+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: zwapnienie kości

Nie zarejestrowany
    Guest

zwapnienie kości

Mam 19 lat. Ostatnio miałam badanie usg stawu biodrowego i się okazało żę mam zwapnienie kości lub odwapnienie. Nie wiem jak to sie dokładnie nazywa bo lekarze różnie mówią. Co to oznacza, jakie są konsekwencje i czy to moża wyleczyć? [list:158e3dc007][/list:u:158e3dc007]

Nie zarejestrowany
    Guest
    Oj, trzeba było jeść Danonki... :twisted:

Nie zarejestrowany
    Guest
    mi stwierdzili odwapniony kregoslup. powiedzieli ze to uleczalne ale musze jesc lub pic duzo wapnia (zima zeby sie lepiej przyswajalo mam brac witamine D) i duzo cwiczyc zeby ten kregoslup wzmocnic. moze redakcja moglaby mi podrzucic kilka cwiczen bo stare juz mi uszami wychodza :wink:

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Cytat Napisał Anonymous
    Mam 19 lat. Ostatnio miałam badanie usg stawu biodrowego i się okazało żę mam zwapnienie kości lub odwapnienie. Nie wiem jak to sie dokładnie nazywa bo lekarze różnie mówią. Co to oznacza, jakie są konsekwencje i czy to moża wyleczyć? [list:50d4de113e][/list:u:50d4de113e]
    Objawy wskazują, że może to być tzw. osteoporoza młodzieńcza. Przede wszystkim lekarz powinien wyznaczyć ćwiczenia, dietę (bardzo ważna w leczeniu) i przepisać leki (najwygodniejszy jest Ostemax 70 komfort, bo przyjmuje się go tylko raz w tygodniu).

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Cytat Napisał TIB
    mi stwierdzili odwapniony kregoslup. powiedzieli ze to uleczalne ale musze jesc lub pic duzo wapnia (zima zeby sie lepiej przyswajalo mam brac witamine D) i duzo cwiczyc zeby ten kregoslup wzmocnic. moze redakcja moglaby mi podrzucic kilka cwiczen bo stare juz mi uszami wychodza :wink:
    http://www.poradnikzdrowie.pl/19_554.htm

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Witam

przeglądając forum natknałem sie na pojęcie " zwapnienie kości" otórz przypomnialem sobie ze kilka lat temu robilem zdjęcie RTG czaszki ponieważ miałem uraz i lekarz wspomniał coś o zwapnieniu kości czaszki i powiedzial ze po za tym nic nie ma.

Nic z tym nie robilem poniewaz wtedy nie wiedzialem o co wogle chodzilo.
    Co powinienem zrobic do jakiego lekarza sie udac?
    czy moze to byc spowodowane domiesniowo przyjmowana calcytoniną 250mg takie cos przyjmowalem kilkanascie lat temu z powodu powaznego zlamania przedramienia.

proszae o odpowiedz z góry dziękuję[/code]

halo ??? odwiedza ktos to forum jeszcze?

wiesz co calcytonina co najwyzej mogla ci to zwapnienie zlikwidowac - stosuje sie ja w leczeniu osteoporozy, bo hamuje wydalanie wapnie z organizmu

jak boisz sie, ze masz problem to idz do lekarza, zbada stan twoich kosci i przepisze ew.leki

ze co?
    skoro zwapnienie kości to w skrócie za duzo wapnia w kosciach ,a osteoporoza to brak wapnia ,wiec coś Ci sie chyba źle napisało.
    a do lekarza pojde jak tylko wroce z islandii, myslalem tylko ze tu są jacyś fachowcy wiec pofatygowalem sie nawet o rejestracje.
    heh

Nie zarejestrowany
    Guest
    kłamiecie

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości