+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 124
    Nie zarejestrowany Kasiia
    Guest
    A nie myślałeś by zacząć przyjmować jakiś suplement? Ja od jakiegoś czasu biorę Stavin i dzięki temu zaczęłam znowu biegać, co bardzo lubie robić

Nie zarejestrowany EMILIA
    Guest
    A ja polecam sprawdzony przeze mnie i moją mamę suplement na stawy Stavin, zawiera substancje mające korzystny wpływ na strukturę tkanki stawowej, tym samym zapobiegamy osteoporozie.

majjjka
    Guest
    Poczytałam sobie o nim, skoro tak go polecacie - co mnie od razu zaskoczyło - jest to syrop? Pierwsze widzę suplement na stawy w takiej formie - jest tak samo skuteczny jak tabletki? Jeśli tak to zdecydowanie muszę o nim pomyśleć

Nie zarejestrowany
    Guest
    Mam 11 lat i ostatnio zaczeły mi strzykać stawy. Praktycznie wszystkie kostki, kolana, biodra, ramiona, łokcie, a raz nawet palec u nogi. ''Strzykam" przy prawie każdym ruchu. Nie moge już dłużej znieść tego dźwięku! Prosze poradźcie mi coś. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

monikatew
    Guest

Na stawy - profilaktyka

Na wszelkie problemy ze stawami oraz w profilaktyce polecam przede wszystkim zdrową dietę - dużo ryb (tłustych), oliwa z oliwek, olej z ogórecznika. Ponadto suplementy: kolagen, ekstrakt z małża zielonego ( brzmi egzotycznie, ale to naprawdę dobry środek znany od lat - zamknięty jest zwykle w kapsułkach, np.
    http://www.miodymanuka.pl/pl/p/GLMega3-kapsulki-z-olejem-z-Omega-3-z-Malza-Zielonego-z-Nowej-Zelandii/152 i olej z wiesiołka (pytajcie w aptekach) oraz oczywiście słynna glukozamina, choć co do jej skuteczności opinie są różne.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 15-10-14 o 10:51

monikatew
    Guest

Dieta i suplementy

Na wszelkie problemy ze stawami oraz w profilaktyce polecam przede wszystkim zdrową dietę - dużo ryb (tłustych), oliwa z oliwek, olej z ogórecznika. Ponadto suplementy: kolagen, ekstrakt z małża zielonego ( brzmi egzotycznie, ale to naprawdę dobry środek znany od lat - zamknięty jest zwykle w kapsułkach, np. http://www.miodymanuka.pl/pl/p/GLMega3-kapsulki-z-olejem-z-Omega-3-z-Malza-Zielonego-z-Nowej-Zelandii/152 ) i olej z wiesiołka (pytajcie w aptekach) oraz oczywiście słynna glukozamina, choć co do jej skuteczności opinie są różne.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Do lekarza idź - być może masz za mało tej takiej mazi w stawach. i to dlatego. moja kuzynka tez tak zaczynala, teraz w weiku 40 lat ma rozwalone wszytskie stawy. wejdź na www.twojnzoz.pl - się zresrejstruj online i idz na badania

Nie zarejestrowany
    Guest

boli

Witam.Pracuje,ruszam sie.Odżywiam normalnie.Przy wysiłku lub ruchu...ból nadgarstków,kolan,stawów biodrowych.Nie wszystkie na raz ale na zmiany jakiś zawsze.Do tego kręgosłup napindala.Mam 39 lat a bóle zaczęły sie kilka lat temu.Możliwe że od wysiłku ale też jest choroba gdzie odkłada się białko w stawach i będzie tak strzykało.Należy zrobić badanie krwi pod tym kątem.Polecam Ci to sprawdzić koleżanko.Ja mam taki plan z tym że nie mam czasu na lekarzy.Ponoć w dawnych czasach na tą chorobę umierali ludzie a teraz wystarczy jedna tabl na dzień i gitarra/Pozdrowionka

Nie zarejestrowany
    Guest

Przeciążenie

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    No więc tak. Od 12 roku życia miałem problem ze strzykającymi stawami + wykręcałem dużo razy stawy skokowe w jednym raz coś mi pękło i nosiłem gips. Lekarze jak to lekarze z funduszu ( profesjonalnie zajmą się tobą tylko w prywatnych klinikach ) pierdolili głupoty w stylu trzeba jeść więcej nabiału, do momentu gdy zrobiono mi badania krwi, w których wykryto podwyższone ASO, czyli zawartość białych krwinek. W moim przypadku początkowa teoria strzykających stawów była taka, że właśnie z powodu ( najczęściej, gdy jest jakaś infekcja w organizmie, przeziebienie, bądź wirus ) za dużej ilości białych krwinek we krwi ,( a nie byłem przeziębiony, ani nie wykryto u mnie żadnego wirusa) strzykały mi stawy, bo według Pani doktór, białe krwinki zabijają wirusy, bakterie, ale podczas przedłużającego się takiego stanu, "atakują" także stawy! Wypisali mi antybiotyk na obniżenie ASO , nazywał się chyba Ospen i niby miało pomóc. Efekt był taki, że to gówno rozwaliło mi żołądek i osłabiło wątrobę (od tamtej pory nie biore żadnych antybiotyków!!!) a stawy dalej mi strzykały, fakt spadło mi trochę ASO. Po kilku latach byłem u lekarza z tym samym problemem i powiedziała, że mam takie predyspozycje genetyczne - "To taka uroda" i wypisała glukozaminę, troche mnie to uspokoiło, bo powiedziała mi, że jej syn ma to samo, do momentu, gdy usłyszałem, że moja daleka kuzynka trenowała na siłowni, aerobik i po jakims czasie miała problem z biodrem, co się okazało tak wytarła sobie staw biodrowy, żę przeszła kilka operacji, po czym wstawili jej sztuczny!!! Teraz ostro przytyła, kuleje i już nic nie trenuje Szczerze dla mnie byłby to koniec świata. Teraz mam 21 lat ( Dużo się ruszam: kitesurfing, piłka nożna, bieganie, boks czasami siatkówka, koszykówka + ćwiczenia w domu pompki drążek brzuszki, raz na jakiś czas siłownia) stawy nadal strzykają od najmniejszego paluszka do karku kręgosłupa, naprawde każdy możliwy staw mi "strzelał" ostatnio (to już była przesada) sporadycznie strzyka mi MOSTEK w klatce piersiowej!!! Jeśli chodzi o suplementy to zażywałem prawie wszystko artesan, artrostop, glukozaminę z róznymi dodatkami różnych producentów, chrząstkę rekina (wtedy nie można trenować) "terapia żelkowa" z żelkami haribo, tran, preparat na ochronę stawów, popularny wśród kolaży i osób cwiczących na siłowni FLEXIT. I musze przyznać, że po miesięcznej kuracji FLEXITU poczułem różnicę nie które stawy przestały mi strzykać, a nie które znacznie mniej. Teraz nie biorę żadnego preparatu i objawy wróciły, do tego znowu mam problem z kostką (z tą co miałem w gipsie) Dzisiaj byłem u lekarza sportowego, ale oczywiście nie mógł mnie przyjąć, bo za dużo pacjentów. Moje pytanie brzmi, czy strzykanie w stawach może doprowadzić do wytarcia się stawu i kalectwa? :roll:
    Witam, także zmagam się ze strzykaniem w stawach. Jestem w początkowej fazie, wiec za dużo ni pomogę, jednak na podstawie twojego trybu życia mogę podpowiedzieć, iż strzykanie możliwe jest także z przeciążenia, przećwiczenia. Sama uprawiałam przez 7 lat siatkówkę, od 5 lat nie ćwiczę wyczynowo- sporadycznie, basen, rower, aerobik, itp. Byłam ostatnio u masażysty (mój więcej wie od niejednego konowała) i właśnie mówił, że niestety sport to zdrowie, ale co za dużo to wiadomo.... No wiele nie pomogłam. Bierz pod uwagę wszystkie możliwości, nie daj się zbyć konowałom. Moja Pani doktor rodzinna, na wszystkie problemu odpowiada: oj to normalne, ona też tak ma i żyje.... szkoda słów! Wszytko dla nich jest normalne. Uważają że ludzie to sami hipochondrycy, tylko skąd tyle chorób, nowotworów i zgonów?.... Powodzenia. Dużo zdrowia!

Nie zarejestrowany
    Guest

bole po goraczce reumatycznej

hej. Ja mam 32 lata i od 14 go roku zycia strzykaja mi stawy. Przeszlam wtedy goraczke reumatyczna, mialam wysokie ASO i OB. Dostawalam mnostwo antybiotykow. Teraz choroba juz nie wroci racji wieku,ale bole stawow sa czasami nie do zniesienia,przy tym cierpna nogi, rece, masakra. Zadne przeciwbolowe nie pomagaja, czasem stawy tak swedza od srodka, nie moge spac,bo caly czas musze strzykac,to mi daje ulge na kilka sekund. Zazwyczaj nasilenie bolu jest to zalezne od pogody. Nie wiem wlasnie czy to strzykanie nie doprowaddzi kiedy do calkowitego zniszczenia stawow i co wtedy? mieszkamw Anglii,tutaj to wiadomo jaka beznadziejna jest sluzba zdrowia, bedac w polsce tez niewiele ktokolwiek mi pomogm. Zabiegi typu prady, nagrzewanie tez nic nie pomagaly. przylece teraz do Polski to nakupuje sobie tych suplementow, o ktorych piszecie,ae nie wiem czy to cos da. Poruszam sie duzo, jestem szczupla.Kiedys jednen lekarz mi powiedzial ze to zle ze tak strzykam,ale jak ja nawet sie przed tym owstrzymam (choc to nierealne,bo to jedyne co ulge chwiowa przynosi) to przy jakims ruchu kolano czy nadgarstek samo mi strzykna,wiec to nie jest ode mnie zalezne. Nie wiem co robic, boje sie,ze na starosc bede jeszcze bardziej cierpiala:/ teraz to jeszcze idzie wytrzymac,choc tez nie jest lekko:/

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości