+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
    Nie zarejestrowany
    Guest

Rehabilitacja po udarze mózgu i omdlenia

4 miesiące zmarła moja mama ale dalej nie mogę pogodzić się z jej smiercia , ponieważ moja mama z udaru wychodziła odzyskała prawie pełna świadomość i świetnie zaczynała chodzić. ...była właśnie na rehabilitacji po szpitalnej która miała przewidziana z NFZ na dwa tygodnie ale w związku z tym iż dobrze rokowala rehabilitacja została przedłużona o kolejne 3 tygodnie. ...pod koniec rehabilitacji dosłownie ok.10 dni zaczęła mieć omdlenia 5 - 15 sekund i tak przez kolejne dni niestety lekarze stwierdzili ze jest to padaczka po udarowa bez robienia żadnych badań bądź wysłanie mamy do szpitala i niestety 4 dnia moja mama była reanimowana zapadła w spiaczke I wtedy z rehabilitacji została przewieziona do szpitala na OIOM. ...po tygodniu dowiedzieliśmy się ze nastąpiła śmierć pnia mózgu. ...Moje pytanie dotyczy czy gdyby przy pierwszym omdleniu lekarze ze szpitala rehabilitacyjnego przewiezli mame do szpitala mogła by żyć. ...😢

Nie zarejestrowany
    Guest

Rehabilitacja po udarze mózgu i omdlenia

4 miesiące temu zmarła moja mama ale dalej nie mogę pogodzić się z jej smiercia , ponieważ moja mama z udaru wychodziła odzyskała prawie pełna świadomość i świetnie zaczynała chodzić. ...była właśnie na rehabilitacji po szpitalnej która miała przewidziana z NFZ na dwa tygodnie ale w związku z tym iż dobrze rokowala rehabilitacja została przedłużona o kolejne 3 tygodnie. ...pod koniec rehabilitacji dosłownie ok.10 dni zaczęła mieć omdlenia 5 - 15 sekund i tak przez kolejne dni niestety lekarze stwierdzili ze jest to padaczka po udarowa bez robienia żadnych badań bądź wysłanie mamy do szpitala i niestety czwartego dnia moja mama była reanimowana zapadła w spiaczke I wtedy z rehabilitacji została przewieziona do szpitala na OIOM. ...po tygodniu dowiedzieliśmy się ze nastąpiła śmierć pnia mózgu. ...Moje pytanie dotyczy czy gdyby przy pierwszym omdleniu lekarze ze szpitala rehabilitacyjnego przewiezli mame do szpitala mogła by żyć. ...😢

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Radek
    Mieszka w
    Szczecin
    żeby zapobiegać tragicznym skutkom udaru musimy wiedzieć jak się go rozpoznaje - zapamiętajcie zasade MUR czyli Mowa, Usta, Ramiona

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MUR.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	77.9 KB
ID:	262

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Radek
    Mieszka w
    Szczecin
    dodatkowo wrzucam jeszcze grafikę zrobioną przeze mnie

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	udar_mozgu.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	19.7 KB
ID:	263

a tu możecie zobaczyć filmik z efektami rehabilitacji polskiego centrum specjalizującego się w udarach. efekty po zaledwie 4 tygodniach cwiczeń

Banned
    Mieszka w
    Serock
    Rewelacyjne efekty w rechabilitacji po udarze mózgu można otrzymać stosując preparat Laminine. Zainteresowanych proszę o kontakt 516018056 lub skype : tadeuszt55

Nie zarejestrowany
    Guest

Byliśmy

Wraz z mężem, dzięki właśnie temu wpisowi, pojechaliśmy do Centrum Norman do Koszalina. ( normanrehabilitation.com ) To drugi koniec Polski, ale opinie o ośrodku i efekty terapii, które przedstawiają, mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdybym mogła, to bym komuś podziękowała ) Byliśmy tylko w tym ośrodku, więc nie mam porównania, ale nawet nie chcę mieć, bo dostaliśmy wszystko co nam było potrzebne - profesjonalną opiekę, wykwalifikowanych specjalistów, lekarzy, logopedów oraz fizjoterapeutów, no i to, co najważniejsze, czyli większą sprawność mojego męża, który przyjechał na wózku, a po 2 turnusach czterotygodniowych sam chodzi i jest o wiele bardziej samodzielny. Życzę dużo zdrowia, ale jeżeli jego zabranie, to takiej opieki, jaką my otrzymaliśmy.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-01-16 o 11:58

Nie zarejestrowany
    Guest

Udar

Babcia traciła przytomność i odzyskiwala, chwilami nie poznawała bliskich a za chwilę w miarę kontaktowała. Wymowa podobna do bełkotu, majaczyła lecz po chwili znowu była spokojna i prawie normalnie komunikowala się. Cukier 360 i spadał ciśnienie 160/100, choruje na cukrzycę. Wezwalam pogotowie w którym lekarz po wizycie ocenił że nie widzi wskazań do zabrania do szpitala i tak 3 razy w ciągu doby. Aż prywatna wizyta lekarza rodzinnego i jego osobiste wezwanie karetki lecz z innego szpitala pomogło zabrać babcie, jak się okazało chwilę później w szpitalu.. Miała udar. A po rozmowie z lekarzem który odmówił zabrania babci oświadczył że "zdarza się". Dodam że przy pierwszej wizycie sama zasegurowalam czy to nie może być udar... Odp to nie możliwe. Obecnie jest nie przytomna druga dobę.

Nie zarejestrowany
    Guest

Udar

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Babcia traciła przytomność i odzyskiwala, chwilami nie poznawała bliskich a za chwilę w miarę kontaktowała. Wymowa podobna do bełkotu, majaczyła lecz po chwili znowu była spokojna i prawie normalnie komunikowala się. Cukier 360 i spadał ciśnienie 160/100, choruje na cukrzycę. Wezwalam pogotowie w którym lekarz po wizycie ocenił że nie widzi wskazań do zabrania do szpitala i tak 3 razy w ciągu doby. Aż prywatna wizyta lekarza rodzinnego i jego osobiste wezwanie karetki lecz z innego szpitala pomogło zabrać babcie, jak się okazało chwilę później w szpitalu.. Miała udar. A po rozmowie z lekarzem który odmówił zabrania babci oświadczył że "zdarza się". Dodam że przy pierwszej wizycie sama zasegurowalam czy to nie może być udar... Odp to nie możliwe. Obecnie jest nie przytomna druga dobę.
    Czy te objawy świadczyły już o udarze?? Czy lekarz z pogotowia aż tak się pomylił? Czy segurujac lekarzowi że to może być udar, myliłam się?

jadwina111
    Guest

Exclamation Rzekomy udar mózgu

Jeśli ktoś potrafi odpowiedzieć mi na kilka pytań to bardzo proszę.26.07.2016 moja mama została zabrana do szpitala z rzekomym udarem mózgu.Pierwsze objawy to;zanik mowy,wzrok wpatrzony w jeden punkt , prawa dłoń i prawa kończyna niewładne.Jest to wieczór około 20 godz.Następnego dnia ręka i kończyna były niesparaliżowane.lecz nie mówiła nic, pokarmy wprowadzane były sondą.Zacewnikowana.Jak mi ktoś może wytłumaczyć, że aa chciała wyjąć z nosa sondę, kiedy dotykałam jej dłoń czułam mocny uściśk jej duzego kciuka,z oka polało się kilka kropel łez.Kiedy poprosiłam panią doktor , wysmiała mnie i powiedziała to juz stara kobieta i nie wróci do zdrowia,proszę opóścić salę,byłam sama z mamą,prosilam, że parę minut. Na drzwiach napisane buł do 21 godz odwiedziny , mnie kazano salę opuścić o 20,30.O 21.08 ponoć mama zmarła,ciał mamy po paru minutach wywieziono do piwnicy,zlitował się nade mną portier i otworzył tę piwnicę,mama na dłoni miała świerza krew,zawinięta była w poszwę w której lerzał przez parę dni.Po pięciu dniach odbył się mamy pogrzeb i w trumnie z mamy dłoni leciała krew.Prosze o pomoć starszym ludziom

Nie zarejestrowany
    Guest

Znieczulica

Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Niestety w mojej rodzinie rok temu udar mózgu dopadł moja mamę, kiedy to podczas przygotowania obiadu poczuła się zle dosała b.silnych bólów głowy i było jej bardzo zimno,ze musiała się szybko połozyc.A, ze mama mieszkała i pomagała finansowo wnuczkowi ,więc tam mieszkała jakis czas.Niestety kiedy wnuczek wstał to mama lezała juz na tapczanie i zapytał co ci jest babciu juz nie wyraznie zabełkotała głowa boli i mowę jej odjęło.Siostrzeniec zadzwonił po pogotowie ,które po kilkunastu minutach przyjechało i lekarz od razu po wywiadzie i badaniu stwierdził ze to udar mózgu bo mama straciła prztomnosc Zabrali mamę do szpitala i tylko kroplówke i tlen podłączyli nic więcej .Niestety mama nad ranem zmarła a lekarze nie zrobiłi nic więcej ,zeby pomoc mojej mamie.Dodam,ze mama przez 35 lat pracowała w szpitalu ,była salową i pomagała chorym nie tylko dobrym słowem ale nawet tym ,ze ją widzieli czyli swoją osobą ,ze pacjenci nie mogli sie doczekac kiedy będzie na dyzurze .Niestety kiedy mama poszła na emeryturę wszyscy zapomnieli o niej mimo,ze kiedy ją przywiezli do szpitala to ją personel przypomniał sobie ,ale nic nie zrobili, aby jej uratowac zycie.Przeciez od ataku do przyjazdu karetki było zaledwie niecałe 2 godziny i mozna było mamie pomóc.Niestety o ludziach starszych i emerytach się juz zapomina bo mysli się,ze przezyli swoje ale moja mam miała tylko 73 lata.DO DNIA DZISIEJSZEGO NIE MOGĘ SIĘ POGODZIC ZE SMIERCIĄ MOJEJ NAJUKOCHANSZEJ MAMY O GOŁEBIM SERCU DO LUDZI.Niestety popadłam przez to w depresje i nie mogę z niej wyjsc ,mimo leczenia Nie rozumiem dlaczego lekarze nie robią nic, aby człowiekowi przedłuzyc zycie , przeciez po to się uczą a tym bardziej ,ze mama była wieloletnią pracownicą słuzby zdrowia i tyle kawy wypiła z personelem szpitala ,nawet ordynator oddziału wewnętrznego na jakim mama pracowala brał od mamy papierosy i palił, nic nie pomogli tylko kroplówki podłaczyli a gdzie badanie głowy tomografia tym bardziej ,ze w moim miescie jest helikopter i odział ratunkowy.Dodam,bez urazy do innych ludzi ,ze zycie kazdego człowieka jest bardzo cenne nie tylko mojej mamy dlatego,ze była pracownikiem słuzby zdrowia .Poprostu lekarze powinni ratowac zycie kazdemu człowiekowi bez względu na wiek czy wykształcenie takie jest moje zdanie ,bo po to się niestety uczą aby ratowac zycie ludzkie .ZAŁAMANA I DEPRESYJA CÓRKA !
    Moją Mamę spotkało to samo . Ciężko nawet pisać o tym bo Mama umarła w podobnych okolicznościach. W szpitalu podłączyli kroplówkę..Była sobota , na oddziale lekarz rezydent...Straciłam Mamę bo żaden z lekarzy nie wykonał swojej pracy jak należy , ani ten z pogotowia , który odmówił zabrania Mamy do szpitala ani ten w szpitalu ( a dopiero druga karetka ,po godzinie, zabrała Mamę do szpitala ).
    Kilka dni temu umarł na udar mój były mąż- upadł na klatce schodowej w biały dzień- sąsiedzi nie wezwali pogotowia na czas....
    Wszędzie Z N I E C Z U L I C A

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości