+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
    Nie zarejestrowany
    Guest

Wpływ cukrzycy na życie

Osoba z cukrzycą musi dostosować cele życiowe do cukrzycy? Czy może jednak dostosować cukrzycę do swoich marzeń? Cukrzyca ogranicza czy motywuje? Napiszcie jak jest w Waszym przypadku?

Nie zarejestrowany
    Guest

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cukrzyca nie stanowi żadnych ograniczeń. Możemy spełniać swoje marzenia, jeśli tylko tego pragniemy. Owszem, nie zawsze jest łatwo, cukry "skaczą", ale na tym właśnei polega ta choroba, że nie zawsze jest pięknie (mówię o cukrzycy typu 1, bo o niej wiem najlepiej). Mimo wszystko jesteśmy zwykłymi ludźmi, mającymi cele w życiu. Pewna bardzo mądra kobieta, profesor, która od lat prowadzi mnie w poradni, zawsze powtarzała mi, że wcale nie jesteśmy gorsi od innych, co więcej, musimy być lepsi od innych, żeby udowodnić, że z tą chorobą da się żyć i być szczęśliwym. Więc gdy tylko mam jakieś wątpliwości co do moich możliwości lub ewentualnych ograniczeń, przypominam sobie jej słowa, wiarę w młodych diabetyków i prę do przodu Oczywiście, zawsze trzeba zwracać uwagę na swoje dobro, pilnować się bardziej niż zdrowi, lecz nie wyklucza nas to z żadnej aktywności. Ale szklanka zawsze jest pełna do połowy.

Nie zarejestrowany
    Guest
    :roll: idąc za przykładem innych sportowców z mojej dyscypliny tj. wioślarstwa, takich jak sir STEVEN REDGRAVE -wielokrotny mistrz olimpijski i świata oraz Polak, który na razie zdobył dopiero jedno złoto olimpijskie mowa tu o Michale Jelińskim, ale dzielnie ze swoimi partnerami z osady walczy o kolejne tytuły Mam Pasję i zrobie wszystko żeby pokonać cukrzycę i zdobyć choć namiastkę trofeów jakie oni maja na koncie
    z pozytywnym nastawieniem - KAmiL :P

Nie zarejestrowany
    Guest
    słyszałam o Michale i jego osiągnięciach, dla mnie jako kobiety spełnieniem było by poczuć się jak Kasia Tupaczewska, która również jest chora na cukrzycę a w pełni korzysta z życia i bardzo aktywnie spedza wolny czas a choroba w niczym jej nie powstrzymuje
    Monia :wink:

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Myślę, że motywuje "Cukrzyca uczy odpowiedzialności, sumienności"- wspaniałe słowa Marty, która mimo cukrzycy realizuje swoją pasję - skacze konno przez przeszkody. podziwiam takich ludzi i chcę z nich brać przykład

Nie zarejestrowany
    Guest
    he też trochę poczytałem o ludziach MAJĄCYCH PASJĘ :O) interesuje mnie to bo własnie miesiąc temu dowiedziałem się że mam cukrzycę II typu, przykłady przedstawione przez organizatorów tej akcji naprawdę napawają optymizmem
    pozdrawiam -janek

Nie zarejestrowany
    Guest
    co do pytania zadanego w pierwszym wpisie, mi na początku świat się zawalił na głowę,ale powoli poznaję tę chorobę i nie pozostaje mi nic innego jak się z nią zaprzyjaźnić, a postawa takich osób jak Michał i Kasia i wielu innych otwiera dla mnie wiele perspektyw
    - dzięki :wink:

Nie zarejestrowany
    Guest
    Choroba nie musi być wyrokiem, a posiadanie pasji może tylko pomóc w walce z dolegliwościami! Też mam cukrzycę i ta akcja daje wiele do myślenia i zachęca, żeby zająć się jakimś sportem :P :P :P

Nie zarejestrowany
    Guest
    Dokładnie sport to zdrowie a chorując na cukrzycę też można uprawiaćjakiś sport super jest ta akcja

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości