+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Podstępna gruźlica

Nie zarejestrowany
    Guest

Podstępna gruźlica

BIopsja wykonana we wrześniu 2006r węzła nadobojcz\ykowego wykazała właśnie takie podejrzenie . Zrobiono mi wiele badań 4 zdjęcia rtg, bronchoskopię z 4 wycinkami, tomografie węzłów płuc,badanie plwociny, spirometrię.Te badania nie wykazały zmian w płucach i oskrzelach. Zrobiono mi również próbę tuberkulinową,która była bardzo duża. Wyniki krwi i inne były dobre. Ja od sierpnia czułam sie troche osłabiona, pobolewały mnie węzły chłonne.POnieważ przeprowadzone badania nie wskazały na grużlice ani sarkoidozą sama zrobiła prywatnie badanie w szpitalu w K-cach PCR na obecność prątków, które okazało sie ujemne.Choroby kociego pazura nie wzieto pod uwage , poniewaz lekarze maja słaba wiedzę na ten temat.Nie wiem co mam już robić bo to trwa już od 6m-cy.

Nie zarejestrowany
    Guest

lucyna lat 31

jestem w podobnej sytuacji we wrześniu 2006 miałam pobrany węzęł chłonny do ba dania i drugi raz w czerwcu 2007.zachorowałam w sierpniu 2006 do tej pory nie wiedzą co robić.mam bardzo powiększone węzły chłonne.leczono mnie też na chorobę kociego pazura. proszę o kontakt lucyna.pluta@wp.pl

3. Czy to kiła? Jak rozpoznać kiłę? Objawy kiły pierwszego, drugiego i trzeciego okresu, kiła utajona i kiła wrodzona HIV - zarazić się może KAŻDY HIV - czynniki ryzyka zakażeniem HIV, przeciwdziałanie i leczenie chorych na AIDS Infekcje intymne: rzęsistkowica, grzybica, chlamydioza, waginoza, opryszczka
    Nie zarejestrowany
    Guest

jak długo pozostają przy zyciu zarazki gruźlicy?

Mam pytanie, u kolezanki z którą mieszakmy wspólnie w mieszkaniu studenckim zdiagnozowano gruźlice w stadium zakaźnym, oczywiście wszyscy pozostali musieli także wykonać badania, jak na razie nikt więcej nie jest chory, ale czy np. mieszkanie w tym mieszkaniu nadal nie zwiększa niebezpieczeństwa zakażenia? Jak długo moga w powietrzu, ubraniach i innych rzeczach utrzymywać się zarazki gruźlicy????

Nie zarejestrowany
    Guest

po gruźlicy

rok temu skończyłam leczenie, mieszkam w Angli więc tu się leczyłam, tutaj szpital nie jest obowiązkowy, tym bardziej że ja nie miałam z kim dzieci zostawić. Dzieci też przeszły badanią, u syna wszystko ok, córka miała płuca czyste ale przez 3 miesiące brała leki bo próba wskazywała że grużlica zaczęła się rozwijać. teraz niby wszystko jest dobrze ale nik nie poinformował mnie co dalej, czy musimy teraz robić regularnie jakieś badania, typu prześwietlenia pluc, badania wydzieliny itp. syn na 100% jest zarażony bo kiedy ja byłam chora dzieci były ze maną, fakt że zaraz po rozpoznaniu dostałam zestaw maseczek które cały czas nosiłam przez ponad 2 tyg. mimo to wciąż martwie się o to co będzie dalej, co jeśli grużlica u syna zacznie się rozwijać? czym grozi mi ponowne zarażenie się prątkami gruźlicy? gdzie szukać informacji dla tych co grużlicę przeszli. pozadrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrowia
    edyta.mm@wp.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

gruzlica kosci

Czy gruzlica kosci jest zarazliwa? jesli tak to w jaki sposob mozna sie nia zarazuc?Czy w taki sam jak przy gruzlicy pluc?

Nie zarejestrowany
    Guest

czy moge drugi raz zachorowac

14 lat temu bylam chora na gruzlice wezlow chlonnych dzis dowiedzialam sie ze moja babcia ma gruzlice pluc przebywalam z nia codziennie czy moge zachorowac drugi raz ewafrak86@interia.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

gruzlica kosci

gruzlica kosci jest zarazliwa jesli ta osoba prądkuje bo jesli ktos ma gruzlice kosci to ma tez płuc i oskrzeli

Nie zarejestrowany
    Guest

gruźlica w szkole

Uczeń klasy 3 ma gruźlicę - leczy się szpitalnie. Zalecenia Szkoly : konieczne przebadanie uczniów z klasy chorego oraz nauczycieli. Reszta uczniów przebywających na przerwach z chorym- nie dostała zaleceń do przebadania. Wynik u 1 lekarza wiel.ru.-12; u 2lekarza wielkość rumienia -10. Ostatnie szczepienie na gruźlicę u 9 latka -tylko noworodkowe! (Od drugiej polowy 2005 sanepid zaniechał szczepień) Roczniki z drugiej połowy 99r - nie ma tych szczepień. Opinia 1lekarza: Zarazek jest; Wprowadzamy pół roczne leczenie; Sanatorium. Opinia 2lekarza: Dziecko ma odporoność; Nie trzeba leczyć; Aby zachorować na gruźlicę trzeba się mocno postarać.Za pół roku kontrola. KONTRASTOWE _ OPINIE ..............

Nie zarejestrowany
    Guest

ja mam gruzlice kosci

ja mam gruzlice kosci. dokladnie 2 kosci srodstopia. zacząłem odczywac srodstopie 2 lata temu.;/ nie wiedzialem ze jestem chory. kosc strasznie bolala i puchla stopa. wykryli zlamanie kosci. od razu zrobili biobsjei. ale pobrali chrzesc po zlamaniu. nic nie wykrylo z chrzesci. dali leki przeciw opuchliznie i wypuscili do domku. bylo dobrze do wzeszlego roku. po roku czasu znowu mi sie SAMA polamala kosc. pojechalem do nastepnego szpitala. wtedy pobrali poprawnie z kosci.i wykryto mi gruzlice kosci. dokladnie w pazdzierniku. od razu do kliniki gruzliczo-plucnej. rozne badania. teraz jestem an lekach. juz biore ok.3 miesiace leki. na czczo 2 fasoli i witaminy. wczesniejsze leki na gruzl. zniszczyly mi tak watrobe ze musiala lekarka skrocic pierwsze leki o miesiac. do wrzesnia bede na lekach. a mam rocznikowo 18 lat. wiec musialem sie zarazic ok 2-4 lat temu. gruzlica kosci NIE JEST zarazliwa..!!! normalnbie funkcjonuje chociaz moj organizm dziwnie funkcjonuje. jezeli macie pytania pytajcie

Nie zarejestrowany
    Guest

grużlica kości

Nasza obecnie 2 letnia coreczka jest juz od 8 m-c leczona na gruzlice kosci przeszla juz biopsje i pobyt 3 m-c w szpitalu. u niej gruzlica zaatakowala kosc udowa tzn kolanko.na szczescie dzieki temu iz byla leczona prywatnie w pore wykryto gruzlice(poniewaz juz po m-c ciaglych badan,przeswietlen,usg a nawet rezonansu magnetycznego i oczywiscie wizyty w klinice hematologii).
    zaczelo sie wszystko od utykania.corka w wieku 10 m-c zaczela chodzic wiec jako 16 m-c dziecko chodzila juz bardzo dobrze i z dnia nadzien zaczeka utykac na prawa noge lecz poczucia humoru nie stracila i dlatego,tak trudno bylo stwierdzic co jej jest.wiec od tego momentu zaczela sie nasza tulaczka po szpitalach, ortopedach i roznych innych instytucjach.uslyszelismy wiele diagnoz ktore byly bardzo przykre ale na szczescie znalazl sie swietny specjalista ktory zrobil probe tuberkulinowa i nasza bezcelowa tulaczka zostala ukonczona dodam ze corka jest wychowywana w warunkach bardzo dobrych i nikt z rodziny nigdy nie chrowal na gruzlice ...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości