+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Kręgosłup a materac

Mam problemy z kregosłupem. Polecono mi abym kupiła nowy materac. Problem w tym, że nie lubie twardych materacy, a taki mi zaproponowano. Czy jest na to rada?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Trzeba po prostu się przyzwyczaić, niestety zbyt miękki materac nie daje odpowiedniego podtrzymania kręgosłupa. Nie może być też zbyt twardy. Jeśli masz bóle pleców nie przeskoczysz twardego materaca, bo właśnie w nocy najwięcej odpoczywają mięśnie przykręgosłupowe , a na miękkim niestety bardziej się męczą.

Mieszka w
    Warszawa
    Pozytyw jest taki, że organizm, a dokładniej układ kostny, dość szybko przyzwyczaja się do twardszych materacy. Nie jest tez do końca prawda, że im twardszy tym lepszy. We wszystkim należy zachować umiar. Warto jest również kupić materac w odpowiednim sklepie. Często możesz go wymienić nawet po 2 tygodniach użytkowania jeśli w ogóle Ci nie będzie odpowiadał. Ja osobiście dość długo przyzwyczajałem się do materaca o zwiększonej twardości - trwało to około 3 tygodni. Po tym czasie jednak ani ze spaniem, ani z ewentualnymi porannymi bólami nie mam już żadnego problemu.

Mieszka w
    Koszalin
    Materac to zdecydowanie nie wszystko. Trzeba pomyśleć też o poduszce ortopedycznej, która staje się coraz popularniejsza u nas. Dobra poduszka jest wykonana ze specjalnej pianki z pamięcią, do tego jest dopasowana do pozycji w jakiej spędzamy noc. Poduszki są różne, profilowane, tradycyjne, profilowe masujące i wentylowane w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby. Własną poduszkę kupiłam w sklepie na promocji. Mam ją koło miesiąca... początkowo odczuwałam duży dyskomfort spiąc na niej, ale po paru dniach przyzwyczailam się i teraz naprawdę widzę różnicę. Kark nie boli, po prostu widzę poprawę. Dobra inwestycja dla zdrowia.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 04-06-13 o 14:33

Mieszka w
    Kraków
    Byłam na pokazie tzw. materaca z pamięcią. Poleżałam, spodobało mi się, poszperałam w necie i znalazłam oczywiście sporo taniej. Może to by było dobre rozwiązanie?

Nie zarejestrowany
    Guest
    też się nad nim zastanawiam
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-01-14 o 09:59

Nie zarejestrowany
    Guest

visco

Bardzo polecam materac, który sam mam: http://materace-visco.pl/
    Tego się aż nie da opisać słowami jaki jest wygodny i jak korzystanie wpływa na zdrowie. Na początku bałem się tych promocji, ale wszystko okazało się w porządku.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 12-05-14 o 10:05

Witam,

ja również miałam problemy z kręgosłupem, polecam specjalistów w przychodni Euro-Clinic w Krakowie. Bardzo fachowa opieka! Ostatnio przeczytałam na ich stronie ciekawy artykuł odnośnie dbania o kręgosłup: www.euro-clinic.pl/blog/10/jak-dbac-o-zdrowy-kregoslup/
    p.s. faktycznie, twardy materac pomaga!
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-07-15 o 15:57 Powód: spam

Nie zarejestrowany
    Guest
    firma mildis ma duży wybór materacy, dobrej jakości, sama u nich kupowałam

Banned
    zastanawiam sie nad zakupem supermami poduszki, ktora pozwala na przybranie optymalnej pozycji podczas snu, teraz jeszcze gdy brzuch mam maly to daje rade, ale obawiam sie ze z dnia na dzien bedzie ciezej

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości