+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71
    Banned

Jak powinno wyglądać masowanie brzucha?

Cytat Napisał iwka3211@wp.pl Zobacz post
    I JEŚLI CZASEM NIE MOGĘ SOBIE CZEGOŚ ODMÓWIĆ I ZACZNĄ SIĘ REWOLUCJE TO MASUJĘ BRZUCH W KOŁO PĘPKA JAK W ZEGARKU TAK JAK U NIEMOWLAKÓW PRZY KOLCE-NIE ROZRYWA BRZUCHA
    I to masowanie ci pomaga? Masujesz przed jedzeniem czy po? I w którą stronę masujesz? Czytałam, że powinno się w stronę wskazówek zegara i tak najpierw w koło pępka, a później coraz szerzej zataczać koła aż obejmą cały brzuch. I czy trzeba tak regularnie się masować czy wystraczy właśnie przed jakimś cięższym jedzeniem? Wiem, że masowanie nie rozwiąże problemu, ale jestem ciekawa bo sama miewam takie przypadłości, a jeśli to choć trochę pomaga to chętnie spróbuję.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-06-13 o 10:36

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    - Nadmierne wzdęcia mają swoje wielorakie przyczyny, począwszy od pośpiesznego jedzenia na poważnych chorobach kończąc. Czasem jest to tylko zwykły błąd żywieniowy.
    - gdy jednak wzdęcia i wiatry są nasilone i przewlekłe, może to wskazywać na poważne problemy; niewydolność trzustki, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenia wątroby, dróg żółciowych, alergię na gluten,
    - pomagamy wątrobie; cynarex z karczocha, sylimarol z ostropestu plamistego, raphacholin z rzodkwi, działają żółciopędnie i jednocześnie przeciw fermentacyjnie,
    - spożywamy mniej a częściej, uwaga na potrawy prowokujące wiatry; cebula, fasola, kapusta, uwaga na mleko i nabiał (brak tolerancji laktozy)- przeżuwamy dokładnie i nie popijamy w trakcie jedzenia,
    - wykluczamy napoje gazowane, słodziki, i fruktozę (niestety owoce i przetwory należy ograniczyć),
    - do jedzenia dodajemy nieco więcej przypraw; majeranek, koper, imbir, tymianek,
    http://zdrowadroga.com/

Janusz
    Guest
    Miałem problemy ze wzdęciami po operacji. Szukałem dużo informacji na ten temat .Tutaj znajdziesz ciekawe informacje o wzdęciach i sposobach ich leczenia http://wzdecia.dozdrowia.com/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-11-13 o 09:44

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Ja polecę pare sposobów które przyniosły mnie efekty

Regularne spożywanie 4-5 posiłków dziennie, bez pośpiechu oraz stresu, z dokładnym rozgryzaniem pokarmu wspomaga właściwe oraz kompleksowe procesy trawienne.

Ograniczanie w diecie kalafioru, kapusty, cebuli, fasoli, czy razowego pieczywa oraz odpowiednie doprawianie posiłków np. majerankiem, imbirem lub tymiankiem jest skutecznym rozwiązaniem zapobiegania wzdęciom.

Zwiększanie aktywności fizycznej np. półgodzinny spacer po posiłku poprawia samopoczucie i przemianę materii.

Wykluczenie spożywania dużej ilości napojów gazowanych oraz gum do żucia, które powodują połykanie powietrza i współtworzą wzdęcia.

Do ciekawych sposobów zapobiegania wzdęciom należą metody stosowane indywidualnie, często rzadko spotykane i mniej znane. Mamy polecają swoim dzieciom na przykład wypicie połowy szklanki soku z cytryny rozcieńczonej z wodą. Spożycie takiego napoju każdego ranka na czczo, żucie plasterków imbiru lub mięty po posiłku, stosowanie miodu naturalnego zamiast cukru nie tylko zapobiega powstawaniu gazów, ale także korzystnie wpływa na zdrowie organizmu. Na wzdęcia nasze babcie z kolei polecają także polskie specjały – jak sok z kapusty kwaszonej czy wodę z kiszonych ogórków.

Wydaje się, że domowe sposoby na wzdęcia brzucha nie wymagają wielu poświęceń. Wystarczy przygotowywać lekkostrawne posiłki, dodawać do nich szczyptę odpowiednich ziół, a całość popijać naparami wspomagającymi trawienie. Praktyka pokazuje jednak, że trudno nam regularnie stosować dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Dobór odpowiednich składników, przygotowanie posiłków i spożywanie ich w spokoju kosztuje nas dużo wysiłku i czasu, którego tak często nam po prostu brakuje.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    mnie wzdęcia towarzyszą prawie codziennie, ale doszukuje się moim problemów w tym, że jem w pośpiechu, a czkolwiek póki co nie mogę tego zmienić więc muszę szukać jakiejś doraźnej pomocy, co możecie mi poradzić?

basia123`
    Guest

wzdęcia

odpowiednia dieta to podstawa, trzeba jeśc dużo produktów bogatych w błonnik, pic duzo wody niegazoweanej. ale oprocz tego jestem ogromną zwolenniczką detoksykacji, dlatego polecam np. hydrokolonoterapie. można pozbyc sie dzieki niej wielu uciążliwych objawów. robią ją na pewno w lalba vita, jeśli jesteś z Warszawy to tam na prawdę warto pójśc, podczas oczyszczania pani opowiada bardzo duzo o diecie, zdrowym odżywianiu, mozna dowiedziec się przy okazji mnóstwa ciekawych rzeczy!

Nie zarejestrowany
    Guest

witam,

witam, zastanawiam się czy dołączyć do dyskusji… chce się podzielić moim przypadkiem - cierpiałam kilka lat na okropne wzdęcia, żywa tragedia , kto tego nie doświadczył ten nie wie o czym mówię, cokolwiek wsadzisz do ust to wzdymasz sie jak balon żaden lekarz ani leki na dłuższą mete mi nie pomagaly… w końcu pojechałam do gabinetu naturalnej medycyny Lalimed pod Lublinem, w zasadzie to pojechałam z czym innym (alergie) ale przy okazji pozbyłam sie problemów jelitowych (prawdopodobnie były to Lambie). Warto się zapoznac z ich stronka i pojechac na konsultacje jeśli na kogos leki nie działają.

Nie zarejestrowany
    Guest

Wiktor

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    artykuly sa bardzo rozwiniete ale nadal nie wiem co mi jest , opisze krotko moje objawy a moze ktos mi pomoze. Mam straszne wzdecia, czesto mi sie odbija ale wtedy mam nieprzyjemny smak w ustach, raz mam biegunke a raz wrecz odwrotnie, mam wiatry, brak apetytu , oslabienie . Jak ktos wie co moze mi byc prosze napisac . Z gory dzieki pa
    Ja też miałem długo problemy ze wzdęciami. Tutaj jest fajny artykuł jak sobie z nimi radzić i co jest przyczyną zazwyczaj:
    http://prawdziwysamiec.pl/blog/nadmierne-gazy-wzdecia-brzucha/
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 02-12-15 o 16:28

Apppero
    Guest

bingo!

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Ja też miałem długo problemy ze wzdęciami. Tutaj jest fajny artykuł jak sobie z nimi radzić i co jest przyczyną zazwyczaj:
    http://prawdziwysamiec.pl/blog/nadmierne-gazy-wzdecia-brzucha/
    Zastosowałem się do tych wskazówek i bingo! Po gazach nie ma śladu. Dzięki za linka - przydał się
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 14-12-15 o 11:01

Wiktor
    Guest

Polecam

Cytat Napisał Apppero Zobacz post
    Zastosowałem się do tych wskazówek i bingo! Po gazach nie ma śladu. Dzięki za linka - przydał się
    Cieszę się, że pomogło, w ogóle sporo tam ciekawych tematów - polecam regularnie zaglądać

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości