+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
    Nie zarejestrowany
    Guest

Domowe sposoby na usuwanie kleszczy

Fajnie...;( ja niedawno miałam kleszcza, moja mama go wyciągła ale chyba jeszcze coś zostało... Co ja mam zrobić?? Musze iść do lekarza?? nie chce zachorować na żadną z tych chorób
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-06-14 o 12:36

Nie zarejestrowany
    Guest

kleszcze

byłem na grzybach i dopadły mnie dwa kleszcze sam je wyciągnołem igłą czy tak tez można? a czy to możliwe ze kleszcz pozostawiony np. u kota moze uzyskac trzykrotnie większe rozmiary taki przypadek miałem z kotem az w koncu zdechł bo nie szło już tego wyciągnąć a bałem się go złamac oczywiście tego kleszcza

Nie zarejestrowany
    Guest

kleszcze

Igłę lepiej zastąpić specjalnym przyrządem (wygląda jak strzykawka) który za grosze można kupić w aptece. DZięki tłokowi, który usuwa powietrze wyciąga się kleszcza bez obawy, że zostanie w ciele jakiś kawałek.
    Jest możliwe, że kleszcz kilkakrotnie powiększa swoje rozmiary - wszak opija się drań, krwią.Nie mozna zostawiać go w ciele zwierzaka, bo to może być niebezpieczne. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

co robić?

miałam przed chwilą ten sam problem co magda co zrobić? tez musze isc do lekarza? moja mama mówi zeby go pomarować spirytusem czy można?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-06-14 o 12:35

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do Tuski

Spirytus nic nie da trzeba go usunąć. Jeśli nie potrafisz sama to lepiej iść do lekarza.

Nie zarejestrowany
    Guest

kleszcze

Wczoraj miałam kleszcza i nie mam pojęcia czy nie zostało go jeszcze
    Co ja mam z tym zrobić?? Nie chce zachorować na żadną z tych głupich chorób((((

Nie zarejestrowany
    Guest

Obleśnie .!

Mnie na szczęście nie ugryzlo nic.. Gdy moja siostra miala w nodze kleszcza to mama polala na niego troche oleju.. bo wtedy przystaje oddychac i troche sie wysuwa do gory a pozniej go zlapala i krecila w strone przeciwna do wskazowek zegara zeby wyszedl do konca. i Nie ma z nia teraz nic. Mam do was pytanie. Wiem że to nie na tej stronie mam pytac.. ale jezeli jzu tu jestem to zapytam. Czy u WAS na osiedlu w miescie albo podworku w lata lataja w okol drzew wielke i oblesnie stwozenia.? przypominaja one od tylu skorupke zoledzia ale cale sa podobne do zuka. Podobno nie gdyza. Sa bardzo glupie bo jak lataja to do wszystkiego dobijaja. Bardzo sie ich boje bo u mnie jest tego plaga. jezeli wiecie co to jest to mi napiszcie prosze.! odpiszcie w komentarzu albo na Gg. 6305778 mozecie tez na fotce. Moj login jest w Nicku komentarza. Z gory dzieki

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC

do Romane

To chrząszcze i zaraz przestaną latać, bo kończy się ich okres aktywności i faktycznie gryzą. I wcale nie są takie obleśne

Nie zarejestrowany
    Guest

RomaneQx3

Polanie kleszcza olejem czy smarowanie masłem jest bardzo głupie.
    Niech nikt tego nie robi.
    Po takim zabiegu kleszcz dusi się i pluje do ciała swojej ofiary
    W aptekach są specjane strzykawki podciśnienowe do usuwania kleszczy.

Nie zarejestrowany
    Guest

kleszcz

jak cie ugryzie kleszcz to idż do lekarza,a jak cie ugryzie komar ta mam trzy sposoby
    1 posmarowac masciom na ugryzienia
    2 posmarowac polowa cebuli
    3 posmarowac zabkiem czosnku
    pa

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości