+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
    Nie zarejestrowany
    Guest

zjn

ja od 3gimnazjum na to cierpie a jestem w 3 liceum i nawet w dniu studniowki mialam atak i nie bylam na niej przez to ;( tez sie lecze u masy lekarzy i nikt mi nie potrafi pomoc, a ja juz sobie z tym nie radze, ogranicza mnie to maxymalnie...;/

Nie zarejestrowany
    Guest

zjn

podobnie jak moja poprzedniczka chodzę do 3 liceum i posiadam opisane tu objawy, które całkowicie dezorganizują moje życie(trudno mi jest skupić się na nauce, nie mówiąc już o siedzeniu na lekcjach w szkole, czy przyszłej maturze), a ja czuję się bezsilna Ponadto jest to bardzo wstydliwa dla mnie choroba, przez którą naprawdę już wysiadam psychicznie nie wiem co robić...

Nie zarejestrowany
    Guest

nadwrazliwe jelito

Uodziłam się z tą przypadłością i zyję już 30 lat, przerąbane, wszystko boli, dezorganizuje życie, codzienną pracę, jak nie wzdęcią, to zaparcia, ciągła walka, i ból brzucha...Stosuję nospę, lekkostrawną dietę, duzo piję wody mineralnej i tyle...

Nie zarejestrowany
    Guest

Zespół Jelita Nadwrażliwego - koszmar.

Nie wiem, czy mam to schorzenie, bo u lekarzy nie byłam (piekielnie boję się jakichkolwiek lekarzy, chorób, psychologów), ale myślę, że to mnie dotyczy, mam to w genach. Co prawda uaktywniło się dopiero, kiedy stresy mnie zaczęły przygniatać (czyli w styczniu b.r.), a już skutecznie zatruło życie. Moja mama ma coś podobnego, też, gdy się zdenerwuje lub zestresuje to zaraz musi pędzić do toalety. Mam to samo. A potem, po wypróżnieniu (lub dwóch czy trzech, w zależności, jakiej siły jest to napad i stres) często jestem piekielnie głodna.
    Moje życie usiane jest stresami. Co prawda wielu z Was pomyśli, że nastolatka to ma klawe życie, jakie tam stresy, tylko szkoła i przyjaciele, pełen luz. Ale to nieprawda Boję się chorób, lekarzy, psychologów, klasówek, wyjazdów i innych "wielkich przeżyć", a to odbija się na moich jelitach. Nie umiem radzić sobie z tym stresem i prawdą jest to, co tu jest napisane, że "jeśli bowiem maniakalnie myślimy o tym, żeby tylko nie dostać rozwolnienia, właśnie wtedy nas ono dopada". Tak właśnie mam. Czasem, gdy czeka mnie coś miłego, zaraz pojawia się paskudna myśl "a co, jeśli akurat podczas tej miłej rzeczy dostanę napadu ZJN?"

Zazdroszczę wszystkim, którzy tego nie mają. To jest jeden z wielkich pechów, który zastawia ślad na całe życie. Musiałam zrezygnować z basenu, biwaku, wycieczek tylko dlatego, że ZJN zepsułoby mi całą wycieczkę. To potworne i nic nie można na to poradzić...

Nie zarejestrowany
    Guest

Zespół jelita nadwrażliwego.

Też mam zespół jelita nadwrażliwego a do tego ma refluks ale u mnie to wreszcie przebiega trochę inaczej. Pierwsze objawy pokazały się w szkole średniej więc naście lat temu . Jak się zdenerwowałam to przez cały dzień latałam do wc. Z czasem jednak jest lepiej. Pierwsza sprawa to mniej się przejmować szkołą, pracą itd. Powiedzieć sobie na jednej nieudanej klasówce życie się nie kończy, uczyć się ale nie stresować się że się nie zda. Po drugie wyeliminować produkty które nam nie służą. Trzeba zaobserwować i zapisywać co się jadło przed atakami i w dniu w którym możemy mieć sytuacje stresowe z tych produktów zrezygnować. Niekorzystnie wpływają potrawy smażone: sznycle, kotlety, klopsy, placki ziemniaczane a także mleko, niektóre jogurty, serki naturalne. Trzeba też zwracać uwagę w jakim sklepie kupuje się produkty mleczne bo w niektórych stoją długo na półkach i mimo dobrej daty ważności powodują jednak reakcje jelit. Najlepiej kupować w takim sklepie gdzie dużo ludzi kupuje i nie stoją długo w lodówkach.

Nie zarejestrowany
    Guest

zaspół jelita nadwrażliwego

Kochani ja też z tym żyje jest mi ciężko momentami niepowiem ale jakoś trzeba żyć.Mam silne skurcze bóle brzucha a w momencie egzaminow to kibelek powinnam nosić na plecach drżenie rąk pocenie burczenie w brzuchu bulgotanie najgorzej na studiach bałam się ciszy i tego że nagle sie zacznie to paskudne bulgotanie i że co 5minut będę wychodzić do toalety i co na to ludzie powiedzą to już zaczeło mi wpływać na psychikę teraz mam licencjat i niewiem jak sobie z tym poradze boje się że nie będe znała ze stresu odpowiedzi i spanikuje albo że zachce mi się do toalety niewiem pogubiłam się jak ktoś też ma takie objawy niech sie odezwie chociaż nie będe sama pozdro

Nie zarejestrowany
    Guest

niestety

niestety też cierpię na to schorzenie juz 13 lat!! a mam 28. nauczyłam się z tym żyć i potwierdzam, że trzeba uważać na to co sie je gdyż powtarzające się reakcje organizmu na pewne produkty żywnościowe są takie same czyli biegunka lub zaparcie, stosuję meliskę i przeciwbiegunkowe. generalnie trzeba to emocjonalnie i psychicznie opanować nie dać się zjn!!! po sobie widzę, że im mniej czasu na myślenie o brzuchu tzn więcej ruchu spraw na głowie tym żyje sie lepiej- mnie po prostu pomaga życie na pełnych obrotach, nie zamykajcie sie w domu!! trzeba nauczyc sie z tym żyć i tyle, może tak jak ktoś pisał wcześniej warto zrobić badania na pasożyty czy drożdżyce..lub inne możze usg? i nie bać się!!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Słuchajcie a co ze środkami typu-probiotyki.Przeciez wszyscy wiemy o ich dobroczynnym wpływie na nasze jelita,dlatego moze warto jest spróbowac z nimi ?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja mysle ze probiotyk to najwazniejszy lek przy biegunce u dzieci.Dlatego ja sama kiedy tylko pojawia sie pierwsze symtomy i objawy biegunki podaje enterol.Zwłaszcza przy antybiotykoterapii.

Nie zarejestrowany
    Guest
    <p>Kaja spokojnie mozesz własnie zastosowac takie probiotyki.</p>

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości