+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51
    Nie zarejestrowany
    Guest

borelioza

Nie lekcewżcie boreliozy. Leczyłem się prawie 3 miesiące. Miałem rumień, który nie znikał mimo przyjmowania dużej dawki doxycykliny. Teraz wydaje mi się, że jestem wyleczony. Test na przeciwciała nie daje 100% wiarygodności. Lepiej zrobić test DNA na obecność bakterii. Centrum Badań DNA Poznań. W niektórych miastach mają swoje pielęgniarki, które pobierają krew podczas wizyty domowej. Polecam mimo dość wysokiej ceny ok 300 zł. W razie stwierdzenia choroby warto poszukać lekarza, który się zajmuje tą chorobą. Do zwykłego nie ma co się fatygować, przepisze najwyżej zwykłą dawkę anty biotyku na 3 tyg. a potem trzeba sobie radzić samemu. Proponuję kontakt ze SCHNB, oni mi pomogli znaleźć lekarza w moim mieście.

Nie zarejestrowany
    Guest

do ukąszonych przez kleszcze

Nie lekceważcie tych małych zdradliwych pajączków,których jest coraz więcej zarażonych chorobami.Gdy po wykręceniu kleszcza ranka nie goi się i powstaje rumień, lekarz rodzinny powinien dać skierowanie do specjalistycznej poradni przy szpitalu zakażnym, Obowiązkowo!!Ja leczyłem się dwa lata i mimo dobrego wyniku w zleceniu mam samoobserwację ew. zmian w swoim organiżmie wskazującym na choroby przekazane przez kleszcze.W poradni spotkałem ludzi leczących się już cztery lata.Do lasu wchodzę spryskany różnymi środkami i w specjalnym ubraniu.(Wędkarskie).Męka!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

ukąszona przez kleszcze

ja ukąszona byłam 2 dni tamu dzis wyszłam ze szpitala miałam operacje więc jak zauważycie kleszcza powiedzcie to komuś i jedzie szybko do szpitala

Nie zarejestrowany
    Guest

wysłać dziecko na obóz zuchowy do lasu?

Moja córa chce jechać na obóz zuchowo - harcerski, pod namioty. Bardzo się cieszy na ten wyjazd. Ale przypomiałam sobie o kleszczach. Ja bardzo się ich boję. Jak ją skutecznie uchronić przed nimi bez konieczności rezygnacji z wyjazdu. Kto mi podpowie?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do wiki

Zrób to co tu napisali czyli preparaty przeciwkleszczowe, odpowiedni strój, i szczepienia. Nic więcej nie zrobisz. Ale nie bój się na zapas. Pozwól córce jechać. Może wcale nic jej nie ukąsi, a będzie miała świetną zabawę. zresztą pewnie opiekunowie dobrze wiedzą co robić w przypadku ukąszenia.

