+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 177
    Nie zarejestrowany
    Guest

Zawroty głowy - przyczyny, leczenie

Witam serdecznie
    Od kilku tygodni odczuwam zawroty głowy, ruchy wirowe ciała, zaburzenia równowagi z tendencją w lewo. W pozycji siedzącej lub stojącej, czuję jedynie lekkie zawirowania. Kiedy idę lub stoję mam wrarzenie, że podłoże faluje. Gdy kładę się, przekładam na bok, schylam lub odchylam głowę do tyłu zawroty nasilają sie- wydaje mi się jakbym z dużą prędkościa kręciła się na karuzeli (zawsze w lewo). Początkowo miało to charakter ataku- trwało kilkanaście godzin. Objawom tym towarzyszyły nudności, uczucie oszołomienia, lęk, omdlenia, silna potliwość ciała. Zostałam przyjęta na oddział laryngologiczny. Tomografia komputerowa głowy,audiogram, konsultacja okulistyczna, laryngologiczna, usg tt. szyjnych, rtg kręgosłupa, próba kaloryczna met. Hallpikee, badania morfologiczne i biochemiczne krwi, badania kału na obecność pasożytów - nie wykazały niczego niepokojącego. Podczas badania neurologicznego stwierdzono obecność oczopląsu położeniowego w lewo. Badania tarczycy wykazały w obu płatach guzki lite (lewy 11mm, prawy16mm-wew. tego guzka 8mm torbiel; TSH-0,186mlU/l, T4F-1,1 ng/dl, T3F-2,3pg/ml) Podawano mi Xylocaini, Polifilin. Niestety, po obu czułam jeszcze silniejsze zawroty głowy, nudności, senność.
    W chwili obecej przyjmuję lek o nazwie Histimerck 8. Nie odczuwam jednak żadnych zmian. Lekarz zalecił mi konsultację endokrynologiczną. Wizytę mam wyznaczoną dopiero na 25 lipca. Nie stać mnie na leczenie prywatne. Do tego czasu muszę normalnie funkcjonować. Dlatego mam do Państwa ogromną prośbę. Jeśli ktokolwiek z Was cierpał na coś podobnego lub wie jak mogę doraźnie złagodzić zawroty głowy - bardzo proszę o pomoc.

Z góry serdecznie dziękuję
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-11-14 o 14:47

Nie zarejestrowany
    Guest
    Niestety, nie umiem Ci pomóc, ale to straszne, że aż tyle czasu trzeba u nas czekać na wizytę u specjalisty. I to z czymś, co może być poważną chorobą... Życzę powodzenia

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Szanowna Pani, Rzeczywiście lista dolegliwosci jest bardzo dluga. Nie napisała Pani czy podczas pobytu w szpitalu w oddziale laryngologicznym miała Pani badany błędnik. Gdy jest on chory wystepuja podobne objawy. Wizyta u endokrynokloga jest konieczna. Proszę skontaktowac się z rzecznikiem praw pacjenta, przy funduszu zdrowia (w miejscu, gdzie Pani mieszka) Powinien miec listę specjalistów, badż przychodni, gdzie - być może - jest mniejsza kolejka do endokrynologa. Nie napisała Pani równiez nic na temat wzroku - zawroty głowy, nawet tak silne, jak u Pani moga byc spowodowane problemami okulistycznymi. Nie sa mi znane domowe sposoby leczenia zawrotów glowy, ktore maja podloze endokrynologiczne. Prosze sobie dość często mierzyc ciśnienie, aby sie upewnić, czy takze nie przyczynia sie do dolegliwosci.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Badania okulistyczne i badania błędnika są w porządku. Generalnie poza tarczycą nic się nie dzieje. A zawroty jak były, tak są...

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam cię serdecznie Ewelina . Wszystkie opisane przez ciebie objawy obserwuję u siebie od tygodnia . Największe kłopoty zaczynają się dla mnie w nocy , przy zmianie pozycji spania z prawego boku na lewy zawrót budzi mnie . I wszystko z tendencją na lewą stronę . Tak samo przy odchylaniu głowy do tyłu . Na razie byłem tylko u ogólnego lekarza badania nic nie wykazały , ciśnienie ok. prześwietlenie kręgosłupa ok. Dostałem skierowanie do neurologa ale są okropne kolejki na lipiec dopiero . Jeśli wiesz coś więcej na ten temat napisz proszę . Też nie wiem co robić . Pozdrawiam serdeczie Zdzichu .

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witajcie, nie wiem skąd jesteście, ale nie jesteśmy teraz skazani na jednego lekarza specjalistę, możecie szukać szybszych terminów u wszystkich lekarzy, którzy mają podpisaną umowę z Funduszem Zdrowia. Podam przykład, nie mogłam się dostać do neurologa u mnie w ośrodku (tzn. najbliższym mi ośrodku zdrowia, ale szukałam w innych placówkach i znalazłam takiego neurologa, gdzie dostałam się dosłownie "od ręki". Wiem że to wkurza, ale czasem trzeba trochę podzwonić, popytać... cóż takie realia... życzę zdrowia
    Kasia

Nie zarejestrowany
    Guest
    Zwracam się do ciebie Ewelina oraz do osób mających klopoty z zawrotami głowy . Opisywane przez ciebie zawroty męczą mnie już od trzech tygodni . Zaczęło się w nocy : nie potrafiłem obrócić się na lewy bok . Przy próbie atakował mnie silny zawrót . W ciągu dnia miałem kłopoty z widzeniem widziwłem wszystko jakoś inaczej . Jak zmieniam pozycję podczas spania , obracam się , wstaję , odchylam głowę do tyłu lub do lewego tyłu zawroty gwałtownie nasilają się . Przy gwałtownym ruchu mam kłopoty z równowagą . W nocy przy obracaniu się są tak silne że mnie wybudzają . Byłem u lekarza brałem cinnarizinum nic nie pomagało , betaserc to samo . Prześwietlono mi kręgi szyjne i nic . Skierowano mnie do neurologa . Jakoś udało mi się dostać . Biorę od tygodnia vinpoton i też nic nie pomaga . Już nie wiem co mam dalej robić . Bardzo proszę o kontakt ludzi mających podobne problemy .

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Być moze powodem dolegliwosci jest choroba błędnika. Ocenić to może neurolog lub laryngolog (może jest krótsza kolejka). Wykonuje sie proste badanie i wiadomo, czy to przyczyna zaburzen równowagi. Dolegliwości błędnika sa dość łatwe do wyleczenia.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Byłem wcześniej u laryngologa i wykluczył błędnik jako przyczynę zawrotów głowy na podstawie badania audiometrycznego .

Nie zarejestrowany
    Guest
    odczuwam takie objawy od jakiś 10 dni..
    silne zawroty głowy (potykam się na ulicy), mdłości, silne bóle głowy, senność, zmęczenie do tego piski i szumy w uszach, zatkane uszy, bolące uszy... :roll:
    mam już tego dość, myślałam że to zmęczenie, ale staram sie odpoczywac i dzieje się to samo. czy powinnam iśc do lekarza?
    miałam już takie objawy, jakieś 2,5 roku temu, wtedy byłam u neurologa i po 4 mcach badań pani doktor nie umiała mi powiedzieć, co mi dolega.. większość badań była ok, poza EEG (kiedyś miałam 2 wstrząsy mózgu) po jakimś czasie mi to przeszło - zaszłam w ciążę.
    a czy te objawy moga być reakcją na tabletki hormonalne antykoncepcyjne? teraz zmieniłam je właśnie, może dlatego?
    a moze to choroba Meniera? objawy podobne, ale sama nie wiem..
    ludzie, ratujcie, co robić???

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości