+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
    TaylorSwift
    Guest
    Współczuje W mojej rodzinie akurat z walczyliśmy u mojej prababci (która ma 92 lata ) z udarem . Jakoś się udało , ale najpierw był pierwszy , to był problem z mówieniem po udarze , wtedy przyhodził do nas rehabilitant z rehaexpert rehaexpert.com.pl ( swoją drogą bardzo polecam ) . Potem znów miała mikroudar , za 3 razem miała znowu udar i po dokładniejszych badaniach okazało się ,ze babci robi się zator płucny . Dzięki syzbkiej interwencji prababcia jest znami i jeszcze się sprawnie dość porusza , dzięki rehabilitacjom o których wspomniałam i dzięki lekarzom . Ale ja też wiem ,że ona po prostu miała szczęście . Dziadek mojego męża już nie miał takiego szczęścia .
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-12-17 o 20:47

Nie zarejestrowany
    Guest

Ankieta

Jestem fizjoterapeutką i piszę pracę magisterską na temat rehabilitacji po udarze mózgu. Poniżej umieszczam link do anonimowej ankiety, która posłuży mi do części badawczej przy pisaniu pracy. Ankieta skierowana jest do osób po udarze mózgu lub opiekunów/członków rodziny. Jeśli ktoś z Was miałby czas i ochotę mi pomóc proszę o wypełnienie ankiety. Z góry dziękuję ❤️
    https://www.survio.com/survey/d/Y7A9O6U9B5O8Q9B3W

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar konopieizdrowie.pl
    Mieszka w
    Chorzów
    Wspomagająco stosować można olejki CBD, gdyż wg. badań naukowców z Uniwersytetu Fudan w Chinach, kannabidiol zapobiega wtórnym uszkodzeniom mózgu oraz ma leczniczy wpływ na już istniejące szkody. Cząsteczka CBD wykazała duży potencjał jako środek neuroprotekcyjny, w leczeniu zaburzeń neurodegeneracyjnych.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Odnośnie do pytania o rehabilitację, to moja znajoma miała ją zapewnioną najpierw w szpitalu, potem w kazano Jej się zgłaszać do przychodni. Koniec końców postawiła na turnus rehabilitacyjny nad morzem. Zmieniła klimat, bardzo się zrelaksowała i dało to duże efekty. Poza tym nie oszukujmy się, szereg zabiegów też zrobił swoje. Była tutaj all-tourist.pl/turnusy-rehabilitacyjne/i wróciła naprawdę w lepszej formie. Ja z kolei byłam w tym centrum na turnusie dla osób otyłych.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 04-03-18 o 17:53

Stoliczkowa
    Guest
    A u nas było tak : babcia miała udar, w szpitalu cos tam ją rehabilitowali , potem skierowali ja do ośrodka rehabilitacyjnego , ale zanim się tam dostała , to przyszla do domu i już od razu była rehabilitowana przez fizoterapeutów z RehaExpert. Miała ćwiczenia różnego rodzaju , dzięki którym coraz lepiej zaczęła wstawać

Nie zarejestrowany
    Guest

Rechabilitacja po udarze

Tata doznał miesciąc temu udaru. Brak mowy, prawa strona ciała jest spalalizowana. Minie tydzień jak jest na oddziale rechabilitacyjnym. Po jakim czasie może być widoczna poprawa mowy i prawej strony ciała?

W tym momecie tata rozumie, komunikuje się - nie przez mowę a gestami, ruchami głowi. Kilka razy miłem wrazenie ze jakieś słowo powiedział ale ponownie niepowturzył tego.

Czuje dotyk prawej stopy, rusza palcami u nóg. Prawe dłoń reaguje na ból,

Sam się napije z butelki wody, czy KUBUSIA. Zje krompkę chleba, posłuży się widelcem z lewej reki.

Po jakim czasie może być bardziej widoczna poprawa ?

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Cześć. Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na Twoje pytania, gdyż każda osoba jest inna i w innym czasie wróci do sprawności w zależności też od tego co jest robione w kwestii rehabilitacji, kto ją wykonuje, a także od szeregu innych czynników jak rozległość udaru, to w jakim wieku jest Tata, a nawet chorób towarzyszących. Jeśli tylko będzie to możliwe, to sugeruję szukać fizjoterapeuty neurologicznego, który specjalizuje się w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu, aby pracował w domu, a także poszukać ośrodka rehabilitacji neurologicznej. Trudno trafić na dobry ośrodek w ramach funduszu, ale nie jest to niemożliwe.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości