+ Odpowiedz na ten temat
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 96 z 96
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Aniołek
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Cześć dziewcyzny, ja jestem pół roku po ciąży pozamacicznej i do tej pory jeszcze cieżko mi sobie z tym poradzić. Najgorzej jest wieczorami... Cały czas szukam przyczyny, tego co się stało. Nie byłam na nic chora, nie brałam nawet nigdy tabletek, nigdt wcześniej też nie byłam w ciaży, to byłą pierwsza. Ginekolog stwierdził, ze tak po porstu się czasem zdarza... Ale mi to nei daje spokoju, może coś źle zrobiłam? Tu znalazłam informację http://www.biomedical.pl/ciaza/ciaza-pozamaciczna-56.html, że przyczyną mogły być zrosty po opreacji wyrostka, no a rzeczywiście wyrostek miałam usuwany kilka lat temu, może to miało wpływ, sama nie wiem. Nie umiem się z tym wszytskim pogodzić
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-10-14 o 13:47

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Witam!Trzy tygodnie temu usunięto mi ciąże pozamaciczną.Czuje się już lepiej.To była moja pierwsza ciąża i kiedy mogę starać się o drugie dziecko?Z góry dziękuje
    Witaj, lekarze zalecają odczekanie min.3 miesiące od rozwiązania ciąży ektopowej zanim zacznie się ponownie starać o dziecko. Dlaczego?

''Ciąża po ciąży pozamacicznej niesie ze sobą zwiększone ryzyko ponownej ciąży ektopowej - wzrasta ono z 1 do 10 procent. Dlatego, w przypadku, gdy przyczyną ciąży pozamacicznej były nieprawidłowości związane z budową narządu rodnego, tak ważne jest ich wyleczenie''.

Często sygnałem do tego, że można rozpocząć starania o kolejne dziecko jest powrót regularnego cyklu i regularnych miesiączek.

Link do artykułu, z którego dowiesz się jak zaplanować kolejną ciążę po ciąży pozamacicznej: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...yko_36732.html

Nie zarejestrowany
    Guest
    zrob sobie najpierw badanie krwi, moczu moze takze posiew z pochwy, zeby sprawdzic czy przypadkiemnie zostalas zarazona jakas bakteria w szpitalu, co niestaty czasem sie zdarza

alicka
    Guest
    Może i ja mam ciążę pozamaciczną..
    5 listopada byłam u ginekologa, zrobił usg, okazało się, że mam PCO i mięśniaka.. Na pytanie, czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę, powiedział, że niestety tak. Zmartwiłam się, ale przynajmniej wiedziałam skąd moje nieregularne miesiączki a czasem ich brak.. Dostałam skierowanie na badania hormonalne krwi, które miałam wykonać w przeciągu 5 pierwszych dni cyklu. Tego dnia dostałam plamienie, więc pomyślałam, że tym razem przypadł mi taki "okres" i na drugi dzień poszłam na badania. Tego samego dnia kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. I od tamtej pory, praktycznie z dnia na dzień.. czuje się naprawdę dziwnie, tzn mam straszną ochotę na słodycze mimo, że za nimi nie przepadam, zwłaszcza wieczorem, raz zjadłabym konia z kopytami, innym razem nie mogę nic przełknąć, bolą mnie jajniki, brzuch jak na okres, jestem zmęczona mimo, że się wysypiam, jestem płaczliwa, potrafi mnie wzruszyć reklama w tv szybko się denerwuję, mam podwyższoną temperaturę (37,0), wszystko leci mi z rąk, jestem strasznie rozkojarzona, sikam częściej niż normalnie, któregoś dnia co pół h byłam w toalecie no i te straszne wzdęcia Test wyszedł negatywny aż nie mogę w to uwierzyć, robiłam dziś z porannego moczu. Pytanie, czy testy przy ciąży pozamacicznej zawsze wychodzą negatywne? I ogólnie chyba nie jest za wcześnie, żeby robić test? (3 tygodnie od ewentualnego zapłodnienia).
    Może to plamienie, to była owulacja.. Poza tym wyniki badań, by na to wskazywały..
    Co o tym myślicie??

alicka
    Guest
    Może i ja mam ciążę pozamaciczną..
    5 listopada byłam u ginekologa, zrobił usg, okazało się, że mam PCO i mięśniaka.. Na pytanie, czy mogę mieć problem z zajściem w ciążę, powiedział, że niestety tak. Zmartwiłam się, ale przynajmniej wiedziałam skąd moje nieregularne miesiączki a czasem ich brak.. Dostałam skierowanie na badania hormonalne krwi, które miałam wykonać w przeciągu 5 pierwszych dni cyklu. Tego dnia dostałam plamienie, więc pomyślałam, że tym razem przypadł mi taki "okres" i na drugi dzień poszłam na badania. Tego samego dnia kochałam się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia. I od tamtej pory, praktycznie z dnia na dzień.. czuje się naprawdę dziwnie, tzn mam straszną ochotę na słodycze mimo, że za nimi nie przepadam, zwłaszcza wieczorem, raz zjadłabym konia z kopytami, innym razem nie mogę nic przełknąć, bolą mnie jajniki, brzuch jak na okres, jestem zmęczona mimo, że się wysypiam, jestem płaczliwa, potrafi mnie wzruszyć reklama w tv szybko się denerwuję, mam podwyższoną temperaturę (37,0), wszystko leci mi z rąk, jestem strasznie rozkojarzona, sikam częściej niż normalnie, któregoś dnia co pół h byłam w toalecie no i te straszne wzdęcia Test wyszedł negatywny aż nie mogę w to uwierzyć, robiłam dziś z porannego moczu. Pytanie, czy testy przy ciąży pozamacicznej zawsze wychodzą negatywne? I ogólnie chyba nie jest za wcześnie, żeby robić test? (3 tygodnie od ewentualnego zapłodnienia).
    Może to plamienie, to była owulacja.. Poza tym wyniki badań, by na to wskazywały..
    Co o tym myślicie??

Nie zarejestrowana
    Guest

Poziom BHCG

Witam.Szukam odpowiedzi na moje pytania związane z podejrzeniem mojego ginekologa dotyczące mojej obecnej ciąży która jest pod znakiem zapytania ponieważ jest podejrzenie jest,ze może być pozamaciczna niestety!? Myślę że szybko poszłam na wizytę ponieważ to był dopiero początek 5 tc i nic na usg nie było widać ponieważ za wcześnie ale podejrzenie mnie zmartwiło... badanie BHCG w tym samym dniu(Poniedziałek) wynik 430.3 noi dwa dni pozniej USG i dalej czekamy bo nic nie widać.w czwartek kolejne badanie i poziom niejednoznaczne ponieważ wyższy ale nie dwukrotnie 644.8 🤔 Teraz czekamy do poniedziałku na USG żeby zarodek urosnął ponieważ to będzie dopiero początek 6 tc więc może znowu być nie jasna sytuacja ponieważ przysrost nie jest szybki i u mnie tym razem w pierwszej ciąży miałam koniec 5 tv poziom ponad 5000 ! Więc było jasne ze jest dobrze a teraz moje pytanie brzmi jak w ciąży pozamacicznej wzrasta wysoko BHCG BYĆ czy u mnie jest nadal podejrzenie czy już może wieksze szanse ze jest ok?????

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości