+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Jak byłam mała to też obgryzałam;/ Są preparaty do malowania paznokci- mają gorzki smak, który mi wogóle nie przeszkadzał , a nawet smakował Z wiekiem mi przeszlo Na każdego działa co innego: moja koleżanka nie obgryza jak ma tipsy itp jak je ściągnie odrazu wraca do obgryzania. Myśle że każdy powinien znależć sam na siebie sposób Powodzenia

Nie zarejestrowany
    Guest
    hej. ja obgryzam paznokcie od ponad 20 lat . jednak od kilku lat robie to znacznie delikatniej.
    podobno przyczyna obgryzania paznokci jest stres, ale wedlug mnie to jednak i przyzwyczajenie. czasem jestem w dobrym nastroju a i tak zacznie podgryzac, tak nieswiadomie.
    tez kiedys uzywalam tego preparatu, maluje sie nim paznokcie, jak lakierem. jest bardzo gorzki. rzecz w tym ze jak bedziesz chciala to i tak obgryziesz, mimo tego smaku (u mnie tak sie zdarzalo). ten lakier jest dobry kiedy nieswiadomie zaczynasz gryzc, poczujesz, i sobie skojarzysz co robisz. reszta zalezy od Ciebie.
    a malowanie paznokci, skoro na Ciebie nie dziala, to moze uzywaj mocnych kolorow, i mobilizuj sie, ze jesli zgryziesz, to bedzie obskornie wygladalo 8) .
    powodzenia

Pazurek24
    Guest

Pracuj nad samokontrolą!

Obgryzanie paznokci związane jest przede wszystkim z brakiem kontroli nad sobą. Stres, nadmierne pobudzenie, tłumienie w sobie emocji moga byc przyczyną tego wstydliwego przyzwyczajenia. Jeżeli człowiek zacznie się nad tym częściej zastanawiać, szukac przyczyny to zacznie zauważć jakie mechanizmy nim kierują. Myslę, że zwiekszona świadomość samego siebie bardzo pomaga w takich problemach. Wszystkim borykającym się z obgryzaniem paznokci (w tym wielu moim przyjaciołom) zyczę POWODZENIA I CIERPLIWOŚCI!

Nie zarejestrowany
    Guest
    ŁAtwo powiedzieć, gorzej zrobić...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości