+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
    Nie zarejestrowany
    Guest

Gips - konieczny przy uszkodzeniach kości?

szkoda,że za nasze słonej wysokości składki na NFZ nie ma odpowiedniego komfortu. Tepa pielęgniara założyła mi dziś opatrunek tak,że miałam całą zimną dłon i nawet nie reagowała na mój grymas bólu,że jest za ciasno. Jutro idę sobie kupić swój opatrunek syntetyczny.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-12-14 o 13:35

Nie zarejestrowany
    Guest

z doswiadczenia polamanca

z doswiadczenia wiem ze najlepszym sposobem na zlamania kolana najlepsze sa ortezy - koszt moze i jest ale ortezy sa naprawde rewelacyjne. aktualnie nosze na lewej noddze orteze i jest naprawde wygodna w odroznieniu od gipsu, kory rowniez usztywnial mi kolano ale obejmowal cala noge po sama kostke. orteza obejmuje tylko staw chory a nie stawy sasiednie. dodatkowym atutem jest fakt ze bez problemu mozna ja sciagnac i poprostu wziasc prysznic lub kompiel. kolejnym plusem ortezy jest fakt, iz latwo mozna ja ukryc pod ubraniem (gips nie tak latwo ukryc jesli obejmuje cala noge i do tego zima) jesli kiedykolwiek mialabym znowu zlamana noge (czego sobie nie zycze) w stawie kolanowym nigdy w zyciu nie zgodze sie na tradycyjny gips !!!!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

opatrunki syntetyczne

są lżejsze,ale warto by pomyśleć o zakończeniach,które przecinają podkład i ranią skórę

Nie zarejestrowany
    Guest

gips synetetyczby

uszkodzilem sobie po raz kolejny kolano,ale tym razem załozyłem gips synetetyczny. Kosztowało mnie to całe 37 pln więc podany tutaj koszt 170 pln to trochę przesada.
    Jest to bardzo wygodna rzecz !!!

Nie zarejestrowany
    Guest

złamanie

Czy ktoś spotkał się z leczeniem złamania kosci śródstopia bez gipsu i usztywnienia. Pierwszy lekarz nie zauważył na zdjęciu rtg złamania, a drugi po miesiącu zauważył ale powiedział, że jest to złamanie przestarzałe i nie mozna gipsować.

Nie zarejestrowany
    Guest

opatrunek syntetyczny

zdecydowanie polecam korzystanie z opatrunku syntetycznego.Umożliwia w miarę normalne funkcjonowanie, nie obciąża stawów.

Nie zarejestrowany
    Guest

Nadgarstek

Mam założony gips dlatego ze mam nadpękniętą jakas kosc przy nadgarstku mam nosic gips przez 4 tygodnie moge sobie założyc opatrunek syntetyczny????

Nie zarejestrowany
    Guest

bez gipsu-uraz stawu skokowego

złamanie kości śródstopia z podwinięciem i kostki bocznej.W szpitalu zesrubowali - 6 śrub i zalecili po 14 dniach stawienie sie na założenie gipsu (8tygodniu). Skonsultowałem się prywatnie z innym lekarzem chirurgiem, który uznał iż zakładanie gipsu przy zespoleniu śrubami jest całkiem niepotrzebne a wrecz niewskazane - bardzo długi okres rehabilitacji po takim złamaniu.Skrócił szynę gipsową ( którą usztywnili mi nogę w szpitalu) do długości 1/2 podudzia i mam ją zakładac tylko w trakcie przemieszczania się.Czy takie podejście do rzeczy jest prawidłowe? Wspomnę iż szpital chciał mizałożyć gips udowy.

Nie zarejestrowany
    Guest

orteza

Witam po usunieciu wody z kolana mam nosic orteze.Pytanie czy musze ja nosic ciagle czy wystarczy tylko przy dluzszym chodzeniu.Malo sie poruszam nosze ja tylko na dlugie wyjscia czy to wystarczy???????

Nie zarejestrowany
    Guest

gips czy orteza

4 dni temu lekarz założył mi gips na skręcone kolano.u opisie mam stwierdzoną niestabilność II stopnia.od wczoraj strasznie ciśnie mnie pod kolanem(tak jakby jakaś martwica mi się robiłą) i nie wiem czy to jest normalne.może zamienić gips na ortezę?czy orteza też dobrze usztywnia?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości