+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
    Nie zarejestrowany
    Guest

kilka lat temu miałam operacje i nie widze nadal...

więc nie wiem po co ją miałam tyle obietnic nadziei a wyszlo jak wyszło tylko męczarnia dla dziecka ((((

Nie zarejestrowany
    Guest

przedarcie siatkówki, męty w oczach

witam,

chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat mojej dolegliwości. Jestem po laseroterapii obu oczu zabezpieczających przedarcie siatkówki w jednym oku a w drugim otworu. Przed laserem dostrzegałam małe męty w jednym oku, po laserze widzę ich więcej. Mój lekarz odpowiedział że ich po prostu nie dostrzegałam i dlatego jestem przewrażliwiona teraz. Po laserze jestem kilka miesięcy, w oczach widzę, ciemne kropki i jasne nitki oraz jasne kropki, przez które widzę normalnie. Staram się nie dźwigać, choć jest mi z tym ciężko, ponieważ czuję się "ułomnie", będąc zależną od kogoś. Mój lekarz zalecił dźwiganie do max 4kg oraz unikanie pochylania się. Wróciłam do pracy, nie dźwigam, staram się mocno nie nachylać, ale mam uczucie że więcej lata mi nitek w oczach. Czy mam prawo do obaw? Ogólnie przypadkiem dowiedziałam się o przedarciu siatkówki i zmianach zwyrodnieniowych obu oczu. Jestem krótkowidzem -1,25 oraz -1,5 i mam 25 lat. Proszę o odpowiedzi!

pozdrawiam,
    Edith

Nie zarejestrowany
    Guest

skacze mi powieka

jakiś rok temu miałam taką dziwną przypadłość zaczęła mi skakać powieka w lewym oku potem to ustało na kilka tygodni a teraz znowu się zaczęło nie wiem co sie dzieje ani gdzie sie z tym udać może ktoś mi coś doradzi pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

skacze Ci powieka

betsta... z tego co mi wiadomo przy niedoborze magnezu w organizmie dzieją się podobne rzeczy.

Nie zarejestrowany
    Guest

uszkodzona siatkówka

Witam ostatnio lekarz stwierdził że mam uszkodzoną siatkówkę i że mogę prawdopodobnie stracić wzrok, chciałam zapytać czy ktoś mógł by mi doradzić co mogę zrobić i jakie leki zażywać aby się tak nie stało. Czy istnieją jakieś sposoby na to aby od budować taką uszkodzoną siatkówkę.

Nie zarejestrowany
    Guest

do Malw

jak najprędzej do okulisty zajmującym się odwarstwieniem siatkówki oka, myślę że do dr Mackiewicza przyjmuje prywatnie w Lublinie ul. Spokojna wizytę ustala się telefonicznie

Nie zarejestrowany
    Guest

do Malw

A z jakiego powodu to uszkodzenie

Nie zarejestrowany
    Guest

otwory w siatkowce,a termin laseroterapii za pol roku,czy mozna tak dlugo czekac???

witam,bardzo prosze o pomoc. jakies 2 miesiace temu pojawily sie mety w obu oczach,poszlam do okulisty,okazalo sie ze mam 3 pekniecia, dostalam skierowanie na laseroterapie,ale zapisano mnie na grudzien 2010r,czy moge tak dlugo czekac,czy nie odklei mi sie siatkowka? dodam,ze mam wysoka krotkowzrocznosc z astygmatyzmem,pozdrawiam,anita 27.

Nie zarejestrowany
    Guest

plomby , witrectomia wylewy itd

Jestem po 3operacjach , ostatnia to witrectomia z emulsyfikacją., ostrość wzroku to wiecej niz poczucie swiatla , raz gorzej , raz lepiej i to ulega pogorszeniu w miarę upływu czasu .
    Olej nieusuniety , siatkówka nie doklejona . Grozila enuklacja gałki ocznej powstal duzy zez zbiezny . powstaly zaburzenia w widzeniu "dwuocznym "- szczatkowym

.powstały zaburzenia w ukrwieniu oka i nie tylko .
    Usg Oka wykazało zaburzebia przeplywu krwi w tetnicach ocznych i pozagalkowych.
    Dla znajacych problem , to wiadomo z czym się to wiąze. Badania ERG błyskowe siatkowki po kilku latach wskazuje ,ze nadal cos ona odbiera , Zadziałal niestety olej silikonowy.
    Ale zaobserwowałem ciekawy fakt.
    Jak oko operowane gorzej widzi /rano , po śnie /,
    to w drugim oku musze stosować mocniejsze szklo korygująće wadę krotkowzrocznosci/ minus 11 dioprtii/ ,
    jak oko operowane "widzi lepiej " , to konieczna jest mniejsza korekcja w tym niby zdrowym oku
    Jest to dość kłopotliwe , muszę mieć w pogotowiu kilka par okularow z roznymi szklami a rozrzut jest do 2 dioprtii.
    Jak tego nie dokonam w pore , to totalna wysiadka
    . Pojawia sie ból twarzy , bol glowy w częsci potylicznej , widać reakcje oka na zae. itd Powstają odznaki nudności i osłabienia itd
    Jest to dość uciązliwe , wyłacza mnie to calkowicie z funkcjonowania

Jak ktoś coś mądrego dopowie , to bylbym rad .

Nie zarejestrowany
    Guest

plomby itd

Do poprzedniego postu zapomnialem dodac ,ze witrectomia zwiazana była z powaznym krwotokiem i gdyby nie olej , to byłoby po oku. Po kilku dniach nastapil kolejny krwotok i tego sa powazne nastepstwa /ukrwienie/

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości