+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
    Nie zarejestrowany
    Guest

niespokojne nogi

stwierdzono u mnie zespół niespokojnych nóg rok temu .Gdy pierwszy raz byłam u lekarza neurologa to stwierdził że wymyślam a to że moja mama przez lata spała zwinięta w kłębek uznał że nie ma z tym nic wspólnego a jest to choroba genetyczna na zakończeni wizyty stwierdził że chyba mąż mnie wkurza albo dzieci na koniec zapisał bromki spora część ludzi wie co to jest.Teraz jestem na lekach nasennych i jakoś funkcjonuje ale jak długo przecież takie leki uzależniają co robić

Nie zarejestrowany
    Guest

RLS od 35 lat

Mam 49 lat i od szkoły podstawowej miałem problemy głównie z prawą nogą. Wtedy najgorsze były wyjazdy na kolonie pociągiem przez całą noc. Od kilku lat dolegliwości stały się tak dotkliwe, że każdej nocy musiałem wstawać i mocno ruszać nogą, aby "ból" ustąpił. Czasami powtarzałem te czynności kilka razy w ciągu jednej nocy. Wszystkie wizyty u lekarzy (domowych, ortopedów itp.) kończyły się fiaskiem. Dopiero ok. dwa lata temu znajoma neurolog powiedziała, że to może być zespół niespokojnych nóg. Odpowiedzi na cztery pytania (jak wyżej) jeszcze potwierdziły pierwszą diagnozę. Od tego czasu biorę każdego wieczoru lek zawierający Levodopę. Na początku ulga była gromna i natychmiastowa. Ostatnio często muszę brać dodatkowo drugą tabletkę. Niestety stwierdziłem działanie skutków ubocznych (wymienionych w ulotce). Jest to bardzo duże znużenie i senność w godzinach przedpołudniowych.

Nie zarejestrowany
    Guest

Zespół niespokojnych nóg

Lat 66. Ostatnie lata cierpia lam bardzo. Lekarz neurolog zalecił mi DIOSMINEKS. Osiem dni 2xpo1.Dziesiąty dzień bez obiawów.Oby tak dalej !!Jeżeli tą drogą komuś pomogę ,to będę szczęśliwa. Powodzenia!

Nie zarejestrowany
    Guest

Zespół niespokojnych nóg

Sądziłam,że mój syn chirurg naczyniowy zalecił mi DIOSMINEX po konsultacji z neurologiem. Okazuje się, że to była jego propozycja. Szkoda, że nie traktowałam tego problemu w kategorii choroby i pewnie cierpiałabym dłużej gdyby nie przypadek .,dzięki któremu wyjaśnił się powód mojego cierpienia..Marta i inni chorzy do lekarza jest na to rada.

Nie zarejestrowany
    Guest

Niespokojne nogi.

Kilka lat błąkałem się po rożnych przychodniach- bez skutku.
    W ub. roku w lipcu wykorzystując informację w internecie udałem sie do Przychodni Neurologicznej Wieku Podeszłego AM w Katowicach.Zalecono mi stosowanie ADARTREL dawka startowa 0,25mg, biorę do tej pory 0,5mg, rezultat b.dobry-nie chodzę w nocy, wysypiam sie .

Nie zarejestrowany
    Guest

niespokojne nogi

Witam wszystkich cierpiacych na zespol niespokojnych nog.Jestem tutaj bo szukam pomocy dla mojej mamy.Ma 59 lat i od dluzszego czasu nie moge na to patrzec jak ona cierpi.Czasami boje sie ze cos sobie zrobi,poniewaz w nocy nie sypia poproszu warjuje a w dzien jest tak zmeczona ze nie nadaje sie do zycia.Blagam pomozcie mi bym pomogla mojej mamie ,ja tak bardzo ja kocham i nie moge na to patrzec.Pozdrawiam Kasia

Nie zarejestrowany
    Guest

niespokojne nogi

Droga Kaskiu.
    Mama musi iść do neurologa i opisać swje dolegliwości. Musisz jednak wziąć pod uwagę,że trzeba mieć szczęście żeby za pierwszym razem trafić na neurologa, który rozpozna Zespół Niespokojnych Nóg. Mnie to zajęło 10 lat pukania do drzwi , a często spotykałam się z ironią jak mówiłam ,ze to ZNN (RLS w nomenklaturze międzynarodowej).Nie dałam za wygraną i trafiłam na właściwego neurologa. Teraz biorę od 4 lat MADOPAR , 1 tabletkę dziennie na godzinę przed snem. Niech mama nie daje się zwieść i domaga się leku, szuka neurologa który wie więcej niż to czego nauczuł sie w szkole.Powodzenia.

Nie zarejestrowany
    Guest

niespokojne nogi

Kasiu ja mam 66 lat. Biorę DIOSMINEX jedną tabletkę dziennie.POMAGA Lek zalecony przez chirurga naczyniowego. Napisz Kasiu czy pomaga Twojej Mamie. Myślę,że pomożę. Życzę tego.

Nie zarejestrowany
    Guest

przyczyny

Kobietom radzę wykonać badania odnośnie niedoboru żelaza. Teraz wiem, że to była przyczyna mojej męki ! Ginekologa niestety też trzeba zaliczyć bo okres u kobiet to najczęstsza przyczyna niedoboru żelaza. Mężczyźni też mogą mieć problem z żelazem o innym podłożu. Nie męczcie się skoro już wiecie że to ZNS. Działajcie ! Trzeba zlikwidować najpierw przyczynę a dopiero potem okaże się czy skutecznie pozbyliście się tego dramatu jakim są skurcze!

Nie zarejestrowany
    Guest

Znn

Czytam wszystkie wasze rady i nie mogę uwierzyć,że tyle ludzi cierpi podobnie jak ja.Choruję od 2 lat.Pierwsze objawy wystąpiły jak byłam na terapii Interferonem z ribaviryną [choruje na HCV].Mój lekarz od razu rozpoznał ZNN i brałam opioidy.Teraz ratuję się codziennie dawką magnezu przed spaniem,ale jest coraz gorzej {może też dlatego ,ze jest lato?].Nawet teraz mnie "nosi" gdy siedzę na chwilę przy monitorze.Aż mi się chce wyć!!!Jutro idę po inne lekarstwo!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości