PDA

Zobacz pełną wersję : Kolonoskopia – badanie jelita grubego

Strony : [1] 2

Nie zarejestrowany
15-11-07, 23:33
to napewno jest tylko troche nieprzyjemne.....

Nie zarejestrowany
19-11-07, 12:00
to bardzo bolesne badanie... jak pomyślę że mogła bym je przejść jeszcze raz to chce mi się wymiotować ze strachu...

Nie zarejestrowany
13-12-07, 22:55
Mnie badanie bolało jak cholera,szczególnie gdy kolonoskop był przesuwany w zakrętach jelita.Chyba nie dostałem znieczulenia,bo dopiera jak zaciskając zęby wypowiedziałem z bólu znane słowo na "k" to pielęgniarka wstrzyknęła mi coś przez wenflon...ale i tak bolało. Moim zdaniem to badanie jest bolesne..bo skoro z bólu występuje gęsia skórka ,na przemian z potami to chyba boli.Lekarz znalazł 3 polipy 3-4 mm usunął kolonoskpem i to usuwanie już mnie nie bolało.

Nie zarejestrowany
22-01-08, 08:55
wczoraj miałam robioną kolonoskopie. Po zabiegu pielęgniarki dały mi bułkę. Przychodząc do domy ponownie zjadłam bulke po czym od razu mnie przeczyściło, gdyby nie stoperan to siedzialabym tam wieczność. Co mam jeść przez te kilka dni?

Nie zarejestrowany
10-02-08, 10:45
Ja miałam robioną kolonoskopię krwawiłam po tym badaniu bo miałam wycinane jakieś wycinki do badania. Ale jak przyjechałam do domu to jadłam wszystko co było tylko możliwe i bez biegunki już.

Nie zarejestrowany
17-05-08, 13:05
Miałam wykonaną kolonoskopię. Coś strasznego bardzo mnie to bolało, wymiotowałam podczas tego badania. Im głębiej tym większy ból. Mam zapalenie esicy , pobrali wycinki do badania . Wyszłam z badania pólprzytomna, zimny pot lał się ciurkiem.Poszłam od razu do łazienki zwymiotowac , czekając na karetkę siedziałam na krzesełku trzymając się kaloryfera, bo bałam się , że zemdleję(ledwo słyszałam głosy, były coraz cichsze). Nie chcę miec tego badania nigdy więcej.

Nie zarejestrowany
04-06-08, 21:51
Ja bardzo miło wspominam to badanie :) bo go nie pamietam :) zapłaciłam 120zł za znieczólenie ogólne-odleciałam-sniły mi sie piekne sny, obudziłam sie jak mnie wywozili do pokoju wybudzen... nie wymiotowałam, nie miałam pozniej biegunki, jadlam wszystko jak leci.... wyciete miałam małe polipy, ale nie krwawiłam... nastepne za pare lat-najgorsze były przygotowania.....piłam jakies swinstwo, ktore popijałam duza iloscia wody, ktora poprostu sie ze mnie wylewała z roznych stron :) ale opieke miałam rewelacyjna...... bardzo mili ludzie.... i UWAGA!!!- bylam na kase chorych :) nie zrazajcie sie! ja gdybym to zaniedbala mogłabym to przypłacic rakiem-tak jak moja mama, ktora okupiła to smiercia...................

Nie zarejestrowany
04-08-08, 13:10
Miałem robioną przed i po operacji jelita grubego. Nic nie bolało. Zależy to od wprawy lekarza operatora urzadzenia. U mnie robił to chirurg wojskowy i bylo bezboleśnie w obu przypadkach.

Nie zarejestrowany
27-08-08, 14:11
To badanie jest bardzo bolesne. Podczas badania z bólu straciłam przytomność.Lekarze są bez serca,żadnego znieczulenia nie dostałam i dochodziłam do siebie przez dwa dni .Nigdy więcej kolonoskopii. To nie moralne żeby w XXI wieku człowieka tak katować, tyle się mówi na temat bólu,a tu nawet człowiek nie dostał tabletki przeciw bólowej. To co przeszłam podczas tego badania to koszmar.

Nie zarejestrowany
06-09-08, 23:15
Mam mieć badanie na koniec września, boję się i badania i wyniku... u mnie w rodzinie wszyscy "rakowi"...

Nie zarejestrowany
24-09-08, 17:08
Samo badanie nie było aż takie bolesne :) najgorsze były przygotowania i dyskomfort [miałam badanie robione w wieku 15 lat i wiadomo, że jak każda młoda dziewczyna wstydziłam się rozebrać przed 50 letnim lekarzem] x/ powiedziano mi, że będę miała zrobione to badanie pod znieczuleniem ogólnym, a dostałam tylko głupiego jasia [który i tak nic nie dał].... wykryli wrzodziejące zapalenie jelita grubego :( nie chciałabym przechodzić tego jeszcze raz... ;]

Nie zarejestrowany
05-10-08, 19:29
Bałam się badania, naczytałam się takich rzeczy że głowa mała... a badanie nic nie bolało! Badanie miałam robione w szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim,dostałam pojedyńczy pokój z łazienką, nie czułam dyskonfotu związanego z bieganiem do łazienki. Najgorzej wspominam smak lekarstwa które trzeba wypić z 4litrami wody. W dzień badania dostałam zastrzyk znieczulający i miła siostrzyczka zawiozła mnie na badanie, pani doktor wytłumaczyła na czym to polega, jak współpracować żeby nie bolało i szybko się skończyło.Jest odczuwalny dyskomfort bo w końcu w jelicie jest rurka ale to nie jest straszne. Nie mam zmian nowotworowych a z zespołem jelita wrażliwego da się żyć. W ten sam dzień po odpoczynku wypisano mnie do domku. Nie ma się czego bać!!! A badanie jest dokładne i jeśli "coś" znajdą odpowiednio wcześnie to są ogromne szanse na normalne dalsze życie. Życzę wszystkim przed kolokoskopią powodzenia.

Nie zarejestrowany
13-10-08, 13:57
Dziś przygotowywałam się do kolonoskopii na jutro, nagle telefon że termin przesunięty na koniec października....a wypiłam już ponad litr tego wstrętnego płynu...Naczytałam się i nasłuchałam różnych rzeczy o tym badaniu...Jednych boli drugich nie...Zobaczymy jak to będzie w moim przypadku...Po badaniu powiem..Próbuję nastawić się pozytywnie...tylko w tej chwili najgorsze są dla mnie te pozycje przy badaniu... a w dodatku będzie to lekarz płci męskiej...(: Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
13-10-08, 19:56
jestem po, czuje tylko mały ból brzucha ,ale co nierobi się dla zdrowia.odwagi........ rysiek 69.

Nie zarejestrowany
27-10-08, 12:24
Witam,bardzo boje się kolonoskopii szukam Szpitala gdzie jest robione to badanie w narkozie.Najlepiej jakby to był Szpital w Kaliszu, Koninie, Poznaniu. Proszę też o podanie dobrego lekarza.Mam drugi tydzień krwawienie z odbytu, stosowałam czopki posterisan, ale nic nie pomogły,krwawienie jest wieksze.

Nie zarejestrowany
28-10-08, 16:49
moja przyjaciolka ma jutro ten zabieg sama nie wiem juz po raz ktory:( choruje na wrzodziejące zapalenia jelita grubego ma przetoki dostawala nawet lek biologiczny rok temu, ale niestety teraz jest to samo:(( tak strasznie sie o nia martwie nie wiem nawet jak moge jej dodac otuchy co powiedziec:( no i niestety nie dostanie znieczulenia bo musi kontrolowac jak daleko moga wejsc:( a juz teraz ma straszne bole. trzymam za Was wszystkich kciuki i zycze DUZO zdrowia

Nie zarejestrowany
28-10-08, 16:52
zabieg kolonoskopi wykonuje sie m.in. w Poznaniu na ul. Przybyszewskiego to dobry szpital i z tego co sie orientuje lekarze jedni z lepszych w tej dziedzinie.

Nie zarejestrowany
30-10-08, 12:37
Byłam w szpitalu, lekarz jednak dał mi skierowwnie na rektoskopię i wlew do jelita grubego, wykazało do 20 cm żylaki odbytu, oraz pojedyńcze uchyłki zstępnicy i esicy o śr. do 8 mm.zapisano mi lek Debretin.Mam pytanie do osób, co mają uchyłki, nie bardzo wiem co to za schorzenie.Do lekarza idę w poniedzialek myslę,że mi dokładnie wytłumaczy. Krwawienie mam nadal z odbytu, w badaniu nie stwierdzono krwawiących hemoroidów, czy to krwawienie może być od tych uchyłków? i jak to sie leczy,czy czekają mnie jeszcze jakieś badania?

Nie zarejestrowany
04-11-08, 14:43
Byłam u lekarza,jednak to krwawienie to nie od tych uchyłków i żeby stwierdzić co jest powodem krwawienia, muszę iść jednak na kolonoskopię,panicznie sie boję szukam szpitala gdzie jest to wykonywane w narkozie.

Nie zarejestrowany
09-11-08, 12:54
Od tego czytania nabawie się nerwicy 25 listopada idę do szpitala miałam gastroskopie a teraz kolonoskopia przeraza mnie to strasznie jestea załamana po prastu boje sie.

Nie zarejestrowany
09-11-08, 20:34
Ja też się bardzo boję, tyle się naczytałam o tej kolonoskopi, a oczyszczanie jelita to koszmar,ostatnio przy przygotowaniach środkiem przeczyszczajacym do wlewu zemdlałam, upadłam tak nieszczęsliwie,że głowę przecięłam i mialam zakładane szwy. Dlatego jak pomysle,że znowu mnie czeka to czyszczenie jelit to panicznie się boję,że znowu zemdleję.Ja mam mieć kolonoskopię 24 listopada w znieczuleniu.Trzymaj się ,życzę dużo zdrowia

Nie zarejestrowany
14-11-08, 16:05
ja mam kolonoskopie 18 grudnia ,boje sie strasz nie mocno.mam 22 lata.

Nie zarejestrowany
14-11-08, 16:06
ale co nie daja znieczulenia tak?

Nie zarejestrowany
15-11-08, 12:09
Niestety nie wszędzie dają znieczulenie, dają tylko jakieś środki przeciwbólowe i rozkurczowe, ja bardzo boje się tego badania, są osoby których to badanie nie boli, ale są i takie które wyją z bólu przy badaniu, to zależy od stanu jelit, dlatego najlepiej jak badanie jest robione w znieczuleniu albo narkozie, spytaj w szpitalu jak będą robić Tobie to badanie.Ja szukałam szpitala gdzie robią to w znieczuleniu i znalazłam, mam dostać znieczulenie dożylne i bedę spać podczas badania, dlatego zgodziłam się na wykonanie badania.

Nie zarejestrowany
18-11-08, 17:29
ja się boje bo mi powiedziano że muszą zbadać czy nie mam raka jelita bo wszystko inne wykluczyli ;/ a mam dopiero 19 lat.

Nie zarejestrowany
01-12-08, 11:03
Witam, jestem po badaniu kolonoskopii, tak jak obiecano miałam w znieczuleniu, obudziłam się na sali, nic nie czułam.
Badanie wykazało wrzodziejące zapalenie jelita grubego, jestem załamana bo tej choroby nie można wyleczyć zupełnie.

Nie zarejestrowany
30-12-08, 20:42
Ja juz jestem ponad miesiąc po badaniu. Tak jak Wy tez sie bałam po przeczytaniu niektórych komentarzy.Ja byłam znieczulona miejscowo,wiedziałam i widziałam wszystko co sie ze mna dzieje.Nie czułam żadnego bólu i wstydu.Najgorsze było dla mnie wypicie tego ochydnego proszku przeczyszczającego.Mam wrzodziejace zapalenie jelita grubego,byłam załamana.Stosuje diete,czuje sie dobrze i staram sie nie myślec ze jestem tak poważnie chora,oby nie było gorzej. powodzenia Wszystkim

Nie zarejestrowany
20-01-09, 19:50
dla mnie to badanie jest okropne mam mieć je w piątek niewiem czy się zdecyduję.....ale może w końcu się wyjaśni dlaczego się żle czuję!!!

Nie zarejestrowany
22-01-09, 01:01
21.01.2009r miałam dziś robioną kolonoskopię bez narkozy i znieczulenia, ból do wytrzymania w trakcie zabiegu i tylko czasami. Wyszłam z gabinetu i jakby nic nie było a spać mogę spokojnie. Warto było. Strach boli bardziej.

Nie zarejestrowany
30-01-09, 22:29
Moja mama miała dziś robioną kolonoskopię; zażyczyła sobie w znieczuleniu ogólnym i chyba dobrze zrobiła. Kiedy siedziałyśmy w pokoju wybudzeń, czekając aż dojdzie do siebie, w gabinecie obok odbywała się kolonoskopia bez znieczulenia. Boże, jak ta kobieta krzyczała! Sama prawie mdlałam, kiedy słyszałam te pełne udręki krzyki. Stasznie było mi jej żal. :(

Nie zarejestrowany
06-02-09, 15:02
mialam kolonoskopie bolala bardzo lekarz byl okropnie nie mily pielegniarki rozmawialy sobie na temat swiat w chwili kiedy ja trzeslam sie w bolach.to bylo straszne ....

Nie zarejestrowany
10-02-09, 23:50
Dzisiaj 10 luty 2009r miałam wykonaną kolonoskopię w pełnym znieczuleniu w Gastromedzie w Lublinie wykonywał ją dr Danilkiewicz ,szef kliniki.Wszystkim którzy się jej boją polecam to miejsce i tego doktora.Wszystko odbyło się bezboleśnie . Bardzo miły cały personel. Polecam

Nie zarejestrowany
06-03-09, 21:49
Ja też mialam kolonoskopię i niedługo drugą. To nic nie boli pod warunkiem że dadzą zastrzyk uspokajający i znieczulający.

Nie zarejestrowany
09-03-09, 15:49
Witam!
Na czym polega przygotowanie się do kolonoskopii? Czy przed samym badaniem w szpitalu czy też w przychodni też podają jakieś wlewy, typu lewatywę lub jeszcze coś innego?

Nie zarejestrowany
03-04-09, 22:35
miałam badania na utajanom krew w kale ,wynik wyszedł dodatni mam miec dodatkowo badania kolonskopi.boje sie bardzo nie narzekam na nic oprocz zaparc jestem załamana pomóżcie(:(:

Nie zarejestrowany
06-04-09, 11:43
Miałam "kolonkę" przedwczoraj, tydzień przed badaniem musiałam unikać owoców pestkowych (np. jabłek, pomidorów, itp) przeddzień dieta płynna bezresztkowa tzn, kisielki, rosół czysty, herbaty, kawa, nic ze stałych produktów, oprócz tego od 18.00 do 21.00 musiałam wypić 3 saszetki Fortransu każda rozpuszczona w 1 litrze wody przegorowanej lub mineralnej. Smak jest do wytrzymania chociaż bardzo mdły słono-gorzki, można dodać sok z cytryny będzie smaczniejszy. I jescze jedna rada aby nie pić tych 3 litrów zimnych , wodę podgrzac aby była ciepła , Nie gorąca! Bo pijąc chłodną(w temp. pokojowej) będzie zimno, bo to picie przelatuje przez jelita i ochładza całe ciało, brrr. Środek ten nie jest silnie działający, raczej łagodny( w moim przypadku) nie miałam silnych bólów brzucha jak po innych śr. przeczyszczających, chociaż często musiałam iść do WC. W czasie picia trzeciego litra leciała już prawie czysta woda.
W dniu badania od 7 do 8.00 musiałam wypić jeszcze jeden litr wody z saszetką Fortransu, wtedy po nocy wydalałam już tylko żółć z woda. Głodu już nie czułam ale bardzo bolała mnie głowa.
Badanie w moim przyp. było bardzo bolesne (mam hemoroidy) lekarz bardzo niedelikatnie znieczulił miejscowo żelem odbyt, potem gdy włożył kolonoskop już mniej bolało do momentu aż zaczał pompować powietrze do jelita wtedy bolał mnie brzuch i nawrzeszczałam na lekarza i pielęgniarkę, zeby mi dali znieczulenie. lekarz był bardzo opryskliwy i zniecierpliwiony, ale zlecił leki dozylne i wtedy zrobiło mi się ciepło i dziwnie, trochę jescze pobolało i już dalej zasnęłam obudziła mnie piguła jak już było po wszystkim. Badanie to robiłam w prywatnym gabinecie, ale na NFZ czyli bezpłatnie, za znieczulenie na razie nie kazali mi płacić, chociaż wiem że jest ono tam płatne 90zł.
Przez 2 dni po badaniu burczy mi w brzuchu ale nie z głodu, i mam straszną niestrawność. Pozdrawiam wszystkich którzy to badanie maja przed sobą, trzeba go zrobić dla własnego zdrowia. Pa.

Nie zarejestrowany
06-04-09, 11:56
Mnie chyba czeka kolonoskopia. Mam stracha ale moze nie bedzie zle. Niedawno mialem panendoskopie i tez sie balem bo wszyscy mowili ze to nieprzyjemne badanie a u mnie to trwalo bardzo krotko i bez problemu. Kolono sie boje!!!! ale czego nie robi sie dla zdrowia.
Trzymam kciuki za wszystkich, ktorzy maja zlecone to badanie!

Nie zarejestrowany
09-04-09, 08:33
byłem z żoną na tym badaniu zapłaciła uśpili ją i po bezboleśnie . Badanie trwało szybko , nic nieodczuwała

Nie zarejestrowany
14-04-09, 20:27
Prawdopodobnie będzie mnie czekało to badanie, najpierw jednak chcę iść do gastrologa. Przyznam się, że raz już miałam skierowanie od lekarza p.kontaktu ale jak udałam się do wskazanego gabinetu to "na wejściu mnie odrzuciło" zachowanie lekarza. Zapisałam się jednak na badanie, przez czas oczekiwania -prawie trzy tygodnie- rozmyślałam i.... stchórzyłam, zrezygnowałam. Teraz chce iść prywatnie do gastrologa i mam nadzieję, że potraktuje mnie jak człowieka , wysłucha i poradzi co i jak. Muszę to zrobić bo ciągle mam trudności z wypróżnianiem i nie są to zaparcia. Może mam jakieś źle pokręcone jelito :(

Nie zarejestrowany
21-04-09, 15:22
witam o ja własnie oczekuje kolanoskopi jedni mówią ze boli drudzy żę judzie lepiej cyyba na prywatnie co mówicie

Nie zarejestrowany
01-05-09, 11:58
jestem w szpitalu. po niedzieli mam miec robioną kolonoskopie. Wiem, ze w tym szpitalu nie robia tego ze znieczuleniem i ze bardzo boli. Moze ktos mi doradzi czy jest na Dolnymslasku jakis dobry lekarz, ktory robi to ze znieczuleniem - jestem gotowa zapłacic

Nie zarejestrowany
05-05-09, 10:46
Miałem badanie 28 kwietnia na podstawie skierowania od urologa-napisał w nim, że ma być w znieczuleniu ogólnym(uśpieniu). Na badanie czekałem od lutego,darmo bo ramach NFZ. Sam zabieg-pełny komfort,nic nie boli, nic się nie pamięta,gorzej po wybudzeniu.Miałem straszne bóle brzucha, dopiero lekarz wezwany przez pielęgniarkę wyjaśnił mi, że to następstwo wdmuchiwanego powietrza do jelit w trakcie badania, i że nie wolno wstrzymywać gazów. Reasumując- badanie tylko w uśpieniu.

Nie zarejestrowany
06-05-09, 10:31
ja mam kolonoskopie 19 maja i jestem bardzo przerazona .Obecnie mam czasowa stomie .Czy jest ktos ze stomia

Nie zarejestrowany
06-05-09, 14:15
nie dajcie sie meczyc prywtnie to kultura

Nie zarejestrowany
07-05-09, 21:23
Kazdy organizm inaczej znosi kolonoskopie !! ja byłem dzis i mam dosc lekarz wszedł tylko do 18 cm i co? zawyłem z bólu !! podejrzenia (WZGJ) + wycinki do badania histopatologicznego. zastanawiam sie teraz po co człowiek zyje > skoro tak cierpi . jak ktos idzie na kolonoskopie to niech odzałuje 300zł i idzie całkowicie bez bolesnie mam na mysli prywatnie . pozdrawiam wszystkich:) i zycze zdrowia

Nie zarejestrowany
08-05-09, 00:00
a powiedzcie jakie wyniki mniej więcej tych badań>>>mam 23 lata i często mnie jelita skręcają i mam biegunki..jestem troche nerwus. Obawiać się nowotworu czy tylko tak działają nerwy??

Nie zarejestrowany
09-05-09, 08:53
A czy nie można kolonoskopii zastąpić USG jamy brzusznej, czy ktoś tego próbował?

Nie zarejestrowany
12-05-09, 08:25
Miałem robione usg jamy brzusznej i wykazało tylko, że jest coś nie w porządku, skierowano mnie do chirurga, rozpoznano zapalenie uchyłków jelitowych i teraz czeka mnie kolonoskopia jak się wykuruję z tego zapalenia.
Czytając powyższe komentarze dostaję gęsiej skórki ale to badanie i tak jest lepsze niż życie w niepweności i nieświadomości. Bóle jelit kiedy zaczynają się skręcać są niesamowicie dotkliwe i każdy zabieg prowadzący do wyjaśnienia i sprowadzenia ulgi trzeba znieść.
Dużo zdrowia życzę wszytkim przed i po badaniu, napewno opiszę tu swoje wrażenia z badania.

Nie zarejestrowany
12-05-09, 16:51
przezylam cisnienie 240 na 180 to i to przezyje bol towarzyszy nam zawsze dziwie sie tylko ze tak wiele osob to wyolbrzymia porod przez 18 godzin tak jak ja tez przezylam zaraz biore sie za picie 4 litrow plynu wszystko zalezy od nastawienia naszego jutro ide na to badanie co ma byc to bedzie

Nie zarejestrowany
21-05-09, 11:45
Do wszystkich piszących na tym portalu. Należy bezwzględnie poddać się kolonoskopii o ile jest taka potrzeba. Oględziny jelita grubego dają lekarzowi pełen obraz co w nim się dzieje. W przypadku stwierdzenia polipów lekarz je wycina i wysyła do specjalistycznego badania histopatologicznego, gdzie stwierdzają czy polip nie ma jeszcze podłoża rakowego. Strach ma wielkie oczy - ja poddawałem się temu badaniu 3 krotnie bez znieczulenia i muszę stwierdzić że jest to zabieg, który każdy może wytrzymać. Samo pozytywne nastawienie do zabiegu jest bardzo ważne, a po 2-ch, trzech godzinach można być w pełnej formie. I przez pięć kolejnych lat możemy spokojnie funkcjonować., bo kotrolne badanie jest po tym okresie. Informacja dla osoby podpisującej się " kerb" proszę się nie martwić jest to schorzenie do wyleczenia - głowa do góry będzie wszystko ok.

Nie zarejestrowany
22-05-09, 13:56
ja także zostałam skierowana na kolonoskopię, przeprowadziłam jednak test na badanie ukrytej krwi w kale (do nabycia w aptece ok. 20zł) oraz zrobiłam USG jamy brzusznej. Ani test ani USG nie wykazały nic złego, byłam u onkologa (mam 32 lata) i na podstawie moich działań odradził mi kolonoskopię (miałam podejrzenie raka jelita grubego), stwierdzając, że w moim wieku i tak jest on mało prawdopodobny no i te pozytywne wyniki, kazał mi jednak obserwować sytuację, przeprowadzić za pół roku jeszcze test, na razie sprawę kolonoskopii odłożyłam, choć wiem, że czeka mnie i tak bo jest po prostu najlepszą metodą sprawdzenia jelita

Nie zarejestrowany
28-05-09, 20:17
Właśnie jestem po takim badaniu i mówiąc szczerze dało się to przeżyć. Trzeba tylko zastosować znieczulenie dożylne a odczucia podczas badania można przyrównać do ruchów dziecka w czasie ciąży. Mam całkowicie pozytywne wrażenia nie miałam takiego bólu, jak to inni opisują.
Koszt badania pokryło NFZ, jedynie znieczulenie kosztowało.

Nie zarejestrowany
29-05-09, 20:10
moja corka ma 11 lat i musi miec robione to badanie .nie chce zeby cierpiala wiem ze dostanie cos w rodzaju glupiego jasis ale czy to wystarczy?

Nie zarejestrowany
29-05-09, 23:10
Moja 12-sto letnia córka ma liczne nadżerki żołądka i dwunastnicy,leczenie nie dało żadnej poprawy.Skierowano mnie do gastroendorologa,podczas badania Pani doktor stwierdziła/Tryb Pilny-szpital/ -musimy wykonać kolonoskopie,dlatego martwię się okropnie,córka też to przeżywa staram się ją pocieszać,ale jak czytam jak to boli !!Może będzie miała znieczulenie ogólne?Czy miejscowe? Sama nie wiem co jest lepsze!

Nie zarejestrowany
04-06-09, 09:59
ja miałam wczoraj robione badanie ale w prywatnym gabinecie i zażyczyłam sobie w znieczuleniu ogólnym-pamiętam tylko jak mi pani.dr wsadzała kolonoskop,trochę zabolało a później już spałam,od razu po wybudzeniu czułam się dobrze i po 15 min. opuściłam placówkę,dzisiaj jeszcze burczy mi w jelitach ale myślę że niebawem przejdzie.Kochani nie bać się tylko się badać,ja przepłakałam 2 dni że mam raka a okazało się że to błacha sprawa i teraz mogę spać spokojnie i zamiast się zamartwiać cieszyć sie życiem,pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
06-06-09, 22:50
maiłam badanie dwa dni temu w Ozimku- polecam super opieka i to na NFZ! Nawet przed znieczuleniem zrobiono mi ekg serca- dla pewności a potem pamiętam życzliwość lekarzy i sen. Nie krawię, czuję jeszcze ból ale mam apetyt choć sama dla siebie jem jeszcze gotowane mięsko. Idę na kontrolę lekarską w środę. Piszę do Was bo i mi pomogła wskazówka o dodaniu kilku kropel cytryny do "napoju oczyszczającego" i rzeczywiście był lepszy do przełknięcia! Trzymam kciuki za tych przed badaniem i życzę Nam zdrówka:)

Nie zarejestrowany
12-06-09, 11:19
Nnno tak! Też się naczytałam, strachu było sporo, a w czasie badania darłam się ile pary w płucach! Czułam się jakby "Obcy" biegał po wnętrznościach, a ja nic nie mogę zrobić! Boli na zakrętach, ale można przeżyć! I trzeba! Teraz człowiek spokojniejszy, jak wyniki dobre... A i darmowe odchudzanie - dzień przed zabiegiem wypiłam 9 litrów wody bez problemu i czułam się potem lekka jak piórko (prawie) i z mnóstwem energii. Drugi raz nieprędko pójdę na to badanie, ale jeśli już, to poszukam gabinetu, gdzie znieczulają choć trochę. Bo niby na czym ta współpraca z doktorem ma polegać? Ja się drę, a on robi swoje i mówi, że przesadzam!!!! Hej! Bądźcie zdrowi! I dajcie sobie zrobić kolonoskopię!

Nie zarejestrowany
16-06-09, 18:09
badanie nie jest takie straszne, nie bójcie się, dziś miałem robione - 90 cm, tak jest w opisie, bez znieczulenia i uwaga! bez żadnych środków rozkurczowych ani otępiających, poprostu na żywca. Umiejętności lekarza i nastawienie, że to konieczność i wiara, że nie będzie źle działają cuda. Faktem jest, że badanie "zagięcia" bolało ale dentysta często zadaje dużo większy ból. Pobieranie wicinków do badania trochę "szczypało" ale naprawdę niektórzy chyba przesadzają z tymi opisami. Nie ma się co straszyć wzajemnie, wystracza już chyba strachu za sam fakt, że musimy odbyć to badanie, że są ku temu jakieś przesłanki. Teraz czekam z duszą na ramienu jakie będą wyniki biopsji i to chyba jest jednak strach dominujacy. Trzymajcie się wszyscy - dużo zdrowia :*

Nie zarejestrowany
19-06-09, 21:54
dostałam skierowanie na kolonoskopie z podejrzeniem guza jelita grubego.. a mam dopiero 17 lat. masakra ;|

Nie zarejestrowany
22-06-09, 15:56
JUTRO MAM MIEC ROBIONA KOLONOSKOPIE STRASZNIE SIE BOJE SAMEGO BADANIA ,NIE MOWIAC JUZ O DIAGNOZIE .dWA LATA TEMU MIALAM USUNIETY WYROSTEK I OD TEGO SIE ZACZEŁO STRASZNE BÓLE PO PRAWEJ STRONIE BRZUCHA NIERAZ NIE DO WYTRZYMANIA ,WŁASNIE WYPIŁAM TEN SYROPEK I CZEKAM CZUJE SIE JUZ OSŁABIONA I BOLI MNIE GŁOWA NIE WIEM JAK JA TO PRZEJDE MAM 27 LAT I MAŁE DZIECKO OBAWIAM SIE NAJGORSZEGO .ALE STARAM SIE TAK NIE MYSLES NEGATYWNIE CO MA BYC TO BEDZIE WOLA BOSKA

Nie zarejestrowany
24-06-09, 21:33
Powiedzcie prosze co mam jesc po badaniu? czy n kliek ryzowy po, z cieplym plynem, potem ew. ryxz rozgotowany na mleku i suchary na mleku...potem ew. hotowana marchewka i ziemniaki beda ok? od kiedy moge jesc w miare normalnie? jak to zrobic...?ile to trwa?

Nie zarejestrowany
27-06-09, 23:07
We wroclawiu juz chyba w kazdym szpitalu wykonuje sie kolonoskopie w znieczuleniu ogolnym. wiem bo sama mam ja miec 22 lipca w szpitalu MSW. Bede spala podczas zabiegu. Narkoza jest dostepna rowniez - na Hirszfelda w szpitalu onkologicznym, Na pilczycach w prywatnej klinice, oraz na Koszarowej. to wiem napewno bo szukalam najblizszego terminu, ktory uzyskalam w MSW. Narkoza na NFZ - nic nie place. Mam tylko rozmowe 8 lipca z anestazjologiem i 22 badanie.

Nie zarejestrowany
28-06-09, 14:07
Mam skierowanie na kolonoskopię w sierpniu i już to przeżywam! Strasznie się boję i na moje pytanie czy będę znieczulona, pielęgniarka odpowiedziała że wszystko będzie ok i że nie mam się martwić.Myślę sobie że tylko tak mówią a ja i tak nic nie chcę pamiętać podczas tego badania-strasznie boję się bólu.
czy ktoś wie może jak robią to badanie w Gdańsku w MSWiA? Czy podają znieczulenie i środki uspokajające?

Nie zarejestrowany
01-07-09, 15:01
byłam tydzien temu jest nieprzyjemne i troche bolesne ale idzie przerzyc zalezy kto i w jakim stopniu jest wytrzymały na ból trzymam kciuki za tych którzy dopiero idą

Nie zarejestrowany
05-07-09, 23:16
ja mialam miec 06,07,09 ale ze strachu zrezygnowalam,swoj przydzial oddalam czy zrobilam slusznie

Nie zarejestrowany
09-07-09, 12:00
Witam. Czytalem wasze komentarze i musze przyznac ze jestem lekko w szoku. Mieszkam w niemczech i mam miec robiona koloskoie. Po konsultacji z moim lekarzem dowiedzialem sie ze w niemczech nie ma takiej opcji zeby koloskopia byla wykonywana bez narkozy i nie trzeba za to dodatkowo placic. Wypada mi tylko wspolczuc i zyczyc zdrowia.

Nie zarejestrowany
09-07-09, 13:33
Miałam te badania robione przedwczoraj. Badania jakos-jakos przeżyłam,ale nadal boli mnie brzuch (szczególnie jak coś zjem) :( Czy to coś poważnego?

Nie zarejestrowany
09-07-09, 14:37
moj tata mial robione takie nadanie na narodowy fundusz zdrowia zaplacicl tylko 120 zl za znieczulenie i nic go nie bolało ,po badaniu czul sie tez dobrze Badanie mial robione w Katowicach na ulicy Markiefki na internecie znajdziecie numer telefonu do tej klinki

Nie zarejestrowany
13-07-09, 00:43
Moja mama dostała skierowanie na kolonoskopie. Bardzo się boi tego badania. Dodatkowym minusem jest jej stan zdrowia (słabe serce, wrzody żołądka). Napiszcie gdzie w Warszawie można zrobić bezpiecznie i bezboleśnie to badanie. Bardzo proszę o pomoc

Nie zarejestrowany
14-07-09, 19:38
Ja mam podobe pytanie gdzie można zrobić kolonoskopie w woj opolskim lub śląskim, może być prywatnie, myślałam że w Ozimku ale nie wiem jak tam robią ??? słszałam równiw ze we Wrocławiu na Pilczycach ale co wy o tym sądzicie ???

Nie zarejestrowany
16-07-09, 21:42
Jestem świeżo po badaniu, bez żadnego znieczulenia,tylko żel przy wkładaniu kolonoskopu, w państwowym szpitalu w Elblągu. Dobrze, że nie czytałam Waszych postów, bo w życiu nie poddałabym się kolonoskopii. Picie lekarstwa celem oczyszczenia jelit było dla mnie gorsze niż samo badanie. Po drugim litrze leciało ze mnie i górą i dołem. Miałam straszne wymioty. Wypiłam tego świństwa tylko 3 litry zamiast zalecanych 4. Lekarz chwalił, ze dobrze wyczyszczone jelita. Ból do wytrzymania i nie cały czas, ze trzy razy lekki skurcz. lekarz uprzedzał, że po cesarskim cięciu na pewno są zrosty i bardziej boli. Nie bolało bardzo.Myślę, że to indywidualna sprawa uzależniona od wielu czynników. Pielęgniarka mnie uspokoiła, że jeśli pojawią się silne bóle, nic nie robi się na siłę, badanie jest przerywane i robi się je ze znieczuleniem. Trafiłam na cudownego lekarza i pielęgniarkę, zagadywali mnie przez cały czas, próbowali żartować,odwracali moją uwagę od badania. Pielęgniarka trzymała mnie za rękę. Pokazywali na monitorze moje nieszczęsne jelito. Zerknęłam dopiero wtedy, gdy okazało się, że jest wszystko ok. i lekarz. wyjmuje już sprzęt. Jestem im wdzięczna, tak się strasznie bałam, decyzję podejmowałam przez pół roku. Dodam tylko, że nie jestem już młódką, czułam się po badaniu dobrze, skoczyło mi trochę ciśnienie. Wróciłam do domu i zjadłam normalny, lekkostrawny posiłek. Jeszcze raz GŁOWA DO GÓRY. Powodzenia.

Nie zarejestrowany
31-07-09, 18:36
Dzisiaj miałem kolonoskopię a ponieważ wcześniej się tutaj różnych rzeczy naczytałem to miałem niezłego stracha. Zupełnie niepotrzebnie.Badanie miałem robione w Bizielu w Bydgoszczy. Bardzo miła p. doktor i p. pielęgniarki. Dostałem tabletkę, badanie poszło sprawnie i prawie bezboleśnie , trochę zabolało na zakrętach. Naprawdę nie ma się czego obawiać, myślę, że niektórzy tutaj przesadzają!!

Nie zarejestrowany
03-08-09, 10:40
Witam nie dugo będe miała 13 lat a już kilka razy miałam kolonoskopie mam chorobe która wymaga kontroli więc chyba jesli sie nie myle od 3kklasy jezdziłam co pół roku do szpitala i właściwie jestem pod narkoza gdy mam kolonoskopię i dla mnie nie jest tak źle. Teraz jeżdże co rok Moim zdaniem najgorzej jest gdy trzeba pić pewnien płyn i to wzależności od wieku pije sie go i wraz tym popijać wodą ten pły nie wiadomo jak okreslic jego smak ale napewno nie dobry.Ja gdy miałam pierwszy raz to badanie wypiłam ten płyn ale miałam tego bardzo mało.Ale już nastepnym razem do tej pory miałam sonde. Co za ból naprawdę. może powiem jak to jest więć pielegniarka ma rurke i wsadza ci ją przez dziurke od nosa i potem juz ta rurka malutka bardzo sory to chyba jest wezyk potem jest w przełku i musis to [polknąc i potem ten płyn wlewaj ą do butelki i se chodzisz tak jakbyz kroplówką tylko najbardziej boli jak połykasz ślinę i to draźni Ja już mam dośc tego uczucia. więc moja mama próbuje szukać tego płynu w aptekach gdzie może są bardziej bez tego smaku. Właśnie dziś jadę do szpitala a w środeę mam ten płynek . ; ] Pzdr . . . . Nie pije tego płynu ponieważ zwracam go jakbym miałą uczulenie. ;]

Nie zarejestrowany
10-09-09, 18:18
dzisiaj miałam kolanoskopię, pierwszy raz....nic nie pamiętam...miałam w narkozie, polecam Damiana i lekarza Gietka. Rewelacja, naprawdę :)

Nie zarejestrowany
17-09-09, 16:16
kolonoskopie mialam robiona kilka razy .najgorsze jest sluchanie i czytanie opowiesci innych czlowiek tak sie nakreca i wydaje sie ze to najgorsze co nas spotyka .nie jest tak zle

Nie zarejestrowany
21-09-09, 11:58
Ja czekam na zabieg. Mam być przyjęta jutro rano w szpitalu :( Jak pomyślę o tym "złotym środku" do picia to na samą myśl biegam do łazienki :)
Miałam ten zabieg 6 lat temu pod znieczuleniem ogólnym. Badanie ok. Tylko ten problem z wybudzeniem, tego się naprawdę bojęęęęęęęęęęęęę!!

Nie zarejestrowany
24-09-09, 11:39
Witam wszystkich. Jestem już po i bardzo się cieszę. Najgorsze było wypicie Forfransu. Nie dałam rady całości, część zwymiotowałam. W sumie wypiłam ok. 2 l. Obrzydlistwo!
Martwię się teraz bo cały czas mam "parcie" na zrobienie czegoś konkretnego a jak korzystam z ubikacji to kapie krew. Ponoć tak ma być. U mnie były usunięte polipy:(
I tak się martwię, czekam do jutra.
Pozdrawiam i zachęcam wszystkich do badania się!!!

Nie zarejestrowany
01-10-09, 16:52
czytam i cztyam ,aw poniedziałek badanie,jak to będzie czy napewno tak strasznie?

Nie zarejestrowany
01-10-09, 20:29
Jestem już po badaniu (mam tylko hemoroidy). Fortrans jest rzeczywiście mało smaczny i bez dodatku cytryny nie wypiłabym tego ale udało się. Badnaie nie było tak straszne jak myślałam, naprawdę dobrze je zniosłam, lekarz był bardzo przyjemny i pielęgniarka również. Owszem nie było to badanie zupełnie bezboleśne ale ból nie był duży. Jeśli miałabym jeszcze raz iść w przyszłości na kolonoskopię to pójdę bez wahania. Życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu.

Nie zarejestrowany
05-10-09, 11:29
Miałem podany dożylnie jakiś lek, którego działania wlaściwie nie odczułem. Badanie troche nieprzyjemne. Niewielki ból przy wpompowywaniu powietrza - jak przy wzdęciach. Ogładałem sie od środka na monitorze. Wszystko OK. Niestety, teraz po badaniu odczuwam w lewym boku - pod żebrami - kłujący ból przy parciu lub pochylaniu. Wyczuwam w tym miejscu niewielkie zgrubienie pod skórą. stąd mam pytanie; Czy może wpwyniku badania powstać przepuklina? Czy ktos miał takie uczucie po badaniu?

Nie zarejestrowany
08-10-09, 15:31
Za tydzien mam to badanie.boje sie bardzo.

Nie zarejestrowany
13-10-09, 11:09
Mnie niestety bolało strasznie, gdyż w trakcie kolonoskopii okazało się, że mam zrosty po operacji ginekologicznej. Lekarzowi trudno było przebić się przez przyrośnięty odcinek jelita. Wyłam z bólu, ale warto było, bo przy okazji usunięto mi polip i zlokalizowano małe guzy krwawnicze, o czym nie miałam pojęcia.Sam zabieg, gdyby nie te przeszkody, zupełnie zośny. Po zabiegu nic nie boli, nie krwawi, trochę gazów odeszło i teraz czekam na wynik badania. Nie bójcie się!

Nie zarejestrowany
14-10-09, 23:49
Miałem dziś to badanie, bardzo się bałem w związku z czym miałem zrobione w znieczuleniu razem z gastroskopią. Pełen komfort, obudziłem się kiedy już było po wszystkim.

Nie zarejestrowany
15-10-09, 18:31
Witam, miałem przedwczoraj robiona kolonoskopie, żałuje jednego, że tak późno się zdecydowałem, bo mając różne dolegliwości bałem się badania, a nie tylko okazało się, że wszystko ok, ale i to że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Gorsze dla mnie były te 2 dni szykowania się, nic nie jedzenia i te straszne środki przeczyszczające - mordęga. Natomiast samo badanie, mimo że na pewno nieprzyjemne, to jednak nie jest straszne, da się przeżyć, ja po kilku minutach badania poprosiłem o środek znieczulający a wtedy już wogóle nic nie bolało. Naprawdę lepiej się przebadać i wiedzieć co i jak, niż żyć ciągle w niepewności i strachu...

Nie zarejestrowany
15-10-09, 21:31
dziś miałam robioną kolonoskopią w znieczuleniu ogólnym.Nic nie czułam a po przebudzeniu żadnego bólu.!0 lat temu miałam robioną kolonoskopię bez znieczulenia-koszmar!Nigdy więcej.Polecam każdemu ze znieczuleniem bez stresu i bólu.

Nie zarejestrowany
19-10-09, 17:16
Ja mam miec jutro ale w grecji to niewiem jak mi zrobia,dobry szpital itp ale obawy sa w koncu nie ufaj grekom...zobaczxymy jutro:))

Nie zarejestrowany
20-10-09, 17:12
No i juz po....moge kazdego dnia miec to badanie,smiechu warte...a samo badanie delikatna narkoza ale bez snu znieczulenie i duzo zartow ze strony lekarzy

Nie zarejestrowany
27-10-09, 00:20
Czy ktoś z Was miał wykonywana kolonoskopię w Szczecinie? W którym gabinecie, u jakiego lekarza, jakie opinie? Dzięki i pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
04-11-09, 13:32
Mam termin kolonoskopii na początek grudnia i już robi mi się gorąca , jak ja to przeżyję. Badanie w przychodni w Olsztynie, dają tylko jakieś tabletki.

Nie zarejestrowany
05-11-09, 10:45
moja mama ma ciagle nudności bole brzucha jest na ciaglej diecie bo bardzo zle sie czuje jak je cos normalnego, chleb z masłem ... W koncu lekarz skierował ja na kolonoskopie ale bez znieczulenia. Czy przy kolonoskopii możliwe jest tylko zniecz. ogolne czy mozna rowniez inne?

Nie zarejestrowany
05-11-09, 21:07
dziś mój mąż miał wykonaną kolonoskopie.Samo badanie było nieprzyjemne na początku , ale póżniej nie było bolesne.Chciałam zwrócic uwagę na samopoczucie po badaniu.Mój mąż stracił przytomnośc po 15 min. po wykonanym badaniu. spędził 2 godz. pod kroplówką na oddziale, prawdopodobnie z tego powodu, że nie oddał gazów w czasie badania i tuż po nim, strasznie wymiotował jeszcze dłuższy czas po badaniu.Po powrocie do domu stwierdził,iż warto było pocierpiec te parę godzin ,aby dowiedziec się że jest zdrowy.

Nie zarejestrowany
05-11-09, 21:30
chciałam dodac iż badanie było wykonane przy znieczuleniu dożylnym. Ból był tylko w pierwszej fazie tzn w momencie wprowadzania endoskopu do jelita.Gdy ten pierwszy etap się wytrzyma, to badanie póżniej nie jest bolesne.Lekarz powoli wycofuje endoskop i kamera pokazuje całe wnętrze jelita. W czasie badania lekarz wtłacza powietrze, które może byc póżniej problemem tak jak to było w przypadku mojego męża.Badanie było wykonane w szpitalu bielańskim.Po czasie myślę ,że dla mnie był to większy stres niż dla męża. Ważne jest aby badany był pod opieką kogoś bliskiego i po badaniu przez 15 min. pozostał w przychodni , nawet wtedy gdy dobrze się czuje.

Nie zarejestrowany
06-11-09, 12:31
mam mieć badanie 25.11. i od jakiegoś czasu zastanawiam się czy w ogóle się tam zjawić. Jestem mamą i wiem ,że powinnam zrobić wszystko aby być zdrowa, ale ja całe życie boję się bólu. Co prawda już jestem po gastroskopii, po usunięciu woreczka z kamieniami, po zapaleniu trzustki więc pewnie nie powinnam się bać co dalej prawda??? Ale tego badania to boję się niesamowicie, no i nie ukrywam , że wyniku również i jeszcze jak czytam jak bardzo może to boleć i później jakieś krwawienia...... nie wiem co mam zrobić.....

Nie zarejestrowany
06-11-09, 18:40
Zdrowie jest najważniejsze.Mój mąż sam zdecydował się na badanie i poprosił lekarza o skierowanie.Miesiąc wcześniej mieliśmy pogrzeb w rodzinie.Zmarł a osoba właśnie na raka jelita.Rok wcześniej miała operację ale niestety było już zbyt póżno.Lekarze powiedzieli,że gdyby zgłosiła się 5 lat wcześniej , miałaby 100%szanse na powrót do zdrowia.Jeśli chodzi o strach przed bólem to słyszałam,że jest możliwośc wykonania badania w znieczuleniu ogólnym.

Nie zarejestrowany
06-11-09, 22:59
moja coreczka bedzie miala kolonoskopie za tydzien, ma5 lat, jestem przerazona, jak u takiego dziecka bedzie wygladalo oczyszczenie? lewatywy?duzo?

Nie zarejestrowany
09-11-09, 15:56
badanie to zależy od szpitala i lekarza ja miałam robione 2 razy w Szpitalu w Polanicy bezbólowo ze znieczuleniem usunięto polipy po 2 godzinach czułam sie dobrze, a trzeci raz robiłam w tym roku w innym szpitalu uspano mnie że cały dzień spałam a tydzień bolały mnie jelita i powietrze wychodziło przy tym burczało że wstyd mi było siedzieć w pracy ,tydzień się źle czułam.

Nie zarejestrowany
17-11-09, 11:53
Czy przed tym badaniem trzeba leżeć w szpitalu?

Nie zarejestrowany
24-11-09, 22:53
Ja miałam robioną kolonoskopię w Szpitalu w Szczecinie na Unii Lubelskiej.Zapłaciłam tylko za znieczulenie ogólne.Personel bardzo miły,badanie przebiegło pomyślnie,żadnych ubocznych objawów ,po badaniu spałam i nic nie czułam.Po co cierpieć skoro można robić w znieczuleniu.

Nie zarejestrowany
10-12-09, 09:10
Kochani, miałam wczoraj wykonaną równocześnie kolonoskopię i gastroskopię. Większy strach był przed badaniem niż w trakcie. Dla mnie najgorsze było przygotowanie do badania, picie tych hektolitrów wody i nieeedobrego preparatu oczyszczającego jelita. Byłam bardzo osłabiona i to było najgorsze. Samo badanie - nic nie pamiętam bo spałam. miałam znieczulenie dożylne i naprawdę polecam wszystkim którzy się boją bólu. Pełen komfort - budzisz się po i po wszystkim.Pozdrawiam i życzę wszystkim przed badaniem powodzenia. Nie bójcie się

Nie zarejestrowany
11-12-09, 10:56
Ludzie, nie bójcie się kolonoskopii, ja miałam badanie wczoraj w przychodni w Olsztynie jak to mówią " na żywca". Dostałam tylko w żyłę jakiś zastrzyk i wszystko czułam, rozmawiałam cały czas z lekarzem, który dowcipkował, że znalazł pestkę od jabłka u mnie w jelicie, wszystko widziałam na monitorze. To nie boli, uwierzcie, prosiłam, żeby sprawdził bardzo dokładnie, to wjechał aż do jelita cienkiego. Wszystko trwało ok 45 min. i nawet mi się nie kręciło w głowie. jestem mało odporna na ból, więc bardzo zdziwiona jestem, że wcale nie bolało. 2 lata temu miałam gastroskopię i uważam, że jest gorsza do wytrzymania niż kolonoskopia, to stwierdzam z całą stanowczością. Ludzie, którzy mają robioną kolonoskopię w uśpieniu nie powinni w ogóle wypowiadać się o bólu, bo Oni śpią i nic tak naprawdę nie wiedzą.
Dodam, że jestem już po 50-tce i żałuję, że tyle nerwów straciłam czekając na to badanie, ale wszystko dobrze jest. Róbcie badania, są o wiele gorsze rzeczy od kolono.

Nie zarejestrowany
15-12-09, 16:54
Niektórych boli innych nie. Zależy od organizmu. Mam 19 lat, miałam pić płyn przeczyszczający Fortrans, który zamiast dołem wyszedł górą, troszkę się umęczyłam, ale nie byłam w stanie wypić 1 litra tego płynu z 4 !! więc zamieniono na X-prep, który w smaku jest super jak syrop na kaszel. Niestety on nie oczyszcza dokładnie, ale badanie się udało, jednak pamiętać należy o płynnej lekkiej diecie. badania bałam się panicznie, czytając różne fora itp. Dostałam dożylnie jakiś płyn po którym lekko zakręciło mi się w głowie, później jakiś przeciw bólowy. Niestety okazałam się mało odporna na ból i dostałam zastrzyk po którym spałam całą godzinę a później bez problemu się obudziłam. Wszyscy byli bardzo mili i jestem zadowolona, że tak to się skończyło. Badanie wyszło dobrze.

Nie zarejestrowany
19-12-09, 00:51
Dziś o godz.16.30 miałem robioną kolonoskopię/Centrum Onkologii w W-wie/.O godz.18 byłem już w domu.Całe badanie trwało 30minut.
Wczoraj od 16 do 17.30 idzisiaj od8 do 9.30 wypiłem po 1,5l Forslanu.
Żadna cytryna,schłodzenie i inne duperele nie były potrzebne.
Faktycznie,ambrozja to nie jest,ale śmiało,bez problemu da się wypić.
Badanie ZUPEŁNIE bezbolesne,a miałem je wykonywane bez żadnej narkozy, znieczulenia itp.W porównaniu np.z gastroskopią to "PIKUŚ"
Jeżeli macie okazję,potrzebę,lub chcecie się przebadać profilaktycznie,
nie zastanawiajcie się.U mnie wykryli 8szt. małych torbieli,wycięli szczypczykami i mam święty spokój.
A gdybym ich nie usunął,mogło być różnie...
Jedyne co człowiekowi dokucza to głód....
Przyszedłem do domu,zjadłem pęto kiełbasy na gorąco z musztardką i ogórkiem i o badaniu już zapomniałem.
Generalnie,nie wierzcie tym co narzekają, bo to NAPRAWDĘ kompletne bzdury pisane przez hipochondryków,którzy nie wiedzą,co to jest prawdziwy ból.

Nie zarejestrowany
19-12-09, 18:03
miałem dwa razy kolonoskopie raz na bez znieczulenia co było koszmarem!!! drugi raz załatwiłem znieczulenie - takie płytkie uśpienie przez anestezjologa - pełny komfort ,dodam że były to państwowe szpitale. Czyli w jednym można załatwić to badanie bez bólu a w tym drugim nie!!! teraz mam trzecią kontrolną kolonoskopie po wyciętych dwóch polipach.Pozdrawiam wszystkich których czeka to badanie!!!

Nie zarejestrowany
13-01-10, 14:50
Nie bójcie się badania jelita grubego-każda osoba to inny organizm, miałam kolonoskopię w ubiegłym tygodniu, odrobinkę bolało ale pani doktor zaradziła temu /bez znieczulenia/ wydaje mi się, ze wszystko tzn. całe badanie zależy od lekarza wykonującego badanie i od podejścia do pacjenta, brałam udzial w tzw.programie Nordic - jestem bardzo zadowolona. Poddawajacie się i nie bójcie. Mój mąż chciał zrobic sobie kolonoskopię - ale to oddzielny rozdział, należy mieć skierowanie i jeszcze nie wiadomo kiedy to badanie zostanie wykonane. Wydaje mi się, ze chodzi o to aby pacjenci prywatnie robili te badania - GDZIE U NAS PROFILAKTYKA????????????? po prostu jesli ktoś chce poddać się badaniom profilaktycznie musi iść prywatnie - NIE MA RADY KOCHANI, SMUTNE TO ALE PRAWDZIWE.

Nie zarejestrowany
13-01-10, 21:01
byłam dziś na badaniu.Bałam się oczywiście.Poszło fajnie troszkę bolało jak wdmuchiwał powietrze .Jeden polip ,już wycięty.W nagrodę zjedzona kaczka w sosie słodko-kwaśnym.MOGLAM.

Nie zarejestrowany
14-01-10, 12:23
bylam dzis na kolonoskopi i przezylam szok bylo strasznie beznadziejny lekarz bez czucia i serca .Powiem ze nie jestem z tych co uciekaja lub boja sie bo nie jedno przeszlam ale to bylo straszne

Nie zarejestrowany
15-01-10, 19:42
nasza służba zdrowia

Nie zarejestrowany
16-01-10, 17:04
WLASNIE JESTEM PO KOLONOSKOPI ZE ZNIECZULENIEM NIC NIE BOLAŁO ALE KOSZTOWAŁO 650,-zł.JESTEM ZDROWA.PAN DOKTOR POLECIŁ NASTĘPNE BADANIE ZA 6 LAT.SUPER.

Nie zarejestrowany
20-01-10, 23:10
...nie wiem jeszcze kiedy, ale wiem że czeka mnie to badanie. W poniedziałek jadę do Szczecina na wstępne badania i będę miał wyznaczoną datę badania. Czy może ktoś z Was kontakt z Poradnią Genetyczną w Szczecinie na ul. Połabskiej 4 ? Tam mam mieć wykonane wszystkie badania (w tym kolonoskopię). Boję się wyniku (sporo przypadków nowotworów w mojej rodzinie) i samego badania - jak chyba większość facetów nie jestem zbyt odporny na ból..
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia...

Nie zarejestrowany
26-01-10, 15:55
Co za bzdury ludzie piszecie to nie boli ale jest nie przyjemne bo powietrze wtłaczane rozszerza jelita.mąż i ja mielismy robione bez znieczulenia i przeżyliśmy bo jak lekko pobolewało to mówiłam wraczowi. I było okej .

Nie zarejestrowany
28-01-10, 14:29
jedno jestem pewien pozytywne nastawienie mam usunieta prawa nerke guza w pecherzumoczowym guzaskury w pachwinie a teraz mam badanie jelita

Nie zarejestrowany
06-02-10, 23:22
Jestem 2 tygodnie po kolonoskopii. Najgorsza to ta głodówka i ten preparat co trzeba wypić z 4 litrami wody, sam zabieg idzie przeżyć. Większy strach niż ten zabieg. W trakcie kolonoskopii pobrano mi wycinek, na który wynik jeszcze czekam. Bardzo się boję wyniku ale mam wielką nadzieję, że wszystko będzie oki. Kochani nie zwlekajcie z tym badaniem czym szybciej tym lepiej !

Nie zarejestrowany
08-02-10, 11:50
mój mąż ją przeżył, ale kiepsko i trzy doby źle się czuje, ma biegunkę
nikt mu nie powiedział w szpitalu, ani nie doradzil, jak będzie źle się czuł, ani co ma jeść ani pić. Do kiedy będzie go trzymał ten koszmar?
żadnych znieczuleń nie stosowano, dlaczego ??????????

Nie zarejestrowany
08-02-10, 15:53
Szpital kolejowy w pruszkowie nie stosuje żadnych znieczuleń - to dla ew,. Pacjentów

Nie zarejestrowany
08-02-10, 21:52
miałem kolonoskopie 2 razy. Za pierwszym razem koszmar. za drugim spoko wszystko zalezy od dnia i lekarza. Teraz czekam na trzecią ale cykora mam...

Nie zarejestrowany
08-02-10, 22:06
Witam wszystkich. Czytam i czytam i coraz bardziej zastanawiam się czy iść na to badanie. . Planowany termin to 2 marzec 2010. Myślę jednak ,że skorzystam ze znieczulenia. To chyba lepsze niż na ; żywca ; . mam 31 lat

Nie zarejestrowany
09-02-10, 12:55
a co z metodą kapsułkową - dla kogo ona jest, na zachodzie jest ulepszana a u nas? katuje się ludzi po szpitalach jak w głębokim średniowieczu a nie w XXI wieku

Nie zarejestrowany
10-02-10, 12:43
ten kto decyduje że w szpitalu nie ma znieczuleń powinien być: przeczyszczony, ubrany w te majty rozcięte z tyłu, nadmuchany i przebadany kolonoskopem ad A do Z bez żadnego znieczulenia, niech sobie wyje! POTEM ZMIENI ZDANIE CO DO ZNIECZULANIA PACJENTÓW

Nie zarejestrowany
10-02-10, 18:06
mam pytanie, jutro idę na wycięcie polipa , jak się człowiek czuje po takim zabiegu? co można jeśc i pić? pytam bo 12 lutego czyli nastepnego dnia mam urodziny..

Nie zarejestrowany
11-02-10, 13:53
te urodziny radzę przełożyć o tydzień

Nie zarejestrowany
12-02-10, 11:23
byłam w szpitalu, słyszałam krzyk z gabinetu kolonoskopii, nikt mi nie powie że ten straszliwy wrzask był z przyjemności a nie z bólu, co janlepsze to nikt z personelu sie nie przejmował tak jakby to był chleb powszedni, znieczulica jest ogromna w służbie zdrowia

Nie zarejestrowany
12-02-10, 11:37
proponuje założyc ranking szpitali lub placówek gdZie nie ma znieczuleń
i ranking oprawców - lekarzy

Nie zarejestrowany
12-02-10, 11:45
ja mam inną propozycje aby zainteresowac tą sprawa ministerstwo zdrowia niech się wypowie co do dostep[nosci znieczulen bezplatnych czasem kogos nie stac na wykup znieczulenia dodatkowo a najlepiej program uwaga tvn bo jesli to badanie ratuje zycie wielu ludziom to powinno być tak przerowadzone aby nie pozostało w pamieci tych co je przeszli jako koszmar - przeciez o tym rozpowiedza albo umieszcza w internecie.Na koszmarne badanie będą szli ludzie nie profilaktycznie ale zw ostatecznosci i moze byc za późno!!!!!

Nie zarejestrowany
17-02-10, 00:24
ja bede miala tu miala badanie, refundowane i z narkoza

http://www.endoterapia.pl/?page=Structure&id=44

Nie zarejestrowany
19-02-10, 18:33
Prawda jest taka, że znieczulenia nie daja odrazu, żeby pacjent czuł ruchy kolonoskopu, wtedy lekarz kontroluje sytuacje, co w znacznym stopniu zapobiega uszkodzeniu jelita. W momencie kiedy bardzo boli, podawane są środki przeciwbólowe dożylnie. Jednak takich "bolesnych" momentów jest kilka, zwykle na zakrętach, ale dobry zespół reaguje odrazu, żebyście nie cierpieli. PODSUMOWUJĄC: NIE ULEGAJCIE ZBIOROWEJ PANICE, KOLONOSKOPIA JEST DO PRZEZYCIA, DUZO GORSZE MOGĄ BYĆ SKUTKI JEJ ZANIEDBANIA, WTEDY BEDZIE BOLAŁO ZNACZNIE GORZEJ, ALE NIC JUZ NIE DA SIE ZROBIĆ...

Nie zarejestrowany
22-02-10, 09:37
ja poszedłem na kolonoskopię z marszu, nic o niej nie wiedziałem, lekarz kierujący nie pisnął ani słowa. jestem odporny na ból. Jednak w trakcie tego zabiegu NIE WYTRZYMAŁEM TYCH IGIEŁ W BRZUCHU, TAK TO ODCZUWAŁEM. NIKT NIE ZAPROPONOWAŁ ŻADNEGO ZNIECZULENIA.
zabieg przerwano. do domu dosłownie uciekłem. przez tydzień wszystko przelatywało przeze mnie jak przez dziurawe sito, nawet herbata. nie jestem panikarzem ale nikomu nie zyczę takich przeżyc ani takiej ekipy lekarskiej.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 14:19
Właśnie wróciłem ze szpitala, gdzie przygotowali mnie do badania endoskopowego.
Wypiłem 3 litry płynu ze środkiem przeczyszczającym.
Noc spędziłem w szpitalu, gdzie na drugi dzień miałem badanie.
Czytałem o tym wcześniej że niby badanie nie jest bolesne i podają znieczulenie miejscowe lub narkoza.
Ja takiego znieczulenia nie dostałem i jakoś wytrzymałem ale nie było lekko!!
Lekarz który robił badanie był ok i słuchał moich skarg o bólu, asystentki z pozycji bocznej ułożyły mnie na plecach i ból lekko ustał.
Generalnie badanie nieprzyjemne ale jeżeli ktoś odczuwa problemy radzę je wykonać, ponieważ istnieje możliwość nowotworu Złośliwego!!! który występuje raczej po 60 tym roku życia, ale lepiej dmuchać na zimne.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 20:26
Bylam kilka dni temu na kolonoskopii i gastroskopii /jednoczesnie/.
Przygotowywano mnie w szpitalu pod opieka lekarzy i pielegniarek. W trakcie badania spalam wiec byl to dla mnie bardzo duzy komfort. Bzdura jest mowienie, ze podczas badania pacjent musi byc przytomny. Doswiadczony diagnostyk wie co i jak robic. Po badaniu tez zadnych dolegliwosci nie odczuwalam poza lekkim zmeczeniem co ma zwiazek z nazwijmy to narkoza.W trakcie badania pobrano mi wycinki do badania histopatologicznego i teraz czekam na wynik.
Wszystkim polecam takie badanie przeprowadzic w ten wlasnie sposob to sie nazywa badania bez bolu. Sa kliniki i szpitale, ktore wlasnie w ten sposob wykonuja badania. Dla Wroclawian i nie tylko polecam EMC na ulicy Pilczyckiej 144-148 tam wlasnie robilam diagnostyke. Wspaniali lekarze i pielegniarki.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 23:38
mnie lekarz przyjmujący na oddział poinformował, że badanie to wykonuje się już jedynie w uśpieniu, takie wprowadzono normy

Nie zarejestrowany
23-02-10, 21:37
Ja też miałam to badanie i niestety bolało bardzo. Jestem po operacji jajników i mam dużo zrostów więc dlatego bolało. Tak mi powiedział lekarz . Inna sprawa to to ze mam bardzo poplątane jelita .Mam zespól jelita drażliwego.

Nie zarejestrowany
23-02-10, 22:54
Ja miałam robioną kolonoskopię prywatnie 300 zł + 100 narkoza. Luz, komfort, zero przykrych wspomnień. Diagnoza - wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To nawet nie jest narkoza tylko płytkie uśpienie, cały czas czuwa anestezjolog i w miarę jak potrzeba wpuszcza trochę środka do krwi (wenflon). Robione w prywatnej przychodni w Kielcach "Endomed". Pół godz. po badaniu lekarz poprosił mnie na rozmowę, co i jak. POLECAM

Nie zarejestrowany
24-02-10, 10:24
lekarze kierujący na kolonoskopię powinni pamiętać o zaznaczeniu na skierowaniu, jak ma być zabieg przeprowadzony tj. czy pod narkozą, czy ze znieczuleniem.niestety piszą tego i szpital robi co chce z tym pacjentem

Nie zarejestrowany
24-02-10, 15:43
gdzie są zapisane te normy o których piszesz, to jest bardzo ciekawa sprawa

Nie zarejestrowany
26-02-10, 16:58
Witam
Chciałam własnie skorzystać z kolonoskopii w ramach promocji zdrowia w naszym Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Niestety o zadnym znieczuleniu nie ma mowy, a przygotowanie też jakieś na skróty /płyn fleet i 1 dzień głodówki. Zapisałam się na termin, ale mam wątpliwości. Czy ktoś miał to badanie w Bydgoszczy w onkologi. Bardzo prosżę o odpowiedź. ps nawet głupi jaś nie wchodzi w rachubę

Nie zarejestrowany
26-02-10, 19:50
byłam 25.02.2010 na kolonoskopi prywatnie, na chwilkę mnie uśpili około 20 minut, po 1 godzinie do domu z opisem i rozmowa z lekarzem, jeżeli musicie zrobić to tylko ze znieczuleniem wiem bo w 2002r. miałam na "żywca" i nie polecam,

Nie zarejestrowany
26-02-10, 19:56
a gdzie byłaś na badaniu, ja jestem z Bydgoszczy

Nie zarejestrowany
02-03-10, 23:08
Jestem wrocławiankom,rok temu miałam robioną kolonoskopię we Wrocławiu przy ul,Pilczyckiej-szpital,,personel najwyższej klasy lekarski i pielęgniarski.Badanie było wykonane w miejscowym znieczuleniu i spałam ,obudziłam się po około 20 min.od badania i nic absolutnie nie bolało ani zaraz po przebudzeniu ani póżniej ,polecam okolicznym mieszkańcom.

Nie zarejestrowany
03-03-10, 12:25
to jak to jest właściwie z tymi naszymi szpitalami. w jednym znieczulają i to jest prawidłowe, w innym nie znieczulają, męczą tych pacjentów okropnie i to też jest prawidłowe? osobiście nie słyszałam o żadnym prywatnym gabinecie który nie stosuje znieczuleń bo kto by chciał iść tam na badanie.

Nie zarejestrowany
09-03-10, 22:43
Od kilku lat powinnam poddac sie kolonoskopii gdyz mam krwawienia ale strach nie pozwala poddac sie badaniu. Dzis kolezanka opowiedziala mi o smierci swojej 31 letniej corki na raka jelita grubego. Bylam przerazona ale postanowilam jak najszybciej poddac sie temu badaniu. Ostatnio czytalam o nowoczesnym badaniu przez polkniecie kapsulki endoskopowej. Jest to wspaniala nowoczesna metoda tylko nie wiem czy jest mozliwosc zrobienia tego badania na NFZ. Kapsulka o wymiarach 11 na 31 mm. Polyka sie ja i badanie moze potrwac do 10 godzin. Mozna w tym czasie wykonywac normalne czynnosci. Miniaturowa kamera umieszczona w kapsulce wykonuje 14 zdjec na sekunde. Na brzuchu lekarz umieszcza zestaw czujnikow i rejstrator. Kapsulka pzesuwa sie w przewodzie pokarmowym a po kilkunastu godzinach jest wydalana z organizmu. Takie badanie od tradycyjnego jest dokladniejsze i komfortowe - bez bolu. Obysmy sie doczekali takich badan - ludzie nie przezywaliby takich koszmarow. Czego wszystkim zycze. Bylo by o polowe mniej zgonow z tego powodu bo ludzie by szli na badania bez obaw.

Nie zarejestrowany
10-03-10, 09:17
osobiście obdzwoniłam szpitale na szaserów w warszawie i w piasecznie k warszawy, wymieniano kwotę 3000 zł za badanie kapsułką
ale niestety kapsułek nie było. zapłaciłabym nawet taką kwotę - zdrowie
ważniejsze ale gdzie te kapsułki?

Nie zarejestrowany
10-03-10, 18:21
Przed paroma dniami miałam badanie w Gliwicach to było straszne , nie jestem panikarą ale nikomu nie życzę takiego bólu. Lekarz nieprzyjemny opryskliwy . Radzę unikać badań w szpitalu.

Nie zarejestrowany
12-03-10, 08:03
Wczoraj miałam to badanie.Leżałam na tym stole do badania i trzęsłam się...bałam się, kilka nocy nie spałam...Przyszedł lekarz i pielęgniarka..badanie zaczęło się.I przyznaję, że NIEPOTRZEBNIE tak się denerwowałam.Nie jest to przyjemne badanie..ale nie jest tak najgorzej!Uczucie motyla w brzuchu:-)Ale"na zakrętach" trochę pobolewa tak wzdęciowo..ale do przyjęcia, naprawdę.Na odcinkach "prostych"luzik:-) Pielęgniarka delikatnie uciska brzuch i to przynosi ulgę.Gazy..nie wstrzymywać!!!to tez pomaga bardzo!Ja robiłam bez narkozy czy znieczulenia, poprosiłam o zastrzyk rozluźniający.Trzeba słuchać i współpracować, wtedy jest dobrze.A wynik pozytywny baaardzo cieszy!!!Dla mnie Fortrans był nie do przejścia..ale z cytryna dałam rade 4litry..i tyle trzeba, jelitka czyściusieńkie i wtedy jest komfort.

Nie zarejestrowany
12-03-10, 09:53
kto widział wczoraj na tvn w faktach to badanie po amerykańsku? toż to raj na ziemi, zapomnieli tylko dodać jakie miał znieczulenie. dla kontrastu powinno byc pokazane to badanie u nas w jakims szpitalu i na 'żywca".
ze wszystkimi odgłosami osoby badanej -ale z ostrożności tego nikt nie pokaże.

Nie zarejestrowany
20-03-10, 10:06
a mnie po badaniu drugi dziń boli brzuch

Nie zarejestrowany
07-04-10, 19:12
czy ktoś miał robioną kolonoskopie w LĘBORKU bo mam badanie w poniedziałek i się strasznie boję

Odpiszcie

Nie zarejestrowany
08-04-10, 21:03
Dziś akurat rozmawiałam o kolonoskopii z koleżanką.Robiła w Słupsku i była bardzo zadowolona.Dostała porządne znieczulenie i badanie było przyjemnością-jeśli wogóle można tak powiedziec o kolonoskopii. Ja też jestem z Lęborka i słyszałąm od znajomych ,że tu robią bez znieczulenia.No chyba ,że coś się teraz zmieniło.Wiem,że trzeba w Słupsku iść prywatnie do lekarza na wizytę a on potem kieruje do szpitala w ramach NFZ i on osobiście robi to badanie.Mówiła mi koleżanka ,że podczas badania coś tam leciutko poczuła i zasygnalizowała zasyczeniem ,lekarz odrazu przerwał i kazał pielęgniarce podac więcej znieczulenia.Chyba też się w końcu na to badanie zdecyduję.....

Nie zarejestrowany
09-04-10, 10:47
czy trzeba było robić dopłatę za znieczulenie?

Nie zarejestrowany
12-04-10, 15:00
Witam.w piątek mialam kolonoskopie w uśpieniu u dr.matylli w Poznaniu. Fachowiec konkretny...tez się bałam,ale wierzcie mi to byl pełen komfort.Anestezjolog pogadal ze mną i nawet nie wiem kiedy uśpił mnie i juz nic nie wiedziałam.Potem obudził mnie i wstałam jak po poobiedniej drzemce.zadnych bólów nie czułam. pełen luz.Gdybym wiedziala ze to takie komfortowe uczucie nie dokladałabym sobie stresu niepotrzebnie rozmyślaniem i czytaniem na forach "jak to straszna jest kolonoskopia".tylko picie tego fortransu bylo dla mnie traumatyczne..pod koniec 4 litra mialam odruchy wymiotne.(Paskudztwo) i do dzis nie moge patrzec na wodę truskawkową żywca w której ten Fortrans rozpuscilam:)

Nie zarejestrowany
12-04-10, 16:49
jaki był koszt ze znieczuleniem? proszę odpiszcie.

Nie zarejestrowany
15-04-10, 13:21
a co naprawdę może wiedzieć o kolonoskopii usypiany do tego badania?nic a nic.

Nie zarejestrowany
19-04-10, 13:26
Miałam dziś badanie kolonoskopi .szczerze mówiąc wprowadzono mnie w błąd,bo podczas rejestracji piguła powiedziała ,że podawane jest znieczulenie dożylne.hm....niestety porażka!!!badanie ogólnie nie przyjemne.dało się wytrzymać,tylko pod koniec myślałam że nie dam rady(poleciały łzy),znieczulenia nie otrzymałam!!za to lekarz bardzo miły i piguła wspierająca,uciskała brzuch żeby mniej bolało:).poza tym dużo gazów!!!!puszczać ile się da!!!!!!! I luzik ,mam dziś wolne więc odpoczywam-gaz do dechy i ulga gwarantowana:)powodzenia wszystkim!!nie słuchajcie głupot na ten temat ,każdy przechodzi to inaczej.ważne,żeby to badanie było wykonane,chodzi o nasze zdrowie!!!wynik badania i leczenie.głowa do góry!!!!!!!!u mnie badanie jest oki!!!!!!!!!pozdrówko:))))badanie było w szpitalu w gdańsku zaspie

Nie zarejestrowany
21-04-10, 12:04
Wczoraj przeszłam kolonoskopie. Kilka rad zanim opisze. Polecam zamiast Fortransu - Fleed sprzedawany również bez recepty, w takiej samej cenie. Różnica na + pije się raz stężoną dawkę a popija się zwykłą wodą. By poczuć się bardziej komfortowo można kupić specjalne majtki na czas badania 10zł. Co do znieczulenia: 1. leki rozkurczowe 50zł, 2. znieczulenie dożylne chyba 100-150zł, 3. znieczulenie ogólne/anestezjolog 250zł.Ja nie miałam żadnego i strasznie tego żałuję. Ból nie do opisania, ale zgadzam się że każdy odczuwa inaczej, niektórych nie boli w ogóle. Lekarzowi nie udało się przeprowadzić badania do końca, zalecił zrobienie następnego w znieczuleniu ogólnym. Zrobię tak na pewno. Nie warto stresować się przed badaniem, ale warto przed badaniem porozmawiać z lekarzem o możliwościach znieczulenia. Jak poczujecie ogromny ból przez pierwsze 2 minuty to uważam że nie warto się męczyć i poprosić o znieczulenie. Po badaniu ból trwał nadal ale niezbyt długo, kwestia pozbycia się powietrza z jelit. Po badaniu warto jeść rzeczy lekkostrawne, jajeczka lub paróweczki. Ja od razu po zjadłam banany, po powrocie do domu jajka na miękko. Podobno lepiej unikać od razu po jogurtów, serków i innych z nabiału. Tego dnia może jeszcze organizm się przeczyszczać ale powinno wrócić do normy. Powodzenia życzę wszystkim.

Nie zarejestrowany
08-05-10, 10:31
W szpitalu w Redłowie na oddziale internistycznym nie podaja znieczulenia.

Nie zarejestrowany
09-05-10, 19:19
poszedłem na to badanie gdyż fundusz refunduje te badania dla osób po 50 -robiłem to badanie w prywatnym zakładzie medycznym w Nowym Sączu, trochę miałem "cykora" po przeczytaniu wielu postów jak to boli-dowiedziałem się że żadnych znieczuleń czy środków przeciwbólowych tam nie stosują, ten środek do wypicia na przeczyszczenie to co prawda nie był najsmaczniejszy ale trochę z piwem, trochę z wodą mineralną go wypiłem bez większych zahamowań
Teraz do sedna, leżałem na lewym boku obserwując monitorek, za mną młody lekarz i pielęgniarka, lekarz pomału delikatnie lekko obracając sondą wprowadzał do jelita jak coś widział niepokojącego do wracał, po jakiś 15 minutach powiedział już jesteśmy na poczatku jelita cienkiego , pomału się wycofywał z sondą dalej obserwował -całość badania trwało około 20 min, badanie nic niepokojącego nie wykazało, Po badaniu był dla mnie szok bez żadnego znieczulenia, bez żadnych środków przeciwbólowych i uspokajajacych nie czułem ŻADNEGO BÓLU, może na zakrętach lekkie swędzenie ale był to mniejszy ból niż od ugryzienia mrówki, może to był tak dobry lekarz ,ale mi się wydaje że na forach internetowy panuje psychoza odnośnie tych badań, ludzie nie dajcie się zwariować nie stosujcie żadnej narkozy,

Nie zarejestrowany
10-05-10, 09:08
Wybierając się na to badanie czytałem na forach wpisy niektórych osób o rzekomym bólu jakie odczuwa pacjent w trakcie badania.W dniu 8. 05. 10 miałem przeprowadzoną kolonoskopie jelita grubego bez żadnego znieczulenia , okazało się że to badanie jest całkowicie bezbolesne ,chyba że bólem możemy nazwać fizjologiczną czynność jaką jest zwykłe puszczanie gazów. Lekarz za pomocą przewodu badającego jelito wprowadza niewielką ilość powietrza aby rozdmuchać fałdki wewnątrz i dokładnie obejrzeć wnętrze, stąd te puszczanie gazów w trakcie badania .Najgorsze z tego wszystkiego było chyba wypić 4 litry tego słono słodkiego płynu który czyści jelito przed badaniem.

Nie zarejestrowany
11-05-10, 01:09
owa wątpliwa przyjemność, o której piszecie, czeka mnie jutro w poludnie. Dzięki, że w trakcie "oczyszczania" trafiałm na Wasze opinie. Jestem w trakcie czwartej saszetki ( zaczełam dodawać cytryne i faktycznie jest znośne) i czwartego litra oczyszczającego plynu. Wiem ze o znieczuleniu nie ma mowy bo tylko smarują jakimś żelem końcówke wężyka. w jelitach mam całą orkiestrę - pomocy ale nie tej Owsiaka. Myslę, że noc przekimam bez ekscesów. Przed badaniem łykne sobie Ketonal Forte - zawsze to coś p/bólowego, może będzie mniej bolało. Nie wiem czy mnie jutro nie wywalą bo dopiero od Was dowiedzialm sie o jakiejś diecie lekkostrawnej i dzisiaj całkiem legalnie wcięłam obiadek, który terz wyplukuję. I Marzę o schabowym jutro. Mój dziadek pożegnał sie z naszym swiatem przez raka jelita grubego a ja głupia myslałam,że to meska przypadłość. Jutro sprawdze to na sobie ale cykora mam totalnego. Jak przeżyję to jutro sie odezwę - mnie bedą podglądać w Toruniu i wolałabym gwiazd nie ogladać. Życzę zdrowia wszystkim bojacym się

Nie zarejestrowany
11-05-10, 12:15
Witam was mam 25lat byłam ostatnio u lekarz pierwszego kontaktu ponieważ miałam straszne boleści brzucha,zaparcia i krwawienia przy oddawaniu stolca.Lekarz zdecydowała się, że da mi skierowanie na kolonoskopie przyznam się szczerze boję się ogólnie ale mam mieć znieczulenie lecz nie wiem czy mnie uśpią.Badanie mam jutro o 16.20,a co do gastroskopij to jest do przeżycia tez więcej strachu niż to warte tylko każdy inaczej przechodzi badanie tak samo jak wizytę u dentysty czy innego lekarza.Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Nie zarejestrowany
11-05-10, 17:59
No i po strachu. Badanie do przejścia o ile znajdziecie sie w rękach delikatnego lekarza i pielegniarki. Przestrzegam przed aplikowaniem sobie leków p/bólowych tak jak ja to chciałam zrobić. NIE WOLNO nic brać bo jesli dojdzie do konieczności wycięcia jakiegoś polipa to mogą pojawić sie kłopoty z krwawieniem. (Nie wiedziałam). Znieczulenia nie dostałam ale jak zaczynało być nieprzyjemnie to Pani Doktor przerywała na chwilę, Pani Pielęgniarka naduszała jakoś jelita i... szło dalej. O tym jak sie bałam świadczy to, że po badaniu i po trzech wizytach w toalecie, czuję się CAŁKIM ZDROWA a wczoraj strach mnie paralizował i wszystko mnie bolało.Mam 50 lat. Najgorsze było wlać w siebie owo 4 litry płynu. Nieprzyjemne jest po badaniu wylatywanie gazów bo nie wiesz czy to samo powietrze czy z resztkami Fortransu. A zatrzymywać gazów po badaniu nie należy. A jak na obiadek smakował schabowy. Trzymam kciuki za wszystkich niepewnych i bojacych się. Ale badanie róbcie - na 5 lat ulllga. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Nie zarejestrowany
12-05-10, 11:03
to dlaczego w szpitalu na Solcu w Warszawie znieczula się standardowo dożylnie przy tym badaniu? tak mówi w wywiadzie kierownik Proktologii tego szpitala - czy to nie powinna być norma dla wszystkich szpitali? dlatego też pewnie jest tu kolejka duża na to badanie.

Nie zarejestrowany
12-05-10, 12:41
Jeżeli lekarz proponuje Fortrans, to niech go sam wypije. Są inne środki
np Fled, którego jest niewiele, a popija się tylko wodą. pomagajmy sobie nawzajem takimi wiadomościami bo kto inny pomoże?

Nie zarejestrowany
13-05-10, 00:31
e i należy się nam godziwe traktowanienam

Nie zarejestrowany
13-05-10, 14:48
w warszawie na szaserów nie trzeba kupować środka przeczyszczającego, tylko dostaje się na miejscu i nie jest to FORTRANS,kolonoskopię robia pod narkozą i bez żadnej dopłaty
czyli można po ludzku przeżyć to badanie.

Nie zarejestrowany
17-05-10, 17:19
Witam. Ten zabieg wcale nie jest bolesny bo sama go mialam. Bylam cala znieczulona i nic nie czółam

Nie zarejestrowany
21-05-10, 19:47
Mam 50 lat i 2 tygodnie temu byłam badana. Naprawdę, nie jest to straszne, owszem, zabieg nie jest przyjemny, ale przecież wykonujemy je dla własnego dobra! Dietę płynną przeszłam bez problemu, potraktowałam ją jako oczyszczenie organizmu, a że "syrop" nie był dobry, no cóż...przeżyłam i to. Zabieg był bez znieczulenia. Lekarz i pielęgniarka bardzo przyjemni i pomocni. Polecam szpital przy ul. Barskiej w Krakowie-tam naprawdę leczą fachowcy.

Nie zarejestrowany
26-05-10, 09:53
dzis smigam na badanko i mam mieszane uczucia,ale jak powiedzialem a ,trza powiedziec i b,przeczyszczanko zrobilem iruszam do boju,a jak bedzie napisze pozniej.pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
26-05-10, 17:10
ja właśnie wczoraj po raz trzeci miałem ją robioną nic przyjemnego ale najgorzsze dla mnie to przygotowanie ta głodówka jak i lewatywki u mnie na jednej się nie kończyło a picie tego świnstwa to już jest szok tak więc nie ma co się martwić chwilami bólu bo zawsze na drugi dzień można znów jesć ze smakiem

Nie zarejestrowany
26-05-10, 19:43
juz jestem.nie taki diabel straszny jak go opisuja,doktorek badanko zrobil,nie bylo wielkich problemikow,trwalo z 15 minut.przeskoczyl cale jelitko,na zakretach troche zabolalo ale co to za bol,nie polecam znieczulen ani jakis tam narkoz bo uwazam ze niema do czego,z wyrazami szacunku dla zaleknionych.ludz.pozdrawiam i do boju.

Nie zarejestrowany
28-05-10, 15:14
wystarczy mi że wiem jak krzyczała moja mama, NIGDY nie pozwole sobie na takie coś, nie w Lęborku ! Lekarz był okropny ! Same łzy mi się cisneły do oczu jak słyszałam jej krzyki,

Nie zarejestrowany
31-05-10, 10:14
to badanie MUSI boleć, bo ciągnie się za kolonoskopem błonka wyscielajaca jelito - tak tłumaczył mi lekarz, no chyba że ktoś jest słoniem i nie czuje nic.

Nie zarejestrowany
01-06-10, 10:57
Czy był ktoś może na kolanoskopi w szpitalu w nowym sączu lub u lekarza kaczmarka??
prosze odpiszcie

Nie zarejestrowany
01-06-10, 19:01
Dziś miałem robioną kolonoskopię w EuroMediCare we Wrocławiu. Pełna kultura, miła obsługa, stresowałem się przed jak diabli ale podali mi znieczulenie, zasnąłem i obudziłem się dopiero po godzinie w sali obok a z samego badania pamiętam tylko początek:) znieczulenie, które mi podali składało się ze środka wyłączającego ból i środka usypiającego, więc odpłynąłem po 15 sekundach i nic absolutnie nie czułem:) nie ma się czego bać!

Nie zarejestrowany
02-06-10, 10:28
czy miał ktos robiona kolanoskopie w nowym sączu???????odp

Nie zarejestrowany
02-06-10, 12:15
proszę byś poinformował, czy to badanie było na NFZ czy też bylo płatne i ile kosztowało.

Nie zarejestrowany
02-06-10, 22:09
Witam czy miał ktos robiona kolonoskopie w Poznaniu Os.Kosmonautów?? 8 lat temu miałem w szpitalu i nic nie czułem a teraz mam bez znieczulenia 10.6 i niesamowicie sie boje tego bólu!!

Nie zarejestrowany
06-06-10, 19:05
Miałam robiona gastro i kolonoskopię w znieczuleniu miejscowy.Nic nie bolało.przeżywałam te badania strasznie.Pozdrawiam z Morąga.

Nie zarejestrowany
08-06-10, 11:11
witajcie, szukam dobrego specjalisty, przychodni do wykonania kolonoskopii w warmińsko mazurskim, olsztyn elbląg. Czy macie jakies doświadczenia proszę bardzo o pomoc.
Jeżeli to nie problem prosze na priv anialo1@poczta.onet.pl
Dziękuję

Nie zarejestrowany
10-06-10, 20:50
Dziasiaj miałam kolonoskopię bez znieczulenia. Badanie trwało ok. 15 min i nie było takie straszne. Na początku poczułam lekki ból, a potem wszystko przebiegało bezboleśnie. Naprawdę nie ma sie czego bać. Dobrze, że zrezygnowałam ze znieczulenia. W trakcie badania pobrano 1 wycinek. Po powrocie do domu zjadłam musli na mleku, zupę jarzynową , rogalik i zaczął mnie boleć brzuch. Ból brzucha utrzymywał się długo i to chyba było najgorsze ze wszystkiego.

Nie zarejestrowany
13-06-10, 15:08
Nie chcę straszyć,bo badanie jest konieczne!
Osobiście po raz pierwszy miałam zabieg robiony bez narkozy i powiem krótko krzyczałam z bólu jak przy porodzie.
Po raz drugi miałam już narkozę,ale powiedziano mi ,że był problem gdyz podczas zabiegu krzyczałam.Na moje szczęście nic nie pamiętałam,a po narkozie czułam się dobrze.
Koniacznie dajcie się uśpić.

Nie zarejestrowany
21-06-10, 00:40
witajcie ja miałam kolonoskopie 18tego przygotowanie było meczące a samo badanie trwało 20 minut dało sie ywtrzymac dostalam przd 2 tabletki jedną uspakajającą a drugą przeciwbólową,bałam sie bardzo ale była przyjemna pielegniarka i lekarka i wszystko było wporządku,momentami czułam sie strasznie słaba i po badaniu czułam jak bym mdlała ale przeszło ,pewnie czeka mnie jeszcze inne badanie:(:(powodzonka nie bójcie sie i nie słuchajcie tak ludzi co opowiadaja bo niepotrzebnie sie nakrecacie są gorsze rzeczy na świecie:*

Nie zarejestrowany
24-06-10, 19:44
mam 61 lat i tez miałam kolonoskopię na znieczulenie dożylne w Lublinie w szpitalu Wojskowym, nie rozumiem dlaczego ludzie tak straszą tym badaniem mnie wcale nie bolało widziałam na komputerze polipa którego mi usunięto miał 1,5 cm personel był miły polecam ten szpital

Nie zarejestrowany
24-06-10, 20:02
też moge mieć kolonoskopie choć myśle że to g..niana sprawa

Nie zarejestrowany
25-06-10, 10:20
tu nikt nikogo nie straszy tylko ludzie przekazują co przeżyli w związku z kolonką, ostrzegają się nawzajem i doradzają. i tak powinno być. gdyby mój domownik wcześniej poczytał tutaj o tym badaniu to wiedziałby o co ma prosić lekarza przed badaniem. a tak niestety nie bylo i badanie się nie udało, zostało w połowie przerwane /zła tolerancja badania/
i po co się tyle namęczył z przygotowaniem do badania ????

Nie zarejestrowany
06-07-10, 20:41
Jestem przed badaniem, ale mam koleżankę gastroenterologa, która mnie prowadzi i wytłumaczyła, że mnie akurat będzie bardzo bolało, bo mam silny stan zapalny jelit(wyszło w USG). Muszę odczekac, aż się zaleczy. Właśnie skończyłam kurację antybiotykową, ale kolejnym czynnikiem który u mnie spowoduje ból sa zrosty, które pozostały po laparoskopowym usunieciu ciąży pozamacicznej i pęcherzyka żółciowego.
Przeczytałam wszystkie posty i myślę, że warto porozmawiać z rozsądnym prowadzącym lekarzem, czy sa wskazania do znieczulenia, czy mozna sobie odpuścić to obciązanie organizmu.
Większość osób, które pisały, że nie bolało, pewnie nie ma zrostów (np. po operacjach).
Ja miałam jedno podejście do kolonoskopii, ale niestety było dla mnie tak bolesne, że zakończyło się na rekto. Daltego uważam, że zanim mocno się nastraszycie, porozmawiajcie ze swoim lekarzem, jaki jest ogólny stan Waszego zdrowia.
Wybieram się na kolonoskopie ze znieczuleniem, choć jestem bardzo wytrzymała na ból, tym razem nie zamierzam robic z siebie Rambo( który szył się na żywca ;o)

Pozdrawiam wszystkim obolałych! Nie bójcie się! Podejmijcie tylko słuszna decyzje dla siebie!

Nie zarejestrowany
11-07-10, 23:13
witam. Mam miec robiona kolono. Bardzo proszę dajcie znac w ktorym szpitalu we WROCLAWIU robią "najlepiej", delikatnie i w którym znieczulenie jest bezpłatne.
proszę o RADĘ

Nie zarejestrowany
14-07-10, 15:43
jak się czyta te posty to jest jeden wniosek: ujednolicić w tej naszej służbie zdrowia tryb postępowania w badaniach kolonoskopowych
dlaczego jedni cierpią, drudzy dopłacają żeby nie cierpieć, jeszcze inni cierpią połowicznie /z marnym znieczuleniem/? gdzie my w ogóle zyjemy?
Co szpital to inne zwyczaje, tu opłaty dodatkowe, gdzieś tam bez opłat
dodatkowych, w prywatnych przychodniach wolnoamerykanka jeśli chodzi o koszty /bez żadnych dowodów wpłat, lepiej nawet nie pytać o kwit/
co to w ogóle jest za totalny bałagan? a to samo z gastroskopią .

Nie zarejestrowany
26-07-10, 20:43
Dziś maiłam robioną kolonkę.Bardzo się bałam,lecz nie potrzebnie.Pielęgniarka podała mi zastrzyk ze znieczuleniem ,zakręciło mi się w głowie.Samo badanie nic nie boli,póżniej po badaniu troszkię boli brzuch .Nie warto się bać.Badanie było robione w AMG.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
28-07-10, 16:15
Ja ponad pół roku zwlekałam z zapisaniem na to badanie, aż w końcu wybrałam Szpital Onkol. w Wawie mimo że do Wawy mam spory kawałek. Jak czytam różne fora to strach ogarnia, ale jak pomyśle że może mi się tam dziać coś niedobrego to natychmiast nabieram pewności że badanie jest niezbędne. Można wykonać tzw, wirtualną kolonoskopie za pomocą tomografu, ale w razie czego wycinki i tak już tradycyjnie. Opinie o Fortransie mało zachęcające, już go kupiłam i w ulotce napisano że często są wymioty. Co do dodawania cytryny do niego, to czy aby napewno można? Życzę powodzenia sobie i Wam!!!

Nie zarejestrowany
02-08-10, 13:09
Mam 34 lata dziś rano przeszedłem (profilaktycznie) kolonoskopie. Po zabiegu do pracy :). Zero bólu poza uczuciem kolki i parcia która można zbić ugniatając swoj brzuch albo nabraniem powietrza i wypuszczeniem. Po zabiegu zapytalem sie kiedy nastepna :) spodziewalem sie zdecydowanie wiekszych cierpień. Wycieto mi 2 polity 3mm ale to kosmetyka według lekarza.
Z tego co czytam ponizej to roznie ludzie ją odczuwają. Obawialem sie, że u mnie będzie podobnie ale to co widzi sie na ekranie (wnetrze wlasnego CZYSTEGO jelita) jest na tyle wciagajace aby zapomniec o wzdęciu małym.
Powodzenia i nie bać się. :)
No i fachowa obsluga. Robiłem kolonoskopie w szpitalu onko. w Wawie.

Nie zarejestrowany
07-08-10, 13:50
Ja mialam zabieg wykonany zaledwe w 5 minut nawet nie zbadali mi cale jelito az po zgiecie sledzionowe , bez znieczulenia , a tyle powietrza mi wypuscili ze myslalam ze mi jelita przedziurawi , bylo to w szpitalu wojewodzkim tam to sie nie bawią tylko od razu do rzeczy....nie kazdy jest w stanie przejsc taki ból z tego co mi wiadomo dlatego zycze powodzenia , dacie rade jak sie zmotywujecie ..........a tak w ogole to najlepiej nie zaczynac ze szpitalami mozna sie nabawic powaznych zakarzen.........np. Gronkowca jelit bądz innej bakteriozy czy choćby żoltaczki , nawet przy takiej kolonoskopii !!!!pamietajcie !!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
17-08-10, 20:49
Mam wyznaczony termin na 30 sierpnia br i zastanawiam się czy iść , bo poprostu się boję tego badania, wypicia tego lekarstwa i wogóle że mi coś wyjdzie, a jestem już po czterdziestce..A dostałem skierowanie dlatego ,że boli i piecze mnie odbyt cały czas mam nadzieję ,że sa to hemoroidy.

Nie zarejestrowany
18-08-10, 23:47
Badanie mam wyznaczone na 23 sierpnia, ze znieczuleniem ogólnym za 125zł,uśpią, zrobią co trzeba i mam nadzieje ,że będzie wszystko ok.Boję się tylko tych przygotowań a zwłaszcza tego eliksiru ,co mam wypić ponoć 4 litry.

Nie zarejestrowany
22-08-10, 15:57
Siedze i czytam posty, jutro mam kolonoskopie, jestem bardzo zdenerowanam, nie wiem czy mam wziąc narkoze czy nie, mam wykonywana miec w klinice damiana u doktora spiegowskiego, czy ktos miał u tego lekarza robione.

Nie zarejestrowany
24-08-10, 17:23
Tak jak mówiłam, że najbardziej boję się przygotowań. Fortrans był okropny,myślałam,że zwymiotuje, ale do każdej następnej szklanki dodawałam parę kropel cytryny i jakoś poszło.Badanie się odbyło ze znieczuleniem i dobrze, że zapłaciłam za narkozę, bo pod koniec badania wybudzilam się i poczułam ból w brzuchu,. troszkę im pojęczałam ale za chwilę film mi się urwał.Obudziłam się już w innym pokoju, byl lekarz ,anestezjolog i pielęgniarka, pytali mnie jak się czuję , było wszystko dobrze , po badaniu nic mnie nie bolało. Jestem zadowolona z badania , bardzo miła obsługa.Dzisiaj troszkę mi bobruje w brzuchu, ale po troszku już wszystko jem.Pozdrawiam i życzę zdrówka!

Nie zarejestrowany
03-09-10, 20:40
Witam! Czeka mnie kolonoskopia i gastroskopia i niestety, kiedyś miałam gastroskopię i ledwo ją przeżyłam. Po prostu nie jestem w ogóle odporna na ból za to bardzo podatna na stres ;]
Błagam powiedzcie mi gdzie w okolicach Katowice, Gliwice, Częstochowa robi się kolonoskopię i gastroskopię w narkozie, bądź w znieczuleniu ogólnym??

Nie zarejestrowany
06-09-10, 20:41
Ja już jestem po! W Klinice na Kopernika w Krakowie, uśpiona nic nie czułam. Zero kosztów, jedynym kosztem cena roztworu przeczyszczającego, bez recepty, sprawdzonego i poleconego przez lekarza rodzinnego. To Fleet fosfo-soda, w jednym opakowaniu 2 buteleczki po 45 ml, każdą z nich rozpuszcza się w 1/2 szklanki wody, pitej co 12 godzin. Smak rozcieńczonej oranżady? W ciągu dnia dużo klarownych płynów. Cała "procedura" opisana szczegółowo w ulotce! Żaden Fortrans, rozpuszczany w 4 litrach wody!

Nie zarejestrowany
08-09-10, 12:45
pamiętajcie aby robić to badanie tam, gdzie od razu ewentualne polipy
wytną, ja mam tą przyjemność że polipy zostały stwierdzone podczas badania ale nie zostały usunięte /to była spółdzielnia lekarska/ narkoza była opłacona. Gdyby badanie było w szpitalu nie byłoby konieczności ponownego badania. Tłumaczono mi, że tu nie wycinają polipów tylko badają. Tak więc jestem przed ponowną wątpliwą przyjemnością.

Nie zarejestrowany
15-09-10, 20:21
Dzisiaj przeszedłem ten zabieg i obalam wszystkie mity na temat tego badania ,że jest to masakra.Przed zabiegiem dostałem tylko zastrzyk przeciwbólowo - uspakajający i po kilku minutach - naparli na mnie.Nie taki diabeł straszny jak go malują, nie radzę faktycznie dużo czytać na internecie na ten temat, bo ja dzisiaj wchodząc do gabinetu byłem śmiertelnie przestraszony właśnie czytaniem o tym zabiegu w internecie.Co do środka o nazwie fortrans ,to co piszą w internecie to przesada,też się naczytałem i myślałem ,że ten płyn jest nie do przełknięcia, a tu się okazało - że jest nawet dobry , tylko trzeba faktycznie kilka kropli cytrynki wcisnąć.Pozdrawiam .

Nie zarejestrowany
15-09-10, 21:13
Ja mam mieć kolonoskopie pierwszy raz. boję się,ale jak mówisz że nie jest to takie straszne, to oby się u mnie też sprawdziło. Od kiedy zrobiłeś sobie dietę i co jadłeś, bo w przed dzień kolonki nic nie można jeść tylko ten fortrans i pić dużo wody? powiedz proszę jak to odbywało się u Ciebie?

Nie zarejestrowany
15-09-10, 21:16
powiedz, w jakich odstępach czasu piłeś ten fortrans i kiedy zacząłeś i kiedy skończyłeś?

Nie zarejestrowany
15-09-10, 21:37
Witam, dzisiaj wróciłam ze szpitala, gdzie miałam wykonywaną m.in. kolonoskopię. Powiem tak, każdy podkręca od siebie temat jakie to straszne i wogóle, ale uwierzcie, da się przeżyć. Nieprzyjemne, to nieprzyjemne, ale jak trzeba - to nie ma innego wyjścia. Jak dla mnie, to te 4,5l płynu przeczyszczającego jelita było gorzej wypić niż przeżyć to badanie - przyznam szczerze. ;) Nie bójcie się, bo to nie jest takie straszne . Znieczulenie robi swoje :)

Nie zarejestrowany
16-09-10, 20:32
znieczulenie robi swoje? ale ja mam mieć bez znieczulenia i się boję, bo rożnie tu ludzie piszą , jednego boli przy badaniu, drugiego nie, jak przeżyję to napisze jak ja to zniosłam, napiszę prawdę.

Nie zarejestrowany
18-09-10, 20:49
Jeszcze raz napiszę ,naprawde nie bójcie sie kolonoskopii,ja dopiero bóle "brzucha" zacząłem odczuwać na drugi dzień delikatne i jeszcze dzisiaj trochę.Fortrans zacząłem pić dzień przed badaniem około godz 17.oo, po wypiciu tego juz nie można absolutnie nic jeść tylko pić i pić,Nastepną dawke miałem wypić nastepnego dnia miedzy godz.6.oo - 7.oo rano są to cztery szklanki i naprawde proponuję to wszystko wypić,żeby badanie było dokładne.Co do diety to dzień przed badaniem zjadłem w południe jescze zupkę i delikatne śniadanie + kawa..

Nie zarejestrowany
18-09-10, 21:04
Ja też nie byłem znieczulony, dostałem tylko jak pisałem zastrzyk kilkanaście minut przed zabiegiem.Raz w czasie badania poczułem ból delikatny.Gdy badanie było już robione to zapytałem personel ,czy juz mi je robią :) ,naprawde nic nie czułem. Uważam ,że badanie bardzo dużo zależy od lekarza który to robi i osoby asytującej w moim przypadku mam bardzo pozytywne zdanie.Ja badanie robiłem w Częstochowie.

Nie zarejestrowany
18-09-10, 22:45
Miałam robione badanie ijest bardzo bolesne ,krzyczałam z bulu ta bardzo mnie bolało a lekarz był nie przyjemny.pozdrawiam ,

Nie zarejestrowany
20-09-10, 16:02
Hej mam pytanie czy przed kolonosopia trzeba robic lewatywe w domu czy moze robia w szpitalu przed badaniem?. Jak bylam u lekarza to przepisal mi Fortrans i kazal go zazyc dzien przed badaniem ale nic wiecej nie powiedzial a jak czytam w necie to raczej wszedzie pisza o lewatywie czy ktos moze wie jak to jest naprawde

Nie zarejestrowany
21-09-10, 20:48
ja dzień przed kolonoskopią wypiłam 3 litry wody rozrobione z 4 saszetkami fortransu, piłam to w przeddzień tego badania od godz 14.00 do około 19.00 w tym dniu nic nie jadłam, tylko piłam dodatkowo wodę niegazowaną mineralną,wyczyściło mnie bardzo dokładnie. Lewatywy nie robiono mi w szpitalu przed badaniem, bo i po co? nic by już nie wyleciało, jelita były czyste. W domu też nie rób żadnej lewatywy, kto ci o tym powiedział??? Badanie miałam bez znieczulenia, dali ma jakiś zastrzyk , chyba na rozluźnienie mięśni i nic poza tym. Nie działał jak przysłowiowy " głupi jaś", bo nie byłam po nim ani trochę otumaniona.No i badanie, parę razy krzyknęłam z bólu, a nie ze strachu. Nie wiem jak inni piszą, że nie czuli bólu, to nie możliwe, jak można pokonać zakręt jelita bez bólu,przecież trzeba pokonać go i dalej wprowadzać kamerę. Ale można to przeżyć, przypominając sobie bóle porodowe, ból trwał u mnie przez kilka sekund na każdym takim zakręcie. Głowa do góry, życzę odwagi, jak trzeba to trzeba. Po badaniu będziesz spokojniejsza . U mnie wynik wyszedł dobry, czego i Tobie życzę, mam tylko hemoroidy( guzki krwawnicze).

Nie zarejestrowany
23-09-10, 09:39
Ja jutro idę na to badanie,już dziś w nocy mi się śniło ;-(

Nie zarejestrowany
23-09-10, 15:12
Wypiłam fortrans całe 4 litry 2 wczoraj po południu i 2 dzisiaj rano picie skończyłam o 10:30 ale boję się że prawie w ogóle się nie wypróżniam byłam 2 razy wczoraj po trochę i 2 razy dzisiaj po odrobinie.... i nie wiem co mam robić brzuch boli jak nie wiem i czuję sie bardzo cieżka w jelitach tylko czuję jak mi sie woda przelewa...

Nie zarejestrowany
23-09-10, 15:51
Dzisiaj miałem robione to badanie. Bez znieczulenia jedynie z miejscowym żelem przy odbycie. Szpital Medicover w Warszawie. Wspominam bardzo pozytywnie. Bardzo mila obsługa i doświadczony lekarz który wykonywał badanie. Szczerze mówiąc bardziej boli pobieranie krwi niż cały zabieg - to jednak na pewno dużo zależy od tego kto wykonuje badanie.

Nie zarejestrowany
28-09-10, 23:35
pierwszy raz poszłam na kolonoskopię do AMG Iprowadziła badanie tak okrutna baba że ból nie do wytrzymania urodziłam dwoje dzieci ale takiego bolu nie przeżyłam ido tego chamskiego zachowania lekarki wobec mnie i nie tylko bo moją koleżankę potraktowała tak samo opowiadając jej o moim przeżyciu tego badania

Nie zarejestrowany
29-09-10, 20:25
Hej,
a gdzie robiłeś ten zabieg w Czestochowie? Prywatnie? Sama też szukam dobrego lekarza w Czewie lub w Krakowie

Nie zarejestrowany
30-09-10, 01:42
Piszesz ,że miałaś zabieg w szpitalu medicover w warszawie.
Czy możesz powiedzieć jaka jest cena tego zabiegu i jak długo się czeka ?
Lekarz , który dał mi skierowanie propunuje mi szpital bielański.
Czy ktos miał w bielańskim ten zabieg?
Dzieki za info!

Nie zarejestrowany
30-09-10, 17:35
Niech mi ktos powie czy przy tym badaniu oni sami znieczulaja ? Czy trzeba mowic zeby podali jakies znieczulenie?????? Najgorsze dla mnie to te wyproznienia , poniewaz mam rozrusznik i cukrzyce ,,,,,wprawdzie jestem na tabletkach ale czytajac tu wasze komentarze to tak dlugo na wodzie tylko nie wytrzymam,,,,mam miec to badanie w zamosciu w szpitalu jana pawla,,,w drugim miesiacu a tydzien przed badaniem mam wizyte po te srodki przeczyszczajace ,,,boje sie okropnie , mysle ze bedzie bolalo gorzej jak 4 porody,,,,,napiszcie mi cos , moze ktos mial robione w tym szpitalu,,,,,,,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-10-10, 08:28
przeczytaj mój komentarz z 21.09.2010r. godz 19.48, jednak czas pozwala zapomnieć o bólu.W niektórych szpitalach robią kolonoskopię przy ogólnym znieczuleniu( usypiają) ,budzisz się i po wszystkim.Ja dostałam jakiś zastrzyk tuż przed zabiegiem,ale to na rozluźnienie, a nie przeciwbólowy czułam wszystko ( były 4 takie momenty po kilka sekund, że bolało, ale wytrzymałam, na prawdę teraz po czasie mogę powiedzieć, że da się przeżyć, może to też w dużym stopniu zależy od osób wykonujących to badanie i od samego pacjenta.Przede mną była taka starsza pani 70-letnia,, miała mieć już 3 raz kolonoskopię, mówiła że te dwa razy nie bolało ją.Nie bój się Ty też przeżyjesz, trzymaj się.

Nie zarejestrowany
03-10-10, 11:22
DZIEKI ,,izydora,, ZA PODTRZYMANIE MNIE NA DUCHU , ALE MIMO TO BOJE SIE , WIEM ZE PRZEZYJE ,,,,HE HE HE ,,,,ALE PRAWDOPODOBNIE POWINNO SIE LEZEC W SZPITALU KILKA DNI PRZED BADANIEM I PO BADANIU, JA MAM 50 KM DO DOMU ,JAK WYSIEDZE W AUCIE PO BADANIU.
POZDRAWIAM I DZIEKI ZA ODZEW,,,,,,

Nie zarejestrowany
03-10-10, 20:52
ja po badaniu czułam się dobrze, nic mnie nie bolało, na prawdę , uwierz, nic , a nic.Przecież to nie jest operacja, czy zabieg, tylko badanie. Głowa do góry.

Nie zarejestrowany
03-10-10, 21:00
jak będziesz po badaniu, odezwij się, powiesz jak ci poszło , ok?

Nie zarejestrowany
06-10-10, 13:34
NIE bojcie sie tego badania.Ja miałam robiona pod znieczuleniem ,i nawet nie wiedziałam kiedy było juz po badaniu.A w szpitalu lezy sie jeden gora dwa dni.

Nie zarejestrowany
06-10-10, 20:14
Ja robiem prywatnie w krakowie u dr. Rosa, mialem znieczulenie ogolne, anestezjolog mnie uspil obudzilem sie po wszystkim a za godzine poszlem do domu czujac sie swietnie. Usuneli mi od razu polip, wypis dostalem ze zdjeciami z jelitka i plytka cd z nagranym badaniem. Atmosfera rewelka, a w samym gabinecie wysoki standard. Super sie zasypia, taka kolonoskopia to przyjemnosc.

Nie zarejestrowany
07-10-10, 15:19
Witam dzisiaj miałem sądny dzień, czekałem na niego prawie pięć miesięcy.
Strach przeogromny a tu bardzo pozytywne zaskoczenie NIE BOLAŁO wcale tylko uczucie wzdęć Kolonoskopia robiona była bez żadnego znieczulenia w Sosnowcu w Szpitalu Św Barbary (polecam) Tak że jeśli ktoś jest przed to głowa do góry a co najważniejsze nie czytać głupich komentarzy jak to strasznie boli bo jeśli już to jest tylko nie przyjemne a od takich opisów to można tylko dostać zawału.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-10-10, 16:08
Ja natomiast czyszczę się preparatem Fleet , a co najgorsze podchodzę do tego badania 3 razy! , ale mam nadzieję że w końcu jutro będzie po wszystkim. Miałam nieprzyjemne sytuacje przy poprzednich podejściach do kolonoskopii - wtedy miałam zamiar perzeczyścic się Fortransem ,ale niestety nie dałam rady wypić aż 4 litrów ! to była masakra dla mnie, wymioty , ból głowy itp.poprostu nie trawie tego specyfiku jak większość którym udało się wypić to "coś" wrrr na samą myśl :/ Po dwóch litrach dziękowałam no i niestety nie byłam przeczyszczona .
Teraz jestem na Fleet'cie , niby miało być lepsze w smaku, a tutaj niespodzianka jest jeszcze gorsze ! ale jedyne co dobre pije się dwa razy pól szklanki popijając przy tym normalne płyny [sama woda , soki itp].
Tak więc nie jest aż tak zle z porównaniem do Fortransu .
Nie będę tez oszukiwać , że jest też odruch wymiotny po wypiciu nawet połowy szklanki ,no ale trzeba iść na badanie przygotowanym tak jak należy . W końcu do trzech razy sztuka .Zobaczymy jak uda mi się wypić drugą połowę ://// i zobaczymy jutro na badaniu.
Jestem najważniejsze pozytywnie nastawiona , nie ma co się stresować . Pozdrawiam wszystkich !

Nie zarejestrowany
07-10-10, 19:10
nie pisz, że ktoś podaje tu jakieś głupie komentarze, sam napisałeś głupi komentarz, może twoje flaczki są tak już zwiotczałe ze starości, że nie czułeś bólu., tak pięknie się rozciągały, ja miałem to badanie i mnie bolało, nie kozacz kozaczku.

Nie zarejestrowany
07-10-10, 22:19
Pewnie twój nick określa wiek więc jestem młodszy i wtedy jak mówisz moje flaczki są mniej zwiotczałe od Twoich a Pan Panie Jarosław który boi się byle czego pewnie jak idzie na zastrzyk to wcześniej domaga się znieczulenia??

Nie zarejestrowany
08-10-10, 17:09
hej mam pytanie jak to jest z tą dietą czy trzy dni przed badaniem oprócz bulionu i galaretak nie mozna nic jeść???i jak pić ten Fortrans w przed dzień badania cały czy część w przed dzień a resztę w dniu badania.Badanie mam w Świętokrzyskim Centrum Onkologii o 9.00 rano, a tak wogóle to miał tam ktoś może robioną kolonoskopie???

Nie zarejestrowany
08-10-10, 21:51
oj jojku, jojku,jaki z ciebie odważniś, ja jestem facetem z ja... i miałem to badanie, nie powiem żeby NIE BOLAŁO, BO BOLAŁO.

Nie zarejestrowany
09-10-10, 00:01
nie interesuje mnie co masz a co nie masz badanie nie jest tak tragiczne jak co niektórzy je opisują da sie je wytrzymać moim zdaniem jest nie tyle bolące co nie przyjemne a poza tym uważam że nawet jeśli dla kogoś to badanie było aż tak straszne to raczej powinien się powstrzymać od opowiadania jakie to straszne i jaka mu się wielka krzywda działa ponieważ badanie to pewnie wielu uratowało życie a dzięki komentarzom typu oj jak boli wiele ludzi na nie nie pójdzie a pewnie dla niektórych skończy się to dość tragicznie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-10-10, 00:07
dieta dopiero dwa dni przed badaniem - jadłem jakieś rosołki,dzień przed badaniem nic tylko woda pomiędzy godz 15 a 20 fortrans a badanie dnia następnego o godz 9.30. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
09-10-10, 00:11
Jestem już po kolonoskopii i nie wiem te różne komentarze na temat bólu ...Wydaje mi się że każdy inaczej przechodzi , ja natomiast miałam znieczulenie i nie powiem że nie bolało .. może to za nieodpowiednie słowo - BÓL, ale czuje się lekki dyskomfort . Rozmawiałam też z jedną panią która miała mieć przede mną kolonoskopię po raz 6 i mówiła że nigdy nie brała znieczulenia bo ją nic nie boli .O ! . Tak więc bywa różnie. Nie stresujcie się tymi komentami co ludzie piszą a dla spokoju weżcie sobie znieczulenie i będzie git, przeżyjecie :) Jestem za większością że w tym przypadku gorsze było przygotowanie do tego badania i picie tych preparatów litrami niż samo badanie . Najważniejsze że jest już po i jest OK a badanie jest naprawdę ważne ! Powodzenia tym co są przed kolonoskopią .

Nie zarejestrowany
09-10-10, 00:31
48 godzin przed badaniem - DIETA UBOGORESZTKOWA : ryż, makaron, bulion, chleb zwykły bez ziaren lub bagietka, gotowane lub smażone mięso i ryby, przecedzone soki, herbata, niegazowane napoje.
24 godziny przed badaniem - DIETA PŁYNNA : woda, bulion,przecedzone zupy i soki, herbata, niegazowane napoje orzeżwiające.
NIE NALEŻY SPOŻYWAĆ! -->SAŁATEK, WARZYW, OWOCÓW, MIĘSA I RYB Z SOSAMI, KIEŁBASY, MLEKA, TŁUSZCZÓW, KAWY I GAZOWANYCH NAPOJÓW .
Spisane z ulotki od Fleet'a , innego płynu oczyszczającego ,ale dieta napewno taka sama .
Ja zrezygnowałam z mięsa , im jedzenie bardziej lekkie tym szybciej i lepiej się oczyścisz , najlepszy był ryż . Smacznego ;)

Nie zarejestrowany
11-10-10, 10:01
Ja byłem tydzień temu. Czytam wasze komentarze o bólu. U mnie nic takiego nie wystąpiło. Znieczulenie polegało na posmarowaniu żelem. Ale zgodnie z informacją jaką dostałem , na dwie godz przed zabiegiem zażyłem ketanol. Ale od początku. Na 3 dni przed badaniem opychałem się jedzeniem jak głupi, bo wiedziałem ,że przez 2 dni będzie dieta.
Ja jadłem tylko galaretki owocowe i kisiele. Starałem się też pić dużo wody. dzień przed badaniem juz tylko płyny, a po południu zozpuszczony fortrans. Nie wypiłem zalecanych 4 litrów ( nie dałem rady) ale bardzo dokładnie byłem wyczyszczony. Obawiałem się samej atmosfery podczas badania tj ze ja będę świecił gołym tyłkiem przy jakićhś młodych pielęgniarkach. Ale tak nie było. Dostałem jednorazowe majtki z dziurą z tyłu, a badał mnie lekarz z asystentem. Przed oczami miałem wielki ( chyba ze 40 calowy monitor) na którym oglądałem siebie do środka. Nieprzyjemne było tylko pompowanie powietrzem. Zwłaszcza że nie wiedziałem ,że mam nie wstrzymywać wiatrów.Wszystko poszło szybko i sprawnie. Najgorsze było kilka godzin po badaniu, kiedy czułem się jak po Wigilii jedzonej na siłę przynajmniej u 3 rodzin. Ale kiedy zeszło juz ze mnie to powietrze i stanołem na wagę- było mnie 3 kg mniej , co mnie bardzo ucieszyło. Teraz raz na miesiąc lub dwa, sam dla siebie będę robił takie dwudniowe oczyszczanie. Wszystkim , którzy są przed mówię że nie ma się czego bać, a krakowianom polecam przychodnię na Barskiej.

Nie zarejestrowany
11-10-10, 12:07
Witam a jaki lekarz robił Ci to badanie w medicover, ja ide w czwartek i boje sie jak diabli

Nie zarejestrowany
14-10-10, 17:16
Jestem dwa dni po zabiegu i nie było tak strasznie. Polecam Klinikę PoLis w Katowicach, bardzo fachowa opieka i przemiły lekarz. badanie robiono mi pod narkozą i decyzji nie żałuję, bo ból wiem że był, ale tępy, w zasadzie to go nie pamietam. Dzień po zabiegu zaczął się ból brzucha, można to określić jak ból siniaków i silne wzdęcie, które minęło podczas nocy, na nasepny dzień ból taki sam ale juz bez takiego zdęcia, myśle że za 2 dni będzie już okej. Może dlatego że ból jest mi dobrze znany z częstych ataków boleści. Mam nadzieję, że wszystko minie a wyniki będą pomyślne, w sumie lepiej wiedzieć czy jest się zdrowym niż czekać i się zastanawiać.

Nie zarejestrowany
15-10-10, 15:32
hej mam pytanie troszkę wstydliwe ale dużo sie naczytałam w necie i troche mnie to przeraża jak to jest po badaniu, czy to prawda że są problemy z utrzymaniem kału i czy samo wypróżnianie jest bolesne. Czy może mi ktoś coś więcej na ten temat powiedzieć??? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
16-10-10, 17:01
nie ma żadnych problemów z wypróżnianiem, nic nie boli, nie ma wzdęć, nie bój żaby, wszystko jest ok.

Nie zarejestrowany
17-10-10, 21:36
mialem robiony ten zabieg wraz z gastroskopia w pierwszej polowie pazdziernika w medicover na wilanowie. wszystko w znieczuleniu ogolnym. luz blues, obudzilem sie po wszystkim na sali. nie ma co sie bac. gorzej jest wypic 4 litry fortransu ale z tym tez nie jest zle - ja dalem sobie z tym rade bez zadnych problemow i nie mialem zadnych dolegliwosci.

do wszystkich, ktorzy maja miec kolonoskopie w znieczuleniu ogolnym: jesli wypijecie juz te 4 litry to dalej z gorki.

Nie zarejestrowany
18-10-10, 14:44
:) jesli chodzi o to badanie to zgadzam sie z przedmowca, najgorzej wypic te 4 litry ja wypilam 3,5 i to w dłuższym czasie niz 4 godziny. Mi to zajelo 6 :( Mialam robione w znieczuleniu w medicover naprawde polecam, zadnych urazów, zero bólu wszystko bardzo ok

Nie zarejestrowany
19-10-10, 13:34
Witam wszystkich! Jestem po kolonoskopii, ale nieudanej. Zanim poszlam na zabieg przeczytalam wszystkie mozliwe fora na ten temat. Teraz wiec opisuje jak to bylo u mnie. Wiedzialam, ze moze byc roznie. 3 dni przed zabiegiem nie jadlam nic tylko same plyny (bez mleka i bez gazowanych napojow). W sumie bardzo dobrze sie po tej glodowce czulam, w dzien przed zabiegiem wypilam 4l fortransu. Nie jest on tak ohydny jak niektorzy pisza, trzeba faktycznie dodac do kazdego litra sok z jednej cytryny (ale przez sitko, zeby pestki nie wpadly do butelki). Efekt jest bardzo szybki - owszem przyjemne to nie jest, ale tez jakies straszne nie - po prostu wydala sie wszystko plynnie az do momentu, kiedy zostaje tylko woda. Na pewno troche to czlowieka meczy. Rano poszlam do szpitala na zabieg, ktory okazal sie bez znieczulenia (jedynie zel miejscowo). Pol godziny przed zabiegiem dostalam tabletke uspokajajaca. Dostalam majty z dziura z tylu, moglam pojsc sie przebrac, jak wrocilam polozylam sie w majtach na lezance i zaczelo sie.. Pierwszy moment byl ok, jednak pozniej bolalo mnie coraz bardziej i rozpieralo w srodku. Pani pielegniarka naciskala brzuch i wtedy bol sie nieco zmniejszal. Na moja prosbe, aby troche spowolnic wkladanie rurki do srodka byla odpowiedz pani doktor, zebym przestala histeryzowac. Potem juz zle sie bardzo czulam, bardzo mnie bolalo i znowu prosilam, aby na chwile wstrzymali, znowu uslyszalam, zeby przestac panikowac. Zrobilo mi sie strasznie slabo, powiedzialam im, ze czuje, ze mdleje i potem juz jak sie ocknelam to lezalam na plecach. Lekarka powiedziala, ze nie udalo sie zrobic kolonoskopii (tylko 30cm weza weszlo) , ze organizm bardzo zle to przeszedl. Polezlam tam chwilke, ubralam sie i poszlam do domu. Tam zaczely odchodzic gazy od tego sprezonego powietrza we mnie wpompowanego, w efekcie ten dzien spedzilam w domu w lozku troche odpoczywajac. Teraz za tydzien ide ponownie na to badanie, ale juz do innej placowki do innego lekarza i doplacam 150zl za znieczulenie ogolne. Nie pisze tego, aby straszyc ludzi, bo na takie badanie jak sa wskazania lekarzy nalezy isc absolutnie! Prog bolu kazdy ma inny, organizm roznie reaguje na obce ciala w jelitach, a i jak widac podejscie lekarzy jest rozne. Ja po swoich przezyciach radzilabym kademu, kogo stac na wybranie kolonoskopii w znieczuleniu ogolnym. Jak wroce z badania w przyszlym tygodniu to pozwole sobie opisac. Acha, teraz mam do picia Fleet zamiast fortransu i juz sie ciesze, ze jest tego duzo mniej litrow, bo tylko 2 male buteleczki po 45ml. Dodam jeszcze, ze oba badania przeszle i przyszle przechodze w Krakowie. Pozdrawiam wszystkich i odwagi zycze! Na pewno warto sie badac!

Nie zarejestrowany
26-10-10, 18:22
hej właśnie jestem dzień po kolonoskopii jeżeli chodzi o wypicie Fortransu to zgadzam się że jest nie dobry ale bez przesady da się go wypić fakt wypilam nie 4L tylko 3 i w zupełności wystarczyło i zajęło mi to 4 godziny naprawdę nie martwcie się nie jest taki ohydny jak co niektórzy piszą.Jeżeli chodzi o badanie to w moim przypadku BÓL był bardzo silny i szczerze powiem więcej nie chciała bym mieć tego badania oczyiście nie mdleje się da się wytrzymać ale jak ktoś ma możliwość ze znieczuleniem to dobrze by było ja niestety nie chciałam i teraz żaluję ale pocieszający jest fakt że dzień po badaniu nic mnie nie boli Pozdrawiam i pamietajcie da się wytrzymać

tery777
02-11-10, 19:48
:) :) za 3 dni idę na kolonoskopie i gastroskopię ,strasznie się boję ,nie mogę o tym myśleć.Bóle brzucha i zaparcia mam już kilka lat .Badania USG,gastroskopii i kolonoskopii nic nie wykazały/dwa lata temu/ lekarz mi powiedział,że tą chorobę mam w głowie. Napiszę jak będę po,jak przedtem mnie ni zabije strach.

Nie zarejestrowany
05-11-10, 21:40
Nie cierpie na zaparcia,ale po 55 roku zycia nalezy od 2-5 lat robic to badanie !Tak Mi powiedzial lekarz pierwszego kontaktu i ide na to badanie ,ale mam dylemat,w ogolnym znieczuleniu ,czy bez znieczulenia???PROSZE O PODPOWIEDZ!
Lekarz Rodzinny podpowiadal ,by nie brac znieczulenia!A co Panstwo sadza ???
POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
06-11-10, 09:23
Juz 17 lat choruje na wrzodziejace zapalenie jelita grubego,wiec jakies doswiadczenie juz mam jesli chodzi o kolonoskopie,a musze robic ja raz w roku.Mialam ja robiona w znieczuleniu i bez znieczulenia.Bez znieczulenia -mdlalam,w znieczuleniu-komfort.Juz po dwoch godzinach po badaniu,czuje sie super.Apeluje do wszystkich,zeby nie bali sie i zrobili profilaktycznie to badanie,naprawde WARTO!!! Pare osob poznalam w szpitalu,ktore za pozno zdecydowaly sie na badanie.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
06-11-10, 16:36
Witam Twój lekarz ma rację odradzając znieczulenie,to jest duży komfort ponieważ nic się nie czuje ale z kolei ten komfort może później przerodzić się w poważne komplikacje dlatego iż podczas znieczulenia nie jesteś w stanie sygnalizować że coś jest nie tak gdyż nic nie czujesz a podczas kolonoskopii zdaża się przebicie jelita grubego a wtedy już nie ma żartów a tak troszkę poboli ale na bieżąco będziesz mogła kontrolować co się dzieje i mówić o tym lekarzowi bo np:ja będziesz odczuwać bardzo silny ból to bedzie to znak ze coś jest nie tak i lekarz bedzie mogł odpowiednio zareagować badź też przerwać badanie Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-11-10, 19:53
:( :( za tydzień mam kolonoskopię... i nie wiem czy mam prosić o znieczulenie (pewnie płatne)... czy jednak nie... mam niewielkie ilości czerwonej krwi na kale... było więcej.. teraz jest mniej i b. różowej niż czerwonej....ale jest zawsze... badania kału na krew utajona potwierdziły to co widzę .....czy mam robić wlew enemą? mimo krwawienia? chyba "padnę" z nerwów przez te następne dni oczekiwania i niepewności

Nie zarejestrowany
28-11-10, 13:18
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/gdy-jelita-sie-buntuja_33643.html

przy bólach brzucha i nie tylko ..: .refluks ...

tery777
01-12-10, 01:04
:D :D hej !!!! żyję przeszłam przez to badanie .Wszystko odbyło się pod narkozą tak,że nic nie czułam.Badanie nic nie wykazało ,jakieś bakterie w żołądku,na które dostałam leki muszę brać przez 7 dni.Płyn /4 l/ był strasznie nie dobry ale jakoś to świństwo wypiłam.Potem dostałam 6 butelek kroplówki /mikro elementy/ i jest OK,Ok.....pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
11-12-10, 01:25
Jestem facetem dośc odpornym na ból.
Ponieważ naczytałem się na forum jakie to badanie jest okropne, miałem pewne obawy jak to zniosę. Ale jak trzeba zrobic tą kolonoskopię aby sprawdzic, że w jelicie grubym nic złego się nie dzieje, to bez żadnego zwlekania zapisałem się telefonicznie na zabieg.
Wypiłem 4 litry paskudztwa Fortransu (nie wiedziałem że jest "Fleet" którego wystarczy wypic 2 razy po 45 ml) i dobrze mnie oczyściło :D Następnego dnia pojechałem o 16-ej do spółdzielni w Łodzi na zabieg z żoną, a w rejestracji pani mówi,że nie jestem zapisany na zabieg i mi go nie zrobią bo nie ma wolnych miejsc. :shock:
Nie wiedziałem czy się śmiac, czy płakac.
Złapaliśmy gazetę i udało się zapisac w innej spółdzielni na 20-ą.
To już 1,5 dnia nic w pysku nie miałem poza tym Fortransem.
Żadnego znieczulenia ani tabletek nie dostałem, jedynie żel na kuper, no i ten faruszek z dziurą z tyłu.
Wsunięcie endoskopu lekko nieprzyjemne. Na początku raczej bólu nie odczuwałem, ale później jak doktor zaczął pompowac powietrze było coraz gorzej. Mówię , żeby już nie pompował bo bardzo mnie boli, a pielęgniarka na to że to nie boli i żebym wypuszczał gazy. Ponieważ nie umiałem tych gazów wypuszczac, a ten dalej pompuje to ból był taki jakby jelito miało za chwilę pęknąc. No, ale jakoś to przeżyłem. :x
Na szczęście jelita były bez zarzutu jedynie doktor napisał,że sa silnie przekrwione. Ale to chyba jego zasługa przez to nadmierne pompowanie powietrza.
Każdy ma inną barierę bólu ale to badanie trzeba zrobic jeśli są jakieś podejrzenia. Jak będę je robił następnym razem to obowiązkowo w znieczuleniu.
Mnie nie kierował żaden lekarz, zrobiłem je dla uspokojenia własnych podejrzeń (bóle brzucha, biegunki) :)
Nie trzeba się bac, ani krępowac, a jak ktoś jest mało odporny na ból to od razu robic w znieczuleniu. Na zachodzie znieczulanie przy kolonoskopii to obowiązek.

Nie zarejestrowany
14-12-10, 15:47
:) :)

Nie zarejestrowany
21-12-10, 13:34
witam miałem robioną tą kolanoskopie w szpitalu w Wejherowie i bolało myślałem ze brzuch mi pęknie a drugi raz w Gdyni dąbrówce to w Gdyni zupełnie nic nie bolało zupełnie nic i na dodatek bardzo miła P doktor naprawde polecam nawet zachęcam bo jestmem pod wrazeniem pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-01-11, 15:45
Miałam kolonoskopie robioną 3 tygodnie temu, z uwagi na bóle po operacji jelita (cierpię na diverticulitis) badanie bardzo mnie bolało i mimo iż byłam na znieczuleniu i 80% zabiegu przespałam to w momencie wycinania kawałka jelita w celach badań bolało baaardzo...moją koleżankę nie bolało nic. W podsumowaniu mogę stwierdzić iż większy dyskomfort sprawiło mi przeczyszczenie jelit, wypić musiałam 2 litry paskudnego płynu, do dziś na samą myśl mi się dzwiga ;/
ogólnie jestem zadowolona z zabiegu, teraz czekam na kolejną kolonoskopię, bo moje jelito w miejscu zszycia się zamyka. Zabieg nie jest straszny i choć nie leczę się w Polsce, widzę po wypowiedziach ze zabieg wygląda wszędzie tak samo.
polecam...

Nie zarejestrowany
08-01-11, 18:05
Witam jeżeli chcecie mieć badanie i leczenie na wysokim poziomie to jest w Legnicy chirurg Korolik Dariusz który robi to doskonale i w znieczuleniu. Badanie jelita jest bolesne i nie ma się co oszukiwać a picie fortransu który jest o wiele tańszy niż fleet to można go wypić w inny sposób i także jest możliwe wykonanie badania tylko nie wolno zwymiotować. ale trzeba wypić dużą ilość wody i jest to do wytrzymania całodniowe głodzenie.
Obecność krwi w kale jest powodem w badania wziernikowego i osoby w średnim wieku powinny profilaktycznie się przebadać a dodatkowo osoby mające zaparcia, nie wspomnę o grupie wysokiego ryzyka gdzie członkowie rodziny chorują na raka jelita grubego.
Chętnym polecam konsultację z tym lekarzem bo nie ma się co oszukiwać jest solidny i umie słuchać pacjentów co rzadko się zdarza w służbie zdrowia. Możecie wpisać w googlach imię i nazwisko tego lekarza