Nie zarejestrowany
    Guest

w potrzasku

Witam. Nie wiem kim jesteście ale potrzebuje dobrych rad. Mam w tej chwili 30 lat. Prawdopodobnie od kilkunasty lat jestem zarażony boleriozą. Mieszkam w miejscowości otoczonej z każdej strony lasami i nie trudno o ugryzienie kleszcza. Przez te lata chodziłem po różnych lekarzach specjalistach z różnymi objawami. Takie jakbjawy grypopodobne, nawracające dolegliwości stawowe, ,zaburzenia pamięci,bóle mięśniowo-stawowe,przewlekłe zmęczenie, gorączka, poty, dreszcze, fale gorąca z nieznanych powodów,zmiana masy ciała (przybranie lub utrata),zmęczenie (napadowe lub stałe), ociężałość, słaba wytrzymałość fizyczna,bezsenność, płytki sen,wypadanie włosów z nieznanych powodów,drętwienie kończyn drętwienie języka, zwłaszcza jego czubka lub warg, zaburzenia smaku,bóle gardła,bóle jąder,bóle bioder,bóle i kurcze mięśni,bóle głowy, sztywność stawów i kręgosłupa szyjnego, trzeszczenie szyi,bóle zębów podrażniony pęcherz a i dróg moczowych,utrata sprawności seksualnej, bóle i podrażnienie żołądka,refluks żołądkowo-przełykowy,zmiana rytmu wypróżnień (zaparcia lub biegunka),przeszywające bóle,zaburzenia widzenia, czarne plamy w polu widzenia, nadwrażliwość na światło zaburzenia słuchu: dzwonienie w uszach, bóle uszu, nadwrażliwość na dźwięk,zła tolerancja alkoholu i nasilanie się objawów po alkoholu,zaburzenia koncentracji i otępienie: trudności w znalezieniu potrzebnego słowa, problemy z rozumieniem tekstu czytanego, wzmożona ilość błędów ortograficznych, trudności w rozumieniu dłuższych zdań lub szybkich dialogów, liczne wypadki 'z nieuwagi', zapominalstwo, luki pamięciowe, dezorientacja, uczucie 'odrealnienia',zmiany nastroju, drażliwość, depresja,czterotygodniowa cykliczność symptomów: dwa tygodnie lepiej, dwa tygodnie gorzej,nadwrażliwość skóry, bolesność na dotyk,idiopatyczne zapalenie prostaty,nadwrażliwość na chemikalia i zapachy,zapalenie wątroby,porażenia nerwów obwodowych. Żaden lakarz nie wpadł na możliwość zarażenia boleriozą. Sam zacząłem wykonywać rożne badania na własny koszt,(straciłem majątek) aż w jednym z laboratorium po wykonaniu badania Western blot IgM i IgG wykazało zarażenie tą chorobą. Dzięki internetowi sam wpadłem na tą możliwośc.
    W związku z powyższym proszę o odpowiedź na pytania:
    -czy w takim przewlekłym sadium można się skutecznie wyleczyć, czy będę musiał męczyć się z tym do końca życia
    -czy wogóle można mówić o wyleczeniu się z tej choroby
    -czy oprócz tych dolegliwości , które mnie dosięgły dojdą jeszcze inne
    -gdzie mogę uzyskać fachowej pomocy
    -proszę o kontakty do dobrych specjalistów
    Pragnę dodać ,że byłem dobrym sportowcem i silnym intelektualnie chłopakiem - miałem przed sobą duże możliwości. Straciłem to wszystko przez tą chorobę. Teraz życie potoczyło się inną drogą a ja nie jestem taki jak kiedyś.
    Pomocy

Nie zarejestrowany
    Guest

usunąć kleszcza

przy wyciąganiu kleszcz urwał się i jego kawałek został w skórze co zrobić??/

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do niny

Hmm, a nie da się pęsetą na pewno? Moja przyjaciółka tak miała i dopiero lekarz sobie poradził z tym cholerstwem. Lepiej iść do specjalisty.

Nie zarejestrowany
    Guest

Ogólnie

Czy na prawdę każde ukąszenie przez kleszcza może wywołać chorobę?byłam kilka razy ukąszona i na razie nie zauważyłam u siebie żadnych objawów wymienianych wyżej , a może jednak powinnam zacząć się bać.

Nie zarejestrowany
    Guest

rumien wedrujacy

dzis wyciagnalem kleszcza,byl spory i napewno na czyms siedzial juz..chyba zostala jego glowa bo zaczelo puchnac miejsce ukaszenia..wkoncu zrobilo sie duze i czerwone,wiec wybralem sie do szpitala tam powiedzieli ze mam rumie wedrujacy,czyli wczesne stadium...uwazajcie na kleszcze,bo naprawde nie sa fajne..teraz zostaja mi tylko antybiotyki i badania,i oczywiscie nadzieja ze nie mam boreliozy..pozdrawiam..i dawajcie namiary na specjalistow bo ciezko znalesc.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości