+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Udar mózgu: jak ratować człowieka

Nie zarejestrowany
    Guest

Udar mózgu: jak ratować człowieka

no tak, mam wysokie ciśnienie, 170/110 180/110, 180/140, arytmię i chorobę niedokrwienna serca,lekarz kierował mnie na rentę, ale oczywiście nie dostałam, jestem za zdrowa, ciekawe co bedzie i kto będzie odpowiadał za, teoretycznie, udar,jeśli mnie dopadnie?!! nikt!! przecież ONI wiedzą lepiej komu dac rentę, a kto jest za zdorwy!! tylko,że pracując 32 lata bezustannie, zdrowa juz nie jestem, a tym bardziej nie udaję, bo takiej choroby udawać nie mozna!!!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Bolesławiec

tato po udarze

5 lat temu mój tato miał udar niedokrwienny,niestety lekarze w pierwszym kontakcie stwierdzili,ze to zatrucie alkoholowe(dzień wcześniej byliśmy na urodzinach u wujka),i przez trzy godziny podawali tylko płyny na wzmocnienie,wtedy już tato nie mógł ustać na nogach.Dopiero to dało im do myślenia i kazali nam własnym transportem zawieść tate na Neurologię,na szczęście tam lekarz od razu stwierdził udar podał odpowiednie leki,zlecił wszystkie badania i po wielu ciężkich dniach wiedzieliśmy że nie stracimy taty,ale najciężej było wytłumaczyć mu że już nigdy nie będzie jak dawniej.Po udarze tato miał sparaliżowany przełyk więc karmiliśmy go sondą przez nos,nie mógł chodzić i tak miało zostać ale on się nie poddawał.Teraz po tych pięciu latach tato mój sam je,sam chodzi faktem jest że bardzo szybko,ale chodzi,w ubieraniu jak i w kąpieli pomaga mu mama ale cieszymy się że on żyje i nawet lekarz do którego tata chodzi co miesiąc nie wierzy w to,że tak to się skończyło,szkoda tylko że wtedy nikt nie wiedział tyle o udarach co teraz, można by pomóc tylu ludziom,dziękuję Wam za ten artykuł teraz gdy go przeczytałam zapamiętam wszystkie wskazówki nie wiadomo co życie przyniesie!!!!

3. Depresja: leczenie depresji typowej i atypowej LĘKI i fobie nie pozwalają normalnie funkcjonować UPAŁ: sposoby na upały Jak brak światła słonecznego wpływa na zdrowie
    Nie zarejestrowany
    Guest

Udar

Dobrze zapamiętaj.

Nie zarejestrowany
    Guest

udar

Niestety w mojej rodzinie tato zapadł na udar mózgu. Była noc i trzeba było szybko działać. Wszystko zależy od czasu, by karetka szybko przyjechała. Tata trafił do szpitala na czas, bo po paru tyg, wyszedł,ale nie do domu, lecz na rehabilitację. paraliż był duży jednej strony. Do dziś dnia.tata nie jest już taki sprawny jak przedtem. Ale najważniejsze że jest z nami.

Nie zarejestrowany
    Guest

Udar mózgu:jak ratować człowieka?

Co można zrobić zanim karetka dotrze,jak takiej osobie pomóc ? Czy powinna leżeć w jakiejś określonej pozycji ?

Nie zarejestrowany
    Guest

Udar u mojego Taty

Mój Tato również miał udar w tym roku w maju. Po 3-tygodniowym pobycie w szpitalu przeszedł 6-cio tygodniową rehabilitację. Jest w miarę sprawny, mówi coraz wyraźniej ale to nie ten sam Tato co wcześniej. Przypomina duże dziecko, jest bezradny, zamartwia się, nawet najprostsza sprawa urasta do rangi dużego problemu. Na szczęście od dnia udaru nie zapalił już ani jednego papierosa. Moim zdaniem papierosy i spora nadwaga przyczyniły się do udaru. Proszę, porozmawiajcie ze swoimi "za ciężkimi" i palącymi rodzicami zanim będzie za późno.

Nie zarejestrowany
    Guest

zdrowa z udarem

od dawna choruję na nadciśnienie byłam na rencie ale mnie uzdrowili teraz 23 grudnia byłam u orzecznika ale też cudownie uzdrowiona aż tu nagle 3 stycznia i niedokrwienny udar mózgu wyszłam z niego nie całkiem ale dzięki BOGU jest dobrze . dziękuję za to lekarzom ,rehabilitantom i BOGU.

Nie zarejestrowany
    Guest

mąż po udarze

Mój mąż prawie pięć lat temu miał udar niedokrwienny połowiczny prawostronny.Do dnia dzisiejszego wymaga stałej opieki całodobowej.Lekarze nie od razu poznali się na chorobie a po 10-ciu dniach wypisali męża do domu.Ja wtedy nic o tej chorobie nie wiedziałam i nie miałam pojęcia co mam dalej robić.Załatwiłam szpital rehabilit. w Dzierżąznie ale po trzech dniach mężą odesłano do domu z powodu wysokiego ciśnienia i niemożliwa w tym wypadku była rehab.Po tych wydarzeniach mój mąż poddał się i nie chciał ćwiczyć.My nie mieliśmy szczęścia do lekarzy więc jest jak jest mam duże małe dziecko w domu.

Nie zarejestrowany
    Guest

Odpowiedź na pytanie Wery

Chory powinien leżeć na boku. Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.
    Jak prawidłowo ułożyć chorego na boku?
    1. Zegnij jedna nogę w kolanie, tak aby stopa przylegała do podłoża.
    2. Weź dłoń po tej samej stronie ciała co zgięta noga i wsuń ja pod pośladek.
    3. Złap poszkodowanego za bark i pasek w spodniach lub nogawkę i przetocz go na bok, tak by zgięta w kolanie noga i podłożona pod pośladki ręka dotykały do podłoża.
    4. Wolną rękę podłóż pod policzek dotykający ziemi. Głowa musi być lekko odchylona do tyłu, aby ułatwić oddychanie.
    5. Okryj chorego, aby nie odczuwał zimna.
    6. nie podawaj niczego do picia, aby się nie zachłysnął.

Nie zarejestrowany
    Guest

udar

Dziękuję za odpowiedz :-)

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości