PDA

Zobacz pełną wersję : Nadczynność tarczycy - najczęstsze objawy

Strony : 1 [2]

Nie zarejestrowany
07-01-10, 23:12
Ja wczoraj robilam sobie wyniki i wszystko idzie ku końcowi, jeszcze miesiąc temu miałam tragedie TSH 0,1 FT3 8,0 a FT4 Aż 34!!! Od tamtej pory robiłam sobie badania co tydzien ale doszlam do wniosku ze nie ma sensu i poczekam az troszkę czasu minie i dopiero wczoraj zrobiłam i okazało sie że TSH mam juz 1,21 Ft4 27 a Ft3 5,8 czyli 2 hormony mam juz unormowane tylko wiadomo ze z Ft4 sie zejdzie bo z tym hormonem najgorzej bo najdłużej sie go zazwyczaj zbija,fakt ze jest wysoki jeszcze ale czuje sie juz lepiej,poza tym zaczelam jeść witaminki dla kobiet w ciązy z podwójnymi skladnikami i badania tez sa juz super,uzupelniam je cały czas oczywiscie bez jodu.Nie jem zadnych innych tabletek na inne dolegliwosci a gdy boli mnie glowa smaruje sobie mellisana i przestaje,juz nie pamietam kiedy brałam jakies tabletki na cokolwiek bo nie chce sie niczym faszerowac...

Nie zarejestrowany
07-01-10, 23:24
Jesli Twój syn dużo pije to brak mu fosforu m.in ja tez tak mialam i zaczelam go uzupelniac i kłopoty sie skończyly ,nieraz odczuwam pragnienie ale nie cały czas jak wcześniej, ja na sen kupowałam Relamax B6 bez recepty naturalne uzupelnienie magnezu potasu jakas meliska itp i zjadałam 2 na noc popijajac czyms cieplym ikladlam sie i jakos udawal mi sie zasypiac,albo pilam melissanę, taki roztwor z apteki swietny na uspokojenie i w zaburzeniach snu, naturalny przede wszystkim bo to zioła z lekkim stężeniem alkoholu tak jak krople żoładkowe,a pdkad przyjmuje witaminy to naprawde czuje sie lepiej,a byl czas ze bylo fatalnie...

Nie zarejestrowany
07-01-10, 23:28
Najgorsze ze on ma dopiero roczek,ale powinnas zapytac lekarza o coś dla dziecka,ja tez mam córeczke 6 miesięczna ale poki co wszystko jest ok... albo zwyczajnie popytaj w aptece o srodki dla dzieci rocznych bo szkoda zeby sie tak meczył, ja tez mam małe dziecko i przeżywam zwykła chorobe a co mówic o tarczycy...

Nie zarejestrowany
08-01-10, 20:45
Witam !!
Jeszcze 3 lata temu miałam niedoczynność,dosyć dobrze się czułam i niechodziłam na kontrole(usg).
A pod koniec listopada 2009-normalnie szok--serce waliło,niemogłam spać,niemiałam siły w nogach,wszyscy mnie wkurzali no i schudłam w ciągu 3 tyg.-9 kg.Byłam u lekarza rodzinnego,ale dopiero na początku grudnia,opowiedziałam wszystko i skierowała mnie na EKG- no i miałam Tahykardię serca-musiałam iśc do szpitala na kroplówkę.Pózniej poszłam do endokrynologa, bo jeden guzek mi trochę urósł,dostałam leki--thyrozol 20 ,vit.B,i na serce i na nadciśnienie Betalok ZOK 100 .Dzisiaj już o wiele lepiej się czuje.Pod koniec stycznia idę na kontrolę,zobacze i coś się poprawiło po lekach. Wynik THS miałam 0.025.
pozdrawiam--leczcie się-bo życie takie krotkie !!

Nie zarejestrowany
10-01-10, 21:47
mam objawy nadczynnosci, strasznie sztywne wlosy ,niedlugo sie dowiem czy mam nadczynnosc tarczycy.Czy jesli hormony wroca do normy ,to stan wlosow rowniez?

Nie zarejestrowany
16-01-10, 20:54
moze ktos mi odpowiedziec, czy zle funkcjonowanie tarczycy objawia sie takze wypadaniami wlosow? stracilam ich juz bardzo wiele, ale to nie jest przyczyna mojej anemi. nie wiem czy wymyslam juz sobie choroby, czy naprawde cos w tym jest.

Nie zarejestrowany
17-01-10, 01:43
Tak włosy wypadają, zawsze mnie to przeraża =/

Nie zarejestrowany
20-01-10, 20:47
witam proszę mi podac czy któryś z was bierze jakieś leki ziołowe lub homeopatyczne i czy pomagają mam nadczynność tarczycy

Nie zarejestrowany
21-01-10, 10:00
Wypadanie włosów może wiazać się z niedoczynnością tarczycy,mnie też wypadają włosy,najpierw chorowałam na nadczynność(Graves-Basedow),a teraz mam pooperacyjną niedoczynność tarczycy,najlepiej zrobisz jak pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu,zrobisz podstawowe badanie TSH i wszystko będzie jasne,ja bagatelizowałam objawy i niemalże zeszłam z tego świata,pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
21-01-10, 14:48
Witam wszystkich od niemal zawsze chorowalam na nadczynność tarczycy od 3 lat jednak zaczela mi znacznie co jakis czas dokuczac waga mam bez wachania 46kg to malo w wielku 22lat i do mojego wzrostu ale nie spada ,zaczely mi dolegac bolesci tzn.dziwne kłucie jakby w żołądku tuż za mostkiem po tym ataku nastepuje uderzenie gorąca trwa kilka sekund ale odechciewa sie wszystkiego ,bole plecow ,i dziwne narywanie podpacha nigdy jeszcze nie bralam lekow na nadczynnosc nieiwem moze cos pozanikalo bo mniesiaczki mam regularne moze to jakies nerwo bole i cos siedzi mi w glowie czy to rzeczywiscie zaawansowana nadczynność guzki mam na szyji to wiem ale boje sie isc do lekarza z 8 lat temu mialam biopsje ale bylo wporzadku i niedostalam zadnych lekow masakrycznie jestem przerazona poradzcie mi cos dziekuje i pozdrawiam ada:)

Nie zarejestrowany
22-01-10, 21:29
Czytając poniższe komentarze, bardzo się zmartwiłam. Trzy i pół miesiąca temu urodziłam dziecko, bardzo szybko schudłam, a teraz ważę 3 kilo mniej niż przed ciążą. Na początku ciąży robiłam badania i tsh wyszło w normie, ale miałam sporą anemię. Kiedy urodziłam, myślałam, że to anemia, bo ciągle dość słabo się czuję, wypadają mi włosy, baardzo szybko się męczę, i jestem nerwowa. Jakieś 3 tygodnie temu zaczęły mi drżeć ręce, a że moja praca polega na precyzji-zaczęłam się martwić, że coś jest nie tak. Poszłam do lekarza rodzinnego-zlecił mi badania i wyszła mi anemia, niski poziom cukru i co mnie zaszokowało- właśnie nadczynność tarczycy tsh 0,01! Czy to nie jest za niski wynik? Czy w tak krótkim czasie mogłam zachorować? Jak czytam Wasze komentarze, to tsh jest zazw. na poziomie 0,25 a nie tak niskie. Bardzo się martwię, tym bardziej, że mam maleńkie dziecko i karmię piersią, nie wyobrażam sobie, żebym miała przestać. Za tydzień idę do endokrynologa. Czy ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich chorujących.

Nie zarejestrowany
23-01-10, 02:00
jestem tu nowy przeczytałem wasze wszystkie posty i doszedłem do wniosku że powiniśmy wszyscy pisać jaki lekarz nas prowadził czy jest dobry w swojej dziedzinie,a do jakiego nie powiniśmy trafić ,żeby następne osoby niepopełniały naszych błedów.niestety wiekszość lekarzy jest krutko wzrocznych i wszystkie objawy wskazujące na tarczyce szufladkują na nerwice. pozdrawiam was wszystkich gorąco p.s. piszcie jakie misto

Nie zarejestrowany
23-01-10, 02:17
Witam! Mam 22 lata i od 2-3 miesięcy pojawiły się*u mnie takie objawy: ucisk w gardle, osłabienie mięśni (jest bardzo aktywną osobą - regularnie chodzę na siłownię, biegam, uprawiam sporty wodne) do tego stopnia, że 25 min na bieżni jest dla mnie problemem i dostaję czasem zawrotów głowy, kiedy wcześniej wszystko było w porządku. Zdarza mi się bezsenność, zdecydowanie stałam się nerwowa a w listopadzie pierwszy raz w życiu czułam się jakbym wpadała w depresję (bardzo często płakałam) a jestem niezwykle wesołą i pogodną osobą. Dodatkowo przeszkadzają mi wysokie temperatury i ciągle jest mi ciepło - tej zimy nie ubrałam ani razu jeszcze zimowej kurtki - chodzę cały czas w jesiennym płaszczu bo innaczej się pocę. Apetyt mam raz dobry a raz słaby, jednak zmian wagi nie widzę za bardzo. Natomiast bardzo często się wypróżniam (częściej niż zwykle) - zdarza się*praktycznie po każdym posiłku a czasami nawet częściej. Drżenia rąk brak, problemów z włosami raczej nie mam. W rodzinie historia zachorowań (mama i babcia). Czytając strony internetowe poważnie się zastanawiam, czy aby nie powinnam wybrać się do lekarza... Aha jeszcze jedno pytanie: miewam ostatnio problemy z jajnikami (zapalenie), potem plamienie w trakcie okresu i bóle jajników -jest jakaś korelacja między problemami z tarczycą a problemami z jajnikami?? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie zarejestrowany
23-01-10, 21:34
Mam prawie wszystkie te objawy... Najczęściej ból głowy... Ale spadek wagi nie jest duży, czy to możliwe że mogłabym mieć nadczynność tarczycy?

Nie zarejestrowany
23-01-10, 21:40
Poszłąm do lekarza z bólami głowy i większością wymienionych dolegliwości, robiono mi USG ale z tego nic nie wyszło było ok. Z badań krwi wyszedł mi niski poziom glukozy... byłam w szpitalu ale z tomografi głowy również nic nie wyszło. Boję się bo nie wiem co mi dolega... a mam 18 lat

Nie zarejestrowany
24-01-10, 00:56
mi znam twój ból ja się też bałam bo nei wiedziałam co mi jest. Trzeba znalesc dobrego lekarza i upominac się o badania. A do wszystkich co tutaj piszą jak macie takie objawy to po prostu idzie zrobic FT3, FT4 i TSH i z wynikami do lekarza, bo nie warto zwlekac.

Nie zarejestrowany
24-01-10, 20:53
moja bliska znajoma miala tarczyce, ale do szpitala dostala sie z powodu bolu w okolicach klatki piersiowej.lekarze zrobili jej operacje na serce - bajpasy.Po tym zabiegu dostala silnej biegunki i obrzek calego ciala , a najbardziej przewodu pokarmowego.
szpital wyslal ja do innego szpitala na chirurgie - tam zrobiono jej kolejna operacje- po 1 dobie moja Kochana - zmarla. Czy tu nie byl blad lekarzy - ? Cz tarczyca nie miala w tym wplywu?

Nie zarejestrowany
25-01-10, 11:31
Słusznie zauważył andrew, że warto wymieniać się opiniami o lekarzach. Specjalnie w tym celu na naszym Forum na Zdrowie utworzony został wątek Lekarz na wagę złota. Prosimy, opisujcie lekarzy, do których warto pójść, przestrzegajcie też przed takimi, których lepiej omijać z daleka. Może uda nam się stworzyć listę najlepszych specjalistów w kraju? :)
link do Forum tp://www.poradnikzdrowie.pl/forum/thread/3487/1/

Nie zarejestrowany
26-01-10, 17:15
Mam 30 lat robiłem badania TSH i otrzymałem wynik 4,740 ulU/ml czy jest to już duża nadczynność i czy powinienem zgłosić się do endokrynologa

Nie zarejestrowany
27-01-10, 21:46
Czytając Twoje wypowiedzi mam wrazenie jakbys byla wszechwiedzaca ,piszesz ze twoja babcia jest od czegos tam uzalezniona i ze ty postanowilas nie brac zadnych innych tabletek na nic itp, to po co bralas tabletki od nadczynnosci skoro sama jestes tak wspanialym lekarzem?a poza tym niektorzy ludzie naprawde nie potrafia sobie dac rady ze stresem i nerwami ze czasami jednak musza siegnac po cos innego na uspokojenie, tez przerabiam tarczyce i czasami bywalo ciezko... zreszta na ulotkach jest napisane czy uzaleznia czy tez nie wiecc nie wiem jaki masz problem... poza tym skoro jestes taka swietna to dlaczego pozwolilas wpasc w niedoczynnosc? takich rzeczy sie pilnuje,robisz wyniki i widzisz ile Ci brakuje do normy i sama sobie zmniejszasz dawke leków lub nawet stopniowo bierzesz lek co 2 dzien,wiem bo sama tak robie w tej chwili aby nie popasc w niedoczynnosc i z dawki 3 razy po 2 tab. biore tylko po pół, zreszta jestem lekarzem więc wiem co robie....

Nie zarejestrowany
27-01-10, 23:28
a i jeszcze jedno piszesz że Twój lekarz powiedział ci ze niby wolno pic alkohol:? co Ty masz za lekarza to ja nie wiem!!!! poczytaj troche co wypłukuje nawet kieliszek alkoholu z organizmu i ile musiałabyś dostarczyc organizmowi wypłukanych witamin,,poza tym alkohol spowalnia metabolizm dzialania leków,wiec albo 1 albo 2! Tak samo piszesz o placebo, a czy tabletki na nadczynność nie są też placebo? biorac je wiesz ze ci pomagaja i że sa właśnie od tarczycy...wiec za nim zaczniesz udzielac komus rad dokształc troche swoja wiedze,bo czytajac te niektóre bzdury az nie dowierzam...

Nie zarejestrowany
03-02-10, 00:25
Witam was jestem tu nowa czy to mozliwe ze weszłam w stan nadczynnosci miałam niedoczynnosc biore euthyroks

125 ale juz dawno nierobilam wynikow od prawie miesiaca mam biegunke łamliwe włosy i pieczenie oczow no i troche z wagi zlecialam nie duzo ale cos i niewiem czy to od stresow czy od czarczycy

Nie zarejestrowany
03-02-10, 22:46
Witam wszystkich. Mam 18 lat,... z 3 lata temu miałam anemie, została wyleczona, i ze zdrowiem było wszystko ok.. do czasu...
Aż tu nagle od ostatnich wakacji zaczęły się problemy z wagą... ważyłam wtedy ok. 54 kg... w Grudniu już 51kg, a dzisiaj ważę już 49kg.. i cały czas chudnę :(
Często mi włosy wypadają, są coraz lichsze...
Odczuwam czasami "swędzenie" serduszka...
Często odwiedzam "wc" by wydalić jedzenie, które dopiero co zjadłam..- dlatego ograniczyłam się trochę z jedzeniem, bo nie chcę od razu iść na kibelek...
Ostatnio jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie drażni, chcę mi się płakać, choć nie zawsze mam do tego powody...
Ostatnio okres spóźnił mi się kilka dni, co wcześniej nie miałam z tym problemu..
Osłabienie mięśni- ojj dość często, czuję się wiecznie zmeczona, nogi dzisiaj mam jak z waty, same się uginają...
Bezsenność- często mnie prześladuje, chodzę spać ok. 1 a rano przed 6 trzeba wstac na autobus <6.22 >
Oczy- i tu jest ciekawie... Całe czerwone, szczypały strasznie, po kroplach alergicznych się trochę poprawiło, byłam dobrego u okulisty, stwierdził że nic mi nie jest... przepisał kolejne krople.. od czasu do czasu jeszcze mi łzawia, tak z byle czego, za długo nie mogę siedzieć przy jaskrawym świetle, bo od razu mnie szczypią i się czerwone robią...
Dzisiaj byłam u lekarza, skierowała mnie na badania: morfologie, Tf4 <czy jakoś tak> i ob... i jeszcze sprawdzić poziom cukru we krwi, by w razie co wykluczyć cukrzyce...
W piątek idę odebrać wyniki... ciekawe jak to będzie...
.. Jak sądzicie? mogę mieć tą nadczynność tarczycy? :(

Nie zarejestrowany
05-02-10, 13:26
no i jednak wyniki bardzo dobre - ob. Tf4...
Jedynie morfologia wykazała 11,1 ... przy normie od 12-16... nie dobór żelaza...
Ale czy to powoduje ze źle się czuje i mam te objawy? .. możliwe.. aczkolwiek nie jestem co do tego przekonana....

Nie zarejestrowany
05-02-10, 20:10
Witam

Od 3 tyg dostaję metizol i jestem nawet zadowolona już się nie męczę i lepiej śpię. Drżenie ręki już ustaje a i moja waga zaczyna się stabilizować !
MAM pytanie ponieważ mam problemy nawraca mi się refluks układu moczowego oraz brak okresu. Czy na to wszystko wpływa Metizol ???

Nie zarejestrowany
09-02-10, 03:32
..Witam tu wszystkich.Mam 29 lat. Moze ktos z Was ma podobne objawy i moze mnie jakos pokierowac do jakiegos specjalisty.Mam :caly czas zimne stopy i rece,jestem zmeczona,bole glowy co pare dni,nagle czerwienienie twarzy,raz cieplo prawie ze goraco i potem zaraz mi zimno i oblewa mnie zimny pot, czuje jak po twarzy mi splywa-po plecach...a twarz caly czas czerwona i piecze a do tego puchnie..! To bardzo utrudnia mi zycie..kontakty z ludzmi..itd. Juz nie mam sil..Lekarz zlecil mi badania na tarczyce ale wyniki w normie, skierowal mnie do dermatologa:a tam uslyszalam "lojotokowe zapalenie skory"-przepisala mi leki ktore wcale nie pomagaja!! Prosze o jakas porade,albo gdzie mam sie udac bo powoli wariuje.. Dziekuje z gory za jakakolwiek odpowiedz.

Nie zarejestrowany
09-02-10, 16:46
hej bylam dzis u dermatologa z suchą twarzą i okazalo sie ze moge byc chora na tarczyce to ze dermatolog mi powiedziala ze tarczyca ma takie objawy jak sucha skora na twarzy łokciach kolanach ciagle nerwy na byle co wypadanie wlosow i cieplo i co mnie zdziwilo to ze tez objawem jest nadwaga i sennosc jak to mozliwe czy to prawda???

Nie zarejestrowany
15-02-10, 16:36
przez 2 lata byłam leczona na nadczynność,później hormony się unormowały,ale objawy pozostały,przez rok nie brałam żadnych leków,obecnie znowu poppadłam w nadczynność i bardzo się martwię...jestem wykończona psychicznie i fizycznie...jutro idę do lekarza...pewnie czeka mnie jodowanie,mam tylko nadzieję,że to pomaga i to szybko,bo ciężko się żyję z tą chorobą.
Czy ktoś z Was przeszedł jodowanie,pomogło?

Nie zarejestrowany
16-02-10, 19:17
mam wynik tarczycy 4,96 - mam przekroczonom norme lecze ją tabletkami

Nie zarejestrowany
17-02-10, 20:21
Cześć, ja również mam nadczynność tylko moje objawy byly straszne ponieważ występował straszny ból żołądka wątroby schudłam około 20 kilo w ciągu miesiaca coś strasznego , cały czas dieta co zjadłam to wymiotiwałam.
Po tygodniu żołądek miałam tak skurczony że posiłki jadłam co 15 minut aby rozciagnać żołądek i przyjmowałam duże ilości Ranigastu które na początku i tak nie pomagały. Chciała bym żeby moimi objawami było wypadanie włosów. Jest to bardzo poważna choroba nikomu nie radziła bym jej lekceważyć . Jest to choroba na którą można umrzeć jeśli. się ją zlekceważy.

Nie zarejestrowany
19-02-10, 18:44
dzisiaj odebrałam wyniki: TSH wyszło mi 5.430 czy to coś poważnego???

Nie zarejestrowany
22-02-10, 09:39
twój wynik wskazuje na niedoczynność poniewaz masz wyższy niz orma 4.2 najlepiej znajdz dobrego endokrynologa ktory ustawi ci leczenie

Nie zarejestrowany
23-02-10, 18:51
jestem po jodowaniu 10 miesiecy , dzis odebralam wynik tsh 0,065 - kurcze znow mam nadczynosc i pewnie znow bede miala jodowanie.Mam juz dosc tej choroby!

Nie zarejestrowany
23-02-10, 18:59
witam, od Dłuzszego czasu miałam problemy z bezSennościa, wychodziły i wychodZa mi włosy- i niewiele juz mi ich zostało, Zauwazyłam tez kruchośc paznokci u rak i stóp- nie mówiąc już ,ze jestm kłebkiem drażliwośći- ten ostatni objaw uwazałam za mój charakterek... Ktos powiedział mi ,ze powinnam zrobic badania na hormony tarczycy- i dzisiaj własnie odebrałam wyniki i powiem ,ze mam obawy wielkie- bo z tego co się zorientowałam - mam nadczynność.: TSH3- 0.005, FT4- 7,05, FT4- 2,19..... Do pekatego worka problemów- doszedł i ten...

Nie zarejestrowany
24-02-10, 16:05
no to witaj w klubie osób z nadczynnością. Ja jestem ciężkim przypadkiem - pierwsze badanie tsh 0,008 - po 3tyg 0,001 - ale to przez biopsję guza. po kolejnych 2 tyg tsh 0,130. Guz jest duży 2x3cm. A wyobraźcie sobie że po prostu jednego dnia obudziałam się mając zamiast łabędziej szyi jedną wielką opuchliznę.
Mam autoagresję żeby było ciekawiej i niestety za 2 tyg idę do szpitala. Analizując miesiące poprzedzające "wywalenie" szyi - wszystko pasuje do schematu. Zaczęło się niewinnie: puchły mi nogi w oklicy kostek - wylądowałam nawet na doraźnej pomocy ale pani dr stwierdziła że mam sobie oklady altacetem robić; schudłam - ale chudłam od dłuższego czasu - tak od roku więc nie przywiązywałam wagi, strasznie się w nocy pociłam - po prostu się lało ze mnie; drażliwa i nerwowa byłam zawsze - więc to teź uznawano za mój charakterek, mięsnie miałam bardzo osłabione, zwłaszcza nóg; piekły mnie często oczy i miałam je zawsze zmęczone i przekrwione; uderzenia gorąca; metaliczny posmaj w ustach (pan dr kazał iść do dentysty - nie ważne że wszystkie zęby wyleczone), ogólne otępienie, przygaszenie itd Najgorsze że ta choroba to nie katar który przechodzi po tygodniu i że już nie jestem Panią swojego ciała. Biorę od połowy stycznia metizol - przybyło mi 5kg. A wogóle prawie nie jem. Mam full leków oprócz meizolu ale czuję się różnie. Przynajmniej 1 dzień w tyg mam że tak powiem na straty tak się źle czuję. Od tyg mam skurcze mięśni ale to tak silne, że nie da się opisać. Paraliżują mnie wręcz na kilka minut, a ból czuję jeszcze z pół godziny. Nie jestem w stanie tego przewidzieć. A moja szyja, no cóź znowu się powiększyła - mimo lepszego tsh. Mam nadzieję że pomogą mi w szpitalu. I nie wiem jak wy ale ja robię wszystko prywatnie - wydałam na razie 1000zł przez mc na badania, wizyty. U mnie na wizytę do endokrynologa czeka się do września.... I mam czekać aż stwierdzą że mam raka i że jest za późno???

Nie zarejestrowany
25-02-10, 16:25
..witam ponownie, pisalam juz tu i myslalam ze ktos odpisze na moj komentarz...
/10 wiadomosci ponizej../
Gdyby jednk ktos odpisal bylybym wdzieczna. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
25-02-10, 22:29
Może poradź się innego lekarza, czasem warto

Nie zarejestrowany
26-02-10, 11:41
Witaj
Nie dziw się, że nikt nie odpowiedział na twoje pytanie. Zadałaś je w rubryce "Komentarze do artykułu". Wygodniej jest prowadzić dyskusję na FORUM NA ZDROWIE (http://www.poradnikzdrowie.pl/forum/). Jeżeli nie ma tam jeszcze wątku, który cię interesuje - załóż go. Zapraszamy!

Nie zarejestrowany
28-02-10, 22:19
hej!potrzebuje waszej pomocy bo nie wiem co sie ze mna dzieje!na poczatku myslalam ze to nerwica ale teraz wydaje mi sie ze to moze byc nadczynnosc tarczycy.cały czas jestem zmeczona ale mam problemy ze snem kreci mi sie w glowie bardzo szybko dostaje zadyszki bardzo czesto mam podwyzszone tetno i trzesa mi sie rece.mam lekkie stany lekowe naprzemian z wybuchami zlosci i caly czas mam wrazenie ze mam cos w gardle.a na dodatek mam problemy z tradzikiem ktory sie teraz nasilil.co o tym myslicie

Nie zarejestrowany
28-02-10, 22:47
Sądzę że powinnaś zgłosic się do lekarza. Zrób badanie TSH FT# i FT$ będziesz wtedy wiedziec czy to tarczyca.

Nie zarejestrowany
28-02-10, 23:00
czesc wszystkim mam 22lata i 7msc coreczke pod koniec ciazy mialam cholestaze masakra nikomu tego nie zycze. a teraz mam problemy!! co jakis czas ok 2 razy w tygodniu mam bolesci pod zebrami jakby zoladek czy watroba, oprocz tego czasem wymioty , czeste wizyty w toalecie, kreci mi sie w glowie, wypadanie wlosow, okropne paznokcie, straszliwa nadpotliwosc po spacerze z corka mam cala mokra koszulke;(, swedzenie i zaczerwieienie oczu. z wagi nie spadam (niestety przydaloby sie bo jeszcze z 8kg po ciazy zostalo). czy moga to byc objawy problemow z tarczyca??

Nie zarejestrowany
01-03-10, 17:39
Witam wszystkich. Mam 15 lat, 175cm wzrostu i ważę 47 kg. Robiłam badania krwi, wszystko wyszło świetnie, jednak nie przybieram na wadze. Czy to może być tarczyca?

Nie zarejestrowany
02-03-10, 14:21
moim zdaniem masz problemy z tarczyca,ja tez na poczatku myslalam ze to nerwica ale jak sie okazalo byla to tarczyca mialam bardzo wysoka tsh 0,1 a ft4 az 33 ale w 2 mies mi sie zbily ale nadal mecze sie z ta choroba i mam juz dosyc... musisz zrobic tsh ft3 i 4 i dopiero bedzie wiadomo co sie dzieje

Nie zarejestrowany
03-03-10, 14:15
Mam Tsh1,68 prosze powiedzcie czy to jest nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy.

Nie zarejestrowany
04-03-10, 15:41
ostatnio coraz częsciej miewam kołatania w klatce piersiowej. to wsumie nawet nie jest kołatanie. Nagle serce zaczyna mi walić jakby zaraz miało wyskoczyć czuje jakby mi miało płuca rozerwać i w przełyku też okropnie boli.
W głowie od razu zaczyna mi mocno pulsować aż sie ciemno przed oczami robi. Trwa to przewaznie ok 10 min. ale potem cały dzień jestem wyczerpana i nie mam na nic sił. Byłam niedawno na pogotowiu bo dostałam napadu drgawek i lekarz powiedział że to moze byc tarczyca. Oczywiscie lekarz rodzinny to zbagatelizował , powiedział ze to przez szybki wzrost( mam 18 lat,178 cm i waze 55 kg). Ale mi to jakos nie daje spokoju. Ręce bardzo czesto mi drzą, mam czeste biegunki , na nogach pojawiają sie swędzące plamki. czy to jest normalne ? Bo wszyscy mówią ze przesadzam.

Nie zarejestrowany
04-03-10, 16:41
Przeczytałem z uwagą Twoją wiadomość. Nic się siostra nie denerwuj - tylko jak najszybciej do lekarza. Wytłumacz mu swoje obawy i dolegliwości, jak nie będzie chciał słuchać jedź na pogotowie, albo idź prywatnie - bardziej się przejmują, bo im płacisz a na pewno podejdą do Ciebie z większym serduchem. Porozmawiaj z rodzicami, najlepiej z Mamą - opowiedz jak źle się czujesz i że się boisz - na pewno także Ci pomogą. Trzymam kciuki.

Nie zarejestrowany
07-03-10, 22:24
A mój mąż ma nadczyność tarczycy, bierze metizol i ma bóle brzucha i nerek. I depresję wyczytaliśmy w ulotce , że takie objawy się zdarzają.

Nie zarejestrowany
09-03-10, 20:26
Ja mam tsh na poziomie4,86. niby nieduża nadczynność, jednak obawy bardziej wskazują na niedoczynność. Już sama nie wiem co mi jest ;[

Nie zarejestrowany
10-03-10, 20:29
Jeżeli masz tsh 4,86 to znaczy ,że masz NIEDOCZYNNOŚĆ i objawy pewnie masz takie jakie przy niedoczynności występują. Który lekarz powiedział Ci ,że masz nadczynność????

Nie zarejestrowany
12-03-10, 15:35
po samum tsh nie mozna stwierdzic czy czlowiek ma nadczynnosc czy niedoczynnosc tarczycy, trzeba jeszcze zrobic tf3 oraz tf4 wtedy sie wszytskiego dowiecie...

Nie zarejestrowany
15-03-10, 17:05
jestem uczennicą 6 kl. i podejrzewają u mnie nietylko nadczynność, ale takrze nie doczynność. moim zdaniem to poprostu choroba i tyle.
pozdrawiam wszystkich których to dotknęło.TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO,a propo czy ta zima sie nie skończy? :)

Nie zarejestrowany
16-03-10, 21:55
Ja też mam problem z tarczycą.Jestem po operacji/usunięto mi połowe wraz z cieśnią/.Do endokrynologa trzeba mieć skierowanie,ale można zawsze zmienić lekarza.Wystarczy poprosić swojego lekarza o nowe skierowanie/sama to zrobiłam/.Wyniki badań lekarz powinien wam oddać/kopię/.Ale nie wszyscy to robią!!!!! Prywatna wizyta u endokrynologa
nie wymaga skierowania, ale wtedy lepiej zrobic sobie badania żeby nie płacić dwa razy. A teraz najważniejsza informacja! lekarza można wybrać w innym mieście, w innej przychodni /w każdym województwie jest iinformacja medyczna/ i nie czekać miesiącami na wizytę. Potem leczenie nie jest uciążliwe 2-3 wizyty w roku /badanie, usg niebolesne! Powodzenia w leczeniu!

Nie zarejestrowany
19-03-10, 23:20
Ja również mam problem z hormonami tarczycy. Ale największym problemem dla mnie jest nadpotliwość z tym związana. Może ktoś z Was ma na tę przykrą dolegliwość skuteczne lekarstwo? Proszę o pomoc. Cześć.

Nie zarejestrowany
20-03-10, 14:22
Od dwóch tygodni mam bóle w klatce piersiowej. Jest to ból okropny tak jakbym połknęła twardą i za dużą skórkę od chleba, która stanęław miejscu i nie chce dalej pójść. Czuję jakby mi ktoś żebra na siłę rozginał. Dop tego gula w gardle i dyskomfort przy przełykaniu. Nadmiar śliny, nerwowość i bezsenność. Bóle potrafią utzrymać się przez kilka godzin oczywiście z przerwami. Serce w pporządku bo robiłam ekg. To taryczca tak?

Nie zarejestrowany
23-03-10, 15:13
Wczoraj zrobiłam test, który wyszedł mi pozytywnie. Mi jednak nie dawało to spokoju i zaczelam szukac, czytac itd. Dzisiaj jestem na 90% pewna że to nie ciążą tylko nadczynność. U mnie w rodzinie od strony mamy i taty sa problemy z tarczyca. Od dlugiego czasu (3 miesiace jak nie dluzej) cierpię na silne stany lękowe, zawroty głowy, duszności, zgagi. Myślałam, że to nerwica a teraz podejrzewam, że to nadczynność. Co prawda nie chudnę ale reszta objawów się potwierdza. Nie mam co prawda miesiaczki ale myślę, że to pod wpływem okropnego stresu spowodowanego obawami przed niechcianą ciążą i do tego te dwie krechy na tescie.!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
25-03-10, 09:33
Witam, od dłuższego czasu szukam jakiejś diagnozy na mój problem. Właściwie przez cały czas bolą mnie oczy, najczęściej przy korzystaniu z komputera lub oglądaniu telewizji,drża mi dłonie,miewam zawroty głowy a obraz widze zamazany.. Do tego dochodzą napady lęku itp. Jestemmężczyzną w wieku 21lat Z problemem walcze od dwóch, chodzę do różnych lekarzy, lecz nikt nie wie co mi jest... Uwaga Wszystkie te objawy nasilają się po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu poprzedniego wieczoru.. Czy to ma jakiś związek z tarczycą, czy problemu szukać zupełnie gdzie indziej.. Z góry dziękuję za każde podpowiedzi. Pozdrawiam...

Nie zarejestrowany
25-03-10, 23:11
około pół roku temu zrobiłam badania (tsh=0,001, ft3=, ft4=22,9, aTPO= 439) i miałam prawie wszystkie objawy. lekarz przepisał mi metizol i propranolol wzf. W drugim mcu zaczełam miec straszną depresję i przestałam prawie wychodzić z domu. Oczywiście w dalszym ciągu raz w mcu zjawiajam się u endokrynologa. Przytyłam 16kg. Poinformowałąm lekarza o moich obawach i lekach. Otrzymałam trzeci lek o nazwie euthyrox n. Przestałam brać leki i o dziwo moje tsh samo sie wyrównało (tsh=0,72, ale spadło ft4= 10,9). Teraz biore tylko ten trzeci i jest o wiele lepiej. Na razie nie chudnę, chociaż bardzo bym chciała zrzucic tą nadwyżkę i powoli wraca potliwość, kołatanie oraz nerwowość. dlatego mam pytanie - czy jestem prawidłowo leczona? czy powinnam zmienić lekarz chociaż ten jest uważany za najlepszego w moim rejonie? Może jakis lekarz czyta, akurat to forum i zastosowałby inne leczenie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Nie zarejestrowany
27-03-10, 15:36
U mojej zony wykryto 16 guzkow cieplych w tarczycy, w tym dwa z nich sa duze. Polecono nam operacje usuniecia calej tarczycy! Czy aby napewno trzeba ja usunac,czy nie ma innej rownie skutecznej metody leczenia???

Nie zarejestrowany
27-03-10, 15:48
Wcale nie jest powiedziane,ze to musi byc tarczyca. Ja mialem podobne objawy! Lekarz wyslal mnie na badanie endoscopowe przewodu pokarmowego i okazalo sie ,ze mam reflux z gastritis. A wczesniej tez badano mi serce pod kontem podejrzenia zawalu-bòle w klatce piersiowej.
A wièc radze isc do gastrologa. pozdrawiam.Piotr S.

Nie zarejestrowany
27-03-10, 16:18
Robilam sobie w piatek badanie na nadczynnosc i wynik mam 4,94 czy mam tarczyce?? kto sie na tym zna niech pisze

Nie zarejestrowany
27-03-10, 23:45
Witam ja mam tarczycę od kilku lat raz dobrze a raz żle mam nadczynność,ale jeszcze do tego tyję chociaż mało jem brałam thyrosan nic nie pomagało teraz biorę metizol ale z pisanych tu relacji podobno występuje depresja ja w ulotce nic takiego nie wyczytałam jeśli ktoś chce na ten temat porozmawiać to podaję mój adres mejlowy wiolinka.m@wp.pl czekam na wszystkie odpiszę pozdrawiam :)

Nie zarejestrowany
28-03-10, 00:19
Mam pytanie do tych z was, którzy chorowali na nadczynność tarczycy w ciązy. Jestem w 15 tc i mam nadczynność tarczycy. Biorę na razie Thyrosan dwa razy dziennie. Dobrze się czuję, ale boję się, jaki ten lek może mieć wpływ na dziecko i jego rozwój. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i mógłby się podzielić doświadczeniami? Mój email: malgokon@wp.pl
Ja z kolei mogę opisac swoje doświadczenia z Metizolem, który brałam przed laty na nadczynność. Generalnie bardzo dobrze znosiłam ten lek i wcale od niego nie tyłam.

Nie zarejestrowany
02-04-10, 12:55
hej:) mam 20 lat i od pewnego czasu mam tak jakby powietrze mi do serca nie docierało i robi mi się ciemno pprzed oczami. Gardło mnie boli. Ale nic mnie na nogach nie swędzi ani nic. nie drżą mi ręcę ani nie mam duszności. Pomózcie!

Nie zarejestrowany
04-04-10, 13:58
Mam 15 lat , moja mama i babcia miały kiedyś tarczyce . Czytałam objawy i mam większość z nich . Mam szybką przemianę materii, chudnę, chociaż bardzo dużo jem . Zimą chodzę w cienkich płaszczach . Nerwowa jestem też i to bardzo . Ręce też czasem mi drżą . Biegunkę mam około raz na tydzień . Przy wietrze łzawie . Mam worki pod oczami chociaż dużo śpię i zdrowo się odżywiam . Obraz też widzę trochę zamazany . Czy to może być tarczyca ? Proszę o odpisanie na e-mail : angela1508@wp.pl
Proszę , to ważne . !

Nie zarejestrowany
04-04-10, 23:59
nadczynnosc czy niedoczynnosc a moze to inna choroba? mam 40 lat w 1992r zachorowalam na gruzlice pluc leczenie trwalo 9 mies od tamtej pory mam problemy z oddychaniem i nietylko pozniej doszly problemy z kregoslupem ciagly bol nieopuszcza mimo zabiegu operacyjnego .w odcinku L5-S1MAM STABILIZACJE MIEDZYKOLCZYSTA Der inSWing usunieto mi dysk i przepukline oprocz tego zmiany zwyrodnieniowe calego kregoslupa.w badaniu Tk wykazano powiekszenie lewego plata tarczycy trafilam do endokrynologa biore eutyrox 50 moje wyniki tsh sa rozne raz6.49 a raz3,251nulU/ML przy drugimFT3 to 3,4pg/ml aFT4ng/dL.CIAGLE MARZNE I CHUDNE mimo tego ze duzo jem mam problemy z koncentracja jestem bardzo nerwowa i wybuchowa zmeczona niewyspana dretwieja mi konczyny gorne i dolne .zimnoi dreszcze czuje latem i zima na calym ciele ,mam plamy na policzkach, podpuchniete powieki i worki pod oczami wzrok rozmazany i cisnienie w oczach biore krople azopt na jaskre mam dusznosci nawet w stanie spoczynku i ciagly kaszel a gdy jestem zdenerwowana to jeszcze bardziej.amputowano mi trzon macicy bez przydatkow .mam tez sucha skure i wlosy ,jak tylko sie zdenerwuje to trzesa mi sie rece i przestaje panowac nad soba a potem prawie nic niepamietam .nawet gdy siedze lub leze czuje silny bol od pasa do palcow stop oraz dretwienie tak samo jest z rekoma .mimo zmeczenia mam trudnosci z zasypianiem i mam dziwne leki ciagle sie czegos obawiam i niemoge sie nad niczym skoncentrowac..Czy ktos wie co mi jest i pokieruje do jakiego lekarza lub lekarzy mam sie udac.CIEZKO ZYC Z CZYMS TAKIM PROSZE O POMOC

Nie zarejestrowany
05-04-10, 22:54
moja tarczycy sie uaktywnila po urodzeniu 2 dziecka..zaczęlam byc nerwowa, placzliwa i zatykało mnie w gardle. chodzilam do endokrynolog na co miesieczne wizyty , bralam hormony, tylam i nic nie pomagało... sama wybralam się na USG tatrczycy i okazalo sie ,ze mam guza 5-4cm,który mnie zatykal jak sie tylko zdenerwowalam. oczywiscie pani doktorka kazala lykać tabletki i czekać na poprawe..niestety ona nie przychodzila...wydawalm tylko kase...zmieniłam lekarza. skierowal mnie na badanie USG i biopsję...wyszlo że ten guz jest niezłośliwy.dostalam inne leki... było lepiej...ale do czasu....guz powiekszyl sie o kolejne 1,5 cm...zaczęłam szukać wsrod znajomych lekarzy,którzy mogli by cos doradzić w tym temacie...
trafilam do ...onkologa....
Pani doktorka powiedzila krótko: albo sie męcze dalej i hoduje guza,ktory przeszkadza mi zyć i może sie uzlośliwić- albo tniemy...
po 10 dniach bylam już po operacji....blizna niewidoczna,czułamj sie świenie. dostalam hormony podtrzymujace pracę tarczycy...
objawy ustapily i dolaczyłam do historii choroby tarczycy w mojej rodzinie. Moja babcia, moja mama i moja siostra cioteczna wszystkie bylyśmy operowane na tarczycę...
minelo już 10 lat- jestem caly czas pod kontrola i ciesze sie normalnym zyciem...

Nie zarejestrowany
06-04-10, 15:28
hej mam pytanie i bede Wam bardzo wdzieczny za odpowiedz, mam 23 lata i mam niektore objawy tarczycy i jestem ciekaw czy to moze byc wlasnie to, mam strasznie duzy apetyt, jadam rowniez w nocy, ale nie chudne a wrecz przeciwnie ostatnim czasem przytylem, wlosy zrobily mi sie rzadkie sztywne i cienkie, cere mam strasznie blada ( jak by wysuszona) worki pod oczami, czesto czuje sie zmeczony a spie dosyc sporo, rece mi drza... co sie ze mna dzieje?! bardzo prosze o odpowiedz na maila wojus@tlen.pl

Nie zarejestrowany
06-04-10, 23:58
kochana a moze to depresja?duzo zmartwień,silne leki i gotowe...polecam psychiatre lub na poczatek psychologa...i 3mam kciuki zeby pomogło!!przecież 40 to dopiero poczatek :)

iwonka16112007
07-04-10, 18:25
Czy można zachorować na tarczycę w trakcie ciąży? Zacznę od tego, że jestem właśnie w czwartym miesiącu ciązy z drugim dzieckiem. od kilku dni na zalecenie ginekologa zażywam ascofer i jod ale bardzo źle się po tym czuje, jakbym miała piłke w gardle. Mam 27 lat i zawsze byłam chuda obecnie ważę 43 kg. a przed ciąża niecałe 40kg. napady agresji też nasiliły się w ciąży. jakie badania powinnam zrobić a jeśli to tarczyca to co z dzieckiem? proszę o pomoc może ktoś był w podobnej sytuacji?

Nie zarejestrowany
07-04-10, 20:48
Witam,mam problem z poceniem głownie stopy sa bardzo gorące wilgotne spocone,takze pocą mi sie dłonie.Robiłam badanie T4 28.6(10.3-24.5)TSH 0.03(0.4-4) taki mam wynik Nie wiem co robic strasznie sie poce to mnie krępuje wstydze sie ludzi .Byłam u roznych lekarzy nie wiedzą co mi jest mam bole w nogach(golenie mam malutkie zylaki)myslalam ze to moze dlatego mam strasznie gorące nogi od zylakow ale robiłam badanie zyl( doopler)i mam zyły w porządku mieszka za granica tu lekarze nic nie wiedzą odsyłaja mnie z kwitkiem Pomózcie juz nie mam siły męcze sie juz z tym od 3 lat.Mam dobrą prace ale bede musiala zrezygnowac bo nie pachne przyjemnie przez to pocenie a niechce by kto o mnie cos em atrakcyjną mowił,dbam o siebie i jest kobieta nie zniosłambym tego do jakiego lekarza sie z tym udac Pozdrawiam Anka.

Nie zarejestrowany
09-04-10, 13:43
Witam wszystkich,
posiadam bardzo duży problem od jakiegoś czasu. Tzn. jestem bardzo drażliwa. mam różne nastroje od płaczy do śmiechu oraz bardzo pocę mi się zarówno stopy i dłonie mimo, że bardzo dbam o higienę nie mam na to wpływu. Jestem cały czas rozdrażniona i czuję jakby lęk czy strach "w środku" (nie wiem jak to ująć), który nie daje mi funkcjonować. Cały czas jest mi gorąco i duszno, szczególnie kiedy jest zmiana temperatur np. kiedy wchodzę z dworu do ciepłego pomieszczenia itp. Cały czas jestem czerwona jak "burak" i bardzo często pojawiają mi się czerwone plamy na dekolcie i szyji dlatego prawie cały czas chodzę w golfach lub zakrywam to szalem nawet latem. To zjawisko występuje w sytuacjach trudnych, kłopotliwych czy stresujących nie mam wpływu na to co się ze mną, a raczej z moim ciałem dzieje. Wygląda to dość dziwnie, ale jak mam sobie pomóc? Wybrałam się do psychiatry bo sądziłam, że to jakaś nerwica lękowa. Pani doktor niezaprzeczyła i przepisała jakiś specyfik po, którym czułam się jak na dobrej fazie, a objawy nie ustąpiły j. Proszę o pomoc!!! Czy może to dotyczyć tarczycy? Proszę o wszystkie mądre rady ludzi doświadczonych i borykających się z podobnym problemem!

Nie zarejestrowany
09-04-10, 19:22
witam przeczytałam to o czym napisałas otoz ja robiłam 3 testy ciazowe ktore wyszły pozytywnie chociaz w ciaze niemogłam zajsc lecz tez zeczeły mi sie od pewnego czasu rece trzes zaczełam sie pocic i mam nagłe uderzenia goraca a okres mi sie spoznia juz 8 dni ja MYSLISZ CZY TO BARDZIEJ CIAZA CZY TARCZYCA DODAM ZE CHYBA OD TYGODNIA taki stres przezywam ze masakra a co u ciebie wyszło pozdrawiam klaudia

Nie zarejestrowany
14-04-10, 20:52
Witam mam 22 lata i waze 50 kg przy 170 cm wzrostu wygladam jak suchy patyk albo jak to mowia anorektyczka bulimiczka jem normalnie ponad nawet stan nigdy jeszcze nie przytylam mam od dziecinstwa problemy z sercem i napadami dusznosci w mlodszym wieku ciagle mdlalam i nikt nie znalazl odpowiedzi na co niektorzy lekarze twierdzili ze to niedotlenienie mozgu lub stres ale im bylam starsza tym stalam sie coraz chudsza poprostu znikam w miesiacu potrafie zgubic nawet 3kg czuje sie fatalnie juz nawet kupywalam odzywki dla sportowcow i pilam surowy olej zeby tylko przytyc miewam ostre sciski w sercu i kolatania dusznosci i gubie na wadze nie moge uprawiac zadnych sportow bo szybko sie mecze juz dawno myslalam ze to tarczyca ale jakos nie wiem czy to akurat to moze byc przyczyna mojego stanu i moich czestych stanow depresyjnych poprostu nie mam juz glowy do tego napiszcie cos milego

Nie zarejestrowany
15-04-10, 22:00
do mycia stóp przy poceniu stosuj płyny do pielęgnacji intymnej, a żeby nie mieć śmierdzącego potu pij szałwię - te środki pomagają sprawdzone. Płyn do intymnej pilęgnacji pomaga również mężczyzną, skarpety i buty znacznie mniej śmierdzą ale trzeba myć nogi i zmieniać skarpety na czyste.

Nie zarejestrowany
19-04-10, 12:37
Dzień dobry ja też już mam dość tej choroby leczę się 5 lat miałam odstawiane leki i to cholerstwo znowu wróciło... ale mam inny problem czasami to aż mi się żyć nie chce ...... mam pytanie do osób które są po jodzie- czy to mozliwe żeby mi po scyntygrafii tak strasznie włosy wypadały?????? już ścięłam się na krótko i dalej poprostu nie wiem co mam robić !!!!!!! Mam mieć ten jod już w tej dużej dawce leczniczej i nie wiem czy pojdę na niego czy może lepiej wyciąć ta tarczycę. Lekarz powiedziała mi że miesiąc bez dzieci - ja sobie tego nie wyobrażam jeszcze mam córeczkę niepełnosprawną ze zostawie dzieci na tak długo... poprostu nie wiem co mam robić PORADZCIE!!!!! Już nie wiem co jest lepsze a co gorsze dla mnie - może mi ktoś coś podpowie? dziękjuę i pozdrawiam

Nie zarejestrowany
19-04-10, 17:52
Witaj Gabi! Z wycięciem nie ma się co spieszyć, to jest ostateczność a i tak nie ma pewności czy się nie odrodzi. Moja siostra przed 10-ciu laty brała jod, guzki się zmniejszyły, cały czas oczywiście bierze leki i kontroluje poziom hormonów ale czuje się dobrze. Może warto dla dzieci załatwić jakąś opiekunkę na ten czas. Na włosy spróbuj zrobić sobie nalewkę z pokrzywy: kilka korzeni pokrzywy umyj, pokrój na kawałeczki i zalej dwoma szklankami czystej wódki. Trzymaj w ciemnym miejscu potrząsając od czasu do czasu, po tygodniu wcieraj we włosy wieczorem i rano. Po miesiącu powinien być widoczny efekt. Serdecznie pozdrawiam i życzę więcej optymizmu a szczególnie dobrych efektów leczenia. Danuta

Nie zarejestrowany
22-04-10, 20:00
czy to prwda majac nadczynsc tarczycy nie mozna sie opalac

Nie zarejestrowany
22-04-10, 20:03
czy to prwda majac nadczynsc tarczycy nie mozna sie opalac czy jest jakis sposob leczenia nadczynności (oprocz operacji i jodu radioaktywnego) jesli wystąpiło uczuleni na leki

Nie zarejestrowany
24-04-10, 20:01
Przez dwa lata miałam spokój, jednak po urazie barku musiałam wziąć serię zastrzyków tzw. blokadadę w której skład wchodził min. Lymphomyosot i zaczęłam się czuć okropnie znów tętnienie w całym ciele, serce jakby chciało wyskoczyć, szczególnie takie objawy nasilały się gdy układałam się do snu.
Poprostu straszne wewnętrzne drżenia, niepokój, te wszyskie objawy zwalałam na pogodę, wiosenne przesilenie. Dopiero po trzecim zastrzyku dokładniej przeczytałam ulotkę no i w skład wchodzi Ferrum jodatum, czyli jodek żelaza. Oczywiście lek ten został odstawiony, ale tak mi rozhuśtał tarczycę, że długo będę do siebie dochodzić i napowrót biorę Metizol.

Przy stwierdzonej nadczynności brałam Metizol ok. 3 m-cy 2 x dziennie i wyniki wróciły do normy, czułam się bardzo dobrze, serce tylko od czasu do czasu brykało, jak ognia unikałam wszystkiego z zawartością jodu (m.in. soli jodowanej) tak zresztą zalecił podpytany endokrynolog.

Wszystkim którzy mają objawy zbliżone do nadczynności tarczycy kobietom
czy mężczyznom zalecam koniecznie zrobienie sobie badań na hormony tarczycy a już szczególnie gdy jednym z objawów jest drżenie rąk, po co narażać się na głupie komentarze!?
Jeśli chodzi o opalanie zawsze miałam poparzony szyję i dekolt ale lekarze dawali jakieś enigmatyczne odpowiedzi, więc sama zaczęłam szukać przypuszczam, że jest fotouczulenie związane z nadczynnością ale też z brakiem wit. B3 (PP), gdy używałam najdroższych filtrów 50 było jeszcze gorzej, okazało się że niektóre filtry mają właściwości fotouczulające (zestawienie takaie znalazłam w internecie), byłam bardzo zaskoczona, bo zamiast się chronić szkodziłam sobie !
Teraz biorę witaminę B compositum taką gdzie w składzie jest duża dawka witaminy PP 40 mg i smaruję szyję kremem gdzie w skład wchodzi witamina PP.
I to na tyle,
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
25-04-10, 16:35
czesc. Mam 23 lata chlopak mam bole w klatce piersiowej, kolatania serca czesto mam zawroty glowy-bole glowy ,dusznosci. . Drgania ktore czasem niemozna opanowac , czasmi trace przytomnosc i slabne, mgleje. Szukam pomocy bo niewiem sam co mi jest jareknp@wp.pl pozdrawiam;)

Nie zarejestrowany
30-04-10, 21:26
Wiem że mam tylko 15 lat ale nie wiem i chciałam sie upewnic czy nie mam nadczynności tarczycy. Waże 38 kilo to duzo mniej niz moje kolezanki. Nadmiernie sie poce, w nocy nie moge spać bo jest mi za gorąco. Czasem jest mi duszno. Miesiączki mam zazwyczaj co 2 mies. ale to chyba normalne.
Często boląmnie oczy i łzawie. Czy to może być nadczynność? Oodpowiedzi prosze na malutka17_95@o2.pl

Nie zarejestrowany
07-05-10, 21:58
jezeli macie jeden,dwa albo trzy objawy wyzej wymienione przy nadczynnosci tarczycy to -nalezy zrobic badania tsh,ft3,ft4 i udac sie do endokrynologa.

Nie zarejestrowany
09-05-10, 20:01
Czesc. Mam 16 lat. Od ferii zauwazylam u siebie niektore objawy np chudne(waze niecale 50kg) gdzie normalnie wazylam ok 55kg. Czasami drza mi rece jak rowniez bola nogi. Mam dusznosci i czasami kolatanie serca. Miesiaczke mialam regularna. Lecz jednak w tym mies jeszcze jej nie dostalam. W srode ide do lekarza.

Nie zarejestrowany
10-05-10, 23:07
jeśli masz ponad 4 to oznacza niedoczynność radzę zgłoś się do endokrynologa

Nie zarejestrowany
10-05-10, 23:14
Witam przeszłam już wszystko biopsje,operacje,radiojod,od 8 lat biorę leki,raz na nadczynność,raz niedoczynność,jedyna rada to trzeba ciągle kontrolować hormony pozdrawiam trzymajcie się i nie poddawajcie.

Nie zarejestrowany
19-05-10, 16:37
ja mam wynik tsh 0.0333 czy to moze byc nie doczynnosc tarczycy

Nie zarejestrowany
19-05-10, 21:07
Hej ostatnio zauważyłam u siebie objawy ktore mogą wskazywac na to ze mam Tarczyce. Spoznia mi się miesiączka,schudłam pare kilogramow,biegunka,nadmierna potliwość,duszności podczas wchodzenia po schodach.Proszę o rade.

Nie zarejestrowany
22-05-10, 21:14
Witam.własnie od niedawna zrobiłam badania,gdyż zaniepokoiło mnie chudnięcie,ból mięsni łydkowych lekarz stwierdził naddczynnosc gdyż moje TSH wynosi 0,oo4.Czy to jest DUŻO i bardzo żle,skierowł mnie do endykrynologa.Boje się.....co mam robić.

Nie zarejestrowany
23-05-10, 14:58
mialam robie usg mam powiekszona lekarz od usg kazal zrobic biopsje wyniki hormonalne dobre . lekarz powiedzial ze sie samo wchlonie . nie zazywam lekow . czuje sie czasami zle.

Nie zarejestrowany
23-05-10, 20:30
robiłam badania ft4..-immunochemia
i wyszło mi 15,29.
co to oznacza?

Nie zarejestrowany
24-05-10, 12:17
Czy w przypadku nadczynności tarczycy istnieją jakieś inne choroby, które mogą z niej wynikać? Tak jak przy niedoczynności należy zrobić dodatkowe badania, by wykluczyć Hashimoto.

Nie zarejestrowany
28-05-10, 15:33
tsh:0,005, T3 - 2,0 i T4 - 9,46. Czy te wyniki wskazują na nadczynność?
Objawy to: skąpa miesiączka, rozdrażnienie, uderzenie gorąca.
Mam 32 lata, ponad 2 tata temu urodziłam córeczkę.Chciałam zaplanować drugie dziecko?

Nie zarejestrowany
02-06-10, 14:02
irena-ja równiez choruje na nadczynnosć tarczycy, ponoc choroba juz sie u mnie rozijala na krótko przed 1 ciaza czyli w 2006 r...gdy w tamtym roku zaczeliśmy starania o drugie dziecko zaczęły si eproblemy: roniłam, potem zaczęły sie cykl ebezowulacyjne, az w końcu przez przypadek (pokrzywke) wyladowąłam na dermat. i tam zrobiono mi badania tarczycy...tsh<0,005 ft3, ft4, przeciwcziała pozawyzane...obecnie lecze sie Thyrozolem bez wiekszych efeków, mam zakaz zachodzenia w ciaze...bo moz eskończyc sie poronieniem, przedwczesnym porodem lub chorym dzieckiem...nie mam wyboru, musze sie leczyć, żeby znów móc zajść w zdrowa ciażę i donoscic i urodzic zdrowego dzidziusia!!!!!

Nie zarejestrowany
08-06-10, 14:19
mam nadzczynność..i bardzop przytyłam..leczę się. i dlaczego jest tak??

Nie zarejestrowany
12-06-10, 17:46
Moi drodzy, tsh musi prawidłowo wynosic ok. 1. Ja usunelam olbrzymi organ 2 lata temu i jestem na hormonie. Jest lepiej, do tego polecam sposób odzywiania wg grup krwi na centrumanna.pl Tarczyca nie lubi kapusty oraz produktów mlecznych. Blizsze informacje, zapraszam na lipeva33@wp.pl.

Nie zarejestrowany
20-06-10, 20:11
Otóż wydaje mi sie ze mam tarczyce objawy to to ze duzo jem od 6 miesiecy cwicze (silownia treningi karate) utylem zaledwie kilka kilogramow (mam 17 lat) bardzo szybko sie poce juz po 5 min treningu dusze sie, musze odpoczac, to samo w przypadku robienia brzuszkow po 30-40 zaczynam sie dusic, mam slabie miesnie nog mimo ze czesto jezdze na rowerze, czeste biegunki. To chyba wszystko dodam tylko ze jestem dosyc dobrze zbudowany wiec tymbardziej dziwia mnie te dusznosci podczas treningu myslicie ze to moze byc nadzczynnosc?

Nie zarejestrowany
21-06-10, 00:06
Boję się że po 17 latachniedoczynność tarczycy wróciła objawia to się częstym drżeniem rąk, łzawieniem, osłabieniem i nerwowością. jestem strasznie nerwowa i mam problemy z mową. Jeżeli wiecie coś co może mi pomóc piszcie prosze oto mój adres perkowa@op.pl
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
24-06-10, 00:38
Witam,

stwierdzomo u mnie nazynnosc tarczycy. Od dwoch tygodni przyjmuje lekThyrozol, ale przytylam juz dwa kologramy mimo malej ilosci jedzenia. Czy moze ktos ma informacje na podanie lekow zastepczych.

Nie zarejestrowany
24-06-10, 19:22
hEJ niewiem czy mam niedoczynność czy nadczynnosc hm ale mam strasznie wysokie cisnienie znaczy sie roznie kolatania serca szybko sie mecze czuje sie tak jak bym byla przeziebiona oslabiona , drżenie rak wzmozony apetyt ale zaarz chudne nieiwem co sie ze man dzieje prosze o pomoc ;) buziaczek543@interia.eu

Nie zarejestrowany
27-06-10, 21:00
Ja mam zaledwie 17 lat i już od czterech lat leczę się na nadczynność tarczycy... Przyjmuje cały czas leki i jak twierdzi mój endokrynolog zostaną już ze mną do końca życia... ;( Większość objawów mam podobnych do tych wyżej wypisanych,a badania związane z pobieraniem materiałów do zbadania komórek tarczycy są BARDZO nieprzyjemne (np.Biopsja)

Nie zarejestrowany
06-07-10, 17:44
Czy jak się ma tarczycę to strasne syja puchniee?takk słysałamm.

Nie zarejestrowany
06-07-10, 18:28
Czesc,
wole wychodzi wowczas gdy masz nadczynnosc tarczycy, umieszcza sie ono w dolnej czesci szyi po jednej lub po dwoch stronach. W zaleznosci od zaawansowania choroby moze byc male lub duze.Najlepiej zrobic badania .

Nie zarejestrowany
07-07-10, 14:42
jestem w ANGLII,TRAFIŁAM NA KONOWAŁA i powiedzial idz domu,a ja mialam wiekszość objawów,znal;azłam kolejnego i zrobiłam testy krwi i wyszło T4 MAM 51,8 a norma jest 11,0-24,0,teraz czekam na wizyte z endokrynologiem czekam tak z miesiąc i coraz gorzej sie czuje,co mam zrobić oni mi sie pomagają,mam czekac a mnie boli tarczyca przy oddychaniu...prywatni lekarze tylko w londynie i drogo zaraz bede tam dzwonić bo to ostatnia deska ratunku

Nie zarejestrowany
08-07-10, 13:22
witam nie dawno skończyłam 22lata i na tarczyce choruje od 9 roku życia najpierw stwierdzono u mnie Wole a później okazało się ze cierpię na nadczynność .biore leki i jest dobrze . przez jakis czas nie brala i wyniki mama dobre ale pozjiej jednen wyniki mialam 6,53 ulU/mL i musialam zaczac brac znow leki

Nie zarejestrowany
08-07-10, 13:25
witam nie dawno skończyłam 22lata i na tarczyce choruje od 9 roku życia najpierw stwierdzono u mnie Wole a później okazało się ze cierpię na nadczynność .biore leki i jest dobrze . przez jakis czas nie brala i wyniki mama dobre ale później jednen wyniki mialam 6,53 ulU/mL i musialam zaczac brac znow leki ..biore letrox 25 kiedys bralam 50 i 100 ale tylko przez jakis czas ...zyje juz jakis czas z ta choroba lat do dlamnie ciezki okres czesto sie pocę wiec te z powyrzszych objawow mam niektore... i radze z doswidczenia dziewczynom by sie nie martwily to nie koniec zycia da sie z ta choroba zyc i nawet mozna miec zdrowe dzieci wiec nie ma co sie martwic tylko cieszyc sie zyciem

Nie zarejestrowany
08-07-10, 22:04
Zapraszam wszystkich z chorobami immunologicznymi także na tarczycy na forum
www.addisonforum.nmj.pl

Nie zarejestrowany
09-07-10, 13:13
Ja miałam nadczynność tarczycy po wieloletniej walce z lekarzami udało mi się zrobić operacje dzięki temu teraz nie biorę żadnych leków, moje wyniki hormonów są w normie, wole się nie powiększa. niestety drogie panie i panowie czasami operacja jest potrzebna, gdym jej nie zrobiła to pewnie bym umarła i to nie jest żart bo była tak ogromna że już uciskała na tchawice i z sercem było źle. NIE BAGATELIZUJCIE TEJ CHOROBY MOŻE BYĆ BARDZO GROŹNA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
20-07-10, 14:42
bylam u endokrynologa wzial za wizyte 150 zl i namowil mnie na kolejna za miesiac to sa tylko naciagacze juz nie wiadomo komu ufac ja jestem na tabletkach Letrox juz od kilku lat teraz mam zapalenie tarczycy jak on stwierdzil. musze sie wyleczyc ale boje sie ze oni tego nie chca ale tylko chca pieniedzy... masakra jakas!!!! czy ktos wie cos o lekarzu endokrynologu w Nysie??
P.S. czy cieple oklady to dobry sposob??
PROSZE O POMOC

Nie zarejestrowany
20-07-10, 14:45
mam pytanie czy z nadczynnosci da sie wyleczyc

Nie zarejestrowany
20-07-10, 21:46
mam podejrzenie nadczynności tarczycy. wskazują na to wyniki krwi i część objawów. najśmieszniejsze jest to, że niektóre z objawów pasują do niedoczynności.
czy ktoś z was też tak ma?

od kilku dni doszło mi sztywnienie rąk od łokcia do dłoni. to bardzo nieprzyjemne uczucie i bolesne.
napiszcie proszę czy macie takie doświadczenia?

Nie zarejestrowany
21-07-10, 18:23
mam problem z dziewczyną nma tarczyce i nie wieem co robic

Nie zarejestrowany
21-07-10, 22:37
Twoja dziewczyna musi znaleźć dobrego specjalistę, a Ty ją po prostu wspieraj, zrozumienie to najlepsza rzecz jaką możesz jej dać w tych ciężkich momentach:)

Nie zarejestrowany
29-07-10, 12:22
Mam pytanie czy jesli tsh wyszlo mi 1,790 to jest dobrze ? P-CIALA ANTY-TG - 53.77 P CIALA ANTY-TPO 9.99 TO JEST DOBRZE PROSZE O ODPOWIEDZ NA MAILA BUZIACZEK453@INTERIA.EU PROSZE O ODPOWEDZ ???

Nie zarejestrowany
12-08-10, 17:53

Nie zarejestrowany
14-08-10, 13:08
alexis | 12.08.2010 godz 16.53

PROSZE O ODPOWIEDZ

Nie zarejestrowany
24-08-10, 20:21
Czy możliwe jest jezeli ma sie nadczynnosc tarczycy ze jednym z jej objawów jest nadmierne owłosienie na twarzy? Mam 20 lat, studiuje i uczyłam sie ostatnio ze za nadmierne owłosienie odpowiadaja hormony kory nadnerczy ale i tak hormon tarczycy steruje wiekszoscia....

Nie zarejestrowany
25-08-10, 21:37
hej!u mnie tarczycę wykryto przypadkowo gdy zaatakowąła mnie pokrzywka i szukano przyczyny jej pojawienia sie...od lutego zażywam Thyrozol, po którym co miesiac jestem grubsza...a wyniki zbytnio sie nie poprawiaja...obecnie jestem przygotowywana do operacji i boje sie co bedzie po niej....mam tylko nadzieje , ze moje samopoczucie sie poprawi, że bede znów cieszyc sie życiem, że bede mogła spokojnie donosic ciąże, ze nie bede dalej tyć i w końcu zejdzie opuchlizna z twarzy, nóg, rąk...

Nie zarejestrowany
25-08-10, 21:42
Julia-myślę, ze tarczyca tez może miec na to wpływ,.,,mam koleżankę chorującą na nieodczynność...walczy z nadwaga i strasznym owlosieniem, nie tylko twarzy....ja mam od dawien dawna wyraźniejszy meszek nad górna wargą, ale nie jest to tak widocznei uciązliwe, czasami niezauważalne przez innych, zauważyłam , ze w różnych dniach cyklu zmienia sie jego wygląd...blizej okresu ciemnieje...ja juz sie do tego chyba przyzwyczaiłam, latem jest praktycznie ok...bo jasniutki od słonca....ale to tylko to owłosienie, które mogłabym nie miec...poza tym nie mam problemów z owłosieniem np na policzkach, rękach, nogach czy pośladkach....to dopiero problem....

Nie zarejestrowany
28-08-10, 03:01
Dzieki za odp;P Mi to bardziej chodzi o baki;/ tzw;/ zawsze miałam twarz ,,zarośnieta" ale białymi włoskami:) malutkimi;P a teraz zauważyłam ze zaczynaja sie robic ostre i czarne;/ w okolicach policzków ;P baczkow...;/ strasznie mnie to drazni... bo wstydze sie nawet włosy wziąść za ucho;/ jak mnie chłopak głaska po twarzy to tez go zbywam:( eh chciałabym sie tego pozbyc:(

Nie zarejestrowany
28-08-10, 03:03
a co do lekich wasów to w sumie tez zalezy czy jest sie brunetka czy blondynka...:) brunetki przewaznie maja takie małe wąsy ale to nikomu nie przeszkadza:P

Nie zarejestrowany
02-09-10, 23:23
dzis dowiedzialam sie o tym ze choruje, czeka mnie seria roznych zabiegow w szpitalu , boje sie a mam male dziecko, nie wiem co robic..

Nie zarejestrowany
10-09-10, 02:52
horuja na tarzya jieste z lytwy y newi o robyz

Nie zarejestrowany
14-09-10, 15:41
no napisze mi ktos czy da sie z nadczynnosci wyleczyc??????????????? przeciez was prosze!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Nie zarejestrowany
14-09-10, 17:58
Spokojnie nadczynność tarczycy da się wyleczyć potrzebne są tylko leki które przepisuje endokrynolog, ja przez rok brałam leki a potem je odstawiłam . Lepiej nie zwlekać z wizytą u lekarza bo tarczyca ma wpływ na wiele organów a również na jakość życia trzęsące sie ręce i nerwowość nie jest w towarzystwie mile widziane a i sportów nie da się uprawiać z uwagi na szybkie męczenie.

Nie zarejestrowany
19-09-10, 11:15
czy wynik TSH 0,05 to bardzo zły czy tak średnio ?

Nie zarejestrowany
21-09-10, 11:56
ja mam nadszynność tarczycy ,i niestety na hormony jestem skazana do końca życia .Wczoraj zapytałam lekarza czy tarczyce można wylecyć ...nie jak zacznie chorowac to leczenie jest z nami do końca naszych dni

Nie zarejestrowany
24-09-10, 13:02
Mieszkam w szwecji i wczoraj dowiedzialam sie ze mam nadczynnosc tarczycy .Ja myslalam ze mi sie rece trzesa z nerwow a tu masz .Czekam na termin do specialisty i jak czytam ze po lekach sie tyje to mnie to przeraza cale zycie jestem szczupla i chyba wole umrzec niz byc gruba. nigdy tego nie zaakceptuje. Sama nie wiem

Nie zarejestrowany
24-09-10, 21:32
ja przy niedoczynności przytyłam w rok 4 kg,teraz po 8 miesiącach leczenia waga spada ale chyba idzie mi w nadczynność bo ręce mi się pocą i włosy przetłuszczają...

Nie zarejestrowany
25-09-10, 11:40
wczoraj na dyzurze poznalam dziewczyne co miala nadczynnoss i brala leki ok 8 miesiecy.Dala mi nadzieje ze mozna sie z tego wyleczyc chociaz to byla murzynka to oni sa odporniejsi he he.A tak serio to jestem przerazona. Wezcie mnie pocieszczie plis

Nie zarejestrowany
26-09-10, 20:56
strasznie chudne wcinam wcinam i nic :(i z innymi objawami mam podobnie :(starzanie sie boje:(

Nie zarejestrowany
28-09-10, 19:48
Mam pytanie czy przy tarczycy się tyje

Nie zarejestrowany
28-09-10, 23:44
przy niedoczynności tarczycy się tyje, a przy nadczynności chudnie!

Nie zarejestrowany
30-09-10, 10:48
wczoraj dowiedziałam się że mam nadczynność tarczycy,ogólnie czuje się dobrze ,mam tylko trudności z wchodzeniem po schodach i wysiadaniem z samochodu ,wcale nie schudłam dostałam leki proplanol i metizol ,czy ktoś mi powie jak dlugie jest leczenie i jakie mogę miec dolegliwości proszę

Nie zarejestrowany
30-09-10, 18:26
ja na przyklad pozeram takie ilosci zarcia ze o matko i przytylam juz chyba 3 kilo zanim zaczelam leczenie narazie biore tylko propranolol a w srode mam wizyte u endokrynologa i az sie boje. Mam nadczynnosc a tyje i co wy na to?

Nie zarejestrowany
30-09-10, 20:28
Witam!
Odebralam dzis swoje wyniki i mam ths 6,00[0,35-3,50] norma jest po nad jak i hormon androstendion 3,19[0,47-2,69]
i dodam ze problemem jest to ze nie mode zajsc w ciaze
czy te wyniki maja na to duzy wplyw co mam robic ppomozcie!

Nie zarejestrowany
01-10-10, 12:30
W pewnym sensie nadczynnosc tarczycy moze wplywac na to ze nie mozesz zajsc w ciaze bo ona zaburza miesiaczki a co z kolei wplywa na jajeczkowanie itd wiec mysle ze jak wyleczysz tarczyce to dzieci sie pojawia i to duzo.Glowa do gory ja nie moglam zajsc w ciaze przez rok a potem sie pojawilo az troje wiec nie martw sie ok?

Nie zarejestrowany
01-10-10, 19:05
ja choruję na tarczyce od 1982 roku jestem po operacji w 1983w 2002 podano mi jod ponieważ mam guzki wpadłam w niedoczynność leki będę brała do końca życia i wcale nie rozpaczam od tego się nie umiera,dziewczyny nie panikujcie choroba jak choroba jedna tabletka rano i po kłopocie.Głowa do góry.

Nie zarejestrowany
07-10-10, 14:30
witam jestem po operacji usunięcia guzków ,czuję się bardzo dobrze,pytam czy koniecznie będę musiała zażywać leki? przed operacją nie brałam żadnych leków.TSH 1,35

Nie zarejestrowany
07-10-10, 21:05
mam bardzo podobne objawy i już zaczynałam się martwić, że to jakas nerwica bo ogolnie przezywalam dużo stresu ostatnio i przez takie myślenie było jeszcze gorzej. nieregularne miesiączki,nadpotliwość, nerwowość, biegunki, pogorszenie wzroku, uczucie jakby mnie gardło bolało .a przez ostatnie 2 lata nie miałam szansy tego sprawdzić i sama się próbowałam diagnozować więc możecie się domyslic, że człowiek rózne rzeczy sobie wyobraza i się tylko coraz bardziej załamuje..zapisuję sie na wizytę i miejmy nadzieję ze cos się wyjasni...tylko poleccie mi czy mogę się od razu udac do endokrynologa zamiast rodzinnego..bo nie mam takiej mozliwości teraz..

Nie zarejestrowany
11-10-10, 15:39
Moje TSH to 0,01. Zapisałam się do endokrynologa i jestem załamana jak czytam o braniu leków do końca życia ewentualnie operacji.... Większoś ojawów się zgadza, do tego się często zacinam jak mówie,,,, dziwne...

Nie zarejestrowany
14-10-10, 00:03
mój lekarz twierdził że mam nadczynność tarczycy, badania wyszły w normie,potem USG wykazało 2 guzki i wiadomo, panika, endokrynolog i jego opinia, że skoro dobrze się czuję to po co przyszłam (nasi lekarze), poszłam do innego, radził po roku ponowić USG, a na razie nie robić nic,trzeba mieć zdrowie by chorować :) więc "zapomniałam o lekarzach" czasami działałam wyobraźnią, teraz ponowiłam badanie USG ( z zalecanego roku zrobiło się wiele więcej) i ogromnie się cieszę GUZY ZNIKNĘŁY, dobrzy lekarze są za granicą

Nie zarejestrowany
17-10-10, 01:45
ja jestem w londynie

Nie zarejestrowany
21-10-10, 15:34
czy ktoras z Was ma problem z zajsciem w ciaze przez nadczynnocs????????

Nie zarejestrowany
21-10-10, 15:59
Prosze dobrzy ludzie odpiszcie co sadzicie o moim wyniku??
Moje tsh to- 1,58. I w nawiasie lekarz napisal [0,3-3,00]<--- to chyba norma?

A moje usg tarczycy- pp= 11,49ml pl= 10,95ml. W cal. 22, 44ml [ n: 18,00]

hmm i wez sie domysl. Blagam was odpiszcie jak wam wyszlo usg i czy tsh jest ok

Nie zarejestrowany
17-11-10, 14:30
trochę się niepokoje bo mam wole badanie krwi na hormon tarczycy wyszedł poza normą potem powtarzałam badanie i było już ok, więc lekarze nie reagują
Ale mam takie objawy kołatanie serca w ogóle taki dyskomfort w klatce piersiowej czuję, drżenie rąk bardzo krępujące nasila się w sytuacjach troszeczkę choćby stresujących, zapominam okropnie co robiłam gdzie coś położyłam jestem rozdrażniona nerwowa smutna.
co robić nie powiem do lekarza daj mi skierowanie

Nie zarejestrowany
17-11-10, 16:08
mam pytanie, ukończy łem 53 lata i chciełem sobie trochę poprawić sprawność myślenie,a zwłaszcza pamięć.podobno pomaga tyrozynaodpowiedzialna za wydzielanie noradrenaliny idopaminy .probem w tym,że może ona stymulować aktywność tarczycy,czyktoś może ma wtym temacie jakieś doświadczenia odpiszcie.może małe dawki do 500mg dziennie rano nie zaszkodzą.pozdrawiam rysiek

Nie zarejestrowany
17-11-10, 18:38
bierz skierowanie i dawaj do lekarza przeciez to twoje zycie do cholery

Nie zarejestrowany
18-11-10, 09:32
Rysiek pamiec poprawiaja krzyzowki i nauka to moze wez sie za siebie a nie tableteczki .Matko czego to ludzie sie nie domysla :? :

Nie zarejestrowany
19-11-10, 23:21
Co sadzicie o moim wyniku?? Moje tsh to- 1,58. I w nawiasie lekarz napisal [0,3-3,00]<--- to chyba norma? A moje usg tarczycy- pp= 11,49ml pl= 10,95ml. W cal. 22, 44ml [ n: 18,00] hmm i wez sie domysl. Blagam was odpiszcie jak wam wyszlo usg i czy tsh jest ok

Nie zarejestrowany
22-02-11, 22:53
Ja mam 50 lat i choruje na nadczynnośc tarczycy stwierdzoną przez specjalistę biorę leki juz pół roku a teraz mam objawy typu; bolą mnie nogi w kolanach i w piszczelach i bardzo mi marzną i ogólnie jest mi bardzo zimno po mimo że w mieszkaniu mam prawie 25 stopni na plusie czy to sie tak dzieje przy tej tarczycy?Może ktoś się spotkał z takimi objawami?

Nie zarejestrowany
28-02-11, 21:00
Jeszcze ni skończyłam 22lat i mam małe dziecko, stwierdziłam że większość z tych objaw posiadam od zaledwie kilku dni, zaczynam szybko się męczyć i kolki dostaję przez to. Nie wiem czy to jest tarczyca czy astma, bo do oby dwóch pasują mi te objawy.

Nie zarejestrowany
17-03-11, 22:49
:shock: Wole i obrzęki to objaw niedoczynności tarczycy, a nie nadczynności.. :?

Nie zarejestrowany
11-04-11, 23:31
To może korcie powiedz czy ns piasek pod oczami też krzyżówki pomogą. Zapewniam że nazwa nie jest przypadkowa. Tyle że z piasku można oko przemyć. Ludzie to debile. Jakby niewidomi nie nosili okularów i lasek to byłyby brani w najlepszym razie za ćpunów.

Nie zarejestrowany
08-12-11, 07:09
Mam nadczyność tarczycy i od kąd pojawiły się problemy z tarczycą zaczełam tyć. Lekarz prowadzący wiąż zgania winę na mnie,że za dużo jem, bo przy takiej traczycy powinnam chudnąć, a jest odwrotnie. Jestem praktycznie cały czas na diecie kontroluje co jem i probuje spożywac posiłki w małych ilościach, ale ja wciąż tyje. Czy ktoś może mi wyjaśnić co się ze mną dzieje?

wiesz ja mialam ten sam problem tzn przytylam 30 kg wciagu 7 miesiecy.......moj lekarz mysli ze jestem kuku ze tyle jem.

słodka-gruszka
02-03-12, 17:01
Witam, U mojego brata również wykryto problemy z tarczycą, ale z tego co czytałam na ten temat to podobno osoby z takimi problemami zaczynają tyć... a mój brat jak chudy był, tak jest i chyba nawet chudnie. Doktor wysłała go na jakieś dodqatkowe badania, ale jeszcze nie ma wyników. Mam pytanie tarczyce mozna wyleczyć całkowicie czy jak to jest ?? :)

Nie zarejestrowany
10-03-12, 13:35
Ja się lecze od ponad roku na guzki ktore mam i mam 18 lat teraz mam tsh wieksze niz norma i zaczelo mi szybko bic serce trzesa mi sie rece i do tego teraz brak miesiaczki biorę Letrox.Co wy na to macie może taki objawy ?

Nie zarejestrowany
10-03-12, 18:03
U mnie lekarz zdiagnozowal chora tarczyce jakies 3 lata temu i po badaniach i biopsji skierowal mnie na operacje.Zadnych lekow nie dostalam.Nie jestem lekarzem i nie dalam rady powiedziec lekarzowi,zeby mi przepisal jakies leki na tarczyce,zamiast operacji.Glupio powiedzial,ze lepiej w tym wieku (48lat)niz pozniej.U mnie tez sa te objawy.Rece mi sie trzesa,poce sie i mialam zaniki miesiaczki,a pozniej jak dostalam,to jak krwotok.Oprocz tego,przytylam jakies 15kg.Jak dla takiej malej kobietki to jest duza waga.Nie poszlam na operacje,ze strachu.Moja siostra tez miala 20 lat temu i okazalo sie,ze ponownie urosla mojej siostrze tarczyca i ponownie musi miec operacje.Nie wyobrazam sobie.Czasami czuje,ze mnie rwie i boli,ale poki co da sie z tym zyc.Miesiaczki juz nie mam kilka miesiecy i ciesze sie z tego powodu:).Najlepiej skorzystac z porady lekarza specjalisty medycyny nuklearnej.
Pozdrawiam.

balbina1
14-03-12, 21:43
Tarczyca sama z siebie się nie wyleczy. Skoro po biopsji lekarz zdecydował o operacji, widocznie był powód. Leczenie farmakologiczne nie zawsze jest możliwe. Pomyśl jednak o wizycie u endokrynologa, zwłaszcza że do dotychczasowych uciążlliwych objawów dojdą ci za kika lat niemiłe objawy menopauzy.

Rusałka
18-03-12, 23:27
[QUOTE=Nie zarejestrowany;125716]U mnie lekarz zdiagnozowal chora tarczyce jakies 3 lata temu i po badaniach i biopsji skierowal mnie na operacje.Zadnych lekow nie dostalam.Nie jestem lekarzem i nie dalam rady powiedziec lekarzowi,zeby mi przepisal jakies leki na tarczyce,zamiast operacji.Glupio powiedzial,ze lepiej w tym wieku (48lat)niz pozniej.U mnie tez sa te objawy.Rece mi sie trzesa,poce sie i mialam zaniki miesiaczki,a pozniej jak dostalam,to jak krwotok.Oprocz tego,przytylam jakies 15kg.Jak dla takiej malej kobietki to jest duza waga.Nie poszlam na operacje,ze strachu.Moja siostra tez miala 20 lat temu i okazalo sie,ze ponownie urosla mojej siostrze tarczyca i ponownie musi miec operacje.Nie wyobrazam sobie.Czasami czuje,ze mnie rwie i boli,ale poki co da sie z tym zyc.Miesiaczki juz nie mam kilka miesiecy i ciesze sie z tego powodu:).Najlepiej skorzystac z porady lekarza specjalisty medycyny nuklearnej.
Pozdrawiam.
Ja wyczułam 2 lata temu guz z lewej strony szyi. Zrobiono mi USG następnie scyntygrafię, biobsję, która nic nie wykazała. Oczywiście guz był widoczny więc z marszu zapisałam się na operację. Jestem drugi rok po. Guz miał 5cm średnicy!!! Histopatologia wykazała raka złośliwego. Leczona jestem wysoką dawka Eutyroxu i raz w roku jodem radioaktywnym w szpitalu. Mam wszystkie objawy oprócz chudnięcia. Niestety Eutyrox wywołuje niesamowite pragnienie na słodycze!! Tyję. Jak odstawiam lek (na miesiąc przed szpitalem chudnę). Odradzam sugerowanie się siostrą. Każdy ma swoją historię choroby. Ja mam 53 lata. Nie jest lekko. Tak na prawde do niczego się nie nadaję. Radzę nie zapominać, że chora tarczyca to chora przysadka...

Pati_bird
31-01-13, 13:03
Ja miałam ten problem, że w ciągu kilku miesięcy przytyłam prawie 15kg. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje! Ciągle chciało mi się spać i non stop tyłam. Moja bratowa poleciła, żebym poszła do endokrynologa. Trafiłam do doktora Franciszka Mazura w Rybniku. Przepisał badania krwi na sprawdzenie poziomu hormonu tarczycy we krwi. Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Przepisał mi lek Euthyrox. Początkowo trochę źle się po nim czułam, ale organizm szybko się przyzwyczaił i teraz chudnę w oczach!

Redakcja
14-02-13, 11:20
Dokładny opis objawów niedoczynności tarczycy mogą Państwo znaleźć w naszym artykule:
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/nadczynnosc-tarczycy-najczestsze-objawy-choroby_33832.html

Nie zarejestrowany
26-02-13, 11:17
Choruję na nadczynność tarczycy, czy ta choroba może powodować też obrzęki? Znalazłam taki tekst, ale nie wiem, czy moje dolegliwości się kwalifikują. Czasami mam problemy z oddychaniem - pojawia się wrażenie nagłego duszenia. http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/obrzeki-o-czym-swiadcza-czy-to-objaw-choroby_35004.html

Nie zarejestrowany
01-06-13, 11:03
Przy nadczynności tarczycy może pojawić się wole, mogą boleć oczy (wytrzeszcz), serce może bić szybciej,
można chudnąć itd.