+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    Nie zarejestrowany
    Guest

Antybiotyki pod lupą

Mam problem z synem. Ma 9 lat od 2 lat tj. od czasu jak podjął naukę w szkole zaczęły się choroby głównie zapalenie oskrzeli a w konsekwencji zapalenie płuc. Historia powtarza sie od trzech lat w okresie styczeń -luty. Lekarz zapisuje na wejście antybiotyk, który niby pomaga ale po tygodniu jest gorzej i przepisuje drugik, ktory tez nie pomaga no i wreszcie zastrzyki biodacyna. Można zwariować. Syn nie choruje wiosną, latem, ani jesienią tylko właśnie w tym okresie. Boję się, że niedługo juz żadne antybiotyki nie będą na niego działały. A te co brał to niby w tamtym roku pomagały a w tym już nie! Wyniki laboratoryjne ma idealne może tylko dziwnie wysoki poziom żelaza, którym lekarz rodziny sie nie przejmuje. Podstawowe testy alergiczne tez sa ok. No to co sie dzieje!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Witam mam pytanie

Witam chciałam zapytać o rade,jestem chora niby na grypę lecz lekarz przepisał mi antybiotyk..Ale od 2 dni doszła chyba jeszcze grypa jelitowa albo jakiś wirus sama nie wiem...Mam biegunkę,mdłości boli mnie brzuch.Mam pytanie czy powinnam nadal brać ten antybiotyk przepisany przez lekarza pomoże on choć troszkę na ta 2 grypę(tak sadze ze to jelitowa)Dodam jeszcze aż mam gorączkę niby nie wyżej niż 38 ale jest ona..Czy ktoś by mi mógł poradzić??

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar Susannah

antybiotyk na grype?

Jesli lekarz kaze brac,a sa jakies watpliwosci,to najlepiej ponownie sie z nim skontaktowc,bo przy grypie antybiotyk jest raczej zbedny.

Nie zarejestrowany
    Guest

To nie panaceum na wszystko

Kochani, antybiotyku się przy grypie NIE DAJE!!! On nie działa na wirusy, które wywołują między innymi grypę. Bądźcie mądrzejsi od lekarzy i nie dajcie się wrobić w konia... przepraszam w antybiotyk.
    Bo jak przyjdzie poważna choroba wywołana przez bakterie to czym was taki konował będzie leczył, no czym??? Jest tak, że im częściej jest stosowany antybiotyk tym jest mniej skuteczny. Warto o tym wiedzieć.

Nie zarejestrowany
    Guest

antybiotyk

czy ktoś wie czy po kilku dniach można zazyć ten sam antybiotyk ponownie gdy infekcja nie przejdzie?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Najgorsze jest to, że zawsze dostawałem antybiotyk, kiedy przychodziłem do lekarza z grypą czy "infekcją wirusową". Ja się pytam: O CO IM CHODZI?! ZA CO SIĘ NADE MNĄ TAK PASTWIĄ?!
    Czy to jest jakiś spisek? Nagonka koncernów farmaceutycznych? Jak tak można, przecież przypisywać antybiotyk w takiej sytuacji, to bandytyzm.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Nie powinno sie w ogole przerywac antybiotykoterapii.Trzeba wziac do końca wszystkie leki,a jesli zaczyna sie brac najlepiej 2h po antybiotyku wziac osłonowo np.enterol-probiotyk ,który bedzie osłaniał nasze jelita i działał przeciwbiegunkowo.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Wirusy najczęściej torują drogę bakteriom, dlatego dają przy grypie antybiotyk, bo potem może fajnie przejść w anginę, albo np zapalenie ucha, płuc, oskrzeli, mięśnia sercowego. A to już nie przelewki.

Antybiotyki są dla ludzi! Mądry lekarz nie daje chętnie antybiotyków.

Nie zarejestrowany
    Guest
    obecnie badania nie potwierdzają skuteczności prewencyjnego stosowania antybiotyków , natomiast niezbędne jest branie w czasie i po leczeniu antybiotykami przebadanych bakterii probiotycznych( np lactoralu)

Nie zarejestrowany
    Guest
    jak mus to mus - czasem treba wziąć antybiotyk- byle celowany i faktycznie do tego sprawdzony probiotyk= preparatów jest multum więc wybierajmy z głową te działające i przebadane , a lactoral do nich należy- nie warto wyrzucać pieniędzy w błoto i niszczyć swojego zdrowia

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości