+ Odpowiedz na ten temat
Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718
Pokaż wyniki od 171 do 177 z 177
    Nie zarejestrowany
    Guest

witam

Wawaianka: i co dała Ci jakiś lek na te zawroty .Ja znów myślę że mam zawroty od nerwicy teraz atakują mnie codziennie od jakiegoś tygodnia wieczorem nasilają się bardziej niż przez dzień.

Wawianka
    Guest

Zawroty c.d

Niestety mój przypadek jest dość ciężki ponieważ mam obustronne BPPV tzn otolity wypadają mi z tylnych kanałów (jest to stwierdzone po kierunku oczopląsu) ale również z obydwu uszu.Betaserc,vertix mało mi pomagają a jak się czuję bardzo źle to biorę Torecan,który działa na mnie najlepiej.Poza tym jak mam atak to jadę na manewry uwalniające,one likwidują ciężkie zawroty ale przez te 7 lat cały czas mam zaburzenia równowagi i mniejsze zawroty,które trwają 24 godz.na dobę z większym lub mniejszym natężeniu.Proponowana jest operacja przecięcia nerwu ale na razie nie decyduję się na nią,bo to już jest ostateczność a niestety tego procesu już się nie da odwrócić.Przeważnie ludzie chorzy na Meniera decydują się na tą operację lecz również mają obawy bo jak Menier zaatakuje drugie ucho to co będzie..Ja również łudziłam się jakiś czas,że mam nerwicę,(teraz mam na pewno dzięki chorobie),lecz tak jak napisałam we wcześniejszym poście wystarczy żeby lekarz otolaryngolog zrobił prosty test tzw test położeniowy.Tak,że w każdych zawrotach głowy jest potrzebny dobry otolaryngolog (jeśli neurolog wykluczył inne przyczyny),ale naprawdę dobry,znający się na rzeczy.

Nie zarejestrowany
    Guest

mri

Ja bardzo długo musiałam prosić lekarza o skierowanie na MRI. Przez wa lata byłam leczona na migrenę i oczywiście efektów nie było zadnych. Wydawało mi się oczywiste, że dopiero na rezonansie będzie widać czarno na białym co jest przyczyną. Tak też się stało. Okazało się, że niezbędna jest operacja kręgosłupa szyjnego. Bałam się zrobić ją w szpitalu, bo biorąc pod uwagę ile trzeba się było namęczyć, żeby zostać zbadanym, bałam się, że jeszcze mi zrobią krzywdę. Poszłam prywatnie do Kręgosłup Center, tam zrobili operację i obecnie funkcjonuję całkowicie normalnie. Głowa mnie boli na zmianę pogody, ale tabletka przeciwbólowa w zupełności wystarcza.

Nie zarejestrowany
    Guest

zawroty głowy

Witam wszystkich!
    Od dłuższego czasu mam takie dolegliwości jak wy wszyscy - zawroty głowy. Nie stwierdzono u mnie że to błędnik.
    Pomagam sobie w ten sposób , że rejestruję się w poradni specjalistycznej w Szczecinie na Starzyńskiego do p. Małgosi i nastawia mi moje "groszki" , które mamy w głowie. Noc po nastawieniu trzeba spędzić w pozycji pionowej, ale już się przyzwyczaiłam. Po takim nastawieniu pół roku mam spokój, bez tabletek i bez szpitali. Nauczyłam się z tym żyć - na jak długo - nie wiem

Cytat Napisał pio7 Zobacz post
    Witam wszystkich,

U mnie zawroty, mdłości i zataczanie się podczas chodzenia pojawiły się też jakiś czas po urazie głowy i kręgosłupa w odcinku szyi, kilka miesięcy lub kilka lat póżniej, dokładnie nie pamiętam, nie zastanawiałem się nad tym wtedy gdyz trwały krótko i góra kilka razy w roku a działo się to z 12 lat temu. Po wypadku przeszedłem szereg badań i konsultacji, wg. lekarzy wszystko było ok poza "fizjologicznym znieieniem lordozy" (chyba że cos przeręciłem).

Te zawroty, czasem tak silne że obawiałem się utraty przytomności, pojawiały się co kilka miesięcy i trwały kilka-kilkanaście minut. Obecnie mam 32 lata i zaczynają się bardzo nasilać.

Krytyczny moment miałem z pół roku temu, kiedy to na terenie mojej jednostki organizacyjnej, przed rozpoczęciem służby jak zwykle byłem na siłowni ,pod koniec treningu gdy wstałem gwałtownie z pozycji leżącej na ławce do wyciskania, dostałem takiego silnego zawrotu głowy że aż ugięły się pode mną kolana i gdyby nie ściana przede mną której się złapałem upadł bym na ziemię!!
    Zawrót był bardzo silny i nie ustępował przez cały dzień, chodząc zataczałem się (dowódca poszedł za mną na posterunek i rozmawiając ze mną dyskretnie mnie obwąchiwał podejrzewając ze jestem po kielichu!!). Po służbie od razu pojechałem do szpitala mswia na kompleksowe badania, jako że mundurowy od ręki miałem wszystkich specjalistów. No ale co z tego skoro po kilku godzinach badań u laryngologa, neurologa, tomografiach, ekg itp. nie znależli niczego!! Zawrót trwał jeszcze przez dwa dni!

Z moich obserwacji aż do feralnego dnia: zawrotów nie miałem albo były sporadyczne podczas regularnych i intensywnych treningów fizycznych (rano) i braku nadwagi, (u mnie siłownia, walka), odpowiedniej diecie niewiele ale czesto (posiłki co 3h, ostatni ok godziny 18, co najmniej kilka owoców, biały ser, czerwone mięso niesmażone, bez słodyczy) do tego kompleks witamin i co najmniej litr płynów dziennie. Do tego żadnych używek (kawa, alkohol, nikotyna, narkotyki).

Obecnie zawroty mam regularnie, kilkadziesiąt razy w tygodniu a w ciągu dnia podczas gwałtownych ruchów, spojrzenia w górę, obrotu głowy, schylenia się, istny koszmar..., w nocy i po położeniu chyba za każdym razem jak się przekręcam - a wtedy są tak silne że aż mnie ciarki przechodzą. Wczoraj w nocy jak wstałem do płaczącego dziecka to po zrobieniu jednego kroku nagle upadłem na prawa stronę jak potrącony

Z opisywanych przez was objawów mam zawroty, mdłości ale bez wymiotów chyba spowodowane wirowanie m podłogi i wrażeniem że jestem na karuzeli , chadzam szlaczkiem i zataczam się, wiruje mi sufit, sporadycznie bóle głowy, wzrok mam bez zarzutu, słuch chyba też

I nie wiem co dalej robić, powoli zaczynam się tego bać...
    Piszcie jak sobie z tym radzicie

Nie zarejestrowany
    Guest
    dzień dobry,
    poniżej wklejam link do ankiety o rehabilitacji osób z zawrotami głowy. z góry dziękuję za wypełnienie ankiety

https://www.interankiety.pl/i/01fb329cb1de8f9f8063439c4d3f602e
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 20-07-16 o 10:02

PonyTale
    Guest
    Zawroty głowy tez mogą byc spowodowane uszkodzonym błednikiem . Wtedy tez jest problem z równowagą. W każdym razie trzeba udac się do lekarza , to na pewno. U moje mamy występowały zawroty głowy a potem w koncu okazało się ,że dostała udaru. Potem miala rehabilitacje z RehaExpert i dzieki tutejszym fizjoterapeutom odzyskała sprawność w nogach

Nie zarejestrowany
    Guest

u mnie

Ja mialam podobne objawy a okazalo sie iż mam nerwice...nie wiedzialam o tym i wrecz zaprzeczalam przeciez ja sie niczym nie stresue ani nie denerwuje''.Polecono mi prywatny ośrodek (wrzucam stronki dla zainteresowanych ośrodek terapii uzależnień* uzalezniony.pl]
    leczenie depresji nerwicy* terapia-leczenie.pl i wtedy po kilku spotkaniach zrozumiałam ,że to prawda...póżniej (ze wzgledu na brak czasu-pracuje na 2 zmiany)polecono mi terapie przez internet *terapiaprzezinternet.com z poczatku stwierdzilam,ze to lipa)i moge stwierdzic ,iż jest to świetna sprawa i nie różni sie od zwyklej terapii)jednak polecam skorzystac z kazdej formy pomocy bo moze to siedziec wzystko w glowie a możemy nawet o tym nie wiedziec.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 13-10-18 o 20:51

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 18 z 18 PierwszyPierwszy ... 8161718

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości