+ Odpowiedz na ten temat
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67
    Oksyy
    Guest
    Często wzdęcia? Zapobieganie gazom - porady
    Porady, raczej przykład bo u każdego może co innego dać inny rezultat. U mnie gazy i wzdęcia pojawiały się zawsze po wypiciu gazowanego, zjedzeniu słodyczy oraz wszystkiego co było pieczone lub zawierało drożdże. Czyli wszystko co lubią bakterie patogenne czyli cukier, cukier, cukier i jeszcze raz cukier... Diagnoza - dysbioza. Leczenie - probiotykoterapia. Wskazania - zmiana diety. Nic dodać nic ująć. Odstawiłem cukier, znalazłem zamienniki w postaci ksylitolu, miodu. Zacząłem pic probiotyki joy day 3 razy dziennie i piłem je w ten sposób przez 4 miesiące. Teraz pije je raz dziennie. do swojej diety wprowadziłem więcej warzyw i ogólnie surowego pokarmu oraz staram się wyeliminować z diety wszystko co jest wysoko przetworzone (czasem się uda a czasem nie). Tak czy siak wzdęcia zniknęły. A jak zjem cos w stylu pizzy to wtedy wypijam od razu probiotyk w większej dawce i jest OK. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie ale przynajmniej dopóki nie zrezygnuje z tego "śmieciowego jedzenia" to przynajmniej tak wspomagam strawienie tego pokarmu. No i nie mam po nim wzdęć.

Wrzesien
    Guest
    Wzdęcia i gazy – jakie są ich przyczyny?
    Dolegliwości związane z nadmierną ilością gazów mogą być konsekwencją chorób czynnościowych przewodu pokarmowego. Wyróżnia się dwie grupy przyczyn gazów i wzdęć: fizjologiczne oraz związane z chorobami przewodu pokarmowego. Do przyczyn fizjologicznych gromadzenia się nadmiernej ilości gazów należą:

nadmierne połykanie powietrza, które jest wynikiem zbyt szybkiego jedzenia lub też szybkiego, przerywanego mówienia,
    wytwarzanie zbyt dużych ilości dwutlenku węgla po obfitych bogatobiałkowych lub bogatotłuszczowych posiłkach,
    nasilenie procesów fermentacyjnych bakterii w jelicie grubym po spożyciu nadmiernych ilości niektórych produktów spożywczych ( np. grochu, fasoli). (fr.art.Wzdęcia i gazy – o czym mogą świadczyć?

A sposoby na ich pozbycie sie to:
    - zmiana diety na lżej strawna
    - picie większej ilości wody
    - jedzenie mniejszych porcji jednorazowo
    - zamiast 3 posiłków zjadać mniejsze ale 5 posiłków
    - spokojniejsze, wolniejsze jedzenie
    - picie probiotyków, koncentratow probiotycznych pomagajacych w trawieniu i regenerujacych flore w jelitach
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 13-09-19 o 20:12

Cezane
    Guest
    Nie mam wzdęć a i tak pije probiotyki. Topinambur probiotyczny koncentrat już od, no prawie 2 lat. Wiec moze dlatego ich nie mam i nie narzekam na trawienie oraz gazy? Hm, tak o tym nie pomyślałam...

Nie zarejestrowany
    Guest
    WYdaje mi się, że probiotyki mogą być rzeczywiście całkiem dobre na wzdęcia. Ja na szczęście nie mam takich regularnych wzdęć, ale jednak czasem się zdarzają, choć to naprawdę musze zjeść sporo tłuszczu. W każdym razie wtedy biorę tabletki ulgasim i po kłopocie. nawet gazy mijają.

Nie zarejestrowany Kacper
    Guest
    Mmmm, porady co robić aby nie mieć wzdęć, czytając wpisy już chyba wszystko zostało napisane. Ja jedynie mogę potwierdzić, że działa wypicie probiotyku i przechodzi po chwili gdy zaczyna sie lepiej trawić. 15/20 ml probiotyku joy day na szklankę wody powinno wystarczyć.

Nie zarejestrowany Azalia
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Kacper Zobacz post
    Mmmm, porady co robić aby nie mieć wzdęć, czytając wpisy już chyba wszystko zostało napisane. Ja jedynie mogę potwierdzić, że działa wypicie probiotyku i przechodzi po chwili gdy zaczyna sie lepiej trawić. 15/20 ml probiotyku joy day na szklankę wody powinno wystarczyć.
    Dokladnie, ale warto to przypominać że to właśnie probiotyk pomaga w regeneracji flory w jelitach. A zaburzenie równowagi w tym aspekcie skutkują właśnie w/w dolegliwościami (wzdecia, gazy, biebunki, zaparcia itp.). I to nic innego tylko probiotyk w płynie, wpłynie lepiej niż jakikolwiek inny suplement na poprawę flory w jelitach!

klajja
    Guest

...

Jak jadłam ciężko, czułam się po prostu źle, miałam gazy, wzdęcia. Zmieniłam dietę na mniej tłustą i od razu jest mi lżej. Ale jak zdarzają się wzdęcia, wprawdzie rzadziej ale czasami jak coś zjem np. w pośpiechu to bardzo mi wtedy pomaga ulgasim. Jedna mała tabletka, która szybko działa.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości