+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
    Nie zarejestrowany
    Guest

kolka nerkowa

ja właśnie to przechodzę czytam wasze wypowiedzi szukam pomocy jeszcze nigdy nie przeżyłam takiego bólu piszecie o kolce prawostronnej ja mam bóle z lewej strony mimo to lekarz stwierdził że to kolka nerkowa przyjmuję leki trochę pomagają ale są momenty kiedy ból się nasila czy to oznacza że czeka mnie pobyt w szpitalu? proszę o pomoc!

Nie zarejestrowany
    Guest

cewnik jj

Ja już pisałam w tym wątku, że miałam zakładany cewnik jj w 22 tygodniu ciąży. Na tym sprawa się niestety nie skończyła. Tydzień po zabiegu cewnik się zapchał i ponownie trafiłam do szpitala gdzie mi go wymienili. Od tej pory jakoś się trzyma, choć czuję, że już resztkami sił, ale i tak bardzo źle znoszę ten cewnik. Lekarz mi powiedział, że po prostu należę do grupy ludzi, która nie toleruje cewnika i niestety musi boleć. Cały czas sikam krwią, a mój pęcherz i cewka moczowa są jak żywa rana, do tego powracają kolki nerkowe, ale jeszcze nie tak silne jak wcześniej. Już ledwo daję radę

Nie zarejestrowany
    Guest

kolka nerkowa

I jeszcze co do samej kolki to zawsze lekarze mi mówili, że trzeba dużo pić, ale ja ostatnio opracowałam swój sposób na radzenie sobie z atakami. Gdy zaczyna boleć to:
    - biorę dużo nospy ( w ciąży tylko jedną forte, ale gdy nie byłam w ciąży to spokojnie 2 forte +2 następne po 2-3 godzinach)
    - przestaję pić co najmniej do momentu gdy ból ustąpi
    - kładę się na lewym boku ( w przypadku kolki prawostronnej)
    - czasem stosuję też masaż silnym strumieniem gorącego prysznica na bolące miejsca.
    Jeśli po kilku godzinach ból ustąpi zaczynam pić wodę. Najpierw po troszku, a jeśli ból się nie nasila to coraz więcej.

Nie zarejestrowany
    Guest

Kolka nerkowa

Witam !!!

Jestem Ewelina.Mam 15 lat i mam kamień w prawej nerce.Często mam tzw.kolki nerkowe. Bardzo boli aż tarzam się po ziemi .Może ktoś zna naprawdę jakieś sposoby na uśnieżenie bólu. Mój email to nina@uk.pl .Proszę o uczciwych ludzi.Dziękuje .

Pozdrowienia .
    Ewelina

Nie zarejestrowany
    Guest

kolka nerkowa

własnie wyszłam ze szpitala przeleżałam 1 tydzień i podawali kroplówki leki przeciw bólowe antybiotyk ito wszystko jak bolało tak boli nic nie robia w tych szpitalach mają nas pacjentów gdzieś nie dadzą skierowan do specjalisty albo jakieś konsultacje a to nic

Nie zarejestrowany
    Guest

ataki kolki w ciązy

Witam,
    Ataki kolki w ciąży bardzo często się zdarzają , a to wszystko przez to, że organizm oczyszcza się w celu usprawnienia wielu funkcji organizmu w tak wzmożonym okresie jaki jest ciąża. Co innego fakt, że organizm nie rozpoznaje, że taki kamień jest już całkiem sporych rozmiarów i może go nie wydalić w sposób samodzielny. Ja przerobiłam to 3 razy w ciąży, bo miałam 3 kamienie (na szczęście na tyle nieduże, że sama je wydaliłam po trzech atakach kolki). Jednak przy jakichkolwiek objawach należy się jak najszybciej zgłosić do lekarza, ponieważ sama kolka i kamienie nie są tak niebezpieczne, jak możliwość żółtaczki mechanicznej w ciąży (też miałam za każdym razem), która już może zaszkodzić naszemu dzidziusiowi.

kropkowaLi
    Guest
    U mnie na ataki kolki nerkowej zawsze pomagały leki rozkurczowe i przeciwbólowe, czasem w bardzo dużych dawkach. I dużo piłam wody i fitolizyny w paście, by przyspieszyć usuwanie złogów z nerek (piasku, czy kamieni). A kiedy ból był mniejszy to sporo się ruszałam, np. chodziłam po schodach z nadzieją, że to wszystko szybko zejdzie wraz moczem i przestanie tak boleć. Teraz stosuję fitolizynę profilaktycznie, bo nie chcę tego znów przechodzić i rodzić kamieni.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości