+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Nie zarejestrowany
    Guest

problem z cewka

od dwoch dni boli mi swędzi mnie cewka moczow, smarowałam clotrimazolem ale nie pomaga. teraz długi weekend, mojej lekarki nie ma, dopiero w przyszłym tygodniu. co to moze być i co można kupić w aptece bez recepty???

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    hej, nie wiadomo z jakiego powodu Cię cewka swędzi. Może to byc zapalenie cewki ale też alergia. w takich wypadkach można się napić wapna i smarować alantanem. jeśli podejrzewasz infekcję, to nie wiadomo czy to bakterie czy np. pierwotniak, dlatego należy obowiązkowo zrobić badanie ogólne moczu a jak nic nie wyjdzie to wymaz z cewki. do czasu wizyty u lekarza na pewno pomoże przemywanie cewki tantum rosa lub rivanolem oraz łykać prouro w celu łatwiejszego wypłukiwania bakterii z cewki.

Nie zarejestrowany
    Guest

cewka, pęcherz lub grzybica

moim zdaniem masz albo zapalenie cewki moczowej i/lub pęcherza i na to pomoże łykanie ProUro, niewstrzymywanie moczu, ciepłe majtki, wygrzanie się z termoforem, duża ilość napojów typu woda lub herbata z sokiem żurawinowym, a jeśli objawy nie ustąpią - musisz iść do urologa.
    to może być też grzybica pochwy - w tym wypadku wskazana wizyta u ginekologa, który przepisze odpowiednie globulki.

Nie zarejestrowany
    Guest
    na grzybicę to faktycznie pomogą tylko leki na receptę - skuteczne są globulki Pimafucin, ja je nawet w ciąży brałam, jak miałam grzybicę, wiec są dość bezpieczne. A na zapalenie cewki moczowej możesz doraźnie zastosować kapsułki Prouro, ale lepiej żebyś odwiedziła lekarza.

Nie zarejestrowany
    Guest
    ja bym stawiała na jakąś alergię lub podrażnienie, np. podczas stosunku. Nie zaszkodzi ci smarowanie Clotrimazolem ani łykanie Prouro, o którym tu wyżej piszą, możesz też podmywać się Tantum rosa, a jak to nie pomoże, to do lekarza!

Benia8
    Guest
    Mi na grzybicę zawsze pomaga Pimafucort w maści- polecam. A jeśli to problemy z cewką moczową lub pęcherzem, to proponuję kupić sobie bez recepty w aptece Prouro - to pomoże i zrobić badanie moczu i z wynikiem pójść do lekarza.

Nie zarejestrowany
    Guest

ja

Jak mam objawy typu swędzenie, czy pieczenie w pochwie, to najpierw sięgam po Clotrimazol. A jak czuję, że coś się zaczyna dziać z pęcherzem, to biorę Prouro i piję hektolitry herbaty żurawinowej.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości