+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
    Nie zarejestrowany
    Guest

Leczenie kolana - zachowanie sprawności

Mam 14 lat i uprawiam sztuke walki taka jak Capoeira. LUbie tanczyc i ogolnie uwielbiam sport i jestem osoba ruchliwa. Ostatnio duzo trenowalam i tanczylam (wystep) oraz w miedzy czasie roznosilam ulotki. Od ok. miesiaca dokuczaja mi kolana. Nie jest to mocny bol ale uciazliwy gdy kucam dlugo i chce sie podniesc ciezko mi i kolana bola . Tak samo przy chodzeniu po schodach i mocnym zginaniu i wyprostowywaniu nog. Bol nie nasila sie ale jest uciazliwy. Smarowalam masciami, nacierałam domowym spirytusem ale niestety nie zbyt pomoglo. Gdy spytałam nauczycielke wf stwierdzila ze moga to byc poluzowane wiezadla. Gdy rozmawialam o tym z mama stwierdzila, ze po prostu mam przeforsowane nogi bo jestem w ciaglym ruchu, kazała sie smarowac masciami i powiedziala ze to nic takiego ze przejdzie. Czy to chwilowy bol z nadwyrezenia czy mozliwe ze cos powaznego ?

Nie zarejestrowany
    Guest

.

Ja miałam podobne objawy i okazało się, że mam zapalenie torebki stawowej. Najprawdopodobniej od dużego właśnie natężenia ruchu (sport). Proponuję udać się do lekarza. Mi doradzono ćwiczenia, zabiegi i przede wszystkim odciążenie kolana. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

Kolanka

Ja niestety miałam skręcone 3 razy prawe kolano które jest już po operacji i raz lewe kolano. Często kolana bolą mnie na zmianę pogody, a nogi to podstawa całego ciała. Boje się tylko że w każdej chwili skręcę znowu kolano i to działa na psychikę uważam jak chodzę i obok czego przechodzę .

Nie zarejestrowany
    Guest

problem

Dziękuję bardzo za artykuł.Moja wiedza znacznie wzrosła, ale i obawy również.Stwierdzono u mnie deformację stawu kolanowego. Ok. 10 lat temu spadła mi na kolano płyta betonowa powodując uraz.Oprócz stłuczenia, siniaków i opchlizny- nic się nie działo.Dzisiaj wiem,że powinnam sama poszukać prywatnie pomocy.Aktualnie od ok.2 miesiecy przeżywam koszmar.Ból przy chodzeniu,szczegolnie schodzeniu ze schodów, kolano puchnie, blokuje się, mam częste przykurcze itd.
    Otrzymałam 2 zastrzyki w staw kolanowy/sterydy/-ulga! Przyjmuję /też iniekcje/ Traumeel(lek homeopatyczny).
    Teraz wiem,ze praktycznie kolano moje nie wróci do dawnej formy.Uwielbiam byc aktywna ruchowo. Mój wiek/60/wymaga szczegolnej dbalości w tym względzie. Od roku uprawiam Nordic Walking.
    Stąd pytanie: Czy mogę nadal chodzić "z kijkami",czy też zrezygnowac z tej namiastki sportu?

Nie zarejestrowany
    Guest

snikers

mam 32 lata , schodząc po schodach już nie słychać stukotu obcasów lecz rzężenie kolan.Jest to bardzo krępujące.Niektórzy znajomi mówią na mnie snikers-"kranczer" po emisji reklamy z chrupiącym emerytem.10 lat temu miałam artroskopię stawu kolanowego.pomogło ale co dalej??jeszcze 50 lat przedemna Może zna ktoś dobry sposób na głośne kolanka??

Nie zarejestrowany
    Guest

...

Dzisiaj właśnie dowiedziałam się że mam zwyrodnienie stawu kolanowego, postanowiłam się dowiedzieć dokładnie co to, co mnie czeka w przyszłości, bo lekarz mi powiedział że tego nie da się wyleczyć i jeżeli nie będę dbała o nie to będzie coraz gorzej. Po przeczytaniu tego artykułu załamałam się. Mam dopiero 21 lat, prawidłową budowę ciała (nie jestem gruba)... Pisze że powinno się odciążyć staw, unikać forsownych ćwiczeń tylko że ja kocham taniec, kocham bieganie, chodzenie po górach... Czy muszę z tego wszystkiego zrezygnować??? A i mam pytanie, czy zwyrodnienie może być genetyczne???

Nie zarejestrowany
    Guest

Nie musisz rezygnowac ze wszystkiego

Idz do dobrego orotopedy, na pewno nie musisz rezygnować ze wszystkiego tylko nie przesadzaj i pewnie bedziesz mogla wykonywac cwiczenia specjalne chorych na zwyrodnienie.

Nie zarejestrowany
    Guest

Bóle Kolna

Czesc. Od ponad roku mam powazne problemy z kolanami. Bolą mnie podczas prawie kazdego wysiłku, nie ma mowy o pracowaniu w pozycjii ze zgiętymi kolanami bo bolą jak nic a i wstać jest potem problem. Byłam już u lekarzy, głównie ortopedów ale oni rozkładają rece. Do tego strzela mi w tych kolanach, pod lewym jak i prawym mam coś w rodzaju wybrzuszenia, niektórzy określają to jako cystę Beckera ale mimo wizyty u lekarzy żaden tego nie potwierdził. Mam uczyucie jakby kolana były lekko powiekszone ale to chyba tylko takie uczucie, wydaje mi sie ze sa takie lekkie i łatwo przy lekkim zgięciu moze coś się złamac. Brałam juz wiele leków, badania miałam różne: USG, prześwietlenie, rezonans magnetyczny głowy, kręgosłupa, wszelkie badania krwi ale to nic nie dało. Wszystko wychodzi dobrze.

Zastanawiające jest stwierdzenie jednego lekarza który powiedział ze mam za wysoko osadzone rzepki.. Czy to moze być przyczyną tego bólu? Sama juz niewiem, czytam różne opinie ludzi, i troche mi pasuje objawów do niektórych chorób ale nie moge tego potwierdzić.. lekarza który by sie poznał tez nie moge znaleśc. Jak ktos był by w stanie mi pomóc to była bym bardzo wdzieczna bo juz skonczyły mi się pomysły gdzie mozna iśc.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Nie zarejestrowany
    Guest

Kolano babci;)

Hej. Moje przygody z kolanem zaczely sie ponad 10 lat temu. Kiedys na zajeciach wychowania fizycznego wykonalam krok do tylu lewa noga i trach poczulam jak by mi kosci wyszly ze stawu kazda w inna strone. No i sie zaczelo. Pojechalam do szpitala powiedziano ze pekla mi kosc i cos tam jeszcze. Zalozono gips. po 2 tygodniach zdjeto i mialo byc ok. Ale noga co jakis czas bolala i zaczely sie czeste skrecenia kolana...bywalo tak ze 2 tygodnie w szynie lub gipsie...2 do 4 tygodni spokoju i znow gips i tak przez 2 lata po pewnym czasie juz przestalam jezdzic po gips, radzilam sobie sama bol ustepowal po kilku dniach. Ciagle musialam uwazac nawet na to jak stawiam kroki bo jak nie to kolano skrecone. Co jakis czas samo bolalo. Zaczelo sie jezdzenie do ortopedow bylo ich 5 i tyle samo diagnoz. Bylo 3 razy usg i cuda na kiju...ze plyn w kolanie ze lekotka boczna uszkoszona ze zepka cos nie tak i miesniami uda..a jak bolalo tak bolalo. No i w koncu mam zmusiala lekarza zeby przestal stosowac pol srodki...a robil cos z kolanem. Byl problem bo nie mialam 18 lat a w szpitalu dzieciecym nie bylo aparaury do zabiegu a maja na odziale dla doroslych...obled. Wiec w koncu udalo sie zalatwic miejsce na oddziale dla doroslych na mamy dowpiedzialnosc. Zrobiono mi artroskopie obrazowa i chirurgiczna...wyczyszczono kolano...uszkodzonej chrzastki rozmiekczono ja ...i na 6 tygodni byl zakaz stawania na noge i picie arthrylu...pozniej fizjoterapia gl. wzmocnienie miesni ud. Rozpozanie: chrondomalacja chrzastki i niestabilnosc stawu kolanowego. Skrecenia zdarzaly sie jeszcze kilka razy po zabiegu...( okazalo sie ze pojawily sie nowe ogniska chrondomalacji i mam kolano 60 letniej kobiety ;/)...Jednak zaczelam "oblepiac" noge miesniami i bylo coraz lepiej, kupilam takze stabilizator, ktory nosilam gdy kolano bolalo albo czekaly mnie obciazenia. Niestety musialam na dlugi czas zrezygnowac z biegania. Ale teraz z perspektywy czasu jest lepiej niz bylo. Stosuje glukozamine, plywam (ale nie zabka) jezdze na rowerze, troche biegam wspinam sie...i o zgrozo mam stojaca prace. Ale o kolano dbam kiedy tylko moge. A ono odplaca mi sie brakiem bolu...nawet na pogode mnie nie rypie. Jednak byl okres ze obchodzilam sie z nim jak z jajkiem . Teraz mam 25 lat i moge odpukac...jest dobrze...choc zawsze sie pilnuje...glukozamina stabilizator ruch i zdrowy rozsadek zawsze mam pod reka

Pozdrawiam wszystkich borykajacych sie z kolanami...ruszajcie sie nie wazne jak boli...robcie to z glowa ...zycze wszystkim wytrwalosci i cierpliwosci. Rozpieszczajcie swe nogi a one odplaca wam tym ze beda nosily was do poznej starosci

Nie zarejestrowany
    Guest

Uraz ścięgna przyśrodkowego kolana

Osiem miesięcy temu miałem poważny wypadek samochodowy w wyniku którego zapadłem w śpiączke. po wybudzeniu okazało się że doszło do skurczenia się ścięgna przyśrodkowego kolana lewego mimo długotrwałej rehabilitacji nadal nie mogę lewej nogi zgjąć ani do końca wyprostować. czy ktoś wie co moge zrobić żeby tą noge wreszcie doprowadzić do porządku?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości