+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60
    Nie zarejestrowany
    Guest

Kamienie szczwianowo-wapniowe

w grudniu mialam atak bylam na pogotowiu z poczatku mysleli ze to kamica woreczka zolciowego poniewaz bolal mnie caly brzuch,po badaniach oko\azalo sie ze mam kaienie3mm w prawej nerce szczawianowe biore ginajl .leki rozkurczowe i czesto kapiele gorace lekarz powiedzial ze urodze te kamienie ale do tej pory niestety mam bole i nie moge je urodzic

Nie zarejestrowany
    Guest

To ja chyba rekord

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi i tylko sie zdołowałem bóle mam od 4 lat w dzieciństwie krwiomocze mam teraz prawie 17 lat i kamienie tak duże że zapychają mi moczowód nie mogą sie przedostać do moczowodu- Największy 20x15mm i drugi 6x3,7mm na rentgenie jest to wielka kropka w miejscu nerki lekarz pytał sie czy czegoś nie połknąłem i zaczął mnie sprawdzać :/ teraz czeka mnie we wtorek rozbijanie ultradźwiękami lekarz mówił że jest on mocno uwapniony i powinien dać łatwo sie rozbić po zabiegu mam leżeć na ostrym dyżurze pod kroplówką strasznie sie tego boje ja mając takie kamienie w tak młodym wieku po tym co tu przeczytałęm będe cierpiał strasznie... znam półroczne dziecko mające już kamień... ta choroba będzie mnie prześladowała do końca życia... specjalna diete żeby nie powracały i co miesiąc badanie moczu...
    źle sie czuje z myślą że jestem wyjątkowym przypadkiem już przestaje nawet naiwnie marzyć o tym że rozbiją mi to na proszek i nie będzie problemu...

jest tu ktoś kto miał kamienie rozbijane ultradźwiękami ??

Nie zarejestrowany
    Guest

rozbijanie kamieni nerkowych

"Daro",rozbijanie kamieni jest malo bolesne.Ja mialem rozbijane kamienie 2 razy w tamtym roku,ale bez powodzenia.Poloza cie do takiej misy z ciepla woda,a potem w tym miejscu,gdzie stwierdza ci kamien przez ok.10-15 minut puszczaja na to prady.To jest cos podobnego,jakby jakas witka ktos walil cie po plecach-mozna wytrzymac.Ja mam problemy z kamieniami od 20-go roku zycia,to juz 25 lat,a ataki kolki regularnie co 3 lata.Najwazniejsze jest to co pisza-DUZO PIC WODY.Zdrowka ci zycze.

Nie zarejestrowany
    Guest

Boli....

Witam
    Mam od piątku ataki Kamienicy nerkowej boli strasznie mam trzy dni jeśli nie przejdzie to szpital ponieważ zatyka się przewód moczowy lipa straszna , jak sobie radzicie bo ja chodzę już po suficie w dwóch nerkach mam złogi 7mm . Od roku się z tym borykam , dokładnie rok temu miałem pierwszy atak ale parę zastrzyków i przeszło a teraz wróciło i już ma to gówno w dwóch nerkach.

Nie zarejestrowany
    Guest

kamienie

Witajcie, dzisiaj byłam na kruszeniu kamieni nerkowych ESWL, ale nie wiem, z jakim skutkiem, bo okazało się, ze nie umiem oddychać! Ciągle słyszłam, że brzuch mi się rusza, choć badzo się starałam, by tak nie było. Napiszcie, czy ktoś z Was miał takie problemy?

Nie zarejestrowany
    Guest

kamica nerkowa...

Kamienie w nerkach mam już 30 lat w prawej nerce miałam kamień 15 mm.a w lewej mam kamień 7mm w prawej nerce miałam rozbijany 4 razy i został rozbity. Dzisiaj byłam na USG i kamyczek się stracił jestem szczęśliwa że się udało ale jeszcze mam w lewej nerce, za mały żeby go można było rozbijać, muszę trzymać dietę i łykać tabletki na rozpuszczenie na przemian Ginial jak skończę opakowanie to Rowatinex i jeszcze pić 2x dziennie zaparzone ziółka mieszanka; skrzyp ,pokrzywa,liść brzozy,znamiona kukurydzy i kontrola za pół roku czy kamyczek się rozpuścił.Aha a jeszcze chciałam napisać ze po rozbijaniu wydalałam kamyczki wielkości pieprzu,bólu nie czułam ale potworne pieczenie i parcie na mocz.

Nie zarejestrowany
    Guest

jedni widzą kamien a inni nie na USG

2 lekarzy twierdzi,ze jest kamień,a2 że nie ma na USG,Natomiast w RTG nie widac.To jak to jest ze mną?

Nie zarejestrowany
    Guest

prawidłowe leczenie

Nerkowcy. Aby leczenie przebiegało prawidłowo należy udac się do nefrologa.On ustali przyczynę powstawania kamieni, ustali dietę i prawidłowe leczenie.

Nie zarejestrowany
    Guest

Kamica nerkowa

Od kilkunastu lat cierpie na kamice nerkowa.Kilkanascie lat temy " zlapalem " kamien i po analizie okazalo sie,ze jest to kamien wapienny.Piec lat temy mialem tez kamien w nerce i po drugim rozkruszaniu metoda ESWL udalo mi sie go urodzic.Obecnie od ponad roku mam niewielki,bo ok.6 mm kamien ,bylem juz 4 razy na kruszeniu ESWL i nic nie pomoglo.Kamien nadal jest i daje o sobie znac podczas skretow ciala,schylaniu sie ,wysiku fizycznym..Zawsze kamienie tworza sie w tej samej ,prawej nerce.Moze ktos mial podobny przypadek i udzielil by mi porady,czym sie ewentualnie leczyc.Moze jakies ziola?Z gory serdecznie dziekuje.

Nie zarejestrowany
    Guest

17mm

Mam dopiero 22 lata a tydz.temu dowiedziałam się że mam znowu kamienia teraz w nerce lewej...Kilka lat temu często narzekałam na bóle nerki prawej,lecz jednak lekarka rodzinna to olewała nigdy nie wysłała mnie na USG a przychodziłam do niej przez 3-4lata że boli.Te mi zawsze wciskała ziółka i się na mnie darła.Dwa lata temu miałam kolke i się okazało że mam kamienia wielkosci 17mm.Miałam 3zabiegi ESWL na tego samego kamienia,niestety nie udał się ani jeden.W tamtym roku miałam operacje a tego kamienia i wiele innych kamyczków dostałam w prezencie.Na kontroli pooperacyjnej byłam ok9 miesiecy temu i wszystko było dobrze, a już mam w lewej nerce kamienia wielkości 6mm.Nie wiem czy jakiekolwiek ziółka mogą na to cokolwiek pomóc.Jedynie może ścisła dieta i picie dużo płynów.Wszystkim życze dużo zdrowia.I nie rezygnujcie z leczenia nawet jak będzie wam się wydawało że jak już nie boli to jest ok.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości