+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
    ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ

Jak pozbyć się pajączków na skórze?

Macie coś takiego? To nie żylaki, ale czy z tego się nie wytworzą żylaki? Jak zapobiec tworzeniu się nowych? Wygląda to trochę jak malinka. Skąd to się bierze i jak to leczyć, wiecie może? Ratujcie, teraz w lecie tak naprawdę zauważyłam jak to brzydko wygląda.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-12-14 o 13:01

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Masz po prostu cerę naczynkową. Wiem, to uciążliwe i nieestetyczne. Te co już popękały można jedynie zamknąć laserowo, ale można zapobiegać powstawaniu nowych. Bardzo skuteczna jest specjalna seria kosmetyków do cery naczynkowej Flosleku. Moja mama ich używa, a i ja też już muszę zacząć. Skóra jest wzmocniona, przez co jest mniej pajączków. A no i oczywiście zapomnij o depilatorze, ostrych peelingach, bo jest to nie wskazane przy takiej cerze.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Domatorka
    Takie pierwsze zmiany sygnalizują pojawienie się w późniejszym czasie żylaków. Najlepiej udać się do lekarza - flebologa. On oceni stan żył i zaproponuje odpowiednie leczenie. Lepiej od razu przeciwdziałać niż czekać aż choroba się rozwinie. Z tego co wiem jedną z metod jest Skleroterapia - leczenie "prostych" żylaków oraz śródskórnych poszerzeń żylnych - venulektazji zwanych potocznie "pajączkami". Skleroterapia polega na podaniu do światła żyły środka obliterującego, który powoduje jej zamknięcie i znikanie. Zabieg niestety jest płatny.

wiktorka
    Guest

naczynka

Pojedynczych pękniętych naczynek można się pozbyć, gorzej jeśli zmiany są większy i np. masz policzki stale czerwone wtedy konieczna wizyta u dermatologa. Z pajączkami należy walczyć dietą: selen, cynk, witaminy szczególnie E. A z serii Flosleku bardzo fajna jest maseczka do cery naczynkowej z kasztanowcem.

monika1
    Guest
    Przy naczynkach, pajączkach, sińcach ważna jest witamina K. Stosowanie samej maseczki niewiele da, radziłabym stosować kilka kosmetyków. A z Flos-lek dobry jest również krem na zimę do cery naczynkowej a najczęściej zimą problemy naczynkowe są bardziej widoczne.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Dużo witaminy K i C.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Lenka, obawiam się, że same witaminy nie pomogą. Jeśli pojawią się pajączki na nogach to znak, że w pzryszłości mogą zamienić się one w żylaki, a to już poważny problem. Aby do tego nie dopóścić trzeba jak najwcześniej podjąć leczenie. Mi pomaga Diosminex, który zaczęłąm brać jak tylko zauważyłam pierwsze pajączki na łydkach. Minęło już kilka miesięcy i na szczęscie nie zauważyłam nowych pękniętych żyłek. Czasami używam też żelu Diosminex -szybka ulga dla nóg.

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Witaminy pomagają w zapobieganiu pękaniu kolejnych naczynek, ale niestety nie zamaskują śladów po już pękniętych...

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Pewnie masz siedzący lub stojący tryb pracy? Stąd najczęściej powstają pajączki, niestety. Nogi są przeciążone, powstają obrzęki, opuchnięcia, no i te nieszczęsne, nieestetyczne pajączki. Nie znam się za bardzo na sposobach leczenia ich - oprócz tych naturalnych, czyli okłady i oszczędzanie nóg - ja używam sprayu do nóg myven extra strong, wprawdzie na obolałe, zmęczone nogi, żeby poczuć ulgę, ale widzę na opakowaniu, że jego główne zastosowanie to właśnie obrzęki i pajączki. Może warto coś w tym stylu wypróbować? No ale przede wszystkim dbać o odpoczynek nóg, bo w końcu noszą nas całe życie...

Nie zarejestrowany
    Guest

na twary i na kostkach

Mam pajączki i na policzkach i wokół kostek na nogach :/ Kiepsko to wygląda... Niedawno zaczęłam stosować specjalistyczny żel na rozszerzone naczynka dermiki z serii vitamina p plus. Przynaję - używam go także na nogi, w tych nieszczęsnych miejscach wokół kostek. Naczynka faktycznie wyglądają coraz lepiej, więc szczerze polecam ten żel

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości