie. Razem z chłopakiem staramy sie o dzidzie :) w czasie kiedy mialam dostać okres miałam krwawienie ale bardzo małe i trwało 2 dni a nie jak zwykle kolo 6. zrobiłam dla pewnosci test ale wyszedł negatywny. to było 9 listopada. teraz od kilku dni mam mdłosci temp utrzymuje sie 37stopni od przynajmniej tygodnia, ciagle mi sie spac chce jestem nie pocieszona i rozdrazniona. zrobic test czy od razu leciec do ginka ??

Nie zarejestrowany
25-11-09, 00:04
zaczne od poczatku w czym tkwi problem. okres od niedawna mialam regularnie co 30 dni 19 pazdziernika dostalam okresu ale to bylo takie lekkie plamienie trwalo 11 dni. od jkis 3 dni strasznie boli mnie w dole brzucha tak jak na okres ale okresu nie ma piersi strasznie mnie bola i mam nudnosci ale nie wymiotuje i nie mam apetytu. czy to mozliwe ze moge byc w ciazy?? jestem za granica i do polski wracam za 4 tyg i do tego czasu musze czekac z wizyta u lekarza a z dnia na dzien zaczynam sie obawiac ze to jednak ciaza. chciala bym miec dzidziusia ale jednoczesnie sie boje tej calej sytuacji. prosze pomuszcie mi poradzcie cos moze ktos mial takie obiawy

Nie zarejestrowany
02-12-09, 22:44
dziewczyny a nie obawiacie sie teraz tej świńskiej grypy?staram sie nie myślec o tym ale co brac na odpornośc?jestem w 7 tyg

Nie zarejestrowany
03-12-09, 09:44
zrobilam test 1 pozytywny a 2 negatywny nie odczuwam zmian w piersiach ale mam dosyc czesto bole w podbrzuszu i zmiany nastroiu prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
04-12-09, 23:27
dziewczyny. po pierwsze zeby sprawdzic czy jestes w ciazy nalezy zrobic test! jesli jestes to wyjda dwie grube czerwone krechy!!!
co do objawow; jestem w 6 tygodniu;
wiec od miesiaca; cycki bola tak,ze nie mozna ich dotknac, sa jak kamienie, jak wstaje to jest koszmar, bo pewnie w nocy sie przewracam i troche na nie uciskam wiec na rano masakra, po drugie na piersiach pojawiaja sie widocznie powiekszone zylki jakich wczesniej nie mialam, po trzecie od pepka w dol idzie delikatna kreseczka, mozna ja zauwazyc jak jest sie w ciazy. ja ja zauwazylam ok 5 tygodnia. podwyzszona temperatura utrzymujaca sie 37, oczywiscie zmiany nastrojow, inne objawy; ja mam np. brak apetytow-kompletny, mam takie nudnosci, ze umieram z wycienczenia, nie umiem nic jesc, zapachy mnie dobijaja, wszystko mi brzydko pachnie nawet wlasny perfum! bole podbrzusza tez sie zdarzaja... jak cos mi sie przypomni to dopisze
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
04-12-09, 23:29
jeszcze sennośći brak sił na wszystko!;) oczywiscie niektore kobiety przechodza ciaze rewelacyjnie bez takich meczarni....

Nie zarejestrowany
10-12-09, 12:40
Mam 24 lata, w ciagu ostatniego miesiaca mam takie zawirowania, ze kompletnie oglupialam. Otoz ..mialam okres trwajacy 5 dni, jak zwykle, wszystko bylo w porzadku. Jednak 5 dni po zakonczonym okresie, dostalam plamien, ktore teraz juz sa krwawieniami. Trwa to juz 2 tygodnie. Bylam u dwoch lekarzy, pierwszy bez badan, bez niczego, tylko po rozmowie przepisal mi lek, ktory mialby zatrzymac krwawienia. Czytalam ulotke tego leku , wiec aby nie miec powiklan zrobilam test ciazowy, ktory wyszedl...pozytywnie. Powtorzylam test raz jeszcze..wynik pozytywny. Na nastepny dzien poszlam do innego lekarza i on sie zdziwil wynikiem testu, przy takich krwawieniach. Powiedzial, ze to prawdopodobnie poronienie bylo..ale ja nadal krwawie. Czy mozliwe jest, aby to jednak byla zdrowa ciaza????

Nie zarejestrowany
15-12-09, 15:48
Witam! jestem w 26 tygodniu ciąży i zastanawiam się dlaczego moje piersi jakby są mniejsze i nie bolą ale są ciemno brązowe.
Czytałam,że to może oznaczać, że z dzidzią coś nie tak ale ona dokazuje na całego. Więc to chyba moja uroda taka? Dodam, że gdyby nie rosnący brzuch i ruchy dziecka to wogóle nie czułabym ciąży. A w tym miesiącu , w którym zaszłam w ciążę zupełnie zniknęły mi objawy pms i tak jak przed okresem rozsadzało mi piersi tak tym razem nic i jak dotąd nie miałam żadnych nudności. Ale brzuszek rośnie , nie jest jakiś b duży ale ciążówki noszę od 10 tygodnia i przytyłam trochę ponad 4 kg jak na dotąd. Pozdrawiam przyszłe mamuśki i życzę zdrowych dzidziusiów.

Nie zarejestrowany
18-12-09, 16:26
Wiem że kobiety nie do końca wierzą testom ciążowym. Jestem w 8 tc i zrobiłam test ponad 2 tygodnie temu, oczywiście od razu wyskoczyły 2 kreski, ale co mnie zaskoczyło najbardziej to że podczas pierwszej wizyty u ginekologa zostałam zapytana czy robiłam test i jaki był jego wynik. Więc jeżeli lekarze opierają swoją diagnozę również na teście, to w moich oczach ich wiarygodność wzrosła. Poza tym mam typowe objawy. Poranne mdłości, czasami utrzymujące się przez cały dzień, senność, huśtawki nastrojów. Jestem młodą kobietą i do tej pory w większym lub mniejszym stopniu występowały na mojej twarzy wypryski, a teraz mam gładką twarz jak niemowlę. Dziwi mnie to bo czytałam, że w okresie ciąży(zwłaszcza w I trymestrze) się potęgują. No i piersi. Zawsze miałam małe i wiotkie piersi. Teraz są sporo większe, okrągłe, jędrne i bardziej kobiece ale także bardzo delikatne, nabrzmiałe. Zaczęłam się martwić moim brzuszkiem bo zawsze był płaski i wysportowany, a nagle stałe się jak balonik. Zdziwiłam się bo przecież nie jem więcej niż zawsze. Ale przeczytałam że to nie wynik obżarstwa ale zbierającej się wody i rosnącej macicy. A teraz czekam na kolejne niespodzianki mojego organizmu. Obym łatwiej je znosiła...

Nie zarejestrowany
20-12-09, 13:09
jestem w 10 tygodniu ciazy i mocno bola mnie piersi co robic lub jak je masowac jak wogole nie moge do nich sie dotknac ani w nocy spac.

Nie zarejestrowany
21-12-09, 18:47
dziewczyny a czy to normalne że pobolewa mnie brzuch?tzn to nie są bóle jak przed miesiączką(takie miałam na początku ok.7 tyg lekarz mówił że to normalne)a ten ból nie jest silny ale mnie niepokoi i nie jest ciągle tylko co jakiś czas...

Nie zarejestrowany
22-12-09, 18:33
wiesz co to chyba normalne bo ja mam to samo nie wiem czy to moze czasami nie od wzdec bo tez mi dokuczaja W pierwszej ciazy tez mnie pobolewal i poronilam lecz nie znam przyczyny tego poronienia a byl to juz 14 tydzien.Miejmy nadzieje ze te bole brzucha sa zwiazane z powiekszajaca sie macica.Teraz jestem w dziewiatym tygodniu i czuje sie dobrze zadnych wymiotow. Pozdrawiam goraco was i wasze malenstwa. A tak wogole to wesolych i bardzo spokojnych swiat wam zycze.Mam nadzieje ze to ostatnie swieta bez dzidzi bo to bedzie moje pierwsze malenstwo i mysle ze na nastepny rok bedziemy je spedzac z naszym skarbeczkiem.Oby bylo wszystko dobrze . Trzymajcie sie dziewczyny.

Nie zarejestrowany
25-12-09, 12:59
dzięki wielkie ze odpisałaś:-)też myślę że te bóle to przez te wzdęcia które naprawde mi teraz dokuczają. Grunt to nie wpadać w panike bo jeśli to pierwsze dziecko jak w moim przypadku to kobiety panikują często z błachych powodow. 15.01 będę u mojego ginekologa to się wszystko wypytam:-)dzięki jeszcze raz i pozdrawiam cię bardzo serdecznie:-)!!Ps.trzymam kciuki za ciebie i twojego dzidziusia:-))))

Nie zarejestrowany
04-01-10, 15:42
Jestem w 4 tyg. ciąży i zaczął mnie martwić mój duży brzuch :) Zawsze raczej miałam płaski a teraz wyglądam jakbym połknęła balon, albo była w conajmniej 5-6 mcu :) Ciążę widać dopiero ok. 5 mca., więc tymbardziej mnie zastanawiało czemu tak szybko rosnę, ale dzięki temu artykułowi się wyjaśniło :) Objawów uciążliwych nie mam, oprocz wzdęć i delikatnych bólów w podbrzuszu... ale domyślam się, że sporo przede mną....
Pierwszy objaw ciąży jaki zauważyłam to strasznie obolałe piersi i wilczy apetyt, szczególnie na mięso... jak nigdy :) - tknęło mnie,*żeby zrobić test i wyszedł pozytywny, potwierdziłam to jeszcze beta HCG - co polecam wszystkim Paniom podejrzewającym ciążę. Daje 100% pewność.
Pozdrowienia i trzymam kciuki za Was i rosnące maleństwa :) te jak ziarenka przede wszystkim :)

Nie zarejestrowany
05-01-10, 12:09
jestem w 6 tygodniu i ciazko powiedziec ze sie cieszę... a mozna nawet powiedziec , ze staralismy sie .... jednym slowem -BOJE SIE , POMOZCIE

Nie zarejestrowany
05-01-10, 23:20
szukam fachowej pomocy, pracuję na cz. określony do sierpnia i jestem w ciąży rozwiązanie przypadnie jakoś właśnie na sierpień lub p. września. wiem że mi do czasu porodu przedłużą umowę ale potem zwolnią jak sądzę. czy zatem dostane urlop i zasiłek macierzyński no i kto go wówczas płaci pracodawca czy ZUS?

Nie zarejestrowany
16-01-10, 09:27
Dostaniesz zasiłek macierzyński, który będzie wypłacany przez ZUS. Zresztą tak samo jak Twoje zwolnienia są płacone przez ZUS. Jeśli Twój zakład pracy zatrudnia ponad 20 osób to wszystko będzie wypłacane z zakładu pracy jak dotychczas a później pracodawca potrąci to sobie ze składek, które winien przekazać do ZUS. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
25-01-10, 18:32
WItam dziewczyny...opowiem jak to u mnie jest ...
Dowiedziałam się że jestem w ciąży robiąc test jednego dnia, drugiego dnia no i trzeciego HCG gdzie wszystko sie potwierdziło... z tego co wyczytałam 4-5 tydzień...Ale .... dwa dni pozniej ginekolog, u którego wiele się oczywiście dowiedzialam co i jak,....no i USG...wyszło że jestem 6tyg6 co ozn 6tyg i 6 dni...O Boże !! taka była reakcja...Dzidzi się rozwija i już 1,5miesiąca w sobie noszę ... Reakcja mojego męża byla radością dla mnie,,,,chociaż w tym momencie nie było to planowane...
Pomóżcie,....dużo chyba poczytałam ...podsłuchalam,,,,i obawiam sie poronienia....Niewiem czy tak macie, próbuje pozytywnie myśleć....ale to silniejsze odemnie ... :( Jak tego uczucia , ze coś będzie nie tak sie pozbyć??? Ma ktoś podobną sytuację??? :(

Nie zarejestrowany
27-01-10, 00:24
Nie ma sie czego bać, grunt to pozytywne nastawienie,nie żałuj sobie relaksu, nie odmawiaj snu :) co do tygodni ciązy to ginekolog okresla wiek ciązy na podstawie ostatniej miesiaczki..(wtedy ciaza trwa okolo 40tygodni) jesli natomiast obliczasz wiek ciąży na podstawie ostatniego jajeczkowania, ciąza będzie trwać okolo 38 tygodni.czyli jeśli myslisz ze twoja dzidzia jest w tobie od okolo 4 tyg, to zapewne tak jest :) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-01-10, 22:45
Ludzie drodzy pomóżcie mi.Od 3misięcy nie mam miesiączki ,nigdy nie wpołżyłam z chłopakiem.Jednak coraz częsciej wydaje mi się ze urósł mi brzuch,jestm już przewrażliwonia na ten temat.Jestem dziewicą,prosze odpiszcie mi.Przeciez nie mogę być w ciązy jednak sie strasznie boję./

Nie zarejestrowany
01-02-10, 10:45
Jestem w ciąży jakieś 6-7tyg.Czuję czasami kłucie w dole brzucha,mam podwyższoną temperaturę.Moja p.dr.mówi,że to normalne w ciąży.Na początku się bałam,ale mój mąż i rodzina roztaczają dobrą atmoserę wokół mnia i jestem spokojniejsza,Przed ciążą brałam lekini sedatywne{przeszłam załamanie nerwowe przed obroną pracy\],Oczywiście mój lekarz kazał mi je odstawić.Były to małe dawki i powiedział,że ciąża da mi wi.ecej pewności siebie niż jakieś leki,Kochane,cieszę się że będę miała dzidziusia.życzę wszystkim mamom pozytywnego myślenia{sobie też}Pamiętajcie o zdrowym odżywianiu gdyż w pierwszym okresie ciąży rozwijają się wszystkiw układy u dzidzi.Powodzenia.Do zobaczenia na porodówce{pamiętajcie o szkole rodzenia}.

Nie zarejestrowany
01-02-10, 10:58
Są o leki uspakajające.Misiu,dobrze powiedział Ci lekarz,ciąża daje wyższą samoocenę,dodaje pewności siebie,uczy odpowiedzialności{zadrugiego człowieka}Stajesz się prawdziwą kobietą i kiedyś matką.Kochane dziewczyny,życzę powodzenia.Ciąża to cudowny stan,{przepraszam,że tak się mądrzę,ale jestem po psychologi i już mam jednego dzidziusia-Franka.Udanych ciąż i szczęśliwych porodów.M.

Nie zarejestrowany
14-02-10, 23:20
Czesc Dziewczyny... Jestem w 4/6 tyg...
Wczoraj byla masakra..Poszlam pod wieczor do toalety... i na papierze zobaczylam krew i czulam bol brzucha... odrazu zaczelam krzyczec po mojego chlopaka...
pojechalismy do szpitala zrobili mi badania krwi i moczu.. potwierdzili ciaze...
Ale jednak nic wiecej nie zrobili... Powiedzieli ze jak bd krwawic obficie lub pojawia sie silne bole brzucha mam wrocic do szpitala... Dzisiaj to samo delikatne krwawienie i lekkie bole brzucha....Tak sie boje:(
To nasze pierwsze dziecko.. niechce go stracic....:(((
We wtorek mam skierowanie na USG...
Czy to oznacza ze moglam poronic? Pomozcie...

Nie zarejestrowany
18-02-10, 11:30
hej Dziewczyny jestem w 5 tygodniu ciąży i pobolewa mnie dół brzucha nie są to silne bóle takie same jak przed okresem i w związku z tym boje się że w pewnym momencie dostane krwawienia. Czy któraś również ma takie obawy???

Nie zarejestrowany
19-02-10, 13:19
czesc.ja jestem w 9tym tyg.i tez mam takie wrazenie.mam takie bole w podbrzuszu i tez sie boje ze zaraz dostane okres.jednak to normalne.wszystko tam w srodku sie zmienia i takich dziwnych odczuc to pewnie nas czeka jeszcze sporo.jedno co najwazniejsze to sie nie martwic i nie stresowac dzidziusia.trzymaj sie..pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-02-10, 22:11
czesc czy ktos mi moze pomoc bo bardzo sie martwie jestem w 6 tyg i dotychczas moje piersi byle bardzo nabrzmiale i bolace a z dnia na dzien nagle przestaly bolec i nie sa juz twarde czy ktos cos wie bo mieszkam w szkocji a tutaj nie ma polskich ginekologow,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
20-02-10, 13:04
Hej karo, mam dziś identycznie i zaczynam sie martwic nagle wszystko mi odeszlo... mam nadzieje ze bedzie wszystko ok pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-02-10, 14:36
dziewczyny nie panikujcie...Ja też tak miałam, piersi były obrzmiałe i bolące może ze 3 dni w sumie.... i potem wogole, nie mialam zadnych objawów przez całą ciążę pomijając delikatne mdłości, ale nic pozatym!!! jestem w 24tc i wszystko jest OK. Nie każda kobieta musi miec objawy, ciąze można przechodzic zupełnie bezobjawowo tak jak Ja i to jest Super:))) Pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
23-02-10, 16:42
Hej!
Jestem w 9 tyg ciąży i nie dopinam połowy spodni! A na wadze tylko 1 kg w górę, jak to możliwe? Przecież po każdych świętach miałam + 2 kg i z gaciami problemu nie było.... Czy to oznacza, że brzuch mi zacznie teraz regularnie rosnąć? W 18 tyg będę mieć ślub i miałam nadzieję, że jeszcze nie będę wyglądać jak balon. Hmmm, co myślicie? Jak było u Was?

Nie zarejestrowany
27-02-10, 12:11
I powiem Wam drogie Panie, że nie mam w ogole rzadnych objawów ciąży. Nie przybrałam na wadze, nie mam zachcianek ani mdłości. Badania mam dobre, pracuje, najlepiej się niczym nie przejmowac, życ normalnie według własnego cyklu. POZDRAWIAM!POWODZENIA!

Nie zarejestrowany
27-02-10, 20:57
Ja jestem w podobnej sytuacji :) praktycznie żadnych objawów tylko bym spała no ale to akurat mi pasuje:) a i nie wiem dlaczego również nie mogę dopiąć żadnych spodni a jak już w jakieś wejdę to brzuch mnie boli, więc wolałam zainwestować już w takie typowe ciążowe bo brzuch mam jak balon a dopiero 8 tydzień

Nie zarejestrowany
11-03-10, 12:28
Witam.... czuje sie zle bo przed 4 dniami stracilam moje dziecko w 10 tygodniu ciazy. Od poczatku ciazy swietnie sie czulam, nie mialam zadnych dolegliwosci. Jakby nigdy nic, jedynie piersi mnie bolaly, a brodawki byly wrazliwe na dotyk. Niby wszystko bylo ok, przy drugiej kontrolnej wizycie u lekarza, lekarka powiedziala mi ze, dziecko jest martwe. nikt mi nie potrafil podac przyczyny. nie bylo dolegliwosci, nie bylokrwawienia.... tak po prostu. Wiec apeluje do wszystkich ciezarnych, kazdy przezywa ciaze inaczej i nie wazne jest co przezywaja inni. Pracuje w dziale medycznym, jestem pielegniarka. U nas na oddziale moje kolezanki urodzily zdrowe dzieci i pracowaly do 6 tygodni przed terminem. Mi tez möwili: ciaza nie choroba, dobrze sie czujesz, mozesz normalnie pracowac. Dzisiaj wiem, ze ciaza to nie choroba, ale trzeba sie chronic przed wszystkim. Przed stresem, ciezarami itp. Patrze w przyszlosc z lza w oku.... i nadzieja na kolejna ...donoszona ciaze. Wszystkim mamom zycze szczesliwego rozwiazania.

Nie zarejestrowany
12-03-10, 16:36
hej dziewczyny.jestem w 6tyg.ciazy i od tyg mam brozowe uplawy.nie sa one obfite ale sa codziennie tak do popoludnia.bardzo sie boje ze to poczatek poronienie gdyz 4 miesiace temu tez poronilam choc przebieglo to inaczej.dzwonilam do poloznej bo mieszkam w holandi i tu nie prowadzi twojej ciazy ginekolog tylko ona i pow.ze mam czekac bo nie moga nic zrobic i za tydz.mam usg.tabletek tu tez zadnych nie podaja bo uwazaja ze poronirniu nie mozna zapobiec.wiec czekam i wariuje bo nie wiem co bedzie.czy ktoras z was tez tak miala i okazalo sie wszystko w porzadku????prosze odpiszcie.dodam jeszcze ze nie mam zadnych objawow ciazy tylko lekko obolale piersi

Nie zarejestrowany
17-03-10, 20:27
mi sie wydaje ze to nie za dobrze...takie upławy.... Ja proponuje powtórzyc test ciążowy... a wogóle najlepiej jak byś poszła do lekarza... nie wierze ze nie ma tam jakiegoś ginekologa który mógł by ci pomóc. dziewczyno brazowe upławy to zapewne krew... Ja nie pisała bym na twoim miejscu na forum tylko migiem pędziła do lekarza!!!! pozdrawiam i 3mam kciuki miejmy nadzieje ze to nic groznego

Nie zarejestrowany
18-03-10, 10:47
Do tych MAM ktore mialy plamienia.Zaczne od tego ze kazda ciaza jest inna i najlepiej skonsultowac sie z lekarzem..
Plamienia mialam w 7 tyg zaczely mi sie w dzien drugiego planowanego okresu bardzo sie wystraszylam i zaraz polecialam do lekarza, okazalo sie ze z dzieckiem wszystko ok, a poprost "cos mi sie wylalo", na usg bylo widac taka ciemniejsza plame. Lekarka przepisala mi duphaston i kazala sie nieprzemeczac,ale nie byla zaniepokojona.Powiedziala ze dobre ze to nie jest zywa krew, a brazowa czyli poprostu stara.
Plamienia mam na mysli taki brazowy sluz ktory najwiekszy byl do 12 a potem przez caly dzien moglo nic nie leciec albo minimalnie.Trwalo to w sumie 2 tyg. Teraz jestem w 12 tyg,dalej biore duphaston ale nie mam juz zadnych problemow.
tak wiec glowa do gory,plamienia jesli nie sa zywa krwia niech was przesadnie nie niepokoja.

Nie zarejestrowany
18-04-10, 02:07
dziewczyny kochałam sie ze swoim facetem w dni plodne i mam okres raz leci raz nie mam go wogole ale jest czerwony sama krew bez niczego na sutkach pojawiło mi sie białe kropeczki iniebieskie zyłki to morze oznaczac ciarze

Nie zarejestrowany
21-04-10, 07:20
jestem w dziewiątym tygodniu ciąży-już 3 dzień nie odczuwam kłucia ani bólu w podbrzuszu -czy to normalne? bardzo się boję...niech mi ktoś odpowie bo zwariuję!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
21-04-10, 14:08
czesto boli mnie dol brzucha jestem prawdopodobnie w 3 miesiacu ale jeszcze nie bylam u lakarza boje sie. co mam zrobic??????

Nie zarejestrowany
22-04-10, 19:43
Witam wszytkich, ja jestem juz w trzecim miesiącu. Od miesiąca dzień w dzień mam mdłości od rana jak tylko wstanę do czasu jak kładę sie spać, czuje się okropnie:( Chociaż każdy mnie pociesza że dolegliwości zazwyczaj mijają na początku drugiego trymestru,. Jestem rozdrażniona emocjonalnie.Mam nadzieję że ten okres minie. A najgorsze w tym qwszytkim jest to że cały czas martwie się czy wszytko wporzadku,czy dzidzia zdrowa, chociaż lekarz absolutnie zabronił mi się denerwować,ale ten niepokój jest silniejszy odemnie.Pozdrawiam Wasw wszyttkie i życze dużo sił na długie 9 miesięcy :)

Nie zarejestrowany
26-04-10, 16:48
cześc wszystkim czy na początku ciąży ból podbrzusza utrzymuje się długo?

Nie zarejestrowany
02-05-10, 16:19
witajcie, znalazłam z aptece tabletki na mdłosci i nudności w ciaży o nazwie Mamarin. Czy któraś z Was już je brała? Szukam czegoś na mdłości...

Nie zarejestrowany
07-05-10, 12:34
3 dzień spóznia mi się miesiączka i boli mnie brzuch w dole, piersi nie bolą ale w krzyżu trochę tak.. bardzo chciałabym miec juz dziecko i z narzeczonym kochamy się w dni płodne ale to trwa już od roku więc nie wiem czy to ciąża czy znowu tylko marzenia o tym.. Prosze pomóżcie..

Nie zarejestrowany
14-05-10, 14:49
Hej, ja jestem w 9/10 tyg ciąży i mnie męczą straszne nudności brak slów nie da sie wytrzymac czasami nawet w nocy mnie mecza

Nie zarejestrowany
30-05-10, 21:59
Hej nie bagatelizuj brazawych plamien dziewczyno i jedz jak naj wczesniej do polski bo w holandi doprowadza cie tak jak mnie ja pojechalam z krwotokiem do szpitala i stwierdzili ze jest wszystko ok po 4 dniach onownie znalazlam sie w szpitalu w den haag i stwierdzili ze jest ok a caly czas plamilam na brazowo pojechalam do polski i moj lekarz powiedzial natychmiast szpital juz chodzilam z zakazeniem no i co po tygodniu poronilam a szpital w holandi powinien mi juz podac antybiotyk ale oni twierdza ze jest wszystko ok poprostu w holandi nie dbaja o kobiety w ciazy pozdrawiam wszystkie dziewczyny macie pytania to piszcie na moje gg 13218666

Nie zarejestrowany
01-06-10, 01:10
Witam. Okres spóźnia mi się ponad tydzień( a nigdy mi się to nie zdarzyło) 3 dni po terminie zrobiłam test ciążowy i wyszły dwie kreseczki. Z tym,że jedna kreska była wyraźna i gruba a druga cienka i słabo widoczna.Odczekałam kolejne 3 dni i poszłam do lekarza,gdzie powtórzono mi test i tym razem wyszła tylko jedna kreska.Po drugiej ani śladu:( . Nie mam żadnych oznak na zbliżający się okres . Nic mnie nie boli(oprócz wrażliwych brodawek) Co Wy o tym myślicie? Prosze o szybka odpowiedz:)

Nie zarejestrowany
07-06-10, 17:16
Hej dziewczyny jestem w czwartym tygodniu ciąży i czuję się świetnie...żadnych nudności wymiotów czy innych nieprzyjemnych objawów...bardzo współczuje tym, które to przechodzą...mam nadzieję ze mnie to w pozniejszym etapie nie dopadnie ;) ściskam Was bardzo gorąco :)) Ali...

Nie zarejestrowany
07-06-10, 20:02
ja jestem w 8 tygodniu ciąży i też czuje sie świetnie pomijając oczywiście lekkie mdłości i obawe przed poronieniem :( czuje ze wariuje powoli boje sie ze strace ta ciąże a bardzo jestem sczesliwa ze nosze w brzuszku mała istotke ;-) i nie chciałabym sie przyzwyczajac do innej mysli aga nie przejmuj sie jak juz wczesniej pisałam ja jestem własnie w 8 tyg i też jak narazie we wszystko sie mieszcze ;-) każda kobieta wszystko przechodzi indywidualnie :-) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy ;-*

Nie zarejestrowany
07-06-10, 20:05
bóle podbrzusza sa normalne ale tylko w okresie przewidywanej miesiączki mnie tez brzuch boli tak jakbym miała dostac okres no może troche mniej... ale każdy ból warto skontaktowac z lekarzem ;-) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-06-10, 13:50
Witam , jestem w 9 tygodniu ciazy.W moim przypadku wymioty zaczely sie od polowy 5 tygodnia. Mecza mnie min 3 razy dziennie, nawet jesli leze spokojnie w lozku. Do tej pory stracilam 3,5 kg, praktycznie nie moge nic jesc bo odrazu mi niedobrze, staram sie chamowac wymioty ale nie zawsze mi sie to udaje.Bardzo utrudnia mi to prace poniewaz wymaga u mnie szybkich ruchow, po ktorych czuje sie jeszcze gorzej. Czy w tej sytuacji powinnam udac sie do lekarza?

Nie zarejestrowany
11-06-10, 08:35
mysle ze tak ;-) czasami lekarz moze przepisac ci czopki które troche uspokoja wymioty ;-) może po nich poczujesz sie troszke lepiej :-* pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-06-10, 11:23
witam wszystkich..
mam wielki problem mam 16 latek skaczone.. i chyba jestem w ciazy.. nie mam okresu 7 dni mam wrazliwe brodawki i zylki na piersiach.. coraz czesciej chodze do toalety.. nie mam kasy na test ciazowy pozatym starzy mnie zabija jak mam sie dowiedzie czy jestem w ciazy nie moge isc do lekarza sama bo nie amm skaczonych 18 lat i bez opiekuna mnie nie przyjma..prosze o rade,,, martwie sie troszke brzuszek mi sie zwiekszyl albo jestem przewrazliwiona... prosze o pomoc

dzieki..........

Nie zarejestrowany
18-06-10, 11:44
Kochana Roksano jeśli jesteś w ciąży nie usuwaj tego dzidziusia zobaczysz wszystko się poukłada rozumiem, że teraz to jest dla Ciebie szok i boisz się reakcji rodziców - jeśli uznasz, że nie chcesz im powiedzieć skieruj się do osób, które pomogą Ci przez to przejść - skąd jesteś? Prawie w każdym mieście są tzw. punkty wsparcia dla młodych matek. Możesz mi podać swoje namiary porozmawiamy o szczegółach. Mocno Cię ściskam!!

Nie zarejestrowany
19-06-10, 22:56
Najgorszy i najbeznadziejniejszy artukuł jaki o ciąży czytałam, gratuluje autorowi - szczególnie zdania: "Jeść nie trzeba, większość ciężarnych ma zapasy na kilkanaście, a czasami kilkaset dni niejedzenia", prawdą jest ze jak macica rośnie to pobolewa i ciągnie - nie da rady inaczej, radze zgłębić literaturę i poprawić te karygodne błędy.

Nie zarejestrowany
20-06-10, 00:17
Witam dziewczyny ja mam co prawda juz duza corke bo ma 5 lat,ale pamietam dobrze moja ciaze i jej poczatki.Od samego poczatku mialam okropne bole brzucha i latalam tylko do lazienki i sprawdzalam czy nie ma krwi strasznie sie balam tym bardziej ze okolo4 lat staralismy sie o dziecko. Te bolesci utrzymywaly mi sie dosc dlugo bo do okolo3 miesiaca napewno takze przez ten czas zylam w strachu, lekarz kazal brac duphaston i nospe jak bole sie nasilaly. Kazda kobieta przechodzi inaczej i te bole sa tez normalne:)Takze dziewcyny trzymajcie sie i powodzenia:)

Nie zarejestrowany
25-06-10, 04:11
witam was kochani prosze powidzcie mi moja kochana zona miala silne bole w 4 tygodniu ciazy a dokladniej jak to opisuje byly to bardzo silne skurcze do tego stopnia ze nie dala rady ani wstac zupelnie nic lekarz stwierdzil ze ma zapalenie jajnikow zrobil oczywiscie test ciazowy i niczego nie wykryl to znaczy ze jest w ciazy w 6 tygodniu kupilem jej test gdyz bylem niespokojny i test potwierdzil ze faktycznie jest w ciazy natychmiast pojechala do lekarza ten jej zrobil badanie krwi i stwierdzil ze jest juz w 6 tyg ciazy jak to mozliwe ze bedac w czwartym tyg. nie wykryl ciazy robiacj jej test? i dlaczego w 4 tyg miala tak bardzo silne bole naprawde silne bolaly ja strasznie jajniki czy to jest niebezpieczne prosze pomozcie moze ktoras z was mila podobne objawy tak bardzo sie martwie
bede naprawde wdzieczny za pomoc
przyszly tata i kochajacy maz

Nie zarejestrowany
25-06-10, 20:22
drogie kolezanki mam takie pytanie... okres powinnam dostac 27.06. czuje silny ból w podbrzuszu dodam ze staralismy sie o malenstwo po ciazy pozamacicznej mam mdłości i ciagle bym jadła czy to moze byc ciaza??

Nie zarejestrowany
25-06-10, 20:24
dodam ze temperaturka 37,3 no i senność na maksa

Nie zarejestrowany
20-07-10, 21:01
Witam serdecznie.Mam bardzo poważny życiowy dylemat.Ponad półtora roku temu poznałam męszczyznę z którym to spotykam się regularnie i w którym się zakochałam.Oboje jesteśmy po nieudanych związkacz i oboje z tamtych związków mamy już dzieci.Dlatego zabezpieczałam się poprzez plastry...Odżuciłam je myśląc o spiralce.W zeszłym miesiącu niespodziewanie zaszłam w ciążę.Jestem w 5 tyg.Czuję że chcę mieć to dziecko bo dzięki niemu odżyję i będę szczęśliwa. Problem jednak jest poważny bo mój partner każe mi usunąć tę niechcianą ciążę.Twierdzi że to najmniej odpowiedni moment na dziecko.On ma 46 lat ja 32.Dzieli nas200km.A ostatnio jego była żona wyżuciła z mieszkania jego córkę mając świadomość że między mami jest już coś więcej i mogę zamieszkać u niego.Postawiła mu warunek i obecnie córka zamieszkała wraz z nim w domu.Teraz już wiem że na ten moment nie ma miejsca w jego domu dla mnie z moimi synami a do tego z maleńkim dzieckiem:(Mam poważny problem i wiem że moja psychika twgo nie zniesie jeśli będę zmuszona z powodów mojej trudnej sytułacji rodzinnej i materialnej.Pokochałam kogoś i miałam nadz ze będziemy wspólnie mieszkać lecz nie wiem czy powinnam z nim w takim układzie dalej być...Proszę o pomoc!Powiedzcie co robić?:"(

Nie zarejestrowany
22-07-10, 14:29
słuchaj swojego serca... Sama juz sobie odpowiedzialas na to pytanie, kochasz juz to malenstwo, a ten facet nie zdal egzaminu dojrzalosci. Jesli w taki sposob moze pozbyc sie wlasnego dziecka jeszcze nienarodzonego to pamietaj ze tak samo moze zrobic z Toba i Twoimi dziecmi. Nie jest wart milosci Twojej. A dziecko jak przyjdzie na swiat da Ci tyle milosci ze zapomnisz o cierpieniach :) Powodzenia :)

Nie zarejestrowany
23-07-10, 01:40
Malenstwo ktore nosisz w sobie jest zywym czlowiekiem. Nie mozesz Go zabic bo mezczyzna nie ma odwagi byc Ojcem. Sama w sercu wiesz, ze Malenstwa potrzebujesz... donos Go!!! Moze Twojemu mezczyznie sie odmieni...dojrzeje...a jak nie to probuj Malenstwo wychowac...Pamietaj ze na tym forum i w tym kraju zyje setki par, ktore dzieci miec nie moga...wie, ze to co powiem Cie zaboli...ale wiedz, ze lepiej jest oddac malenkie dziecko do adopcji zrzekając sie praw do Niego, niz Je zabijac... ODWAGI!!!!

Nie zarejestrowany
23-07-10, 01:46
a tak w ogole to jestem przerazona, gdyz zrobilam przeswietlenie rtg partii ledzwiowej kregoslupa nie wiedzac ze dzien wczesniej zaszlam w ciaze...przez pierwszy miesiac bralam bardzo silne leki i uczeszczalam na zabiegi rehabilitacyjne (laser i tens)...dzis jestem w 6 tc i boje sie ze strace Babelka...lub ze przez moja glupote i grzech moje dziecko moze cale zycie byc niepelnosprawne...
prosze o modlitwe...

Nie zarejestrowany
12-08-10, 08:09
Kochalam się z chłopakiem dzień po okresie 17.07 a nastepną miesiączkę miałam 3.08 dwa dni były mocniejszej miesiączki ale do teraz plamnie kuje mnie brzuch piersi mnie nie bolą mam nudności,brak apetytu, senność a i przy każdeym robieniu kalu strasznie mnie boli odbyt jak bym miala himorojdy robilam test ale wyszedl negatywny mam caly czas obawy że jadnak jestem pomocy drogie mamy!

Nie zarejestrowany
13-08-10, 15:59
Mam pytanie czy twardy brzuch ,bolące plecy ,zawroty, uderzenia gorąca oraz ukucia w podbrzuszu mogą być objawem ciąży.dodam że test robiłam i wyszedł negatywny,a ja czuję że jest coś nie tak ...bynajmniej tak nie miałam ...czy jest sens wybrania się do ginekologa ,czy lepiej poczekać ...

Nie zarejestrowany
13-08-10, 20:30
Ollalla dała dobre pytanie gdyz moja kobieta tez ma takie kucie w podbrzuszu{ po lewej stronie} czy to jakis znak objaw ciazy czy moge spac spokojnie >?

Nie zarejestrowany
14-08-10, 14:25
oj ja właśnie też miałam takie ukłucia po lewej stronie, wcześniej były one intensywniejsze a teraz odczuwam jedynie w podbrzuszu..?ale nadal nie wiem co to jest...Dominik ,a Twoja kobieta robiła test??

Nie zarejestrowany
19-08-10, 23:14
no wlasnie, ja mam podobnie, staramy sie o dziecie, i msyle ze dobrze wyliczylam owulacje itd, po tygodniu od tego co myslalam ze sie udalo zaczelam miec bole w prawym podbrzuszu - nie wiedzialam, ze to oznaki ciazy, wiec ich sobie nie wymyslilam, sprawdzilam w necie i przeczytalam, ze to wlasnie macica sie rozciaga, wiec mega sczescie, i czekalam na pierwszyt dzien okresu ktory mial nie przyjsc, ale przyszedl :( taki normalny, dosc obfity, w terminie - a czekalam ze zrobieniem testu az ten okres nie przyjdzie, bo tak wszedzie podaja. I ze zlosci dzis rano zrobilam test - wyszedl negatywny! ale ja naprawde mysle ze jednak jestem, bo nigdy takich bolow nie mialam, jakie jest prawdopodobienstwo choroby jajnikow, wyrostek itd akurat chwile po zdecydowaniu sie na zajscie w ciaze??.. wiec napiszcie czy komus sie zdarzylo cos podobnego prosze! do lekarza.. nie wiem pojde pewnie jak okres sie skonczy a bole nie mina, chociaz sie boje ze mnie wysmieje...

Nie zarejestrowany
20-08-10, 21:32
Witam! ja mam podobną sytuacje a nawet identyczną... mam straszne bóle także w prawym podbrzuszu i inne objawy ciąży... W poniedziałek 16 miałam dostać miesiączki i nie dostałam. Już wcześniej czułam, że chyba jestem w ciąży aż do wczoraj gdy poszłam do łazienki zobaczyłam krew i to nie jest jakieś tam plamienie ale dość obfite krwawienie jak normalna miesiączka... Co prawda nie zrobiłam jeszcze testu ale zrobię go w najbliższym czasie. Na razie mam pytanie do was wszystkich czy to możliwe ze jak mam miesiączkę to jestem w ciąży??? martwie sie jeszcze tym bólem brzucha boje się, że mogłam poronić.... Proszę o pomoc.

Nie zarejestrowany
20-08-10, 22:21
ja mam bol brzucha (rozny -- na samym pocztku tak tydz 'po' a teraz lekko inny i jeszcze nizej) , plecow, teraz mnie bola nawet pachwiny (tez nie wiedzialam ze to oznaka, myslalam ze miesnie nadciagnelam, ale nic takiego nie robilam zeby to sie stalo...) a okres to wlasnie zaczal sie przedwczoraj w nocy (ok 12 jak szlam spac zauwazylam, wiec do rana bylo niewiele) byl caly dzien taki normalny, kolejna noc tak sobie i dzis juz nie :) mam nadziejez, ze jestem :))) czytalam tez, ze na wiele dziewczyn test na mocz w ogole nie dziala! nie wiem czy jeszcze raz robic czy juz isc do lekarza, moze byc rowniez jeszcze za wczesnie zeby na krew wykazalo. to wtedy bede wygladac na mega oblakana....

Nie zarejestrowany
23-08-10, 18:38
Dziewczyny mam pytanie,
okres mi sie spoznia prawie 40 dni, bylam dwa tyg temu u lek gin i pani doktor stwierdziła że mam powiekszona macice, ale na usg potwierdzające kazała mi przyjść dopiero 30.08 bo stwierdziła ze teraz hest za wczesnie i że nie bedzie nic widac:( jakis tydzien temu bylam w szpitalu bo miałam polamienia i bałam sie że jak to jest wczesna ciążą, czy to nie zagraża życiu dziecka,Ale pan doktor zrobił mi usg i powiedział że on ciąży tu nie widzi.i nie wiem ktoremu lek wierzyc...jedna niby mówi że za wczesnie(i to dlatego nic nie widac)a drugi że nie ma...już sama nie wiem...a jeszcze tydzień musze czekać..prosze, podpowiedźcie coś :(

Nie zarejestrowany
23-08-10, 21:08
hej dziewczyny;]..Ja jestem w 8 tyg ciąży..mdłości mam straaaaszne,myslałam ,że nie bede miała liczyłam na to szcerze mówiac;p,ale niestety nie udało sie i do tego wymioty wystarczy,że napije sie rano herbaty i od raz u mam odruch wymiotny::/.co do obwodu brzcuha to hmm cos w tym jest ja 2 kg przytyłam:/..a to dopiero początek:(..nie chce wygladac strasznie staram sie jest zdrowo...jestem niska 155cm a waze 61 kg:/juz!!ola boga bede wyglądała jak mała kula sie zataczająca;p brzych tez pobolewa ale nie krwawie to chyba dorby znak;]..pozdrawiam wszytskie mamuski

Nie zarejestrowany
23-08-10, 23:48
boję sie że jestem w ciąży mam dopiero 16 lat... mam dziwne bóle brzucha, na piersiach żyły bardzo widoczne czasami pobolewa mnie też pochwa...kochałam się z chłopakiem w czasie dni płodnych ale nie skończył we mnie...czy mogę być w ciąży??:(

Nie zarejestrowany
24-08-10, 17:08
no w sumie mozesz byc ,lepiej lec zrobic sobie test,a kiedy powinnas dostac okres?ile ci sie spóźnia,mnie piersi bolały w terminie zbliżającego sie okresu tak jak zwykle i bóle w podbrzuszu na znak zblizającego sie okresu jednak okres sie nie pojawił i dzis jestem w 8 tygodniu ciąży;]a zyłki troszke teraz mi widac za to mdłości i wymioty sa nie do niesienia, no i straasznie bolące piersi a zwłaszcza rano jak się obudze;p..kochana lec po test..bdziesz wiedziała ja zrobiłam dwa po terminie okresu i oba wyszły pozytywne.

Nie zarejestrowany
24-08-10, 22:00
Witam :) zacznę może od początku...więc miesiączkę miałam 24 lipca,trwała tyle co zawsze ale była bardziej skąpa. Tydzień po @ zaczęło boleć mnie podbrzusze i tak bolało codziennie do następnej miesiączki. Tą zaś dostałam w nocy z 21 na 22 sierpnia. Dziś jest 24 a ja już w ogóle nie krwawię(dodam że zawsze okres trwa 6-7 dni).Piersi zaczęły mnie strasznie boleć i czuję takie dziwne ciągnięcie od podbrzusza w dół a nigdy w czasie @ tego nie miałam. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję :):):)

Nie zarejestrowany
24-08-10, 22:43
okres dopiero powinnam dostać 28... boje się że nie dostane... mnie piersi nie bolą... tylko brzuch i czasami pochwa.... bardzo się boję... nie znam się za bardzo na tych sprawach więc może lepiej będzie jak ty będziesz mi zadawać pytania a ja będę odpowiadać co i jak...i może wtedy wywnioskujemy czy jestem czy też nie....oby nie :(

Nie zarejestrowany
25-08-10, 17:40
jesli obie się nie zabezpieczałyście to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo..uważam ze teraz to nie ma co panikowc choc wiem,że pewnie mysli i stres jest...najlepiej jedank zajac sie czyms i poczekac do dnia spodziewanej @ mówie tu w szczególnosci do młodziutkiej;]po terminie jesli @ nie przyjdzie zrób test teraz to troche za wcześnie na objawy moim zdaniem ciąży choc róznie bywa azdy organizm jest inny..i będzie wszystko jasne;]..ZAs druga Pani to mysle ze powinnas zrobic niebawem test..i wszytsko będzie wiadomo;]..

Nie zarejestrowany
25-08-10, 23:21
ja mam podobnie - okres ostatni taki prawdziwy -22 lipiec. 19 sierp okres byl ale skonczyl sie po jednym dniu (dwa dni pozniej mialam jdenorazowe plamienie, takie niewielkie - jakby sie okres konczyl). staramy sie od polowy lipca o dzidzie. bolu podbrzusza po prawej stronie dostalam ok tyg po owulacji. trwa do teraz. tak mnie ciagnie w dol, bola tez pachwiny. robilam testy domowe - ostatni wczoraj - i negatywny. czy ktos mial takie doswiadzczenia i byl w ciazy? prosze bardzo o chocia\ kilka slow - bardzo wiele to dla mnie znaczy! z gory dziekuje!!

Nie zarejestrowany
31-08-10, 20:56
od jakiegoś czasu podejrzewamy z chłopakiem że jestem w ciązy kochaliśmy sie w dni płodne okres mi sie spóźniał 6 dni bolą mnie piersi mam mdłości bóle podbrzusza takie bóle jak bóle miesiączkowe czesto słabo mi jest zauważyłam także mała zmiane w moich piersiach stały sie większe.czy wy też uważacie że moge być w ciązy prosze o odpowiedz

Nie zarejestrowany
03-09-10, 00:31
cóz po tym co napisałas mogę tylko powiedziec jedno moim zdaniem bardzo prawdopodobne że jesteś w ciązy wszystkie objawy jakie masz sa typowe na początku ciąży więc warto zrobić chociażby test i miec ta pewność ...wtedy wszystko będzie juz pewne na 100%

Nie zarejestrowany
09-09-10, 08:04
droga Maju ja miałam to samo okres też mi się spóźniał piersi były dziwne i miałam mdłości. tydzień temu zrobiłam pierwszy test , był to test CLEARBLUE odrazu określa on tydzień ciąży wyszło mi że jestem w ciąży 1-2 tydz.wczoraj powtórzyłam test i wyszło mi nie 1-2 lecz 2-3.Więc radze Tobie lecieć szybciutko do apteki i zrobić teścik. pozdrawiam i życzę powodzenia

Nie zarejestrowany
09-09-10, 15:07
Ból piersi zaczął się już kilka dni po owulacji, na poczatku tylko bolały mnie sutki, teraz już całe piersi i są tez troche większe. Jakieś dwa dni potem dołączył ból podbrzusza niby jak przed okresem, ale momentami czyłam takie dziwne kłucie którego nigdy wcześniej nie miałam. na 3 dni przed okresem zaczęły mnie boleć plecy, w końcu na dzień przed okresem dostałam mdłości i to mnie skusiło aby zrobić test który był pozytywny, okres oczewiście nie przyszedł, teraz jestem w 5 tygodniu ciąży pełna strachu o dzidziusia i nadziei, że wszystko będzie w porządku.

Nie zarejestrowany
09-09-10, 23:23
Witajcie, mam 24 lata i od miesiąc temu postanowiliśmy z mężem starać się o dziecko, kochaliśmy się codziennie od 10 dnia cyklu (okres mam bardzo regularny - 28 dni) do dziś powinnam mieć owulację i nie wiem czy to tylko moja wyobraźnia, ale od rana czuję ból w dołku, taki ucisk jak przed okresem, teraz również lekki ból piersi - może to na skutek czytania o waszych objawach, ale ból jak przed okresem jest nawet jak się czymś zajmę a tak by chyba nie było gdybym sobie to uroiła, mam ogromną nadzieję, że jestem w ciąży, bo jeśli przyjdzie mi czekać do kolejnego miesiąca to mogę się rozmyślić - ciągle mam wątpliwości czy jesteśmy gotowi, czy nie chcielibyśmy jeszcze trochę pożyć sami, póki co chcę dzidzię, a test mogę dopiero za tydzień lub dwa zrobić... po jakim czasie badanie krwi wykrywa ciążę? Jaki znacie najszybszy sposób by się dowiedzieć?

Nie zarejestrowany
10-09-10, 08:52
ja miałam trochę skomplikowana sytuacje byłam tydz. temu w szpitalu bo mnie brzuch bolał (a tak jak pisałam wcześniej test wykazał ze jestem w ciąży) zrobili mi badanie moczu i nie wykryli ciąży dopiero jak robili test płytkowy wyszła słaba kreska lekarz do końca nie był pewny na 100% czy to ciąża skierował mnie na USG i pobrał krew. w poniedziałek poszłam na to USG nic nie wykryto dopiero z krwi wyszło że jestem w pierwszym tyg. ciąży a i jeszcze dodam do tego ze okres spóźniał mi się 16 dni( dzisiaj 20) następne USG 17 :D

Nie zarejestrowany
12-09-10, 17:21
czesc dziewczyny wiem ze to dziwnie zabrzm ale czuje ze jestem w ciazy czulam tez implantacje a teraz mam strasznie bolesne piersi juz od tygodnia do przypuszczaneg okresu jeszcze 3dni mam nadzieje ze sie utrzyma ta ciaza czekalam na nie 1,5 roku bo mam endometrioze pisze dlatgo bo sie zazelam dzisiaj martwic otoz wczoraj samopoczucie super dzisiaj rano wsalam z okopnym bolem gardla i wszystkie kosci mnie bola odrazu wzielam dwa paracetamole mleko z czostkiem i 1000mg witaminy C co mog jeszce zrobic zeby to swinswo jak najszybciej przegonic boje sie ze przez ta chorobe sie ciaza nie utrzyma!

Nie zarejestrowany
13-09-10, 18:34
witam od ponad roku staramy sie z mezem o dzidzie i nic.Mialam robione badania hormonalne i okazalo sie za mam za wysoka prolaktyne,przepisano mi bromergon i biore juz 4 miesiace.Wszystko bylo ok,cykle regularne co 30 dni.W tym miesiacu mialalm okres 2/09 jakies plamienie przez 4dni i tylko w pierwszy dzien troche pobolewal brzuch i piersi ktore byly pelniejsze.Plamienie sie skonczylo a piersi nie ustaly najbardziej bola sutki,i dzis 13/09 znowu pojawilo sie plamienie!Po miesiaczce robilam test ale wyszla jedna kreska.Co to moze byc?Juz zwatpilam ze to ciaza........

Nie zarejestrowany
20-09-10, 18:20
Mam 31 lat, podczas stosunku w zeszlym tygodniu pekla nam prezerwatywa i cala zawartosc dostala sie do srodka. To byl moj 17 dzien cyklu (okres regularny) 2 dni po stosunku dostalam plamienie, do ktorego dolaczyl bol brzucha a po kolejnych 2 dniach rowniez bol jajnikow.
Nigdy nie miewalam plamien okoloowulacyjnych a czytalam, ze na plamienie implantacyjne to za wczesnie i ze takowe pojawia sie 6-12 dnia owulacji, u mnie jak pisalam mialo to miejsce 2 dni po odbytym stosunku.
Bardzo sie boje ze moge byc w ciazy, bol jajnikow i podbrzusza nie ustaje i trwa to juz rowny tydzien.Bylam pare dni temu u lekarza ktory robil usg wewn.i nie zobaczyl nic niepokojacego (ale jak na ciaze to i tak za wczesnie zeby zobaczyc cokolwiek bo bylo to piatego dnia po stosunku)
Prosze, napiszcie co sadzicie? nie robilam testu bo za bardzo sie boje....piersi mnie nie bpla i to mnie akurat troche martwi bo zawsze na 1.5 tygodnia przed okresem piersi zaczynaly mnie bolec, teraz nic a jestem juz rowny tydzien przed okresem....

Nie zarejestrowany
20-09-10, 18:23
Gabla, kiedy dostalas to plamienie, pamietasz moze w ktorym dniu owulacji?

Nie zarejestrowany
22-09-10, 12:30
WITAM SERDECZNIE:)Dziewczyny mam problem!!w czasie stosunku dostalam okres.., ale następnego dnia już go nie bylo.., takie lekkie plamienie było.dziś juz mija 45 dień jak nie mam okresu...!robilam test i wyszedł mi negatywny winik.ale czuje .., że mam obijawy ciąży.., ból piersi .., lekkie mdłości ranne.., senna jestem zmeczona czały czas nic mi sie nie chce.., stracilam apetyt.dziewczyny pomóżcie mi czy test mógł pomylic sie??/zreszta zrobilam go wieczorem.., a powinno sie robić z rana..., co radzicie mi.........??pozdrawiam:)))

Nie zarejestrowany
22-09-10, 12:40
proponuje ci zrób test.., do swietego spokoju sobie i zobaczysz .., ja myslę, że może jakies mocne emocje wywołaly u Ciebie takie zmiany..,..., musisz być cierpliwa.., i pozytywnie myslec:)pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-09-10, 17:53
witam.mam pytanie do was? podejrzewamy z mezem ze jestem w ciazy.minelo 6 dni od zaplodnienia.stoujemy kalendarzyk malzenski i moja temperatura wyraznie wzrosla i utrzymuje sie na wysokim poziomie.bardzo pragniemy miec dzidziusia ale zastanawia mnie tylko to ze boli mnie brzuch jak przed miesiaczka.powinnam ja miec za tydzien.jak myslicie jestem w ciazy? doradzcie

Nie zarejestrowany
02-10-10, 22:16
ja własnie zrobiłam tes i jest pozytwny martwie sie bardzo bo ostatnie dwa tygodnie miałam bardzo bardzo duzy stres i jaki to może mieć wpływ na dziecko

Nie zarejestrowany
03-10-10, 11:44
mam 17 lat i podejrzewam ze jestem w ciąży ale mam miesiączkę jak zawsze i to możliwe , czy w czasie ciąży występuje miesiączka ?

Nie zarejestrowany
17-10-10, 19:11
Najsmutniejsze jest to że te z nas które czekają na dzidzię już dłużej niż 12 miesięcy(w tym i ja) każdy ból w podbrzuszu opóźnienie okresu zmęczenie itp itd weźmie za ciąże.Ja mam co raz większe kryzysy z tym związane bałam się ale już wiem że bez specjalisty się nie obejdę.Ostatnio tak płakałam że już sama zauważyłam że przeginam bo tylko o tym myslę marzę i mówię.Straszne są dni opóźnienia okresu nadzieja ekscytacja to fajne uczucia.Z reguły nie spóźnia mi się okres no może max 2 dni.Za to wtym miesiącu powinnam go dostać 13 października a dziś mamy 17y zgadnijcie co myślę.Jestem na wpół załamana i an wpół mega szczęśliwa samymi myslami chyba opzniam miesiączkę i czekam boje się kupic test bo mam w razenie ze gdy tylko kupie od razu bedzie okres.Jestem drazliwa czesciej chodze siusiu bardzo duzo jem ostsnio non stop wsuwalam dzem wisniowy i ogorki kiszone albo inne pikantniejsze rzeczy piersi bardzo bolą gdy poczuje głod robi mi sie niedobrze no i ta swiadomosc ze to moja juz obsesja poniekad ze marze zeby byc mama a od 16 miesiecy nie moge kocham juz dzidzie ktorej nie ma jescze nie wiadomo tez czy bedzie.W takich sytuacjach trzeba zachowac spokoj ale ta nadzieja daje takiego powera

Nie zarejestrowany
17-10-10, 23:14
Kasiu, ja ma identycznie :) No, może poza opóźnieniem okresu - powinnam go dostać wczoraj. Prawie nigdy mi się nie spóźnia, zawsze cykl 29 dniowy, ewentualnie 28 dni. A dzisiaj jest 31 dzień. O dzidzię w zasadzie staramy się prawie 4lata. Robiliśmy podstawowe badania na płodność męża i w zasadzie wyniki są ok. Mamy już 1 córcię, także kwestia mojej płodności w zasadzie jest bezdyskusyjna. Ale o córcię baaardzo walczyliśmy - urodziła się maciupkim wcześniaczkiem i było bardzo ciężko. Myślę że działa u nas antykoncepcja psychiczna... Wspomnienia z tamtego okresu blokują nasze ciała. Innego wytłumaczenia nie widzę. Prawie od 2 tygodni mam objawy o których piszesz. Zaczęło się bardzo silnym bólem głowy, jakiego chyba nigdy nie miałam, a potem nudności, bez wymiotów. Ustępowały jak coś jadłam, jak przestawałam wracały. Aż strach wejść na wagę ;) Brzuch od razu jakiś duży się zrobił, ale podobno przy kolejnej ciąży wyskakuje błyskawicznie. Test robiłam dni temu - wyszedł negatywnie. Potem nie powtarzałam - pójdę na Betę i sprawdzę. Najgorsze jest to pobolewanie w dole brzucha - ciągle biegam i sprawdzam bieliznę z obawą że jednak @ nadeszła... nie pamiętam czy tak było przy pierwszej ciąży, ale na pewno żadnych innych objawów wtedy nie miałam. Żadnych bóli głowy, żadnych nudności, kompletnie nic. Daj znać jak potwierdzą się Twoje radosne przeczucia :)

Nie zarejestrowany
18-10-10, 17:22
Witam.Ja jestem w 5tygodniu ciąży też się staraliśmy przez rok o dzidzie.Teraz jestem ale ja się tylko cieszę moj facet nie./troszke pobolewa mnie brzuch i jutro wybieram się do lekarza a niestety mojego faceta to nie obchodzi.nie wiem co się z tymi facetami dzieje nie rozumiem ich.:(

Nie zarejestrowany
06-11-10, 13:58
je jestem jakos w 6 tygodniu moj favet skacze z radosci pod sufit a ja sie czuje jak tylko inkubator :) 23 lata na dziecko to za wczescie

Nie zarejestrowany
01-12-10, 18:44
Jeśli masz dziewczynko 17 lat i wiedziałaś co to jest sex to powinnaś też wiedzieć czy w czasie ciazy pojawia sie miesiaczka, chyba, ze wszytskich informacji szukasz w necie. załóż watek z pytaniem kto jest ojcem.

Nie zarejestrowany
14-12-10, 09:40
wkurza mnie ta niby pani "doktor" co jej zdaniem to kobiety wymyślają i i takich objawów nie mają pewnie jakaś stara panna co nigdy dzieci nie miała to nie wie jak to jest i tak beznadziejnie pisze

Nie zarejestrowany
16-12-10, 09:30
Ale to Pan Doktor Witold pisał, czyli nie może byc starą panna.Ale rodzic na bank nie rodził :D Spodziewam się trzeciego dziecka,drugie jeszcze nie ma roku, więc bedzie rock and roll :) Artykuł rzeczowy na temat, po ludzku bez bełkotu medycznego, więc skąd te emocje i wrogość?

Nie zarejestrowany
08-04-11, 15:04
Przykro mieć takiego faceta, którego nie obchodzi ciąża i chodzenie do lekarza, jak swojego nie zabiorę do lekarza to jest obrażony, koniecznie chce wszystko wiedzieć. a ma dopiero 22 lata ;)

Nie zarejestrowany
12-06-11, 22:59
Jejku, pamiętam ten pierwszy czas... najgorszy był ból w dole brzucha. Jechałam na buscopanie cały pierwszy trymestr, dopiero w drugim zrobiło się błogo :) Ale to piękny czas, choć na początku pełen niepokoju...Pozdrawiam przyszłe mamy! :)

admin
23-08-11, 17:21
Meżczyźni czasem poprostu boją się tego oddmiennego stanu, nie rozumieją potrzeb kobiety bo z ich ciałem nic się nie dzieje. To, że sa ojcami do wiekszości dociera dopiero po porodzie:)